Új privát üzeneted érkezett!

Melike: :D

Hogy fogom én kibírni még 2 hétig? lehet, hogy mégis elmegyek itt orvoshoz :wink:

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


http://www.youtube.com/watch?v=tNRwws03 ... re=related


http://www.youtube.com/watch?v=kcefaKwH ... re=related


a két legfrissebb videó Bogiról

kissgizi.
köszönöm a gratulát!

Délután ha alszik Bogi szerintem akkor küldök képet kicsinyíteni

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


kissgizi!

három nappal idősebb terhes vagy.
te is két hét múlva tervezed a dokit?

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 

 
 

Jó reggelt mindenkinek!

Olyan olmos fáradtsággal kelétem ismét mint aki semmit nem aludt..
Melikenke gratula a szép kis "zsákocskához" :D
Uxi a 11 mm baba tök jó!!! a vérömleny meg mondjon le! :wink:
Ollem éljenek a pozitív tesztek! :lol:

Heydie ime néhány adat rólam:
Mariann
1978.08.05
Budapest IX.
első poz. teszt: 05.17.
Kórház: Szt. István (?)
szüles:2010.01.22
baba neve: ha lány Kata ha fiú akkor nem tudjuk .. :(

Hékás láttam neked is az Isván van a táblázatban, ott szültél eddig is? Milyen tapsztalataid voltak? Tudom kicsit korai téma, de nekem ez az első bébi.....
arian78
 
 


Sziasztok!

Adrienne: Örülök, hogy tegnap mindent rendben talált a doki, és gyere számolj be, hogy mi volt ma reggel a kórházban az UHn :)!

Ollem: Gratulálok! És üdv itt közöttünk. Bogihoz is gratula. Nekem is van egy 15 hónapos ördögfiókám :). Majd max összeeresztjük őket! :)

Uxi: Istenem, de jó lehetett látni és hallani, ahogy dobog a szíve! Nagyon nagy gratula és örülök, hogy minden rendben van! A vérömleny pedig fel fog szívódni!

Heydie: Ha csak hányinger van, de nem hánysz, akkor próbáld ki, hogy mielőtt felkelsz az ágyból, még ülve megeszel pár darab kekszet. Az szokott segíteni. Ha hánysz is, akkor pedig olyan kaját egyél, amit jó ízű :lol: kihányni... A tejtermékek nincsenek közötte :)

Miniliza:
Legközelebb minden szebben alakul. Én hiszek a sorsban, és szerintem nem véletlenül történnek a dolgok. Vissza fog jönni hozzátok, egy olyan időpontban, amikor úgy érzi, hogy itt az ideje!

Hékás: Hogy mi lesz másfél év múlva?! :) Káosz! Már egy 15 hónapos gyerek is gyakorlatilag szétszedi a házat, udvart úgy, hogy nem is pakolós gyerek. Csak egyszerűen a lakásfelújításnál neki is betonoznia kell, kalapálnia, csavarhúzóval csavarozni.... És életében még egy percet sem játszott a habszivacs kockáival... Szerintem nem is fog, mert van igazi tégla. Az sokkal izgalmasabb, és nagyobb kárt lehet vele tenni :)

Melike:
Gratula a petezsákhoz! És az is jó, hogy el tudtad intézni a táppénzt.

Kissgizi:
Ha nem bírod, menj el kint :)! Nehogy kifúrja az oldalad a kíváncsiság :)! Én biztos nem bírnám ki!

Egyébként ma hallottam a Hír Tv-ben, hogy 2010 májusától vezetik be, hogy egy éves munkaviszony kell a GYED-hez. Úgyhogy ez a januárban szülőket nem érinti. Még a régi törvény lesz érvényes.

Én egész jól vagyok. Igaz, hogy egy nap csak egyszer bírok enni, de ez nem is baj. Fáradtnak nem lehet lennem, mert a munkám sem és a fiam sem engedi. Kicsit félek, hogy hogyan fogom bírni decemberig, mert nem mehetek el táppénzre. Így is alig bírtam elérni, hogy tudjanak nélkülözni egy évre...

Na nem panaszkodom, mindenkinek van egy keresztje. Megyek dolgozni, mert a gyerekemet még 5-kor sem fogom tudni így hazavinni a bölcsiből :)

Puszi
Vendég
 


Ollem: Megnéztem a videót! Istenien zabálnivalóan édes kisasszony! Tündércsillagszóró!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.01.11 10:25-kor.
Vendég
 


veletlenke!

én is gratulálok a kis "ördögfiókádhoz"....
Bogi se játszik a játékaival nagyon. Mindig az kell neki, amit nem szabad....
összeereszthetjük őket...jaj mi lenne abból...????

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Véletlenke!

Nagyon helyes a fiad! Nagyon kis dolgos!!!

Köszi Bogi nevében is!!! :D

Próbálok keresni képet én is.....most játszik!!!! :D

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Melike, én is 5+3-n voltam UH-n :lol: és pont 9+0 leszek, amikor a következőre megyek :lol: :lol: Gratula!!!

Arian, igen, az Istvánban szültem. Hát mit is mondjak... A szülés szép élmény volt nekem, a dokim fantasztikus nő. Velem rendesek voltak a csecsemősök, az osztályos nővérek és a gyerekorvosok is, de rájuk sokan panaszkodnak. A szobatársakkal is csak az utsó éjszakán volt gondunk, pedig 6 ágyasban voltam. Még alapítványiba is bekerülhettem volna, de visszamondtam. Nem akartam egyedül lenni :) Neked ki az orvosod? Majd együtt szülünk, jó? :wink: :lol:

Véletlenke, amíg az igazi téglát nem dobálja a nappaliban, mint a habszivacsot, addig nincs baj :wink: :lol: Bogyóval meddig dolgoztál? Azért kemény lesz decemberig dolgozni, nem semmi energiád van!!! Megnéztem a blogodat, és NAGYON TETSZIK!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


De édes Bongor is és Bogi is!!!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Hékás: A nappaliban csak a fakalapácsok vannak szétdobálva :D Örülök, hogy tetszik a blog. Van a fiamnak is blogja, de az zárt. Ha szeretnéd olvasni, akkor priviben megbeszéljük :). Mivel a gyerek valóban véletlenke, így nem akartam még ott írni róla, és ha olvastad a blogspotos blogot, akkor meg is érted, hogy miért nem. Majd előbb-utóbb a fiam blogjában is publikus lesz, de azt sokan olvassák, így nem akarok még ott megnyilatkozni. Így könnyebb nekem. Bogyó február 26-án született és december 20-ig dolgoztam vele. Január 2-től voltam táppénzen. Most nem tudok majdnem két hónappal előtte elmenni. Hogy honnan lesz energiám? Még nem tudom, de muszáj lesz valahonnan, mert így is örülhetek, hogy a munkahelyemen ilyen korrektül fogadták a hírt.

Megnéztem én is Marcell blogját. Ha nem gond belinkelem Bogyó blogjába, és olvasgatni fogom :)!
Vendég
 


Hékás: nekem Dr. Széles Ferenc az orvosom, neki nem ott van rendelése de úgy tudom ott vannak a szülések. Én területileg is oda tartozom, asszem.......
Jó lenne ismerőssel szülni !! :D
Olvastam, hogy lehet szülésznőt választani, te választottál vagy lett?

Kérdés a többiekhez: ti a sportal, tornával hogy álltok?
Én eddig hetente jártam fallabdázni+ edzőterembe. Nagyon megszoktam és megszerettem, de lehet hogy abba kell hagynom :( Olvastam hogy nem ajánlják.
Szerintetetek?

Kép
arian78
 
 


Hékás: És látom, hogy Snow-t és Matusit is ismered :). Kicsi ez a blogvilág is :)! Nagyon imádom őket.
Vendég
 


Sziasztok!

Milyen sokat tudtok írni! :roll:


Gratulálok a jó eredményekhez!

Miniliza
:cry: :cry: :cry:

Uxi
Pihenjél!
Vendég
 


Véletlenke, olvastam, és meg is döbbentem, ahogy olvastam. Nálunk ez úgy volt, hogy a közvetlen főnököm azt mondta a hírre, hogy Húúú, b..sza meg. De aztán normálisan végig lehetett vele beszélni, és örült neki, csak a helyettesítésem megoldása okozott neki elsőre nehézséget. Aztán mikor megtudta, hogy én már utánajártam, nem volt gond. Az igazgató viszont tök jól fogadta, mondta, hogy ez benne van a pakliban egy fiatal lánynál. Kistesót viszont már a közvetlen főnököm is jól fogadta, és azt kívánta, hogy legyen olyan jólsikerült a kistesó is, mint Marcus :lol:

Arian, nekem nem volt fogadott szülésznőm. Akartam, de akit ismertem, az pont nyaralt a kiírásom körüli 2-3 hétben. És egy helyettes szülésznő meg egy vadidegen nem hiszem, hogy sokban különbözne. De nem csalódtam, nagyon jó volt a szülésznőm is. Bár mindegyiket dícsérik abban a kórházban...

Sport. Marcival csak kismama-tornára jártam, és nagyon jó volt. Még a doki is azt mondta, hogy tökéletesen megtanították a légzés-technikát, ezért segített az sokat a szülésnél. Akkor elterveztem, hogy a második gyerkőccel is fogok járni, de egyenlőre annyi energiám van összesen, hogy a gyerekjátékokat és a kipakolt cuccokat napi 15x visszapakoljam. Ha ehhez hozzáveszem a sétákat és a játszóteret, szerintem le is tudtam :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Veletlenke: Bongor nagyonhelyes pasi :)) gratual hozzá!

nem bírtam ki, elmentem a nődokihoz, de sajna szabin van, így csak pár nappal a hazaút előtt tudna fogani, akkor meg már megvárom az otthonit :) az óccsóbb és azon már remélem lesz szívhang is :) amúgy is el kellett ma mennem, mert nem kaptam meg a rákszűrésem eredményét. remélem most kiküldik :)

Ollem: elvileg a kalkulátorok szerint én is jan. 30-án fogok szülni, de a hosszabb ciklusom miatt "átvertem" a vonalzómat, ugyhogy teljesen együtt haladunk és lehet, hogy egyszerre szülünk! tök jó, örülök neki4 Neked vanank tünteid? mik? Neked mikor volt az utolsó mensid? én jóni. 10 után megyek dokihoz, akkor leszek otthon.

Arian: nekem is a sport a legnagyobb dilemmám, tavaly óta heti 3szor jártam edzpőterembe + futni, fogytam 19 kg-t. sajna az elmúlt fél évben mióta itt élünk eléggé rendszeretelenül tudtam menni a munkám miatt, próbaiidő alatt voltam, eleve 150%-ot keleltt dolgozniom. vissza is jött sajna 4 kg. 1 hónapja kezdtem újra rendesen futni, és most abba keleltt hagynom. pedig hiányzik nagyon, és nem akarok sokat sem hízni. Anno a jógán azt mondták, hogy 8-12 hetes kor között nem szabad semmit sem csinálni, még terhesjógát sem, csak utána. Ugyhogy addig próbálok sokat sétálni - persez ha itt vmi csoda folytán nem esik az eső - aztán jöhet a terhestorna, terhesjóga :)remélem találok itt kinnt, ha nem videókazettáról, és ha hazaköltöztem akor a Padmaba elmegyek :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


A Padma stúdión kívül tud még valaki terhes tornát? Az is biztos jó cska lehetne közelebb...
Hékás te hova jártál?
Tegnap elkezdtem letölteni :oops: egy kismama torna DVD-t ha lejött, tesztelem.
Még Rubint Rékát is ajánlották. (Lenémítva.... :D )

Kép
arian78
 
 


Véletlenke, el is felejtettem írni, hogy ha ma nem kellene bemennem a melóhelyre, showéknál lennénk :lol: :lol: :lol:

Arian, én a Brendonba jártam, de az megszűnt. A környékünkön van kettő is, az Erzsébet királyné útján van a Fila Fitness, meg a Nagy Lajos király útján a Minimanó. Utóbbit azért még nem vetettem el teljesen, de én is csak 3 hónap után. Sőt, szerintem csak szeptemberben, ha már nincs nagy meleg :?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok lányok!!

Megvolt az ultrahang! Igazából már reggel 8-ra végeztem, csak aztán futás a melóba és eddig sok munka volt, nem tudtam jelentkezni.

Szóval minden okés!!! 22 mm-es a baba, jó helyen van középpen. Látta a kis szivét is, ahogy pulzált!! :D Fantasztikus érzés volt!! :lol: :lol:

Miniliza: Nagyon sajnálom a történteket!! :( :(

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Arian: rubint rékákat és is letöltöttem, de csak a normált találtam. van neki is terhestornája? a terhestornáról majd referálj, ha jó letöltöm :) azt lehet most is?

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Ja igen! Képet nem kaptam, mert fizetni kell érte. Ott kellett csekket kérni az ultrahangon és mire legközelebb megyek, addigra be kell fizetnem és vinni magammal. Akkor kapok csak képet. Egy kép ára 500 forint, ha felvételt is akarok, az meg asszem 1.500 forint. Úgyhogy majd csak a 12. hetes UH-n fogok kapni képet :)

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Adrienn:

Kép

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


kissgizi!

Nekem április 26.-án volt meg utoljára!
Május 1. óta próbálkozunk a tesóval! Tesztem pedig halványan már május 20.-án mutatta a tesót....nagyon nagyon halvány volt....

Tünetek: mellfeszülés , kávétól undor...., egyes kajákat nem tudok megenni már, szétszórtság, fáradtság érzés.....

Adrienne!

De jó, hogy minden rendben van és láttad is a picurkádat!

Már én is nagyon várom az uh-t...

június 8.-án megyek dokihoz.
Ma beszéltem a védőnőnket (aki mellesleg a volt osztálytársam és barátnőm) . szóval a dokim most szabin van és 8.-tól lesz újra!
de várom már!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


kisgizi: Van RRékának kismamatornája is igen. A főnökömnek meg is van de azt most nem tudom elkérni mert egyrészt mostanában szül, meg akor leleplezném magam. De ő azt mondta hogy jó. Le kellene tölteni csak én még nem találtam sehol.
A másiknak (amit töltök) otthonról megirom a címét.
Adrienn gratula a szép eredményekhez! :wink:

Kép
arian78
 
 


Sziasztok!!!

Miniliza
Őszintén sajnálom,nagyon nagyon rossz lehet neked...remélem mihamarabb sikerül ismét teherbe esned és a következő terhességnél minden, minden rendben lesz.várom, hogy írj néha, jó? egyébként meg kell műteni most téged, vagy...? Ez szörnyű...

Üdv a most csatlakozóknak.

Nekem szerencsém van, az én örökmozgó lányom bizony játszik a játékaival, egyedül is, de sokszor leülök mellé én is..imád játszani..:)

Gratula szívhanghoz, uh-hoz, azoknak akiknek most volt babakukksizás :) na ezt jól megmondtam..

Én félek, lassan közeleg az az idő, amelynél tavaly megtörtént a baj...de most van még baba az tuti, mert a hormonok dolgoznak és a melleim is napról-napra nagyobbak :)

Nekem jövő héten lesz újra uh...izgulok.

Én az Istvánba akkor sem mennék szülni, ha az lenne az egyetlen kórház..és akkor sem ha fizetnének nekem azért hogy oda betegyem a lábam...soha, soha többet mégcsak látni sem akarom..akik ott dolgoznak, azok állatok, nem orvosok..felelőtlen bunkó dolgozni utáló barmok...tisztelet a kivételnek, ha van olyan...bocs, de nagyon-nagyon rossz tapasztalataim vannak..
Tavaly oda tartoztam, volt papírom a terhességről, el kezdtem vérezni nyáron, bementem, hogy nézzenekmeg rendben van-e miden..a lányomnál nem volt semmi probléma..és minősíthetetlen hangnemben ELZAVARTAK, meg sem vizsgáltak, az orvos sem volt hajlandó lejönni, azt mondták nem vagyok ESET, nem kell megnézni..délután ismét viszamentünk, mert véreztem még mindig, dettó ugyanaz, nagy nehezen sikerült leimádkoznunk a dokit, az ott üvöltözött velem, hogy miért zavarjuk stb-stb..megint nem vizsgált meg senki..elzavartak egy rendelőintézetbe..oda is elmentünk, ott csináltak uh-t, sürgősségi beutalóval visszazavartak az Istvánba, hogy be kell feküdnöm, mert vetélés veszély áll fent, de még élt a baba..vissza az Istvána, újabb pofavágás, üvöltözés velem.nagy nehezen megvizsgált a doki, kiakadt, hogy nem vagyok sürgős eset, de még csak eset sem..szerinte "kevés barna váladékom" volt..:( és láthatóan véreztem..és elzavart felháborodva...

Na másnap már ömlött belőlem a vér és görcsöltem, a falat kapartam volna le..és a Nyírőbe mentünk el, hátha ott foglalkoznak velem..de akkor azonnal sürgősségivel meg is műtöttek...

Na ennyi az én történetem, vetélésem kálváriája :( a Nyírős doki azt mondta, csoda hogy nem véreztem el, annyira ömlött, bugyogott belőlem a vér..és úgy kezdte mikor meglátott, hogy miért nem kórházban fekszem..:(

Kép
dytt
 
 


dytt: Nagyon durva min mentél keresztül... Sajnálom.
Azthiszem nem ez az a történet amit arról a kórházról hallani szeretnék ahol valszeg szülni fogok.
:shock:
Talán saját orvossal máshogy mennek a dolgok, remélem ! Mindenestre ha ambuláns rendelésre kéne mennem észben tartom a leírtakat.
Köszönöm hogy ezt megosztottad velünk.

Mariann

Kép
arian78
 
 


Úúúúúú, Dytt, ez szörnyű!!! Az ilyenektől elvenném a diplomájukat, az tuti. Ezek tényleg nem emberek. Belegondolni is rossz, hogy ha esetleg időben foglalkoznak Veletek, akkor esetleg megmenthették volna a picit. És jól csinálod, fő az optimizmus! NEM LESZ SEMMI BAJ!!!

Ollem, mókás lehet, hogy egy régi osztálytársad a védőnőd :lol: :lol: Akkor ezek szerint nem lesz sebtiben letudott látogatás, mindig csacsogni fogtok majd :lol: :lol:

Enyém gyerek is tök jól elvan általában. Vannak olyan pillanatai, hogy muszáj velem lennie, de hát azt meg imádom :oops: Mindjárt indulunk is csavarogni :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Nekem a Nyírőről vannak rossz emlékeim (ott volt az első lombikunk, előtte laparoszkópiám) :evil:
Vendég
 


Tényleg bocs, hogy ilyen nyers és mérges stílusban írtam, főleg, hogy vagytok páran akik ott terveznek szülni..de gondoltam tényleg jobb, ha esetleg tudjátok vannak ott ilyenek is..sajnos...nagyon megviselt akkor, még ügyvédhez is elmentünk, minden papír nálunk volt..de fel kellett volna vennem diktafonra vagy telóra, miket mondtak..akkor lehetett volna csak nyert ügyünk..

Most ugye a Nyírőbe mentem ismét..de még nem tudom mi lesz..mert az ugye magánklinika...látszik is, egész másképp bánnak az emberrel..de egy szülés minimum 200 ezer !!!!!!! FT...szóval még vannak nagy kérdőjelek nálunk...

De van egy jó ellenpéldám is..:)
Én egy tv-nél dolgoztam..behívtak egy másikhoz, ismertek, azt akarták menjek át hozzájuk..akkor tudtam meg pár napja terhes vagyok..elmentem, őszintén elmondtam mindent a főnökségnek..ééééééééééés mégis felvettek..igaz keményen megdolgoztattak, szidtam is magam azért, hogy elvállaltam..de legalább jó a GYEDEM...szerencsére

Viszont megszűnt azóta munkaviszonyom..2. babánál akkor mi után kapok pénzt??????????

Kép
dytt
 
 


Dytt
Nekem 5 éve 150000 volt a laparoszkópiám. És akkor még rendesen, OEP-finanszírozott volt a Nyírő. Csak ennyit kért a doktor :evil:
Vendég
 


Most látom csak: Boeske, szia! Nagy gratula a kistesóhoz! :D :D :D

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok Lányok!

Jelentkeznék én is a csapatba.
Már kezdettől fogva olvaslak titeket minden nap, amióta pozitív lett a tesztem, de babonából csak most írok, meg akartam várni a doki néni megerősítését.

Merthogy ma délben voltam dokinál és 5,5 hetes vagyok!!!! :D :D :D :D :D
Csináltak ultrahangot, van rajta petezsák, szívhang még nincsen, de korai is lenne. 2 hét múlva újra nézzük. Itt a képecske:
Kép
Én már vén csontnak számítok, 35 múltam, és ez az első baba, úgyhogy repesek a boldogságtól. Már épp dokihoz akartunk menni, mikor megfogant.

Heydie, az adataim a táblicskuba:

Zsanett
1973.09.04
Gödöllő mellett
első poz. teszt: 05.17.
Kórház: II sz. női klinika (?)
szüles:2010.01.22
baba neve: Janka ha kislány, fiúnév még nincs

Szívből gratulálok Nektek a zebrás tesztekhez, meg azoknak is, akiknek már van babájuk!
szende73
 
 


Heydie!

elküldtem négy képet nekem mailbe.

hékás! néha szoktunk beszélgetni hosszabban, de siet, mert nagy a körzete....
de így jó, hogy ismerem!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Dytt: Én a Nyírőben, vagyis a Róbert Károly Magánklinikán szültem tavaly a fiamat. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak. Én most is ott fogok szülni. Akkor 180.000 forint volt, de ebben benne volt az orvos, a nővérek, a szülésznő és a szoba. Egyedül vajúdtam, csak rám figyeltek, azt csináltam, amit akartam. Nyugalom volt, csend és bejöhetett Apa akár este 9-kor is, ha úgy végzett a munkában. Bent volt végig a babi, és hármasban bandáztunk a szobában (Apa, gyerek, én) Én csak ajánlani tudom a volt Nyírőt. Ki az orvosod, ha nem gond kimondani a nevét :)?

A GYEDnek utána nézek.
Vendég
 


Véletlenke
Igen, köszi..na ezért szeretnék ott szülni, mikor műtöttek ott a vetélésnél rengeteg odafigyelést és kedves szót kaptam..és most is mikor voltam a dokinál.
Először férjem hüledezett a pénz miatt, de az előzmények miatt azt monda, ott legalább figyelnek majd ránk..minden hónapban félreteszünk majd pénzt.és lehet részletre is kérni azt hiszem

A Nega dokhoz mentem, ő műtött tavaly..ismered??????????

Kép
dytt
 
 


Sziasztok!

Még nem olvastam vissza teljesen...
Miniliza - borzasztóan sajnálom... :cry: :cry: olvasgass, persze, és néha napján írj is, h hogy vagy, mizujs..!!! :)

Na mindjárt jövök hosszabban...

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Igen ismerem, de csak látásból. Én Fekete Antalhoz járok. És imádom mindkét szülésznőt. Én Franciskánál szültem. Vetélésem az a SOTE-n volt, mert a Nyírőben nem voltak felkészülve arra, ha koraszülötten megmarad a baba... De olyan flegmaságot, mint a SOTE-n, nem tapasztaltam még. Ilyenkor egyébként is annyira fontos, hogy emberségesek legyenek. És egyébként összeszámoltam, amikor a barátnőm most szült. Hát majdnem annyit fizetett, a nővér szobában vajúdott, és majdnem le kellett "rúgnia" a másik kismamát a szülőszékről. Na ilyet nem akarok, és nekem is megéri inkább az a plusz 50.000 forint. Egyébként lehet részletet kérni.
Vendég
 


Sziasztok!

Én szültem már a Nyírőben és az Istvánban is.:D
Most a kistarcsaiban fogok.

A Nyírőben még megboldogult állami korában, a szülés jó volt, egyedül szültem, normális volt a szülésznő, doki, csak az a hatalmas gátmetszés ne lett volna.... Nem volt egy alternatív hely. S utána nem volt 24 órás rooming in, éjjelre be kellett adni a babákat, tápszerezték őket, a kismamák 80%-ának nem is ment a szoptatás. Mi is csak kínlódtunk hónapokig. A magán rendszert nem ismerem, gondolom sokat fejlődtek azóta, volt honnan...

Az Istvánba pedig én sem mennék vissza. Aki odamegy, mindenképp fogadjon szülésznőt. A doki szinte nem is számít, de a szülésznő igen. NEkem nem volt, emrt aq Nyírőben sem volt és ott jó tapasztalatunk volt az ügyeletessel, s az IStvános dokim is azt mondta, nem szükséges, mind jó. Hát, lehet, hogy szakmailag igen, de úgy bántak velem, mint egy kutyával. Fél órát álltam csorgó magzatvízzel, utána meg hanyatt fekve, ctg.-re kötve kellett vajúdnom, s nem engedtek ki pisilni, mert nem hitték el, hogy kell.
:evil: Végül a dokim normális volt, s sikerült gátvedelemmel (repedéssel) megszülni a majd 4 kilós fiamat.
A gyerekágy viszont katasztrófa. Öten voltunk a szobában, s az Istvánban megvan az az érthetetlen szokás, hogy nem korlátozzák a látogatókat, bárki és bárhányan bejöhetnek. Két szobatársam 10-15 fős családja volt bent egész nap, szinte mindig 20-25-en voltunk a szobában+a babák. Nagypapa ott köhécselt, a nagyobbik gyerek fosztogatta a cuccomat, hangoskodtak, nem voltak tekintettel senkire. Az egyetlen darab egyfős alapítványi szobára meg tömött sorokban várakoznak az anyukák...)

Nagy előnye, hogy a szoptatást komolyan veszik, segítenek, nekem emiatt sikerült a fiamat szoptatni, egyáltalán nem kínlódtunk. És nem utolsó szempont, hogy a nagy zsúfoltság miatt gyakorlatilag két nap múlva haza lehet menni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára uxi 2009.05.26 14:27-kor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Bogaracska - boldog születésnapot kívánok!!! :D

Kép

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Arian – köszi az adatokat, betettelek a táblába ;)
Én nagyon szeretek mozogni, úgyhogy már most gyűjtöm a szórólapokat. Eddig heti 2x aerobicoztam, az első három hónapban ettől mindenképpen el vagyok tiltva, azt mondta a doki, h utána kezdhetek újra mozogni. Szerinte ezt is csinálhatnám tovább, de inkább külön kismamafoglalkozást keresek, az aerobic azért 3 hónapos terhesen sztem már sok…most egy június végén induló jógacsoportot néztem ki magamnak, a kismamajógát nagyon dícsérik, megpróbálom azt!
Rubint Rékáról én is hallottam, h lenémítva ajánlatos csak… :lol: de elvileg nagyon jó!

Véletlenke – jó ízű kihányni :lol: :lol: sajnos nekem a reggelki keksz már nem segít, kezdetben (mintha ez még nem a kezdet lenne :D) még jó volt, de kb. egy hete nem jobb attól sem. Meg amúgy azt vettem észre magamon, h én fogmosás-mániás vagyok, napi 3x szoktam, de most borzasztó rosszul vagyok tőle…
Panaszkodj csak, itt meg van engedve ;)
Kisfiad zabálnivaló, eszméletlen édespofa!!!

Amikor mentem be a suliba, akkor hallottam két nőcit beszélgetni, h szerintük ma már az a tendencia, h korban minél inkább kitolják a nők a szülést…hát én ezt megcáfolom, meg sztem nagyjából az egész topik is, mert vannak itt már többgyerkőcösök is. Meg amúgy sem hiszem, h ez mindenki esetében a tendencia kérdése lenne…sajnos van, akinek csak sokára jön össze.
Gondoltam megosztom ezt veletek, reggel is a topik volt az első, ami eszembe jutott :)

Adrienne – dejó!!! Nagyon örülök, gratula :D Akartam kérdezni, h kaptál-e képet, de már látom, akkor biztos itt is fizetni kell majd érte…jó lett volna, ha mond vmit erről a dokim, ha itt is a csekkes megoldás van, akkor a júniusin sem fogunk kapni, pedig nagyon szeretnék!

Dytt – borzasztó sztori, nagyon sajnálom, h ezen keresztül kellett menned… :( :( ne izgulj, nem lesz semmi baj a babával, itt marad veletek! :)

Szende – üdv itt, nagy gratula a babához! Dejó, h tettél fel képet is :)
Az adatokat pedig köszi, már be is tettelek téged is! Vonalzót nem kreálsz?

Nekem is lenne körkérdésem, bár ez lehet, h korai még kicsit, de ti (leginkább mondjuk az elsőbabások :D) szülésfelkészítőn terveztek majd résztvenni?

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Mandi - köszi, tőled is megkaptam az adatokat!
Este rakok fel friss táblát, azért elég szépen kibővült.

Ollem - neked pedig máris lekicsinyítem a képeket és küldöm vissza :)

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Heydie: tudosíts majd légyszi, hogy milyen a kismama jóga, ha elkezded.
Én mindenképpen szeretnék szülésfelkészítésre járni, majd oda ahol szülni fogok. Csak jobb rákészülni, meg körül nézni egy kicsit mint beállítani majd, hogy : Helló jöttem szülni! Akkor most mi legyen? :P
Múlt héten volt a "születés hete itthon", és ingyenes előadások voltak mindenféle szüléssel kapcsolatos témában. A főnököm megkért hogy kísérjem el az egyikre. (Kicsit sorsszerű volt, hiszen még titkos a baba.. :oops: ) A könnyű szülésről szólt és egy Dúla tartotta. Sok érdekes dolgot mondott, sok újat amit nem is gondoltam volna.
Egy szó mint száz, szerintem érdemes elmenni szülésfelkészítésre így látatlanban.
De mi a véleményük azoknak akik már szültek??? :?:

Bogaracska boldog szülinapot!!!!

Kép
arian78
 
 


basszus, elszállt amit írtam :(

heydie: én anno jártam a tesómmal szülésfelksézítőre a SOTE-ra, arra volt jó (ezért is mentünk), hogy körülnézzünk a szülőszobán, elmondják a szokásokat, mi hoyg fog történni, megismertünk pár szülésznőt. igy mikor a nagy napra került a sor nem idegenként ténferegtünk, tuduk, hova mikor kell menni, illetve a szülsnők is ismerősként biccentettek, kezeltek.

szende: üdv itt, gratula a petezsákhoz!!! :D

dytt: remélem most már csak kellemes élményeifd lesznek, nagyon sajnálom ami történt :cry:

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Én nem voltam anno szülésfelkészítőn. Tesómmal ugyanannál a dokinál szültünk, és én voltam bent tesómnál a szüléskor. A dokinő szerint is annál jobb szülésfelkészítő nem lehet. Nem tudok véleményt mondani, mert nem tudom, milyen egy felkészítő

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Bogaracska, boldog szülinapot!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok kismamák!

Miniliza!Kép

Heydie!
Tüneményes a baby zsiráfod! Örülök, hogy túl vagy a vizsgaidőszakon. A következőbe beleesik a babád születése :) Hogy oldod meg? Halasztasz?

Arian, Ollem és Szende!
Kép Jó, hogy itt vagytok!

Melike, Adrienne, Uxi, Véletlenke!
Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál.

Mandi!
Hogy vagy?

Afra!
Merre jársz? Már csak egyet kell aludnod a Babakukkig! :)

Mi ma hajnalban Pestre mentünk az ottani dokimhoz a receptekért + vérvétel. Nagyon meleg volt és nagyon elfáradtam. A citrom fagyi hegy sokat dobott a hangulatomon. :lol:

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Bogaracska!Kép

Én Sára születése előtt nem jártam tanfolyamra. Talán még nem is volt. Szerintem jó lett volna, ha járok...

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Arian: Én voltam Aviva tanfolyamon, tudjátok, ami segíti a teherbeesést. Tóth Lívia, aki tartja, azt mondta, minden sport vetélést okozhat, amiben nagyot zakkanunk ill. ütődünk a talajhoz, vagy hirtelen erős erőkifejtés kell. Pl olyan aerobic, amiben ugrani kell, tenisz, fallabda, biciklizés és futás nem sima terepen, stb. Ugyanezt mondta ma a nőgyógyász.
Ezért a terhesjógát célzom meg a 12. hét után, csak jókat hallottam róla.
És én is január 22-re várom. :D

Dytt:: teljesen elképedtem attól, amit írtál, iszonyú lehetett ezen keresztülmenni. Az, hogy most baba van a pocakban, talán feledteti majd a rosszat.

Miniliza: nagyon sajnálom, remélem minél hamarabb összejön az újabb baba. Nem történnek a dolgok véletlenül, talán nem volt itt az ideje.

Véletlenke: a Nyírőben lehet alternatív módon vajúdni? Mivel nekem még nem volt szerencsém szülni, fogalmam sincs mennyivel jobb vagy egyáltalán akarnám-e ha ott tartok, de azért jól hangzanak azok a módszerek. Kicsit elszomorodtam, hogy a SOTE II. klinikán nincs ilyen (ott vezet szülést az orvosom). El fogok oda menni felkészítőre, amint tudok, minden héten van, ahogy olvastam, majd beszámolok.

Bogaracska, boldog szülinapot!

És megkreáltam a vonalzómat is, bár legszívesebben tologatnám a kisvonatot előre.

Következő uh: júni 9.

Kép
szende73
 
 


Szende: én is jártam Avivára anno, a PCO-m miiatt, igaz csakk párszor voltam. nem volt elég intenzív enekem. de ez még az előző menetben volt :wink:

szülésfelkészítő a SOTE I-en is minden héten van, ha jól emlékszem csüt du.

a legjobb az volt, amikor a szoptatásról vetítettek egy filmet felvezetőnek. Norvég/svéd film vol, feliratos. csakhoyg a felirat fehér volt, sokszor nem lehett látni :lol: :lol: :lol:
de hasznos volt :) első baba előtt :wink:

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Bogaracska: Boldog Szülinapot!

Szende: Lehet alternatívan vajúdni. Én kádban kezdtem el vajúdni, majd labdán folytattam és bordásfalon végeztem. Szülni székben szültem, és végtelenül kedvesek voltak a csecsemős nővérek. Ha akartam bevitték estére, ha akartam nem vitték. Bármikor kimehettem érte éjjel is, ha hiányzott. Két percen belül ott voltak a nővérek, ha bajom volt. Segítettek a szoptatásban, pelenkázásban, fürdethettem is velük a gyereket. Nekem nagyon kellemes tapasztalatom van!

Én sem voltam szülésfelkészítőn. Hát lehet, hogy hülyének fogtok most nézni, de az én véleményem az, hogy erre senki nem tud engem felkészíteni. Azt a fájdalmat senki nem tudja megfogalmazni és átélni. Erre nem lehet igazából felkészülni. És amikor ott voltam tolási szakban, akkor inkább azt szerettem volna, ha vége van és kijön, mint arra figyelni, hogy hogyan vegyem a levegőt. De ez csak a z én véleményem. Aki szeretne elmenni, az persze menjen el, hiszen így fog megnyugodni. De ha nem jut el valaki, szerintem nem veszít semmit.

Adrienn:
Gratula a vizsgálathoz!!!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: