Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok anyucik!

Vadszi! De jó, hogy minden rendben volt! :D

Ercsi! Neked is gratula a szívdobogáshoz!

Danyuci! nagyon sajnálom, hog ymég ez is van a rosszulléteken kívül. :( És még a baba miatt is aggódhatsz pluszban. Drukk, hogy minél hamarabb túllegyetek ezeken és a babáról is hamar megnyugtató híreket kapjál!

Tavasziszél! Kár, hogy te még nem nyugodhattál meg. :?
Milyen UH-ot csináltak neked? Hasit vagy hüvelyit? Mert a dokim nekem először hasit akart csinálni és hát azon nem sok minden látszott, csak vmi petezsák. Aztán végül a hüvelyin gyönyörűen látszott minden és még a szívhangot is kihangosította, meg láttam a szívhangot. Pulzálást nem nagyon láttam, de a szívhang hallatán azt már annyira nem figyeltem. Meg sajna ez egy elég öreg, huszonéves UH gép volt.
Nekem is majd csak augusztus második felében kell visszamenni. De kicsit aggódom, mert a negatív toxoplasma miatt én azt minél hamarabb megnézetném.

Fog valaki a kötelező szűréseken kívül vmire menni? Én gondolkozom megint a Kombinált teszten. Bár a Kútvölgyiben Lucánál is 3-as teszt volt, tehát nem sima AFP szerencsére. Ami eléggé megbízhatatlan és csak paráztatja a kismamákat. :?

Tábliba még beírhatnánk a tesók születési évét, hogy tudjuk, hogy kb. mekkora a korkülönbség. Meg tényleg jó lenne vhova feltenni egy folyamatosan, automatikusan frissülő táblát, ahol mindig láthatjuk, hogy kinek hol tart a gyerkőce hetekben? Van erre vkinek ötlete? Én már több helyen láttam ilyet.

Nekem iszonyúan fáj a derekam, meg ropog is. :?
És nagyon fáradt vagyok... Gyerek altatáskor én is elalszom, aztán felkelek még éjjeli bagolykodni (kb. éjjel 1-ig), mert olyan kevés idő van amikor végre magam ura lehetek. Aztán utána meg a meleg miatt éjjel 1-1,5 órát kínlódom az elalvással. Persze reggel szidom magam, hogy miért nem feküdtem le időben... :oops:

biribon
 
 


Biribon, nekem igaz a 4. baba, de még nem voltam toxoplasmán. Szeretnék elmenni, nem is értem, hogy nem kérdezett rá eddig egyik dokim sem. Most akkor ezt nekem kell megemlítenem az orvosnak?! És ez fizetős?
Meg hát a rubeola és kérdéses nekem. Nem tudom, voltam-e, anyukám szerint nem, de meglehet, hogy már kaptam oltást gyerekkoromban. 77-es vagyok.
Vendég
 


Sziasztok!

Tavasziszél, szerintem ennyi idősen a "csak" petezsák teljesen oké!! Nyugi!! Bár azt én sem értem, hogy miért ilyen sokára kaptál csak időpontot, de tényleg nyugi!! :wink:

Vadszi: Juhúúú! :)

Kérdeztétek mekkora volt a babócám, 7+1 voltam, a petezsák volt 17mm, a baba meg 3mm :)

Ginnie:Nekem többször volt olyan, hogy hullámvasút szerűen émelyegtem, egyik nap semmi, másnap meg... :? Úgyhogy ne aggódj!

Amúgy mellfeszülés nekem egyáltalán nincs... Igaz, én még szoptatok... :) szoptat esetleg még valaki?

Danyuci: jobbulást Nektek!!

Boribon: én nem tudom, itt milyen kötelező szűrések vannak... :( az biztos, hogy AFP NINCS, és a cukorterhelés sem automatikus, ha kérem, fizetés ellenében megcsinálják. (és nagyon finom ribizli szörpöt kell inni, nem szirupos-cukros lötyit) Még azt se tudom, hogy Down kór szűrés van-e... Nekem a 9. héten kell legközelebb visszamennem, akkor rákérdezek, hogy a 12.-en is vár-e? vagy mi van???

Vivi: engem 2 éve jól megtréfáltak Győrben a toxoplazmával... :? a védőnő azt mondta, a nődoki ad beutalót... A nődoki azt, hogy a védőnő... Úgyhogy felhívtam az ÁNTSZT, és megkérdeztem tőlük, ők meg azt mondták, hogy a háziorvos ad beutalót :S Szerencsére már régebben átestem a fertőzésen, így semmi "dolgom" nincs már ezzel most. De nem volt egyszerű eljutnom idáig... :)

ercsi_3
 
 

 
 

Ercsi, hogyhogy a cukorterhelés nem automatikus?! Dehát az tök veszélyes lehet... :shock:
Vendég
 


AFP az nem is érdekes, mert nagyon nagyon pontatlan eredmények vannak. Sőt, a dokim a nyaki redőre azt mondta, hogy ő még rossz nyaki redőt nem mért. Na most akkor nem értem...
Vendég
 


Sziasztok!

Biribon!
Én megyek a Bolgárkerék utcába integrál szűrésre, mert elmúltam 35, és csak a legvégső esetben szeretném az amniocentézist megcsináltatni. Tavaly Alexával is voltam, akkor nagyon jó lett az eredmény. Ha most is ilyen lesz, akkor nem engedem, hogy hasba szúrjanak. És így az AFP is kimarad, mert az integrálban benne van. Ott csinálnak egy nagyon komoly genetikai UH-t is, ami sokkal jobb, mint amit először tavaly a SOTE I-en csináltak nekem (utána mentem a Bolgárkerék utcába).

A toxoplazma nem kötelező? Engem most küldött a dokim, mert tavaly negatív voltam, és ráadásul macskánk is van (igaz, abszolút lakásban tartjuk, és az állatorvos szerint a macskák 3 hetes korukig átesnek rajta, akkor vagy túlélik, vagy nem, de utána nem fertőznek. Így a kiscicáktól kell inkább tartani.). Viszont ami meglepett, hogy idén fizetni kellett érte. A Klinikán vették le a vért, de valami Kft.-nek küldik tovább, és 4000 Ft-ot kellett csekken befizetni.

Danyuci!
Én is jobbulást kívánok, remélem, hamar túljuttok ezen a fertőzésen is!

Kép
Kép
detty74
 
 


Vivi, nem tudom... De Liluval nem volt az, majd most is rákérdezünk, De akkor azt mondták, hogy nem kell, csak ha volt a családban... :roll:
Az AFP-t meg elavultnak tekintik, pont úgy, mint a születés utáni BCG oltást, azt se kapta meg Lillus... (nem is bánom... Olvastam a blogokban, hogy minden Anyuka azon stresszelt, hogy kifakad-e vagy nem, kell-e újraoltani vagy nem? Nekem ilyen aggódásom nem volt ;) )

ercsi_3
 
 


most lehet en vagyok ennyire suket de ti mikrol beszeltek mia z a toxoplazma vizsgalat, meg kombinalt meg ilyenek?
en nem voltam semmin csak vervetelen na meg cukor terhelesen> jo afp volt de a tobbi?Vagy csak en nem tudtam epp miert vesznek vert????
tenyleg vervetelre csak akkor kudenek ha mar bizti hogy elo magzat van odabenn?
mert en kb a 12heten fogok oda eljutni mivel most nem adott a doki amikorra meg megyek mar vagy 10-11ik hetben leszek.
tavasziszel
 
 


nálunk úgy van, hogy a védőnő adja a beutalókat. Amit be kell vinni sztk-ra és ott lepecsételik.
A többit én se tudom, mert úgye még az elsőnél tartok..>

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


A toxoplazma az a betegség, ami miatt riogatni szokták a kismamikat, hogy ne nyúljanak a macskákhoz. Alap esetben semmi extra, enyhe megfázásos tünetei vannak, általában észre se veszi az ember, ha elkapja, és nem is gond. Gond akkor van, ha terhesség alatt kapod meg. (szerintem, ha az eddigi huszon-harmincév alatt nem kapta meg vki, elég kicsi rá az esély hogy PONT MOST, de ez a magánvéleményem ;) )
Ha egyszer átestél rajta, onnantól védett vagy.
Amúgy macskaürüléktől lehet megkapni, meg mosatlan gyümitől, nyers hústól, ilyesmitől.
A toxoplazma vizsgálaton azt nézik, hogy átestél-e már rajta, vagy éppen benne vagy. Úgy tudom, nem biztos!, hogy ha negatív, akkor utána x időközönként nézik, mert ha éppen benne vagy, akkor gyógyszeresen kezelhető, és semmi gond nem lesz!

Tényleg kötelező? Nekem meg úgy kellett könyörögnöm... :S

(csak nálam lassú a babanet??)

ercsi_3
 
 


Ercsi: koszi, tutira elo fogom keresni a leleteimet mert most mar erdekel neztek e ilyent.
Amugy cicank nincs de hat gyumolcs zoldseg hus atmegy napmint nap a kezeim kozt, bar minden anyaklapja meg kismamamagain hemzseg errol hogy mozd meg ne nyulj hozza meg ilyenek ami egy szintig be is tarthato de azert az hogy ne vagjak nyers hust....
na mindegy nem ez az egyetlen ami tul van lihegve hogy paraztassak az amugy is sokat izgulo kismamikat:(
tavasziszel
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok, ha szabadj, egyelőre még egy vadiúj nickkel, hogy inkognitóban maradhassak :)
Második babánkat várom, és saját magamat is megleptem azzal, hogy sokkal jobban félek, mint az elsővel... :? Igaz, orvosnál sem voltam még, a 7. hétben járok, de valszeg csak jövő héten jutok el UH-ra... Addig marad a reménykedés, hogy jó helyen van, és minden rendben van vele...
Tünetem se sok van, enyhén fájnak a melleim (anno még az is fájt, ha ránéztem), és ami inkább ijesztő mint megnyugtató, sokat szurkál/nyilallik a méhem (anno 9 hónap alatt egyszer se volt ilyen). Cserébe viszont nem zavarnak a szagok, régen pedig az volt a legnagyobb problémám...

Bocs, hogy ilyen sok lettem elsőre... :oops:

Kép
Kép
barackvirag
 
 


Engem automatikusan küldtek toxoplazmára. Ebből azt vontam le, hogy kötelező, senki nem kérdezte, hogy akarom-e.

A kombinált egy olyan vizsgálat, amivel 6 marker alapján meg tudják mondani, hogy mekkora esély van arra, hogy a baba Down kórral (meg 2 vagy 3 másik sokkal kevésbé ismert betegséggel) születik. Az egyik ilyen marker az AFP, a másik a genetikai UH eredménye, a másik négyre nem emlékszem. A vizsgálathoz 2 vérvétel kell: az első a 12. héten, a második a 15-16. hét táján van. Ahol én voltam, ott levették a vért és Londonban csinálták meg a vizsgálatot, onnan küldték az eredményt, de telefonon már előbb is megmondták.
Sajnos elég húzós az ára, de a korom miatt féltünk egy kicsit, és azt mondtuk, hogy az ördögnek tartozunk ennyivel. Inkább kifizettük és utána nyugodtak voltunk.

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty: koszi most mar ertem, akkor ezt a vizsgalatot csak annak ajanljak akinek ajanlott vagy a kora vagy korabbi bajok miatt.

barackvirag: udv itt( foleg mivel kelloen parazos csapat vagyunk hasonlo "bajokkal") remeljuk te is mihamarabb az aggodalom helyett orommel varod a csoppseget( mondom ezt en aki egy percig nem tud masra gondolni mint arra mi van ha valami nincs rendben es azert nincs tunetem....)
tavasziszel
 
 


Először is üdv Barackvirág! És igen, Tavasziszél jól mondta, tényleg parázósak vagyunk. :D

Képzeljétek, hogy jártam... :S
Múlt hét péntektől táppénzen vagyok a vérzés miatt, de ugye UH-ra csak jövő héten megyek, így gondoltam, ha az meglesz és persze ha minden oké akkor majd bejelentem a főnökömnek is, hogy mi a helyzet. Erre ma megkaptam az eheti táppénzes papíromat és a munkaügyes nő mondta, hogy még ma faxoljam el neki, hogy el tudja számolni a hetemet. Megnéztem és rajta volt, hogy veszélyeztetett terhességgel (8-as kód) vagyok táppénzen... Háááát gondoltam, ez baromi jó, főleg, hogy a munkaügyes hamarabb tudja, mint a nagyfőnök... No de mindegy, majd hétfőn felhívom és mondom neki is, csak ugye az a rossz ebben, hogy még én sem tudok semmit biztosra... :S Most para, hogy mi lesz a munkahelyen.... :S

Más... Nekem is van macskám, folyamatosan kb. 14 éves korom óta, de azért megemlítem a dokimnak, és majd mondom, hogy ő mit mondott.

A tünetekkel kapcsolatban. Néha nem tudom eldönteni, hogy most mi mitől van, de az hogy a mellem feszül, fáj, azért megnyugtat. Ma annyira kész voltam ettől az egész táppénz, tüntet(hiány) dologtól, ráadásul itthon ülök egyedül, hogy már totál depressziósnak éreztem magam.... :(

Kép
Kép
ginnie
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2009.07.31 19:57-kor.
kerekpocak
 
 


..
kerekpocak
 
 


sziasztok!
csatlakozhatom? március legvégére április elejére esik a szülés. valószínűleg császár lesz, mert az előző két szülésem is császár volt, így viszont minden bizonnyal március végére fogják kiírni, ha addig magától nem indul meg.
dokihoz majd csak 10-én megyek (előbb nem akartam, h biztos legyen szívhang) tüneteim különösebben nincsenek (csak az álomkór). parázóknak üzenem, h nekem egyik terhességemmel sem volt SEMMILYEN tünetem. ez nem jelent semmi bajt. szal ne aggódjatok.

KépKépKép
dongó
 
 


hello lányok!
Üdv az újaknak!
Barackvirág, nekem a negyedik babám és nekem is másabb picit, mint a többi terhesség. Ami fura, hogy az első hárommal, ilyenkor már kávé-undorom volt, most pedig nincs :shock: A mellem viszont jobban fáj, mint a lányokkal. Talán a fiúval fájt ennyire. Ja, és fura, hogy inkább nincs étvágyam, mint van. Egész nap el lennék hideg itallal meg gyümölcssel, de estére leszek éhes.
Szoval másabb!
Hol szültél?

Szia Dongó! :D
Nagyon elmosolyodtam a neveden, mert a kétévesem kevés szava közt szerepel a "dongó"-szó, minden bogárra és rovarra ezt mondja...HIHI
És az első kettőnél előre programozott volt a császár, vagy csak így jött ki? Hol szültél?

Most akkor Kerekpocakot üdvözölhetjük, vagy csak erre tévedt?
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a szíves fogadtatást, a biztatást és nyugtatást, rámfér :wink: :D

Tavasziszél!
Biztos mindekivel minden rendben lesz! :)

Ginnie!
Elég hülye helyzetbe kerültél, de remélem, nem lesz semmi gond belőle.

Dongó!
Ha az előző terhességgel én is tünetmentes lettem volna, valszeg most nem aggódnék annyira, de nem ez volt a jellemző...

Vivi123!
A kávéundort "hiányolom" én is legjobban, mert most épp az ellenkezőjét tapasztalom: igazából csak a reggeli tejeskávém esik jól, semmi mást nem kívánok, csak azért eszem pár falatot, mert muszáj... Ja, és a fagyi... Nyami...
A kérdésedre most nem válaszolnék pontosan, nehogy lebukjak, ugyanis nem Magyarországon élek, és elég könnyen beazonosítható lennék az alapján :wink:

Ma egyébként pocsékul indult a reggel, egyszerűen alig bírtam felkelni az ágyból, olyan fáradt vagyok, mintha egy percet sem aludtam volna... :? Alig várom, hogy eljöjjön a délutáni alvásidő, hogy én is lefekhessek... :roll:

Kép
Kép
barackvirag
 
 


Sziasztok Lányok!
Tegnap nem volt időm jönni. A táblázatot meg fogom csinálni, lehet, hogy holnap lesz időm rá (ma vendégeink lesznek). Viszont nem biztos hogy fel tudom tenni a webre, hogy mindenki hozzáférhessen. Azt rábizom arra, aki jobban ért hozzá. Majd meglátjhuk. De egyébként ha mindenki csinál magának vonalzót, bárki láthatja, hogy a másik éppen hol tart. Én inkább ezt szorgalmaznám.

Üdv az újaknak!
Most futok porszivózni, amig még megérkeznek a vendégeim.
Vendég
 


sziasztok!

huh hát én teljesen új vagyok ezen a fórumon. március 15.-re várom a babákat. igen, nem elírás, elsőre duplázok :D

esetleg fog valaki az Uzsokiban szülni?
szép napot mindenkinek.
ilumilu
 
 


Szia Ilumilu!
Ikrek?! Asztaaaa! :D:D:D
Mikor derült ki, első uh-n? És egypetéjű? Vagy azt még nem tudni? Ez nagyon izgi lehet, duplán izgi! Akkor neked már lehet is pocakod. Néztem egy képet, 13 hetes ikres maminak akkora hasa volt, mintha legalább 20 hetes lenne! 8)
Vendég
 


Én márc. 20 és még nem voltam uh-n, kedden megyek. És a Szent Imrében szülök.
Vendég
 


szia vivi123!

most hétfőn tudtam meg, amúgy két petéjűek. igen nekem is izgalmasan hangzik, de egy kicsit be is vagyok rezelve. :)
most vagyok 7 hetes. annyira még nem veszem észre, hogy pocakom lenne,de a családban 1,5 éve születtek ikrek és már látom mi vár rám, bálnaként fogok lavirozni :lol:

azért kérdeztem hogy esetleg valaki szül e az uzsokiban(Dr. Csapó Cs.),mert lett volna egy két kérdésem, nem igazán tudom eldönteni, hogy nála szüljek e? mert neki magán rendelése van és most jelenleg anyagilag nem vagyunk a legjobb passzban. hogy mik a szokások, mert ebben egyáltalán nincs tapasztalatom. jövő szerdán kell hozzá mennem az uzsokiba és akkor kell konkrét választ adnom neki. szóval a dillemma meg van. :roll:

üdv.
ilumilu
 
 


Sziasztok!

Végre vége a mai napnak, a nagylányt lefektettem, s ha végre hazaér a párom, én is elnyúlhatok... Nem voltam jó ma semmire... :roll:

Ilumilu!
Húha, sok sikert az ikrekhez!!! Drukk, hogy minden rendben legyen, és márciusban dupla boldogságban ússzatok majd :)

Vivi!
Kedd már mindjárt itt van :)
(Én még időpontot se kértem... :oops: )

Angie!
Bekerülhetek én is a tábliba? Ha igen, szólj és küldöm az adatokat :)

Úgy hallom, megérkezett a párom... Szép vasárnapot mindenkinek!

Kép
Kép
barackvirag
 
 


vivi

Toxoplazma és rubeola szűrést is kérhetsz a dokidtól. Vérből megállapítható mindkettő.


Sziasztok bekukkantottam! Látom gyűlnek a márciusi mamik... úgy néz ki mi is gyarapítjuk a csapatot, kipipálva az eddig üresen maradt tavaszi hónapot, bár az eddig rutinos harmadika most kicsit korai lenne.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Latom, nem volt ma nagy forgalom! A tablaba barki bekerulhet. Ilumilu! Udv, es gratula az ikrekhez.
Vendég
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból, szuper volt a Meseszállóban, ajánlom minden kisgyerekesnek melegen!
Próbálok újra képbe kerülni, előszőr is üdv az újaknak!
Toxoplazmám hála Istennek negatív lett, de mivel mind2 érték az, ezért 4-6 hét-re az alőzőhöz ismétlés, szóval kb. 2 hét múlva!
Kedden megyek dokihoz,megnézzük, mekkorát nőtt Pöttyöcske!
Hányinger továbbra is szolid, csak du.- este érzem kicsit! Én, aki eddig minden terhessége első 3-4 hónapját végig hánytam!!! Döbbenet!

Vivi!

A csepeli sztk-ban tuti ingyen csinálják a toxo-szűrést!
és, ha jól emlékszem, Neked tartozom köszönettel a Gőzállomás-tippért, ugye? Kaptam egyet a szülinapomra és csúúúúúcs!

Angie!

Írtam már, mennyire örülök Neked? De jó, itt is topictársak leszünk!!!

Márti
borossné becz márta
 
 


Bocsi, hogy most csak Mamackának... de...

MAMACKA!!!! SZIAAAAA!!!! Megint együtt pocakosodunk???? :lol: :lol: :lol:

ercsi_3
 
 


Sziasztok!

Újaknak üdv!
Jó hogy ennyien gyűlünk! Ikrekhez drukk!
Barackvirág: neked mekkora az első babád?
kaviar
 
 


Sziasztok!

Mamacka!
Ez aztán a családtervezés :D Üdv itt :)

Angie!
A nap folyamán akkor elküldöm az adatokat a táblához.

Márti!
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás, és jó, hogy a hányás nem keserítette meg a napjaidat :)

Kaviár!
Az első "babám" már középcsoportos óvódás :)
Ha jól látom, éppen egyidős pocakosok vagyunk :wink:

Ma nem vagyok olyan fáradt mint tegnap, de étvágyam az most sincs... :roll: Remélem, később tudok majd enni valamit, mert hanem baj lesz...

Kép
Kép
barackvirag
 
 


Sziaszotok!

Üdvözlöm az újakat!
Wow ikrek! Engem is cukkoltak vele, mert van a családban, de "hál istennek" 1 lesz.
Tegnap kirándulni voltunk, erdei vasutaztunk, nagyon jó volt. Kicsit féltem, hogy nehogy baj legyen a rázkodásból. De hajnali 4-kor arra kelltem, hogy hányingerem van, azóta is környékez, úgyhogy nem hiszem hog ygond lenne.
Viszont ma este megyünk nyaralni. 10 napig oda leszünk. Időnként majd fel tudok nézni, de nem túl gyakran.
Ne felejtsetek el.
Üdv.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Vadszi!
Jó nyaralást kívánok! Vigyázz nagyon Magatokra!!! :)

Kép
Kép
barackvirag
 
 


Jaj lányok. teljesesen kivagyok. Itt pakolgatok, az esti utazáshoz, és olyan hányinger tört rám, hogy csak na...
Nem is értem ki időbe, ugyhogy most takarítottam, minden olyan lett. Még a fal is. Ráadásul tiszta pötty lettem megint. Pont kezdett elmúlni a másik. Eléggé megviselt.
Remélem ti jobban vagytok.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Jaj, Vadszi, ez elég rosszul hangzik, sajnálom :(

Kép
Kép
barackvirag
 
 


SziasztokCsajok!

Csak egy gyors bekukk, mert hazaugrottunk 1 estére a nyaralásból, de holnap már megyünk is vissza.

Panny,
ha még olvasod.... a topic motorja... nagyon nagyon sajnálom és mielöbbi babásodást kívánok nektek! :cry:

Üdv az újaknak!!! De jóóó mennyien lettünk hirtelen!

tavasziszél,
szerintem teljesen ok az hogy ennyi idősen még csak petezsákot látott a dokid! Én pont betötött 6. héten voltam elöször és akkor még nem látott babát, pedig szuper gépe van!

vadszi,
gratula neked is a jó uh eredményhez!

márti,
Örülök, hogy jól telt a nyaralás!!! És annak is, hogy nem vagy olyan rosszul mint az előző gyerkőcöknél.

Nálam a tünetek jócskán alábbhagytak. Szinte semmi nincs már. Bár ha jól emlékszem, Flóránál is csak 2-3 hétig tartott az émelygés.
Viszont pocakkal tavaly sokkal jobban bírtam a meleget mint most. Szó szerint szédülök!
Kedden is és szerdán is megyek uh-ra. ( kedden a régihez, szerdán az új dokimhoz) Barnázgatás az elmúlt 2 hétben csak 1x volt, az is minimális.

Huu már nem tudom ki kérdezte, de én tuti megyek integrált tesztre. Flórával is voltam, bár akkor még csak 30 voltam ( most 31 ). De valahogy engem ez megnyugtat...

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Bocsi, hogy most csak Mamackának... de...

MAMACKA!!!! SZIAAAAA!!!! Megint együtt pocakosodunk???? Laughing Laughing Laughing


Bizony!

Miattad vettem a bátorságot, hogy beköszönjek!

Bevallom a két évvel ezelőtti fórumozás nem hagyott túl pozitív élményeket! :) ezért nem is akartam nagyon belemerülni, főleg, hogy ennyire az elején ilyen vita alakult ki köztetek is, kísértetiesen idézte a múltkori hangulatot, de azért biztos benézek még! :)

No és azt is örömteli látni, hogy ennyi sok gyerekes mami van itt!
Ránk már így a harmadikkal ferdén néznek.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Panny is elvesztette a babát? nem is olvastam... ó de sajnálom. :( :cry:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Apa meg csodálatos...annyira bíztat és optimista..azt mondja ha ő csak rámnéz én már teherb esem Wink ne csüggedjek mert a műtét után ahogy lehet próbálkozunk.Önti belém a lelket mert nagyon ki vagyok Sad


Ez olyan kedves amúgy velünk is így van...
Remélem hamar pocakos leszel!

Úgy örültem, hogy ilyen sok sok gyerekes mami van a csapatban... :cry:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


egy gondolat erejéig...nekem az a saját véleményem(ismétlen ez csak az enyém!!)hogy nekem igenis kell a fájdalom és a szenvedés ahhoz hogy a végét katarzisként éljem meg...én direkt nem kértem EDA-t mert nem akartam csillpítatni a fájdalmat...számomra nem áldozat akkor ott megélni azt a fájdalmat mert nem túlélni akarom hanem megélni és átélni ahogy születik a babauci..én akarom érezni pillanatról-pillanatra ahogy igyekszik lefelé


Ezzel én is így vagyok. és sokszor az ilyen beavatkozások miatt lesz császár a vége.
Mindenféle beavatkozás nélküli szülés híve vagyok, és eddig mindkét alkalommal csodálatos élmény volt! A vizet viszont nagyon ajánlom! Hihetetlen módon csökkenti a fájdalmat, segít befelé fordulni. Andorunk vízben született.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!
Ez aztán a családtervezés Very Happy Üdv itt Smile


Köszönjük! :)
Igyekszünk!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Hello csajok!
Márti! De jó, hogy jöttél! Toxo szűrés? Mért, valahol pénzbe kerül?
:shock: :shock: :shock: Én meséltem a gőzállomásról, pedig nekem nincs is... sajnos!
Vendég
 


Honey, Te egy mázlista vagy, nekem még a 12. héten is volt mindig émelygés, kb a 14. héten múlt el mindig.
Fura, hogy most nincs kávéundor... Nekem sincs, pedig a többivel volt!
Vadszi, Neked aztán kijutott a rosszullétből! Huhh én távol állok a hányástól!
Vendég
 


mamacka,
sajana nem mindíg az ember lánya dönt a beavatkozásról.
Én mindig olyan irigykedve olvasom az olyan sztorikat mint amilyen a tied vagy pannyé. Tényleg irigylésre méltó az a nő, akinek ilyen szülés adatik meg!!
Nekem viszonylag gyors szülésem volt ( 5 óra - a víz tényleg csodákat művel!!), de ebből 2,5 óra volt a kitolás! Amit végül vákummal fejeztek be, mert szívhang már nem nagyon volt. Bár EDA-t nem kaptam, de katartikusnak egyáltalán nem nevezném a dolgot. Semmi örömkönny vagy ilyesmi, csak már túl akartam lenni rajta.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


vivi,
elcserélném ám a barnázgatást meg az állandó paramamiságot egy kis hányásra! :wink:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


mamacka,
sajana nem mindíg az ember lánya dönt a beavatkozásról.


Nem is erről beszélek... egyértelmű, hogy eljuthat a szülés olyan pontra ahol be kell avatkozni, de ne a beavatkozással kezdjék ilyen-olyan okokból!
Ha nem vezetni, irányítani akarják a szülést hanem kísérni, ritkábban van szükség beavatkozásra.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sokkal több nőnek adatna meg ilyen szülés mint amennyi átélheti... sajnos....

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!
Na a múltkor panaszkodtam, hogy elmúltak a tünetek és aggódom.. Hát pár nap múlva visszatértek, csak sokkal rosszabb. kb. 4 napja állandó fáradtság és émelygés, semmire nem vagyok jó, ma nem is mentem dolgozni. Azért annyira nem rossz, mint szegény vadszinak, egyelőre nem hánytam..
Mára terveztem a vérvételt, de szerintem, ha reggel nem eszem egy fél zsemlét, biztos meghalok. :-)
Úgyhogy eltolva holnapra. A gond csak az, hogy a munkahelyen is kéne majd mondani valamint, mi a betegségem... :-) Hányinger, vérvétel, elég egyértelmű.
Üdv. az újaknak! Vadszinak jó nyaralást!!
Kép

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Sziasztok lányok!
Elegem van már ebből a rekkenő hőségbőőőőőől!!!!!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: