Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

kia: érdekeseket mondott ám a védőnénid! Én úgy tudom, hogy az első hat hétben az a jó, illetve csak a gyógyszertári színtelen szagtalan blabla dolgokat lehet használni. Azt pedig már hiába írja fel bárki is, mert áprilistól mindenképpen kell fizetni értük, és mindig ugyanannyit. Amiket nekem mondott a védőnő:

- hidrofigli (ejtsd:hidrofilji) hidratáló kenőcs, amolyan folyékony sűrű szappan szerű. Ezt kell rakni a kisbaba vízébe amikor fürdetem.
- köldökápoláshoz: - CSAK hexaclorofén (ez a hintőpor), - 70%-os alkohol napi1x ugye picikét, - és hát vagy gyógyszertári steril vatta, vagy fülpiszka.
- unventum infantum (remélem jól írom le őket :lol: ) ez a popsikrém pelenkázáshoz.
- napraforgóolaj, CSAK gyógyszertári, ha túlságosan száraz lenne a baba bőre.

Ez valószínű azért alakult így ki, mert minden kórháznak más a szponzora. A Szent Imrében Jonhson's-zal fogok találkozni, bár barátnőm jóvoltából már találkoztam a babatermékeikkel. Meg kell mondjam, katasztrófa. Éppen elfogyott a testápolóm, és úgy gondoltam, hogy ha valami jó a babának, az nekem is jó lehet. Hát, nem egészen :? Ragadtam tőle, mint a fene. Ez az a csinos kis rózsaszín flakonos Ápoló feliratú rózsaszínű testápolónak nevezett valami volt... :cry: Sajnálom azért, de akkor is el fogom fogyasztani. :D
Egyébként nagyjából nekünk is ugyanezt mondta a védőnéni a házidokival kapcsolatban. Majd ő keres minket. Csak azt nem értem, hogy ugye ha megszületik a baba, akkor rögtön mindent intézni kell, mindenkit hívni kell. Pl.: védőnőt, baba tajkártyát stb. Mégis hogy várják el tőlünk, hogy a szülés után már másnap az eszemben legyenek ezek a dolgok? Jó állítólag a tajkártyát apa is elintézheti. Hát igen, a reggel fél8-tól este fél6-ig munkaideje az tökéletesen beleillik mindenféle ügyintézésbe. :? :shock:

Én nem vagyok jól mostanában lányok meg kell mondanom. Nem fizikailag, úgy semmi bajom, illetve a szokásos. Tegnap csupán 2 órát voltam távol az otthontól és már kifáradtam, de ehhez hozzászoktam.
Nekem 17 éves koromban volt egy abortuszom. Mai napig nem derült fény arra, hogy hogyan és míly módon keletkezhetett a baba bennem, mert az akkori barátommal mindig védekeztünk. Lelkileg is egész jól bírtam a műtétet, legalább is azt hittem. Utána fél évig minden este alig mertem elaludni, mert féltem az álmaimtól, vagy hogy újra terhes leszek. Mindig azt mondogattam magamnak, hogy még nem szabad, még nem lehetek terhes. Túl fiatal voltam. Minden álmomban kisbabák és terhes nők voltak. Természetesen még a szexuális életem sem lett fél évig valami normális.
A lényeg viszont, hogy ezek a félelmek nem tudom, hogy hogyan, de visszajöttek! :cry: :cry:
Ugyan már nem mondogatom magamnak, hogy nem lehet, nem lehetek terhes, mert már az vagyok egy jópár hónapja :D . Egész egyszerűen rettegek elaludni, mert félek attól, hogy ha elalszom, pont azon az éjjel fogok megszülni. Merthogy nekem még lesz egy nyelvi szigorlatom dec.18-19-20-án és én dec.29-re vagyok kiírva. Ráadásul jobban örülnék, ha kisbabánk csak január első pár napjában szeretne kijönni belőlem. Viszont most pocsékul vagyok. És ha sikerül elaludnom, akkor is hülyeségeket álmodok.
Ezen felül mindenki azt mondja, hogy mivel jó nagy a babánk, hamarabb fogok szülni, szerintük még karácsony előtt vagy pont Szenteste. Ennek sem örülnék túlságosan, bár szép karácsonyunk lenne. :) Nem tudom mit csináljak! Ha délután ledőlök egy-két órára, tökéleteset alszom. Ha nem, akkor sem tudok este elaludni. Próbálkoztam már a fizikai és szellemi kifáradást is előidézni, hátha ez segít. Olyankor jobban alszunk. Én nem... :( :(
Nem értem miért jött vissza ez az érzés. Nappal semmi nem zavar, nem félek, és tudom mire számíthatok. De az éjjeleim katasztrófák. :(

Kép


Kép
fcicus
 
 


Cicus!
Az az igazság, hogy ha akarod, ha nem a babókád akkor fog megszületni amikor úgy érzi eljött az ideje. Persze vannak tökéletlen időpontok, de őket az hol érdekli.
Ne foglalkozz ezzel, hidd el, az a legfontosabb, hogy egészséges legyen.
Biztos vagyok benne, hogy ha már a karjaid között tartod, lehet karácsony, lehet szilveszter, a világ úgyis meg fog szünni számotokra.
Mellesleg gondolj csak bele. Ha ki is húzod januárig, az ünnepek alatt már akkora terhed lesz, hogy szerintem azt fogod kívánni bárcsak megszületne. :shock:

Akárkivel beszéltem mindenkinek rossz álmai vannak és rémálomszerűek. Úgy látszik közeleg az idő és az agyunk álmunkban is ezen munkálkodik. Sajnos mivel neked már volt egy rossz élményed ezzel kapcsolatban, összekapcsolja a kettőt..

Mosolygogj sokat, a baba megérzi és akkor kiegyensúlyozott lesz.
Én is tele vagyok kételyekkel, dehát majdcsak lesz valahogy, nemde? :lol:

Fel a fejjel!

Szép napot!

dhbetty
 
 


Ne izgulj Cicus úgyis akkor jön, mikor ő akar.
Elvileg nekem is 26-án van még egy vizsgám, de nem érdekel, legfeljebb lerakom késöbb. Én azt érzem, hogy megy lefelé a baba, de már két három napja...

Kép
nyafi
 
 

 
 

Teljesen egyet értek azzal amit betty írt.
Muszáj megnyugodnod,mert a baba megérzi,ha szomorú vagy. :(
Tudom könnyű mondani,de pihenj és csak szép dolgokra szabad gondolni-főleg elalvás elött.
Nekem is azt mondta a védőnő,hogy kiírt időpont elött egy héttel megkapom a receptet amin minden rajta lesz(kenőcs,alkohol stb..)hogy ne apa rohangáljon szülés után ezekért a dolgokért.Én a Jánosban fogok szülni,mi is kapunk egy kis csomagot,de azt mondták ez nem lesz elég amíg bent tartozkodunk.Napközben a baba végig velünk van és ekkor nekünk kell gondoskodni a pelenkázásról.

Kb 3 napja rámjött ez a szemét nyakfájás.De olyan szintem,hogy én már alig bírom tartani a fejemet. :( :x
Férjem szerint elaludtam,de szerintem ez is a terhességgel hozható össze!
Vagy csak ezt is a terhességre akaom fogni?
Mind1.Nagyon fáj...
Szerintetek ha bekenném aloe vera-s krémmel kárt okoznék a babának vele?
Vendég
 


Nem hiszem, hogy az aloe vera árt.. Hacsak nincs más olyan összetavője ami káros lehet a babára.

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Kééész a festés!
Ma már pakolásztunk vissza mindent, de alig bírtam a lábam dagadása miatt :?

Ancsa ma azt mondta jól vannak, van sok teje, a kicsi szeret enni, csak lassan befordul a kórházban, így holnap hazamegy egy napra.
...és rak fel képeket.

Köszi Cicus...
..és tényleg nyugalom! A kicsi tudja, hogy mikor kell jönnie.
Ne idegeskedj!! Az nem tesz jót NEKTEK!

Kingii
Szerintem sem árt az aloe-vera.
Jobbulást!

Holnap vérvétel, megyek aludni...
Sziasztok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Szivárog belőlem valami,ugyhogy megyünk a kórházba.
Drukkoljatok kérlek,mert nagyon izgulok.......
Vendég
 


Sziasztok!

Húha Kinga, nem semmi! Majd jelezz, hogy magzatvíz-e, egyébként pedig nagyon drukkolok!

nyafi: Érzed, hogy elindult a baba? Látszik is kívülről a hasidon, hogy lejjebb van? Nekem tegnap mondták, hogy mintha lejjebb lenne a hasam, de igyekszem nem parázni, mert még így is rengeteg idő lehet hátra!

Megvolt az első ctg-m, minden rendben volt, Manó ügyesen mozgott, jövő héten ctg mellett uh is lesz. Alig várom, hogy újra lássam Manófülüt.

Egyébként a hasam alsó része rendszeresen fájdogál. Nektek nincs ilyen tünetetek? A kórházi csomagot összepakolta már vki?

A fotók szuperek, mind a kocsik, mind a szobák, mind a pocakok szépek!

Kitartást mindenkinek!
domin
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nah megint itt vagyok egy kis időre....már nehezen bírok ülni is feküdni is és állni is.....de már nem sok van hátra :) Már ezt az 1 hónapot csak kibírjuk valahogy.Nekem most rengeteget nőtt a hasam és érzem a súlyát is Manónak.Ahhoz képest hogy minden könyv azt írja hogy az ilyen korú babák a nap 90%-át átalusszák...ahhoz képest nekem rengeteget mocorog Manó odabent...már nem sok helye lehet. Nálam megint tombolnak a hormonok...fájogat a mellbimbóm is....valamint a hangulatom is érdekesen alakul....egyik pillanatban röhögő görcsöt kapok...utánna átváltok sírásba majd együtt a kettő! Őrület....már egy jó vígjátékot sem merek megnézni....pláne azért sem mert ha nevetek akkor ugrál a hasam aztán meg bekeményedik :) Ki érti ezt :?:

Tegnap volt nálam a körzeti védőnő megnézett mindent....jah és meg is kérdezte hogy összepakoltam-e a kórházi csomagot....hááát én még nem....de lehet hogy már nem ártana.Nagyjából asszem meg van minden.Még papucsot kell vennem...mert ugyan van itthon de az nem kórházba való...az az igazi meleg bélelt papucs....
Kedden megyek a dokimhoz...már alig várom hogy lássam újra Manót...és megtudjam mennyit hízott a kis Drága :) Aztán irány a kórház találkozunk a fogadott szülésznővel...és megmutogat nekünk mindent ill. beszélgetünk egy jót!

Betty örülök hogy bevált a gumigyűrű!És hogy jól vagytok!

Domin a hasam alja nekem is fájogat de főleg este és éjszaka...nem túl kellemes mindig beparázok...pl. ma éjszaka is vagy 1 órán keresztül fájdogált...a derekammal együtt.Ráadásul Manó is természetesen pont ott motoszkált.

Cicus nekem is vannak rémálmaim...persze nem ilyen jellegűek...de tiszta lidércnyomás...mintha egy filmet néznék jah és én vagyok a főszereplő. Borzasztó :roll: .De szerintem se aggódj..én úgy vagyok vele ahogy a többiek tudják a kis pocaklakók mikor kell nekik jönni.....ill. az anya szervezete is...ha hamarabb is jön valószínű hogy úgy jobb neki...legalábbis én így állok a dolgokhoz...természetesen ha mondjuk fájdogál a pocakom mindig mondom Manónak hogy még azért 2-3 hetet húzzon ki odabent! :)

Kia gratula a festéshez! Olyan jó neked hogy mindjárt betöltöd a 37. hetet és a vonalzód is kiírta a nagy pocakot! :)
Már én is alig várom ezt az időpontot :)

Kinga kíváncsi vagyok reméljük minden rendben lesz veletek!

Puszi Mindenkinek!

Üdv.
Niki
Vendég
 


Sziasztok Anyukák!

Először is hadd köszönjem meg mindnekinek a megnyugtatást! Próbálkozom ezzel bíztatni magam nap, mint nap. Egyelőre a figyelemelterelés tűnik a legjobb dolognak! :)

kingii: remélem minden rendben! Elvben ha szivárog a magzatvíz még nem lehet probléma. Vagy mégis? :?:

Hát lányok! Ez a lejjebb van a pocak bizony már a JEL! :lol: Nem viccelek, komolyan. Még három hete mondta nővérem nekem, hogy mintha lejjebb lenne a hasam.... (persze hozzátartozik, hogy napközben valóban néha feljebb van, néha lejjebb, ezért nem aggódtam emiatt) Aztán voltunk a dokibácsinál! És ő megmondta az igazat. Lejjebb csúszott a méhem! Akkor hagytam abba a munkát! Úgyhogy én azt mondom, hogy rettenetesek vagyunk mi nők, de a megérzéseink és a tapasztalatok (nővérem 36 éves és van már egy 14 éves "kislánya" :) ) mindig számítanak!

Más! Egy igen fontos kérdést/témát szeretnék útjára indítani! Az érdekelne engem igazából, hogy milyen játékokat vettetek a babáknak? Ez azért fontos, mert ha belegondolok, az első egy hónapban rajtam, az ujjaimon és a cicimen és persze apán kívül sok más dologgal úgysem fog foglalkozni, maximum a feje alatt lévő pelusával. Mondjuk ágyra szerelhető zenéle állatos színes ízét kapunk nővéreméktől, ha igaz. Ezért úgy számolok, hogy majd egy hónap után elég játékokra beruházni, de mégis érdekel, hogy ki miket vett már meg? Vagy milyen játékokat részesítetek egy csecsemőnél előnyben?

Remélem mindenkinél minden rendesen alakul.
Ancsának továbbra is szurkolunk itthonról, hogy minden jól alakuljon, és hát várjuk a képeket :oops: :D
Mindenkinek nagy nagy pihenéseket kívánok!

Kép


Kép
fcicus
 
 


Kingi! Kalappal, majd írj mi volt!
Domin! Örülök, hogy ügyes volt a baba Ctg-n. Befordult már?
Én két nyálfogót vettem neki játék gyanánt.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Cicus: Nekem is vannak félelmeim, de igyekszem a negatív gondolatokat elhesegetni. Eddig halálosan nyugodt voltam, de ahogy közeledik a szülés egyre inkább izgulok hogy minden rendben legyen a babával.(Tudod nekem is volt egy vetélésem Bencus előtt)

KingaJelentkezz amint tudsz, mert izgulunk érted!

Mi is egész jól állunk a készülődéssel, de a kórházi csomagot csak jövö héten rakom össze.

Játék téma: nekünk vannak játékok 1 éves koráig, de csak azért mert én többnyire mindent használtan vettem Angliából, és ez is úgy volt csomagban összeállítva hogy volt benne minden 4800 ft volt az egész.

Nekem inkább olyan izomláz szerű érzet van a hasamban, nem igazán olyan fájdalom szerű. Viszont nem nagyon bírok menni, mert begörcsöl a belső combizmom, és szinte kimegy a lábam alólal.... :shock: így már nagy sétákra már nem merek vállalkozni.

Hétfőn gondoljatok rám, első CTG!!!!!!!!!

Puszi mindenkinek:

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!
Kingi!
Nem írtál, csak nem anya vagy már? Drukkolok!
Cicus!
Nem vettem még semmi játékot, örülök ha az összes fontos dolog egyben lesz addig. :) Nagyon sok mindent fog kapni, úgyis ilyenek szoktak lenni benne. Ha nem hát akkor sem hiszem, hogy az elején szüksége lenne rá. Aludjon csak, ne játszon. :lol:
Zsuzsi!
Biztos minden rendben lesz, Fúrcsa, hogy itt már lassan 2 hónapja minden 2. héten csinálnak nekem CTG-t. Panka utálja, mindíg elúszik, nagy küzdelmek árán tudnak csak használhatót csinálni.
Niki!
Örülök, hogy jól vagytok, már nemsoká hozzád is kiírják az anyának nagy pocakja van szöveget. :lol:
Domin!
Nekem is zokott fájni, főleg ha alszom és arra ébredek, hogy mindenem sajog, ha fel kell állnom, akkor pedig erősen fáj a pocakom. Már a szoptatós párnával sem jó aludni.
Korházi csomag majdnem kész. Ha veszek valamit azonnal bepakolom a tásába ami a szekrény alján vár a nagy napra.

Tegnap voltam kontrollon, kérdeztem a dokit, hogy ha kiveszi a gyűrűt mennyi esély van a szülésre. Azt mondta, hogy nagy! 2-3 hét és vége? :shock:
Azt mondta akkor már Panka felől nyugodtam mehet a szülés, legfeljebb nem lesz hatalmas, könnyebb a szülés. Hát meglátjuk.. :roll:

Jó éjt mindenkinek!

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés...

Kingii
Várom én is a fejleményeket!! Remélem minden rendben!

Péntek reggel CTG volt, ahol nagyon aktív volt Manó baby. Magamnak csináltam - én fogtam a tappancsot :P , pár perc után alig bírtam követni , mert nagyon mocorgott...
Aztán elmentünk a ChristinaModa-ba - jobb a szoptatós melltartó, amit itt vettünk, mint amit a Csalogány u-ban (pedig ez 500 Ft-tal olcsóbb).
Délután Apáék raktak fel polcokat a konyhába és képeket..
Aztán pakolásztunk, mint ma is.

Holnap már a kiságyat akarja elkezdeni összerakni :P végre.

Manó egyre fájdalmasabbakat rúg, és feszít :shock:
A vízesedés nem múlik :?

...és már csak 21 nap :shock:

Majd folytatom.....

Sziasztok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Zsuzsi
Biztos minden rendben lesz a CTG-n!!! :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Domin! Igen lejjebb van a hasam. Képzeld, holnaptól neked is azt írja ki, hogy anyának már nagy pocakja van!!! :D
Zsuzsi! Egyél csokit és igyál kólát! Komolyan!!! Úgy fog járni, mint a motolla! Nekem azt mondta a szülésznő, hogy nem szeretik, ha a kismama kólát iszik, vagy szénsavasat, de ctgnél nagyon jól tud jönni.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nekem is lejjebb költözött a pocak, ráadásul eddig akárkivel beszéltem azt mondta, hogy nem fogom dec. 12-ig kihúzni, na majd kiderül.

nyafi: Szerintem még mindig nem fordult meg Manófülű, de a keddi uh után biztosabban meg tudom mondani.

kia: Nem semmi, milyen közel a vége! Kitartást!

Jelentem a pelenkák kimosva, kivasalva, a ruhácskák 1/2-e kimosva, várom, hogy száradjon.

Még pár dolgot be kell vásárolni, aztán kész. Én hétfőn vagy kedden készülök a Christinamode-ba, köszi az infokat kia.

Mindenkinek erőt az utolsó időszakhoz!
domin
 
 


Sziasztok kismamik!

Kingii!!!!!!
Valahogy jelentkezz!

Nálunk:Esik a hó!

Tegnap este olyan szurkálva fájt lenn a hasam alja,meg nagyon lenn feszitett a babókánk,azt hittem már mennem kell! :shock:
Bár mondtam neki még min 3hetet ki kell birnunk! :D

Kellemes pihit mindenkinek!

Kép
aniko...
 
 


Sziasztok!
Én is ugyanígy éreztem hogy lehet hogy itt az ideje, de ezek szerint csak mint egy kis időjósok jeleztek nekünk, hogy itt bizony havazás lesz......

Nekem sincs már sok hátra. Jövő héten én is összepakolom a kis batyut amit vinni kell ha menni kell. :shock:

Az esték már egyre nehezebbek szegény apát már most nem hadjuk aludni. Ti hogy vészelitek át az estéket meg ezt a sötétebb napokat?

Van valami lazító vagy nyugtató tea???

Írjatok ha van jó ötletetek az utolsó napokra.

Üdv.: Anna

Kép


:)
boganna07
 
 


Sziasztok!

Nyafi
Már nagy pocakod van - látom :lol:
Gratula!

A kiságy összerakva............. Végre :P
Már csak a mosás, vasalás.... és ilyen apróságok vannak hátra.
Remélem elkészülünk mindennel.

Csüt-ön lesz az utsó UH és ismét CTG. :wink: Nagyon kiváncsi vagyok mekkora már Manó.

Kitartás Kismamik!
Lassan itt a vége. :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Anna
Nekünk az esték-éjszakák most nagyon jók.
Csodálkozom mindig, hogy pár napja reggel 7 körül kelek csak WC-re :P Nagyon jó kisfiú Manó.

A hó nagyon jóóóóóóóóó :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ki fog fogadott szülésznővel szülni?

Apa azt mondta, hogy nekünk legyen..
A doki ajánl a jövőhéten - így legalább ők jó kis csapat lesznek :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok pocisok! :D

Láttom mindenki jól van és szépen fogyogatnak a napok.
Én éppen ma mondtam páromnak,hogy én nem nagyon készülödök még a szülésre.Remélem igy is lesz.
Én is mosom és vasalom a ruhákat,pelusokat.
Mostanában mint ha kicsit fulladnék.De érdekes modon csak idönként.Most délután meg elkezdett görcsölni a hasam.Bavallom kicsi meg is ilyedtem de szerencsémre elmúlott.

Kia,
Gratula,hogy a kiságy is össze van rakva.Már csak pár nap és itt a babóka.Tényleg nagyon közel vagytok hozá.Izgulsz?

Nyafi,
Neked is már ki van írva,hogy nagy a poci! :D

Hogy elrepült az idö.
Én már annyira várom a decenberi készülödést a Karácsonyra mert az már azt jelenti,hogy itt a babóka.

Nálunk csak egy kis havas esö volt ami azonnal elolvadt a fiúnk nagy bánatára. :(

Pusz mindenkinek

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!

Az éjszakák:Ha nem kellene egyik oldalrol a másikra fordulni elég jó lenne!
Mert nekem minden mozgásnál ugy fáj ott lenn mindenem!

Nekünk lesz ,vagyis szeretnénk szülésznőt fogadni,majd a 36 hetes uh-n keresem fel!

Kép
aniko...
 
 


Sziasztok! Bizony ki van írva, csak éppen nincs... De tényleg Abigél olyan szépen fekszik, mintha 6 hónapos lenne és nem 9. Szülésznő nem lesz, mert nálunk nem lehet fogadni. Van 6 db. de abból 5 tök jó, a 6ról meg utoljára júniusban hallottam, hogy még be kell tanulnia. Most már csak betanult!! :shock:

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok Kismamik!

Én is örömmel látom vagyis olvasom, hogy mindenki jól van!Viszont mi újság Kingiivel?Tud róla vlk. vlm-t?Holnap megyünk a doki bácsihoz...csinálunk pocakfotót...majd felrakom.Tegnap én is már a pelusokat és az ágyneműt vasaltam...lassacskán elkezdek mozgolódni...holnap megkérdezem a dokit, hogy sétálgathatok-e?Hiszen hipp-hopp mindjárt itt a vége.Alvással kapcsolatban...úgy tűnik én vagyok a legrosszabb alvó...bár ez annak is betudható hogy én már kb. 1 hónapja csak bal oldalon tudok némit szundítani....néha megpróbálkozom a jobb oldallal....de ez már elképzelhetetlen....Manó erősen tiltakozik...valamint...elkezdtek szédülni is ha átfordulok a jobb oldalamra....így elég nehezen telnek az éjszakáim....1,5 óránként felébredek és muszály megmozgatni a csontjaim mert kényelmetlen...na de hozzá kell szokni az éjszakázáshoz.... :)

Szülésznőt nálunk lehet fogadni és lesz is...tesómék volt osztálytársa...mégcsak telefonon beszéltünk de a héten ha minden igaz találkozunk is. Azt hallottam róla, hogy nagyon kedves és aranyos :)

Nem tudom ti hogy vagytok vele de estére mindig úgy feszül a pocakom...pedig nem zabálom degeszre magam...nem is tudnám. Mindig úgy érzem mintha mindjárt szétrepedne a hasam.

Irigykedem a nagy pocakos vonalzósokra...na de a héten már nekem is ki lesz írva....hurrrrááááá :D

Szép napot mindenkinek!

Üdv.:
Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Niki: nekem akkortájt húzódott esténként nagyon a pocakom, amikor kisbabánk hirtelen megnőtt! Én csak annyit éreztem, hogy húz, és fáj (aztán egyik napról a másikra megjelentek a csíkok is :? ), és kiderült, hogy hát másfél hét alatt nőtt vagy 300-400 grammot. Ami azért kicsit sok. :lol:

Az alvás
: az a bizonyos fránya probléma mindenkinél. Rájöttem a technikára.... (így a vége felé :lol: ) HA! lefekvés előtt úgy két óráva iszom utoljára valamit, és azt ki is pisilem, akkor csak hajnalban, 5-6 körül kell felkelnem egyszer wc-re! Ez nekem már óriási lenne, mert általában 3-4 alkalom mindig összejön, bár én folyton iszom, hogy ne vizesedjek. Ami egyébként bevállt.
Illetve akkor alszom jól, HA - és ez nem vicc - hulla fáradtként hullok az ágyba! Természetesen a bal oldalomon kényelmesebb elaludni, ez állítólag természetes. De csak akkor alszom jót, ha fizikailag totálisan kimerült vagyok, és szellemileg sem gyötör semmi gondolat.

Kingiről és Ancsáról tud valaki valamit?

Kia: ugye tudod, hogy kisbabád lazán lehet még novemberi is?! :D Mit mond a doki ilyenkor már? Megsaccolja az érkezést?
Mert ha igen, mi bajban lennénk. Röpke 300 grammal folyton az átlag fölött járunk :lol:

Szülésznő: mi felkértünk egy hölgyet. Nagyon kedves, három kisgyerek édesanyja (ebből kifolyólag a dec.24 tabu), tehát ismeri a dőrgést :D Ugyan azt mondta, hogy csak a 36. héttől érdemes sűrűbben találkoznunk, de majd lassan felhívom, mert beígért egy szülőszobamutogatást is. Ami viszont fontos nála, hogy egyrészt szereti a homeopátiás gyogyókat, és tudja, hogy jók (fog is adni, szedni is fogom), valamint elég markáns nő, nem hinném hogy szereti a hisztibabákat, ezáltal nála az üvöltés, sikítás és jajjgatás ki van csukva. :lol: Amúgy is inkább sírós vagyok. Amit viszont Peti nem szeret, tehát sem nem jajjgathatok majd, sem nem sírhatok :lol: :lol: majd némán tűrök! :wink:

Ti mire készültök? Mármint mit gondoltok milyen érzés lesz?

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Ma kimostam az első adag ruhát és leraktuk vissza a szőnyegeket is... kezd alakulni a lakás.. :P

Meliz
Hogy izgulok e?
Most kezdek megnyugodni :lol: hogy lassan, a héten elkészülünk mindennel.
A szüléstől egy kicsit tartok - de azok a mondatok csengenek a fülemben, amit a szülésznők mondtak a tanfolyam(ok) alkalmával... A félelem lassítja a szülést és jobban is fáj - csak nyugodtan és lazán kellene átélni :wink: :P

Kingii - vel és a bébivel nem tudom, hogy mi lehet - Remélem minden rendben.

Ancsa és Réka jól vannak, talán 2 hét és mehetnek haza.
Rakott fel képet is egy másik topikba a 2007/2008 téli babák - nézzétek meg - én is írok oda és Nyafi is... így könnyebb megtalálni.

Niki
Nekem is nagyon feszül néha a hasam.. Lehet Manó is sokat hízott az utóbbi egy hónapban - sajna még 3 nap, míg megtudom :?

Ahogy nézem - napokon belül szinte mindenkinek ki lesz írva, hogy nagy a pocak :lol:

Cicus
Remélem decemberi lesz :wink:
A szülés alatt én sem szeretnék kiabálni, visítani...- nem vagyok kiabálós.. inkább csendben vagy max. nyöszörögve tűrök.
Remélem így is alakul.
Vagy ha nem, hát jön az EDA :wink: Már megbarátkoztam vele...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ahová Ancsa írt:

Gyermekek, magzatok kor szerint
2007/2008 téli babák
...és a 41. oldalon.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok LÁNYOK!!!
Köszönöm nagyon,hogy aggódatok értem....Még egyben vagyok és babóca is a helyén. :D
Később jövök és mindenről beszámolok Nektek.
Kingii
Vendég
 


Sziasztok!

Kingii: Örülök, hogy minden rendben van veletek, várjuk a beszámolót, hogy mi történt.

kia: Hihetetlen, Neked már csak 19 nap! Biztos mindennel készen lesztek. Én is aggódom néha emiatt, pedig nekünk még van időnk. Még egy-két dolgot be kell vásárolni, a csomagot összepakolni, ja és még van egy kis mosás-vasalás is hátra.

Niki: Nem irigyellek, elég kemények lehetnek az éjszakáid, de Te legalább teljesen fel leszel készülve a baba érkezésére. Én változó, hogyan alszom. Van, hogy a szükséges séta után vissza tudok aludni, van, hogy két óra is eltelik ébren. :shock:

Nekünk sincs fogadott szülésznőnk. Nem vagyok benne biztos, hogy természetes lesz a szülés, ha császár, akkor pedig felesleges.

Ancsa babája nagyon aranyos kis pindur. Remélem, mihamarabb otthon lesznek.

Már én is nagy pocakos vagyok... :D
domin
 
 


Sziasztok kismamák!

Jó régen írtam ide, már biztosan nem emlékeztek rám. Én dec 27-re várom a kislányomat, akit Kittinek fogunk hívni. Van már egy kisfiam, Krisztofer, ő augusztusban múlt 2 éves. Nem nagyon akartam írni ide mostanság, minden okoskodásnak hangzott volna, lévén én egyszer már átéltem ezeket. Viszont nagyon jó olvasni ezeket az első örömöket, tapasztalatokat amiket átéltek!
Most már lassan én is összepakolom a kórházi cuccokat, bár még hiányzik pár dolog. A pici lánynak is kell még pár igazán meleg holmi, pl. overál.
Fogadott szülésznő jó dolog, nekem volt anno is, és most is lesz. Ő igazán nagy segítség volt nekem.
Éjjel én egész jól alszok, mert nappal azért kifáraszt a kisfiam. :) És néha ő még felkel éjjel. Úgyhogy még edzésben vagyok.
Remélem mindenki kihúzza szépen az idejét, és nem érkeznek hetekkel korábban ezek a csöppségek!!

Puszi

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Deaknezsu!
Én emlékszem rátok!Nyugodtan irhattál volna eddig is,de ha van időd irjál többször is!

Kingii!
Már vártuk h jelezz,ha lesz időd ird le mi történt!

Ja,és GRATULÁLUNK minden "NAGY POCAKOSNAK"!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
aniko...
 
 


Húúú!

Én is megnéztem Ancsa babáját!
Hát nagyon gyönyörű kis csöppség! :D

Kép
aniko...
 
 


Sziasztok!

Zsu
Én is emléxem RÁTOK!!!
Örülök, hogy jól vagytok.
Írj többször, ha van időd....
Hogy van Kitti? Mekkora már?

Oké Kingii
Várjuk a beszámolót!!

Domin
Nekem is hihetetlen, hogy már nincs 3 hét :shock: sem...
Gratula a "nagy pocak"-hoz.

Kimostam az overálokat, és még néhány dolgot - már csak 3 adag van :P

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Na itt vagyok...

Azt se tudom hol kezdjem! :shock:
Talán itt:pénteken reggel elkezdtem szivárogni.Hívtam dokimat,hogy mivan,kérte nyugodjak meg és irány a kórház.Megvizsgáltak,kaptam egy hatalmas betétet,hogy lássák ők is a szivárgást.Közben felvettek az osztályra,mert közölték,hogy tuti nem engednek haza és egész hétvégét bent kell majd töltenem.
Jött egy másik doki aki megultrahangozott.Elkezdett nekem sipákolni,hogy milyen borzasztóan kevés magzatvizem van és hát lehet hogy még ma szülünk. :shock: ?!
Mondom kevés víz?
Az meg,hogy létezik?!
Hívott dokim aki mellesleg siófokon volt konferencián,h nyugodjak meg ő este 10-re ér fel pestre,bejön és ha kell megvizsgál,de ha lehet ne hagyjam,h elindítsák nekem a szülést. :shock:
Meg is jött,megnézte a magzatvizet,rámnéz kérdi tőlem így:
Ki volt az a barom aki nem látta hogy itt bőven van víz?És legfőképp miért akarta megindítani a szülést?
Akkora kő esett le a szívemről,mert ugye egész nap azon idegeskedtem,h én még nem szülhetek,babócának még van 3 hete...
Péntek este abbamaradt a szivárgás,akkor meg kiderült,hogy valami fertőzés van a vizeletembe így vénásan kaptam az antibiotikumot egész ma reggelig.
Vendég
 


Iszonyatosan el voltam keseredve...
Bőgtem minden nap.
Iszonyatos ez a fejetlenség.Ha nem vagyok erőszakos,hogy márpedig nem engedem hogy elindítsák a szülést akkor szülnöm kellett volna.
Arra viszont jó volt az egész,h tudjam szülésnél inkább fizetek egy kétágyas szobáért.
Ahol voltam 6-an voltunk én voltam csak kismama,mindenki megszült már.Babák reggel 10 este 10-ig velünk voltak,ami nem is baj,de az összes létező rokonod is bejöhetett.Szellőztetés levegő semmi.Néha már az ájulás kerülgetett...
Amikor hazajöttünk,bejöttem a szobámba és zokogtam...
Boldog voltam,hogy otthon édes otthon...és én végre itthon :)

Bocsi ha nagyon hosszú voltam...
Vendég
 


Sziasztok!

Kingi: nagyon örülök, hogy "sikeresen" megúsztad ezt a "kalandot". :( :) Nehéz ilyenkor bármit is írni.
Légy erős, és erősítsen a tudat, hogy ezek szerint tökéletesen választottál szülészorvost! Látod ő nem siettetett téged sehova sem!!! És az a fontos, amit ő mond!

Megkérdezhetem, hogy hol volt mindez? Melyik kórházban?

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Kingii
Sajnálom, hogy volt néhány kellemetlen napod, de a lényeg, hogy jól vagytok mindketten.

Én meg csak mosok és mosok - ma már vasalni is kell - már csak a baldachin, a plédek és a kocsi + hordozó huzat van hátra.

Majd jelentkezem - most főzök egy kicsit.. már Apa elkezdte nélkülem :lol:

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Kingii! Tök jó, hogy már nincs bajotok. Most már nem kell több gyógyszer?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

kingii: Nem irigyellek a sok aggodalomért, én is biztos telebőgtem volna egy halom zsepit. Azért örülök, hogy ilyen ügyesen megúsztad a szülés beindítását.

kia: Kitartást a mosásához, nálunk is mintha mosómasa mosodája lenne.

Képzeljétek ma volt uh és ctg, utóbbi teljesen oké. Manó befordult, és hatalmas: 3600 gramm a becsült súlya!!! Pedig a pocakomon nem is látszik.
domin
 
 


Sziasztok!

Szia Zsu én is emlékszem áámm....gyere gyakrabban ha tudsz,örülök hogy jól vagytok! :)

Kingii....nektek is örülök, hogy jól vagytok....gondolom volt pár álmatlan éjszakád....Őrülten bosszantó hogy meg akarták indítani a szülést...el sem hiszem...egyik doki ezt mondja a másik meg azt.....hihetetlen...na de jó orvost választottál és ez a lényeg! :)

Én is megnéztem Ancsa babáját...olyan kis édes....nem is látszik annyira picikének.

Kia mi már túl vagyunk a mosáson..ill. a babakocsi és hordozó huzatja még nincs kimosva de az is meglesz valamikor.

Domin...húúú...el vagyok ájulva..óriási babád lesz...nagyon szép a súlya!Ha tudsz rakj fel pocakfotót kíváncsi lennék mekkora az a nem nagy pocak :)

Lassan én is megyek készülődni a dokibácsihoz...majd jövök ha tudok még ma!
Vendég
 


Sziasztok!

domin: igen, az már szép súly! :D :wink:

Most jövünk a dokibácsitól. Hát, azt hittem, hogy én megúszom ezt az ágybanfekvéses dolgot. :cry: Még mindig lejjebb van a méhem, és mivel jó nehéz és nagy a baba a korához képest, ezért november 30-ig para van. Utána a doki szerint már mindegy is, de ha kidekkolom rendesen, akkor szilveszteri is lehet a baba!!!! :lol:
Ugyan 4 kiló fölötti, de lehet!!! :lol: :lol: Szeretem egyébként a szülészorvosomat! Most is olyan rendes volt. Mindent elmondott, elmagyarázott, előírta a magnézium szedését is, nehogy begörcsöljek.
Egész pontosan az a helyzet, hogy a baba a nagysága miatt már lent van a medencecsontomnál a fejével. Emiatt ingerli a méhszájamat. Ami idő kérdése csak, hogy kinyíljon. És ha kinyílik, már nem lesz visszaút, szülni fogunk, mert nagy baba lefelé törekszik. :lol:

Apának most nagyon szomorú volt a hangja a telefonban. Ő nem szeretne kis skorpió babát. :D Illetve engem félt nagyon, szerinte ne menjek el az esti előadásra sem. Hát, meglátom még, hogy mi lesz. Most "megvígasztalom" magam egy-két szem szaloncukorral azt hiszem. :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Szaloncukor!!!! :shock: :shock:
Itt olyan nincs.. :cry:

Örülök, hogy mindenki egyben van még, bár azt hiszem hamarosan elindul a manózuhatag. :lol:
Főleg ha ilyen idő van mindíg, ennyi fronthatás csak felgyorsítja.
Nekem is 2-3 hetet jósoltak, dominnak is megérett már a babája és kia..hát igen ő is elég közel van. Na persze mindenki esélyes lassacskán.
Niki! Majd meséld el mi volt.
Kingu! Az a lényeg, hogy jól vagytok, örülök neki.
Nyafi neked mekkora saccolták a baba súlyát?
Én majd csak jövő hét csütörtökön megyek uh-ra.

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Köszi az üdvözlést mindenkinek!

Kingi!
De jó, hpogy mégsem szültél!! El tudom képzelni, hogy megijesztettek!! De most már remélem megnyugodtál. Most akkor nyitva van a méhszájad? Vagy az nem?

Domin!
Hú, szép nagy baba lesz Csabika! Nálunk sajna nagyon nem divat a súlybecslés, 32 hetes uh-n majd leharapták a fejemet a sok kérdés miatt. Végül nagy nehezen kibökte a hölgy, hogy teljesen átlagos, kb 1500 gramm a bébink.

Fcicus!
Akkor nálatok is nagy bébi várható? Remélem sikerül kihúznotok még legalább 3 hetet!! Mi közel egyidős terhesek vagyunk, ugye?

Dhbetty!
A nővérem szintén Németországban él, bár ő kb 90 km-rel München előtt. Ő is mindig csak sóvárog a szaloncukor után...

Mindenkinek további szép, nyugis napot!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Bocsi a hibáért, összecseréltem a neveket! Már látom Fcicus nálatok lesz Csabi a bébi!! SORRY

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Semmi gond nezsu :)

Mi az, hogy nincs Németországban szaloncukor????? :shock: Akkor mi van helyette?? :?: Hát, elég rossz lehet.... én nem tudom a telet elképzelni szaloncukor nélkül. :? Tavaly is előre bevásároltam, hogy bőven az ünnepek után is kitartson. :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Zsu: igen, mi nagyjából egyidősek lehetünk. :D Bár nekem még semmi kedvem szülni... még 3 hét múlva sem lesz! Én egy újévi bébit szeretnék! és punktum!!! :)

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Kingi,
Örülök,hogy végül jól végzödöt a dolog.Remélem még nem mostanában fogtok szülni.Hihetetlen,hogy egyik-másik orvos mennyire másként látja a dolgokat.

Fcicus,
Nálatok is nagy baba várható akkor.

Kiváncsi vagyok mikortól indul meg a nagy BABA BUMM.Akkor csak gyözük olvasni majd,hogy szépen sorban megszületnek a babák.

Nálunk volt egy jó adag PARA vasárnap mert begörcsölt a hasam és annyira ismerös volt Balázs fiam miatt.Még nagyon is emlékszem.Mondtam is apának,hogy ha megismétlödik irány a kórház,hogy kapjak infuziót visszatartásra.De hál'istennek nem kellett menni.Azért jól levert a víz. :shock:

Ancsa babája nagyon kis tüneményes.Megnézttem én is. :D

Kia,
Kitartás a sok mosáshoz+vasaláshoz.Milyen jó nálatok tényleg szinte napok kérdése és a kezedben foghatod a kis drágádat.Utánad követtünk mi is ám. :wink:

Szia Zsu én is emlékszem rád.Gyere sürüben hozánk.Nem lógsz ki a sorból mert én is szültem már igaz kicsit régebben.De még nagyon is jól emlékszem a dologkra.Kivácsi leszek,hogy tényleg más lesz-e mint az elsövel. :wink:

Pusz mindenkinek.

Kép
Kép
meliz
 
 


Lányok!

Ti, akiknek már van egy csemetéjük, maga a terhesség tényleg teljesen más volt? Mármint ez a második. :D

Kép


Kép
fcicus
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: