Új privát üzeneted érkezett!

kristin!

Sajnos tényleg tudom, milyen rossz a székrekedés. Én eleve hajlamos vagyok rá, még nem terhesen is.
A nagylányom örökölte, vele nagyon sokat szenvedtem, amíg kicsi volt.
4-5 napig nem volt kaki aztán végig sikitozta a wc-zést.

Kitaláltam neki házi beöntést, ami egy nagyméretű fecskendőből és szappanos vízből állt.
Ha két napig nem volt kaki, már kapta is és így megelőztük a bajt.

Na, ezt a módszert alkalmaztam magamon is az előző terhességemnél. Fecskendő és szappanos víz. Csodákra képes, kicsit kellemetlen, no meg ciki, de nem vertem nagydobra. :oops:
Sajnos a harmadik harmadban a nagy erőlködés beindíthatja a szülést és ezt elkerülendő inkább megoldottam magam.

Most is az lesz inkább, mint valami baj legyen és előbb jöjjön a babuci. :wink:

Nekem szerencsére van egy jó meleg pufi dzsekim, ami tágul elég rendesen, pár éve vettem és a két utolsó terhességemnél is kitartott. Mindkét kislányom áprilisi, úgyhogy a telet végig pocakoskodtam.
Van egy szőrmebundám is, de ha azt felveszem nem az látszik, hogy terhes vagyok, hanem úgy nézek ki mint egy bálna. shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Szerintem én is lemondok a kabát vásárlásról. Sajnálok ennyi pénzt kiadni egy pár hónapra. Szerintem még a novembert én is megoldom valahogy, aztán kitalálunk vmi okosat. Borzasztó milyen drágák.

Kristin!

Szerencsére nekem nincs igazán gondom a WC-zéssel, de ha igen, akkor próbálom vmi meleg itallal kezdeni a reggelt. Gyenge tejes kávé, meleg tea...stb, akár langyos víz, ha nem öklendezel tőle. :) További tippeim:
- házi szilvalekvár éhgyomorra egy pár kanállal, vagy akár este lefekvés előtt, nálam garantált legalább másnapra a hatás; ha nincs lekvár, jó a szilvalé is..
- lefekvés előtt gyümölcsöt kell enni, ami rostos, akár ihatsz rá egy kis tejet is;
- olyat is hallottam, hogy vki babáknak való székletkönnyítőt evett, ez oilyan mint a szirup, nem tudom mi a neve, de a patikában biztos tudják...

Meg persze rengeteg rostosat kellene enni, bár ez nekem is ritkán jön be. :) De ami tényleg jó, pl. a brokkoli krém leves, vagy répa leves pürésítve..
Nem hiszem, hogy a fent soroltak olyannyira megindítanák a bélműködést, hogy hascsikarásba menne át a dolog. Ezek inkább természetes dolgok, szóval a lekvárt akár minden nap lehet enni.

Bár lehet ezeket a praktikákat már mind kipróbáltad és még sem segít. Akkor talán a dokit kellene megkérdezni... :)

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


csekom!

Nekem a tuti recept 1/4 kg savanyú káposzta. Csak úgy, natur.
Minden alkalommal segít.

Kivéve a terhesség alatti székrekedést. :cry: Akár egy kg is megehetek belőle (na persze nem menne) akkor sem lenne eredmény.

Én is annyi mindent kipróbáltam már eddig, valahogy semmi nem vált be.
Gyógyszert meg nem akartam szedni.

Azért is veszélyes a terhesség alatti székrekedés, mert aranyeret idézhet elő.
Igaz, a legtöbb ilyen aranyér panasz a terhesség végével elmúlik, de mi van ha nem... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 

 
 

Lányok!

Köszi a tanácsokat, sajna nagyrészét márpróbáltam...szilvalekvártól sajna már felfordul a gyomrom, meleg teát iszom, meleg tejet is, zabkorpát eszek, zabpelyhet, teljes kiőrlésű cuccokat, hogy elegendő rostot egyek.
Gyümit is eszek rendesen, tejet is szoktam inni rá, dinnyére is ittam nyáron...semmi:( ami segített az a must volt...de az honnan vegyek???
Folyadékot is 2-3 litert iszok naponta...

Csekom!

ez a székletkönnyítő, asszem van otthon Leavolac vagy mi..nah ezzel is úgy vagyok, hogy brutál mennyiséget kell bevernem, hogy vmi hatása legyen:DDD ha 2-3 este iszom néha segít, néha nem.

Nekem a pajzsmirigy alulműködésem miatt van a lassú anyagcsere is...a terhesség előtt már megvoltak a bevált módszereim és egész jól működött a dolog, de most...ugyanazok a dolgok nem igazán hatnak.
Yusz ez a szappanos víz elég meredek...de elraktároztam az agyamban, ha semmi nem segít...



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!!Eladó egy szörmebunda,fekete,vastag,"A" vonalú kicsit,bővített, a nyakrésznél visszahajtható,szinte sál sem kell hozzá.
nagyon keveset hordtam,pocakosan kíváló.

Képet tudok küldeni,árban megegyezünk. :D
linus999
 
 


Sziasztok,

Sajnallak benneteket a kaksi problema miatt. Hala eg en nem vagyok hajlamos ra. Gyors az anyagcserem, naponta tobbszor is van termes :)
Igaz barmikor lelassulhat a terhesseg alatt. Eddig egyedul a 9. heten volt szekrekedesem kb 5 napig nem volt semmi :shock: Remelem elkerul, mert borzaszto. En is probaltam akkor mindent amit felsoroltatok (kiveve a szappanos beontest es a savanyu kaposztat) es napokig nem volt eredmeny, aztan egyszer csak kidugult :lol:

Kabat: szerintem december vegeig kihuzom azokkal amik vannak. Arra a maradek 1 honapra meg nem hiszem, hogy veszek. Ha nagyon hideg lesz es nem lehet nyitott kabat+sallal jarni akkor varrok egy vastag poncsot vagy vmit es jol alaoltozok.
Csekom, a www.seraphine.com-on neztel mar? vagy az www.asos.com-on? Jo cuccaik vannak, mar vasaroltam mindket helyrol.

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Kristin, nem ciki a beöntés, csomóan adják maguknak otthon rendszeresen, béltisztítás céljából.
Nekem kórházban adtak beöntést, az csak sima langyos víz volt, szappan nélkül. Ha leküzdöd magadban az idegenkedést a dologtól, szerintem ez a legcélravezetőbb. És tényleg nagyon gyorsan megvan az eredménye! :shock:
Én a másik véglet vagyok, szinte minden főétkezés után tudnék menni wc-re... Ha a gyerek ezt örökli, tönkremegyünk a pelenkafogyasztása miatt! :lol:
Nekem olyan bő a télikabátom, hogy egy darabig még biztos jó lesz. Ha meg majd nem tudom begombolni az utolsó 1-2 hónapban, szerintem én is jól aláöltözök. Vész esetén meg kérek kölcsön valakitől, vagy turkálok egyet, mert tényleg nagyon drága dolog, és ki tudja, lesz-e még rá szükség valamikor.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Nálatok is ilyen trutyi idő van? Nyálkás, borús...depis idő:(

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de lehetséges az, hogy a baba is érzi ezeket a frontokat? Két napja sokkal kevesebbet mocorog nap közben.
Este még csakcsak...de alapvetően lusti.
Szombaton szinte egész nap rugizott, olyan édi volt, de azóta...normálisnak számít ez? vagy aggódnom kellene miatta?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Nálunk is elég béna idő van. Ilyen időben sosincs kedvem kitenni a lábam, de hát muszáj...

Szerintem normális, hogy nem minden nap ugyanolyan az aktivitása a babának. Én is megfigyeltem, hogy vannak mocorgósabb és nyugisabb napok. Biztos vagyok benne, hogy a frontokat valamilyen szinten megérzik, meg a mama lelkiállapota amúgy is hatással van rájuk. Ráadásul a szüléseket is befolyásolják a frontok.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly !

ne aggódj, ugyanezeket tapasztalom, szerintem már ilyenkor megfigyelhető, hogy a születésük után hogyan reagálnak majd az időjárás-változásra! nálunk is nagy nyugi volt tegnap, csak párszor éreztem...ám ma bepótolta az összes lemaradását!:)))

gyomorégéssel hogy álltok? ez valami borzadály...csak a citromos ásványvíz segít!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Lilly, Kissziporka!

Jól van akkor megnyugodtam , hogyha hasonló tapasztalataitok vannak a babuci mocorgásával kapcsolatosan.

Nálam még nincs gyomorégés, remélem nem is nagyon lesz, az elején volt pl az almától, de elmúlt. Nekem a mentolos rágó segített:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Csodás kismamanacikat vettem a XI.kerületben.De van itt szoptatós hálóing is (3990 ft) ls melltartó is (1400 ft).
www.gportal.hu/elenorkismamaruha

lasaguilas
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Na, látom, senkinél semmi újság. Nálam sem nagyon, leszámítva, hogy kezdenek előjönni lassacskán a bajok: derékfájás, alvási problémák, stb. Persze még nem vészes, csak érzem a figyelmeztetést: nem lesz ez sétagalopp a végefelé! :shock:
Holnap megyek uh-ra, megnézzük, mennyit nőtt a fiatalember. Remélem, 4D-vel is lesz szerencsénk benézni hozzá! :lol:
Ti milyen gyakran jártok a nőgyógyászhoz? Én 5 hete voltam utoljára. Jövő héten meg valószínű megejtem a vércukor vizsgálatot is. Ja, és a védőnő is esedékes. Ő nagyon lelkes, 4 hetente látni akar!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, sajnos a kicsiknél betegeskedések voltak, most már úgy-ahogy összeszedték magukat.

Tegnap voltam terhesrendelésen, minden rendben a babával. Jövő héten megyek a terheléses vérvételre, aztán talán nyugi lesz egy ideig.

Nálam is előfordul, hogy egyik nap aktívabb a pici, másik nap meg tök nyugodt. Le kellett utaznunk Balatonra, az oda-vissza úton végig aludt, sőt este is nagyon alaphangon mocorgott. Elringatta az utazás. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szia Lilly!

Szerintem mindenkinek repülnek a hetei...legalábbis most nálam ez a helyzet.
Hétfőn mi is megyünk megint dokihoz uh+ vizsgálat. Aztán utána héten 4d-s uh. Nődokihoz 4-5 hetente megyünk, védőnőhőz is hasonlóan, hétfőn nekem is cukrot néznek:(
Nekem is néha már küzdős az alvás, egyik éjszaka szuper, a másik meg csak szenvedés, nem találom a helyem.
A derekam néha nekem is beindul, ha sokat mentem vagy ácsorogtam.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Lányok!

Néhány napja eléggé fáj az medencém, a farcsont, szóval az egész alsó berendezés, mintha valaki törökülésben nyomná le a térdeim, ma reggelre meg már olyan érzésem van, mintha vmi görcsben állna odalent.

Ez normális, igaz?vszínűnek tartom, hogy tágul a placc odalenn...de meddig fog ez így fájni, ugye nem tart ki a végéig???!!!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


kristin!

A leírtak alapján eléggé annak tűnik. Sajnos el kell keserítselek, ez ki fog tartani végig. Sőt, lehet, hogy erősödik.
De arra gondolj, hogy ez teljesen természetes, ha nem így lenne, akkor szülés előtt egyszerre kapnád meg az áldást! :wink:

Nekem is gyakran előfordul, én már észre sem veszem. Mondjuk nem olyan erős, mivel nincs két éve, hogy szültem, még nem tudott teljesen visszaállni eredeti állapotra.

Én meg most megint a székrekedéssel küzdök, éjjel görcsölt is a hasam. Nem aludtam, csak járkáltam a lakásban.
Ma elmegyek a gyógyszertárba és veszek valamit rá. Eddig tűrtem, most már nem érdekel, hogy gyógyszert vegyek be.
Inkább, mintsem előbb szüljek az erőlködés és a hülye görcsök miatt. :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Köszi az infót, valahol a szívem mélyén éreztem, hogy ez is a picúrért van, és tűrni kell a fájdalmat. Még az a szerencsém, hogy ülés közben nem fáj, csak ha megyek...de azért remélem, hogy lesznek olyan napok még, amikor kicsit alábbhagy a fájdalom.

Szegényke, ez a szorulás téma...nem egyszerű. Át tudom érezni, nekem is volt ilyen kb. 1 hónapja, már üvölteni tudtam volna, annyira feszített odabent.
Próbáld ki a leavolac szirupot, édes lötyi, lehet terhesség alatt is inni, olyan, mint a torokfájásra való szirupok, a gyógyszertárban nekem az mondták, hogy nem árt a picinek. Nekem múltkor segített...most hála az égnek egész jól mennek a dolgaim, amióta nem eszem rizst sem.:(



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Nálam még nem volt ilyen medencefeszülés, de akkor jobb, ha felkészülök rá... Húzódni, nyúlni szokott az egész, de a csontok alakulását még nem éreztem. :shock:
Tegnap voltam dokinál, minden OK a babával. Már 755g, iszonyú nagy! Na persze nem csoda, most már én magam is hízásnak indultam. Eddig már legalább 7 kilót szedtem fel, jobb lesz odafigyelni a továbbiakban. Hisz a nagyja még csak ezután jön, ugye, yusz? :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly!

Na, igen. Sajna az utolsó harmadban akár mit eszel, rakódik.
Pedig ahogy nő a baba, nyomja felfelé a gyomrot, a tüdőt és a szívet, úgy tűnik eszünk pár falatot és máris teltség érzet van. Ilyenkor már valóban kevesebbet lehet enni, mivel nincs hely a gyomorban. Mégis röppennek a kilók felfelé.

De a jó hír az, hogy szülés után közvetlenül lemegy min. 6kg. A többi meg majd idővel.
A szoptatás is inkább felfelé hoz, mivel sokat kell inni és fogyózni sem szabad, a mellek is legalább 1 kg-val többet nyomnak a sok tejtől szóval nem lesz az sem gyaloggalopp... :wink:

kristin!

Köszi a tippet, kipróbálom. Már nagyon el vagyok keseredve, szóval még ma veszek. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Van egy új tünetem - eddig még nem is hallottam róla: gyakorlatilag 8 napja folyamatosan zsibbad mindkét kezem. Változó, hogy éppen mennyire, de folyamatosan. Beszéltem a védőnővel meg a dokival, megnyugtattak, hogy szülés után 1-2 napon belül elmúlik majd, és semmit nem tudok tenni ellene. Emellett még a gyomrom is pokolian ég, szóval vége az eddigi panaszmentes várandósságnak... :)
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Ez a zsibbadás nem lehet túl jó. Nem irigyellek érte.
A gyomorégés nekem is előjön időnként. Múltkor egész éjszaka égett a gyomrom, nem is tudtam aludni miatta. De megálltam, és nem másztam ki a konyhába, hogy egyek valamit! Pedig előtte vacsoráztam rendesen, szóval nem tudom, mi lehetett az oka.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


werdine!

Ez még nekem is új! Nem is hallotta ilyet. :shock:
Bár a húgomnak meg a lába zsibbadt és térdtől lefelé elfeketedett.
A baba nyomott egy eret belül.
Szerencsére tényleg elmúlt szülés után.

lilly!
A gyomorégésre nagyon hatásos egy pohár hideg tej. Nekem mindig segít, ráadásul szeretem is. :lol:

Ma megvolt a terheléses (zsömlés-tejes) vérvétel. Tök tuti, amikor kétszer ugyanott szúrják meg az ember vénáját. :wink:

Szerencsére most egy ideig nyugi lesz, nem kell semmilyen vizsgálatra menni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Tegnap megvolt, a havi nőgyógyászati látogatás+uh, már 68 mm a kis buksija, édesen tűrte, hogy belestünk hozzá, már nem akart elmenekülni a kíváncsi szemek elől. Olyan nagyfiú már, hogy csak a kis pofijáról kaptunk egy profilképet.
Amíg vártunk a vizsgálatra olyan mókát nyomott a pocakban, hogy rendesen hullámzott a hasam és persze nagyokat kacagtunk rajta az apucijával, minenki minket nézett:)Imádnivaló volt!:)
Persze felkészítettem már indulás előtt, hogy megint megnézi a doktorbácsi, és ügyes fiúnak kell lennie, lehet, hogy hülyeség, de olyan mintha értette volna a dolgot:)amint bementünk nyugi lett és nem fordult el:)

Megvan az időpontunk a 4d-s uh-ra, kövi hétfőn megyünk, olyan izgatott vagyok...biztos nagy élmény lesz.

Viszont kicsit el vagyok kenődve, a doki szerint sok a kilóm, 8-9 van rajtam pluszba, de ő sem érti, hogy hogyan lehet, mert nem látszik...csak pocakom van. A terhesség előtti nacimat hordom, csak a pocak része lett átalakítva:(
Úgyhogy szuperdiétára fogtak, mert dádá lesz...ti hogyálltok a kilókkal?

A medi tágulásom azóta is kitartóan kínoz, tegnap miután lemásztam a nődoki vizsgálószékéről...azt hittem megőrülök, olyan fájdalmam volt, menni is alig tudtam, ma már kicsit jobb, de nem sokkal.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Hellósztok!
Én is elborzadtam a legutóbbi mérlegelésnél. Már 7 kg-t híztam eddig, de nem értem, hogyan. Nem eszem többet, mint előtte, maximum gyümölcsből - de abból is inkább csak almát szoktam enni, szóval nem szőlővel vagy banánnal hízlalom magamat.
És rám is rámjön a régi csípőgatyóm. Mondjuk a melleimen látom a változást, de hát azért annyit nem nőttek, hogy rá tudjak fogni plusz kilókat... Úgyhogy én is diétára fogom magam, mert nem akarok bálnára hízni a végére. Azt hiszem, a szénhidrátokat csökkentem majd, kevesebb rízs, krumpli, péksüti, és nuku édesség. Kristin, neked mit mondtak, mit értettek szuperdiéta alatt?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

A hosszú hétvége alatt belefutottam párszor a nagymama és anyós féle sütikbe+ sok tésztás kaját főzött anyósom, ha nem eszem meg, akkor sértődés van...nem egyszerű.
Szóval bevallottam a fenti bűnöket, le kell tilitanom a tésztákat, sütiket, rízst már 1 hónapja nem ettem, krumplit is kizártam, mint köretet, csak főzelékként maradt az étrenden.
Mától ismét lemondtam a teáról és kávéról, a vasra oda kell figyelnem, s a koffein megakadályozza a hasznosulását. Tegnap megettem fél üveg céklát:DDD tonhallal...igazi vasbomba:D
Cukrot sem eszem már minimum egy éve, max ami anyós kajcijába belekerül:)

Remélem, így visszatudom kicsit fogni a súlygyarapodás ütemét:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Lányok, nem elkeseredni!!!

Nincs semmi baj, hiszen a hízás a terhesség alatt is alkati kérdés.
Vannak a "fogpiszkáló" lányok, akik ehetnek amennyit csak akarnak mégsem mozdul ki a mérleg. És hát vagyunk mi.... :wink:

Aztán azt sem szabad elfelejteni, hogy a 6. hónapban vagyunk, tehát a picurink már súlyra és növekedésre gyúr, szóval ránk is jobban jön ezáltal a kiló.
1,5 kg-t nyugodtan az ő számlájára lehet írni, hiszen a magzatvíz, a placenta, a mellek és az ő súlya simán kiadják ezt a számot.

A diéta sem szabad, hogy olyan szigorú legyen. Én azt mondom, amit megkívántok, azt tessék megenni!! Sokkal fontosabb, egy elégedett mami, mint egy folyton azon stresszelő, hogy amit megevett, az mennyit rakott rá.

Én Niki lányommal majdnem 20!! kg-t híztam, és elárulom, hogy magasról tojtam rá.
A cukorszintem jó volt, egészségileg sem volt gond, hát ettem amit csak akartam.
Meg is van az eredménye, egy erős egészséges vasgyúró csajszi, nem beteges, jó súlyban van és úgy is született.
Egyedül a szopi utáni fogyás okozott nehézséget, de megoldottam.

Szóval a diétát is ésszel!! Akármit mond is az orvos, sanyargatni nem szabad magatokat!!!
kristin! Néha tessék rizst is enni, hiszen szükség van rá a szervezetben! És krumplit is! A teljes megvonás nem tesz jót, azt majd akkor, ha a legényke már kint van és nem szoptatsz.
Akkor lehet sanyargatni magadat, addig ne. :wink: ok??

Amiről le lehet mondani a sok édes süti, csoki és egyéb finomság, ami most fog következi a decemberi ünnepsorozatokkor.
De egy-egy falat abból is mehet, csak mértékkel.

A kilók leadása meg majd egy későbbi megoldandó probléma lesz. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Köszi a jótanácsokat!

Ha hiszed, ha nem engem nem érdekelne, hogy hány kg jön fel, de tök idegesítő, hogy ezzel "cseszeget" a védőnő, meg a doki is, hogy sok lesz fogjam vissza magam.
A rizst a szorulás miatt iktattam ki, iszonyat, hogy mit szenvedtem miatta. Krumpli azért nincs tiltólistán, csak figyelek rá, hogy abból se egyek túlsokat:D

Nem akarom én sanyargatni a picit, szó sincs erről, sőt folyton azon agyalok, hogy mit kellene enni, ami biztosan jót tesz neki. Kívános nem vagyok még:DD úgyhogy nem zabálok, de mégis jönnek fel a kg-k. Amúgy is hízásra hajlamos vagyok sajna, de egy vmi tuti hosszú lesz a babuci, így a súlya sem lehet kevés már most sem.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


kristin!

Ne is törődj a védőnővel és a dokival. Nekik muszáj riogatni, így levédik magukat.

Ameddig a cukorszinted jó, addig nincs baj. Az, meg hogy mennyit hízol, teljesen alkati kérdés. Ezt ők is tudják.

Nekem Ginánál volt egy dokim, aki félidőben a 4 kg hízásra azt mondta, hogy kóros.
Anyja pics...ja kóros. Úgyis annyi stressz éri az embert terhesen, állandóan izgul az értékek miatt, akkor még tesz rá egy lapáttal. Meg is lett az eredménye a hülyeségének, 2730 gr.-mal született a pici.
Na, Nikinél le is váltottam. :lol: Ő már 3550 gr lett. :lol:
Mondjuk én eléggé elbálnásodtam a végére, de hát a terhesség nem a vonzó nőiesség időszaka. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Múltkor már a cukrom is megugrott a sok tésztás kaja miatt 7,2 lett. De neten olvastam, hogy terhesség alatt lehet kicsit magasabb.
Sokszor már annyira elegem van ezekből a vizsgálatokból. Teljesen nyugodt, boldog lehetne ez az időszak, ha nem idegelnének szét az orvosok, védőnők.

A védőnőhöz is úgy megyek, hogy előtte pár nappal már tiszta ideg vagyok, hogy már megint mennyit mutat majd az az átkozott mérleg és, hogy mit kapok majd azért is.
Közben meg tényleg jól érzem magam, nem vizesedek, nem nehézkes a mozgásom, jó kedvem van általában, még fáradékony sem nagyon vagyok...de ez a sok kötelező baromság kicsinál idegileg.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Megkaptam a vércukor eredményt. Na, jól elgondolkodtam rajta.
Éhgyomira 4,9 zsömle + tej után 4,5. :shock:

Nem nagyon értem, majd a doki rám fogja, hogy nem is ettem. :roll:
A vérkép különben jó, enyhe vérszegénység. Viszont a vasat nagyon nem akarom elkezdeni, mert akkor még rosszabb lesz a székrekedésem...:cry:

Most vettem Laevolac szirupot, de még nem próbáltam ki, mivel napi egy grapefruitot megeszek és ez úgy néz ki segít.

kristin!

Tudom, hogy nem egyszerű, de próbálj nem idegeskedni a súly miatt.
Sajnos tudom milyen rossz, amikor állandóan az ember fejéhez vágják a hízást, de szerintem a tiéd még átlagos. Próbáld nekik megmagyarázni, hogy már alig eszel szénhidrátot, szinte csak gyümin és fehérjén élsz.

A vizesedés a 35. héttől várható, de az sem törvényszerű. Nekem csak az egyik terhességemnél volt, a négyből, ráadásul pont annál, amikor keveset híztam.... :wink:

Már várom a 4D-s vizsgálatodat, ha tudsz rakj képet a nagyfiúról!! :D

Többiek???????

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Akkor nekem szerencsém van az orvosommal meg a védőnővel is, nem azok a cseszegetős típusok. Engem nem is miattuk érdekel ez a kilódolog, hanem magam miatt. És mivel itthon nincs mérleg, ezért csak a tanácsadóban szembesülök az eredménnyel, kéthavonta. És a kéthavi hízásadag elég sokkoló... :shock:
Én jövő héten megyek a cukorterhelésre. Nálatok mennyi időn belül volt eredmény?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly!

Nekem másnapra megvolt, csak lusta voltam elmenni érte, így két nap múlva kaptam meg.
Szóval elég gyorsan kész lett. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Hello Mindenkinek!

Üdv Nektek Thaiföldről! Olvasgatlak benneteket majdnem minden nap, csak az írás megy kicsit nehézkesebben!

werdine írtad, hogy zsibbad a kezed! Sajna van egy rossz hírem! Nekem az első gyermekem születésekor kezdődött és azóta is tart! Persze közben kiderült, hogy az aktív versenysport eredménye is egyben, minden esetre akkor kezdődött! Ami nagyon jó rá az a jóga, illetve a különböző masszázstechnikák. Ebből a szempontból én most nagyon jó helyzetben vagyok, mert itt Thaiföldön fantasztikus masszőr csajok vannak! Iszonyú figyelmesek, főleg mikor meglátják a pocim. A nyak masszírozása mozgatása hatásos a zsibbadás ellen, legalábbis nálam és az úszás valamint a reggeli nyaktorna is kiváló! Próbáld meg, lehet, hogy Neked is segít!

Amúgy mi is teljesen rendben vagyunk, kicsit hosszú volt a repülőút, de itt lenni tényleg egy felüdülés! Sokat mászkálunk és igazán finomakat eszünk, a sok gyümölcs és zöldség kifejezetten jól esik!

Nálunk 2 hét múlva lesz a terheléses vércukor vizsgálat! Brrrrrrr!
Már előre undorodom attól a cukros löttytől!

Ölelek mindenkit és küldöm Nektek a sok napfényt!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kissziporka!

Érezd jól magad, vigyázz a picire, s remélem megörvendeztetsz majd minket néhány gyönyörű fotóval! Remélem egyszer eljutok oda én is:)

Yusz!

Szerintem kedden már tudok feltenni fotót a Nagyfiúnkról:)
Számolom a napokat, hogy mennyit kell még addig aludni:DDD

Igyekszem higgadtan fogadni a kritikákat a kilóimmal kapcsolatosan, de nem egyszerű:( Szerintem 15 kg-ig biztos eljutok, de nem érdekel,majd ledolgozom...



kristin27
Székesfehérvár
 
 


kristin!


Ne aggódj a kilók miatt, nem éri meg. Mindannyian különbőzünk és máshogy jönnek fel a kilók. Én is hallottam már olyat, hogy vki 25-30 kilót is felszedett, s aztán szülés után fokozatosan lement nekik. Ha meg tényleg nem tehetsz róla, tehát nem zabálsz, akkor főleg semmi értelme aggódni miatta. Ez a terhességgel jár. Természetesen a dokinak, meg a védőnőknek ez a dolguk, hogy mondogassák, nehogy nagyon természetesnek vegyük, és csak együnk-együnk. Szerintem 15 kiló nem olyan sok a végéig.
Őszintén szólva én nem is tudom mennyit híztam, szerintem kb 5 kilót, de a mi mérlegünk nem a legjobb, itt kint meg nem mérnek minden alkalommal, talán majd csak a vége fele. Én is látom magamon meg az arcomon, dehát ez van. Nem lehet koplalni. :)

Kissziporka!

Érezzétek jól magatokat és majd számolj be merre jártatok, igyatok sok kókusztejet, meg shake-t. :)

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Csekom!

Igyekszem nem kiakadni a dokitól, meg a védőnőtől. Minimális tésztás kaját eszem csak, meg sok zöldséget, aztán remélem, hogy ezzel majd eleget tudok tenni a követeléseknek!:DDD
Nekem szinte csak pocakom van, noh meg cicibe ki vagyok "bővülve" rendesen, arcomon is alig látszik vmi, kicsit kerekebb a fejem:D de nem vagyok pufók:)
Hízásra hajlamos vagyok, de mozgással szoktam kordába tartani a dolgot, most viszont a doki azt mondta, hogy inkább csak sétáljak (már a 3. hónap óta)...azzal nem éget túlsok kalóriát az ember, persze, hogy hízok, nem ehhez van szokva a szervezetem...de mindent a babuciért!!!

Nektek is görcsöl a vádlitok elsősorban nyújtózkodástól?
...már iszom a magnézium + kálcium tabit, de nem nagyon változott a helyzet.

Végre eljött a nagy nap, délután megyünk a 4d uh-ra, fél éve erre várok...remélem minden ok lesz és ügyi lesz a kis picikénk.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kristin!

Sok sikert a 4D-hez, mi is voltunk, bár azt mondta az UH-s hölgy, hogy a lehető legrosszabb időpontot választottuk a mozizáshoz, mert ilyenkor a babák, még úgy feküdhetnek, hogy el tudnak bújni.
Azért láttuk, és nagyon jó volt, nem bántam meg. :)

Velem is ugyanez a helyzet hízás szempontjából, már nekem is csak úgy repülnek fel a kilók, pedig semmi nem változott. Az arcom nekem is pufibb, meg nagy a hasam, nekem is mindenki ezzel jön, hogy te jó ég, mekkora már, én ennyivel mentem szülni....na kösz, és akkor most mit csináljak neki... :S
Szóval nem izgulj, nem vagy egyedül, meg igen, a terhesség ezzel jár... :D kissé kellemetlen, de másrészt meg hatalmas boldogság, s ez a kegfontosabb. :)
Írj majd milyen volt az UH.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így bepofátlankodom.

Van két eladó babakocsink, amiktől már nem férünk el a lakásban. Gondoltam akadhat köztetek olyan, akit érdekelhet.

Az egyik:
Giordani sport babakocsi 18000 Ft-ért
Tulajdonságai: - Ultrakönnyű babakocsi
- Újszülött kortól max. 15 kg-ig használható
- 3 pozícióba dönthető háttámla
- Nagyméretű kerekek, az elsők bolygósíthatóak, hátsók fékezhetőek
- Teleszkópos rugózás
- Állítható magasságú tolókar
- Szuperpárnázott ülés, ergonómikus szűkítő adapter
- 5 pontos biztonsági öv
- állítható lábtartó,
- Nagy méretű bevásárlókosár,
- esővédővel és lábzsákkal,
- Összecsukva megáll a saját lábán
- Huzat levehető, kézzel mosható.

A másik pedig:
ABC Design 40 000 Ft-ért (nagyon jó téli babáknak)
Tulajdonságai:
- lapalakúra csukható,
- Újszülött kortól 3 éves korig (max. 15 kg),
- Huzata levehető, 30 C°-on mosható pamut-poliészter textil (bézs-kék),
- Alumínium váz, felfüggesztéses rugózás,
- Nagy méretű, fix kerekei pumpálhatóak, mindkét irányból fékezhetőek,
- Tolókar két irányból rögzíthető, állítható magasságú,
- Teteje ablakos, kupolás, kupolásból nyári tetővé alakítható, zsebes,
- Ülőrésze több fokozatban dönthető, akár vízszintesre is,
- 5 pontos biztonsági öv,
- Lábtartója több fokozatban állítható,
- Karfája levehető, több fokozatban állítható,
- Nagy méretű bevásárlókosár,
- Tartozéka: Textil mózeskosár, levehető felsőrésszel.

A babakocsi jelenleg Kemecsén (Nyíregyháza mellett) megtekinthető, vagy komoly érdeklődés esetén Budapestre (Kerepesre) hozzuk.

Képet akartam feltölteni, csak nem sikerült. Ha valakit érdekel szívesen átküldök egy pár képet mailen vagy msn-en.

További jó Babavárást kívánok! :-)

Borekné Anita 06-70-509-6467

Kép
borek.ancsa
 
 


Sziasztok!

Tegnap megvolt a 4D-s uh...lányok...küzdöttem a könnyeimmel...ilyen élményben talán még nem volt részem soha. Eddig is imádtam a kis picúrkát, de most...
Először kicsit be volt kummantva, és takarta az arcát a kis kezével, aztán a doki jól bekopogott neki és felébresztette. Elvette a kezecskéjét és közben olyanokat fintorgott:DDD Gyorsan csinált is pár fotót a doki, aztán elkezdte megméregetni egyesével mindenét. Ő is megállapította, hogy jó magas fiúcska lesz...és igen, mostmár 100% hogy kisfiú, megvizsgáltuk a kukackát is újra:D
Tegnap 1111g volt a kis picikénk, és picit előbb jön, mint azt gondoltunk, a méretei alapján febr. 5-ét írt ki a gép.
Nagyon édes volt, grimaszolt, ásított, kinyújtotta a nyelvét...igazi kis tündér.Apucija teljesen belezúgott, eddig is gyügyögött neki...de most, hogy látta a kis pofiját is...el volt olvadva:)

Délután majd teszek fel képet, ha minden igaz...



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kristin, ez szuper lehetett!
Múltkor mi is megkukucskáltuk 4D-vel, tényleg nagy élmény tud lenni! Jó, hogy már tud ilyeneket a tudomány. Anyukám nem is emlékszik rá, hogy lett volna egyáltalán UH vizsgálata, mikor engem várt. Mi meg már konkrét képet kapunk a picikről ilyen apró korukban is! :D

Te melyik magnéziumot szeded? Mert nem mindegy, hogy mennyi anyag van benne. Én kifaggattam a patikust, és végül a Magnosolv mellett döntöttem, mert ebben elég sok a magnézium (365 mg egy adagban). Mióta szedem, azóta nekem nem volt görcs a vádlimban.
Csak az a gáz, hogy vasat is szednem kell, amit tejtermék fogyasztása után 2 órával, vagy előtt 1 órával lehet bevenni, éhgyomorra, a magnéziumot meg a vas után 3-4 órával, kaja közben, szóval elég nagy logisztika kell hozzá, hogy összehangoljam a reggeli tejeskávét, a napi 2 vastablettát, és a magnéziumot, főleg, ha az ebédemben is van tejtermék, pl. tejföl vagy sajt... :x

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Kristin, ez szuper lehetett!
Múltkor mi is megkukucskáltuk 4D-vel, tényleg nagy élmény tud lenni! Jó, hogy már tud ilyeneket a tudomány. Anyukám nem is emlékszik rá, hogy lett volna egyáltalán UH vizsgálata, mikor engem várt. Mi meg már konkrét képet kapunk a picikről ilyen apró korukban is! :D

Te melyik magnéziumot szeded? Mert nem mindegy, hogy mennyi anyag van benne. Én kifaggattam a patikust, és végül a Magnosolv mellett döntöttem, mert ebben elég sok a magnézium (365 mg egy adagban). Mióta szedem, azóta nekem nem volt görcs a vádlimban.
Csak az a gáz, hogy vasat is szednem kell, amit tejtermék fogyasztása után 2 órával, vagy előtt 1 órával lehet bevenni, éhgyomorra, a magnéziumot meg a vas után 3-4 órával, kaja közben, szóval elég nagy logisztika kell hozzá, hogy összehangoljam a reggeli tejeskávét, a napi 2 vastablettát, és a magnéziumot, főleg, ha az ebédemben is van tejtermék, pl. tejföl vagy sajt... :x

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

Nem néztem, hogy mennyi magnézium van benne sajna. Olyan pezsgőtabit iszok, ami magnézium+ b6 vitamint tartalmaz, este majd megnézem pontosan mit is tud, erre nem gondoltam, hogy a mennyiséggel lehet gond.
Vasat szedsz?nem irigyellek, nekem azt mondta a dokim, hogy még nem kell, de figyeljek rá, hogy sok olyan kajcit vigyek be, amiben van vas. Úgyhogy most kétpofára tömöm a céklát meg a húsokat:DDD



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

kristin!
Gratulálok, tényleg jó nagy babó! A képeket szívesen megnézném!
Én sajna elég korán mentem 4D-re, 12 hetesen, még nem sok látszott. De a genetikai vizsgálat miatt muszáj volt akkor.

Ettől függetlenül tényleg nagy élmény.

Magnéziumból a legjobb a Juvita márkájú Magnézium. 500mg van benne és elnyújtott felszívódású, vagyis egész nap adagolja a szervezetnek. Az ára is jó, 2000 Ft körül van és 50 vagy 60 db-os. A napi 1 tablettával szerintem verhetetlen árban.

Én ennél a babánál kezdtem szedni és tényleg csodálatos a hatása. A többi terhességem alatt folyton nyűglődtem a Magnéziumokkal, sajnos akkoriban nem volt még ez a fajta.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!


Csak eszembe jutott a magnéziumról vmi. Múlt hét szombaton egész nap keményedett a hasam, fájdalom nem volt, csak nagyon fura volt, mert ennyire nem szokta. Hiába pihentem le egy picit, mihelyst felkeltem kezdődött újra. Vettem be persze magnéziumot, vagy 400 mg-ot, másnap és utána nem is volt semmi gond.
Azért tegnap elmentem az itteni védőnő/szülésznőhőz, hogy megkérdezzem, mennyit lehet bevenni, meg rendben volt e ez így.
A válasz: "Magnézium, az mi? vagyis mire? az tudom, hogy idegnyugtatónak szokták, dehogy valaki izomlazítónak szedje, meg terhesség alatt, még nem is hallottam...de majd utánanézek..."

Hát köszönöm, :) Olvasva az itteni írásokat komolyan többet megtudok. Jó hogy vagytok. :)

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Csekom!

Sajna már megsem lepődök rajta, hogy a te védőnőd is ilyen nagy tapasztalattal és szaktudással rendelkezik:)

Nálam is hasonló a helyzet, semmit nem tud, de azt masszívan, múltkor megkérdeztem, hogy van-e vmi aktuális vizsgálat arra az időszakra, amikor nála voltam.Hebegett, habogott..."ööö mindjárt utánanézek"...

Én már nem kérdezek nála semmit...úgysem tudja a választ:(

Yusz!

megnézem majd azt a vitamint, mert néha elég rendesen szenvedek éjszaka.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Na, a védőnőn én sem tudok csodálkozni. A fiam egészségügyi iskolába jár, tele van lánnyal, annak a negyede védőnő akar lenni.
Megnéztem múltkor ezeket a lányokat....
Szerencsétlen anyukák, akik őket kapják majd! :evil:

A fiam is csak hülye pi..ának hívja őket.

Nekem meg mostanában a derekam akar leszakadni. Alig vonszolom magam, elkezdtem már a pingvin járást is (ami a terhesség velejárója középidőtől). Tegnap végigporszívóztam a lakást, utána meg akartam halni a fájdalomtól.
Hát, hiába ötödik terhesség, nem is vagyok már fiatal, szóval nincs min csodálkoznom.
Csak az a baj, hogy ilyenkor nem enyhül semmire, hiába fekszem le. :(

A karácsonyi nagy bevásárlás nem tudom hogy lesz, alig bírok végigvárni egy kicsi sort, nemhogy órákig járkálni, válogatni, aztán még a pénztárnál álldogálni.

A két kicsinek és a nagylányomnak internetről rendeltem ajándékot, a fiammal még nem tudom mit kezdjek, bár ha nagyon belegondolok a 140 ezres jogsija szerintem klappolna karácsonyra. Ugyanis eddig ennyibe került. :evil:

Lehet, hogy idén szegény férjemet kérem meg, hogy bevásároljon. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Tudod, hogy ez nem vígasztal, de én is érzékelem már a "hanyatlást". Néha én is azon kapom magam, hogy átmegyek pingvinbe:D és én sem bírom már az órákig tartó shopping túrákat, 1-1,5 óra és kinyúlok teljesen.

A karácsonyi bevásárlás nálunk is necces lesz, általában az utolsó napokban is még járni szoktuk a boltokat naphosszat, idén valahogy ügyesebben kell ezt majd elosztani, mert nem fogom bírni én sem.

De nem panaszkodom, hála az égnek nincs állandó fájdalmam, pár napja már a medence tágulás sem kínoz, ami tudom, hogy bármikor jöhet újra:( a hátam se fáj, derekam se, csak ha sokat kell ácsorogni, nah attól kiakadok...de nagyon:)

Én is tesztelgetem már az uram, néha elküldöm bevásárolni, hogy kicsit önállósodjon a drága. Mindig együtt szoktunk menni, ideje hogy egyedül is megoldja:D
Olyan aranyos volt ma reggel, megkérdezte, hogy felhúzza-e a zoknim:DDD mondtam neki, hogy még takarékoskodjon az energiájával, mert rá is fog unni, annyit kell majd segítenie:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Mi hál'Istennek leálltunk a felnőttek közötti ajándékozással, ami mindenki számára megkönnyíti az amúgy is húzós karácsonyi hajtást. Csak a gyerekek kapnak ajándékot, nekik meg tényleg könnyű akár a netről is rendelni.
Yusz, ez a jogsiár borzasztóan hangzik. De gondolom a fiad csalódott lenne, ha ez lenne a karácsonyi ajándéka. Valahogy a kamaszok úgy érzik, ezek a dolgok járnak nekik...

Én most nem panaszkodom, jelenleg minden rendben van, semmi nem fáj. Nyilván csak a vihar előtti csend! :shock:
Gondoltam is, hogy most kéne mindent elintézni, beszerezni a baba számára, csak mivel még olyan távolinak tűnik a szülés időpontja, nehéz rávenni magam. De muszáj lesz, mert mindenki azt mondja, hogy a 30. hét után már nagyon nehéz mindenféle munka.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

Ne mondj nekem ilyet, hogy 30 hét után megáll az élet:DDD én kari előtt 2 héttel tudom elkezdeni a felkészülést, addig meló van, és amellett tényleg nincs energiám vásárolgatni.
1-2 rugit, meg apróságokat vettem már, de rengeteg dolog kell még a picinek, ami még csak gondolatban sincs meg.

A jogsi kemény dió, szerencsés a fiad, hogy tudtatok neki segíteni ebben. Én viszonylag "vén" fejjel 24 évesen csináltam, saját pénztárcából, nekem 170-be állt meg, úgy hogy csak a kresszen hasaltam el 1x.
De amíg az ember fiatal, az ölébe hullott dolgokat sajna nem mindig tudja megfelelően értékelni. Én nagyon örültem volna egy ilyen karis ajándéknak anno:)

Nálunk sincs nagy ajándékozás, mindig igyekszem olyan dolgokat kitalálni, ami nem túl drága, praktikus, örömet okoz és tényleg szüksége van rá az illetőnek.



kristin27
Székesfehérvár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: