Új privát üzeneted érkezett!

Annita Én is üdvözöllek köztünk. Csatlakozom a többiekhez: Én is be voltam tojva az elején, mikor szúrt a hasam. Aztán a nővérem, akinek már 2 gyereke van megnyugtatott, hogy ez normális. Nő a méh és tágulnak a szalagok.

Babszi A hízással én úgy vagyok, hogy csak egy kicsit foglalkozom vele. Én állandóan sportoltam, amit most nem tudok. Azért, mert focizom heti kétszer meg teniszezem, ill. heti egyszer röplabdáztam. A foci kizárva, a röplabda szintén, a tenisztpedig nem tudom meddig bírom még. Egyébként én már most híztam 3 kg-ot. Nekem is van egy ismerősöm, aki 25 kg-ot hízott a terhessége alatt és mindet leadta.

Zazzy A vásárlást nem tudom mikor kezdem. Szerintem megvárom, míg tuti minden oké a babával, és majd utána. Nekünk "babaszobát" is kell vennünk. Tehát még 1-2 hónapig csak nézelődök.

Mindenkinek Tegnap beszéltem az igazgatóval, és tök jó fej volt. Azt mondta, nagyon örül a babánknak és mondjam meg a Gézának is, hogy gratulál. Ismerik egymást régebb óta. Azt is mondta, hogy ez az utolsó lehetőségünk a babára. És igaza van. Géza már 54 lesz szept 7-én, így még együtt fel tudjuk nevelni. Úgyhogy minden oké volt!!!
A dokival már nem annyira. Felhívtam, hogy a jövő heti 12 hetes UH-ra időpontot kérjek, erre közlte, hogy jövő héten is szabin lesz. Köszi! Még csak egyszer látott, mióta terhes vagyok, akkor is azt mondta, hogy méhen kívüli terhes vagyok, és ha cérzek, akkor azonnal menjek be a kórházba. Úgyhogy úgy döntöttem, nem lesz orvosom. Vagy választok egy másik orvost, vagy nem lesz orvosom. Lehet, hogy csak szülésznőt fogadok. Nektek mi a véleményetek? Mit csináljak?

Kép

Kép
rszg
 
 


Sziasztok!
Annita:üdv köztünk!Nekem sem volt semmi tünetem ,ez nem baj!

Rszg:örülök,hogy így állt a főnököd a dologhoz!Vannak még kivételek!

KG:én 28kg híztam a lányommal..6hónapos volt és én újra 52kg!Tehát ez adotság kérdése!Azért engem zavart ez a sok kg,az ember nem úgy mozog,minden nehezére esik...egészségügyileg sem volt jó...Bár akkor sem zabáltam és mégis,felcsúsztak rám a kg!De nem szabad vele túlságosan foglalkozni,amíg jól érzed magad és a baba is addig nincs vész!

Zazzy:vásárlás:a lányommal 7-8hónapos terhesen kezdtem el..szerintem bőven elég volt!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok Lányok!

Annita üdv köztünk és gratula a pocaklakóhoz! Ahogy a lányok is írták, teljesen normális a szúrkálás és az, hogy neked nincs semmi tüneted nem jelent semmit! Mindenki másképp reagál egy terhességre! :wink:

Rszg, nagyon örülök, hogy nálad ilyen jól fogadta a főnök a bejelentést. Tiszteletre méltó, hogy a párod vállalkozott a babára, gratulálok nektek!

Kukli, jól esett, hogy hiányoltál, köszönöm szépen. Valóban van most munka bőven, de pl. hétfőn szabin voltam, mert dokinéninél intéztük a gyerekek bölcsis papírjait. Ma megyek délre uh-ra, utána fél4-re szülőire megyünk a bölcsibe, úgyhogy nem unatkozunk. Szinte alig vagyunk otthon is. Sajnálom, hogy még mindig ennyire rosszul vagy, de ez hamarosan eltűnik!!!! Kitartáááás!

Én anno a gyerekekkel kb félidő után kezdtem el vásárolgatni, mert én sejtettem, hogy korábban be kell majd feküdnöm a kórházba és szerettem volna, ha nem marad egy csomó minden apa nyakában. Most bőven ráérünk, mert igazából csak kiságyat kell vennünk, mert azt persze eladtuk mindkettőt (ruháink vannak dögivel akár fiú, akár leány lesz a kiscsibe). Ja, meg persze egy babakocsi+hordozó..... :D

Vicuska gratula a 12 hetes uh-hoz, szép nagy a te manókád is. Alig várom, hogy találkozzak én is az enyémmel és kapjak képet is róla.

A hétvégén már elkezdtem kenegetni a pocimat fincsi kismami krémmel, mert szépen lassan elkezd nőni az a poci és jó lenne ha most sem repedezne ki a bőrőm. A hízással én nem foglalkozok, az ikrek után is lement rólam a 19 kiló, reméljük most is le fog.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 

 
 

Sziasztok,

Nem jelentkeztem, mert irtó pipa voltam és ilyenkor nem ülök gép elé sem ... Elvileg múlt hét csütörtökön lett volna a 12 hetes UH-m, mire az ultrahangos doki közölte velem, hogy még nem vagyok 12 hetes (12/2 voltam aznap!) így menjek vissza e hét végén, de inkább jövő hét elején!!! Hát én akárhogy is számolom, jövő héten már pont lecsúsznék a kombinált tesztről, mert azt a 13.hét 6. napjáig csinálják meg, próbálkoztam, hogy de Doktor úr ... Persze Ő sokkal okosabb, ezért ne mondjak meg neki semmit, hisz több tíz éve ezzel foglalkozik!!! Másik dokihoz meg nem tudtam menni, mert mindenki szabin van.
Szóval holnap újra próbálkozom, ha ott nem megy kénytelen leszek másik helyet keresni.

Hízáshoz: én a fiammal 21 kilót híztam, 79 kg voltam amikor szültem, 4 hónapos volt amikor elértem újra a "versenysúlyom". Most sajnos kicsit magasabbról kezdtem, így megpróbálok én is odafigyelni, de én is úgy vagyok vele, hogy amíg a mama jól érzi magát addig biztos a baba is. Szóval megeszem amit megkívánok :D

A vásárlással úgy állok, hogy már most tudnék, de visszafogom magam ... :D!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok

Bea vagyok. 8 hetes 5 napos, most lépek a kilencedik hétbe, ha minden igaz.
Eddig semmilyen rosszullétem nem volt a terhesség miatt, se hányinger, se szédülés. Viszont 3 napja nagyon gyengének érzem magam, ami biztosan normális, csak szeretném tudni a ti tapasztalataitokat is. Nekem ő lesz az első, hozzátartozik az hogy, félig meddig egyedül várom már, bár ezen nem stresszelek.
Remélem elmúlik ez a gyengeség érzet. Állítólag 12 hét után csökken. Ti hogyan tudjátok?

[img][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-23-1-2009_03_22-Pocaklak4.jpg[/img][/img]

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Sziasztok,

valamit elírtam, mert az Augusztus 18-i ultrahangon kalkulálták 8 hetesnek, akkor e szerint 9 hetes 2 napos lehetek, viszont az internetes kalkuláció, 10 hetes 3 naposnak számolja :D [img][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-23-1-2009_03_22-Pocaklak4.jpg[/img][/img]

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Szia Bea, üdv köztünk :D

A gyengeségérzet nálam már határozottan múlóban van, úgyhogy kitartás!!! Én most úgy pörgök azt sem tudom mit csináljak, hogy le tudjak ülni egy kicsit :)

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Köszönöm :D ez jól hangzik, kitartóan várom

wicca írta:Szia Bea, üdv köztünk :D

A gyengeségérzet nálam már határozottan múlóban van, úgyhogy kitartás!!! Én most úgy pörgök azt sem tudom mit csináljak, hogy le tudjak ülni egy kicsit :)
[img][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-23-1-2009_03_22-Pocaklak4.jpg[/img]

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


rszg!
a méhen kívülit kivizsgáltattad????????? nekem volt, kicsit ezért aggódom!!!!!!

Mindenkinek köszi a hízásos hozzászólást, nekem fontos a véleményetek!!!! megnyugodtam :)

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Én is eltűntem kicsit, de már itt vagyok! Javítgatom a táblázatot és rakom, ha elkészült!
Mi hétfőn este voltunk a 12hetes uh-n, amikor is kiderült, hogy betöltött 13 hetes vagyok :shock: De a baba szép nagy: 69mm és minden rendben :D
Annyira, de annyira furcsa és megható is volt látni, hogy ott izeg mozog egy ici pici emberke a pocakomban. A páromnak is leesett az álla és nem győzött csodálkozni, hogy mennyit rugdos és forgolódik :wink: Meg is beszélte a babával, hogy sportoló lesz, pl. öttusázó :lol: Mindenkinek az kívánom, hogy minél hamarabb élje át ezt az élményt! Gyönyörűséges! Következő alkalom szept.18, ami után jön az AFP és genetikai UH.
Addig pedig éljen a boldog tudatlanság - az orvosom szavaival élve.
Szerinte, ha egyszer minden rendben van, teljesen fölösleges a problémákat keresni, mert akkor lesznek és én csak beszéljem meg magammal és a csöppséggel, hogy nagyon vigyázunk egymásra és boldogok vagyunk. Minden a fejünkben dől el!
Hát én ehhez tartom magam és úgy tűnik ez be is válik 8)

Tessza
Nekem a védőnő azt mondta, hogy fehérjét és cukorszintet néz a vizeletben...

Mindenkinek szép napot!
monka76
 
 


Babszi
Hízással kapcsolatban ajánlották nekem, hogy egyek több gyümölcsöt, és így kevesebb megy fel, mert én is elkezdtem szinte egész nap enni :) , mondjuk pár napja visszaálltam, a napi 3szori és kevesebb étkezésre, mert nagyon gyenge vagyok, de jobb volt az.

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Sziasztok!
Látom, már jó ideje megy ez a topic, de remélem, nem bánjátok, ha csatlakozom! Márciusra várjuk babót, jó lenne néha beszélgetni kismama-társakkal!
Üdv, Zsófi
Vendég
 


Sziasztok!

Súly: én minden nap méredzkedek reggel, annyi "ravaszság" van a dologban, hogy a reggeli intézendők után teszem és a "tiszta" súlyomat mérem. :) Eddig minden reggel kb. ugyanannyi volt, csak tegnap meg ma volt kb. fél kilóval több. Pár napon belül kiderül, hogy ez állandósult-e vagy átmeneti. :) Érdekes, hogy ahányan vagyunk, annyiféleképp hízunk/nem hízunk. :)

Végre kiderítettem, hogy ki lesz a védőnőm, úgy néz ki, holnap reggel tudok vele beszélni is (egyelőre csak telefonon).

És: rszg, én is tegnap jelentettem be, és nálam is teljesen jól fogadta a hírt a főnököm. :D Mindenkinek azt kívánom, hogy így fogadják nála is. :) Nálunk is kb. "utolsó esély", párom a tiédhez hasonló korban. :)

Bea, jetta! Üdv itt! :)

Masut
masut
 
 


Szép jó reggelt!

Monka, de jó, hogy jelentkeztél! Szuperek az uh értékek és tényleg szép nagy a babóka!!! :D

Én is voltam tegnap és minden rendben volt szerencsére. Manóka szépen háttal volt, de járt keze-lába, meg kellett zabálni. 59 mm, nucha (nyakiredő) 1 mm és minden rendben van vele. Kaptam képet is, bár nem sok minden látszik belőle, mert háttal volt, de azért csodálatos a kép. Ha apa beszkennelte, akkor majd felteszem. Legközelebb 4 hét múlva kell mennem, jön az AFP és egyéb vérvételek és a genetikai uh. Közben találtam egy orvost akinek van terhesgondozása a kórházban (ő is nagyon szimpi), úgyhogy vmikor majd megkeresem őt is.

Tegnap meg volt a szülői is, így elsőre nagyon kedves, helyes gondozónénieik lesznek a gyerekeknek, Andi és Ani néni. Domcsinak hajó, Vikinek virág a jele. Hétfőn kezdjük a beszoktatást! Most okoskodom ki, hogy milyen módszerrel tegyem a jeleiket a cuccaikba, mert varrni azt nem tudok. Asszem vmi filctoll vagy vasalós dolog lesz a megoldás. Nem tudom, hogy lesz időm majd jönni, de igyekezni fogok.

Masut, örülök, hogy nálad is szépen lezajlott a hír bejelntése! :cry:

Bea, Jetta üdv köztünk és szép babavárást kívánok!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Tencsi, Masut Köszönöm az üdvözlő sorokat, nektek is szép babavárást kívánok!
Jetta Üdvözöllek, én is új vagyok itt, azért csatlakoztam, mert tényleg jó olvasni a kismama társakat akik, hasonló helyzetben vannak, mert gyermeket várni néha nem is olyan könnyű feladat :) viszont csodálatos érzés.
A súlyról eddig én elég kis súlyban voltam, így annyira nem félek tőle, viszont érdemes, ha van rá lehetőség, és akinek szükséges, változtatni az étrenden, mondjuk nekem mindenkép kellett, mert összevissza ettem munkámból adódóan, és sok egészségtelen étel, pizzán, hamburgeren, rétesen éltem. Most napi 3 -4 alkalommal eszem, normál reggelit, főételt, és mellé gyümölcsöt, zöldséget, mindent amiről azt olvastam, szükséges a vitamin bevitelhez.
Én ma fogom hívni a védőnőt, mert múlt hét Pénteken elmentem jelentkezni, és kiderült, hogy táppénzen van, Holnaptól lesz, viszont, már szeretnék jelentkezni, de nem szeretnék megint odamenni és sehol semmi :roll:
Én is nemrég jelentettem be a főnőkőmnek, kedves, segítőkész volt. Én nyolc éve dolgozom ennél a cégnél, megállapodtam, mert nagyon szeretem, második otthonom, és remélem visszavárnak :!:

[/img]Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Rszg, Olvasom az orvos topicodat, az orvosválasztás nekem is nagy fejtörést okoz, engem már 4 hetesen küldtek, menjek magánorvoshoz, de nem tartottam még fontosnak az orvosválasztást, nekem már az anyagiak miatt sem mindegy, mivel én egyedül várom a babát, az a segítség amit az apától kapok, az nem sok, jövő hónapban kellesz mennem 12 hetes ultrahangra , viszont most már gondolkodom, hogy bejelentkezzem. Szerintem jobb, ha választasz orvost is, ha nem is magad miatt, a kicsi miatt. Legalábbis, a kórházban úgy tapasztaltam nem sok mindent mondanak, csak minnél gyorsabban menjen a dolog, pedig nekem is lett volna kérdésem, mivel még nem voltam várandós. :? [img][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-23-1-2009_03_22-Pocaklak4.jpg[/img][/img]

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Sziasztok!
Monka nagyon szép méretei vannak a babádnak. Biztos édes lehetett, én már nagyon várom a jövő szerdát. Amúgy én nem rétem ezeket az össze vissza számolásokat. Már az elején van ilyen? Nekem a dokim nem szokott kavarni, remélem nem is fog.
Tencsi nem kis feladat lehet tényleg ez a a jel varrás. Azt hiszem Boti jele vonal lesz. :D Egyszemed kis képét nagyon várjuk. Örülök, hogy jó a nyaki redő. Túl az első szűrésen. :wink:
Vásárlást mi amúgy 20- hét után kezdtük. Akkor is azért mert egy szupi kocsi féláron volt a brendonban. :oops: Később kiderült, nekem nem is jó. A 3. kocsink jött be. De azt semmi pénzért el nem adnám. Jó lesz az még öcsihuginak is. Bútorral kell sztem csak figyelni, mert ált. 8 hét mire legyártják, és nem árt ha emgvan 35. hétre. De azért még az is messze van. :)
Bea, Jetta sziasztok!
Szép pocakodosást! Gyeretek sűrűn! :)
Mi ma voltunk védőnőnknél, beléptem a "hivatalosak" táborába. Nekem most nem nézett semmi pisit, de nagy költözésben vannak, így nem csoda. A kis könyvnél annyira rosszra számítottam, hogy végül is nem is annyira vészesen ronda.
Örülök, hogy a héten zökkenőmentesek a főnökök. Bizti hazajöttek a nyaralásból, megújult erővel jól fogadják a híreket. :D
Bea nagyon felnézek rád, hogy egyedül vállaltad a kicsit. Biztos néha nehéz lesz, de egy ilyen csodás kis lény minden nehéz percet feledtet.
Csajok akik 2007-ben szültek, ti majd tesókocsit néztek? Boti 935 hós kora óta megy, de sokan azt javasolják nekem így is.
Zazzy jobbulást a fejednek, engem is kidöntenek a frontok állapotosan. :( Reklámokról soztom a véleményed, pláne, hogy még sehol nem járunk ezekhez (játszószőnyeg? :D :D :D ), meg van hoyg drágábban próbálják eladni az új kismamiknak, mint a boltban kapható. :x
Tessza ha viszket vmi, sztem keressd meg a dokid, egy gombás fertőzés csúnya dolgokat okozhat. Amúgy sajna most hajlamosabbak vagyunk rá. :(
Na nem untatlak titeket, szép napot!

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Üdv az újjaknak!

Tencsi:milyen izgalmas lehet az első közösség és ovó-nevelő dolog!Na ilyen jeleket én sem tudnék varrni-sőt semmilyet. :oops: Gratulálok az eredményekhez!

Bea1978:orvos vállasztás szerintem is fontos dolog!De én is csak most szóltam neki amikor a 12hetes vizsgálaton voltam!Sok szerencsét és kitartást kívánok az egyedül vállaláshoz!Nem szeretnék indiszkrét lenni és ha nem akkor nem válaszolsz:-Az apukáját nem érdekli,hogy gyereke lesz?Mert ez elég durván hangzik így!

Kuklika:én nem veszek testvérbabakocsit.Lesz egy testvér fellépő és kész!Majd jön mellettem vagy azon...legalább is egyenlőre így gondolom.Bár mi kisvárosban lakunk és itt nincs olyan közlekedési káosz!Pesten én is meggondolnám!

Zazzy:jobbulást!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a kedves fogadtatást! :)
Kuklika, de jó, hogy bedobtad a kocsi-kérdést, mi is gondolkozunk, mi lenne a legjobb. Nálunk egyenlőre a testvérfellépő vezet, annak is az a verziója, amelyiken üldögélni is lehet. Bár a kisfiam még csak négykézláb közlekedik (10 és fél hónapos), hosszabb időre nehezen marad meg kocsiban. MÁs kérdés, hogy sok boltba a szimpla kocsival sem férek be, bkv-ra, vonatra pláne nem, szóval nem tudom, a tesó-kocsival hogy menne. De én is kíváncsian várom a tapasztaltabbak véleményét!
Szia Tessza! Nekem is volt hasonló gond, tudtommal a hormonoktól simán lehet, bár nálam gomba volt. (sajna az elején a 40 fokban nem bírtam magammal, és úsztam egyet, gondolom az tett be).. De egy terhesség alatt is alkalmazható 3 napos kúrával nőgyogyi rendbehozott.
Bea1978, hahó! Hol szeretnél szülni? ÉN Istvános vagyok, ott többen rendelnek kórházban is, nem csak magánban!
Látom a hízás-kérdés mindenkit izgat :) ! Én első terhességem alatt 48ról indultam, 73-mal végeztem, szép, mi? De 9 hónap alatt majdnem mind lement. Remélem, most észnél leszek, és max. a felét rántom fel. Aki közületek kibírja, hogy ne egyen egész nap, az, hogy csinálja :D? Egyébként akkori szuper védőnénink azt javasolta, hogy heti 1 gyümölcs napot tartsak, és felejtsem el a fehér kenyeret. Na nem mintha betartottam volna :wink:
Sziasztok, további kellemes pocak-növesztést mindenkinek!
Vendég
 


Jajj, Bea78, még annyit szerettem volna Neked mondani, hogy az alomkór és gyengeség nálam is elmúlt egy csapásra 12 hét után, mindkétszer, szóval kitartás!!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!De jó, hogy még mindig gyarapodunk! :wink:

Tencsi!
Mivel kened a pocakodat?

Tegnap voltam a védőnőnél(1 óra hosszáig :shock: )valami 2006-os kiadású kiskönyvet kaptam, de nagyon aranyos, és kisfiús! :wink: De jó lenne! :D
Délután meg elmentem a nőgyógyászhoz, szinte feleslegesen, mert nem tudott semmi papírt adni, hétfőn délelőtt a szakrendelésre kell visszamennem, majd akkor.De legalább megkukkantottuk a picúrt, szépen nő, fejlődik, minden rendben :D
Ma reggel meg fogászaton voltam, a fogaim épek :D a doktornő javasolt egy Zymafluor nevű gyógyszert, recept nélkül kapható, azt mondta ő mindkét terhessége alatt szedte, a gyerekek fogainak is jót tesz, nekik is adta később, a 8 éves fiának az édességek ellenére állítólag épen potyognak a tejfogai. Aranyos volt, azt mondta, akin látja, hogy törődik az ilyesmivel, annak szokta javasolni, mert sajnos sok olyan van, akit az sem érdekel, hogy van-e foga!

Fejem már egész jó, ma meg émelyegtem sokat.Ja és nekem embertelen módon fájnak a melleim.Egyébként sem kicsik, remélem nem sokat nő majd, de már baromira fáj melltartó nélkül, de azzal viszont iszonyú érzékeny(illetve mindennel, ami hozzáér)

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!
Beának és Jettának üdv nálunk. Most már tényleg jó sokan vagyunk!

Bea Szerintem ne aggódj az egyedül nevelés miatt! Persze jobb, ha melletted van a párod, de nekem is van egy ismerősöm, aki 2 hónapos kora óta egyedül neveli a kislányát és nagyon jól megvan egyedül. Persze mindenkinek jó jön a segítség. De gondolom a családod melletted van.

Jetta Én mielött nem vártam babát szinte nem is ettem fehér kenyeret, kflit vagy zsemlét, azóta viszont azt kívánom. Ez van. Ha azt kívánom, nem fogok rozsosat enni :)

Masut Örülök, hogy nálad is minden rendben volt a főnöknél. Egyébkéntaz idősebb párról annyit, nem tudom köztetek mennyi a korkülönbség és mennyi ideje vagytok együtt, de mi lassan 8 éve és nem is kívánhatnék magamnak és másnak sem jobb párt! Köztünk 28 év van és tök jól megvagyunk. A 8 év alatt egyetlen egyszer vesztünk össze. És Imádjuk egymást! :P

Babszi A méhen kívülit nézték, azóta már voltam egyszer hüvelyi és kétszer hasi UH-on is.

Monka és Tencsi Gratula az UH-hoz. Már én is szeretném megélni. Még egy hetet kell rá várnom. Lassan telik az idő. Már alig várom.

Akinek van fotója csak tegye fel nyugodtan, én kíváncsi vagyok rájuk!

Kép

Kép
rszg
 
 


Sziasztok kismamik :)

Jetta Üdv itt nálunk :D

Monka Gratula a szép nagy babódhoz!!!!! :) Ugye milyen édik ahogy mocorognak? Csudajó!!!

Tencsi Neked is gratulálok az UH-hoz :D!!! A jelek varrását én mindig anyukámra bíztam, mert ő tud varrni :D. Próbálj ilyen személyt keresni a családban :lol: .

Képzeljétek eljutottam végre a 12 hetes UH-ra :), persze a doki közölte (most egy másik volt), hogy szerinte már 13 hetes vagyok ... no comment! Adatok: BPD: 26 mm, OFD: 31 mm, CRL: 66 mm, NT: 1,1 mm. Annyira ficánkolt odabent, el sem hittem amit látok :D, majdnem elbőgtem magam :). Azért, hogy ne legyen minden tuti, képet nem tudott nyomtatni a doki, mert rossz a nyomtatójuk :? . Na mind1! Jövő héten úgyis magánrendelésre megyek, majd ott kérek!
Mindenkinek kívánom én is, hogy mihamarább átélje ezt, mert félelmetesen jó érzés!!! Én végre meg is tudtam nyugodni, hogy minden rendben odabenn :D!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok,

Mindenkinek
köszönöm a köszöntést és a bátorítást.
Kuklika,Igen biztos nem lesz könnyű, de remélem nem marad mindig így. Én sem így terveztem az első terhességem, de így alakult és így kell elfogadni. Most az a legfontosabb, hogy ő egészséges legyen, és Ő biztosan minden gndot és nehézséget felejtet majd az érkezésével. Én is hívtam a védőnőt, és azt mondta tele a naptárja :) , de bőven ráérek még szerinte, de kaptam egy időpontot Szeptember 5-ére.
Vicuska, Köszönöm,
Azt nem mondanám, hogy egyáltalán nem érdekli, azt mondja, számíthatok a támogatására, hát ezt majd meglátom, megmondom őszíntén, most még igyekszik segíteni ebben-abban, telefonál is, érdeklődik, de én úgy érzem, ez el fog maradni. Közösen döntöttünk a szakítás mellett, de ő még maradt volna nálam, mert neki így kényelmesebb volt, mindenben ki volt szolgálva, de nekem már elegem lett, hogy vissza semmit nem kapok.
Jetta75, Itt is így van, kórházban is rendelnek, mondjuk akit én kinéztem, ahhoz már jártam kórházba kezelésre, és akkor is átirányított magánrendelésre, viszont szülni a kórházban fogok, csak a magán mellett, ha minden igaz, bár sokan úgy járnak, hogy pont akkor nincs ott :? Valahogy megpróbálom kiszorítani anyagilag. A gyengességgel kapcsolatban kitartok, köszi, jó hír, hogy 12 után mindenki átmegy rajta.
Zazzy, neked is fájt a fejed? nekem is fájt már pár napja, pont ma múlik. Gratulálok, hogy szépen fejlődik
RszgKöszönöm a bátorítást, néha nem is csak a segítség, csak egy kézfogás vagy egy ölelés hiányzik egy szeretett személytől, de természetesen a családom mellettem áll, és ez nagyon jól esik, mindenki nagyon várja Pocaklakót :D
Wicca,
, Gratulálok az UH hoz, szépen fejlődik. Én is már nagyon várom
[/img]Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Monka és Tencsi
Gratulálok az UH -hoz
[img][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-23-1-2009_03_22-Pocaklak4.jpg[/img][/img]

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Bea!
Nem lehet, hogy ez a kisbaba "megkomolyítaná" és máshogy állna a dolgokhoz?A férfiakkal sokszor olyan nehéz, szerintem nagyon sok nő érez így, én is sokszor érzem ezt, hogy mindent megteszek, meglepem, amikor tudom, ő meg... FÉRFI.De tudom, hogy szeret, és nála jobbat nem választhattam volna, de én meg nő vagyok, és jól esne visszafelé is egy kis kényeztetés.Néha van, de úgy, hogy sokszor előjön ez a téma.Majdcsak belejön.2 éve vagyunk együtt, 1 éve házasok.
Szóval nem akartam beleszólni, csak hátha...

Kép
Kép
zazzy
 
 


SZIASZTOK!!

Annita üdv és gratula :lol:
Rszg,jó hogy ilyen pozitívan állt hozzá a főnököd,az enyém is gratulált,és próbálnak is kímélni.
Az orvosválasztás nehéz kérdés mert mindenki mást mond.Valaki ragaszkodik a dokiválasztáshoz, valaki csak a szülésznőhöz,valaki egyikhez sem.Minden esetben van pozitív és negatív példa is,sztem bárki tudna mesélni mindkettőt.Szerintem dönts ahogy érzed,de valahogy nagyobb a biztonságérzet ha van dokid,de ez sem garancia semmire.Szóval nehéz...
Tencsi,megkérdezhetem milyen krémet használsz?Én még nem hallottam konkrétan egy fajtáról sem,de én is szeretnék majd használni.Majd mesélj hogy veszik a törpék a bölcsis akadályt!! :lol: Amúgy az oviban nekem is a filctoll volt a megoldás és bejött mert valamelyik ruciban még mindig látszik :lol:
Wicca,ez a doki tipikusan a lekezelő fajtából való lehet,talán jobb lenne megszabadulni tőle!!
Üdv Bea,gratula a pocaklakódhoz :lol: :lol:
Én is sokszor vagyok gyenge,fáradt és rettenetesen aluszékony!!
Mondjuk a fiammal is így volt,de azt mondják idővel jobb lesz.
Monka gratula az UH-hoz!!Szép nagy baba :lol:
Zsófi üdv közöttünk és gratula a babóhoz :lol: :lol:
Zazzy érdekes nekem a mellérzékenység most kezd mulni,viszont a fejfájás olyan váratlanul ért és rettenetesen fájt,Reggel már úgy ébredek és este úgy fekszek már napok óta.
Holnap lesz az évnyitó a suliban,nagyon izgulok a gyerek helyett is :lol: :lol:
Már bekötöttük a könyveket meg a füzeteket,tolltartó bapakolva,minbden kész.Olyan hamar megnőtt,még csak nemrég született!!!De büszke vagyok rá :lol:
Hétvégén megint melózom,már alig várom,hogy leteljen ez az egy hónap ameddig még dolgoznom kell.Bár lehet ebbe bejátszik hogy mindig álmos vagyok,lehet ha elmúlik fel leszek pörögve :lol:
Sajnos tegnap el kellett altatni a pulinkat,mert már nagyon öreg volt,nem látott ,nem hallott,és izületi fájdalmai is lehettek mert alig bírt menni.14 éves volt,hát nem tudtam megállni sírás nélkül,mikor beadta a doki az injekciót :cry:
Jó hosszú lett,bocsi :lol:
Mindenkinek szép estét!!!!!!!

Móni

Kép
moni3
 
 


Moni Én egyik gyógyszertáros ismerősömtől kaptam ajándékba egy krémet, ő azt mondta, ez a legjobb. Vichy terhességi csíkok elleni krém. Az elejére az van még írva Action intégrale vergetures. Fehér dobozban van. 125 ml és jó illata van. Még nem kezdtem el használni.

Kép

Kép
rszg
 
 


Rszg,köszi az infot!! :lol:

Kép
moni3
 
 


rszg! Lassan mi is 8 éve vagyunk együtt (bár az évfordulóig van még kb. 4 hónap :) ), köztünk 25 és fél év van. :) Ránk sem jellemző a veszekedés. :D

Ma reggel én is beszéltem a védőnővel, jövő héten megyek hozzá. Nem érdekli, hogy nem vagyok bejelentkezve a lakóhelyemre. :)

Örülök, hogy mindenkinek ilyen nagy élmény volt a 12. heti uh. másfél hét múlva mi is megyünk. :)

Masut
masut
 
 


Zazzy,

Köszi a biztatást, tudom hogy, a valahol minden férfi ilyen, nem is lett volna gond, ha csak erről lett volna szó, még így is százszor ezerszer meggondoltuk, sajnos ez ennél komolyabb, de azért köszi.

Moni,

Köszi,
A fejfájással én is így vagyok, de szerencsére már múlóban. Te már csak egy hónapig dolgozol?

Nagyon sajnálom a kutyut, át tudom érezni, nekem is meg kellett válnom egy kutyámtól, és nagyon megviselt, családtagnak számított nálunk.

[img][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-23-1-2009_03_22-Pocaklak4.jpg[/img]
[/img]
Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 



Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Szép jó reggelt pocakosodók :)

Moni3: Ez nem ugyanaz a doki volt aki a múlt héten elküldött, na ahhoz nem mennék többet.

Tegnap elszaladtam a védőnőmhöz, mert amikor megkaptam az első labor eredményem nagyon megijedtem, a vizelet üledékben nem volt olyan érték ami jó lett volna. Orvos szabin, háziorvos nem tud fogadni, úgyhogy beszaladtam hozzá. Kiderült semmi gond a vizeletemmel, de jó másfél órát beszélgettünk :). Többek közt erről az orvos választásról. Én lassan arra hajlok leginkább, hogy a 9 hónap alatt egy dokihoz járok, akár magánrendelésre, szülni pedig "beesek" és majd az ügyletes levezeti! Kutyakötelessége!!!!!! A védőnő azt mondta, hogy ezzel sem szokott gond lenni, sokan ezt csinálják!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon szép termést hoztatok megint össze, ez szuper!!!! :wink:

Vicuska, bizony félelemmel vegyes kiváncsiság van bennem is a bölcsivel kapcsolatban. Furcsa lesz idegenekre hagyni a gyerkőceimet, de ezen is túl kell esni sajnos. Viszont tényleg nagyon szimpatikusak voltak és a jövő hetet még végig velük fogom tölteni a bölcsiben, addig leszünk amíg bírják, amíg szívesen maradnak. Aztán utána héten hétfőn és kedden már nem megyek be velük a csoportba, hanem kint várakozok a folyóson, hogyha nagyon világvége van, akkor behívnak hozzájuk. Aztán azon a héten csütörtökön ebédelnek ott először és pénteken fognak először ott aludni. Erre leszek igazán kiváncsi mert ők már nem nagyon alszanak ebéd után, aztán 3 óra körül beájulnak a kanapéra vagy az ágyunkra....

Kukli, Vicuska tegnap vettem textílfestő filctollat feketét, zöldet és narancssárgát és majd ezekkel fogom dekorálni a cuccaikat. Sokaktól hallottam, hogy tök jó és tartós és most Moni is megerősítette ezt a tábort. Amúgy meg én sem tudok varrni, sajnos.

Többen kérdeztétek, hogy milyen krémet használok. Az ikrekkel a Milupa terhességi csíkok elleni krémjét használtam, nagyon szuperül bevált, de most a DM-ben kapható Babylove-os terhességi csíkok elleni masszázs krémet használom. Nagyon jó állaga és illata van ennek is. Hallottam már olyat is, aki nem használt kimondottan terhességi csíkok elleni krémet, csak sima testápolót, de azt rendszeresen minden este és szépen körbemasszírozta a pocakját és az is segített, más meg használta a speckó krémet, mégis berepedezett a bőre, nyílván ez is hajlam kérdése, de én szorgalmasan kenegetem!!! :D

Zazzy, nekem most volt egy kb 2 hetem, amikor szinte én sem tudtam hozzányúlni a melleimhez, annyira megduzzadtak és olyan érzékenyek voltak, hogy csak na. Elő is vettem a kismami melltartómat. Az ikrekkel is már nagyon hamar jött nekem előtejem, ahogy elnézem a melleimet most is így lesz.

Moni, kitartás ehhez a rövid időhöz!! Gratula a kisfiad iskolakezdéséhez. Eszméletlen, hogy milyen gyorsan megy az idő, az enyémek is most születtek, aztán már bölcsire készülődünk. Az ember annyira várja a fejlődésük különbözü szakaszait (elinduljon, bilizzen, beszéljen stb.), aztán meg belegondolok és megint csak azt látom, hogy egy korszak lezárult, milyen hamar túl vagyunk mindenen és már kész kisemberek ők is. Nagyon sajnálom én is a kutyudat, de ha már tényleg nem volt más lehetőség, akkor neki és nektek is ez volt a legjobb. Teljesen megértem és normális, hogy megsirattad!!

Bea, minden elismerésem és tiszteletem a tiéd, hogy a kisbabát így is vállalod és ekkora szeretettel várod te is és a családod is. Hátha nem maradoznak el apuka részéről azok a hívások és még ki tudja hogyan alakul majd a dolog. Egy kisbaba is csodálatos folyamatokat tud beindítani egy férfiban, nem is gondolná az ember. Ránk mindenesetre számíthatsz ezt szerintem írhatom mindenki nevében és sok-sok virtuális ölelést küldünk neked, amikor csak szükséged van/lesz rá.

Köszönöm az uh gratulációkat, hamarosan ti is túl lesztek ezen! A képeket meg majd igyekszem feltenni!

Lányok, tud vki vmit Milkyről? Azóta, hogy bement a kórházba nem is jelentkezett! Remélem minden rendben velük!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

Üdv Bea és Jetta! Egészséges, örömteli pocakosodást.

Bea, minden tiszteletem a tiéd, hogy egyedül is vállalod a picit. Nagyon sok örömben lesz így is részed. A férfiak... hát a legtöbb felér egy gyerekkel. :wink: Remélem azért idővel megjön az esze, vagy sikerül végre kifognod azt az egy tökéletest.

Jetta, kérdésedre a válasz, hogy hogy álljuk meg, hogy ne együnk egész nap, az a rosszullét. Nekem pl. meg kell erőltetnem magam, hogy legalább napi háromszor egyek, mert legtöbbször inkább kihagynám. Csak tudom, ha kihagyom még rosszabbul leszek. Egyébként én feltaláltam az esti rosszullétet. Reggel minden sokkal jobb. De estére csak vánszorgok, szédelgek.

Kitartást fejfájósok! Már csak egy kis idő, és jön a feloldozó második trimeszter!

Orvosválsztás: Én nem igazán orvos, hanem kórház között vaciláltam. Végül úgy döntöttem, marad az, ahova egyébként is tartozom. Nekem eddig szerencsém volt, mert ahányszor odakényszerültem, mindig maximális ellátást kaptam plusz pénz nélkül is. Presze vannak hátulütői is. A héten 3 órát ültem a váróban, mire sorra kerültem. A babóca szépen fejlődik és végre annyinak mérte a doki, amennyi szerintem is lehet. A viszketésre meg felírt kúpot. Na erre tegnap bevéreztem, és a kórházba kötöttünk ki. Szerencsére a babó továbbra is jól van, de sokat kell pihennem. Azért meglennék az ilyen ijesztegetések nélkül is. A gép 9+4 nek mérte a babót. A doki két hét múlva vár vissza. Akkor 11+pár napos leszek. Ugye ez a legalklamasabb igő a 12 heti UH-ra? A hetekkel mindig bajban vagyok. Ha betöltöttem a 9 hetet akkor már a tizedik héten járok?

Móni, sajnálom a kutyot, de így biztos neki is jobb. Nekünk három családtagunk van, és sajna én is átéltem már altatást. Baromi nehéz döntés. Az ember halogatja, hisz oly nehéz megválni egy ilyen jóbaráttól.

Tencsi, minden jót a beszoktatáshoz. Mivel így is együtt maradnak, csak könnyebb lesz. Visszamentél dolgozni, hogy bölcsisek lesznek a lurkók?

Tegnap eljutottam a védőnőhöz, így van már kiskönyvem. Emlékezett rám, pedig két év volt a másik terhességem. Több kérdés is felmerült bennem. Nektek sem töltött ki minden adatot a kiskönyvben? Kaptam Várandós mamák tanácsadója kiskönyvet. Abban van különböző kupon, amivel sorsoláson lehet résztvenni, meg termékbemutatókat lehet kérni. Ti éltetek ezzel a lehetőséggel?

Eddig baba-kelengye téren még csak addig jutottam, hogy mennyi mindenről fogalmam sincs. Arra gondoltam, hogy szerzek egy brendon katalógust, és így ismerkedem meg a lehetőségekkel, kiegészítőkkel. Szinte elképzelésem sincs mi kell egy babának. Egyszer volt is egy álmom, hogy hazahoztuk a gyerkőcöt a kórházból, és nem volt hova tenni. Persze tudom, hogy van időm felkészülni, de érdekelne vajon egyedül vagyok ezzel az érzéssel?

Milky, tényleg szeretnénk, ha jelentkeznél.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Az előbb kimaradt: Nagyon kíváncsi lennék az UH képekre, ugyhogy szerintem bátran tegyétek fel. Sajna nálunk is rossz volt a nyomtató. :evil:

Kép
Kép
tessza76
 
 


Sziasztok,

Szép napot mindenkinek.

Tessza, Tencsi köszönöm, jó hogy rátaláltam erre az oldalra, nagyon kedvesek vagytok.

Amúgy nektek nem érdekes, hogy egyik dokinál sem jó a nyomtató? :D
Én kórházban voltam első ultrahangon és 5 perc alatt átmentek az egészen, szóba se került, hogy kapok esetleg egy felvételt, sőt letoltak, mert kedves barátnőm bekísért, hogy ne éljem át egyedül ezt az élményt, hogy hogy képzelem ezt, ezért is szeretnék keresni valami orvost, amikor a barátnőm szült az egész családja kuksolta a monitort.
Amúgy az ő babája is most lesz kétéves, 1 éves korától bölcsis, és nagyon jól hozzászokott, azóta sincs gond vele hál Istennek, mert nekik is fontos a megélhetés, máskülönben mindenki maradna szerintem a picivel 3 éves koráig is.

Na megyek sütök egy sütit, mert nem sokára munka :D
További szép pocakosodást kívánok :)

Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok, én is időnként bekukkantanék hozzátok: szintén 2009 márciusára várom a lurkónkat, azon belül is március 18-ra becsülik a "hivatalos" számítások a nagy napot.

A vonalzómból látjátok, hogy ő a második gyerekünk (majd egyszercsak elkészül a pocaklakó vonalzója is), az első gyerköc, Samu szintén márciusban született, csak 2006-ban. Épp 3 év lesz közöttük - nem mintha ez szándékos lenne, így alakult. Samu egyébként bölcsis "nagyfiú", másfél éves korától jár oda és szerencsére csak jókat tudok mondani a bölcsijéről.

Igyekszem visszaolvasgatni. Látom, hogy elég rég elindult már ez a topik - pláne ahhoz képest, hogy a többség mostanában tölti be a 11-13.hetet :) Én a jövő héten megyek majd 12. heti UH-ra és kombinált tesztre.
Bemutatkozásként ennyi - talán kicsit sok is :)
Mindenkinek nagyon szép babavárást kívánok!
Éva

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok, én is időnként bekukkantanék hozzátok: szintén 2009 márciusára várom a lurkónkat, azon belül is március 18-ra becsülik a "hivatalos" számítások a nagy napot.

A vonalzómból látjátok, hogy ő a második gyerekünk (majd egyszercsak elkészül a pocaklakó vonalzója is), az első gyerköc, Samu szintén márciusban született, csak 2006-ban. Épp 3 év lesz közöttük - nem mintha ez szándékos lenne, így alakult. Samu egyébként bölcsis "nagyfiú", másfél éves korától jár oda és szerencsére csak jókat tudok mondani a bölcsijéről.

Igyekszem visszaolvasgatni. Látom, hogy elég rég elindult már ez a topik - pláne ahhoz képest, hogy a többség mostanában tölti be a 11-13.hetet :) Én a jövő héten megyek majd 12. heti UH-ra és kombinált tesztre.
Bemutatkozásként ennyi - talán kicsit sok is :)
Mindenkinek nagyon szép babavárást kívánok!
Éva

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Hopp, bocsánat a duplázásért - vacakolt a babanet...
erpé
 
 


Sziasztok!
Tessza, Moni3,
köszönöm Nektek is a köszöntést!
Monka és Tencsi,
gratulálok Nektek a megnyugtató UH-hoz! Mi csak 8-án megyünk, már nagyon izgulok....
Szia Erpé,
gratulálok babóhoz - egyébként én is vadi-új társalgó vagyok még!
Hahó Bea!
Én is remélem, hogy az apuka hozzáállása változik, bár mondod, h. újrakezdésnek nem lenne értelme. Az én párom is rengeteget változott, amióta a kisfiunk megszületett - de én is, ez nem vitás. Olyan jó olvasni, hogy ilyen pozitívan állsz hozzá és várod a babát, minden tiszteletem a Tied, de tényleg! Sajnálom az uh "élményedet" - mi tavaly szinte egyszerre vártunk babát 4 másik barátnőmmel, és nagyon változó volt, kórház szerint, hogy bemehet-e kísérő, vagy nem. Velem bejöhetett a párom, de pl. az I.nőin szült barátnőmmel egyszer sem, és ott képet sem adtak. Igaz, azt én is csak egyszer kaptam, mondjuk akkor külön szóltam, hogy ha szabadt, nyomtassanak egyet.
Szia Tessza!
Anno az első védőnőm (aki szuper volt) az első terhességemkor mindent kitöltött, de a jelenlegi gyakorlatilag üresen adta oda a könyvecskét, mondjuk megkérdezte, nem gond-e, ha inkább rám bízza a kitöltést, ő nem ér rá. Meglepett, de végül is mindegy..
Kelengyelista - Te kérdezted, ugye? Egy barátnőm, aki novemberre várja babót, talált egyet a neten, beírom Neked ide a linket, ha van kedved, kukkantsd meg! Biztos mindenki mást és mást tart fontosnak, de az első gyerkőcömből kiindulva szerintem egész jó kis lista!
http://www.babanet.hu/hol-mi/kelengye.php
ja, most látom, ráadásul babanetes - akkor lehet, h. már más is rábukkant.
Sziasztok, további szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv köztünk Éva,nagy gratula a babóhoz :lol:
Hetek óta nem tudok aludni éjszaka,óránként felébredek,reggel meg 5-6 óra között kipattan a szemem és alig tudok visszaaludni 8-ig.Én,aki mindig sokat tudtam aludni!!!Napközben persze olyan vagyok mint a chemotoxos légy :lol: Ez is lehet a terhességtől?
Nekem még két hetem van a 12 hetes UH-ig,de már nem győzöm kivárni :lol: Férjem megpróbálja elintézni, hogy el tudjon szabadulni a melóból,mert ő is nagyon kiváncsi.Mikor a kisfiunkat vártam sosem jött el,mert mindig dolgozott és csak a képet látta.Az is jó,de "élőben" látni egészen más!!!!
Nekem már van egy-két babarucim,a barátnőmnek kislánya van,tőle kapom a lányrucikat,a fiamról meg elraktam a fiúsakat.Kék babakocsink van,de sztem nem egetverő gond ha esetleg lányunk lesz és kék kocsiban fogom tolni.Vagy az?

Megyek főzök egy keveset hétvégére,mert nem leszek itthon :(

Szép napot!
Móni

Kép
moni3
 
 


ja, és Tessza, köszi a kajálós-választ! Esti rosszullét - cseles vagy :) ! Én sajna pont este éhezem meg, méghozzá betyárul! No most már tényleg sziasztok!
Vendég
 


Szia Éva, üdv köztünk :) , kellemes pocakosodást!

Jetta általában én is esténként éhezek meg, ilyenkor próbálom elfojtani egy pohár tejjel, persze általában sikertelenül és utána mindig hányingerem van, mert annyit eszek :cry:

Moni3 Én is soxor ébredek fel éjszaka, biztos, hogy a terhességtől van!! Bízom benne, hogy ez is elmúlik mihamarabb :). Úgy emléxem (bár elég rég volt!), hogy az utolsó hónap nehéz alvás szempontjából, mert akkor már sehogy sem jó!

Úgy szeretném ha mindenkinek meglenne a 12 hetes UH-ja!!!!

Tencsi Eleinte én is nagyon féltem a bölcsitől, mert Zsolti nem volt 2 éves sem mikor beadtam, de nagyon rendesek voltak a gondozónénik :). Utólag pedig már egyáltalán nem bánom, hamar túlestünk a közösségi betegségeken és sok kis barátot ismert meg, jól lefáraztották egymást, mert azért valljuk be nekünk nincs annyi energiánk, mint egy ugyanolyan idős csemetének, ja és RENGETEGET tanulnak egymástól!

Nagy ritkán rám jön, hogy nagyon félek a szüléstől! Szerintetek ez normális??? Már szültem és tudom milyen, épp ezért nem értem a mostani parámat :(?

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Wicca!
A tej nem a legjobb éhség ellen, az ugyanis gyors szénhidrát(a GI értéke is jó magas)azaz gyorsan megemelia vércukorszintet, de olyan gyorsa le is megy, vagyis újra éhes leszel, nem sokkal utána!Inkább valami lassú szénhidrát kellen, pár db keksz pl.Én korpovitot eszem a diéta miatt, de akinek nincs baj a cukrával, bármilyen más is jó sztem!
Nem belepoff, csak hátha segítettem :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Jetta ,
Jó hogy feltetted ezt a kelengyés linket, én már ki is nyomtattam, köszi a tippet. Szerintem jó ha megvan, jó azt jó előre összepakolni, hogy pl kórházba induláskor azzal már ne kelljen foglalkozni.

Szia Erpé, Remélem jól tellik a várandósság, szép babavárást.

Elmúlt a fejfájásom, érzékelhető, újra egész nap kívánok valamit, és kétszer annyit eszem :roll:
A süteményem meg nem sikerült, pedig sütöttem már ilyet előtte , de helyette vettem másikat :wink:


Wicca,
Én még sosem szültem, de szerintem normális, én valamelyik nap belegondoltam, felhívtam anyukám húgát ő is terhes, a negyedik!!!! jön neki,
kérdezem milyen a szülés, nem rémített ő el, de én nem félek szerintem, rettegek a szüléstől, pedig mit is mondanak, ó nem jut eszembe, van egy ilyen mondás, hogy valami fönn nem marad...baba benn nem marad :lol:



Jó éjszakát mindenkinek!

Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


wicca, szerintem is teljesen normális, hogy félsz a szüléstől. Én valószinűleg azért nem, mert valahogy még gondolatban nem tartok ott, nagyon távolinak tűnik és most úgy érzem, hogy lesz, ahogy lesz, mindenképpen túl fogom élni és a karomban lesz a babám. :)

Egyébként anyukám volt így, mint te most, amikor engem szült. A doki kérdezte is tőle, hogy hát miért fél ennyire, hiszen már van egy gyereke, akit megszült? Anyum mondta, hogy épp azért. :D De másodikként én hamar kibújtam, talán egy óra sem volt.

Jetta, nagyon hasznosnak tűnik a babakelengyés link.

Nem emlékszem, írtam-e, de a héten elmondtam a főnökömnek a babát és nagyon pozitívan fogadta. :)

Szép hétvégét mindenkinek!

Masut
masut
 
 


Sziasztok lányok, megjöttem az ügyintézésből/pihenésből, táppénzen vagyok, és amik ezen a héten a sulimban történtek, csak áldom a szerencsémet, hogy így alakultak a dolgaim...
Nagyjából visszaolvastam.
Üdv az újaknak, probléma nélküli gömbölyödést nekik!
Hízás: én a cigi miatt eleve 10-15 kg plusszal kezdem, azóta egy kg jött rám, de nagyon nem szeretnék sokkal többet hízni (71kg vagyok most).
Védőnő: érdekes látni, hogy mennyien vagytok már kiskönyvesek, tőlem pl a dokinőm kérte, amikor bementem a táppénz ajánlásért, hát mondtam neki, hogy még nem küldött el védőnőhöz, így még nincs kiskönyvem sem. Aztán rákérdezett a vérvételre is, azt is mondtam, hogy még nem volt, így otthon ezt elintézhettem, bár se toxot, se rubeolát nem néztek, azt mondták, az a védőnői protokollban úgyis benne lesz... Hát jó, csak jussak már el oda! :shock: :roll:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Nemlajos! Én úgy tudom, a 12. hétig mindenképpen el kell menni védőnőhöz, különben nem fog járni a gyed, gyes, stb. Úgy látom, már pont beléptél a 12. hétbe, úhygogy szerintem a most következő héten mindenképpen keresd fel a védőnőt. Még pont időben vagy.

Masut
masut
 
 


Sziasztok!

Jetta, köszi a linket. Nagyon jó. Bár mi még azon is vacilálunk melyik legyen a gyerek szoba.

Wicca, én sem tartok még a szüléstől, olyan messzinek tűnik.

Ti elkülditek a pocak-kártyát? Kértek majd kismama csomagot? 11+pár naposan nem korai a 12 heti UH?

Erpé, boldog babavárást.

Kép
Kép
tessza76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: