Új privát üzeneted érkezett!

Tusimi: Szajlán vettünk házat, ez a falu a Mártában van, Siroktól nem messze, ha ez mond valamit, gyönyörű szép helyen.
Hétvégén nagy munkában voltunk, tapéta "vakarás", leszedés, fürdőszoba újítgatás.

Jahra: Sajnos a crohnom nem lett jobb, sőt a múlt héten próbáltuk csökkenteni a gyógyszeremet, de visszaestem. Úgyhogy most még enni is csak igen csekélykéket tudok, péntek délután viszont a dokit felhívtam és visszavette a gyógyszeremet, úgyhogy a hétvégén már sokat javultak a görcseim. :)
Remélem, hogy az étkezés /diéta/ nem lesz hatással a bébire.

Csikken: Szép nagy pocid van!!!! Nekem ettől sokkal kisebb, mondják is sokan, de az orvos megnyugtatott, hogy ne aggodalmaskodjak, mert minden rendben van. Na, hát jó, hiszek neki :lol:

Nagyon klasszak a babaszobák, remélem hamarosan mi is eljutunk odáig, hogy fotót is tudok feltenni róla...

Én eddig 15 kilót híztam összesen, de ebből 9 hetes koromig szedtem fel 7 kg-ot, ami az infúzió miatt volt, amit a betegségem miatt kaptam. Tulajdonképpen az is a kórház közben derült ki, hogy terhes vagyok.
Készültünk mi már majdnem egy éve, vártunk, vártunk, igyekeztünk nagyon, hát még véletlen sem gondoltam volna, hogy akkor esek teherbe mikor lebetegszem. /Mert hát ez miatt sokszor csúszott a mensim/. A drága párom volt, aki erőltette a kórház közben, hogy tessék csak csinálni egy tesztet!!! Persze az elején volt nagy izgalom, hogy a gyógyszer nem befolyásolja -e a terhességemet, de a dokik és a genetika megnyugtatott.

Húúú, most kissé tényleg szentimentális vagyok, hajlamos vagyok úgy elmerengeni a korábbi dolgokon, hogy szinte észre sem veszem... :)

Szépséges napokat minden kismaminak!!!!

Kép
bvica
 
 


Sziasztok!

Csikken :) Tényleg szép nagy pocid van :) Bár sztem az enyém is hasonló... én olyan sokszor vagyok úgy vele, hogy ha hirtelen belenézek a tükörbe, akkor mindig meglepődöm, hogy húúúha... nem is érzem, hogy ekkora :D :D :D

Voltam ma reggel a védőnőnél és úgy alakult, hogy bedöglött a kocsim, így a férjem elkísért és ő is bejött... eddig azt hittem, hogy csak én vagyok túl ellenséges ezzel a védőnővel, de szegény férjem is "kikészült" tőle, hogy mennyire nem a helyére való... akármit kérdezek, soha nem tudja a választ és mindig másra válaszol...

elkezdett nagyon vizesedni a bokám (bár hétvégén nem is nagyon pihentem) és kérdeztem tőle, hogy hallottam, hogy a csalántea segíthet... hááááát zsurlót tuti ne igyak... :shock: jó, nem iszom. És a csalán??

Tényleg erről nincsenek tapasztalataitok? Segített valakinél a csalántea? Vagy esetleg más így vizesedésre?

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Hahó!

Babuci! Én is azt olvastam, hogy a csalántea jó vizesedésre, meg a zöld tea is. És az is, ha tartasz egy gyümölcsnapot, utóbbit próbáltam is. Másnapra tök jól lemegy a víz. Vízhajtó még a petrezselyem is, úgy tudom.

Csikken! Szép kuckó, szép pocak!

Vica! Igen, Sirokot tudom, nagyon-nagyon szép környék! Milyenek ott az ingatlanárak? :wink:

Lafie! Nagyon-nagyon hangulatos lett a babaszoba ezzel a naranccsal! Lennék benne baba :wink:

Nipe! Köszi az anyagot tényleg. Én még nem szántam rá magam, lehet, nem is lesz rá szükségem... A homeós bogyeszokat megrendeltem, málnalevélteát megvettem, de nem tudom, hogy vegyek-e 2500-ért gátmasszázsolajat (ha valakit érdekel, a DM-ben van Weleda), talán fölösleges fölhajtás lenne. De azért még majd megkérdem a szülésznőtől. Azért ez nem egyszerű művelet, ahogy elnéztem...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

 
 

Sziasztok,

jaj csajok úgy irigyellek Titeket a babaszobákért. Sajnos én nem fogok tudni képet küldeni, mert nem lesz kész a szoba mielőtt szülök. Majd a kórház alatt lesz a költözés az új lakásba, úgyhogy én majd csak a végeredményt fogom látni. 8)

A csalánteáról jut eszembe, hogy én úgy tudom terhesség alatt nem szabad csalánteát inni. A petrezselyemnek és a rizsnek van vízhajtó hatása. Nekem ezeket mondta a doki és azt, hogy mással ne próbálkozzak. Ja és sómentes diéta. Ha úgy érzem vizesedek, akkor pár napig nem sózok, de szerencsére nem vészes a helyzet.

Néztem a kórházas listát, hát nem semmi. Mintha hetekre utazna az ember :P Én is most vagyok a kórházas csomag összeállításának közepén, a "gyönyörű" kínai hálóingeket már beszereztem.

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

A málnalevélteából mennyit kell inni és milyen időközönként?
Tegnap vettünk nagy nehezen találtunk a Corába egy Herbáriába, de az eladó semmit nem tudott mondani?!
Lehet, hogy túl indizkrét a kérdésem, de valakinek volt/van már előteje?
Szép Napot.
Sziasztok
szilvi17
 
 


Jahra! Szép lesz a tiétek, is biztosan! És legalább meglepi lesz :wink:
A gyümölccsel azért biztosan nem lehet bajt csinálni vizesedés esetén sem!

Szilvi! A málnalevélteának még utána kell néznem, de ha nem találom meg, akkor legkésőbb a csütörtöki ctg-n megkérdem a szülésznőt, jó?
Előtej: nem feltétlen kell lennie. Nekem nincs és Miksa előtt sem volt, és nagyobb nehézségek nélkül szopizott 18 hónapig. Úgyhogy emiatt senki ne izguljon! :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Felkerülhetek a listára?

Jahra 11.18. Fiú Lackó 1. baba Kaposvári Kórház

Köszi :D

A málnalevélteáról azt tudom, hogy a 36. héttől lehet inni és napi 1-2 bögrével.

http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=95&cid=49497

Gyógynövények

Talán a legszélesebb körben alkalmazott és elfogadott természetes szerek. Folyamatosan egy gyógynövényt sem alkalmazhatunk, mindig kúraszerűen, illetve az adott problémának megfelelő, legjobb szert használjuk.

Várandósan

Tudnunk kell, hogy vannak olyan gyógynövények, amik fokozzák az alhas vérellátását, esetleg abortív hatásúak (vetélést, koraszülést okozhatnak), vagy károsíthatják a magzatot.

Ne alkalmazzunk növényi hashajtókat, mint például kutyabengekéreg, szenna. Ezek alhasi vérbőséget okoznak, vetélést, koraszülést indukálhatnak.

Ne alkalmazzunk erős méregtelenítő, vértisztító hatású növényeket sem, mert a szervezetben felgyűlt méreganyagokat felszabadítva a magzatot károsíthatják. Még külsőleg, borogatásra se alkalmazzunk erős hatású gyógynövényeket, pl. dió, tölgylevél. Még véletlenül se igyon a kismama borókabogyó-teát vízhajtóként!

Általában használható gyógynövények: bodzavirág, galagonya, hibiszkuszvirág, csipkebogyó, citromfű. Bábák szerint a harmadik trimeszterben rendszeresen fogyasztott málnalevél-tea segít a méhnyak felpuhításában, mintegy előkészítve a szülésre, azonban, ha a kismama gyomorégésre hajlamos, ne használjuk, mert ezt fokozza.


http://www.gyogytermek.hu/dmgyogy/gyogy ... 4+12:11:03


A málnalevél tea a szülés körüli idõszakban

Kérdés:

Üdvözletem! Málnalevél teát ajánlottak, napi egy csészével a szülés elõti utólsó hónapra, hogy ez megkönnyítheti a dolgot. Van ennek valami népgyógyászati alapja. Egy szülésznõtõl kaptuk a tanácsot. Köszönöm válaszukat!

Válasz:

Kedves Hölgyem!

A málnalevél cserzõanyagokat (tanninok), gyümölcssavakat, flavonoidokat és C vitamint tartalmaz. Tudományosan igazolt belsõleges alkalmazása hasmenéses állapotokban van. Külsõleg fekélyek, krónikus bõrbetegségek kezelésére ajánlott. Helyileg használják a szájüreg és a garat gyulladásaiban öblögetõ-szerként.
A 70-es években néhány cikk jelent meg a málnalevél kedvezõ hatásairól a szülés körüli idõszakban. Ezek szerint a málnalevél tea csökkentheti a méhirritációt, így a vetélés kockázatát és a szülési fájdalmat is enyhítheti. A málnalevélben eddig beazonosított hatóanyagok az utóbbi hatásokra nem tudnak magyarázatot adni. Egyedül a tanninok terhességi hányást csillapító hatása elfogadott.


Bertalan Lóránt / gyógyszerész

Kép
jahra
 
 


Szia Szirom, nem nem a gyümölcs nem gond tényleg, az biztos. Csak a gyógynövényekre kell vigyázni ilyenkor. Találtam is két érdekes írást, érdemes elolvasni az egész cikket a hivatkozásnál.

Hát meglepi az lesz a babaszobát illetően az tuti :P De tudom, hogy mindent nagyon szuperül meg fognak oldani nélkülem is :lol:

Előtej témában én sem tudok nyilatkozni.

Kép
jahra
 
 


Jahra!

Köszi a részletes leírást! :) Ez hasznos gyógynövényszempontból :) Nem vészes a vizesedésem, sztem sok pihenéssel, kevesebb sóval és gyümölccsel megpróbálom karban tartani, ha nem megy, akkor majd keresek még valami megoldást :) De KÖSZI!! :)

Szilvi17!
Nekem van előtejem, de fogalmam sincs, hogy ez a szoptatáshoz jót jelent-e... remélem, hogy azt jelzi a szervezetem, hogy nem lesz itt gond :) Nekem nagyon sárgás és zsíros... :shock: ezt sem tudom, hogy jó-e...

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok lányok!
Hu de felpörögtetetk péntek délután óta, kb. 2 órán át csak olvastam vissza. Én egész héten gép elôtt ülök, sokszor még esténként is van kis munkám otthon, így hétvégén inkább kerülöm a gépet.
Apropó munka. Okt. 16-ig terveztem a melót, de ma befelé jövet nagyon komolyan el kezdtem azon morfondírozni, hogy lefaragok 1 hetet, így csak jövôhét keddig kéne még kibírnom. Ma este meg is beszélem a férjemmel, meg persze a fônökömmel sem ártana.

Azt tette be a kaput, hogy pénteken az én még meg sem született kislányom 5 percet nem aludt, ezt így higgyétek el! Egész álló nap a jobb alsó tüdôcsúcsomat rugdosta, mértanilag mindig ugyanott. Szabályosan tehetetlenségi roham kerülgetett már délutánra, mert már akkor is sajgott, amikor éppen nem rugott, de ilyen csak 1-2 percekre fordult elô. És ugyebár hova szaladhattam volna elôle? Csak az segített, ha felálltam, ill. este a bal oldalamra dôltem, akkor kevésbé éreztem. Kb. éjféli eltartott mire kitombolta magát az apróság. Nálatok minden oké volt pénteken? A barátnôm kisfia is ordított egész nap, bizti front volt.

VargaViki! Én is a Bendekre szavazok, az komolyabb férfiasabb név, és sokféleképpen lehet becézni. Én egyébként pont azért nem adom a lányomnak a Hanna nevet mert divatnév, és engem zavarna.

Szirom! A listáddal kapcsolatban. A mosdókesztyu a babának vagy a mamának kell? Tényleg kell a kórházban az anyukáknak fürdetni a babát? Név: Nekem az Ede és az Iván is tetszik. Az Iván kicsit divatosabb, "jópasisabb", az Ede egyedeibb. Gondolom most jó sokat segítettem. A miénk egyébként Nándor lesz, ha idôközben mégis kinône a fütyije...

Manó! A pákós részen jót derültem, van humorod... :lol: Engem meggyôztél.

Szilvi! Nekem is van elôtejem kb. 2 hónapja, de nekem opálos és hígabb.

Lányok jól olvasom, hogy már nem szedtek magzatvédô vitamint? Én Elevitet szedek, most két naponta, de én úgy tudtam, hogy még szoptatás alatt is érdemes szedni.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi! A mosdókesztyűt az anyukának szántam. Nekem Miksával délután volt a csaszi, másnap hajnalban segítettek megmosakodni az ágyban, és ehhez nagyon jól jött a mosdókesztyű. És persze utána is, mert csaszi után ugye teljes zuhanyról nincs szó, hiszen egy darabig nem érheti víz a sebet.
A babát szerintem nagyon kevés helyen fürdetik a mamák, hallottam már olyat, de nem az a jellemző. Egyszer láttam, hogy a csecsemősök hogyan csinálják: betartották a csap alá őket sorban, aztán jóvan... :D
Elhiszem, hogy már nincs kedved dolgozni, nem is csodálom :oops: :lol: Persze, hogy rugdos a picid, hiszen alig fér el, hát még ha ülsz, biztosan beszorul időnként, és emiatt tiltakozik. Én se tudok sokat itt ülni a gépnél, mert sehogyse jó neki, és fészkelődik is ezért.

Babuci! Igen, az elején zsíros és sárga az anyatej, aztán a baba igényeinek megfelelően változik majd.

Jahra! Köszi a gyógynövényes infókat!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

én azt hiszem most is kihagyom ezta málnalevél teát :oops: Nekem nem meggyőző. Viszont a gátmassszás olajon gondolkodom.

Tusimi!

Nem csodálom hogy várod a meló végét, csoda hogy tudsz még koncentrálni.

Nekem előtejem nincs, Emmával sem volt de nem is jött össze a szopi, bár semmi összefüggés. nekem az életben nem vot sárga és zsíros a tejem, fehér vízszínű volt :roll: És az annyiar nem si volt jó. Legalábbis az én nagy evő lányomhoz.nekem egyébként tuti lejebb van a baba, mert nekem egyáltalán a tüdőm közelében sincs, köldököm felett kb egy tenyérnyivel rugdod, főleg bal oldalt.

Mosdókesztyű nekem sima szülésnél nem kellett, tusoltam ugye. Sőt hajat is mostan már a 2. napon kb.

Jahra!

Aha, mintha hetekre az tuti, én egy hatalmas bőrönddel fogok menni:)))))))))))))))) Egyszerűen nem lehet kissebbe bepakolni, főleg most hogy ennyi mindent kértek a babának is.Eleve az egy csomag pelenke meg egy csomag tena betét is hatalmas.

babuci!

Vizesedésre az almanap nagyon jó, próbáj egy nap csak almát enni, ha nem megy akkor legalább fél nap. és minél többet feltett lábbal pihenni. nekem mióta nem dolgozom nem vészes, amíg dolgoztam nagyon dagadt.

Figyelni kell azért rá, tudod toxémia előjele si vizesedés, vérnyomást nézd rendszeresen és ha nem csak a bokád vizesedeik, hanem pl kar, arc is akkor irány a doki. De valószínű pesrze hogy csak ártalmatlan vizesedés.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, drukkokat kérek hogy szombatig a lányom szülinapjáig eszébe ne jusson kisöcsinek kibújni, utána meg arra kérek drukkokat, mondjuk 37. hét után hogy meginduljon:))))))))))))) Nincs is sok igényem, nem? :lol:
Estére úgy nyilalgat a szeméremcsontomnál hogy néh azat hiszem hogy nem bírjuk ki a hetet, aztán reggelre semmi bajom. A lányomnál sosem volt ilyen érzésem hogy na mindjárt megszülök, sőt csodálkoztam nagyon mikor 2 nappal kiirás előtt megindult.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!
Köszi az almanap tippet, pont erre gondoltam én is, hogy holnap úgyis azt tervezem, hogy egész nap itthon leszek és akkor legalább kora délutánig megpróbálok csak pihenni és almát eszegetni...
Elvileg a vérnyomásom rendben. Illetve elég alacsony, de ez nem gond... nekem nyugalmi állapotban (mármint terhesség nélkül :D ) kb 90/60 szokott lenni, most reggel a védőnőnél 100/60 volt :)

Viszont ti hogy álltok pulzussal?? Mert nekem sokszor olyan heves szívdobogásom van és általában ha mérünk vérnyomást/pulzust, akkor a pulzusom 95 és 105 között van. Doki szerint normális, de nekem nem túl jó érzés ez a heves szívdobogás... :shock:

Nekem is a köldököm felett van a babuci kb egy tenyérnyivel. De valahogy ő végig lent volt és mindig fejjel lefelé :) Remélem most a végére nem gondolja meg magát :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Nekem a köldököm felett 1 tenyérnyivel már majdnem a tüdôm alja van. 158 cm vagyok... :wink:

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szóval a kis bébim normál méret? (még örülhetek, mert az apukája 184cm), csak én vagyok egy kicsit alulfejlett...
Mondtam is múltkor, hogy lassan kicsi lesz a hely kettônknek, két dudás egy csárdában... de nem panaszkodom, egyáltalán nem nagy a pocóm, széles a medencém, biztos azért. Ha otthon eszembe jut, rakok fel én is képet róla, 2-3 hetente dokumentáljuk a növekedést.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi!

ne mindd már :lol: Én is 160 cm vagyok, de a köldök felett egy tenyérrel nem a tüdőm van :lol: Hogy méred az egy tenyeret? Én vízszintesen, tehát a tenyér rövidebb fele. Nekem ott rugdos:)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hát ülve mérem, merthogy ülök...folyton... :D Nem jól csinálom? Lehet, hogy a tüdôm túl nagy...? :roll:

Kép
Kép
tusimi
 
 


Na az elôbb felálltam, egy kicsit tényleg feljebb van a tüdôm egy tenyérrel, de nem sokkal! Mindegy, a baba akkor is a tüdômet rugdossa és kész... legalábbis amikor ülök, és mint tudjuk folyton ülök... :shock:

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok mindenkinek!
Latom eleg gyakran irogat mindenki,most egyre tobb idonk lesz itthon lenni es ulni a gep elott,nemde? :)
Megnyugodtam amikor olvasom,hogy meg lesznek ilyen magas szulo tarsaim.. mert en is 160 cm vagyok,bar apu nalunk is 1,80.Kivancsi leszek,hogy a baboca mekkorara novi el majd magat.
Nekem is rengeteget rugdossa a koldokomtol egy tenyerrel feljebb,foleg jobboldalon. Van,hogy ugy kidugja a labat,hogy ra kell szoljak.Olyankor megsimogatom ott es mar el is huzta a labat. En is azon drukkolok,hogy legalabb 37 hetig birja ki odabent,mert picit aggodom,hogy sokat kemenyedik a hasam es ezert nehogy koraszules legyen. Nem gorcsolok,csak eleg gyakran bekemenyedik es 4-5 masodperc mulva mar semmi.Mit szoltok,ez ugy-e nem lehet gond? Penteken megyek dokihoz,kivancsi vagyok,hogy mit mond,zart-e meg a mehszaj..
Es kepzeljetek,most szombaton lagziba kell menyjunk es raadasul nasznagyoknak hivtak minket.. de az biztos,hogy a buliban nem lesz ott,legfennebb a templomban.De haddlam,mit mond a doki egyszer penteken..
Most rakjak lennt a parkettet es a kopogtatasra a pici egyet-egyet rug belulrol,biztos,gondolja hogy legyen eleg mar ebbol a zajbol.. :)
A kisagyunk 2 het mulva lesz kesz a pelenkazoval egyutt,majd kuldok akkor kepet.
Jo pihenest mindenkinek,sziasztok!

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok!

Rengeteget írtatok ma, beletelt egy kis időbe mire végigolvastam.
Csikken: Szülőszobán töltött néhány napom során végighallgattam pár szülést a Szabolcsban és volt köztük olyan amikor első babánál nem vágtak gátat, hanem kifejezetten védték. Szóval én még reménykedem! Meg is jegyeztem a szülésznőt... :)

Névkérdés: Nekem igazából nem lényeges, hogy mi divatnév és mi nem. Amikor megtudtuk, hogy fiú lesz ez a két név volt az első gondolatunk a férjemmel. Aztán még sokat végigpróbálgattunk, de valahogy csak ezek maradtak. Azóta is így szólítjuk a kis lurkót, nem is megy másképpen, pedig próbálgattuk másképpen hívni. Úgyhogy marad a Bence vagy Benedek? Végülis még van idő Pákó ellen merényletet elkövetni :wink:

Előtej: Nekem eddig kétszer indult el, teljesen rendszertelenül. De mennyiségben nem volt sok. A mellbimbóm viszont sokszor nagyon érzékeny... Kenegetem is. Másnak is van ilyen?

Ágizsuzsi: Milyen gyakran van keményedésed? Beszélj róla a dokival mindenképpen, lehet mondja majd, hogy szedj magneB6-ot vagy ilyesmit.

Kép
vargaviki
 
 


Szirom: Sirokban egy átlagos "kockaház 10-12 milló Ft körül van, tulajdonképpen a turisták, az idegenforgalom miatt, Szajla 7 km-re van tőle, ott mi öt millió Ft-ért vettünk egy 2szoba, összkomfortos házikót. Úgyhogy ekkora a különbség! Persze a hugom Pesten lakik, tőle tudom, hogy ott a Sirok-i árak is igen szolidnak számítanak.

Tegnap vásároltunk pár dolgot manókánknak, egész este azokat nézegettük a párommal. (bodyk, rugi, pléd, overall, kis törölköző).
Már majdnem mindent megvettünk a kórházi csomaghoz is, a köntös még nem jött össze, nem is akarok egy drága darabot, csak hát mindig időhiányunk van, mert ugye a házba is intézni kell a dolgainkat. /ma pl.csempevásárlás lesz/

Babuci: nekem is mindig inkább alacsony a vérnyomásom, meg a vércukrom is, ez most tényleg jól jön a terhesség során, bár igaz, kicsit szédelgősebb is vagyok, pláne azokban a nagy nyári hőségekben volt nehéz. De hát az ugye mindenkinek megterhelő...
A cukor terhelésnél viszont az első alkalommal a gyógyszertárban elmérték a cukor adagomat, a többi kismami csak nézett a vérvételen, mikor beleöntötték a pohárba. De nem vett ki belőle a laboros, az eredményem mégis jó lett. :)

Vargaviki: Nekem is nagyon érzékeny a mellbimbóm! Te mit használsz rá?

Kép
bvica
 
 


Sziasztok

Látom mindenki a vége felé van én is csak azt kívánom hogy mindenki huzza ki a 37.hétig.Én még mindíg 2 naponta jároka kórházba a dokim túlságosan is alapos és szigorú.Remélem még egy jó darabig így lesz és kihúzom végig.

Előtej nekem is szokott néha csepegni biztos hogy jót jelent Lilinél is volt nekem.Amúgy szerintem biztos hogy mindenki fog tudni szoptatni!

Kép
Kép
eszter26
 
 


Sziasztok!

Én eddig úgy tudtam, hogy ahova tartozunk(település szerint) csak ott szülhetünk, és így nem kell fizetni a kórháznak.Ha persze valaki olyan kórházba akar szülni ahova nem tartozik ott fizetni kell a kórháznak.Eddig nekem ezt mondta a védőnőm, azért szülök a Sotén.Ma voltam nála és állítólag még idén ott szülhetnek a kismamák ahol szeretnének, ha olyan kórházba ahova nem tartozik ott sem kell fizetni a kórháznak.Bonyolultabban nem is tudtam volna leírni:)De remélem értitek.
Ti erről mit tudtok?Most nem tudom, hogy mit csináljak.

További szép Napot mindenkinek.
Szilvi
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Ma olyan jót vásároltam, tulajváltás van egy kínai boltban nálunk, de jó nagy bolt és minden féláron van. Vettem emmának 6 nadrágot meg egy wink sportcipőt 5000 Ft-ért:)))))))) Tök jól esett pedig jól kifáradtam.

Szilvi!

Még nem kell fizetni ez tuti, mert barátnőm most szült szeptember 20-án a sotén és a Bajcsyba tartozna. Ráaádásul a fogadott orvosát nem érték el és ügyeletesnél szült és így sem kellett fizetni (mert eddig én úgy hallottam hogy ott kell szülni ahová tartozol, kivéve ha fogadott orvosod van máshol).

Eszter!

Inkább legyen alapos mint ne vegyen észre valamit. Bár tényleg fárasztó leheta sok dokihoz járkálás, nekem si van heti 1-2-3 doki vagy védőnő vagy diabétesz, ebből mondjuka diabéteszes idegesít csak mert a kórhát 1 óra tömegközlekedve, és most is mennem kell csütörtökön é spénteken is :roll: Persze tömegközlekedve mert a férjem emmát viszi reggel oviba. Szóval ez már nem kellemes.

ma védőnőnél voltam, elhagyta a kartonom :roll: így újra írta az eészet csekély egy órát ültem ott. Közben azt mondta pakoljam be sürgősen a bőröndömet, mert ha felmegy a Vérnyomásom vagy a cukrom azonnal kóház, imádom hogy ilyen ijesztgetős.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Még mindíg nincs nagy pocakom a vonalzó szerint :shock: Na talán holnaptól

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szia Manó!

Köszönöm a válaszodat:)
Nem tudom, hogy miért van ez de sok védőnő egyáltalán nem ért a dolgához.Engem is szokott ijesztgetni.Volt már egyszer úgy, hogy jóformán nekem kellett őt "vígasztalni" mert kétségbe volt esve, hogy alacsony a vérnyomásom.Hogy álltok a babaszobával?

Szia
szilvi17
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Csodálatosak a bébi fotók. Nagyon jó volt nézegetni:-)))))))))))
A babaszobák is nagyon szépek!
Jahra, mi sem állunk még sehogy, de nem is lesz nagy variáció. Barni kap egy keretes ágyat, és a kiságyat megkapja Balázs. Most a kiságy oldala le van véve, és úgy van oda tolva az ágyunkhoz, de nem is akarom visszarakni a picinek, amíg éjszaka sokat kel kellni vele, azt tuti:-)) szóval az ágy egyik oldalán lesz Barni ágya, a másikon pedig a picié:-))) És éppen el fogunk így férni a kisszobába:-)) Aztán ha jóalvóak lesznek, mennek a másik szobába. :-)))
Nekem szekrény problémám van, nem tudom hova tenni a cuccainakat, és még a piciét nem is tudom hova tegyem. Kellene venni szekrényt, de hova tegyem?? Ki kellene cserélni a nappaliban ami van, egy sokkal jobbra , praktikusabbra, de az túl drága lenne... szóval még agyalok mi legyen. Bele kéne férni a keretbe, legalábbis szegény Barni finanszírozza a dologot, de még nem utalták a forgatásos fizuját:_))) HÁt nem lehet elég korán kezdeni a pénzkeresést:-)) Egyébként már megy a reklám a TV2n ha érekel valakit akkor az én pintyőm ül az Otp-s reklámban egy narancssárga-szürke babakocsiban:-)))))

Anyukáméknál voltunk vidéken pénteken mentünk, és csak ma délelőtt jöttünk, végre pihizhettem ... volna:-((())) Ugyhogy Balázs elég aktív volt, sergett forgott, azt hittem néha kijön az oldalamon:-))) Anyum két méter távolságból nézte a hatalmas hullámzásokat:-))szóval Ő baromira élvezte, én meg majd meghaltam péntek óta, gyomorégés, hányinger, közben még mindíg torokfájás másfél hete, orrdugulás, nuku éjszakai alvással szinte, ugyhogy brrrrr.......Már nem lesz vége, végig ilyen hányigereske leszek vele:-(( derékfájás viszont a kinti kutymitréning hiányában el is maradt:-)

Szirom, mégiscsakkkk SKARLÁT LESZ!!! Még mindíg nem okés, és elkezdett két napja hámlani a keze, és a lába is. Már én is vártam ezeket a tüneteket, mert már toppon vagyok skarlátból:_( ugyhogy holnap beállítok egy adag pisivel a dokinéninkhez, és miután kiderül a dolog, kérem is az EKG. MÁr csak az hiányzik hogy ráhúzódjon a szívére... Szerintem mi is a streptococcuspol kaptunk egy adagot, és azért nem gyógyulunk. Már ráment a fülemre nekem is, ugyhogy holnap én is megyek fülorrgégészetre.

Lilith, a torokváladék levétel persze elmaradt, miért is ne, gondolom túl fárasztó lett volna levenni, és kitölteni egy nyamvadt papírt!!!!! Esküdött, hogy nem az, hanem vírus, és csak én aggódom. Erre elmentem egy másik dokihoz , fizettem 5000 ft-ot, és az is állította.... No most erre mit mondjak??? Csak nem én vagyok a doki! Na mindegy nagyon dühi vagyok, de holnap nem érdekel mit mondanak, ha kell akkor megint dokit váltunk!!!:-(

Tusimi
Barni nekem is párszor rugizta a bordámat, és legalább úgy éreztem magam, mint akit jól megvertek:-) Ráadásul akkor matatott ott, amikor kiskutyák voltak, és szoptatni kellett őket, négykézláb, az ellető láda mellett... Hátttt csodás volt:-))) Balázs még nem csinált ilyen merényletet, de állandóan rosszul vagyok:-( ugyhogy én sem bánnám, ha úgy 37 hetesen Ő is ki szeretne jönni:-))))

Előtej
Nekem Barnival is volt, és most is elég hamar kezdett, de nem rendszeresen. Tejem annyi volt amennyi kellett, de iszonyat pufi volt Barni, ugyhogy biztos jó tápláló lehetett.:-)) 10hóig szopott, aztán otthagyott:-))) No meg egyébként sem piskóta súlyban van, pedig csak néhány kilóval lenne könnyebb, óóóó mit nem adnék:-))) 20hósan több mint 15kg. brrrrrrr......

Manó
Emma is szép súlyban van:-))) Nagyon jól áll neki:-) Keresztlányom pont ilyen alkat és még hasonlít is rá kicsit:-))) Soványabban el sem tudnám képzelni:-))
Kutymitéma.-) persze én mindíg visszakanyarodom, mert ez az életem:-))) De nem akarlak ám untatni Titeket, de nagyon jól mondod Manó, azt tartson kutyát aki tényleg szereti Őket.
Én nem ítélem el azokat akik nem szeretik, és nem viselik el a házban, régen én sem tudtam volna elképzelni. Amikor az uram kitalálta, hogy benti kutyink lesz, hát mondtam ide be nem teszi egy dög sem a lábát.... ahhhhhha:-)))) aztán én vittem Őket ágyba:-)) Szóval nagyon megtudják változtatni az embert:-)) Ez egy teljesen más életforma, és egyérelmű, hogy nem vagyunk egyformák. De csak azért tartani és kerülgetni, hogy őrizze a házat.......:-((((

Bocsi ha a neveket keverem, de olyan sokat olvastam, és nagyon szétszórt vagyok, meg ideges, meg minden.... Képzeljétek a szomszéd házba 2*betörtek, a barátunk nyaralója, mi tartjuk rendben, és mi használjuk az udvart, és elvitték a babakocsinkat, és Barni biciklijét, és egy jópár dolgot a házból. És annyira dühös vagyok, vehetünk új kocsit. Ez annyira nem hiányzott:-((((( Na szóval kész vagyok teljesen. Ma átvittük a bébicsőszt, ha ne adj isten ma is betörnek, akkor legalább halljuk:-( Ráadásul tök para lettem, egyedül ki sem mertem megetetni a kutymikat sötétben.:-(
Holnap jön a riasztós, remélem mihamarabb be fogják szerelni. Persze ez is nagyon hiányzott most:-(

Na látom már hogy egy regényt írtam, bocsika....
Jó pihizést mindenkinek!!
barnusanyus
 
 


Ez igen! Itt a nagy pocak felirat! :lol: Végre!

Na meg a hidegfront is itt van, fáj a fejem:(

Félig bepakoltam a bőröndöm, majd még folytatom.
Tegnap a védőnő teljesen beindult hogy pakoljak befelé mert bármikor lehet bármi.

Ja, októberi topikban született egy baba, közel 4 kilónak saccolták, aztán 3400 sincs. ennyita súlybecslésről

Barnusanyus!

barni a filmsztár:) majd figyelek:)

Betörés:( sajnos ilyen világ van. Hogy törne le a keze aki még babakocsit is képes lopni. A miénk még kint is áll, vagyis a teraszon, hová tenném, kicsi a ház:(

Na lassan megyek mert postára kell mennem (csekkek :roll: ) meg Emmának meg akarom rendelni a tortát jövő szerdára az oviba, mert nem biztos hogy holnap meg holnapután ráérek.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, kutya, tegnap kint felejtettük a shih-tzunk az udvaron , mert behívtam, de a férjem még 9-kor kiengedte hogy had pisiljen még, azt mondta fürdés után beengedi, felmentünk, vészhelyzet, gyerek altatás, grace klinika, aztán szépen elaludtunk. A férjem telefonja csörög éjfélkor, anyukám akkor jött haza: Bori kétségbeesve ül az ajtónk előtt, hozzá nem megy be akárhogy hívja. :lol:

Szegény kutya nem tudta hogy most mi van, és ott szerencsétlenkedett pedig máskor úgy tud kaparni ha akar valamit hogy zeng a ház. Szóval a kuytázás tényleg jó edzés az éjszakai kelésekhez.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

bvica: a következő krémet használom rá: Motherlove nippel cream (mellbimbó krém szoptatós anyáknak). teljesen természetes alapanyagokból van és nekem nagyon használ. nem volt túl olcsó (30 ml tégely 2600 Ft, de nagyon lassan fogy és másra is használom. Pl két foltban nagyon viszketett a bőröm a karomon, bekentem vele és el is múlt. Remélem a későbbiekben is jó lesz a mellbimbóra a berepedezésre meg ilyesmire. Azt mondták a boltban, hogy a babapopsira is lehet használni, ha már nem kell a mellbimbóra.

Manó: megjelent a nagypocak! :)

Tegnap voltam dokinál, elvileg minden oké és teljesen jól éreztem magam, (nem feszült a pocak) úgyhogy elvitettem magam a közeli bevásárlóközpontba és sikerült egy csomó kórházas felszerelést beszereznem. Baromira elfáradtam, mivel már hetek óta csak a wc-ig mentem ki, de örülök, hogy legalább a szopis melltartót én tudtam megvenni saját magamnak... :)

Barnusanyus: Teljesen egyetértek a kutyás résszel én is így voltam a mienkkel.

Lafie: megvan a dokink is: Dr. Spánik Gábor

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok lányok!Már jo rég jártam erre de sajna nincs idöm :( Két hete voltam az orvosomnál minden rendbe kivétel hogy még faros :( A sulyunk kb:1486gr,a fejkörfogat 7.4 :) Látom mindenkivel rendbe minden,kitartás már nem sok van hátra,aztán lehet babázni ezerrel :lol: Üdv az ujaknak!Mindenkinek szép napot!

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok!
A kutyatémához én el is felejtettem hozzászólni, méghozzá azt, hogy én macskás vagyok! Imádom ezeket a dögöket, elég nehezen tudok elmenni mellettük, hogy meg ne simizzem ôket. De érzik is a piszkosak, megtalálnak bárhová megyek, minden nyaralós fotónkon akad egy-kettô, ahol macskázok, legyen az Málta vagy a Balcsi. Természetesen, mióta babát várok, csak a szemem gyönyörködtetem rajtuk, ha nem tudok utána rögtön kezet mosni.
Apumnál van egy hófehér, nagy 11 éves cicusunk Tomi, ôt imádom a legjobban. Mindig jókedvu és mindig jószagú. Nagyon aranyos, bármikor meg tud mosolyogtatni és nagyon-nagyon szelíd.

A másik. Képzeljétek sikerült megdiskurálnom a fônökömmel, hogy jövôhét hétfôn jövök utoljára. :D :D :D Maradt még 6 nap betegszabim meg 10 nap rendes szabim, így az októberem még teljes lesz fizu szempontjából, annyira jó! Eredetileg okt.16-ig dolgoztam volna, mert elfelejtettem, hogy a betegszabit is ki lehet venni, csak tegnap jutott eszembe.
Kell is a pihi, mert az én kicsi Zitám(?) lábacskája mostmár állandósult a jobb bordám alatt, így hosszan nem jó ülni. Most is épp csuklik, jó hevesen, szabad szemmel lehet látni, hogy ugrál a hasam. Kiváncsi vagyok, hogy idekint is ilyen kis csuklós lesz e. Tiétek is csuklik naponta 1-2szer?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Én most épp csak benézek, beteg a kölyök. Éjjel 39,9, ma délelőtt 40,1. Mostanra sikerült lenyomni, talán most elszundít egy kicsit.

Tusimi! Igen, a mi babánk is jó sokat csuklik! De nem baj állítólag.

Viki! Jókat hallottam arról a doktorról. Konkrétat nem tudok, csak dicsérték.

Manó! Akkor még 2 nap és nekem is lesz nagy pocakom? :wink:

Barnusanyus! Mégis skarlát? :shock:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok

Manó, gratula a nagy pocakhoz:)

Csuklás nekem is szokott lenni, ált 2* naponta.
Meg tegnap éjjel megdöntöttem a rekordomat, 8*keltem fel pisilni. Szerencsére ez csak egyszer fordult elő. Egyébként meg 3* szoktam :)

Szöszke, édes bébid van neked is.

Szirom :( Szegény fiacskád. Mihamarabbi gyógyulást neki.

Pusz mindenkinek.
Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Szirom: Én is nagyon kiváncsi vagyok már rá, személyesen is találkoztunk már ,de az még régen volt. kiváncsi vagyok most milyen lesz. Gyógyulást Miksának!

Csuklás: Nekem is naponta többször csuklik a baba, min. 2-3-szor. Kint is ilyen csuklós lesz szerintem, én úgy tudom legalábbis, hogy a picik sokat csuklanak.

Szeretnék már én is ilyen nagypocakos feliratot.... :)

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok kismamák?Én szenvedek a savval főleg este, alig tudok aludni.Nektek is van sok savatok?

Szép Napot

Szilvi
szilvi17
 
 


Szilvi:

Nekem is van savam, de a rennie beválik abszolút! Próbáld ki esetleg. A keksz és hideg tej is jó.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Jesszus, Manó TE mindjárt szülsz:-))))))
Mi is jártunk így, hogy kinnt felejtettük a kutymit:-) Ráadásul Dolcsika egy fagyosszent:-) Télen kirohan elintézni a dolgát,persze ucsó pillanatban kéreckedik, 5mp, rohan vissza, és bele bújik a konvektorba:-) Kedd este megfürdettem, és most állandóan együtt vannak Barnival, kezdi felfogni,és feladni, hogy nem ülünk rá:-) Ennek nagyon örülök. Annak kevésbé, hogy minden játékát szétrágat vele:-(

Tusimi, én is imádtam a macskákat, amíg nem lettek blökik, de mostmár megvagyok nélkülük. Otthon anyuéknál mindíg sok volt, és nagyon szerettem Őket. Barni nagyon oda van értük, de sajnos én nem tudok ennyi blöki mellé hozni, mert valszeg nem sokáig élne. Így minden utcabéli macskánál megállunk. A szomszédét megsimizi, de nem szeretem, mert semmire nincsenek ezek kezelve, de onnan jövet rögtön kezet mosunk.
Jó öreg cicátok van! Mit nem adnék, ha a bulldogjaim is eddig élnének!
Tök szupi, hogy már nem kell addig dolgoznod! Használd ki még ezt a kis időt, ezután ugysem lesz semmire sem időd:-))
Nekem is sokat csuklik. Barni idekinnt is sokat csuklott:-) Persze miután szopizott, aztán kezdtük megint előröl:-)

Szirom, jobbulást a kisfiadnak! Vírusosak vagytok?
Igen nagyon úgy néz ki skarlát. Tegnap a dokinéni nézte a lábát kezét, és persze mondta, hogy ez nem tipikus skarlátos hámlás, mivel neki az ujján, és lábujján jön le ezerrel a bőr. Én meg mondtam neki, hogy már ma, azaz tegnap akartam vinni vizeletet, abból kiderül, de az édes lelkem ráültettem a bilire, és akkorát pisilt, csak éppen bele is kakilt:-)))(kb. 2hete bilizgetünk) délután azonban sikerült a pipi, és ma reggel bevittem. Holnapra lesz meg az eredmény. Háttttt nagyon kíváncsi vagyok-! Mindenestre tegnap kapott antibiotikumot, azt mondta tiszta a tüdeje, jó a szívhangja is. Remélem nem lesz semmi baja szegénynek. De olyan jó, hogy Nekem kell erre odafigyelni??????

Szilvi én is bajlódom a savval. Végig ilyen voltam, vagy hányinger, v.sav. Tök szupi, BArnival ilyen nem volt:-( Van hogy jó a Renni, van hogy nem. Általában nekem is este v. éjszka. Tök mindegy mit eszek, van hogy ua kajcsitól rosszul vagyok, van hogy egyáltalán nem. Egyszerűen nem lehet kitaláni, sokszor már inkább nem ennék semmit:-) ja és a kilók ennek ellenére döngetnek felfelé:-(
Na mindegy, már nem sok van.
Én is baromi rosszul aludtam, még a fejem is szét akart menni, ugyhogy bekaptam egy algopirint, az már csak nem akkora bűn. A gyerekorvos adott orrcseppet, így legalább fél este szelelt a nózim.
Tegnap kicsit túllőttem a célon, délelőtt szaladgálós nap, aztán hogy elaludt, gyors takarítás, mivel jött a riasztós, aztán még kutyák, ugy este 8ra végeztem is, de jól ki is végeztem magam. Éjjel alig bírtam lemászni az ágyról, és eljutni a wcig, mert annyira fájt a derekam.
Azt hiszem már nem bánnám ha kinnt lenne, ugy 36 hetesen:-)
Jövő szerdán szerelik a riasztót, tök szupi lesz, mindent összemocskolnak, még jó hogy már majdnem végeztem a nagytakarítással:-((((
Manó a mi babakocsink is a teraszon volt, mert nem fért nálunk, és oda raktunk. Nem is lehet egyébként egyáltaláni belátni oda. Jól megsírattam szegényt, pedig nem is szerettem, de pont most ugye... ma elrakattam egyet a bababoltba, itt M.erdőn van egy tök szupi kis bababolt. Nem akarok nagyon szaladgálni, a célnak megfelel, nem márkás, de téliesített, jó hosszu, sokáig elfér benne, és nem horribilis az ára, 31.000ft.
ááá szóval borzasztó ami itt megy, tegnapelőtt este mindenhol betörőt láttam, tegnap már nem voltam paramatyi:-)
Na megyek, amíg alszik megakarok főzni.
barnusanyus
 
 


,:-) :D Ja és Manó ha figyelsz, akkor ma 20:37-kor, és 21:05 perckor lesz benne a reklámban a kis művészúr :lol: :lol: :lol: :lol:
barnusanyus
 
 


Szilvi: Nekem is sok a savam, én egyébként is refluxos vagyok, a Rennie szerintem is tényleg jó.

Tusimi: Nem semmi, hogy ilyen sokáig dolgoztál! Bár én sem vagyok egy itthon ücsörgős típus, de konkrétan az ülés hosszabb ideig szinte elviselhetetlenül kényelmetlen. Majd meglátod milyen klassz lesz már a pihi! :)

Én is sokszor érzem, hogy csuklik a bébi, először nem is értettem, hogy mi lehet ez a rendszeres "összeugrás", később olvastam csak róla, hogy mennyit csuklik idebent is a baba.

Most kicsit magam alatt vagyok, mert sikerült összeszednem egy klassz kis torokfájós-hasmenős vírust a családból, két napja csak fekszem. Főleg a hasgörcsök viselnek meg nagyon, rosszat tesz az alapbetegségemnek is. Anyu hozott a patikából egy homeopátiás bogyót, azt el kell szopogatni, remélhetőleg az is segít majd valamit.

Köszi a krém segítséget vargaviki, ki fogom próbálni, ha sikerül egy kicsit "összevakarni" magam végre!

Pusszantás minden kismaminak!

Kép
bvica
 
 


Sziasztok!

Én teljesen új vagyok, november 8-ra vagyok kiírva. Két dolgot kérdeznék tőletek.
Azt szeretném megkérdezni, hogy aki, kb. velem egyidős milyen tünetei vannak mostanában? Igazából a saját magam megnyugtatása érdekében :) Természetesen priviben is.
A másik, hogy a 32. hetes uh-on, BDP mekkora lett?(remélem jó lett, a fel körtérfogatára gondoltam) :lol:

Köszi előre is mindenkinek a segítséget!
mona1978
 
 


Barnusanyus! Mitôl téliesített egy babakocsi? Az enyém sztem nem olyan, gondoltam beleteszek egy gyapjú derákaljat, a babára meg egy gyapjútakarót... mi kell még, hogy téliesített legyen?

Mona1978! Üdv közöttünk. :) Pontosan milyen tünetek érdekelnek? Csak merthogy azt szerintem mindenki tudná sorolni oldalakon keresztül, végülis ezeket a tüneteket beszéljük itt meg egymással folyamatosan. A baba méretekrôl kb 3 hete beszéltünk sokat, szinte mindenki leírta az éppen aktuálisat, ha visszanézed biztos találsz számodra érdekeset!

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Először is üdv. az újaknak! Sajna még mindig nem költöztünk be, és így elég ritkán tudok még mindig netezni, de azért igyekszem... :)

Ha jól számolom, pont ma vagyok 35 hetes, és pont 35 nap van hátra a szülésig. :lol: Lizike jól van, tegnap este voltunk Uh-on, és a kis ravasz tegnap még az ujját is szopta, meg az egész arcát mutatta, bezzeg az előző 2 alkalommal, amikor 4D-re mentünk, akkor csak úgy szorította a fél arcát a méhlepényhez... :( :wink: Ez van, azért a tegnapi nagy élmény volt... Ja, és kb. 2420 g a kis drága! :lol:

Tusimi, igaz már rég kérdezted, de én tényleg azóta alszom szuperül amióta van szopipárnám, ez olyan dolog, hogy a Trabant is elvisz bárhová, meg a BMW is...., de azért az utóbbi kényelmesebb. :wink:

A kutyatémához meg annyit, hogy nekünk pulink lesz majd, egyelőre egy sziámink van, de szigorúan csak kint mind a kettő. Ez az egyik oka a költözésünknek is, mert a párom nem akart egy helyen egy macskát egy újszülöttel. Most már én is belátom, hogy igaza van, de én nem fogtam fel ilyen tragikusan eleinte...

Mindenkinek további kellemes babavárást, és szép napot!

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok

Látom minden oké mindekivel.

szöszke 35 megnyugtató a te eredményed mert nekem a 32hét 5 napos uhán 75 a bpd,meg 1700 gramm és a dokim halálra parázik meg össze vissza vizsgálnak hogy nagyon kicsi a baby de akkor látom nem csak nekem vannak ilyen adataim.

Lafie a táblába be írhatod a nevet már majdnem biztos hogy Rozina,Eszter lesz a kislányunk neve.

Kép
Kép
eszter26
 
 


Sziasztok!

Hű, ma nagyon hosszú napom volt, reggel vérvétel a cukor miatt, duplán, evés előtt és után ugye, utána árkás, ikea, beszereztem még egy szopis melltartót meg bugyikat is vettem. A bőrönd már majdnem komplett.
előtte az éjszakám az elég pocsék volt, szinte óránként pisilnem kellett és napközben is, szóval elég gáz ez így már.

Itthon megint egy sor kínlódás a mellékhelységben :oops: , komolyan kezdem azt gondolni hogy inkább az enyhe emelkedett cukor mint ez :oops: Komolyan rettegtem hogy elfolyik a magzatvíz, nem gusztustalankodom, de akinek volt ilyen problémája az tudja milyen szörnyű, a vasamat egyáltalán nem tudom szedni emelett a diéta mellett ,mert akkor van ez a nagyon nagy mértékű baj :roll: Közben meg nagyon vérszegény vagyok, 100 alatti hemoglobinnal, szóval az is fontos lenne , tényleg nem tudom mi a károsabb. Szabályosan rosszul lettem, le kellett feküdnöm, a pocakom is fájt a derekam is, a férjem jól leszúrt azt mondta hagyjam a francba a diétát és egyek rendesen...hát nem tudom, holnap megyek a cukros dokihoz kiváncsi vagyok így diéta melett mennyi a zsömle utáni cukrom. Ha így is magas akkor tényleg semmi értelme, komolyan ott tartok inkább az inzulin mint ez. Ja, éjjel a lábam is nagyon dagadt megint, annyira feszülta lábfejem hogy iszonyűan viszketett, mire rájöttem hogy magasabbra tettem úgy elmúlt. és mintha a kézfejem is kezdene vizesedni. Na ennyita nyűgeimről.



Amúgy oké vagyok, várom a szombati szülinapot és utána remélem bébi is megkegyelmez nekem és nem akar még 4 hetet bent csücsülni hanem csak mondjuk kettőt 8)

Ja, név, tegnap írtam egy jó kis listát a névtár segítségével férjemnek, ebből szelektált és 4 nevet karikázott be, Benett, Bertold, Olivér és Zétény. Majd a 4 bekarikázottból a Bertoldhoz írt 1-et az Olivérhez 2-t. És egy monogramot DBO. Na ezt a cetlit hagyta nekem reggel. Ebből arra következtetek hogy arra szavaz a gyerkőc Bertold Olivér legyen. :lol: Bár mire rájöttem hogy a BDO egy monogram a papíron :lol: Cuki, Emmánál anno e-mailt írt németországból hogy Emma jó lesz. Mondjuk nem értem miért legyen két neve,Emmának csak egy van, bár az igaz hogy én mondtam később hogy megbántam hogy nem Emma Kíra. Na egyenlőre így állunk.

Ja, Emmának persze a 4-bőla Zétény tetszik :roll: De mondtam neki hogy így becézheti Beninek.

Ja, és megjegyzem ezek szerint erre vártam 8 hónapot, hogy végül megjelölje azt a nevet ami Emma is lett volna ugye, Bertold :lol:

Na most jól önzőztem, holnap lesz időm visszaolvasgatni.

Szirom!

Miksának jobbulást!

Bvica!

neked is jobbulást!

Macsek: Bevallom én őket nem csípem annyira :oops: Nem az nem bántanám persze, meg arik mikor kicsik, de nem bízom bennük. Főleg az udvariakban. nem lehet bezárni őket ugye egy kertbe, ki tudja hová járnak, kivel találkoznak, nekem így kicsit hűtlenek. Tőlük jobban félnék a fertzőzések miatt is épp ezért, mert nem tudni milyen más udvarban, helyen jártak. Lakásban meg azért nem mert mindenre felugranak, így pl a babára is simán ráugorhatnak. Apósomnál van 3, az udvaron, Emma csípi őket , meg mindkét szomszédunkban is van macsek, én maradok a kuytáknál. Viszont tengerimalacom volt 3, mikro Emma született akkoriban, azokat nagyon csíptem, ahogy matattak, élték a kis életük. De most nem hiányzik semmi ilyen kis állat az amúgy is kis lakásból. 8)

Barnusanyus!

na úgy látom te is épp azt mondod amit én, hogy nem bánnád ha már nem maradna az uccsó napig:)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! Most akkor Bertold Olivér? :wink: Még a végén lesz neve a fiatoknak, tök jó :wink:
Kínlódás: nekem az eleje óta megvan ez, nem csoda, hogy most már csak napokra szünetel az aranyerem. Jó xar. Miksánál is ez volt, pedig vitamint se szedek.

Tusimi! Bár nem engem kérdeztél, de a mi babakocsionk például jól téliesíthető, van neki lábzsákja, tehát zárható, meg fölhajtható a teteje, tényleg szinte csak egy kis lik marad, ahol bemegy a levegő, de a szél sehol se tud belefütyülni. És nekünk még van egy bundazsákunk is, ami éppen bele való.

A mi kocsink ilyesmi, nem pont ilyen a mintája meg a színe, de nagyjából ez az. Ilyen, amikor téliesítve van (mi terepen lakunk, finoman szólva :wink: ):
Kép
Itt már sportosítva van:
Kép

Szia itt Mona! Kérdezd nyugodtan, mire gondolsz! BPD: 88

Szilvi! Én is renniezek, sokszor van rá szükség sajnos.

Barnusanyus! Tüszős mandulagyula. Kétszer volt 40 fok fölött a láza, nem kívánom senkinek...

Lányok, megvolt ma az első ctg. Egy halványka keményedést lehet rajta látni, én is annyit éreztem és a gép is mutatta. De nekem ennél sokkal durvábbak szoktak lenni. Egyébként minden oksi.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

igen, Tusimi, így fest egy téliesített babkocsi. Amit én félre rakattam ma az nem lábzsákos, hanem kivehetős, azaz ilyen bélelt bigyó, amit külön is lehet használni.

Manó, nekem is tetszik az Olivér név, a másik csak becézve:-)) én nem mesélem el , hogy hogy lett Balázs a pocilakó, mert nagyon nevetnétek:-)

Szirom, szegény Miksa, olyan borzasztó Őket lázasan látni, kis tehetetlenek, bágyadtak....és kínozni a fürcsi, türcsivel.brrrrr.....
1.ctg?:-))) Már Te is közeledsz:-))

"nyaralás" után én is elkezdem kimosni a rucikat, és átrendezni a házat:-) okt.13án megyünk Zalakarosra, ha minden jól megy, és nem szól közbe Babuka(a vemhes kutyus) , hogy szülni akar.:-)))
Manó így igaz, most egyáltalán nem bánnám, ha hamarabb jönne:-)))), nekem is hasonló jó éjszakáim vannak:-((( ennél már az is jobb, ha kellni kel gyerekezni:-)))) Már azon gondolkodom, hogy ülve kéne aludni, akkor talán nem nyomná fel a gyomrom:-)

Csajok, fennt vagytok az iwiwen? Ott meg lehet kuksizni benneteket?? Én Páczné Gorzás Erika néven vagyok fennt.

Na megyek durmizok egyet, talán:-)) itt körülöttem mindenki olyan jól alszik már:-))))
barnusanyus
 
 


Kaptam nagy pocakot a géptől :wink:

Barnusanyus! nem írom ki ide a nevem, de mindjárt bejelöllek, jó?
Te nem fürdesz Zalakaroson, ugyi?
A mesét meg kérjük, szeretünk nevetni :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: