Új privát üzeneted érkezett!

T.timi köszi :D azért voltam a 21. hétben mert akkor voltunk otthon és kihasználtam hogy 12 ezer a 4d, mert itt meg 60 ezer kb. Itt nem is csináltattam. Terhesség alatt a toxoplazmózis veszélyre kell csak vigyázni, ha azt megnézeted, más nem. Ha meg már meglesz a baba, akkor sem lesz semmi gond ha nem vadóc a cica. Nekünk kutya van, de otthon van több cica is. Valahogy az állatok a babáktól, gyerekektől többet tűrnek, mintha éreznék hogy ők nem direkt ráncigálják meg esetleg. Amire vigyázz, hogy felügyelet nélkül sosem legyenek egyedül, egészen addig, amíg már akkora a gyerkőc hogy a helyes viselkedésre meg lehet tanítani (nem huzogatjuk a cica farkát, stb.) És még egy fontos macskánál, amikor alszik majd a baba, vagy ki kell zárni onnan a cicát, vagy itt pl. lehet kapni macskahálót, amit a kiságy tetejére tudsz szerelni és akkor nem tud belemenni a cica. Hajlamosak ráfeküdni a babára, mert meleg, puha és véletlenül megfolythatja.
Mi is a kutyának az elején megmutattuk amikor hazajöttünk a kórházból, de csak felügyelet mellett hagyom őket játszani még mindig. A cicát különben imádja a lányom, már mondja hogy szisza, most húsvétkor is voltunk otthon, ott rohangált a kertben a macskák után.

Bettike köszi :D Nekem is csak émelygés van, de néha este olyan erős, hogy már abban se vagyok biztos nem jobb-e ha kijön :?

Avrenim nem semmi azért hogy ilyen bátran állsz a szüléshez ahhoz képest hogy azért már sok mindent láthattál, sok rosszat is gondolom. Ott is fogsz szülni ahol dolgozol? Vagy máshol? Gondolok itt arra, hogy engem biztos zavarna, ha a kollégák nézegetnének alul. Neked a lyukas szív akkor születési rendellenesség? Írtad hogy félsz a terhesség végétől amikor már nagy a babó, lehet valami kockázata rád nézve?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


nyufó: azért az szép, hogy ott 60 ezer egy ilyen 4D Uh. Nagyon durva:S És ott kint mennyi egy fogadott orvos, neked van, lesz?
Most már megnyugodtam, hogy szerintetek sem lesz gond a cicával, az meg természetes lesz, hogy be sem engedem a baba szobába amíg picike. Most sem nagyon szokott bejönni csak ha itt vagyunk mi is, de amúgy inkább csak kint van az előszobába, konyhába, szobák meg csukva, nem rossz, soha nem tett tönkre semmit.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


nyufo8: Nagyon édse a mosolya a lányzódnak, ez tényleg ritka legtöbbször takarják a kis arcukat vagy szopizzák az ujjukat.
Hát a terhesség végére jön mindenkinek a gond, ödéma, esetleg magas vérnyomás, feérjeürítés, mindegyik kismama panaszkodik kb.36 héten amikor a gyomrában van a pici lába, meg hogy már alig tudnak aludni,meg már kellemetlen ha néha a májába is rúg a baba. elég kórós terhest látok,tudom mennyi probléma alakulhat...
jah igen lyukas szívvel születtem.

jaj szerencsére nekem nincs semmi rossz tünetem, most nagyon kívánom a sós és zsíros ételeket,/pedig édesszájú voltam/ tojást ennék tojással,szalonnát, zsíroskenyért, mondtam a páromnak hogy ölni tudnék egy jó pacalért :lol: , hozza is már nekem egy étteremből :P vkinek tapasztalat, milyen nemű babára utalnak a tünetek? Én úgy érzem fiú lesz, az étkezésem miatt, meg hogy elég agresszív :x ingerlékeny vagyok, úgye egy idő után kiütnek a férfi hormonok az anyán is... :shock: párom meg lányzóban reménykedik..

Betti: írtam neked privát üzit, kérlek segíts a vonalzóban, nem engedi bekapcsolni a html-t megadtam a jelszómat is...

3/4D UH: sógornőm volt 18 hetesen ott csináltatta a genetikai Uh, de szerintem pénzkidobás volt, mert nagyon nem volt kivehető a baba, inkább félelmetes csontváz,gyík kinézete volt. mondtuk is hát úgy megsértődött.... :roll:
szerintem is 28-32 héten már szép kis duckó arcképet kapsz, az cuki, bár volt nálunk olyan akinek a 4d vették észre a fejődési rend.ell. torzulást, tehát ha nagyon alapos akar lennia z ember menhettek a 18.héten. A mamutban Dr. Zsirai jó uh-ás, csinál 4Dket is!

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 

 
 

Na, most kicsit itt hagylak titeket, megyek megnézem a Nicsak, ki beszél filmet! :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


T.timi itt egész más a rendszer, nincs orvos, nem is látsz orvost, még szülésnél se csak ha gond van. Ha magán úton akarsz szülni az kb. 1 millió forint lenne, szóval nem nagyon veszi igénybe senki.
Jó kis film az, és most aktuális is. Mikor az elsőt vártuk mi is előszedtük apával és megnéztük az összes részt. Biztos most is meg fogjuk nézni :lol:

Avrenim köszi :D a dokinak is marhára tetszett, ebből is gondolom hogy ő se sűrűn lát ilyet, pedig sok UH-t csinál egy nap. ÁÁÁÁÁ, pacal, ne is mondd, itt nem lehet kapni, pedig nagyon szeretem :-) Valaki egy-két hete a kovászos uborkát emlegette, hát arra is csorgott a nyálam! Én is különben most tök ingerlékeny vagyok, hamar felhúzom magam, tökre utálom, de pillanatok alatt fel tudok robbani. Az első terhességnél nem emlékszem hogy lett volna ilyen, meg nem is émelyegtem, ezért most fiúra gyanakszom magamnak, hogy ennyire más minden. Én is azt hallottam különben hogy a 4d-n lehet kiszűrni a legjobban a fejlődési rendellenességeket, de azt meg még akkor érdemes még a 20. hét körül előtt megcsinálni.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


T.Timi: Megkérdezhetem, mikre utaltak be? Ettől kicsit tartok, fóbiám van az orvosoktól...

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


timi gratulálok!!! én hétfőn tervezem, hogy védőnőhöz megyek.
Az álmosság nálam is megvan, délután jelentkezik, abban a pár órában, amikor csillapodik a hányingerem. :lol: Ettől függetlenül: terhesnek lenni szuper! :D
Felteszem majd az ultrahangképet, csak ehhez majd a férjem segítsége kell. :) Nagyon kis csini ám a bébike!

Kép
salsifraga
 
 


Vestal: Nagyon drukkolok neked!!!

Nono: Megértelek, nagyon nehéz lehet ezt feldolgozni. Te már nagyon járatos vagy róka-ügyben, lehet, hogy tudsz segíteni: van valami tuti tipped hányás ellen, ami bevált, akár az egyik terhesség alatt? Mert én ma már 3x hánytam (bocsi a részletekért), és többször öklendeztem. Úgy érzem, nem bírom így, totál kivagyok. Nálunk is úszik a lakás, le se tudok feküdni pihizni, mert Bogi nem hagy!
Más: Megtört a varázs: írtam a tanyára!

Salsifraga: Gratulálok a picikédhez! Azért ez hatalmas megkönnyebbülés!

Én jelenleg Elevitet és MagneB6-ot szedek, nem tudom, írtam-e már. A B6 állítólag jó hányinger ellen. Nekem nem jött be. Jelenleg alig tudom ezeket lenyelni, de azért bőszen szedem.

Zöldtea: Székrekedés ellen az egyik legjobb a szilvabefőtt/lekvár. Nekem legalábbis bevált. Úgy látom, más is ajánlotta! Persze egyéne válogatja, kinek mi jön be. Ja, nekem még bejött a rendszeres testmozgás (felülés), de ezt most nem ajánlom természetesen, legfeljebb a kismamatornát felülés nélkül. Hátha az is megmozgatja a beleket.

Dalmicsek: Nekem 12 hetesen lesz kombinált teszt, sztem akkor lesz vérvétel is, előbb nem.

Monka: Amikor most megláttam a + tesztet, olyan izgalom lett rajtam úrrá, szinte fel sem tudtam fogni, még most is nehéz, hogy egy kis élet fejlődik bennem! És Bogival is így voltam, szinte extázisba estem.

Kis-csillag: Én is emlékszem rád! Én is abban a topicban voltam, ahol Nono. Annyira meghatott a történetetek, sosem felejtem el! Gratulálok az ikrekhez! Sajnálom a redukciót, de ha így jobb az esély, az orvosok jobban tudják. Annyira drukkolok neked!!!!

Timi: De jó, már te is láttad a babát. Felejthetetlen érzés, az biztos!

Az álmosság nálam is megvan, egész nap csak aludnék.

Nyufó: Szerintem én leelőztem 2 héttel Timit, mert nekem már azóta van kiskönyvem (védőnőtől) és hivatalos orvosi vizsgálat (dobogó szivecske, stb.).
Többet már nem bírok írni, nagyon fáradt vagyok, pedig még tudnék mit!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


avrenim

gyakorlatozok rajta,de feladta a leckét :shock:

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


rájöttem :) :) :)

betti voltam :)

az első sikerült is,na mindjárt csinálom a babásat is :)

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


na kész lett,remélem megfelelnek :)

a rozsásban biztos voltam a babásat meg lilát vagy zöldet irtál,igy erre esett a választásom :)

de ha véletlenül nem tetszik akkor szolj nyugodtan és kicserélem.

ja amúgy nem volt bekapcsolva a bbc kód,ezért nem engedett semmit.

KépKép
bettike83
 
 


én is nagyon szeretem a pacalt :D

KépKép
bettike83
 
 


vonalzó próba :lol:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Bettike83: Küldtem neked pü-t,segíts! :lol:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Bettike83: mégis sikerült, végre! :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


én látom a második vonalzódat :) mi a baj vele?

KépKép
bettike83
 
 


most már semmi, de az előbb mi nem láttuk..
Jó lett?? :wink:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


jó ám,ügyes vagy :)

KépKép
bettike83
 
 


bolygó: hááát, 2 terhesség után lehet h megversz amit mondok de egyetlen csodaszer van a rókára. Az idő. Ha már semmi nem marad benned menj be a kórházba ahol szülni fogsz, fogadott dokid telcsizzen be és kérje h kössenek 3 órára infúzióra. Attól jobb lesz. Vigyázz vele mert a vészes hányás miatt aceton termelődhet a szervezetedben ami magzatkárosodást okoz. Nem rémítgetlek csak ha már állni sem megy a sok rókától menj infuzióra. Én is mentem, vagy 3x. No meg kitartás. Sok sok kitartás.

kiscsillag: egészséget a túlélőknek, az elvesztendőhőz pedig sok erőt, bár nem bíztat de kell. Kell hogy élhessen a másik kettő. Nagyon nehéz lesz de mikor ott lesz a két kis törpéd a kezedben épen és egészségesen már nem lesz baj, addig meg nem lesz könnyű de fel a fejjel.

itt szenved a diam az ölemben, majd jövök ha hagyja még, akartam sokat írni.

kösz a bíztatást a lelkiekhez. Majdcsak jobb lesz ez is. Tlán ha nem a róka üldöz majd és fizikailag is jobb lesz a lelkemnek is könnyebb lesz megszokni.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


láttátok a 4es ikereket,tök édesek voltak :) mondjuk lehet velük elég sok baj,4 en 4 felé mennének :D meg főleg mikor picik voltak,na hát az nem lehetett könnyű.

KépKép
bettike83
 
 


nem tudom lefényképezni szépen az UH képemet, így nem látjátok a babucimat :cry: Talán majd ha nagyobb lesz.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


nem tudom lefényképezni szépen az UH képemet, így nem látjátok a babucimat :cry: Talán majd ha nagyobb lesz.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


timi

sztem holnap fénynél probáld meg,akkor tuti jó lesz.

KépKép
bettike83
 
 


Ez a két teszt között a különbség, ha már az Uh képet nem tudom feltenni, ezt nézzétek meg :)
Ja, és a sokat emlegetett cicáról is felteszek egy fotót, remélem nem bánjátok :) Kép
Kép

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


T.timi ügyes vagy, jók lettek a vonalzók! A teszted sokkal erősebb, tök jó :) A cica pedig gyönyörű. Jó is különben, hogy fiatal, mert az idősebb állatok már háklisabbak, nehezebben viselik a nyúzást, jobban odakapnak, a fiatal állatok sokkal többet tűrnek. Nem lesz vele semmi gond. Ha holnap próbálod lefényképezni az UH képet, esetleg közelről makró módban, úgyse látszik jól? Próbáld meg hátha, had gyönyörködjünk!

Bettike szeintem te már álmodban is vonalzót fogsz gyártani :lol: :lol:

Bolygó bocsi, akkor már két hivatalos kismama van, te és T.timi :D

Nono akkor még tart a hányás nálad ezek szerint? Remélem elmúlik a 12. hét körülre, kitartás hozzá :(

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Húú mennyi, alig bírlak benneteket végigolvasni, mentek a fejemben a válaszok míg olvastalak bennetek, megpróbálom leírni, de a sorrend lehet rossz lesz:
Nekem a környezetemmel más a tapasztalat, én csak itt olvasok ennyi ilyen nehezen teherbeesésről, problémáról a terhesség alatt, nekem valahogy hihetetlen, hogy történhet velünk valami baj.

kiscsillag nem ismerem a történeted, de ez a mostani is medöbbentett, elkeseredett a szám ahogy olvastam a barátnőd történetét.Nem irigyerlek, csak pozitívan gondolj mindenre!Biztos nem lesz könnyű!

Nekem is gondom van a székrekedéssel, még a terhesség előtt is csak ha szedtem a zöltea kapszulát akkor tudtam wc-re menni, a doki azt mondta, már biztos hozzászokott a szervezet és enélkül nem fog menni. Hát csökentettem napi 2 db.-ra de enélkül 1 hétig se megyek, hiába a szilvalekvár, joghurt, teljeskiörlésű kenyér stb.
Kicsit aggódom is miatta, remélem a babára nincs rossz hatással, szerintetek?

én már voltam múlt héten vérvételen és védőnőnél, vérszegény vagyok meg még 2-3 helyen volt 1 csillag.
tényleg jók az újságok amit kaptunk a védőnőtöl, már ha ugyanazt adják mindenhol.

Avrenim
Én is szívbeteg vagyok III. fokú AV Blockom van és 16 éves korom óta pacemacerem van, már az 5.-dik. Az egy biztosíték, bár te ezt biztos tudod, ha gond van a sziveddel lehet neked is jó lenne.
Anélkül 6 / perc a pulzusom nekem is, doki mikor 2 heteellenörzésen voltam azt mondta az egy elefántnak is kevés, de gratulál a babáho, mindent bele! még 11 hónap van hátra ezt is cserélni kell én gyorsanlemerítem őket.

Hányás: Hát tényleg két végighányt terhesség után mondhatom a hányást sajna csak a szülés szünteti meg, ha időközben nem múlik el, csak ebben reménykedhetsz.

Kép
nlzs
 
 


Jaj majdnem kihagytam:
[b]Nyufó
nagyon édes a 4D mosolygós kép[/b], hihetetlen teljesen hasonlított már akkor is a mostani képre ami a kislányodról van, egyébként is mindig megakad rajta a szemem ahogy olvaso az üziket, irigykedem, nagyon édes, azért nagyon örülnék ha most 3.-ra nekem is kislányom lenne.

Kép
nlzs
 
 


mire hozzátok jutottam mindenki elment aludni?
Nekem is mennem kellene, reggel 6 kor kelnem kell, 8-ra viszem Pestre a fiamat táncversenyre, úgyhogy holnap is csak max este tudok utánatok olvasni.
Mindenkinek szép hétvégét!!
Jó éjt (kevés pisivel)!

Kép
nlzs
 
 


nyufó

hát lehet,de én örülök neki h segithettem :)

timi

szépek a tesztek és a cicus is :)

KépKép
bettike83
 
 


Bettike: Nagyon köszönöm, szépek lettek a vonalzók, pont ahogy képzeltem! Zseni vagy! :P

Nlzs: Hát nem semmi, hogy mióta nyomod már pacemakerrel...nekem nem voltak nagy tüneteim, hogy lyukas a szívem, úgyanúgy jártam tesnevelésre, futottam, próbálatm sportolni de mindig abbahagytam, mert lusta voltam, suli után sokszor aludtam tanulás közben így pihent a szervezetem, anyumék mindig azt hitték, hogy ilyen lustatípus vagyok...aztán a gimibe vette észre a suliorvos hogy vab szívzörejem...így kezdődött...de a mai napig tudok futni, csak hamar kifulladok, éjszakázok sokat, és bírom, csak hamarabb jelez a szervezetem, hogy állj, mint az átlag embereknek. szerintem nagyon jó az állóképességem, ezért meg se kottyan ez az egész...
de majd egyszer bizti pacemekerem lesz, jobb szár blokkom van a műtét után, meg nem zárhat jól vmelyik billentyűm..
De mindenképpen SZÜLNI szeretnék, ha a baba állapota is engedi..

t.timi: jók a képek nagyon, cuki a cicusod is!sajnálom az uh-t, de a legközelebbit próbáld meg lefotózni majd vagy szkennelni..

szűzteáról hallottam hogy a vesét károsíthatja, fokozatosan de le kéne szokni róla. Terheseknke aajánlani szoktuk a TAMARIN lekvárt, lenmagot beáztatva, vagy megtörve joghurtba..
Ha csak az inger nincs meg lehet gyógyszertárba glicerinkúpot venni pár száz forintért, vagy LAEVOLAC szirupot, amit éhgyomorra kell, én tejeskávéba szoktam rakni cukor helyett, mert nagyon édes,de ez széklet lazító, segíti a vastagbélből visszaszívni a vizet és így puhítja...legalább napi 2 liter vizet kell fogyasztani ha nincs meg a rendes folyadék, az is okozhat székrekedést!



Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


jaj nem akartam az egészet kiemelten írni.... :shock:

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Laevolacot cukorbetegeknek és lactóz érzékenyeknek nem szabad, tejcukrot tartalmaz!

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


avrenim

nagyon szivesen :)

KépKép
bettike83
 
 


Nono: Valahogy féltem, hogy ezt fogod írni. Azért még nem tartok a vészes hányásnál, bár ma is volt már róka-móka, de a reggeli második fele megmaradt bennem, ahogy a vacsi és az ebéd is. Persze, ha rosszabbra fordul a dolog, akkor nem kockáztatom a baba egészségét!

Bettike: Ügyesen készítesz vonalzókat!

Timi: Jók a tesztek, látszik, mennyit változik a hormonszint. Édi cicusod van, én is imádom a macskákat! Kár, hogy nekünk nem lehet, mert van egy mindenlébekétkanál vizslánk.

Nlzs: Sajnálom, hogy beteg a szíved és pacemakered van, nem lehet könnyű! Hogy derült ki?

Nálunk fizetni kell az uh-képekért, így inkább nem kértem, még úgysem látszott sok minden. Boginál más volt a helyzet, még nem kellett fizetni, bár akkor is szűkösen bántak vele, meg is szólta a dokimat az oszt. vez. főorvos, miért kell annyi képet csinálni. :evil:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Spumilla merre vagy???? Remélem nem a haematomáddal van gond!!!!

Nlzs köszi :D Drukkolok neked akkor hogy kislány legyen! Mi azt szerettünk volna nagyon és az lett, most is kislányt szertnénk megint, de annyira más most a terhességem hogy fügyisre gyanakszunk, majd kiderül. Milyen fajta táncversenyre viszed a fiad? Mennyi idős? Tök jó hogy van egy ilyen komoly hobbija!

Avrenim tényleg a Tamarin lekvárról én is hallottam, az jó nagyon, csak itt nincs. De nyáron ha megyek haza bespajzolok egy üveggel, hátha kell majd a vége fele :D Tök jó hogy eszembe juttattad!

Bolygó akkor neked így milyen sűrűn lesz UH? Gondolom még így is több mint nekem :cry:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


én ha majd ott tartok,akarok venni a picurnak ilyent:

http://baba-mama.vatera.hu/babajatekok/ ... 38419.html

tök jó kis praktikus dolog,ha már nem bir az ember a bébivel akkor bele teszi,néha meglöki kicsit és elalszik ha minden jól megy :)

hála az égnek nekem nincs szorulásom,én iszom a stevia teát és rendezi az anyagcserémet.meg ladeevit vitamint szedem,amiben van omeg3 is.és ez talán nem okoz annyira szorulást.

bolygó

ez tök undoritó,az ember fizet érte és még igy is kisprolják a képeket,durva :?

KépKép
bettike83
 
 


meg ez a babakocsi tetszik és egész jó árban is van:

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ho ... 19704.html

persze ez még változik,addig nézelődik az ember mig a legmegfelelőbbet meg nem találja :)

vagy ez:

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ho ... 37435.html


csak más szinben.

KépKép
bettike83
 
 


Bolygó most jöttem rá hogy félreolvastam és nem az UH-ért kell fizetni hanem a képért. :oops: Mennyit kérnek érte? Itt is fizetni kell a képért, a két UH ingyen van. Kb. átszámítva 1100 ft-ot. Akkor lesz elég UH-d csak a képeket válogatod meg, azt veszed meg csak ami jól sikerül.

Bettike megnézegettem a linkeket. Jópofák a babakocsik, nagyon hasonlóak és az a jó hogy jó sok színben lehet kapni. Nem tudom a hinta bölcső mennyire praktikus, mi vettünk rendes bölcsőt és nem akart aludni a gyerek, neki nem jött be az oldalra hinta mozgás. Viszont ilyet vettünk, nem tudom lehet-e otthon kapni, sok félét árulnak itt, ennél vannak sokkal jobbak is. Már ujszülött kortól bele lehet rakni, lehet mozgatni fel alá, be lehet kapcsolni elől, akkor rezeg az egész, az első pár hónapban mindig ebben sikerült csak elaltatni, aztán amikor már mélyen aludt, akkor tudtuk csak berakni a kiságyba. Ha ez nincs, akkor nem is tudom mit csinálunk. De minden baba más, kinek mi jön be. Lehet hogy nektek a bölcső válik majd be. Kép

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok!

Megjöttem , elolvastam amiket eddig írtatok..
Örülök, hogy nektek is tetszik a cicám:) Imádom én is, egy kis szörmok:)

bettike83: nagyon jók ezek a babakocsik, nekem is nagyon tetszenek:) Mi is nézelődünk itt-ott mi mennyibe kerül, meg milyenek. A tesz-veszen is érdemes körül nézni, mert ott is vannak nagyon jó dolgok.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


timi

nézelődtem ott is,van sok babakocsi :) meg ezek a termékek is vannak ott is.de sztem tök jók,pratikusak,van táska hozzá.sportként is lehet majd használni.mert én nem akarok több babakocsit venni,ezért jó ha sportként is leht használni.mindjuk vannak azok a pár kilós spor kocsik,de nekem azok nem tetszenek :? azok az esernyőre csukhatósak.igaz h könnyű meg sokkal egyszerűbb vele közlekedni,na de még ugyis kiderül addigra,lehet megtetszik.

nyufó

sztem is jó ezek a rezgős,hintáztatós dolgok.én is vennék,de már annyi mindent vennék h rengetegben lenne.de hátha kap majd valakitől a családban.

sokszor biztos jól jönne,főzéskor vagy ha épp bármi dolog van és a gyerek nincs jó hangulatban.legalább lenyugtatja.

KépKép
bettike83
 
 


bettike83: mi a tesz-veszen egy csomó tök jó kis ruhát is láttunk:)
volt is amire licitáltunk, és megnyertük a licitet, hétfőn küldi a nő a csomagot, kíváncsi leszek milyet fogtunk ki, a képen nagyon szép volt. egyet bevállaltunk, remélem nem lesz csalódás. Majd ha gondolod megírom milyen lett.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


timi

oké,ird me :)

nem korai még a vásárlás?
én még legalább a 12 hetet be nem töltöm addig nem veszek semmit.

KépKép
bettike83
 
 


Bettike: mi is csak egy az egy csomagot vettük meg(5rugi). Aztán majd meglátjuk milyen lett! Nagyobb, drágább dolgokat mi is csak szeptember körül.

Nektek mi a véleményetek a baby őr-ről? Mi a különbség a baby őr és a légzés figyelő között,szerintem ugyanaz!?

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


jól van.

amúgy nekem is van rengeteg ruhám,örököltem őket :)

a bébiőt praktikus ha kint van és kiviszed magaddal és hallód ha a bébi felsir.de nem kell egyfolyátban azon agyalnod h felédredt e a gyerek.szépen hallgatózhatsz akár az udvarból is vagy a szomszédból :)

a légzésfigyelő meg a kiságyba kell és jelez ha a pici nem vesz levegőt 1 percig.ki riaszt az ágyból és még esetleg tud az ember csinálni valamit.a bölcső halál megelőzésére van.

KépKép
bettike83
 
 


A bébiőr nem olyan,mintha egy légtérbe lennétek,tehát kis telefonszerű, amin hallod esetleg láttod is a babád mi csinál a másik szobában?nekem ez ugrott be elsőre..nagyon drágák a légzésfigyelők érdemes inkább használtat venni, ha nagyon akartok. és csak stabil helyen, ágyba használható...hallottam olyat, hogy babakocsi használta vki, és a készülék nem jelezte,a baba meghalt...de ezek extrém esetek.

Állítólag a bölcsőhalálnál összefüggést találtak a terhesség alatti magas koffein fogyasztás között. hát én sose ittam főzött kávét, ilyen instand tejeskávét szoktam reggel magamnak csinálni, egy kanál kakaó egy kanál kávéval.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


avrenim

már olyan 30 körül lehet kapni ujat is.arra az egyre nem sajnálom az tuti.

az egyik ismimnl láttam bébiőrt és ő mondta h valami 500m-ig hallód h a gyereked mit csinál.az egyiket ott hagyta a gyerek mellett bekapcsolva a másikat meg vittem magával mikor átment az anyósáékhoz és simán hallótta h gagyarászik a gyerek :)

KépKép
bettike83
 
 


Akkor ha vestek légzésfigyelőt érdemes beiratkozni egy elsősegély tanfolyamra, asszem klinikákon az újszülöttosztály szokott szervezni ilyeneket.

Arra emlékszem tanulóként, hogy a csecsemősök mutatták, amelyik baba ˇˇleszürkültˇˇ/nem vett levegőt/ azt sírásra kellett kényszeríteni, hogy magához térjen... megcsipkedtük a pofiját, vagy a haját kellett meghúzni(tudom kegyetlenül hangzik) de rögtön rózsaszínű árnyalatban sírtak...

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


persze ez függ attól is milyen stádiumba van a légzéshiány...
teljes eszméletlenségnél újraélesztés.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


avrenim

olyankor bármit megtesz az ember h életben maradjon a baba.

az én öcsém olyan volt már pici babaként,hogy ha nem kapta meg mikor ő elgondolta,vagy épp nem jött olyan gyorsan a tejcsi akkor elkezdett sirni és képes volt 1 percig nem venni levegőt,már elfeketedett a szája,anyu nagyon megijedt,ha nem lett volna akkor lélek jelenléte már lehet nem élne.úgy tudott csak bele életet lehelni h megfogta a lábainál fogva és elverte a seggét,ez elég drasztikus módszer de észre sem vette a fájdalmat és rögtön kapott levegőt.mikor a gyerek élete mulhat rajta akkor bármire képesek vagyunk.anyunak még a doki mondta h igy csinálja.meg mikor született is akkor sem sirt fel és a doki ugyanezzel a módszerrel hozta vissza az életbe.és mostmár 14 éves,egészséges gyerek :)

KépKép
bettike83
 
 


bébiőr,ez pl 400méteres távolságig jó,ez már tök jó :)

http://baba-mama.vatera.hu/hasznos_baba ... 37881.html

vagy ez a kamerás,monitorral,ez is jó.

http://baba-mama.vatera.hu/hasznos_baba ... 21882.html

ez pedig légzésfigyelő,bébiőrrel egyűtt,ez nem vészes árú

http://baba-mama.vatera.hu/hasznos_baba ... 97202.html

vagy ez csak légzésfigyelő:

http://baba-mama.vatera.hu/hasznos_baba ... 28921.html


van itt sok fajta végülis,a megfelelőt kell kiválasztani,mondjuk és bébiőrrel egyűtt venném ha van rá mód.

dörög az ég :?

KépKép
bettike83
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: