Új privát üzeneted érkezett!

Mágnes! Igen,egy nappal előbb megyek! Miért néznének idiótának? Én tuti megkérdezem :lol: Meg majd mesélek!
Szerintem van esély, hogy megmondják, kíváncsi vagyok bejön-e a megérzés :)

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Sziasztok,
hazajöttünk a kórházból. igaz legalább hétfőig még maradnom kellett volna (doki jövőhét közepéig tartani akart), de lányom végigordította az elmúlt napokat. hajnalokig fent volt, mindaddig, amíg be nem ájult a fáradtságtól, és néhány órai alvás után folytatta a műsort. :? Én amíg bent voltam szinte folyamatosan kaptam az infúziót. És jövőhét folyamán legalább 3x még vissza kell mennem és ambulánsan újra kapni fogok. Viszont minden nap kaptam valamit az infúzióba, ami bazierős hányáscsillapító. Az nagyon jó volt. Ezt a továbbiakban, legalább 10 napig még minden reggel kapni fogom injekcióban, mert szerencsére kiderült, hogy az egyik aranyos kis nővérke az osztályról, pont a mellettünk lévő faluban lakik, és "rajtunk keresztül" jár kocsival dolgozni, így minden nap munka előtt vagy után beszalad és beadja nekem. Ugyanis szigorúan feküdnöm kell. Így amíg Apácska haza nem jön, addig barátnőm itt lesz velünk. (Nem csodálkoznék, ha 2 napnyi nonstop ordítás után 100x meggondolná, hogy akar-e saját gyereket. :)) Egyébként Pocakmanci jól van, és tulajdonképpen én is egyre jobban. Bár lekopogom, mert ahogy hallom megint jön a kánikula :(

Syl
Kép
Kép
büdöstappancs
 
 


Hát, Vicky, hogy rutinos-e? :) azt remélem. A nagyok 7,5 és 6 évesek, már sok részletet homály fed a babavárás, meg a babaápolás területén is. Meg hát sok dolog azóta változott. De azért azt nem mondom, hogy tiszta lappal indulok :) Megvannak a rutinok, pl. a hányinger elleni folyamatos evés, de szalagfeszülésre nem emlékszem :( Arra igen, hogy nem kávéztam, de arra nem, hogy akkor hogyan maradtam ébren?! A kórházam is változott, mert a Szabolcs utcai kórházat becsukták, irány a MÁV, meg a Honvéd kombinációja... új szokások... Meg az a tény, hogy az interneten ezer infó van mindennel kapcsolatban, győzzél válogatni. 8 éve azért ez nem volt így (nem is volt otthon netem). Mindenestre izgalmas időszak elé nézünk :)

Kata: eddig nem voltam vérvételen, ez volt az első. Bár az orvosom már 5 hetesen látott. Igaz, hogy április közepén (azon a héten, amikor kispocok megfoganhatott :)) csináltunk egy teljes vérképet, hormonvizsgálattal meg mindennel, ami teljesen jó volt. A macskát nem fogdosom, van egyszer egy macskafogó gumikesztyűm, egy nyershúsfogó gumikesztyűm, és egy takarító gumikesztyűm :D és a lakásba nem is jöhet be (a macska). És mindegyik után fertőtlenítő szappannal mosok kezet :) lehet, hogy kicsit túlbiztosítom, de pillanatnyilag így érzem magam, és kispockot biztonságban.

Syl, örülök, hogy jobban vagy :)
A kánikula ellen én is bemenekültem a lakásba, ablak becsuk, redőny le, így jelenleg 22,5 fok van, ami persze ahogy jön a meleg, némiképp romlani fog. Az iszonyú melegben a langyos (nem hideg) zuhany is jót tesz. Meg a fagyi :D bár az átmeneti enyhülés.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Alig győztem visszaolvasni..sajnos meghalt a számítógépem:( net elvonási tüneteim voltak már teljesen...
Szuperek a képek! Annyira aranyosak! Alig várom már, hogy én is lássam!
Képzeljétek hogy jártam. Bejelentkeztem egy dokihoz akihez majd szeretnék járni. Erre egy tök más doki volt...valami ukrán pasas...ez milyen gáz!!! Mondhatta volna előtte az asszisztensnő, hogy nem a doki van hanem helyettes! Csak megvizsgált kézzel, azt mondta 10 hetesnek megfelelő a méh nagysága. Kérdeztem tőle, hogy a 12 hetes UH-t a korházban csinálják? Kell beutaló? Ere azt mondja, hogy csak a 16. héten csinálnak kötelező UH-ot! Mit mondjak gyorsan kimenekültem a rendelőből... szerintem kandikamera volt...
Így most majd mehetek megint újra hátha végre az a doki lesz akihez járni szeretnék...addig meg kérek időpintit a korházba és beugrok legfeljebb valakihez a beutalóért.
JA a terhes Rh eredményemet meg elhagyták a laborban...csináltathatom újra.

A 4 terhesgondozásról az igazolás nem a gyedhez kell...ahhoz a születési anyakönyvi kivonat és a kitöltött igénylés kell. A 4-es igazolás az egyszeri 50 valahány ezre forintos anyasági támogatáshoz kell!

Itt sem csinálnak toxo szűrést csak ha valakinek indokolt, amúgy nem, protokoll! Nekem még akkor sem csinálták meg amikor kutyakozmetikusnként dolgoztam...mivel védve vagyok már ellene. Elsősorban az a kritikus aki gyermekkorában, életében nem fogott meg kutyát macskát nyershúst mert az valóban veszélyeztetett.

Nekem van oylan, hogy egész nap kóválygok, émelygek...de ha eszek rendesen akkor nincs gond...csak majd a kilókkal lesz gond. De inkább vigyorogjak jóllakott képpel, mint zölden a rosszulléttől! :))
katuska79
 
 


Csöre: Látom, bebiztosítottad magad :lol: Félre ne értsd, nem okoskodni akartam, csak magam is meglepődtem a saját negatív eredményemen, holott jelenleg is 4 cicám van -- bent a lakásban, oltottak. Persze, nem nyalom falom őket, mert én is így érzem magam és persze Bébikét biztonságban -- ikertehes barátnőm is évek óta bír 2 macskával, ő is negatív...Fura dolgokat produkál a természet :roll: De így tuti nem lesz baj!

Katuska: én is egész nap émelygek, estére bedurvul, pedig betöltöttük a 12 hetet...várok türelmesen.
Ez a doki helyettesítés elég megrázó lehetet, nem csodálom, hogy kimenekültél!!!

Büdöstappancs: nagyon vigyázz magatokra és pihizz sokat! A nővérkét néha eltéríthetnéd felém, hogy bökjön meg engem is :lol: Kitartás ebben a nehéz időszakban!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata, dehogy értem félre :) az első kettővel is ilyen parás voltam, pedig Meskóval (amikor még nem tudtam, hogy a pociban van) benyomtam egy jó kis félig sült marhaszeletet :D szerencsére semmi gond nem lett :) nekem is 4 cica van, egy anya, és 3 kicsi, most 1 hónaposak, de ezek vadmacskák, nincsenek oltva, igazából eddig nem tekintettük sajátnak (azt hittük máshol lakik, és itt csak eszik, hát bebuktuk, mert idekölykedzett :)), amíg meg szoptat, nem akarjuk oltatni. Majd pár hét múlva.
Katuska :( tényleg sokkoló lehetett a dokicsere
Az émelygéssel én is így vagyok: ha tele a pocak, akkor semmi gond, csak ha éhes vagyok. Viszont második napja fáj a fejem :( nem merek semmit bevenni. Már igy is kapott kispocok összesen 3 algopyrint. Bízom benne, hogy ez a hányinger téma a jövő héten elmúlik, bár mint Kata példája mutatja, nem biztos :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is, csak zajlik az élet. Dolgozom, ott nem igazán jutok nethez úgy, hogy fórumozzak. Mire hazaérek, már alig várom, hogy ágyba kerüljek :oops:


Toxoplazma
A fertőzés mosatlan gyümölccsel, zöldséggel, nyers tejjel, nyers vagy félig sütött, főzött hús fogyasztásával, vagy állati ürülékkel (főleg macska) terjed.
Magzati károsodás csak terhesség alatti fertőzésnél fordul elő.
A megfelelő higiéne a fontos!!!!!
(szűrővizsgálat: kimutatja, hogy átestél-e már fertőzésen vagy sem...)
Vendég
 


Sziasztok!

Én 30.-án megyek dokihoz akkor csinálnak vér és vizelet vizsgálatot is, akkor nézik a toxoplazmát is....bár nekem úgy rémlik az én eredményem pozitív lett amikor az elsőt vártam......majd megnézem az akkor leletet.

Csöre: nem próbáltál a fejfájásra homopátiás gyógyszert? Nekem -ugyan nem fejfájásra- de nagyon bevállt. És azt bátran lehet szedni, nem árt, sőt szüléshez táguláshoz, lazításhoz, aztán tejszaporításhoz is kiváló szereik vannak. SZerintem beszélj egy homós dokival és ne kínlódj a fejfájással. Ne szenvedjünk ha nem muszáj!

SZép hétvégét mindenkinek!!!
Peni

KépKép
peni
 
 


Igen Peni ez így van! Nem szabad szenvedni mert az a babának sem tesz jót! Egyébként fejfájásra nekem a doki az algopirint és a panadolt engedélyezte csak. De érdemes megpróbálni a himeós bogyókat mindenképp!

NA megtartottuk ma a keresztelőt:) A misét szépne csendbe végig ülte, csak a keresztelőn akart mindenáron mást csinálni. A pap egyből megjegyezte Máté nevét:) Főleg amikor mindenáron meg akarta fogni a gyertya lángot.
TEgnap grilleztünk, bográcsoztunk, fullra ettem magam...
katuska79
 
 


Sziasztok!

Katuska: gratulálok a keresztelőhöz :D

Nekem eléggé mozgalmas hetem volt. Kedden voltam vérvételen és EKG-n, csütörtökön pedig az integrált teszt első fordulóján, ahol vért vettek és genetikai uh - a nyaki redő 1,2 mm volt- a doki azt mondta az jó úgyhogy eddig minden ok!

Tegnap viszont olyan görcs állt a vádlimba :( Nektek van hasonló panaszotok? Ma vettem Magne B6-ot remélem segíteni fog

sahli
 
 


Sziasztok!
Én sem voltam a héten, de megvagyunk. :)
Holnap pedig doki.
Nekem még novemberben mondták az SZTK-ban, hogy 3.000 Ft a toxaplazma szűrés, kíváncsi leszek, hogy most hogy áll ezen a téren majd a helyzet. :)
Vendég
 


Hello csajok!
:lol: :lol:
Tök rég voltam, de majd igyekszem visszaolvasni és persze gyakrabban jönni.
A melóhelyen egyszerűen tiszta káosz volt minden a múlt héten, minden este félholtan estem az ágyba. Még internetközelbe sem kerültem.
A másik meg, hogy iszonyat szarul voltam. Az émelygés és hányinger minden fokozata kínoz, kínzott -hál'Istennek- a rókakomiról nem is beszélve.
Visszaolvasok,
puszi
a. :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!

Alig győzöm olvasni az elmúlt napok termését! :)

Elég gyűrött vagyok, a hétvégén lehúztam 13 órácska nonstop melót, de mostmár ki tudom nyitni a szemecskémet és el tudok mondani egy kerek, értelmes mondatot... :) Hazudnék, ha azt mondanám, nem fájt a pocim a vége felé. Remélem, nem bántottam nagyon szegénykémet.
Ja, és ebben a melegben elkezdett dagadni a lábam. Ti hogy vagytok ezzel?

Én ma megyek először (!) dokihoz, már eszméletlenül kíváncsi vagyok, mi van, (hányan vannak), hogy van, mekkora, hol fészkelte be magát Kispötty... :D
Ha nem fogok bealudni, este írok, mi volt - a toxoplazma vizsgálat ügyében is. :)

Büdöstappancs: olyan jó, hogy így meg tudtátok oldani ezt a kemény szitut. Szegény kislányka! Biztos maradandó élménye lesz ez a néhány nap! (Milyen jó, hogy van az embernek egy ilyen barátnéja, s egy arra járó nővérke ismerőse! :)) Pihizz nagyon sokat!

Katuska! Én is gratulálok a keresztelőhöz! :)
Szegény Máté! :) Rendesen végigülte a misét, aztán még egy vacak kis gyertyalángot is sajnáltatok tőle! Hát szülők vagytok ti?! :wink:
Nálunk is mindkét gyerek alkotott a keresztelőjén...

Mindannyiotoknak szép napot!
batkata :)

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Sziasztok!
Peni: köszi az ötletet, megrpóbálom, szerencsére 1,5 napja nem fáj a fejem :) Szerintem a megfázás volt, ami úgy tűnik, szépen levonult. Kicsit féltem tőle, mert babi is azért jött (többek között) kicsit előbb, mert méhen belül elkapta a lányom torokgyulladását. Piros torokkal született. És azért kispocok még kicsi, neki jobban árthatott volna. Mindenesetre legközelebb jelentkezem, ha gondom van, homeos dokit ugyanis nem ismerek :(
Katuska: gratula a keresztelőhöz :) mi akkor vittük őket, amikor még nem érdekelte őket a gyertyaláng. Ilyenkor a bőgés a kritikus, de szerencsére inkább aludtak.
Hanna, merre vagy? Minden ok?
Batkata: nem mondod, hogy most mész először dokihoz? Jól kihúztad :) Én csak a héten 4x megyek, igaz, nem mind babaügyben. Jól kitölti a hetem. :( Nekem nem a lábam, hanem a kezem dagad, de csak ha kint vagyok. Itt bent nagyon jó idő van. Meg sem mondom, hány fok :D (légkondi nélkül)
Na ideje dolgozni :) további szép napot!
Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok!

Csöre:
De! Úgy döntöttem, dokit váltok, így teljesen kicsúsztam az időből.
Ráadásul mikor kiderült, hogy pocakilag nem vagyok egyedül, akkor már szerintem jócskán a 6-7. hétben voltam, s még csak ezután kerestem dokit, jó nagy vargabetűkkel + még időpontot is 2 héttel későbbre kaptam....
Azért remélem, ennél a dokinál megállapodok, s nem fogok szívni, mint az a bizonyos borz...

Lehet, hogy sokan felhördültök, hogy úristen, még nem mentem dokihoz, (s valójában én is egy kicsit linknek tartom magam emiatt), de sajna nem nagyon tudtam mit csinálni. A régi dokimat szeretem, tisztelem, de már nem bízom benne, s az újat meg egy kicsit nehezen találtam meg. Hát ez van.

Egyébként "kicsit" stresszes volt akkor is az életem, s mivel előferdült már, hogy a zizi miatt az amúgy kb. 1-2 napot késő/siető mensim nem jelentkezett (volt hogy a 45. napon jött meg, egyébként meg 30 napos lett a ciklusom a 2. gyerkőc után), nem rohantam tesztért + dokihoz. Ja, és semmi tünet nem utalt arra, hogy pocakos vagyok, se hányinger, se cicifeszkó, se semmi. (Tudom a rókatulajdonosok irigykednek, de hát ez van.)
Az biztos, hogy ha ez a pötyi ilyen stresszes időszakban megfogant, akkor nagyon akar élni. :lol:
Meg már hívogatták nagyon a tesók is. ("Anyaaaa! Mikor lesz már kistesóóóónk?") :D

Úgyhogy szurkoljatok, ma du.!
Este írok!

Batkata :)

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Csöre!

Van egy jó kis honlap, ahol kerületenként és vidéki településenként fel vannak sorolva a dokik, valamint az elérhetőségük:

http://www.homeopata.hu/

Ezek tuti, hogy végzett orvosok, s utána lettek homeopátiás dokik... :)

üdv: batkata

PS: Mostmár én is megyek dolgozni :lol:

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Köszi Batkata! Megnézem.
Én nem hördültem fel :) ha nem fájt volna olyan piszkosul a hasam, én sem kapkodtam volna el. Az elsőnél én is sokat görcsöltem a dokikérdésen, és mentem pár kört, mire megtaláltam a mostani orvosom. Igazán nődoki akkor vizsgált először, amikor már babát vártam :oops:
És szurkolok du. :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Batkata! egyébként igazából nem vagy elkésve semmiről. Mert alap esetben az első trimeszterben kétszer kell dokihoz menni. Első alkalommal hogy megállapítsa a terhességet és hogy nem méhen kívüli-e. Ez ugye magától is kiderül...vagy eddigre már kiderült volna. A második alkalom meg a 12 hetes Uh. Amiről meg még nem vagy elkésve. Sokszor az van, hogy a dokik mindenféle ürüggyel visszarendelnek pláne ha magán rendelésről van szó...
Nekem majd júli 11-én kell mennem a 12 hetes UH-ra. Oylan messze van mééééég!!!!

Tényleg akartam kérdezni, hogy aki utrót használ annak mit mondott a dokija hogyan és meddig kell szedni? Azt tudom, hogy a 12. hét végéig kell de valahol olvastam, hogy nem szabad egyből leállni róla hanem csökkenteni kell az adagot. Én már annyira utálom...
katuska79
 
 


sziasztok!

katuska79: én a hüvelytablettát "szedem" és nekem a doki felírta előre a maradékot, kiszámoltam, hogy a jövő hét végéig kell használnom, de nekem nem mondta, hogy csökkentsem, csak annyit, használjam, amíg még van.
Érdekes! Remélem ebből nem lehet baj!!!!

Kép
jandrea
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok, mivel Babót január végére várjuk. Utsó mensim április 19-én volt, és ápr. 29 és május 4 között akcióztunk. Első probálkozások voltak, és sikeresek :)
Júni 6-án voltunk leső UH-n, akkor 4 mm volt a Babó lüktetett a szívcső, és a doki látott még vmit (ott nem volt lüktetetés), ezért visszarendelt 2 hét múlvára. Pénteken éppen "szült", ezért tegnap nézte meg, hogy hány pocaklakó van, és kiderült, hogy Babó már egyedül van, de láttuk az UH-n a másik üres petezsákot is, amire mondta a doki, hogy fel fog szívódni. Kétpetéjű ikrenek indult a dolog, de egy Babónk van, aki már 21,1 mm. Mivel mondtam a dokinak, hogy 30 napos ciklusom van, mondta, hogy akkor megvan miért mért kisebbet ( :?: ), de minden oké. A szívecskéje rendesen pulzált, és hallottuk is :lol: Olvastam és a doki is megerősített, hogy nagyon sok egyes terhesség ikernek indul, de a természet megoldja a dolgokat. Lehet, hogy az ikernek indulás miatt van az, hogy a kínai szerint lányunk, a Jónás szerint meg fiúnk lesz. Én utóbbit álmodtam, és fiút is érzek. Apa nagyon lányos, de mindekttőnknek az a legfontosabb, hogy egészséges legyen a Babó.
Júli 10 és 20. között kell mennem genetikai UHra, de vérvételről nem is szólt még a doki, pedig RH negatív vagyok. Még terhesség előtt voltam vérvételen, minden oké lett, de sem a rubeola, sem a toxo eredményem nincs meg azóta sem. A macsekunk amúgy toxo negatív, és benti cica, de az almot apa takarítja, gondolhatjátok mekkora lelkesedéssel :lol:
Erről az RH dologról mit tudtok? A védőnő mondta, hogy az ellenanyag szintet többször kell majd nézni, meg szülés után kapnom kell vmit, hogy ne legyen gond a későbbi terhességeknél sem. Azt vágom, hogy a Babó negatív akkor semmi gond, de ha pozitív lesz? (Mint például apája?) Első terhességnél az még nem gáz, igaz? A többinél nagy a rizikó, vagy rosszul tudom? :?
Ja, amúgy sem vérzés, sem barnázás nincsen, és hányni sem hányok, émelygés van, és néha erős szagok hatására elfog a hányinger és az öklendezés, de uralom a helyzetet :) Megőrülök a jégkrémért, a fokahgymás-vajas piritósért, a krumplistésztáért, de kiráz a hideg a műkajáktól (fagyasztott pizza, McDonald'sos kaja, kóla). Én az Euorovit kismama vitaminját szedem, mert abban van halolaj, ami jó a Babó idegrendszerének, mert én semmilyen halas dolgot nem eszek.
Hát kissé hosszúra nyúltam, remélem nem baj... :roll:
Jók legyetek!!! ;)

biga.csiga
 
 


Jandrea! akkor ezek szerint neked nem kell a 13. hétig szedni? Szerintem nem lesz belőle baj ha simán abba hagyod. Én is csak olvasgattam róla még az elején, hogy kinek milyen tapasztalatai voltak az utroval és ott írták többen. Bár lehet azoknak nagyobb adagot kellett szedni, mint 2*2, ezért kellett visszavenni az adagból a végén. AZt tudom, hogy utána már májkárosodást okozhat a babának.

Szia Biga Csiga:) A tájékoztató füzetben az áll, hogy aki Rh- annak többször is néznek ellenanyagot... többet én sem tudok. Én B pozitív vagyok de az ellenanyagszűréses eredményem a mai napig nincs meg. Már több, mint két hete.... kalódik valahol a laborban. Jó mi?
MAjd legfeljebb ha nem lesz meg akkor az AFP-s vérvételen kérek újabb vizsgálatot...ja akkor meg a hepatitis eredményeket szokták elhagyni. csak tudnám miért nem egy lapra nomytatják ki?

A 30 napos ciklusnál azért mért kisebbet mert akkor elvileg a fogantatás is csúszik a hivatalos 28 napos ciklushoz képest. Ezért kell a szülés időpontjának meghatározásakor is hozzáadni vagy kivonni az elétérést a 28 naphoz képest.
katuska79
 
 


katuska79
 
 


Üdv itt Biga Csiga! Én rh negatív vagyok: az átlagosnál többet fognak vért venni a terhesség alatt az ellenanyag szint ellenőrzésére. Szülés után megint vesznek vért, hogy van-e ellenanyag, illetve, ha kéred, akkor megnézik a babáét is, de az nem rutin. Ha nincs ellenanyag, vagy a baba negatív, akkor nem kapsz semmit, ha van, akkor kapsz anti d-t :?: vagy valami ilyesmit, hogy a későbbi terhességeknél ne legyen probléma. Nálunk apuci is rh neg., úgyhogy én még ilyet nem kaptam. Van, ahol ezt az anti cuccost rutinból nyomják, ellenőrzés nélkül. (Az egyébként senkit nem érdekel, hogy apuci milyen vércsoportú, mondván !!!! hogy ők nem tudhatják, ki az apja. Erre én azt mondtam, hogy én azért nagy biztonsággal el tudom dönteni, ennek ellenére a rutin vérvételsorozat továbbra is játszik. Végülis valahol igazuk van.)
Ellenanyag lehet: korábban kapott pozitív vértől, korábbi vetéléstől, amikor a baba pozitív volt, vagy korábbi szüléstől, amikor a baba pozitív volt.
A baba egyébként megmenthető akkor is, ha van ellenanyag, ha az csak a szülésnél jelentkezik (ennek a pontos hátterét nem ismerem), de két olyan ismerősöm van, akiknél ilyen probléma állt fent a születésnél (nem mostanában), és most teljesen egészséges felnőttek mind a ketten (gyors vércsere születéskor).

Ez a fokhagymás-vajas pirítós kegyetlen volt... rögtön korogni kezdett a gyomrom :D enni kéne. Pedig most nyomtam be egy fagyit :oops:

Katuska: még nem hallottam róla. Még a hipp kismamás vitaminját próbáltam (az elevit mellett, persze nem egyszerre). Próbáltad, vagy csak gondolkodsz rajta?
Nekem egyébként minden eredményem (vérvétel) egy lapon volt... furik ezek az eltérő szokások.

Csajok, ez a Jónás naptár micsoda? :oops: bocsi, még nem hallottam róla
A kínai szerint fiú (ezt most néztem meg), de nekem igazából mindegy, mert már van egy fiú és egy lány :)

Na tényleg elmentem gyűrni valamit :)

Szép estét!

Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jó is az a fokhagymás-vajas piritós :D Remélem ettél Csöre! Amúgy fagyi, és a jégkrém (Cornetto italiano csokis) nekem is a gyengém :wink:

Találtam itt a babaneten topikot az Rh összeférhetetlenségről, mostmár jobban képben vagyok, de azért felhívom a dokim asszisztensét, hogy nem kellene-e lassan egy vérvételt csinálnunk, mert dokikám csak a genetikai UH után óhajt találkozni velem, akkor meg már a második trimeszterben leszek. Én úgy gondolom nem ártana az elsőben sem egy vérvétel, főleg, hogy április 18-án a terhesség előtt voltam és akkor kértünk toxo és rubeola szűrést, de eredményem azóta sincsen. Jó, mi?

Apájával van egy jó kis sztorim :) Ugye júni 6-án voltunk először dokinál, hogy megtudtuk jön Babó. Doki mondta, hogy vetközzek, feküdjek le, nézünk egy hüvelyi UH-t, apa meg álljon a fejemhez. Hát apa odaállt, és majd nem sokkot kapott, amikor meglátta, hogy a doki felhúz egy óvszert a műszerre, kis gél rá, aztán szépen belém dugta. Csórikám nem is tudott túllépni ezen, még utána is a hatása alatt volt, és mondta, hogy nem volt felkészülve arra, hogy egy másik pasi matat nekem odalent, és ráadásul nem is magyarázta el neki, hogy mi lesz, nem kell semmi rosszra gondolni. Szerintem akkor nem is nagyon tudott Babóra, meg a szív lüktetésre fókuszálni, annyira lefagyott a "másik" látványtól :lol:
Most a második hüvelyi Uh-n már rutinos volt, meredt a képernyőre, és néha rámpillantott, de szigorúan csak az arcomra :D

Katuska: a ciklusom miatt úgy számoltam, hogy jan. 26-a jöhet szóba szülés napjának, de a védőnő mondta, hogy akár február eleje is lehet a dologból. Végülis mindegy, legyen rendben minden, akármikor is születik!

Amúgy ki hol fog szülni? Az én dokim a MÁVban volt, vagyis ebben az egyesített kórházban, és ez alapján is választottam, aztán most tudtam meg, hogy már a Jánosban van, de legalább megmutizta a szülőszobákat, és tetszenek. Apa hiányolta a TV-t, de mondta a doki, hogy a két hátsóban van plazma, szóval megnyugodott. Kis amatőr, mintha majd hagynám TV-zni :lol:

biga.csiga
 
 


Ó Biga csiga ezen oylan jót nevettm! szegény párod... de tényleg sokszor bele sem gondolunk, hogy ami nekünk már természetes az nekik megdöbbentő lehet. Én már nem is emlékszem rá mikor Mátéval volt velem ilyen Uh-on mert annyira a képernyőre fókuszáltam, de lehet mondtam neki előtte. Én még mindig szörnyülködve nézem a műszert mikor előveszik...főleg ahogy lóg rajta a gumi...brrr.

Én a Bajcsyban fogok szülni a X.kerületben, Máté az Istvánban született a 7.kerületben. Az István nagyon szupi volt, de a Bajcsyban is minden ok szerintem. Egy ágyas modern szülőszobák, rooming in rendeszerű csecsemős részleg.

Igazad van. a plazma tv fog legkevésbé érdekelni. emlékszem mikor itthon vajúdtam, hogy nagyon szerettem volna megnézni rendesen péntek este a Lost-ot...de túl rövidek voltak a szünetek a fájások közt:)
katuska79
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk dokinál, volt szívhang, a kicsi 3 mm-ről 21 mm-re nőtt már. :)
Csatolok képet is:
Kép
És ma lettünk 9 hetesek.
Újabb randi vele 3 hét múlva, a 12. héten. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Picuranyu: szupi a képed!:-)
Biga csiga: üdv először is! Gratula pocaklakóhoz. De jót nevettem ezen a hüvelyi uh-s sztorin... :lol: :lol: .
El is felejtettem, hogy ezt így csinálják.........idáig én kétszer voltam leskelődni de hasi uh-t csinált a dokim. Most megyek majd hétfőn...laborba is meg nőgyógyihoz is. Remélem minden rendben lesz. Alig várom hogy újra lássam hogy nő....2 ,5 hete voltam...akkor volt 8 hetes és 22 mm:-).

HOgy bírjátok ezt a nagy nyarat lányok? Nekem néha mindenemen folyik a víz........mondjuk inkább mint, hogy fázzunk :lol: .
Az én fiam nyári gyerek...a korházból egy egészen vékony kis rugiban hoztam haza....na most a téli babákkal más lesz...el fog veszni a gyerek a sok cuccban. SZült valamelyikőtök télen?
Szép napot!
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

No megkerültem én is! Apával voltunk hosszú hétvégézni a Tátrában, tegnap voltunk 1 éves házasok :D Ma meg megyünk UH-ra! Már alig várom!
Biga.csiga! Ez nagyon édes sztori! Apa az elsőn nem volt bent velem és mikor mondtam, hogy a mostani is hüvelyi lesz még, kicsit lesápadt :lol: Remélem, a gyermekére is tud majd koncentrálni, nem csak arra, hogy mit turkálnak ott lenn :-)) Kíváncsi vagyok, megmutatja-e a nemét?? :D
Csöre! Ezek a maccsok már csak ilyenek, úgy látszik ő fogadott örökbe Titeket :lol: Nekünk is van 1-2 kosztosunk a kertben, de mindenki eteti őket a lakóparkban. Persze őket nem simizem, főleg, mióta babát várok. :wink:
Hányinger témára visszaevezve, nekem is jobb tele pocival, de gyakorta látogat rókakoma esténként, pedig mensi szerint holnap már a 13.hetet töltöm (haladunk,haladunk :lol: ) szóval, nem tudom, meddig még ez a rókakoma.

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Peni! Én december 16-án szültem Mátét. Szóval télen. Én is be voltam rezelve, hogy jajj mi lesz. De semmi gond nem volt és egyáltalán nem kell rájuk oylan rengeteg cucc! A dokinéni is meg a védőnéni is levette róla a kardigánt a lakásban mikor itt voltak. Pedig csak egy hosszúujjú body meg egy pluss rugi volt rajta! Meg zokni és kész. Ha meg kimentünk akkor harisnya, rugi, body, pulcsi, overall meg egy takaró. Nekem ez van megszokva, hogy télen volt pici én inkább nyáron ebben a nagy hűségben nem tudtam volna mit kezdeni. Két hetesen már kint sétáltunk, -5 fok felett bármikor ki lehet velük menni és kint is alhatnak. Szóval nem vészes egyáltalán!
Mivel a hideg hónapokban még úgyis picik és leginkább szundikálnak a babakocsiban így nem zavarjja őket a beöltöztetés. Ha meg jön a tavasz, nőnek és kerül le sorban a ruha róluk.

Picuranyu klassz a kép!
katuska79
 
 


sziasztok,

megjöttünk az UH-ról, minden rendben :lol: :lol: :lol: 5,8 cm a bébi és nagyon kalimpált a pici kezeivel :lol:

Kata??????????????

Kép
vickybabe
 
 


Katuska: KÖszi az öltözködési tippeket, ilyen irányú tanácsok rám fognak férni...lévén nekem nyári babám volt. Lehet hogy még bombázlak kérdésekkel...az idő előrehaladtával. Nehogy túlöltöztessem szegény gyereket..... :) .

KépKép
peni
 
 


Helló lányok!

Na ismét itt vagyok, mostmár egy kicsit okosabban - és nyugodtabban, mint tegnap délelőtt...

Szóval a papír és az okos doktorok, valamint az UH szerint a pocimban lakik egy 22 mm-es apróság, úgy tűnik egészséges :)

A mostani vizsgálat szerint jóval kisebb, mint amit számoltam.
(Holnap ki is javítom a vonalzómat... :) )

Most sajna nem fogom tudni átolvasni az elmúlt másfél nap termését, majd holnap pihenésképpen a "dolgozóban" :) Kicsit kifáradtam...

Jó éjszakát mindenkinek!
batkata

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Sziasztok Kismamik!

Jajj, no itt vagyok! Megvolt tegnap az UH, minden OK, csak későn értünk haza, ma meg nem voltam gépközelben :D

Vickybabe! Nagy gratula a kis csápoló Bébihez!

Bébike 6.9 cm, hanyatt feküdt, két kis karja a buksija mellett, lába térdnél keresztezve :lol: Tarkóredő 1.3 mm. Rá is szólt az ultrahangos doki, hogy ne mocorogjon, olyan kis eleven volt :lol:
Dokibácsi azt mondta, tökéletes, úgyhogy rettenetes boldogok vagyunk! Méretei alapján 13 hetes 1 naposnak írták, és ma töltöttem a 13.hetet :D Még Apa is elérzékenyült egy kicsit -- persze, csak úgy,férfiasan :lol: Holnap megyünk a kombinált tesztre + ott is lesz UH, képet majd hozok! A nemét még nem tudták megmondani, de sebaj!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Ja, és hasi UH volt. :D

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Batkata, gratula a picúrhoz! Mindegy az, hogy pár nap ide vagy oda, lényeg, hogy egészséges! :wink:

Kata8110, köszi! :lol: Nagy gratula a babácskához!!!! Nálunk is bent volt Apa, most látta először és nagyon boldog azóta is :lol:
Drukk holnapra, várom ám a beszámolódat! :D Mi hétfőn megyünk :wink:

Kép
vickybabe
 
 


Kata! NAgyon lazán nyomja bébikéd:) ezek szerint kényelmesen elvan odabent hátratett kézzel:)

Nekem sikerült átrakatnom kicsit hamarabbra az uh-ot, úgyhogy 7-én megyek a 12 hetesre:) aznap délután meg indulunk ki erdélybe egy hétre!

Andrea! AZt mondta a dokim, hogy ezen a héten már csak naponta 2*1, majd a betöltött 11. hét után naponta 1 utrót szedjek és a 12. héttől meg semennyit! Azért, hogy ne hirtelen legyen a progeszteron megvonás, hanem fokozatosan. AZt mondta akár csinálhatom azt is, hogy végig szedem rendesen és abba hagyom,d e Ő így szokta javasolni.

Peni azt elfelejtettem írni, hogy sapi viszont kell kettő! Egy kicsi vékony sapi és egy vastagabb mert a fejüknél hülnek ki leghamarabb és soha sem a kezüket kell fogdosni hogy fáznak-e. Ha a baba keze meleg akkor azt jelenti már túl van ötlöztetve! Amúgy meg tök jól látszódik a bőrén ha fázik, hogy olyan piros foltos szederjes vagy miylen.
katuska79
 
 


Sziasztok!

Én július 16-án megyek a 12.heti uh-ra, de már most alig várom.
Hihetelen, hogy addig nem is tudom, hogy mi van az én kis csöpikémmel.
Ha tehetném, minden héten mennék! :D

katuska79:
megnyugtat, hogy azt írtad, hogy lehet úgy is, hogy nem csökkentem. Remélem azért ebből nem lesz gond.
Mondjuk én a betöltött 10. héten hagyom így abba (10. hét 5.nap), remélem ebből sem lehet gond. Bár már alig várom, mert én nagyon utálom!!!! Nem tudom, te hogy vagy vele, de belőlem bizony kifolyik és ez engem nagyon idegesít. Az elején mindig úgy megijedtem, azt hittem megjött, szaladtam a wc-re, közben meg ez a hülye utro volt. Persze a baba érdekében bármit!

Kép
jandrea
 
 


Írígylek mindenkit, aki túl van már a 12. heti vizsgálaton. :)
Nekem július 17-én kell majd mennem.
Már nagyon várom, már csak azért is, hogy újra láthassam őt. Legszívesebben egy UH gépet kötnék magamra, és azzal élném a napjaimat. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


picuranyu: maximálisan egyetértek.
olyan lassan megy ilyenkor az idő.
Az uh után olyan nyugodtan és vigyorogva szoktam távozni, hogy tudom, minden rendben. :-)
Na meg már jó lenne túl lenni a "kritikus" időszakon.

Kép
jandrea
 
 


Sziasztok!

Én hétfőn megyek uh-ra igaz ez még nem a 12. heti...ott még én nem tartok :? . Nekem ez a 10. hét, most megyek az első vér és vizelet vizsgálatra is. Én is alig várom hogy lássam minden rendben a kicsivel:-).

Katuska köszi a sapkás ötletet, na erre pl, nem gondoltam magamtól hogy két sapkát adjak rá. Az én gyerekem az első telén már fél éves volt........erre tehát nem volt szükség. Fura lesz egy téli baba:-). Köszi nagyon a sapkás tippet, megfogadom majd a tanácsot ha időszerű lesz.

Szép napot nektek!
PEni

KépKép
peni
 
 


Andrea! fú én is pont így vagyok vele...utálom, de muszáj... olyan, mintha az a külső burkolat fel sem oldódna, hanem egyben kijön mindig...brrr.

Picuranyu pont így vagyok vele én is...hiszem ha látom. Én legutoljára csak annyit láttam, hogy szívhang és kész..szóval már jó régen... de hiszem, hogy annélkül is rendben megy mnden, hogy kukkolnám...hisz befolyásolni nem tudom a dolgokat úgysem.
katuska79
 
 


Sziasztok Kismamik!

Ma megjártam az Istenhegyit, szuper élmény volt! Szakszerűen levették a vért, szerencsére minden eredmény negatív!
Az UH fantasztikus volt, mindent részletesen megtekintettünk, mértek neki CRL-t, a kis combiját, buksiját, miközben vadul szopta az ujjacskáját és járt keze-lába :lol: Holnap teszek fel képet! Ma nem vagyok scanner közelben :wink: Szóval a doki azt mondta, hogy tankönyvbe illően szépen fekszik, a méretei napra pontosan megfelelnek a korának :lol:
A nemét nem tudta 100%-ra megmondani, a köldökzsinórt a lábai közé kapta, úgyhogy azt mondták, inkább majd legközelebb! 3 hét múlva 16 hetes, utána meg 18 hetes, genetikai UH! Valamelyiken csak kiderül :lol: Szóval pozitív volt az élmény, rendesek, ügyesek, már képem és DVDm is van, nagyon megérte!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Sziasztok!
Gratula az izgő mozgó és a nyugis bébikhez is :)
Én ma voltam a 12 hetesen: nyugis volt a baba, igaz, a doki nem vizsgálta agyon, sajna nem az volt, akit szerettem volna. Viszont kalimpált a kicsi szíve, a crl 48 mm, a tarkó 1,5 mm, bpd 19 mm, orrcsontocskája is van. Tehát minden rendben. Most egy kicsit kisebbnek tűnt, mint a kora (eddig meg nagyobbnak), de ezt annak tudom be, hogy minden doki máshogy méricskél, és máshogy ítéli meg a helyzetet. Kicsit össze volt gömbölyödve, leginkább a hátát mutatta.
A toxoplazma vizsgálatra is újra vetettem vért, persze ennek örömére a vércsoportot és az ellenanyagot is újra megnézik (ha már egyszer megböknek....).
Viszont betöltöttem a 12-ik hetet: hányinger huss :) a közérzetem is rendben, ami aggaszt, hogy nem érzem a babát. Merthogy jelenleg semmi jele (poci sem nagy, semmi rossz közérzet, cickó sem feszül...). Tudom, ez átmeneti állapot :)
Na abbafejezem mára, további szép napot.
Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


sziasztok!
Velünk is minden oké! Hétfőn este voltunk uh-n. Fejjel lefelé van épp a drága, :roll: A doki szerint minden oké
sőt, megnyugtatott, mehetünk nyaralni 8) 8)
Még előtte látni fog a 12.héten!!! Addig még három hét :shock: én is nehezen fogom kibírni.
De mivel rókakomi minden nap látogat, nyugodt vagyok.
Tényleg enyhül a 10.héttől?? Jaj, de jó lenne végre felhőtlenül örülni a bébikének! Azért eléggé megnyomorítja a mindnnapokat az émelygés.
Tegnap egy étteremből menekültünk haza... háááát, éppen sikerült :?

Hogy bírjátok a meleget??Nálunk undorító a hőség ---tetőtér 8)
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Kata8110, nagyon várom a képeket! Szuper, hogy jó élmény volt és persze főleg az, hogy minden rendben van :lol: :lol: :lol: :lol: A DVD-t már én is nagyon várom, akkor majd minden nap megnézhetjük a kis drágánkat :lol:
És mindjárt itt a 16. heti UH :lol: Nem is értem, nekem csak vérvétel lesz a 16. héten, aztán a 18.-on lesz a nagy genetikai UH és a 20. héten a "normál" :roll:

Csöre, gratula Neked is a 12. hetihez! :lol: Képet nem kaptál?

Picuranyu, Andrea, Peni, Katus! Az UH-val én is így vagyok, mint Ti! Viccesen mondtam is a páromnak, hogy vegyünk egyet itthonra aztán rákötöm magam :lol: De ez persze nem tenne jót a bébinek, úgyhogy jól van ez így! :D

Madaran, de jó, hogy minden rendben veletek! :D Nekem az egész napi émelygés szűnt 11. hét körültől, de azért róka koma fel-felbukkan még mostanában is :? Mi szerencsére 2 hete köttettük be a klímát, így nem panaszkodom. Bár ahogy jöttem haza ma melóból, az autóban legalább 50 fok volt :?

Ti dolgoztok? Meddig tervezitek? Én úgy néz ki, elsejével kiíratom magam aztán csak heti 1-2 napot fogok dolgozgatni.

Kismamajógára valaki nem akar jönni? Ezt a helyet ajánlották nekem, jövő héten megyek először: http://www.jogastudio.hu/main.php?p=0101

Kép
vickybabe
 
 


Vickybabe :lol:
nekem egy hét még --suli-- aztán pihi végre. Már szóltam a főnökömnek, hgoy szeptembertől nagyon ne számítsanak rám. Pont jól időzített a picúr, mert ezt az egy hónapot "gyerekjáték" volt végigcsinálni.
én is fogytam... Alig bírok enni...Pedig tudom, hogy kellene, de valahogy semmi nem esik jól. Most pl. három napja tökfőzeléket kívántam, ma meg is főztem, de annyira mégsem esett jól. Lehet, hgoy a melegtől?? :?
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!
Csak ismét gyors életjel, netünk még sehol, már kezdenek elvonási tüneteim lenni...
Na de szombaton már talán lesz.

Holnap megyek az Istenhegyire, zabszem a s___emben, de szerencsére nem azt nézik uh-n... :) Remélem minden ok, mert ezidáig nem is mertem beleélni magam semmibe, pedig úúúgy szeretném!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Madaran, én is ugyanígy voltam, semmit nem kívántam, általában a gyümölcs (főleg alma) győzött :D Ja és nem bírtam inni, semmit, így alig ittam egész nap...Kitartás, már csak max. pár hétig tart ez az állapot! :wink:

Mágnes, no para, minden rendben lesz! Drukkolok holnapra és várjuk a fotókat!

Kata8110, a Te fotóidra is nagyon kíváncsi vagyok ám, imádom nézegetni a picúrokat :lol:

Kép
vickybabe
 
 


Vicky: sajnos nem kaptam fotót :( ezt nagyon sajnálom. Csak"rendes" UH-on voltunk, nem 3(4)D-sen, és a kórházban csak rutin "szkennelés" volt: 5 perc alatt végigszaladt a doki a kérdéses területeken, igaz, azt kíméletesen és barátságosan. Van egy 10-ik hetim, csak szkennerem nincs :)
Dolgozni szerintem végig fogok, hacsak addig nem jut eszembe, hogy mégse szeretném :) elvileg nem megterhelő a munkám, nagy sprint addig nem várható, tehát amíg bírom, addig dolgozom. (Most egyébként könnyen jár a szám, két hete táppénzen vagyok :) )

Meleg nálunk a lakásban nincs, most 24,5 fok, ami azért elviselhető, ki meg igyekszem nem menni. De ha mégis kell, akkor a kezem piszkosul dagad. Múltkor jegyzetelni kellett volna, és alig bírtam fogni a tollat.

Madaran: nekem is a 11-ik hét óta jobb a hányinger, émelygés, én hányni egyáltalán nem hánytam (fiú gyermek?) A gyümölcs nekem is bejött, főleg a nektarin (hú, most is de ennék.... ha lenne itthon)

Mágnes: szorítok :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem voltam, ez a meleg kikészít...
Képzeljétek Babó meghánytatott, a kicsinek nem jött be a nyers sárgarépa, pár óra múlva visszaküldte. Próbáltam ellenkezni, de erős kölök, érvényesíti az akaratát és a répa végül a klotyóban landolt :? Ja, és mindez éjfél körül volt. Azóta nem volt semmi problem, remélem ez volt az első és utsó hányás :)
Másnap meg dinnyét ettünk, Apácska meg azt mondta, ha ezt is visszaküldi a gyerek, akkor születése után el fog vele beszélgetni :lol:
Amúgy kicsinek én sem ettem meg a répát, hiába nyomták ezt az attól majd jól tudsz fütyülni szöveget. (Nem is tudok normálisan fütyülni... :D )
Csajok úgy irigykedem ám, hogy sokan túl vagytok már a 12. heti Uh-n, nekem még több, mint 2 hét... Már alig várom... :)
Addig felteszem Babó eddigi két sztárfotóját Nektek!!! ;)

biga.csiga
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: