Új privát üzeneted érkezett!

A jó hír pedig, hogy Hannának kijött egyszerre az alsó két fogacskája, nagyon édes kis cakkos. :) Pont 4 hónaposan :)
gigii
Budapest
 
 


Angie,

(most olvasgatok vissza ezen az oldalon itt fekve) én is nagyon félek a krupptól. Tudod, nálunk Marcinak jött ki 3 és fél évesen, már 2x volt, egyszer mentő, másodszor megúsztuk Rectodelttel és párásítóval a kórházi bemenetelt. Most hogy taknyosak, minden éjjel rettegve alszom.... :( Te hogy bírod? Nekem ez a mumusom..
gigii
Budapest
 
 


Sziasztok!

Újabb elveszett bárány jelentkezik... :oops:
Esélyem sincs mindenre reagálni, és visszaolvasni. :(

Egy gyors kérdés:
Ti mikortól gondoltátok bölcsibe adni a babátokat?
Azért kérdezem, mert Nálunk mikor Barni 2éves lesz vissza kell mennem dolgozni (hacsak valami/valaki közbe nem jön...). Emiatt, már most el kellett kezdeni intézni a bölcsit, a Párom megy délután beíratni, de már lehet, h most sem lesz neki hely 2012 októbertől...

Mielőbb kérdezzetek utána szerintem, h nálatok hogy megy ez, mekkora a várólista stb. (Nehogy lecsússzatok!)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 

 
 

Ancs
Lili nagyon cuki! Főleg ebben az utolsó kis ruhában! :)
(Elhiszem, h otthon a legjobb!)

Eclipse, Behoda
Őszinte részvétem! (Én a két nagypapámat vesztettem el, de egyiküket nem is ismerhettem.)

Gigii
Kitartást! Húúú költözés?!?! Már meg is van, h hova cuccoltok?

Angie
Nektek is mielőbbi jobbulást!

Dorka
Sajnálom a kutyust! :( Reméljük gyorsan kiheveri.

Rabbe
Nagyon irigyellek emiatt a rengeteg energia miatt! :) :D :oops: Hihetetlen vagy!

Vaya
Milyen ütemben csinálod majd a hozzátápit? (Remélem gyorsan gyógyulsz majd!)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Benbor
Nekem a hozzátápival kapcsolatba lenne kérdésem tudnál abban is segíteni? (Mert a védőnőm teljesen használhatatlan...:( )

Sajnos kicsit engednem kellett nyomásnak, és elkezdtem kóstoltatni. Arra a köztes megoldásra jutottam, h mindig a délelőtti szopi után 1órával ezt-azt megkóstiztatok Barnival, h szokja az ízeket. De nem akarok szopit kiváltani még, majd csak ha elmúlt 6hós, csak próbálgatom.
Ha csak így szeretném csinálni, akkor milyen mennyiségeket adjak és milyen ütemben?
Eddig csak alma volt. 1nap: 1kanál facsart almalé, 2nap: 2kanál, 3.nap: szintén 2kanál. utána 1nap szünet és jött a pép. Ebből is 1kanál. Ma pedig 2kanállal kapott. (Szegényem nem túl lelkes, de azért megeszegeti --erőltetni nem erőltetem! --- )

Ez a tempó jó? (Amíg nem váltok ki szopit, addig is emeljem a mennyiséget e fölé?)
Mi jöjjön az alma után? (Barack?-->csak ezt meg nem nagyon tudok frisset beszerezni...) Meggy esetleg? (Ez van otthoni, vegyszer mentes a hűtőbe fagyasztva.)
Anyum azt mondta, h krumplit szoktak adni az alma után... Szerinted?
(Neten csak olyan táblát találtam, amiben az van, h kb. mikortól lehet adni és mit. Azt nem h milyen sorrendet javasolnak, illetve nem tér ki arra, h milyen ütemben...)

Remélem nem voltam túl zagyva... :roll: :?

Előre is köszönöm a segítségedet!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Gyancsi!
Igen, a DM-es a Babylove, és nekem ez jött be leginkább. Pedig szinte kipróbáltam mindent. Ja, és a papírtörlőből is a babylove-s jött be a legjobban. Pedig már abból is próbáltam mindenfélét, de nekem ezek jöttek be leginkább.

Lili nagyon helyes baba!

Lányok, a cumisüvegnél ti hányas számú cumit használtok? Használja valaki a variációsat? (Aventos cumiknál) Tud enni vele a babátok?

Ma megyünk délután 4 hós oltásra, és a második rotát is kapja. Szurkoljatok, hogy ne lázasodjon be!

Angie!
Remélem már jobban vagy! Sajnálom a kocsi ügyet, de szerencse, hogy „csak” ennyivel megúszták! A rendőröknek meg van, hogy melyik az illetékességi területük, és csak ott járhatnak el, néhány kiemelt eseménytől eltekintve.

Dorka!
Nálunk is volt egy 2 hetes időszak, amikor Kitti 3-kor kelt minden éjjel. Aztán visszaállt minden magától a rendes kerékvágásba. Szerintem nálatok is ez lesz. Azóta simán alszik reggel 6-7-ig (este 10-től)

Eclipse!
Sajnálom, a sünös álmodat! Örülök, hogy jó szoptatási tanácsadót találtál! A pszichológus pontosan mire is kell neked? Lehet, hogy erről most lemaradtam!

Apának nagyon gratula a 2. helyhez. Nagyon ügyi! Mi ez a sóhiányos görcs? Én még nem is hallottam erről, pedig régebben és is sokat futottam (na, nem ennyit!).

Vaya!
Sajnálom, hogy sebes lett a cicid! Remélem, hamar meggyógyul.

Lucuzs!
Gratula az első fogacskához! Hogy viseli Balázs?

Szisz!
Kösz, hogy még egyszer betetted a tápszeres gondot a topikba, mert én már írtam szombaton, de senkinek nem tűnt fel! Talán most, többen olvassák! :wink:

Gigii!
Sajnálom, hogy nem oldódott meg nálatok a probléma! Van, aki tud a költöztetésben segíteni? Remélem, a gyógyszer után jobban leszel!
Gratula Hannának a fogacskáihoz! Nagyon megviselte?

Most megyek, mert Kitti termelt a pelusba, és igencsak büdi! Még jövök!

rodina74
 
 


Angie!Gigii!
A kruppnak van valami előjele? Akár hajlam vagy ilyesmi? Én erről nagyon keveset tudok!

Wivi!
Én ezen még nem is nagyon gondolkodtam! Bár, ahogy nekem megjön mary, mi rögtön gyúrunk tesóra, és remélem, hamar összejön. Így a bölcsi, remélem nálunk nem játszik majd. Viszont ezzel kapcsolatban eszembe jutott valami! Ha lesz egy hely a bölcsiben, de közben elköltözünk máshová, akkor is csak az eredeti bölcsiben lesz férőhelye? Előre honnan tudnám, hogy hova akarunk költözni? (Most tervezzük majd a költözést, ha a 2 lakást el tudjuk adni, de még pontosan nem tudjuk hova mennénk, mert több hely, kerület is szóba jön.)Így nehéz előre bölcsit vagy ovit választani!

Wivi, nagyon jók a hozzátáplálásos kérdéseid! Mi nekünk 5 hósan ajánlotta a védőnő, hajlok is rá, mert Kitti keveset eszik, mindig úgy kell tömni. Viszont én is bizonytalan vagyok a témában!

rodina74
 
 


Sziasztok,

Mi is előkerültünk ismét. Jó volt ez a hosszú hétvége, de az is jó, hogy vége...
Péntek reggel rögtön az első szopi után indultunk le Gyulára, mert kora délután volt nagymamám temetése. (Mindenkinek köszönöm az együttérzéseteket.) Egészen szép szertartás volt (ha lehet ilyet mondani), nem voltak sokan a temetésen, hiszen nagymamám már 80 éves volt, az ismerősei közül sokan már nem tudtak eljönni.
A temetés után siettünk haza, mert Oli otthon maradt Tomival, és ahogy hazaértem, már megint éhes volt a kis drágám.
Az utazástól nagyon féltünk, de egészen jól bírta a pöttöm, a reggeli pesti dugón igaz lassan értünk át, de utána már aludt végig az úton. Gyulán egy szuper utazóágy várta kókusz matraccal, így kényelmesen csucsukált a nagyszülőknél is. Annyi mindent vittünk magunkkal Olinak, hogy tele lett a kocsi. Vittük a játszószőnyegét, a vászonhintáját, a játékait, hogy minél otthonosabban érezze magát, és még ott vettünk neki kiskádat (az már nem fért volna a kocsiba).
Gyulán kényeztették a nagyszülők, a nagynéni, az uncsitesó, a dédipapa, így nagyon tündérke volt végig. Nagyokat sétáltunk vele a Körös-parton, és szívta a jó vidéki levegőt...
Azért nekünk is jó dolgunk volt, terülj-terülj asztalkám minden nap, rostonsütés a kertben, napozás, pihizés.
A hazaút kicsit nehezen indult hétfő délután, 30 km alatt háromszor kellett megállni. Először Olinak melege volt, ezért levetkőztettük, utána szomjas volt, ezért megszoptattam, aztán beszorult egy büfi, ezért ismét megálltunk büfiztetni, majd nehezen ment az elalvás, és mindketten énekeltünk Olinak, hogy találkozzon az álommanókkal. Ezután már aludt végig hazáig.
Kedden meg a másik nagyszülőkhöz mentünk Délegyházára a telekre. Ott is habzsi-dőzsi, nagymama, nagypapa, nagybácsi kényeztette össze-vissza. Estére már szegénykém nagyon elfáradt, így az éjszakánk kicsit nyűgös volt. Most próbálunk visszarázódni a hétköznapokba. De annyit cipelték a kis fenekét, hogy most tőlem is ezt várja, csak én egyedül rövid ideig bírom.

Pampers honlapján van letölthető kupon pelusvásárláshoz, ha vki esetleg szeretné szívesen elküldöm a kupont pdf-ben, hogy ki lehessen nyomtatni.

Most ennyire futotta, de majd még visszaolvasok...

Pusza,

H

KépKép
bedoha
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk.

Bence éjjel már jól alszik, a jó idő miatt reggelre eléggé melege lett, ezért kelt fel. Mióta erre rájöttünk, 10 órát is alszik éjjel. Nappal viszont egyre kevesebbet, egyik nap összesen fél órát aludt :S Én meg folyton altatni próbáltam :)

Hosszú hétvége nagyon jól telt, voltunk a Várban és a Városligetben is, jó nagyot sétáltunk! Olyan jó lenne, ha apa egész héten itthon lehetne velünk...

Voltunk csípő kontrollon, minden ok :) A doki néni kérdezte, hogy forog-e, mondtuk, hogy nem (mióta sikerült neki nem ismételte meg). Tanácsára leszedtük a forgó játékait (pedig az akkor sem csak mozi, tök jól elkapta és rágta őket), de nem sok változás van.

Hogy forognak a babák???? Mert Bence 2,5 hónaposan hasról a fejét kezdte el dönteni, így majdnem sikerült neki (illetve sikerült is). Most meg a popsiját tolja az egyik irányba - csak éppen a kezeit dobja ki két oldalt, bombabiztosan kitámasztva magát. Ez az új módszer is működhet? Illetve többször volt olyan, hogy majdnem átfordult, de mintha megijedt volna.

Én barackot adok Bencének a kaki miatt. Inkább ez, mint a kúp vagy a szirup.

Tejem nekem is fogy, pedig múlt héten rengetegszer evett Bence. Napi 6-7 szopi megvolt, de nem volt hatása :(.

Gigii: Ez marha gáz :S :(.

Mennem kell, ma is csak 1x aludt, már megint unja a banánt...

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sziaszok Csajok!

Gyors helyzetjelentés: rajtam kívül mindenki beteg. Gyerekek eddig láz nélkül nyomták, apa lázzal. Ami közös: nátha és a köhögés.

Csak futólag olvastam a hsz-kat, láttam többen is betegek. Szóval mindenkinek jobbulást, aki nem 100%-os!!!

Puszi, Eszter

mikegirl
 
 


Jelentem délutánra kibújt az első fog! :lol:
Reggel már repedezett az íny a két szélén, délutánra végigért a nyílás és kikandikált az első hófehér fogacska! :lol:

Dorka! Kicsit nyügibb mostanában. Sokat rágja a kezét, és nyáladzik ezerrel. Éjszakánként 2-3-szor kel, ja és volt egy nap kb. egy hete, mikor csak kézben volt el. Utólag a fogra is foghatom. :wink:

Betegeknek jobbulást!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs: Éljen az első fog!

Megnyitották a 2011 novemberi babavárók topicot :)

Betegek gyógyuljanak meg!!!!!!!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Ja, hogy ezt nem én fedeztem fel... ,;) :P

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Halihó!

kihasználom hogy alszik, bár visszaolvasással lemaradtam mint a tavalyi maratonról :D

Sajnos gyorsan eltelt a hosszú hétvége! Meg tudnám szokni hogy Zoli ennyit itthon van! :roll:

Mi is kirándultunk amennyit csak lehetett!
Gánton meg várgesztesen voltunk! nekünk nagyon jól esett, Gizust meg majd megkérdezzük :lol:
Persze beterveztem a tavaszi nagytakarítást a hétvégére mert ha apa itthon van akkor majd én szabadon takaríthatok... :lol: Elég naív voltam és az egészből az lett, hogy minden nap volt valami program. Vagy a tesómék voltak itt, vagy mi mentünk ki a szabadba vagy valami bármi.
Lényeg a lényeg. Tegnap egy kicsit hoztam a lemaradáson, de persze nem vagyok még messze kész, de már kiváncsi voltam mi van veletek!

Lucuzs:
Gratula az első fogakhoz!
A többi is készülődik?

Mikelány:
Remélem nem tart sokáig ez az állapot!
Te mennyire vagy megfázva?

Ami:
Mi baj a kaksival?
Gizusnak is kimaradt két nap, de aztán annyi jött hogy a feje is kasis lett! De én ennyire nem örültem még neki!
Mellesleg tök megváltozott a színe meg az állaga! Hogy a szagáról már ne is beszéljek!
Hogy adod neki a barackot?

Bedoha:
Örülök hogy szép volt a temetés!
Hát azért Gyula nem a szomszédban van! Gratula a kiruccanáshoz!
Milyen kocsit sikerült telepakolni?
Voltatok a várnál? stb.....

Wivi:
Én nem akarom bölcsibe küldeni a kisasszonyt! Remélem addigra lesz kistesó!
Egyébként jogos a kérddés, mert tényleg figyelni kell időben! Csak azt nem értem hogy akkor meg minek vonnak össze mindent, meg mondják hogy kevés a gyerek???
Na mindegy... Remélem a legjobb helyen lesz a bölcsis időszakban!
Muszáj visszamenned dolgozni, vagy akarsz is? Mivel foglalkoztál?

Ancsa:
képeket mi is kéretjük ide magunknak:
Megy a címem priviben: )
Ja és persze mindenhol jó de legolcsóbb otthon 8)

Gigi:
nem semmi sztori!
Még jó hogy ilyen gyorsan találtatok másik helyet!
Remélem a vezetéknevetek nem Tóth........ nehogy annyit dobozoljatok...: :)

Na megyek mert ma csak 8-10 ig van dokinéni és már nagyon menni kell 4 hósra!
Aki ráér az gondoljon ránk :lol:

Tatjana? Aranyos? Berni? Kriszta? Szissz? Vaya? Ninin?

Puszi

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok, jó reggelt! (Bár nálunk esik, gondolom máshol is :( )

Én is jó rég voltam, de azért olvasgattam... na nem mintha sokat írtatok volna :)

Képzeljétek 2 csoda is történt nálunk: 1-es számú: Zorka átalussza az éjszakát, ez azt jelenti nálunk, h. este 8-tól reggel 6-ig!!!!
2-es számú csoda: egyedül el tud aludni napközben!!! Fordítva raktam az ágyába (ahol eddig a lába volt), mondván ott a forgós játéka, plusz a kezébe adtam egy nyuszit (nem élőt :lol: ) és elaltatja magát!!

Az éjjel átalvásnak nem annyira örülök, mert a cicim, mint egy vizilabda reggelre, úh. muszáj lesz fejnem, ha azt akarom, h. napközben megfelelő mennyiség legyen, vagy nem?! Na majd Benbort meginterjúvolom...

Hozzátápihoz nem tudok hosszászólni, mert én még csak ha eszem az almát, azt szoktam megnyalatni vele :D Én úgy vagyok ezzel, h. amíg van elég tejem, addig amit én megeszem úgyis odaér hozzá is, előbb-utóbb.... :roll:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Vége a csavargásnak, újra itt vannak az Apa nélküli hétköznapok :( ! Nagyon jól telt nekünk is ez a 4 nap! Sokat voltunk kirándulni, bejártuk az egyik közeli erdőt, és környékét. Minden nap egy kicsivel többet, mert nem tudtuk, hogy mennyire fogja bírni Pipikénk. De szerencsére tetszett neki :D ! És hétfőn nálunk is megtörtént az átfordulás :) :) ! Tudom, ez már nektek nem újdonság, mert majdnem minden Babó csinálja, de nálunk hatalmas volt az öröm. És olyan kis rendes volt, hogy aznap 4x meg is ismételte, így fel tudtuk venni kamerára az egyiket :wink: !

Nava: milyen volt Agárdon? Oltást hogy viselte Zorka?

Vikoo: Boldi a medencés képen is rettenetesen lelkesnek látszik :) !

Ami: Olivér háton fekvésből forog hasra úgy, hogy kinyújtja a két kezét és lábát az ég felé, és oldalra dől, onnan pedig a fejével és a lábaival továbblendíti magát! Nagyon mókás, Apával majd’ meg zabáljuk!

Aranyos: Beki baba gyönyörűséges!

Eta: nagyon szorítok az oltáshoz!!!!!! Tegnap óta írom a hsz-t, én is hiányoltatlak, de mivel jelentkeztél, ez értelmét vesztette :wink: ! Majd gyere, mesélj, mi volt oltáson!

Rabbe: Nem vagy semmi, ennyit varrni! Ügyes vagy!

Mike: milyen volt a kirándulás? Atival javult a helyzet? Jobbulást a családnak, neked pedig kitartás! Két beteg pasival nem lehet könnyű!

Vaya: sajnálom a cici gondot, nagyon rossz lehet :( ! Noncsi is gyönyörű! Marha jó a vödrös kép :D !

Eclipse: tök jó, hogy kértél segítséget, és hogy valóban segítettek is! Örülök, hogy rendeződik a szopi gond! Apának gratula! Mi az a sóhiányos görcs?

Dorka: milyen a fényképezőgép? kutyuskád remélem napról-napra javul, kitartás! reggeli kelés durva lehet!

Angie: jobbulást nektek! Autót sajnálom, de szerencse a szerencsétlenségben, hogy a fiúknak nem lett semmi baja!

Benbor: azért figyelj, hogy pihenni is maradjon időd;)!

Lucuzs: Balázs nem semmi :)!

Gigi: nektek is jobbulást!! Gázmizériát sajnálom, kitartás a költözködéshez! Egyszerre két fog :o !!!!

Wivi: hát ezt a bölcsi dolgot ne is mondd! Már most összeszorul a szívem, mikor erre gondolok :( ! Én is jövő héten tervezem, hogy beíratom Olivért! Remélem még lesz hely, bár ezt most fogják bővíteni. De hatalmas a túljelentkezés.

Rodina: én is használok DM-es pelust, szerintem is tök jó, viszont annyi van, hogy a belső gumi nagyon megnyomja Olivér combiját. Pedig már mindent csináltam vele! Kittinél van ilyen probléma?

Na lépek, reggelizek, mielőtt kel a Pupák! Mindenkinek szép napot! Puszi

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Navi: itt is ramaty idő van :( ! Mindkét csodához gratula!!!! :D :D Én is szoktam Olivérrel almát nyalatni, sőt, múltkor adtam a kezébe egy nagyobb darabot, amire annyira rákattant, hogy mikor elvettem, ordított mint a sakál. De féltem, hogy nehogy leszedjen egy darabot az ínyével, mert nagyon rág.

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Eta, engem nem is hiányolsz...? :( :D

Vaya, Noncsi nagyon édes!!!!! Micsoda gyönyörű hajacska :D
Zorka is kezd hajasodni, olyan cukker!

Ja és 6 körül szopizik Zorka, utána még álmos és most is alszik még! :shock: :shock: (lehet, csak az idő miatt?!) Komolyan el vagyok képedve! Gondolom, azért nem lesz ez mindig így, de örülök, h. annyit és olyan jól alszik, mint én :wink:

Ancsa, küldtem mélt (gmail) fotókkal!

Dorka, sajnálom kutyukát :(

Vivi, jól hangzik a módszered az almával! Szerintem is a krumpli jön, aztán répa, stb...

Benbor, segíts kérlek, mert nem szeretném, ha megcsappanna a tejci mennyiségem!
Már egy ideje csak egyszer evett éjjel Zorka (egy mellből és sokszor nem is szívta ki rendesen). Ez pontosan azt jelentette, h. este 7- fél 8 körül, aztán 3-4 körül és reggel 8 körül! Ez teljesen rendben volt és napközban ugyanannyi tejem volt, mint előtte! Viszont most, h. nem kel fel éjjel, javaslod, h. fejjek egyszer? Mert ugye nem mondhatom a mellemnek, h, éjjel ne termeljen annyit, csak napközben :roll: Ha kell, szívesen lefejem kicsit az egyiket, csak hogy érje egy kis inger!!! Nagyon szerencsésnek érzem magam, h. ilyen jól megy a szoptatás, de szeretném, ha 6 hónapos koráig ez így is maradna!
Előre is nagyon köszi!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Ninin, köszike!
Gratula az átforduláshoz! (Zorka azóta sem produkálja)
Nagyon jó volt Agárdon, de már honvágyam volt :D Apám győzködött, költözzünk oda :)
Oltást nagyon rosszul viselte sajna... még harmadnap is kellett adnom neki egy fél kúpot :( Most az első kettő utáni szenvedés egyszerre jelentkezett... de hál'Istennek most egy darabig nem lesz!

Na megyek, felkeltem, mert már hiányzik :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Eta, szorítok az oltáshoz!!! Remélem, Gizus jobban bírja majd, mint kicsi Zoo!

Gratula minden babónak, akinek kijött az első fogacskája!!!!! :D

Ami, örülök, h. csípőkontrollon minden rendben volt!!!!
Forgás: Zorka mostanában a lábait pakolja oldalra és szerintem nem sok idő és ügyesen megfordul, de ha nem hát nem... nem gond ez még, szerintem :? :wink:

Rodi, mi is így tervezzük és ha az Égiek is úgy akarják, akkor a tesó összehozása már simább ügy lesz! :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Májki, jobbulást Nektek!!!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Ég a pofám, hogy hiányoltok, én meg nem jelentkezek, de szinte semmi szabadidőm nincs. A suliban olvastalak benneteket, de bejelentkezni nem tudtam onnan, hogy írjak is.
Szóval tanulok ezerrel, nyelvvizsga május 7-én lesz, remélem fel tudok készülni.
Ádámmal az a helyzet, hogy már megjártuk a sebészetet is a lukija miatt, szerencsére nincs nagy baj, kicsit berepedt neki 2 helyen, de kaptunk rá kenőcsöt és minden nap lennie kellett kakinak 10 napig sajnos Laevolac sziruppal és glicerines kúppal. Viszont amikor begyógyult a repedés, akkor sem kakilt, ezért a sebészeten a hozzátáplálást javasolták őszibarackkal kezdve. Azóta van, hogy napi 2x is van kaki és nem szenved tőle.

Lucuzs: gratulálok Balázska fogacskájához :) Én Ádámnak még nem látom, a kezecskéjét is még csak egy pár napja rágja.

Gyancsi: Lilike cukika :) Egyébként csak a fényképhez öltöztetted a kis fodros ruhácskába vagy ilyenben van napközben is ? Mi volt a méretkezésen?

Angie: jobbulást!

Dorka: kutyusod remélem már túl van a műtét emlékein is :) Korai kelés mostanában nálunk is van, 5 körül kel Ádám és a legrosszabb, hogy nem is alszik vissza.

Eclipse: részvétem a nagymamád miatt :( Örülök, hogy megoldódni látszik a tejcsi probléma is.

Eta: én is barackot adok Ádinak. Úgy kezdtem, hogy 2-3 kiskanál délelőtt 10 órakkor, aztán a többi szopi vagy tápi (attól függ, hogy éppen mennyi tejem van), másnap 5 kanál, aztán úgy növelgettem az adagot, hogy péntekre már egy teljes adagot megevett (150g). Most hétfőn a meggyel folytattam ugyanígy (tehát először 2 kanál). Barackot a haja nélkül pépesítem, a meggyet nem tudtam megpucolni, de a mixer elég jól pépesíti.
Jövőhéten céklát szeretnék neki adni, de azt még nem tudom, hogy hogyan kell megcsinálni.

Amida: akkor hasonló gondokkal (kaki) küszködünk.

A tápszerbotrányba majdnem mi is beleestünk, mert Ádám komfort1-et eszik a kaki miatt, de szerencsére a lejárati dátum későbbi, mint amit visszahívnak (csak a híradóban ezt nem mondták én meg ideges lettem, hogy pont a hosszú hétvége előtt mondják, amikor már nem tudok mit csinálni.)

Még régen valaki kérdezte a mosható pelust, mi is azt használunk, a Coolababy-t. Mostmár nagyon szeretem, mert belehízott Ádám, így nem folyik ki belőle semmi.

Mennem kell!

Puszi mindenkinek!

(Ja, tabló egyelőre nem lesz, mert nagyon inaktívak vagytok. Alig kaptam képet.)

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Még mindig alszik, de nincs szívem felkelteni... megnéztem, nem lázas!!!

Pár képet dobok gyorsan!

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok Lányok!

Mikegirl, Gigii, góygyuljanak meg hamar a kis és nagy betegek!

Lucuzs, Gigii, nagy gratula a fogacskához!

Rodi,
A saját témámon egyenlőre nem rugózok többet itt a fórumon :wink:

Ami, amit egyszer megtanult a baba, nem felejti el, csak most másra koncentrál :D
Nálunk a hasról hátra fordulást gyakorolja Mollika, ill. hanyattból az oldalára nagyon szépen fordul, de hasra még nem.
Gratula a nega UH-hoz!
Az én véleményem szerint azonban lehet, hogy a 6-7 szopi nem elég a tej szintentartásához, lehet azért fogyogat.

Tatjana,
az igen! Aádámkának bejön a rendes kaja, gratula! Van olyan ismerősöm, akinek lassan 7 hónapos a babája, 6 hónaposan kezdték a hozzátápit, és az istennek nem lehet 3 kanálnál többet bele imádkozni a kislányába.

Navi, Zorka gyönyörűséges! :D

Bölcsi:
ne is mondjátok :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Már hívtak a melóból, h ugye ha a gyerek féléves lesz, megyek vissza?!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Hát NEM!!!!
DE a 13. kerületben elméletileg ha a védőnő és a családsegítő írja, akkor mindenképpen felveszik bölcsibe 20 hetes kortól. Nálunk igazolható lenne akármikor, h én vagyok a családfenntartó, de isten őrizz, nem ettem meszet. Az viszont nem kizárt, h 1 éves korától apa megy vele gyesre, és én vissza melóba, de akkor szerintem már 30 nap után ki is rúgnának.
Abban reménykedek, hogy ismerősi segítséggel kapnék egy jobb, új állást amikor lediplomázok (2012 július) így legszívesebben csak 2012. aug. 1-től mennék újra dolgozni. Még ideálisabb esetben csak 2012 nov. 1-jétől...
Puszi

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ronda, esős idő, nincs is kedvem megmozdulni....Annyira álmosító!

Navi, nagyon édi Zorka!
Gratula a hosszú alváshoz, reméljük marad is ez így, és akkor tisztára kipihent leszel te is:)

Lucuzs, első fogacskák:)Gratulálok Balázsnak!Hogy viselte?

Fog ügyben nálunk is elég kritikus a helyzet, Luca már nagyon szenved, mindenki látni véli, hogy fehérlik csak én nem.Na, mindegy, biztos igazuk van, de hogy szenved, rág és folyik a nyálacskája az tuti.

Gigi, kitartást a költözéshez, és sok erőt, meg persze gyors gyógyulást, és sok napocskát!!!

Wivi, áááá ezen a bölcsi kérdésen én is kivagyok.Mi tesót még nem szeretnénk mostanság elviekben azt beszéltük, h. Luca 3 éves kora körül kezdünk el újra próbálkozni.Olyan pici még és 2 évesen is olyan pici lesz, annyira nem szeretném a bölcsit, de egy kicsit majd vissza kell mennem dolgozni, valahová, mert a munkaviszonyo9m nem sokára megszűnik, mert határozott idejű a szerződésem.
Szóval kiakaszt engem az a téma, annyira nem tudom, h. mi legyen, bár sok választásunk az nincsen.

Rodi, volt láz?

Amida, nekem is olyan sokszor megfordult a fejemben, h. milyen más lenne, ha Andris is itthon lenne velünk.De aztán lehet, h. megugrana a viták száma:)
Örülök, h. minden ok volt az u.h-n.

Eta, és miben vittétek Gizut?Mi is tervezünk már valamiféle rövidebb mászkálást itt a környéken.De most a kendőmet is kölcsön adtam....
Én is nagy takarítást terveztem a hétvégén, és nem lett belőle semmi, most azzal nyugtatgatom magam, h. a frissen pucolt ablakaimat jól összerondította volna az eső!

Mike, jobbulást nektek!!

Ninin, Olivérnek gratula, és hogy ezt a kamerának is megmutatta:)
És ti miben vittétek a kiránduláson?
A fényképezőgépem egy panasonic Lumix DMC FZ50.Jó kis gép, csak most tanulom a használatát, mert nem automatán szeretnék vele fényképezni, hanem kézi beállítással.Nagyon nagy álmom vált valóra.

Köszi mindenkinek, h. szurkoltok a kiskutyámnak, azt hiszem ma már egészen jól van, már evett is magától, meg futkosott is egy picit, már amennyit a lakásban lehet.

Tegnap én is észrevevettem a 2011-es novemberi topicot.Csajok, összeszorult a szívem, de nagyon, még a könnyem is kijött.Nem rég tartottunk ott, h. van-e szívhang, most meg a fogacskájuk jön, meg forognak.Hihetetlen!

Mennem kell, szólít az én kicsi babám:)

Puszi

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Olvastalak ám titeket, de írni szokás szerint nem volt már időm, a fiúk meg voltak fázva, taknyosak voltak, köhögtek, meg minden összejött...

Szakdolimmal persze sehol sem tartok, ma le kéne adni a konzulensnek... ez van... apával azt beszéltük, hogy lehet, hogy halasztom én ezt az okj-t...:roll: egyszerűen nincs időm tanulni :oops:

Bedoha
Tornázgattok akkor? Gratula Olinak az átforduláshoz!!! :)
Jujj, ez a fejlesztőház tök közel van hozzánk! :D
Hát ha minden igaz, ez csak egy banki szakügyintéző felsőfokú okj, de mivel megváltoztattak mindent és modulos lett a rendszer, egy csomó minden tisztázatlan még. :(
Dédi miatt részvétem! Mi pont így voltunk, csak mi az én dédipapámhoz szerettük volna vinni Marcit!

Ebba
Dani is elkezdett pár napja hümmögni, dumálni cicizés közben :D De van, h abbahagyja a szopit, és úgy dumál, aztán folytatja :D

Rabbe
Aranyosak ezek a gyerekdumák :) Imádom őket! :D
Örülök, hogy Ádi jobban van, a féltékenység meg teljesen normális szerintem, én még tizenéves nagy lóként is esetenként féltékeny voltam, h rám nem jut annyi idő :D
Nagyon ügyes vagy, hogy ennyi mindent varrsz :)

Hajni
Szerintem normális, h még csak az egyik irányba forgolódnak! :wink:

Viko
Boldi hatalmas kislegény! Nagyon édes! :)
Küldesz nekem priviben elérhetőséget a blogodhoz???
narancssárga pampers nálunk is katasztrófa volt!!!

Emese
Beki nagyon cuki kiscsaj! :)

Lucuzs
Gratula Balázsnak a fogacskanövesztéshez! Közben látom, hogy már ki is bújt neki!!! Hurrá!!!! :))))

Ancsa
Nagyon édi Lili baba :)

Angie
Jobbulást! Gyógyulj meg hamar!!!!

Dorka
Kemény lehet ez a kelés... :shock: Daninak szerencsére jó az alvókája :) Elalszik este 10 körül, és kel reggel 6-kor, aztán visszaalszik és még nyomja 10-ig :D Mondjuk most 2-3 napja kelt éjjel is, de csak szomjas volt, most nagyon meleg van éjjelente nálunk.
REmélem Dorka kutyus már jól van!

Eclipse
Örülök, hogy megoldódtak a dolgok és jobban vagy! :)
Apának gratula a versenyhez!

Gigi
Nektek is jobbulást!!! Gyógyuljatok meg hamar!!!! Költözést megértem!

Vivi
Itt nálunk egy barátnőm egyből bölcsibe iratta a lányát, ahogy megszületett, és igy vették fel a kislányt 1 évesen, a bátyja meg ment oviba, anya meg dolgozni, mert egyedül neveli őket.
Én nem szándékozom Danit bölcsibe vinni, majd csak oviba.
Marcit most májusban iratjuk majd oviba, de nem biztos, hogy felveszik, mert én ugye itthon vagyok Danival. Az is lehet, h Marci csak 4 órára megy oviba.

Rodi
Én most vettem észre, hogy már betetted a tápis hírt, ahogy visszaolvastam!
Cumisüvegre nem tudok okosat mondani, Dani nem hajlandó belőle enni/inni, a cumit is elutasítja,( ez nem meglepő, mert Marci sem volt hajlandó cumisüvegezni, a cumit ő elfogadta, de 8 hósan már nem kellett neki) Amikor vizsgáztam és Dani rohadtul éhes volt már akkor nagy nehezen evett cumisüvegből (ami a medela mellszívóhoz való, a cumi meg azt hiszem canpol.)

Öltöztetés:
Én a hosszú hétvégén igy öltöztettem Danit: Rövid ujjú body, harisnya, vékony kertésznadrág, vékony hosszú ujjú felső, tutyi, és ilyen béleltebb, de nem túl vastag plüss kiskabát, vékony sapi.
Tegnap, ahogy nem sütött a nap, hosszú ujjú bodyt kapott, és pulcsit, a többi ugyanaz. Most akarok venni neki egy ilyen átmeneti overált, vékonyabbat, h ha hűvösebb van, mert ami Marcinak volt az Danira kicsi :S

Pelus:
Mi már annyi pelust kipróbáltunk, a liberó bizonyult nálunk a legjobbnak. Már nagyon ki voltam akadva, múltkor nem is volt Libero Dani méretében a dm-ben. Marci éjszakára még kap pelust, neki 4-es Pampers-t használunk (7-18 kg-ig) Véletlenül Danira ilyet adtam, hát csodák csodájára semmi nem folyt ki belőle, azóta ilyet használunk és semmi baleset!!! Úúúúgy örülök, pedig én azt hittem, h az nagy rá, mert még nincs 7 kg. Na mindegy, a lényeg, h ez megoldódott :D Egyébként meg nem is jutott volna eszembe ekkorát kipróbálni :D

Képzeljétek, mi is beszereztünk közben kendőt :) Olyan jóóóó! Bár itthon csak nagyon ritkán teszem bele Danit. Annyira jól el van egész nap, hihetetlen :)

Fogacska
Daninak is látszik, a jobb alsó, már kis hólyagocska is van, Marcinak is ilyen volt, mielőtt áttört.

Na majd még olvasok tovább, csak most mennem kell...

szisszka
 
 


Hali!

Nem kaptunk oltást: ( ehelyett felírt nasivint meg ambroxolt : (

Na mindegy ez van.

Navi: DE TE IS NAGYON HIÁNYOZTÁL :lol:
Örülök az éjszakákhoz!!!


Ninin:
Az átfordulás nem unalmas! Hatalmas gratula!
Gizus mintha visszafejlődne... csak bámészkodik................. nem tudom mit csináljak, hogy aktivizálódjon.... Ötletek?

dorka: én is belestem a fiatalokhoz, és tényleg elképesztő hogy megy az idő!

De pont ezért megyek is mert még 5 perc alatt is nagyokat lehet haladni! Vár a vasaláshegy................

pusza: majd este részletesebben jövök...

Köszi a drukkokat.... kirukkoltátok hogy nem kapott :wink:

Kép
Kép
eta
 
 


Rabbe!!! Patriknak sok-sok puszi névnapja alkalmából!!! :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan jövök, mert Bence már most nyüszög...

"Hozzátápi": Szóval Bencének heti 1x volt kakija amíg anyatejes volt, ezért még kevésbé aggódtam, de mióta tápit is kap ez egy kicsit ritka. Ezért adok neki barack pürét bébiétel formájában. Mivel én úgy készültem, hogy 6 hónapos korig csak szopizni fog, nem tettem el a fagyasztóba. Viszont én tényleg nem akarom még a tápit sem kiváltani, így kb 40ml-t kap naponta a reggeli szopi után kb 1,5 órával. Őszibarack kétnaponta hozott eredményt, sárgabarack naponta.... :) :)
Ha elég lenne a tejem, nem adnék neki semmit sem.

Tápi visszahívás: Minket nem érint, de azt hallottam, hogy annak a tápinak még a színe is más volt - szürkés.

Navi: Irigyellek is a szopi miatt!!!!

Nem akarok senkit sem bántani, de akkor sem hiszem, hogy a szoptatásban mindenki egyenlő. Mármint vannak barátnőim, akik szerencsések, és napi 4 szopival is teljesen jól szinten tudták tartani a tejüket, minden különösebb praktika nélkül. Én is úgy álltam hozzá, hogy ehhez csak oda kell figyelni, meg sem fordult a fejemben, hogy ez velem másképp lenne. De amikor azt veszi észre az ember, hogy hete nyűgös a babája, folyamatosan be van esve a kutacsa (mindezt úgy, hogy a növekedése marha lassan indult be), akkor azért átgondolja a dolgokat. Biztos nekem is több tejem lenne (vagy nem?), ha éjjel is és nappal is két óránként enne, közben fejnék és literszámra innám-enném a különböző csodaszereket, de nekem is kell élnem - ennem, innom, séta stb.
Szarul esik ez az általánosítás, mert tényleg úgy érzem, hogy nagyon sokat tettem ezért, és gyakorlatilag annyi értelme volt, hogy még van vmennyi tejem, mások meg kb semmit se csinálnak (a szoptatáson kívül), mégis annyi tejük van, hogy még adnak is más babáknak. Sorry ha negatív voltam.

Eclipse: Nálunk egy szopi kb 40 perc. Ha ezt beszorzom 6-7tel az is rengeteg, de ha ennél több lenne, kb le se kellene vennem ciciről :) :)
Egyébként tegnap már nem volt időm, de akartam írni, hogy nagyon örülök, hogy segítettek!!!

Bölcsi: Hát én ezen még nem gondolkozom. Nincs melóhely, ahova visszamehetnék :S És egyelőre esélyt se látok arra, hogy munkát találjak. Ezt egy kicsit sötéten látom :(. Szerintem mi kistesózni fogunk :)

Múltkor azt álmodtam, hogy megint pocakos vagyok a kistesóval :)

Pelus: A múltkor írtam, hogy nem szeretem a pamperst, de megint visszatértünk rá. Végre meghaladtuk a 6kgt :) A babyloveos nagyobb méretéből MINDEN MINDIG kifolyt.

Napsütést akarok!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Kép mi kis csaladunk

KépKép
ritya
 
 


Rodi, sejtem, h mi az mary, de ebben a formában még sosem hallottam :-D :-D Aztán vigyázz mit kívánsz, mert miután megjön azonnal is teherbe lehet esni! :-)))) Így lett a két várandóságom között 2 hónap…
Mi is ma voltunk a 4hós kötelezőn… és mondhatom szuper, most fogyasszuk a 3. védőnőt aki történetesen az oltások ellen van. Az előző kettővel nem volt gond, Ők elmondták az előnyüket, hátrányukat. De a mostani kimondottan nem ajánlja a választható oltásokat… Nagy dilemma, mert a mengio-on gondolkodom, az én húgomnak ugyanis volt agyhártyagyulladása 8 hónaposan és csak annak köszönheti az életét, h anyatejes volt és szintén pufi, mert szegénykém a 9 kg-jából nagyon sokat fogyott… Na mind1, szóval ezt erőltetném, viszont az oltási sémája is tök változó, mert van olyan doki aki nem adja be 1 évesnél fiatalabb babának?!

Sokan dicsérik a Babylove-os dolgokat asszem mi is kipróbáljuk!

Bölcsi: Lányok most nem 3 év amit itthon tölthetünk???? Mi a 3 évet szeretnénk kihasználni,aztán mérlegelni, h anyagilag, h érné meg, ha jól állunk, ami 1ébként kisebb csoda lenne, akkor jöhetne a tesó, ha nem akkor go a meló!

A tegnapi oltást gond nélkül vette Boldi, bár már a doki látványától ordítani kezdett, a szurit viszont észre sem vette :-) Mondta is a védőnő, h még pici vagy, h már felismerd a doktor bácsit… :-D

Lehet vmi a levegőben, mert még Boldi is átaludta az éjszakát, tegnap is meg ma is… f9-től reggel 6-ig!
Nekem eszembe sem jutott, h aggódjak a tejci miatt… sztem már nincs „nagy jelentősége” az éjszakai tejtermelésnek, főleg ha eddig is csak egyszer és egy ciciből evett. Hány kisbaba már a 4-5 héttől átalussza az éjszakát… sztem addig lényeges ameddig be nem áll a kereslet-kínálat elv.
Boldi még 3 napja 3-szor kelt fel éjszaka, éjfélkor, 2-kor és 4-5-körül, és reggel 7kor. Napközben továbbra is 2és fél, max 3 óránként eszik.
Bár nagyon kíváncsi vagyok, mint Benbor… én mégis úgy hiszem nagyon sok minden agyban dől!
Navi én már biztosan nem kelnék fel fejni éjszaka, sztem többet jelent a szervezetnek a minőségi pihenés… majd szép lassan beáll a tejtermelés és átáll a napközben termelésre.
Talán pont vörösmacsnál olvastam, h az elején még éjszakai is fejt, majd mikor már hulla fáradt volt és nem kelt fel, másnapra sokkal több tejcit tudott lefejni.

Tényleg Csajok, ki tervezi a kistesót, és mekkora korkülönbségre gondoltatok?

Úgy hallom felkelt a Csöppem, még csak annyit, h csodaszép kis porontyaink vannak…
A betegeknek jobbulást!!!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Vikoo! Mi tervezzük a kistesót! :D Vagyis már nyakig benne vagyunk a gyártásban. Mi nem vártunk egy percet sem, a 6 hét szünet volt és annyi. Persze nincsenek illúzióink, mensi még nincs, és az előéletünket ismerve nem hiszem, hogy most meg pikk-pakk menne... :roll: De mi örülnénk a legjobban, ha nem kéne annyit küzdenünk, mint Balázsért. :wink: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Ezek szerint márcsak enyim gyerek kel fel éjszaka többször is... :roll: No nem baj, majdcsak kinövi! :)

Navi
Én bizti nem kelnék fel fejni! Szerintem nem lesz gond a mennyiséggel. (Ha érzed, h megcsappan, akkor még mindig ráérsz éjjel fejni.)
Nagyon szép Zorka! :D

Eta
Mérnök vagyok és a termelés részen dolgozom. :) Szép női szakmám van. :D :)
Remélem gyorsan gyógyul Gizus!
Mozgás fejlődéshez: azt olvastam, h egymástól gyorsan tanulnak. Ha "találkozik" olyan babával, aki már csinálja, elméletileg nagyon gyorsan ellesi tőle a fortélyokat. :) :)

Bölcsi: nekünk sajnos majdnem 80eFt a lakáshitelünk és nem hiszem, h kijövünk akkor ha 20e Ft lesz csak a Gyes-em. (Viszont ha esetleg teherbe esem újra, akkor ismét felugrik ez az összeg a táppénzes 80e-re...) De ha nem , akkor vissza kell mennem dolgozni. :(
Tegnap Párom beíratta Barnit. :( Már most várólistás lett. De vélhetőleg pont szeptember-októberbe szabadul majd egy hely (Mert átmegy a gyerek oviba) és akkor tud menni. (Illetve onnantól kezdve indul a beszoktatás... :( ) Annyira rossz! Mégcsak most született! :( :( :( :( :( :( :( :(

Amida
Átfordulás: hasonlóképpen kezdte Barni is. Kinyomta magát és eldőlt oldalra. De újabban maga alá húzza a kezeit, kinyomja a popiját és dob magán egyet és úgy fordul hátra. (Majdnem mintha kúszna. :) )
Tejcsi: tökre megértelek! Én az elején (kb. 3hónapig) mivel szörnyen gyorsan elfáradt Barni 40percig szopiztattam, és előírás volt, h 2óránként tegyem cicire az első 1hónapba (éjjel is!). Nagyon kikészültem. Most ebből kifolyólag van, h nem is éhes csak kicsit "cicizne" és ezért kelek hozzá éjszaka is. (De mint már írtam, remélem gyorsan kinövi!)

Lucuzs
Grat a fogacskához!!!! :D

Vikoo
Tesó: szeretnénk, amint Barni egy éves lesz neki is állunk. :D :D :)
(Viszont ha nem jön össze 1év alatt, akkor el napolódik a téma...)

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Ennyi volt az alvás! Folyt. köv.........

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Kistesó ügyileg, mi is pont úgy vagyunk mint Lucuzsék, mi sem védekezünk 6. hét óta, persze mensi nuku.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Luczus: köszönjük a köszöntőt.

Névnapja alkalmából .....(nagyon galád dolgot műveltünk)....... Ádit vittem hallásvizsgálatra(szuperűl hall) és közben megnézte a picit is az orrfülgégész: nos egy pillanat érzéstelenitő-csippentés és már fel is felisvan vágva a nyelvecskéje. Szóval mégis megcsináltuk mert nagyon sokan ezt javasolták. nem is sirt csak amig lefogtáka fejét. nem vérzett. Vicces volt szegényke mert utána megakartam szoptatni erre tátotta a száját de a bimbit nem érezte így akkor is kereste mikor a szájában volt már. na ekkor kezdett nagyon sirni, mert enni akart de nem tudott. kocsiban elaludt aztán sikerült szopiznia is:D
most nagyon jó kedvű!
megnyugtatásul, hogy más gyerek sem alszik éjjel: bár két napja korábban tudjuk fektetni(fél 9) de továbbra is 1-1,5-2 óránként szopizik. Ptrik nappal bir mostmár 3-4 órát is.
Nézzétek meg blogomat :wink: : ezt csináltuka négynap alatt :lol: :lol:

kistesó: csak nektek súgom meg: én is nagyon szeretnék még egyet, d e párom nem szeretne.. :( ....na d e 8. hét óta mi sem teszünk ellene. na annyit hogy a férjem mindig megkérdezi: szabad? :lol: :lol: :lol:

rabbe78
 
 


De jó hallani, h ilyen aktívak vagytok Csajok!!! Tessék csak babásodni, én úgy is tiszta pocak és baba függő lettem… a 7végén konkrétan letámadtam az utcánkban sétáló pár, h hagy nézzem már meg a két hete született babájukat. Azért az hozzá tartozik a témához, h már egy hete lestem, h mikor hozza már ki. :-D A pocakosokat és a szülés előtt állókat pedig egyenesen irigylem!!!! Ha tehetném egész életemben csak babákat gyártanék!!!!! :-))))
De most majd várunk egy kicsit, gondolom a testemnek is elég megterhelő volt a két terhességem, meg Boldira is vártunk jó sokat, szóval ki szeretném nagyon élvezni ezt a kis Csöppet! Aztán majd kb 3, de inkább 4 év múlva jöhet a többi!!!! :-)

Boldi 1ébként továbbra sem forog, bár már sztem csak egy hajszál választja el… viszont egész nap csak kántál, ami 5 percig nagyon cuki, még bíztatom is, h mondjad Édesem, aztán a 10. perc után, már csitítgatom, inkább énekelek neki, vagy mit tom én, viszont a 20. perc után már kezdek lilákat látni és tépdesni a hajamat… uolyan monotonon, nyomja a dumát! Áááááá!!! :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


Vikoo: Én is így érzem, 80 gyereket szeretnék!!!!! :) :) :)
Viszont én még ki szeretném élvezni, hogy Bence itt van, és nekem már betoppant mary :( :( Szóval nekünk vigyázni kell :S.

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Rabbe: Már Te is háton hordozol?? Én a múltkor próbáltam mei taijal, de nem ment (nem tudtam eléggé hátra tekerni a derekamon, átvetni meg még nem merem). Bence sír a mei taiban, nem értem miért :)

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Gyorsan hoztam pár képet, köztük régebbieket is. Ébredezik Zsombor, így most csak ennyi voltam. Olvasni sem tudtam.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Szegény Szilárd lázas, elég ramatyul van. Lassan 3 órája alszik :cry:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Nava: köszi én is :wink: ! Oltást sajnálom! Lázas volt „csak”, vagy a közérzete is más volt? Zorka gyönyörű!! A nevetős kép haláli! Tök jól elkaptad!

Tatjana: örülök Ádinak, a sulihoz pedig kitartás!!!!!

Eclipse: mit dolgozol?

Dorka: nálunk anyós már 2!!!! hónappal ezelőtt látni vélte a fogacskát, persze mondanom sem kell, hogy azóta sem jött ki :wink: :) !!! Azért a nyál az csorog rendesen, meg töm mindent a szájába. Mi is úgy szeretnénk elvileg a tesót, ahogy ti, azaz 3 éves kora körül kezdenénk el újra próbálkozni! Úgy törpöltünk, hogy elvileg 2 évesen bölcsi (ez egyre képlékenyebb nálam, de úgy látom Apánál is), 1 év munka után pedig ismét neki állnánk a próbálkozásnak! De majd meglátjuk, ugye ember tervez…. A mi frissen pucolt ablakainkat jól összerondította az eső :twisted: ! Köszike Olivér nevében! Kendőben csavarogtunk, mert 1. utálja a babakocsit, 2. így jobban be tudtunk menni a sűrűjébe! Mindenképp mutass képeket az új masinával!!!

Szisszka: sajnálom, hogy így összejön minden! Nem is csodálom, hogy nincs időd tanulni!

Eta: hát passzolom a kérdést, nem tudom mivel lehetne Gizust aktívabbá tenni. De szerintem most amúgy is gyűjtögeti a sok infót a világról, aztán majd jól kivillantja a foga fehérjét :D !

Vikoo: nekem is átdobnád a blogod címét, ha nem gond! nagyon szeretem olvasni ahogy írsz!

Wivi: bölcsi beíratás:( ! Teljesen megértelek!

Még gyorsan el szeretném mesélni (remélem Olivér engedi), hogy hétvégén milyen "jó" fej volt az anyósom. Nagy ritkán látják csak az unokájukat, mert ők csak könyörgések árán jönnek fel hozzánk (10 percre lakunk egymástól autóval, ami egyébként van nekik)! Az indok: nekünk egyszerűbb kimenni, tehát kocsikázzunk inkább mi :shock: ! Nem is értem a logikát. Na, de nem ez a lényeg, ez csak egy kis ízelítő belőle! Ahányszor eddig találkoztak Olivérrel, SOHA nem mostak előtte kezet!!!! :twisted: :evil: Ezen tök kivagyok! Szóltam Apának, hogyha legközelebb nem szól rájuk, akkor nem engedem, hogy tapizzák a gyereket, mert természetesen semmi mást nem csinálnak vele, csak a kezét fogdossák, amit utána ő ugye a szájába vesz! Na, így is volt, Apa szólt nekik, hogy lehet menni kezet mosni, erre anyós fel volt háborodva :shock: , h bizony ő már 3 gyereket felnevelt kézmosás nélkül, úgyh neki mi ne magyarázzuk meg! Tök kivagyok rajta! Azért nagy duzzogva megmosta a kezét, de nem is értem, mit kellett ezen magyarázni egy felnőtt nőnek! Na, bocs, hogy ilyen hosszúra sikerültem, de ki kellett írnom magamból!

Puszi mindenkinek!

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Rabbe: szegény Patrik :( ! De most már legalább túl vagytok rajta! Nagyok jók a képek, hordozós kabátodra nagyon irigy vagyok!!!!!

Angie: képek szuperek, jobbulást Szilárdnak!

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Bedoha!
Örülök, hogy szép szertartás volt a nagymamád temetésén.(Már ha lehet ilyet mondani)
Akkor nagyon jó dolgotok volt otthon! Mindenki szeretgetett titeket!Gondolom pihenni is sikerült, és kicsit szusszantatok is a pároddal gyerek nélkül, akit addig a nagyszülők szórakoztattak!

Amidah!
Örülök, hogy Bencus is jól alszik. A jó csípőeredmény is nagyon jó. MI 28-án megyünk!

Amikor Kittinek sem volt kakija 5-6 napig, és a védőnő sem tudott mit mondani, már én is ott tartottam, hogy adok neki gyümölcsöt. Mert szerintem ez még mindig jobb, mint a hőmérőzés. Szerencsére, nálunk végül is rendeződött a dolog! Szóval teljesen megértelek, és szerintem jól csinálod!

Mike!
Javulást kívánok mindenkinek! Remélem, te még tartod magad! Gyerekeknek gyógypuszit küldök, hogy minél hamarabb gyógyuljanak!

Én is beleolvastam a 2011 novemberi topikba! Olyan jó volt olvasni, kicsit irigy is vagyok rájuk! :wink:

Eta!
Hogy álltok az evéssel? Jobban eszik Gizus?

Sajnálom, hogy nem kaptatok oltást! Gizus megfázott? Vagy mit látott a doki?

Navi!
Gratula az átaludt éjszakákhoz!
Nagyon szurkolok, hogy könnyebb legyen a tesót összehozni. Én nem bízom a véletlenre. Már márciusban hívtam a BMC-t, hogy S ügynöknőhöz kérjek időpontot, de most nagyon kevesen vannak, már április elejére kaptam volna. Az meg még korai. Májusban akarok menni konzira, meg átjárhatóságira- mert az biztos kell megint- és utána kezdjük újra. Szóval remélem még ebben az évben, őszig, lesz egy pozi tesztem!
Örülök, hogy Zorka nem lett lázas.

Ninin!
Akkor nálatok már tudatos lesz ez a forgás. Nálunk még egyszer egyszer mutatja be csak a tudományát, és annyi. Jó lenne, ha egyszer mi is fel tudnánk venni.

Dm-es pelus: Hát Kittink nem egy díjbirkózó, most haladtuk meg az 5 kg, így neki nem nagyon nyomja meg a combiját a belső gumi. Nagyobb mérettel nem próbálkoztál? Mi egyébként a pemperssel jártunk így, még 6 kg-ig simán jó lett volna a kettes, de nagyon vágta a gumi, így lecseréltük babaylove-os 3-ra. (pemperst ajándékba kaptuk!)

Nálunk is folyamatosan esik, pedig közértbe is akartam menni, mert holnapra bejelentkeztek anyósomék, és főznöm kéne valamit.

Tatjana!
Nagyon ügyes vagy, hogy így is megy a suli! Majd ha túl leszel az éven, akkor majd többször jössz, mi megvárunk! Örülök, hogy megoldódott a gond és minden rendben van Ádival! Szorítunk a nyelvvizsgához!

Eclipse!
Oké. Tiszteletben tartom!

Dorka!
Kösz a kérdést, szerencsére nem volt láz, bár kicsit nyűgös volt. Kitti nagyon bírja a szurikat, mert az oltásnál egyáltalán nem is sírt. Kicsit a szája legörbült, de gyorsan felkaptuk, megszeretgettük, és már vigyorgott is!

Nálunk is szenved Kitti a foga miatt, jobban, mint eddig, de én sem látom, hogy jönne. Anyu, mondja, hogy rakjam oda az ujjamat, és ha érzem, hogy ott van valami éles, akkor már jönni fog, még ha nem is látom!

Nagyon jó kis gépet kaptál! Mikor mi is gépet akartunk venni, nézegettem ezt a típust. Hobbi szinten akarod űzni? Miket akarsz majd fényképezni (természetet vagy inkább embereket)?
Örülök, hogy a kutyátok már sokkal jobban van!

Sziszka!
Sajnálom, hogy ti is betegek voltatok! Sajnálom, hogy nincs időd tanulni, de ezen nincs is mit csodálkozni! Szurkolok, hogy azért be tudd fejezni a képzést! HA meg nem, akkor majd megcsinálod, végül is a család az első!

Rabbe!
Patriknak én is nagyon sok boldog névnapot kívánok!

Vikoo!
Á, egy másik topikban használtuk a mary kifejezést, és úgy látszik teljesen rám ragadt! A teherbeeséssel kapcsolatban, olyan jó lenne, ha igazad lenne! Tőlem már jöhetne is a kistesó!
Oltással kapcsolatban mi is dilemmázunk rajta. Főleg, hogy most járvány van. A doki nő mondta, hogy majd az 5 hós oltásnál (prevenár 2. oltása) majd megbeszéljük, és max akkor felírja. Ugye 1 éves kor alatt 2x kell kapnia, míg 1 éves kor után csak 1-t. Majd szólj, hogy ti végül is mire jutottatok!

Bölcsi: De, igen, 3 évig maradhatunk, de a 3. évben a kb. 26 ezer ft-ból nem nagyon fogunk tudni mi sem megélni. Sajnos, tegnap a kormány elfogadta a táppénzes dolgot a veszélyeztetett kismámákra vonatkozóan is, így ez megint rossz. Pedig nem véletlenül vannak veszélyeztetettként kiírva. Na, mindegy!

Lucuzs!
Látom, ti is minél hamarabb szeretnétek tesót! Remélem, nektek is könnyebben összejön majd. Te észrevettél magadon pozitív változást azóta? Én úgy látom magamon, hogy nálam visszaállt a terhesség előtti állapot, így szinte biztosra veszem, hogy újból inszemezni kell! Szurkolok, hogy nálatok ne így legyen!

Wivi!
Hát tényleg, nem egy igazi női szakma, de vagyunk itt néhányan, akiknél ez így van! A lényeg, hogy szeressük! :wink:

Kinga és Sophie is régen volt már! :?

rodina74
 
 


ninin: hát erre én tuti mégjobban beolvastam volna neki. én ilyenkor nemigazán tudok magamnak megálljt parancsolni(ha a gyerekemről van szó)

én háton probálok már hordozni. lakásban nem viseli el 5-10 percnél tovább, d eha uton vagyunk nem reklamál.

eclipse: nem írtál vissza :cry:
angie: jobbulást! nagyon szép fiaid vannak!!!! de szerintem ezen a forumon tényleg nincs nem gyönyörű gyerkőc :lol: :lol: hihetetlenül szép mindneki!

átfordulás: Patrik már hetekkel ezelőtt oda-vissza fordult aztán ezidáig semmi. aztán m ost pár napja ahogy leteszem már fordul is. sőt mászik is. bár legtöbbször hátra. állandóan kidugja töviga lábait így sir hogy tegyem vissza mert nem tud ugy mozogni....
most elaludt....lehet hogy csak 20 percre ilyenkor nem csap nagy alvásokat :oops:

rabbe78
 
 


csajok: hordozos kabit, pulcsit bárkinek megvarrom, nagyon-nagyon könnyű! csak kell hozzá kész kabi vagy pulcsi, kardigán, kevés poláranyag és egy hosszú zippzár. pirinyo tépőzár, zsinór. ennyi. :D
ma felteszek majd képet :van hordozós takarónk is, azt csak a babára kell teriteni...

rabbe78
 
 


Hát, én hátra nem tud feltenni Boldit… pedig már 9 kiló, viszont ha jól van megkötve a mai tei, akkor nagyon kényelmes! Nem is gondoltam arra, h esetleg ez nem tesz jót az én tartásomnak… Pedig általában, úgy csinálom, h megyünk egy sétára dél körül, akkor babakocsiba, mert ahogy levegőt kap a gyerek rögtön bealszik, és hogy kicsit nézelődjön délután megyünk két kört felkötve is!!! :-)

Jujj Lányok, annyira nagyon drukkolok Nektek, minden babásodónak, bebabásodást kívánok!!! Olyan izgiiiiii! :-D

Rodina: mi kb 3 hét múlva megyünk a második ROTA-ra, így legkésőbb akkor már megtudom, h mikor adják be a meningo-t…

Rabbe, én pedig bekukkantottam a blogodra és borzasztóan irigykedve néztem, h milyen jót göriztetek! Imádok görizniiiiii! Szuper a futó kocsid, én is elkezdtem fűzni apát, de még meg van a micimackós is, meg azóta már beszerváltam egy kisebbet is…. Pedig baromira tetszik!!!!

Ninin: nagyon szívesen, de kérnék egy mail címet, mert meghívásos rendszert vezettem be a „kedves” látogatók ellen. :-) Tehát mindenki, aki szeretne bekukkantani a blogomba, nagyon szívesen látom, viszont kérnék mail címet!

Most megy a hírekbe, h ajándékozzunk kendőt, kórházaknak és minden olyan helyre, ahol iciripiciri kisbabák várnak szülőkre. Én már csatlakoztam a fb-on a kezdeményezéshez, csak sajnos nekem nincs kendőm, mert vissza kellett adnom a tulajdonosának… :-( Pedig olyan szép dolog és főleg nagyon jót tesz az árva pici babáknak!

Kép

Kép
vikoo
 
 


csak ezért jöttem fel, amit vikoo is írt...
http://www.facebook.com/pages/Hordoz%C3 ... 63?sk=wall

Én be is viszek egyet, ha elfogadják..na nem az enyémet, majd veszek egyet a teszveszen :) Az enyémet meg szeretném Jankának őrizni :) Ugye nem vagyok csöpögős?? :)

Kép
ebba
 
 


Rodina! Nálam a PCOS tünetei erősödnek brutálisan az elmúlt pár hétben. :cry: Csillapíthatatlan éhséget érzek, leginkább az édességvágyam határtalan. Sajnos már a kilók is elindultak felfelé rám, a tükörben meg nem is tudom ki néz vissza rám! :evil: :cry:

Úgyhogy én is kértem már időpontot magamnak, én a Mensbe, Tűűhöz, május 9-én megyek. Nagyon remélem, hogy met recepttel távozok onnan!!!!
Meg apát is küldöm kontrollra, szeretném tudni nála mi a helyzet, mert ha kell, időben akarok lépni.

Te mit vársz a konzitól? Szerinted szopi mellett adnak bármit is?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Ninin,
külkert csinálok egy kis cégnek.

Rabbe,
örülök h ilyen jól viselte Patrik a beavatkozást! És boldog névnapot neki! Nem tudom, mikor tudnék elmenni hozzátok, és anyagot sem tudok venni, mert nem tudom, milyet kell, de bármilyen semleges szín jó. De majd visszatérünk rá, mert feltétlenül szeretnék egy mei-tai is!

Angie és Riyta, mindkettőtöknek olyan szép családja van a két-két fiúcskával! :D

Ami,
40perces szopi tényleg elég hosszú! Úgy nem csoádlom h nem fér bele több!

Rodi,
jajj nagyon szurkolok a BMC-hez!!! Hajrá kistesó!

Lucuzs,
nektek is! Mi abban maradtunk Rencz doktornővel, h csak a szopi befejezése után megyek vissza, és kezdjük újra a gyogyit.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eta,
irigy-mirigy a vértesi kirándulásokhoz! Hogy én mennyit teljesítménytúráztam arrafelé! És remélem még fogok is!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: