Új privát üzeneted érkezett!

Nyuszifülű,

teljesen igazad van, én is néha majd szétrobbanok attól az elképesztő szemétségtől, ami az egészségügyben megy, de inkább nem írom le, mit gondolok, mert nem tudnám úgy megfogalmazni, hogy eltűrje a nyomdafestéket (vagyis a billentyűzetet). :evil: Az "ügyeletesnél szülni" opcióról én is hallottam, ha a saját dokidat akarod behívni, kb. 25.000 forint. De persze ezt sem tudni, hogy akkor most tényleg így lesz-e, vagy mi. Én már elhatároztam, hogy amikor legközelebb megyek a védőnőhöz (február második felében), rákérdezek az összes ilyenre, ami eszembe jut, mert nem ma kezdte a szakmát, úgy láttam, elég tájékozott, és rendes is, szóval lehet vele ilyesmiről is beszélni.

Robcsi,

az sem semmi, amit veled előadtak... :shock:

italoman
 
 


Nyuszifülű, te is fenn vagy az iwiwen? Ha igen, írj privit, légy szíves!

italoman
 
 


Sziasztok!

Apunak, agyérgörcse, vagy agydaganata van. Még nemtudják pontosan, holnapra lesz ct eredmény. Ma már semmit nem értett abból, amit hozzá beszéltünk, és már egyik karját sem tudja használni. Anyu etette, és itatta. Csak azt mondogatja, hogy most akkor mi lesz. Öcsémmel még 5óra körül visszamegyünk.

Kép
mona76
 
 

 
 

Sziasztok!

Üdv az új kismamiknak!

Mona:
Mielőbbi jobbulást az apukádnak!

Times:
Köszi az infót a tarkóredőről, majd holnap kiderül mi a helyzet nálunk. Remélem minden rendben lesz :)

Én is magándokihoz járok, s amikor a 8. héten volt kisebb vérzésem (barnás), akkor vittem a nődokim papírját a háziorvosomhoz, ő meg minden gond nélkül kiírt.

Anyukám úgy hallotta, hogy a kismamáknak nem kell fizetni vizitdíjat a vizsgálatokkor, de azóta már annyi változásról hallottam, hogy fogalmam sincs, ez így maradt-e. :(

Sajnos az ügyeletes dokinál való szülés igaz, és a legfelháborítóbbnak azt tartottam, hogy az Egészségügyi minisztériumtól valami nő (nevét nem tudom, de ha a hangját meghallom, már feláll a hátamon a szőr), mégegyszer írom: NŐ, mondta: "akkor már olyan mindegy ki van ott". Nem hittem a fülemnek, hogy egy NŐ ilyet mond. Természetesen nem mindegy, nem véletlenül vagyok a 3. nődokinál.
Így én már tudom, ha tényleg bevezetik én triplán fogok fizetni: 1x a nődokimnak, 1x a kórháznak, ha nem ő lesz ügyeletben és akkor is fizethetek a kórháznak, ha nem esik a 3 körzetünkbe eső kórházak egyike közé (sőt, lehet, hogy addig bezárják, vagy eladják).
Tényleg, nincs valaki köztetek, aki szintén a Szabolcs utcai kórházba menne? Nem tud róla valamit? Mi várható?

Bocsi, ha hosszú voltam, de ami az eg-ügyben történik, egyszerűen felháborít.

Kép
katkala
 
 


Megint én!

Az előbbi felháborodásomban, majdnem elfelejtettem leírni a legfontosabbat, ami miatt most felnéztem az oldalra, s úgy gondoltam, talán Titeket is érdekelhet ez az új élményem :D

Éjszaka a babánkkal álmodtam: gyönyörű fiúnk született :) Az álmom végén megjegyeztem a férjemnek, hogy "ezekszerint az anyai megérzésem hamis volt", ugyanis nemrégiben mondtam neki (a valóságban), hogy szerintem lány lesz, mert csak lány nevek jutnak eszembe, amikor a néven gondolkozom.
Ezután a mondat után felébredtem, és bugyogó hangokat hallottam a pocim felől :D
Vajon, jelezni akart valamit? Esetleg pont azt, hogy fiú lesz?
Mindenesetre nagyon jó érzés volt, és a lényeg, hogy egészséges legyen!

Mindenkinek hasonló jó élményeket kívánok, mint amilyen az én álmom volt!

Kép
katkala
 
 


Sziasztok Kisanyócák! :-)

Mona, sajnálom apukádat.

A képek nagyon aranyosak! Mindenkinek gratulálok a jó hírekhez. Nagyon várom már a szerdát, hogy mehessünk az Istenhegyi Klinikára. Csütörtökön pedig a 12. heti uh.

Mona, Gasztonyi doktor van szerdánként is a Klinikán? Olyan jókat írtál, hogy szeretném ha Ő lenne bent.

Mamiblue, üdv köztünk!

Mirosz, gratula a jó hírekhez!

Az egészségügyes témákban teljesen igazatok van. Kusza, érthetetlen, teljesen kiszolgáltatott az ember!

Kép
nap12
 
 


Mona,

nagyon sajnálom apukádat meg a családotokat. :( De ne adjátok fel, hallottam már ilyen esetekről, és fel lehet belőle épülni, a saját szememmel láttam. Persze a ti támogatásotok nagyon fontos ilyenkor. Gondolkozz pozitívan, ha nehéz is, apukádnak és a babának is az tesz jót!

Katkala,

teljesen egyetértek azzal, amit írtál, én már inkább ezért nem is nézek-hallgatok semmit, mert az ilyeneken halálra idegesítem magam. Annyit meg nem érnek az ilyen alakok, mint ez a nő is. Egyébként az unokatesóm is most vár babát, és ő a Szabolcs utcába jár dokihoz. Ő is azt mondta, hogy bizonytalan a helyzet, de majd pénteken úgyis találkozom vele, ha akarod, megkérdezem, milyen fejleményekről hallott.
Ja, és nagyon kommunikatív babád van! :D

italoman
 
 


Sziasztok Kismamák!

Mamiblue: üdv a csapatban.

Mona: sajnálom apukádat, biztos nehéz lehet neked mostanában, én a nagymamám miatt voltam teljesen lehangolva, de azóta már jobban van, otthon van, és már tud menni elesés nélkül.

Én holnap megyek tarkóredő szűrésre, szorítsatok, majd holnap este jövök és írom, hogy mi volt.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Márkanyuka, drukkolunk! :D
Hű, de sűrű hetünk lesz!

italoman
 
 


Hát attól a nőtől nekem kinyílik a bicska a zsebemben. Azért kívánom neki, ha 1-x odakerül, valami béna dokinál kelljen szülnie.

Nálunk is az a helyzet, hogy egyenlőre úgy néz ki a helyi kórház nem marad meg. Nagyon jó lenne, ha sikerülni valahogy kibumlizni a helyi vezetésnek, hogy megmaradjon, mert a szülészete nagyon jó. És persze én addig amíg ez ki nem derül nem tudok igazán orvost választani, mert most ahhoz járok akinél a kislányom született, de ő már nem vállal szülést, úgyhogy ha meg is marad a kórház valaki mást kell választanom.

Erről a fantasztikus nőszemélyről jut eszembe, a kismama magazin októberi vagy novemberi számában nyilatkozott róla, hogy mennyire jó lesz a kismamáknak, hogy nem kell a dokinak fizetni a szülésért, mert fizet a kórháznak és ez milyen jó. Én nem tudom miből gondolja, hogy egy doki, aki amúgy 50-70 ezreket felmarkol 1 szülésért, beéri majd a 25-30 e Ftból rá eső részével, mert ezt amit a kórháznak fizet az ember ebből állítólag kap a szülésznő, orvos.

Tényleg bárki, bármilyen új infót szerez azonnal tegye közzé, mert nagyon a neten sem találni ezekről a témákról pontos információkat.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Mona: Kitartás, szépen fel lehet épülni egy agyvérzésből, bár gondolom ez csekély vigasz.

Szóval, egy topikban a szigetszentmiklósiban már leírtam, hogy mit olvastam a dél-pestis topikban!:) Ott azt vezették be, hogy a sima komplikáció mentes szüléseket a szülésznők vezetik le, ők is varrnak! Ha gond van akkor természetesen az ügyeletes dokit hívják! De ha vki ragaszkodik a saját dokijához, akkor igen ki kell fizetni ezt a 20-30 e ft-ot! Plussz természetesen a dokidnak is fizetni kell, gondolom megállapodás szerint!

Voltunk a mi is a kombnált teszten! Minden rendben van!:) Mondták, hogy az AFP-m is valószínű alacsony lesz, mert ezek az értékek is 1 alatt voltak picivel! De olyan édes volt a pici, úgy mozgott mint egy kis kukac, és a hátát mutatta nekünk végig! Ugyhogy nem derült ki, hogy kishugi lesz-e, csajok nagyon lányt várnak, le akarják passzolni a babáikat!

Nekem vannak élményeim,ügyeletesnél szültem! Mivel a dokim az ország talán legmesszebbi pontján "telelt" (dec.27.), és már nem ért volna oda. Na az ügyeletes kijelentette, hogy ő ugyan el nem vállal engem, mert nagyon fent van a baba és nagyon nagy is, szerinte császár lesz és őt nem érdekli. De a szülésznők olyan aranyosak voltak. Aztán szerencsére 2 óra múlva műszakváltás volt, na ott a szülésznő nem volt szimpi, de a doki rendes volt és kb 1 óra múlva simán megszületett Tamara.
Tök jó, hogy eddig mindenkinek jó a tarkóredő értéke! Márkanyuka, bizti neked is rendben lesz! Sógórnőmnek magas lett 4 mm, sőt az AFP-je sem lett jó, de azt nem tudom, hogy magas vagy alacsony lett-e. Mégis azt mondták neki a 18. heti uh alapján, hogy egészésges a babája!

hu, remélem nem voltam hosszú!

Szép estét Mindenkinek!

judit

mamiblue
 
 


Mona
Jobbulást apukádnak, apumnak agyérgörcse volt, de ő már teljesen rendbe jött, szorítok apudért.

Katkala
Mikor a Gergőmet vártam, én is megálmodtam a szülésemet, de reggel úgy emlékeztem rá, mintha meg is történt volna. Kislányom született és a Józsim adott neki nevet: NELLI (remélem nem bántok meg vele senkit, de nekem ez a név nem tetszik) Valószínű az álmomban azért ez jött elő, mert volt egy mese a Nelli az elefánt, és mikor nagy lett a pocakom, mindig ezt énekelte nekem a párom: Nelli az elefánt itt van itt...
De a lényeg, nekem azt mondták, hogy általában ellenkező nemű lesz a baba, mint az álmunkban ahogy szerepelt. Nekem bejött, kislánnyal álmodtam fiú lett.

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!
Most értünk haza, de legszívesebben ott éjszakáztam volna. Este hétkor meglett a ct eredmény, és agyvérzése van apunak. Annyira sajnáltam, majd megszakadt a szívem, próbált valamit magyarázni, de ugye kimondani nem tudta. Holnap délelött megyünk, remélem már többet tudnak mondani.
Csajok nagyon köszönöm a jókívánságotokat.
Volt valakinek ilyen tapasztalata ismerősnél, rokonnál, hogy agyvérzést kapott, és a kezeit nem mozgatta, nem tudott beszélni, és nem is igazán értette mit mondanak neki.
Mindenkinek szúrkolok, aki mostanában megy orvoshoz, remélem nemsokára tudok jönni már intenzívebben.
Pussz.

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!

Ne csüggedj, bármennyire is rémesen néz ki most a helyzet, fel fog épülni apukád. Akit én ismerek ugyanezzel, az úgy helyrejött, hogy meg nem mondanád, mi volt a baja. De ehhez nagyon kitartó akaraterő kellett. Az tett például nagyon jót, hogy gyakorlatilag az első pillanattól kezdve egy teniszlabdát nyomogatott a kezével konokul. Persze az elején szinte meg sem tudta mozdítani, de hozzáértő emberek magyarázták egyszer nekem, hogy miért fontos folyamatosan mozgatni az idegeket meg a nem igazán értem, miket. A lényeg az, hogy dolgoztatni kell, és akkor maradéktalanul helyrejön. És erre tök jó a teniszlabda. Persze nyilván az orvosok is adnak majd jó tanácsokat. De a legfontosabb nyilván a ti segítő jelenlétetek. Szóval ne engedjétek, hogy elhagyja majd magát!
És tudom, könnyű mondani, de próbálj meg pihenni is, mert neked és a babónak is az kell.

A holnapi UH-soknak is egy nagy drukk! :)

italoman
 
 


Jó reggelt Kismamik!

Mona szorítunk apudnak!!!!!


Lányok! Akkor mi van ha nem fizetek egy árva petákot sem???????? Kidobnak a kórházból????? ( apropo nem vagyok ebben profi de ezt előtte vagy utána szokták odaadni???)
2-3 havi pelenka árát simán meg lehetne spórolni. :)

Jajj én is álmodtam. Én hétvégén. Ez már a második álmom. Nem láttam csak az arcát éreztem az arcomon, és éreztem az illatát. Karolta át a nyakamat, és hallottam hogy szuszog. Nagyon jó volt, vigyorogva keltem fel.
HOlnap megyek tarkóredőt nézetni......Szorítsatok nekem is!!!
Tényleg van akinek ma van!!! Mennek ezerrel a durkkok!!!! :lol:
nyuszifülû
 
 


Jó reggelt kismamák!!!

Mona!
Szorítunk apudnak, de tényleg próbálj meg pihenni!!!

Nyuszifülű
A hálapénzt azt varratszedéskor vizsgálat után szokás adni. De hogy a kórháznak, ha kell fizetni azt nem tudom.
Én mondjuk szerencsésnek mondhatom magam, mert itt Győrben bárkihez kerülnék nem hiszem, hogy gond lenne.

De hogy most hogyan lesz??? Azt nem tudom... A Gergőnél a vége felé kérdezett rá a doki, hogy szeretnék e nála szülni? Igent mondtam, nagyon jó is volt, végig nagyon odafigyelt rám, amikor megszületett a picurom egy kicsit megkaptam olyan mázosan, aztán letisztították rendbe rakták, és ő kirohant vele anyuékhoz, meg a páromhoz megmutatni nekik, és persze becsalta a páromat, hogy már rend van már nem fog látni semmi véreset, arra a 2 órai megfigyelésre igen is tessék bejönni. Nagyon jó fej volt. (40e-t adtunk, de biztos nem tartotta kevésnek, mert másnap is megnézett a kórteremben, s mikor hazamehettünk akkor is elköszönt és szólt, hogy találkozunk 6 hét múlva)
De most hát nem tudom. Nem hiszem, hogy nagyon belefér a kasszánkban 30e a kórháznak, + Xe a dokinak, ráadásul ikerszülés!!! Tudom, hogy az ember bármit megadna, de ez azért túlzás... Ráadásul havonta 6e a vizsgálat + 2e az UH. Ja és már néztünk ikerbabakocsikat is hát az árukat inkább nem is írom le...
Jaj bocsi, egy kicsit elszaladt velem a ló....
Ne haragudjatok, még nagyon reggel van....

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Nyuszifülű, arra gondolsz, ha felkérsz egy dokit, hogy nála akarsz szülni és ő vezeti le a szülést mikor kell "tejelni"? A nagy többség varratszedéskor fizet ilyenkor, én is akkor adtam oda neki. Ha esetleg nincs varrat, akkor is megvizsgálnak mielőtt hazaengednek a kórházból és ezt álltalánban az a doki teszi, akinél szültél. Akkor is oda lehet adni a pénzt.
Azért így már nagyon durva, fizess 30-at a kórháznak, min. 50-et a dokinak, ha nem akarsz esetleg egy pancsernél szülni. Hát én nem tudom a gyesemből hogyan fogok ennyi pénzt összeszedni. :(

Mona, én ismerek egy férfit, akinek nagyon erős agyvérzése volt, a dokik szinte teljesen lemondtak róla, az egyik oldala teljesen lebénult, egyáltalán nem tudott beszélni, de mégis felépült. Persze nem egyik napról a másikra kellet hozzá kb. fél év, de felépült.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Times, ha megteszik és bezárják a helyi kórházat, akkor én is Győrbe akarok menni. Csak nem tudom, hogy mehetek-e, mert én megyén kívüli vagyok. De legfeljebb bejelentkezek a barátnőmhöz arra az időre :)

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Itt szerintem minden dokinak van privát rendelője, s mindegyikhez rengetegen járnak és nem csak kismamák, rákszűrés + egyéb gondok. Nálunk a kórházba alig-alig járnak rendelésre. A nővérem nem akart privi menni, bejelentkezett 3 nap múlva már mehetett is, és azt mondta szinte üres volt a folyosó, ja és előbb behívták, mint az időpontja ahogy volt...
Szerintem lehet, hogy még itt ezt a kórháznak járó 30e-t is lehet, hogy vhogy elrendezik.
A védőnőmet már kérdeztem, azt mondja, hogy ő egyenlőre azt hallotta, hogy itt Győrben úgy eloszlanak az orvosok között a kismamák, hogy nem biztos, hogy bevezetik, de ha szigorúan veszik a kötelezőt akkor ki tudja.

Kép
Kép
times
 
 


Na ezt most jól megfogalmazta, még lehet hogy alszom...
Vagy csak az idő miatt van, nálunk csúnya az ég beborult rendesen, tegnap olyan jó kedvem volt a napsütéstől...

Kép
Kép
times
 
 


Mona, szerintem időben elkapták apudnál a dolgokat, így nagyon nagy az esély arra,hogy rendbejöjjön. agvérzés után az első pár nap-hét kritikus, de utána rohamos felépülés is jöhet, és úgyis járni fog terápiára is. szerintem minden rendben lesz! tudom,hogy nehéz, de nyugi, a babának is!!!!!
dimet
 
 


Megvan a végleges kórházbezárási lista és szerencsére a mi kórházunk az utolsó pillanatban megmenekült!

Felteszem a linket.

http://www.hirtv.hu/?tPath=/belfold/&article_hid=137469

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=395716&rvt=2&redirect=false&norel=1&PHPSESSID=cc1aa7268bbd29af57159ae16651807f&pass=2

Kép
Kép
robcsi03
 
 


nap, igen szerdán van a Gasztonyi, csak kedden nem rendel.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Mona, remélem jobban van apukád!

Ki is volt ma 12. heti uh-on? Drukkoltam nagyon! Én holnap megyek! Próbálok nem izgulni! Kiváncsi vagyok, hogy lesz -e nagy eltérés a holnap az Istenhegyin mért és az itteni kórház csütörtökön mért adatai között. Remélem nem! :)

Nem semmi ez a kórházbezárásos dolog...

Kép
nap12
 
 


Sziasztok Kismamák!

Megjöttem az UH-ról, minden rendben van, több mint 1 órát vártam a fiammal, mire sorra kerültem, szegény már nagyon unta magát. Megcsinálta a rákszűrést, valamint a tenyésztést is. Én nem értem ezt az UH-ot, mert másfél hete 10+6 voltam, most pedig 13+5, én úgy számoltam, hogy ma vagyok 12+4. Vagy a gyerek fejlődik ilyen ütemben, pedig nem szedek semmit, igaz a kaját nem vonom meg magamtól. Leírom az eredményeimet:

placenta: hátsó falon
magzatvíz: norm.
amnion (fogalmam sincs, hogy mi, majd utánanézek): feszes
szívfrekvencia: 168/min.
szívműködés: van

CRL: 65,2 mm
BPD: 24,9 mm
NT (a lényeg): 1,7 mm

koponya/agystruktúra: normálnak látszik
gerinc: épnek tűnik
hasfal: normálnak látszik
hasfal: normálnak látszik
4 szabályosnak ábrázolódó végtag

Mindenkinek ilyen jó eredményt kívánok.

Legközelebb 4 hét múlva kell mennem, az még nagyon sokára lesz!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Utánanéztem mi az az amnion, és ki is akadtam: A magzatot körülvevő hártyából kialakult rostos húr. A terhességek 0.08% fordul elő. Fejlődési hibák kialakulásához vezethet, ha a végtagok köré csavarodik, ami a végtagok lerövidüléséhez, vagy hiányához vezethet.

Remélem nem okoz semmi problémát, a doki azt mondta, hogy minden rendben, erről pedig egy szót sem szólt!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Bocs, hogy itt pánikolok, de megnéztem több oldalt is, amit ez előbb írtam, az az amnion-szalag, az amnion végeredményben a magzatburok. Így most már nyugodt vagyok.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Márkaanyu
Gratula az eredményekhez jól előrehaladtál :)
Milyen sokmindent mértek neked :O
Már én is várom a 18 hetes UH-t a Győrfihez megyek :)

Most csináltam meg a lányom ludacska popsiját a farsangra.

Mona
Apukádnak jobbulást. Kicsit próbálj meg pihenni is hiszen szükséged van rá.
Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Márkanyuka,

gratula az UH-hoz! :)

Nap, Nyuszifülű (meg aki még esetleg holnap megy): drukk-drukk-drukk, és hasonló szép eredményeket! :D

italoman
 
 


Sziasztok!
Mona!
Szerintem,ami a 12. vizsgálat lényege azt megnézték az Istenhegyin is. Én ma vagyok 13 hetes és csak holnap megyek a nődokimhoz erre a vizsgálatra. Kitartás és pozitív hozzáállás, mert ez a legfontosabb a babódnak és apudnak is!

Márkanyuka!
Gratula az erdményekhez.

Jucu!
Megkérdezhetem, hogy hol rendel a Győrfi? Mi az elérhetősége? ( Írhatod priviben is) Pont tegnap olvastam róla egy 2004-es Kismamában, és nagyon szimpatikus volt s gondoltam, hogy a 4 dimenziós Uh-ra elmennék hozzá. Mennyivel előtte kell hozzá bejelentkezni?

A holnapi UH-osoknak Jó híreket kívánok!

Én is holnap megyek, de remélhetőleg az 5 napja mért jó erdmények nem változtak meg. De azon még mindig filózok, hogy szóljak-e a dokimnak az Istenhegyis magánakciómról vagy nem...

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a biztató szavakat.
Már kicsit jobban van apu, ma már megértette mit beszélünk hozzá, és a poharat is megfogta.

Márkanyuka, mi az a tenyésztés? Nekem azt nem csináltak.
Nekem 13+2 ezek voltak az adatok:
CRL:69,8mm
BPD:21,1mm
NT:1,5mm
NB:látható
Ép koponya
Jól telt gyomor és hólyag
Zárt hasfal és mellkas
Normál hasi echogenitás
Négy végtag
Placenta helyzete: mellső fali
Magzatvíz mennyisége: átlagos
Szívműködés: szabályos
Márkanyuka, nálunk miért nagyobb a CRL?
Akkor te is csinálhatsz új vonalzót. Majd én is nekiugrok, ha kicsit több türelmem és időm lesz, és majd a táblát is dobom.

Nap: drukkolunk neked is holnap, meglátod nagy élmény lesz.

Kép
mona76
 
 


Elképesztő ez a kórházbezárásos ügy. Remek lesz így holnapután a Schöpf-Mereibe menni... :shock: Ráadásul nem elég, hogy kijelölnek három kórházat, ahová mehetsz területileg, még meg is szüntetnek belőlük. Nekem pont a Schöpf-Merei az egyik, a másik kettő nem is tudom, melyik. Hátha azokat is megszüntetik, és akkor kiválasztom a legkényelmesebb fővárosi hidat, aztán elmegyek alá szülni. :evil:
Bocs, lányok, de lila a fejem a felháborodástól.

italoman
 
 


Mona: nem tudom, hogy miért van eltérés a CRL-ünk között, de szerintem nincs jelentősége, az lesz majd a lényeg, amikor megszületik. A tenyésztés: hüvelyváladékot vettek, megnézik van-e gomba, baci stb. Ennek 10 nap múlva lesz eredménye. Szerintem ezt azért nézik, nehogy valami fertőzés bejusson a méhünkbe. Gondolom én.

A holnap UH-osoknak én is drukkolok!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Ildi

Sztem én is megyek velwd a híd alá szülni majd.Bár az én dokim a Budai Meddőségiben van ,de ott fizetős lenne minden ahogy hallottam.Jól feladták a leckét :(
Már kérdezgettem a Jahn Ferencbe a volt dokimat /Csákányt/mi lesz ,azt mondta hétfő kedd bent van menjek be beszélhetünk.

CSak az a borzasztó én az Arnoldnál akartam szülni.Annyira emberi volt és annyira kedves ,rendes,de nem lesz 200-300 e FT-om a szülésre.Nagyon letörtem.Kiváncsi vagyok 14-én mit mond majd.
Jó éjt lányok.

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!

Megkérdeztem az egyik kismama ismerősöm, aki előre láthatólag febr. végén fog szülni, hogy beszélt-e az orvosával, erről a fogadok nem fogadok dologról.
És azt mondta neki az orvos, hogy Győrben ilyenről szó sincs!!!
Ő ott lesz a szülésnél bármikor is történjék, és nem kell ezért külön a kórháznak fizetni. (Neki pedig a vizsgálat 7 és 10 szerese van a borítékban)

Mona
Ezek igazán remek hírek, akkor most remélem nyugi van!!! Még sok-sok drukk és szorítás apudnak!

S persze gondolunk azokra is akik holnap mennek UH-ra.
És Gratula a jó eredményekhez!!!


Kórház bezárások :evil: Ezek szörnyű dolgok, eddig, hogyan működhettek??? Most meg miért nem??? Nem vagyok jártas Pesten, de a Heti Hetest néztem, és ott azt mondták, hogy ezekhez a kórházakhoz nagy terület tartozik... (Ez lehet a háttérben???) :evil:

Kép
Kép
times
 
 


Ja és a kis babócáim UH-s adtai:

12 hét + 2 nap
CRL méret: 66 és 68 mm
Nuchalis réteg: 1,2 és 1,4 mm

Kép
Kép
times
 
 


Jucu,

legalább próbáljunk meg egyszerre szülni, úgy hangulatosabb lesz a híd alatt. :wink:
Egyébként ha megtudsz valamit az orvosodtól, ugye, szólsz? Én majd a védőnőt kérdezem meg kb. két hét múlva. Addig meg mérgelődöm. Meg egyelőre a holnaputáni UH miatt izgulok. Remélem, azért még nyitva lesz a kapu... :cry:

italoman
 
 


Sziasztok Lányok,

életjelet adok magamról.
nem voltam több mint egy hétig, mert múlt hét kedden kórházba kerültem, bevéreztem.
a babával minden rendben, tegnap meg is csinálták a 12 UH-t, nekem ezek lettek az eredmények:
CRL: 50mm
BPD: 22 mm
Thorax: 20,5 mm
Nucha: 1,4 mm
A doki azt mondta, ezek teljesen normális, 11+6-nak megfelelő méretek.

Mona,

neked rendszertelen ciklusaid voltak, szerintem a CRL szerint számított napon vagy most.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, most már jól vagy? Nagyon vigyázz ám magadra meg a babára! :(
Örülök a jó eredményeidnek! :)

italoman
 
 


zsuzsi, mit csináltak veled a kórházban, és miért véreztél be?
Nagyon vigyázz magadra, pihenj sokat. :wink:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam, csak elveszett, mikor elküldtem.:( nem volt már kedvem újra írni! Egyébként ma pocsék napom van, úgyhogy már alig várom hogy vége legyen! Remélem mindenki jól van!

Nekem a 13+3 uh-os adatok:
CRL: 78,6 cm
BPD: 20,9 cm

Szép napot mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!

Judit

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Kukk be ide: http://www.mamavar.hu/

Aja
aja
 
 


sziasztok.
képzeljétek, lehet keményedek:( de nemtom biztosan, és akkor érzem,ha fáradt vagyok. de mostanság kicsit fáradtabb vagyok :(
ma megyek dokihoz, mondom is neki. remélem nincs semmi baj!!!
ti szoktatok???
dimet
 
 


Sziasztok!

Dimet, mindenképpen szólj a dokidnak, mert még szerintem nagyon koraiak ezek a keményedések, ha tényleg azt érzed! Normálisan úgy a 20. hét után ha vannak az nem baj.
Majd írd meg mit mondott a dokid!

Zsuzsi, valamelyik nap akartam írni, hogy régen voltál. Remélem már jól vagy/vagytok! Az mindenesetre jó hír, hogy az uh szerint a baba rendben van.

Képzeljétek el este a pocakom olyan csinált mintha a gyomrom korgott volna, csak kicsit halkabban és nem a gyomrom csinálta. Kb. fél percig tartott, de mozgást nem éreztem csak ez az érdekes hang volt.

Márkanyuka, örülök, hogy minden rendben volt az uh-n. :D

Mindenkinek drukk aki ma megy uh-ra, vagy dokihoz!

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Szia Zsuzsi!
Most hogy vagy, mit mondott a doki mitől lehetett, megerőltetted magad?
Pihenj sokat, én is nagyon megijedtem amikor barna volt a bugyim, de a doki lefektetett és így 4 napig volt csak, de kevés és nem piros vér, neked piros volt?
Remélem most már minden renben lesz veled is.
Dimet!
Nem mindenki keményedik és nem egyformán, nekem ez a 3. terhességem, és az előző kettőnél is egész korán keményedett a pocakom, nem volt vele semmi gond, de beszélj a dokiddal,és megnyugtat.
Mona!
Gratula a jó eredményekhez!
Sajnálom apukádat, mielőbbi jobbulást neki.
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok Kismamik!

Üdvözlöm az újakat!

Mindenkinek gratula a jó eredményekhez!

Mona, örülök hogy apukád már jobban van, rendbe fog jönni!

Hétfőn voltam 12. heti UH-on, nagy élmény volt. Kalimpált össze vissza, megnézett hüvelyivel aztán meg hasival is! Minden rendben!
CRL: 54 mm, nyaki redő: 1,6 mm. A placenta a hátsó falon tapad!

Viszont nem vagyok valami jól, hétfőn nagyon rosszul éreztem magam, de azt gondoltam csak terhességi rosszullét. Estére viszont megfájdult a torkom, egész éjszaka fájt, tegnap még dolgoztam. Mert kevesen vagyunk így is, ma már viszont nem voltam hajlandó bemenni, de jól is tettem, mert ma rosszabb! Három héten belül másodszor vagyok beteg illetve karácsony környékén is ez az orr és torok dolog jött elő. Most eldöntöttem, hogy addig nem megyek dolgozni, amíg telejesen rendbe nem jövök.

Ez a kórház bezárás dolog elég érdekes, a párom szerint (utána is nézett) nem arról van szó, hogy konkrétan bezárják a kapukat, hanem nem kapnak az államtól pénzt arra, hogy fenntartsák az ágyakat, erre a kórháznak saját magának kell előteremtenie a pénzt pályázatok útján vagy más forrásokból. Az meg, hogy valójában mi fog történni úgy is csak akkor fog kiderülni, amikor életbe lépnek ezek a döntések. Az ügyben abszolút érintett vagyok én is, mert a Schöpf-Merei-ben szeretnék szülni! Én úgy vagyok vele, hogy amíg konkrétan nem látom, hogy mi lesz az ügy kimenetele nem bosszantom magam, hiszen nem tesz jót. Remélem kiderül időben és majd akkor keresek más megoldást! Valahogy úgy is lesz!

Üdv: Móni

Kép
szamo
 
 



Sziasztok!

Hú de rég jártam erre. Nem vesztem ám el csak pár napra száműztem a számítógépet az életemből. Vagy inkább a férjem túrt ki a gép elől. Na mindegy most már itt vagyok.

Van pár régi és új ismerős is. Üdv. lányok.

Közben mi is voltunk uh-n és rendben van minden. Picurkám elég szégyellős volt. alig akarta megmutatni magát.

Mona! Sajnálom apukádat és szurkolok, hogy minden rendbe jöjjön.

A kórház dolog felháborító. Ha leírnám mit gondolok lefagyna a rendszer. Már a hála pénzt is ocsmány dolognak tartom. És ha a kórháznak kell fizetni, az nem fogja helyettesíteni. Ráadásul azért valljuk be a kórházak színvonala elég alacsony. Szerintem inkább annak a kórháznak kéne fizetnie nekem, akit megtisztelek azzal, hogy ott szülöm meg gyermekem.

Aztán az összes többi aljas dolgot amit mostanában ezek elkövetnek. Adókedvezmények és család támogatások megvonása, áremelések, tandíjak stb... És akkor még a bölcsőde és egyéb intézmények helyzetéről nem is beszéltem. Valakinek le kéne lőni a szemeteket. Bocs, ha hangulatromboló voltam. Kicsit felbosszantottam magam.

Mindenkinek szép napot és eredményes vizsgálatokat kívánok.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Bebi
Hi ismerős arc :) csak 5 emelet ,túl sok? és azt is lefelé kell megtenni? :lol:

Zsuzsi örülök ,hogy jól vagytok már.Pihengess sokat.

Én ma beszéltem dokimmal engem is megnyugtatott ,nem zárják be a kapuit a Schöpfinek ,csak vszínű ágykorlátozás lesz.És ha nem kapnak megfelelő támogatást fizetni kell majd mindenért,de egyenlőre még nyugiba lehetünk kicsit.Még mindig nem tudom mennyi a tarifája ,nem kapok választ :O
Pedig hallomásból tudom 70000 volt múlt évben a császár.Jó lenne tudni ,de majd kiböki.:)

Móni
Jó neked ,hogy ilyen aktív volt a babód.Megkérdezhetem kihez jársz a kórházba?

Ma voltam dolgozni behívtak az új csaj helyett,mert beteg lett.És egyúttal megkérdezte fönököm , 12-én és majd márc2-án be tudnék e menni mert akkor jön olasz cégtől a nőci és kéne oda "a régi "bútordarab.
Meggondolandó,kicsit furán érzem magam ,be kéne menni kicsit szebben elpakolni árut,és feldobni üzletet.
De kérdem én ,új csaj mit csinál?
Jah hab a tortán végre eljutott odáig a kedves góré ,hogy igazam van abban hogy új hely kell ami nem ilyen pukkant.Szóval most azt is elkezdek keresni mellette meg csinálom neki itthonról a reklámos dolgot.
Pénzbe ma sem állapodtunk meg konkrétan,ha nem kapok összeget péntekig nem vállalom el.

Röviden ennyi,most rohanok Diusért suliba,onnan fogászat neki és nekem is,meg táppénzesért ismételten körzetihez.
Puszi Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Jucu, Bakó Erika az orvosom, de ő nem a Schöpfi-ben orvos csak szüléseket vezet ott. A magánrendelésére járok és a kórházba küld vizsgálatokra meg ultrahangra.

Kaptam képet is felrakom, bár elég életlenre sikerült a fotóról a fotó, de gondolom a lényeg látszik. :lol:

Kép A babánk

Kép
szamo
 
 


Hello!

Bebi: Csak nem Te is augusztusban szülsz?! :lol:

Móni: nagyon jó a kép! Az enyémen csak egy nagy fej van...:( Ha ezek az ágyszámkorlátozások azt szülik hogy szinvonalasabb lesz az ellátás, mert ugye, ha nem akkor senki nem megy oda, és nem is fizet, akkor jó! Kiváncsi lennék mennyibe kerülne egy nem támogatott ágyon a szülés!

Judit
mamiblue
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: