Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Üdv. az újaknak (Vavra/Évi!)! :)

Moncsi:
köszike az infokat az oltással kapcsolatban, meg akik még írtak erről.
Hát én még mindig bizonytalan vagyok, ma megyek az új nődokimhoz kíváncsi vagyok mit fog mondani, meg, hogy milyen lesz. Majd megírom Nektek is! :)

Nekem már elkészült a babakelengye listám, többet leszedtem a netről meg ismerősöktől és abból hoztam össze egyet magamnak. Akit érdekel, szívesen átküldöm, írjon privit.
Most kezdem majd a kórházi listát összeállítani (kaptunk egy sablont a kórházba, de hát azok tényleg csak alap dolgok).

Meg van egy listám arról is, hogy a babaszületése után, milyen hivatalos ügyeket kell elintézni! :)

Képzeljétek, éjjel fél 2-kor olyan buli volt bent a pockomba, h rendesen meg is lepődtem, eddig ekkorákat még nem rúgott! :) De nem baj, hiszen ez a dolga a babócának, nagyon örültem neki! :)

sweetlife: köszi a figyelmezetést a vaterával és a teszvesszel kapcsolatban, és eddig csak így csináltuk, h nagyobb értékben vásárold dolgot, csak személyes átvételkor fizettük ki (pl.: babakocsi)! :)

Hétvégén teszek fel új táblát!

Szép napot Mindenkinek!

Kép

Kép
csnixi
 
 


domi001: barátnőm tegnap beoltatta magát a nődokija és a háziorvosa tanácsára. Most várjuk a fejleményeket. Ha tudok vele kapcsolatban valamit megírom nektek!

Egyébként orvos rokonaim közül most az egyik pont babát vár áprilisra, mint mi. A férje megkapta az oltást és be is lázasodott, szóval a feleségének nem fogják beadni.

Férjem 1 hete kapta meg. Pár napig fájt neki picit az oltás helye nyomásra, de azon kívül semmi baja.

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok,

Domi: igen, úgy kértem ahogy leírtam,igaz telefonban kaptam meg ezeknek a nevét, de a patikus tudta miről beszélek, így elég jól megértettem a nevüket :lol: . A napi 1000g nem sok, mert a dr.m mondta, ha ő ezt javasolja, bár ha sok gyümit eszem akkor csak 500g veszek be. Az oscillo is jó, a sima influ járványnál én is szoktam szedni, de most lehet elő is veszem, és ahogy korábban most meg pláne nem lustizom el.

Kelengyelista: igen, Éva jól írta, hogy nem jó a végére hagyni. Én magamnak megcsináltam a kelengyelistát, majd utána néztem mit hol fogok megvenni és mennyiért, és júliusban beszereztünk mindent, és szept végén érkezett a gólya a kiscsomaggal :lol: :lol:
Nem egyszerre, de két hétvége aladt letudtuk, mert hamar elfáradtam, és ezért megbontottuk.

hétfőn este megyünk uh.ra, annyira kiváncsivagyok én is hogy kis kukac vagy nuncus. A lánynevet sikerült tegnap választanunk, igaz 3at :lol: , a fiú az már rég megvan.

KépKép

Kép
sweetlife
 
 

 
 

Domi: ne aggódj a pocakod miatt. Nekem is a 17. hét betöltése után nőtt meg hirtelen, kb. 1 hét alatt! Előtte szinte semmi nem volt. Úgyhogy mostmár neked is aktuális! :wink:

Kelengye: szerencsére nem kell sok mindent vennünk, sógornőmék rengeteg dolgot tudnak adni, szinte egy egész babaszobát. Néhány apróságot kell csak beszereni, plusz új matracot a kiságyba és babakocsit. Január-februárban tervezzük megvenni, előbb már csak babonából sem.

Kép
calendula
 
 


Sweetlife: milyen neveket választottatok? Nekünk a fiú még mindig nincs meg.
Kívánom hogy legyen szerencsétek hétfőn, nekünk a 16. heti uh-n végig háttal volt, egy normális képet sem sikerült készíteni róla sajnos. :cry:
Jövő héten mi is megyünk uh-ra, de most nem élem bele magam hogy megtudjuk a nemét, a múltkori uh egy picit csalódás volt. :cry:

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

A fiam tegnap megkapta az oltást, semmi mellékhatás idáig. Picit fáj az oltás helye, gondolom azért mert izomba adják.

Lányok nekem az a véleményem, hogy aki dolgozik vagy akinek van nagyobb gyereke, és közösségbe jár, az feltétlenül gondolkozzon el az oltáson.
Lehet, hogy csak pánikkeltés, de ha mégsem... ?:shock:

Az oltással még mindíg kisebb a baj, hiszen ha láz alakul ki, az is sokkal alacsonyabb mint a vírus okozta láz.
A márciusi topicban van már olyan kismama aki oltatott és nincs semmi baja.

Ráadásul tényleg igaz, hogy jó minősítést kapott a magyar oltóanyag.

Én ma délután megyek, majd beszámolok róla. :wink:

Kelengye témában nemigen tudok semmit mondani, nekem a kisrucik a gyerekekről szépen el vannak téve. Majd a születési magasság alapján fogok felhozni a pincéből csomagot.

A fiammal úgy jártam, hogy szépen elő voltak készítve az 56-os rucik és ő 59! cm-rel született. Persze, hogy mind kicsi lett.
Na kellett rendesen kapkodni, hogy rávalót összevásárolja a férjem amíg a kórházban feküdtem. :lol:

Jövő héten én is megyek uh-ra. Nagyon kíváncsi vagyok látszik-e a neme.
Nevek még nincsenek, de lányneveket a pici lányomnál "tettünk félre", de fiú nevek nincsenek. :( Sajnos ötletszinten sem.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Nixi: remélem, az új doki jobban bejön, mint az előző! Nekem is sokszor megy éjszaka a hancúr, erre anyukám azt mondta, hogy akkor készülhetek az éjszakázásokra, mert ilyenkorra már kb. beáll a csecsemőkori ritmus. De hát ezzel jár, nem igaz?! :lol:

Moncsi: örülök, hogy minden rendben veletek. Na, maradt ksifiú a 100%-os eredmény alapján is?

Varva: mindenképp' írd meg, hogy milyen hatással volt az barátnődre az oltás! Szerintem mindannyian örömmel veszünk bármilyen infót, ami kicsit is segít dönteni.


Én is gyűjtögettem listát a netről, de szívesen venném, ha akinek van tapasztalatból összeállított, elküldené.
Mi még nem vettünk meg semmit, mert egyedül nem akarok, a férjem szerint meg még korai, de ahogy írtam valamelyik nap, a nagy dolgokat megkapjuk rokonoktól, és amíg ez a lista nem lesz végleges, nem is lenne jó beruházni nagyobb dolgokba. Ráadásul a gyerekszobát még ki is kell festeni+kipakolni, ahhoz meg tényleg a férjem kell.

Végre teszek fel pocakfotót, mai darab, nem épp' a legélesebb, de egyedül így sikerült: Kép [/img]

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Kelengye: nekem kicsi ruháim nincsenek, mert kaptunk kölcsön. Remélem most is így lesz, ha nem veszek teszveszen egy ruhacsomagot. Én úgy csináltam a kelengyelistát, hogy minden már babás barátnőmet kifaggattam, töltöttem le netről és csináltam egy sajátot. Vittem boltokba, meg néztem netes bababoltokat és írogattam a táblázatba, hogy mit hol érdemes. Nekünk nagyon bejött a bebibolt.hu, sokmindent vettünk az Ikeában, kórházi dolgokat meg a DMben (pl kis tusfürdő), meg a sarki gyógyszertár volt még a befutó.

Oltás: férjemnek írattam receptet, én megvárom mit mond a nőgyógyászom. Ha ő azt mondja igen, akkor beadatom. Amúgy én is az igen felé hajlok. Kezdem azt érezni, hogy ez azért nem csak média által keltett hiszti. Meg kicsit utánaolvastam a spanyolnáthának (ugye az a régi H1N1) és.... Oké, hogy 100 éve volt.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Írt a barátnőm. Tegnap délután megkapta az oltást. Túlélte. Semmi mellékhatás. Van egy 2,5 éves fia neki is beadatja, de még taknyos, így tolódik.. A férje ma kapja meg.

Kép

Kép
varva
 
 


Ja, azt nem is írtam, hogy a barátnőm 34 hetes terhes. EZ azért fontos az oltással kapcsolatban. :lol:

Kép

Kép
varva
 
 


calendula: Fiú: Kende, lánynevek: Jelena, Eszter, Heléna, csupa e betüs. A férjemnek igazán különleges vezetékneve van, így a Jelena az nagyon jó lenne együtt.

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


a 3.trimeszterben jobban ajánlják az oltást, ha most ott tartanék, akkor én gondolkozás nélkül beadatnám, de az majd csak január végén esedékes. (általában jan-februárban szokott tombolni az influ)

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


Tündércserje: Szép a pocaklak :lol:

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


Az oltással kapcsolatban: engem nem is az aggaszt, hogy nekem lesz tőle valami bajom, hanem a babának. ???
Ő még nagyon fejlődésben van, és ugye 1 éves kor alatt nem is oltanak. Sőt nálunk a 3 év alattiaknak is akkor adják jobban, ha közösségbe jár. Én ezért hezitálok.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a dokitól. Beoltattam magam, két hét múlva pedig a szezonális influ ellenit adják,

Eddig nincsenek reakciók, nem fáj a karom (erre panaszkodtak a legtöbben) a többit majd a tapasztalat. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Na, megjöttem az háziorvostól és azt mondja terhesnek nem adja be. Ez is le van tudva. A kislányomnak viszont nagyon javasolja, mert ugye ő oviba jár és elmúltmár 3 éves, de őt meg a gyerekdoki nem oltja be. Amúgy sem lehetne mostanság, mivel köhög, folyik az orra. Azt javasolta a gyerekdoki, hogy ha megjelenik felénk is a vírus kiírja betegácsiba és maradjak vele itthon, mivel én amúgy sem járok dolgozni és meg tudjuk oldani. Remélem azért máshonnan nem fogom elkapni a vírust!
Ennyit az oltásról. Tovább már nem gondolkodok rajta.

Kép

Kép
varva
 
 


Pocakfotó:

Kép

Kép
marymirella
 
 


Szia Yusz!

Neked a legjobb! Már nincs min hezitálni.

Kép

Kép
varva
 
 


Nekem muszály volt, mert két nagy iskolás gyerekem van, akiket nem tudok járvány idején kivenni.
De akkor már késő is lenne.

Még a kicsin gondolkodom. Ő itthon van velem, de a nagyoktól elkaphatja.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok megint!

Nem hagyott nyugodni az oltás téma, és felhívtam a háziorvosomat.
Azt mondta nem szívesen oltana be, de konzultáljak a nődokimmal és vigyek írásos (!!) javaslatot, és akkor beadja.
Ja amúgy én asztmás vagyok, de nem a súlyosabb fajta szerencsére, ennek tudatában is ezt mondta.
Aszonta még, hogy eddig egy kismamát oltott be, de ő a 3. trim-ben volt és a szívbetegsége indokolta az oltást.

Ezek után kíváncsi vagyok mit fog mondani a nődokim jövő héten. :shock:

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Ha lehetséges, én is szeretnék csatlakozni az áprilisban szülők csapatához.

Most találtam rá erre a topikra, igyekszem visszaolvasni.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Üdvözlünk Andi :lol:
Nagyon édi Laura. A pocaklakóról is meg lehet valamit tudni? :lol:
Sweetlife
Voltma a patikában. Az influenzumot nem tdutak rendelni sem, a másikat igen.
Yusz
Én iskolában dolgozom január végéig még, gyerekekkel, de nem szívesen oltanám be magam. Én nem attól félek, hogy az oltás utána rajtam milyen tüneteket okoz, hanem a picúrra bent milyen hatással lesz a későbbiekben. Erről meg igazán nincs tapasztalat. Az immunrendszere nyilván gyengül, mert már magzta korában mesterségesen nyomjuk belé az ellenaynagot, nem beszélve a hosszútávú betegségekről, asztma... Szóval én ezért nem tudom mi mellett döntsek.
Sajnos a nőgyógyászhoz csak december elején megyek. A házirovosnál megpróbálunk puhatolózni, de igaziból szerintem ők sem tudnak semmit. Nem ők készítették, nem is ők tesztelték, szóval...sok a homályos rész benne. A védőnőm a múltkor azt mondta, ha terhes lenne nem adatná be magának. Egy ismerősöm doki mellett dolgozik és azt mondta neki egyértelmű nem az oltásra a véleménye.
Az a baj, hogy hezitálunk, agyalunk mi lenne a jobb, de ugye az oltóanyagnak 10-14 nap kell mire hat és a járvány meg ki tudja mikor lesz itt, ha lesz egyálatlán.
Calendula
Akkor még van egy napom hogy beinduljon a pocaknövésem:wink:
Csnixi
Én szívesen venném azokat a listákat! :lol: És én már nagyon bírnám, ha buliznának a pocakomban, de egyenlőre semmit nem érzek. Időnként azt sem, hogy egyálatlán terhes vagyok. :cry:

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!
Az én háziorvosom sem javasolja az oltást,de azt mondta ha nagyon akarom akkor beadja!
Én nem is attól félek,hogy rám milyen hatással lenne,hanem attól,hogy nem tudják,hogy milyen hatással lehet a magzatra az oltóanyag! Én inkább a Nem felé hajlok,de majd még a nődokimat is megkérdezem!
Én is hétfőn mentem volna uh-ra de a férjem csak szerdán lesz itthon,így majd akkor megyünk! Remélem megmutatja mi van a lába között! :D

KépKép
dudu_84
 
 


És íme a friss pocakfotók:
Kép 19+1 Kép 19+1

KépKép
dudu_84
 
 


Dejóóó látni, hogy mindenkinek milyen szép kis pocakja lett :) Megpróbálok feltölteni énis képet róla, mivel rohamosan növésnek indult, meglepő mások számára hogy már mekkora pocakom van, holott még csak a 16. hétben járunk, de én nagyon birom egyenlőre :D

Számomra is nagy segítség lenne egy lista, mivel körülöttem mondhatni senki közeli nem szült mostanában akitől tanácsot kérhetnék.

Szép estét mindenkinek, üdv az újaknak, mesélj magatokról Andi.

Ime a 16 hetes pocakom :D
Kép


Kép
csilumilu
 
 


Szia Andi! Üdv itt.

Kismamák! Nagyon szépen gömbölyödnek azok a pocakok :D

Kelengye: nekünk talán nem sok mindent kell venni, pici dolgokból több az uniszex, és talán kapunk is ezt azt.
De ha felteszitek a listát, akkor legalább én is frissítem az emlékeimet.
Mi egyébként Emmának ilyenkor - félidő felé - már vettünk ezt-azt, de inkább apróságokat és nézelődtünk, hol mit érdemes megvenni. :)
Turiban tuti jó kis ruhákat lehet kapni. A picikék aztán tényleg nincsenek lestrapálva. Ha valaki nem idegenkedik tőle, érdemes körülnézni, időtöltésnek is nagyon jó.
Én Emmával nem nagyon tudok időzni az ilyen helyeken, csak ha rábízom a nagymamára. És néztem, hogy tesz-veszen is vannak nagyon aranyos kis dolgok, egész ruhacsomagok. (Gyanítom azért, hogy 1-2 új dolgot majd mi is beszerzünk, de nagyon sajnálom azokat, akiknek mindent újonnan kell megvenni, mert iszonyat árak vannak :( )

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Oltás
Én még mindig a határozott NEM-nél tartok...

Nixi
Nagyon jó a kép Arnoldról :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó a táblázat!

Télikabát
Nekem olyan a dzsekim, hogy be fog férni a pocakom (remélem:wink:)

Calendula
Szép a pocakod! :lol:
Végre, nem csak én mutogatom...

Varva, Dénesandi
Üdv itt
:lol: :lol: :lol: :lol:

Sweetlife
Kelengyelista: most próbálom összeirogatni, hogy egyáltalán mit kell megvenni!

Tündércserje, Marymirella, Csilumilu
Alakultok :wink:

Dudu
Neked már egészen kismamis pocakod van! :lol:
alicia
 
 



Nekem a nőgyógyászom határozottan ajánlotta az oltást. A körzeti is.
Muszály bíznom bennük, hiszen ők a kezelőorvosaim.
Számos antibiotikum van, amit kisbabának nem, de terhesen lehet alkalmazni. Az oltóanyagban is ilyen van.

Egy biztos, hogy mindkét döntés felelősség! És mindenkinek saját belátása szerint kell a döntést meghozni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatom?

2010. április 18-ra vagyok elvileg kiírva. Kiváncsi vagyok, mikor fogok a végén szülni! Ikreket várok :lol:
Van egy 3 éves kislányom, őt 17 nappal hordtam túl...
Vendég
 


szia :)

én is ápr. 18-ára vagyok kiírva :) tudom, a vonalzó 17-ét mutat, de 18-a az a 17....

Kép
marymirella
 
 


Kép

Ekkora a pocakom...
Vendég
 


Kép
A Kisboszim :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Vendég
 


Üdv neked is itt crystall :)

Nagyon jó lehet neked ikreket vársz, hát csodás érzés lehet :) énis nagyon szerettem volna, vannak is a családban ikrek, de nekünk nem jött össze.

Szép napot mindenkinek.

Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok!

Üdv neked is itt crystall, majd felveszlek a táblába! :) (édi a kislányod)

Nagyon szépek a pocakfotók!
:) Szépen növekszik mindenki!

Én LENKEINEK nem hiszek!!!!!!! :( Nagyon sok fura dolgot hallottam róla biztos forrásokból, és orvosoktól, meg olvastam is róla!

Tegnap voltam az új dokimnál, szupiii volt. Nagyon rendes, nagyon alapos, nagyon készséges, minden kérdésre válaszolt, megvizsgált rendesen (UH-n az összes úját megszámoltuk a babának, az orrlyukát is megnéztük, azt, hogy nincs -e nyuszi szája...stb.). Dec. 10-én kell mennem újra, akkor kapok beutalót a terheléses cukorvizsgálatra!

Oltással kapcsolatban, átbeszéltük, javasolja, de nem erőszakolja, ha otthon vagyok táppénzen, környezet legyen beoltva. Meg penicilin érzékeny vagyok és ezt meg kell kérdezni, h van -e benne!
Ma megyek 9-re a védőnőhöz, majd őt is megkérdezem! :)

Szép napot Mindenkinek!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Üdv. Crystall
Szép nagy már a pocakod. Az enyémre továbbra sem nőtt egy centit sem. Azt mondják azért nem nő nekem olyan hamar, mert széles a csípőm és elfér közte a baba kénylemesen így is. :lol:
Pedig már azért én is szeretném, ha nem is óriási, de egy kicsit látszódjon. :wink:
Alexa is nagyon aranyos. Most aztán lesz majd neki játszópajtás, hirtelen kettő is :lol:

Kép
domi001
 
 


Alicia
Nagyon érdekes a Lenkei Gábor féle cikk.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Üdv minden új kismaminak! :D

Csnixi:Az a lista jól jönne ami a szülés utáni hivatalos tennivalókról szól.

Nagyon jók a pocakfotók,nekem még mindig nem sikerült feltenni de nem adom fel... :wink:

Én bővebbet majd csak hétfőn tudok mondani az oltásról,de bennem az kezd kialakulni hogy ha be kell oltatnom magam akkor azt a 3. trim-ben tenném meg.Végül is az január környékén lesz és kb akkorra mondják a csúcsot nem?
(pedig novemberre mondták)

Az én pocakomban olyan dolgok történnek hogy néha megáll tőle az eszem...olyan bulikat rendez a kisfiam...és rendesen beszabályoz hogy úgy feküdjek és üljek ahogy neki jó...édes nagyon...apuka focista,szerintem az én hasamban is kb fociedzések zajlanak :lol:
Növekszik a legifjabb tehetség... :wink:

Kép
chrysta31
 
 


Szia Chrystall!

Én is ápr. 18 ra vagyok kiírva! De még nem sikerült kiírásra szülnöm. A fiamat 1, a lányomat 2 héttel hordtam túl.
A legkisebbet pedig 36. hétre szültem. :wink:

Most kíváncsi leszek mikorra sikerül. De nagyon remélem nem előbb.

A Lenkeivel nekem is rossz tapasztalatom van. Anyum majdnem megfulladt a májtablettája miatt. Bedagadt a nyelve és már alig kapott levegőt. Az ügyeleten egy calcium injekcióval mentették meg.
Amióta nem szedi már nincs gond.

Eddig minden oké, nincs se lázam se semmi tünetem. Még az oltás helye sem fáj. A baba virgonc, jövő héten én is megyek uh-ra és remélem megtudom ki lakik odabent. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szép napot mindenkinek!

Cristall, üdvözöllek! Nagyon kis vagány a lányod, aranyos. Ikrek :shock: , húh... Mit szóltál, amikor kiderült?

Közben megtaláltam a kelengyelistát, amit a védőnőtől kaptam, majd összehasonlítok, és esetleg kiegészítem.

Chryta! Persze nem könnyű oltás ügyben dönteni, de szerintem, ha mellette döntesz, akkor még mostanában kellene beadatnod, mert még így is 2 hét mire hat. Helyi járvány-féle már van itt-ott, nem lehet tudni, mikor hol találkozik az ember vele. Szerintem akkor már késő, ha javában itt lesz...

(Nem akarom a témát tovább ragozni, csak még annyi, hogy neten utánanéztem a külföldi védőoltásoknak is, amik "elvileg" jobbak abból a szempontból, hogy valami tisztított vírust tartalmaznak, de kismamákkal azokat sem tesztelték... A segédanyagként benne lévő etilhiganyra az egyik szakember azt mondja ártalmatlan, a másik, meg hogy nem jó a fejlődő idegrendszernek. Védőnőm sem mondott konkrétat, csak annyit, hogy kismamákat eddig nem oltottak semmivel - úgy általában, most is mindenki saját belátása szerint döntsön.)

Ma vagyok félidős!!!
Talán még korai, de gondolkoztatok már, hogy választotok saját szülésznőt?

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!
Atizka: Én ugyanazt a szülésznőt akarom megfogadni aki az első lányomnál is segített,de meg akarom várni amíg betöltöm a 20. hetet és meg lesz az uh. nem tartom korainak,mert ha meg nem szólok,akkor lehet hogy már nem tud elvállalni annyi kismamája lesz áprilisra.

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak.

Csnixi: örülök, hogy bejött az új doki.

Oltás: a külföldi oltóanyogokat nem lehet itthon beszerezni, nem adja ki Németország és Ausztria sem. Nem teljesen igaz, hogy nem tesztelték kismamákon, mert az angol vakcinát tesztelték bangladesi kismamákon (nem túl etikus, szerintem) és az USAban most folynak a vizsgálatok önténtes kismamákon, amit neten nyomon lehet követni. Oltásügyben befogtam a számat, szerdán a nőgyógyászom mondja meg, hogy mi legyen és én annak megfelően cselekszem. A férjemnek van receptje, csak az oltást nem lehet kapni, pár nap mire megjön.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Ahogy olvagatok mindenfelé, egyre inkább az oltás felé hajlanak az orvosok is. Én holnap találkozom keresztapámmal (a házidokim), és ha ő azt mondja, beolt, akkor úgy lesz. A nődokim már ezen az állásponton van...
Az oltóanyaggal kapcsolatban is elég ellentmondásosak a hírek, mert van olyan álláspont, hogy a magyar jobb, mert nagyobb védettséget ad. A külföldi vakcinák nem tartalmazzák a teljes vírust, csak egyes részeit...

Én is szeretnék szülésznőt, de nem tudom, mikor és hogy kell keresni...Szerintetek kérdezzem meg a dokimtól?

Chrysta: nem olyan régen leírtam neked valahol, hogy tudsz képet méretezni, ha gondolod, próbáld ki.

Nixi: örülök, hogy bejött az új doki!

Crystall: üdv itt! Hát én nem lennék a helyedben az ikrek miatt...unokatesómnak 2 és fél évesek a fiai, és teljesen lenyúzták már, és neked még ott a nagylányod is! Persze ennek is biztos megvannak a szépségei, meg hát az ember nem választhat, nem igaz?! Vigyázz magadra, hogy minél tovább bent maradjanak!

Kép
tündércserje
 
 


Szülés utáni ügyintézés: http://www.magyarorszag.hu:80/allampolg ... ll20050802

Tündércserje: szerintem a dokid fog ajánlani ha megkérded. Nagyon sok dokinak van szülésznő párja, akivel szeret együttdolgozni, félszavakból is megértik egymást. Ez nem azt jelenti, hogy a többi szülésznő nem jó, csak ők már összeszoktak. Az ÁEKban nem lehet választani. :(

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Helló Lányok!

minden doksit átküldök aki kéri (listákat). Csak elég hosszúak és ide nem tudom bemásolni, ha priviben megírjátok az e-mail címeteket küldöm is! :)

tündércserje:
a dokid fog ajánlani szülésznőt, akivel együtt szokott dolgozni, tőle kérdezz ré, ő megmondja a nevét (lehet az elérhetőségét), és után fel kell keresned!
Majd azért írd meg mit mondott a keresztapád az oltással kapcsolatban, nagyon érdekel! :) Mert én még mindig ige-nem között vagyok (védőnős beszélgetés után is).

atizka:
Gratula félidőhöz!

Ma voltam a védőnőnél, és minden ok(vizelet, vérnyomás, baba szívhang), 3 kg híztam eddig az kezdetektől számítva!

Szép hétvégét Mindenkinek! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csnixi 2009.11.13 12:02-kor.

Kép

Kép
csnixi
 
 


Atizka, Tündércserje: úgy hallottam ismerősöktől, hogy a félidő környékén már fel kell keresni a választott szülésznőt. A legnépszerűbb szülésznők elég hamar "elkelnek".
Én mindenképpen szeretnék választott szülésznőt, nem érdekel mennyibe kerül, nem ezen akarok spórolni. Jövő héten megkérdem a dokimat hogy kit ajánl, és utána fel is veszem vele a kapcsolatot.

Kép
calendula
 
 


Szülésznő: nekem volt, és sokat segített. Én csaszi voltam a faros fekvés miatt, de sokat segített nekem a csaszi után. Ja, és a 30. héten kellett megkeresnem, hisz hozzá a 36,héten mentem ctgre, előtte taliztunk a khban, megmutatott mindent.

Domi:
megrendeltem a patikában mint korábban írtam, elsétálok du Hannával érte, a nő akivel telón beszéltem pont az volt bent, és nekem állt ezekkel a bogyókkal kapcsolatban hogy ő még ilyet soha nem is hallott, és darált nekem indulatosan. Csak annyit reagáltam az egészre, hogy - most mondhat nekem mindeféle zöldséget nem a kisujjamból szívtam ki ezek nevét, de elvileg Önök homeopátiával is foglalkoznak, akkor ez csak a gyakorlatban nem működik. Újra felvette a rendelésemet :evil: . Haza jöttünk, net gazdagréti patika, felhívom őket, egy pasas veszi fel, mondom a két termék nevét, és a válasz hogy már megrendeltük, csak még nem érkezett meg érdeklődjön a jövő héten. Érdekes ez a fickó tudta miről beszélek. Na mindegy csak már a patikában is le"ordítják"az ember fejét, ha nem ismeri a terméket.

Oltás: a 3.trimeszterben én beoltatom magam.

A márciusi kismamik átmentek az anyatanyára :cry: ,így nehezen tudjuk majd meg, hogy kire milyen hatással volt az oltás, és hogy tényleg érdemes a 3trimeszterben.

mekkora pocakok :lol: :lol:

chrystall: üdv köztünk, és gratula a nagy lányhoz, és az ikrekhez :lol: A nemüket tudjátok már? vagy most bizakodva mentek a 18-20.heti uhra?

Csnixi
: publikus mennyiről indultál? (jó a cm sem mindegy, de ámulok bámulok.) Most jelenleg +3,5kg.nál járok, de eleve +al indultam.

Yusz: biztos semmi bajotok nem lesz, hisz bízol a dr.ban.

Atizka grat a félidőhöz :P :P

DenesAndi: üdv köztünk.

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


persze publikus,h mennyiről indultam. 166 cm magas vagyok, és 62 kg voltam és most vagyok 65 kg! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Gabi
A neten pontosan hol lehet nyomon követni a kismamákon végzett vizsgálatokat?
Tündércserje
Enegem is nagyon érdekel, hogy a kersztapád, mint háziorvos milyen vélemyénen van. Feltétlen írd meg mit mondott.
Csnixi
A védőnő mit mondott az oltásról?
Sweet
Ha a 3. tirmeszterig vár az ember az oltással, akkor már nem késő? Az még nagyon messze van.

Kép
domi001
 
 


A szülésznő kérdés, egyébként ha korai, ha nem (de akkor ezek szerint nem), már egy ideje foglakoztatott. Utána is néztem, keresgéltem, mert akinél Emma született, most nem jön számításba (mindegy is mi miatt...).
Nekem az orvos most sem, múltkor sem mondott senkit, ezért kellett keresgélnem, itt a Babaneten is érdeklődtem anyukáktól, hogy kit ajánlanak.

Sweet, neked ki a Sz Imrében, ha nem titok? Nst-külön pénz, vagy a kórházban csinálta?

Ja, és végül már fel is hívtam, akire esett a választás, 3 hét múlva találkozunk, ha összejön, remélem kölcsönös lesz a szimpátia. (Minden esetre bízom benne, hogy ő az nst-t nem magánba csinálja csak, mert az anyagilag már sok lenne. Nincsenek extra igényeim, csak tudjam, hogy számíthatok valakire.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: