Új privát üzeneted érkezett!

Igen, szerencsére nem megyünk a világ végére :) Igen, folyamatban van az átalakítás. Pont juni 28-án kezdtük, véletlen egybeesés, hogy pont aznap születtek a picik.

Eddig jó dolgom volt ugye, anyu főzött. De ebbe is vissza kell rázódni. Sütit sütni már nem volt erőm, beugrottunk a daubnerbe :D

Sztem ikrekkel nehezebb elhízni, mint egy gyerekkel. Semmit nem vontam meg magamtól, de háj nem igazán jött fel rám, pedig 20kg-t híztam. Most meg a szoptatás visz le mindent. Már egy ideje a régi ruháimat hordom. Eleinte is csak a pocakom miatt nem tudtam, nem bírtam összegombolni.

Na, látod ez egy érzékeny pont, a sógornőm... az én volt pasimmal jár :? (4 évig voltunk együtt, félre lépett, kidobtam, és még ő van megsértődve...amúgy meg ritka nagy seggfej, elment az eszem amikor összejöttem vele. Tanárom volt a gimiben, tiltott gyümölcs.) Szerencsére még nem házasok vagy ilyesmi. rémálom lenne, ha megtörténne...

Fasza az idő ma is. De a lányok legalább alszanak :)

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


El nem tudom képzelni, h a gyerekeken kívül hol fért el rajtad a 20 kg!? Igen, már a nem iker gyerekeimnél is észrevettem, h leeszik a fölös kilókat, de van aki meg pont akkor hízik, mármint szoptatásnál.

Tehát, ha jól értem a párod vegyes ikerpár tagja. Hú, ez kínos sztori, azt hiszem minden résztvevőnek. Bár a történtek után a sógornőd helyében semmi jóra nem számítanék...

Ti a hugoddal (nővéred??) egypetéjűek vagytok?

Holnapra végre megemberelhetné magát az idő, megyünk anyámékhoz (nem is vooltunk ott, amióta a kicsik megszülettek,miindig ők jöttek, ha jöttek, főként anyám) és szétnéznénk Óbudán magyar dal napja alkalmából!!

Jut eszembe. Elkóldtem priviben a telszámom. Megkaptad?

Claire
claire
 
 


Többiek! Merre vagytok, mit csináltok ebben a gyönyörű időben??
Claire
claire
 
 

 
 

Hali!
Nekem is mindig mondják, hogy nem is látszik, hogy 3 gyerekem van, hogy csinálom. én meg mingig azt mondom, hogy 3 gyereket kell hozzá szülni. Egyébként nekem a naggyal is elég nehéz lett volna elhízni, annyit cipeltem ölben. :D

Megvagyunk, most hétvégén 4 gyerekesek vagyunk, pasim szülinapját ünnepeltük tegnap, ma meg mennék játszóterezni, ha jó lesz az idő.
vovanda
 
 


Claire!
Reggel elfelejtettem: kicsit mindig irigy vagyok, amikor azt látom/hallom, hogy másnak mennyit segít a babák körül a család. Én gyakorlatilag teljesen magamra vagyok utalva, ha intézni valóm van, vagy kettesben mennénk valahova a párommal, olyankor jön a szitter. meg nagyon vészhelyzetekeben. :?
vovanda
 
 


Hát igen, én is folyton ezt kérdem tőle, hogy mit vár... de tudod ő nem is csalt meg, én reagáltam túl. :roll:
Vitatott, hogy egy vagy két petéjűek vagyunk. Nagyon hasonlítottunk kicsinek, most már kevésbé, bár sokan még mindig kevernek.
Mindjárt teszek fel utolsó idő képet.
Mi is voltunk nagyot sétálni, bár ilyen dal napos izét nem láttam sehol.
Megkaptam köszi, el is mentettem .Majd küldök sms-t, és akkor enyim is meglesz.

Vanda, neked közelben senkid? :(

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Csak a kép maradt le :)
1 nappal szülés előtt
Kép
Kórházba indulás:
Kép
Tesómmal picin:
Kép

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Szép, méretes pocak volt! És tényleg nagyon hasonlítottatok tesóddal.

Anyám 50 km-re, ő ha akar, akkor nagyon mozgékony, de nem akar az lenni. Pasim anyja 200 km-re, 2-3 havonta ha nagyon akarna, tudna jönni. Nem mondhatnám, hogy remekelnek a nagymamaák. Apám kereken megmondta, vállalják majd akár egyszerre is a hármat, csak nőjenek kicsit a minik is. Balu ott alvósra is mehet hozzájuk, nem gond. Pasim apjára meg nem bíznám rá őket. Evvan.

Hoztam én is képeket:

Nézzük a traktorokat (anya meg őszül):

[törölt kép]

Szülinapozunk:

[törölt kép]


[törölt kép]

Kicsi vagyok, székre állok, TATTÓÓÓÓ-t (traktort) kiáltok:

[törölt kép]

Sok gyerekkel:

[törölt kép]


[törölt kép]
vovanda
 
 


Hát nem könnyű így Neked, Vanda. Nagyon helyesek a képek, jól néz ki a torta nagyon, megkóstolnám :)

Én jól lebetegedtem... jól eláztam a nagy esőben, és megfáztam nagyon. Pedig nem szoktam. Hasogat a fejem, fáj a torkom, és alig kapok levegőt. Ráadásul a picik is nagyon nyűgösek, pihenni sem nagyon tudok.

Többiek?

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!
Igen, én is hálás vagyok " irigylem magam", hogy ilyen rendes a családom. ha más nem , tudat alatt biztos ez is számított, amikor ennyire bevállaltuk magunkat. :) Nem is lehet ezt igazán meghálálni, talán majd a következő generációnál: Végül is az én nagymamám is ilyen aktív nagymama volt, főleg az anyai. Meg a párom anyai nagymamája is. Még én is jártam hozzá időnként ebédelni, amikor már együtt jártunk. áhozzá nem lehetett úgy bemenni, h ne etessen meg :D ! Azt hiszem azért a minta, a felfogás 1-1 családi szerepről, biztos némiképp másolódik is.
de egyébként - ha van ilyen-akkor amúgy is mázlim van, sok anyukával, szomszéddal együtt tudunk működni, ha kell besegítünk egymásnak, de ha nem kell, akkor is jó tudni, h van kinek szólni, ha gáz van.

Vanda! szép családotok van! Megéri a sok befektett energia, amit rájuk szánsz! Mondtad, h a nővéred milyen vékony! És Te?

Abbey! tényleg nagyon hasonlítotok. Ma már meg tudják állapítani, de elég drága genetikai vizsgálat, csak nagy gáz esetén csinálják, talán jobb is nem tudni, ha ez az ára!

HOl fáztál így meg?? Pénteken?

Enyéim kimentek a délben a
Főtérre, ott fizetős programok voltak, délután a Bokor utcában voltunk, a Klub Rádiónak volt egy színpada, de zengett az egész környék. A népdaltól a PADÖDÖig sokminden volt, abba belehallgattunk.

Voltunk ma 1hós (5 hét) viziten! Elégedett volt velük a dr néni.. Joni ezalatt nőtt 3 cm-t és hízott 1,2 kg-ot. Noémi nőtt 2 cm-t, és hízott1 kg-ot- Persze a hoszz mérés elég bizonytalan. Javult az izomtónusuk is. :)

Claire
claire
 
 


Abbey!
Jobbulást!

Claire!
Tesóm 174 centi és talán 50 kiló, én 163 centi, 52-53 kiló. :D Szóval a nővéremhez képest én husika vagyok.
vovanda
 
 


Egyre szarabbul vagyok. :( Vagy pénteken, vagy szombaton. Nem tudom melyik nap, de végülis tök mindegy. Szedem a Cvitamint ezerrel, 3 óránként panadol, így csak hőemelkedésem van. Azt mondta a védőnő 38°C alatt szoptathatok. Bár Lillust alig bírom már szoptatni, rendszerint 200-210g körül szopik. Kiszívja az egyik mellem, aztán még Eszti maradékát is.

Érdekes, mi is sétáltunk vasárnap, a Bokor u. előtt is elsétáltunk, de én nem vettem észre semmit. Amúgy anyuék a klub rádióval szemben lévő irodaházban dolgoznak.

Áááá, nem is éri meg. Olyan mindegy végülis, hogy 1 vagy 2petéjűek vagyunk. Állítólag most is hasonlítunk, munkahelyemen pl simán összekevertek minket. Vicces volt amikor megkérdezték a tesóm, hogy hova tűnt a pocakja :D

Asszem lefexem aludni, van még 3 órám szopiig.
Jó éjt!!!
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!

Macsék mai flowmetriája jól sikerült, így kiderült, hogy hatott az infúzió!
A héten már töltik a 30. hetet :D
Még min 2 hét, de inkább 5 a terv, de megcsinálják :D

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Teljesen odavagyok :( Nem tudtam megszoptatni Esztit. Egyszerűen 70g-nál nem tudott többet kiszívni, közben üvöltött,mint a sakál. Lillus nem tudom mennyit evett, őt nem mértük, de elaludt. Nem tudom mi történhetett, mit csináljak???? Lehet ettől a hülye betegségtől? Vettünk ki a mélyhűtőből tejet, de olyan fura a szaga, és a gyerek sem rajong érte. Nagyon elkeseredtem. :(

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Eszter! Szuper! !!! És Te hogy vagy?

Abbey! Igyál sokat, sokat, és szoptass nyugodtan! Jobbulást!!!
A Bokor utcánál délután volt a buli 2 vagy 3tól estig.

De jó, h ilyen pontosan beálltak, hogy tudod mennyi időd van!!! :) Na, ez nekem nem megy egyelőre!

Szegény apróimat ma déltől hurcolom magammal. Elmentem kiszedetni egy varratot, mert múlt hézen leszedtek két szemölcsöt rólam. Utána sétáltunk, aztán jól bevásároltam a DMben, aztán elmentem a "középsőkért " az oviba, vittem őket zeneovira. Közben az egyik nagyot elvitte anyám vizilabdára, a nagy elment karatéra, és aztán mindenkit összeszedtem, mert a párom ma sokáig van. Itthon rendbe tettem a kicsiket, előkészítettem a nagyok vacsiját, ők megterítettek, ,most vacsiznak, a kicsik az ölemben szopiznak. Elvagyok mint a befőtt. Na, mosz sürgős meseolvasásom van. Közben kicsit zongorázik a fülembe Dávid. Így telnek a dolgos hétköznapok mifelénk! :)

Vanda! Amikor megnőttem 176cmre, 49 kg voltam, de ha most annyi lennék, mindenki azt hinné beteg vagyok: a tesód valóban nagyon vékony lehet!



Claire
claire
 
 


Abbey!
A tejmennyiséget sok minden befolyásolja, belekavarhat a betegség is. Ne kenődj el, így is nagyon ügyes vagy.Sok folyadék, és ha nem áll vissza, és pótolni kell, akkor se borulj ki. Amit lehet, megteszel...

Calire!
Tesóm irtó gizda. Te meg jól bírod a strapát, én bevallom, nem mernék több gyereket vállalni.
vovanda
 
 


Köszi, kicsit megnyugodtam, alszanak mindketten, egyelőre teljesen jól, lehet mégis elég volt a lelkemnek ennyi. De akkor ezek szerint nagyon rapszódikusan eszik, hol 150t,hol 80t. Lillus legalább egyenletes.

Hát Claire, mindig ámulok, amikor ezeket leírod. Csatlakozom Vandához, én sem mernék bevállalni ennyi gyerkőcöt, még segítséggel sem. Te tényleg erre születtél! Ahogy így személyesen is találkoztunk, látszott, hogy mennyire zsigerből jön ez, laza vagy, nem görcsölsz semmin, pedig utána is felszedtél minden gyerkőcöt, aki nálatok lakik :) Én biztos egész nap azon idegeskednék, hogy mind elkészül-e, közben mi lesz, ha a picik megéheznek, stb.

Asszem én gimi elején voltam utoljára 50kg alatt :D

DM-ről jut eszembe. Ajánlom mindenkinek a DMes pellust, nekünk nagyon bejött.

Vacsi után lehúztam egy karamalzot (tökre megkedveltem az ízét :D ), egy üveg vizet, és egy banán turmixot. Mindjárt lefexem, csak várom a férjem haza, remélem minden okés lesz holnap.

Jó éjt!!!
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok!
Köszi. egyébként én is halálra tudom aggódni magam, de nyilván van, amin régebben aggódtam, ma már nem. Ja, azt a gyerek összeszewdést filmre kellett volna venni :lol: :lol: egyébként az be is jött, hogy éhes lett az egyik, szoptattam, míg az ovisaim vacakoltak az öltözéssel. Persze gyorsabb lett volna enélkül, de ez van. Igen, már más is mondta, h erre vagyok "kitalálva". fura, mert én ezt régen nem gondoltam. Nem is szültem korán (28) az elsőt, dolgoztam is, tanár akartam lenni anno, az lettem, persze mindig akartam gyereket, de csak közben döbbentem rá, h ez mennyivel inkább hivatás nekem, mint a munkám. Mintha amiket eddig csináltam az életben (sport, tanulás, munka, stb), az mind egyfajta készülés lett volna erre. Lehet, h csak lassan kapcsolok, és ez rég el van döntve :lol: :lol: :lol: Na, abbahagyom a filozofálást4

Abbey!
Persze, simán ehet ennyire ossze-vissza. Ne aggódj, igyál, pihizz amennyit tudsz, és lesz ott tejcsi! Remélem Te javulsz. A lázon kívül? Torok, taknyosság? :arrow: méz, fokhagyma (a kapszulás jó tömény), zsálya, kakukkfű....!!!

Vanda! ti kihevertétek a múltkori megázást?

noéminek kicsit szörcsög az orra :( Remélem csak ijesztget :) .

Jaj, mindjárt kelhetek. most tök jól vissza tudnék szundítani :(

claire
claire
 
 


sziasztok
Vanda nagyon jók a képek, az ablakon kinézős nagyon tecc :)
Abbey
azta pocak :)

Végre tegnap jó napunk volt, az oltás óta eléggé zűrzavar volt..hasfájás, de nagyon keményen, szinte hídban voltak egész nap, annyira feszengtek...Próbálom emelni lassan a kajaadagokat, éjszakára elmegy, de nappal nem isszák meg. no a lényeg, hogy talán lassan elhagynak egy éjszakai evést..kopp-kopp

Claire
nem vagy semmi, nekem a 3 gyerek meghaladja a képességeimet.
Macs
végre jó hírek!! kitartás

LOTION
mi van veletek, írj ha van időd!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Claire!
Elvagyunk, én még taknyolok, Rékának meg 3 vagy 4 foga jön egyszerre, csak "kicsit" nyűgös. Holnap elutazunk nagyapámhoz, remélem, jól bírják majd.

Szivvi!
Pocakfájást sajnálom. Nagylányod hogy bírja az ovit? Én ma rohangáltam bölcsi után a miniknek, januártól mennénk.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Jó hallani felőletek Szivvi! Hasfájásra én kipróbáltam az édeskömény teát egy leheletnyi cukorral. Mióta rendszeresen kapják szinte teljesen megszűnt a hasfájás. Nem rögtön hatott, kellet 2-3 nap, majdnem minden evés után kaptak, este többet. Megszerették, és nekünk bevált.

Szerencsére jobban vagyok, orrom még folyik, fülem még be van dugulva, de a közérzetem sokkal jobb, és a fejem sem fáj már. C-vitamint továbbra is nyomom, tegnap fokhagyma is volt, meg tea.

Fél éjszakát azon agyaltam, hogy vajon mi lehet Esztivel, majd reggel megvilágosodtam. Már megint múlt csüt óta nem kaksizott. LEhet ezért a nem evéses nyüglődés.
Amúgy különösen szar éjszakám volt. A hajnali etetésnél totál kiborultam amikor Lilla lepisilte magát, és át kellett öltöztetni. Totál depibe borultam, hogy én vagyok anyának való... közben persze a férjem vígan alukált, ami még rontott az amúgy is szar hangulatomon. De asszem nem részletezem az önmarcangolásom minden apró részét...

Claire, ezek szerint akkor nem úgy születtél, hogy neked 6 gyerek kell, hanem közben alakult így? Szokás mondani, evés közben jön meg az étvágy... :)

NYugis napot mindenkinek!!!!
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
maragggyá má, hogy nem vagy anyának való! teh :) enyim gyerkőket minden kaka után csumin át kell öltöztetni..plusz Emi ilyen peluscsere közben pisilős, azt mondják azért van, mert fáznak. Így igyekszem villám gyors lenni..Holnap monnyuk próbálkoznom kell, mert vizeletvizsgálatot kért a házidoki...
Minden kaja után isznak teát? Mennyit kb? Mert én a mecseket próbáltam, de kb 2 órával kaja után, amikor kezdődik a hasfájás. Akkor meg letoltak 40-50 ml-t, akkor meg nem akartak utána enni....

Vanda
csajom elvan, reggel mondogatja, hogy nem akar menni, de aztán megbékél és du nem akar hazajönni :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi, közvetlen kaja után kapják. Szopiznak, büfiznek, és utána isznak belőle. Nem sokat, van amikor 2-3 kortyot, néha 10-20 ml-t is. Állítóla higítja az anyatejet, így az könnyebben emészthető lesz. Gondolom a tápinál is ez lehet.
Nem Lillus átöltöztetésén akadtam ki ennyire. Még mindig Eszti evésén voltam ki, ez csak rádobott egy lapáttal. Amúgy nem érint túl mélyen, ha át kell őket öltöztetni, csak tegnap rosszul jött ki minden. Ma már derűsebben látok mindent :) Férjemet sem utálom, mert alszik éjjelente :D

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok!
gyengélkedőknek jobbulást! És talán ez a szép idő, becsempész egy kicsit jobb hangulatot is!

Vanda! Böli: Visszamész dolgozni, azért adod be?

Szivvi! Próbáld ki, h amíg pelusozod, a mellkasán, hasán, ahogy elfér, átterítesz egy ruhát, vagy takarót, hátha úgy nem pisil. Tényleg tudnak a fázástól!

Abbey!
vannak az embernek rossz pillanatai, h "micsoda anya vagyok én", de nem kell tökéletes anyának lenni, csak elég jónak. affelől meg ne legyenek kétségeid, h annak megfelelsz. Egy csomó anyuka egytől is totál lefárad, te meg helyből kettőt kaptál, és el is bírsz velük!!
emlékszem a legnagyobbnak egyszer véletlen bevertem a fejét, (mivel tetőtérben lakunk, és ferde), ahogy át akartam tenni másik mellre szopinál. Napokig lelkifurdim volt, h mit csinálok én ezzel a szegény gyerekkel, aki persze akkor sírt, majd folytatta a szopit, és kutya baja nem volt. Még csak nem is aludt többet, csak én paráztam. :D És arra is emlékszem, hogy éreztem magam, amikor a második az orrunkelőtt esett fejre egy korlátról, a betonra. Iszonyú volt. Meg most tavasszal, amikor eszterem elesett a lépcsőn, és elvágta a száját. tökre kivoltam, h minek küldtem le őt a pincébe, pedig ez hülyeség, mégis!
De valójában annyira figyelsz te is rájuk, hidd el, nem fogja komoly baj érni őket, apróbb dolgok meg mindenkivel megesnek, akár mit csinálsz. Szóval el az önmarcangolással! Megyek, mert sír Joni!

claire
claire
 
 


Claire!
Igen, mennék, hülye, nyughatatlan picsa vagyok, ennyit bírok itthon, többet nem. (ha Porontyon lennénk, hozzátenném: minekazilyennekgyerek. Pláne három). :lol:
vovanda
 
 


Felvettem...
Nem, én nem úgy születtem. Tudom, van aki már gyerekkorában hatalmas családról álmodik, de én nem voltam ez a tipus. Bár a nővérem szerint mondtam olyat, h milyen jó lehet a sok gyerek közt. Én nem emlékszem, de lehet, h inkábbb arra vonatkozott, h sok tesó közt gyereknek lenni, nem tudom. Mindenesetre 2 vagy 4 volt a kitűzött cél nálam. (az egyke fel sem merült :) ) Aztán 4 után jöttem rá, hogy van még hely vkinek, ha a lakásban nem is, az életemben igen! De ez évekkel az ikrek születése után volt, az ő születésükkor volt egy elég komoly hullámvölgyünk :( :cry: .

Szó szerint evés közben jött meg az étvágy, én minden nyűgével együtt, ezt a tehesség, szülés, babázás dolgot is szeretem. Na jó, a császárt ki bírnám hagyni...
Jut eszembe, amilyen okos vagyok, tegnap a művházban meg kellett emeljem a babakocsit, ma meg pakoltam egy kicsit lent a pincében, most jól fáj a sebem :oops: megérdemli, aki ilyen hülye. Remélem nem lesz komolyabb!

Claire
claire
 
 


Claire, lehet még nem kellett volna pokolnod, emelgetned. Én amúgy rákérdeztem a dokinál, hogy nem tud-e felszakadni, azt mondta, hogy nem. Azért nem próbáltam extrém körülmények közt :) Vigyázz magadra!

Ma egész jól evett délben már Eszti, 170-t, este csak 110-t, de megint bömbi kíséretében. Egyszerűen rejtély mi leli.

Vanda, látod ezért nem szoktam porontyon kommentelni... nem szeretem, hogy annyira osztják egymást az emberek. Meg ez a bezzeganya meg a minekazilyennekgyerek dolog... Miért ne mennél vissza dolgozni, valszeg én is vissza fogok menni.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! Igen, valszeg nem kellett volna, de szeretem azt képzelni, h mindent bírok,(születési hiba), meg is érdemli, az ilyen hülye! azért nem vészes, csak okozott egy kis visszaesést, megint olyan, mintha izomlázam lenne (vagy van is?)
Te hogy vagy?
Nekem Noémi kezdett kicist szörcsögni, salvus vizet porlasztottam az imént az orrába, egész nyugisan hagyta, utána még cuppogott is, szerintem hátra folyt neki.

Vanda! szerintem fontosabb, h amikor velük vagy, az minőségi idő legyen, minthogy vacakul érzed magad tőle, de nyomod otthon, mint egy mártír. Jobb, ha az ember ismeri a korlátait. Én kb 2 évig "nyugisan" el vagyok itthon. az is igaz, h itt a házban szinte mindig van felnőtt, tehát nem olyan, h be vagy zárva a lakásba, és max a játszón találkozol néhány anyukával, ahol megvitathatod a legfrissebb pelus árakat :lol: :lol: .
Én csak az olyantól akadok ki, amikor (volt ilyen ismerős) 6 hósan benyomta a bölcsibe, mert milyen jó állást ajánlottak neki (addig sem volt rossz az állása, és várták vissza), ja, és a férje is elég jó állásban volt). aztán a gyerekkel voltak bizonyos kihívások, de majd a bölcsis nénik ápolják, fejlesztik, tornáztatják :evil: érted, ez tényleg gáz, az én szememben legalább is!
Én nem izgulok, ha képes leszek visszamenni, akkor még mindig taníthatok vagy 20 évet, megszakítás nélkül még sok is :lol: :lol:

A!bbey Nem lehet, h Eszti morcos, amikor már nem dől a tejcsi és melózni kell érte? Ilyet már hallottam.
A Poronty egy ilyen hely? nem ismerem!
claire
claire
 
 


szivvi,
szerintem vegyél a patikában babának való vizeletgyűjtő zacsit, mert csak rá kell ragasztani picit és vissza is lehet vele együtt pelusozni és belepisilnek. Praktikus dolog.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Claire, nem hiszem, hogy ez lenne a baja, mert az is zavarja, ha nagyon dől. Folyton félrenyel, köhög. Bár lehet, hogy neki csak a köztes felel meg, a kis válogatós. Most pl nem volt hajlandó 10kor enni. 60-t szopott, és egyszerűen egy falattal sem többet. Megpróbáltam 10 perc múlva, fél óra múlva, semmi. Elfordítja a fejét,és tiltakozik. Ennyi, nem erőltetem tovább,bár 2ig gyanítom éhen fog halni, és hisztizik, de max fél órával kap előbb. Ami szar, hogy esik, és így nem tudom sétálni se vinni őket, pedig ott mindig elalszik és akkor van egy kis nyugi. Nagyon fáradt vagyok ma. De már alig fújom az orrom, torkom is jó, fejem is, uh lassan meggyógyulok :)

Silver, mi újság? Hogy bírod így a célegyenes felé haladva?

Döbbenet mi van itt....üvölt a gyerek.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Igen, az idő ramaty, de azért délután le sétálunk az ovisokért. Ha nagyon esni kezd, kirakom őket az ereszalá a kocsiban. Ma már az idő miatt úgyis műsorváltozás volt, be kellett volna mennem a munkahelyemre, de majd holnap.
tegnap volt nálam a védőnő, ő mondta, h készüljek fel, nyügik lesznek, mert jön az időjárásváltozás. Magamban még legyintettem is, hiszen délelőtt olyan nyugisak voltak, hát estére már nem....
Szerintem se erőltesd az evést, egészséges gyerek, reklamálni fog, ha éhes. Ha hízogat, szép rugalmas a bőre, jó kedvű, tehát szépen fejlődik,akkor tök mindegy mennyit eszik! Mindig méred az etetést?


Helyes, csak gyógyulgass!! Nekem is jobb a hasam, ma igyekszem kímélőre fogni a dolgokat. :D

Claire
claire
 
 


Rossz vagyok, Esztit mindig mérem. Lillát már egyáltalán, ő rendesen eszik. Lehet nem kéne mérni, és akkor nem idegeskednék azon, hogy keveset eszik. Amúgy szépen hízik, uh lehet tényleg csak én reagálom túl a dolgot. Igazából a kettejük közti nagy különbség zavar. 80dkg már sok, és ha így haladnak, ez csak nőni fog.

Jól, van örülök, hogy Te is jobban vagy. Kíméld magad még pár hétig.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! Ne mérd, ne stresszeld magad. Lehet, h amúgy is más alkatok, és nem is lesznek egyformák. Nekem most Jonatán szintén 80dkg-val több, mint Nomi. A másik ikreimnél viszont Eszter nagyobb, kb 2 kg-al, és vagy 5 cm-el, sokan nem is nézik ikreknek őket. Persze fiú-lánynál más, de se így, se úgy nincs rá befolyásod. Ha önmagához képest jól fejlődik , egészséges, nem sovi, nem kövér, akkor jó úgy. Az is lehet, h nagyobb korukban majd cserélnek! Claire
claire
 
 


abbey,
őszintén szólva alig élek. Már minden rám jött, az éjszakáim keservesek, óránként ébredek, persze jó esetben ha tudok egyáltalán aludni. Ma olyan voltam, mint aki nem is él, ülve aludtam, nagyon szar éjszakám volt.
Mindenem bedagadt ott alul a vérbőség miatt és fáj is, a bokám is vizesedik és fáj már pár napja.
Nem tudom neked hogy volt, éreztél valamit, mielőtt szülni mentél?
Ma azt hittem elhullok, mire megfőztem egy light-os ebédet és még ugye ott van Boti is, akit el kell látni, nagyon nyűgi vagyok, mert nem is fogad szót.

Tegnap összeismertettek az új dokimmal, aki szerencsére nagyon-nagyon kedves és rendes volt, megnyugodtam, a hozzáállása, meg minden tuti volt.
Jövő héten csütörtökön be kell mennem kivizsgálásra a kórházba, de elvileg nem akarják, hogy hazajöjjek, de majd meglátjuk, hogy bírom, meg mit hoz még addig egyáltalán az élet.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver, ez nagyon ismerős. Nekem is ez az utolsó 6 hét volt a kritikus. Már minden másnap azt hittem megszülök olyan erős görcseim voltak, aztán semmi. Ami vicces, hogy szülés előtti 1-2 napban határozottan jobban voltam, és hetek óta akkor aludtam végig az éjszakát. Sajnos ez az utolsó időszak ilyen. Gondolj bele, egy gyerekkel is mit össze szenvednek a nők (mondjuk Te pont tudod, mert volt már egy is :) ), és neked dupla annyit kell cipelni, ami sztem nem kétszer, hanem négyszer nehezebb (úgy globálisan). Nem tudsz átemenetileg egy nagyit vagy bnőt magadhoz hívni, hogy legalább a főzést meg ilyeneket csináljon helyetted? Én az uccsó 3 hétben képtelen voltam már főzni (ha muszáj volt, akkor egy széket húztam a sparhelt elé, és ülve csináltam mindent), az uccsó 1ben a wcre kimenni is fárasztó volt, és 2szer meggondoltam, hogy elinduljak-e.
Melyik kórház ez?

Oké, igyekszem nem mérni. Végülis ma se volt értelme. Evett 90-t, utána fél óra pihi, és evett megint, na ezt már nem mértem meg, uh tök mind1 volt, h először lemértem.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
én a Flór Ferencben fogok szülni Kistarcsán.
Pont a 34. hetet töltöm majd amikor befekszem a kivizsgálásra...

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Hát ez tök jó, írtam erre választ tegnap, és nincs itt, pedig elküldtem, az tuti!
én mondjuk nem panaszkodom, de jól jött a végén minden segítség, én is ía gyerekeimet futtattam le a pincébe cuccokért, meg jól jött, hogy a családom istápolta időnként a köklykeimet, és én is meggondoltm minden mozdulatot. Ja, igen, és zongoraszéken ülve csináltam mindent.
Jó lenne, ha tudnál pihenni, vki főzne helyetted, vagy takarítana, szórakoztatná a gyerekedet, vagy efféle. nincs vállalkozó kedvű nagymama, barátnő, sógornő, tesó, unokatesó, stb?

KÖzvetlen szülés előtt nem éreztem különösebben semmit, előtte voltak rosszabb napjaim, görcseim, stb. Nekem mindkét ikerpáromnál a magzatvíz kezdett el folyni.

JÓ lenne, ha sikerülne betölteni a 36. hetet is. Ott, ahol jobban tudsz pihenni, persze tudom, h kisgyerek mellől nehéz befeküdni, viszont ha nem koraszülöttek , akkor hamarabb hazamehetsz velük, és kevesebb a kihívás!

tudom, nehéz a végén, az embernek már önmaga is terhére van, nem hogy más, de kitartás, megéri! sok erőt hozzá!

claire
claire
 
 


Abbey! Helyes, nem mérd , inkább gyönyörködj benne! :D Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Szivvi invitálására jöttem erre a fórumra, és olvastam el a hozzászólásokat.
Először is nagyon gratulálok mindenkinek a babáihoz, nagyon szépek, aranyosak!

Én 37 éves vagyok, Székesfehérváron élek.
Lombik útján lesz 2 kislányunk, most vagyok 23+6, január elejére vagyok kiírva, de szerintem decemberben megérkeznek hozzánk. :D
jukka10
 
 


Szia Jukka, Isten hozott, és gratula a picikhez! Nekünk is két lányunk van :) Nevek vannak már?

Lilla baba kicsit meghűlt. Köhög és taknyos. Leszívtuk a noziját, jött cucc dögivel, de utána úgy megkönnyebült. Jó soká pancsizott ma, remélem a meleg víz jót tett neki, és kiheveri.

Claire, ma egyszer sem mértem Esztikét :) Láthatóan nem halt éhen, békésen alszik :)

MEgpróbálkoztam ma életem első gulyás levesével. Holnap kiderül, hogy ehető lesz-e. Remélem.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Szia Jukka! Gratula a babákhoz! Vigyázz magatokra ! Egyébként tök jó a dec-januári bébi, mikor születik úgyis kevesebbet mennél ki, tehát nem egy nagy szobafogság, és ahogy nőnek, meneteltek a tavasz-nyár felé. Mire elkezded a hozzátápit, addigra pont van normális gyümölcs! Ráadásul az október és március között született babák állítólag kevésbé allergiásak. mert korán kevés pollennel találkoznak. (?) Úgyhogy hurrá, ügyesek vagytok!

Abbey! Jó étvágyat a gulyáshoz! azt benyomod, és holnap Eszter is betermeli :-) Örülök, h békésen szunyál,. ha éhezne, valszeg üvöltene!
Én ma bent voltam a munkahelymen a törpékkel, nagy sikerünk volt. Kicsit gyakran szopiztak, de amúgy jól bírták ők is!

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a fogadtatást!

Claire én is így gondolkodom :D

Abbey egy nevünk van fixen Szófia, a másik képlékeny..... Natália, Tamara...... , valamint a férjem szeretne 2. neveket is, amiért én nem rajongok :D Majd kiderül, van még időnk.
jukka10
 
 


Szia Jukka! Nem tudsz aludni??? Egyébként hogy bírod a terhességet? Én is csábítottam ide egy ismerősömet, aki kb akkorra mint Te iker kisfiúkat vár! Meg is írom neki, h jöttél :D

Aztán ha jön, hajthattok Abbeyyel a kézfogókra, nem lehetelég korán lezsírozni a megfelelő partit :lol: :lol:

Amit a dec-jan-ról írtam, azt tapasztaltam is, az első fiam jan2, a második dec28. Tényleg jó, és egy 7-8 hónapossal nyáron nem rossz mozdulni! Most pl töröm a fejem, hogy az ikrek milyen gyümit fognak kapni, tettünk el egy kevés turmixolt őszit, azon kívül marad az alma, banán, (no meg a bébikaják :( )

De azért tulképpen ez részletkérdés, fő, h egészségesek legyenek, a többi megoldható!
claire
 
 


Korán kelő vagyok, de mostanában extrán :D fél 3-4 között ébredek.
Volt már ilyen az életemben, azért az 5-6 közöttivel jobban kiegyeznék. Bár ma gondolkodtam, hogy legalább nem lesz gond az éjjeli etetésekkel (remélem) :D
Jól bírom ezt az állapotot, az elején volt hányinger, amit alvással, evéssel átvészeltem. Érdekes ekkor nem volt gond az alvással, annyit aludtam, szerintem bepótoltam az eddigi nem alvásaimat :D
egyébként nem tudok semmi rosszat írni. Igaz nagyon sok a savam (előtte is bajlódtam vele szedtem is rá gyógyszert), és nagyon kevés a vasam, múlthéten kaptam vért, de nem segített. A szervezetemben sok van, ami nem szívódik fel. Szóval ezeket leszámítva jól bírom.

El állhatna ez az eső, már nagyon unom. Építkezünk is, és az eső miatt már annyi időnk "kárba" ment :evil: Idén biztos nem lesz költözés :(
jukka10
 
 


Jukka, ez a terhesség legszebb időszaka, élvezd ki :) eleinte nekem borzasztó hányingerem volt, semmi nem segített,3kg-t fogytam is, és iszonyat aluszékony voltam. De a középső 3-4 hónap jó volt nagyon.
Dolgozol még vagy otthon vagy?
Jajjj, mi is építkezünk, nálunk is késett 2 hónapot az eső miatt. Mondjuk nem hajt a tatár, van fedél a fejünk fölött, uh nem idegeskedtem miatta. Lassan elkészül, ha minden igaz okt. közepe, vége fele költözünk.

Jelentem, a gulyás baromi fini lett :D Itt voltak nagynénémék, a nagyi küldött egy csomó kaját. Cuki nagyon, bár nem tom, h valaha megesszük-e :) Amúgy a szőlőről mit mondtok? Merhetek enni vagy nagyon megkínozza a piciket? Nagyi küldött vagy másfél kg-val.

Na, kihasználom amíg süt a nap, elrobogunk sétálni :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!

A figyelmetekbe szeretném ajánlani a www.mozgasfejlodes.hu honlapot, ahol fejlesztő játékok/eszközök bérlésére/vásárlására van lehetőség már egészen pici kortól is.

Üdv,
Kata2006
kata2006
 
 


Sziasztok!
Megjártuk a Decathlont 6 gyerekkel, párommal, anyámmal, utána az Ikeában kajáltunk. Hát....Joni elég nyűgös, így azért lefáradtam az akcióban. De a hosszú listát majdnem tutira kivégeztük. :D Beiskolázási támogatást elköltöttük.
A gyerekek ilyenkor elrohannak, mert ott mindenfélét lehet közben sportolni, a nagyok fociztak, a középsők rollereztek :D Csak győzd őket előszedni, amikor felpróbálnál rájuk valamit!
A legkisebbek második napja állandóan szopiznak, főként Jonatán . Ez még hagyján, de közte elég nyűgös :( .

Jukka! Tényleg élvezd, örülök, h jól viseled, sztem ez is segít ahhoz, h sokáig ki tudd őket hordani! Nekem a második terhességnél volt sok a savam, mondjuk én előtte nem küzdöttem vele, mindenesetre orvosi javallatra pattogatott kukoricával kúráltam, az jól leköti a savat!
Az elején normális jelenség az aluszékonyság, ha még a vasad is alacsony, akkor pláne. avas miatt ne aggódj, szedjed folyamatosan, mert a lassan felszívódó jobb, mint az injekciós. sajnos ilyenkor amúgy is rosszabb a felstívás, így a vas is nehezebben hat. Nekem normál állapotban is szokott alacsony lenni, így maga atény meg sem lepett, de azért az durva volt, h vas szedés mellett lefele ment :) Mennyi nálad a kevés? Nekem most 2,5ig is lement :oops:

Abbey! gratula a gulyáshoz. Helyes a nagymamád. Miért gond megenni, olyan sok? Egyél nyugodtan szőlőt, ne egyben a 1,5 kg-ot :lol: :lol: !

Claire
claire
 
 


Jaa, Jonatán biztos a holnap esti heti mérlegelésre gyúr :lol: C
claire
 
 


A beültetés óta nem dolgozom. Azt hittem majd nem tudom magam lekötni, de néha még kevés az időm :D Mindig van valami intézni való, főleg az építkezés környékén :D

Nálunk holnap lesz gulyás, bár én már harmadszor enném, szóval annyira nem mozgat :D

A szervezetemben sok vas van 21-26 között szokott lenni, de a hemoglobinom 96, szóval nem épül be, ez itt a gond. De nem foglalkozom vele, mert minden rendben lesz. Nekem előtte nem volt gondom ezzel, mert évente többször adtam vért. Sőt januárban is 138 volt a hemog.-om, ezek a csajok teljesen elveszik tőlem :D

Húúúú Claire én is irigyellek, hogy hogyan tudod ezt mind kivitelezni. :D Én se vagyok egy elveszett, de nem tudom hogyan boldogulnék ennyi gyerekkel, bár amikor abban a helyzetben van az ember, gondolom nem ezen agyal, és megoldódik minden. Na, de minden esetre le a kalappal előtted! :D
jukka10
 
 


Jukka szijja!
De jó, hogy jöttél! Örülök hogy jól vagytok! A vas felszívódáshoz nem c vityit kell nyomni? Szófia nagyon tecc, én Szofit akartam, de mindenki leszavazott, hogy nem cigi....


Enyimek is nyűglődnek, plusz kevesebbet esznek, nem tom mi van velük..

KépKép


KépKép
szivvi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: