Új privát üzeneted érkezett!

Aha! Akkor ezért nem nyert a kombinált!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Egy másik fórumon próbálkoztam, de binyek tájékoztatott, hogy itt találhatóak az ikres kismamák, és nagyobb is a forgalom, mint máshol :)

Nos, 30 éves vagyok, 6 éve házas. 2 kislányunk van (3,5 és 2 évesek). Most ismét állapotos vagyok, és ikreket várok. Spontán ikrek. Szeretnék hasonló cipőben járó anyukákkal erről tanácskozni, tapasztalatokat szerezni meg ilyenek.

Jelenleg 13 hetes és 4 napos terhes vagyok. Január 12-re írt ki a doki, de ez folyamatosan változik :lol:
A dokim a spontán szülés híve, és azt mondta, valsz. a 37. hét előtt beindul a szülés magától, na meg hogy ha a második baba nem akar befordulni, hát majd megfordítják odabent :?
Azt is mondta, hogy ha nyílik a méhszáj, mindenképpen befektet. Remélem nem fog nyílni a 35-36. hét előtt, előző terhességemkor is akkor nyílt.

Túl vagyok a tarkóredő szűrésen, ami jó lett (2,1 és 1,9mm) de a dokim integrált tesztet javasolt. Én elutasítottam, mert semmiképpen sem vetetném el a babákat, de azért bízok Istenben, hogy minden rendben velük! Legutóbb 5cm körüli volt a CRL, és nem volt köztük nagy eltérés!
Ja és egypetéjűek :)

Most alig várom, a genetikai uh-ot. Hajdú Krisztina doktornőhöz megyünk, az első kislányomat még nála szültem, de aztán már nem vállalt szüléseket, így most a harmadik szülésem a harmadik orvosnál lesz!

Más nem jut az eszembe!

Kata
labkat
 
 


Tudnátok segíteni? Hogy lehet azt megcsinálni, hogy ne kelljen minden alkalommal kikeresnem a topikot a listából, hanem ha bekönyvjelzőzöm, rögtön ide ugorjon az oldal?

Köszi a segítséget

Kata
labkat
 
 

 
 

Szia Kata!

Üdv itt! Szép nagy család lesztek! Gratulálok! :)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Labkat!
A megfordítják odaben kérdést mindenképpen nagyon beszéljétek át a dokiddal. Elég kemény tortúra mindkét félnek.
Ráadásul szó szerint az utolsó pillanatig fordulhat a második baba. Nekem a felvételen UH-n mindkét babám fejvégű volt, a műtőasztalon meg a hajam tudtam volna tépni. Kivették Danit, és mire Rékát szedték, farral fordult. 2 kilóval született, másnap a dokim annyit mondott, hogy ha én ezt a babát farral megszülöm vagy megfordítják, iszonyúan összetörik. Nem ijesztgetni akarlak, nem vagyok híve, de utólag már emiatt örültem a műtétnek. Amúgy én is azt vallom a mai napig, hogy inkább spontán... Szóval nem árt ezt a császár-nem császár kárdást jól körbejárni, szerencsére még van időd. :wink:
vovanda
 
 


Vovanda: egyre inkább úgy érzem, hogy jobban járok a császárral, pedig én nagyon szerettem volna természetesen szülni. Dehát nekem egyébként sem lehetne a gerincem miatt. :cry:

Labkat: a topik dologra még én sem jöttem rá, mindíg keresgetem, nem ugrik ide.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat vovanda. Nem tudok ebben még dönteni, szerintem minden úgy lesz, ahogy lennie kell, ebben hiszek. Meg az isteni gondviselésben, és az ima erejében.

Már az is rossz, hogy megint új orvost kellett keresnem, mert nehezen bízok meg bárkiben, de az Úrban bízok leginkább. Lehet ott a legtapasztaltabb orvos is, és az is véthet hibát! Úgyhogy ezt már megtanultam, hogy ha az Úr velem, velünk lesz, akkor a legjobb kezekben vagyunk, és vigyáz ránk!

Amúgy a férjem is a császár mellett lenne, de a doki nagyon spontán szülés párti. Remélem mindkét baba szépen befordul, és egymás után ki is bújnak.

Most meg valami más, amiben ha tudtok segíteni. Hogy nektek volt e ilyen tünet: pár napja szúrást éreztem a mellkasom bal oldalán - gondolom a szívem. Most megint van valami, és zúg a fülem is. Eléggé fejfájós vagyok, megérzem a meleg frontot, ami ugye jön most ezerrel a héten. Szóval a fejem is fáj már este óta. Amúgy a vérnyomásom általában alacsonyabb. Lehet hogy ennyire megzavarnak a hormonok, hogy még a szívem is belesajdul? Néha túl aggódós tudok lenni.

Kata
labkat
 
 


Szia timi!

Köszönöm a kedves köszöntést :)

Hát igen, jó nagy család leszünk. Nem is gondoltam rá, hogy ez így lesz. Valahogy úgy terveztük, hogy még itthon vagyok vállaljuk a harmadikat, és a negyediket talán évek múltán. Talán! De hát Isten másképp gondolta. Eddig nem is tudtuk, hogy voltak ikerek a családban, de kiderült, hogy nagymamám valamelyik nagymamája vagy dédmamája szült kétszer is ikreket még az 1900-as évek elején, de azok meghaltak :( ezért nem volt ismeretes a dolog. Hát 100 évnek is el kellett telnie, hogy a genetikai kis csoda megismétlődhessen, persze jobb befejezést remélve 8)

Kata
labkat
 
 


Mesélnétek még a szülésekről, egyéb várandóság alatti tapasztalatokról, szoptatási tapasztalatokról, spontán és császár szülésekről, hogy kinek hányadik hétre jöttek a babák?

Nagyon érdekelnek a tapasztalatok!

Kata
labkat
 
 


Kata!
A fülzúgás-fejfájás párosítás semmiképpen sem jó jel, próbálj meg valahol vérnyomást méretni. A terhesség megzavarhatja...
Császár: nekem spinállal csinálták, azt a két nyomást éreztem, amikor kivették a babákat. Többektől hallottam mostanában, hogy fájt a császár, ezt olyan nagyon nem értettem. Nekem azt mondták, húzást-nyomást érezhetek, fájdalmat nem. Ha fáj, elvileg azonnal altatnak. A csaszi után az a 3 nap volt nagyon gáz, amíg bent volt a varrat. Először felkelni kegyetlen... Ha csaszi lesz, szót kell fogadni: amint engedik, meg kell próbálni mozogni. Úgy hamarabb helyrerázódsz.
Szoptatni én spec. nem tudtam, cumisüvegből itták a tejemet. Bő 3 hónapig voltak a babók kizárólag anyatejesek, aztán abbahagytam.
Ha nem tudsz szoptatni, amint lehet, kezdj el fejni, hogy beinduljon a tej. Nekem a 2. napon már volt, jó sok, azzal nem is lett volna probléma, viszont akárhogy ügyeskedtem, állandó tejcsatorna-elzáródással kínlódtam.
Viszont vannak itt akik ügyesen szoptatnak... :wink:
vovanda
 
 


jó reggelt! Én tegnap 10 órától 5-ig aludva lettem hagyva, azonban azóta felváltva kell szórakoztatnom a lányaimat. Kissé kába vagyok :)

Üdv Kata! Gratulálok ehhez a szép nagy családhoz! Legyen sok örömöd a terhességben, mint itt sok kismamának! Ha eddig megúsztad a hányingeres heteket, talán ezután sem lesz hozzá "szerencséd". Viszont, ha az előző terhességed esetén is kinyílt a méhszáj már a 35-36. héten, akkor azért javasolt a 3. trimeszterben a kíméletes, pihenős lét (már amennyire ez a két meglévő lurkó mellett lehetséges), mert azért itt nagyobb súlyt fogsz cipelni, ha nem is duplát.
Az én dokim kimondottan császár párti volt ikrek esetén, és sikerült engem is beijesztenie, pedig én abszolut a spontán szülés híve voltam. Szerinte míg az A babát szülöm, a B baba sérülhet. Kicsi az esély, csupán pár százalék, de én nem mertem volna vállalni ezt a kockázatot. Aztán a sors segített, hogy ne kelljen döntenem, mert fél napos vajúdás után sem nyíltam jobban egy ujjnyinál. Jött a császár. 35+3 napos voltam. Engem altattak, miután nem hatott az érzéstelenítő, de tuti csak azért, mert annyira koncentráltam, hogy nehogy vmit is érezzek. (Előtte már engem is jól besz...attak a kedves kismama barátnőim, hogy nekik fájt.)
A szoptatás terén gondolom már van némi tapasztalat, itt csupán az okozhat nehézséget, ha kicsik lesznek a babók, és gyengék a szopihoz. Akkor Vanda módszere, a fejés, cumiztatás müxik. Aztán nekem sikerült itthon szép fokozatosan átszoktatni a lányokat a kizárólagos szopizásra (már a kórházban is próbálkoztunk vele). Fórumos anyukáknak köszönhetően egyszerre tudom szoptatni a két apróságomat. Érdekes, sokkal jobb étvággyal esznek együtt :lol: Most vagyunk 11 hetesek, még bírom tejjel. Remélem még így lesz 1-2 hónapig.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyulasz, Timi, nem saját tapasztalat, hanem anyumé. Általában a kombinált mosó-szárítógépek hamar tönkremennek, érdemes külön venni. Amúgy ha az ember kiveszi a ruhát még melegen, azonnal, hogy a szárító program lejárt, és jól kirázza, akkor valóban akár mellőzheti is a vasalást.
Kipróbáltam 800-on, nem rossz, de valóban, van még mit javulni. Nos, akkor csökkentem a javasolt 400-ra :lol:

Hát igen, Emma már több mint egy kilóval nehezebb, mint Míra. Nem hiába hívja az apja Döncinek :oops: :lol: Eddig miatta keltünk az éjszaka plusz egyszer, így nemcsak hogy többet eszik, mint Minike, de eggyel többször is. Ma volt a 2. éjszakánk, hogy nem ébredt. Remélem nem csak ízelítő volt, hanem már így is maradunk.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: gratulálok az átaludt éjszakához! Ügyesek vagytok! :)

Én most már biztosan tudom, hogy a babákat érzem mocorogni! Az elmúlt pár napban csak 1x-2x éreztem, de ma szinte egész délelőtt! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Hahó Csajok! :lol:

Kata!
Örülök,hogy idetaláltál! :wink:
Húúú,tényleg van pár kérdésed! :roll: Lássuk..
Én 37+4-re szültem,Marci 2800g,Maja 2600g volt.Én is spontán akartam szülni,mindkettő menetirányban állt hozzá,Marci elöl,Maja mögötte.Aztán mikor vajudás közben 2x majdnem teljesen megállt Marci szive,akkor én mondtam leghangosabban és leghatározottabban, hogy menjünk a műtőbe! :roll: Engem epidurállal érzéstelenítettek,amitől nagyon féltem(hogy lebénulok :shock: ),de nem lett semmi gond és egyáltalán nem is fájt se az érzéstelenítés,se a császár.Az egyetlen negatívum az volt,hogy én végig hánytam,amig folyt a műtét,de nekem ez idegi alapon van.A nagylányomat simán szültem,de ott is okádtam vagy 5x! :shock:
Kicsit szenvedtem a szopival a kórházban,de otthon már remekül ment a tandemszopi.Négy hónapig szoptattam, ez nálam nagy szó,mert nagyon utálom csinálni!Ne kérdezd miért,mert nem tudom,csak nekem olyan macerás.... :roll:

binyek
 
 


Sziasztok!

Hála Istennek már jól vagyok! A fejfájás is elmúlt. Reggel bedobtam egy tejeskávét, és mértem utána vérnyomást, akkor volt 104/67. Úgy tűnik nagyon alacsony lehetett a vérnyomásom, és az viselt meg, bár úgy tudtam ezek a magas vérnyomás jelei. De így mégsem. Pedig vérnyomás mérés előtt is zúgott a fülem és fájt a fejem. Szóval elég érdekes. Olvasgattam is e témában, és azt írták, simán lehet a hormonoknak is betudható, és hát ehhez egy alacsony vérnyomás... Alapból is elég alacsony szokott lenni, túl kövérnek se mondanám magamat, mert 170cm-hez most 72kg társul. Szóval nem vagyok egy nagyon vékony, de túlsúlyos se. Szeretek mozogni, bár most ez mellékes. Nem dohányoztam, nem kávéztam, nem iszok alkoholt... csak néha gyógyszerekkel szennyezem magamat, de ez is ritka. De mindenképp kérek időpontot a dokihoz a jövő hétre!

vovanda: na a császártól ezért tartok. A hasi fájdalmak miatt. Barátnőm egy hétig alig bírt menni, meg felegyenesedni. A gátmetszés és a hüvelyi szülés meg már megy. Legutóbb nem is volt semmi gond a terhesség után, simán tudtam közlekedni, egyáltalán nem fájt a gátsebem. De persze a babák számítanak.
A spinál az a gerincbe adott érzéstelenítés? Csak mert az első kislányomat EDA-val szültem, úgyhogy már olyanban is volt részem, és tényleg nem éreztem semmit odalent. Mondjuk nagyon vérzett a méhem. Ezért pl tartok a spontán szüléstől, mert azt olvastam, hogy iker szülésnél nagyon vérezhet a méh, nekem meg egyesnél is vérzett. De hát majd meglátjuk még hogy lesz.
Remélem nem lesz gond a szoptatással. Nagylányomat 13 hónapig, a kisebbet meg 20 hónapig szoptattam, csak hát nem tudom hogy tudja fenntartani a két gyerek ellátását a tejtermelés. Bár én hiszek abban, hogy erre is képes beállni a testem. Már annak is örülni fogok, ha 6 hónapig szoptathatom őket. Veruska nehezen tanult meg szopizni, de Johi már a szülőágyon szopizott. Ez is aggaszt, hogy ha császár lenne, akkor vajon megkaphatom e a babákat egy egy szoptatás félére...
A kórházban ahol szülök, nem táplálják a babákat aminek én kifejezetten örülök, mert így legalább beindul a tej!
Bár nem tudom milyen mindez akkor, ha a baba koraszülött! Mennyire kész a szopizásra, és mennyie engedik.

törpilla: csoda helyes ikreid vannak :) Hát én is olyan tanácstalan vagyok szülés téren. Jobbára már a császár pártján álltam, de aztán jött a doki, hogy ő a spontán szülést pártolja. Egy fórumon találkoztam egy ikres anyukával, aki viszont nagyon jó élménnyel számolt be az ikrei szüléséről. Szépen befordultak a lánykái, és egymás után ügyesen kibújtak. Én is erre próbálok gondolni. Neki második terhessége volt, és 37. héten indult be a szülés. Szóval azért bizakodok, hogy én is kihúzom addig. Sajnos a hányás nem került el. A 6. héttől piszkosul rosszul tudtam lenni, és sokszor hánytam, le is ment egy kiló, de most már kezdek jobban lenni, és a gyomrom is csak este ég. Jobbára nekem esti rosszulléteim szoktak lenni. Ami érdekes, hogy a babákat a 10. hét körül érezgettem, és aztán kimaradt egy kis idő, majd tegnap megint elkezdtem őket érezni. Hátrahajló a méhem, ezért gondolom jobbára úgy püfölnek, hogy nem érzem. Bár nagyon fáj a farcsontom vagy mi...
Egyébként olvasgattam a szoptatásról is, és én is a páros szoptatás mellett szavaztam, mert amúgy is ha szoptattam, a másik cicimből mindig spriccelt a tej. Szóval nem akarom elpazarolni azt, ami termelődik, főleg hogy most majd két kis csöppséget kell nevelgetni.
A férjem amúgy koraszülött volt, és nagyon apró! Most jó magas, és erős pasi, szóval emiatt nem izgulok, de azért tényleg remélem hogy minél tovább tudom hordani a babákat, hogy elég érettek legyenek a szoptatásra!

timi: mint pocakos most tőled kérdeznék pár dolgot. Szedsz terhes vitamint? Csak mert én arra gondoltam, hogy mivel ikrek, és hogy most jobban kell a kaja nekik, hát végig szedni fogom. A lányokkal korábban nem szedtem csak jobbára az első és a harmadik trimeszterben, de már akkor is csak hébe-hóba.
Másrészt te milyen vizsgálatokra mentél el eddig, és mit tervezel még? Én nem voltam csak a szimpla 12hetes uh-on a dokim csinálta, és a tarkóredőket nézte. Az orrcsontot meg se kukkantotta. Javasolta az integrált tesztet, de én feleslegesnek tartom, mert nem vetetném el a babákat semmiképp. Genetikai uh-ra a Praxisba megyek, vagyis oda szeretnék mindenképp Hajdú Krisztina doktornőhöz. Az első lánykámat nála szültem, és ő aztán tudja a dolgát, ha genetikáról van szó! Mást nem tervezek!

Kata
labkat
 
 


Folytatom,csak elküldtem,nehogy elvesszen....

Mi megcsináltattuk az integrált tesztet,Hajdú dokinő nézte az uh-t és valami horibilis szám jött ki.1:27000-hez,ha jól emlékszem.Szóval tuti volt,hogy nincs bajuk.
A méhszájadra tényleg próbálj vigyázni,mert ez a legnagyobb rákfenéje ennek a "hülye" ikerterhességnek!
Ha elég ideig vannak bent és elég nagyok és fejlettek,amikor megszületnek,akkor 100x könnyebb dolgod lesz neked is és nekik is az élet megszokásával!Én mindig ezt mondom mindenkinek,igaz csajok!!Mert én is nyavalyogtam a 7. hónaptól,hogy nagyon nehéz meg fáj meg minden,de akkor elmondta valaki,hogy mennyivel egyszerűbb fejlett babákat ellátni,mint egy pici, nehezen evő és túlérzékeny koraszülöttet.Azóta én is ezt hirdetem! :lol: :lol:

Törpi!
gyönyörűek a kis puncisaid! :lol:

Timi!
Fogsz Te még könyörögni,hogy ne rugdossanak már annyit! :lol: :lol: Én is így voltam! :wink:

binyek
 
 


binyek: remélem hogy én is ki tudom őket hordani addig mint te. Bár akkor épp karácsony lesz, ha én 37+4 naposan szülök :D de kapnánk két szép ajándékot.
Egyébként amit írtál eszembe juttatott még egy kérdést: Hogy tudják nézni mindkét baba szívhangját? Egyszerűen két CTG v NST készüléket raknak a hasamra? Nem zavar be az egyik baba szívhangja a másikéba?
Egyébként én is féltem őket. Ha bármi gond lesz, én is ordítok a műtőért. A leginkább attól tartok, hogy egyiket megszülöm, és a másikat meg mondjuk császárral szedik ki. Na ez nagy ... lenne! Mert nem akarok szenvedni a szüléssel, ha már úgyis császár lesz a vége. Pedig erre is olvastam egy példát!
Olyan izgatott vagyok, és már úgy várom, hogy túl legyünk a 20. héten, de talán a legjobb az lenne, ha itt tarthatnám már őket a karomban éppen és egészségesen! Akkor megkönnyebbülnék! De hát mindennek meg van a maga ideje.

Bocs hogy ennyit pofázok, de épp alszanak a lányok, az ujjaim meg csak úgy pörögnek :lol:

Na most látom, hogy a vonalzó se műkszik :( Egy nappal se ment tovább!

Érdekelne még pár dolog: babakocsit milyet érdemes venni. Jobb szeretnék használtat, mert nem nagyon akarjuk magunkat nagyon költségekbe verni. Mit ajánlotok? Én a lányokat is sokat altattam szabadban, még télen is. Symbaba babakocsink van itthon. Talán érdemesebb lenne egyes babakocsit venni emellé, vagy hasznos egy ikerbabakocsi?

Na és az altatás. Valakinél láttam, hogy két kiságyat toltak össze. De hallottam olyat is, hogy együtt altatták őket egy darabig. Szerintetek mi a jobb?

De tényleg meséljetek magatokról, szeretnék megismerni mindenkit. Bár nem igérem, hogy gyorsan képbe kerülök, eléggé feledékeny vagyok mostanság :roll:

Kata
labkat
 
 


Szia Kata!Gratulálok én is :wink:
Vendég
 


Amúgy a szoptatás már nekem is teher volt így a 20. hónap után, de nem tudtam leszoktatni addig Johannámat. Lerángatta a ruhámat! Nagyon kis vad, akaratos leányka!

A méhszájam egyébként érdekes volt. Azt mondták az előző terhességemnél, hogy a külső méhszáj nyílt ki, de a belső nem. No ez meglepett. Szóval így voltam nyitva csak egy hónapig! Remélem most nem leszek. De megfogadva a tanácsotokat mindenképp fekszek az utolsó trimeszterben, és pihenek mint még soha! Jó lenne minél tovább növeszteni őket a pocakban!

Nincs pocakos fotótok a végéről? Olyan kíváncsi vagyok mekkora lesz majd a hasam!

Amúgy binyek, a kombinált tesztet is megcsináltattad, vagy csak az integráltat. Úgy tudom mindkettő együtt az igazi, de nekem csak az integráltat ajánlotta fel a doki. Egyébként az integrált mennyibe kerül? Úgy tudom a kombinált 25eHuf körüli az Istenhegyi klinikán, de az integráltról mintha az írták volna, hogy csak 15eHuf körüli???

Kata
labkat
 
 


Szia nyulasz!

De jó neked, hogy már a vége felé jársz! Hogy bírod? Nagy már a pocid? Mennyi többletnél tartasz? Egy vagy kétpetéjű ikreid lesznek? A nemüket elárulod? Hol fogsz szülni? Te milyen vizsgálatokat csináltattál meg? Van a pocaklakókon kívül még gyerek a háznál?

Kata
labkat
 
 


Kata :lol:
Köszönöm kérdéseid,akkor sorban.

Nekem is nyitva a külső méhszáj,és rövidült is a méhnyak.Sok pihit írt elő a doki,jó lenne augusztusig egyben maradni.

Nem olyan túl nagy a pocim,illetve magamhoz képest nagy,de láttam én már egy babával nagyobb pocit.Persze még lehet,hogy jól beindul.Keresek majd képet,és feldobom

15-16 kilónál tartok,170 cm vagyok,és most 81,5 kiló.

Kétpetéjüek,van egy Noémink,és egy Balázsunk. :D

Péterfy kórházban fogok szülni...igazából csaszira készülök,enyém doki helyeselte,szerinte ikreknél ez a legbiztonságosabb.Aztán meglátjuk,most elvileg már mindketten befordultak.

Nincs gyerekünk még,ők is lombikbabák,nem kevés küzdelemmel.

Vizsgálat csak a genetikai uhu volt,szintén Hajdú krisztinánál.Mást nem csináltattam.

És most döbbenek rá,hogy én vagyok a következő ikres aki szül :shock: mondhatni rangidős :lol:
Vendég
 


Nyulasz: bizony rangidős vagy! :D

Kata: én Elevitet szedek és végig szedni fogom, napi 2 folsavat pluszban mellé, mert sajna problémáim vannak a folsav és vas felszívódással. Néha 1-1 c vitamint is bekapok és magnézium+kálcium keverékét is szednem kell, ezt a doki írta fel és a gyógyszertár keveri ki. Mi is lombikosok vagyunk, sok küzdelem után várjuk a babákat és kétpetéjűek. A kórházamban automatikusan vettek vért a 12. heti uh mellé ingyen, genetikaira a 18. héten Hajdú doktornőhöz megyek az Istenhegyire.

A babákkal pedig minden nap megbeszélem, hogy mikuláskor jöhetnek, akkor már 37-38 hetesek leszünk.

Én most tartok 5-6 kg plussznál. Szerintetek ez rendben van? Bár nem lehet túl sok, mert csak pocakra és mellre ment eddíg. :wink:

Binyek: na, azt az állapotot is alig várom, hogy kis nyugalomért könyöröghessek! Nem bánom én, ha fájni fog, csak rugdossanak!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Kata!
Most megfogtál ezzel a vizsgálattal!Nem tudom,hogy melyiket csináltattam!25-öt fizettem és a véremet meg az uh-t elemezték ki.Istenhegyin voltunk.

Babakocsitémát 2-3 oldallal ezelőtt kiveséztük.Olvass vissza!A csajok találtak egy egész jó ikres kocsit!Ami csodaszámba megy... :roll:

Vajúdásnál 2 gép van a hasadon,igen.Mi nagyon röhögtünk,mert annyira gyengék voltak a fájásaim,hogy reggel 7-től este 6-ig tágultam ki úgy,hogy talán 3-4x volt olyan erős az összehúzódás,ami igazi fájásnak mondható.A dokim már nem tudta,hogy mit csináljon.40-es cseppszámon ment az oxi a karomba,2 Nst a hasamon,ültem a nagy labdán kapaszkodva az ágyszélébe meg az infúziós állványba és így ülve egyszer csak az jutott eszembe,hogy mint Frankensteinék várjuk,hogy belém csapjon a villám és életre keljek!Hát amikor ezt kimondtam úgy röhögött minden doki meg szülésznő,gondolhatod!!! :lol: :lol: :lol:
Annyira nem voltak fájásaim,hogy burkot is anélkül repesztettünk,pedig azt nagyon nem szabad!De azt mondta a dokim,hogy most vagy repesztünk burkot vagy visszamegyek az osztályra!(ez még a szívleállások elött volt)Én meg mondtam,hogy ha ő nem,akkor én repesztek,mert én már fél napos szülőszoba után nem megyek vissza az osztályra szégyenszemre! :roll:

A külső méhszáj nem olyan gáz,ha nyílik,csak a belső tartson! :wink:

binyek
 
 


Kata!
pont azt néztem,hogy Te biztos a kórházban karácsonyozol! :roll:

Én nagyon befekvés ellenes voltam.Bajai vagyok,de Szegedre jártam nőgyógyihoz,ahol félidőben be kell feküdni minden ikresnek.Ezért otthagytam a dokim és átmentem Szekszárdra,ahol egyáltalán nem kell befeküdni,csak ha baj van.Na amikor betöltöttem a 36-ot,akkor ÖNSZÁNTAMBÓL bekértem magam a kórházba,mert már olyan szarul éreztem magam akkora hassal,hogy úgy voltam vele,hogy inkább legyek felügyelet alatt! :roll:

binyek
 
 


Sziasztok!

Labkat! gratulálok a csemetékhez, boldog babavárást kívánok!A lányok 38+6 nap születtek csaszival. Sima szülésre készültünk, de lepény probléma miatt csaszi lett, de szerintem nem volt vészes. érzéstelenítés, műtét nem fájt, utána meg minnél jobban mocorogsz, annál hamarabb javulsz. . A lányok picik voltak, 2280 és 2310 gramm, 44 cmmel. Már nem olyan picik, Regi 7, Dorka 9 kg körüli :)

Timi! vége felé engem is rugdostak úgy, azt hittem leszakadnak a szerveim :shock:

Törpilla!
Most vagyunk 11 hetesek, még bírom tejjel. Remélem még így lesz 1-2 hónapig.

Mi az h 1-2 hónap?! :lol: a csajaim még mindig szopiznak, persze mellé már eszenk más kajákat is, ill csak estére kevés a tejem, akkor tápszert kapnak. :lol:

Kép
hostile
 
 


binyek: az a 25eHuf-os a kombinált teszt. Már meg kellett volna csináltatni. Amúgy azt olvastam, hogy ikreknél nem nagyon hoz ki jó eredményt. A 36. héten én se bánom ha már befekszek, de szerintem már a 35. héten befektet a doki, bár remélem nem lesz gond.
A fájások miatt én is kicsit izgulok. A második szülésem elég érdekesen indult be, a 38. héten. 5 perces fájásaim voltak már két órája, amikor bementünk a kórházba, de nagyon nagyon enyhe fájások. Aztán reggel fél nyolc körül bejött a dokim, és mondta hogy azért két ujjnyira nyitva vagyok, így burkot repeszt, mert ilyenkor már szabad. Egy szülésznő fenyegetett is, hogy szerinte nem fog ebből szülés lenni! Aztán beindultak a fájások rendesen, még hátra volt a borotválás, meg a beöntés, de egy órán keresztül nem kelhettem fel, nehogy a baba elé jöjjön a köldökzsinór. Az szörnyen rossz volt. Két óra múlva már meg is volt a kis Johanna :)

Örömmel látom, hogy Hajdú doktornőt jobbára ismeritek, én is kedvelem. Sajnáltam nagyon, hogy már nem vállalt többé szülést :( Ha vállalna, most is hozzá járnék terhes gondozásra!

hostile: De jó a vonalzód. A kedvenc igém ez, és ezt mindig szem előtt tartom. Végül is csak örülhetek annak, hogy már 4 jutalmat is kaptunk :)

Kata
labkat
 
 


Binyek,azért durva félidőnél befektetni egy ikres kismamit :shock: akkor voltam a legjobb formámban :D
Vendég
 


...de még most is,bár a formám már nem a régi,de ha belegondolok,hogy az elmúlt pár hétben mennyi mindent megcsináltam,hát nem is tudom,ha benn kellett volna lennem a kórházban,biztos attól szülök meg,hogy ezen idegesítem magam,hogy sehogysem állunk a babadolgokkal...
Vendég
 


Néztem a fotókat. Olyan helyes pocakokat láttam,és szép uh fotókat, meg szép babákat :)

binyek, jó a szoptatós képed, én is így képzelem a szoptatást. El is terveztem, hogy szerzek valahonnan szoptatós párnát, mert arra most biztos szükségem lesz....

Lassan megyek, mert fáj a pocim az ülsétől...

Valaki tudna tanácsot adni, hogy hogy lehet olyan vonalzót beilleszteni, ami folyamatosan frissül? Én az aláíráshoz illesztettem be, az jó?

Kata
labkat
 
 


ez két hete készült,31 hetesen

Kép
Vendég
 


Hú, nyulasz, nagyon szép nagy pocid van! Olyan mintha már lentebb is lenne, vagy én rosszul látom? Nekem a 38 hetes pocim volt ez egy babával :o

Kata
labkat
 
 


Kata,igen elég lenn van a pocim...de szinte végig így volt,biztos azért,mert a kiscsajunk ott lenn tanyázik régóta :D
Vendég
 


ez meg egy múlthét csütörtöki kép,ruhában pár hónapot le is tagadhatok :lol:
Kép

rólad fotó?És a csajokról?Róluk is szívesen nézegetünk képeket :D
Vendég
 


...nem szőrös a hónomalja,csak annak látszik :lol:
Vendég
 


Nyulasz!
De dinka vagy! :lol: :lol: :lol: Nem is néztem volna a hónaljad,ha nem mondod!

Kata!
Nekem megvan még az ikres szopipárnám!Akarod kicsi pénzért? :wink:

Kattints rá a Picasa-mra a két vonalzó között és a legelső(időben) album(a lapon a legutolsó) első képén van az én hasamról is kép!

Én is azt mondtam,hogy nincs az az isten,hogy befeküdjek,amikor itt az enyhén problémás kamaszlányom,aki elveszti a szüzességét 11 és fél évesen,mire kiengednek! :roll:

binyek
 
 


nyulasz: hát ruhában nem is látszik a pocid. Mondjuk más oldalról az egész mint szemből, nem adja úgy vissza a kép. A hónaljon meg jót nevettem :lol:

A képeim túl nagyok, és nem engedi feltölteni. Pedig már akartam. Tanácsot kérek mit tegyek??? Hol kicsinyítsem őket???
Vagy hogy rakjam fel őket, hogy a rendszer elfogadja???

binyek: nagyon jók a képek. Hatalmas hasad volt! Annyira helyesek a gyerkőcök :) Képzeld, ahogy néztem a képeket, Johanna kislányom mondta, hogy baba, és pszt, ha látta hogy aludtak, meg puszilgatta a monitort :D Remélem a kisbabákkal is ilyen lesz :)
Szoptatós párna ügyben még várni szeretnék, mert lehet hogy tudok kölcsön kapni, attól függ meddig szoptat a barátnőm. Ha tudsz novemberig várni az eladással, akkor még beszélhetünk róla. Ok?

Jó éjt mindenkinek!

Kata
labkat
 
 


Binyek!

Most vettem csak észre (hogy írtad) a linket a két vonalzó között!

Meg kell zabálni a gyerekeidet. Főleg az tetszik, amin a kukoricával küzdenek. :D :D :D :D
Mennyire hasonlítanak egymásra.
Nagyon jó az új hajszíned!!!!!

Tünde

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Kata, üdv itt! Gratulálok a 4 Jutalomhoz! :wink:

Nyulasz, tán egyszerűbb lett volna szőrteleníteni, mint most itt letagadni azt a kis hónaljkutyát meg magyarázkodni.... :roll: :lol: :lol:

Timi, nekem már tegnaptól a hólyagomat püfölik, de én olyan boldog vagyok minden egyes rúgástól és mocorgástól! :D

Binyek, félidősen befektetik az ikres kismamikat? :shock: Azért az nem túlzás? Engem most mindenki azzal riogat, hogy itt a 30. héten befektetnek. Persze először is adja az ég, hogy bent maradjanak addig, ez a legfontosabb, meg ha be kell feküdni hát be kell feküdni, de azért én is jobb szeretnék itthon, nyugodtan készülődni a picikék fogadására... :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ja, és nagyon cukik a babák! :D

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Halihó!

Üdv minden ikres kismaminak, anyukának. Néha zugolvasok itt :oops: máshol írogatok, de van aki már ismer :lol: :lol: :lol:
Szóval Szegeden szültem és nekem csak a 33. hét végén kellett befeküdnöm, akkor is csak azért mert szülni mentem :? szerintem ezt orvosa válogatja, van aki nem akarja felvállalni hogy a kismamija ténferegjen ikres hassal. Az én dokim tök rendes volt, igaz 2 hetente berángatott vizsgálatokra, de én örültem mert akkor mindig láttam a csajszikat is uhun :lol: :lol: :lol:
Nem tudni miért szültem olyan korán, kímélő életmódot éltem :roll: sajnos nem kaptam előtte tüdőérlelő szurit se, így egy jó darabig az intenzíven voltak a lányok. Szóval mikor nyavalyognátok tényleg jusson eszetekbe, hogy jobb kézbe fogni őket, mint üveg mögül integetni nekik. Kinga 2070 g, Petra 1820 g volt és szerencsére semmi nem maradt vissza nekik, egészségesek :P

Jó babavárást, meg gyerkőcnevelést Mindenkinek :wink:
davandi
 
 


Köszönjük a dicséreteket! :lol: Átadom az illetékeseknek! :wink:

Kata!
Párna ráér egyelőre...Majd szólsz!

Tünde!
Most a kukorica a sláger nálunk! :wink:

Rana!
legalább tudod,hogy van hólyagod! :lol:

Andi!
Most Ti jöttök a szülinappal?Vagy Marysunk? :shock:

binyek
 
 


Binyek: Marysék már túl vannak rajta, csak akkor "nyaraltak" :lol: :lol: :lol: előttünk még Riddencs van 17-én aztán jövünk mi 8) én is azt mondom amit Te: el se hiszem.... :lol: :lol: :lol:
davandi
 
 


Sziasztok!

Volna egy kérdésem. Úgy néz ki, hogy lehet hogy nem lesz kész az AFP eredményem a genetikai uh-ra. De ahogy olvasgattam ikreknél nem is jó eredményt mutat az AFP.

Mit gondoltok? Nálatok hogy volt?

Egyébként augusztus 15-én 9:20-ra megyek a Praxisba Hajdú doktornőhöz. Most először csináltatunk 4D felvételt is, amit kíváncsian várok, mert ikreknél ez biztos nagyon érdekes lesz :)

Kata
labkat
 
 


Az én dokim egyáltalán nem foglalkozott az AFP-vel.

Az Uh tényleg érdekes,de túl sokat ne várj,mert lehet hogy pont nem fogtok semmit látni,mert takarják egymást.Bár elég picik még,lehet hogy mégse....Na jó sokat segítettem,mi? :lol:
Nálunk félidőtől szinte alig lehetett kivenni,hogy kinek mije és hogy áll! :lol: Kicsit nagy volt bent a népsűrűség!Ezért nem is tudtuk Majáról,hogy kislány egészen a szülésig.Csak én állítottam erősen,hogy annak kell lennie! :twisted:

Andi!
Tényleg hihetetlen,hogy már eltelt egy év! :shock: Na innentől kell nagyon élvezni minden pillanatot még kb 5-6 évig és utána kezdődik a dilihopp!!! :roll: :roll:

binyek
 
 


Kata,nekem nem is néztek AFP-t :D

Mi 16 hetesen voltunk 4D-n,és szuper jó volt.

Szia Andi :D

Tök jó fejek vagytok,hogy benéztek ide.
Vendég
 


Kata!
Az AFP ikreknél nem sokat ér...

Babakocsi: azt kell végiggondolni, mire fogod használni. Fontosak a méretek, hol kell vele elférned. Babaoltok szintjén a Brendonban van a legnagyobb választék, ráadásul a honlapjukon fent vannak a kocsik méretei is. Szóval érdemes azokat végignézni és akkor nagyjából kialakul egy kép, hogy mit is akarsz. Tökéletes ikerkocsi nincs, de azért nem reménytelen a helyzet.

CTG: gét gépet kapsz és nem zavarják egymást.

Korababák: nagyon meg kell nézni és kérdezősködni kell annak a kórháznak a gyakorlatáról, ahol szülni fogsz. Óriási eltérések vannak. Pl. Davandi ikreit még csak egy szobába se tették a PICen. Az enyémek végig egymás mellett voltak, sőt, előre megmondták, hogy ha csak az egyiküket kell átvinni, viszik a másikat is, nem választják szét őket. Van ahonnan külön is hazaadják a babákat, nálunk fel sem merült. stb. Szóval nagyok az eltérések. Ha nincs szülésznőd, szerintem fogadj, nekem nagyon nagy segítség volt mindkét terhességnél. Az ikrekkel meg a 28. héttől hetente jártam dokihoz.
vovanda
 
 


Akkor jó, ha ti is ezt mondjátok. Remélem azért a 18. hét még annyira nem nagy kavarodást okoz, és jól látjuk már a babákat! Meg így, hogy egypetéjűek, egyneműek is és elég csak az egyiknek meglátni a lába közét :D

vovanda: sajnos a Brendon nem a mi pénztárcánkhoz méretezi az árait, így is valsz. csak használt babakocsira futja majd. Mindenképpen nagy babakocsit szeretnék, hogy jól elférjenek benne a babák és sokáig kiszolgálja őket!
Sajnos a kórházban ahol szülök úgy tudom nincs ez a PIC osztály, ami kissé engem is aggaszt. De remélem nem lesz gond, és kihordom őket addig, hogy ne legyenek koraszülüttek. Ezért mindent megteszek, még ha végig is kell feküdnöm két hónapot! Most is sokat pihenek.
Sose volt választott szülésznőm. Nem annyira tartom hasznosnak, valaki úgyis ott van, és nekem az elég. Másrészt ha császár lenne a vége, nem igazán látnám értelmét hogy kifizessünk 20e rupkót még neki is. Szóval én bízok abban, hogy probléma mentes szüléseim voltak eddig is, az Úr segítségével most is így lesz!
De köszönöm a tanácsokat!

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!

Nárciszka :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Törpilla
Nagyon édesek a Pillácskák :lol:

Nyulasz
Nagyon jó a szárítógép :lol: :lol: :lol: :lol:
Szép a pocid!

Labkat
Üdv itt! Nekem is spontán ikreim lesznek!
Én csak UH-n és a vércukor-terheléses vizsgálaton voltam (meg általános vérvételen).
Topik: én lementettem könyvjelzőnek... mindig ott nyílik meg, ahol legutóbb írtam... könnyű visszaolvasni :wink:
Én szedek terhesvitamint és magnéziumot (ha el nem felejtem beszedni :oops: )
Vendég
 


Elvileg 3 hónapom van vissza :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Labkat!
Mi sem a Brendonban vettük. Ott csak kinéztem. :lol: Jó, mert a honlapjukon fent van az összes járgány mérete-súlya (nekem nagyon fontos volt), meg hogy mit lehet hozzá venni (kiegészítők).
PIC: én minden ikresnek azt tudom mondani, hogy PICes kórházban szüljön. Barátnőmet 5 perces fájásokkal rohammentő vitte, szegény teljesen el volt veszve, se orvos, se senki...

Twins!
Hajrá, lassan finis! Bírod még a pocidat?
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: