Új privát üzeneted érkezett!

Szaisztok!

Bocs, hogy benéztem ide. De én 2007 augsuztusi topikos vagyok és annyira jó nosztalgiázni veletek.
Mindenkinek nagy gartula a pocaklakókhoz és élvezzétek ki a terhesség minden percét, mert egy csoda, de ami utána következik.... Kép az még nagyobb csoda:)


Ha nem bánjátok mi mindig fogunk egy picit izgulni értettek!

További szép napot és pocakosodást:)

Kép
kis pupu
 
 


Kis pupu
Köszönjük :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon édes a kisfiad!
Vendég
 


Oppppppppppp.... eltévedtem :oops:
Vendég
 

 
 

Tami!

Nálam sincs semmi különösebb tünet, de én is örülök neki, igy legalabb meg egy darabig megy minden a normal kerekvagasban. :)

En csak ket het mulva kaptam idopontot a vedonohoz...:(

Kellemes estet!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


kis pupu, köszi hogy benéztél :-) Gratulálok a kis Mátéhoz :-D

yuyu79
 
 


Vera, továbbra is megy drukk ;-) Nem lesz semmi gond, hidd el :-)

üdv, gigaboszi :-D Azt hittem új taggal bővültünk ;-)

Lányok, nekem sincs sok tünetem, egész jól vagyok, de szerintem ne is kívánjunk magunknak rosszabbat ;-)

Persze néha nekem is eszembe jut, hogy hátha valami gond van, de ez hülyeség ;-)

yuyu79
 
 


Yuyu!

Nekem is ez a bajom, hogy ha nem érzek semmit azt gondolom baj van. Pedig tudom, hogy ez nem így van

Kép
tami75
 
 


Sziasztok:)

Hát én sem voltam egy pár napig.... olyan jó látni, hogy egyre többen vagyunk:)

Képzeljétek tegnap bejelentettem a főnökeimnek, hogy babát várok:) Életemben nem csalódtam ilyen kellemesen bennük. Mindkettő férfi és teljesen odavannak a hírtől:)) Kérdezték, hogy meddig szeretnék dolgozni, mondtam nekik, hogy ápr. végéig biztosan, de utána nem nagyon ha nem gond. Erre ők: Az nem is lenne egészséges a stresszes környezet miatt se nekem se a babának, szóval szerintük se dolgozzak utána:) .....????!!!!

Azt hittem rosszul hallok:)


Ti már szóltatok a munkahelyen? hogy fogadták?

sniky
 
 


Sziasztok! De sokat írtatok :) Dana köszi a sok olvasnivalót!
Panna, én Pregnavitet szedtem az előző tervességem alatt, azzal nem volt semmi gondom. De nem szedtem túl sokáig és a szoptatás közben megint úgy gondoltam jó lenne egy kis vitamin és akkor Gravidát vettem. És nem tudtam bevenni, mert szinte rögtön rosszul lettem utána! Hányinger, szédülés, először nem is tudtam, hogy mitől, de rá kellett jönnöm, hogy a Gravidától vannak a tüneteim. Így most megint Pregnavitet szedek, mert nem volt kedvem kísérletezni másikkal.
Voltam én is UH-on, 6+5 napon és pulzált a kicsi szíve :lol: pedig még csak 8mm-re mérték az én kis maszatomat. Nagyon jó volt látni!
Én még nem voltam semmilyen más vizsgálaton, se védőnőhöz nem jelentkeztem, meg beutalóim sincsenek, azt hiszem el kellene kezdenem nekem is foglalkozni ezekkel.
Védőnővel kapcsolatban kérdezte valaki, hogy mi tart 1 órát első alkalommal? Hát az amíg kitölti a papírjait, kifaggat téged, megméricskél, pisiteszt, stb. Tényleg elég sokáig tart.
Az émelygés nálam sajnos mindennapos, tegnap reggel egészen rosszul voltam, este már szerencsére jobb volt. Most megint kezdődik úgy érzem :( megpróbálom majd a tanácsolt dolgokat hátha segítenek kicsit. A fiammal sokkal jobban viseltem az első három hónapot, úgyhogy lehet, hogy tényleg kislányt várok? :lol: Bár teljesen mindegy.

Szép napot mindenkinek! Csenge
Vendég
 


Tami, Erika, lassan túl leszünk a 12. héten, és akkor megnyugodhatunk szerintem, ha addig minden rendben lesz, nem? ;-)

yuyu79
 
 


Csenge4reggel ha éhes vagy ha nem ha rossz a közérzeted émelyegsz hányingered van kapj be pár falat piritóst vagy kekszet nekem ez vált be.
ma voltam vérvételen vizeleten,az ekg már megvan tök jó mindenhol előrevesznek mert kismama vagyok :D szerdán megyek védőnénihez én is kiváncsi vagyok mi lesz ott.olyan jó én a multkori uh-óta nem aggódok láttem őket ez úgy megnyugtatott aztán két hét és megyek a választott dokimhoz.
kis pupu gyönyörű a legkisebb pupu :D

lanyané
 
 


Mi ez a nagy hallgatás? ;-) Megvagytok :?:

yuyu79
 
 


sziasztok!!

Na itt vagyok én is, csak sok amunka!

Én is egyfolytában azon agyalok, hogy ha nem érzek semmit akkor nem e van valami baj!!!! De utána elhesegetem a rossz gondolatokat és beszélek a kis pocokhoz!!!

Nem étkezem valami jól mert alig kíváánok valamit. Ma rakott krumplit fogok csinálni kolbi nélkül.

Aludnék egyfolytába!!!
Vendég
 


Ne is mondd, én tegnap fél 8 felé bealudtam, és fél 11-ig magamhoz se tértem. Aztán fél óra múlva vissza is feküdtem, csak nem tutam visszaaludni egy darabig..

a párom meg azért nem aludt, mert nagyon fájt a torka... remélem nem kapom el tőle ...

yuyu79
 
 


én is felébredtem ma reggel 8kor mikor párom elment és vissza aludtam fél 11ig!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap voltam kukucson, kis picurkának nagyon nem tetszett az UH-val való piszkálás:) Össze vissza mocorgott :lol:
Már 4 cm, és 11+5-nek felel meg a mérete alapján.

Két hét múlva megyek genetikai UH-ra, ahol megnézik a tarkóredőt.

A fejem szinte mindennap fáj, doktornéni mondta hogy algopyrint nyugodtan szedhetek. Szinte mindenki ezt mondja, de én mégsem szívesen veszem be.

Én még nem voltam semmilyen más vizsgálaton, engem a védőnő a dunaharaszti belgyógyászatra utalt csak be, de édesek, mert H,SZ:12-14 között rendel. Most Pestről hogy is menjek haza a nap közepén? :cry: Szóval szabadság...

A tarkóredő az István kh-ban lesz, de persze az is délelőtt...hehe...

Lányok!

Kolléganőm kedvesen bejött betegen, itt ül velem szemben 2 méterre, mi a fenét csináljak?
Olyan felelőtlenek az emberek :evil:

pöttömpanni
 
 


Pöttöm, gratutálok! Szóval előléptettek 1 héttel? De a genetikai uh-ra nem a 12. héten kell menni? Vagy nem olyan fontos hogy akkor legyen? Mert így már bőven túl leszel rajta, nem?

A kolléganőd tényleg jófej... írasd ki magad Te, ha ő nem hajlandó ;-)

yuyu79
 
 


Yuyu!

12-14 hét között kell menni hivatalosan, én 13. hét 5. napon leszek a méretek alapján.

Kiiratnám én magam, de sajna most van munka...nem tud senki sem helyettesíteni, és bent még mindig nem mondtam el.
Nem tudom, még mindig nem akaródzik elmondani...

pöttömpanni
 
 


Ja és azért szeretné a doki néni h akkor menjek, mert így mindkét időpontommal benne vagyok a 12-14 hétben.
De mondta, hogy míg az ő UH-ja kb 4 M Ft, addig a kórházi 40 M, így az lesz a mérvadó, amit akkor fognak mondani.
Szóval még az is lehet, hogy átcsúszom júliusba.
De azért maradnék veletek, ha nem baj :lol:

pöttömpanni
 
 


Meg is sértődnénk ha itthagynál minket! Mit számít 1 hét ide vagy oda? ;-)

yuyu79
 
 


Tök jó Niki, hogy ilyenek a főnökeid! Azért jó látni, hogy vannak még emberséges emberek.
Csenge! Vn még 4szem gravidám, azt hiszem utána én is kipróbálok vmi mást. (Mondjuk Pregnavitot :D )
Ti hogy tervezitek? a terhességetek alatt végig szedtek magzatvédő vitamint?
Én sztem csak az első3-4 hónapban. Ha utána minden eredményem rendben, lehet, hogy csak multivitaminozok.Azt mondjuk olvastam, hogy a terhesség különböző szakaszaiban különböző plusz anyagok bevitelére van szükség. Pl. amikor a pici csontjai fejlődnek, akkor főként kálcium. A terhesség elején a folsav. Majd beszélek azért az orvosommal erről.
Én is ma dolgozok nagyon, mert így nem haladok sehova. Olyan jól el tudom cseszni az időmet mindenfélével. Ja, és azt hiszem 24 órából 14-et simán tudok aludni. Valamit kezdenem kell magammal!
panna1
 
 


Pöttöm!!!
te sem voltál még laboron meg ekgn meg ilyesmi???? És mikor mész??? Védőnőhöz???

Én ugy terveztem hogy a 6-7dik hónapig szedem az elevitet és majd csak szopcsizáskor megint.
Vendég
 


én még nem tudom, de beszélek a dokival, mert ha nem muszáj nem szedném végig én sem az Elevitet, csak amíg nagyon muszáj, sajnos kellemetlen tünetként székrekedés és nagyobb étvágy társul mellé. de az is lehet, hogy a magneB6-tól van????!!!

passssz.....


majd lecsukódik a szemem:))) és vhogy nem sok kedvem van dolgozni:)))

sniky
 
 


Pintyus!

Védőnőnél már voltam, adott kiskönyvet, és ő adta a beutalót a belgyógyászatra, gondolom ő fog EKG-t és labort kérni. Bár a nődoki nénim szerint ő összevárja a vizsgálatokat és összesen csak négyszer fognak megszúrni egész terhesség alatt.

Védő néni mondta, hogy nem olyan sűrgős a belgyógyászat, egy hónapon belül intézzem el. Szerintem hétfőn nem jövök dolgozni, és akkor elintézem.
Illetve még annyit mondott hogy majd fogorvoshoz is menjek el, mindegy hogy kihez. Szóval nem veszik olyan komolyan a dolgot.
És legközelebb csak a 18. héten jelentkezzem náluk.

Köszi, Yuyu, hogy nem harcsizol :lol: :lol: :lol:
Amúgy is csak a gyerekek 5%-a születik a megadott időpontban, jó mi?:D

pöttömpanni
 
 


panni: akkor szerinted én mit csináljak?

Nekem a dokim azt mondta egy hete hogy feb 13án menjek vissza hozzá, akkor már 12+5 leszek, és utána menjek kiskönyvért! Akkor valószínü akkor kéne menjek belgyógyászatra is. Ez nem túl késő?? Szerinted mit csináljak?
Vendég
 


Kispupu! Nézegess csak bátran minket. Tényleg egy tünemény ez a kissrác!! Furcsa, hogy jövő ilyenkor már nálunk is egy ekkora babóca fogja gyűrni a kanalat :)
panna1
 
 


Pintyus!

Szerintem akkor már lassan menned kéne a genetikaira, és oda már kellene a kiskönyv.
Hívd fel a védőnőt mindenképpen. Valami papírt adott már a doki, hogy hivatalosan terhes vagy?

pöttömpanni
 
 


hát van egy uh papir amin rajta van hogy terhes vagyok és elő embryo stb.

de ez nem a dokim háta mögötti műkődés??? Ha ő ezt nem mondta?
Vendég
 


pintyus, hívd fel a védőnőt, majd ő megmondja nála mi a szokás...
semmi vesztenivalód nincs egy telefonnal, szerintem...

sniky
 
 


Pintyus! Szerintem is beszélj telefonon a védőnővel. Nehogy aztán később derüljön ki, hogy félreértés miatt llecsúszol vmiről! a védőnő el tudja mondani, hogy mi az amit esetleg neked kell elintézni, és mi lesz amit majd a dokid vizsgál.
Ha bármilyen vizsgálatra mégy úgyis egyből a kiskönyvedet fogják kérni. Az meg a védőnő nélkül nem megy...
panna1
 
 


Egyet értek! Mindenképpen telózz, mert a genetikait nem lehet máskor csinálni!!!

pöttömpanni
 
 


Sziasztok!
Ma voltam uh.-n és minden rendben a törpével, szóval megnyugodtam. Viszont csak 9+1 hetesek vagyunk, így a szülés várható ip.je 08.12. lesz. Malacka 2,5 centis:)

Sniky!
Nagyon rendesek a főnökeid, le a kalappal előttük!

Pintyus!
Szerintem nyugodj meg! Én sem érzek semmit, nincs hányingerem, semmi "kismamis" tünet, mégis Malacka nagyszerűen érzi magát.
a védőnőt hívd fel mindenképpen! Én tegnap hívtam és jövő héten kell menjek hozzá.

Kép
tami75
 
 


Tami!

Gratula a picurhoz! :lol:

pöttömpanni
 
 


Szorítsatok nekem! Holnap reggel megyek uh-ra!!
Gratula Tami! :D
Én is bejelentettem a munkahelyemen, a főnököm mondta hogy segít ahol tud, de azért le akart beszélni a babáról, de hát én meg "szarok" rá. :lol:

Erika
knéerika
 
 


Le akart beszélni??? Az mondta vetesd el, vagy mi? Ez mekkora bunkóság :evil:

yuyu79
 
 


Sziasztok Lányok!

Jucus vagyok. Annyira örültem neki amikor megtaláltam ezt a fórumot..a mi babócánk is augusztusi születésű lesz.. :lol: és még nagyon nagy az izgalom...remélem nem gond ha csatlakozom hozzátok és néha a segitségeteket kérem...még új vagyok.. :wink:
jucómucó
 
 


Aha le akart beszélni róla, mert szerinte 300-400 ezer forint kell kezdésnek hogy egy gyereket vállalj, hát ez hülye mondtam magamban. Azért mert neki jól megy, és luxusban él. Én is feltudom nevelni, persze nem fog pénzzel aludni, de mindene meg lesz.

Erika
knéerika
 
 


Szia Jucus!
Örülünk neked! És gratula...

Erika
knéerika
 
 


Knéerika!
A főnököd nem normális!
A kezdés viszont tényleg nagyon sokba van, de ez nem ok arra, hogy valaki elvetesse a babaát, az meg egyenesen bunkóság, hogy ilyet javasoljon! Holnapra nagy drukk!

Kép
tami75
 
 


Jucó, üdv köztünk :-)

Knéerika, igaz hogy minden pénzbe kerül, de sok mindent meg lehet venni kéz alól is, vagy esetleg kaphatsz ezt-azt ismerősöktől is, ha van kisgyerekes ismerősöd..

Mondjuk nekem pont mázlim van, mert a bátyámnak már van két kislánya, így sok mindent tovább tudnak majd adni nekünk..

Amúgy meg, akkor csak annak legyen gyereke, akit felvet a pénz? Ez nem így működik.. Szóval ne is törődj az ilyen "jóakarókkal" ;-)

Szép estét mindenkinek :!:

yuyu79
 
 


Knéerika!

Elég érdekes a főnököd hozzáállása - ilyet még én sem hallottam.

Nálunk is nagyon rendesek voltak, mindenki nagyon örült, és mondták, hogy szóljak, ha kell valami segitség. Ráadásul nálunk most elég sokan terhesek, igy állandóan megy valaki szülési szabira - de ebből sem csinélnak problémát.

Tény, hogy sokba kerül a baba - dehát amire szeretné az ember, arra mindig akad pénze és kisebb költségvetéssel is ki lehet hozni mindent.

Kellemes estét!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Egyébként én Elevitet szedek és nincs tőle semmi bajom - nem is érzem rosszul magam. Én az első 3 hónapban terveztem szedni naponta és utána ritkábban, vagy valami mást - de majd a védőnőtől is megkérdezem. Aludni én is jóval többet alszom,mint előtte - ebéd után megmindig teljesen elálmosodom - dehát mindig aludni sem lehet... 8)

Ti sportoltok valamit?

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Gratula Tami és Gratula Jucó! Vigyázzatok ti is magatokra (persze a többiek is)!
Erika! Tényleg bunkó a főnököd! Hogy lehet így hozzáállni, hogy le akar beszélni. Hogy gondol egyáltalán ilyesmit? Még ha tanácsot kértél volna tőle vagy vmi. De hát örültök a babának és nem kérdéses, hogy megtartjátok-e!!!!
Mi sokmindent kölcsönbe fogunk kapni, mert szerencsére sok ismerős van, akinek kisgyerkőce van. Ki is fogjuk használni a lehetőségeket. Tök fölösleges 100-150ezreket kiadni babakocsira vagy babahordozóra, ha kapunk kölcsön jó állapotban lévőt. Barátnőm is ezt javasolta. Náluk lett volna mód, hogy újat vegyenek, de józan ésszel ő is az "örökölt" mellett döntött. És nem bánta meg.
panna1
 
 


Mazska!
Én abbahagytam a kosárlabdát (a dokim lebsezélt róla), most úszni járok. Ti?
panna1
 
 


Sziasztok!

Nem egyszerű a meló kérdés. én rögtön az első héten, hogy megtudtam jön a bébi már kórházba is kerültem...folyadékot találtak a hasüregemben és nem tudták honnan jön...hozzá kell tenni, hogy ráadásul ugyanabban a kórházban dolgozom..mit mondjak nem örültek...azóta pedig nem engedett a nőgyógyászom dolgozni,már egy hónapja...pénteken megyek először...izgulok is mit fognak szólni, ráadásul hányós vagyok, úgyhogy nem sokáig akarok a betegek között ücsörögni...de azért az durva, hogy le akart beszélni a bébiről.. hogy veszi a bátorságot magának..

Kép
jucómucó
 
 


Jó éjt csajok mindenkinek! Talán lesz időm holnap még benézni. Ha nem, akkor csak vasárnap este legközelebb. Jó pihizést mindenkinek 7végére is!
panna1
 
 


Én is sportolok: kergetem a fiamat egész nap :lol: tiszta szerencse, hogy cipelnem már nem nagyon kell, kicsit kezd sok lenni a majd 16 kilója, de azért az emelgetést sem úszom meg mindig. Szerencsére sikerült egész ügyes gyalogkakukkot nevelni belőle, tegnap este másfél órát bóklásztunk kint a jó kis havas, csúszós utakon és szerencsére egyszer sem kéredzkedett az ölembe.
Az első terhességem alatt jártam kismama jógára, azt nagyon szerettem. Félek, hogy erre most nem lesz lehetőségem. Sajnos az a hely is a város másik végén volt és általában napközben voltak az órák, most nem fogok tudni oda járni. Talán találok a közelben egy másik helyet. De a k.jógát úgyis csak a 12 hét után ajánlják. Addig azt hiszem nálam a rendszeres sport kimarad :(

Csenge
Vendég
 


Sziasztok!

Gyorsan írok, mert egész nap nem leszek gép közelbe!
Voltam tegnap dokinál, minden a legnagyobb rendben, pont annyi idős terhességet mutatott az uh, amennyi a mensi szerint vagyok! Már volt szívműködés, úgyhogy minden szupi volt!
A doki is nagyon szimpatikus, nagyon jól lehet vele kommunikálni, teljesen elégedett vagyok mindennel!!!!
2-3 hét múlva kell visszamennem addigra el kell intéznem mindent a kiskönyvhöz!
Ami egy picit aggaszt, hogy meséltem neki az előző terhességemről, Norbival veszélyeztetett voltam, nagyon hamar megrövidült a méhnyak (19 hetesen) és sokat keményedtem, 36 hétre szültem és azt mondta, hogy oda kell figyelni mert sajna megismétlődhet, hát jobban örülnék ha nem lenne így!

Na puszi Mindenkinek!
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Én is úszni járok, az jól szokott esni, ha sikerül elvonoszlni magam ;-) Kb hetente 2-szer jutok el..

Jucó, ez nem semmi. Remélem most már jól vagy és minden oké ;-)

yuyu79
 
 


Györesz, gratulálok! Ne aggódj, minden rendben lesz. Legfeljebb jobban odafigyel Rád a doki, az nem árt...

yuyu79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: