Új privát üzeneted érkezett!

Szia Babácska,

ahogy látom, jó lesz az, csak a második kód kell a nagyonbabás vonalzónál.

Üdv közöttünk.
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Szia Barbi :)

Köszönöm szépen! Nagyon izgalmas , hogy ennyire közeli az időpontunk :)
Vendég
 


Szia babácska!!! ott a környékeden szinte mindennapra esik egy baba.. :lol: :lol: enyém a 20.-a! :lol: aztán meg majd kiderül!!! Majd lesz egy időszak, mikor szinte senki sem lesz itt, mert vagy a kórházban van még, vagy a kórházban van már!!! :lol: :lol:

Lucababám!!! finom is az a pirítós!!! :lol: :lol: meg a vajas kenyér!!!! :lol:
Előbb éreztem azt, hogy muszály ennem, mert rosszúl leszek, de bármire gondoltam, mindenről csak az jutott eszembe, hogy beee, nem kell.. aztán felhoztam a tk.kenyeremet, meg vajat és az első falat után már csak úgy nyomtam befelé!!! isteni volt..és egyből rendbejött a pocim.

Kép
Kép
ronci
 
 

 
 

Sziasztok,
én is a vajaskenyérre vagyok rákattanva Paradicsommal!!!! Nyami... imádom!
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Sziasztok!
Üdvözlet az frissen csatlakozottaknak.
Nem tudom megállni, hogy ne olvassalak benneteket és ne írjak. Annyi témába belekaptatok, annyi mindenhez hozzászólnék, hogy egyszerűen nem tudok nem írni. :-)
Milyen mókás: ma reggel úgy ébredtem, hogy tutira terhes vagyok. A hőmet még mindig mérem, még mindig magas. Gondolom, ha már nem lenne baba, akkor már leesett volna. Ezenkívül ma vettem egy nevetségesen olcsó és iszonyú minőségű terhességi tesztet (olyan boltban, mint Magyarországon a 100 forintos bolt). Két darabos volt átszámítva 300 forint. Délutáni erőltetett pisiből megcsináltam. 10 mp-ig kellett benne tartani, konkrétan még nem telt le a 10 mp, ahogy szívta magába a folyadékot, úgy jelent meg abban a pillanatban a 2. csík. A kontrollcsík csak utána másodpercekkel. Hát, ilyet sem láttam még, hogy a második csík legyen az első, úgyhogy gondolom jó erős a hcg-m, én meg jó terhes vagyok... :-D

Kismama ruha: én most biztosan nem fogok venni magamnak. Legalábbis nem szeretnék. Amikor Kristófot vártam, akkor szinte az összes gatyámat átalakítottam. A cipzárhoz varrattam be egy V alakú strech anyagot kiegészítőként. amúgy is csípőgatyákat hordtam, ezek így úgy tágultak a pocakomra, ahogy éppen kellett. Kb a 25. hétig ezeket hordtam hosszabb felsővel, soha senki nem vette észre. Csak azért nem ezekben jártam végig, mert nem csak a pocakom nőtt, hanem a seggem és a combom is és kihíztam őket. Szülés után, amikor már fogytam egy perc alatt megbontottam a varrást, ahol ezek a V alakú anyagok be voltak illesztve és ismét cipzáros funkcióban működtek a nadrágjaim. Aztán meg kifogytam ezekből is...
Két terhes nadrágom volt a 25. hét után. Katasztrófa volt, amíg meg tudtam őket venni. Az egyik egy farmer volt, aminek kiengedhető gumis volt a dereka, a másik egy fekete szövetnadrág, aminek pocak alatti részen volt kiengedhető a gumija, a pocakra pedig egy pamut anyag volt hozzá varrva. Magas vagyok és bármennyit híztam, így sem voltam elég kövér ahhoz, hogy belenőjek a magasoknak kialakított gatyákba. Ami jó volt hosszában, az bő volt, stb. Úgyhogy a farmergatyát végül neten találtam több hetes keresés után, 10es extra long méretben, a fekete szövetgatyát pedig Pesten vettem 12 eft-ért, ha 30ért adták volna, akkor is megvettem volna, mert legalább jól nézett ki. Azzal a szöveggel adták el, hogy ez tutira jó lesz szülésig, mert hatalmasra tágul a pocakrész. Ehhez képest egyik gatya sem volt már jó a pocakomra a 36. hétre. Akkor ismét jött a házi megoldás: farmergatyán slicc kiengedve, vastag gumival összefűzve a gomb és a gomblyuk. Hosszú felsőkkel hordtam.
A felsőkkel nem sokat problémáztam, mert én imádtam mutogatni a pocakomat. Hosszítottakat hordtam, viszont szűk, strech szabásúakat. Akkor végre nagy volt a mellem, volt egy szép, gömbölyű pocakom, örültem, ha mutogathattam, meg ez nekem kényelmesebb volt, mint a bő felsők, amik suhannak ide-oda.
Most nincs nálam egy darab terhesrucim sem, kölcsönadtam az összeset. Majd októberben kapom vissza, addig szerintem simán kihúzom a jelenlegi cuccaimban.
Egy ötlet: ha szeretitek, akkor hordjatok terhesen leggings-et. Én amúgy is imádom, terhesen főleg kényelmes, hatalmasra tágul a pocakon, mindenhol akkorára nyúlik, amekkorára kell. Lehet benne mutogatni a lábakat, fenekeket. Én ezeket fogom hordani ameddig lehet, csomót tornáztam, hogy formás legyek, legalább mások is láthatják. :-)

Babakocsi téma: huh, ez tényleg komoly dolog. Legalábbis nálam. Ne vegyetek meg semmit kipróbálás nélkül első nekifutásra, vagyis szerintem nem ajánlott. Lehet, hogy valami iszonyat jól néz ki, praktikusnak tűnik, ráadásul találtok neten hirtelen olyan akciót, ahol szinte "ingyen" osztogatják, de látatlanul akkor se vegyétek meg egyből. Menjetek el egy boltba, tologassátok, szedjétek szét, nézzétek meg a méretét, emeljétek fel, képzeljétek el, hogy nem csak egy három kilós gyerek ül benne, hanem egy 10-15 kilós és ha így is jó, akkor rá lehet kattanni.
Azért mondom ezt, mert sajnos mi már sokat csalódtunk, pedig csak egy gyermekünk van ezidáig. Először én vettem egy 3 kerekű gracot, hordozóval, mindennel. Remek vásár volt, aukción nyertem. Jól is nézett ki. Aham. Egészen addig volt szuper, amíg először használtuk gyerekkel. Tény, hogy könnyű volt. De úgy csörgött, zörgött, hogy a szomszéd utcában hallották, hogy jövünk, a kerekei nem voltak bolygósíthatóak, macskaköves utak vannak a környékünkön, undorító volt használni. De nem akartam másikat, mert nem fogok még egyet venni, ha itt van ez. A sors szerencsére megoldotta a problémát: három hónapos volt Kristóf, amikor konkrétan elhagytuk a babakocsit.
A szitu a következő: indulunk vásárolni, autóhoz eltoljuk a babakocsit, a férjem berakja a gyereket a hordozóval, én beülök a pelenkázó táskával, lerögzítem a hordozót, a férjem beül a kormányhoz és elindulunk. Megállunk a plázánál, a férjem hátra megy, kinyitja a csomagtartót, majd beül és megszólal: "Ne szállj ki, kösd be magad, kapaszkodjatok, sietünk." Félúton mondta el, hogy mi történt: ő beszállt, elindult, a babakocsi meg ott maradt az egykori parkoló helyünk mellett. Természetesen már csak a hűlt helyét találtuk.
Az első reakciónk az volt, hogy fél órán át kényszeredetten, de tiszta szívből röhögtünk magunkat, aztán fél órán át szomorkodtunk és égett az arcunk, majd elmentünk, vettünk egy babakocsit, rájöttünk, hogy ez a Graco-hoz képest egy Istenáldása és ismét mosolyogtunk. Mamas and Papas Ora babakocsit vettünk (otthon asszem ez a Peg Perego). Tök jó, nagyon kényelmes, csendes, szinte suhan, de nehezebb, mint a másik volt. Ezen kívül lapra csukható. BMW-nk van hatalmas csomagtartóval, amiben én kényelmesen elaludnék, de ha berakjuk a babakocsit, akkor már alig fér be valami. Egyedül esélyem sincs elhagyni a házat, mert emeleten lakunk lift nélkül, nem bírom le a kocsit gyerekkel, nem is férünk el, főleg nem terhesen.
Úgyhogy vettünk egy olcsó esernyő babakocsit a múlt héten arra a célra, hogy ezt a vállamra tudom akasztani, alig van súlya, leviszem a lépcsőn ölemben a gyereket, vállamon a táskát és a kocsit, egy kézzel fel tudom állítani. Mégy így terhesen is. Ez tök jó, hatalmas szabadságot ad. Persze van hátránya is: olcsó húsnak híg a leve. Olyan minőségű, mintha játékkocsi lenne, vékonyra összecsukható, de baromi hosszú, ezzel egyszer repülnénk és darabokban kapnám vissza, azt tuti. Jah, igen, mert mi ugye elég sokat repülünk és a Mamas and papas kocsit is egy repülés után sikerült megtörniük a csomagtartóban. Kész babakocsi gyilkosság oda adni, de muszáj, mert a fedélzetre nem vihetem fel.
Testvérbabakocsit én nem veszek, Kristóf 15 hónapos lesz, amikor megszületik a pici. Ő majd ül a babakocsiban, valami könnyűben, egyszerűben, a pici ameddig pici, addig hordozókendőben lesz, olyanunk is van. Egyébként meg legtöbb helyre ketten megyünk a férjemmel, autóval, úgyhogy nem kell tesókocsi. Ketten vagyunk, tudunk két babakocsit tolni.
Én most megtaláltam az ideális sportkocsit Kristófnak, hamarosan meg is veszem:
http://www.mothercare.com/ABC-Design-AB ... 1&mcb=core
Nem is túl nehéz, de nagyon masszív, kipróbáltam, rettentően kényelmes tolni. Ami viszont nekünk a legfontosabb: az alsó képen láthatjátok, hogy egy pici táskányira össze lehet csukni (egy kézzel) és gurulós bőrönd módjára funkcionál onnantól. Ez annyit tesz, hogy a kocsiban szinte nem is foglal helyet, a repülőre pedig fel tudom vinni magammal kézipoggyászként, így én vigyázok rá és nem kell hagynom, hogy összetörjék a rakodóemberek.
Nah, ebben lesz Kristóf, a pici a kendőben, ha apa is jön velünk, akkor ebben lesz Kristóf, a pici a Mamas and papasban, aztán Kristóf már úgyis kinövi a babakocsit és használjuk ezt a picihez.
Nekünk szinte semmit sem kell venni értelemszerűen ezen kívül, hiszen van már egy pelusosunk. Rengeteg unisex ruha maradt Kristófról, szóval max csak 1-2 lányosabbat kell venni, ha lány lesz. Ha fiú, akkor még ennyit sem.
A pici kapja meg Kristóf kiságyát, remek állapotban van, mert újonnan vettük, Kristóf meg még szülés előtt 1-2 hónappal kapni fog egy alacsony kisheverőt, ami már gyerekeknek való, át lesz szoktatva. A kiságya egyébként heverővé alakítható, de nem túl hosszú, azért kap inkább külön heverőt, ami kiszolgálja kamaszkoráig.
Úgyhogy nálunk most a babakelengye lista igencsak rövid.

Ne haragudjatok, hogy ilyen sokat írtam, ugorjátok át, ha unalmas, vagy siettek. De már több, mint egy napja nem írtam, ki kellett ezeket adnom magamból és olyan gyorsan gépelek, hogy észre sem szoktam venni, hogy leírtam a Háború és békét. Csak a végén, mint most... :-S
Vendég
 


Pammut: ugye te írtad, hogy kívántad a tejet?
A tejjel vigyázz, nagyon alattomos egy jószág...
Én a terhességem 10. hetében rákattantam a tejre és végig azt ittam nagyüzemi mennyiségben. Napi átlag 1,5-2 liter lement. zsírszegényt ittam, erre legalább odafigyeltem. Mást szinte nem is ettem, csak tejet ittam, zsírszegén (szinte nullkalóriás) natúr joghurtot és savanyú káposztát. Az utóbbi kettővel nem is lett volna gond, de a tej dagasztott. Nagy esélyjel neki köszönhetem azt a bizonyos 25 kilót...

Egyébként én még mindig jól vagyok, nincs hányingerem, nem is vagyok kívánós. Gyönyörűen tudom tartani az étrendet, amit elképzeltem.
Vendég
 


Olyan jó benneteket olvasni...:) Elmondom , hogy én mit kívánok szerintem a fejem szeditek le....Én aki mindig főz , utálja a műkaját, tiltólistás minden nem természetes alapanyag,semmi mást nem kívánok mint csípős kínai tésztás zacskós levest....ja és gyümölcsöt. Mondjuk rendelkezem némi túlsúllyal jobb ,hogy nem az édességet kívánom....., elkezdtem tornázni és elhatároztam , ha minden ok. a 13.héttől megyek jógára.Nem tudom Ti , hogy vagytok vele , de nekem már a nadrágjaim dereka nem épp komfortos...pláne nem esztétikus látvány :) gumis derekú naci , bő póló, mert nem is a Babóka miatt, hanem az iszonyatos puffadás miatt úgy nézek ki mint egy bálnamama. Ti is puffadtok?
Vendég
 


Barbi; 3 napja csak vajas kenyeret tudok enni, paradicsommal. Néha egy kis szőlőt.
Ronci; örülök, hogy tetszett a babucim. Te mikor mész uh-ra?
Lucababám; mi az a Cocculine?
Ananácska; személy szerint én már megszoktam, hogy ha a hozzászólásodat olvasom kényelmes párnára kell ülnöm ;) Örülök a teszt eredményének. Végtelenül sz*r a folytonos émelygés, de meg tudlak érteni, engem is aggasztana, ha semmit sem éreznék. Másnak már írtam, h nekem 5 hét és 5 nap volt az első émelygés napom, talán neked is ezután jön majd...de semmiképp sem szeretném elrontani a boldog és tünetmentes terhesség érzeted, maradjon így és legyen a Kristófnak egy szép, egészséges, mamakímélő kistesója :)
szamibaba
 
 


Igen Babácska, puffadunk páran :(
Gratulálok a babádhoz!
szamibaba
 
 


Sziasztok!

Babácska: szia, én is szeptemberben töltöttem a 35. évemet, úgyhogy akkor egyidösek vagyunk :) Mire babóca megszületik már 36 leszek (Ùristenn)

Én a hagymát kivánom (édes lila hagymát) és száritott paradicsomot olivaolajban :D Halat (szardiniát, sült halat, stb) is ennék állandóan most, csak a gond, hogy a halszagtól meg rosszul vagyok, nagy dilemma :)

Babakocsi téma: érdemes nagykerekü babakocsit venni ha sokat zötykölödik majd a baba, rosszak az utak felétek, stb. Mi vidéken lakunk és nagyon jól bevált.
Ha úgy tervezitek, hogy mentek majd ide-oda sokat a babával akkor érdemes olyan kocsit választani aminek a fekvörészét rá lehet csatlakoztatni az autó biztonsági övére, igy lehet szállitani az alvó babát, nem kell öt felkelteni. Mondjuk ez kevésbé biztonságos mint az autósülés..

Andi

KépKép
andee73
 
 


Sziasztok , sziasztok mindenki aki most jött :D

Andi , olyan boldog vagyok! Én augusztus 27.-én töltöm be a 36-ot! Pár nap különbséggel születtünk és szülünk , ha minden és mindenki úgy akarja...Tudod az csak egy szám! Pl. senki nem hiszi el , hogy a 2 fiam az enyém...."Neeem lehet ekkora gyereked!!!" Pedig de :) Emlékszem amikor ők születtek , mind 2 x találkoztam bent a kórházban több olyan kismamával akik már klimax korúak voltak , annak is tudták be a vérzés kimaradást , 20 év feletti gyarkők mellé érkezett manócska és végtelenül boldogak voltak:)

Szami , Ananácska, Ronci, Barbi, és mindenki köszönöm a szívélyes fogadtatást. :)
Vendég
 


Szami: jövőhét kedden vagy csütörtökön megyek dokihoz és egyben uh-ra.. tudod ki várok egy kis szívhangra!!!
Én eszek probiotikumot és az nekem tök jól elmulasztotta a puffadást.. amúgy nekem is a paradicsom nagyon bejön, a dinnye is/mert sok a leve/ és valamiért a hagyma is. /csak nekem a fehér, nem csípős fajta/ ugyhogy jó hasonló dolgokra vágyunk!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
ronci
 
 


Tényleg!!! probiotikum!!!!!! Van is itthon, elkezdem szedni én is :) köszi az infot! Olyan egyértelmű és mégsem jutott eszembe :D
Nagyon szorítok! Majd írd meg mi volt!
szamibaba
 
 


Sziasztok,
hát ti aztán termeltek mondhatom... de jó visszaolvasni.
Én holnap megyek UH-ra, megnézzük a pici szívverését.. nagyon izgi... :)
A kedd esti barnázásnak nyoma sincs, és remélem nem is lesz...
A gyereküléshez, pelusozóhoz, babakocsihoz sajnos sok hozzáfűznivalóm nincs, mert az első babát várjuk. De nagyon jó olvasni a tapasztalatokat... vadul jegyzetelek ám, hogy később ne kelljen visszakeresni, bár akkor meg majd megkérdezem a tapasztaltabbakat... :)
Egyébként a barátnőmnek is papas and mamas babakocsija van, és tényleg nem fér be az autóba mellé semmi, pedig nincs kicsi kocsijuk.
Nekünk valami picire összecsukhatót kell majd venni, mert kicsi autónk van (Clio). Bár szerernénk egy nagyobbra lecserélni, de tuti nem lesz rá keret... úgyhogy marad a kicsikocsi... meg a kicsibabakocsi... :)
Anyukám amúgy nagyon ügyesen varr, és van gépe is úgyhogy a terhesnacikra is majd ráizzítom, meg a szopipárnára stb... próbálunk mindent házilag megoldani... sajnos muszáj...
A biztonsági öv terelőt mikortól érdemes használni?
Elvileg a baba a 12. hét után hagyja el csak a medence vonalát... addig biztonságban van... nem?
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Szamibaba: mi az a probiotikum? Huh, úgy tűnik, hogy ebben a dologban nagyon nem vagyok képben. Hogyan segít pontosan?

Hbarbi80: ha a kicsi csomagtartóra keresel megoldást babakocsi ügyben, akkor ajánlani tudok egy nagyon szuper kocsit. Mármint babakocsit. Bevallom őszintén én egyszer kipróbáltam és azóta csorgatom a nyálam rá, de akkor már megvolt a Mamas and Papas kocsink és nem akartam ismét venni újabbat. Jah, meg baromi drága és mondjuk meg tudnánk venni, de ha esetleg ezt hagynánk el úgy, mint az olcsó Graco-t, akkor én tutira ott a helyszínen agyoncsapnám magam, vagy minimum fél éven át pszichológushoz kellene járnom.
Ő lenne az: http://www.mothercare.com/ABC-Design-AB ... 1&mcb=core
Nem tudom, hogy ott mennyibe kerül, de szerintem nem két fillér. Viszont: nekünk megmutatták. Nagyon picire össze lehet csukni a vázt, a baba meg ugye jó darabig a rá csatlakoztatható hordozóban utazik, tehát az a hátsóülésen van a baba alatt, nem foglalja a csomagtartóban a helyet. De tényleg drágácska.

És igen, a 12. hétig a baba a szeméremcsont mögött van. Addig olyannyira védve van a külső környezeti hatásoktól, nyomásoktól, mint később soha. Szerintem öv terelőt elég később beszerezni.
Vendég
 


ananácska!! A probiotikum az különféle bacik gyüjteménye, amelyek rendbe teszik a bélflórádat és segíti az emésztésed..ha rákeresel a google-ban, hogy probiotikum-terhesség: akkor egy pár jó dolgot fog kiírni..pl., hogy segít a baba normál flórájának a kialakulásához, ha szeded, meg állítólag kevesebbet hízol, ha szeded, meg ilyenek...

Kép
Kép
ronci
 
 


hbarbi80: Pár éve minden reggelim ez volt. :) Vajaskenyér paradicsommal.

ronci: Én a meggybefőttel vagyok így. Bármennyit meg tudnék belőle enni.

babácska2010: Üdv itt. Én is nagyon puffadtam pár hete, a dokinál 6 hetes létemre 6 hónaposnak néztek. :) De amióta dolgozni járok, azóta megint lement egy kicsit. Az alap pocak persze maradt.

Nem értem a vonalzómat. A munkahelyemen már 7 hetes voltam, itthon meg még mindig 6+6-ot mutat. :evil:



vicky79
 
 


Hát dél óta annyit írtatok, alig tudtam követni. Látom megnyugtattátok Babácskát, többen is vagyunk 35 felett. Én konkrétan 39 vagyok, mire manó megérkezik benne leszek a 40.-ben. És augusztus 25.-én születtem :D ! De van itt olyan topik, ahol még nálam idősebb kismamák is vannak.
A babakocsi témában én más kívánságokat képviselek. Kicsi falunk gidres-gödrös útjain, a Duna töltés kavicsos tetején kell helytállnia nálunk egy masszív kocsinak. Autóval nem nagyon megyünk sok felé. Viszont nagy hordkendő (valamint hátihordó) párti vagyok, ha az idő előrehaladtával érdekelni kezd valakit, szívesen méltatom a szerkezetet. Kata lányommal 3 évig rajongtunk érte otthon, buszon, kiránduláson.
Ananácska. Köszi az óvást. Majd vigyázok a tej mennyiségére, engem a langyos tej kívánása lepett meg, általában hidegen iszom és az 5 tagú család napi fogyasztása átlag 3l. Majd nem veszünk többet :D .
pammut
 
 


Sziasztok,

Múlt héten már bejelentkeztem, azonban olyannyira tünetmentes lettem/vagyok még mindig, hogy egyszerűen nem tudom elhinni, hogy valóban gyermeket várok :oops: Ugyan nem akartam még dokihoz menni, de annyira nyugtalanított ez az érzés, hogy tegnap mégis ellátogattam hozzá :lol: Ultrahang nem volt, azt mondta korai még, 2hét múlva kell mennem - még jó, hogy Jázmin mellett nem vánszorognak a napok. :lol: De olyan jó lett volna vmi megnyugtatót hallani/látni...

Látom babakocsi a téma...Jázmin születése előtt sikerült egy olyan kocsit vásárolnunk, ami belvárosban legkevésbé sem praktikus :? , viszont nagyon tetszett mindkettőnknek :lol: Nos, legalább megtanultam mit kell valójában értékelni egy babakocsin. Persze, ha nem itt élnénk, hanem vhol vidéken - de jó is lenne - szuperül bevált volna ez eredeti elképzelés is, de itt a szűk utcákban, rengeteg ember között navigálni egy "terepbabakocsival" elég izzasztó volt, a mózeskosár részét viszont a végsőkig kihasználtuk; mivel Jázmi eleinte előnyben részesítette a kiságyával szemben.
Ja, és nehéz is volt a kocsi, mondjuk szerencsére földszinten lakunk, így ez a része annyira nem érintett érzékenyen, de például a sétát nem tudtam egybekötni egy bevásárlással, mert a közértben sem nagyon fértem el vele. Szóval nekünk itt nem jött be. Amint lehetett lecseréltük egy sportkocsira, amivel végre tudtam száguldozni bárhol. Egyébként sokat kenguruztunk is, kendőm nem volt.
Pelenkázó: mi egy komódot vettünk erre a célra +egy pelenkázólap rá és kész. Nem is bántam meg,mivel Minó nagyon korán kezdett akrobatikázni odafenn, úgyhogy egy idő után a pelenkázólapot tettem le pl. ágyra, földre stb.

Kép
Kép
szana80
 
 


A lényeg, ami miatt elkezdtem írni lemaradt :lol: :lol: :lol:

Ananácska,
Mi pontosan ugyanígy hagytuk el az imádott első sportbabakocsinkat. Akkor nem nevettem legkevésbé sem, de ahogy olvastam a soraidat, s felelevenedtek az emlékek elmosolyodtam. Bár nálunk is közrejátszott kicsit a sors - vagy ezzel nyugtattam magam utólag :lol:-, ugyanis a babakocsink, ami elveszett szuper volt, szerettük, de valójában egy másik színűt akartunk, csak akkor nem lehetett kapni - viszont miután ez eltűnt kb. 2hét múlva találtam olyan színű ugyanolyan kocsit, mint amilyet eredetileg szerettünk volna.

Kép
Kép
szana80
 
 


A vonalzóm utolért, biztos rossz időzónát sikerült beállítani.

szana80: Üdv újra itt. Remélhetőleg 2 hét múlva már majd látszik valami az uh-n.Én hétfőn láttam a babát, de azt sem bánnám, ha minden héten lenne. Nem sokára bejelentkezem a dokimhoz és akkor láthatom újra, mert biztosan megvizsgál.

Hétvégén bejelentjük otthon. Még nem akartam, de a párom azt mondja, hogy eléggé észrevehető és nem tudnánk letagadni, inkább előzzük meg a pletykákat. Majd szólunk, hogy a 12. hétig még nem terjesztendő. Kíváncsi leszek mi lesz eből. Nem tudom, hogy mennyit tudok jönni a hétvégén, majd igyekszem.



vicky79
 
 


Jó reggelt mindenkinek, ki hogy van???

én már most azon gondolkodom, hogy mit is kéne reggelizni??? :lol: :lol:
Ötletek???
-vajaskenyér
-pirítós
-ki mit szeretne???

Kép
Kép
ronci
 
 


Ronci,

Eperlekváros kalács? :lol:

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziasztok Pocisok! :D
Érdekes ez a babkocsis téma, anno pl. elsőszülötten, gyűlölte...(Chicco kocsi szolgált ki minket,szerintem szuper jól)soha nem akart benne elaludni..Bezzeg ha kivettem és az ágy felé indultunk már az ölemben elaludt.Érdekes dolgot figyeltem meg, amikor megszülettek és a pocakomra tették az idősebbik , üvöltve tolta magát felfelé a hasamon.Fájás kezdetétől a megszületésig 2,5 óra telt el. Ezt az izgágaságot , 1 éves koráig művelte, szerintem addig össze -vissza aludtam napi 2 -3 órát...1 éves kora után , mintha elvágták volna a világ legnyugisabb gyereke lett , a mai napig is ez a jellemző , pedig állítólag kamasz...Jah és ne gondoljatok valami kockafejű anyámasszony katonájára...Ha kíváncsiak vagytok mutatok képet miből lett a cserebogár akit most írattam gimibe :) A kicsi pont az ellenkezője :) 8, 5 órás iszonyatos kínok között vajúdtam mire megszületett...Azonnal elaludt a hasamon, evett-aludt , nézegetett olyan volt mint egy játék baba :) 1 éves kora után , pedig kibújt belőle a kisördög...Imádni való ördög , fene nagy öntudattal és igazságérzettel... :P Jah és ő imádta a babakocsit. Mind a 2 gyerkővel 1 éves koruktól elkezdtük a világot járni, repülővel , autóval , ( babkocsi, utazóágy, 40 üveg bébiétel, napernyők...)hihetetlen edzettek voltak , bármilyen körülmények között amikor álmosak voltak ők aludtak...Sokáig anyatejesek voltak , a nagy másfél a kicsi két és fél évig...A kicsi 1 éves koráig , más folyadékot sem fogadott el , na jó szerencsés voltam mert több mint 1 liter tejem volt naponta...És nem tettem pluszban semmit érte, sőt intenzíven fogyóztam , hogy lemásszon rólam a 35 kg plusz...amiből tartósan úgy 20-25 kg ment le a mai napig ingadozva tehát versenysúlyom soha semmivel nem tért vissza...20 évesen szültem a nagyfiam, 22 voltam amikor a kicsit szuper komolyan , mert tényleg nem csak anyai hanem baráti viszonyban vagyunk,mindent tudunk egymásról szerencsés édesanyának tartom magam.Most , hogy jön a pöttöm Nekik Ő féltestvérük lesz, annak ellenére , hogy fiúk és kamaszok nagyon örülnek neki. Na jó sokat írtam Nektek , de hát olyan büszke vagyok Rájuk!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.14 06:23-kor.
Vendég
 


Jó reggelt , jó étvágyat :)
Én még küzdöm egy kicsit a gyomrommal , meg a vadászkopós szaglásommal.... :roll: :oops: Azt vettem észre, több mindentől irtózom , mint amit kívánnék. Veszek ma én is probiotikumot, hátha jobb lesz a lufiságom is..3 hét múlva megyünk nyaralni , elképzelésem nincs mit veszek fel a strandra...zsákot..lehet :P :P
Vendég
 


Jo reggelt mindenkinek!
Azt hiszem, hogy ma nem lesz valamii jo napom. Nagyon faradt vagyok es alig latok ki a fejmbol. Kristof elegge felporgette az ejszakat, alig aludtam. Tegnap itt nagyon meleg volt, estere a lakas kazanna valtozott. Krisfiam nagyon nem birja a meleget, igy a nyolc orai elalvas helyett fel 11ig forgolodott, nyuszizett, rugott, karmolt, harapott. En mar nagyon almos voltam es a vegere egy kicsit ingerult, mert semmit nem tudtam tenni erte, hiaba volt nyitva minden ajto, ablak, akkor is meleg volt. Akkor ert haza a ferjem es latvan, hogy milyen tehetetlenul ideges vagyok es almos egy orara kivitte a konyhaba a gyerkocot. Jol elszorakoztak, meset neztek, zenet hallgattak, en kozben szunyokaltam. Aztan kozos erovel fel egykor sikerult Kristofot elaltatni. Fel haromkor arra ebredtem, hogy a kutya kaparja a teraszajtot, ki akar menni. Alvas megszakitva. Fel hattol hatig a ferjem 10 ebreszto orajat volt szerencsem vegighallgatni. Huh, ezt nagyon nem szeretem benne. Nehezen ebred, ezt azzal probalja orvosolni, hogy rengeteg idiota zenet allit be es fel oran keresztul ot percenkent csorog egy, amire persze o nem ebred fel. Szolok neki tizszer, kinyomja, majd alszik tovabb, mondvan, hogy meg van ideje. Persze mire o felebred, addigra mar Kristof is felebred, ekkora zenebonara csak a holtak nem ebrednek. Ugyhogy kezdodott minden elolrol. Ismet nyuszogott, forgolodott mellettem, tepte a ruhamat, majd pakolta a polcokat. Most etettem meg, de nem ugy nez ki, mint aki vissza akar aludni. Pedig jo lenne, mert en meg szivesen aludnek egy oracskat...
Nem tudom, hogy ezek miatt, vagy a tegnapi tuleroltetes miatt (negyszer vonultam le az emeletrol babakocsival, gyerekkel, majd fel ugyanigy plusz csomagokkal, este pedig viragot ultettem), de ma reggelre elegge faj a pocakom. Remelem, hogy nem lesz semmi baj.

Jah, Kristof egyebkent aldott jo gyermek, ket honapos kora ota atalussza az ejszakat, konnyen alszik el es nehezen ebred, napkozben is alig sir. De amikor szamara valami nagyon nem tetszo dolog van (peldaul meleg), amit nem tudok orvosolni, akkor hihetetlenul nyugos, kezelhetetlen.
Vendég
 


Ami a reggelit illeti: konnyu dolgom van, tekintve, hogy nem vagyok sem kivanos, sem nem emelygek. Igy en altalaban tiz korul szoktam reggelizni.
Sokszor muzlit eszem joghurttal, amikor nincs itthon joghurt, akkor egy vekony szelet hazi kenyeret szoktam enni szendvicskent, szalamival, sajttal, uborkaval, paradicsommal, meg azzal, ami van a hutoben.
Szoktam. Ez jo. Ket hete csinalom igy. Elotte sokszor nem is reggeliztem.
Ebedre azt eszem, amit fozok, tehat normal kajat. Vacsira meg mindig csak gyumolcs: dinnye, illetve fagyasztott bogyos gyumolcsokbol csinalok jegkasat. Ez igy bejott, szeretem is, meg nem is hiztam, az anyagcserem is tokeletes.
Vendég
 


Szamibaba!

A Cocculine egy homeos hányinger elleni bogyó. Igaz utazási hányingerre való, de simán beválik, amikor mondjuk épp lenyeltem a napi vitaminomat és őrült "vágyat" érzek, hogy kidobjam tőle a taccsot. Elszopogatok egyet és lefekszem pár perce.
Ja és 30db kb 1000Ft. Szóval nem is vészes!
Vendég
 


Sziasztok!

Babakocsihoz még egy észrevétel... Mi beleestünk abba a hibába, hogy felfújható kerekű babakocsit vettünk. Kb. 8* volt defektünk, amikor az első történt, nem hittem el, hogy ilyen van, de végülis logikus...
Állandóan vettem a deffekt javító szetteket :lol:
Azt mondják, hogy göröngyös úton praktikusabb, mert jobb a rugózása, ha nincs 100%-san felfújva, de sokkal több bosszuságot okoz.

üdv,
Judit
szevasz
 
 


Ananácska!

A tüneteid vagy azért nem jelentkeznek, mert még nagyon korán lenne hozzá (ne szokd meg ezt az édes állapotot :lol: ) vagy maradj meg a fiú név mellett és kezdj barátkozni a két kishapsi gondolatával.

Nekem van egy barátnőm, akinek elsőre kisfia lett. Én irtó kutyául voltam Lucával. Mint valami etióp menekült. Ő meg vígan ugrált egész végig. Folyton a fejemhez vágta, hogy milyen szarul viselem a dolgot és nem érti, hogy lehetek ilyen nyámnyila... Aztán amikor terhes lett a lányával, sírva hívott, hogy mit csináljon, mert napok óta a porcelán isten előtt térdel és legszívesebben fel sem kelne! :lol: :lol:

Csak egy kis ízelítő az én mostani tüneteimből:
- hányinger (bárhol, bármikor)
- gyomorégés (amikor megéhezem)
- hátfájás (reggelente)
- mellfájás (folyton)
- orrdugulás (reggel, plusz néha napközben)
- szédülés (néha)
- méh tágulás miatti fájdalom (néha)
- puffadás, rossz gyomor (egész nap)

Azt hiszem csak ennyi!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Lucababám; huhh, ez nagyon jól hangzik!! megnézem, hátha lehet nálunk is kapni, bár itt még a palástfüvet sem ismerik, SŐT! már vagy 3 hónapja citromfüvet vadászom, hogy tudjak nyugodtan aludni, de minden boltban az "épp nincs" választ kapom...pedig sztem a citromfű annyira alap, azért nagyon sok jó dolog van itt is, de valamiért főleg az Egyesült Államokból hoznak be cuccokat és a megszokott európai dolgok hiányoznak.
Kérdeztem tőled priviben, hogy milyen adatok szükségesek a táblázatodhoz.

Reggeli? Nekem a déli gyümölcs az első napi étkezésem, addig max víz vagy gyümölcslé. Délelőtt még méregtelenít a szervezet és az evés ezt leállítja, ha eszem gabonát vagy zöldséget(ezt persze soha), akkor az egész napom el lesz höm... :D
szamibaba
 
 


Tünetek ua, csak nekem az orrdugulás helyett fejfájás, amit a hőemelkedés okoz, nameg állandó általános rosszul vagyok érzés
szamibaba
 
 


Nekem sincsenek tüneteim, viszont Jázminnal sem volt semmi...Szóval ebből szerintem semmiféle következtetést nem lehet levonni a gyerkőc nemét illetően.Rengeteg hányingeres kisfiús anyukát ismerek és tünetmentes lányost. Ez kb. olyan, mint a has formája...nekem végig azt mondták a hasam láttán, hogy fiam lesz.

Kép
Kép
szana80
 
 


még korábban kérdezte valaki, h ki van fent az iwiw-en, én a Petit Paola névvel vagyok regisztrálva
szamibaba
 
 


Lucababam: tudom, hogy az emelyges optimalis esetben csak kesobb jelentkezik, ugy hallottam mindenkitol, hogy a hetedik het korul. Annyira nem hianyzik, Kristoffal sem volt az elejen, csak a vegen, akkor minden napszakban rokaztam a gyomorsavam miatt.
Nem is ezek a tunetek hianyoznak annyira, hanem ugy altalanossagban valami jel. Nagyon jol emlekszem, hogy tavaly epp ilyen "idos" terhesen repultem haza dokihoz es akkor mar szinte a pozitiv teszt ota fajt a mellem, megorultem, ha melltarto nelkul voltam es valami hozzaert, nem tudtam rafekudni, gorcsolgetett a mehem, verzett az orrom es szedultem. Most meg semmi. Ez kicsit gyanus, nyugtalanit.
Jah, bocs, nem semmi, mert tegnap este ota gorcsolget a pocakom, de en ezt inkabb azzal hozom osszefuggesbe, hogy negyszer cipeltem kb husz kilot tegnap fel-le a lepcson. :-S
Mindegy, remelem nincs semmi baj.

Egyebkent en az elso trimeszteres rosszullet es a gyerek neme kozotti osszefuggesnek epp azt vettem eszre, hogy nincs ilyen. Mindket sogornom most fog szulni, egyiknek ket fia lesz igy, masiknak ket lanya. Az egyik az elso fiaval nagyon durvan hanyt, ket hetre korhazba is kerult, a mostani terhessegenel meg max akkor hanyt, amikor tul sokat evett, ugyanis elso pillanattol fogva ehetnekje van es nem tudja magat kontrollalni.
A masik sogornom szinten az elso lanyaval volt nagyon rosszul, a mostani terhessege alatt pedig semmi baja.
Utolso peldakent a szuk kornyezetembol itt van anyukam, aki ket lanyt szult es ket fiut, o egyik terhessegenel sem volt rosszul, max o is csak a vegen a gyomorsav miatt. Sot, o volt olyan mazlista, hogy amikor peldaul engem vart, akkor egy dekat sem hizott, pedig sulyfelesleg nelkul vagott bele a terhessegbe. Evett, amit akart, megsem hizott. Jol be is fektettek emiatt egy honapra korhazba a vege fele, mert meg voltak rola gyozodve, hogy nekem valami bajom lesz. Persze semmi bajom sem lett, 3600 grammal szulettem.

De a gyerek nemevel tenyleg ugy vagyok, hogy nekem mindegy. Kisfiu nevet en valasztottam mar egy fel evvel ezelott, kislany nevet a ferjem ket evvel ezelott. Mindkettore keszulunk. Egyaltalan nem bannam, ha meg egy ilyen kis huncut helyes fiam lenne, mint Kristof baba. :-D
Vendég
 


Ismét sziasztok :)

Rosszul létekre reagálva, nekem mind a 2 fiúnál más és más okozott problémát, más volt a pocakom formája is és az utolsó pillanatig mind2-nél állította az orvos , hogy lányok, szépen látszanak a szeméremajkak...mondta Ő...aztán mivel mind 2 gyerkő a 43. héten bújt elő és még nem volt csak lány név az utolsó napokban mondtam a férjemnek , mi lenne ha azért a biztonság kedvéért választanánk fiú nevet is....Szóval én már semmiből nem akarok következtetni :)
A pocak formája pedig szerintem attól függ , hol tapadt a baba, milyen széles a medence, mennyi magzatvized van. Nekem még a szülésnél sem szállt le a hasam , viszont ragyogón tudtam fogdosni a térdeiket a gyomorszájam közelében :)olyan volt a hasam mintha fejen álltam volna mert lent lapos volt a gyomromnál meg óriási :)
Vendég
 


Akkor feladom a találgatásokat!
Viszont az én ismerőseim többségénél bejött a papírforma!
És én már csak azért is hiszek benne, mert szeretnék még egy kislányt és nagyon hasonlóak a tüneteim, mint Lujzival!
Persze az összes kisfiús barátnőm azért drukkol, hogy fiú legyen. Ők elsőre lányt szerettek volna, de csak nekem lett csajom és most azt szeretnék, ha én is megtapasztalnám, milyen jó egy kishapsi is. Mondtam is, hogy persze, ok, majd a 3. vagy a 4. legyen pasi. De most kiscsajt szeretnék még. Persze nem gond, ha kukija nő, akkor sem hagyom a kórházban! :lol: :lol:
Vendég
 


Szamibaba: jo, hogy emlitetted az iwiw-et, errol meg is felejtkeztem.
Egyebkent most nem tudom, hogy velem van-e baj, vagy a keresovel, de en nem talallak teged...
En Hermann-Nyakó vezeteknevvel rendelkezem, konnyu megtalalni, ha minden igaz. Nem hinnem, hogy sokan vagyunk ezzel a kombinacioval.
Es ha van hozza kedvetek, akkor ajanlom figyelmetekbe ezt a kis osszeallitast Kristof baba elso hat honapjarol. (Csakis zenevel az igazi.)
http://www.youtube.com/watch?v=gNlVf94Mhd8
Vendég
 


Mióta terhes vagyok, azóta az összes ismerősöm a régebbi vetéléseiről beszél. Teljesen kész vagyok. Nem tudnak róla, de nagyon rosszul érzem magam ilyenkor. Ma az egyik kolléganőm épp a 12. hétre szívhang nélkül maradt ikreiről beszélt. Pedig tényleg próbálok nem parázni, de azért ez most szíven ütött. Két babát elveszíteni minden jel nélkül. Megpróbálom összeszedni magam és bocsi hogy titeket terhellek vele. Gondolom ezt nektek sem olyan jó hallani, de kicsit panaszkodnom kellett.

Én amúgy egész jól vagyok, bár most is egy kicsit hányingerem van. A babó biztosan jól van.

Babácska: Hatalmasak a fiaid. Gratula hozzájuk.

Lucababám: Ki fogom ezt a szert próbálni, ma nekem is kikívánkozott a folsav. Pedig az a legkisebb bogyóm! És a tünetek stimmelnek.



vicky79
 
 


Lucababám , nem akartalak megbántani , sem azt állítani ,hogy mi papírforma és mi nem. Én csak leírtam az én tapasztalatomat ami 1000000000000000000000000000000000000000000:1 Gondoltam mivel itt mindenki magáról és a tapasztalatairól , meglévő és várandó gyermekeiről ír ez a gondolat sem lóg ki..Természetesen az az elcsépelt közhely, hogy mind1 csak egészséges legyen mindannyian tudjuk ha máshol nem is mélyen legbelül , hogy milyen nemű gyermekre vágyunk. Én végig lányokat vártam, 2 fiam lett amit egyáltalán nem bánok millió okból. Mégis valahol reménykedem egy kislányban.Anyukámék fiúkat vártak , 2 lányuk lett eddig 3 fiú unokával...Szóval remélem a csajszit , de valahol tudom , hogy fiú lesz aminek viszont a párom nagyon örülne mert Ő fiút vár. Neked pedig szívből kívánom , hogy teljesüljön a kiscopflis Luca hugi , leendő nővére majd a 3.-4. fiú örökösnek!

Ananácska, megnéztem a slideshow-t nagyon tetszett , igazán csodás pöttöm legény Kristófod ! :P :P :D
Vendég
 


Drága Vicky ,

Én abszolút megértelek, én is elveszítettem már egyet (10.HÉT szinte hetente jártam orvoshoz az 5.héttől...) , tegnap említettem is. Parázok is rendesen , még orvoshoz sem mertem menni több okból is. 1 mert egyenlőre nem találtam olyat akiben bíznék és szimpatikus lenne , ha leírnám azokat a szörnyűségeket amiket átéltem szülészekkel -nőgyógyászokkal......Szóval esetleg , ha valakinek van igazán megbízható , jó orvosa Bp.-en szívesen várom az ajánlásokat. Egyenlőre hezitálok Róbert klinika, Bajcsy, Dél-pesti között...ami szóba nem jöhet az az István és a Női I. amikben bíztam , ahová jártam bezárták, akik jó orvosok voltak már nem vezetnek le szülést , csak terhesgondoznak max...Szépen szedem az utrogestant, mivel megmaradt....fólsavat,magne b6, vasat, jódot, kálciumot.
Szóval ha gondolod és nem akarod ide kiírni a félelmeid, írj privit várom szeretettel, erősítsük egymást ha egy kicsit elkeseredünk! :oops:

És nagyon köszönöm a fiaim nevében is! :)
Vendég
 


Babácska!

Teljes szívből tudom ajánlani a dokimat. Hihetetlen jó szakember, fantasztikusan kedves és nincs fix tarifája. Annyit adsz, amennyit gondolsz. És minden nap 3szor bejön hozzád a szülőágyra és érdekli, hogy mi van veled. Szuper pasas!
Mondjuk a II-es nőin van én a MÁV-ban szültem nála anno. Lehet, hogy a II-es nem szállodai színvonal, de 3 napot a híd alatt is kibírok!
Itt olvashatsz róla bővebben:
http://www.babazo.hu/szakertok/20081126 ... n-phd.html
és az RTL Klubon is szakért! Hihetetlen koponya!

Ha kell elérhetőség, majd átküldöm priviben!

Nála biztosan jó kezekben leszel! B-s UH minősítéssel rendelkezik. Az kell a genetikai UH-hoz. Ezzel csak nagyon kevés doki büszkélkedhet pl!
Vendég
 


:(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.14 06:24-kor.
Vendég
 


Lucababám nagyon nagyon köszönöm , igazán kedves vagy! Engem még meggyőzöl a II. számúval talán , de a páromat nem lehet....Iszonyatosan haragszik a klinikákra , nehezen bírtam lebeszélni a pereskedésről :( Szóval nagyon hálás vagyok, elrakom azért a linket aztán majd elkezdek érvelni , ha minden kötél szakad! Jelentkezem priviben , ha aktuális lesz és még egyszer köszönöm! :oops:
Vendég
 


ananácska!!! Bejelöltelek az iwiwen..
Szami!! Én sem talállak téged!!!

Kép
Kép
ronci
 
 


Húúúú,jó sokat irtatok csajok!

Babácska aranyosak a gyerkőcök,de azért Dani fiad nem semmi! :shock: Milyen szép kispasas!(nem v.ok pedofil :lol: )sportol valamit a vizísi mellett?Hol készültek ezek a tengeres képek?Tök jóóók! :wink:

Vicky sajnálom,hogy a vetélésről szóló sztorykat kell hallgatnod! :(
Ilyenkor ne is figyelj oda(énekelj magadba,gondolj a picibabádra)! :wink: A hányinger csak jót jelent :)

Én reggelizek általában rendesen,ebédre valami kevesebbet,vacsira pedig semmit!Nem is nagyon bírok enni...(még jó,még jó),nos de a fagyit most is birnám enni kilószámra(ami persze nem épp jó.... :? )

Kép
Kép
szintus
 
 


Babácska!

Én még sosem voltam a II.es klinikán. Csak szülni megyek oda, ott meg a dokim lesz velem, szóval nagy gáz nem lehet. Nen tud a "klinika" elrontani semmit. Amúgy van magánrendelése a Margit krt-on meg a régi MÁV-ban is rendel még. Szóval tényleg max 3 nap a klinika, azt meg bárki kibírja. Én annyi rosszat hallok dokikról (tapasztaltam is, mert elvileg az I.-es nőiben szültem volna Lucát, de annyira tirpák volt mindenki - szonográfus csaj közölte, hogy csak akkor mehet be apuka, ha meghalt a baba- hogy hamar letettem az ott szülésről)
A barátnőm 150.000-es dokija az első komplikációnál (köldöksérv) közölte a 34. héten, hogy nem vállalja a szülést! Addig minden alkalommal 15e pénz volt a terhesgondozás! :roll: :oops:
Vendég
 


Táblázat:

az alábbi adatok kellenek hozzá elvileg: Név, kor, kórház, lakhely, szülés ideje, tesó ha van név+kor

Most még nem állok neki színezni, meg díszítgetni, mert olyan sokan jönnek és mennek is sajna. Szóval ha már viszonylag beáll a törzsgárda, meg esetleg megtudjuk, fiút, vagy lánykát várunk-e, majd csinosítok rajta.
Vendég
 


Csináltam egy közös mailt. Oda lehet majd küldözgetni dolgokat. Meg majd kép albumot és lehet csinálni, ami nem publikus mindenkinek. Ha jó... az adatokat igyekszem átdobni priviben!
Vendég
 


Nem tudom mi nem stimmel az iwiw-en, talán az, hogy most regisztráltam, ez a mail címem, talán így menni fog: petit.paola.frangepani@gmail.com
Ananácska, bejelöltelek.

Visszatérve a probiotikumra, (főleg Ananácskának szól, mert nem tudom, hogy Magyarországon lehet-e kapni), érdemes olyat venni, ami dupla vagy erősített falú kapszulában van, különben még azelőtt felázik a vékony fala, mielőtt célba érne, (a gyomorban és akkor a bacik nagy része ott meg is semmisül). Én egy fajtát ismerek a vastag falúakból, ez a Jarro Dophilus, az ára húzósabb, mint a többinek, de megéri.

Vicky! Egyetértek a Szintussal, ne figyelj rájuk, mert nagyon nagy hatással vagy a jövődre, érezned kell tiszta szívedből, hogy minden rendben lesz, ha pedig kezdenek úrrá lenni rajtad a negatív gondolatok, AZONNAL gondolj valami jóra.
Gondold végig, ha minden terhesség olyan problémás volna, már rég kihalt volna az emberiség, nők sokkal cudarabb körülmények között is terhesek lesznek és szülnek, neked mindened megvan; egészséges vagy, van mit enned, van hol aludnod, vannak szeretteid, akik körülvesznek, gyógyszerek és orvosok a rendelkezésedre állnak és még sorolhatnám. Hinned kell, hogy képes vagy kihordani egy kis magzatot. Tedd meg érte, hogy mindig pozitívan gondolkodsz, mert ő csak rád számíthat. Olvastam valahol, hogy minimális stressztől is felgyorsul a pici szíve, próbáld inkább megnyugtatni, mert hatalmas dolog, amiben most része van, naponta óriási mértékű növekedést produkál. Segíts neki, biztosíts békés környezetet a zavartalan fejlődéshez! Nem ismerjük a jövőt, de az adott pillanatból ki kell hoznunk a lehető legtöbbet magunkból és ez most csak a nyugodt lelkiállapot lehet! sok puszi neked

Babácska, szépek ezek a fiúk :) Én sem vagyok pedofil, de csak nőből vagyok :D Nagyon helyesek!

Ananácska, milyen szép család vagytok!! Ebben a hormontúltengéses időszakban van aki száraz szemmel nézi végig az összeállításod ?! :)
szamibaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: