Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én ma megőrülök a géptől... folyton lefagy :shock:
Tegnap semmi baja nem volt. Aztán este apa rámásolgatta a dolgait, mert ha minden igaz, jönnek ma az ő gépéért, mert eladósorba került (macmini), mert apa gyorsabbat és hordozhatót szeretne (macbookot) Úgyhogy ezt most ráfogom apára, biztos ő a hibás :D

Sophie
Írtam neked, hogy merre lakunk! :wink: Sőt kérdeztem is, hogy ti merre :) Mi az Oázisnál, a Kolozsvárin :) És ti ?
Igen, a Szent Imrében fogok szülni, Marci is ott született! Ügyeletes dokinál, és ügyeletes szülésznőnél szültem. Az orvos egyébként Csemniczky Gusztáv, a szülésznő pedig a Vastagné Éva volt.
Neked van dokid, szülésznőd?
Suli: a pénzügyi-számviteli ügyintéző középfokú okj-s vizsga, a banki szakügyintéző meg felsőfokú okj-s. Utána még gondolkodom a mérlegképesen :lol: Nyugi, én sem tudtam ám, hogy mi érdekel, de unokatesóm ebbe a suliba járt (Atalanta), és úgy döntöttem, h bepróbálkozom vele, először csak azért kezdtem el, h picit kiszakadjak az itthoni dolgokból és találkozzak felnőttekkel is :D

Dorka
Jó lesz a balcsin is Nektek! :wink: Mi Görögbe akartunk menni, de úgy, hogy csütörtökön indulunk és vasárnap jövünk is. De a pocak miatt kihagyjuk, mert nem tudom hogy viselném azt a durva meleget pocisan. Igy marad majd Velence vagy Balcsi 1-1 hétvégére.
Mivel apának nincs szabija, ha nem dolgozik, az aznapi fizu kiesik.
Egyébként írtam privit, de lefagyott a gép közben, szerintem nem küldte el! :(

Aranyoska
Köszi a táblát!!! :)

Kata
Köszi a segítséget!!!! :)

Gyancsi
Szupi lesz a nyaralás! :)
nem semmi vagy, ennyit pörögni :D
Mondjuk ma én is takarítottam, meg főztem, mostam, teregettem és vasaltam is! :D Ma végre kevésbé voltam rosszul!

szisszka
 
 


Aranyoska,

Küldtem privit, amiben megírtam az adataimat...


Lányok,

Voltam tegnap orvosnál..... a babával szerencsére minden rendben, a doki adott beutalót vérvételre, 12 heti UH-ra és a bolgárkerék utcai vizsgálatra is, úgyhogy most egyeztetnem kell az időpontokat. Jövő héten el kell mennem a védőnőhöz is. :)

Viszont: tegnap közölte a doki, hogy egészségügyi problémák miatt ebben az évben egyáltalán nem vállal szüléslevezetést :(
Azt javasolta, hogy válasszak a kóházban szülésznőt, aki benn lesz a szülésen, ha pedig gond van, segít az ügyeletes orvos. A terhesgondozást pedig továbbra is a dokim végezné.... (állítólag az elmúlt egy évben minden kismamája így szült, és nem volt probléma)
Tanácstalan vagyok, hogy maradjon így a dolog, vagy keressek esetleg másik orvost...

Szerintetek?

Kép

Kép
amanita01
 
 


Amanita,
egyre több szó esik a választott szülésznőkről, pl. nekem is úgy lesz valószínűleg, doki nélkül.
A háziorvosom azt mondja, jó döntés, mert a szülésznő az, aki a legtöbbet velem lesz, és azt mondja, a jó szülésznő "meg is szüleszt" :D szóval nálunk így lesz, ez személyes benyomás.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 

 
 

ez hihetetlen...egy volt munkatársamról cikkeznek az újságok,h vasárnap öngyilkos lett..szerintetek????

és akkor ,ne legyen az ember zaklatott..én ilyenről még nem is hallottam...1 hónapon belül 3 ismerősöm ment el :(

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


sziasztok!

Szisszka, én is írtam neked, hogy hol lakunk, a lakihegyi lakóparkban, kis színes házikók a petőfi utca mentén, csak a te hsz-ed kimaradt valamiért!? :) nem is lakunk messze egymástól!

ki a gyerekdokitok?

amúgy nekem sem volt választott dokim, illetve szülésznőm, vagyis dokim volt, aki a szülés napján, kb. 1,5-2 órával a születést megelőzően a szülészet folyosóján megsimizte a hasam, és mondta, hogy ugye tudja, hogy nekem ma rendelésem van, így sajnos nem tudom levezetni a szülését... köszi! így kaptam az ügyeletes Rabócky Mariettát és a Molnár Gabi szülésznőt! most úgy tervezem, hogy a szülésznőt felkérem, viszont dokit nem fogok fogadni!

és most akkor kihez jársz terhesgondozásra? én a XI. ker. SZTKba fogok! már be is jelentkeztem jövő szerdára a Horváth Ferenchez! :) őt mindig is imádtam, csak sajna nem vállal szülést, legalábbis ott ezt mondja...

Amanita, ha téged megnyugtat, hogy egy olyan doki van veled, vagy megy be a szülésedre, akivel a 9 hónapot végigcsináltad, akkor válassz szerintem másikat, de, ha találsz egy jó szülésznőt, akiben maximálisan megbízol, meg jól összehangolódtok, akkor szerintem a doki nem annyira fontos! persze ő fog vágni, meg varrni, meg, ha esetleg komplikáció van, akkor ő fog dönteni mindenben, de a szülésznő nagy kincs, főleg a jó szülésznő!!! :) sajnos ezt csak te tudod eldönteni, hogy mire van igényed! ;)

Gyancsi, szuper nyaralás... én is nagyon szerettem volna elmenni, főleg, hogy idén leszek 30 :oops: és a férjem valami maradandót szeretne adni, ennek pedig nagyon örülnék! csak nagyon húzós az ára! :( 100e alaphangon fejenként, ezt pedig nem nagyon tudnánk kigazdálkodni :S igazából azért gondoltam repülős útra, mert Beninek 2 éves koráig ingyenes, és akkor mehettünk volna együtt, meg olcsóbban! de lehet, hogy másfelé megyünk, vagy nem is ez lesz a meglepim :P

Aranyoska, nem kérdezel ökörséget, bár én nem értem, hogy miért akarnál nőgyógyászhoz menni!? a terhesgondozáson nem nőgyógyász lát? vizsgál? beutal? stb? az én időmben az volt, persze Bp-en, hogy elmentél a nőgyógyászatra, ott volt egyben a terhesgodozás is, aztán akkor, ha kellett vizsgáltak, de leginkább nem. általában nem nagyon szoktak manuálisan vizsgálgatni, mert fertőzést okozhat, stb. szóval nem sokszor bántottak. inkább csak a leleteket nézték át, meg beutalókat adtak, meg a kötelező dolgokat megcsinálták... vagy nálatok ez másképpen megy? a vérvétel leletedet pedig szerintem nyugodtan megmutathatod a háziorvosnak is, de a védőnő is rá fog nézni, és, ha valami gond van, akkor úgyis kiokosít!

valaki még kérdezte az ingyenes kombinált tesztes vizsgálatot, de nem emlékszem, hogy ki! bocsi!!! :oops: én azt úgy értelmezem, hogy az egy egyszerű vérvétel, amit a 12 hetes, genetikai, vagyis tarkóredős uh után csinálnak meg, mint azt kiegészítő vizsgálatot! de ahol dupla vérvétel, meg külön uh van, az keményen fizetős! :S

Lucuzs, nagyon klassz a kocsitok, még nem is hallottam róla, de ez az én hiányosságom! nagyon tetszik! :)

sophie27
 
 


Aranyoska, nagyon sajnálom! :( ez tényleg nagyon durva!!!

sophie27
 
 


sophie: azért kérdeztem,mert nem tudom,h szoktak-e vizsgálni terhesgondozáson és most az ultrahangra is gondolok.Én egyszer voltam,megkérdeztéék van-e panasz,mondtam nincs..és ennyi.Csak nem tudom,h ez mindenhol így megy-e?!Mert mindenki meséli,h ekkor meg ekkor megy következő u.hangra..nekem nem momdtak időponto,csak,h 7 -én menjek terhesgondozásra.Lehet,h akkor lesz?

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszönöm a biztató szavakat. Valószínűleg úgy lesz, hogy holnap még bejövök, utána pénteken elmegyek a háziorvosomhoz.

Aranyoska!
Tök jó lett a táblázat. Köszönjük:)
És sajnálom, hogy már megint rossz híreket kellett hallanod.

Gyancsi, Dorka!
Írtatok a nyaralásról. Ó, bárcsak ott tartanánk már... Én is már nagyon várom a nyarat, jó lenne már csini kismama rucikban virítani a parton:) Mi a párommal nagy Horvátország fun-ok vagyunk. Kempingezni szoktunk, de idén valami más megoldás után kell néznünk, mert nem hiszem hogy pocakosan kényelmes lenne sátorban.
A párom a második házassági évfordulónk alkalmából (ami egy hónap múlva lesz esedések) már szervezkedik. Valami jó kis wellnes szállodába akar vinni, csak az a gond, hogy és azt nem nagyon tudnám kihasználni:( Mert hát a szauna meg a meleg vízben ücsörgés számomra kilőve.) De biztosan talál majd olyan helyet, ami számomra is nyújt majd elég élményt.

A szülésznőt nekem is ajánlották. Mi is gondolkozunk már rajta.

Még egy kis szösszenet. Tegnap felhívott egy barátnőm. Miután elmondtam neki, hogy hol akarok szülni, akkor megindult belőle a szó és fél óráig azt ecsetelte, hogy az milyen egy szar hely és hogy mindenki csak rosszat mond róla és ...... Olyan pipa lettem rá. Minek az embernek ellenségek, ha a barátai ilyenek.
Azt istenért nem akarta megérteni, hogy ez engem nem érdekel, így döntöttem és kész. Minden helyről lehet rémtörténeteket hallani. Az orvosok is olyanok, hogy az egyik embernek szimpatikusak, a másiknak nem.
Nem tudom, hogy valaki, aki maga is anyuka, hogy nem tudja felmérni ép ésszel, hogy 10 hetes terhesen nem hiányzik hogy ilyenekkel stresszeljen:(
Vendég
 


Még valami!

A Nővérem adott egy tippet, hogy mire figyeljek majd ha megyek a védőnőhöz:) Ő vizsgálatot nem végez (vérnyomás meg súly mérésén kívül), viszont mindíg ellenőrizte nála, hogy nem vizesedik e. Mindezt a sípcsontján a bőr megnyomásával vizsgálva. Szóval a tesóm azt javasolta, hogy mindíg sima lábbal menjek a védőnőhöz, nehogy kellemetlenség érjen:)

Talán ez a tipp hasznos lehet nektek is:)
Vendég
 


O.Ági,
maximálisan egyetértek - nincs tökéletes megoldás a kórházak terén mindenki számára, mások az igények, más nyújt biztonságérzetet, ami az egyiknek teljesen jó, a másiknak elfogadhatatlan.
No, az én barátnőm, mikor mondtam, hogy innen fórumról szereztem fillérekért használt kismama ruhát, rögtön elkezdett félteni, hogy de ugye babaruhát azt nem veszek, mert nem szabad a végéig, babonából, mert az ő egyik ismerősének is a 24. hétben jöttek rá, hogy nem fejlődött ki a babának az egyik veséje, és megszakították a terhességet - na mondom, kössz! De nem haragudtam rá igazán, teljesen naivan, és ösztönösen mondta, csak nem gondolkodott eléggé.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


eclipse!
Én haragudtam rá, mert amikor kértem hogy hagyja abba mert nem érdekel, akkor is folytatta:(
Már előre félek a következő találkozástól:(
Vendég
 


Ági!
A házidokom egy sima uh lelet alapján kiírt engem 1 hétre (én kértem ennyit), és azt mondta, hogy ezt bármikor máskor is megteszi.

Eclipse!
Ha nagyon sok a folyásod, szerintem inkább menj el dokizoh. Én nem bíznám a véletlenre így közel már a 12. héthez. Nehogy fertőzés legyen benne, és elterjedjen olyan helyre, ahol bejut a magzathoz. De persze, ez a te döntésed.

Ma több határidős feladatot is teljesítenem kellett, de azt hiszem, a nagyján túl vagyok, most már lazább napok következnek. Még holnap lesz egy nagyobb meló, talán még pénteken is, utána meg a szokásos nyugis tempó. Akkor majd szeretnék többet jönni, és mindenkivel társalogni, mert így rosszul érzem magam, hogy mindig csak magamról papolok :oops: :oops:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

A védőnő csak általánosságban mér súlyt, vérnyomást meg majd egyszer cukrot.
Legalábbis nekem ezt mondta, illetve hogy havonta egyszer mindenképpen látogassam meg.
Sajna én is magándokihoz járok, amit a terhesgondozáson nem nagyon szeretnek állítólag... de hát mit tegyek ha itt tatabányán együtt van a nemi beteg gondozó a szülészettel???? le sem merek ülni még ruhában sem!!! undor....
nem tudom mik a tapasztalataitok, de én nem tudom melyik kórházban szüljek.
A doktornő jelenleg a kútvölgyiben dolgozik, de azt állítólag eladták és augusztustól magánkórház lesz. Erről tud valaki valamit?
Ti hol akartok szülni? jó lenne minél több infó, mert gondban
vagyok... attól függetlenül hogy MÉG VAN EGY CSOMÓ idő!

o.ági!

Sajnos vannak tapintatlan emberek... de ne aggódj semmi baj nem lesz: ))))
És kösz a lábas tippet.... bár a 8-9. héten nem tudom hogy fogjuk látni a pocakunktól a lábunkat :lol:

Angie
dorka72!
hmmm:
Nem tudom mi érdekes lehet... első baba és viszonylag hamar összejött: ))
valójában rögtön :D
ami azt illeti egy kicsit furcsán reagáltam le szerintem a pozitív tesztet. Lehet hogy hülyén hangzik de nem azt éreztem hogy WOW SIKERÜLT! hanem azt, hogy te jó ég most mi lesz????
jó terv meg idilli minden de most kezdem csak el felfogni mit is jelent ez...
és nem egyszerű.
Nem tudom ki hogy van vele, de szívem szerint vennék magamnak egy gépet , és minden nap megnézném hogy ott van-e egészséges-e mekkora stb... így meg csak havonta kapunk egy képet: (
Ti hol tartotok a vizsgálathalomban?
nekem 29 én lesz a Down szűrés..... volt már valakinek ilyen???
na megyek.. mert leég a kaja
szépnapot!
eta
 
 


Hali!
Segítsetek egy kicsit egy magamfajta bénának: hogy tudok ilyen vonalzót csinálni, amin látszik hogy hol tartunk???
eta
 
 


Hali!
Segítsetek egy kicsit egy magamfajta bénának: hogy tudok ilyen vonalzót csinálni, amin látszik hogy hol tartunk???
eta
 
 


Eta:én úgy csináltam a vonalzót, beregisztráltam a picibaba.hu-ra ,utána találsz ott egy olyat,h vonalzók,rákattintasz,kiválasztod,h várandós vonalzót szeretnél,utána be kell írni a szülés várható időpontját,abból ő kiszámolja a terhesség jelen idejét és választasz egy vonalzót.Az utána kapott linket bemásolod ide az aláírás helyére és elméletileg onnantól meg fog jelenni minden hozzászólásod alkalmával.

A vizsgálathalomban készen van :a labor,a belgyógyászat,a genetikai ultrahang,és 3szor láttam már maszek dokinál ultrahangon a manót :oops: (2 különbözőnél)és 9 képem van már róla,abból kettő 4D-s :wink: :wink:

21-én megyek a kombinált szűrésre és május 7-én megyek vissza másodszor a terhesgondozóba,és elötte persze a védőnőhöz(szintén másodszor)A fogorvos nincs még meg,de azt nem is kapkodom el.

Szerintem jól állok,vagy?
Eta!csináltam egy táblát,de szégyenszemre nem írtalak bele.Szeretném korrigálni,elküldenéd az adataidat?G-mail-en megnézhető,folyamatosan bővülnek az adatok benne!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Köszönjük szépen a táblázatot!


Eta:a kútvölgyi kórházról úgy tudom,hogy júliustól fizetős lesz.Szerettem volna én is ott szülni,mert jó néhány rokonom ott dolgozik,de nincs és nem is adnék 400.000 Ft-ot egy szülésért.

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Amanita
Sokan vannak igy, h a dokijuk nem vállal szülést... Ha te úgy nyugodtabb vagy, akkor keress olyan dokit, aki vállal! Ezt csak te tudod eldönteni, hogy hogy vagy nyugodtabb. De egy jó szülésznő sokat ér ám! Bár nekem nem volt fogadott sem a dokim, sem a szülésznőm... Nálam a szülésznő volt az aki rámnézett vajúdáskor, figyelte időközönként a baba szívhangját, bizonyos időközönként megnézett, hogy tágulok stb. Burokrepesztés beöntés, mondta, hogy mehetek zuhanyozni is... stb. A doki meg csak a kitolás szakaszra jött be.

Aranyoska
Sajnálom az ismerősöd :( Részvétem.
Nálunk a nőgyógyászati rendelés keretein belül van a terhesgondozás is, van aki gyógyszert iratni megy, van aki
terhesgondozásra. Most én visszavittem az uh leletem, most pl. nem vizsgált meg a doki, csak adott beutalókat. De szerintem inkább a vége felé vizsgálgatnak, hogy hogy áll a méhszáj, stb. De most pl. a beutalómra ráírták, h kb. mikorra kérjek a 12.heti uh-ra időpontot (nálunk külön van, nem az orvos csinálja, hanem külön szonográfus). Aztán mondta a doki, ha megcsináltattam a vizsgálatokat, majd a leletekkel menjek vissza.
A vizsgálatokkal jól állsz szerintem, a fogorvost én sem kapkodom el :D

Ági
Kórházról annyit, h ne bosszantsd magad ezen. Ha te ezt a helyet választottad ;) Ugyanaz úgysem lesz mindenkinek jó. Van olyan aki a szent imrét szidta nekem, mert h amikor ő ott volt akkor rohanás volt, nem foglalkoztak úgy vele ahogy szerette volna, stb.
Én meg teljesen megvoltam elégedve! Úgyhogy ezen tényleg ne bosszantsd magad. Van aki azért nem szeret egy bizonyos kórházat, mert épp nem olyan volt a szülése, amilyennek megálmodta. Úgyhogy tényleg ne bosszansd magad, nem éri meg!!!!

Érdekes, nekem a védőnő sosem nézte meg a lábam, csak megkérdezte, h vizesedek e, vagy h a visszerekkel mi a helyzet.
De tény h ahogy telik az idő egyre nehezebb ezeket a dolgokat megoldani :D

Eclipse
Én ahogy betöltöttem Marcival a 12. hetet, apa vett 3 db body-t, meg egy kengurut, majd egy hét múlva kiskádat :D
Sajnos előfordulnak ilyen dolgok,h baj lehet a babával, de nem szabad erre gondolni, szerintem csak pozitivan, h a mi babánkkal semmi baj nem lehet. Persze tudom, h nagyon nagyon szörnyű lehet megélni egy ilyet, de nem szabad rettegésben élni, csak pozitivan! Én is ismerek egy lányt akinek a babájával ugyanez volt, amit leírtál. Most megint babát vár, 20 hetes és a babaszobát rendezgetik!

Sophie
Akkor elkerültük egymás hsz-ét :) Tényleg jó közel lakunk egymáshoz ;) A lakóparkban laktok? Vagy vele szemben a kis sorházakban?
És tudod már, hogy kit szeretnél felkérni szülésznőnek?
Igen, igen, a XI. ker SZTK-ba járok, Dr. Zsigmond Tamáshoz. Kis fiatalka, 33 éves, de velem mindig nagyon kedves volt eddig, meg alapos is volt, mindent részletesen elmagyaráz, pedig tudja, h van már egy gyerkőc, de ő jobbnak látja :) Szóval én elégedett vagyok vele. Hozzá könnyű bekerülni is, mert minden nap rendel. Múltkor kértem időpontot hozzá, mondtam, h lehet délelőtt is, és 1 hét múlvára kaptam is időpontot. A délutánra két hetet kellett várni, mig máshoz 1 hónap a várakozási idő.
Gyerekdokink a Kuritár Anikó, eddig 2x voltunk, de mindkétszer a Dolhai Andrea volt. :)

Izgi, h a férjed ilyenekkel lep meg téged! :wink:

Angie
Várunk, és naná, hogy bízom a babádban!!!! :wink:

Eta
Gondolom védőnője válogatja :) Én hétfőn voltam, azt mondta, h május közepe- vége felé találkozzunk majd :wink:
Vérnyomást mértek nekem is most is, az előző terhességnél is. A súlyt meg én szoktam bemondani, általában itthon mindig megmérem magam előtte :D
Én a szent imrében fogok szülni, a kisfiamat is ott szültem. Én az állandó lakcimem szerint oda tartozom. De nálunk ez ilyen családi dolog. Nagyim is ott szült, anyum is a 4 tesómat :) Meg unokatesóm is ott fog. Meg jókat is olvastam róla és a tapasztalataim is csak jók!

Na, már megint sok voltam, megyek is :)

szisszka
 
 


Sziasztok!

Hulla vagyok. Olyan rosszul aludtam az éjjel, és annyira fáradt voltam már du fél ötkor, ráadásul egyedül voltam itthon Atival. Azt hittem fejre állok. És dolgoznom kellene most, de alig élek....

Valaki írta, hogy beszerzett vmi pajzsmirigy betegséget a terhessége alatt (az előzőnél). Annak mi volt a története? Belgyógyász kedves dokinő mondta, hogy a pajzsmirigyem meg van duzzadva egy kicsit.

Sík ideg vagyok. Április 20-án megyek kombinált tesztre, 23-án pedig a saját dokimhoz. Törpit olyan régen láttam, nem is tudom, hogy mi van vele egyáltalán. És nagyon izgulok az eredmény miatt is. Konkrétan félek.

Annyit írtatok, hogy fele eszembe sem jut, amit írni akartam.

Aranyoska - sajnálom az ismerősöd. Olyan szörnyú, hogy ha valaki már nem lát más kiútat a problémáiból :cry:

Kútvölgyi - én is csak megerősíteni tudom a 400ezret.

Választott doki, aki a szülésnél is ott van - nekem nagyon fontos. Volt bajom Atival is a terhesség alatt, néhányszor megjártam a kórházat, pl mikor szültem, akkor már harmadszor voltam a szülőszobán. Szóval nekem kell a felügyelet. De tényleg kismami válogatja. Ki - hogy érzi. Egyébként a sztori vége az lett, hogy ügyeletes dokinál szültem, és nagggyon rendi volt. Csak jót tudok róla mondani.

Mózes - én úgy tudom, hogy kocsiban nem ajánlatos használni. Hogy van bekötve a baba? Én úgy tudom, hogy keresztbe a hasánál. És egy ütközésnél hogy bírja ki azt a rántást a kis gerince? A hordozó viszont olyan, mint ha egy tojásban lenne. Tartja, fogja, támasztja minden irányból. De bocsesz, nem akartam okoskodni, csak mi így gondolkodtunk.

Bocsi, de nem megy most több, talán majd holnap jobb lesz.... Jut eszembe, holnap kimenőm van, találkozunk délután a csajokkal.
Szép estét!!!

mikegirl
 
 


Aranyoska! Én a Peitl Szilárdhoz járok gondozásra, hétfőnként rendel. Habitusában hasonlít a Bikkeshez, remélem nem bánom meg. :D

A terhesgondozáson minden vérévtelre, uh-ra előre fognak időpontot adni, vagy beutalót. Május 7-én ha mész elmondják a következőt. De ott nem nagyon lesz manuális vizsgálat, max a végefelé. Leginkább csak megkérdezik, hogy vagy. És külön nőgyógyászatra sem kell járni, ami a hivatalos menetrendben van (védőnőtől elvileg kellett kapnod), annyi uh lesz, azt kész. Ha az elején letudod a sok vizsgálatot, akkor már később nyugisabb lesz. :lol:
A labor eredményed meg nagyon szar? Mert ha kis eltérés van, az ok, kismamáknak sokminden változik. Ha nagyon aggaszt, a gondozóba menjél!

A doki-szülésznő megfogadásról annyit, hogy nálunk Sopronban nem lehet csak szülésznőt megfogadni, ennek előfeltétele a dokimegfogadás. :?

Angie! Nekem van folyásom, nem Eclipsenek! :D De nem aggódom túl magam, színtelen, nem viszkes, semmi, csak több.

Mikegirl! Köszi a véleményt, de ez minősített autós szállítóeszköz, engedélyezett... így mi nyugodt szívvel használtuk. Amúgy igen, a derekánál van rögzítve, de ez vastag tépőzáras pánttal, ami gyakorlailag a hónaljától a fenekéig ér. :lol:

Benigna! Merre vagy? Már nagyon régen jelentkeztél! :( Remélem csak a rosszullét tart távol!!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucus, Eclipse!
Bocsi, az összekeverésért :oops:

Mózes: Kresz tiltja a mózest a kocsiban. Csak az EU szabványnak megfelelő hordozóban, autósülésben lehet szállítani autóban gyereket. Így ha valaki kölcsön kap egy régi ülést, érdemes megnézni, hogy megfelel-e az előírásoknak, mert büntetnek. Úgy tudom, hogy 1-es és 2-es számmal kezdődők már elavultak, a 3-as 4-es szabványok az elfogadottak. Gondolom, hogy az új ülések már mind megfelelnek az előírásoknak, de ha valaki extra olcsót vesz, az mindenképpen nézze meg.

Védőnő: Én már voltam nála a fiammal státsz vizsgálaton, és akkor mondtam, hogy várandós vagyok, csináljunk-e könyvet. Azt mondta, hogy még várjuk meg a 12. heti genetikát, és utána (tudja az előzményeimet, és ez alapján mondta - másnak szerintem korábban kiállítja).E

Eta!
Biztos nagyon fiatal vagy, hogy ennyire meglepett a baba :) 38 évesen már nem érik ezek a dolgok meglepetésként az embert :wink: Minden rendben lesz, és bármilyen vizsgálattal kapcsolatos kérdésed lenne, itt segítünk. Tényleg el lehet veszni bennük. A veled egykorú terheseket faggasd :)

Szisz!
Jól emlékszem, hogy nektek több kutyusotok is van? Jól vannak, megvannak?

A MÁV-ban nem lehet szülésznőt fogadni. Bár mindegyik nagyon kedves, és segítőkész. Szilárdnál volt szülésznőm, egy fantasztikus csaj. A második szülésnél (megszakított) Isten odaküldte nekem ugyanazt a csajt, mert akkor már nem lehetett választani, és kifogtam, és ugyanúgy ott volt velem, mint amikor megfogadtam. Remélem, ugyanilyen szerencsés leszek ennél a szülésnél is. Bár, ha minden úgy fog zajlani, mint Szilárdnál, akkor nem lesz nagy igényem konkrét szülésznőre, jó lesz az is aki épp ott van.

Szép napot mindenkinek! (ma még semmit nem dolgoztam...)

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok Csajok!

Csak egy gyors beköszönés, mert bolondokháza van itt a melóhelyen. Annyira jó, hogy vagytok. el sem tudjátok képzelni mennyi mindenben segítettetek már tudtotokon kívül is. Nem tudom honnan szedtem volna nélkületek ennyi információt össze.
Azért ne haragudjatok, hogy nem reagálok minden hozzászólásra:(, de ahhoz rengeteg időre lenne szükségem, és nem az mostanában nincs. De ha sikerül elmennem táppénzre, akkor jövő héten mindeent bepótolok.

Folyásról annyit, hogy időnként nekem is van. Sűrű és fehér, de nem viszket és kellemetlen szaga sincsen. A doki azt mondta rá, hogy normális.

Babakocsi: egyre inkább hajlunk arra, hogy használtan vegyünk, annak ellenére, amiket korábban írtam. Írtam azt is hogy a férjem nagyon aktívan érdeklődik a téma iránt, ami nekem nagyon tetszik. Tegnap talált a tesz-veszen egy csudajó darabot, ami az igényeinknek pont megfelelne. Olyan édes volt, mert fél óráig kiselőadást tartott videók bemutatásával, előnyök-hátrányok felsorakoztatásával, hogy meggyőzzön, nekünk pont erre van szükségünk. Én mondjuk még nagyon korainak tartom, hogy babakocsit vegyünk, de a lelkesedése és a józan esze annyira lenyűgöz, hogy lehet hogy ráhajtunk erre a kocsira:)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

az én védőnőm nagyon aranyos volt amikor találkoztunk. Lemázsált, vérnyomást mért, meg vizelettesztet is csinált.
Meg adott mindenféle olvasnivalókat, van amiben van kupon amit majd be lehet váltani.

Lehet még a héten, vagy jövő héten talizunk 3-asban a dúlámmal és a párommal. Közben apa egyik futó barátját is megkerestem, mert ő meg homeopátiás orvos. Ajánlott nekem Bach virágterápiát, csinál állapotfelmérést, és ad olyan bogyókat, amik elősegítik a könnyű várandósságot, szülést.
Szóval jelen percben nagyon jól megtámogatva érzem magamat, és elégedett vagyok. :D

Angie,
sajnos biztos csak a 12. heti UH miatt nem adja ki a védőnő a kiskönyvet... más mindenki megkapta. Kicsit babonás talán, nem?
De nem a kiskönyvön múlik :) Én nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz nálatok!

Mikegirl,
ne izgulj kérlek! Én is nagyon ritkán jutok UH-ra, de akkor mindig rácsodálkozok, hogy jééé, mekkorát nőtt, fejlődött, szépült!
szerintem te is ezt fogod érezni!!! :D

Mához 2 hét múlva megyünk majd 3D UH-ra, és ott több képet ki fog nyomtatni, és május 1-jén azt visszük majd anyum születésnapjára, és kap belőle majd a dédnagymama is - lesz nagy sírás-rívás előre látom!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


sziasztok!
Bocsi hogy egy éppen nemidevágó témában írok, de már teljesen tanácstalan vagyok! abeírásokat látva pedig itt van egy pár tapasztalt anyuka már!
A helyzetem a következő!
Várandós vagyok, kb a 8 hét környékén. de a dokim eljesen elbizonytalanított, így igazából még nem is merem bele élni magam a szituba! az első uh vizsgálaton üszög terhességet állapított meg. majd a következő viszgálaton egy másik doki elhatlt magzatot állapított meg. Mikor már a pokol küszöbén éreztem magam aznap a 3 doki teljesen normális terhességet közölt velem! Viszont a legutóbbi vizsgálaton az éndokim megint csak hümmögött és a héten hívott vissza!
A kérdésem az, hogy ennyi orvos hogyan tud ennyi különböző véleményt alkotni?
teljesen kész vagyok, mindig csak arra gondolok, hogy mi is lesz, mert nem bizok már egyikben sem!
Szerintetek keressek egy új dokit és az mit mond?
Teljesen hülyén érzem magam, mert eddig a dokimmal meg voltam elégedve! illetve hogy lehetséges az, hogy ennyire nem értenek az uh-hoz? egyáltalán mikortól mondható hogy egy terhesség tuti?
bocsi hogy ennyit írtam, de már nem tudom kihez kéne fordulni!
köszi
jude001
 
 


Sziasztok,

hát, jó sokat írtatok.:)

aranyoska, sajnálom az ismerősödet, részvétem. :(

o.agi: a háziorvos tényleg kiir simán 1-2 hétre. Én már többre jöttem el, ahhoz már kért nőgyógyász javaslatot is. De ezen a nőgyógyászok nem szoktak gondolkodni, simán megírják.
Ha nagyon hajtósnak érzed a munkádat, inkább menj el táppénzre.

mikegirl: ne aggódj! most én is csak 29.-én látom legközelebb a babómat, akkor leszek 10 hetes. és ez olyan sokára van. Jövőhéten megkérem a páromat, hogy vigyen be a kórházba, és kukkantsunk rá uh-n. :oops: csak így tudok majd megnyugodni..

lucuzs: nekem is van folyásom, színtelen, néha több. Azt mondta a nődokim, hogy ez normális.

dorka, gyancsi: tök jó a nyaralás.:) a férjem szüleinek van Horvátországon egy nyaralójuk. eddig minden éven elmentünk, de idén azt mondta, nagy hassal, és abba a nagy melegbe nem visz el. Igy mi is majd maradunk itthon, és majd hosszú hétvégékre elmegyünk ide-oda.:)

én tegnap voltam bent a munkahelyemen. Közöltem a közvetlen főnökeimmel, hogy mi a helyzet. Teljesen jól fogadták, meg nagyon drukkolnak. Ugyhogy nekem még április teljesen itthon töltéssel kezdődik, és majd májusban talán visszamegyek, 1-2 hétre.
És tegnap végre tudtam enni este pizzát.:) de jól esett.:)
már csak híznom kellene egy kicsit, vagy hogy megálljon a fogyásom..

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok Csajok!

Nagyon régen jelentkeztem már. Mindent visszaolvastam.Igaz nem tudok mindenhez hozzászólni mert nálunk Szlovákiában minden máshogy van. Pl. dokit lehet választani (200 euró), de nekem jó lesz az ügyeletes mert fiamnál is így szültem és meg voltam elégedve.

Aranyoska- szuper a táblázat és megnéztem a G-mailt is. Részvétem a barátné elvesztésében.

Eclipse- ne aggódjál, én napi renden hallgatom a babonákat. Főleg a főnöknőmtől aki ikreket szült 28 évvel ezelőtt.Mesélte hogy o neki egyáltalán nem voltak rosszullétei(tehát elvileg nem tudja mi az), meg fájásai sem a magzat víz elfolyása után, császárral szült végül.O mondja szedjem össze magam meg ne jajgassak ha rosszul vagyok.

Eta- Édesanyám várta a legkisebb húgomat 39 évesen és minden rendben volt velük terhesség alatt és utána is.

pajzsmirigy téma - el kell mennem vizsgálatra mert két évvel ezelőtt voltam utoljára.akkor mondta hogy UH.n nem lát semmit és csak jódot akart kiírni de vérvétel alapján adott orvosságot de már két éve nem szedem.saját magamat elhanyagolom :(

Rosszulléteim még mindig egész naposak

Üdvözlettel Rita

KépKép
ritya
 
 


Henne
Ma megyek dokihoz és érdekelne, neked milyen vizsgálat volt múltkor? Volt uh? Hasi vagy alsó? Csak szeretnék úgy öltözni, hogy ne kelljen marha sokat vetkőzni-öltözni.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati!

Tudtommal még a 12 hetes ultrahang is hüvelyi, szóval szerintem mindenképpen úgy készülj.
Ha nem így van, akkor kérem a tapasztaltabbakat, hogy javítsanak ki.

Ági
Vendég
 


Jude!
A 8. héten már egyértelműen látszik a magzat, pulzál a szíve. Természetesen, ha nem pont félidőben fogant, akkor lehet fiatalabb a terhesség, és ennek fügvényében kisebb a baba. A betöltött 6 héten kezd el verni a szíve, így ha két héttel később fogantál, akkor épp most kezdenel el verni a szíve. Nem tudom, hogy milyen dokihoz jársz, de és hogy merre laksz, de én a helyedben bemennék egy kórházba, ahol szakértők csinálnak uh-t. A MÁV-ban nagyon profik. Ha ők is furcsaságot látnak, akkor tovább küldenek hozzáértő orvoshoz. Az üszögterhesség jellemzőit nem ismerem, de elképzelhető, hogy már ilyen korai stádiumában felismerhető. Ha valójában az van, akkor jobb minél előbb megszabadulni tőle, nehogy átterjedjen a te szervezetedbe az elfajult sejtek. Én ennek sos a végére járnék. Drukkolok, hogy tévedés legyen, és hogy minden rendben legyen nálad.
Mindenképp gyere és számolj be, hogy mit láttak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára angie34-- 2010.04.15 10:17-kor.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Eclipse!
Nem babonás a védőnőnk, hanem inkább ismer, és tudja, hogy nem akarok egy újabb kiskönyvet begyüjteni, aztán meg kidobni. Megvárja, amíg biztosra nem tudjuk, hogy egészséges a baba.

Nekem múlt szerdán (7+2 voltam) már hasin nézték. Igaz, ez attól is függ, hogy milyen vastag a hájrétek az emberlányának a hasán :lol: :wink: Nekem nem sok van (bár még ennyi sem volt régen, most kezdtem hájasodni :) )

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


nati: hüvelyi uh volt nekem megint.:) de orvosa válogatja.
(nekem sincs hájréteg a hasamon ;)még..:) )

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Köszi! Akkor szoknyás verziót választom.

12. héten engem már hasin néztek.

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi az infót! a 400 az durva!!! Akkor ez itt kiesett :cry: , pedig nálunk ez volt a jól bevált.

Aranyoska!
Szuper ötlet a táblázat, és ígérem ha nem leszek ennyire munkában vagy éppen nem alszom átküldök mindent.
Hát ezek szerint neked már van egy kisebb albumod: ) Tényleg jól állsz.

A vonalzót pedig most már megcsinálom: Köszi a segítséget!

nemsokára újra jövök,csak van egy kis dolgom.... ennem kell :lol:
eta
 
 


Hali!

csak kipróbálom működik-e a vonalzó: )

Kép
Kép
eta
 
 


sziasztok!

mikegirl, nálam a pajzsmirigy probléma nem jelentkezett panaszokkal, mármint azt leszámítva, hogy a szülés után, mint mindenki másnak, elkezdett eléggé hullani a hajam, de az aztán szépen lassan leállt. semmiféle megnagyobbodást, vagy ilyesmit nem vettem észre. szerintem elég korai stádiumban észrevették, és elkezdtek gyógyszeresen kezelni! amúgy tényleg olvastam kismamás könyvben, hogy a pajzsmirigyek duzzanata normális lehet! viszont ritya, szerintem nézesd meg a pm értékeid, mert ez a babára nézve nagyon veszélyes lehet!!!

aranyoska, okés, most már értem, hogy miért kérdezed! csak eddig nem volt világos, de most már helyi kismami is leírta, hogy nálatok mi a menet, szóval most már nem lesz gond! :)

Szisszka, nekünk is ő a gyerekdokink, de sajnos a helyettesével nem vagyok kibékülve... :( az jó, ha csak 2x voltatok nála! én az Anikót nagyon alaposnak ismertem meg, nekünk nagyon jó a véleményünk róla! egyébként pedig a lakóparkban lakunk! :)

a szülésznőm a Szt. Imrében a Molnár Gabi volt, dokinő pedig a Rabóczky Marietta. egyébként az SZTKban a Horváth Ferenchez járok, de a Zsigmond doktor volt ügyeletben többször is, mikor szülni készültünk, szóval volt hozzá szerencsém! :)

uh, szerintem is az első 12 hétben hüvelyi, de persze, ha valaki nagyon sovány, és nem mellesleg vékony a hasfala, simán lehet hasi is belőle! :)

jajj, ma voltam az első vérvételemen, hajnalok hajnalán, tök káosz az egész! kb. az öregekkel kellett összeverekedni, hogy előre kerüljünk, kismamák, mert nekünk már 8kor viszik el a mintáinkat a vércsoport és ellenanyaghoz! nagyon durva volt!

jude, nagyon sajnálom, hogy ilyen dolgokon kell keresztül menned! remélem, hogy beigazolódik, hogy nincs semmi baj a babával! egyébként azt sem értem, ha egy orvos bizonytalan a dolgában, akkor miért nem bízza egy nála jobb szakemberre, hogy kimondja a diagnózist! az üszögterhesség pedig tényleg nem jó, de nagyon ritka, így én bizakodó vagyok! az pedig, hogy egy kórházba menj be, nagyon jó ötletlen tartom! ha más nem, az I. nőgyógy. klinikán van ambulancia, ott mindenkit ellátnak! :)

kútvölgyi --> 400e Ft. korrekt infó! naggggyon durva!!! :roll: :shock: :x

most megyek ebédelni, mert éhes vagyok, aztán picit lazítok! :) jók legyetek! majd még biztosan jövök!

nati, mi volt az uhun????

sophie27
 
 


Sziasztok!

Hát én sajnos ezt a tempót nem bírom követni :( Nagyon bedurvult a hányás, dél után már enni sem bírok semmit, inni egész nap alig, tegnap este már nagyon szomjas voltam, megkívántam a paradicsomlevet, ittam fél pohárral, jött is vissza :( Ma eddig négyszer hánytam, készen vagyok :(
Vendég
 


Sziasztok!

Panndi!

Ha visszajön akkor is le kell erőltetni valamit. Nekem eddig minden betegségnél bejött a főttkrumpli. Utánna próbálj meg aludni hátha az segít.
Őszintén szólva én szerencsés vagyok, mert eddig nem hánytam csak egyszer. Nyugtassatok meg hogy a 11 hét után ez már nem kezdődik el!

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de mi az az üszögterhesség?
És az hogy lehet hogy egy orvos, aki nem biztos benne mit lát az uhun, az nem küldi specialistához a kismamit?
Remélem tényleg csak annyi a baj hogy nem értenek hozzá és nemsokára Jude nemsokára küldi nekünk a szebbnél szebb képeket.
Pl a várfok úti ops rendelőben is profi a csapat. Tudom őket ajánlani, bár igaz ami igaz nem olcsó, de megkímélnek egy csomó ilyenfajta stressztől. Bármi van számolj be ok?

Angie:))
Fiatal nem vagyok, de öreg sem...
nem is meglepett, mert terveztük, de van amit át kell gondolni a továbbiakban. Nem éltünk nagy lábon eddig sem, de ami maradt azt eddig mindig utazásra költöttük. Ez az amiről nem szívesen mond le egyikünk sem. Persze nemsokára 3 an megyünk remélem
:lol:
Ha kell akkor ugyanúgy mint eddig, sátorral, túrázva stb..

Több babásokat kérdezem: van valakinek hasonló tapasztalata? Vagyis babával sátorozós, campingezős?
Szeptemberben már nem annyira meleg Horvátország, úgyhogy ha addig minden ok, akkor irány a tenger: ))

Kép
Kép
eta
 
 


eta, sajnos nem ilyen egyszerű, délután már a víz is visszajön.

Utazni jó a babával :) Mi nem sátoroztunk, de Zsófi még nem volt 3 hónapos, amikor adventezni voltunk Bécsben, meg azóta is sokat utazunk velük :)
Vendég
 


Panndi!

Bocs, reméltem hogy egy magamfajta kezdő is tud segíteni. Remélem nemsokára jobban leszel!
A másik két tüneménynél is így zajlott az eleje?
Mesélsz még az utazásokról? persze csak ha van kedved és energiád...
pl tényleg egyszerűbb szopiztatós korban utazgatni? ültél repülőn kismamként? szóval mindenféle érdekel...
Köszi, és jobbulást Eta

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok Lányok!!!!!!!!!!!!!!!!

Húúú de pörögtek az események, de szuper!
Én most teljesen nem is tudom kifejezni, hogy én még ilyen boldog soha nem voltam, sem az esküvőnkön, sem, amikor megtudtok, hogy érkezik hozzánk ez a kis kincs.
Voltam nőgyógyásznál, sztk-s rendelésen, most már eldöntöttem, hogy nála fogok szülni, és megnézett uh-on, mert megkértem, úgy hogy most nem is kellett volna.Én utoljára a petezsákot láttam, most meg egy babát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D
Hihetetlen!Úgy mozgott, nem is tudtuk rendesen lefotózni!Egyszerűen hetetklen, izgő mozgó, kis emberke, és milyen szép. Elbőgtem magam, örömömben, aztán már a dokinőnek is könnybe lábadt a szeme :D :D :D
Kedden megyek a 12 hetes uh-ra, már Andris is jön velem, annyira várom!!!Ezt neki is látnia kell!

Gyancsi, úgy igazából kettesben mi is csak a nászúton voltunk!Húúú, tényleg jó lesz neketek!

Lucuzs, folyással mi a helyzet?Nekem is erősebb, de a dokinő azt mondta, ez teljesen természetes.

Aranyoska, sajnálom. Figyelj csak te voltál már a genetikai uh-n igaz?Ahol mérik atarkóredőt meg stb. Pontosan mennyi idősek voltatok akkor?Mert én kaptam beutalót rá a nődokimtól, ott meg azt mondták, hogy 12+2, még korai. Én nem értem.

Szisszka, sajna nem küldte el a privit. Mit dolgozik apa, hogy így van náluk?
A Balcsi, és velencei tó is szuper szerintem!!!!!!!!!!!

O.Ági, ezeket a rémtörténeteket én is utálom, van belőle bőven!!!Sajnos, és felhúznak engem is, úgyhogy maximálisan megértelek!
Horváto. és a wellnes is biztosan jó lesz :D
Köszi a védőnős tippet!

Eta, én is magamra kötnék egy ilyen gépet :)
Én Tatabányán dolgozom!Melyik dokihoz járts?

Mikegirl, jobbulást, és kitartás!!!!!!!!!!!!!

Angie, minden ugyanúgy fog zajlani, mint Szilárdnál!!

Eclipse, a 3d mennyibe fog kerülni?Mit mondtak róla. Én már esküszöm nem igazodom ki, hogy 3d, 4d , 2d. :D Jó perzse tudom a különbséget, de nkem még a 4d-t senki nem ajánlotta.
3d mennyivel több illetve kevesebb?
A bejelentés meg szuper lesz így!!!!!!!!!

Henne örülök, hogy minden ok volt a munkahelyeden!És annak is, hogy ettél pizzát!!! :D

Jude, bízzunk benne, hogy minden ok!
Szerintem is menj el egy kórházba!!

Csajok, nekem az utolsó két uh-m hasi volt, csak az első volt hüvelyi.
A 12 hetes az milyen?

Húúú befejezem, mert sok leszek!

Panndi, kitartás!!!!!!!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Szia Dorka!

Igem,én már voltam a genetikai ultrahangon és egyáltalán nem tartották korainak,sőt...a doki aki csinálta,szorított nekem egy időpontot,h biztos ami fix időben meg legyen...és amximálisan megtudott mindent nézni és mérni.A vonalzóm szerint 12+1 voltam...de ahogy olvastam a lányokat,többen is úgy tudják,h a 11 és13. hét között jó,ha meg van.
Szóval szerintem pont jó időben vagy!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!
Bocsánat mindenkitől, rég írtam, de olvastalak titeket, csakhát olyan fáradság volt mindig rajtam, hogy nem tudtam írni :oops:

olyan jó olvasni mindannyiototkat, naponta többször is megteszem, ha van egy percem :-)
Remélem hamarosan midannyiotoknak elmúlnak a rosszúllétek, nekem múlóban van, illetve remélem nem is jön vissza pár nap múlva..

Nagyon sokat írtatok, megprobálok ujból visszaolvasni és válaszolgatni..

Tábla: nagyon tetszik nekem is, nagyon ügyesek vagytok!!!
(annyi észrevételem lenne, hogy nekem már van egy fiam-9 éves lesz) valami adatom még hiányzott m,ajd megprobálom visszakeresni és potlom.

Valaki kérdezte a dokit: magánba járok, nem tudom mi alapján(azt hiszem attól függ volt-e uh) 7-9000 ft-t szoktam fizetni.Szülés mé.g nem tudom mennyi nála, illetve tavaly a barinőm szült nála tőle 40000ft -t kért pedig tudták hogy császár lesz. a kórházban csak ügyeletet vállal cserében levezeti a saját szüléseit is vagy valami ilyesmi. Eddig lehetett hozzá járni a kórházba is vizsgálatokra és akkor ingyenes volt, de állitólag ez megszünt pár hónapja, nem láthatnak el ambulánsan senkit. Erre még űjből ráfogok kérédezni, mert kedden bentvoltam a kórházban mert enyhén véreztem és mondta a dokim, menjek be mutassam meg magam az ügyeletesnek és akkor láttam hogy a többi orvos fogadja akismamikat illetve nem kismamikat is vizsgálatra.
:shock: :shock: :shock: :shock:
Ráfogok kérdezni :lol:

talán már írtam bemutatkozáskor hogy mi a multhétig még csak nem is sejtettük a babót, mert folyamatosan véreztem méhszájseb miatt már 2-3 hónapja...
Nos, most volt egy hét vérzés nélküli idöszak aztán hétfő este két csepp vérzést tapasztaltam. Így jutottam el kedden uh-ra. És még ott volt 8) (volt már 4 elhalásom)és nőtt, már 16mm volt a drágám :D nagyon édes-de ezt ti is tudjátok milyen érzés :P
Kaptam utrot és magneb6 3X2 mindkettőből. Az az érdekes, hogy éjjel van minimális vér, mikor megyek pisilni, aztán nappal semmi, amikor sokat mozgok, emelek... :shock:
Jövöhét szerdán megyek ujból. Kiváncsi leszek mekkora lesz, mert most kedden azt mondta a szonográfus, hogy 7+6 tehát a mens alapján igencsak kicsi
:shock: el is keseredtem egy kicsit de adokim szerint tökéletes. Hiszek neki. :-D
végül is 6 nap alatt nőtt 4mm-t. Szerintetek? :wink:

rabbe78
 
 


huuu, megprobáltam ujból visszaolvasni, de akkor meg nem tudok közben írni is. olyan sokat írtatok, hogy képtelen vagyok megjegyezni mit is akartam reagálni.. :oops: :oops: :oops:
Ezentúl azt hiszem inkább sürübben irok rövidebben :-)

Most kicsit lepihenek mert olyan fáradság tört megint rám....ezzel küzdök napok óta :shock:

rabbe78
 
 


Helló Lányok!!

Lucuzs- Nekem is van kicsivel több folyásom, de szerintem ez normális, én is így hallottam :wink:

Szisszka- Én imádom a Balcsit is, úgyhogy az is nagyon jó lesz a nyáron :D Te mondod, hogy én pörgök??Hát akkor te még 100-szorosan, ráadásul egy törpe mellett, úgyhogy minden elismerésem....Ja és még suliba is jársz :wink: Na akkor ki pörög?? :D

Amanita- Ehez a szülésznő , fogadott doki dologhoz nem tudok hozzászólni, mert nekem egyik sem lesz, itt nem nagyon szokás, csak a burzsujok ( nem tudom, hogy kell írni :oops: :D ) engedhetik meg maguknak, sajnos az még egyelőre nem vagyok :D De én úgy hallottam, hogy a szülésznő az sokkal többet van az ember mellett,mint a doki, aki csak konkrétan a kitolásra- összevarrásra jelenik meg, amúgy meg baromira nincs ott! :roll:

Aranyoska- Nagyon sajnálom a volt munkatársadat :( Mi visz rá egy embert ilyesmire, fel nem foghatom :(

Sophie- Tesóm mind a 2 kisfiát a Rabóczky Mariettánál szülte a Szt.Imrében, ő meg volt vele elégedve, mondjuk neki császárja volt mind két alkalommal, úgy azért gondolom más a helyzet , mint hagyományos szülésnél:roll: ...Én is idén voltam 30 :oops: :wink: Ezt a gyereket kaptam ajándékba, de ennél szebb nekem nem is kell :D

O.Ági- Igen, az a rossz, hogy terhesen nem tudod igazán kihasználni a wellness szálló adta lehetőségeket, se termál víz se hasonló :? Azért lehet olyat találni amit te is igénybe tudsz venni, pl masszázs, vagy pezsgőfürdő nem 60 fokos vízben :wink: ...Hát nem semmi a barátnőd :shock: Lehet nem túl sűrűn hívnám fel amíg terhes vagyok :D

Eta- Együtt van a nemibeteg gondozó a szülészettel????? :shock: Atyavilág, az tök gáááz :shock: Megértelek, hogy magánba jársz!Hány éves vagy, mert azt írtad se nem fiatal, se nem öreg :wink:

Mikegirl-Ne félj, minden okés a Törpivel, ez tuti, csak pozitívan :wink: Hogy hogy este kell dolgoznod??

Angie34-Én is úgy tudom, hogy vannak olyan keményfalú mózeskosarak amik autósülésként engedélyezettek, vagy is abban is beszabad kötni a babát a kocsiban :!: Mondjuk nekem is szimpibb és biztonságosabbnak tűnik az autóshordozó, de az első pár hónapban tuti, hogy a babának jobb a mózes, hiszen abban fekszik, de ezt minden Anyukának magának kell eldöntenie :wink:

Eclipse- Szuper Anyák napi ajándék lesz az Uh felvétel, sírás-rívás zokogás tuti garantált :D

Jude001- Én is csak azt tudom mondani, hogy ha van szív hangja a babának, akkor nem hiszem, hogy gond lenne, de egyébként mi az az üszögterhesség??Ne haragudj nem vagyok vele tisztában :oops: Én is biztos, hogy valami szakemberhez fordulnék, aki mondana valami biztosat!!

Henne- Örülök, hogy jól regáltak a melóhelyen :wink: Hajrá pizza, én is imádom :D

Ritya- Egy csomó mindenhez én sem tudok hozzá szólni, mert nálunk is máshogy vannak a dolgok, de azért igyekszem :wink: A pajzsmirigyedet minden képpen nézesd meg szerintem :!:

Nati80-Szerintem is hüvelyi UH van még ilyen fiatal terhességnél a legtöbbször :wink:

Panndi- Nagyon sajnálom, hogy ennyire szarul vagy :? A kola nem segít??A múltkor írtad, hogy a korábbi terhességeidnél az bevált, bár gondolom, hogy már próbáltad :roll: A csajoknál is ilyen szarul voltál??

Dorka- Tiszta szívből örülök az örömödnek és hogy Pindurka jól van :D Nincs képed esetleg??

Rabbe- Ne izgulj, nekem is 5 nap van a mensi szerinti és az Uh szerinti terhességi korom között, ez még olyan 100-szor fog változni kb a terhesség alatt :wink: ...Én úgy csinálom egyébként ( itt tanultam egy kedves lánytól a babaneten), hogy 2 ablakban nyitom meg a fórumot, az egyikben olvasok,ez normál méretű a másikban meg írok, ezt kisebbre teszem és akkor elférnek egymás mellett:wink:

Én ma nagyon jót vásároltam a barinőmmel meg a kisfiával, annyira cuki kisgyerek, megzabálom :D Én is ilyet szeretnék :wink: .....Ikeáztunk, ahol vettem a zoknis -bugyis komódba ilyen szövetből készült kis tároló rekeszeket, én a kis naív félrenéztem és azt hittem 2 db kerül annyiba, aztán itthon kinyitottam és látom csak 1 db van benne :shock: Így most muszáj még kettőt vennem, mert azt hittem összesen 8 db lesz, e helyett van 4 ami semmire sem elég, na de most már mindegy, ügyes Ancsi :wink: Mert amúgy nagyon állat, csak hát fele ennyiért......Na mindegy :roll: ...Ja képzeljétek írt nekem a barátnőm aki az utazásunkat intézi ( Gran Canaria) és írja, hogy a repülőre csak fejenként 1 db 10 kg-os kézi poggyászt vihetünk, ha bőröndöt is akarunk vinni az fejenként még plusz 100 euro :shock: Hát ilyet én még nem hallottam, hogy ne vihessen az ember magával alapból bőröndöt :shock: :shock: Mert én azt a kis kézipoggyászt bazi kicsinek találom, hát abba nem fér bele semmi, nem hogy nekem egy heti cucc Szerintetek???

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok!

Laci vagyok, Lucuzs párja.
Az asszony kérésére írok az alábbi témáról:
BIZTONSÁGI GYERMEKÜLÉSEK

Melyek használatáról a KRESZ rendelkezik, amely egyébként nemcsak egy könyv, amit rongyosra olvastunk annak idején a vizsga előtt, hanem egy jogszabály (1/1975 KPM-BM közös rendelet), melyet mindig módosítgatnak, aktualizálnak.
A KRESZ általi hivatalos megnevezés: "gyermekbiztonsági rendszer", mely semmiben nem utal arra, hogy feltétlenül ülő pozíciójúnak kellene lennie. Minden gyermekbiztonsági rendszer használható, mely a hatályos előírásoknak megfelelő tanúsítással rendelkezik. Erről a követelményről a 6/1990. KÖHÉM rendelet szól. Ezek alapján csak az a gyermekbiztonsági rendszer hozható forgalomba, és használható, melyen egy narancssárga matrcián az alábbi jelölések megtalálhatók: egy karikában egy E betű, és mögötte egy kis szám. Valamint egy ECE R44-03 vagy 04 jelzés, illetve egy ezzel egyenértékű ECE felirat és egy számsor, mely 03-mal, vagy 04-gyel kezdődik.
Ezek alapján a mózekosár is használható gyermek szállítására gépkocsiban abban az esetben, ha a fentebb leírt követelményeknek megfelel.

Visszaolvasva az írásom nagyon okoskodóra sikerült, elnézést kérek érte, csak a segítő szándék vezérelt. Annál is inkább, mert ebben a topikban egyre többen állnak vásárlás előtt. :-)

Egy-két szó a gyerekülések használatáról vázlatosan:
-3 éves kor alatt kötelező
-3 éves kor felett, 135 cm felett hátul nem kell
-150 cm felett elől sem kell
-első ülésre csak légzsák nélkül, vagy kikapcsolt légzsák esetén, csak menetiránynak háttal ülő ülés mehet
-csak testsúlynak megfelelő ülés

Nagynehezen túlvagyok életem 3. fórum beírásán, remélem tudtam segíteni.

Üdv mindenkinek!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


gyancsi: köszönöm a praktikus tanácsot, úgy már akkor könnyebb lesz ;-)

Lucuzs, Laci: :shock: :lol: Nagyon köszönjük, szerintem nagyon hasznos mindannyunknak :-) Engem azért is érdekel ez a téma, mert van egy 9 éves fiam is 140 cm 38kg és minden ülés, illetve magasító elég kényelmetlen már neki, főleg ha sok a ruha rajta... viszont én úgy tudtam, hogy 150 cm magasságig, illetve 12 éves korig Kötelező a gyerekülés vagy a magasító
:roll: ez régebben volt, vagy vajon honnan vettem ezeket a paramétereket :?: én akkor úgy értelmeztem hogy mindkettőt a 12 évet és a 150 cm magasságot is teljesíteni kell hogy ülés nélkül utazhasson a ygermek...
Akkor mostmár vihetjük simán hátsó ülésen az autó biztonsági övével bekötve?

+1 kérdés: hivatalból foglalkozol a kérdéssel? (mert én pár éve rákérdeztem ezekre a kérdéseimmel egy oktatónál és megnyugtató, ilyen egyértelmű választ nem tudot adni mint te :shock:

Előre is köszönöm a választ

rabbe78
 
 


Szia Eta! Egyidősek vagyunk! :D

Utazás babával:
Mikor Bogival voltam terhes (24 hetes) egy hetet sátraztunk a Szigeten, meg sem kottyant. Jó sok meleg ruha volt nálam, meg rengeteg meleg takaró. Most nem vállalnám be a sátrazást, mert sokat feszülget a hasam, és a tesó sokkal nehezebben jött össze (3. inszem), pedig Bogi sem volt egy egyszerű menet.
Mióta 3-an vagyunk mindig mentünk nyaralni, Horvátországba, először Bogi 9 hónapos volt, akkor szállodába, másfél évesen kempingben lakókocsi, tavaly kempingben sátoroztunk. Szuper volt mindegyik!!! :lol:
Idén valószínű kimarad, mert kell a pénz az új szobára, de nem tudjuk, hogy fogjuk átvinni, mert ahogy közeledik a nyár, Bogi egyre többet emlegeti a nyaralást. Mikor közöltem vele, hogy nem biztos, hogy tudunk menni, elsírta magát. :roll:

Dorka! Nagyon szép lehetett látni a babádat!!! :D

Folyás sokat enyhült tegnap óta.

Jude! Drukkolok, hogy minden rendben legyen! A kórház jó ötletnek tűnik! :roll:

Panndi! Nekem is volt iszonyat hányingeres pár napom, amikor még inni sem tudtam, aztán a csajok beszéltek a szénsavas gyömbérről, hát kipróbáltam, kikevertem a szénsavat és nekem bevállt. Furcsáltam, hogy pont a szénsavas, de mégis jó volt. Hátha...

most ennyire futotta tőlem!

Ja és remélem nem baj, hogy rátok szabadítottam a páromat, de a biztosnságos autózás szerintem is nagyon fontos téma! :oops: :roll:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Rabbe! Én úgy értelmezem, hogy a fiad már utazhat gyerekülés nélkül hátul, mivel elmúlt 3 éves és több, mint 135 cm. De majd a párom is megnézi neked, ok? :wink:
Amúgy nem hivatalból foglalkozik vele, csak már sokszor kellett konkrét szabály, és már tudja hol keresse a legfrissebb kresz és rendelet módosításokat. Minden fent van a neten, a legtöbb (bármilyen témában) törvény, határozat, rendelet... teljes, aktuális szövege megtalálható a magyarorszag.hu-n.

Örülök, ha segíthettünk!!! :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


lucuzs: köszi, én is most utánaolvastam. Valóban változott.. :shock: Pedig én általában igyekszem követni a változásokat, de most erről nem hallottam és mintha ezt 2 éve változtatták volna meg :lol: :lol: :lol:
De mégegyszer nagyon köszönöm hogy felhívtátok a figyelmem rá :lol:

olyan hányingerem van :x pedig egésznap teljesen elkerült az émelygés... azt hittem elmúlt. De majdcsak túlleszünk rajta valahogy.
Álomkor is rajtam megyek lefeküdni, mindenkinek jó éjt!!!

rabbe78
 
 


Lucus! Koszi az infot, de sajnos a magyar piacon csak elvetve talalsz a szabalyoknak megfelelo mozeskosarat, ami meg szerintem vagyon. 5 pontos biztonsagi rendszernek kell benne lennie, amibe a babat bekotik, kemeny falu es azt is be lehessen kotni tobb ponton az auto ovrendszerevel. Ha valaki talal ilyet, engem mindenkeppen erdekel, mert en a hordozo kagylo forajaban nem igazan bizom 3 honap alatt.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: