Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

mné zsuzsi: nálunk úgy kell, hogy a házassági anyakönyvi kivonat nem lehet 90 napnál régebbi, be kellett menni az önkormányzathoz és érvényesíttetni kellett. Nekem egyébként a védőnő mondta, úgyhogy kérdezz rá, ő majd segít, nálatok hogyan kell.
fogadott orvos: nekem volt, és én ha lesz 2. baba, ugyanennél a dokinál szeretnék szülni. Nála születtünk a tesómmal, hozzá jártam terhesség előtt is, és nekem nagyon szimpi volt, úgyhogy ezért akartam, hogy ő vezesse le a szülést. Az igaz, hogy a vajúdásnál többnyire egyedül van az ember/én a párommal voltam/, és a doki már csak akkor jön, ha érzed hogy nyomni kell. Közben többször benézett, nézte a méhszájat, stb. nekem sokat jelentett, hogy nem egy idegen embernél kell szülnöm. Ja és persze amikor a terhesség alatt jártam hozzá vizsgálatokra, soha egy percet nem kellett várnom, azonnal hívott be. Nem olcsó mulatság az biztos, de számomra megérte.
Ez csak az én tapasztalatom, de gondoltam leírom.
timi: szép név az Alexander, nekem még a Norbi is tetszik.

Kép
aniko15
 
 


Kitalálhatjátok, hogy nekem melyik tetszik a felsoroltakból :D :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Rennye elolvastam a blogodat nagyon -nagyon tanusagos amit irtal es en ezt koszonom neked h feltetted mert szamomra roppant sok kerdesre amit meg igazabol en sem tudtam Választ kaptam ra.Szuper dolgokat osztottal meg velem es azzal az anyaval is aki ezt elolvassa. :lol: :lol: :lol: ajanlom mindenkinek hogy pillantsa meg.ugyhogy megegyszer koszonom es szerintem csodallatos anya lehetsz. :P :P Kép
mano21
 
 

 
 

Sziasztok!

Jó sokat írtatok.. :D nem tudom a héten hogy tudok majd benézni, eléggé elhavazódtam a melóba... meg aztán holnap nyomulok a dokihoz, önkormányzathoz stb... :?

rennye: kicsit megnyugodtam a gátmetszést illetően, ettől paráztam leginkább...
harita: nekem fogadott dokim van, alkalmanként 11e, és semmivel se "több", mintha az Sztk-shoz mentem volna.. :? szal, ha jön majd a 2. baba, úgy döntöttem jó nekem a területileg kirendelt is. anyós: nekem nincs, mert Laci szülei 5 évvel ezelött meghaltak, sajnos.. :cry: pedig állítólag nagyon aranyosak voltak... de van egy anyám, aki imád mindenbe beleszólni, és szerinte úgy jók a dolgok, ahogy ő csinálja.Pl.: kaptam kölcsön a kiságyba a babának "fejvédőt", 5 gyereket már kibírt, tehát itt-ott meg kellett varrni. el is kezdtem, erre jön kikapja a kezemből, hogy azt ne úgy csináld, hanem így, mert így szép...mondtam neki, mit érdekli majd a gyereket, hogy nem "tökéletesen szépen" van megvarrva???? az a lényeg ne szakadjon tovább... mondtam neki, haezt megcsinálja a gyerekkel is, akkor tuti lesikítom a haját...megsértődött, mondván, hogy ő csak jót akar.. :? végül megbeszéltük, hogy hagyja, hagy csináljam úgy a dolgaim, ahogy én gondolom, mert elvégre is az én gyerekemről van szó, és segítséget kérek majd tőle, ha vmi nem megy...azóta béke honol.. 8) még.. :D
Vonalzód sikerült már? ha nem szólj, nyugodtan, segítek..
timi: örülj neki,h nem vagy csíkos.. :D nekem a Norbi tetszik nagyon :D ( nekem ha lesz fiam Bálint lesz, a nagypapa után)
mné zsuzsi: látom már leírták a lányok a listát, meg asszem 3-4 oldallal odébb már kivesézték a kórházit, otthonit...

Ma egésznap csuklik a lányom...elég vicces érzés.. :lol:

bocsi, most rohanok tova, ha nem reagáltam vkire sorry, próbálom majd pótolni....
legyetek jók, aki csak tud pihizzen! :)

Kép
pocimaci
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok.. :D nem tudom a héten hogy tudok majd benézni, eléggé elhavazódtam a melóba... meg aztán holnap nyomulok a dokihoz, önkormányzathoz stb... :?

rennye: kicsit megnyugodtam a gátmetszést illetően, ettől paráztam leginkább...
harita: nekem fogadott dokim van, alkalmanként 11e, és semmivel se "több", mintha az Sztk-shoz mentem volna.. :? szal, ha jön majd a 2. baba, úgy döntöttem jó nekem a területileg kirendelt is. anyós: nekem nincs, mert Laci szülei 5 évvel ezelött meghaltak, sajnos.. :cry: pedig állítólag nagyon aranyosak voltak... de van egy anyám, aki imád mindenbe beleszólni, és szerinte úgy jók a dolgok, ahogy ő csinálja.Pl.: kaptam kölcsön a kiságyba a babának "fejvédőt", 5 gyereket már kibírt, tehát itt-ott meg kellett varrni. el is kezdtem, erre jön kikapja a kezemből, hogy azt ne úgy csináld, hanem így, mert így szép...mondtam neki, mit érdekli majd a gyereket, hogy nem "tökéletesen szépen" van megvarrva???? az a lényeg ne szakadjon tovább... mondtam neki, haezt megcsinálja a gyerekkel is, akkor tuti lesikítom a haját...megsértődött, mondván, hogy ő csak jót akar.. :? végül megbeszéltük, hogy hagyja, hagy csináljam úgy a dolgaim, ahogy én gondolom, mert elvégre is az én gyerekemről van szó, és segítséget kérek majd tőle, ha vmi nem megy...azóta béke honol.. 8) még.. :D
Vonalzód sikerült már? ha nem szólj, nyugodtan, segítek..
timi: örülj neki,h nem vagy csíkos.. :D nekem a Norbi tetszik nagyon :D ( nekem ha lesz fiam Bálint lesz, a nagypapa után)
mné zsuzsi: látom már leírták a lányok a listát, meg asszem 3-4 oldallal odébb már kivesézték a kórházit, otthonit...

Ma egésznap csuklik a lányom...elég vicces érzés.. :lol:

bocsi, most rohanok tova, ha nem reagáltam vkire sorry, próbálom majd pótolni....
legyetek jók, aki csak tud pihizzen! :)

Kép
pocimaci
 
 


Sziasztok!

Mano21!! Köszönöm szépen. :oops:

Lesz még folytatás, a hozzátáplálásról, meg minden hasznosról (remélem hasznosról). Ha van ötletetek, hogy milyen témát vessek még fel, örömmel fogadom.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


engem nagyon erdekelne az anyatej utani taplalas mit ehet es mit nem hany hos kortol.en nem szeretnek bebietelt neki adni csak ha olyan helyen leszunk mert en amugy is fozok es itthon elk. etelt szeretnek neki adni.es en mit ehetek ihatok a szoptatas alatt.meg erdekelne a velemenyetek hogy a nagykerekes babakocsi az tenyleg rossz e mert nekem mindenki ezt mondja hogy inkabb forgo kerekest vegyek merthogy annak fix.egyenlore ennyi jutott eszembe pedig nagyon sok kerdes van a fejemben de majd leirom ha eszembe jut. pl.ilyesmi kocsit akarokKép
mano21
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, csajok! Alig győzlek olvasni titeket :lol:

Aida: szerintem nem is olyan pici a pocid :!: első gyerkőc, meg amúgy is vékonyka vagy... Nekem a nagyfiamnál biztos, hogy nem volt ekkora hasam félidő táján (49 kg-ról indultam vele) - de mások meg nem mondták volna rólam, hogy várandós vagyok! Úgyhogy én azt mondom, szép nagy poci :lol:
Jobb már a pocid, vagy még mindig keményedik?

Rennye: igyekszem én is megnézni a blogod :)

Üdv, Kriszti

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


kriszti:
Szokott még keményedni, de mióta a megemelt magnézium adagot(napi 1500mg) szedem azóta a fájdalmas görcsök már elmúltak és a keményedések is napi 15-20-ról kb. 5-10-re csökkentek. Remélem így is marad vagy még jobban csökken ezek száma. :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

rennye: nagyon tetszik, amiket írtál és tényleg hasznos, tanulságos. Én személy szerint nagyon fontosnak tartom a szoptatás és tápszerezés témát, mivel az én kicsi fiam is tápszeres kezdettől fogva. Nehezen tettem túl magam rajta, hogy nekem nem sikerült szoptatnom, de látva az egészséges, vidám, fejlett drágaságomat, már egyáltalán nem bánt. A hozzátáplálás is ugyanilyen fontos. Engem pl. érdekelne, hogy a babák mikortól ehetik azt mint mi? :roll:
Akinek már van gyermeke, azoktól kérdezném, hogy amikor ti főztök a piciknek, honnan veszitek hozzá az alapanyagokat/gondolok itt zöldségekre, gyümölcsökre/. Mert akinek nincs kertje, annak muszáj máshogy megoldania ezt.
aida:örülök, hogy már jobban vagy, csak így tovább!! :D

Kép
aniko15
 
 


Sziasztok!

Harita:Hát nekem sajna az anyukám ilyen mint a te anyósod :( Együtt laktok vele?

Timi:Szép súlya van már a babódnak :D Örülök,hogy minden rendben van.A cm-ert ilyenkor már nem nézik,mert magzat pózban vannak már ilyenkor :D Majd,ha megszületett :D Nekem a Norbi tetszik ezek közűl.

Aida:Aranyos a kép :D

mné zsuzsi:Nagyon szivesen.Örülök,ha tudtam segíteni :D

Ettike:Látom nektek is kellett apasági.Mennyire frissnek kell lennie?Örülök,hogy még nem hánytál remélem így is marad.Én is ugyan így voltam és vagyok is még mindig,hogy aludnék állandóan.

Bocsi ha valakit kihagytam,de ma eléggé rázós napom volt :cry: Amikor reggel elmentem wc-re véres volt a bugyim és nagyon megilyedtem :cry: Így elmentünk párommal a dokihoz.Meg vizsgált hál istennek teljesen zárt méhszájam van vérzés nem volt azóta se remélem így is marad.Mert eléggé megilyedtem :cry: Elküldött azért ultrahangra is babóval minden rendben van :D Így megnyugodtam,de az nem derűlt ki,hogy mitől véreztem.A babó súlya 1127gramm :D És kiderűlt,hogy 29 hetesek vagyunk :D És tuti,hogy fiú :D Megyek alukálni,mert már éjszakánként alig tudok aludni ma a babó ébresztett :D Meg rám tört a hányinger is :(

Remélem mindenki jól van!Vigyázzatok magatokra!
Jó éjszakát kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok!

Harita:Hát nekem sajna az anyukám ilyen mint a te anyósod :( Együtt laktok vele?

Timi:Szép súlya van már a babódnak :D Örülök,hogy minden rendben van.A cm-ert ilyenkor már nem nézik,mert magzat pózban vannak már ilyenkor :D Majd,ha megszületett :D Nekem a Norbi tetszik ezek közűl.

Aida:Aranyos a kép :D

mné zsuzsi:Nagyon szivesen.Örülök,ha tudtam segíteni :D

Ettike:Látom nektek is kellett apasági.Mennyire frissnek kell lennie?Örülök,hogy még nem hánytál remélem így is marad.Én is ugyan így voltam és vagyok is még mindig,hogy aludnék állandóan.

Bocsi ha valakit kihagytam,de ma eléggé rázós napom volt :cry: Amikor reggel elmentem wc-re véres volt a bugyim és nagyon megilyedtem :cry: Így elmentünk párommal a dokihoz.Meg vizsgált hál istennek teljesen zárt méhszájam van vérzés nem volt azóta se remélem így is marad.Mert eléggé megilyedtem :cry: Elküldött azért ultrahangra is babóval minden rendben van :D Így megnyugodtam,de az nem derűlt ki,hogy mitől véreztem.A babó súlya 1127gramm :D És kiderűlt,hogy 29 hetesek vagyunk :D És tuti,hogy fiú :D Megyek alukálni,mert már éjszakánként alig tudok aludni ma a babó ébresztett :D Meg rám tört a hányinger is :(

Remélem mindenki jól van!Vigyázzatok magatokra!
Jó éjszakát kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


reni:

azt hiszem az is 90 napnál nem lehet régebbi.mi december elején kértük ki.

mano:

én a nagykerekű kocsi mellett szavazok.igaz hogy emelgetni kell de sokkal kényelmesebb a babának mert nem ráz.nekem a bolygókerekes mindenfele bolyongott csak arra nem amerre én szerettem volna.főleg indulásnál.és ráadásul a bolygókerék ált. kicsi és minden szarban megakad.én már párszor majdnem fejre álítottam a sportkocsinkat mert megakadt egy buckában a kere és a lendülettől majdnem felborult.
de vannak nagyobb kerekű bolygósok azok jobbak.olyat nézz aminek széles a kereke és nagyon tudom ajánlani a gumi kereket.sokkal halkabb mint a műanyag.
és ha fix kerekű mellett döntessz annál is jobb a gumi kerék.

na ezt megint jól kifejtettem.

nekünk pocsék napunk volt tegnap.

már egy ideje szarakodott a konyha ajtónk,be szorult és úgy kellett kitépni.pont beszéltem apummal hogy áttjöhetne segíteni megcsinálni.hát tegnap párom kiment és becsukta,de kinyitni nem tudta.én húztam ő meg nyomta.egyszercsak csörömpölés és kitört az üveg.párom neki ment.a fának akart de nem jól mérte be és az üvegnek sikerült.rám esett az összes.szerencsére nekem nem lett bajom de páromnak jól szétvagdosta a vállát.mehettünk a kórházba.

így nem tudom ma kezdeni a melót mert nem tudja Patrikot felemelni,tisztába tenni stb....

Kép
Kép
ettike
 
 


Köszönöm a segítségeteket!Sokat segítettettek!
Mennyire vészes az hogy 2 ujjnyira nyiktva van a külső méhszáj?
Igyekszem vigyázni,nem emelni,cipekedni,Akkor azért érdemes már összepakolni?
Még egyszer köszönöm!

Kép
mné zsuzsi
 
 


zsuzsi:
Nem összepakolni érdemes, hanem a nap 70%-át vízszintesben tölteni és pihenni, pihenni, pihenni!!! Gondolom nem akarsz koraszülött beteges kisbabát.. Ő érte tessék pihenősre fogni a napokat!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok Csajok!

Nah,elvileg,sikerült a vonalzó! :D

Igen,férjem szülienél lakunk jelenleg,de elvileg 3-4 hónapon belül meg lesz a saját lakás,legalábbis nagyon remélem,mert itt egyszerűen tényleg helyileg nem tudnánk hova tenni a gyerkőcöt.

Ma meg ráadásul sírásig kiborítottak az SZTK-ban,merthogy az EKG-t,vérvételt gond nélkül megcsinálták,de a fogászaton nem voltak hajlandóak ellátni.

Jah,jólvan,csak a lényeget nem mondom: mi a VI.kerületben lakunk,de bejelentve még mindíg a XVII-be vagyok,anyuékhoz.

Nah,és erre hivatkozva szabályszerűen leordította a fejemet a fogdoki,hogy hogy képzelem én ezt,hogy ő majd itt akárkit ellát,pedig a földszintről ,a VI.-kerületi sztk nőgyógyászától volt a kezemben a beutaló....

Oké,mondom,biztos,azért az ekg-t megcsináltatom,utána gondoltam,akkor kérek sorszámot a nőgyógyhoz és elpanaszolom neki a szitut.

Erre kajak flegmán és bunkón leordít a regisztrációs pultnál a csaj,hogy .AZ ELŐBB NEM LEHETETT VOLNA???
Mondom neki, nem,mert mivan,ha addig szólítanak a másik helyen,amig én várakozom máshol...
-AHHA?AKKOR KELL MÉG VMI??
(csajok,azt a bicskanyitogató hangsúlyt nem tudjátok elképzelni...)
Mondom,mivel a fogászaton nem láttak el,köszönöm,más nem lesz.
-PERSZE,HOGY NEM LÁTTÁK EL,DRÁGÁM,MIVEL NEM IDE TARTOZIK,NEM KÉNE ÖSSZEVISSZA ORVOSHOZ ROHANGÁLNI.

Hát,itt már nyeltem a könnyeimet,de higyjétek el,ha nem lennének a hormonok,rég leordítottam volna a fejét,de most csak csendes pityergésre tellett....

Gondoltam,rosszabb nem lehet,leültem várakozni a nőgyógyász ajtaja előtt,szorongattam a kezemben a kis EKG-s papiromat.
Erre kiront az asszisztensnő a nevemet ordibálva,hogy minek jöttem. Mondom,hoztam az ekg-t,meghogy a fogászaton probléma volt. Azt mondja,ők mégis mit kezdjenek az ekg-val,majd a kezembe nyomja a vérképemet. Kérdezem,és a vérképen találtak e vmit,néz rám nagy buta szemekkel,ők azt honnan tudják,menjek a háziorvoshoz mindkettővel,és a toxiakármiózisom majd 2 hét múlva lesz kész (az a cica-bacis vizsgálat),majd akkor NÉZZEK BE. Erre otthagy.

Namost a 17.kerületi háziorvosom másfél óra bkv útra van tőlünk,ha most oda kell rohangálnom,akkor majd nagy pocival is rázassam magam az úton??

És mi az,hogy nézzek be?? Nem kéne pontos időközönként legalább az elején ránézegetni arra a csöppségre,megvan e még,él-e egyáltalán,vagy vmi??

Lehet,hogy én reagálom túl,de olyan nagyon el voltam keseredve,csak ültem ott még hosszú percekig árván....Legalább pár jó szót odavethetett volna...

Nah,bocsi a panaszkodásért,le lehet rinyálós picsázni bátran :D

Kép
harita
 
 


Sziasztok.Harita:jol megjartad nekem is hasonlo volt a helyzetem.Engem nem a haziorvoshoz kuldtek hanem a vedonohoz de hidd el hogy eddig nem nagyon voltam ugy orvosnal hogy ne kiabaljanak velem pedig minden vizsgalatnal oda van adva neki 10000ft.es en ugy gondolom h ez realis raadasul en korhazba jarok hozza.ne vedd ugy a lelkedre evvel csak magadnak artasz en mar nem foglalkozok vele.de eleg gazos amugy az orvosi kar. :cry: :cry: :cry: :cry: Ettike:Orulok h irtal a babakocsi valasztasra en amugy is fix kerekest szeretnek.koszonom a tanacsodat. :lol: :lol: csajok segitsen vki abban h mi mar megcsinaltattuk a parom nevere veteli papirt mert mi nem vunk hazasok.de annak is van "lejarati ideje" :oops: :lol: :oops: :lol: puszi mindenkinek vigy.magatokra meg a babuskatokra Kép[/b]
mano21
 
 


Sziasztok!

Ettike:Köszi az infót.Védőnő azt mondta,hogy elég egy hónappal előtte kikérni.De azért majd bemegyek az önkormányzathoz és megérdeklődöm.

mné zsuzsi:Aidának igaza van ezzel pihenni kell ezerrel,mert nem játék.A doki mit mondott rá?Neked egyáltalán nem szabad emelned,cipekedned.Egy kismamának amúgy se nagyon lehet.De neked meg pláne.

Harita:Hát teljesen megértelek,hogy kicsit pityeregtél.Velem is kb.ezt csinálják.Tegnap egy olyan orvos vizsgált aki észre vette,hogy nem vagyok rendesen el látva.És persze én hallgattam érte. :( De a végén csak rájött,hogy nem én tehetek az egészről.Én is majdnem elbőgtem magam,mert úgy beszélt velem mint a kutyával :evil: És jövőhéten vissza kell mennem hozzá.

Remélem mindenki jól van!

További szép napot kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


mano:Igen van lejárati ideje,de azt még nekem se sikerűlt kiderítenem,hogy mennyi,mert mindenki másképp tudja :( Én ezért az önkormányzatnál fogom megérdeklődni.Neked is ezt ajánlom.Mikor csináltattátok meg?Mert eddig a legtöbb amit tudok az 90 nap és,ha ez így van akkor neked nem lessz érvényes mire mész szűlni.Hát azért szerintem akkor se lehet így bánni senkivel sem.Pláne,ha pénzt is kap érte.Én pont ezért nem fogadtam orvost és a védőnőm is azt mondta,hogy jól tettem.Inkább,ha valaki megteheti akkor szülésznőt érdemes fogadni,mert ő lessz velünk végig és nem az orvos.Sajnos ez a magyar egészségügy :cry:

Te is vigyázz magatokra!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Köszi, lányok, a vigasztalást,aranyosak vagytok,jól esett! :)

Mindenkinek sok pihenést és nyugalmat,vigyázzatok magatokra!

Puszi
harita
 
 


Sziasztok!
Reni a doki azt mondta pihenés meg no stressz.Pihengetek én de azért egész nap én nem birok.Nem vagyok egy olyan elájulós fajta hogy egész nap pihizzek.
Harita!Sajnálom hogy így bántak veled!!!

Kép
mné zsuzsi
 
 


A ti babátok is mozgékonyabb ammikor valami lehülést vagy esőt mondanak?Én olyankor éjjszaka is felébredek hogy mozgolodik,vagy lehet hogy ezzel nincs összefüggésbe?Csak azért érzem éjszaka is jobban mert nől?

Kép
mné zsuzsi
 
 


Olyasmit hallottam már,hogy volt hogy hidegfront idején hamarabb beindult a szülés...persze,azt nem tudom,hogy orvosi alapja mennyire van ennek a dolognak...

Az mondjuk érthető ,igy nyáron,hogy hűvösben élénkebb a pici,40 fokban a mamija se ugrabugrál :)

Na,sokat ezzel a hozzászólással se segítettem :?
harita
 
 


Azt a frontos dolgot én is hallottam,azért is kérdeztem ghogy erről a másik dologról hallottatok e valamit.Vagy esetleg saját tapasztalatok van e?

Kép
mné zsuzsi
 
 


Harita!De téged hogyhogy ilyen korán küldtek ekg-ra?
Én csak a 24.héten voltam.Az első vérvételem pedig 16 hetesen volt amikor Hepatitis,Toxo,és vércsoport elemzésre küldték az általánoson kívül.
Belgyógyásznál is csak a 24.héten voltunk.

Kép
mné zsuzsi
 
 


Nekem a nőgyógyászom ,amint hasi ultrahanggal is bizonyítható volt a terhesség, (ez a 7.hétben volt) rögtön küldött teljes vérképre,EKG-ra,meg fogászatra.

Mármint a teljes vérkép -hez még cukorszint is volt a vizsgálatban,meg persze az a toxo-izé is.

Azt ,hogy hogy-hogy nem tudom....nem a tájékoztatás csodája a doktornéni.... :roll:

Kép
harita
 
 


Nekem is korán volt EKG, fogászat, vérkép.

Szept.13-ára foglaltam időpontot a 4D-Genesisbe! :) Alig várom, jönnek nagymamák is.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Nekem az egész terhesség alatt nem volt Ekg, egyikkel sem. :shock: Hmmm... Viszont vérvétel volt a 16. hétig 3 is :D

28 hetesen a kétujjnyi méhszáj nem túl szerencsés, a fertőzés miatt nagyon vigyázz, ne ülőfürdőzz!

Nekünk bolygókerekes kocsink volt mindkét fiúnál (igazából ugyanaz), és nagyon szerettem. Ha lenne harmadik, akkor neki is olyat vennék. Nem volt vele gondom, mert ha azt akartam, hogy ne bolyogjon, akkor egyszerűen lefixáltam :lol: És nagyon jó volt vele közlekedni, főleg amikor a nagyobbnak a kezét is kell fogni!!

Ettike! Párodnak jobbulást!!

Szép estét mindenkinek!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


sziasztok.en 12heten voltam elsonek vervetelen es13hetesen ekg.ahogy megtuttak nallam is a babat azonnal kuldtek engem is,csak en meg nem voltam fogaszaton "BIZTOS ELFELEJTETTE" :? a nevreveteli papirrol:en az okmanyirodan csinaltattam es nem ertem akkor ott miert nem mondtak h nem ervenyes addig. :x de majd a vedonohoz megyek jovohet szerdan es majd attol megkerdem.Aida:kepzeld en meg jovoheten megyek 4d-re de mar en is szamolom vissza a napokat mi kettesben megyunk meg persze baboka :lol: a tobbiek meg megnezik a felvetelt. :wink: na mara ennyi megyek pancsizni jo ejszakat mindenkinek-almodjatok szepeket :lol: :lol: :lol: Kép
mano21
 
 


Anikó!

Az, hogy mikortól eheti azt, amit ti, az sok mindentől függ. Pl hogy mikor kezdtétek a hozzátáplálást, és hogy miket eszik már. Egy 10 hónapos baba már rengeteg dolgot ehet. Most kezdhetitek a túrót, joghurtot (hacsak már nem eszi).
Kaphat már húslevesből zöldséget, husit (nem marhát), gulyáslevesből vehetsz ki neki zöldséget, de amikor abból adsz először, ahhoz érdemes először külön főtt krumplit adni, nehogy a fűszerek kicsapják. Ugyanez vonatkozik a paprikás krimplira, virslit rakhatsz bele. Ehet bolognaiból, rizottóból, rántott husit, sült húst, rántott halat, rakott krumplit (csak tojássárgájával), szóval ilyen nem tűl fűszeres, nehéz ételekből kaphat. Meg persze a főzelékekből, de a tejföllel még vigyázz!!

Én a piacon vásárolok. Nem biozöldségeztem.

Norbi annak ellenére, hogy 6 hónapig csak szopizott, 10 hónaposan már ette a mi haminkat, szinte kikövetelte. Persze mindig plusz krumplival, rizzsel, tésztával adtam először, és csak kb egy-másfél hónap múlva kapta úgy, mint mi. Persze, ha olyat főztem, amiből még nem ehetett, akkor maradt a külön főzés. (pl bableves).

Jó főzicskézést!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Aida írta:Szokott még keményedni, de mióta a megemelt magnézium adagot(napi 1500mg) szedem azóta a fájdalmas görcsök már elmúltak és a keményedések is napi 15-20-ról kb. 5-10-re csökkentek. Remélem így is marad vagy még jobban csökken ezek száma.


Éljen-éljen!! :D :D :D Ennek nagyon örülök!!!

Aggódtam értetek :oops:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Na bekukk ide is!

Harita!
Hát szörnyűek ezek a dokik,szerencsére az enyém elég jópofa,csak ez nem segít azon h majd mit kapok a többitől...
Volt nekem is hasonló stílusú dokim,na le is cseréltem rögtön.Én mondjuk az ilyennek a képébe röhögök simán.
Amúgy szerintem háziorvost tudsz másikat választani.Én csak ideiglenesen vagyok ide bejlentve,annak ellenére h miénk a lakás.De rögtön átkérettem a papírokat ide.Szerencsére minden 5 perc séta alatt elérhető :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!

Mewgérkeztem,rengeteget írtatok és sok ú jött amióta nem voltam.

Tegnap voltam dokinál láttam az n babócámat :) Olyan jó érzés volt...és a párom is bejött :)
Na meek védőnőhöz atán a munkahelyre,mert képzeljétek kirugtak.....megyek a leszámolási papírokért....megvan a 180 napom...remélem kapok gyeded .na mind1 majd kiderül

Puszi

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Nyuszitappancs!!

Heló ismét!

Miért rúgtak ki?? És már aláírtad? Hiszen te védett vagy, nem rúghatnak ki!! Velem 4 évvel ezelőtt ugyanezt csinálták....

Örülök, hogy láttad a babádat :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


rennye........most megyek majd be..nem írtam még alá semmit!Annyi van,hogy nem hosszabítanak szerződést de állítólag fizetnek utánnam...nem tudom,hogy ez mennyire igaz majd meglátom!
Puszika

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Kép 31.hét hirtelen megnött pocakkal

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


sziasztok
mi jól vagyunk.
mostanában alig eszek és hizok!!!!!sok folyadékot iszok és utánna is megugrik a mérleg :cry: .
ti hogy vagytok ezzel?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Nyuszitappancs:Remélem,hogy nem írtad alá a papírt,mert terhesen nem rughatnak ki!!!!Perre is viheted a dolgot,mert nem hinném,hogy ha elküldenek,hogy még utánnad fognak fizetni bármit is.És így pénzt se fogsz kapni sehonnan. :cry:

Timi:Nagyon aranyos pocid van :D Nem is olyan nagy a pocid.Az enyém is kb. ekkora vagy még nagyobb. :oops: :D Örülök,hogy jól vagytok.Velem is ugyanez van én is alig eszek és mégis híztam 3 kilót :cry: Nem lehet,hogy kicsikét elkezdtél vizesedni?Mert attól is lehet.Én kicsit vizesedek és nekem azt mondta a védőnő,hogy akkor azért híztam.

Mi is megvagyunk.Bár ma megint észre vettem,hogy kicsike vér jön,de a pisim volt olyan :cry: Kíváncsi leszek,hogy a vizelet vizsgálat mit mutat majd ki jövőhéten lessz meg az eredmény.

Remélem ti jól vagytok!

További szép délutánt kívánok nektek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Timi!

Szerintem is cuki a pocid,nagyon szép formás!!!!

Reni!
Remélem h nincs semmi komoly!!És kezelni is tudják úgy h a babának ne ártson!!!!Drukkolok h minden oké legyen!!!!!

Nyuszitappancs!
Szerintem is figyelj oda,nehogy átbasszák a fejedet,már sorry :oops: :lol: Néhe elég ha ismered a jogszabályok lényegét h mi vonatkozik a kismamikra,kiokosítod magadat kicsit és a bíróság hallatán bizti "meglágyul" a szívük :wink:

annus11
 
 


Nyuszitappancs:nem fogsz akkor kapni gyedet mert az uj torveny hogy ha a szules napjaig nem vagy bejelentve eluszott minden,es ebbe meg ne higyj hogy fizetnek utanad mert egy munkaltato se fog fizetni :cry: sajnos evvel a hirrel szembesultem en is mert multheten voltam a TB-nél es ezt mar en is biztosan tudom,en se fogok kapni gyedet hiaba van 2ev bejelentett,ledolgozott munkaidom :cry: :cry: es meg most hogy az orvos is hozzam szoljon fizetnem kell magam utan havi 4290Ft TB mert ugye ezaltal nem vok jogosult :cry: :cry: :cry: a perrol meg sajnos (van ismerosunk es elmagyarazta)hiaba inditanank mert hosszu lefolyamu dolog es ebbol penzhez i jutnek akkor az par ev meg sokat nem erne -plussz koltsegek mert ha meg is nyered a pert nem fizetne ki nekem is a birosag a perkoltsegeket ugyhogy nagy gaz :cry: :cry: :cry: :cry: sajnos egyszeru ember mellett soha nem all a szerencse :x vigy magatokra mar csak 4 nap es megyunk 4D-re alig varom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ilyen boldog vok hogy megtudom minden rendben van e Kép
mano21
 
 


Sziasztok! Egy picit elhanyagoltam itt az írást :oops: jövő héten megyek a háziorvoshoz kiíratni magam szül.szabira....vagy szerintetek ez túl korai??? okt. 24.-ére vagyok kiírva...de van egy olyan megérzésem, h előbb jön 1-2 héttel a baba...nem tudom miért, csak megérzés....holnap jönnek barátnőmék, Emmus leendő keresztanyuja, úgyhogy délelött sütök-főzök.. :) jövő héten lesz uh-is, kíváncsi vagyok, mekkora a babus.. :roll:
Az a helyzet,hogy sokatoknak nem nagyon tudok mit írni, mert halvány fogalmam sincs a témát illetően: pl.:babakocsi (hát nem hiszem, hogy az lesz a baba születése elött, és fogalmam sincs milyen típusú kéne), kicsi táplálása (ettől még messze vagyok :) ), munkajog a kismamákra nézve (engem egyik ismerősöm kft-je alkalmaz, úgyhogy befogom a szám..), pocikeményedés (én nem tudom mi az, még nem volt.. :shock: ) stb....
De jó titeket olvasni, mert ha el jön az idő, nem állok tétlenül, hogy most mikor és mit adjak a gyereknek enni.. 8) olvastam rennye blogját!!!az a "puska".. :lol: :oops:
harita: úgyanígy bántak velem az Sztk-ba.. :evil: 18.ker-be van a bejelentett, de most költöztünk a 14-be...innen mászkálhatok pocakosan, bkv-val oda, mert "ön területileg nem ide tartozik".. :evil:
mné zsuzsi+reni: vigyázzatok magatokra!!!!sok pihi!! (tudom könnyű mondani... :oops: :lol: )
Én balra el, jövő héten :lol: vmikor bekukk, elvileg akkor már képet is tudok nektek felrakni...pusza

Kép
pocimaci
 
 


Mai pocak:
Kép

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Csini Aida cuki pocakkal, és rendben tartott konyhával :lol: :lol:

Lefordítom: Nagyon csinos kismama vagy, a pocakod igen formás, és irigylésre méltó rend van a konyhában. :D Ráadásul nagyon tetszik a járólap.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Nyuszitappancs helyzetére visszakanyarodva: az a baj, hogy tudomásom szerint, ha határozott idejű volt a szerződése, és lejárt, nem kötelesek meghosszabítani. De meg lehet oldani a folyamatos munkaviszonyt, én is azt tettem: jár az Oep-től 3 hónap passzív táppénz, aztán elmentem munkanélkülire. Ez mind munkaviszonynak számít, viszont, ha idén szülsz, akkor nem számítják bele a Gyed-edbe, ami nagyon jó. Szóval fel a fejjel, kitartás, és csak okosan!!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


rennye: Én azt nem is tudtam,hogy terhesen elmehetek mnélklire..hát most az történt,hogy nem hosszabítottak szerződést de a mhelytől 45 naptári napig kapom a táppénzt..de aztán??? utánna fizet az állam vagy nem?? Ha nem akkor megpróbálom elintézni a mnélkülit....ja és mi vagy mi nem számít a gyed-be??
Köszike a segítséget!

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Sziasztok!

Aida:Aranyos a poci :D És tényleg szép a konyha :D

Lányok!Én most remélem csak kis időre elköszönök tőletek.Ma költözünk és nem tudom,hogy legközelebb mikor kerülök net közelbe :cry: Remélem hamar.Mi jól vagyunk csak néha görcsölök kicsit,de ahogy lepihenek elmúlik.Csütörtökön megyek majd vissza a nőgyógyászhoz.És,ha minden jól megy akkor szept.12-én megyünk 4D-re :D Már nagyon várom.Remélem mindenki jól van.

Vigyázzatok magatokra és a babókra!!!!!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Köszi a dícséreteket! A konyha most nagyrészt párom javára irandó, mert nekem ugye sokat kell pihennem a megrövidült méhnyak miatt. Én csak picit segédkezem. :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Na most megijedtem:
"Amennyiben a szülők nem házasok, apasági nyilatkozatra van szükség, ha az édesapa a nevére szeretné venni a gyermeket. Ebben az esetben a várandós anyuka és a leendő apuka besétálnak ahhoz az önkormányzathoz, amely az édesanya lakcíme szerint illetékes."

Eszerint személyesen be kell sétálnom az innen 180km-re lévő önkormányzathoz (mert állandó lakcímem Orosházán van) vagy esetleg lehetséges az ideiglenes lakcím szerinti önkormányzathoz is menni? Mert ugye ennyit nem autókázhatok, orvosi tilalom, én meg nem akarom megszegni. Vki tud erről vmit?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


nyuszitappancs:en ezt mar irtam neked ha visszanezed mert en ugyanebben a helyzetben vok,en ki lettem jelentve aprilis 30 al es junius 15 el jart le a Tb-m es nem kapok gyedet es nem fizeti utanam senki a tb-t magadnak kell ami 4300ft havonta elsonek a tb hez mesz kapsz papirt kitoltod es az apeh hez bemesz beadod.ha a szules napjaig nem vagy bejelentve ez van sajna es szules utan csak az alanyi jogon jaro dijat fogod kapni ami 23.500ft havonta es ennyi. :cry: :cry: :cry: :cry: aida:nagyon edes pici pocid van en 24 hetes vok de nekem kb. masfelszer ekkora :oops: en nem az onkormanyzatnal voltam hanem az okmanyirodan es csak 10 perc volt a szem.igazolvany kellett mindkettonknek meg lakcimkartya es megcsinaljak a papirt nyilvan 4db-t es alairjatok ebbol 3 peldany a tietek 1 korhaze amit rakj a kiskonyvedhez mert szules utan kozvetlen kernek 1 a tied es 1 a parodé. :shock: remelem tudtam mindannyiotoknak segiteni ezzel a kis tanaccsal de en ezt tapasztalatbol irtam mar :roll: :roll: :roll: jok legyetek puszi mindenkinek Kép
mano21
 
 


Aida!

Hívd fel a helyi önkormányzatot, és kérdezd meg! Az a tuti, amit ott mondanak.

Nyuszitappancs!

Mehetsz munkanálkülire, mint írtam, én is azon voltam. Én 6 hónapot kaptam, és 5-öt vettem igénybe. Az a lényeg, hogy folytonos legyen a munkaviszonyod. A táppénz és a munkanélküli azzá teszi.
Szülés után szüneteltetik, adnak valami papírt, azzal kell menni az Oep-hez, és úgy adják először ugyebár a Tgyás-t (de ehhez a művelethez kell már a baba Anyakönyvi kivonata).
A Tgyás és a Gyed kiszámításánál a szülés előtti naptári évet veszik alapul. Én 2005 ferbruárban szültem, nekem 2004-et vették figyelembe, és a munkahelyemen utoljára kapott brutto fizumat vették alapul. Nekem ez nagyon jól jött :D

Holnap kezdjük az ovit. Tök hihetetlen...... :shock:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: