Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Ami,
apám ugyanazt csinálta, "csak" alkoholista volt, annyira durván, hogy artikulálatlanul üvöltött és káromkodott, mint a sakál. Sajnálom! Bence nagyon édes, mollika is ugyanezt csinálja a szopi végén, spontán elkezd a szemembe mosolyogni, én meg elolvadok.

Eta,
még csak ma próbáltam hívni először, nem vette fel, úgyis feltétlenül megírom, mit intéztem.

Ninin,
édes a nagyfiú!

Zorka,
Molli is ujjszopira megtanult önállóan elaludni, már napközben is.

Körömvágás: lébon eddig csak 1x vágtam, kezecskén hetente kell, hát patakokban ömlik rólam a víz a végére, de elkopogom, még sosem volt gond.

Orrszívás: katasztrófa :cry: annyira üvölt, forog, szenved, a szomszédok mit gondolhatnak? 2en kellünk ahhoz is.

Cila jobban van, én nem.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Boldi csuda édes KépKép , rágcsálni való kis gömböc :D :D :D :D :D :D :D

Maccs
vörösmacska
 
 


Helló Csajok!

Babauszi
Igazolás - szerintem csak a babáknak kellett akkor is. Én emiatt nem is izgattam magam. Aki babauszira hordja a gyerekét, az bőrbetegséggel nem fog vele egy vízben ázni, ergo így az enyémmel sem. Ráadásul itt szigorúbb követelményeknek kell megfelelni, asszem több a fertőtlenítő is a vízben.
Ha finom akarok lenni, akkor bazi strapás. Ne legyen éhes, ne legyen álmos, időre kell menni, ha vége, akkor ott állsz csurom vizesen egy csurom vizes gyerekkel...... olyan éhes lesz, hogy ott kell megszoptatni - hacsak nem a szomszédban laksz éppen, és aztán irány haza. Az a jó, ha ketten mentek. És az egyikőtök nem ázik a vízben. És nő legyen, mert különben nem mehet az öltözőbe be, hogy segítsen :wink: Én ezeken a napokon KO voltam. De csináltam, mondván, hogy a gyereknek jó, jót tesz, és élvezi is. Ja, és Pestre hordtam be a nemtom hanyadik kerületbe. Hordozó + pelenkázó táska + táska a saját cuccomnak. Vagy egy bazi nagy táska - inkl. babacuccok.

Ovis fogadóóra - próbálok rövid lenni :lol: Általános megállapítás: Ati igenis féltékeny Adélra. Volt egy időszak, amikor beszélni sem volt hajlandó Adélról, aztán volt olyan is, amikor azt mondta, hogy hívják Adélkának (Adélka akart lenni....) A kezelhetetlen viselkedésre: Ne ejtsem ki, hogy nem. Fogalmazzak elkerülően: pl. ajtó csapkodáskor azt mondjam, hogy biztos eléred már a kilincset és azzal is be tudod csukni az ajtót. Vonjam be a dolgokba (- rá is bíztuk azt a virágot, amit állandóan püföl, és a levelei már szanaszét szakadtak. Innentől kezdve ő fogja locsolni. ), illetve sokmindent bízzak rá. Hagyjam, ha hisztizik, majd elmúlik. És szigorúan jelöljük ki a határokat, hogy mit lehet, és mit nem. A legutolsó a legnagyobb gond. Mert ugyanazon témában nem értem el semmit úgy, hogy: 1) milliószor szépen kértem és magyaráztam, 2) jó sokszor kiabáltam vele miatta, 3) rácsaptam a kezére. Szóval erre több ötletem nincs, mert tök hatástalan külön-külön is együtt is ez a hármas :shock:
És ami tök megvalósíthatatlan: ha hazamegyünk oviból, akkor csak vele foglalkozzak. Egyedül vagyok itthon 2 gyerekkel, apa legtöbbször akkor jön haza, amikor Adélkát már fürdetem. Kb. 5-kor hazaérünk, szoptatok, aztán Adélkával megyünk át Ati szobájába játszani. Szóval ezt csak hétvégén tudom megoldani. Ma meg is főztem, hogy holnap délelőtt csináljunk valamit: vagy játszóházba megyünk - szerintem ez jobb, mert Adélkát itthon hagyjuk, vagy pedig karton dobozból készítünk egy autót (festünk, ragasztunk, ilyesmi.)

Rabbe - Ádi jobban van? Remélem nem vakbél. Mennek a gyógypuszik!!!!

Rodina - kedvezménnyel írta fel a doki (nemtom milyenre, a gyógyszertárba mondták), így 2000 pénz volt, egyébként 5-6ezer.

Lucuzs - jó kis laptetű :lol:

Közös mail címre mehet a tablós kép is? Köszönet érte!!!!!

Nav - Zorkának is jobbulást!!!

Eta - én beoltattam magam influenza ellen, az védi Adélkát is. Sztem nem gáz becsatlakozni. A tél az mindig ilyen. Bocsánat, tavasz!!!!! :lol: :lol:

Eddig jutottam, most mennem kell.
Valamikor folyt köv.

Szép hétvégét!!!!

mikegirl
 
 

 
 

Lányok,
ha valaki olvassa, paracetamolt és algopyrint hogy lehet szedni szoptatáskor? egyre szarabbul vagyok :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse! Nekem terhesen a doki a Panadolt engedélyezte. A többivel nem vagyok tisztában.
Sajnálom, hogy így elkapott a betegség. :( Szorítok, hogy most már kifelé menjél belőle!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Eclipse!

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy algopyrint lehet szedni szoptatás mellett is. Nem sokkal azután, hogy megszületett Olivér, belázasodtam, és akkor azt szedtem.
Jobbulást! Puszi

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Eclipse:
Nekem is az algopyrint mondta a védőnő.
Jobbulást!!!!!!
berni01
 
 


nagyon köszönöm, nagyon aranyosak vagytok!!!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse! Remélem jobban vagy már!

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Eclipse: jobbulást!

Ádival semmi extra szerencsére, d e a hasa nyomásra tovább is fáj... szóval holnap viszem viszem és szerintem bemegyünk vele uh-ra.

rabbe78
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, nekem egy hét kimaradt, de legalább olvasni tudtalak titeket, csak az írás nem jött össze.
Eta, köszi a hiányolást. Még hogy nem voltatok szimpik?? Pont az ellenkezője, a taliból merítettem erőt a következő hétre, és élményhiányomat is kielégítette a tali.
A linket küldöm priviben, de nyugodtan egymásnak is küldhetitek, ha én ilyen későn válaszolnék... :oops:
A héten rászántam magam és elmentem fogorvoshoz, utoljára durván egy éve voltam még pocakosan, aztán kíváncsi voltam, hogy a szopival mit szívott ki belőlem Oli, de szerencsére csak egy tömést kellett cserélni.
Aztán pár délutánt a nagyinál töltöttünk, ott legalább tudok aludni néha. Oli a héten többször is kelt éjszakánként, így kezdtem zombisodni, muszáj volt behozni egy kicsit az alváshiányomat.
Aztán pénteken elvittük Olit a Fejlesztőházba (http://www.fejlesztohaz.hu), mert azt vettük észre, hogy többet használja a bal kezét, mint a jobbat. Ott van általános állapotfelmérés, és ártani nem árt, ha egy konduktor is megnézi. Oli nagyon édes volt, haverkodott össze vissza, amíg el nem jutottunk a nyaklazító mozdulatokhoz. Mint kiderült, kicsit merevek a nyakizmai, és a bal oldala feszesebb. Megtanítottak nekünk pár nyújtó mozdulatot, amit fürcsi után kell majd vele csinálni esténként.
Ajánlották, hogy még egy pár tornáztatásra vigyük el, biztos ami biztos, hogy később ne legyen gond a mozgásfejlődésével.
Erre másnap, szombaton meglepett minket az első önálló átfordulásával (hátról hasra).
Csütörtökön hívott apukám, hogy nagymamám bekerült a kórházba a szívével. Megbeszéltük, hogy jövő héten a hosszú hétvégére lemegyünk Gyulára meglátogatni őket, hogy végre élőben is lássa meg Olit a dédi. Sajnos péntek reggel hívtak, hogy este meghalt a nagymamám, így már csak a temetésre tudunk menni pénteken...

Rabbe: Ádinak jobbulást, majd mesélj, hogy mi volt UH-on!

Eclipse: Neked használtak a gyógyszerek? Hogy vagytok?

Mike: Tök jó, hogy meséltél a babaúszásról, és a képek is nagyon édesek. Adélkával nem mentek majd? Atihoz meg kitartás! :)

Vikoo: Boldinak múlnak a kiütései? A képen zabálnivaló, már biztos jól lehet őt is dögönyözni. Súlyban hol tart a kis vasgyúró?

Ami: Bence nagyon édes lehet ahogy huncutkodik szopi közben, majd egyszer megint összebabázhatnánk vmelyikőnknél és akkor lehetne rajtuk nevetni...

Szisszka: Ha meglesznek a vizsgák, mi leszel? Keménynek tűnik így a hallottak alapján...le a kalappal előtted.

Eta: az apát megtréfáló vicced nagyon komoly volt. Tomi olvasta fel nekem hangosan, miközben épp szopiztunk Olival, jót röhögtünk rajta nagyon... A videókhoz priviben küldöm a linket.

Ninin: Oli nagyon cukker, ne sajnáld a képeket! :) És a kis mamuszkája meg irtó menő...

Navared: Zorka roham tempóval fejlődik, már újságot is olvas, így a fiúk hogy fogják utolérni a kiscsajt? :)

Pusza mindenkinek,

H

KépKép
bedoha
 
 


helló csajok!
Kérdéseim:

Van olyan baba, aki még a cicin is dumál? Janka hümmög, én meg röhögök, vagy rosszabb esetben mérgelődök.
húú, szerettem volna még valamit kérdezni, de olyan zizi vagyok, hogy elfelejtettem...na, majd felírom, és holnap jövök :)
ma olyan jó idő volt :) Itt a tavasz?? de jó lenne már!!!

Kép
ebba
 
 


GYÖNGYSZEMEK GYEREKEKTŐL




1. Jobban szeretem Anyuci testvérét, mint a sajátomat. Anya testvére a nagynéném, az enyém meg senkim !

2. Anya pocijában van egy baba, csak azt nem tudom, hogyan nyelte le.

3. Az anyukákra nem szokás kiabálni, ők hasznosak.

4. Amikor két ember egymásba szeret és először megpuszilja egymást, rögtön összeesnek és nem is kelnek fel legalább egy órán át, de van hogy még tovább.

5. A félsziget egy olyan sziget, amit nem fejezetek be teljesen.

6. A Nagyi azért kövér, mert tele van szeretettel.

7. Úgy szeretnék még egy fiútestvért, de Anya állandóan tampont használ.

8. Minél öregebb az ember, annál drágábbak lesznek a fogai.

9. A kislányok azért nem tudnak állva pisilni, mert nincs mibe
kapaszkodniuk.

10. Amikor a Nagyinak fájnak a fogai, egyszerűen pohárba teszi őket.

11. Egyszer olyan beteg voltam, hogy 40 kiló lázam volt.

12. Nekem már nincsen Nagyim, elültettük a temetőben.

13. Az anyukáknak szintén legelniük kell, hogy tej jöjjön a
cicijükből?

14. A svájci teheneket eslősorban csokigyártához használják fel
.
15. Szardínia lakosait szardíniának hívják.

16. Hogy jó legyen, a kórházi nővérkének teljesen sterilnek kell
lennie.

17. Az orvosok azt mondják, hogy a halálos betegségek a
legrosszabbak.

18. Amikor a kistesóm született, akumulátorba kellett tenni.

19. A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából
származik.

20. A leghasznosabb állat a disznó. Mindene felhasználható:
elejéből-hátuljából hús van, a bőréből cipő, a szőréből kefe, a
nevével meg káromkodni lehet !

21. Az állatkert egy szuper hely. Olyan állatokat is lehet látni
amelyek nem is léteznek.

22. Nem vagyok megkeresztelve, de azért be vagyok oltva.

23. Az életbiztosítás egy olyan pénz, amit az kap meg aki túléli a
halálos balesetet.

24. Nem tudom hány éves vagyok, mert ez állandóan változik.

25. Nagyon megijedtem, amikor Anya megbetegedett. Azt hittem Apu fog főzni ránk.

26. Az akvárium egy mini-tenger, ahol a házihalacskák uszkálnak.

27. A gyerektartás a gyerekek fizetése, amikor Apa elköltözik
otthonról.

28. Az örökbefogadás sokkal jobb lehetőség, mint a szülés. A szülők saját maguk választhatják ki a gyereket és nem kell mindenáron elfogadniuk azt amit éppen kapnak.

29. A Pápa a Vákumban lakik.

30. Minden hal termel ikrát, az oroszok még kaviárt is.

31. A teheneknek nem szabad gyorsan futniuk, hogy ki ne lötyögjön a tejük.

32. A férfiak nálunk csak egy nővel házasodhatnak. Ezt úgy hívják,
hogy monotónia.

33. Nem értem miért haragszik annyira Anya, hogy összetörtem a
vázát. Úgyis már öreg volt és meg kínai, nem is a miénk !

34. A nővérem már megint kitűnövel fejezte be az osztályt, csupa
ötösök. Fogadjunk, hogy szándékosan csinálja ezt velem !

35. A Nagyi elköltözött a túlvilágra. Most már nekem is van valakim külföldön.

rabbe78
 
 


Helló lányok!

Megjöttünk Hévízről.Fantasztikus volt egy kicsit apázni :wink: de a kis csibénk rettentően hiányzott.Féltem,h mire haza érünk totál le leszek maradva,de megnyugodtam,h nem pörögtetek hétvégén annyira.
Szombaton voltunk Kehidakustányban fürödni,jó kis egésznapos program volt.Én sokat jártam oda,míg otthon laktam.Apának is tetszett nagyon.A szállásunk gyönyörű volt(egy családi panzió)és árban is abszolút emberbaráti.Ha valakit érdekel,én csak ajánlani tudom.Tegnap jöttünk meg,de már azt terveztük,h mikor lehetne egy újabb kiruccanást megejteni,de most már hármasban. :wink: :wink: :wink:

Majd még jövök és megpróbálok visszarázódni,reagálni is,csak gondoltam adok gyorsan egy kis életjelet. :)
Ma délután 2-re megyek vissza a kórházba,megnézi még egy doki a kezem.Kiváncsi vagyok mit fog mondani. :roll: :?: :roll:

Addig is cuppantás mindenkinek!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Ami: Bence nagyon édes lehet szopi közben!

Vikoo: Boldit meg kell zabálni!!!!

Mike: sok-sok erőt kívánok Atihoz! Remélem sikerülni fog zöldágra vergődni Vele! Köszi, hogy leírtad a tanácsokat. Milyen volt a hétvége?

Rabbe: Ádinak mennek a drukkok! Jobbulást neki!

Bedoha: részvétem! Oli babának gratulálok az átforduláshoz! Köszi a linket a fejlődésházról, lehet, hogy majd mi is elvisszük Olivért egy általános felmérésre. Ártani nem árthat! Köszi a dicsiket!

Felkelt Pipikém, majd még jövök! Puszi

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Bedoha, őszinte részvétem! :( Szegény, pedig biztos nagyon szerette volna látni a tündéri dédunokáját...
Oli nagyon ügyi, hogy átfordult! Zorka azóta sem produkálja magát :roll: de nem bánom, majd csinálja, ha eljön az ideje!

Vikoo, hát Boldi nagyon cukker!!!! Szóval akár videó is lehetne... ez nagyon tetszett :lol: :lol:

Ebba, szopi közben nem dumál Zorka... még...

Na felébredt, még jövök!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok Lányok!

Bedoha!
Őszinte részvétem dédi miatt! Olika nagyon ügyesen manőverez. Ilyen homorításokat Zsombor is csinál, hogy a mellkasa éri csak a talajt :)

Mike! Hajni!
Szerdán áll a tali?

Aranyos!
Beki baba hogy bírta a wellnesselést? Én még nem merném vinni Zsombort ilyen helyre, de még a plázást is meggondolnám vele, mert nagyon érzékeny még a sok ingerre. Hétvégén IKEÁban voltunk, éjjel fel is ébredt párszor. Másnap éjjelre már visszaállt, csak reggel ébredt 5 után :)

Ebba!
Zsombor is dumál és nézelődik, ami néha engem is tud bosszantani, mert amúgy is rossz evő, csak addig szív, amíg ömlik, és az max. 100 ml. Utána kezdődik a nézelődés, dumálás, vigyorgás (amit egyébként imádok). Az evés ezután már elenyésző, és sajnos a többi marad a ciciben, és így szép lassan el is apad a tejcim, vagy beáll ilyen mennyiségre. Fejni sajnos két gyerek mellett nem tudok, mert örülök, ha az alapvető háztartási feladatokat el tudom látni. Zsombor pedig mégis hízik rendesen, még többet, mint ami az átlag.

Eclipse!
Jobbulást. Paracetamol tartalmú gyogyit lehet szedni, algopirin és panadol is jó.

Nyűgösödik a fiam (anyunál volt eddig, de már elege lett a játékból), így mennem kell.
Jövök még ha tudok.

MINDENKINEK puszi és szép napokat, sok napsütést (jön a tavasz!!!!!!!!!!!!!).

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Szép jó délelőttöt mindenkinek!

Imádom a tavasz első sugarait! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nava,
addig örülj míg nem forgolódik, mi most nagyon szívunk miatta. :twisted:

Bendor,
nem is tudom miért akarom csökkenteni a kajcsik számát. Már nem is akarom. Most 7 kg. Mennyit kéne ennie?

Csajszik,
képzeljétek enyém babám csak az egyik irányba hajlandó fordulni (hála az égnek :oops: ), gondolom ez normális, nem?
Tök jó, hogy most már tudok arcot kapcsolni a nevekhez (no jó nem mindig hibátlanul, szükségem van még egy talira, hogy tökéletesítsem tudásom).
Adjatok nekem tanácsot sampon ügyileg. Nem akarom egyenlőre azt a drága spanyol cuccot amíg nincs baja, csak szeretném a haját már samponnal mosni nem a fürdetővel. Melyiket használjam?

Kép
Kép
haynii
 
 


Még kaptam egy kis időt a fiamtól :)

Hajni!
Nagyon jókat hallottam a Sebamed és a Büdchen termékekről.
Forgolódásnál rendben ha csak egyik oldalra fordul. Legtöbb baba így csinálja.
Egy 7 kilós babának a napi adagja kb 1000 ml. Ezt kell elosztani annyi felé, ahányszor eszik, és az lesz az egyszeri adagja. Szerintem Zsombor nem eszik ennyit, mégis szuperül néz ki és szépen hízik. Ő is lassan 7 kg.

Navi!
Zsombor sem gyakorolja a forgást, pedig hasról hátra már tud, de mivel utál hason lenni, inkább a sírást gyakorolja hason :) Hátról hasra egyáltalán nem látom, hogy a napokban sikerülne neki a forgás. Ráérnek vele. Szilárd is 5,5 hósan fordult meg először.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


írtam pár napja, de elszállt, és újra már nem volt kapacitás .. :evil: :evil:

Apával édeshatosban újra. :) Szép az élet.
Üröm az örömben, hogy tesóhancúrnál a két kis ovis összegabalyodott, majd elesett, kisfiam feje koppant (neki semmi baja, kis terminátor :) ) azonban Viki lába kicsavarodott valahogyan. Szombat reggel óta (akkor történt az eset) fájlalja, ráállni sem bírt, így Heim P. ügyelet, röntgen, az negatív, de izom (h)zúzódása van, csak feküdni tud, de nem nagyon akaródzik javulni, így holnap az oltás mellé elcipelem magammal valahogy őt is (5 és fél éves...) a dokihoz, hogy hová menjünk vissza mégis vagy mi legyen. Szóval lányok vagyunk itthon most, nem unatkozunk. :)

Nekem is kezd estére fogyogatni a tejem úgy veszem észre.. de azért még elég szerencsére Hannának. Azt sem tudom hány kiló, majd holnap megmázsáljuk a dokinál. Megyek kiflit dagasztani, kifut az élesztőm. :)
majd még jövök. :)
gigii
Budapest
 
 


Jaaa persze, nem is aggódom a forgás-nem forgás téma miatt, majd elkezdi! :wink:

Haynii, miért szívtok? Állandóan figyelni kell rá most már?
Óóó én már mindenkit tudok arcról :D és miközben írok, "itt vagytok előttem"!

Képzeljétek, Zolim tegnap elutazott síelni Osztrákiába és csak szombaton jön haza... addig mi kiköltöztünk Agárdra anyumékhoz! Kicsit féltem, hogy viseli majd Zorka, de van neki kiságya, sőt még járókája is, és a lényeg, h. én is itt vagyok, szóval minden okés! Ezt úgy kell érteni, h. nem kelt fel éjjel többször, mint egyébként!
És ma életében először elaludt rajtam a kendőben... a hangsúly a kendőn van és nem azon, h. rajtam :D Most már kint van a keze és így tökre élvezi! Én meg nagyon örülök! Ezért is, most olyan hordozót keresek, amiből ki tudja tenni a kezét, meg is lehet benne fordítani, h. kifelé nézelődjön és strapabíró... Ötlet valakinek? Köszike! (Bocs, h, még mindig ezen pörgök, de fontos, h. ne valami számunkra használhatatlant vegyünk! :roll:

Itt is süt a nap és anyu elvitte kicsi Zoot sétálni, azzal a feltétellel, h. alszom :oops: úh. megyek is mindjárt kumni!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Gigi, szegény Vikid.... :(
Tésztagyúrás, dagasztás :shock: nem semmi vagy!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Angie,
térjünk vissza rá holnap, oks? Nagyon szeretnék menni ha még mindig áll, hogy felveszel és MIke-nek is jó. Ma reggel kicsit nem kaptunk levegőt a nózinkon, nem komoly se láz, se rosszkedv de azért nem akarok felelőtlen ígéretet tenni.

Nava,
átfordul, kb. 5 perc után elfárad majd ordít. Visszafordítom, hogy tudjon pihenni, kb. 2 sec.-ig tart. Most, hogy átfordultunk nincs már meg olyan nyugodtan hanyatt. Meg kéne tanulni valahogy hason pihizni.

Kép
Kép
haynii
 
 


Navared,
nem bonyi, bárki meg tudja csinálni. :) hamar kész, isteni finom puha.
gigii
Budapest
 
 


Sziasztok Csajok!!

Újra itthon vagy otthon???? :D Nem is tudom, szóval a sógoroknál ismét :D ....Nagyon jó érzés újra itt lenni, már nagyon hiányzott Csabi és mi is neki állítólag :lol: ....Annyi a cuccunk, mint az orosz hadseregnek, szóval iszonyú a káosz :wink:
Ha felszámoltam jövök hosszabban beszámolni na meg végre olvasniiiii :D

Puszi mindenkinek!!

Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok Lányok,

Tegnap hazaértünk a meglepi pihiről. Mátraházán voltunk a Hotel Ózonba… Szuper volt meg minden, DE jó, h végre itthon vagyunk és ki tudom magam pihenni :-D :-D Azért egy babával „nyaralni” nem olyan pihentető. De sebaj, Boldi sztem a korához képest jól érezte megát, pancsiztunk is, meg sokat jöttünk mentünk, de elfáradtam.

1ébként az ekcémás foltjai teljesen elmúltak, még a fürcsi hatására sem jöttek elő.
Forogni továbbra sem forog, inkább csak feszeng egyik oldalról a másikra.
A súlya múlt7 szerdán volt 8870 gr.

Bedoha: részvétem a nagymamád elvesztése miatt.

Eclipse: remélem már jobban vagytok, főleg TE!!!!

Ebba: Boldi rendszerint duruzsol a cicin. Ez annyit tesz ki, h a kis ínyét összeszorítja a bimbimen, és elkezd torokhangon duruzsolni, a hangokat változtatja, hol mélyen, hol magasan… komolyan mondom élvezem! Egy kis mell masszázs! :-D :-D

Most megyek elhárítom az atom robbanás maradványait!

Kép Boldi fene nagy lelkesedése :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


Bendor (vagy bárki akit érdekel a tápszer),
HILFE!!!!!!! Elolvasva ezt a két oldalt, logikai hurokba kerültem. Mi MILUPA milumil HA Start Optimát használunk a kezdetektől:
http://www.statimpatika.hu/statimpatika ... ztato.html
Kiemelném ami összezavart:
A Milupa Milumil HA Start tápszer felhasználható az anyatej mennyiségének csökkentése esetén az anyatej kiegészítésére, annak teljes hiányában az anyatej helyettesítésére. ........ A Mulimul HA Start hipoallergén anyatej-helyettesítő tápszert vegyes tápláléknak kiegészítve használd, ne alkalmazd 6 hónapos kor előtt anyatej-helyettesítő táplálékként

Ami igazán bezavart az ez:
http://www.statimpatika.hu/statimpatika ... ztato.html
Én csak gondoltam Start-ról már át kell állnunk 1-re
:cry: :cry: :cry: :twisted: :twisted: :twisted: :?: :!: :?:
TELJES KÁOSZ!!!!!!!

Angie,
nekem jó a holnap, tegnap dél óta nincs szörcsögés.

Kép
Kép
haynii
 
 


Sziasztok!

Haynii: Érdekes.... :S Egyúttal passzolok. Nem lehet, hogy az oldalon írtak el vmit? Ezen az oldalon olyan, mintha az 1es lenne az első, a start meg csak pótlásnak lenne adható, de a neve alapján meg baromira nem. Gondolom a gyerekdokid se így írta.

Vikoo: De jó!!! Boldi a vízben!!! Édesbaba!!!!

Gyancsi: Ekkora halmot kell felszámolnod? ;) ;) ;)

Gigii: Lehet, hogy egyszerű, de 4 gyerkőc mellett... :) Csak szerény vagy, mi meg csak nézünk és irigykedünk!!!
Gyógypuszik Vikinek!

Navi: Biztos szép ott ilyenkor!!! Pihizz sokat! És hozz fotót :D :D

Eclipse: Remélem jobban vagy(tok)!!!

Bence alvógépem megszűnt alvógépnek lenni. :( Ma dél körül aludt a séta alatt, és most sikerült rábírnom egy kis szunyára. Emellett reggel 6kor Micimackóval folytat fontos értekezést
:roll:. Napközben meg nincs meg egyedül. Remélem csak front!!! Vagy vmi mulandó :D

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Csak gyorsan pár fotó..Jah és enyém apa üzeni mindenkinek,h Naggyon Boldog Nőnapot!!!!
Kép Kép Kép Kép

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Csak nagyon röviden, mert Kittike folyamatosan engem akar:

Bedoha!
Őszinte részvétem a nagymamád miatt!

Eclipse!
Remélem most már jobban vagytok! Sok gyógypuszi!

Haynii!
Már a Milumil HA 1 Optimat kellene használni, és nem a Startot. Egyébként a többire passz. Az optimát teljes értékű étkezésként írja, és azt, hogy 4-6 hónapos korig használd kizárólagos táplálékként, ezt követően egészítsd ki vegyes táplálékkal, mert csak így fedezi kisbabád tápanyagszükségletét.

rodina74
 
 


Hellóka!

Remélem azért csökken a napi betűmennyiség mert mindenki a napon van :D

Bedoha:
Köszi a linket: ) bár ahogy elnéztem a felvételt sürgősen fogyókúráznom kell! mindenki letagadhatná hogy szült!
Nagyon jó hogy mindenkiről ennyii felvételt csináltatok! A hajvakarós a legjobb!

Ebba:
Mesélj miket vettél! Milyen az új autó?

Rodi:
Addig jó Míg Kitti legalább téged akar!
Én néha már azt érzem én sem kellek Gizusnak! És ilyenkor nem tudok mit kitalálni!Remélem azért annyira nem durva!

Navi:
Azt hiszem te írtad ezt a nyelvvel rágózást.. hát gizu is elkezdte! Éés kialakult egy új hangszíne :cry: ami elég borzalmasan Éles!
Az eddigi babahangja még oké volt ha sír, de most!! valami iszonyat érdes..... belereped a hallókészülékem!!!!

Hayni:
Passzz a tápi kérdésre.... De tuti jó lesz a közös séta a csajokkal! Na ezt kicsit irigyelem!

Csillagvirág:
Van valami jó hír? Haladtok?

Aranyos:
Nagyon jók ezek a képek! Neked is boldog nőnapot! hmmmmm Tulipáán
Meg ha azembered Zoli akkor neki meg azt : )

Gigi:
Apa lebarnult? nem hozta be a szuper h2n3 vírust ugye :wink:
szuper lehetsz hogy ennyi mindent tudsz csinálni a skacok mellett.
Milyen volt az össznépi kórházjárás?

Amida:
Ne aggódj majd csak visszaáll alvási üzemmódra a kisember!
Gizus csak kint hajlandó aludni ergo nem tudok túl sok házimunkát csinálni....
De jön a hétvége..... remélem egy fél nap alatt utolérem magam :roll:

Tatjana:
Hogy haladsz a suliban?

Berni: élsz még?

vaya:
jó rég nem kommenteltél? remélem nem csak akkor jössz majd ha itt is lesz nyeremény meghirdetve: )
Nem vagytok betegek ugye-?

Dorka:
Ennyire belemerültél a meglepibe hogy nincs is időd írni?

Eclipse:
Hogy vagytok? remélem javul a helyzet és már a kilómétereket számolod! Én két hete megint el akartam kezdeni becsatlakozni az edzésbe... na azóta beteg az edző
:lol:

Lucuzs:
Nyugodtan írj akkor is ha nem találod a káposztás receptet : ) Bár nagyon várom....
milyen az idő arra??

AKIT KIHAGYTAM BOCS :oops:
MIndenkinek JÓ ÉJT, nyugodalmasat, hosszút gyereksírás-mentest

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok Lányok!

Bedoha, őszinte részvétem :cry: :cry: :cry:

Mindenkinek köszi az érdeklődést. Mollika gyógyultnak nyilvánítva, én viszont nem javulok. totál bedepiztem, hogy nincs erőm, szobafogságban vagyok, mert már nincs is kedvem kimenni, meg nem is merek, pedig eddig mászkáltam egész télen. Elegem van, hogy 3. hete nem kapok levegőt és nem érzem az ízeket. Tudom hogy úgy nyirmogok mint egy pasi, aki a náthába akar belehalni, de tényleg belefáradtam. És amiatt, hogy nem érzek ízeket, nincs étvágyam, és megint fogy a tejcsi. És nem lesz rá energiám visszaszaporítani.

Bocsánat, hogy megint csak itt nyirmogok...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse!
Kitartás! Ahogy majd meggyógyulsz, minden rendbe fog jönni.Kapsz majd levegőt, érzel majd ízeket, többet fogsz enni, jön a jó idő, megint többször kimozdultok, a kedved is jobb lesz, és megint jó sok tejcsid lesz! :wink:

Eta!
Volt egy rövidebb időszak, amikor én is azt hittem, úgy éreztem, hogy kevés vagyok Kittinek. De azt hiszem, most jött el az anyás korszak - vagy legalábbis remélem -, mert eddig apás korszak volt. Nálatok is így lesz majd!

rodina74
 
 


Szép jó reggelt!

Eclipse, sajnálom a kialakult helyzetet. Mindenhonnan van kiút. Homeopátia nem jön szóba?
Példa: nekünk épp kikapcsolták a gázt (no nem azért, mert nem fizettük, szivárgás volt az óránál és hát pár dolog szabálytalan, a tulaj rosszul csinálta meg a cirkónál a dolgokat, szellőzés stb), ígyhát... kikapcs, tulajt csesztetjük keményen, gyerekek anyuéknál aludtak, hogy legyenek jégkockák, mi Hannával 2 villanyradiátor társaságában töltöttük az éjszakát. :) (Mi itt egy családi házat bérlünk nyár végéig, mire készen kell legyen az építkezés.) Kiderült mekkmesterkedett a tulaj..

Úgyhogy Miky megyünk melegedni :lol: :lol:
Pár nap múlva lesz állítólag, mindenesetre kiverem a balhét, ha péntek du-ig nem lesz itt meleg, jah persze melegvíz sincs, így anyuékhoz átjárunk..

Apa lebarnult jah, 38 fokban, és megy vissza márc. utolsó hetében még pár napra.. Egy élmény volt a kórházasdi, képzelheted.. Most bezzeg visszasírja a meleget :) Édes volt, a reptéren battyogott ki szafarikalapban, kabátban. :))

Szóval, mindenki fel a fejjel. :lol: Hozzánk vendégség jön szombaton, itt is alszanak, úgyhogy össze kell kapni magunkat. :wink:


Úgy hallom felébredt a kisasszony, megyek is.
gigii
Budapest
 
 


Aranyoska!
Nagyon helyes Beki baba, és nagyon kis csajos! :wink:
Jé, nekünk is ugyanolyan Micimackónk van!

Gigii!
Sajnálom, hogy nincs gáz! Jó kis Mekk mester lehet a tulaj, még jó, hogy nem történt nagyobb baj!

rodina74
 
 


Sziasztok!

Kicsit le vagyok maradva...múlthéten Párom üzleti úton volt, mi meg Bencével elcuccoltunk anyuhoz, hogy ne egyedül küzdjek Bencussal :lol:
Aztán hétvégére elkaptam a hányós-hasmenéses járványt. Alig bírtam felkelni az ágyból és még szoptatnom is kellett!!!!! Totál KO voltam!...na, de nem panaszkodom, ma már jól vagyok :D

Annyit azért már átfutottam, h jól sikerült a tali! :)

Eta:
Köszi a hiányolást :) Élünk ám!!!!!!! Csak ahogy írtam sűrű volt a múlthét!

Haynii:
Nem vagyok nagy tápszer szakértő, mi csak most kezdtünk el tápizni, de szerintem azon az oldalon elírták a dolgokat.
Mi a Milumil HA1 optimát eszük tejci mellé pótlásként. (vagyishát nem "mi", hanem csak Bence :lol: ) Hozzáteszem nem a doki írta ki, hanem mivel Bence a kiírt Humana tápszert nem volt hajlandó megenni, és egyik hétvégén olyan kevés tejem volt, h meguntam az ordítást, így fogtam magam, bebatyogtam a gyógyszertárba és ezt adták a Humana helyett. Ott azt mondta nkem a gyógyszertáros, h szerinte a Start már kevés lenne Bencének, azt az újszülötteknek viszik.

Ezeken pl. így is írják:

http://www.patika.eu/webshop/vasarlas/d ... -600g.html

http://www.paxgyogyszertar.hu/WEB-Patik ... ajekoztato


Eclipse:
Kitartás!
...és nyugodtan gyere ide panaszkodni, azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak!!!!!!!!! Nem lehet mindig mindenki tök happy!!!! Hétvégére tök jó időt írnak, akkor talán neked is megjön a jókedved!

Csajok ha már így elő jött a tápszer kérdés lenne egy dolog, ami felvetődött nálunk:
Egyre kevesebb a tejem, úgyhogy nyomatjuk a tápszert. Erre azt olvasom, h a tápszeres babáknak kell adni a tápszeren felül még folyadékot!!!!!! Na, ezt nekem se a doki, se a védőnő nem mondta! ...de Bence kap egy kis tejcit is a tápszer mellé. Ilyenkor kell plusz folyadék vagy nem????? Tegnap probáltam neki vizet adni kaja után, de úgy húzta a száját :lol:

Na, megyek olvasom a múltheti termést!

Pusz
berni01
 
 


Csajok hétvégére tök jó időd mond.
Állítólag én túlöltözteme Bencét :-)
Ti mit adtok rá jó időben kint???????
berni01
 
 


Ami, fotót... hmm... a kertet lefotózhatom, ha gondolod :D
Én itt laktam 10 évig, mielőtt visszaköltöztem volna Fehérvárra, de tök jól érzem magam... igaz hiánycikk a Zuram, de van folyamatos segítségem babaügyben!
Bencus édes lehet, ahogy Micimackóval értekezik! :D Egyébként nem tudom, mi lesz velünk ha újra kettesben leszünk, mert Zorkaborka nem sokat van egyedül, hogy finoman fogalmazzak! :roll:
A legújabb, h. éjjel nem eszünk, viszont sokszor felkelünk... segíteni kell neki visszaaludni vagy csak kíváncsi rá, h. a szobában vagyok-e még?! :shock: :D

Eclipse, sajnálom, h. nem vagy jól! :( De legalább Mollika okés!!!
Sajna ma nekem is megy a hasim, de szerintem csak összeettem valamit!

Vikoo, nagyon cukker örökmozgó Boldibaba a vízben :lol: :lol:
Bátor vagy, h. el utaztatok vele!

Gigi, ma én is tésztát gyúrtam és nyújtottam pizzához, de közben a kisasszonnyal foglalkozva volt :oops: :D

Aranyoska, Beki baba nagyon szép kiscsaj!!!! A szeme a tiéd??? Mintha nekem úgy tűnne a közös kép alapján!

Lányok, most akkorküldhetem a képeket a közös gmailes postafiókra?

Rodi, én azzal vigasztalom magam, h. úgy is elmúlik hamar az az időszak, mikor ennyire igényli a társaságomat, még ha most ez nehéz is!!! :wink:

Na megyek, mert el kellene mosogatnom, nemsokára vendégek jönnek, anyu meg sétál a kiscsajjal!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Berni, én ilyen időben (5-6°) meleg sapit, kardigánt és bundazsákot adok rá! Hiába süt a nap, őt nem éri és csak fekszik, nem mozog! Ja és plusz pléd!
De ha 10° fölött lesz, akkor nem'tom... bundás sapka sok lesz, kell vennem neki valamit! Szóval nem tudtam segíteni, bocsi :oops: :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Jaaa, holnap oltás :shock: Először is remélem, h. megkapja, másodszor, h. ha igen, akkor jól viseli!!! :roll:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Dorka:Isten éltessen Névnapod alkalmából,illetve,ha van még köztünk Ildikó,neki is sok puszi!!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


minden Ildikót az Isten éltesse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kérdéseim:
Milyen a babák BCG oltás nyoma? Jankáé eléggé ronda, nem tom, megmutassam-e védőnőnek?

milyen pelust használnak most? nekünk bejött a sárga Pampers, a 2-es, de a 3-as az vmi katasztrófa, ma reggel is mosdással kezdett a kicsim:). konkrétan nyakig......a kék pampers jobb, de ennek merev a háta, nincs gumírozása.

én sem, tudom igazán, hogy kellene öltöztetni, mindig tökre leizzad.
ebba
 
 


Ebba:Beki oltása már 3szor kifakadt,most nincs akkora dudor,de a színe még most is elég pirosas.A dokinőm azt mondta,h eltart egy ideig,mire teljesen beheged,az sincs kizárva,h még fakadni is fog.

Pelus:nekünk a pampers csalódás volt,ahogy a liberó is.Jelenleg a tesco-s pelust használjuk Baby Essentials(zöld csomis)és eddig ez vált be a legjobban.Jó nedvszívó és a kaki sem folyt még ki.

Öltöztetés:ilyenkor vastag sapi,kapucni,harisnya,naci,hosszú újju body,kis póló vagy felső,pulcsi és a zsák.Én így öltöztetem.Rá a vastag pléd...és ennyi.Eddig úgy vettem észre,h így nem izzad be.Ha kijön a jobb idő én is bajban leszek,mert nem tudom még,h mit adjak rá.

Remélem tudtam segíteni!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok Csajok,

pelus ügyben mi már elég tapasztaltak vagyunk... nekünk mind1-iknél volt baleset, konkrétan nyakig szaros lett Ő kegyelmessége, de nem tántorított el minket semmi... Most már a 4-es pelusokat használjuk. Éjszakára a Pampers premium care-t mert nem zselés és borzalmasan jó nedvszívó, de. a liberot nyomjuk, mert olyankor robban a sz@r Boldiból és annak gumis a háta, viszont tökre zselés lesz a kis bőre, du. pedig a pampers zöld csomisát. Abból nem jön ki zselé viszont kaki igen. Használtuk már a Lidl-s Toujours pelust is, az is jónak bizonyult, csak kicsit vastag, viszont nem zselés, volt már Bella Happy-s is, az nagyobb, szélesebb babáknak jobb, gumis a háta és nem lesz zselés a baba. A tescos is jó volt, bár én azt is kicsit merevnek találtam. A huggies nagyon béna, bár mellette szól, h micimackós, viszont nincs záró fülecskéje és a ragasztós rész végja a combit... ami nekünk totál nem jött be, de annyira, h el is adtam vaterán aza narancssárga pampers... fúúú,abból jött pisi meg minden. Boldi alakjára az nem volt jó!
Nah, hát mi így!

Öltöztetés téren én, nyomok az itthoni rucijára (ami egy rörvid body, és hosszú rugi) egy plüss kezeslábast be a termó mózesbe rá egy pokróc és már indulhatunk is...

már kérdezni akartam, most, h elkezdett sütni a nap sztetek kenjek rá vmi krémet, mert a séta közben mindig szemből süta napocs és már szép barna az arcocskája, viszont nem szeretném ha nagyon megkapná a nap?!

Na kínlódás van, puszik

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Berni,
köszi az infót! Mindegy, hogy tápszeres v. nem kínáld meg ha szomjas iszik ha nem akkor nem. :wink:

Ebba,
MI Active Baby-t használunk.
Azt mondják a dokik, védőnők, hogy minél csúnyábba BCG oltás, nekik annál szebb.

Dorka,
BOLDOG NÉVNAPOT!

Öltöztetés,
itthoni rugi+bundazsák lábszákkal. A pokróc mindig nálunk van de csak mínuszban használom.

Kép
Kép
haynii
 
 


Ildiknek boldogságos névnapot!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dorka! Boldog névnapot kívánok!

Az Ildikóknak is boldog névnapot kívánok!

Ebba!
Nekünk is sebes még az oltás helye. Nekünk is többször kifakadt, de állítólag ez a jó, mert ha sokáig sebes, akkor lesz jobb az ellenálló képessége.

Mi is a pempersből a 2-est használtuk eddig, de most a Babylove-ból használjuk a 3-t. Ezt egy kicsit nagynak találom, de semmi nem folyik ki belőle! Nekem nagyon bejöttek a babylove-os termékek.

Öltöztetést mi úgy nyomjuk, mint Vikoo, csak még kap rá sapit!

rodina74
 
 


Jah a sapit elfelejtettem, persze, h az is megy a kobakra... néha még itthonra is kap egy vászon sapit, kintre meg kötött, meleget húzok a buksira.

Kép

Kép
vikoo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: