Új privát üzeneted érkezett!

mó:

igen úgy néz ki Alex lessz.csak még azt nem tudtuk eldönteni hogy simánn Alex vagy Alexander.de végülis a hosszabat csak idősebb korára gondoltam hogy ha olyan pályát választ akkor az mégis komolyabb.attól még lehet az oviban,suliban,itthol Alex-ozni.

cat:

én is szeretném tudni hogy mi lessz.azért szeretnék most korábban 4D-re menni(16-17-hét körül)mert akkor még nam tud annyira elbújni,több körülötte a magzatvíz és talán jobban látni.
Patrikkal 27 hetesen voltam és egyátalán nem látszott,(még azt is mondták hoyg lehet lány is)mert behajlított lábbal feküdt.a pofiját sem mutatta meg,belefúrta a méhlepénybe.
én kislányt szeretnék de szerintem fiú(a kisfickók gyorsasága és kitartása alapján)de ha lány sem gond mert PAtriknak van egy csomó narancssárga,piros,zöld,sárga ruhája.kék alig van.de lányra a kéket is rá lehet adni.
az ágyneműgarnitúra is narancsrága.egyedül a nagyobb ruhák azok amiket ha lány akkror nem tud örökölni,na meg a játékok.

ja képzeljétek.a kórházban ugye elviszik fürdetni a babábak.na gyszer mikor hozták vissza mondom a csecsemősnek hogy miért ilyen förös a feje?azt mondja csak megdörzsölték.hát de mondom az én fiamnak eddig nem volt ilyen.nézegetem,nézegetem és ahogy kinyújtotta a kezét RÓZSASZÍNŰ volt a "karszalagja" :lol: :lol: :lol: :lol: hát nem egy Barbarát kaptam PAtrik helyett :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:
a ruha stimmelt csak a gyerek nem.gyorsan vissza vittem és PAtrikot akkor öltöztették a kis rózsaszínű habos babos ruhácskába :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
szerencsére visszakaptam :lol: :lol: :lol: :lol:
jól meglepődtem volna mikor pelenkázom hogy hol a kukaca :lol: :lol: :lol: :lol:
persze ez akkor nem volt vicces.de utánna jót nevettünk a kislény anyukájával :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!

Mó: ápr.16-ra vagyok kiírva.
lány név: Hanna,Boglárka
Fiú: Kristóf

Szép napot mindenkinek!

Tegnap festés volt nálunk és eléggé elfáradtam,szúrkált a hasam rendesen,szóval ma pihi ezerrel

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Kutyafüle: örülök, h jól vagytok! Nem lehetett könnyű heted, de az eredmény kárpótol! Pihenj sokat és vigyázz magatokra!

Mó: jó sűrű a program, ha jól látom! Van esélyed természetes szülésre vagy a doki császárt szeretne inkább Nem tudod? Mostanában nem hallottam természetes szülésről irek esetén, vajon létezik egyátalán?
Légyszi írd be nekem, h lánynevünk (nagyon úgy néz ki) Linda! Köszi

Cat: még az oltásokról: ne viccelj, nem vitatkoztunk, csak eszmecserét tartottunk! Sztem tök hasznos az ilyen!
Most miért gondolod, h kislány?
Azért karácsonyra már a többségünk tudni fogja a bébi nemét sztem! :lol: Nálunk van 3 lány unokatesó, meg egy saját lányunk, szal nem sok fiús ruha van készleten! :roll:

Ettike: durva ez a bébielcserélős sztori, azért többet várnék el egy csescemőstől. Egy szobában voltatok legalább a másik mamával?

Zsu
svs
 
 

 
 

Sziasztok!
Ez a sztori nagyon aranyos,bár gondolom megijedtél hirtelen.
Mó!Majd javítsd már ki légyszi a táblában,hogy a Hetényi Géza Kórház nem Pesten van,hanem Szolnokon.Bocsánat,ezt nem írtam le akkor. Köszi!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok. :)

Ettike: én még simán alszok hason. Szerintem nekem semmi nem látszik még a pociból.

Tünemény: nekem is eszi a mosógép a zoknikat. :lol: mindig egyel kevesebb van. :lol:

Ildi: a múltkor kérdeztem csak nem írtad meg. Mikor lesz a nagy nap???

Edit: mi volt a dokinál?

Zsu: de bolond vagy. ;) Én pár nappal vagyok előbb kiírva. Úgyhogy veled leszek végig ;) De szerintem a többiek is.

Zsuzska: üdv a csapatban!

Cat: te honnét tudod már a nemét?

Andy: nekünk is nagyon tetszik a Bogi név. ;)

Kutyafüle: örülök, hogy minden okés. Remélem most már megnyugodtál!

Oltások: nálunk nem javasolta a dokinő a bárányhimlőst, csak a menjugét (agyhártyagyull. Ellen) meg a kullancsosat, meg a pneumococcus-t. Az utóbbi nagyon drága, így azt nem kapta meg, csak a másik kettőt.

Csajok: mindenképp el kell mennem a háziorvoshoz terhesség alatt??? Nem igazán csípem az ürgét. Volt egy kis nézeteltérésem mikor a gynevac szurit írattam fel vele. Igaz a végén felírta és be is adta, de ha nem muszáj nem mennék hozzá. De egyébként kellene????

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Zsu!

Most olyanról fogok írni, amiben sokan nem hisznek, de én igen.
Hiszek abban, hogy a gyrekek választanak minket, és a lelkük ott van körülöttünk, még mielőtt a pocakunkba kerülnének. Csak akkor költöznek ugyanis be, ha úgy érzik, minden körülmény megfelelő számukra. Sajnos néha szoktak tévedni is, és akkor el kell menniük, illetve van aki nem maradhat...
Amikor most terhes lettem, akkor egy kisfiú költözött a pocakomba, mert a fiammal előző életükben valami rendezetlen ügyük volt, amit most kell majd rendezniük testvérekként. Csakhogy ő úgy érezte, mi lányt szeretnénk, ezért nem akart maradni. Amikor visuont megtudta, hogy mi három gyereket is szeretnénk, úgy érezte még várhat, és helyet cserélt egy kislánnyal. Ezért volt kétszer a vérzés és a görcs.
Így most ha minden igaz, egy kislány van a pocakomban.

De ugye mindez biztos csak akkor lesz, amikor megszületik.

Ezek olyan dolgok, amikben hiszek, mégis néha vannak fenntartásaim, mert a racionális elmém felülkerekedik azon, amelyik próbál választ keresni azon kérdésekre, amelyek megmagyarázhatatlanok.

Szóval ennyi a jelenlegi elméletem a kisbabám neméről.

Különben egy Uh-gal már akár a 14. héten is lehet látni a baba nemét, ha nem szégyenlősködik és takargatja magát. Én megpróbálom majd. Sőt, ha a 12. heti genetikai Uh-ra megyek, ott is bepróbálkozok a dokinál, hátha lát valamit. Bár olyanok is vannak. akik a 20-24. hét előtt nem is mondanak semmit, mert nem lehetnek biztosak benne.

Andy!

Ne erőltesd meg magad! Figyelj és pihenj, ha a szervezeted azt ígényli! Most nem csak magadért vagy felelős.

Ettike!

Nem semmi ez a babcserés story.
Biztos, hogy ott én sem nevettem volna.
De hogy ráadásul nem is egyneműek voltak? Én nem értem ezeket a csecsemősöket.
Vendég
 


Kisvirág!

Én úgy tudom, hogy menni kell a házidokihoz. Ő csinálja a belgyógyászati vizsgálatokat. De ha mással is meg tudod csináltatni... Kérdezd meg a védőnőt!

Egyébként még én is alszom hason, vagy néha félig hason. Elég lesz az a pár hónap, amikor nem lehet.
Bár a hasam pár napja iszponyatosan elkezdett nőni. :shock:
Egyhete még szinte semmi nem látszott, ma pedig már akkora, mint Benivel a 20. héten.
Iagz, velke is hirtelen nőtt meg, mert az esküvőn még semmi nem látszott, három héttel később, karácsonykor pedig már akkora volt, mint most. Érthetetlen.
Vendég
 


nézzétek meg 10 hetesen mit művel a kisbaba a pocakban,annyira hihetetlen,hogy így ficánkol már és még nem érzünk ebből semmit.

http://www.i-am-pregnant.com/pregnancy/calendar/week/10

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Kis családom többi tagja a kertben van, de én nagyon fáztam! Már most elegem van a hidegből! Legalább síelhetnék .... Sebaj, majd 2010-ben!

Nem tudom, h mindenképpen kell-e menni a házidokihoz? Milyen belgyógy. vizsgálatokra gondolsz? :roll:
Engem csak vérvételre küldött meg EKG-ra annó (legalábbis úgy emlékszem).

Simán el tudom képzelni, h valaki megérez dolgokat, mint pl. a baba neme. Én egy földhözragadtabb, racionális ember vagyok, távol áll tőlem az ilyesmi. Emmánál ugyan lányra tippeltem, de csak azért mert sok lánynév tetszett, fiú meg csak egy. Most sem érzem, h milyen nemű, viszont alig várom, h megtudjuk!
Érdekes nagyon, amit írsz, kíváncsi vagyok, h bejön e? Amúgy kislányt szeretnétek inkább?

Zsu
svs
 
 


Zsu!

Igazából teljesen mindegy, hogy lány vagy fiú. Ha nem most lesz lány, akkor majd a következő.
Én csak azért szeretnék inkább lányt, mert nagyon tetszenek a rózsaszín ruhácskák, szoknyák... Szóval minden amit Beni nem vehet fel.
De a fiúk cuccai meg olyan vagányak.

Szóval mindekettőben van jó.

Igazából én is csak ritkán érzek meg dolgokat, inkább csak a tudatalattimban. És nagyon nehéz onnan előbányásznom...
De van ismerősöm, aki ért ezekhez a dolgokhoz. Az Ő segítségével jöttem rá arra, amit az előbb leírtam. (Vagyis inkább ő jött rá...)

Nekem a házidoki anno nézte a lábam a viszerek miatt, meghallgatta a tüdőmet, az EKG-t ugyan nem ő csinálta, mert rossz volt a gépe, de csinálhatta volna.
Azt hiszem ennyi. Na meg a táppénzes papírok.
Vendég
 


Cat én is hiszek abban, hogy a baba kiválaszt minket. És olyan megnyugtató is az, hisz MINKET választott egy kis lény hogy legyünk a szülei! Hogy kislány lesz vagy kisfiú az mindegy is.

Húúú csajok a musical irtó jó volt, a Józsefet alakitó srácnak tiszta volt a hangja és lehetett érteni amit énekelt, viszont legtöbbször nem lehetett kivenni hogy mit is dalolnak a többiek. De jó volt a zene, és a táncok is! Viszont szünetben rosszul lettem a wcben, leesett a vérnyomásom, hányingerem volt, és remegtem, egy néni felkisért apához, aki haza akart vinni, de mondtam, hogy ki fogom birni. utána már jobb lett.

vasárnap meg a Bodies kiállitás mellett volt egészségmérés, véradás, meg torna bemutatók, és volt ott egy másik kismami is (26hétben, bár még mindig kis hassal) és végigcsináltunk egy relaxációt, egy jógát, és utána mivel kevesen szálltak be a nézők közül a gyakorlatokba, a pilates helyett csináltak nekünk-velünk egy kismamatornát is! a végén megint elpityeredtem, mert volt egy vizualizációs (mire ezt leirtam) gyakorlat hogy elképzeled a picurt és annyira megható volt! kiderült hogy aki tartotta a bemutatót, dúla az istván kórházban, és adott egy orvos nevet meg szülésznőt, akiket ő tudott ajánlani. lehet hogy mégse a nyirőt választom!! nagyon jól éreztük magunkat, még apa is beszállt a jógába

Etti! apának elmeséltem a babacserélést (hát elég durva, hogy elcserélhetik a babákat) és megijedt, mondta, jól nézzem majd meg a gyerekünket, nehogy másét hozzuk ki a kórházból!

Kép
tünemény
 
 


Catherine: Nagyon érdekes, amiket írsz, én is hiszek ezekben a dolgokban!

Kisvirág: október 4-én lesz a nagy nap :)

Tünemény: Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! A mi hétvégénk elég sűrű volt, a párom szombat délelőtt dolgozott, aztán délután jött a vőfély, hogy táncot tanítson nekünk. Jó móka volt :lol: :lol: Tegnap pedig egész nap rokonoztunk.

Reggel megint meg kellett küzdenem róka komával :? . Most pedig készülök palacsintát sütni.

Mindenkinek nagyon szép napot!

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ildi de jó, olyan jó olvasni a lagzis készülődést! remélem a vuk minél messzebb lesz tőletek a lagzi napján!!! a palacsintát meg három napja egyfolytában meg tudnám enni! nutellával :D eddig sose ment jól, de mostanra megtanultam csinálni!!! :lol: :lol: :lol: küldhetsz egy párat nekem is!!! :lol: :lol: :lol:

én is éreztem reggel meg most az émelygést...olyan rossz.. fél hétkor kellett kelni a csempéző miatt, azt mondta jön...hááááát...Erika bevette, felkelt, émelygett (ha nem alszok eleget, rosszul vagyok)és NEM JÖTT A PACÁK!!! irtó mérges voltam, pihenhettem volna még egy jó órát! és most is úgy himbálozik a gyomrom :cry: :cry: te ilyenkor mit csinálsz??bevált valami??

Kép
tünemény
 
 


Még nem tudtam magam rávenni a sütésre :D, de ha kész van, szívesen látlak!
Háát, nem nagyon csinálok semmit, azon kívül, hogy minden erőmmel azon küzdök, hogy bent maradjon a reggeli. Az a problémám, hogy nálam mindig is a reggeli volt a fő étkezés, nagyon éhes vagyok reggelente. Aztán miután megettem egy szelet kenyeret, utána éreztem, hogy hajjaj... Ilyenkor gyorsan vizet kortyolgatok, leülök, ablakot nyitok, ilyesmi. Azt figyeltem meg, hogy ha nem az üres gyomromba küldöm a reggelit, hanem rágcsálok felkelés után egy kis ropit vagy kekszet (nekem csak a sós megy), akkor kevésbé van hányingerem evés után.

A gyertyafény keringőt tanultuk meg.. hát kíváncsi leszek :D

Megyek, elpakolom a reggeli maradványait, mert ha rosszul vagyok, ránézni sem bírok, viszont délre jön a legjobb barátnőm a 4 hónapos kislányával. De jó :lol:

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sildi!

Hamarosan el fog múlni ez a reggeli rosszullétes időszak. Kitartás!

A palcsintát én is megenném, csak nekem most nem lehet. :(

Már nincs sok hátra az esküvőig. Várod? Izgulsz?

Tünemény!

Sajnállak a burkoló miatt. Én is utálom, ha megígérnek valamit, és nem úgy történik. Főleg, ha nem is szól.
Nekünk rengeteg ilyen volt az utóbbi időben...

És ha ez vigasz számodra, nekem minden reggel fel kell kelnem fél hétkor. Inzulin, aztá fél óra múlva reggeli. A dietetikus szerint nem hagyhatom ki.
Vendég
 


szép jó reggelt mindenkinek!bár mindjárt dél van...

kitartást lányok,akiket kerülget a reggeli vuk!én sem szoktam,de mar reggel meglátogatott bár nem volt mit kipakolni...
Ildi!jól ment a kerimgő?de izgi...mi ma vagyunk kemény 1 éves házasok :)
Pénteken voltunk UH-n ,bent volt férjecském és oda volt meg vissza,olyan mozgékony volt akis drága ,fickándozott,rukapált,olyan szép tisztán lehetett látni kis kezét,lábát..teljesen elolvadtunk...kis mozgékony mint az apja.
Ez volt a hétvége legjobb része,amúgy rémes volt.Tegnap meg voltunk kint az épülő házunknál és képzeljétek az építtető nyitva hagyta szombat de.-től az ajtót,nem volt beriasztva,bent meg többmillios szerszámok,meg minden amit már megvettünk a házba.Hát majdnem agyvérzést kaptam....Hála Istennek nem tünt el semmi.Lehet ezért vagyok ma ilyen nyomi,vagy a front...nem tudom,fáj a fejem nyügös vagyok.Remélem azért Nektek jobb napotok van!
l.edit
 
 


Jajj, igen, egyre jobban izgulok...De legalább látom, hogy nem kell fél év egy jó esküvő megszervezéséhez :lol:

Ja, nekem is kelni kell minden reggel 7-kor, csak én Fragmint kapok, nem inzulint. A hasam néha elég érdekesen néz ki miatta, tiszta kék-lila folt.

Edit: Juj, ez nagyon durva, hogy lehet valaki ennyire felelőtlen???

Kép

Kép
sildi83
 
 


Na, akkor jobb, hogy most már Marci túl van a bárányhimlőn, és semmi gond nem lett belőle... :lol: :lol: :lol: :lol: Lehet, hogy jobb is, hogy közben nem izgultam, a "mellékhatások" miatt.
A vérvételi eredmények megérkeztek, szerencsére minden rendben, és szerdán megyek a nőgyógyászhoz, lesz UH is, már úgy várom!!
Jönnek a fiúk is kukkolni!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Egyik barátnőmnek a 12.heti UH-on már megmondták, hogy fiú!
Nekem is látszódik már a hasamon, vettem is terhes nadrágot, mert a normál nadrágjaim csak úgy jók, ha nem gombolom be...
Ildi! El is hiszem, hogy izgulsz!!! Majd azért vigyázz magadra!!! Csak szépen, lassan táncolj!! :lol:

Kép

Kép
eda7
 
 


Iker terhesség: Keresztfiaink ikrek, 9 évesek, és simán születtek meg, rendes időre. Van 3-as ikres barátunk, akinél császár volt. Persze 3-nál nem is volt kérdés!!
Úgyhogy most nem tudom, hogy 2 gyereknél mi a módi, de szerintem ha minden rendben, akkor nem biztos, hogy kötelező a császár.
Azért az csak egy hasi műtét!! (sajnos nekem császár lesz, na, nem ikreket várok! :lol: )

Kép

Kép
eda7
 
 


Olvasta valaki a Dr. Lenkei Gábor: Méltósággal megérkezni...
könyvét?
Hugomtól kaptam kölcsön, nagyon érdekes dolgokat ír.
Néhány idézet belőle, remélem nem untatlak titeket vele:
"A terhességi időszak megpróbáltatásait követően a babának nagy, ismétlődő nyomásokat kell kiállnia, amikor a méh újra és újra összehúzódik. A kicsi bizony többször is elveszítheti az eszméletét. Az élet nagyon élni akar. Egy felnőttet lehet, hogy földhöz vágna az, amit egy babának ki kell bírnia. Félig vagy teljesen ájultan át kell préselődnie egy szűk csatornán."
"A közel 37C-os környezetből szinte feleakkora hőmérsékletű helyre pottyan. Felnőttek hangoskodnak. Műszerek csörögnek. Valami egészen durva, vakító fény világít űt a csukott szemhéjakon is. Erős, nem mindig gyengéd kezek ragadják meg. Lendületes masszírozó mozdulattal kinyomják belőle a légutakban lévő és veszélyesnek vélt nyálkát. Sokszor még mielőtt megnyugodhatna, hogy eleget és elég mélyet tudjon lélegezni, műanyag csövet dugnak az orrába és a torkába. Nyákleszívás. A baba prüszköl, öklendezik, levegő után kapkod. Sok szülész erőteljesen megpaskolja a baba mellkasát."
Olyanokat ír még, hogy a baba a pocakban milyen sokáig összegömbölyödve volt, és hirtelen a hátára fektetik, sokszor a hideg mérlegre, sőt a lábánál fogva fejjel lefelé lógatják.
És még: a kölkökzsinórt azonnal elvágják, és várják, hogy a baba felsírjon. Ez a doki azt írja, hogy a baba még a köldökzsinórön keresztül kb 5 percig megkapja a szükséges oxigént, és a saját tüdejét szépen lassan az idő alatt tudja próbálgatni, és átáll a saját tempójában, ez legtöbbször nem is kell, hogy sírással induljon. Azért sír, mert amikor elvágják a köldökzsinórt, nem kap oxigént, megijed, és természetesen azonnal valami más megoldás kell!!
Szóval durva, ha belegondolunk!!!
Szépen halk, nem túl világos szobában kellene nyugodt körülmények között szülni.
Persze ez az én esetemben CSÁSZÁRNÁL elő sem tud fordulni, de nem rossz könyv, szép dolgok vannak benne. Bár lehet, hogy ezekről jobb lett volna nem is tudni!!

Kép

Kép
eda7
 
 


Húúú, palacsintát én is ennék!!!
Meg is eszem, én azért nem diétázok, csak próbálom visszafogni magam, hogy még csak határétték se legyen majd az eredményem. :roll:
Nem tudjátok, h lehet-e hamarabb cukorterheléses vizsgálatot csinálni?

Eda, neked miért lesz császár (lehet, h már írdtad :oops: )? Marci is az volt?
Azért ne éld bele nagyon magadat, h megtudod a bébi nemét! Tényleg, Marci mit szeretne?
Szuper, h jók az eredmények!

Ildi: megértem, h izgulsz! Tök természetes!
Hogy lesz a neved? Né, vagy saját név ......
Minden kész van már akkor?

Edit: nem teszel el vonalzót? Mekkora volt már a bébi?

Hozzám holnap jön a védőnő, remélem hoz kiskönyvet is! Elég laza, mivel házhoz jön, nyilván nem lesz semmilyen vizsgálat, nem is értem, h hogy gondolja?! :roll:
Tényleg van köztetek esetleg zuglói?

Zsu
svs
 
 


Sztem biztosan igaz, amit ez a könyv ír.
Néhány szülészeten (bababarát kórházakban) elvileg ennek szellemében zajlik a szülés / megfigyelés időszaka, de általánosságban fényévnyire vagyunk még ettől sajnos!
Talán az egyetlen, ami ebből ált. gyakorlat, h rádfektetik egy rövid időre a picit, meg visszahozzák felöltöztetve szopizni.
Én pl. rooming-in szobában voltam, tehát velem lehetett volna éjjel is Emma. Mivel 3an voltunk a szobában, ez a gyakorlatban csak akkor működik, ha mindenki kikéri a babáját. Nálunk nem így volt. És ebben talán van igazság, mert a másiknak joga van nyugodtan pihenni, ha akar.

Zsu
svs
 
 


Zsu! Igen, én Zuglói vagyok! Te is???
Ja, nem éljük bele magunkat abba, hogy most megtudjuk. Marci kb fél ideig lánynak nézett ki, utána kiderült, hogy mégis fiú. Szóval nekünk még most mindegy, csak minden rendben legyen vele!!!
Igen, Marci is császáros volt, mert van egy örökölt betegségem, hogy nehezen épül be a csontba a kalcium. Szerencsére nem komoly, leginkább a fiúk öröklik, apának és a fiú testvéremnek még több csonttörése is volt. Én megúsztam egy (1.5 éves koromban) combnyaktöréssel, a húgomnak még kisebb törése volt. Marcinál is kimutatták, hogy örökítheti majd, de már nagyon gyenge nála a betegség. Ez volt az oka. De pl a húgom már az én példámból okulva (hogy a gyereknek semmi baja szinte), normál úton szült, és minden rendbe volt!!!
Szóval majd a dokitól megkérdezem, hogy mit ajánl, de addig még gondolkodom is rajta, mert van egy ismerős nőgyógyászunk (akihez nem akartam járni, mert neki könyveltem, nem bírtam volna elképzelni a szituációt, hogy felfekszek a vizsálóágyra... :lol: :oops: :oops: ), ő végig azt mondta, hogy szüljek normál úton, mert a császár HASI MŰTÉT!!!!

Kép

Kép
eda7
 
 


Próbálgatom a vonalzót,de még nem sikerült.Pénteken voltam 10 hét+1 nap és 3,5 cm volt a kis drága!
l.edit
 
 


Sajnos császárnál nálam teljesen más volt. Vasárnap este 9 előtt született Marci, felöltöztetve megnézhettem, aztán másnap reggel hozták oda hozzám, de mivel 24 órán keresztül nem igazán mozoghattam, szoptatni szerintem csak próbálkoztam, (7 éve volt), igazán csak 2 napra rá tudtunk gyakorolni, igaz, akkor sem jött még sok. De nálunk nem igazán működött az, hogy a hasamra fektetés (persze hogy is??? :cry: ), és nem lehetett velem! Bár császárnál nagyon sza...l voltam, kellett a pihenés! Ezért lenne talán jó, ha ez most nem császár lenne!!! Látom mostanában a körülöttem szülőket, hogy néhány nap múlva semmit nem lehet rajtuk látni, én még hetek múlva is nehezen mozogtam!!
Na, ritkán jutok fel a fórumra, de ilyenkor tele van velem az oldal, úgyhogy visszafogom magam, inkább dolgozok... :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
eda7
 
 


Edit!!! Az nagyon klassszzzzzzzz!!! Képet nem kaptál?? Fel is tehetnéd!
Sajnos vonalzóban nem tudok segíteni, mert én is segítséggel készítettem!!! valamikor még a 3-4. lap környékén nagyon szépen le volt írva pontról pontra!!!! Próbáld visszakeresni!!!

Kép

Kép
eda7
 
 


Aug. 12. 10.óra környéke, Ettike megírta, bár azóta tudom, hogy Cat is írta a múlt héten a vonalzó menetét!!!

Kép

Kép
eda7
 
 


Lányok elég durva amiket leir a könyv, bár pont most olvastam egy dúla oldalon hogy pl lehet kérni, hogy a köldökzsinórt csak akkor vágják el, ha már nem lüktet, meg egyéb kérések is voltak, amiket lehet én is kérni fogok.
ezen az oldalon volt:
www.module.hu (szülési tervre kattintva)

olyan de olyan álmos vagyok, hogy itt az iróasztal tetején el tudnék aludni...ma egyébként az egyik kollegám beszélgetés közben rápillantgatott a hasamra...lehet hogy csak beképzelem, hogy mindenki elsőre észreveszi, de most szült a felesége, két gyereke van, azért csak látott már ilyet...nem baj, hamarosan majd bejelentem...mégis, olyan hosszú idő ezt kivárni

Kép
tünemény
 
 


Eda merre laksz? Én a Mogyoródi Róna sarok környékén!

Zsu
svs
 
 


Én pedig a Zöldváros lakóparkban (Miskolci-Dorozsmai (Erzsébet k. -né közelében) Akkor nem vagyunk nagyon messze!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Ma voltam az Örsön terhesgondozóban, mert a nőgyógyászom B.örsön van, és így ide is mennem kell a beutalók miatt. Tőlük kaptam meg a vérvételi eredményeket is. Nagyon aranyosak! Te hová jársz vizsgálatokra?

Kép

Kép
eda7
 
 


Sziasztok!
Tudnátok tanácsot adni első babámat várom, még nem választottam orvost, akihez eddig jártam szakrendelésre azt mondta, ha Ő hozzá megyek akkor nem kell védőnőhöz járni, csak a kiskönyvet kell hogy kiállítsa a védőnő.
A védőnő azt mondta, hogy 6 hetente kell hozzá járnom.
Tanácstalan vagyok, mikor kihez kell járni.
Köszönöm

phpBB: Kép
karneol
 
 


sziasztok.

voltam uh-n.
57mm-es a csöppöm,és mint a báttya MINDIG ő is ALUDT :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
meg sem moccant.a doki annyira mozgatta a hasam alját hogy azt hittem bepisilek :roll: :roll: :roll: :roll: de az istenért nem fordult volna meg.nagynehezen sikerült a dokinak megmérni a tarkóredőt,13mm.
jól tudom hogy 0,7-20 ig a normál érték ugye?
ééééés szerintem KISLÁNY :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
csak onnan gondolom mert 6mm-el kissebb mint Patrik volt.
tudom,ettől még lehet fiú de most kicsit jobban hajlanak az érzéseim a lány fele.

van képem is gyorsan feldobom a gépre és teszek ide is.

Kép Kép

kicsit homályosak mert úgy fénygépeztem le őket,de a lényeg látszik :lol: :lol: :lol: végig ezt a képet láttuk.
de ahogy ráközelített megszámoltuk az ujjait,látszott a szája,a szeme,mindene,csak nem ficánkolt :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
ettike
 
 


Ettike!!! Gratulálok!!!! Milyen klassz, hogy rendben vannak a dolgok!! Én holnap után megyek, erre a 12.hetes UH-ra, és nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen!!!!!!!!!
Sajnos tényleg elég homályos a kép, :cry: de azért látszódnak a kis kezei, és látni, hogy a "hátán" fekve csucsukál!! :D :D :D

Karneol! Sok tapasztalatom nekem sincs, de szerintem azért a védőnőhöz járni kell, azt nem hiszem, hogy egy dokival meg lehet úszni. :wink: :wink: :wink:
Még a többieket is várd azért meg! :D :D :D

Kép

Kép
eda7
 
 


karneol:

szerintem is kell védőnőhöz járni rendszeresen.ő mér vérnyomást,nézi a vizeletet,súlyt mér,nálunk a vérvételre a beutalókat is ő adja.

Kép
Kép
ettike
 
 


Ettike! Lassan a 4.-ik hónapba lépünk, ugye? Melyik héttől?

Kép

Kép
eda7
 
 


Sziasztok!

No akkor sorban :)
Ikrek: majd mindjárt megpróbálok feltenni egy képet, sajnos még mindig nem volt időnk scannelni, a papírt fotózni meg elég homályosan sikerült. Tudjuk, hogy kétpetéjűek, teljesen elkülönülnek (meg ugye 2 embriót kaptunk vissza, persze lett volna esély az egypetéjűekre is, de jóval kevesebb). Csütörtökön megyek dokihoz, akkor rákérdezek a császár-témára, de mivel én már láttam többször a Sejtjeink c. filmet, ezért én inkább császár-párti vagyok 2 babával (a film dokumentumfilm, nem színészekkel, végigkövet néhány lombikos párt, és egyiküknél az egyébként makkegészséges ikrekkel erőltették - az orvos - a természetes szülést, és sajnos csak az egyik baba élte túl...) Nekem volt már több hasi műtétem, bár azok kisműtétek voltak, de ha a babáknak biztonságosabb, akkor én inkább megoldom vhogy a műtét kellemetlenségeit.

Kutyafüle! Bocsi, pedig egyébként tudtam :oops: Helyspórolás miatt vidékieknél csak a város szerepel.

Andi! Kellene a korod és a választott kórház. Első baba, ugye?

Ettike! Gratula az UH-hoz!! :)

Babák választanak-e minket: hááát, én bizony szkeptikus vagyok. Vajon a babák miért választanak tizenéves kislányokat, vagy olyan "családokat", ahol bevallottan csak a segély miatt "csinálják" (bocs, ez tényleg idézet) a gyerekeket, vagy hogyan fogannak erőszakból kisbabák (a fogantatás részt ismerem, a baba választását nem értem). És miért kell nagyon-nagyon sok jó embernek és egyébként boldog párnak éveket, évtizedeket várni arra, hogy őket is válassza egy baba?

Lenkei: ő ugyanaz a Lenkei, akinek a vitamincuccai vannak? Amikben a B vitamin (és még mások is) többszázszoros túladagolással van, és egyébként szoros kapcsolatban áll a szcientológiai egyházzal? Ha igen, akkor sztem vigyázzatok vele...

Na most ez jó negatív lett, de tényleg nem annak szántam!

UH kép (2 hetes)

Kép



Kép

 
 


eda:

4 hét múlva lépünk a 4. hónapba.
most a 3.-at tapossuk :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


És akkor az aktuális tábla:

Kép



Kép

 
 


Eda, akkor tényleg nem lakunk messze! Emmával voltam vérvételen az Örsön, de ha jól értettem a dokit, akkor most minden a kórházban lesz. De a terhesgondozáson tényleg kedvesek voltak velem is annó.
Ja, nem tudom melyik héttől számít negyedik hónapnak, de Ettikével vitatkoznék (bocs). Most a 3. hónap vége felé vagytok, nemsokára betöltitek a 3 hónapot, utána már a valóban 4. (dik) hónapban lesztek! :!:
Pl. én december 22-én leszek 29 éves, most a 29dik évemben vagyok, dec23-án már a 30dik -ban leszek! :(

Mó: hihetetlen gyönyörű ez az UH kép!!!! :D Sosem láttam még ikreset, köszönöm!
Légyszi írd be a tábliba, h a lánynevünk Linda (egyelőre)! Köszi

Karneol: tuti, h kell járni a védőnőhöz is!

Zsu
svs
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Babák választanak szülőket téma:
Én hiszek abban, hogy nem csak egyszer élünk. Látta vlaki a Csodás álmok jönnek című filmet? Én valahogy úgy kézelem el ezt az egészet, ahogy ott megjelenik.
És van, hogy valami miatt át kell élnie egy babának a rosszat, meg kell tapasztalnia valami miatt, ami előző életében történt vele, tanulnia kell a dologból, hogy utána jobb lehessen. És ugyanez a helyzet a szülőkkel is.
Nem egy tökéletes világban élünk, és azt hiszem soha nem is fogunk. (Ká, hogy nem vagyok optimistább ilyen téren) Éppen ezért a kisbabák és szüleik sem tökéletesek.

Védőnő:
Az én előző védőnőm csak a súlyomat és a vérnyomásomat mérte amikor nála jártam. Illetve beírta a vizsgálatok adatait a kiskönyvbe és a saját kartonjára. Az orvosom nem az a könyvelgetős fajta, talán cak egy beírása szerepel a kisköbnyvemben. Pedig kéthetente jártam hozzá.

Holnap jön az itteni védőnőm, majd meglátom, Ő hogyan áll a dologhoz. Bár, ha jól tudom azóta változott, hogy milyen feladataik vannak.

Mó!

Nagyon jó a kép az ikrekről!
Vendég
 


Ettike!

6 mm eltérés ebben a korban 4 nap különbséget jelent. Lehet, hogy Patrikkal 4 nappal később voltál Uh-on, és azért volt nagyobb.
Pár hét múlva kiderül, ha szerencsések vagytok, hogy fiú vagy lány.
Próbáltál már 10 perccel az UH előtt csokit enni? Nekem attól Beni mindig felébredt és mocorgott egy csomót.
Vendég
 


Vendég
 


Cat: Teljesen egyetértek Veled abban, amit a babák választanak bennünket dologról írtál. Én is ebben hiszek.

Ettike: Jaj, de jó, hogy minden rendben, nagyon örülök neki!

Mó: Fantasztikus a kép az ikrekről, sosem láttam még ilyet.

Szerintem is mindenképpen kell védőnőhöz járni.

Tegnap végül nem lett a palacsintából semmi, na majd ma...Van Nutella is :lol:

Kép

Kép
sildi83
 
 


MÓ! Nagyon cukik a babáid, édesek így egymás mellett!!! :lol: :lol: :lol:
Szerintem ez ugyanaz a Lenkei! Érdekes a könyv, biztos vannak benne olyan dolgok, amik csak feltételezések, de ez a csönd, stb ebben azért hiszek. Ahogy írtam, nekem valószínű császár lesz, (talán nem!!! :lol: :lol: ) így nálam ez a módszer szóba sem jöhet műtétnél!
Keresztfiaink ahogy írtam, nem voltak császárosok (még 9 éve), és az első szépen kibújt, a másodikkal már vitték fel a műtőbe, hogy császár, mert nem akart kibújni, nehezen jött, és ott a doki valahogy mégis világra hozta. Picit a nyaka meghúzódott, utána masszírozásokra kellett vinni, de semmi baj nem érte!!
Szerencséjük volt, de talán a helyedben én is a császár mellett döntenék, olyan sokszor sérülnek a második babák!!!
A fiam tegnap valamit elkaphatott, ment a hasa, 2-szer át is kellett öltöztetnem, mert nem ért ki a WC-re...
Ma nem is vittem suliba, már most reggel is volt...
Remélem nem kapok el tőle semmit. Mindig mosom utána a wc-t, és sokszor van kézmosás neki is és nekem is.
Ma diétára fogom, ha nem múlik el, akkor holnap az apukája viszi az orvoshoz, én nem ülök be a beteg gyerekek közé!
:cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
eda7
 
 


Sziasztok!

Ismét zavarnék kicsit, ha lehet :)
Nézzetek itt körül, és ha valami tetszik, szóljatok nyugodtan priviben, leveszem, nem kell ott licitálni!


http://www.teszvesz.hu/my_page.php?uid=9932539

Köszönöm :) További szép babavárást!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Eda: Mielőbbi gyógyulást a kisfiadnak!

Nici: Ha kiderül, hogy kislányom lesz, szerintem számíthatsz rám egy-egy ruhadarab erejéig mindenképp :D

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ildi! Köszi! Most kicsit a munkát is odébb kell tennem, mert Marci azért igényt tart rám. Játszunk, stb. Szerencsére jól van, de azért a wc-t nagy ritkán meglátogatja. Az a jó, hogy eszik, most készítettem neki vajas pirítóst, és még ízlett is neki.
Nici! Ildinek igaza van, előbb jó lenne tudni, hogy milyen nemű babát várunk!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
eda7
 
 


Eda, persze, de ha tudjátok majd, azt is tudni fogjátok kihez forduljatok :wink: És vannak uniszex darabok is :) Sok olyan rucink is van, amit nem is hordtunk (lelkesen vásároló kismama vagyok, csak helyem nincs már hozzá :D), és olcsón adom, így szerintem megéri majd!

Ildi, rendben, várlak szeretettel! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nici 2008.09.23 09:39-kor.

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!
Mó!nagyon köszönjük a képet!Tényleg gyönyörű!

Teszek fel majd én is képet.Párom bescannelte és kinyomtatta magának és mindenkinek büszkén mutogatja! :)
Edsóa!Gyógyulást kisfiadnak!
Engem az orvosom mar a 14 hét elején hívott be 12 hetes ultrahangra! :shock: Vagyis csak Okt.13-án,holott mi már a 11 hétben vagyunk....
Na de azok alapján ahogy fickándozott a picur csakis jó érzés töltött el és tudom,hogy minden rendben van!

KépKép
l.edit
 
 


na úgy látom nem jött össze a vonalzó... :evil:

KépKép
l.edit
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: