Új privát üzeneted érkezett!

NEMTUDJA ESETLEG VALAKI HOGY A TOTAL COMMANDERBEN TOK E KICSINYÍTENI ÉS HA IGEN AKKOR HOL?????????????????
kismama18
 
 


szia Kismama18

miert nem toltod le az irfan view-t? keress ra neten, ingyenes es nagyon egyszeru vele kepeket kicsinyiteni. Varom mar hogy lathassam azt az angyali babat :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Lanyok lehet, hogy a csaszarom vagasa frontra erzekeny???? Ma minden mozdulatnal huzodik-faj. Hozzank ma erkezett meg a hidegfront eszakrol. Sz..r ido van

KépKép
KépKép
pannica
 
 

 
 

Akíra üzenete:
Jól vannak. Világos haja és kékeszöld szeme van Kírának. Azért lett végül császár,mert rajta volt a köldökzsinór és a magzatvíz is szenyezett volt. Sajnálja,de így volt a legjobb neki!

Nekünk is rajta volt a köldökzsinór Gabika nyakán,azért is szültem meg lassan,és amiatt lett 6/9-es az APGAR-unk.

Kg-ok:

Én 56-al kezdtem a terhességet,és 69 voltam a végére. most 62 vagyok,de nem zavar a felesleg,hiszen majd ugyis lemegy.
:lol:
Szavazzatok kisfiamra! http://www.gyermekruha.hu/index.php?todo=szepseg_galeria&lapoz=5&kat=1&kep_sorszam=506

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Betti
hihetelen mennyit változott Niki, nagyon tündéri!!!

ÉS az összes baba imádnivaló!!!! OOlyan jóóók ezek a képek!!!

Vicuska,
hááát nekem is van mit leadni... :oops: :? Annyit tudok, hogy szopi alatt heti max fél kilót szabad leadni... De ha közben találsz valami jó fogyi trükköt...Írd meg!

boszibaba,
hogy alakul a szopi? Hogy telnek a napjaitok?
Vendég
 


Kép Kép Kép

Friss mai képek!
Vendég
 


Jaaaa és megjött a mi kedvünk is... Szavazzatok Dalmira... is... :lol: :lol: :lol: http://www.gyermekruha.hu/index.php?tod ... orszam=575
Vendég
 


pannica:

igen lehet frontra érzékeny.anyum még most is érzi mokor front van pedig 22 éve császározták bátyámmal.nekem néha szúr a vágásom.rajta vok a letöltésen csak nekem kicsit bonyolult,párommal meg nemnagyon szólunk egymáshoz ma, mert kicsit összebalhéztunk.de ha nekem nem sikerül estére bizti kibékülünk és akkor megkérem hogy segítsen.
kismama18
 
 


oké mégis sikerült.de ezen belül hol tok kicsinyíteni??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????mondom kicsit hülye vok hozzá,meg nemis magyar
kismama18
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

még folytatom ha nem gond
kismama18
 
 


Kép Kép Kép Kép


ezzel csak az a gond hogy a jobb saroktól nem lehet kicsínyíteni.mert van még jópár képem csak azok 1024 esek és azt nemjól kicsinyíti.

TIPP?????????????????
kismama18
 
 


kicsit homályosak mert telóval vannak csiszve.
kismama18
 
 


Bacilivi
gyönyörű az a kislány, főleg a kalapos képen.


Kismama
Patrik nagyon szép, főleg az utolsó képen, olyan kis huncut.


http://www.gyermekruha.hu/index.php?todo=szepseg_galeria&kat=1

ezen a címen lehet szavazni Nikire.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Jajjj,de gyönyörű képeket lát itt az ember!!! Tök jó ide benézni!!
De jó lesz,ha már a Bogi képét én is fel tudom rakni... :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok,

Akíra, millió gratula!

A babák nagyon édesek egytől-egyig, nem is merem külön megemlíteni őket, nehogy valamelyik gyönyörűséget kihagyjam. (sajnos mostanában a kevés idő miatt elég figyelmetlen vagyok, ezt bocsássátok meg nekem)

Pannica, köszönöm a törölközős tippet, igaziból már nem sebes, hanem annyira erősen megszivogatja, hogy utána nagyon érzékeny.

A frontot én is érzem, újra fáj a gátsebem, pedig szülés után már másnap rendben volt.

Blani 3 óránként eszik, ez úgy néz ki, hogy pelenkázás, fél óra szopi, 30 perc tápi, és 50 perc böfi, mert annyira mohón eszik. Ezután kifőzöm a cumikat és elpakolok a fürdőszobában. Hát alvásra nekem már nem marad időm. Ja és ha napközben lefekszem amikor ő is alszik, abban a pillanatban felébred. Remélem ez csak a front miatt van, mert már mozogni is alig tudok a fáradtságtól.

Ma volt a doktornéni 1 hónapos viziten. Minden rendben van, 3950 g, szépen fejlődünk, a bőre meg csodás.

Mi azért altatjuk hason Blanit mert sokat bukik, és félünk, hogy visszanyeli. Nem is gondoltam, hogy ez fárasztó neki. Tényleg sokat emelgeti a fejét, és ma azt vettem észre, hogy szépen tartja. Nagyon ügyes, de azért nem akarom sürgetni a fejlődését.

A kilók most még annyira nem foglalkoztatnak. 14-et híztam összesen, a szülésnél csak 6 ment le, a többi azóta is rajtam. Igaz nagyon sovány voltam, így nem is szeretném minden visszafogyni. A hasam szépen visszament, hála a 10 évi rendszeres hasizomgyakorlatnak.

Próbáltam szavazni, de nem jött be az az oldal, később még újra próbálom.

Dijcsi, jó hallani rólatok, nem tudtam a sárulásról. Most már ezek szerint minden ok.?

Vitte?

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon szépek a babák!!! Mindegyik nagyon édes!

AKira gratula a kislányodhoz!!!!

Lilo,
Szerencsére velünk minden ok. A sárgaságnak nyoma sincs, szépen kihevertük. Úgy látom nálatok is majdnem ugyan az a napi rend, mint nálunk volt az elején, amikor Márk sárga volt, és aluszékony, nagyon lassan evett, és nagyon lassan jött a büfi. Mondjuk a büfi még mindig nehezen jön, nem értem, hogy miért. Eléggé fárasztó ez így, megértelek...

Őzi,
én is hallotam a korrigált korról. Ma mondta a védőnő. Mivel Márk 3 héttel hamarabb született, így most nem 6 hetes lesz, hanem csak 3... Akkor lehet, hogy csak 9 hetesen fog mosolyogni?!

piros pöttyök:
MÁrknak rengeteg van, de csak a pofi zacsiján. A doktornő azt mondta, hogy ezek melegkiütések, a védőnő pedig szülésutáni anyai hormon tisztulást mondott... Most akkor melyik?!?!? Persze tök mindegy, csak menjen le minél hamarabb.

kilók,
Én 25 kiló körül híztam a terhességem alatt. Még 10 kilót kell leadnom. Ez elég sok, nem tudom, hogy mennyi idő alatt megy le. Remélem, hogy jó néhány hónap alatt csak sikerül majd leadnom.

Szép estét!

Kép
dijcsi
 
 


Kép Így szeretek aludni Kép Na meg így se rossz...

Kép
dijcsi
 
 


Hello Lányok!

Remélem mindenki jól van.

Vitte, Veletek mi újság???

Az altatási téma nálunk úgy néz ki, hogy napközben háton alszik így szeret, de mivel én is félek , hogy a visszabukástól fulladozni kezd, így az esti és a kora reggeli etetés után oldalra fektetem, és a hátát megtámasztom a szopis párnával, mert egyébként rögtön hátra fordulna. Persze általában reggelre még így is átküzdi magát a hátára, de legalább azt a pár órát, ami bukás veszélyes oldalt tölti, így nagyobb a valószínűsége, hogy nem nyeli rosszul vissza. A hason altatásról én is azt hallottam, hogy nem ajánlják, a bölcsőhalál miatt, bár ugye a mi időnkben meg az volt a "divat", hogy hason altassák a gyereket. Na, mondjuk hason tuti nem fullad meg a büfitől...

Dijcsi: Már nagyon dögönyözni való kiskölyök! 3 héttel előbb jött? Hát, nem látszik rajta! :wink:

Kismama: Patrik nagyon helyes kiskölyök.

Csajok: holnap megyünk csípőszűrésre. Kíváncsi vagyok Vackor hogy bírja majd az utat, meg a helyzetet. Lehet, hogy csak én paráztatom túl magamat. Ja, és még valami: ki kapott kontrollra beutalót automatikusan a koponya és hasi UH-ra? Szerintem minket kifelejtettek...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!
Lányok az én kis manócskám néha egész éjszaka erőlködik(kaki vagy puki ügyben szerintem)Nem sír csak csinálja és én úgy sajnálom szegényt!Nincs valami ötletetek hogyan segíthetek rajta?Szoktam tornáztatni a lábát föl-le,hasra fektetem de egy két puki kijön és kezdi az erőlködést előlről.Ma éjszaka 2 órát ha aludtam ez végett,ilyenkor olyan hülyén veszi a levegőt is,merthát egyszerre nyomni és levegőt venni nemtud a kisangyal.

KépKép
vicuska
 
 


Dijcsi tündéri a kis Márk!

KépKép
vicuska
 
 


Csajok köszi a szavazásokat és szavazzatok még én is szavaztam rátok aki benevezett
http://www.gyermekruha.hu/index.php?tod ... orszam=321

Ma megyünk tanácsadásra ja és persze a két hónapos oltásra mert hát persze tegnap betöltöttük a két hónapot :D:D:D

nagyon édesek a fotók Dijcsi Márk nagyon édesen alszik cuki :lol: :lol:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Márk köszöni a bókokat :wink:

zsana,
Mi amikor a Heim Pálban voltunk, az ottani kezelőorvosunk kért nekünk időpontot koponya és has UH-ra, de a háziorvostól kellett kérni beutalót. Egyébként jövő hét hétfőn megyünk. Amilyen parapiri vagyok már megin izgulok, hogy mi lesz :?


vicuska,
Márk is szokott ilyenkor erőlködni, és ez elég gyakran előfordul. Védőnő tanácsára vettem a gyógyszertárban szélcsövet, és ezzel szoktam rásegíteni neki a pukira, kakira. Eléggé drasztikus módszernek tűnik az elején, de nem fájdalmas neki. Ilyenkor láthatóan megkönnyebbül. Csak javasolni tudom.

Márk nem akar enni ma :oops: Alíg evett kb 40-et, aztán bealudt... Van valaki, akinek nem túl jó étvágyu a babája? Nálunk ez eléggé gyakori, sajna...

Kép
dijcsi
 
 


KELL VALAKINEK IWIW MEGHÍVÓ???????????

JAjjjj csajok oooolyan boooldog vaaagyok!!!!!! Képzeljétek, úgy néz ki sikerült eladi alakást ahol vagyunk ( 1 hét alatt... :lol: :lol: ) Ma magyünk ügyvédhez!!!!!! NYáron meg költözünk kisházikóba!!!!!!!!!!!! Jajjjjj alig vááárom!!!!!!!!!!!!!!

Köszi a szavazatokat!!!!!!!!!!!!! Még lehet nyugodtan... :wink: :wink:
Vendég
 


Dijcsi
ma Zsófi pont ugyanezt csinálja... reggel a fél 6-os szopi után nem bírt elaludni... nyüglődtünk fél 9-ig, akkor cicire tettem, erre 2 perc után bealudt... 4 perc alvás, újabb 2 perc szopi és azóta alszik, immár 1 órája...
én meg fejem a "félbemaradt" cicit...

Bacilivi
gratula bizniszhez :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Vicuska: ez az alvas kozbeni erolkodes nalunk is van. Az elejen en is nagyon meglepodtem, nem is birtam aludni annyira sajnaltam. Aztan a gyerekorvos mondta, hogy ez tulajdonkeppen egy reflex, ha a baba szeme csukva van es ugy latszik alszik kozben akkor nincs miert sajnalni, tud kozben pihenni. Szoval aludjal nyugodtan, a csecsemok nem alszanak csondesen mint a felnottek, s ez igy normalis!!!

Kismama18: Patrik nagyon cuki, a szaja teljesen a Tied! :D Kicsinyiteni nem a sarok huzogatasaval tudsz az irfan view-val, hanem a kevetkezo modon Image menupont (Kep) - Resize/Resample menupont (Atmeretezes) - ott pedig Set New Size as a percentage of original (A kep meretenek meghatarozasa szazalekosan az eredeti merethez kepest) - itt mondjuk ha leveszed 50-30%-ra akkor jo lesz a babanetre.

Dijcsi: istenem milyen helyes fiad van! A lanyok garantaltan imadni fogjak! :D

Bacilivi: Dami a kalapban szerintem dijnyertes foto! Mar kesz kis holgy :D :D :D Ja es gratula a lakaseladashoz, szuper hogy koltoztok! Melyik reszere az orszagnak ha szabad kerdeznem?

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Gyerekek en annyira buszke vagyok a lanyomra mar nyul a kis kezevel a jatekokert! Mai kepek:
Kép

Aztan jatek utan bealudt :D
Kép

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Aranyosak a babók!!
:lol: Akíra: gratula és jó egészséget nektek!! :lol:

Kép
gyanixi
 
 


Lanyok, annyira tunemenyesek a kicsik!!!!!! Es a fotokon az latszik, hogy minden babo nagyon jol fejlodik, mindenkinek kerek a kis pofija :)

Kepzeljetek tegnap ota gondjaink voltak , Laura csak sirt, nem evett, es allandoan kakilt, nagyon kivoltam... Vmi virusfertozes mehetett rajta at, ma reggel bevittuk a MAV korhazba, ott meg is csinaltak a 6 hetes kontrollt, hala azt mondtak minden rendben van vele, vmi atment rajta, nagyon egeszseges kislany, hala most is mar evett, most alszik, hat kemeny napunk volt... Valoszinuleg vki behozta a lakasba a virust, mivel nekem semmi bajom sem volt, szoval most nem engedem, hogy barki is eljojjon hozzank, de remelem hamarosan azert majd felepulunk.

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Pannica
tündéri a baba.

Liusa
javulást nektek, sajnálom.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Luisa,
jobbulást Laurának !

Mi a jövő héten megyünk a koponya és hasi UH-ra a kórházba, még mielőtt bezárják :cry: De rendesek voltak, még benyomtak minket az utolsó lehetséges napra... bár tele vannak a vizsgálatokkal... :(

Na a sok szép Babóca mellé én is mutatok egyet :wink:



Kép

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


megjöttünk dr nénitöl kaptunk krémet az arcára mert nagyon csúnya volt a tejkiütés meg mostantól gyógyszertári fürdetövel kell fürdetni:)

MegkapQta az oltást is nem sírt sokat csak amikor észrevette hogy vele foglalkoznak nyikkant egyet
remélem nem lázasodik be azt mondta a dr néni hogy ettöl az új oltásoktól már nem lázasodnak be lányok kinek mi a tapasztalata ez ügy ben?

Ma kisfiam 6380g és 64 cm vagyunk :D

nika70
Salgótarján
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 523.45.jpg[/img]


a többi beigért kép :P :P :P :P :P
kismama18
 
 


hupsz.az eggyiket kétszer tettem fel :oops:
kismama18
 
 


Hello

Mi is ma voltunk oltáson.
Bence 6570g és 63 cm.

OLTÁS:
Nekünk mondta a doktornő hogy fél lázcsillapító kúpot délben miután haza mentünk ,és este adjak neki.
Szegénykémet jól kiütötte alszik egyfolytában.
De egy hős volt nem sírt!!
Nagyon féltem mert a lányomhoz inkább kijött az orvos úgy üvöltött mindíg!
Bence nagyon ügyi volt!

A babás fotók nagyon cukik!
Gyönyörű gyermeke van mindenkinek!

A tegnapi jókedv fotóból teszek fel még egyet.
Kép

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Zsana, bizony, holnap már két hónaposak vagyunk! Ti mikor kaptok szurit? Mi holnap megyünk dokinénihez, de lehet, hogy nem adatom még be. Ugyanis vasárnap lesz a keresztelője Dominak, félek, nehogy belázasodjon és nagyon nyűgös legyen tőle. Majd meglátom, mit mond a doki.

Egyébként szerintem neked egy angyalian jó babád van, nagyon szerencsés vagy vele. Rázhatok én bármiféle csörgőt neki, zenélhetek, még fejre is állhatok, ha nem veszem fel, ordít. De úgy, hogy fuldoklik. Én nem tudom, mit rontottam el vele. A ma délutánt is a kezemben töltötte, most dőlt ki a fáradtságtól. De lehet, hogy csak két percet fog aludni.

Pannica, szerencsére én nem éreztem a császár-sebemen semmit az időjárás változás miatt.

Akira, GRATULÁLOK!! És persze mindkettőtöknek jó egészséget és sok-sok tejet kívánok.

Őzi, köszi szépen a jó tanácsokat és a segítséget. Tornáztatom, kínzom szegény babámat. De ettől talán jobban ki is fárad (amit én nagy gonoszan nem bánok olyan nagyon). Bár még hosszú alvásokig nem jutottunk, de már pár perceket eltölt a kiságyban. Remélem, hogy nem lesz gond a lábával és használni fog neki a torna.

Van olyan, aki fürdette már a babáját nagy kádban? Mi már kipróbáltuk, vagyis együtt fürdött velem. Nagyon tetszett neki, rugdosott nagyokat. Tervezi valaki, hogy majd babaúszásra viszi a babáját? Mi majd szeretnénk, bár nem tudom, ő mit fog hozzá szólni. Mindenesetre ki szeretnénk próbálni.

Nagyon édesek a babák mind a képeken!

Dijcsi, ma Domi se nagyon akart enni, kész cirkusz volt a kajálás. Remélem, hogy nem lesz semmi baja.

Luisa, Laurának jobbulást kívánok!

KépKép
nanett
 
 


Dijcsi, nagyon kis édes Márk, hát nem úgy néz ki, mint akinek nincs étvágya!

A hasi és kopona Uh valami javasolt vagy kötelező vizsgálat? Nálunk nem volt róla szó :!: :?:

Livi, nagy szerencsétek van, hogy ilyen gyorsan elkelt a lakás! Ez tényleg nagy 'szám' ! :)

Panica, mióta nyúl Athina a tárgyakért? Haláli ebben a szürke rugiban!

Luisa, pont ilyen járvány van, remélem, hogy már túlvagytok rajta! Jobbulást, és vigyázzatok magatokra! :?

Dojika, Zsófi nagyon kis helyes. Ez babaülés amiben van? Mikortól lehet így ültetni?

Kismama, hogy csinálod, hogy Patriknak minden képen olyan kis elégedett arca van?

Zsu, nektek minden képetek jól sikerül? mert amiket felteszel mind nagyon jók..... :lol:

Nika, Nanett, Zsu, kíváncsi vagyok az oltással kapcs. tapasztalatokra. Kérlek, majd írjatok még, hogy látok-e változást, ami összefüggésbe hozható....

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Őzi, Vitte, jól vagytok? Hogy pont akkor tudok jönni, amikor Ti nem, remélem, azért élesben is találkozunk... :D Apropó, a találkozó...gondolkodtam, hogy segítenék a szervezésben, de egyedül nem vállalom, mert tényleg most nincs rá kapacitásom...

Most éppen ébren tartom Blankát, hátha éjszaka kicsit hosszabban tudunk aludni. Megyek is, mert a tegnapi éjszaka is kemény volt.

Puszi, jó pihenést mindenkinek,

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!
Új vagyok a Babaneten, mindenkinek gratulálok a babájához :D

Nagyon megköszönném, ha Ti, mint nálam már tapasztaltabbak segítenétek egy kicsit. Pillanatnyilag a 31. héten járunk és most kezdtem el megismerkedni a fájó-viszkető-vérző aranyér "örömeivel". Az orvosom és a védőnő is azt mondta, nem tudom elkerülni, ha hajlamos vagyok rá, de kérjek a gyógyszertárban valamilyen készítményt és intimtornázzak. Van ugyan a topikok között, amelyik vénatágulattal és érproblémákkal foglalkozik, de elég régiek a hozzászólások. A jelenlegi kellemetlenségeken felül kicsit félek, mi lesz ebből a szülésnél (hallottam, akinek alma nagyságú lett). A neten egyelőre Varázsdió krémet és Detralex kapszulát találtam mint állítólag leghatékonyabb szereket.

Ha volt valakinek ilyen problémája és sikeresen kezelte, megosztaná velem?
bogyobo
 
 


Zsu: szép nagy babád van és ti is szépek vagytok.
Én nem adtam neki lázcsillapitót feleslegesen nem nyomom le a höjét de hála istennek nem is lázasodott be.Nekünk azt mondta dokinéni hogy ettöl az új fajta kombinációtól már nem lázasodnak be.Én meg nem szeretek feleslegesen gyógyszert adni a babának de ez csak az én parám .Nem akarok megbántani senkit sem aki másként vélekedik :D:D:D:D:D:D:D

Bogyobo: üdv közöttünk sajna nekem nem voltak ilyen problémáim :(


Szépek a gyerköcök mindig öröm öket nézni lassan csinálok megint én is a drágámról.

nika70
Salgótarján
 
 


Hello LÁNYOK!

Na, tegbap voltunk csípőszűrésen az SZTK-ban.... na, hát ez nem normális ami ott van!!! Ha az anyu nincs velem, biztos rötög hazamegyek!!! Kis folyosón legalább 50 ember... az egyik része nyugdíjjas a másik kisbabával anyuka.... két ajtón hívják be az embereket... mind a két ajtónál tolonganak főleg a nyugdíjjasok! Félreértés ne essék semmi bajom az idősebbekkel, tisztelem őket, de az ajtóra nagybetűkkel ki van írva, hogy a csecsemőket engedjék előre.... na szóval én rögtön idegbe tettem magamat, hogy itt soha nem jutunk be, de szerencsére anyu lélekjelenlétének, 5 perc múlva bent voltunk, ill. bementünk egy bácsival aki a leleteit hozta vissza. Akkor ez már nem érdekelt. Büdös volt meleg és semmi levegő. Drága kisfiam viszont nagyon jól viselkedett, nem győztem dícsérni! Na, az orvos sem volt semmi, kézmosás nuku, mg jó hogy vittünk pelust amivel leterítettük a vizsgáló asztalt mert azt sem fertőtlenítették, ja azt meg már végképp nem értem, hogy lehet, hogy egy helyen vizsgálják a kicsiket és a felnőtteket???!!! Nem tudom az ÁNTSZ erról tud??? Na, mindegy Bálinttal minden rendben, a bal oldalon kicsit kötöttek az izmai, így azt tornáztatni kell. Ja, még nem is mondtam, hogy szegény gyereknek egyszer úgy megtekerte a lábát, hogy sírt. Erre én elkezdtem csitítani, sajnáltam őt, majd a doki azt mondja, hagyjam őt nem zavarja hogy sír! :twisted: na szóval kivoltam tegnap.... Bálint viszont angyal módjára viselkedett egy hangja sem volt utána, szépen kocsiztunk haza, majd jót játszottunk.
Bocs, hogy így kifakadtam, de ez az amihez aztán tényleg nem kellene pénz, csak egy kis szervezés az SZTK részéről, hogy egy bizonyos időben csak a babákat fogadja, utána meg a felnőtteket nem? Arról nem is beszélve, hogy már utána sajnáltam azokat, akik nem voltak ilyen merészek mint mi és szépen csendben várakoztak a kicsi babájukkal, a meleg bűzős helyen. Egyébként azért itt volt egy néni, aki nagyon kedvesen várt és folyton azt hajtogatta az anyukáknak, hogy menjenek csak be nem fogalkozzanak semmivel, mert a babáknak előre kell menni. Pedig gondolom Ő is már ott ülhetett pár órája...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


A LÉNYEG VISZONT, HOGY 2 HÓNAPOSAK VAGYUNK!!!

Nanett: boldog hónapfordulót Nektek is!!!

Bacilivi: nem is írtam, hogy imádom a Dalmáról készült, néha szinte művészi fotókat! Annyira szép rajtuk! Már alig várom, hogy minden babát és mamát láthassak élőben!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Hulla fáradtan benézek egy kicsit hozzátok. A nagyobbik lányom 3 napja hisztizősre vette a dolgot, még hajnali 1/2 1-kor sem alszik, mindenért a kicsit hibáztatja. Szerintetek még most jön ki a féltékenység rajta? Mi a francot kezdjek vele? Nem vagyok egy lelkizős típus, de tegnap már kiborult a bili, sírtam egy jó nagy adagot. Hát egy kicsit gázos ez a kétgyerekes téma jelenleg nálunk.

Tegnap voltunk tanácsadáson, 4800 gramm és 56 cm. DE :( köldöksérvünk van, vagy valami ilyesmi. Azt mondta a doktornő, hogy ez nem nagy baj, lehet hogy kinövi, de ha nem akkor 1 éves kora után sebészetileg beavatkoznak. Mikor megszületett, mondták, hogy nagyon vastag a köldökzsinór, de hamar rendbejött, és csak egy picit nagyobb bőr maradt rajta. A dokinő mikor először megvizsgálta itthon, azt mondta nincs aggodalomra ok. Most meg a frászt hozza rám!!! Azt mondta, hogy ne hagyjam sírni és ne erőlködjön!!! :wink: Ti tudtok erről valamit, valakinek
volt-van már hasonló?

Pannica: Rájöttem, hogy frontérzékeny lettem (eddig sose voltam), ha esik az eső az én fejem szinte görcsölve fáj. Az első gyerkőccel szerzett gátsebem szülésig (3 évig) végig érzékeny volt, menszesz, időjárásváltozás, stressz hatására fájt. A mostanival, bár ugyanott van, csak kisebb egyelőre nincs bajom. A házasélet beindulása sem volt egyszerű az első szülés után, most is félek tőle egy kicsit, hogy milyen lesz, mert az elsőnél jól elvette egy időre a kedvemet. Szegény férjemet úgy sajnáltam :oops: !

Vicuska: nálunk is van erőlködés, de alszik közben. Most a köldöksérv miatt a dokinő azt mondta, hogy ne hagyjam erőlködni!!! Hát mit csináljak vele, ez szerintem kivitelezhetetlen! Vagy nem?

Kilók: Első gyerekkel 25 kilót híztam, vagy 15 megmaradt belőle a második terhességre is. Most 7-et híztam, az már le is ment, de az előző 15-öt még le kellene adni.

Nálatok a tej mennyigégét befolyásolja a kaja? Én nem tudom, de nálam az édes üdítők és a tojás rendesen megnyomja a mennyiséget. Csak hát már tojás undorom van, meg hát az üdítő végett egy dekát se fogyok, sőt szerintem ha Bazsi így folytatja az evést még hízás lesz belőle.

Nanett: Vígasztlásképpen: az első gyerkőcm 10 hónapos koráig csak ölben volt hajlandó aludni, Halász Judit: Micimackójára. Hát mit mondjak, nem volt egy egyszerű mutatvány a 11 kilóját 1 óra hosszat ringatni ölben. Megfogadtam, hogy a második gyerekkel már nem csinálom ezt, egyelőre nem igényli, de ha kellene újra csinálnám.

Nektek cumiznak a gyerekek? Az enyém nem fogadja el, de az öklét tömködi a szájába, azzal nyugtatja magát. A cumitól elkezd sírni!

Na egyelőre ennyi, megyek játszani a nagyobbal.

Üdv: Barbi Kép
bbarbee
 
 


Zsana: Nálunk ezt úgy oldották meg hogy 11-töl csak a babáknak rendelnek és idöpontot adnak.Mikor mi voltunk egy felnött sem volt csak babák.Mi nekünk még hátravan a csipö uh azt azért nem csinálták meg akkor mikor voltunk mert az a doki nem ért az uh-hoz vagy nem tudom ezért szerdán 11-re megyünk csipö uh-ra.

Nálunk cumi uyg müködik hogy amikor készül aludni akkor elfogadja egyébként köpködi kifelé.

nika70
Salgótarján
 
 


Bogyobo: nekem a terhesség alatt nem volt ilyen problémám szerencsére, de hallottam, hogy sokakanak kijön a végére... viszont a szülés után nekem is volt, de nem túl vészes, 3 hét alatt rendben is jött. (kentem) Hát, olyat én még nem is hallottam, hogy alma nagyságúvá nőtt!??? :roll: remélem neked nem lesz ilyen problémád.... jó pocakosodást! Pihenj sokat amíg lehet! :wink:

Nika: várjuk a friss képeket Gegéről!

Csajok! Mindenkire szavaztam! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nanett: egyébként nem gondolom, hogy bármit is elrontottál! Minden gyerek más és más. Ha kellene és Bálint nagyon ordítana, biztos én is ringatnám egész nap!!! Kitartás. Egyszer vége lesz... Mi újság az evéssel? Azon gondolkoztam, hogy eleinte Bálint is nagyon sokat bukott. Most már kevesebbet ahogy nő. Biztos ezt is lassan kinövik, vagy a minimálisra csökken. Remélem. Az Uh nem mutatott ki semmi rendellenességet gondolom, így nincs min aggódni, az a lényeg, hogy szervi elváltozása nincs. Ti voltatok már csípő szűrésen?

Nika: na, úgy tűnik máshol ezt meg tudják oldani. Akkor itt miért nem??? Szerencsés vagy. Úgy látom nálatok odafigyelnek dolgokra... Itt az SZTK-ban nincs UH. ! hónaposan kontrollra kellene visszavinnem, de én inkább kérek beutalót a Honvédba, ahol van UH és nem rögtön röngenezik a kis alsó testét. Nem hiszem, hogy túl jó lenne, az éppen kialakulóban, fejlődésben lévő szerbeinek...

Vicuska: Vackor is nagyon tud erőlködni az óriás kakival... nyög és közben vörösödik a fejecskéje. Szegényt én is szoktam sajnálni, de annak örülök, hogy nem sír, így valószínű, hogy ez nem fáj nekik. Szerintem nyugodj meg. Ez normális. Mi felnőttek is néha megküzdünk a WC-n... 8)

[b]Vitte, Luisa: Adjatok valami életjelet!!![/b]

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Pannica: mindig elelejtem leírni: ugyan apukát nem láttam, de szerintem ez a kiscsaj sokban Rád hasonlít!!! :wink: Nagyon ügyes már, ahogy figyel!

Bbarbee: sajnos nem nagyon tudok okos lenni a problémádban, mivel nekünk ez az első babánk... viszont azt hallottam, hogy különös odafigyelést ígényel az idősebb gyermek ilyenkor, amit az ő helyzetében meg is tudok érteni. Nem tudom, hogy megoldható e az, hogy minden nap csak egyedül vele foglalkozzál egy kis időt, vagy vidd el játszótérre, és addig tudna e valaki vigyázni a picire, aki egyébként tündéri! A nagyobb gyerkőcről is tehetnél fel képet. Szóval nem egyszerű a helyzeted... a barátnőmnél nincs 1 év korkülönbség... nagyon neház volt neki, de nagyon fontos, hogy anya csak vele legyen mindan nap egy kicsit, úgy hogy a kisbabáról nem is esik szó... és van vele valaki, hogy ne kelljen hozzá ugrálni, mert akkor már megint azt érezheti, hogy a kicsi fontosabb... nem utom segítettem e valami. :roll:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


sziasztok!

Oltás: én beadtam neki a kúpot.
Kicsit kiütötte, aludt egy jó nagyot.
Nem szívesen adok neki én sem gyógyszert,de hallgattam a doktornénire.

Babaúszás:én szándékozom vinni a jövő hónaptól.
ha tetszik neki akkor járunk, ha nem akkor nem erőltetem.
Az ismerősünk kislánya jár 3 hónapos kora óta most 1,5 éves imádja a vizet.
úszik anyahátán.Tündéri kiscsaj!

A védőnők szerveznek babamasszázs tanfolyamot,oda is megyünk csak a 3 hót kell betöltenije.

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a jobbulás kívánságokat, talán túl vagyunk a víruson, de a betegség óta megváltoztak az evési szokásain... Tegnap nagyon szépen evett délelőtt, kora délután bepuszilt 140-et, azóta örülök, ha megvan a 70, nyűgösen eszik, eltart néha a kajálás 1 órát (eddig max 20 perc volt)... Nálatok volt ilyne? Eddig mindig egy mellből evett, de 10 perc kajcsi után ordít, akkor megnyugszik, amikor odaadom neki a másikat, de összességében keveset eszik, mondom 70 körül...
Ja és azt vettem észre az Infacoltól (tegnap óta adom), nincs olyan étvágy, volt valakinek tapasztalata?
Védőnő mondta, hogy fejjek, elkezdtem, van aki fej? Ti 2 vagy 1 mellből etettek? Kérlek írjátok le, most kicsit beparáztam...

Zsana:
gratula nektek a 2 hónaphoz!!! a csípőszűrés tényleg rémálom lehetett, mi 5.-én megyünk a Péterfybe, kiváncsi vagyok...

Zsu:
Bence hatalmas, nagyon szépek a méretei. Mi is szeretnénk majd menni babaúszásra!!! De úgy tudom, csak 3 hónapos kor után lehet. Szólj, ha megvan hova mentek!!!

Nanett:
nektek is gratula a 2. hónaphoz. Vasárnap lesz a kersztelő? jaj de jó!!! Milyen ruciban lesz? reméljük szép időtök lesz!!!
Mi májusra tervezzük...

Lilo:
milyen járvány? én nem hallottam róla, mesélj!! Ti jól vagytok? Kajcsizás megy?

Dijcsi:
annyira cuki Márk, ahol nyujtózkodik!!

Bacilivi:
az a rózsaszín sapkás fotó!!!! Tündéri!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


zsan pedig Salgótarján nem a legjobb leggazdagabb város mégis megoldják hát ez van :( sajnálom hogy nálatok igy megy :(

Na akkor pár kép ezek frissek tegnapi meg mai :9
Kép

Kép

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


upsz az egyik kétszer ezt akartam még :) Kép

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: