Új privát üzeneted érkezett!

Szia o'hara! (az elfújta a szélből? :wink: ) Gratulálok a kismamaságodhoz, akkor Gabival most Ti vagytok a "legidősebb" kismamijaink! :D

Jó, hogy felvetetetted ezt a kórházi szülés témát, engem is érdekelne kinek milyen tapasztalata van és hogy ki hol szülne.
Az első babámat a Rókusban szültem. Nincs is róla mit beszélni, szerencsére már megszűnt. Az élményeimről elég annyi, hogy nem hiába van ekkora korkülönbség a két gyerek között...7 évig szülésre sem mertem gondolni. :cry:
A második a Szt. Imrében született, mit ne mondjak, hihetetlen mennyire fantasztikus volt! Itt nem jöhet be senki a szobákba, amik 2-3 ágyasak. Egy nagy ablakos ajtóhoz kell kitolni látogatáskor a babát és az anyuka úgy mehet ki az ajtón kívülre, az apukához és rokonokhoz. Bent a szobákban teljes nyugalom, béke van. Ez nagyon bejött. Mindenki nagyon rendes volt, egy szavam nem lehetett se a csecsemősökre, se a szülésznőkre. Mindenben segítenek, többször jött védőnő is, benézett szükségünk van-e valamire. Van alternatív szülőszoba is és "normál" is, mind egy személyes, olyan mintha egy szállodai szobában lennék. Csend volt és nem erős világítás szüléskor. Utána akár 3 órát is együtt lehettünk volna, baba szopizott, mi pedig csodáltuk Őt.
Most is persze, hogy itt szeretnék szülni, csak sajnos nem területi, körzeti kórházam és most dokit sem fogadok. Majd kérek papírt a kórháztól, hogy hadd szülhessek itt és most szülésznőt fogok fogadni doki helyett.

Tulipános! Gyógyulj meg hamar, ne betegeskedj! Szedj homeos bogyikat, az nálam mindig bejön.
A kempingezés jó volt, teljesen elfáradtam a semmittevésben. :D A végére azért kijutott egy enyhe kis napszúrás, de csak itthon esett le, hogy ezért nem érzem olyan jól magam. Már előjött a fejfájás, hányinger és a hidegrázás is. Most már teljesen jól vagyok, szerencsére épphogy megsütötte a fejemet a Nap. Még nem szokott hozzá, mert nyáron ennél 15 fokkal melegebb hőmérsékleten sokkal többet vagyok kalap nélkül és még sincs semmi bajom.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Igen, az Elfújta a szélből. :D Nagyon szeretem. És köszi a gratulációt és az infókat. A szt. Imre nagyon jónak tűnik az alapján, amit írsz. Ilyen jókat a Bajcsyról hallottam még. Erre is kíváncsi voltam, hogy ki választ orvost, ki szülésznőt, és ki az aki egyiket sem. Gondolom az orvost azért nem látod szükségesnek, mert nem első szülés, ugye? Valahogy nekem mindenki azt mondja, hogy elsőnél, jó ha van fogadott doki. Én még nem kértem fel a dokimat a szülésre, de valószínűleg fel fogom. Talán megnyugtatóbb, ha egy kedves, ismerős ember van ott, még ha jó esetben inkább csak a végén. És a kórházról, amit eddig tudok, az sem gáz. De ezen az elven, akkor a szülésznő még fontosabb. Egyébként mik a tapasztalatok? Ha nem kéri fel az ember a terhesség gondozó dokiját a szülésre, mennyire lehet őket váratlan helyzetekben hívogatni? Sajna hallottam olyan esetről, hogy mivel a kismamai x hétig nem kérte fel a szülésre, megkérte, hogy keressen másik dokit. Csak azt nem értem, ilyenkor hol a Hippocratesi eskü?
Vigyázz magadra nagyon, már amennyire tudsz a két gyerkőc mellett, pihizz kicsit! Kép
Vendég
 


Szia!
Most sok indok van amiért nem választok orvost, annak ellenére, hogy a fiamnál maximálisan meg voltam Vele elégedve, ahogy a szülésznő felhívta éjjel 2-kor, hogy szülök, 15 perc múlva már ott volt mellettem.
Az a helyzet, hogy a dolog oroszlánrészét a szülésznő látja el, Ő van Veled vajúdáskor, védi a gátat, fogja a babát mikor kijön. A doki csupán az egyik lábam fogta és nézte majd mikor kibújt a baba, összevarrt. Ezt pedig bármelyik ügyeletben lévő doki megteszi. Tehát én a pénzt is sajnálom, hiszen a terhesgondozással együtt+szülés, kb 130 ezret adtunk a dokinak. Havi 1x pedig az SZTK-s doki is meg tud vizsgálni, ráadásul az én körzeti nőgyogyim tényleg alapos, jó doki. Ráadásul 3. szülésként nem kell engem pátyolgatni, nincs kérdésem, nem vagyok bizonytalan, tudom melyik hónapban mi következik, mire számíthatok szüléskor.
Ha gond adódik a várandósság alatt, akkor úgyis átirányítanak a Női. I-be, ahogy a barátnőmet is.
Szülésznőt is csak azért fogadnék, hogy legyen velem ismerős arc is, ne érezzem úgy, hogy idegenek kezében vagyok kiszolgáltatva. Kórházi vajúdással most sem számolok, mindkét gyerekem villámgyors szüléssel jött világra, gondolom most sem lesz másként. Egyedül a gyerek mérete aggaszt, nagyobb odafigyelést igényel a dokitól egy nagy súlyú baba. (első gyerek majdnem 4, második 4250g volt)

Mikor jártam a magándokihoz a fiammal, én nem kértem fel, hogy legyen a szülészorvosom, egyértelmű volt, hogy ha magánba hozzá járok, akkor Őt fogom behívni szülésnél. A gondozás alatt még azt sem kérdeztem meg, hogy mennyivel fogok tartozni szülés után. Így is bejött simán, 50 ezret adtunk.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 

 
 

Azért szülök Ajkán mert újra visszaköltöztünk!
Amúgy én is szülésznőt fogadok,ha lehet itt,mert orvost nem lehet!
De amúgy is a szülésznő csinál mindent....,és ő van végig mellettem!
Pókica jó neked,hogy olyan hamar megvoltak a babák!Én mindkettőnél 12 órát vajúdtam! :cry:
Nem nagyon ismerem ezeket a homeos szereket..lehet,hogy rá kéne állnom...?!
A Bioptron lámpát senki nem ismeri?
Vendég
 


Sziasztok!

Minden új csatlakozót szeretettel üdvözlök én is!

O'hara, üdv köztünk Neked is! Hogy tudtad kicsinyíteni a vonalzód? Csak mert az enyém is ilyen, de nekem nem sikerült...

Többen írtátok, h. csak szülésznőt fogadtok... ez érdekes. Én Szfváron szültem, most is ott fogok, és ott csak az választhat szülésznőt, akinek van fogadott orvosa is. Csak szülésznőt nem lehet ott fogadni. Nálatok biztos lehet? Mert nekem is csak véletlen derült ez ki, mivel alapból volt fogadott orvosom is.

Kép

Kép
nóna
 
 


Sziasztok!!!!

Nem voltam kedd óta,ne haragudjatok,de nem működött a babanet egy ideig,utána pedig dolgoztam(anyák napja,ballagás)virágkötő vagyok anyum üzletében.

Szóval a doki látott egy szabályos petezsákot,szikhólyaggal.Szívhang nem volt még.12-én kedden,megyek ismét,remélhetőleg minden rendben lesz.Tegnap már öklendeztem és sokat van hányingerem egész nap.

Üdvözlöm az újakat!!!
Manócskák,hihetetlen,fantasztikus anya vagy!!!Egyszer én is úgy mentem be Déneshez,h abszolút ösztön hajtott,mert nem az ágyában audt,ahol légzésfigyu van,hanem egy ágyon és már a feje lefelé lógott,röptében kaptam el.....sosem tudom megmagyarázni,de jókor értem oda!!!Anyák vagyunk,belénk van kódolva...

Próbálom felvenni a fonalat és gyakran jönni!!!

Málna????????Izgulok!!!!

Mennem kell,hívnak :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


o'hara,

Az index fórumon nem szerepeltél ugyanezzel a névvel?:)
Vendég
 


Nóna!

A Szt. Imrében lehet csakis szülésznőt fogadni, nem kell hozzá fogadott doki. Ez biztos, egy kedves ismerősöm két héten belül ott szül. :D
Na, csöngetnek...ki a franc lehet vasárnap!? :evil:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a drukkokat, de azt hiszem nem sikerült...(Sőt, talán inkább biztos vagyok benne.)
Szerdán, amikor a dokinál voltam, csinált rákszűrést is. Most ennek "köszönhetően" , vagy azért mert tényleg kémiai terhességem volt, csütörtökön elkezdtem vérezgetni, meg pénteken is, aztán szombaton meg ma szinte már semmi.
Nem úgy véreztem mint amikor megjön, de sajnos semmilyen terhes tünetem sincs, ami miatt ráfoghatnám a rákszűrésre a vérzést. Holnap reggel csinálok még egy tesztet, akkor majd elválik, hogy mi újság van…

málna2162
 
 


Sziasztok!
Manócskák! Itt bőgtem, mikor olvastam, hogy mi történt veletek! Örülök, hogy már minden rendben!
málna szerintem a tesztből nem fog kiderülni, mert amikor volt vetélésem, akkor még a vérzés alatt is pozitív volt a tesztem. Orvoshoz mikor mész?
Kórház:
Én a bp-i 2. sz. Klinikán szültem, én meg voltam mindennel elégedve, de hallottam már ennél sokkal roszabb véleményt is a kórházról.

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Málna! Sztem a vérzésed lehet a rákszűréstől... egyébként nem nagyon értem, én is úgy mentem az elején dokihoz, h. csináljon rákszűrést, akkor még uh-n nem is látszott babó, de azt mondta, ha pozitív a tesztem, akkor nem csinál szűrést, mert ilyen korai terhességben nem lehet... érdekes, hogy Neked mégis csináltak. A teszt úgy van, ahogy Endaaj írta, menj mielőbb orvoshoz, már csak azért is, mert ha van baba és vérezgetsz, arra adnak gyógyszert, ami segíti őt!
nóna
 
 


Sziasztok!
Ez a kórház/doki/szülésznő választás tényleg érdekes téma.
-doki/szülésznő: szülés előtt én sem tudtam dönteni, válasszak -e, és ha igen, mi alapján. Bennem anno még az is megfogalmazódott, hogy esetleg dúlát kéne fogadnom. Végül mégiscsak a dokimat fogadtam fel, aki azt mondta, hogy ha akarok szülésznőt, ő tud olyat, akivel jól tud együtt dolgozni...Szol végül szülésznőt is fogadtam-ezt utólag már nem tenném.
Nekem nagy szerencsém volt ugyanis, hiszen a férjem benn volt velem a vajúdáson, és a szülésen is bennt lett volna, ha végül nem császároznak meg. Szülészőt/bábát csak azoknak javasolnék, aki a férjével nem tudja magát teljesen elengedni a szülőszobán (kitoláskor jön ám k@ki-pis}, néha vér, aki ezt nem bírja, annak ez nem való). (Bocs, ha túl részletes volnék :roll: ). Ha kellett, masszírozta a derekam; ha kellett, rohant vízért, stb., stb. Ezt egy szülésznő tuti nem teszi meg, egy bába talán. A gátvédelmet általában a szülésznő is elvégzi (ehhez mondjuk jó lehet egy fogadott, akkor tuti a tuti).
Van olyan eset is, amikor a szülés nem nomál hüvelyi úton fejeződik be, császára van szükség- no ehhez kell igazán a jó doki. A normál szülésnél ugyanis ő valóban csak a végén van jelen, de ha kell, akkor jelen van, és ez a lényeg. Nálunk is menet közben dőlt el, hogy szükség van csaszira, és örültem, hogy a jó kezű orvosomhoz kerültem.
-kórház: én kórház alapján kerestem meg a dokimat. Bababarát kórházat akartam, és az István az. Más kórházat nem ismerek, így összehasonlítani nem tudom. Voltak nagyon undok csecsemősök, voltak nagyon kedvesek is. A szülőszobák egyágyasak, a szülészeten 3-5, stb ágyas szobák vannak. Mi császárosok a 3 ágyasban voltunk, az nem volt rossz. A babákat a szülészeten történt elhelyezés után szinte rögtön hozták szoptatni, majd éjszaka megint. Másnap reggeltől pedig végig velünk voltak. A gyerekek fejlődését nézték, csak az mehetett haza, akinek a gyereke gyarapodott. Ennek érdekében a nem gyarapodó mamáknak segítették a jó szoptatás technikáját kialakítani. Egyébként szívesen segítettek mindenben, de mivel sok kismami volt rájuk, neked kellett kérdezni, ha kérdésed volt. Az előzetesen meghírdetett alapítványi 1 személyes szobára természetesen esélye sem volt az embernek... :twisted:
És a szobában valóban folyamatos volt a látogatás. Én bevallom, örültem neki, mert így a férjecském sokat benn volt velünk, és ha szoptatni akartam, csak fordultam egyet, vagy a vállamra és babó fejére tettem egy pelust. Persze, szerencsénk is volt a szobatársakkal, mert elég összetartóak és segítőkészek voltunk egymás irányában.
No, röviden :lol: ennyit hirtelen.
Jah, és még valami: ne féljetek a császártól, az sem az ördögtől való. Ha megszületik a baba normál úton, az szuper, de ha segítség kell neki, akkor azt meg kell neki adni. De ezzel kissé előre rohantam, ráérünk arra még :lol:
Szép estét,
Marcsi

macianyu
 
 


Sziasztok!!!

Kórház/doki téma:

Dénesnél is fogadott orvosm volt(nem az,aki most)és a Máv-ban akartunk szülni.De Dénes úgy döntött,h megszületik a 35.héten,így amikor bekerültem egyik hajnalban,akkor a Máv-ban azt mondták,h ne is nagyon helyezkedjek kényelembe,mert ők itt nem láthatnak el,menjek a Szabolcs utcába,mert ott van pic.Akkor sokk volt nagyon,de utólag örülök,h így történt.A dokim még jóval a szülés előtt azt mondta,h ő minden ott dolgozó szülésznővel vezetett le már szülést és mind nagyon jól felkészült,alapos és jobb egy frissen odaérkezővel szülni,mint mondjuk valakivel,aki már 12 órája benn van,de benn kell lennie még akár 20-at velem.Így nekem csak dokim volt,aki nagyon segítőkész és jó orvos és utánam jöhetett a Szabolcsba szülni,így sokkal nagyobb biztonságban éreztem magunkak egy idegen helyen.
Sajnos ez a doki azóta egy másik kórházban dolgozik,ezért kerestem dokit a Sotén,én is úgy,h a kórházat választottam ki előbb és aztán kerestem ott dokit.Nálam is szempont volt régen a bababarátság,de most inkább az,h Pic legyen.És,bár mivel a Szabolcs utcai megszűnt és a Máv-ba költözött a koraszülött részleg is,de mégis eljövök onnan,mert azt mondják,már közel nem olyan baráti ott a környezet,mint régen és nekünk itthonról még messze is van.Na,dióhéjban ennyi.Bocs,ha sok voltam.

Málna,szerintem is menj el korábban uh-ra,a hcg még akkor is n sokáig kimutatható,ha csak kémiai a terhesség(én így jártam februárban,akkor is volt egy terhességem,de nekem akkor a méhnyálkahártya is n vékony volt,de a teszt az + volt állandóan...)
Szerintem biztató,h nem úgy vérzel,mint máskor!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


endaaj
Hát igen még nekem is sokszor, ha lecsukom a szemem este ott látom magam előtt a képet.
Remélem minél hamar elmúlik. nem is tudom mi lett volna, ha akkor nem tudom őt visszahozni.
manocskak
 
 


JO reggelt mindenkinek, kulon udvozlom azokat, akik utolso bejelentkezesem ota csatlakoztak...es persze gratula mindenkinek a babahoz...mindenkinek szep nagy van, latom :):) Meli, neked meg a szep petezsakhoz....legkozelebb mar ott kukucskal a picur is :):)
Malna!Remelem, ma reggel elso utad a dokihoz vezet...azert nem egyertelmu, hogy nem jott ossze....a verzes nem feltetlenul jar vetelessel, tuneteim meg nekem sincsenek, semmi.
POkica! Orulok a kellemes horgaszatnak...azert a halszlere azota faj a fogam :):) Tulipanos! Jobban vagy? Amugy hogy vagytok ma mindannyian? Remelem, mindenkinek kajalos nap :):)[/b]

Kép
pumipumi
 
 


Olvasgatom, amiket a korhazakrol, szulesrol irtok, nagyon erdekes, bar hozzaszolni sajna nem tudok. Itt mindenfelet hallok minden korhazrol, ugyhogy szerintem vegul a tavolsag fog donteni, mert csucsudoben atverekedni a varoson akar 3-4 ora is lehet :(
Nagyon erdekes macianyu, amit irtal a babarol. vagyis: igazabol affele komfortot ad, nyugtat, tisztogat, lelkiekben es fizikailag segit, de ha a ferj valoban mindenre kepes, megha nem is szakszeruen, akkor azt modod, hogy nincs ra szukseg? Nem tudom, hogy nalunk ez hogy mukodik, utana kell neznem. Azt tudom, hogy korhazban sehol nem garantaljak az orvost...nyilvan, valaki lesz, de elkepzelheto, hogy nem a sajat orvosom; maganrendeloben pedig 2000 euro a szules, szoval durva. De jo, hogy irtatok, hogy mar most gondolkodni kell rajta, igy legkozelebb, ha megyek, beszelek errol a dokival.

Kép
pumipumi
 
 


Úgy látom mindenkinek az a fontos, ami az előző szülésének tanulsága. :)
Jó a véleményeket olvasni...már volt részem a se fogadott doki-se szülésznő és a van fogadott doki-nincs fogadott szülésznő verzióban is. Eddigi tapasztalataimból kiindulva tudom, hogy nálam a harmadik variáció fog bejönni. A férjem mindig egy kicsit elveszett szüléskor és a kitoláskor nem is akartam, hogy ott legyen(szerencsére a másodiknál már Ő sem), most is így lesz. Csak köldökzsinórt elvágni jött be és után maradt amíg engem varrtak. Remélem most harmadjára sikerül egy jó szülésznővel a gátvédelem is. :oops:
Megy valaki a héten dokihoz?

Málna, már én is remélem, hogy a dokinál vagy, hiszen ez nem rendes mensi volt azt írod, így még semmi nincs veszve.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Köszi Pumipumi ,még mindig beteg vagyok kicsit...de már gyógyulgatok!Alapban soha nem kapnék el semmilyen betegséget...erős az immunrendszerem,de most...!Milyen volt a kirándulás?
Vendég
 


Pumipumi újra berakom a fejlődéseket amiket írtál,de én nagyon megköszönném,ha leírnád a 39.napot,mert holnap annyi idős lesz bogyó! :lol:

Holnap. 30. nap.: ma mar 38 par szomita van. Az agy 3 fo reszre tagolodik, ami mar megfelel az emberi agy tagolodasanak....gondolom: eloagy, kozep- es utoagy (bocsi, de nem talaltam a szotarban) Utobbin belul letrejon az a kozpont is, ami segit szabalyozni a kardioritmust es legzest es iranyitani az izommozgast. A masodik jelzokent szolgal, ami az uzeneteket tovabbitj az agy vegallomasa fele. Az elso resz pedig forditja a beerkezo infokat, szerepe van a memoriaban es a felsobb szintu folyamatokban, mint a gondolkodas, erzelmek, erveles, problemamegoldas.. 5-7 mm...ebben a 30 napban 15 ezerszer nagyobb,mint a megtermekenyuleskor.....1 het mulva pedig ketszer ekkora lesz.

A 17. es a 39. nap kozott tortenik agy agy fejlodese a gerincvelovel egyutt, igy nem szabad elhagyni a szenhidratot, de az mindig (marha kenyerfele, vagy teszta) teljes kiorlesu legyen.Ebben az idoszakban sok magnezium, kalcium es kalium!

31.nap:A cso, ami a gerincvelot vedi, mar teljesen zart. ma vagy holnap elkezdodik a hipotalamusz feljodese. Mar rendes melyedes van a szemek helyen, Uh-n is jol lathato. megjelenik a szaj kezdemenye, es elkezd fejlodni a gege. meg nincsenek koponyalemezek. Az a szovetredo, ami a 22. napon fejlodott, most elvalik a traheatol es nyelocsove fejlodik 8ismerjuk a felrenyeles esetet ) maga a pocak csak jo sokara no, de alhasi tajon egyes noknel mar enyhe kituremkedes fedezheto fel, ami a meh nyomasatol van...nyilvan attol fugg, milyen allasu a meh.
A kovetkezo 2 napban a bordak kezdenek kinyulni, kihajolni a meg nagyon torekeny hatgerincbol, hogy vedjek a mellkasi reszben levo szerveket a fejlodesuk kozben. kozben persze rohamosan no agy agy, a fej terfogata. zsirok, zsirsavak, biotina. Teljes kiorlesu termekek, szarazbab, es altalaban minden szaraz huvelyes (szaraz formaban tobb az asvanyi anayag), dio, fott tojas, kelkaposzta...fuujjjj

32.nap: A kezeknek lapatszeru kinezete van. Kesobb nem az ujak fognak kinoni belole, hanem ez a felulet megmarad, csak a bor huzodik majd vissza az ujak kozott hezagokat, es igy az ujakat kepezve. Az izmok, amik a karok es labak csontjai korul futnak majd, ma elkezdenek az adott helyre vandorolni (leven, hogy izomsejtek mar voltak eddig is, de nem alkodtak szovetet a csontok korul). A vegtagokban elkezdenek kialakulni az idegek is. A fej aranytalanl nagynak tunika mar teljesen kialakult allkapocshoz kepest. matol kezdve 9 napon at az a szovet, ami a nyelv izmait kepezi, lassan athelyeodik arra reszre, ahol az arc alakulgat. Az izmok alakulasa miatt sok feherje, kalcium, foszfor, A es D vitamin...vagyis tej

33.Nap.: Az orrlyukak mar teljesen egyertelmuen latszanak, es lathato a sziv is a mellkas falan keresztul. Kifejlodk a harmadik, vegleges par vese, ami egy het mulva mar vizeletet produkal A baba 7-9 mm hosszu...nna kivancsi leszek az enyemre ma
Sok B1 es b5 vitamin, amik segitenek a szenhidratok konnyebb feldolgozasaban. Az elso egyensulyban tartja az etvagyat is, es fontos a szivnek, agynak, majnak, veseknek es izmoknak, a masodik pedig a gyomor es bel mukodeseben. Sovany, fiatal okor, marha- vagy dosznohus, napraforgomag, zoldborso (az elso), zoldseg, gyumolcs, magvak, tej ( a B5)

34.nap: felismerhetok az orrlyukak es megjelennek azok az izmok, amik a szemmozgasert lesznek felelosek. A labak kis lapatszeruek. 42-44 szomita. A legfaradekonyabb idoszak.

35.nap: mar jol hatarolt a ket agyfelteke kozti elvalasztodas. Jelen van az allkapocs felso es also resze is. Mindket nem eseteben megjelennek az emlomirigy vazlatai, 2, affele bobita-szerusegben, amik kesobb felgomb alaku kituremkedesekke alakulnak. Sulya kb: 0.01 g. ma veszi kezdetet a teljes szintu kommunikacio a baban belul, vagyis osszekottetes az izmok, idegek...kozott, valaszolnak egymasnak. B2 vitamin fogyasztasa, mert ez segiti a picit, hogy felhasznalja a jutatott taplalekot, most tobb energiara van szuksege.

36.nap: az a resze az agynak, ami koordinalja az izommozgast, mar megkezdte fejlodeset. megkezdodik az iny, szajpadlak kezdetleges formajanak kialakulasa. Elkezd felismerhetove valni a konyok es csuklo terulete. Elkezd formalodni a lep is, ami az antitesteket, bacikat es voros versejteket valasztja ki a verarambol. A maj mar eleg nagy ahhoz, hogy egy puffadasszeru turemkedest formaljon. A 9. heten belul ez 10 %-a alesz a testsulynak.

38. nap: 2 puffadas keletkezik a fulek helyen. Elkezd fejlodni a felso ajak es a koldokzsinor belsejeben a belek. hely hianyaban a maj kituremkedik. A nemet eldonto sejtek a nemi szervek fele indulnak a peteburokbol. A farok maradvanya innentol kezdve csokkevenyesedik. Az orrureg egyre melyul. Az idegrendszer es voros versejtek erdekeben sok B12 vitamin!
Vendég
 


OK, jovok azonnal, es leirom, mit kombinal ma a picur...csak csinalok egy turmixot. Haat, nalam az tuti, hogy bent lesz a ferjem vegig, szerintem semmivel nem lehetne kiriasztani, de en orulok is neki. Mar most azt tervezi, hogy a szules elotti hetekben, hogy en pihenni tudjak, majd oz egy halom dolgot, amit betehetunk a fagyoba, igy amikor hazajovunk szulesbol, jo darabig nem kell fozni. nna nem mintha kibirna fozes nelkul...meg amugy is, kivancsi vagyok, meddig tart a lelkesedese :):)
Amugy ti nem gondolkodtok alternativ szulesi modon?

Kép
pumipumi
 
 


A főzés... :D Az én férjem is nagyon imád főzni, többet is főz mint én és sokkal jobban. Nem hiába, az apja mesterszakács! Jelenleg Badacsonyban dolgozik az após egy szállodában, tanít is középiskolában és külföldre jár versenyeztetni.
Mi is így csináltuk szülés után, kb fél évig csak Ő főzött, azt mondta én pihenjek, Ő pedig úgyis szereti csinálni.
Már most sokkal jobban a tenyerén hordoz mint terhesség előtt. :D

Alternatív szülési mód...én egyáltalán nem. Nekem így a legjobb, az ágyon, nekem ez az "alternatív". :lol:

Még a szülésről: A férjem az elsőnél nagyon lelkes volt, hogy Ő bejön és milyen jó lesz, mekkora élmény stb...de szegényem már kitoláskor majdnem elájult, borzasztóan megviselte, ez lett a rémálma, pedig huh, de lelkes volt! Azt mondja a mai napig fel tudja idézni az olló hangját mikor vágta a gátamat, rémes élmény volt számára.
A másodiknál szegény nem tudta mikor kell kimennie, mikor éreztem a tolófájást, rászóltam, hogy most menjen, de szinte sokkot kapott, teljesen leblokkolt, rá kellett üvöltenem és akkor magához tért és kiment. Mikor hallotta, hogy megszületett, akkor jött vissza a folyosóról.
A harmadiknál talán még hamarabb kiküldöm, de mivel nagyon gyorsan szülök, most inkább azon izgulok, hogy egyáltalán beérjünk a kórházba. Az akkori fogadott dokim azt mondta, hogy a következőnél jobb lenne pár nappal hamarabb befeküdnöm, mert még gyorsabb lesz a szülés.
Na jó, lépek, mert velem lesz tele az oldal...megint. :D
Tulipános! Örülök, hogy jobban vagy! A gyerekek?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


A hetvege amugy nalam is joltelt...affele maszkalos-kirandulosan, de amint latom, mindenki eleg aktiv volt...remelem, azert Gabi nem rosszalkodott tul sokat a parjaval :):)
39. nap: Ma vagy holnap kezdodik a labfejek kezdemenyeinek kialakulasa es a szem retinajan megjelennek a pigmentek. A fej mindket oldalan kis csoszerusegek kezdenek kialakulni, amik majd a hallocsatornat kepezik es a kulso fulhoz csatlakoznak. Ezekben a napokban kezdodhet a kismamak borenek aknesodasa, foleg, akinek elotte is hajlamos volt.

40.nap: A szajpadlas tovabb fejlodik, es teljes a szem pigmentacioja, bar vegleges szinet csak a szules utan eri el. Elkezd alakulni az allkapocs es az arcizmok, de a szemizmok csak holnaptol. Az inyekben elkezdenek fejlodni a tejfogak, ugyhogy nyomatni a kalciumot!!!A sziv elkezd a vegleges 4-es tagolodasra formalodni, es veroereje mar 20%-a a mienknek. Elkezd fejlodni a rekeszizom is.
Erdekesseg: az elso 40 napban 40 mm-t no a baba...ez adott, de az arany az, ami valtozo. Ez az osszes novekedest jeelnti, vagyis pl 3 mm fej + 10 mm bel+2 mm kar+2 mm sziv...Ezekben a napokban rengeteg kalcium kell: szardella, brokkoli, tejtermekek.

Szivesen leirom majd a tobbit is, csak szolj, mert bena vagyok :oops:

Kép
pumipumi
 
 


POkica! szegeny ferjed!! Ilyen tortenet az enyemmel is siman megeshet, kivancsi leszek ra :):) En azert fel evig nem birnam ki, hogy o fozzon...fel evig tesztat jelentene...max tengeri kutyuket, mert halban es husban nem olyan jo :) orulok, hogy a parod igy all hozza...mennyivel szuperebb igy :):) Masvalakinek mondtatok mar? arra emlekszem, hogy a ferjed baratjat irtad, de masra nem. En meg gondolkodom az alternativ szulesen, bar jol utana kell olvasnom. Most megy egy sorozat a tv-ben, ahol a romai korhazakban helyeznek el kamerakat es szuleseket mutatnak be. Eleg erdekes, de nagyjabol mindet ugyanolyannak latom. Borzalmasnak. Annyira elavultak a korhazak. De azt latom, hogy a doki mellett midig ott van a baba is...nna majd nezem holnap is.

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok!

Látom nem volt valami aktív hétvégén a fórum. Mi is kihasználtuk a jó időt! Én a szokásos hányingeremmel küzködöm jelenleg is. Annyira irigylem aki tünetmentes!!!!! Nekem már fáj a nyelőcsővem, mert már kimarta hogy minden nap hányok!! :oops: Szörnyűűűű!!

Ti hogy vagytok??

A korházi témához én sem tudok nagyon hozzászólni. Nálunk is a távolság fog dönteni, tehát maradunk itt a városban!
Nálunk valószínüleg császár lesz ugyhogy ezzel az apásszülés kérdése is meg van oldva.
Vendég
 


Lányok! Megy ma valaki dokihoz? Vagy holnap?
Vendég
 


köszi pumipumi!
A nagyobbik gyerek jobban van de a kissebb még köhög és náthás! :cry:
megyek is ,főzök nekik valamit!
Vendég
 


Borzalmas lehet ez a hanyas dolog...bar en vilageletemben mindig hanytam, csak azert rossz belegondolni, hogy egy halom jo dolgot kene enni es semmit nem tudsz. meg gondolom, az erodbol is jocskan elvesz...az eletkedvrol meg ne is beszeljunk. Emlekszem, hogy tizeneves koromban, a havim idejen iszonyat hanyingerem volt egesz nap, es azt csinaltam, hogy hajnali 3-4 korulre beallitottam az ebresztot, kajaltam, mert akkor jol voltam, es igy szokszor normalisan ebredtem. de gondolom, aki ezzel kuzd, mar mindent kiprobalt. Amugy a tunetmentessegem miatt en paraztam megint jo sokat ezen a hetvegen.gondoltam, hogy valoszinuleg nem eleg magas a hormonszintem, ezert nem erzek semmit...igy viszont talan a verzest sem lesz kepes visszatartani (ja, szombaton lett volna havim napja), abbol viszont egy pii is veszes lehet...de halistennek semmi nem tortent, mint akarmelyik mas nap.
En csutortokon-penteken mehetnek dokihoz, deszerintem ha lehet, akkor megvarom a hetfot, hogy meg nagyobb legyen a picur. Sokszor vannak ilyen apro paraim, mint hetvegen, de belul valahogy total nyugodt vagyok, ugyhogy ha nem tortenik semmi, akkor csak jovo het.
Most beszeltema parommal telefonon, es persze mindig tajekoztatnom kell, eppen mirol szol forum...a lenyeg, hogy kijelentette, hogy tutira nem szulunk korhazban...meg jo, hogy o igy eldontotte. De nem vitatkoztam, csak mondtam: hat, ha fizeted :):)

Kép
pumipumi
 
 


Pumipumi nagyon aranyos a párod!Gondolom örülsz neki,hogy így gondolja!Én is mindig tájékoztatom a páromat a napi fejleményekről a fórumról!
Így történt az is ,hogy párommal együtt örültünk amikor Pókica férje megenyhült!Minde este megkérdezzük egymástól,hogy mi volt a nap negatív pontja és csúcspontja számunkra!Amikor Pókica a jóhírekkel jött,hogy baba marad akkor mindkettőnknek aznap az volt a nap csúcspontja! :) :) :)
Vendég
 


Persze, mert ha valakivel valami rossz tortenik, az nyomot hagy az emberen...es ellenkezoleg...ha valami jo, az mindenkit felvillanyoz :)
Multkor szo volt a korkulonbsegrol. En oktoberben szulettem, hugom ra szeptemberben, ocsem pedig azutan oktoberben...szoval nem lustalkodtak szuleim, nem tudom, anya hogy csinalta (jut eszembe, olyan jo volt tegnap belegondolni, hogy jovore mar en is unneplem anyak napjat:):)), de nekunk nagyon jo volt, es azt mondja, nekik is nagy konnyebbseg volt, hogy nagyjabol mindig ugyanazokat a dolgokat csinaltuk...egyutt ovoda, suli...egyutt uszoda-tancora, kinek mi, de nagyjabol mindig ugyanaz a tipusu elfoglaltsag...az eszkozok, babakocsi, ruha ujrahasznalasarol mar nem is beszelve :):)

Kép
pumipumi
 
 


Hú jól belehúztatok ma reggel :)
Én a labdán vajúdtam és jobb volt mint az ágyon

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Én is labdán is.....és beálltam a zuhany alá..és engedtem a forró vízet a derekamra...aaaaz naagyon jó volt!
Vendég
 


Sziasztok

A tesztem totál negatív. Azt hiszem ez teljesen egyértelmű. Hőm a béka segge alatt. Délután tudok beszélni az orvosommal, mert valami fejtágításon van, de megmondom őszintén nem sok értelmét látom, egy újabb UH-nak.
Mátéval sem volt semmilyen tünetem, de vele határozottan éreztem, hogy terhes vagyok. Most csak a tesztek "bizonyították" eddig, de szinte az elejétől fogva tudtam, hogy nem vagyok terhes...
Vettem vitamint, és tovább próbálkozunk: wink:

málna2162
 
 


Málna,sajnálom....viszont nagyon jó a hozzállásod!És Hajrá !
Vendég
 


Ez a labdazos dolog tetszik nekem is...meg a setalgatos, meleg vizben zuhanyzos is, ami oldja az izmokat. csak at nem tudom elkepzelni, hogy van az embernek ereje tartani magat. nekem legjobban vizben vajudos-szulos jonne be, utana kell neznem.
malna!Azt azert nem mondanam, hogy teljesen egyertelmu, de valoban elegge, mar nem nagyon akarlak biztatni, ed azert a doki nem lenne egy felesleges lepes. Foleg hogy kideritsd, mi tortent. Azert jo, hogy igy allsz hozza....maris probalkoztok?NNa nem ugy ertettem, hogy ebben a pillanatban :):)

Kép
pumipumi
 
 


pumipumi

Nincs mire várnunk, hiszen nem befejezték a terhességemet, hanem úgy ment el a baba, hogyha nem vagyok eszméletlen türelmetlen a 29.napon, és nem atomóra pontosságú a havim, akkor nem is csinálok tesztet :arrow: És akkor kisem derül, hogy terhes voltam, egyszerűen elmenstruáltam a nem is látott babát...
Szépen visszaállok a régi kerékvágásba. Edzés, diéta és NEM AGYALÁS, nem fogok írogatni babás fórumokra, sem mert akkor teljesen a befolyása alá kerülök...

Valószínűleg én már nem leszek 2009-ben két gyermekes, de kívánok nektek soksoksoksoksok boldogságot, egészséget, meg minden jót!

málna2162
 
 


Málna! Nagyon sajnálom.... Remélem rövid időn belül összejön a második baby!

Pumipumi! A tünetmentességtől ne aggódj, hiszen neked az elajétől fogva nem volt semmi tüneted, és milyen szép nagy volt már a múltkor a babátok! Amúgy a sogornőm mpst 29 hetes kismama és soha egyszer ne volt semmi émelygése. Sőt csak a 9-ik hét ederült ki a terhessége, mert két alkalommal is volt egy kevés vérzése!! Szóval ahány nő annyi féle terhesség!

Endaaj! Tulipános! Ez a labda minden korházban megtalálható? Gondolom nem nekünk kell vinni ugye? Bocs, a buta kérdésért!
Vendég
 


hááát Melinda nem hiszem,hogy minden kórházban van!Budapesten a Jánosban volt de itt Ajkán vagy Veszprémben?Hát nem hiszem,hogy van!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Jó kis élet kerekedett itt! :D
Én SZTK-s rendelésre járok. Van a dokinőmnek magánrendelése is novembertől, számítottam rá, hogy esetleg átirányít oda, de eddig nem hozta szóba. Gondolom sejti, hogy aki a IX. kerületi rendelésére jár, annak nem biztos, hogy közel van a XVI. Kerület. Még csak egyszer voltam nála, akkor nem adtam pénzt. Szerintetek a későbbiekben „illik”? Vagy ha úgy döntünk, hogy felkérjük a szülésre, akkor sejti, hogy a hálapénzben köszönjük meg a közreműködését?

Tulipános: én Bioptron lámpát még sosem használtam, de egyik kolléganőm szokta megfázásoknál. Nem régen gyulladást érzett az arcában, valószínűleg huzattól, és azzal kezelte. 1 nap után jobban volt. Feloldotta a gyulladást, utána folyton folyt az orra, gondolom, így tisztult ki az arca, így bizti nem rossz dolog.
Vendég
 


Nóna: a vonalzómat képként tettem be. És magát a képet kicsinyítettem le, persze véletlenül.

Meli
! gratula a petezsákhoz! :D Mi is olyan nagyon örültünk, mikor először megláttuk a mi kis 3 mm-es zsákocskánkat!

Judit: igen, mi már ismerősök vagyunk. Most legalább már képet is látok a picilányról. Nagyon szép!
Vendég
 


Macianyu! Abban igazad van, ha császárra kerül a sor, jobb, ha fogadott orvosa van az embernek. Éppen emiatt hezitálok. Hogy jó, ha olyan van ott, akiben megbízok, de ha már orvost fogadok, akkor szülésznőt még inkább kellene. A férjem nem lesz bent velem, csak a vajúdásnál, ameddig bírja. Legutóbb már azt mondta, hogy ott lesz velem végig, de inkább azért próbálja magát rászánni, mert az ismerős párok, ahol papás szülés volt, mind azt mondják, hogy a mamának jót tett, és a papának is nagy élmény. De benne nincs meg a vágy, hogy ezt átélje, én pedig amiatt, hogy más szerint mi a jó, nem fogom becibálni. Nem szeretném, ha a félelmei miatt rossz élmény lenne neki, ráadásul én sem biztos, hogy szeretném, ha olyan állapotban látna, és arra emlékezne, hogy ahogy mondtad kaka-pisi-vér folyik. Lásson az elején, amikor még segíteni is tud, utána menjen ki, aztán már csak a szép kis babáját lássa, és engem, ahogy már túl vagyok mindenen. Hogy csak a boldogság maradjon meg benne, és az öröm. Pókica a te férjednek is elhiszem, hogy rossz érzés volt a fájdalamd látni, és hát én sem örülnék, ha azt látnám, hogy a férjem vagdossák. Brrr
Vendég
 


Pókica! De jó, hogy ilyen gyorsan szülsz! Bennem mindig a hosszú vajúdások jutottak eszembe a szülésről, de most, hogy sok születéstörténetet olvasok, egyre többször olvasom, hogy nem is nagyon fájt (ok, mihez képest) és gyors volt (persze inkább a többedik babánál). Úgyhogy most súlykolom magamban, hogy nekem is ilyen lesz! Nem vagyok hajlandó a fájdalom miatt rágódni. :)

Pumipumi! Ha nem kórházban szülsz hol? Otthon? Vagy ilyen szülőházban? Vagy magánra gondolt a férjed? Én is gondoltam az alternatív szülésre, de nálam ez a labdában, bordásfalban merülne ki. A vízben szülés nem vonz, bár ki tudja mi lesz, ha odakerülök. Bár a zuhanyt szerintem élvezném, de én sem tudom, hogy bírnék állni a fájdalomtól remegő lábakkal. De még nagyon képben sem vagyok a témát tekintve.
Vendég
 


sziasztok
bocsi hogy azóta nem írtam de nem igazán tudtam belépni az oldalra :( az első babócám 2006.10.01.-én született és kisfiú André.mára már igazi kis rosszcsont.igen voltam már dokinál először ápr.6.án de akkor még nem látott semmit a doki elküldött vérvételre az aztmutatta hogy van valami :) aztán ápr.20.-án mentem újra dokihoz akkor már látszott 13mm-es tetezsák és benne a kis babóca ahogy mozgott a szívcsöve akkor mondta a doki hogy 6 hetes legközelebb pedig jövőhét hétfőn megyek dokihoz.vonalzót csináltam de nemtudom hogy kell erre az oldalra felrakni :oops:
anitaaa03
 
 


A bioptron lampat en is hasznaltam eleg gyakran, ex-anyosomnak volt. Volt mellmutetem, sokszor ajakherpesz, bringaversenyek utani sebek, es ezekben az esetekben hasznaltam, affele sebgyogyitasra, kulsoleg. Ja, es egyszer volt egy durva foghuzasom, inymutettel egybekotve, azutan is hasznaltam. Mindig eleg gyorsan es szepen gyogyultak a sebek, bar nem tudom, hogy a lampa nelkul milyen lett volna. SZerintem nem adnek ki ra penzt, de ha van, es turelmed is hasznalni, akkor artani biztosan nem art.

o'hara!szerintem nagyon jol teszed, ha meg sem kered a ferjed ilyen esetben. szerintem ha valaki nagyon odavan azert, hogy bent lehessen, akkor hagyni kell, de ha nem az a tipus, akkor jobb nem eroltetni, igy legalabb tenyleg csak a "szepre" emlekszik majd. es az, hogy kinek mi ez a "szep", az nyilvan ember-fuggo. te ugyis tudod, hogy gondol rad, es hogy az, ha tavol marad, az nem a te szemelyednek, hanem a szitunak szol...ugyhogy szerintem semmi gaz, ha nins ott. egyebkent is igy a normalis, abban az ertelemben, hogy ez mindig olyan noies dolog volt.
Odaig nem jutottm el, hogy megkerdezzem ferjem, hogy akkor megis hol szulunk, bar gondolom, magannal. Romaban a korhazak is olyanok, mint minden mas...regi, 2000 eve epult :):) kivul-belul, tenyleg mar viszolyog az ember, ha csak belep.

Kép
pumipumi
 
 


Anita!Ez azert nem volt semmi! Eloszor semmit nem lat, aztan 2 hetre ra a baboca...tok jo lehetett...en is ezert akarok varni kovetkezo hetig, akkor nagyobb valtozast latok. A vonalzot az alairas reszben, a profilodnal kell betenni, es kipipalni , hogy mindig elkuldje automatikusan. Amikor elkeszult a vonalzod, kaptal egy linket, azt kell bemasolni, es elotte beirni, hogy [img] es a vegere, hogy [/img[ az enyem pl igy nez ki:
Kép

Kép
pumipumi
 
 


ja, ezt elbenaztam, mert ahogy beirtam, persze hogy rogton atalakitotta...nna meg egyszer leirom
[img]link,%20amit%20kaptal%20szunet%20nelkul,%20valami%20ilyesmi:http:......2009.12.13-csimota.jpg%20aztan%20ezutan%20szunet%20nelkul%20:[/img]
vagy: egyszeruen hasznalod a "kep" fulet, majd beilleszted a linket es ujra a "kep" ful. istenem, milyen bonyolult vagyon :oops:

Kép
pumipumi
 
 


Anita! Gratula a babácskához! :D
Vendég
 


Pumipumi, szerencsére én sem vagyok az a típus, aki nagyon ragaszkodna ahhoz, hogy a férje a jelenlétével öntse a lelket belé. Így legalább ez sem okoz rossz érzést, vagy mételyt a akpcsolatban. Vannak sajna akiknél ez előfordul. Sokkal jobb lesz, ha a boldogságot látom majd az arcán. Néha-néha el is képzelem. :D Annyira édes, és jófej. Tényleg semmi szükség ilyesmivel borzolni az idegit. Csak sajna, kezdi bebeszélni magának, hogy nekem jó, ha ott van, hiába mondom, hogy csak akkor jó, ha erre vágyik. Ne halgasson senkire, csak azt gondolja át, hogyan is viselné az ott létet.

Málna, nagyon sajnálom, hogy így alakult. De jó, hogy ilyen pozitív vagy, így legalább lelkileg nem lesz gátja, hogy tavasszal már te is tologathasd a babakocsit. Nagyon drukkolok neked, hogy minden rendben legyen a továbbiakban, és mielőbb beszámolhass a következő sikeres tesztről, majd pedig te is itt örülhess a kis petezsákodnak!
Vendég
 


hat, igazad van...azzal tutira nem segit, ha az elkorcsult arckifejezeset latod. valojaban ok csak llkileg tudnak segiteni, semmi mas, de az meg csak akkor mukodik, ha tenyleg belulrol jon neki is. egyebkent nem normalis, ha mas is bent van szerintem, eleg az orvos, az o dolga. ha valaki ragszkodik, mint az en ferjem, az mas dolog, es orulok is neki. de az csak kinlodas lenne nekem is, ha azt latnam, hogy szenved....meghogy az miatt is gorcsoljek odabent? na nem! :):) az durva, amit irsz, hogy vannak parok, ahol ez gondot okozott. nyilvan a nonek ismernie kell a parjat, es nem tisztesseges, ha erre keri, ha o nem akarja. az ertheto, hogy van, akiknel ez akar undort is kivalthat, bar en nem tudom elkepzelni, de ez vegulis teljesen termeszetes.

Kép
pumipumi
 
 


Köszi a Bioptron lámpás tapasztalatokat! :lol: Még nem tudom belevágok-e!?
Nekem bent volt a párom a szülésnél!Egyenesen kikérte magának amikor azt mondtam nem biztos,hogy akarom,hogy bejöjjön!Azt mondta,hogy részese akar lenni a gyermekünk világrajöttének!Szóval bejött és nagyon nagy élmény volt neki!Ő vágta el a köldökzsinórt is! :)
Vendég
 


hát igen érdekes volt hogy 2 hét alatt annyit nőlt/fejlődött.megpróbáltam a vonalzót remélem jó lessz.egyébként menszesz szerint már durván 2 héttel nagyobb lenne de a doki szerint később fogant.így most dec.13-ra vagyok kiírva de nem tuti bizonytalan majd gondolom a többi uh alapján egyszer csak mondanak biztosat

Kép
Kép
anitaaa03
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: