Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm mindenkinek a drukkot lányok! Konkrét választ ma még nem kaptam, 2héten belül értesítenek. A holnapi miatt jobban izgulok, azt a munkát jobban szeretném megkapni.... 

Gabelila, belekönnyeeztem amikor olvastam... de csak örömömben. Vigyor Szuper érzés olvasni, hogy sikerült és minden rendben veletek. Gratulálok, nagyon vigyázz magatokra. Vigyor s kívánom, hogy legyen ez a babavárásod már 100% problémamentes.

Ildike, jobbulást neked! Én tegnap találkoztam a volt főnökömmel... nem tud fizetni, de a munkaügyi bírósággal sem megyeek semmire sajnos, mert nincs mit behajtsanak rajta  Nem valami fényes a helyzet. Abban sikerült megállapodnunk, hogy termékeket fogok kapni amit a cég értékesített, és megpróbálom kiárulni, hogy legalább valamicske pénzem legyen ebből...


Vjudit, üdvüzüllek téged is itt köztünk! Sajnálom a veled történteket. Ugyanazt tudom csak írni mindemellett amit már az előttem szólók is... sírj ha úgy jobb, írd ki magadból ha az segít, és ha már jobban vagy, csak előre.  Én nagyon sok segítséget kaptam itt a lányoktól, főleg az első hetekben. De még most is jó érzés olvasni hogy kivel mi újság, hogy érzi magát, stb illetve megírni nálam mi a helyzet.

Vigyázzatok magatokra csajok (s akinél aktuális az már a picúrkára is persze.) :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Húú...nem irigyellek a kialakult helyzet miatt!!Nincs is garancia hogy bármit is el tudsz adni... :-( Azért én megszorongatnám a helyedben!!!Ilyet hogy lehet csinálni... :-( Remélem hogy mihamarabb sikerül egy biztos állást találnod!!!Addig is kitartás!!!Merre laksz?Milyen munka érdekelne?Hátha tudok segíteni...

anne80
Vác
 
 


Anne, Ha annyit mondok hogy a cég termékbemutatókkal foglalkozott.... gondolom nem kell tovább ragoznom a dolgot hogy hogyan lehet ilyet csinálni.... (én csak az irodában dolgoztam, szóval az értékesítéshez semmi közöm nincs. ) és sajnos akit hivatalosan jogi úton tudnék támadni, ő ténylegesen nem tehet a kialakult helyzetről illetve tényleg nem tud fizetni. Röviden: Akik miatt ez történt (és vagyunk jópáran sajnos most ebben a cipőben..) azoknak sehol nem szerepel a neve, így jogilag nem támadhatóak... 

A holnapiban nagyon bízom, bár van még pár ajánlat amire jelentkezem ha nem sikerül, azán remélem valami csak lesz már.
Aranyos vagy nagyon, köszönöm! Egyébként Tatabányán élek. Kereskedelem ami legfőképpen érdekel vagy irodai munka (sajnos jogsim és nyelvtudásom nincs illetve keris papír sem, az csak folyamatban van. Kb májusban lesz meg). De van itt helyben egy gyár még amit lehet megpróbálok. Az az egyetlen gyár amit mindenki dicsér. Jó körülmények, normális fizetés, tiszta, és nem fárasztó... meglátjuk ha nincs más. De bármi ötletet szívesen fogadok ha valaki tud 

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 

 
 

@gmoncsy1991:
Huh...Tatabányán semmi ismerettségem sajnos... :-( De ha egy tapasztalatból fakadó tanácsot elfogadsz,részesítsd előnyben a gyárat.Dolgoztam vállalkozónál kereskedelemben vendéglátásban egyaránt,de sehol nem éreztem magam akkora biztonságban mint a gyárban.Tudim a mai világban semmi sem tuti,de sokkal kiszámíthatóbb mint bármi.9 éve vagyok a jelenlegi munkahelyem alkalmazottja,rendszetes a fizetés,van szabadság,betegállomány,cafereria.Aránylag kiszámítható beosztás,rendezett tb és egyéb jogviszony.Sajnos ezt vállalkozók illetve himihumi cégek nem így csinálják... :-( Tapasztalat....
Igaz más a meló,nem biztos hogy tiszta marad az ember keze és ruhája,kötöttebb a munkaidő,szigorúbb a felúgyelet,esetleg kevesebb a fizu,de legalább biztonságosabb.Legalábbis én így tapasztalom.Szorítok hogy ma rendben legyen minden,és sikerüljön a meló ha azt szeretnéd! :-)

anne80
Vác
 
 


Anne80, köszi a drukkot neked is :)
A reggeli hely szimpi volt, sztem én is nekik. Majd meglátjuk, holn

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Bocsi telóról írok és véletlen elküldte

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Szóval holnap du 4ig meglátjuk hogy szimpi volam e eléggé :D Közben dél körül felhívtak egy másik helyről, oda du 3ra mentem .. na az kész katasztrófa volt... a Főnökúr stílusa olyan volt mintha ő sz*rta volna a spanyol viaszt... idétlen, vicc kateóriájú kérdések egy 2 oldalas A4es lapon... amik nem igazán kapcsolódtak ahhoz, hogy mennyire fogom jól elvégezni a munkámat ott. Jobb is ha nem hív, nem dolgoznék vele együtt valószínűleg... Szóval a napom emellé plusz tök zsúfolttá vált... 
Megpróbálom a gyárat úgy döntöttem.

Nálatok minden rendben? Babócák?

Holnap megyünk párommal és a vol kolléganőmmel a termékekért amiket említettem fentebb... kíváncsi leszek...



Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Szupi ügyi vagy!!! :-) Az ilyen nevetséges fazonokkal meg nem kell foglalkozni....Ha hívna mondd neki hogy pont most kaptad meg álmaid munkáját álmaid fizujával! :-D :-D

Remélem sikerül megfelelő és eladható termékekre szert tenned....még mindig felháborít a helyzet....

Bocs ha nagyon kampányszagú volt a gyárimunkás szöveg!!Nem rábeszélni akartalak!! :-) De csak hogy lásd miről beszélek:várandóságom 5.hetétől itthon vagyok,élvezem a nyugit,pihenek.A betegállományom pedig (ha nem húzós,túlórázós hónapot nézek)5-10.000 forinttal kevesebb csak mintha dolgoznék! :-D Azért ezt ki lehet bírni!! ;-) Jó,nem kapom a cafeteriát sem,ami nálunk netto 14.000 ft,étkezési utalvány+szép kártya,de mivel eddig sem költöttük el ezeket mindig nem is hiányzik annyira (jó,ha a Burger Kingbe megyünk,ott azért jobb volt ezzel fietni,de egyszer egyszer kiszorítom kp-ben :-D :-D )Emellett él a munkaviszonyom és biztosított vagyok,halmozódik a szabim is.Semmi papírért nem kell rohangálnom,egy ekkora cég kifizetőhely,mindent rendeznek!Egy szóval amennyire nem akartam azelőtt gyárban dolgozni,annyira örülök hogy mégis ott kötöttem ki!
Nah...ez megint kampányszagú lett... :-D :-D

Puszi

anne80
Vác
 
 


Anne80, Megmondom neki az tuti :D Nevetséges vol tényleg amit előadott :D A feladatsr meg akit kitöltetett kb olyan volt mintha újra az érettségi tételsort látnám magam előtt, csak 1 feladatsorban a matek, történelem, nyelvtan, földrajz :D 

Nem lett kampányszagú, de ha más szerint igen az sem baj. Legalább bővebben leírtad, hogy ilyen helyen mi hogy működik. Párom nagybátyjának a párja mesélt nekem bővebben az itteni normális gyárról amit említettem, hogy érdekelne. De anyukám is mondta már, hogy sok ismerőse dicséri nagyon. Nálunk párom cafetériáját azért mindig sikerült elkölteni, de tény és való amit te is írtál, hogy az ember többször költ inkább abból ha pl gyorsétteremről vagy hasonlóról van szó... Nálunk is így van. Most idén már lakástörlesztésre lett neki beállíttatva. Csak a fennmaradót kapja szép-re és ep kártyára. Nem hosszú évekre tervezek most jelenleg ugysem elhelyezkedni... néhány hónap, fél év... meglátjuk. S ez a hely viszont legalább gyárak között is a jobban fizetők közé tartozik, stb. 

Jut is eszembe, valaki tudna nekem abban a kérdésben segíteni, hogy mos a gyes-t hogyan számolják? Az utolsó infóim szerint az utolsó 1 évet nézik az igényléstől visszamenőleg. Ebbe beleszámít az is amikor valaki regisztrált munkanélküli, vagy azon felül kellene +1 évem legyen? Azt tudom, hogy minél magasabb a bejelentett bérem annál jobb lesz a gyes is majd, de a másik kérdésre nem tudom hogy hogyan van ez most. 

Ne haragudjatok ha hülyeséget kérdezek, sajnos nem vagyok ezzel 100%osan tiszában hogy melyik támogatást mikor, hogyan, minek függvényében. Azt is megköszönném ha olyan oldalt tudtok linkelni ahol ezek egyértelműen, aktuálisan és átlagembernek érthetően levannak írva Vigyor

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Okoska jelentkezik! :-D

Gyedet tgyást úgy számolnak,hogy az igénylést megelőző 3 hónapot nem nézik.A betegállomány nem számít bele,legalábbis a veszélyeztetett terhesség esetében.Tehát vissza számolni három hónapot,és onnan 6 hónap átlagának azt hiszem a 70%-a.Tgyás 6 hónapig jár,ez valamivel több mint a gyed.Az a baba 2 éves koráig jár,ha van folyamatos 365 vagy 520 nab biztosított jogviszonyod.(munkanélküliről nem tudok semmit...)Ha nincs valamennyivel csökken a gyed időtartama és a gyest kapod,ami nem jövedelem függő,hanem fix 25 ezer valamennyi.De van egy szupi kalkulálós oldal ahol sacc per kb kiszámolja a program az összegeket.Üsd be a googleba gyed kalkulátor.Azt hiszem a Profession os a legjobb,ott kérdezik a biztosított időt,jövedelmet,adókedvezményre való jogosultságot meg ilyeneket.Havi szintre lebontva adja meg az eredményt.Persze csak körülbelülre. :-)


Mostmár befogom!!Hagyok mást is érvényesülni! :-D :-D

anne80
Vác
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekem is csatlakoznom kell ehhez a topikhoz... 
Decemberben voltunk az első UH-on, akkor voltunk a 6.hétben, 6mm-velm és szívhanggal. Megkönnyeztük, annyira boldogok voltunk. És bár én éreztem Őt, már az első héttől kezdve, de csoda volt realizálni, hogy tényleg itt van köztünk. Szerencsések voltunk, igazából az első próbálkozással jött Ő. Hálát is adtunk, hiszen innen onnan halljuk, milyen nehezen jön a baba...
Eljött a második UH, jan.13. Méretei tökéletesen megfelelnek a 10.hétek, de szívhangja nincs. Holnap reggel egy ismételt UH. Életem legkétségbeesett éjszakája következett. Másnap reggel a Klinikán közölték, sajnos már nem él. 10.hetes, és 5napos volt, de a szíve leállt. Azt mondják betegen született volna, és ez természetes kiválasztódás volt. Jobb, így mintha később halva születik, vagy betegen... Meg hogy ez nem tragédia, minden 3.terhességből lesz szülés... Tudom, hogy igazuk van, meg ilyenkor nyugtatnak... de a szívem szakad meg!  Mondanom sem kell, rögtön felvettek az osztályra, kaptam tágítót, és délután megműtöttek. Végig sírtam a műtét előtti utolsó percig, na meg persze utána is. Ma volt az első éjszakám nélküle... Az az érzés, hogy elkezd már nőni a hasad, a cicid, hogy kb most mondtuk el volna a nagy hírt... Sosem fogjuk Őt elfelejteni!!!
Köszönöm, hogy megoszthattam Veletek! Tudom, sokan átétéltek ezt már. Együtt érzek Veletek!

Mikortól lehet próbálkozni? Mert nekem is mondtak mindt utána... fél év, aztán 3-4 hónap, meg 2hónapot is.
Legszívesebben már most elkezdenénk, hogy csillapítson a fájdalmon. De azt tudom 6 hétig nincs együttlét. És utána lehet? Mit gondoltok?
Ti kivizsgáltátok Magatokat utána, hogy mi lehetett a baj?
Nekem ugye normálisan fejlődött. Csak a napokban megállt a szíve valamiért...
Érdemes laborba menni? Meg genetikai vizsgálatokra? Ha igen ki volt és mit néztetek meg?

Köszönöm előre is!
Sok erőt Mindenkinek!
stefany87
Budapest
 
 


@stefany87: "Sziasztok!Sajnos nekem is csatlakoznom kell ehhez a topikhoz... Sírós Decemberben voltunk az első UH-on, akkor voltunk a 6.hétben, 6mm-el és szívhanggal. Megkönnyeztük, annyira boldogok voltunk. És bár én éreztem Őt, már az első héttől kezdve, de csoda volt realizálni, hogy tényleg itt van köztünk. Szerencsések voltunk, igazából az első próbálkozással jött Ő. Hálát is adtunk, hiszen innen onnan halljuk, milyen nehezen jön a baba... Eljött a második UH, jan.13. Méretei tökéletesen megfelelnek a 10.hétek, de szívhangja nincs. Holnap reggel egy ismételt UH. Életem legkétségbeesett éjszakája következett. Másnap reggel a Klinikán közölték, sajnos már nem él. 10.hetes, és 5napos volt, de a szíve leállt. Azt mondják betegen született volna, és ez természetes kiválasztódás volt. Jobb, így mintha később halva születik, vagy betegen... Meg hogy ez nem tragédia, minden 3.terhességből lesz szülés... Tudom, hogy igazuk van, meg ilyenkor nyugtatnak... de a szívem szakad meg! Sírós Mondanom sem kell, rögtön felvettek az osztályra, kaptam tágítót, és délután megműtöttek. Végig sírtam a műtét előtti utolsó percig, na meg persze utána is. Ma volt az első éjszakám nélküle... Az az érzés, hogy elkezd már nőni a hasad, a cicid, hogy kb most mondtuk el volna a nagy hírt... Sosem fogjuk Őt elfelejteni!!!
Azóta elég ramatyul vagyok, a pocakomra sem nézek, már most hiányzik!
Köszönöm, hogy megoszthattam Veletek! Tudom, sokan átétéltek ezt már. Együtt érzek Veletek!Mikortól lehet próbálkozni? Mert nekem is mondtak mindt utána... fél év, aztán 3-4 hónap, meg 2hónapot is.Legszívesebben már most elkezdenénk, hogy csillapítson a fájdalmon. De azt tudom 6 hétig nincs együttlét. És utána lehet? Mit gondoltok?Ti kivizsgáltátok Magatokat utána, hogy mi lehetett a baj?Nekem ugye normálisan fejlődött. Csak a napokban megállt a szíve valamiért...Érdemes laborba menni? Meg genetikai vizsgálatokra? Ha igen ki volt és mit néztetek meg?Köszönöm előre is!Sok erőt Mindenkinek!"

stefany87
Budapest
 
 


Ne haragudjatok! 2x ment el a kis levélkém... még új vagyok. Mjad belejövök ígérem! 
stefany87
Budapest
 
 


Hát csajok, résen kell lenni ezekkel a mai munkaadókkal...én bankban dolgozom, most gyesen vagyok itthon a 2 és fél éves kislányommal, Timivel. Tavaly októberben közöltem a céggel hogy jön a tesó, szeretnék táppénzre menni. Azt mondták nem lehet, gyesen tudok maradni. Írtam egy szupi nagyon profi szakértőnek neten, és azt válaszolta hogy ne hagyjam magam, jár a táppénz. Nem is hagytam magam, nem mindegy hogy a 25ezer körüli gyest kapom, vagy majdnem egy teljes fizut. Pár jogszabályra hivatkoztam a cégnél és érdekes, kaptam a táppénzt egyből. A cafeteriáról hallgattak. Rákérdeztem hogy  úgy tudom jár az is. Mondta a hr-es csaj hogy igen jól tudom, küldi is az igénylőlapot mailben. De ha nem kérdezek rá, nem kaptam volna..szóval rámenősnek kell lenni és nem szabad hagyni hogy hülyének nézzenek

Más: Képzeljétek hogy jártam. Betegek voltunk most, barátoknál voltunk és elfelejtettek szólni hogy betegek a gyerekek úgyhogy sikeresen összeszedtünk egy kis vírusos valamit. Már a gyógyulás útjára léptünk, elkezdtem teázni, jól esett a forró tea. Elég durva fémallergiám van,  tegnap elkezdtem viszketni kb. mindenhol. Nagy nehezen összeraktam a dolgot, egy régi fajta fém merőkanál maradt a teában, és kioldódott belőle mindenféle fém, én meg megittam a teát és ezért vakarózok, mert bejutott egy csomó fém a szervezetembe.
Nem is tudtam hogy ilyen van. Na mindegy, majd csak elmúlik. A gyógyszertárban kaptam rá antihisztamint hogy kicsit enyhítse a tüneteket, de nem tudom szedjem-e. Az van a betegtájékoztatóban, hogy ne szedje ha terhes, lehet hogy terhes vagy gyereket szeretne. Jó mi valószínűleg csak tavasszal próbálkozhatunk, addig meg csak kiürül a gyógyszer nem? (Barátnőm kapott egyszer egy durva gyógyszert, aláíratták vele hogy 2 évig nem esik teherbe mert beteg baba lenne belőle). De ez vénynélküli cucc, csak nem gáz...

Stefany:

Szegénykém, tudom milyen rossz most
Nekem más volt a helyzet (21. héten kellett megszülnöm a babát, nem volt baja, egyszerűen csak beindult a szülés), barátnőmnek viszont kb. pont így ment el a baba mint nálad.
Neki is műtéti befejezés volt, ő csak arra várt hogy megjöjjön 1x rendesen, aztán most fognak majd próbálkozni. Elvileg egy 2 hétig eltart(hat) a vérzés, aztán várhatod hogy megjöjjön.
Ha első baba, lehet hogy érdemes megnézetni hogy minden rendben van-e. Dokid volt/van? Szövettani eredmény mikor lesz?
Próbáld meg valamivel lekötni magad, úgy gyorsabban telik az idő és nem agyalsz annyit a dolgokon. Bár neked még nagyon friss a dolog..
Ja és ami tényleg fontos hogy ha tudsz, beszélj róla, mi volt, hogy történt, hogy érzed magad,stb. Nem hittem volna de nekem nagyon sokat segített! Szerintem én ettől tudtam hamar talpra állni. (12.04-én volt a műtét). Hidd el eljön az idő mikor kicsit könnyebb lesz és tudsz a jövőre koncentrálni. Ide írhatsz bármikor, sőt írj is hogy tudjuk hogy vagy
Hamar összeszeded magad, hidd el és minden rendben lesz!
ildike1984
Veresegyház
 
 


Anne80 köszönöm szépen a segítséged! Vigyor Megnézem majd a profession-ös kalkulátort, most hirtelen csak felületesen néztem meg, de majd előkaparom a papírjaimat hogy mettől meddig mi volt és  kiszámoltatom kíváncsiságból :) Kösziii :)

Üdv Stefany! Sajnálom ami veled történt. Együttérzünk veled mindannyian. Én mégcsak most megyek majd az ellenanyag szint vérvételre (mivel ORh negatívos vagyok). Kivizsgálás nem volt, szerintem egyelőre nem is lesz maximum egy hormonszint vérvétel később próbálkozós hónap előtt közvetlen. Nálam sajnos egy uh-n sem volt szívhang, icipici magzat látszott csak és röviddel később már az hogy nem fejlődik és elkezd felszívódni :'( A magzat korát azóta sem tudom mennyi lehetett, mert 2 doki 2 félét mondott, én pedig egy 3.-at számoltam... szóval...  Ildikének pedig igaza van, nekem az elején Gabelila javasolta ezt... akkor mégcsak ketten irogattunk itt.... sokat segített kiírni, kibeszélni magamból a dolgokat... és amíg úgy éreztem, addig hagytam magam sírni, stb... és tényleg jobb már ennyi idő elteltével...

Ildike jobbulást neked! Szerintem amúgy addigra kiürül a gyógyszer (tavasz), bár nem vagyok szaki ilyenben..



Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@stefany87:
Együttérzésem! Sajnálom, ami történt.
Elvileg csinálnak szövettant, ha ott kiderül valami, akkor az orvos tud tanácsot adni, hogy merre érdemes vizsgálódni. De az is benne van a pakliban, hogy nem derül ki semmi és csak annyit tudnak mondani, hogy majd legközelebb.
Nálunk nem alakult ki szívhang, elvetéltem itthon, de kellett műszeres befejezés. Nem derült ki semmi. Azt mondták nem szükséges semmilyen vizsgálat. Az egyik doki 3 ciklust mondott a másik, hogy nem kell szünet. Mi kivártuk a 3 ciklust. A héten voltam dokinál 7+3 hetesnek mérte és van szívhang. Mi is mázlisták vagyunk, mert mindkétszer elsőre sikerült.
Nagyon bízunk a sikeres folytatásban.
Hipp hopp elrepül a szünet, de addig is sírj ha jól esik, tudom, hogy most még nagyon nehéz. Kitartás!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@gmoncsy1991:
Nagyon szivesen! :-)

Ildike
Nálunk sajnos szerződésben van hogy mely esetekben nem jár a béren kívüli juttatás...betegállomány 12 nap után már nem adják .Szabadság idejére viszont jár,úgyhogy a Tgyás idejére majd rákérdezek.

Stefany
Sajnálom...nem tud ilyenkor okosat és jót mondani az ember...mind átéltük ezt a veszteséget ki pici terhességnél,ki előre haladottabbnál...nehéz!Tudjuk!!!És mind átérezzük a fájdalmad!Kicsit olvass vissza,sok kérdésedre választ fogsz kapni!Amit mégis mondanék,a 10.hét környékén veszi át a lepény a magzat ellátásának szerepét,hogy jól működjön,elengedhetetlen a progeszteron.Legfeljebb ennek a hormonnak a mennyiségét ellenőriztesd majd ha túl leszel a lábadozáson.Beszélj a dokiddal róla.Addig pedig ahogy a többiek írták,ha úgyérzed sírj,engedd hagy jöjjön ki a fájdalom!!Valóban gyorsan elrepül az a 2-3 hónap,és meglátod gyorsan beköltözik valaki a pocakodba!!Most gyógyulgass!

anne80
Vác
 
 


Lányok! Köszönöm, hogy ilyen csodásak Vagytok! Jól esik itt köztetek lenni, még ha ilyen módon is kellett "találkoznunk"! Köszönöm a nyugtató szavakat! Hát igen, most nem telik el úgy napszak (reggel-este), hogy ne sírnám tele a párnám. De érzem utána mindig jobb egy picit, úgyh hallgatva Rátok, nem tartom magamba. Az idő biztosan segít majd, bár elfelejteni egyikünk sem fogja Őket soha! 
Szövettanra nekem is elküldték, de a Nőgyogyim mondta, úgysem találnak semmit. Persze megvárjuk az eredményt! Mondta mivel jól fejlődött, nincs semmi baj. Csak természetes kiválasztódás. Ettől függetlenül kérek majd olyan hormonos labort, hogy megnyugodjak! Köszi a tippet!

ildike1984: Van dokim persze. Első baba lett volna... azt mondta 2ciklus és jöhetünk a jó hírrel. Alig győzöm kivárni! Legszívesebben, már most próbálkoznánk. Bár tudom, semmi együttlét most 6hétig... 3hét múlva lesz meg a szövettan. Ígérem megírom majd az eredményt, bár remélem semmi nem lesz rajta!
Más! Nyugi, sztem tuti nem olyan erős, ha vény nélküli. Meghát jobb ha beszeded, mert nagyobb bajod is lehet, ha allergiás vagy rá! Jobbulást!

gmoncsy1991: Azóta van babuskád? Vagy ez mostani friss dolog Nálad is?

gabelila: Jajj, de szupi hír! Gratulálok! Nagyon ügyik Vagytok! Próbálj meg ne aggódni! Bár még elkpézelni sem tudom, hogyha remélem minél előbb jön a második picúr, hogy ne aggódja túl az ember ezek után...!?

anne80: Köszönöm a tanácsot! Kérek majd egy olyan vizsgálatot! Látom, Neked már ott a pocidban a kis Csöppség! Gratulálok! Te mennyit vártál az újrapróbálkozásig?
stefany87
Budapest
 
 


Gabelila teljesen ugyanaz történt nálunk mint veled és én is megkönnyeztem azt hogy jó felé "haladsz",nagyon drukkolok neked!!!!Stefany87:kitartás bennem is még friss a dolog,én 6!napot feküdtem a kórházban abban bízva hogyha fekszek minden rendben lehet 5.délután kiderült hogy az egész már hiába volt...hat napig csak pisilni felkelni...aztán délután megmondták hogy vége de ugye megkellett várni a másnapot hogy "lássa"mégegy uh hogy nincs semmi...Minden orvos mást mond nálunk pl az eggyütlétre 2hetet...próbálkozásra 3hónapot,most kapaszkodunk egymásba és várjuk a 3hó leteltét...Ide pedig nagyon jó feljönni,látni ha ír valaki konkrétan...nagyon jó érzés tudni hogy érdekel mást is a bajunk..kitartás lányok..sokat könnyít ez az oldal.
vjudit35
 
 


Stefany! Nálam is viszonylag friss. Október 7.-én volt a műtétem, azóta 2 cikluson vagyok túl, kb február eleje környékén lesz a 3. vérzés. Sajnos én időközben elvesztettem a munkahelyem ahogy feljebb láthatod is, épp munkát keresek, amíg nincs és nem telt le minimum a 3 hó próbaidő nem próbálkozunk a babával, mert olyan anyagi hátterünk nincs hogy megtehessük ezt enélkül, hiszen akkor azért elég sokmindentől elesnék. Illetve az egészségemet és a súlyomat kell most előtte rendbe tennem.


Egyébként nálunk is első baba lett volna én részben ezért sem indulok neki nagy kivizsgáltatásnak. Felmerült bennem is ugyan, de a doki nem javasolta kifejezetten, illetve nálam volt néhány tényező amit esélyesnek látok, hogy amiatt lehetett a baj, bár a szövettanom nem mutatott semmit. (Dióhéjban a tényezők amik közrejátszhattak szerintünk pl. 4-5hetes volt a pici amikor nagyon lebetegedtem, volt barnázgatásom is amire a dokim nem adott semmit, a vércsoportom ORH neg. a páromé pedig ORH poz.) Tehát mi ezekre azért gyanakszunk, hogy esetleg közrejátszó tényezők lehettek, de nem tudunk semmit biztosra, nem mondott semmit a dokim. (Akihez még régebben illetve a várandósság elején jártam ő hozzá nem megyek többet, csalódtam benne, ahhoz a dokihoz mentem kontrollra is aki megműtött és később is hozzá fogok járni.)

De már mi is nagyon várjuk, hogy újrapróbálkozhassunk :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@stefany87:
Köszönöm!Aranyos vagy! :-)
Mi 3 ciklust vártunk.Májusban műtöttek,az utolsó vérzés július végén volt.Elsőre beköltözött a kisfiunk a pocakomba! :-)
Viszont nekünk nem kellett hat hetet várni az együttléthez.Azt hiszem 2 hetet mondtak,amikortól ülő fürdőzni is lehetett.A test gyorsan regenerálódik.Inkább a lelki rész a nehezebb.

anne80
Vác
 
 


Köszi Lányok! Kitartás Mindenkinek! És az új kis Csodákhoz pedig gratula, akinek már sikerült!

Tegnap este óta viszont töprengek... mindegy, mert úgysem nagyon tudok aludni, még túl friss a dolog. Még a műtő asztalon az altatás előtti másodpercig bőgtem, azóta is nagyon egyedül érzem magam. De tudom, majd az idő segít... 
Szóval azon gondolkozom, ahogy így vissza vissza emlékszem, meg látom, hogy kinek milyen tünetei voltak... barna folyásom nekem is volt. Jobban mondva nem mondanám folyásnak. Igazából már a második héttől kezdve minden nap végére a bugyimba került egy pici barna folt. De tényleg minimális. Ám így volt ez kb a 8.hétig folyamatosan. Amikor a 6.héten mentünk UH-ra a doki annyit mondott ez természetes, mert a picúr jól van, bizti csak emlékszik a szervezetem a menzire, vagy a hormonok miatt. A picúr amúgy rendesen fejlődött, csak a 10.heti UH napján megállt a szive... Vér sosem jött, még csak a színe sem változott. De a folt minden nap megvolt. Szerintetek, ha akkor szedek plussz progeszteront elkerülhettük volna? De akkor a dokim miért nem írta fel? Vagy mivel tényleg minimális volt, ez csak a testemben történő változásokkal járt? Mit gondoltok? Vagy ezt tudva a következő pozitív teszt után rögtön rohanjak kúpért? Mert, ha tudom, hogy ezen múlt, még jobban fáj, hogy nem tettünk semmit, és a következőt tudom, hogy nem bírnám ki, így szeretnék mindent megtenni!

Ti amúgy a második fogantatásnál kaptatok plussz progeszteront? Írtak fel Nektek egyből kúpot vagy gyógyszert?


stefany87
Budapest
 
 


stefany87:szerintem mindenféle barnázgatás,cseppnyi vér rendellenes egy terhességnél...legalábbis a kórházban ezt mondták...biztos igaz a fiamnál ilyesmi nem volt...én a progeszteront egyébként gyógyszerben kaptam,és azt mondták tartsam meg mert próbálkozásnál már szedjem.Fogom is.
vjudit35
 
 


Nekem nem volt se barnázásom se vérzésem. Ugye az alapvető gond az volt, hogy nem fejlődött rendesen. De mivel maga a vetélés vérzéssel kezdődött azt mondta a doki, hogy pozitív teszt esetén egyből ad progeszteront. Aztán úgy alakult, hogy éppen külföldön volt mikor teszteltem, így nem kaptam semmit. A héten voltam nála annyit mondott, hogyha bármi vérzést barnázást tapasztalok jelentkezzek.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Stefany a lényeg, hogy ne okold magad. Ha eljön a próbálkozás ideje beszélj át mindent a dokiddal.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@stefany87:
Lehetséges hogy már az progi hiány volt!De ne magad hibáztasd!!Honnan a fenéből kellett volna Neked ezt tudni??Az orvosod lehetett volna óvatosabb!!Én is barnáztam.Miután babónk elment,akkornéztem utánna!Így alakult hogy mikir megtudtam hogy sikerült ujból teherbe esnen,azinnal mentem az orvoshoz,és kértem a progeszteront.A doki nem nagyon akarta felírni,mert hogy nem tudhatjuk miért nem fejlődött a babám.Megkérdeztem árt e akár a babának akár nekem.Azt mondta nem.Tehát odacsaptam az asztalra és mondtam hogy akkor írja fel és kész!Mindent meg akarok tenni ezért a babáért!!!Így került rá a papírjaimra hogy a beteg kifejezett kérésére progeszteron pótlásban rèszesül.De letojtam!!És nem.is hagytam abba a 12 héten.A 16-ik hétig fokozatosan hagytam el.

Ne magadat vádold!!Nekem már van egy gyermekem,de nem hallottam még ilyenről hogy egy hormon hiánya vagy épp nem megfelelò mennyisége miatt a baba elhalhat.Nem vagyunk orvosok!!Sajnálatos hogy nekünk kell kiguglizni hogy mi mitől lehet és mi mivel védhető ki... :-(

anne80
Vác
 
 


@stefany87:
Lehetséges hogy már az progi hiány volt!De ne magad hibáztasd!!Honnan a fenéből kellett volna Neked ezt tudni??Az orvosod lehetett volna óvatosabb!!Én is barnáztam.Miután babónk elment,akkornéztem utánna!Így alakult hogy mikir megtudtam hogy sikerült ujból teherbe esnen,azinnal mentem az orvoshoz,és kértem a progeszteront.A doki nem nagyon akarta felírni,mert hogy nem tudhatjuk miért nem fejlődött a babám.Megkérdeztem árt e akár a babának akár nekem.Azt mondta nem.Tehát odacsaptam az asztalra és mondtam hogy akkor írja fel és kész!Mindent meg akarok tenni ezért a babáért!!!Így került rá a papírjaimra hogy a beteg kifejezett kérésére progeszteron pótlásban rèszesül.De letojtam!!És nem.is hagytam abba a 12 héten.A 16-ik hétig fokozatosan hagytam el.

Ne magadat vádold!!Nekem már van egy gyermekem,de nem hallottam még ilyenről hogy egy hormon hiánya vagy épp nem megfelelò mennyisége miatt a baba elhalhat.Nem vagyunk orvosok!!Sajnálatos hogy nekünk kell kiguglizni hogy mi mitől lehet és mi mivel védhető ki... :-(

anne80
Vác
 
 


Nahát jó sokan lettünk, mióta nem jöttem.  Mi megvagyunk, sőt ebben a ciklusban (második) már próbálkozunk. Vegyesek az érzéseim. Boldog vagyok, hogy lehetőségünk van újra próbálkozni, de félek is, hogy mi lesz, ha újra kisbabát várok, minden rendben lesz? Igyekszem nem rágörcsölni a dologra, bár rettentően szeretnénk ha sikerülne. Közben a sógornőm jelentkezik az újabb és újabb jó hírekkel a babájukról (együtt szültünk volna). Nagyon igyekszem örülni, de minden alkalommal nehéz, mintha kést döfnének a szívembe. No de összességében rendben vagyok.


Köszönöm én is Ildike! Begyógyulnak hamar a sebek, és pont a legjobbkor fog jelentkezni egy kisbaba. Bizony résen kell lenni a pénzügyekkel kapcsolatban. Nekem is neten segített egy TB tanácsadó, és csodák csodája mégiscsak sok mindenre jogosulttá váltam. Antihisztamint nyugodtan szedhetsz, a tavaszi babatervezés előtt kiürül teljesen, nem gond.


Gmoncsy remélem sikerül az állás, amit szeretnél. Sajnálom, hogy az előző helyről így kell eljönnöd. Kitartás! Ezután már csak jó jöhet!


Gabelila! Annyira jó volt olvasni, hogy minden rendben van, és dobog a pici kis szivecskéje! Gratulálok! Minden rendben lesz!


Anne örülök, hogy minden oké és szépen mocorog a picurka odabent. Biztosan nagyon jól érzi magát!


Vjudit! Sajnálom, hogy ilyen szomorú dolog miatt ismerünk meg, de biztosan neked is sokat fog segíteni, hogy itt mi mindannyian átérezzük a helyzeted, és igyekszünk támogatni. Szeretettel ölellek!


Stefany, nehéz könnyek nélkül olvasni a soraidat. még bennem is elevenen élnek ezek az emlékek. Hihetetlen fájdalom ez, de hidd el ahogy telnek a napok egyre kevésbé fog fájni. Sírj, gyászold meg őt a te pici babádat, így tudsz majd előre nézni, és visszazökkenni a régi kerékvágásba.


Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


vjudit35: Ha kérdezhetem miért kaptál progeszteront? A kórházban mikor befeküdtél írták fel? Ti akkor megvárjátok a 3 hónap leteltét? Én alig bírok már várni. Ha meglesz az eslő menzim, szerintem egyből próbálkozunk! Úgy érzem a legjobb gyógyír az lenne, ha minél előbb beköltözne egy csöppség a pocakomba, akit ezután még annál is inkább várnánk majd! Megnyugodni úgyis csak akkor fogok, ha már a kezemben tarthatom. De felejteni soha!

gabelila: Mesélj, hogy Vagytok? Te akkor most szedsz plussz progit? Áh, én tuti nem bírnék kivárni 3 ciklust. Már most hiányzik az anyaság!

anne80: Persze legbelül érzem, hogy nem hibáztathatom magam... attól úgy sem lesz jobb, és már vissza sem kapom Őt... csak még túl friss és azért kattog az agyam mindenen... Meg olyan nehéz elhinni, hogy ez csak úgy benne van a kalapban, az élet rendje... Te amúgy kúpot, vagy gyógyszert kaptál? Mikortól kezdted el szedni és mennyit? Volt előtte vérvizsgálatod, kiderült vmi? Vagy csak a saját megnyugtatásod miatt szedted? Ti mennyi idő után próbálkoztatok?

bogianya: Jól látom, hogy már 3 csodás gyerkőcöd van? Gratulálok szívből! És hajrá a következőhöz! Teljesen átérzem/átérezzük, hogy a következő terhességet hogy is tudnánk elképzelni ezek után plussz aggódás nélkül!? De úgy gondolom, csak előre szabad nézni! És a következő kis pocaklakóra gondolni! Csak pozitívan! És ha bármi jelentkezni, nem bepánikolni, azonnal kórház. Én legalább is így vagyok vele. Ha kis dolog lesz akkor is. Nem érdekel mit gondolnak. De amíg nincs probléma, és hidd el nem is lesz, csak a jóra szépre gondolni, és örülni az anyaság minden percének. Ha van hobbid, kezdj bele, vagy folytasd, tereld el a rossz gondolatokat! Anyaként így is úgy is izgulunk, de bíznunk kell magunkban, és csak pozitívan! Ti akkor mennyit vártatok? Doki mondta, hogy kezdhetitek? Most szedsz plusszban progeszteront támogatásként?
stefany87
Budapest
 
 


@stefany87:
Progesterone exeltis nevű lágy kapszulát kaptam,ez elég új gyógyszer,a gyógyszertárban még nem is volt,rendelni kellett.Lehet szájon át és kúpként is.Én szájon át szedtem,bár helyileg jobb a hatása,így nem mosódik ki.Egy tapasztaltabb orvos legalábbis ezt mondta.Nem szedtem nagy adagban,napi 200 mg-ot.A negyedik vagy ötödik héten kezdtem el szedni,nem előzte meg hormon vizsgálat.Csak az én tájékozódásom.Progi.hiány jellemző tünete a pecsételéssel kezdődő mensi,illetve várandóság alatti pecsételő vérzés,magzatelhalás.Előre haladott életkor(36 vagyok).Így önmagam diagnosztizáltam.És mivel nem káros,túladagolni nem lehet,kértem.Akár ez volt a baj,akár nem most egy csepp pecsételés nem volt.
Kivártuk a három ciklust.

anne80
Vác
 
 


Sziasztok!

Én biztos szednék Utrogestant most már. 2014 novemberében, a 16. héten ment el a babám (azaz az elvették pontosabb kifejezés, elfolyt a magzatvíz), az akkor már a 2. terhességem volt, mert előtte áprilisban a 10. héten vetéltem.
(Csak azért írom le mindig röviden, mert nehézkes visszakeresni.)
Szóval a doki nem írt fel semmit a pecsételés ellenére. A menstruációmról sem kérdezett soha, pedig mindig hosszas pecsételgetéssel kezdődött, és mostanában olvastam valahol, hogy az is lehet a progeszteronhiány jele.
De hiába mondtam neki, nem írta fel.
Azóta másik dokim van, neki rögtön mondtam, hogy ahogy teherbe esem, szeretném szedni. Egyetértett vele, azt mondta, ártani nem árthat. Ahogy pozitív lett a teszt, már fel is írta.
Nem biztos, hogy megmaradt volna az a terhességem, de többé nem akarom azt az érzést, hogy ezt nem tettem meg. 
Az én életkorom is "előrehaladott", 40 vagyok.
A mostani terhességem egy álom, minden vécézés után hitetlenkedem, hogy semmi baj, és ennyire jól vagyok. 
Higgyetek, reménykedjetek!

menthe
 
 


@stefany87:
A 2. ciklus után majdnem mi is elcsábultunk, de úgy voltunk vele, hogy ezen az 1 hónapon nem múlik hagy regenerálódjon a nyálkahártya.
Nem szedek progit. Azt mondta a doki ha bármi vérzés lenne ír fel. Szerencsére semmi aggasztó tünetem sincs csak a rókákat kergetem, de az sem vészes rosszabb ne legyen. :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


helló csajok!túl az első munkanapon...4en gratuláltak a vevők közül hogy kismama vagyok... szörnyű volt...persze elmondtam hogy sajnos nem                                                                                      bogianya köszi az üdvözlést                                                                                                          Stefany a progesteron exeltis-t szedtem a korházban irták fel mikor karácsonykor bementem hogy kicsit vérzek,azt mondták ez jó lesz...én is nagyon várom hogy leteljen a 3hó,tegnap kaptam levelet a korházból hogy aktuális a kontroll...pedig hétfőn lesz 3hete de pénteken itthon leszek ugyhogy megyek is ha addig nem jön meg... naggyon várom!!!mindkét oldalam szurkált már tehát remélem lassan érkezik,itt irta valaki hogy ilyenkor hogy várjuk hogy megjöjjön 3hó után meg azt hogy ne igaza volt!! szép napot nektek vigyázzatok magatokra :)
vjudit35
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?
Én tegnap voltam védőnőnél. A vetéléssel kapcsolatban azt kérdezte, hogy nem javasoltak-e labort pajzsmirigyműködés vizsgálatára. Szerinte nagyon sokszor kiderül alul- vagy túlműködés a vetélésekkel kapcsolatosan. Gondoltam esetleg ez hasznos infó lehet, ha vizsgálatokban gondolkoztok.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Sziasztok!

Már én is akartam írni.
Egész jól alakulok, elmúlt a viszketés a fémallergia miatt, meg is gyógyultunk na és a durva hajhullás is elmúlt végre!
Nálam is volt ma a védőnő, a 2.5 éves kislányomhoz jött, meg kérdezett a vetélésről, azt mondta, nem érti hogy miért történt. Mármint hogy a zárójelentésben az van hogy spontán vetélés volt miután befektettek és ez nem így van mert ők indították be. Nekem "csak" kinyílt a méhszáj és boltosult a burok. Meglepődött hogy miért nem próbáltak tenni valamit, miért nem fektettek be kicsit megfigyelésre,stb.
Hát már úgyis mindegy, de ugye akkor nekem azt mondták hogy nincs mit tenni.
De már csak előre nézünk!
A műtétem ugye 12.04-én volt, azóta egyszer megjött tök pontosan, örültem is neki. Most 30-a körül kellene megjönni, de eléggé fájogat a hasam, lehet előbb jön meg a 2.
De örülnék ha még várna kicsit, hétfőn végre szövettan eredmény és a 6 hetes kontroll lenne, ha nem jön meg addig.
Szóval drukkoljatok! :)
Amúgy azt is mondta a védőnő hogy nem sokan várják ki a fél évet, ő is bólogatott a 3 hónapra, persze mondta hogy keressek kórházat ahol van koraszülött osztály, mert az fontos, mivel veszélyeztetett leszek és az a biztos ha olyan kórházban vagyok. Aztán nézzek egy szimpatikus dokit, aki hiper-szuper uh-val vizsgál na és beszéljek vele hogy mit mond, mennyit várjak.
Aztán ahogy így gondolkoztam anno a 12. heti uh-nál mondott vmit a szonográfus hogy valami kicsit belóg, de az még odébb mehet és utána mondta nekem hogy ha vérzés vagy görcs van menjek be a kórházba. Kicsit kapkodós uh volt, sokan voltak, nekünk is ott volt a nagyobb gyerek, stb. Itthon néztem a papírt, semmi ilyet nem írtak rá...Aztán a köv. uh-n a 18-on nem mondtak semmit. Lehet hogy a méhlepény lógott oda és attól indult be a szülés? Nem tudom ilyen van-e..na majd meglátjuk tudnak-e mondani valamit hétfőn.
Upsz, kicsit hosszú lett bocsi
Többieknél mi újság? Ki hogy van? :) Puszi Nektek!
ildike1984
Veresegyház
 
 


helló lányok!A várva várt kontrollból lett egy sima vérvétel....hcg szintet néztek fél 9 kor végeztem,azt mondták délre lesz eredmény várjam(!)meg...mert akkor kiderül hogy nem e méhen kívüli volt a terhességem.....Megvártam,nem az volt,nyilván..Mindegy ezen is túlvagyok de vizsgálat azt mondta az asszisztens most nem szükséges,csak műtéthez számitva 6hét...tehát a 15.ei héten,pedig televoltam kérdéssel...Szeretnék már kádban fürdeni mert gyűlölöm a zuhanyt...stb ja és itt most 6hetes terhességről szól a papírom nem 8...ez van..sziasztok
vjudit35
 
 


Sziasztok!
Úgy látom kihalt a topic..nem baj azért leírom hogy ma voltunk a kórházban a szövettani eredményért, semmit nem mutattak ki, nem volt fertőzés, gyulladás, semmi. A babának sem volt baja. Nem tudni miért történt. Viszont a doki 2 mensi szünetet javasolt, amiből az egyik megvolt és most jön majd a másik. Aztán lehet próbálkozni! Legalább valami jó hír :)
Minden jót Nektek!
ildike1984
Veresegyház
 
 


Gabelila, szuper hogy megírtad a tapasztalatod a védőnővel kapcsolatban. Nálunk a családban van sajnos női ágon örökletes pajzsmirigy sorvadás. Én anno amikor ez pár éve kiderült, kértem a háziorvosomtól beutalót pajzsmirigy vizsgálatra, 1 vérvételre küldött és közölte minden rendben tegyem helyre a lelkibékémet.... Had ne mondjam, azóta orvost váltottam. Azóta viszont nem nézettem, de ha így felmerült ez a dolog, lehet hogy megfogom nézetni próbálkozás előtt.

Vjudit, nálam spec két doki nézett meg és mindkettő mást mondott/írt a papíromra a terheségi hetek kapcsán. A régi magándokim szerint 8 hetes volt, az "új" mos már mostani dokim pedig 12hetesnek írta, mondta. Ő az utolsó menzitől számolta. 

Ildike, én még itt vagyok, csak sajnos semmi érdemleges történés nem volt nálam, így pár napig csak csendes figyelő voltam :) A szövettani papíromra nekem sem mondtak semmi érdemlegeset. Az a doki akihez jártam eddig illetve a várandósságom elején azt mondta amikor megállapította, hogy elhalt, hogy ilyen fiatal terhességnél még nem tudják megmondani hogy mi volt a gond, "általában" kromoszóma rendellenesség... hát nem lettünk okosabbak sajnos hogy mi lehetett a probléma :(

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


csaó Ildike nagyon örülök hogy "csak"kettőt kell várnotok,remélem nekem is ezt mondják majd...Moncsy szerintem ezek a dr azt mondanak amit akarnak úgysem értjük....megy az idő ez vígasztal...sziasztok :)
vjudit35
 
 


Csáó-csáó! :)

Mi is örülünk :)
Egyébként azt olvastam valahol hogy műtét után könnyen összejön a baba, de nem értettem miért.
Azt csak most olvastam valahol hogy azért, mert ilyenkor ugye kitakarítják a méhet és könnyebben megtapad a baba.
Drukkolok hogy csak 2 hó legyen nektek is ;) :* :)


ildike1984
Veresegyház
 
 


Így van Judit!

Ildike, ezt én is sok helyen olvastam, s többektől hallottam, hogy utána hamar összejön. Kívánom így legyen mindannyiótoknak akik itt vágytok rá 

Sajnos nekünk a már fentebb leírt okok miatt várnunk kell  Pedig most már nagyon itt van a sarkamban a 3. ciklus... annyira szeretnénk... de felelőtlenség lenne ezt így bevállalni 

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Gmoncsy: hát igen, nekünk is ott lebeg a fejünk felett hogy megszűnik a munkahely, de elvileg júliusig védve vagyok mert akkor telik le a gyes a kislányommal. Ha meg közben összejön a baba akkor miatta is védve lennék. Bár kérdés hogy ha dolgozót nem vesz át az új cég, akkor a védett kismamikkal mit csinálhatnak? Na majd meglátjuk hogy alakul. Tény hogy mindennél jobban szeretnénk azt a kistesót! Most ajánlottak egy kórházat dokival és csupa jókat olvastam eddig róla, szóval talán alakulunk.
Tényleg durva amúgy hogy nem tudnak mit mondani a szövettanra..
Ott nem is olvastam el a papírt amúgy, csak miután kijöttem onnan.
1 dolgot nem értek : "A placenta állományában kis kiterjedésű fehérinfarktus és minimális mennyiségű bevérzés igazolódott".
Ennek utána kell néznem mit jelent mert valamit biztos..
Na és utólag vettem észre hogy UM-nek 07.02. helyett 07.29 van írva..
Na mind1..
Majd megmutatom az új dokinak is akihez fogok járni, kíváncsi vagyok neki mi a véleménye a dologról.


ildike1984
Veresegyház
 
 


Sziasztok!Örülök a könnyedebb hangvételű írásoknak! Szuperek vagytok!!! :-) A leletekről annyit,az orvos jelenlétében meg kell azonnal nézni,hogy a kérdéseket fel lehessen tenni...jobb mint ha saját magunk próbáljuk kitalálni mi mit jelent.
Moncsy!Hogy alakulsz munkaügyileg???
Nagyon szurkolok mindenkinek,hogy minden úgy alakuljon ahogy szeretné!!Vigyázzatok magatokra!!!

anne80
Vác
 
 


Szia Anne80!

Igen, tiszta lazák lettünk, ugye? :)
Jaj tudom igazad van csak sokat vártunk és eleve gyomorgörccsel mentem és a doki fogta a leletet és arról mondta a dolgokat. Csak éppen arról nem beszélt amit írtam. Na mindegy utána járok a dolognak
Ti jól vagytok kismama? :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Köszönöm kérdésed Anne, sajnos nem úgy alaulnak a dolgok ahogy szeretném. Azthittem, reméltem, hogy január vévégre már lesz valami munka, de egyelőre semmi. Megmondom őszintén gyárakba csak 2 helyre mertem jelentkezni a körülmények miatt (édesanyám is gyárban dolgozik, és meséli, hogy náluk olyan behatások érik az embereket, ogy szinte az a normális náluk hogy koraszülöttek a babák ha valaki tőlük megy el terhesség tp-re... félnék ettől nagyon, akárhova nem mernék emiatt se menni, az egészség többet ér annál!).

Az egyik gyárba egyébként épp holnap reggel megyek interjúra, meglátjuk mit mondanak. Próbálkozom folyamatosan egyébként üzletekbe, irodai munkákra illetve ezt a 2 gyárat pályáztam meg. 

Épp ma sikerült végre elintéznem a beutalót az ellenanyag szint vérvételre, s utána még pont befértem, le is csapoltak. Csütörtökön mehetek az eredményért. Nagy sietségemben elfelejtettem megkérdezni, hgy ezt a leletet mégis kinek kéne megmutatnom? A nődokimnak, vagy elég hozzá a háziorvosom?  Jajj olyan szétszórt lettem :( 

Ildike, remélem te szerencsésebb helyzetben leszel és nem szűnik meg a munkahelyed! Szorítok! Látod, nekem olyan szinten lett sz*r a helyzet, hogy még a fizetésem sincs meg azóta sem... termékeket kaptam nagy nehezen egy másfél-két hete, de nem épp a legkelendőbb dolgokról beszélünk.... ma még hoznak termékeket nekem aztán szerintem ennyi.

Kismamák, hogy vagytok?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Stefany nagyon elvagy tünve!!!Remélem minden oké veled?kitartás
vjudit35
 
 


Köszi Lányok,jól vagyunk!Szombaton megyünk uh-ra,remélem mindent rendben találnak...apróbb kellemetlenségek vannak ugyan,de nem panaszkodom.

Moncsy milyen hatások?Én lakkozó és forrasztó gépek mellett dolgoztam,oldószerek,gőzök-gázok között dolgoztam.Sokan mentek már szülni a közvetlen közelemből,de azt kell mondanom egyetlen baba lett koraszülött,a kb 30-ból.Veszélyes anyaggal dolgozó nőknek azonnal otthon kell maradni ha megtudja hogy állapotos.Nálunk ha tud róla a vezetőség,nem engednek dolgozni.Megértem hogy Édesanyád félt,de ha nincs más....Én ráadásul anyagmozgató is voltam,ami azt jelenti hogy napi 3-400 kg-t mozgattam át a két kezemmel önerőből.Ezért kellett már 4-5hetesen itthon maradnom.
Kitartás a munka kereséshez!!!Nagyon szurkolok!!!

anne80
Vác
 
 


Hát elvileg nem dolgoznak veszélyes anyaggal, autóipari cégről van szó, de egyébként sajna náluk még egy éves orvosi is úgy működik, hogy ha van bármi probléma akkoris beírják, hogy megfelel, csakhogy mehessen tovább dolgozni... Nem túl jók a körülmények, de hogy konkrétan milyen behatásra gondolt azt nem tudom megmondani, de ilyen jellegű helyre nem mennék.

Ma voltam a fentebb említett gyárakból az egyikben interjún (a másikból még nem hívtak fel). Ez egy gyógyászati segédeszközöket gyártó ccég, tiszta környezet, átlaghoz képest jó bérezés és cafetéria/bónusz rendszer, 3műszak, stb. Hamarosan jeleznek hogy ma szimpi voltam-e... ha igen akkor kedden újabb teszt és ha ott is megfelelek akkor go. Délutánra bejött egy bolti interjú, az csak részmunkaidős lenne, így nem részesítem annyira előnyben, ők is jövőhétig szólnak ha igen. Szóval most ismét várok.

Köszönöm a kedves bíztató szavakat. Én is szorítok neked, hogy mindent rendben találjanak :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Értelek! :-) Szupi lenne ez a segédeszközös hely!!Remélem sikerül!!!
Majd jelezz!
:-) köszönöm hogy gondolsz ránk! :-)

anne80
Vác
 
 


Én is örülnék neki ha ez összejönne, normális helynek tűnik. Mindenképp megírom mi lesz belőle :)
Persze hogy gondolok rátok, örömmel látom hogyha minden rendben veletek és boldogok vagytok. :) Remélem még azért élni fog a fórum mire én is eljutok oda, hogy beszámolhassak nektek a csodás hírről :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: