Új privát üzeneted érkezett!

Barbamami: hát nem sok ötletem van... folyton visszamegy a levcsi?! :roll: Hát majd megkérdem okos apucit, ő informatikus... hátha van 5lete...

Szegénykéim betegek vagytok! Istenem, az arcüreggyuszkó annyira vacak egy dolog! Nekem soxor van. Infrázd, az nekem szokott használni. Ja, meg állítólag úgy kell csepegtetni az orrcseppet, hogy úgy fekteted hanyatt a kismanót az ágyon, hogy a feje lelógjon... teljesen komolyan, csak úgy fejjel lefelé... nem valami kényelmes, de így a cucc valóban oda folyik ahova kell... legalábbis állítólag. Jaj, vacak vacak vacak dolog!

Mondd csak, a párod éjjel nem tud besegíteni? Oké, költői és amúgy hülye kérdés volt... bocsi... :oops: ilyenkor nálunk is csak anya jó, csak anya keze símogat igazán finoman, csak anyához jó igazán hozzábújni, meg amúgy is anya az anya!!

A régi védőnőm azt mondta, hogy egy anyukának elég annyi alvás, amíg pislog.. értitek.. addig van csukva a szemed, amíg pislogsz és addig alszol... a drága... persze neki nincs gyereke... :evil:

Alziza: jót nevettem a "beszólásodon".... kulcsot a garázskapuba... :lol: :lol: :lol: :lol:
Jól gondolom.... most hozod el a kuttyot? :)


Ildi: mentek a drukkok... mi zújs a vizsgákkal kedves? Jujj! Három kutyit hoztatok el? Ez nagyon kedves! Én azért nem mernék a menhelyről hozni állatkát, mert egyszerűen nincs szívem azt mondani, hogy TE KELLESZ, a többi marad! Szívemből mindet hazavinném... anyósomék is onnan hoztak kutyát, és ő mondta, hogy ezt fogjuk fel úgy, hogy nem a többit hagyod ott, hanem őt hozod el... érted... félig van a pohár vízzel, vagy félig üres... ? Hozzáállás kérdése. Igaz, én mindig felnézek azokra az emberekre, akik árva kutyust fogadnak be, mert adnak egy esélyt, és nem a tenyésztőtől hozzák el a méregdrága kutyát.. mondom én, aki 150 ezret fizettem Mandaláért. De mondjuk ennek is meg van a története.
Röviden. Egy kedves barátnőm zokogva hívott telefonon egyik reggel, hogy a férje felakasztotta és félholtra verte, rugdosta a kutyájukat. Most nézte, még él a kutya... elhozhatja-e hozzám, mert fél mire a férje ismét hazaér és a kutyát ott leli, megöli. Na, erre Te lépnél?! Naná! MOndtam, hogy hozza. Így lettem Olivér kutya gazdája. Mondjuk nem is én, hanem a férjem. Én nem akartam egy ekkora kutyát! Elég a fele is... :) De nem volt lehetőség választani, Oli kutya jött és mivel nem volt szívem tovább ajándékozni (ki tudja hova kerül..... nálam van biztonságban), így maradt. Orvos, kozmetikus és a rendes kaja, no meg a szeretet rendbehozta a kandúr bandit! Oly annyira, hogy többszörös kiállítás győztes lett, és Magyarországon egyedüli barna örökítő kan. Azaz Mo-n ő az egyetlen újfoundlandi fiú, aki képes barna (nem fekete) fundit nemzeni.... :D Már születtek is kölykei, egyik közülük barna kisfiú lett.... :) És az én nagy szívem... megkerestük a tenyésztőt akinél Olcsi született és vettünk mellé egy kislányt, aki az alom legszebb lánykája volt. Azért, mert a tenyésztővel megbeszéltük, hogy Olcsi és Mandala szintén képes barna utódokat nemzeni és az nagyon értékes és kuriózum. Hát így lett Manda baba... közben a tenyésztő sajnos meghalt, így már nem akarok kölyköket. Egyedül nem vállalnám be. A gyerekek mellé még takarítani 5-6 kiskutyát is, éjjel-nappal... hát, inkább nem. Nos, ennyi a kutya-sztori...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Helló csajok!

Vera, bocsi nem reagáltam, nagyon klassz a galéria.

Barbamami, jobbulást a betegeknek! Te meg pislogj sokat napközben! :lol:

Kutya: anyósom szólt, hogy van a menhelyen egy labrador szerű kutya, mert tudja, hogy olyat szeretnénk! Tudom most már, hogy mandaláék kutyija nem labri. 8)

Megérkeztünk vasárnap a menhelyre, ahogy kinyílt a kapu, hát ne tudjátok meg azt az érzést, ami akkor hatalmába kerített. :cry: Minden kutyus azt mondta a szemével, hogy engem vigyél haza. Körbejártuk a telepet, én a könnyeimmel küzködtem. Megnéztük a labri szerűt, fain, jó kiállású kutyi, de hát nem lehetett ellenállni a kis foxiknak sem. Olyan kis cukik picik kerekek.....imádnivalóak, hogy nem tudtunk dönteni. Aztán meg ott volt az az aranyos kis puli, hát egy kis macika. hazamentünk, aztán addig idegesítettem a férjem, hogy csinálja meg a helyüket, mert ha holnap hozzuk el őket, már nem lesznek ott, hogy még délután visszamentünk értük A labri a puli még ott volt, de a foxiból már csak kettő volt, így választanunk kellett. Szóval így lettek hárman, három gyerek, három kutya. :P :P :P

Én balga azt hittem, hogy a tb járulékból fizetik az elkötést. :shock: Nem is tudom miért akart rábeszélni a nőgyógyászom, ez egy örök csont marad nekem. :evil: hagyjuk is, mert Kép

Na megyek játszani a gyerkőcökkel. Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Mandala!
Igen! :lol: Szombaton hozom!Várjuk már nagyon!
Kutyaverés! :evil: Felháborít nagyon,hogy egyes emberek mire képesek ezekkel az ártatlan jószágokkal!És ahogy most olvastam amit írtál elöntött az ideg!
Az ilyen emberrel ugyanezt tenném!!!Hogy lehet képes ilyesmire,hiszen visszaütni nem tud!És mit tehetett amiért így kell bánni velük!Hiszen még ilyenkor sem bántja azt aki üti! :evil:
Szerencséje van Olivérnek,hogy hozzád került! :lol:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Most merre van megint mindenki?
Vendég
 


Én kivételesen itt, de nem sokáig, mert be kellene fejezni a kaját.

Most megint ittvagyok a szokásos ruhavásárlós dilemmámmal. Normál kabát a kisfiúknak 10 000 Ft. itt mifelénk. Ezt én kicsit soknak tartom arra, amit az én kölkeim művelnek néha a ruháikkal. Kínait nem szívesen vennék, mert az olcsóbb, de kb annyit is ér. Tényleg 10 000Ft egy normális gyerek kabát ára?!
Kérdem főleg azokat, akik nem egy ilyen porfészekben laknak, ahol 3 bolt van összesen. Hétvégén megyünk Pestre, gondoltam majd szétnézek egyéb helyeken is.

Help me!
iloly
 
 


Iloly, én ma a Pennyben láttam nagyon klassz dzsekit, bár 122-es méret volt, elég elfogadható áron, 1990 Ft. De aztán mégsem vettem meg, mert Imikének van, így csak pénzkidobás lenne. 8)

Ti merre laktok, Pest környékén?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ja, még nincsen eredményem a vizsgáról, talán holnap. :?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Iloly:
Hát ez azért durva.. Én a corában szeretek ilyesmit venni,mert az akciókban elég jó áron lehet kapni ruhákat,és a minőségük is ált. jó..

Mandala:
MA IS MEGPRÓBÁLTAM!!!!!!!! És VISSZAJÖTT!!!! :evil: :evil:
Küldtem válasz-emileket 6 helyre... És csak a nektek küldött jött vissza!!!!
Küldesz nekem egy emilt? Válaszolok rá,és úgy elküldöm. Jobb ötletem nincs.... :roll:

Ez a kutyaverő sztori... Nagyon durva.. Hát nem tudom.. Ha az én férjem csinálna ilyet,lehet hogy elgondolkodnék rajta,hogy akarok-e vele élni.. Persze egy kutya miatt (amellett,hogy NAGYON sajnálnám) nem válnék.. Csak hát ha ennyire fel lehet bosszantani valamivel,hogy így bánjon egy kutyával.. Mi van,ha a gyerekek csinálnak valami hülyeséget... Őket is félholtra verné?.. :?:

Napsugár már sokkal jopbban van. Ezek a homeós bogyeszok.. azt hiszem,tényleg jók. Az arcüreggyulladást,amivel régebben minden alkalommal legalább 2 hetet szenvedtünk,2 NAP alatt rendbehozták. Hát még nem tökéletes,de már sokkal jobban van..
Bogi már a végén van. Petinek viszont csak szondával lehet leszívni a váladékot :roll: :roll: .
Hát, van egy mai gyerekorvos-sztorim :evil: ,de most hosszú lenne..

Na,megyek.. Hátha ma éjjel nemcsak pislogni tudok :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Találtam egy nagyon jó vonalzós oldalt!De sajna 3 nem fér be egyszerre! :cry: Így vissza kell csinálnom!Pedig ezek sokkal jobbak!

Iloly!
Mi nem járunk a Tescoba kaját venni!Viszont valamiért ott lehet kapni a cheeroki cuccokat!Ez amerikai és nagyon jók!(A barátnőm kintről is szokott hozni)Szerintem olcsó is!Jó minőségűek!Szerintem nézd meg!
Vendég
 


Köszönöm a segítséget.

Holnap nekivágok a dolognak. Itt az említettek közül leginkább a Tesco van, ott már néztem ma, a kicsinek van is viszonylag jó.

Most nem írok többet, mert fennforgás van, majd talán kedden vagy hétfőn mesélek a hétvégemegrázkódtatásairól.

Sziasztok: i
iloly
 
 


Sziasztok!
Ildi!
Hát három kutya az nem kevés, de tényleg annyira aranyosak tudnak lenni a kutyulik. Én mindig jobban szerettem mint a macskeszokat. Nekünk nincs, de a gyerekek nagyon szeretnének. Igaz még nincs kerítésünk, és melléképületünk sem, csak egy nád-putri, amiben a kerti szerszámok vannak. Egyébként én azt gondoltam, ha esetleg meg lennének a körülmények hozzá, akkor sem vennék tenyésztőtől, valószínűleg úgy ahogy te, vagy valakitől kéz alól, ahol útban van.

Várom a vizsgaeredményedet, remélem jó lett. Hát én a jövő héten szombaton írok német nyelv tantárgypedagógiájából, természetesen német nyelven, aminek a gondolatától is rosszul vagyok. Ez lesz az első vizsga ebben a félévben. Közben már rengeteg kötelezőt kaptunk irodalomból magyarul is és németül is. Mostanában úgy telnek a napjaim, hogy el sem rakom a tankönyveimet, ha van egy kis időm, akkor lehuppanok a könyvek közé. Úgy is mondhatnám, hogy egész nap tanulok, olvasok, pihenésképpen pedig ott van a 3 gyerek :D

A kabátot ne is említsétek! A nagyfiam 13 éves, hát vele nem egyszerű a vásárlás. Tényleg nem engedhetjük meg magunknak, de tudjátok mennyiért vett kabátot ez a gyerek, ez az ŐRÜLT GYEREK? 18. ezerért. A szülinapi pénzét költötte rá. Ő ugyanis már szinte mindenkitől pénzt kap, mert senki nem akar olyat venni neki, amit nem szívesen hord. Úgyhogy a fiús anyukáknak még az az előnye sincs meg, hogy a fiúk nem olyan hiúak, és nem kell rájuk annyit költeni ruhára. :cry: :cry: :cry:

Kép
tulipán75
 
 


Tulipán, már én is a körmömet rágom, jó lenne már tudni az eredményt! Nekem is kellene tanulni, de nem mindig sikerül sajnos.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 



Sziasztok!

Hát tulipán,nem tudom,MIKOR tanulsz...

Én az utóbbi napokban azt se tudom,élek-e...
Napsugárnak az arcüreggyulladása már rendeződött (a héten itthon volt..),de KÖHÖG és KÖHÖG és KÖHÖG. Már idegbajt kapok... Háromszor voltam a héten az orvosnál vele (12ezer Ft...),még mindig köhög..
Peti is elkapta,folyik az orra,szondázni kell. Hétvégén ugye itthon...én...
Bogi még csak hagyján.. Neki csak az orrát kell szívni,meg vitamint is kap,meg a homeós bogyókat.
Persze mindegyik kap (érdekes,a Petinek és a Boginak azonnal használnak). De ugye figyelni kell,hogy a bogyók előtt és után is elteljen 10-10 perc,amíg nem esznek..

Közben mivel most fával fűtünk,folyton leszaladni rakni a kazánba,behozni fát, eleve reggel korán kelni,hogy kiszellőztessek,begyújtsam a kazánt,mielőtt felébred a társaság...

(Ja,ebédfőzés,mosogatás,takarítás,stb.)

De ez a köhögés..... Már teljesen kikészít.......... És folyton készenlétben kell állnom,mert ha Napsugár nagyon köhög,elkezd hányni is.. :(


Na,kipanaszkodtam magam.. Megyek etetni a Bogit... :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: szegénykém, nem irigyellek ám Téged sem! Van épp elég a nyakadon! Mi is küzdünk ezzel a náthával (vagy csuda tudja mi is ez!). Encsikém péntek óta lázas és be van rekedve. Most már lassan-lassan jön vissza a hangja, de még mindig csúnyán köhög. Ő is öklendezik, hányni még nem hányt...
Petit miért kell szondázni? És azt hogy csinálod? Anno mikor Gergőnek középfülgyuszija volt és a doki felszúrta, utána vissza kellett mennem vele, mert nagyon begyulladt ismét a füle és tele volt a feje takonnyal, na akkor a doki lenyomott egy csövet az orrán (talán a garatig? :roll: ) és úgy szívta le a truntyit. Mondjuk brutál így kinézetre a dolog, de sajna az a tapasztalatom, hogy bármennyire is szívom az orrát, ha a letapadás mélyebben van, akkor mindig szörcsög, még akkor is amikor már semmi nem jön a nózijából.
Jobbulást nektek, remélem hamarosan rendben lesztek!

Kép

Alziza: na, milyen volt a kutyus első napja nálatok? :) Barátkoztok? Dobj pár fotót lécci! A gyerekeim körében nagy sikert aratott a kis vadóc... hogy is nevezitek őuraságát? Vagy hölgy őkelme?

Kabát-ügyhöz nem tudok hozzászólni, mert anyósom minden rucit megvarr nekünk, így ingyé vannak... :) De a Vatera télleg jól Vera is jó áron jutott a dzsekihez! :)

A kutyaverő sztori végkifejlete, csak hogy tisztán lássatok:
azért akasztotta fel a kuttyot az a "jóember", mert bekakilt a kutya a kertbe és ő éjjel mikor jött haza belelépett. Na bumm... hát szegény nem mehet a wc-re!!! Olcsi akkor 8 hónapos volt amikor hozzánk került. Az állatorvosunk mondta, hogy a kutyának 3 bordája törött volt, látszik (érződik) hogy forrt össze. Hát, ja mert amikor a kutya 8 hetes volt, úgy belerúgott, hogy a falhoz csapódott a kutya. Az ilyen embert (????!!!!) LELŐNÉM! DE ELŐBB AZT TENNÉM VELE, AMIT Ő TETT A KUTYÁJÁVAL!!!!
Egyébként azóta elhagyta a feleségét (3 gyerekük van) egy fiatal nőciért, ráadásul a legkisebb fiút magával vitte, a felesége most karácsonykor lesz 2 éve, hogy nem látta a fiát, mert a gyerek nem akarja látni az anyját.... Még a hideg is kilel!
Ezt csak azért írtam le, hogy lássátok, Barbamami jól ráérzett arra milyen is az ilyen ember (???!!!).

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Barbamami: a férjem dobott egy emilt a ládádba, van egy új emilcímünk benne, arra próbáld átküldeni a levcsit! :) Pussz!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!
Barbamami! Nem csodálom, hogy ki vagy purcanva és panaszkodsz. Szegény picikéid, és persze szegény te! A szondázásról nem hallottam még én sem, de nem hangzik valami jól :? Jobbulást nektek!

Hát most én is úgy érzem, hogy ennyit bírok, és kész. Teljesen tele vagyok, minden percem foglalt...... Most kicsit padlón vagyok, úgy érzem, hogy nem fogok mégegy gyerekkel bírni. Mit szólsz ehhez Mandala? Ugye megy azért 4 gyerekkel is?

Kép
tulipán75
 
 


Tulipán: meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeegy! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Csajok, én is itt vagyok, én indítom a napot, mert most van egy kis időm, de aztán nem jövök mostanában sűrűn, mert tanulok. 30-án vizsgázok projektpedagógiából, még tegnap kezdtem a könyvet olvasni.

Tulipán, ne aggódj, menni fog, csak most egy kicsit meginogni látszol. Szerencsére nem lehet őket visszaadni, így ha a karodba tartod, majd meglátod fel leszel vértezve!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Tulipán:
Emlékszem,mikor az elsőt vártam,azért aggódtam,el tudom-e majd látni..
Aztán a másodikkal:Huh,kettőre hogy lesz időm?
Aztán a harmadikkal..,kicsi,pici...mit csinálok...

De mivel az ember benne van egy szituációban,és tudja,hogy MUSZÁJ mindent elintézni,megcsinálni..,hát valahogy megy a dolog.
Persze,abszolút nem vagyok nagy bölcs,negyedik gyerekem nincs.., de ha hármat ilyen ügyesen ellátsz,a néggyel se lesz gond :D :D :D :D

Mandala:
Az az... egy hosszú cső,CSAK azzal jön ki a váladék,mert nagyon mélyen van letapadva..
Hétközben elviszem a dokihoz (és várunk 1-1.5 órát totál beteg gyerekek között),hétvégén viszont én csinálom..
Már kitaláltuk,hogy az orrszívó porszívóhoz csatlakoztatunk egy szétszedett injekciós fecskendő-tartályt. Ennek a kis végére pont rá lehet húzni a szonda végét,anyu és a párom lefogja szegény fiamat..............,kézmosás... után leszívom az orrát. Szombaton 5 ml tömény genny jött ki..
Ha ezt bent hagyom,abból arcüreg..,és tüdőgyulladás lesz.

Egyébként tavaly karácsony óta csinálom én itthon is,ha kell.
Dec. 25-én vittük be a Petit a Heim Pálba,előtte betelefonáltunk,elmondtuk,mi a probléma,azt mondták,menjünk csak,leszívják.
Na,terhesen végigvártam 2 órát (!!!!) a visító,üvöltő,lázas, 2 napja nem alvó és evő gyerekemmel. Bementünk végre,közölték,hogy JA, NEM JÓ HELYRE JÖTTÜNK, menjünk át a fül-orr gégészetre,mert az is van ügyeletben..
Na,végigvártam ott is a sort este kb 7 órára be is kerültünk.
Belenézett a drága (valami orosz nő volt,mert magyarul is alig tudott..) a Peti egyik fülébe (ennyi volt a vizsgálat!!!!!!!!!!!), és közölte,hogy NINCS VÁLADÉK A GYEREK LÉGUTAIBN (nem kommentálom....),menjünk haza,csepegtessek orrcseppet az orrába.... ENNYI...
Ja,és hogy ez egy műtét,amire egy nappal előtte elő kell készíteni a gyereket.. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Mentem ki a kocsihoz zokogva,a férjem vissza akart menni ráborítani az asztalt...

Hazamentünk (van otthon szondánk,mert a magyar egészségügy ugye olyan,hogy a szondát,amit normál esetben 24 óráig lehet felhasználni,egy hétig is főzögetnem kell itthon...),és "megműtöttem" a gyereket.
Lement a láza,evett,és tudott aludni...

Na,ennyi a sztori.... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami
Nem semmi. Én élből elkerülöm a Heim pált. Ha rajtuk múlik nem élnének a gyerekeim.

Pár sztori a honlapomon. a kórház történetbe. Ha szeretnétek belinkelem ide a történetet.

Én most totál padlón vagyok mert a sz..ét Cegléd nem volt képes ki utalni még ebben a hónapban esedékes csal pótlékot. Szerintetek? Kajára sincsen már. 67 ezerről van szó nem pár ezerről. Ennyi a havi koszt pénzt kb. A csekkeket be kellett fizetni így is párat odébb toltam. Isten bizi ha holnap se kapom meg akkor szerdán valahogy oda utazok és addig verem az ajtajukat amíg kézbe nem adják nekem a pénzt.

Bocsi csak idegbajos vagyok most.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Mandala!
Nagyon rendes kutya!
Éjszakára el van kerítve.Ott van bent az ágya,és a kutya pelenka amira pisilhat!Este beteszem az ágyába és reggelig alszik!illetve egyszer kiment a pelusra pisilni és visszafeküdt!
Aranyos!
A neve ZORDA!És fiú!
Teszek majd képet!

Tulipán!
Menni fog!
Szerintem ez normális,hogy aggódsz,de biztosan elmúlik amint megszületik!Akkor már minden természetes lesz! :lol:
Vendég
 


Vera, egy kis segítség: Kép , Kép , Kép , Kép , Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kép Na, ki kiváncsi a vizsgaeredményemre? 3-as lett! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Mandala!
Nagyon tetszett a válaszod, valahogy én is így képzeltem el a dolgot.

Lányok! Köszi a bíztatást, biztosan egy természetes reakció ez mindeg gyerek érkezése előtt. Én is átéltem már néhányszor, de most mégis úgy érzem, hogy ez már tényleg sok lesz.

Barbamama!
Nem akármiken mentetek keresztül. Nagyon ügyi vagy, hogy végig tudtad csinálni. Mi anyukák márcsak ilyenek vagyunk, ha muszáj ledoktorálunk és műtünk....... A lényeg a gyerek egészsége!!

Vera!
Nem csodálom, hogy ki vagy akadva, ennyi pénzt akárki megérez, még azok is akiknek jobban megy. Mi a múlt hónapban voltunk úgy, hogy meg kellett gondolnom, hogy mit veszek a zsemle mellé, ugyanis a táppénzemet 3 hét múlva küldték. A pénz érkezése előtti nap már a 100 forint is soknak számított. Aznap pl. már csak zsemlét vettem a boltban, aztán vártam a csodát másnap, de szerencsére épp megjött. Már arra gondoltam, hogy kölcsön kell kérnem anyukámtól. De azt nagyon nem szeretem. Szerencsére már évek óta nem voltunk rászorulva.

Ildi!
Nagyon ügyes vagy. Én most tanulok a szombatira, nekem nem kell ilyen jó eredmény, elég az "E". Nálunk így értékelnek: A B C D E és végül az Fx(na ezt kell kerülni) A többi szuper. Ma még nem volt időm tanulni, pedig az asztalomon várkoznak a könyvecskék, de hűtlen voltam hozzájuk. Most állok neki, aztán hajrázok végkimerülésig.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Gratukálok! :lol:
Vendég
 


Helló lányok!

Nekem ma kár volt felkelnem! Nemrég elpusztult a pulikánk. Reggel óta küzdöttem az életéért, de hiába hoztam be a házba, hiába hívtam hozzá álllatorvost, és hiába kapott annyi gyógyszert, nem bírta a lelkem, és szépen csendben elaludt. Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


sziasztok!

Ildi!
sajnálom! :cry:
Lehet,hogy a másik kettőt meg kellene nézetnad dikoval!nehogy valami fertőzés legyen!

Hát pedig én meg pont a kutyiról hoztam képet!Remélem nem baj ha felteszem!

Kép Kép
Vendég
 


Alziza, nagyon édi a kutyi, nem baj, hogy feltetted! :)
A múlt héten volt kinn az állatorvos, nem ez, aki ma jött, mert a másikat nem értem el telefonon. :(
Szerintem infúziót kellett volna neki adni, de hát én sajnos ne tudok bekötni infúziót, így maradt a fecskendő és a tea.
Na de már és is ledoktorálhatok nemsokára, úgy mint Barbamami. Még fel is volt háborodva, hogy nem őt hívtuk. Aztán, amikor elmagyaráztam neki, hogy a menhelyen is a másik látta el, és hát a kezelőorvoshoz szokás visszavinni a beteget is, akkor már nem pampogott tovább.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Na de mit mondott a doki?Mi volt a baja?
Szerintem kevés a jó és lelkiismeretes állatorvos! :(
Nekünk van egy jól bevált és én 17 éve hozzá viszem a kutyákat! :lol: Nagyon örülök,hogy annak idején megtaláltam!Bármikor hívhatom mobilon így mindíg elérem!

Többiek?????
Vendég
 


Képzeljétek mi történt!

Van egy lány akivel egy szobában feküdtünk amikor szültem!Jóba lettünk,sokat beszélgettünk,de a végén elfelejtettünk számot cserélni!
Régóta keresem már itt a babaneten és máshol is!De semmi!
Eddig!Most írt egy lány,hogy Ő ismeri és szól neki!Nagyon jó lenne!
Drukkoljatok!
Vendég
 


Sziasztok!
Szegény Ildi pulikája :cry: :cry: :cry:
Ildi! Vigyázz a másik kettőre, nehogy tényleg valami fertőzés legyen!

Alziza!
Nagyon cuki a kutyid! Mi van a házzal?

Lányok!
Ma voltam uh-on. Igaz azt mondtam, hogy én kiábrándultam az uh-okból, mert a 3.nál rosszat mondtak, de olyannak láttam a szitut, hogy mégiscsak rákérdeztem. Az látszott, hogy puncija van. Persze tudom, hogy ez nem 100%. Nem szeretnék megint abba a hibába esni, mint a 3.nál, hogy nagyon beleéltem magam és kopp. Úgyhogy inkább azt mondom, hogy nagyobb esélyem van, hogy lány lesz, és nem zárom ki a kisfiút sem. A legfontosabb azonban, hogy minden kéz láb a helyén van, és a szervecskék is úgy működnek, ahogy kell, úgyhogy ma van okom az örömre!

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Alziza!

Milyen a jó és lelkiismeretes állatorvos?

:roll:

(vigyázz csapda!) :lol:
iloly
 
 


Alziza, a doki azt mondta, hogy tele van féreggel. Adott is neki féreghajtót, mert azt mondta, hogy a másik menhelyről való kiskutya is tele volt féreggel. Csak azt nem tudom, hogy a mi kutyánknak mi köze a másik ember kutyájához? Amúgy meg mondtam neki, hogy megy a hasa a kutyinak, és erre kérdezte, hogy miből gondolom? Hát miből ugyan, mert látszik a szőrén. Na meg adott neki három oltást, de szerintem tudnia kellett, hogy már nem lehet megmenteni. Csak azt hajtogatta, hogy korábban kellett volna szólnunk. Na de hagyjuk is, szerencsére a kis foxinak viszont kutya baja, mert ő meg köhögött.

Drukkolok neked, én is így jártam, amikor Petivel előkíszítettek, a vajúdóban volt egy csaj, én meg a wc és a vajúdó között szaladgáltam és közben dumcsiztunk! :roll:


Na csúszok, mert már hiányolnak!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


vona ildikó írta:szerencsére a kis foxinak viszont kutya baja, mert ő meg köhögött.


Az a kennelköhögés lehetett. A sok kutyus együtt effekt hoz ilyet. Nálunk is volt ilyen Olcsinak. Egy kutyakiállításon kapta el... :evil:
Antal-biotikummal jól gyógyul.

Alziza: édes a kutyus.

Most rohanok, csak belestem. Egyedül vagyok (már megint! :evil: ) és annyi a dolog a négy lurkóval... mert hát ugye mindegyiknek hörghurutja van... :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jaj,sajnálom a kutyust.. :( :(

Vera:
Na,mi van a pénzzel? Megkaptad?
Én a GYED-emért mászkáltam,most utalták végre... Már a hajam téptem..

Mandala:
Kitartást... :roll: :roll: :roll: :roll:
Nekünk a homeós bogyik nagyos sokat segítettek!!! Se a Petinek,se a Boginak nem kellett antibiotikum. Napsugárnak se!!!!!
Most úgy néz ki,jól vannak..
Megkaptad az emilt? Mert legalábbis nem jött vissza... :D

Képzeljétek,Bogi ma felállt!!! :shock: :shock: :shock:
És még csak most lesz 7 hónapos,ma éjjel :D .. Már pillanatok alatt "bemássza" a lakást :roll: ..
Ma voltam rákszűrésen a dokimnál,elvittük a kis mókinkat is..(etetnem kellett..)
A "szülőapjának" :D :D annyira tetszett,hogy kivette a férjem kezéből,és megbabusgatta :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: nem jött meg a levcsi... :evil: Tényleg nem értem mi a gond. :roll: Amúgy amikor visszamentek a levelek milyen hibaüzenetet írt ki a gép?
Priviben dobok egy másik címet, arra próbáld, az a férjem munkahelyi emilje.
Most rohanok lányok!

Jó éjt Nektek!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Bogi!
Kép

Barbamami, és Bogika már ül is, vagy csak áll? Az én kis baffalóm nem ül még, viszont majdnem mászik, és ha a hóna alatt fogom, akkor olyan erősen támasztja a lábát, szinte áll, de aztán elfárad. Ja és peti vagy két napja cumizik. Muszály volt beadni neki, mert akkor csak cicin lett volna egész nap, ami ugye egy idő után elég zavaró, bizonyos helyzetekben. :P Most is úgy aludt el, hogy beadtam neki a cumit, és így éjszaka sem kell etetni, elég a cumi. Anyukám és a férjem szerint nem kellett volna rászoktatni, de akkor mit csináltam volna ugyan?

Mandala, kapott a foxi egy antiszurit, szerintem attól gyógyult meg, na meg a csodálatos zöld teámtól. :roll:
Na megyek, csinálom a reggelit.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Barbamami!
Boginak gratula!Ügyes! :lol:

Mandala!
Jobbulást Nektek!Remélem lassan már kifelé jöttök belőle!

Ildi!
Okos ez a doki! :roll: :evil: Egyébként állt. a férges kutyának megy a hasa!

Tulipán!

Inkább leírom,hogy melyik nem az! :(
Sajna talákoztam ilyennel! :evil:
Pl. az első kutyámnál ugyan azzal a tűvel adta volna az oltást mint az előzőnek! :evil:

A tesómnak volt egy hörcsöge!Beteg lett,elvitte dokihoz, azt mondta vágja falhoz!Csak egy hörcsög! :evil:

A legdurvább!:Zina úgy 6 hónapos lehetett,mentem haza és a járda mellett borzasztóan sírt egy cica!Vérzett mindenhol,elütötte egy autó és még élt!Az emberek pedig mentek el mellette,úgy hogy egy sarokkal arrébb van az állatorvos!Szóltam előszőr egy fickónak,hogy szóljon már be,jöjjön ki a doki altassa el!Nem jött!Kb.még 2 embert küldtem be,mert otthagyni nem akartam!Ott álltam már kb 1 órája! :evil: Jött egy nénike Ő megállt!Azt mondta biztos azért nem jön ki,mert nem fizeti ki senki!Mondtam szóljon be,jöjjön ki,kifizetem,mert bemegyek és megrugdosom!
Na nagy nehezen kifáradt!Kérdeztem tőle mi a franc tartott idáig,több embert küldtem be és itt állok 1 órája agyerekkel!Mondtam neki is,hogy kifizetem,csak szúrja már meg!Jaj,nem kell kifizetni!Mondta erre!Gondolom látta,hogy sík ideg vagyok,meg szépen is beszéltem vele!addigra meg álltak is már ott többen!
Látom gondolkodik!Mondom most mi a franc van,erre azt mondja nem tudja mivel megfogni,hogy beszúrja az injekciót!Ez hülye! :evil:
Kivettem a gyerek feje alól a textilpelenkát és odaadtam neki!
Hát ennyi!Ja és ez a kerületi állatorvos,aki "állítólag"nagyon jó!AHA!
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza!

Én kérdeztelek a jó és lelkiismeretes állatorvosokról!

Csak mert már egy kicsit olyan kezdett lenni a dolog, hogy az állatorvoson kívül mindenki ért a kutyákhoz...

Sajnálom, ha rossz tapasztalataitok vannak és így, hogy Alziza leírtad értem is a dolgot. Kicsit úgy érzem most magam, mint ahogy a szülészek érezhetik, amikor elolvasnak itt néhány hozzászólást...Az a helyzet, hogy ha az állatorvosnak magánpraxisa van, valóban nem Te lehettél az egyetlen, aki megkereste aznap egy elaltatandó talált állattal, és itt az érem másik oldala: naponta többen keresik meg az embert még ennél sokkal nagyobb költségű kezeléssel is hogy tegyen valamit esetleg ingyen. Gyakornok koromban több ló került úgy az egyetem tulajdonába, hogy a tulaj nem fizette volna ki a műtétet, de mi megcsináltuk és az ára kb. lefedte a ló árát... Mert az állatok azok a nagyállatok is, amiket az állatvédők szertenek elfelejteni. (Természetesen értem, hogy fizettél volna és egy macskát elaltatni nem egy nagy költség, de sok kicsi sokra megy, ráadásul nem tudhatod hányadik voltál aznap...)
Ha tényleg "kerületi főállatorvos" az illető, hát neki gyógyszerének sem szabadna lennie, mert ő nem is praktizálhat, tehát ha nem volt neki akkor járt a jó úton. (Na ez a nagyon ritka)
A másik dolog, hogy kihívják ám az embert olyan helyere is, ahol nem ellátható egy beteg vagy maga az állat életveszélyes, mert a gazdája sem bír vele.....szóval lehet pro és kontra érveket felhozni, de nem szertném, ha általánosítana bárki azért mert volt néhány rossz tapasztalata. Amúgy nekem is mondott gyerekkoromban állatorvos olyat, hogy vágjam le a hörcsöüg fejét ollóval. De nyugi az állatorvosok között is csak pont annyi hülye van mint bármelyik másik embercsoportban Magyarországon.

És mielőtt megkérdeznétek miért nem szólok hozzá Ildi kutyáinak a kérdéséhez, HÁT AZÉRT MERT: nem vagyok kisállatos és interneten keresztül nem tudok diagnosztizálni.

De hogy lássátok én optimista vagyok: Talán egyszer eljön az az idő, amikor minden tulajdonos csak akkor tart állatot ha anyagilag és szellemileg is képes lesz rá, időben elvégezteti a prevenciós kezeléseket, ha mégis baj van időben kihívja az állatorvost aki kedvesen készségesen és szakmailag helyesen ellátja az állatot majd mosolyogva elteszi azt az összeget amennyibe a beavatkozás került és pironkodva visszautasítja azt a pluszt pénzt, amit a gazdi adni akar mert már harmadik napja küzd a doki az állat életéért de mostmár talán megmarad a kedvenc. :roll:

Azért remélem érthető, hogy nincs szó sértődésről cak szeretem, ha helyükre kerülnek a dolgok.
:wink: :)
iloly
 
 


Alziza: ez nem állatorvos hanem sintér!

A mi dokink egy tündér! Éjjel kijött Olcsihoz mikor rosszul volt. Most meg autót küldött Mandaláért mikor nem tudott lábraállni és nem volt kocsim.
megyek mert mesike nagyon sír. puszi!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Iloly!
Nem tudom miért írtam azt,hogy Tulipán! :oops: Neki a házzal kapcsolatosan akartam válaszolni,ami aztán le is maradt!

Ezek szerint Te állatorvos vagy! :lol: Nem is akartam álltalánosítani,azt írtam kevés a lelkiismeretes!Nagyon sok kutyás ismerősöm van,és sokan panaszkodtak már!Pl. baj van a kutya szemével,és már a 6. gyógyszert adja ami persze jó drága!És persze minden alkalommal fizetnie is kell!Ami nem lenne baj,ha használ a kezelés!Ilyenkor az én állatorvosom azt mondja,figyelj ez nem az én szakterületem,ad egy nevet,telefonszámot és azt mondja vidd el oda!
Persze Te biztosan máshogy látod,hiszen Te nem jársz állatorvoshoz! :lol:
De nyugi az állatorvosok között is csak pont annyi hülye van mint bármelyik másik embercsoportban Magyarországon.

EZ IGAZ!!! :wink:

És nincs sértődés! :lol:
Nálad sem,ugye?
Vendég
 


Tulipán!
Akkor most már válaszolok!
Most mentünk volna hétvégén de nem jött meg a megrendelt festék! :evil:
Ráadásul most 4 napig nincs autónk mert most intéződött csak el a biztosítóval a pár hónappal ezelőtti karambol javíttatása!
Úgyhogy ismét csúszúnk! :evil:
Vendég
 


Rohanok a suliba a Napsugárért,rakok fel képeket,majd még jövök este,ha tudok :D :D

Mandala:
Jobban vannak a gyerekek?? TE hogy bírod? :roll:
Átküldtem..............


Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Alziza!

Én pont így látom (és úgy is csinálom, ahogy leírtad) mert ha nem tudok továbblépni át kell adni másnak. Sokszor sajnos a tulajok kierőszakolják a kezelést még ha nem szükséges akkor is, csak hogy történjen valami. Mi sajnos nem tanultunk pszichológiát. Lehet, hogy több értelme lett volna mint az agrárszociológiának!!! :lol: :lol:

NO de itt süt a nap, úgyhogy lemosatom az autót!

Sziasztok: i
iloly
 
 


Iloy, igazad van, én is úgy voltam vele, hogy csak csináljon valamit a kutyival, hogy jobban legyen. De mindennek van határa, és nem lehet mindig csodát tenni. Sajnos. Az mit takar, hogy agrárpszichologia?

Barbamami, ez a Bogi milyen kis ügyi. Petikém még csak hasra fordul, és majdnem mászik, na meg csücsül, de csak segítséggel, egyedül még eldűlne, így nem is erőltetjük.

Nemrég értem haza, iskolában voltam ma is meg tegnap délután is. 4-es lett a tesim, de nem igazán örülök neki, mert a hátrabukfencet csak 3-ra értékelte, holott megcsináltam, csak kiszúrtam a végén. Na meg volt olyan is, akinek majdnem kitört a nyaka és az is 3-ast kapott. Sose volt tesiből 3-asom. :cry: Na de végül is mindegy, ígyis-úgyis 1 kredit pont.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 



Sziasztok!

Na azért csak sikerült beraknom a 3 vonalzót!Hurrá!

Barbamami!
Nagyon ügyi Bogi! :lol:

Ildi!
Jó az a 4-es! :wink:

Vera!
Megy a drukk!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Ildi
Ügyi vagy!!
Az a lényeg,hogy sikerült!

Vera:
HAJRÁÁÁÁ!! :D :D :D :D :D
Ez azért tényleg röhejes.. Még mindig nem kaptad meg????

Mamik,ma pocsék éjszakám lesz.
Bogim ágyát átraktuk a Petihez. Meg kell szoknia,hogy együtt alszanak,mert ha majd elköltözünk Vecsésre,ott is együtt lesznek,és így talán könnyebb lesz neki.
Sose felejtem el az első éjszakát,amikor a Petikémet külön raktuk. Folyton felébredtem,hogy miért nem szuszog...
Istenem,mennyire megy az idő.. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ma éjjel nem fog már mellettem szuszogni az én kis babucim... :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Barbamami!
Ettől én is félek majd!Biztos nagyon rossz lesz nekem is ha Zalcsi külön megy! :(

TÖBBIEK????
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: