Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Húúú, ma tényleg nagyon aktívak vagyunk!:)

Előrször is üdv Sparow-nak! Szerintem nem kell tartani a dokinál a szőrtelen témától. Képzeld csak el -vagy inkább ne:) - hogy mennyifélét lát egy nap:)) Ilyet is,olyan is, szerintem ő már látott mindenfélét, tehát meglepődni már semmin nem fog!

krém: én a rossmanban vettem múlt héten valami olajat, ami kimondottam terhességi csíkok megelőzésére való. A nevét nem tudom, de nagyon jó illata van. Állítólag nagyon ajánlják még az Avonnak a narancsbőr elleni készítményeit (nagy, lila tubusos kiszerelés). De tényleg típus kérdése, aki olyan fajta, az csíkosodni fog és az ellen sajna nem nagyon tud mit tenni.

Vörösbegy: nem bírom megállni szó nélkül. Milyen nagyon jó a kép rólad, amit felraktál!!!

Sleepin: gratulálok az uh eredményekhez, szerintem is teljesen jónak tűnnek!

A 'babahír' terjesztésében nálunk is az apukája és a nagyszülei a nagymenők:)), én is tényleg csak azoknak szoktam elmondani, akiket szeretém, hogy tudják, de hát őket nem lehet kordában tartani:)
Konkri, lássuk be, amilyen idegesítők az miatt, hogy így terjesztik, annyira édesek is egyben, mert olyan büszkék és úgy örülnek :D

Boo: sajnos nem tudok segíteni, az általad kérdezett témában, bár a GYES, GYED dolog engem is érdekelne. Valaki?? Esetleg Vörösbegy, Blongyinka, TothZsu?? Nektek van már benne némi rutinotok, nem?:)

KépKép
Kép
sagi1
 
 


Boo: gyás, gyed, gyes: hozzám tegnap jött be a könyvelő pont ezért, mert megkérdeztem. Elég gyagyás nő, de rendi volt, hogy jött és elmondta. Hát elég hosszú dolog, szerintem tedd Te is ezt. Beszélj a munkahelyeden a könyvelővel, bérszámfejtővel... aki intézi a fizud is, és majd ő elmondja, hogy a cégeteknél ez hogy megy. Én remélem már a tuti ügyintézésbe esek, mert most vagy tizensokan mentek szülni az utóbbi 1-1,5 évben. De mintha ez a szülés mindenhol ilyen gyakori lenne. Szóval szerintem ezt ők tudják a legjobban, mert egyébként lehet hogy itt neki állunk tanácsot adni, azt össze-vissza lesz, mint a kiskönyv, mindenki máskor kapott... :)

Ami viszont fix:
gyás: 168 nap, a szülés előtt 4 héttel igénybe vehető. (mi van a koraszülöttekkel???) fizu 70%-a. (végülis majdnem annyi mint a betegácsi)
gyed: 2 éves korig jár, limitált összeg, + csp.
gyes: qrva kevés...

És ezekhez kell mindenféle igazolás, orvosi, korházi, szülianyakönyv, gyerek taj...
konkri
 
 


Konkri: Köszönöm hoyg bevettél a sorba, de én még csak kívülállóként dumálgatok bele... 8) De azért nagyon jól esett.. és abszolúte egyetértek a szavaiddal. :)

boo: Csíkokról.. Nekem alapjáraton kis cicim van, mégis már csíkos.. a folyamatos fogyástól-hízástól... És sajnos ilyen a combom is, a fenekem is, és a derekam is...
Ez kimondottan hajlam. :?
Valahol próbálom felkészíteni magam a legrosszabbra, mert édesanyám bőre... három gyerek után nagyon-nagyon"csúnya" lett.. Pedig már ő is kente anno. :roll:
De tulajdonképpen egy vagy két esetleg három baba mindent megér.. :)))
Csíkos? csíkos. Legyen úgy. Ha nem lesz elég az, amit én is majd megteszek érte (napi megfelelő mennyiségű tiszta ásványvíz, és Vörösbegy féle A vitaminos krém - mert tutira azt fogom használni, nagyon bejött - , ), akkor annyi meg egy bambi. Legfeljebb egyrészes fürdőruhát fogok hordani:)

De ez még a jövő zenéje.
Mindenesetre ártalmasnak találom, hogy a reklámokban látjuk a példákat.. az újságokban látjuk a sztárokat.. :shock: Akik igenis megtehetik a korrekciós műtéteket, kezeléseket, több százezer forintért... De valljuk be, ez egy átlag fiatal magyar nőnek ez nem megy.. :(
Vendég
 

 
 

Sagi, nem is láttam, hogy te is írtál..de valami hasonlót éreztem én is.. és éltem át én is...
Szörnyű volt tinédzserként szembesülni azzal, hogy tisztára szétszakadt a combomon a bőr.. És figyelgettem, hoyg múlik-e... a legrosszabb akkor votl,a mikor friss rózsaszínű volt... :oops:

De a lényeg a lényeg..ehhez érett felnőtt gondolkodás kell.. mert az én párom még soha, de soha erre nem tett megjegyzést..és szerintem nem is fog... Mert nem ezért 'kell' vagy 'nem kell' szeretni valakit...

Úgyhogy természetesen mindenki tegyen meg érte a lehető legtöbbet.. de én úgy gondolom, ez csak minimális szinten függ tőlünk.
Vendég
 


ja Boo-t kihagyta a felsorolásból... ő is nagyon szép! :)

Lafead: köszi a macsek jókor jött, a főnök... hmmmm, szivat... b@sztat... persze mindenki nézze a maga érdekeit.
De azzal vígasztalom magam, amit anyukámtól tanultam: mindenki visszakap mindent az élettől!
Számomra a főnök nem is tűnik boldognak, de nem hiszem, hogy eszébe jutna, hogy ha nem lennék ilyen köcsög, akkor lehet, hogy engem sem b@szogatnának... Ez miért nem vágyik arra, hogy jó ember legyen??? (ez költői :) )
Hát meggondolom, hogy meddig dolgozzak... szívem szerint már szeptemberben nem jönnék, mert nem akarom, hogy az iratkozáson a sok büdös ember a számba köhögje a bacilusait.
konkri
 
 


Pöttye
Egyetértünk. Hál' Istennek nálunk apa egy tündér, egy tündér gombóc, egy pufi tündér gombóc :D
és így imádjuk egymást ahogy vagyunk. Mi nagyon bízunk benne, hogy együtt öregszünk meg, és megbeszéltük, hogy egyik nap majd én hozom be a fogsorainkat, a másik nap meg ő. Illetve ha nagyon drága lesz, akkor házastársi vagyonközösségben felezünk rajta :D

KépKép

KépKép
boo
 
 


Hűha, jó sokat írtatok:)

Csíkok: nekem is van a mellemen, csípőmön, combomon. Már tini koromban jöttek a gyors növéstől, aztán meg a fogyás-hízás sem tett túl jót.
A hasamon érdekes módon nem jelentek meg, de tartok tőle, hogy nem fogom megúszni. Ezért is is próbálok mindenféle krémet, meg amit csak megtehetek azt megteszem és majd meglátjuk. Páromat szerencsére nem zavarja az ilyen szépséghiba és rendes is volt,mert mondta, hogy ha engem nagyon zavarna majd akkor összegyűjtjük rá
a pénzt és megcsináltatjuk:)

Sör: nyáron nagyon szeretem a sört sprite-val kutyulva, úgyhogy majd kipróbálom ezt búzasörrel vagy barnasörrel:)

vörösbegy: tényleg nagyon jó ez a kép rólad:)


Na most volt egy kis időm, hogy felrakjam a kis büszkeségünket:))




Kép 11hét+5napos ficánka:)

bingii
 
 


övé az alsó, anyém a fölső :D :D :D

KépKép

KépKép
boo
 
 


csíkok - nekem is van, tini korom óta, de nem tűnik nekem soknak, lehet, hogy szerencsés vagyok és nem érdekelt annyira. Én szinte a csajok 50-60%-án láttam. + mintha a szoli enyhítette volna.

Egyébként a pasik se különbek, sőt, főleg ha "gyúrtak", vagy híztak.

Egyébként mindenkinek meg van a maga keresztje. Én a lábaimat szeretném jobb virgácsokra cserélni. Hiába edzenék a vádlim mindig kicsi lenne. Nagy a térdkalácsom és így a vadddisznó simán átfut a lábam közt. Pedig egyébként a combom szép, hosszú, nem is karika... :(
Ja és a lábszőröm is szívesen kiiktatnám örökre.
konkri
 
 


Na csajok, úgy látom a csík probléma általános.
Tegye fel az a kezét, aki nem csíkos és szégyelje össze magát, hogy a topmodell bőrével 'jópéldát' mutat számunkra... :)
konkri
 
 


Bingii
ez egyönyörű!!!!!
ficánkolt amikor vizsgáltak?
Én azt várom a legjobban! tudom, hogy úgy nehéz lekapni, de mivel még nem érzem, hogy mozog, ezért attól fogok megnyugodni, ha látom, hogy izgága :D

Nálunk a könyvelő csaj egy savanyú uborka, és a pénzügy még nem is tudja, de majd a főkönyvelőt megkérdezem, ő nagyon rendi.
(még várok vele, amíg látszani fog és kiderül magától, mert van egy kolleganő, aki le fog gyötörni ha megtudja :x )

KépKép

KépKép
boo
 
 


Boo,

köszi:)
Hihetetlenül aktív volt. Keze lába kalimpált:) Párom ott olyan jót kacagott rajta:) Mondta, hogy micsoda kis keverő gép:)
Őt is nehéz volt lekapni, még így is pont eltakarja a kezével a kis fejét, de azért a lényeg látható:)
Biztos majd a te kis ficánkád is nyüzsibaba lesz:)

bingii
 
 


Na, én is megszabadulnék ÖRÖKRE a szőröktől... ([size=9]meg a hasamtól, meg a fenekemtől, meg nagyobb melleket szeretnék, és szebb bokát.. :)[/size]

:)

Emlékszem, egyszer egy idősebb nőgyógyász szinte "leszidott" fiatalabb koromban, hogy miért borotválom a fazonomat... Mert hogy ennek természetes funkciója van.. És nem hiába tette oda a természet meg a Jóisten...

Akkor emlékszem elszégyelltem magam.. Hogy mit divatolok én itten.
Kb. 2 hétig bírtam ki.

Azóta úgy vagyok vele, hogy ha a természet oda pakolta, ha nem, nekem ne legyen ott..de a lábamon se, meg máshol se...
Divat, nem divat..nekem jobb nélküle. SOKKAL.
Vendég
 


Apróbetűs rész :lol: : meg a hasamtól, meg a fenekemtől, meg nagyobb melleket szeretnék, és szebb bokát..
Vendég
 


Pöttye
el tudtam olvasni így is :) kierőlködtem...

Ki előtt szégyenled magad jobban, egy idős nőgyogyó, vagy egy pasi előtt az ágyban???
És mi a funkciója? Mondd már meg, mert engem baromira érdekel? Lehet, hogy jobban tudnék dolgozni, ha lenne szőröm?
Vagy áh csajok meg van! biztos az nem csíkosodik, aki meghagyja a szőrét. Elriasztja még a csíkokat is.

Egyébként meg egy dokinak nem az lenne a dolga, hogy kritizáljon!

Múltkor az uram 18 éves unokahúga akadt ki, mikor szóba került a téma. Szó-szót követett és mondta az uram, hogy hát neki sincs szőre... erre a kiscsaj fujjogott, hogy ez nem természetes. Persze ő még tapasztalatlan és nem ismeri fel a praktikai oldalát, a higiénia pedig már csak hab a tortán... Kérdezte tőlem, hogy ha az uram ezt nem tenné meg, én kérném tőle? Hát nem tudtam mit mondani, de aztán rájöttem, hogy azért nem, mert szinte nem is emlékszem arra, hogy lett volna pasim, aki szőrös lett volna. Jó persze ők nem kopaszok, de a dauert se tudták volna belőni.
konkri
 
 


Ti más címek alatt nem írtok?

(Én nem.)
konkri
 
 


Egy páran eltűntek. Van valakinek róluk publikus infója:
Bibar, Lego, Mazsola, Sleepin, Mariann...
konkri
 
 


Konkri :)

Én igaz ritkán írok, de pont ma írtam... :D

Egyszer nekem valahol elmagyarázták (meg ne kérdezzétek hol, talán nekem is nőgyógyász hablatyolta) hogy védelmi funkciója van a szőrzetnek... Nem jutnak be a bacik, fertőzések stb... Hát nem tudom, ki hogy van ezzel, de párom kirohanna a világból az tuti, ha nem fazoníroznék... Meg szerintem a pasik úgy átlagban. Szőr ide, szőr oda, nekünk kell hogy "kényelmes" legyen.

Én írok máshol, meg a megint megjött topikból jöttem át ide! :) Oda még szoktam írni, bár ugyanolyan ritkán, mint ide. Csak nagyon jó fejek a csajok és szorítok nekik, hogy Ők is belekerüljenek végre egy ehhez hasonló topikba! Nagyon megérdemelnék!

Bingii :)

Ez baromi jó kép! Hol voltál UH-n? Vagy hasi volt és azért ilyen más? Nekem még ez hüvelyi volt és nem is fért bele egyszerre a képernyőbe, külön mutogatta, egyik lába másik lába... :) És nekem is rúgkapált! :D

Na most megyek!

További szép napot!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Hűű ezt a tempót alig lehet követni! :lol:

:oops: én majdnem felteszem a kezem csíkosság ügyben...persze lekopogom...a két terhesség alatt egyetlen csíkom sem lett, pedig Dórival óriási volt a hasam...sajnos anyukám hasa iszonyú csíkos, arra számítottam én is...a combomon van egy pár darab, tinikori fogyás-hízás...és egyedül a mellem külső szélén, ami sem melltartóban, sem bikiniben nem látszik... (pedig nem hagyom meg a szőrt :lol: ) egyébként krémtől függetlenül valami durvább szivaccsal "kapirgáljátok" edzzétek a hasatok bőrét!

Sagi! köszi, azért tettem fel képet, mert én elég vizuális vagyok, akik tettek fel képet, olyan jó, mert arcot is lehet képzelni, az emberhez :) gyes, gyed, nos a részletekre már nem emlékszem...
viszont: a betöltött 12. terhességi hét után a munkáltató ad egy nyomtatványt, amit ki kell tölteni és kell egy orvosi igazolás a várandósságról és lehet érvényesíteni már a magzatra is családi kedvezményt."

Bingii! neked is köszi! Én pedig gratulálok a kis Ficánkához! nagyon klassz kép, és szuper lehetett látni mozgás közben is!

mivel nem vagyok elégedett? a szememmel... -9 dioptriás...ezért voltam és leszek is császáros...egyébként ha visszanyerem a teherbeesés előtti tavaszi formámat, akkor egy szavam sem lehet majd :P

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok Konkri. :wink: Bár inkább olvasóban,minden nap többször benézek hozzátok és követem a topikot,csak írni ninics kedvem.
Hogy érted,hogy más címek alatt???Másik topikba???Igen én irogatok,többe is.2008ban szeretnék szülni(ide már elég régóta,még babám sem volt), 2007/8 téli babák.És Dorkámmal a 2004 decemberben született babák-hoz is.Bár hozzáteszem tényleg NÉHA. :roll: Kicsit szégyellem is magam,de rosszkedvű vagyok és nehezen merülök bele most a beszélgetésekbe. :cry:

Szőrtelenítéshez....szerintem már mindent leírtatok előttem.Újat nem tudok mondani.A dokik többségének szerintem halál mindegy,fő az ápoltság.
Azt viszont (saját gondolatom) kétlem,hogy a szőr megakadályozná különböző bacik feljutását...sőt,szerintem sokkal könnyebben telepednek meg rajta,így veszélyeztetik a gáttájékot.

Bingii
Szuper az Uh-s kép,több D-ben készült?Olyan formás rajta a picurod. :wink:

Én 16án megyek újabb UH-ra.Múlt csütörtökön voltam és nem tetszett a dokinak amit látott. :cry: Valószínű rosszul számoltunk eddig,picur volt a korához képest. :roll: Azt viszont biztosra tudom,hogy május 3-án fogant!!! Már nem tudom,hogy számoljak. :roll:

Csíkok:én használom a vichy-t,de ha valaki csíkosodásra hajlamos,csoda sem segíthet rajta.Első babámmal szerencsém volt,csípőmön maradt pár csík,most is kenem,de arra számítok most sem lesz csíkom...Majd meglátjuk.Ja és a cickóm....hát no comment. :cry: :cry: Eléggé elszomorít. :cry: Ha úgy alakulnak a dolgok( anyagilag is) szeretném rendberakatni.ha így folytatom lassan már magam előtt sem vetkőzök le. :cry:

Mindenkinek szép estét.

Lego
Vendég
 


Sziasztok!

Először azt hittem eltévedtem, hogy már megint új oldal :). Pörögtök , mint a búgócsiga :)

Csíkok: nekem egy szál sem lett, szintén a rossmannos olajat használtam. A comobomon van, pedig én soha nem hiztam meg!! szóval anélkül is lehet csík.

Mellek: én már gyűjtöm a műtétre a pénzt, ez komoly. Egyébként is kicsik (tényleg), de a szoptatás-fejés, na az eltűntette őket. Én igy nem érzem magam nőnek, úgyhogy inákbb vállalom a műtétet majd , ha már nem szoptatok. Nem akarok nagyot, de legalább legyen arányos a testemmel.

Nagyon jó a kép , Bingii!

Lego: a baba miatt vagy szomorú? Vagy más is van? A petesejt szélsőséges esetben 12 napig utazik, mire beágyazódik. Úgyhogy lehet hogy hiába május 3 volt elvileg a 2 heted, lehet, hogy 1 hétel fiatalabb a bébike mégis, mert sokáig utazott.

Boo: rengeteg féle papir kell majd, a bérszámfejtőd tud segiteni. Akárhol lehet szülni, és nem kell csak emiatt fizetni!!!!

Én holnap 10-re megyek, remélem jó hírekkel jövök!!

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 


Norma

Nem,nem a baba miatt.Vagyis részben aggaszt az eredmény,de bízok a dokiban és 1 hét nem vészes eltérés...
Amúgy fáradt vagyok,kimerült.Várom nagyon a nyaralást,tavaly sajna nem sikerült mennünk távolabbra.

Csajok múltkor szó volt a strandolásról,fürdésről...LEhet megvettek érte,de én simán elmerülök a habokban...Ha zárt a méhszáj és nincs különösebb tünet szinte lehetetlen,hogy bármi baj legyen.Húgyúti fertőzést meg másképp is lehet kapni. :? Sajnos...
Lényeg alényeg én vízforgatós strandon belementem a vízbe,igza hideg is volt,kevesen voltak és csak pár percre,de nem bírtam megállni.A tengerparton meg egész napom bennt töltöm,kiélvezem a lehetőséget.
Vendég
 


Jó reggelt!

Normajane, szorítok!
konkri
 
 


Hát csajok az előbbi 8:05 -ös levelem és e között megjártam a klotyót és búcsút vettem a reggelimtől... :(

Pedig azt hittem, hogy ilyen már nem is lesz.
konkri
 
 


Jó reggelt!

Köszönöm szépen a gratulációkat:) Ficánkámnak hízott ám a mája, hogy így meg lett dícsérve:D

Sleepin, lego:
Schöpfiben voltam és készült normál uh kép meg ez a 3d-s. Normál hasi uh volt amúgy. Mikor a doktornő végzett a vizsgálattal nem adott képet és rákérdeztem, hogy nem lehetne-e?:D Mondta de, válasszak nyugodtan, viszont 500.-/db.
Jó,nem? No mindegy, úgy voltunk vele, hogy ennyit simán megér egy ilyen kép:D

Fürdés: én most hétvégére megyek le a Bacsira,de tuti, hogy én is fürdeni fogok. Nem bírnám ki, hogy csak nézzem a tavat. :D Szerintem ha minden rendben van akkor ez egyáltalán nem veszélyes. Elvégre nem betegek vagyunk, hanem terhesek :D

bingii
 
 


Konkri,

bár nekem nagyon ritkán volt hányingerem de a sós ropi mindig csillapította. Nem próbáltad esetleg?

bingii
 
 


Bingii! Nem, alig kívánok valamit, a ropit se. Nem tudom, hogy most is mi volt, lehet, hogy a francos gravida, vagy a téliszali?
De amúgy megint jött a hányinger+tüsszentés, csak ma nem lett ezzel vége. Kifutottam a koltyóra, pedig annyira nem is éreztem tutinak.

Strand: Én is fogok fürdeni. Ha medencés strandra mennénk, akkor a sportban úsznék, de mi is megyünk a balcsira, és ha nem is kiáztatom magam, de egy matracon tuti elheverészek majd a vízben. 'Há nehogy mán ne'! Nem fogok egész nap csak a parton vigyázni a cuccokra, így is ki vagyok használva, mert ha buli van, akkor mindenki nyugodtan mulat, mert úgy is van egy fix sofőr, aki miatt most nincs lelkiismertfurdalása senkinek, hogy nem ihat. Szerintem is a zárt méhszáj a fontos. Persze azt is elhiszem, hogy így is szivároghat be ez-az, de egy kicsi csak nem árt. Egyébként pedig mi van a terhes úszással...???

Na tegnap hazafele a vonaton - ugye én folyton attól félek, hogy nehogy valami gáz legyen, szellemileg sérült legyen a babus vagy ilyesmi. Persze tudom, hogy rendben lesz!!! de tegnap hazafel a vonaton sikerült leülnöm egy szellemi fogyatékossal szembe. Azt se tudtam megállapítani szegényről, hogy hány éves - 25-40-ig saccoltam. Turkálta az orrát. Bámult engem, bámulta a szomszédokat, aztán elkezdte kérdezgetni anyukáját: anuszi, ez nem mondja be? mikor? aztán jött a kalauz, azt is kérdezgette: ez miért nem mondja be? ki vezeti?... aztán: anuszi, pisilnek kell. Ekkor észre vettem, hogy anuszinak egyik keze rövidebb, mint a másik. Majd utitársam felált, és odébb sétált, és erősen vizsgálgatta a vonat alkotórészeit. Aztán leült valakik mellé - hát biztos örültek. De visszajött, tehát azért tájékozódó képessége volt.
Rossz volt nézni, de végülis az anyukájának biztos ő a legszebb, legjobb 'gyerek'. És az is biztos, hogy az "ilyen" emberek őszinték és talán nem is gonoszok. Félek, de meg van mindennek a maga szépsége. Nem tört rám újra a félelem, és nyugodt vagyok és biztos abban, hogy babus egészséges, szép lesz és okos lesz! :) Érzem! Hisz az imént jelét adta, hogy kell a fenének a sz@ros téliszalámis szenya. Bezzeg utána letoltam még egy kinderpinguit, na az még mindig bent van a szervezetemben... :) Nem hülye ez a gyerek!
konkri
 
 


Sziasztok!

Tgyás: kiírt időpont előtt 4. héttől, vagy a szülés időpontjától jár.
Jár még anyasági támogatás is, ez egyszeri összeg.

Csíkok: nekem az elő szülésem alatt jöttek ki, addig egy se volt.

Konkri!
Sajnálom, hogy még nem múlt el a hányós időszak, én is nehezen szabadulok ettől. (És már csak 63 kg vagyok a 180 centimhez :( )

Ja,és még valami.... Már nem emlékszem, ki írta, de szülés előtt sem borotválnak teljesen, csak a gáttájékot, bár még ez sem kötelező minden kórházban.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Már a 11.hétben vagyunk :D juppppíííííííííí
jövő héten meg pont a 12.en indulunk nyaralni olaszo.ba.
A kolleganőm szólt, hogy oltassam be magamat Hepatitis C ellen, mert állítólag nagyon sok most a fertőzés ott (nem tudja, hogy babát várok), de szerintem terhesen nem lehet ilyen oltást kapni! és én nem merek kockáztatni, inkább koplalok, meg hamburgeren és sült krumplin élek kint az 1 hét alatt :?

tenger-tenger-tenger :lol:

KépKép

KépKép
boo
 
 


Eddig egész jól voltam, nem panaszkodhatok, ezért meglepett ez a 14. heti rókakoma...
Remélem nem most kezdődnek a bajok.
konkri
 
 


Boo!
Tuti, hogy nem kaphatsz oltást?
És biztos, hogy a hambival és sültkrumplival kivéded a dolgot?
Amúgy hova mentek? Lehet, hogy nem is olyan gáz az ország, csak a kolleganőd irigységből ijesztget.
Hambi helyett: vagy ha lehet vigyél innen dobozos májrémet - ha bírod. Az is tutituti.

Amúgy a védőnő azt mondta, hogy a terhesség alatt megnézik a hepetitist is, mert ha van erről papírunk, akkor a baba nem kap oltást. Hát a mai blikket olvasva nem is akarom, hogy minél több oltást kapjon a kicsikém. Miért nincsen olyan újság, amiben csak jóhíreket és boldogságot olvas az ember?

visszatérve a tegnapira - ki mennyire hirdeti a babát, iwiw-re is kiteszik az uh-t - a Németh Kristóf van a címlapon a blikkben... 8 misi az esküvőjük??? na és ők is eléggé hirdetik a babát, pedig sztem lehet, hogy az emberek ennyire nem is kíváncsiak a Németh K-ra...miért futtatja a média ennyire? Nekem személy szerint nem is szimpi. A Barátok köztben még csak-csak, de az életben nekem olyan nyálasnak tűnik. Láttam őt is iwiw-en, foglalkozása színművész - az a művész szó nem tetszik nekem. színész az rendben, de színművész? én bármi lennék nem hívnám magam művésznek. Mások hívhatnak, ha tetszik a munkám, és ezt gondolják rólam, de magam sose hívnám művésznek és nem is értem, hogy tanulhat valaki művésznek? Szerintem azzá válik. hosszú évek során. Na de ez csak az én egyedi véleményem.
konkri
 
 


Jó reggelt!

Ha lehet még így köszönni ilyenkor:)

Konkri: ma én is egészen közel voltam ahhoz, hogy hányjak egyet reggel, pedig nem is reggeliztem - kivételesen - mert tegnap este elég sokat ettem és nem voltam reggel éhes. Ittam egy pohár tejet, aztán utána fél órával bevettem a gravidát. Aztán indulás otthonról, és pont a buszon kapott el egy olyan émelygés... Ablakok persze mind bezárva (egyszerűen nem értem, hogy más ember miért nem érzi szükségét annak, hogy levegőhöz jusson), így mint egy tébolyult elhúzgáltam egy párat ott a környékemen. Néztek is hülyén az emberek. :D Aztán hála az égnek leszálltam, így elmaradt a taccs.:)

Topikok: és máshova most nem írok, de olvasgatok ide-oda, pl. nézem a szolnoki kórházas fórumot is, hogy infókat gyűjtsek arról pl. hogy ki legyen a fogadott dokim, már ha lesz egyáltalán.

Normajean: várjuk a beszámolót!!!

KépKép
Kép
sagi1
 
 


sziasztok!

Lego! biztos, hogy nem lesz semmi gond! az én Donátom is kisebb volt az elején, mindenfélével riogattak, de semmi gond nem volt, szépen utolérte magát :)

Normajeane! drukk az UH-hoz, majd mesélj! pont most lehetsz bent :lol: de jó neked!

Bingii! ennyiért persze hogy megérte, nagyon jó sztárfotó :lol: már te is 12 hetes vagy! :lol:

Konkri! ha ez megnyugtat néha még én is rohanok a wc-re, de lekopogom elég ritkán...nekem a gyömbér volt a leghatásosabb...

Boeske! én írtam a borotválást, de persze én máshogy gondolkodom, mert császáros voltam, leszek és nálam ledurnak mindent :?

Boo! hülyeség mindenre beoltatni magunkat, most meg amúgy se lehet :lol:

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Ja az uh kép tényleg 500.- ft nálunk is - (Bicske)
a doki úgy mondta, hogy akkor, hogy most tudta meg... akkor biztos ez is olyan, mint a vizitdíj, új szokás (új sz*p*s - bocs :))
konkri
 
 


Ja, egyébként egyértelmű, hogy én is pancsolni fogok strandon vagy élővízben, amikor lehetőségem nyílik rá! Ahogy Konkri írta "nehogy már" kimaradjunk minden jóból! Így is jövőhéten egyik barátnőmnek lánybúcsúja lesz, és hát gondolhatjátok, hogy mennyien fognak 'nem inni' rajtam kívül.: :wink: De nem bánom, mert annyira úgysem vagyok nagy ivó, és a baba mindent, mindent megér!

KépKép
Kép
sagi1
 
 


Nem akarok nagyon előre ugrani, de ahogy mondtam, most olvasgatom, visszamenőleg, egy szolnoki kórházas topikot és abban az alábbi ifnókat találtam a fogadott orvosnál szüléssel kapcsolatosan.

"Nem az egész ellátási díjat kell kifizetni, "csak" a harmadát Ezt hívják részleges térítési díjnak. Összege: a kórházi ktg-ek 1/3-a, de maximum 100.000.-. Állítólag természetes szülésnél kb. 25.000-re, császárnál 52.000-re lehet majd számítani. Ezt kell leperkálni július 1-től a kórház részére, ha nem az éppen ügyeletes dokinál és/vagy szülésznőnél szülsz".

Ti tudtok erről esetleg valamit? Így van, valóban?

KépKép
Kép
sagi1
 
 


Hahó!

Hát, totál el vagyok képedve, bár már magamhoz tértem. A SOTE-n megszűnt a 12. heti vizsgálat eredeti formájában, mivel az önköltsége kb 23eFt és az OEP nem téríti, mivel még nm szerepel a terhes-protokollban. Igy nem vettek vért. Egy sima UH-t csináltak, nem is a jó gépen, hanem a simán. Alig birta kivenni a nyaki redőt! 1,5 mm-nek mérte, de ennyi erővel bármekkora lehet. A feje 2,1 cm átmérűjű, ülőmagasság 5,8 cm, szóval teljesen okés méretileg. Láttam ahogy ficánkolt meg kezeit-lábait is. Ilyen, hogy orrcsont?? Nuku, ezen a gépen sztem ki sem lehet venni ilyen korban. A csúcs az, hogy én 10-re kaptam időpontot és kb 3/4 11-kor bejutottam, de volt aki 8 óta várt és előttem negyed órával jutott be! Állítólag 8-10-ig nem volt orvos, mert hát szabadságolások vannak és el kellett menjen műteni. Volt pár név aki nem is volt már ott, gondolom elunta v. nem ért rá 2-3 órát várni.
Dokimat hivtam, tőle tudom hogy pénzhiány miatt szűnt meg a vérvétel. Hétfőn megyek hozzá a magánrendelőbe, ott nem tud megUH-zni, de én mondtam neki, hogy szeretném ha ő is megnézne, mert ezt a dokit én nem ismerem és egyáltalán nem is győzött meg a futószalag melóvégzésével. Legalább apa is bejön, majd ügyeleti idejében megyünk be, de most már nem fogok vizitdijat fizetni, az biztos.

Sagi: nagyon remélem, hogy nem kell fizetni!! Én ragaszkodom Etához. A dokimhoz nem feltétlen, ezt majd megbeszélem vele. Csak Eta végett maradtam a SOTE-n, a Bajcsy sokkal közelebb lenne nekem.

Meg ne is haragudjanak! Ha életveszély miatt császározásra kerül a sor, akkor miért fizessek többet??? FElháborító! Nem én választom a császárt!

Mi is megyünk majd Balcsira, én simán bemegyek majd, remélem jó idő lesz!

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 


Jesszum pipe! Most olvasom a költségeket...
Hol lehet pontosan mindennek utána járni?
Most kérdezzem meg a dokit, hogy vállal e, vagy hagyjam magam az ügyeletsre? (végülis ki tudja garantálni, hogy az előre pumpolt doki tényleg ráér majd mikor én szülök)
A szülésznőt a koriban keressek?
Mondjuk ha elmennék a kórházba egy pár hét múlva tudnának felvilágosítást adni az éppen ott dolgozó nőcik-bácsik? (munkaidő után mennék, de mondjuk gondolom, hogy napközben ott is műtenek, meg hasonló)
konkri
 
 


Utánanéztem, sztem nem kell fizetni. Júl 1-től részlegesen sem a szülésnél.

Kép
Kép
normajeane
 
 


Még én is utánakérdezek, remélem igazad lesz Norma!

KépKép
Kép
sagi1
 
 


Normajeane,

de a lényeg, hogy minden rendben van:) szerintem ezek már annyi ilyen felvételt láttak, hogy tuti meglátják ha vmi nem stimmel:)
Vérvétel?? Azt ilyenkor szokás csinálni? Nekem nem volt....
Amúgy nekem 8-10közöttre kellett mennem és odamentem negyed 9-re. Hát negyed 11-kor hívtak be......

Érdekes, hogy a ti babáitok mind nagyobbak az enyémnél. Igaz pár nappal idősebbek is de nekem 11+5naposan volt 5centi. Normának is 5,8 most 12+3naposan.....lehet, hogy mini babám lesz?:)

bingii
 
 


Norma, Bingii:
Igen a lényeg, h rendben volt minden. Az én dokim is késett, egy órát legalább, mert ő is műtött. De jó doki, és örülök, hogy ott a rendelőbe végre rendes doki is van - nem csak az a vénp.na, aki csak a citológia levételen kívül semmit se csinált, most leváltották és a tatabányai dokik járnak hozzánk, és én a főorvoshoz járok. Ő is műtött. És pont ezt írtam az előbb, h lehet, hogy hiába kérjük fel azt akit kiválasztunk lehet, hogy pont nem is fog ráérni, amikor szülünk. Lehet h síel majd, v lehet, hogy mást kell műttenie majd...
Szerintem ami nagyon fontos kellet hogy legyen azt biztos látta. Gondold el, ezek a babák 5-6cmek, a nyakiredő pedig 3ig jó, tehát ha a fél babával baj lenne, akkor azt szerintem bármilyen géppel látná.
Egyébként én is 12+2 voltam és 51mm-re állapította meg a kis prüntyőkét. Gondolom ilyen pici korban nem nézik meg olyan pontosan, h mm-re megmondják, h mekkorák. Ha elhinném, h 51mm a babám, akkor az enyém a legkisebb.

Azt mondja meg valaki, hogy jó szülésznőt hogy lehet találni? Mert most valaki azt mondta, hogy a szülésznő a legfontosabb, úgy is az van velem végig. Ezt a kórházban keressek? Mi alapján?
konkri
 
 


Hello Lányok!
Nekem sajna nem jó híreim vannak. Voltam az Istenhegyin ,megkaptam az eredményt is. Az UH szerint minden rendben van a babával, nyaki redő 2,1, orrcsont is megvan..stb. Kétszer is megkérdeztem a dokit,hogy mindent rendben talált-e? Azt mondta igen.
A vérvizsgálat szerint viszont 5% az esély arra,hogy a baba down-kóros. Persze azt is hozzátette akivel beszéltünk,hogy 95% az esély a negatív eredményre.
Mindegy innen elmentünk a Söfibe (csak magyarul), közel 2,5 órás várakozás után bemehettem időpontot kérni a biopsziára. Itt megmutattam a nőnek a vizsgálati eredményt. Megnyugtatott,hogy ez az 5% nem egy veszedelem, viszont minden 35 feletti nőnek kötelező a kromoszóma vizsgálat,és az adcsak 100%-os eredményt, a klinikai leletem pedig csak egy statisztika. Nagyon sajnálja azokazt akik elmennek erre a vizsgálatra,azt mondta ez volt a tanulópénz.
A klinikai vizsgálatokat 35 év alatti nőknek ajánlják fel, igazán ott ad egy irányt.
No ezek után újabb 1 óra múlva bemehettem UH-ra, itt megállapították,hogy 3 hét múlva alkalmas a biopszia. Kérdeztem a dokit,aki a műtétet végezni fogja,hogy az 5%-ról mi a véleménye? Azt mondta felejtsem el.
Egyébként a 2 Uh között volt eltérés is , a klinikán a CRL: 73,5 volt a Söfiben meg 68, a BPD a klinikán 23, a Söfiben meg 24 :roll:
Az biztos,hogy még 1 hónapig nem lesz nyugtom.
Vendég
 


Blogyinka, végülis összességében mit írt a klinika?Negatív vagy pozitív?Hiszen az uh alapján ugye csökken, míg a véred alapján nőtt a Down-kor esélye.

Azért kérdezem, mert nálam az volt, hogy uh alapján rendben, de vérem alapján 1:1160hoz az esély a korra. Én 27 vagyok. A klinika ajánlotta a quarrtett tesztet, amire 18án kerül sor.Összességében azonban negatív leletet adott a klinika.
Vendég
 


Jaj Blongyi! Sajnálom, de biztos minden jó lesz.
Én nem hiszem, hogy bármi rossz lehet.
Ez az 5%... Gondolom egyébként is csak a 0-tól nyugodtál volna meg... Tuti az 1%tól is így félnél. Ne aggódj, ez nem sok és szerintem csak a pénzükért akarnak valamit produkálni. És látod a dokik is nyugtatnak, pedig ők pénzt se kaptak! És különben se 3 lett! Messze nem 3! És a babád is nagy!
Ne aggódj!
konkri
 
 


Blogyinka!

én itt ültem egész délután romjaimban heverve, mert délben beszéltem a genetikai laborban a barátnőmmel, aki azt mondta, hogy a vérvételem eredménye nem lett jó...de ne aggódjak, mert ez csak matematika, és a gép belekombinálja a életkort is, attól is lehet nem egészen jó az eredmény :? persze a végén már megbánta, hogy elmondta és esküdözött, hogy ez nem jelent semmit...de pontosan ugyanazt érzem mint Te...az UH alapján nálunk is minden rendben...
én jövő hét szerdán megyek méhlepényboholy mintavételre, azt igérte a barátnőm, hogy pénteken már tudni fogom az eredményt...de addig megőrülök...eddig olyan nyugodt voltam...
neked magzatvíz mintavételed lesz? hogy 3 hét múlva mész?
drukkolok Neked is :cry:

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Blongyinka, Vörösbegy,

tudom, hogy nehéz ilyenkor megnyugodni és nagyon aggódik az ember de ha szomorúak vagytok akkor azt a baba is megérzi. Biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmi gond! Ha az uh-on minden rendben volt akkor miért nem lenne minden okés? Ezek az arányszámok csak riogatják az embert, holott ott van az a 95% és mindketten kicsattantok az egészségtől a képeken és az írásaitokban!!! Nagyon nagyon drukkolok Nektek és azonnal szóljatok ha lesz vmi újabb eredmény, de tuti, hogy csak pozitív eremény lesz!

bingii
 
 


Hali!
Összességében sajna pozitívat írtak. :cry:
Nekem is lepénybiopszia lesz, de hogy mire várnak 3 hétig? Fogalmamsincs! 13+5 hetes vagyok. Addigra még afp-m is lesz!
Vendég
 


Hali!
Vörösbegy: nem tudom,hogy miért, de valahogyan legmélyen úgy érzem,hogy nincsen baj :oops: Láttam az UH-on olyan szép volt, kaptam DVD-t is, formás kis lustaság. Figyu! Annyira kérlek,hogy NE IZGULJ!!! Basszus, pedig én is izgulok, de valami azt súgja,hogy nincsen baj. Nagyon szorítok ám Nektek,és szerintem meg fogsz nyugodni ha megkapod a NEGATÍV eredményt!!!

lafead: nekem 1:1220 volt az eredmény
Vendég
 


Ezt találtam lányok:

Ki kell-e fizetni az orvost választó szülőnőknek az egészségügyi költségek 30 százalékát? Erre az egyszerű kérdésre, úgy tűnik, egyelőre nincs megnyugtató válasz. Homlokegyenest mást mond ugyanis az egészségügyi tárca és mást az általunk megkérdezett jogi szakértők. A tárca hivatalos álláspontja szerint fizetni kell, a jogszabályból viszont ez nem következik. A március közepén született kormányrendelet (41/2007) lehetővé teszi a nőknek a szabad orvosválasztást, ha ez a terhesség első három hónapjában megtörténik. Sőt, a jogszabály ötödik paragrafusának bekezdései minden egyéb, a törvényben előírt fizetési kötelezettség alól mentesítik a terhes, illetve a szülőnőt. E szerint nem érvényes a szülészeti ellátásra az a szabály, miszerint orvosválasztás esetén meg kell fizetni az ellátás 30 százalékát, maximum 100 ezer forintot. Sőt vizit- és kórházi napidíjat sem kérhetnek az intézmények a terhesgondozásért, illetve a szülészeti ellátásért. Jogászok megerősítették lapunk értelmezését, a szaktárca hivatalos állásfoglalásában mégis az ellenkezőjét állítja. A sajtóosztály által jegyzett nyilatkozat az Országgyűlés által december 11-én megszavazott törvényre hivatkozik. Abban az áll, hogy 2007. január 1-jétől a betegnek meg kell fizetnie az úgynevezett részleges térítési díjat, a költségek 30 százalékát, de maximum százezer forintot, ha nem az intézmény munkarendje szerinti orvost választja. Szerintük kivételes, átmeneti szabályként csak 2007. június 30-ig nem kell a szülőnőknek fizetniük az orvosválasztásért, ha ugyanabban az intézményben, ugyanannál az orvosnál szülnek, akihez már 2007 januárja előtt is gondozásra jártak. A július elsején, és az azt követő időben megszülető csecsemők világra segítése viszont térítésköteles. A tárca álláspontja szerint viszont van lehetőség arra, hogy a megszűnt szülészetek orvosai vezessenek szülést a területileg illetékes kórházakban az általuk gondozott nőknél. Ennek feltétele, hogy az adott intézménynyel a szülész szerződjön az ellátásra. A szülés időpontjában az orvos és szülőnő együtt is érkezhet az intézménybe. A gyakorlatban például a Margit Kórházban gondozott terhesek orvosaival a feladatot átvállaló Szent János Kórház már meg is kezdte - egyelőre 27 nőgyógyásszal - a szerződések megkötését.

A fővárosi Szent István Kórház főigazgatója nem tudta megmondani, hogy intézményében július elseje után mi lesz a gyakorlat. Radnai Zoltán főigazgató azt mondta: az ezzel kapcsolatos belső, intézményi szabályozás még nem készült el. De az már most is kimondható: nem érdeke egyetlen kórháznak sem pénzt szedni a szülészeti ellátásért, hiszen azt mindenféle teljesítménykorlát nélkül vállalhatják. Azaz egyértelműen bevételt hozó tevékenység a szülés. Tehát sokféle szempontot kell összeegyeztetnie a menedzsmentnek a kórház érdekében. Az Istvánban évente 2700 gyermek jön a világra, az itt szülő nők 95 százaléka ellenben az ellátási területen kívüli asszony.

A kórház szülész főorvosa, Siklós Pál szintén nem tudta megmondani, hogy milyen elvek mentén követhetik azok a gondozottjai, akik nem tartoznak a kórház kötelezően ellátandóinak a körébe. Mint mondta: ő is csak a hírekből, a megjelent sajtónyilatkozatokból tájékozódott, s ennek alapján fizetniük kell majd a szakemberként őt választó nőknek. Véleménye szerint így a kismamákat sarcolják meg, ha ragaszkodnak életük legintimebb pillanatában egyetlen konkrét orvoshoz.

Az információs zűrzavart csak színesíti, hogy a tárca által bezárásra ítélt Schöpf-Merei Ágost Anya- és Csecsemővédelmi Központ főigazgatója az Info Rádióban kedden bejelentette: továbbra is fönntartják az ellátást, várják a terhes és a szülőnőket az intézményben. A szakrendeléseken továbbra is térítésmentes az ellátás, a szülésekért azonban egységesen 135 ezer forintot számláznak, függetlenül attól, hogy császármetszéssel vagy hagyományos módon jön-e világra a gyermek. Ha a tárca álláspontja lép érvénybe, és július elsejétől fizetni kell a választott orvosért egyéb intézményekben, akkor azokban a szülés fajtájától függetlenül más-más számlát állíthatnak ki. Most egy normál szülésért 84 975 forintot, a császármetszésért 176 ezer forintot, míg az epidurális érzéstelenítés melletti esetért 95 ezer forintot térít a biztosító, s a nőknek az összeg 30 százalékát kellene július elsejétől megtéríteniük.

bingii
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: