Új privát üzeneted érkezett!

Rena, legközelebb meg kell kérni az illetőt, hogy adja vissza a diplomáját. Riogatni Bözsi néni is tud a szomszédból.

Örülök, hogy rendben van a babód :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Bóbita3

nekem is nagyon apró a pocakom, és én aggodok egy picit, engem csak az uh-ák tudnak megnyugtatni, hétfőn is megyek! Persze mindig minden rendben van!! :P Ha teheted menj gyakrabban a babónak sem jó ha aggodsz! :roll: Úgyis mindent rendben találnak, a lelked legalább megnyugszik! :wink:

Balwin, szonibaba: GYÖNYÖRÜEK A BABAITOK!

A 32 héten én is megyek 4 D uh-ra!

Rena:
Szerintem jobb nem is lehetne baba eredménye!! :wink: Sőt szerintem igazán jó husiban lehet!
Hétfőn megyek sima uh-ra, majd akkor felteszem én is az eredményeket!

Megjött a kiságyunk!! :lol:

bánóczi hajnalka
 
 


Sziasztok!

Judit, Szonibaba!
Nagyon édik a picurik, gratula!

Rena,
Valamit nagyon elnéztek azon a 4D-n, egyáltalán nem pici a babó. Annyira én sem értek hozzá, de ekkora súllyal, teljesen normális!Szerintem aki csinálta, az nagyon nem értett hozzá, a 4D egyébként is már egy külön üzletág, és előfordulhat, hogy hozzá nem értők végzik el. Lényeg amit a dokid mond! Ne izgulj!

Hajni, Bóbita,
Ne aggódjatok a pocitok miatt, a baba elhelyezkedésétől is függ, hogy valakinek mekkora a hasa. Meg az is lehet, hogy majd az utolsó hónapban fogtok kigömbölyödni. Mindenki más, máshogy fejlődünk. Én pl. az elején. Nekem már 4hósan elég jó pocakom volt! A lányomnál az utolsó 2 hónapban már semmit nem híztam, nem nőtt a hasam sem.

Zetussal mi lehet, hazaértek már ?

Talán újra itt a tavasz, szép napot mindenkinek! Kata

Kép


Kép
skat
 
 

 
 

Sziasztok lyanyok! :)

Tegnap delelott vegre hazaertunk, el sem hiszem... :lol:
Sajnos a New York-i repteren mar annyira almos voltam, hogy a foldon aludtam, es valoszinuleg felfaztam, remelem nem lesz komolyabb fertozes belole.

Ma voltam terheleses vercukron, az ehgyomri 4,0 lett, a 2 oraval kesobbi 6,2. Fogalmam sincs hogy mi a normalis ertek, de ha jol emlekszem tobben felraktatok az eredmenyeiteket, szoval majd mindjart osszehasonlitom! :)

A vizeletemben aceton van, az mit jelent, nem tudja valaki ?!?!

Ma este 8-ra megyek a dokimhoz a dudorom miatt, remelem semmi komoly... kicsit felek, mert egyre tobbet faj, most is... :(

Szonibaba, Balwin: tenyleg tunderiek a babak!

Evica76: utolag is koszonom az infot a bababorzevel kapcsolatban!!

Junius: Tudnal nekem priviben irni arrol, hogy miket mondtak neked azzal kapcsolatban, hogy RH- vagy? En is az vagyok, es nekem csak egyszer neztek ilyen ellenanyag-izet, es kiderult, hogy termel a szervezetem, es azota sem neztek, vagy mondtak ra akarmit is...

Jok legyetek!

zetus8
 
 


zetus:
Udv itthon...
Felfazas :(
A cukord jo. :D Gratulalok hozza! Acetont nem tudom :?

Rena:
Hat az ilyentol en tiszta ideg vagyok. Micsoda felelotlenseg! Remelem most mar megnyugodtal!

En meg voltam cardiologian. Utkozben sikerult az utcan elesnem, szerencsere nagyobb serules nelkul. A szivemmel minden ok, allitolag terhesen meg a 80-100 kozotti pulzus sem ritmuszavarra utalo jel, hanem tok normalis. :shock:

Ezektol a csodas kepecskektol en is ugy kedvet kaptam egy uh-ra :oops: Olyan sokara van meg aprilis 5 :(

baratodildi
 
 


Most csak gyorsan Zetusnak egy link:

Aceton a vizeletben

De mire elolvasod, a dokid már biztos mondott rá valamit :) Sztem a reptéri mizéria miatt van.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


sziasztok,
zetus: úgy tudom, hogy a két órával későbbi cukornak akkor jó az eredménye, ha közelítőleg oda megy vissza, ami előtte volt. nem lennék meglepve, ha diétáznod kellene.

táblához: kórház sote II, ugyanis most oda tartozunk. kövi vizsgálat két hét múlva április 3, III. nagy uh. amit nálunk a 28. héten csinálnak.

nekem most semicililnt kell szednem, mivel a vizeletemben túl sok volt a baci. remélem nem árt a babának.
mellette valeriánat is szedek, ami enyhe nyugtató, mert minden estére bekeményedett a hasam és nem tudtam aludni, kb 3-4 órákat aludtam. most hogy szedem, teljesen jól vagyok, csak állandóan kómás.

Kép

Kép
boszti
 
 


Sziasztok lányok!

Mi is voltunk tegnap 4D uh-on. Nekem nagy élmény volt a párom nem volt elájulva, nem nagyon tudta kivenni a picúr "alkatrészeit". Persze hozzá kell tennem azt is,hogy még med. végű fekvésben van és eléggé össze van keveredve keze, lába. Még az sem biztos, hogy kislány. Képzljétek ásított hármat négyet a kicsi, hát az haláli volt.

Zetus!
Volt már korábbi terhességed? Mert ekkor baj lehet az ellenanyaggal. Első babánál nem okoz gondot, de az antiD-t meg kell kapnod szülés után. Az is fontos lehet, hogy a párodnak milyen a vércsoportja. Ha neki RH+ és a gyerek is azt örökli, akkor szokott ellenanyag lenni.
Azért kérdezd meg az orvosodat, és kérjél újabb vizsgálatot . Nekem legközelebb a 33. héten kell mennem már harmadszor, pedig még nem termelődött ellenanyag.

Hát ennyit tudok erről, nem tudom segítettem-e?

Éjjel arra ébredtem, hogy begörcsölt a vádlim, de kegyetlenül. Látom kezdődik :roll:

Amint tudok 4D képet én is teszek be.

Minden jót!
június
 
 


Sziasztok!

Hát jó szar idő van! (bocs a kifejezésért)
Az embernek ilyenkor nem sok mindenhez van kedve!

Zetus,
Örülök, hogy hazaértetek.
Bár nem engem kérdeztél, de én is Rh- vagyok, anno eléggé utánanéztem ezeknek, mert nem értettem. Remélem jól emlékszem, megpróbálom neked leírni. Minden laborvizsgálatnál nézik az ellenanyagot, vagyis 3szor. Ha az anya neg, az apa poz, a bébi nagy valószínűséggel poz. Ez a vércsoport összeférhetetlenség. Első terhességnél nincs gond, mert a baba meg a mama vére csak szülés közben kerül kapcsolatba. Ezután kezd el termelni a mama vére ellenanyagot a magzat vörösvérsejtjei ellen. A második terhességnél ezek az ellenanyagok átjutnak a második babába, és ez okoz gondot az idegrendszerben. Ezért van az, hogy szülés, vetélés után 72 órán belül injekciót adnak az anyának, talán azt hiszem anti D a neve, hogy köv. terhességnél ne termeljen ellenanyagot.
én is kaptam, mert a lányom rh+ , de persze ettől függetlenül most is nézik.
Remélem érthető voltam.

A szokásos téma!!!!!! Jól hallottam attól a "nnagyon" szimpi (tudom balwin, te is kedveled) államtitkár csajtól, hogy április 1-től fizetnünk kell, ha választott orvosnál szülünk? 30ezret? Eddig úgy volt, hogy csak júli 1-től, nem? Ti mit hallottatok?

Remélem mindenki jól van, mi hétfőn megyünk dokihoz, már nagyon várom!

Puszi, Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

A dokim megallapitotta hogy lagyekservem van, es ennyi. Kerdeztem tole, hogy jo, es akkor most mi van? Mire o: semmi, nem erdekes, ne foglalkozzak vele. Mire kerdeztem, hogy ez nem befolyasolja esetleg a termeszetes uton valo szules lehetoseget mivel ott erolkodni kell meg nyomni meg ilyenek, mire mondta, hogy: nem.
Sajnos megnyugtatni nem nyugtatott meg, mert azota is faj, de hat o a doki, csak tudja mit mond...

Balwin: koszonom az infot, elovastam a lapot, a doki egyebkent azt mondta, hogy biztos azert van, mert nem ittam eleget elotte.

A vercukoreredmenyemre felszemmel rapislantott, es azt mondta hogy jo.

Junius, Skat:az elso kisbabamat varom, ezek szerint most meg nem lehet baj, koszonom hogy leirtatok ezeket a dolgokat! De mindenkepp fogok meg kerni beutalot vervetelre, hogy nezzek meg a dolgot, az elobb neztem, a varandos kiskonyvemben meg nincs is benne az, hogy RH- vagyok...

Remelem atgondoljak meg ezt az aprilis 1-tol valo fizetest, mert en mar tokre orultem, hogy meg juniusban szulok, es ebbol kimaradok, de hat akkor ezek szerint nem... :(( Bar meg az is lehet, hogy nem is lesz valasztott dokim, a szuleszno ott lesz, es nekem lelkileg az sokkal tobbet jelent.

B. Ildi: vigyazz magadra, ugy megijedtem amikor olvastam hogy elestel... ne ijesztegess!! :)))

Probaljatok jokedvuek lenni ezen a nyomi esos napon! :))

zetus8
 
 


Sziasztok!

Hát mitmonnyak, nekem is elment az életkedvem ettől az időtől :?

Hajni, képet kapunk az ágyikóról? :)

Ildi, elesés?! Ajaj :( Vigyázz magatokra! Örülök, hogy jól pumpál a szíved :)

Boszti, beírtam :)

Június, gratu az uh-hoz :D Nálunk édesapám az, aki - igaz, a 2D-sal - nem boldogul az uh felvétellel :)

Skat, tegnap én is leakadtam a híradót nézve. Pár hete még úgy tudtam, hogy bár valóban április 1-től lesz fizetős az egészségügy, de kapunk "haladékot" július 1-ig: vagyis akinek január elsején már megvolt a fogadott orvosa, az június 31-ig szülhet kórházi ktg-ek nélkül. Erre tegnap arról harsogtak, hogy mindenképpen pengethetünk :shock: Most nincs rá időm, de szerintem délután megtámadom telefonon az eüm ügyfélszolgálatot (remélem tudok velük beszélni, gondolom égnek a vonalak).

Zetus, szerintem nézesd meg azt a sérvet egy belgyógyásszal is; lehet, hogy a dokidnak igaza van, de kötelessége lenne megnyugtató válasszal (is) szolgálni. Ha ő nem adja meg, majd más meg fogja :)

Délután felrakom a táblácskát :)

Szép napot...
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Zetus, a fogadott szülésznőre is vonatkozik a fizetős téma - minden kórházi dolgozóra :?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok,


Rég nem jártam erre, különböző okok miatt!
De szolgálhatok új infókkal :)
Megvolt nekem is a cukrosvér és az eredményem is tök jó lett!
Az éhgyomri: 5,4
A terheléses: 4,1
A vizelet meg teljesen negatív :lol: Szóval ezen a téren nyugi, egy gonddal kevesebb!

Viszont ez a kórházmizéria :twisted: már a tököm tele vele, hogy minden héten mást mondanak!
Jó lenne végre tényleg tudni mire számíthatunk!
A H. Ágnest ne is emlegessük, mert feláll a szőr a hátamon attól a nőtől!Undorító ahogy nyilatkozik, meg az egész lénye.Ő a nagy tapasztalt anya akinek persze még egy gyereke sincs, de ő azt nagyon tudja ki hol, mikor, kinél szüljön :twisted: :twisted:

Balwin, ez viszont mellbevágott amit írtál a szülésznőről!Akkor értsem úgy, hogy ha választok dokit+szülésznőt is, és nem épp a konkrét munkaidejükben szülök akkor 30-30 ezret kellene számlára befizetnem????
Na, ez igazán durva lenne :!:
manóci
 
 


Sziasztok :)

Szóval megkérdeztem: ha még tavaly (2006. december 31-ig) megfogadta az ember lánya az orvosát, akkor "díjmentesen" szülhet nála 2007. június 30-án éjfélig. Persze csak akkor, ha az adott kórház nem vezeti be korábban ezt a rendszert. De könyörgöm, erről a moratóriumról miért nincs szó a médiában?!
Egyébként olyan fura volt a telefonbeszélgetés: amikor az ügyfeles faszi beleszólt a telefonba, először azt hittem a portás bácsi vette fel a kagylót... aztán elkezdett folyamatosan beszélni (sablon szöveget; hívását rögzítjük, stb.), namondom géphang...ezek után a "géphang" felszólít, hogy mondjam el, miben segíthet :shock: Most nem azért, de szerintem nem nagy beruházás egy automata központ, amiben egy kedves(!) hang elmondja amit kell, aztán kapcsolnak egy ügyfelesnek - ahogy jobb helyeken szokták :roll: :D Namindegy, ez csak az én becsípődésem :)

Manóci, nalátod ezt konkrétan nem tudom :roll: De ha abból indulok ki, hogy a részleges térítési díj az ugye a szülés ktg-ének 30%-a, akkor az a logikus (bár lehet-e ebben az országban logikáról beszélni...), hogy ha a szülésznő is "be van rángatva", akkor az ő túlóra munkadíja is emeli a szülési ktg-et - tehát az általunk fizetendő 30%-ot. De az akkor sem 60.000-re jönne ki :) Namegha a gyerkőcök is úgy akarják, akkor ez minket még nem érint majd :wink:
Gratula az eredményeidhez :)

Szoni, voltál tegnap dokinál? Minden oké?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Húúúúúúúúú csajok, nem tudom mit csinálnék, ha még dolgoznék :roll: , így is alig jut időm 1-2 dologra. :lol: :lol: :lol:

zetus! Örülök, hogy megérkeztetek épségben, bosszantó lehetett nagyon így az utazás.

kórházak! Én úgy tudom, hogy akiknél tavaly megkezdték a "kezelés" (nem tudok jobb szót most... :oops: ) és júli 1-ig megszülnek, azokra nem vonatkozik.

bóbita! Nem számít a pocakméret amíg az UH jó eredményt mutat. :wink: Nekem most rohamtempóban nő...

Kép
Kép mintha szemből nézve a bal oldalon lenne :)

KépKép
evica76
 
 


Aki budapesti, annak tudom ajánlani a Rákóczi út... akárhányban (Szövetség utca sarka) az angol turit, isteniiii cuccok vannak jó áron, és van amelyik vadi új, a többség 1-2x használt. Van pár kinyúlt, sokszor mosott, de a többség írtó jó. Csatolok párat a mai szerzeményekből...

Kép a fehér még eredeti zacsiban volt, zoknival 390, a másik 190
Kép kocsikabát - 490 ft
Kép pizsama rugi - 690 ft
Kép pulcsi 390, gatyó 490
Kép pulcsi 390, gatyó 490
Kép 390/db
Kép ezt a teszveszen rendeltem össz 600-ért+ postaköltéség 320

KépKép
evica76
 
 


Itt a mai tábla :) Kicsit játszadoztam a színekkel... :oops: Remélem az adatok is stimmelnek :D

Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Nem szóltam időben :oops: , de mindegy, anniyra nem lényeg. Nekem jövő héten valamikor kell cukros vérvételre menni, de szerencsére nem terhelésest csinálnak az Istvánban, csak sima tesztreggeliset és az eredménytől függően lesz terheléses vagy nem lesz. 8)

KépKép
evica76
 
 


Wow, Evica, nagyon jók ezek a ruhácskák, és tényleg nem drága.
Szép a pocid :) Nekem is a bal oldalam dudorodik :D Csak én már becsíkozódtam, úgyhogy a meztelen pocakos beállásokat mellőzöm :wink:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin,


Na, szuper híreket írtál mert egy másik topikban rémhíreket olvastam! :shock:
Mindjárt bemásolom ide, hogy lássátok!Meghült bennem a vér!
De ez amit te mondtál akkor tuti, mert OEP-illetékesnél kérdezted?
Szülésznőre majd rákérdezek a dokimtól, ha megyek.Meg másra is, hátha addig megint változik valami!
manóci
 
 


Na, itt a sokkoló hír:


"Anyósom tegnap végignézte a nyilatkozatot a kórházi mizériával kapcsolatban.
Most már végleges, hogy ápr. 1-től mindenkinek fizetni kell, ha nem a körzeti kórházba megy, és választott dokija van.
Ha sem az állandó, sem az ideiglenes lakcím nincs az adott kerültebne, ahova a kórház tartozik, 100.000,--et kell fizetni a szülésért.
Ha az ideiglenes ott van, akkor "csak" a dokiért kell fizetni 30.000,--et.
"Kedvenc" Horváth Ágnesünk még nyilatkozta, hogy tudja, hogy ez sok átjelentkezést fog jelenteni. De még ha az ideiglenes ott is van, ha nincs hely pl. a szüléskor, simán mondhatnak nemet, és elirányítanak, függetlenül attól, hogy a doki ott van"
manóci
 
 


Évica,

Tényleg nagyon édik a ruhácskák :) és baromi jó áron vetted!
Turit ismerem, én is oda járok :wink:
manóci
 
 


Manóci, az Egészségügyi Minisztérium ügyfélszolgálatát hívtam fel, asszem ettől illetékesebb már csak a miniszter lehet, de kétlem, hogy bekapcsolnának hozzá :D
Egyébként én olyan nyilatkozatot láttam a kedves államtitkár asszonytól, amelyből az derül ki, hogy kórházat továbbra is lehet majd választani (én úgy értettem, hogy ingyen) - a háziorvos írhat beutalót a nem területileg illetékes kórházakba is, csak nem biztos, hogy ott tudják fogadni a "külsős" pácienst (ágyszámcsökkentés). Emiatt számítanak majd átjelentkezésekre.
Ennek a rendszernek akkor lenne értelme, ha minden kórház azonos színvonalon dolgozna. Attól meg ugye messze vagyunk.
De megmondom őszintén, én már sugárban fosok rájuk. (Bocsi :oops: ) Nem vagyok hajlandó sokkolódni miattuk :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Voltam tegnap dokinál nem vizsgált meg csak beszélgettünk. Szivhangot nézett,meg megmérte a méh nagyságát. Azt mondta picinek találja,de csak ápr. 19-én irt ki UH-ra. Mondta szabin lesz és bármi gond van menjek be a kórházba. egy kicsit megijesztett.
Április 2-án bejelentkeztem 4D re,már csak azért hogy mik a méretei.

Zetus! Örülök hogy hazaértetek azért nagyon fárasztó egy ilyen hosszú utazás.

Mostanában van ugy hogy elfogy a szuflám és le kell ülnöm :? mi lesz később :?: Már főzés közben is pihennem kellett, olyan szivdobogásom volt nincs senkinek ilyen tünete :?: Pedig előtte rendszeresen mozogtam.

Én ugy tudom julius 1-től kell fizetni. Nálunk egy kórház van igy mindenképp oda tartozom. Nekem nincs is fogadott orvosom,nem tartom fontosnak,mert az első szülésnél majdnem lemaradt. azt mondta a szülésznő ne nyomjak mert nincs még itt az orvosom,biztos nem szült még :!:

Kép
bóbita3
 
 


Sziasz mindenkinek!

Megvolt az UH.Igaz nem 4Dlett, de azért van eredmény a méricskéhez.A csajszi rendben fekszik, úgy ahogy kell, és mindene a helyén van, még az agykamrai tágulatot sem bírta meglátni dokim, szte annyira csekély.

Naszóval a 29.hét eredményei:

BPD:8,14
HC:27,91
AC:24,85
FL:5,78

Becsült súlya jelenleg 1457 gr.

Megkérdeztem dokit, hogy szte lesz-e megint 4kilós a babám, azt mondta, hogy valszleg igen, bátyója nyomdokaiba lép.
Azért bánom, hogy nem láthattam kicsi nőtársamat arcról, de így is jó a tudat, hogy elvileg minden rendben.

Jóéjt nektek, majd jövő7-en találkozunk.
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Megvan a cukoreredményem, de valami okból kifolyólag csak annyi van ráírva, hogy negatív. Nem, tudom, így vajon elég lesz e a dokinak. Szóval számbeli eredményekkel nem szogálhatok.

Zetus,
A barátnőmnek is van lágyéksérve, és röpke két óra alatt kipottyant a kisfia, semmi gond nem volt a sérvével!

Balwin,
Köszi az infókat, már kezdtünk számolgatni, hogy mennyit adunk a dokinak, ha a kórháznak is perkálni kell.
Köszönjük a táblát!!!!

Evica,
Nagyon szuperek a rucik, és szinte ingyen voltak. Sajnos errefelé nincs ilyen jó turi. Van egy csomó, de még sehol sem jártam sikerrel. Valahol a Váci út környékén (az van közel hozzánk) nem tudsz ilyen turit?

Jó éjt mindenkinek, remélem holnap jobb időre ébredünk, szép hétvégét mindenkinek, nálunk vasárnap névnapozás lesz, egyben a Johanna meg a Tamás, úgyhogy lassan kezdhetek készülődni.
Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok :)

Hihetetlen, hogy nem tud jó idő lenni :?

Bóbita, biztos nincs semmi baj, ha a dokid nem küldött azonnal uh-ra. Mondjuk ilyen esetben nekem is az lett volna az első, hogy magánúton bejelentkezzek valahova :)

Petra, örülök, hogy minden rendben a lánykával :)

Kata, boldog névnapot az ünnepelteknek :D

Szép napot mindenkinek
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Petra! Tényleg hatalmasnak tűnik a babád, legalábbis az enyémhez képest. Szerintem ez nem baj, hiszen már a pocakban sem egyformák és így a szép. A lényeg az egészség.

Bóbita! Nem nagyon értem mit jelent az, hogy kicsi a méhe valakinek. Hiszen az tágul a babával együtt, most ez mit akar jelenteni?! Borzasztó hogy meg tudják ijeszteni az ember leányát, ilyen félmondatokkal. Én úgy gondolom nem lehet nagy baj, ha ápr.19-re hívott vissza, lehet, hogy csak valami orvosi szakzsargon.

Szóval lányok most már végképp nem értek semmit kórházilag! Elolvastam amiket írtatok, de lehet, hogy az én felfogásommal van ba. Én Miskolcon a megyei kórházban fogok szülni "eddig úgy látszik", mert ott van az orvosom, de a Semmelweisbe tartozom lakhelyileg. Akkor most kell fizetni, vagy sem?
Azért meggondoladnó, hogy ha az orvosnak adott pénz mellé a kórháznak is fizetni kell.

A szívdobogásról annyit, hogy mióta babát várok nekem is magasabb a pulzusom és időnként erős szívdobogást érzek. Állítólag ez teljesen természetes , ilyenkor nem árt kicsit abbahagyni amit csinálunk és lepihenni.

Próbáltam a vonalzót megcsinálni, de elekadtam ott, hogyan kell ide beilleszteni. Azért rajta vagyok és próbálkozom.

Vigyázzatok magatokra!
június
 
 


Sziasztok!

Petra neked jó husis a babód. Nekem is 1639gr-ra becsülték. Mennyire szokott pontos lenni ez a becslés nem tudjátok? Ezzel a fizetéssel kapcsolatban ki vagyok akadva úgyhogy nem is foglalkozok vele.

Kép
rena10
 
 


Június, a törvényben van egy olyan moratórium, mely szerint ha már tavaly is a mostani orvosodhoz jártál terhesgondozásra, akkor június 30-ig szülhetsz nála ingyé', mindegy, hogy hova tartozol területileg. Ez a törvény 8) Ha megfelelsz a kritériumoknak, akkor nem kell fizetned :)
Innentől már csak az tehet keresztbe, ha a megyei kórházatok (ahol az orvosod dolgozik) úgy dönt, hogy még június 30-a előtt bevezeti az új rendszert (mint ahogy több kórház is alkalmazza már pár hónapja). Ez esetben fizetni kell, ha ragaszkodsz a dokidhoz :? De azt hiszem hülyék lennének, ha ilyesmit terveznének :)
Az a tuti, ha megkérdezed az orvosodat, hogy tervez-e a kórházuk ilyet. Én is ezzel a kérdéssel fogom letámadni a nődokimat :)

Vonalzó: a Profilodban, ahol az adataidat tudod módosítani, van egy “Aláírás” mező. Oda kell bemásolnod az e-mailben kapott PHPBB kódot. Röviden ennyi :) Ha elakadsz, szólj nyugodtan, akár priviben is.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok lanyok, tegnap megvolt az uh/ng.

Domcsi baba 1950 gramm, es minden tokeletesen jo nala...hala Istennek, teljes vizsgalatot neztek, az agyatol kezdve a veraramlasokon, a sziven at mindent. Meg az en veseimet is megneztek! :) Mondta a doktorno, hogy Domcsika olyan fejlett, nagy baba, hogy ne panikoljak be, ha mondjuk esetleg 3-4 het mulva megszuletne...

Ugyhogy ez van!

Majd teszek fel kepeket, csak most laptoprol vagyok!

Puszi mindenkinek


Eliza

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Az a baj,hogy én csak januártól járok ehhez a dokihoz költözés mizéria miatt uh. elég bonyolult az ügy. Majd megkérdezem tőle, mert most már mindenki bizonytalan. Lehet, hogy még ő sem fog tudni válaszolni.

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Találtam egy méricskés oldalat, eddig ezt nem simertem.Remélem az alábbi linkről bejön:

http://64.233.183.104/search?q=cache:QI ... lr=lang_hu

Aztán van egy másik, nem magyar oldal is, ha valakit érdekel (tudjátok, mániákus vagyok :) )

http://9monate.qualimedic.de/Sono_daten.html

Sziasztok:petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!
En mar tiszta idegbeteg vagyok ettol a orvosvalasztos-fizetos-nemfizetos mizeriatol, foleg hogy en allandora meg Szombathelyre vagyok bejelentve, ideiglenesen meg meg sehova (folyamatban van, de agyalok rajta, mert most a 12.keruletben lakunk alberletben, de a Szent Imre ahol szulni fogok a 11. keruletben van, szoval lehet hogy vmi ott lako ismeroshoz kene inkabb bejelentkeznem...

Evica: tenyleg edik a ruhak, kerlek ird mar le nekem (akar priviben) a bolt pontos elerhetoseget, nem vagyok annyira ismeros Pesten... ha megirod hogy milyen tomegkozlekedessel lehet oda eljutni az mar boven jo, elore is koszi! :)

En is vettem par ruhat az elmult honapban, rakok fel kepeket :)
Kép Kép Kép Kép

zetus8
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma szép napos idő volt nálunk, látom ti sem a gép előtt ültetek :)
Mi a gyerekszobát csináljuk, ma lett kész a parkettázás már csak apróságok vannak hátra. Alig várom, hogy kész legyen.

Este a Fókuszban koraszülött sérült gyereket mutattak, ez mindig felzaklat, nem kellett volna megnéznem.

Zetus! Hát neked sem egyszerű a helyzted. Nem tudok tanácsot adni sajnos, én is bizonytalan vagyok. Meg lennék lepve ha az orvosom tudná a választ :roll: , de azért majd rákérdezek.

Még ha annyiban tudna nekem valaki segíteni, hogyan lehet képeket feltölteni, mert nekem nem nagyon akar sikerülni.

Vigyázzatok magatokra!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Zetus,

Turit szívesen leírom neked én is, hátha Évica később olvassa csak :wink:
VII. ker.-ben van a Rákóczi úton.A Keleti pu. és a Blaha között, de inkább a Blahához közel.Ha a Blaha felöl elindulsz és a Keletivel szemben állsza a bal oldalon kell menned, és pont az új nagy irodaházzal szemben van a sarkon!Egyébként hivatalosan Rákóczi út Szövetség utca sarka.Remélem világos és odatalálsz :wink:


Június,

Elöször le kell kicsinyítened a képet, ezt egy tömörítő programmal lehet ami remélhetőleg van a gépeteken.Ezután az üzid alatt vana Melléklet feltöltés, arra klikk, majd tallózás, ott kiválasztod a gépetekről a képet, majd feltöltés, és a vvégén bezár!Ennyi :)
manóci
 
 


Ja, és Zetus ezek a ruckók is nagyon szépek :wink: Főleg az a macis a pólóval, tündéri :wink:
manóci
 
 


Manóci! Jól írtad. :wink: :lol:

zetus Hát az a macis-majmos gatyó... Hol vetted ezeket a remek cuccokat?

Lányok! Nagymamánál voltunk, és írtóra kivagyok...
Viszont nagyi egész normális volt (mert nem egyszerű eset a drága, úgy 25 éves kora óta...), tegnap este csak egy picit csesztem le (sajna ez gyakori, mert másképp nem lehet vele kommunikálni :( ). Kedden hívtam, hogy akkor megyünk... Előszőr állította, hogy nem szóltunk, majd azon hisztizett, hogy fél 10-re értünk oda. Nomármost ha "drága" nagynéném hajlandó lett volna kulcsot másoltatni nekünk (van .... valahol a lakásban...), akkor nincs gond a bemenéssel. No mindegy. Lefeküdtünk. Kúúúúúúúúúúúrva hideg volt, nem értettem miért, pedig be szokott fűteni minden nap. Ezen az egyen nem spóról. Volt nálam egy normális (nem vékony hálóing), de felvettem később alá anyukám pizsama alsóját, mert marhára fáztam, ha nem voltam nyakig zártan betakarva, ömlött be a hideg a nyakamnál. Az ágy írtó kemény (ez csak most tünt fel), valamiért a bal oldalamon nem tudtam aludni (pedig ált ott szoktam - Onur nem rúgdosott, nem tudom mi votl a gond), így egész éjszaka (már amikor aludtam) a jobb oldalamon feküdtem, így hajnali 4-re már úgy fájt a csípőcsontom, hogy majdnem bőgtem. Úgy 3-5 között ébren voltam, folyamatosan fújtam a taknyos orromat. Dühös voltam, hogy a fenébe, más se hiányzott, csak egy jó kis megfázás most. De szerencsére csak egy éjszakai félrelépés volt.

Útközben meg végig odafele és visszafele is már az elején úgy fájt bal hátul középen a hátam, hogy azt hittem ott pusztulok, nehéz volt a 130 km-et végigvezetni, mikor máskor több 100 se okoz gondot.

Szóval klassz hétvégénk volt. :roll:

KépKép
evica76
 
 


Manoci: koszi a segitseget, igy mar biztosan odatalalok! :) Nem tudom miert, de allandoan az a felelmem, hogy nem lesz eleg ruhaja a gyereknek, pedig mar most csomo van, es valoszinuleg kapunk is, na meg persze a nagymamak is mindig eloallnak ujabb-es ujabb szerzemenyekkel... de a magam megnyugtatasara egy-egy darabert benezek ebbe a jo kis turiba :)

Evica: ezeket a ruhakat Provoban vettem (Utah)... egyebkent tok olcson, foleg az itthoni arakhoz kepest... (pl. 5 body 1600 forint atszamolva.) Sajnalom hogy ilyen benan telt a hetveged, remelem a megfazasbol nem lesz semmi komolyabb. Szerintem a nathanal nincs rosszabb a vilagon! Egyebkent a hatam nekem is nagyon faj mostanaban!

zetus8
 
 


Zetus:
Nezzel szerintem utana, mert lehet a 12. kerulet is a Szent Imrehez tartozik szuleszetileg. Budan osszesen azt hiszem 2 korhaz van szuleszettel, de lehet most hulyeseget mondtam. :oops:
Ha mas nem, jelentkezzel at ideiglenesen valakihez. A szulesfelkesziton, amugy a B.S. doki azt mondta, aki odamegy szulni, mindegy mi van a mediaban ott szulhet :lol: Ez a jo hir resze.
Masik topikokon meg azt olvasom, hogy a Szent Imreben mar aprilis 1-tol megszunik a szabad orvosvalasztas. Tehat szulhetsz akarkinel, de nem a valasztott dokidnal. Ott csak penzert. :shock: Szoval en is ki vagyok a tematol... nem tudom mi az igazsag, de en is ra fogok legkozelebb a dokimnal kedezni erre a temara.
Cukik a rucikak. :) Mi az az 5-os csomagban? :oops: A turit en is ismerem, nagyon klassz, bar amikor en voltam elegge nagy volt a tomeg. :?

elizabeth:
Gratulalok! Azta, szep meretes baba mar a pici fiad! :lol:

június:
En is lattam a Fokuszt. :cry: Engem is megrazott nagyon :(

evica:
Hat nem konnyu hetvege! Az alvassal mar nekem is gondjaim vannak jo ideje. Most ket napja pl 1,5 orankent WC-re jarok, de 3 oranal tobbet nem sikerult egyhuzamban aludnom mar hetek ota. :cry: Mondjuk szerencsere hamar visszaalszom, de hiaba van kozel a WC, meg igy is iszonyat nehez kikelni az agybol. :( Ami meg a kemeny agyakat illeti, mar lassan 2 honapja a vendegagyon tudok csak aludni, mert a sajat agyunk tul kemeny es ha egy ejszakat rajta toltok utana 2 napig erzem a derekamat :cry:

Petra:
Koszi a linket! A masodikat en sem ismertem. Erdekes azert, hogy mekkora kulonbsegek vannak ezek kozott a statisztikak kozott is! :lol:

bobita:
Nem ertem, hogyan lehet a meh pici. :shock:

balwin:
Tetszik a szinesites a tablazatban :D

A hetvegen voltam a brendonban es vettem nehany aprosagot. Kupon akciosok voltak. Zenelo zsiraf, mellnyugtato zseleparna (remelem erre nem lesz szuksegem), homero a furdokadba. Annyira a vasarlasok elejen tartok meg, hogy orulet! Annyi apro kutyu kell meg. Ja ami meg a nagy beszerzes volt az apas ruha, ami a korhazban elo van irva. :lol:

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Élünk, csak hétvégén wellnesselni volt a kis családunk. Alsópáhokon voltunk a Kolpingban. Lánykám nagyon élvezte, de mi is.

Dokinál is voltam csütörtökön, minden o.k., de csütörtökön mennem kell genetikai uh-ra, mert a 4d-s uh-os látott vmi pici folyadékot a Manó szivénél (azt mondta, hogy valszeg semmi, de szóljak a dokimnak) és most protokollból muszály megnézniük.

Zetus!
Végre itthon :)
Ezt az ellenanyag dolgot kicsit lazán kezeli a dokid.
A XII.ker. a János kórházhoz tartozik szülészetileg is, úgyhogy oda ne jelentkezz be!

B.Ildi!
És tényleg mindenféle fazonú Aparuci közül lehet választani? Mert egyszer azt hallottam vkitől.
Pulzusom nekem 103 volt, amikor a védőnő nézte, de annyit bírt mondani, hogy magas. Ebben ki is merült a tanácsadás. Esetleg, hogy tornázzak, sétáljak, stb., mint jó tanács el sem hagyta az ajkait...

Evica!
Hétvége :(

Képzeljétek Anyósom milyen tündér volt: mire hazaértünk a hétvégi nyaralásunkból, kitakarította az egész lakásunkat, kimosta az össze szennyest. Szegény meg sem állt egész szombat-vasárnap. Amikor hazaértünk, akkor zuhant bele a kádba.

Kórház miatt ne izgassátok magatokat, úgysem tudunk mit tenni ellene, kitalálták nekünk szépen. De gondolom az okosok már baromi sok gyereket szültek, ezért tudják, hogy ilyenkor mi fontos egy nőnek! És egyébként is: nem mindegy nekünk, hogy kik, hányan kotorásznak bennünk (már bocsánat)?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szoni:
Csak a meretet lehet meghatarozni. Kek szinu a ruha :) Mi lehet az a folyadek, gondolom valami atmeneti akarmi? Hova mesz genetikai uh-ra?
Irigykedek a wellness hetvege miatt, biztos nagyon klassz volt!

baratodildi
 
 


zetus! Jaaaaaaa :lol: akkor nem kérem el a címet. :wink: Anyukám egy barátnője tanított ott az egyetemen matematikát pár évig. Kicsi a világ.
A megfázásról "kiderült", hogy csak egy kis éjszakai orrfolyás volt, semmi komoly, reggelre már nyoma sem volt.

baratodildi! Szerintem az 5 egy csomagban az body lehet. :roll: Tescoban szoktak néha ilyen kiszerelésben árulni.

szonibaba! De édes anyósod van, nem semmi. :)

KépKép
evica76
 
 


Mi van? Megkergült a babanet órája? Bár biztos van valami zavar, egész délután nem tudtam behozni. 2 órával kevesebbet mutat, mint ami van. Lehet, hogy ők vissza és nem előre állították? :lol: :lol: :lol:

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok Kismamák!

Manóci! Köszi a segítséget, majd próbálkozom. Már próbáltam lekicsinyíteni a képet, de nem fogadta el a gép valami miatt.

Evica! Az Onur nevet még soha nem hallottam. Eleinte azt gondoltam, hogy Hunor csak elírtad, de már látom ,hogy nem. Írnál a névről valamit? Érdekelne. Részvét a hétvége miatt!

A terhesgondozás nálunk is nagyüzemben megy. Még egy értelmes tanácsot nem kaptam, csak a kötelező vizsgálatok. Vérnyomás, vizelet, súly és ennyi. Hát nem nagy szám. Van egy olyan sejtésem,hogy ennek az egésznem nem csak erről kellene szólnia. Az orvosom is mindig rohan a kórházban, így tőle sem tudok megkérdezni egy csomó mindent. Azt sem tudom pl., hogy van e a kórházban szülés felkészítő tanfolyam. És egyáltalán semmit nem tudok az egész menetéről, pl. ki hívja az orvosomat, mikor stb. Na jól kipanaszkodtam magam!

Én most nagyon jól érzem magam egy pár hete. Ez azért hihetetlen, mert eddig mindig volt valami bajom. Itt - ott fájt, alvásproblémák stb. Remélem nem kiabáltam el, próbálom kiélvezni a nyugodt időszakot. Hosszú idő után nem kell éjszaka pisilni mennem, ez azért nagyon jó, mert én nehezen alszom vissza és egy - egy ilyen akcó után órákig virrasztottam.

Legyetek jók!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki jól van. Most jöttem tornáról jól elfáradtam, főleg hogy éjszaka sose tudok aludni. De elértük a 30 hetet de jó!

Kép
rena10
 
 


Ildi, köszi a dicséretet! Ti jól vagytok?

Kép
elizabeth25
 
 


június! Persze. Férjem török, innen esett a választás az "Onur" névre. Jelentése: becsület. A magyar névre ezt találtam: HUNOR - török-magyar eredetű; jelentése: onogur (népnév).

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok!

Jó sokat termeltetek a hétvége óta!!! Persze ez csak jó! Nálunk hétvégén a névnapozás zajlott, jó sokan voltunk, hát mit mondjak vasárnap este mire eltakarítottuk a romokat...
Lányom ma reggel rekordot döntöget, még mindig alszik, így tudok nyugodtan írni!

Tegnap voltam dokinál, néhány adatot tudok csak leírni. (Petra, téged biztos érdekel)
Szóval: van mégis cukoreredményem, terhelés után 5,2
Palkó becsült súlya 1300g, és ha jól olvasom, a BPD:77. A kiskönyvbe többet nem írt be a doki, egyébként mindent megmért, rendben van.
Gyerkőc épp ásítozott, nagyon édi volt, aztán megérezhette, hogy figyeljük, és gyorsan a pofija elé kapta a kezét. ("mit piszkáltok, hagyjatok aludni")

Na, Johi felébredt, majd még jövök!

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

Hétvégén nekem egy nap meló volt vasárnap meg pakolás először az udvaron és a garázsban,hogy a lakásból legyen hova kirakni dolgokat. Két zsák cipőt ,ruhát kiszanáltam elviszem majd a szeretetszolgálathoz.

Nálunk is jön még a festő igy ablakcsere után, a redőnyös és még csak utána tudok nekiállni a szobának. Amugy nekem gyorsan telnek a hetek,már ugy érzem készen se leszek szülésig.

Mérettel kapcs. Fanni lányom is 38. hétre 2650 gr-al született, valószinű a mostani sem lesz nagy baba. Legalább könnyű szülés volt.
Elizabeth!
Kiváncsi vagyok mikor fog kibújni Dominik, vigyázz magadra!

Kép
bóbita3
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: