Új privát üzeneted érkezett!

Nekem még jók a cuccaim :wink:
Vendég
 


Zsófi!

Szép poci!

Látszik, hogy ebben csak a babók laknak, felesleges "körítés"nincs :lol:

Kép
arvaerika
 
 


Mabe!

Igen, tudom:pihi ezerrel! Ettől tartok, mert a családom életét eléggé meg kell majd szervezni. Ugyanis szinte egész nap én vagyok a gyerekekkel, segítség nem nagyon van, nekem természetes, hogy itthon is én csinálok sok mindent. Ha én nem mosogatok, akkor az biza ottmarad... :cry: Legjobb lenne, ha a gyerekeket a mamik el tudnák vinni, mert különben nehezebb lenne... meg akkor már jobb idő lesz és vinni kell őket játszótérre, ide-oda. Na mindegy, nem nyafogok, majd megoldom valahogy....
(nagylányom sokat segít, de úgy vagyok vele, nem akarom állandóan terhelni, most élvezze az életet...)

Kép
arvaerika
 
 

 
 

zsofi gyönyörűen gömbölyödsz!!!! :) :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ha nem bánjátok megmutatom a tegnapi képeket:

A Baba:
Kép

B Baba:
Kép

Együtt:
Kép

KépKép
zsófikukac
 
 


Nagyon szépek a babáid, Zsófi!
Én se férek már be a nadrágjaimba, de a férjeméi még jók :wink: , meg egy-két szoknya.
A nyárban pont az lesz a jó, hogy nem kell sok ruha. :D Nagyon utálatos, amikor a nagy pocakról legördül a harisnya :roll:
Én is a struccpolitikát választom, eddig az összes gyerekem gyönyörű, egészséges, szépen megszülettek, hagyjanak engem békén a stressznövelő vizsgálataikkal (még nem tudom, hogyan fogom összeszedni a négy pecsétet :( )
Áldott babavárást (Úgy irigylem az ikreseket...)!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Sziasztok! Jó rég voltam már erre, volt mit vissza olvasnom :)
Nagyon gyönyörűségesek a babák!!! :) :) Gratula hozzájuk mindannyiótoknak ismét :)

Csunyeszka, most olvasom, hogy ikreid lesznek! :) :) :) Gratulálok! :) Apukájuk mit szólt? :)

Én teljesen zombi vagyok, Ati 3 napja nem alszik, se éjjel se nappal, így én sem... jönnek az őrlő fogai, a hányingerem nem csökkent, hanem erősödött, ráadásul az orrom is sokkal érzékenyebb lett, sokkal jobban érzem a szagokat :evil: :evil: ami még inkább rátesz a hányingerre. Totál kész vagyok..


Pocakom beindult növésileg :) most már nyilvánvaló :)

Remélem aki beteg volt, már meggyógyult, akinek hányingere volt, annak már csillapodott remélhetőleg!

vicger
 
 


Anna, a nőgyógyász, akihez "jársz" is kiállítja az igazolást, hogy terhesgondozáson részt vettél. Kéthavonta lejelentkezel nála, aztán jó napot :)

vicger
 
 


zsófi gyönyörűek a babák!!!!!!!!
az A babának láni még az ujjait is....nagyon cukik!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál, babával minden rendben. Láttam az ici-pici dobogó szívecskéjét. Kis tünemény. Egy nappal nagyobbnak látta 7+2.
Az orvos szerint hátrahajló a méhem, érdekes ezt a fiamnál nem mondta. Szerintetek ez lehet gond?

Említettem neki az antibiotikumot, aminek nem örült. Sőt, rám hozta a frászt, mert ezután szerinte a gombák el fognak szaporodni. Szóval most tiszta para vagyok.

Vicger nekem is a szagok miatt van hányingerem. Erre most jöttem rá, hogy pár napig a betegség miatt bedugult az orrom és nem volt hányingerem. Most hogy újra érzem a szagokat visszajött a hányinger is.

Apa ruháinak kölcsönvétele jó ötlet, egy-egy pólót, pizsamát én is hordtam a terhesség végén.
Vendég
 


örülök hogy minden ok a babóval!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


A 20. hétig mindenképp dolgozom, csak napi 120 km oda vissza, meg elég sok a dolog bent most.

Én duplán járok minden vizsgálatra, két dokihoz, UH-ra, én viszont azt hiszem a másik véglet leszek, mindent duplán és ezerszer.

A ruhákkal még rendben van minden, reggel a farmerral nem volt gond, a mérleg nyelve még stagnál, de figyelek is, hogy ne szaladjak el nagyon, mert én aztán hajlamos vagyok rá.
A futás nagyon hiányzik, meg a torna, de találtam alternatív megoldásokat van, ami ilyenkor is csinálható.

Betti
Kép
betti0412
 
 


most én is két dokihoz járok.így sűrűbben láthatom a babát!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Zsófi!

Gyönyörűek a babák!!!!!

Betti!

Én is inkább többet járok dokihoz, mint az átlag.

Anna!

Irigylem a hozzáállásodat és azért a férjed előttt is megemelem a kalapom, mert ekkora családban nagyon fontos a biztos háttér.
(itt most nem (csak) az anyagiakra gondoltam)

Babus!
Antibiotikum:szükséges rosssz, de még mindig jobb, mint a kezeletlen betegség. A gombák ellen Normaflore-t szedj!!!!Nem lesz gond!

Kép
arvaerika
 
 


Babus!

Ha már terhes vagy, akkor semmi jelentősége sincs a hátrahajló méhnek!Állítólag ilyenkor nehezebb babásodni.De látod, másodszor is összejött :D

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a babák, az ikreket még a páromnak is megmutattam (nem sokáig fognak már egy képre ráférni :D). Remélem hétfőn mi is látunk gyönyörű babácskát újra.
Nekem még jók a ruháim, de gondolom azért is, mert alapból sem voltam nagyon vékony, és most azokat a nadrágokat hordom, amik egy picit amúgy bővebbek derékban.

Csunyeszka!

Gratulálok az ikrekhez! :):)

Anna!

A vizsgálatokat én sem szeretem, de nem volt gond a cukroddal se egyiknél? Azért én a vér- és vizeletvizsgálatokat biztos megcsináltatom, mert ha ott találnak valami, azon lehet segíteni, és a baba egészségéhez is hozzájárul (gondolok itt a vérszegénységre vagy egy bakteriális húgyuti fertőzésre).

Babus!

És ahogy nő a méhed, úgyis változik és kiemelkedik az eredeti helyzetéből.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Gratulálok az ikres kismamáknak: Csunyeszkának a felfedezésért, Zsofinak pedig a méretekért!

Most épp a legördülő harisnyámmal küszködök. :lol: Amelyik szoknya/nadrág pont jó volt rám eddig, az már annyira szorít, hogy megfájdul tőle a hasam, ezért inkább nem veszem fel őket. A mi eddig bő volt, és övet kellett hordanom hozzá, az most pont jó. Deréktájon egyértelműen vastagodtam. Ruhában ez még nem tűnik fel, de meztelenül látom már, hogy domborodik egy picit a hasam.
A tegnap épp egy eseményre kellett kicsit elegánsabban felöltöznöm, és az egyik felsőmben (ami nem elasztikus anyagból van), úgy néztem már ki, mint egy kötözött sonka.
Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de engem néha nagyon elkeserít, hogy mindjárt semmi nem jön rám. Én mindig nagyon szerettem öltözködni, minden reggel legalább 10 percbe telik, mire kiválasztom az aznapi öltözetet, ha nem többe. Nagyon örülök a pocakomnak, de olyan lehangoló, hogy egyre szűkül a ruhatáram.

Kép
piciibo
 
 


Sziasztok!

Zsófi,annyira nagyok már a babákok!Gratulálok a méretekhez,nagyra növesztetted őket már most.No és nagyon csini vagy.

Anna,én is ilyen vagyok,mint Te.Messze elkerülöm a dokikat,ha lehet.Csak a kötelező vizsgálatokra megyek el én is.Nekem is ki kell találnom a 4 pecsét megszerzését :lol: :oops:

Betti,jó sokat kell utaznod naponta.Hogy bírod?Én néha már hazafelé majd elalszom a kocsiban.Sajnos nincs sofőröm.

Én épp tegnap vettem magamnak egy nadrágot,mert begombolni,és a zippzárt felhúzni már én sem tudtam,az a bandázs öv pedig nem tartotta már meg a nacimat.Mindig trottyos volt a fenekemen.Sikerült egy nagyon kényelmes,de még nem a sátor méretű kismama farmert vásárolnom.

Kép
v.andi
 
 


Szeretek úgy írni, hogy elszáll minden!

Erika én is gondoltam a normaflore-ra, de nem tudom mikor kezdjem. Az antibogyóval gombát nyomatnak belém a bacik ellen, ha én elkezdem most a normaflore-t nem gáolom az antibogyót?

Astrid köszi a biztatást. Kicsit meglepődtem, hogy a 3. terhességnél kell megtudnom, hogy hátrahajló a méhem.

Nitacska lehet beelőzlek egy nappal, vagy a te babód is nagyobbnak látszik?
Vendég
 


Babus!

Azt hiszem nyugodtam lehet antibogyó mellett,de azért kérdezd meg a patikust.

Piciibo!

Hidd el, nincs szebb egy babát váró nőnél. Ráadásul manapság már aki igényesen akar öltözködni, megteheti, mert annyi gyönyörű és különböző stílusú ruci van már. Gondolj bele, anyáink még ormótlan kertésznaciban kényszerültek babásodni. :oops:

astrid!

Én is úgy gondolom, hogy azért is kell néha kontroll, mert amit meg lehet előzni, vagy tenni ellene, azért kutya kötelességünk tenni. Nem csak a mi kényelmünkről, hanem a babáról is szó van. Azért mert mi úgy döntünk, hogy kösz inkább nem kell se doki se kórház, se fehérköpeny, felelősek vagyunk a babáinkért.
Amúgy meg tiszteletben tartom mindenki véleményét, hiszen mindenki a legjobbat akarja a gyerekének. Mindenki más és ez így van jól :D

Én ma voltam az integrált teszten meg uhun: babó 49 mm, a fejecskéje 20 mm, már tud pisilni is.

Kép
arvaerika
 
 


A nadrágjaim dereka már egy hónapja nem jó nekem... Ma egy olyan farmert kellett felvennem, amit akkor hordtam, amikor jó pár kilóval kövérebb voltam mint most, és úgy tudtam csak magamra húzni, hogy nem húztam fel a cippzárat, és egy övvel rögzítettem a derekamon, ami két lyukkal kijjebb van mint idáig. Pedig , a kilók száma terhesség kezdetétől nem változott!!!

Én egy csomó lányt, akik már szültek, megkérdeztem a környezetemben erről a genetikai vizsgálatról, és idáig egytől egyig azt a választ kaptam vissza, hogy aki 30 feletti volt, mind megcsináltatta a hasbaszurit, és semmi extra nem volt ezzel kapcsolatban, még csak fájni sem fájt nekik. Így én is egyre jobban rábeszélem magam erre a vizsgálatra.

Nekem egy orvosom van, aki a 4 db inszemet is csinálta nekem tavaly, Mo egyik legjobb nőgyógyásza. Abszolút rábízom magam mindenben. Ha ő azt mondja nekem, hoyg csináltassak meg valami vizsgálatot vagy menjek el védőnőhöz, akkor megyek, ha nem mondja, akkor nem megyek. Szóval én kb ilyen vagyok. :D Sokszor azt se tudom hogy milyen vizsgálatokról beszéltek, de rájöttem, hogy ha tudnom kéne róla akkor biztosan tudnám :lol:

Kép
tifa
 
 


9. hét végén én még azt sem érzem, hogy valami szorítana, naciban.
Remélem minden rendben van, nem állt meg a növekedésben.
Kilora még nincs elmozdulás. kezdek aggódni.

Andi, utazást nehezen bírom én is, írtam ki egy csomó pörgős cd-t és arra szoktam tombolni hazafele.

Vizsgálatok mindenkinél egyéni, én már megégettem magam tavaly augusztusban, így mindenhová duplán járok, csak ennyi, ha az elsőnél minden rendben lett volna, valószínű én sem aggódnék most ennyit.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti, biztosan teljesen rendben van minden, szerintem tök egyéni, hogy kinek mikor indul növekedésnek a pocija.

Elhiszem hogy ha már volt rossz tapasztalatod, akkor most elővigyázatosabb vagy. Nekem első baba.

Kép
tifa
 
 


babus az én babom pont akkr amekkoránek lennie kell ebben az időben....legalábbis egyenlőre...... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Erika!

Igen, rendszeres vérnyomás, vércukorvizsgálat, vizeletvizsgálat mindenképpen kell, hüvelykenetvizsgálat is, az elején egy EKG is. Egy nem kezelt bakteriális fertőzés koraszülést okozhat. Terhességi cukorbetegség, toxémia kezelhető. Bár ezek egy részéhez nem kell orvos, védőnő, nekem van itthon vércukormérőm, vérnyomásmérőm, vizelettesztcsíkot lehet kapni gyógyszertárban.
De az orvost is meg lehet kérni, hogy ne vizsgáljon manuálisan, és akkor már nem is olyan kellemetlen egy nőgyógyászati látogatás sem. Szülésnél úgyis van része benne az embernek, de ha az orvos olyan (tapintatos, nem durván vizsgál), akkor úgysem az a legnagyobb gondja olyankor az embernek.

Nekem csak egy dologgal van gondom, de ebben is különbözőek vagyunk: olyan célú vizsgálatokat nem akarok végeztetni, amik csak arról szólnak, hogy beteg-e a gyerek és emiatt elvetessük-e. Számomra ez már nem szűrővizsgálat (az terhesség előtt lenne esedékes), hanem egy élő emberről való döntés.
Nincs gondom azzal, hogy nézzük meg, ha gond van és segíteni lehet rajta derüljön ki, hogy mihamarabb lehessen segíteni. De abortuszt nem végeztetnék.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Örülök, hogy nem értettetek félre a dokikkal kapcsban :D
Ez is csak egy álláspont és végül is azért van ez a fórum, hogy nyiltan elmondhassa mindenki a véleményét. Én pl. a beteg babáról is másként gondolkozom, de teljesen mindegy, mert ugyanakkor vagyok annyira toleráns és tisztelem az embereket, hogy mindenkinek van saját elképzelése és azt tiszteletben kell tartani.

Ami a te álláspontod mellett szól: elég sok olyan esetről hallottam, ahol ezek a vizsgálatok téves eredményt adtak. És olyankor ki a hibás? Szóval kinek a pap, kinek a papné :D

Kép
arvaerika
 
 


Betti! Azért mert nem nőtt a pocid, ne aggódj!
Én most találkoztam a rendelőben egy kismamival, aki 18.hetes uhura jött és esküszöm semmi, de semmi hasa nem volt, majdnemhogy lapos volt! És a babával minden oké volt!

Kép
arvaerika
 
 


Erika
Családodnak meg kell értenie, hogy most rólad és a babáról van szó...

Zsófi
:lol: :lol: :lol: :lol:

Vicger
Jobbulást!

Babus
Normaflore mehet nyugodtan...

Anna
Csodálom a merészséged :roll:

Vizsgálatok
Kellenek a mama és a baba egészsége érdekében!
Vendég
 


betty nemsokára elkezd nőni a pocid..nyugi.... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nekem nincs "nőgyógyászom". A múltkor voltam Pápán, a négyből 2 orvost láttam, egyik sem volt rokonszenves :( .
A 12. heti ultrahang is hüvelyi még? Nem tudja valamelyikőtök véletlenül?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna
Protokoll szerint hüvelyi...
Vendég
 


Akkor lehet hogy kihagyom :(
Ja, Astrid, nem szokott gond lenni a cukrommal. Igaz a terhelésest ki szoktam hagyni, mert a bab érdekében és a könnyebb szülés végett semmit nem veszek magamhoz, amiben szacharóz van (se mustár, se téli szalámi, se savanyú uborka. Most szerencsém is lesz, mert nyáron sok a gyümölcs. Csak a lányoknak lesz nehezebb egy kicsit megsütni a szülinapi tortámat :wink:
A gombásodás ellen én úgy tudom jó a sima joghurt is (főleg a böfidús, akarom mondani bifiduszos), és a cukorfogyasztás csökkentése.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Andi!
Hát a nadrágproblémát tökéletesen leírtad! :lol: Nálam is így volt lógott a fenekemen, a férjem jókat röhögött rajta. :lol:
Szoknám van ami jó, de ilyen hülye hidegben befagy benne a fenekem. :roll: :lol:

Betti!
Nekem is alig nő, pedig két Baba van bent! :wink: Ne aggódj!!! Ma voltam belgyógyászaton, az aszisztens csak megkérdezte, hog hol vannak a babák, mert fekve tök lapos a hasam. :lol:

Laki Papné!
Nekem hasi volt, de van ahol hüvelyi.

Vizsgálatokat mindenki maga érzi saját belátás és lelkiismerete szerint. :wink:
Szerintem a manuális vizsgálat nem árt a méhszáj állapota miatt.

KépKép
zsófikukac
 
 


hát én nagyon húzodzkodom a manuális vizsgálattol most....mivel méhszájsebem van és vérzékeny is a méhszájam...... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Én érzem, amikor a méhszájam nyílik kifelé... (lehet, hogy más is érzi, csak nem tudja, mit érez :( )

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Sztem a 12. heti hasi,de gondolom dokija válogatja.Enyim doki nem hüvelyes :lol: ,ha nem muszáj.Ezért szeretem.

Kép
v.andi
 
 


Lehet, hogy lehet érezni, de én még nem voltam babás, így tuti nem venném észre. :roll:

KépKép
zsófikukac
 
 


Anna
Akkor szerencséd volt eddig...
Sajnos, elég sokszor láttam, hogy x normál lefolyású terhesség után jött egy eléggé problémás... vagy egy "kétkesztyűs" császár...
Én eléggé beszari vagyok ezért... :oops:
Vendég
 


Sziasztok!
Most vagyok 10 hetes terhes. Képzeljétek, ma reggel úgy ébredtem, hogy fájt a fejem, leesett a vércukrom és epét hánytam.. :( Nagyon rossz volt? Veletek is előfordult már ez utóbbi??? És ilyenkor mit lehet tenni? Egyek hajnalban is??

Minden jót Nektek! Köszi

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Peppino
Honnan tudod, hogy leesett a vércukrod? Mérted?
Vendég
 


Nem, csak éreztem, kivert a verejték, és elsápadtam... :(

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Vérnyomásod is leeshetett... és az elég gyakori kismamiknál, meg hányáskor...
Fejfájás is lehet az alacsonyabb vérnyomástól...

És ez teljesen tipikus kismamis tünet lehet :wink:
Vendég
 


peppino ez előfordul...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nekem is szokott alacsony lenni a vérnyomásom, 90/55-nél már szédülök.
Tényleg ez ellen mit lehet tenni, persze a kávé kivételével?

Anna, szerintem a 12. heti UH-t ne hagyd ki, fontos genetikai vizsgálat.
Vendég
 


peppino,mindig legyen kéznél folyadék,meg valami rágcsa,amit azonnal be tudsz kapni.nálam használ.

nekem nem terhesen is alacsony a vérnyomásom.80/64.Anno a fiammal mikor a védőbanya mérte,mindig azt hitte el fogok ájulni.Hiába mondtam neki,hogy én így működöm.

Kép
v.andi
 
 


Anna!

Szerintem kérheted, hogy hasin nézzenek meg, nem kötelező, ha nem akarod a hüvelyit. ha normális a doki, megérti. Azon is látszik, aminek kell :D
Cukorbetegként tudom, hogy cukor nem csak z édességben, hanem a gyümölcsökben(gyorsan felszívódó) meg a kenyérfélékben, krumpliban, rizsben is van. Ezek lassan felszívódóak. Szóval, aki cukros, annak nem csak a cukortól kell óvakodnia. :cry:

Viszont a joghurt gomba ellen jó ötlet. :D

Kép
arvaerika
 
 


A 12. heti nekem a múltkor hüvelyi volt, a 20. heti az már hasi. Errefelé.
Nekem a hüvelyivel sem volt semmi gondom, nem fáj, nem durva, meg ha úgy jobban látja, nézze meg úgy.

Betti
Kép
betti0412
 
 


itt nálunk is a 12.hétig hüvelyi uh van.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nekem még mennem kell a genetikus asszonysághoz is, nem valami kedves nőci, de valószínű előírják megint, mert kell tőle szakvélemény vagy mi.
Most még élvezem ezt a "lazaságot", amig nem zaklatnak.

Betti
Kép
betti0412
 
 


élvezd is !! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?