Új privát üzeneted érkezett!

Annus, a napirend kialakítása nálunk nem ment ám.. Kitaláltam én liberális elveket, semmit nem akartam erőltetni, de azért egy vonalat tartani, hát nagy frászt.. :lol: :lol: Azt tapasztaltam, hogy 3-4 hónapos koráig görcsölhetek, amennyit akarok, nem én döntök, hanem a babám igényei. Egyszerűen akkor evett, amikor éhes volt, akkor állt velem szóba, amikor akart, akkor aludt, amikor ő akart.Ööö, meghökkentő hasonlat, de én egy macskához tudnám hasonlítani az érzést. Megteszel érte mindent, szórakoztatni is akarod, etetni is, meg fekhelyet is készítesz neki, de a cica dönti el úgyis, mit akar, végül is te alkalmazkodsz..... :shock: :shock:

Kép
Kép
zili
 
 


zili: én ilyen igazolást a kórházban kaptam szülés után, senkit nem érdekelt a kiskönyvem.

Böbi: így már értem :)

Szoptatás: Zsófit 8 hónapos koráig szoptattam, közös megegyezéssel hagytuk abba. Akkor már csak reggel és este szopott, de reggel már harapott és türelmetlen volt, este meg inkább az ujjéát szopta a mellem helyett.

Kistesó: mi is minél hamarabb szeretnénk a következőt. Ha nem lesz egészségügyi akadálya, úgy csináljuk, mint Zsófi után: nem védekezünk, és várjuk a tesót. Zsófinál szoptatás alatt nem is menstruáltam,
Vendég
 


Szerintem fontos, hogy tényleg alkalmazkodjon már az 1. gyerek is a családhoz. Samuval ez ment, nem tudom, milyen lesz a következő manó. És nem szenvedett soha hiányt. Mert szeretjük. :) És tudja. :) És szerintem a gyerek szeretete nem egyforma cselekedetekben nyilvánul meg. Pl. nem mindig azzal szeretem, ha csokival etetem... Ez csak 1 buta példa... De értitek... :)

Az meg, hogy egy baba szopizzon kb 1 éves koráig, sztem szép dolog. Féléves korától úgyis elkezdődik már a leszokás, de abban semmi gond nincs, hogy legyen még ilyen intimitás anya és gyermeke között még 1 darabig. :)
Vendég
 

 
 

Zsófi is alkalmazkodott a családunkhoz :) Pl visszük kiskora óta mindenhova magunkkal, és ő bárhol elalszik, és mindenhol jól alszik általában. Sokan csodálkoznak, hogy ha átmegyünk a szomszédba vendégségbe, visszük, ő ott elalszik a hálóban, és éjjel hazahozzuk, betesszük az ágyába és nem ébred fel. De hát ő ezt szokta meg :)
Vendég
 


Na, mi is így szeretnénk, Panndi. De majd meglátjuk, mit hoz a 2 gyerek... :) Még el tudom képzelni, hogy besokallok. Bár nem hiszem. :)

És nem tudom, hogy mi lesz a tesók között, de most még reménykedem benne, hogy 2 kezem van, a kettőnek jut 1-1. :)Remélem, hogy fogom tudni szeretni őket eléggé, és akkor hosszútávon bizti jó lesz nekik. Bízom benne, hogy az elején is el tudjuk kerülni a féltékenységet, de ezt meglátjuk. utólag beszámolunk... :)
Vendég
 


Annus! Nem csak Amerikában van szüksége arra néhány nőnek, hogy "tankönyvből tanuljon babát gondozni".Ahogy leírtam életemben nem volt dolgom babával,nekem is mindent meg kell tanulni.És szerintem az jó, ha néhány könyvet elolvasol,mielőtt eléd kerül a hús-vér baba.Ha valamilyen szinten tisztába kerülsz a várható problémákkal,és nehézségekkel,akkor TALÁN nem lesz annyira ijesztő. De szerintem egy ilyen emberből is lehet jó anya. És szerintem a könyvek és az igyekezet még az önbizalmadnak is jót tesz.:) Szóval szerintem ez nem amcsi,érdektelenség kiváltotta szakirodalom.Aki meg szerencsés és van unokatesó vagy kicsi gyerek a családban,barátoknál,az meg pool pozícióból indul. :D Én pl. életemben egyetlen újszülöttet láttam.A kolléganőm kislányát,akivel csak fél éve dolgoztam együtt.Illetve már 6 hetes volt. Addig semmi.Őt is csak egyszer,mikor elmentünk kollektíve meglátogatni.Annyira pici volt és törékeny.Megfogtam a kis lábfejét,és azt hittem összetörik a kezemben.:)
Tinu.Én ezzel az amíg csecsemő had legyen a középpontban dologgal azért nem értek egyet,mert később meg kell szoknia,hogy nem ő a középpont.Osztozni kell tesóval,osztálytársakkal stb. Ha egyszer megszokja,és ezt veszi természetesnek,nehéz lesz leszoktatni róla.Ez durva hasonlattal olyan, mint mikor a kölyök kutyát felengedik az ágyra,mert hát még pici és aranyos.Az a kutya,ha megnő,akkor ugyanúgy fel fog menni,minden szidalom és tiltás ellenére. Mert azt már egyszer szabad volt. Bocsánat a hasonlatért,eszembe sincs összehasonlítani egy gyerkőcöt egy kutyával, csak az elvet mondom. És nekem a kutya nevelésben van eddig csak tapasztalatom, de az működik. :wink:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Zili, azt hiszem igazad van, és nem bántottál meg egyáltalán.. Engedek a gyeplőn, és lazábbra veszem az étrrend előírásokat... A dokim is azt mondta, hogy ne fogalkozzak vele... Csak olvastam, hogy ettől lehet idő előtti burokrepedés, és megijedtem nagyon. De akinek ezt mondtam orvosnak, védőnőnek, senki nem erősítette meg. Egy hülye tanulmányt olvastam a neten... Nem szabad annyira belemeni a mélyébe egyre jobban azt érzem...

A Suttogóval kapcsolatban már engem is felcsigáztatok.
vanni
 
 


Igazolás: nekem is a dokim mondta, hogy ő adja az igazolást, a kiskönyvvel ne foglalkozzak... Ő eddig egyszer írt bele.... és találkoztam vele vagy 6-szor...
vanni
 
 


Dóri, 2 gyerekes ismerőseim azt mondják, hogy 1 gyerekre 1 kéz kell, 2 gyerekre már 3 kéz kellene! :-)
Én nem agyalok a féltékenységen, biztos, hogy lesz, remélem minél kevesebb. Sok sok türelem, még több szeretet - ez a receptem, aztán majd figyelmeztessetek, amikor készülök kiugrani az ablakon! :lol:

Panndi, mi is visszük magunkkal mindenhova, visszük a babakocsit is mindenhova, mert abban biztos, hogy elalszik bárhol. A kicsivel is így szeretném, attól még van/lesz nyugodt környezete, de ne zavarja össze, ha ki kell mozdulni.
Én a 3. babával most várok egy kicsit, szerintem lesz kb 3 év közöttük.
Vendég
 


Hű, nekem nincs semmilyen babás könyvem :oops: pontosabban anyumtól kaptam egyet karácsonyra, vmi altatási tippek vannak been életkoronként csoportosítva, de még hozzá sem kezdtem.. mindig úgy gondoltam, meg éreztem, hogy az ösztönök majd megmondják, mit meg hogyan kell tennem, meg anyum sokat segít majd :oops:

emese1979
 
 


Kutyafüle: azért nem jó a hasonlat a kiskutyával, mert pl. egy kiskutya már akkor kerül hozzád, mikor már elválasztották az anyjától. Vagyis az egész korai időben neki is kinyalják a kis seggét. :P Szó szerint. Hát én a lelki seggét nyalogatom a gyerekemnek. Meg arra is gondolj, hogy az embergyerek mennyivel hamarabb jön világra, ha a fejlettségét nézed, mint egy állatkölyök. Emiatt sokkal jobban függ az anyjától testileg-lelkileg. Az újszülött baba kognitíve még igen távol áll attól a fejlettségtől, hogy játszmázzon. Csak saját tapasztalat alapján is azt tudom írni (ellentétben a Suttogó szerzőjének véleményétől), hogy én eddig mindenről le tudtam később szoktatni Tücit, amiről akartam, és ami korábban megengedett volt, aztán már kinőtte azt a kort, hogy megengedhető legyen. A szopiról is abszolút fájdalommentesen vált meg, pedig nem magától tette. Az altatásnak is már ezer fokozatán átmentünk, mindig nagyon jól vette az akadályokat. Most a cumisüvegről egyik pillanatról a másikra áttért a szívószálas pohárra, mikor azt adtam oda neki. Szerintem ez nagyban azzal van összefüggésben, hogy mindig akkor váltottunk egyikről a másikra, mikor már megérett rá. Vagyis sokszor nem az a lényeg, hogy kezdetektől azt tanulja, amit később is fog majd csinálni, hanem azt, hogy elég érett legyen rá (vagyis képes arra, amit elvársz tőle), mikor már elvárod tőle.

Kép
Kép
tinu
 
 


Hát az biztos, hogy elképesztő ez a doki. Barátnőm felhívta, hogy tisztázza a helyzetet, hogy akkor miért is nem volt uh, erre közölte, hogy ha valóban nem történt meg akkor az azért lehet, mert ő nem ment be!!! Aztán rákérdezett arra, hogy mégis honnan került elő ez a mondvacsinált1,5-ös nyaki redő, erre meg azt mondta, hogy biztos a lányok beírtak valamit. Azt hiszem ez már minden határon túl megy.
Most ott tartunk, hogy holnap délelőtt megy a betegjogi képviselőhöz.

Böbi! Terheléses cukornál nem 7,8 a felső határ? Mert ha igen, akkor azért az még nem súrolja. Vagy rosszul tudom?

Annus! Ez a szaglás dolog abszolút így van. Az én kislányom a mai napig úgy alszik el, hogy a karomat szagolgatja. Napközben is ha elkezd szagolgatni már tudom, hogy álmos. :D

Kép
Kép
g_reny
 
 


Kutyafüle: ha neked segítség a könyv, akkor olvasd nyugodtan. Csak legyen a fejedben, hogy akkor fogod tudni a gyereknek a legjobbat adni és akkor tudsz majd a legtöbbet meg róla, ha egyszerűen figyelsz rá. Még nem tudod elképzelni, de hidd el, így lesz, hogy már egy újszülött ezer dolgot ki tud fejezni abból, amit szeretne és neked csak olvasnod kell a jelekből. És ehhez épp elég az, ha megfigyeled, mit csinál. A technikai dolgokban meg sokat segít majd a védőnő is, meg más ismerősök is. A védőnő a kezdeti időkben hetente kijár, én meg egy babás ismerősömmel kb. napi kapcsolatban voltam telefonon. Csak hidd el, hogy ezek mind másodlagos dolgok. Tökre nem fontos, meg mindenki máshogy csinálja. Majd itt is látod, hogy hányféleképpen fogjuk kivinni a gyerekeket pl. levegőztetni. A köldökcsonk tisztítására is kb. ötféle verziót fogsz olvasni stb.

Kép
Kép
tinu
 
 


Féltékenység: Aminával tutti, hogy lesznek gondok, mert alapból féltékeny más gyerekekre. Azt gondolom, hogy mindig az adott helyzet hozza, hogy mire hogyan reagálunk. Biztos nem lesz egyszerű. Gondolkodtam már rajta, hogy kellene egy gumiszobát csinálnunk, és kiírni az ajtóra, hogy DÜHÖNGŐ. :lol: :lol:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Na az tuti h nem lesz 2 ember aki ugyan úgy csinálja a dolgokat!De ez nem baj.Sőt!Attól még mindenki jól fogja csinálni,úgy ahogy tudja,vagy ahogy szeretné!

Böbi
Én is akarta írni ezt a cukros dolgot!Ha jól emlékszem nekem is 6,9 a 2 órás,és 4,7 az éhgyomri.De nekem azt mondta a doki h ez rendben van!

annus11
 
 


Tinu!Persze,hogy nem lehet összehasonlítani.Én is kihangsúlyoztam,hogy az elv ua. szerintem.De mint írtam a gyerekekkel nincs tapasztalatom. A technikai dologtól nem sokat várok. A védőnő heti egy látogatása azért nem sok.Mint írtam ismerősök nincsenek kisgyerekesek.Sőt,olyanok se,akiknek nagy van,és én szívesen felhívnám. Anyutól meg nem szívesen kérek segítséget.De ez mindegy.Szóval vagy könyvből megtanulom és majd ráérzek ösztönből,vagy jön a baba-lebegtetés a kiskádban. :lol:
Viszont a szerző is pont azt hangsúlyozza ezerszer,amit írtál: "akkor fogod tudni a gyereknek a legjobbat adni és akkor tudsz majd a legtöbbet meg róla, ha egyszerűen figyelsz rá." Ez az egyik legkedvesebb gondolat a könyvből számomra.
Egyébként az engedékenységtől én azért félek nagyon,mert valamit csak nagyon elrontanak a szülők,ha a gyerek hisztijében a földhöz vágja magát az áruházban mondjuk. Én belehalok a szégyenbe,ha ilyet csinál,mert az nem az ő hibája,hanem az én rossz nevelésem. Na mindegy.Mindenkinek van rémálma a gyerekkel kapcsolatban,nekem az ilyen hiszti az. :shock: :cry:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Én nem félek a féltékenységtől, majd lesz valami :)
Ja, és babás könyvet sem olvastam, pedig ilyen pici babát nem is láttam előtte :lol: De úgy gondoltam, jön ösztönből, aminek jönnie kell, és nekem jó is volt így. Nem paráztam feleslegesen, fel sem merült benne, hogy méregessem, mennyit evett, az első szoptatásnál a szájába nyomtam a mellem, hogy majd csak történik valami. Bejött :lol:
Vendég
 


kutyafüle: az szerintem nem rossz nevelés, ha földhöz vágja magát az áruházban, hanem életkori sajátosság :wink: De majd Tini megmondja, hogy van ez. Zsófi vasárnap a Bauhausban bizony fetrengett a földön, mert egy félig felszerelet létrára nem engedtem felmászni :lol: Nekem kicsit sem volt ciki, mondtam neki, szóljon, ha végzett, egy kicsit még fetrengett, majd felállt, jött, megfogta a kezem, és mentünk tovább :wink:
Vendég
 


Tini=Tinu, bocsánat :oops:
Vendég
 


Ami nekem a ciki kategória, az az, ha egy gyerek eszik a boltban :shock: Én ettől tudok kiakadni, és ez a szülő hibája szerintem, mert erre ő szoktatja rá. Na mindegy, ez más téma, nem is tudom miért írtam le.
Vendég
 


Kutyafüle! Én is féltem a hisztitől amígy nem volt gyerekem. Viszont szerintem nem feltétlen a szülő hibája a hiszti. Bizonyos életkorban teljesen természetes, hogy hisztizik a gyerek. Feszegeti a határokat. Kinél rövidebb, kinél hosszabb ideig tart, különböző intenzitással, ez a gyerek habitusától függ. Nehéz a hisztit jól kezelni. De még a legkövetkezetesebben nevelő szülő gyerekénél is előfordul. Más kérdés, hogy ilyenkor enged a szülő, és ezzel hozza magával a többi hisztit, vagy észérvekkel, öleléssel, nyugtatással leszereli a gyereket. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kiabálás, fenyegetés ilyenkor nem használ. Én mindig megkérdezem, hogy mi a hiszti tárgya, és ennek ismeretében nyugtatom le a gyereket.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Látom Panndi egy rugóra jár az agyunk.
Miért baj ha eszik? Amina mindig megkívánja a kiflit, sőt a közértben mindig a pultos hölgy kínálja meg párizsival. De pl. ha olyan dolgot veszünk amit ki kell bontani, azt mindig kifizetjük előbb és aztán bontunk.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Sziasztok!!

Bocs hogy nem hoztam képeket,majd holnap!Doki után,úgyis videózom Hannát.
Nem tom mi miatt,a front,vagy a tegnapi séta de egésznap görcsölgettem,meg fájt a derekam.
Megyek is fekszek.Aztán pancsi és fekvés.
Reggel reagálok mindenre,de most nem bírok ülni.Már csak a derekam fáj,de épp elég.

Szép estét.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Igen!Ez a hiszti dolog tényleg ilyen!Biztos lesz ilyenre példa minden gyerekél!Inkább ennek a kezelése a lényeges,hogy mondjuk ne minden dolognál csinálja ezt!Mert egyidő után rájön hogy hisztivel elérheti amit akar,mert inkább enged a szülő,minthogy elviselje a hisztit.

Kutyafüle!
Az bizti hogy szerencsés az akinek a közelében vannak már gyerkőcök,vagy legalább ismerősök akik tudnak segíteni!Ha más nem,itt biszti kapsz majd segítséget!És mivel mindenki más ötlettel áll majd elő,így válogathatsz is hogy nálatok melyik jön be :wink: Amúgy inkább olvasd el ezeket a könyveket,minthogy váratlanul érjen egy csomó dolog...

Én is néha parázok,néha azt se tudom h min...inkább csak nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen is lesz Iza ,hogy fog telni egy napunk stb.Nyilvánvalóan csak "elbírok" majd vele,csak nehéz így elképzelnem :wink:

Amúgy nagyon anyáskodó vagyok,félek is h ne vigyem túlzásba :roll: Kíváncsi leszek hogy a nagyfiam(férjem)menyire lesz majd féltékeny :lol: :lol: Néha olyan mint egy nagy gyerek.... :roll:

annus11
 
 


Ja igen!Nekem is keményedik a pocim...apcim megtapogatta,mondta h az egész kemény,nemcsak ott ahol a baba kinyomja vmilyét....megyek ledőlök én is!

annus11
 
 


sziasztok!

Ma voltam Uh-n.

Méretek: BPD:67mm
AC 198 mm, FL: 52 mm, OFD: 93 mm

súlybecslés: 837 g Medence végű fekvésben van, a méhlepény a mellső falon tapad. A számítottnak megfelelő terhességi kor.

Most bizony azért elbizonytalanodtam, mozza, annus az én kicsim elég kicsike a tieitekhez képest :(

vanni, ma én is kérdeztem a dokitól, hogy tegnap a másik a magnerotot ajánlotta, és hogy abból elég a napi 2x1, a magne b6-ból 3x2-őt szedek, a dokim ma azt mondta azt szedek amit akarok:)

annus legközelebb vizsgálat márc 9, Uh márc 11. :)

én júliusban leszek 30

vanni igen 3100-as méhszájjal dolgoztam a 32. hétig, aztán már 2100-as volt a méhszáj és azután már csak feküdtem depisen :(

üdv.

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Ez a boltban evés megosztja a szülőket :)

Engem zavar, nem a miénk, akkor lesz a miénk, ha kifizetjük. Akkor megyünk boltba, ha nem éhes, ha megkíván valamit és megvesszük, azt hazafele már megeheti, de nem a boltban. Szerintem a bolt nem evésre való :oops: Sokan pedig (nem Rátok gondolok) ki sem fizetik, amit a gyerek megevett :roll:
Vendég
 


edua: Fruzsi fi az utolsó UH-n volt ekkora kb :shock: BPD: 65mm, FL51 mm. Akkor voltam 24 hetes. Lehet, hogy a mi babáink nagyok :wink:
Vendég
 


Fruzsi fi=Fruzsi
Vendég
 


Ma voltam ruhabeszerző körúton.4 másik anyukával turiztunk, szerencsére sok holmit összeszedtem :)
Majd dobok képet.

nekem sincs könyvem a babavárásról meg ilyenekről, de azt hiszem a legjobb ha másokat kérdez az ember.Minden gyerekmás és a könyvek legtöbbször átlagot vesznek.Az átlag gyerek ilyen meg olyan.

Na megyek pihizni ma sokat mentem és fekvésre ítélt az uram :D

KépKép
harhaj
 
 


panndi az lehet, mert a bpd 63-77 között van megadva a 28 hétre, abba meg beleférünk:)

Édua 38 hetesen született 2800 g-mal:)

Mondjuk mi sem vagyunk nagyok. Én 160 cm férjem 165

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Panndi! Attól én is kiakadok amikor nem fizetik ki. Én túl becsületes vagyok, nem lennék képes kimenni úgy a boltból, hogy nem fizetek ki valamit.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Zsófi 41+1-nél született 3250 grammal :) Szerintem ez kb átlagos :)
Vendég
 


Hellóbelló!

Még egy esti bekukkantás!

Reny, magamon kívül vagyok a felháborodástól! Ez egyszerűen botrány!!!

Húúú, én ilyen napirendeken meg boltban evésen nem gondolkodom. Egyelőre próbálok arra koncentrálni, hogy lelkileg készüljek arra, hogy anya leszek, meg megvegyem a kelengyét. Ez gáz? Már gyereknevelési dolgokon kénee gondolkodnom???

Puszi, jó éjt!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Egész napom rohanás volt. Tegnap megjött húgom Dublinból. Ma reggel jött a fodrász, utána nővéremék 3 gyerekkel, anyuék. Mindez 47 nm-en :-) Csináltam rántott camembert, nagyin fincsi lett.

Aztán este voltam fogorvosnál, volt egy lyukas fogam, még mindig teljesen zsibbadt a fél fejem :-)
pumuklii
 
 


szofi, én sem gondolkodtam ilyenekn, de hát már muszáj, mert itt van Zsófi :)
Vendég
 


Sissy,

kb. 2 dl vízhez max fél teáskanálnyit teszek.

Az Ikeából vettünk ilyen 1 adagos teafű-áztatót (ami teázókban is van), amit a pohárba kell lógatni, azt kb. félig töltöm citromfűvel.
Ennyi bőven elég.

Megyek is és csinálok! :lol:

Jóéjt!

Kép

Kép
adraci
 
 


Sissy,

kb. 2 dl vízhez max fél evőkanálnyit teszek.

Az Ikeából vettünk ilyen 1 adagos teafű-áztatót (ami teázókban is van), amit a pohárba kell lógatni, azt kb. félig töltöm citromfűvel.
Ennyi bőven elég.

Megyek is és csinálok! :lol:

Jóéjt!

Kép

Kép
adraci
 
 


Kutyafüle: jól írták a lányok, hogy a hisztinél nem mindegy, hány éves a gyerek. Ha 2 éves, akkor életkori sajátosság, ha 5 éves, akkor nevelési hiba. :wink:
Hiszti kezelése: bár még csak a dackorszak elején járunk Tücivel, azt már én is észrevettem, hogy a kiabálás és az erőszak nem használ. Legtöbbször nálunk az vált be, amit Reny is írt, hogy megpróbálok rájönni, miért hisztizik és azt orvoslom. Sokszor csak fáradt és akkor sincs értelme szívózni. Megszeretgetem, megpróbálom elaltatni, és mire felébred, megjavul. :P

Pandi: én nem várom el egy egyéves gyerektől, de még egy két évestől sem, hogy tudjon várni mondjuk fél órát, amíg kifizetem a kiflit/túró rudit stb., amit igenis észrevesz, tudja, mi az és akarja. Majd ha nagyobb lesz, elvárom. Addig meg amit lehet, azt kibontom. Amit nem lehet (Kinder tojás, mert a papírja összegyűrődik és utána nem látszik a kód), azt nem kapja meg, de kap helyette mást. SZerencsére nálunk kifliből a csücske megy, a kilfi meg a zacsiba. Még ilyen tejszeletfélét szokott kapni, annak a papírját beteszem a kosárba és annyi. Máskülönben minden vásárlás kész tortúra lenne, és azért bevásárolni gyakran kell. Most már nagyon fifikás, tudja, hogy mit hol veszünk és abszolút követeli. Ha elmegyünk egy pékség előtt, megérzi a szagot és már mondja, hogy "hama". Ha bemegyünk az Intersparba, akkor mondja a pékségnél, hogy "kakaós", mert ott olyat szoktunk venni. A hűtőpultoknál követeli a "mamutosat". Kicselezni már nem lehet, ez van. De amúgy egyetértek veled, egy ovistól már én is elvárnám, hogy ne egyen a boltban, vele nyilván meg is lehet beszélni a dolgot.

Szofi: egyáltalán nem baj, ha nem gondolkodsz még nevelési kérdéseken. :lol: Csak sorjában mindent szépen.

Kép
Kép
tinu
 
 


sziasztok
bejelenkezem,,korhazbol
2 hete fexem fenyeeto kora...
kapok szuikat m gyogyszereket
fexem 23,5 orat
1 ujjal potyogok
majd meg jelentkezem
pussz
Vendég
 


Na, kiváncsi vagyok a hiszti kérdésre... Még nem tudom, mit fog Samu produkálni... :)

Petrus, sajálom, várjuk a híreket felőled! És drukkolunk!

Mindenkinek jó éjt!

Ja, és aki nem töri a fejét a gyerek hisztijén, az majd fogja, ha itt az ideje... :)
Vendég
 


Sziasztok!

Elég sűrű volt az utóbbi egy hét..

Az én éjszakám is pocsék volt! Pontosabban a reggelem. Elindítottam az iskolásokat, aztán lemondtam mára mindent, és visszafeküdtem az ágyba. Kisebb megszakításokkal 11h-ig aludtam. Na, ilyet nem szoktam. Utána jobban voltam már, de ma egész nap nyamvadt vagyok, és sehogyan nem jó semmi. Persze, most meg nem vagyok álmos...

A hétvégén nálunk is meglepi volt. :) Apa 40 éves volt! (Mi már öregek vagyunk -papíron…) Én is meglepit szerveztem Neki, de majdnem meglógott! Összepakoltam a cuccokat, és úgy terveztem, hogy bemegyek érte a munkahelyére, és közlöm, hogy akkor most megyübnk a Mátrába.. Az utolsó pillanatban kiderült, hogy elege lett a munkából, és kivételesen hamarabb lelépett. Valahogy csak sikerült rávennem, hogy ne jöjjön haza, mindenféle marhaságot kitaláltam, hogy helyettem vegye meg.. Aztán csak becserkésztem! :)
Tényleg gyönyörű idő volt! Nagyon jól esett mindkettőnknek ez a kis kikapcs. Irtó jókat sétáltunk!! (Túrázásnak már nem mondanám, mert az már nemigen ment…) Volt mindenféle wellness-csoda is, de mi maradtunk az úszómedencénél, meg a hidegebb vizű „élménymedencénél”. Szupi jó volt! :)

Dokitéma: Sajnos, én is hasonló sztori miatt váltottam le azt az orvost, akinél már 3 gyerekemet szültem… Nehezen döntöttem, de bántam meg.

Terheskiskönyv: Nekem még csak 1 pecsétem van, az is csak azért, mert reklamált a védőnő, hogy miért nincs min.1? Na, erre megkértem a dokinénit, hogy írjon már be v.mit + nyomjon rá egy stemplit… Amúgy tényleg semmit nem jelent.
Ma kellett volna mennem a dokinénihez, de áttettük péntekre a randit, mivel ma irtó nyamvadt voltam, és semmi kedvem nem volt bebumlizni a büdös nagy városba…

Mi is rugalmasan kezeltük a dolgokat –lsd. Panndi írása. Még biliárdozni is vittük magunkkal Bogit- persze, füstmentes helyre…

Könyvek: Szerintem felesleges idegeskedés. Az ösztönökre kell hallgatni. Minden nőben benne van. De ezt már egyszer kifejtettem. Ha mégis olvasod, akkor is úgy kell hozzáállni, mint egy pletykalaphoz (bár én azt sem olvasok…). Semmiképp nem szabad szentírásnak venni semmit! Ráadásul minden gyerek-szülő kapcsolat más, és nem lehet semmiben általánosítani!

Panndi! Úgy látom, nagyon hasonlóak a nevelési elveink… :wink:

Szerintem sem egyen a gyerek sem a boltban, sem útközben. Sőt! Attól egyenesen ki vagyok akadva, ha a kocsiban eszik!!! Nálunk nem lehet. Egyszer, még Boginál, majdnem engedtem, aztán pont akkor hívott egy barátnőm telefonon, hogy a fia majdnem megfulladt a kocsiban, mert hirtelen kellett fékeznie, és a kicsi félrenyelt. Na, azóta kőkemény vagyok…

Egyébként meg a másik, amit utálok: úton-útfélen lóg a cumisüveg a gyerek szájából. Minek???

Még egy dolog –aztán abbahagyom- amikor a 2-3 éves, mocskos cipőjű gyereket beteszik a bevásárlókocsiba. Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy én meg másnap a kenyeret teszem bele… Persze, ha szólok, én vagyok a hülye…

Na, megyek, megpróbálok aludni.
Jó éjt! :)

Kép
szkitty
 
 


Edua!

Nekem Iza kb 26+2-n volt ekkora,súlyra lehet még picit nagyobb is már akkor is!De ez szerintem nem baj...lehet h a köv mérésnél már ő is több lesz,ha szépen növöget és nincs semmi gond akkor ne aggódj!
Lehet h akkor a doki tényleg nem hozzám mérten mondta h nagy a baba...hanem tényleg nagyobb az átlagnál!Én se értem már ezt,mondjuk lehet az apukájától örökölte...bár nem túl magas,de mostanság "jó"kis súlyban van :roll: Én 160 se vagyok....

Petrus!
Ha tudsz akkor jelentkezz!!!Várunk a hírekkel!Vigyázz nagyon magatokra!!!!Reméljük h a kórházban jó kezekben vagytok!!!

Kitty!
Jó hogy jelentkeztél te is!Jól hangzik ez a hétvégi ünneplés is!!Nekem pecsétel a doki és a védőnő is mindig,de amúgy is mindegy.Az igazolást úgyis a doki adja ki,ennyi.Amúgy a doki olyan "szépen" ír,hogy ki se tudom olvasni h mi van odafirkálva


Én ma kb éjfélkörül tudtam elaludni...vagyis Iza :roll: Az is csak úgy ment h odabújtam az uramhoz...persze mikro reggel kelt keltünkmi is,nem is tudtam visszaaludni :( :lol:

annus11
 
 


Petrus, szorítok. Melyik kórházban vagy?Hogy viseled?

Kép
Kép
zili
 
 


Jó reggelt!

Petrus sajnálom!Jelentkezz amint tudsz!

Kitty jó kis meglepit csináltál te is.

Hiszti:Elöször én is kiderítem mi a baj és megpróbálom megnyugtatni.Mert rájöttem az üvöltéssel nem érek el semmit,szerintem mikor hisztizik nem is hall. :D

Lányok én nagyon félek a mai dokizástól!!!!!Egész éjjel mensi szerüen görcsöltem. :( Gondolom a front,vagy nyúlnak a méhszalagok.Remélem nem nyíltam ki.Ma reggelre elmúlt.Sőt este már azt sem tudtam mi a valós és mi nem,mert ezzel kapcsolatban végig rémálmaim voltak.Álmodtam hogy kórházban vok,vérzek,meg ilyenek.....
Szokott másnak is így fájni???De nem keményedtem,legalábbis szerintem.Mert néha kemény volt,de csak Hannát tudtam kitapogatni a többi helyen puha volt.
Pont egy hete voltam hasonlóan,akkor is hétfordulóm volt.
Drukkoljatok hogy ne legyen baj.Most nem hiányozna ha befektetne,nem tom Grétikét hová tenni.
Majd még lehet jövök.

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Kitty, akkor tényleg hasonlóak az elveink :wink: Én azt gondolom, ha egy egy éves gyerek azt szokja meg, hogy nem ezsik a boltban, akkor ötévesen sem igényli, mert eszébe sem jut, hogy ehetne. Hasonló megfontolásból nincs Zsófinak már cumisüvege sem, csőrös pohara sem, ha tud pohárból inni, és nem igényli, nem fogom a szájába tömni. Szerintem egy egy éves gyerek ha nem éhes, tud várni a kiflire is a fél órát. Persze tudom én, ösztönlény még, de valahogy ezen még sosem ment a hiszti nálunk. Le lehet foglalni máshogy is a boltban. Szerintem.
Vendég
 


Anita, én hétfő este óta görcsölök :?
Vendég
 


És megint sokszor ébredt Zsófi, hamar visszaaludt, ami tök jó, mert a kiságyban ez szenvedés volt, de azért csak fel kellett kelnem vagy négyszer, plusz nem tudom én hányszor pisilni is.
Vendég
 


Panndi akkor ez már ilyenkor így szokott lenni??"Normális"????
Mondjuk nem nagyon,de azért éreztem végig szinte szünet nélkül. :(
Lehet azért mert alacsonyak és vékonyak vagyunk?Jobban éreznénk ahogy nyúlik a szalag,meg tágul minden???

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Lányok akinek már van babája!Adtok a kicsinek valami vitamint?Én csak D vitamint adok.De gondolkozom,mert nem sokat eszik kb 1 hete,meg nem is szeret inni sem.Lehet kéne valami olyan ami étvágyhozó is.Ötlet,tapasztalat??

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: