Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kety90! Hát lelkileg még nálad is nagyon friss a dolog, egyébként kb így vagyok most én is.. hogy mellé még a munkahelyi stressz is sokkal intenzívebb mint előtte valaha... nálunk igazából már az is esélyes, hogy összeomlik a cég...
Mi nagyon sokat beszéltünk a legelején erről a párommal, főleg mert őt is nagyon megviselte... mostmár kevesebbet beszélünk róla, de elő-előjön rendszerint a téma... ha csak pár szavakkal vagy fél mondattal említve is... A barátaink talán még többet járnak át mint azelőtt... ami azért segít olyan téren, hogy nekem például akkor a legnehezebb amikor egydül maradok... akár itthon, akár valahova megyek és menetközben.... Ha van velem valaki sokkal könnyebb eltrelni a gondolataimat.
De az, hogy itt beszélünk róla, így ismeretlenül is, ez is nagy segítség én úgy érzem. 
 Mert itt nem azt kapom mint azoktól akik ezt nem élték át, hisz ők el sem tudják képzelni min megy keresztül ilyenkor az ember.... hallotam párszor a "jobb még most mintha később történt volna..." vagy a "gondold el mi lett volna ha megszületik betegen..." és társait... csak amikor ezt kimondják szerintem nincsenek tisztában vele, hogy nekem, nekünk ez mekkora fájdalom... 
Én is gyújtottam érte gyertyát, vettem egy szép sima fehér nagy gyertyát amit csak érte égetek  ezt már a műtét utáni pár nap elteltével megteszem időnként... hallottak napja szörnyű volt nekem ne is mondd  

Nálad szövettan, kontroll? Gondolom kontroll még nem volt neked se, de ha ilyen dolgokat észlelsz amit írtál, én a helyedben ha más nem is, de konzultálnék telefonon a dokimmal és ha azt mondja baj lehet nézze meg... szerintem.
Én sem tudom mi normális ilyenkor, s mi nem. Nálam hálisten műtét után 3-5nap minimális vérezgetés volt csak, aztán bernázás...az tovább tartott, de semmi mást nem észleltem. Hálisten. Nem volt gyulladás jele, láz, fájás, semmi. 

Fel a fejjel, minden rendben lesz!

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok lányok! Megvan a szövettan, sikerült elmennem érte már ma.  Szinte semmit nem értek a leletből... feltöltöm ide be scannelve, hátha valaki tud mondani valami okosat rá... Aztán a napokban kérek időpontot kontroll vizsgálatra.

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Hát ezen most minden látszik, bocsi, elfelejtettem kitakarni az adatokat, stb.. a lényeget nézzétek:)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 

 
 

Szerintem ha jelented a hozzászólásod ki tudják moderálni, hogy azért mégse legyenek kint a személyes adataid.
Sajnos az értelmezésben nem tudok segíteni, de a diagnózis alapján azt feltételezem, hogy igazolva van h méhen belüli terhességed volt, de semmi különöset nem találtak.
Fel a fejjel lányok. Én lassan 3 hónap távlatából azt tudom mondani, hogy idővel könnyebb lesz. A műtét után pár héttel nem tudtam elképzelni se hogy valaha szeretnék-e újra próbálkozni most pedig már alig várom.
Én is megkaptam barátnőtől, hogy majd legközelebb sikerül, most biztos nagyon rágörcsöltél... Pfff mintha ezen múlt volna. Aki nem volt még ilyen helyzetben nem érti meg igazán. Sztem nem kell erősnek mutatni magunkat. Beszélni kell róla és sírni ha az esik jól. Azért is kell beszélni sokat sztem, mert amíg minket nap mint nap emlékeztetnek a testi tünetek h vége addig a fiúk ezt nem élik át csak ha mesélünk nekik h min is megyünk keresztül.
Kety az első orvosodnál fel sem merült a méhen kívüli terhesség lehetősége? :O

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Köszi a tippet, jelentettem, remélem így törölhető mert amúgy már nem engedte. 
Én is csak ennyit tudtam kivenni róla, hogy valóban terhességi szöveteket távolítottak el, és azokat vizsgálták, de semmi mást nem értek, remélem mond azért valai bővebbet majd a doki a kontrollon.

Ha lesz annyi időm munka közben, holnap kérek is időpontot hozzá.

Én nagyonis szeretnék újra próbálkozni, nálam inkább az az érzés kavarog bennem sokszor, hogy mire ott tartunk, hogy lehet is, vajon túljutok e a történteken annyira, hogy menjen ....? Egyáltalán az együttlét menni fog e?! :( Ilyen félelmeim azért vannak.... 
...Ma is megkaptam egy közeli baráttól aki csak most szerzett tudomást a történtekről, hogy "12 hétig még semmi nem biztos. Ne legyél elkeseredve. Jön amikor jönnie kell." Na ezekre végképp nem tudok mit mondani....   olyan nagyon tud fájni.... de remélem igazad lesz és hétről hétre könnyebb lesz. Főleg mert most úgy összecsaptak a dolgok a fejem felett, hogy félek, a végén pszichológushoz kell mennem.... 

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Hát igen semmi sem biztos... kívülről könnyű okosnak lenni. Én is tisztában voltam vele, hogy az első 12 hét a legrizikósabb. Mi nem is mondtuk el senkinek. És éppen ezért gondolom azt is, hogy nem fogok semmilyen fotót közzétenni semmilyen közösségi portálon a várandósságomról. De egyszerűen az ember nem tudja nem beleélni magát bármennyire is tisztában van a statisztikai adatokkal. A pozitív teszt után nem arra gondolunk, hogy hát még nem örülök, mert 50% az esélyem arra, hogy elvetéljek. Meg aztán mi az ami biztos? Az, ha már a kezében tartja az ember az egészséges gyermekét.
Hagyj még időt magadnak. De ha úgy érzed, hogy pszichológus segítségére van szükséged azt sem  kell szégyellni.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Persze ezzel mi is tisztában vagyunk, hogy a 12.hétig nagy a rizikó, csak néhány nagyon közeli barátunk és a szüleink tudtak róla, hogy várjuk a bébit. 
A beleélés pedig szerintem tudatalatti dolog...legalábbis én annak éreztem mindigis az ilyesmiket.. bármiről is volt szó... sajnos sosem tudtam befolyásolni bármennyire próbáltam is. 

Sajnos jelenleg a lelki problémák miatt már alvászavarral is kűzdök... nálatok/nálad volt ilyen? Tudtok esetleg rá valami bevált tippet? Kihat az egész napomra... :( 

A "pszichomókussal" még várok mindenképp... ha nem muszáj, nem akarok oda menni...

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Szerencsére nekem alvászavarom nem volt. Pár hétig előfordultak napközben pánikrohamszerű tünetek, de szerencsére hamar elmúlt.
A helyzetem annyiban speciális, hogy vannak a környezetemben nagyon nehéz élethelyzetben lévők, ami azzal szembesít, nap mint nap hogy az amin keresztülmentem semmi az ő problémájukhoz képest. Ez segít úgy felfogni a dolgokat, hogy örülni kell, amíg ez a legnagyobb problémánk az életben és ennél komolyabb bajunk sose legyen.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Hmm hát ebben nagyon igazad van. Engem ezzel kapcsolatban talán most az "vígasztal" vagy nem is tudom mi a jó szóra erre, hogy ha belegondolok mások évekig próbálkoznak és lehet akkor sem sikerül... vagy úgy kell örökbefogadniuk, stb.... Nálam a ciszta műtétkor csináltak egyből meddőségi vizsgálatot is amíg altatva voltam, azt mondták ilyen téren minden rendben, s most hogy szerettük volna a babyt igazából a 2.hónapban sikerült is, s nagyon sokan mondják, s sok helyen olvastam is, hogy elvileg ha ilyen történik utána gyorsan összejön az esetek nagyrészében, ugyhogy bízom benne nagyon, hogy ha már próbálkozhatunk és a lelkem addigra rendbe lesz, akkor hamar már arról beszélhetünk itt (akár mindketten, sőt te még hamarabb is ugye Vigyor ) hogy járok, járunk terhesgondozásra.. Vigyor  Sajnos párom az utóbbi hetekben rengeteget kellett dolgozzon, talán ezért is voltam jobban magamba fodulva mert azok a legnehezebb órák számomra amikor egyedül vagyok teljesen... amikor itt van velem valamivel azért könnyebb, könnyebben elterelem a gondolataimat, s foglalkozok mással. Próbálok a vele töltött idő alatt feltöltődni a jó élményekkel, hogy amíg egyedül kell lennem könnyebben viseljem...  Az általad ajánlott könyv pedig jövőhéten érkezik meg, már nagyon várom Vigyor Majd azzal lekötöm magam legalább kicsit jobban Vigyor

Mondtad, hogy hamarosan mész dokidhoz, van már időpontod? Nekem még nem sikerült leegyeztetnem a kontroll időpontot... azon tépelődök, hogy megvárjam-e vele az első menzit vagy menjek minél előbb?! ... Határozatlan

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Igen idővel egyre könnyebb megbékélni. Sokat gondolkoztam ezen, hogy vajon mi a "jobb", ha hónapokig/évekig próbálkozik az ember reménytelenül vagy ha korán összejön a baba, de nem marad meg. Arra jutottam, hogy nem vagyunk rossz helyzetben 5 év gyógyszerszedés után egyből visszaállt a ciklusom az első éles hónapban megfogant, ezért nagyon bizakodó vagyok, hogy másodszorra se lesz ezzel gond.
Én a műtétet végző dokinál voltam 5 hét után kontrollon. Nem tudtam mikor fog megjönni először végül több mint hét hetet kellett várni. Viszont a kontrollig nem éltünk nemi életet és már nem akartunk többet várni... :)
Mivel egyébként aktuális volt az éves rákszűrés is az első menzesz után voltam a saját dokimnál is. Majd 18-án megyek hozzá az eredményért meg akkor kifaggatom a továbbiakról is.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Nekem azt mondták 6hét pihi az együttlétet tekintve, babaprojekt ügyben pedig 3hónapot mondot a doki... Hát ezaz én sem tudom kb-ra se hogy mire lehet számítani 1.menzi terén időpontilag ezért is tanakodom kicsit, de szerintem kérek időpontot legrosszabb esetben ha időközben megjön akkor jelzem és kérek újat majd.

Nálam is aktuális a hónapban az éves rákszűrés, ugyhogy szerintem azt is kapásból megcsináltatom. Nálam viszont esélyes, hogy a régi orvos le lesz váltva és ahhoz fogok járni aki műtött. 

Olyan téren én sem vagyok elkeseredve, hogy nálunk is hamar öszejött ahogy előzőleg írtam is Vigyor

Majd ha mész 18.-án írd meg utána mik a fejlemények nálad :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Az együttlétekre nekem nem mondott semmi konkrétat. Úgy voltam vele, hogy 3 hét múlva kontrollon úgyis megbeszéljük csak aztán ugye csúszott a kontroll a szövettani lelet miatt, de 5 hét után azt mondta hogy teljesen visszazáródott a méhszáj úgyhogy nyugodtan visszatérhetünk a normál kerékvágáshoz. Mondjuk annyiban más az én helyzetem, hogy nálam nem volt szükség tágításra, mert ugye otthon megindult a vetélés ezért 1 ujjnyira nyitva voltam.

Az első menzeszre azt mondta, hogy átlagosan 4-6 héttel a műtét után szokott lenni, nekem ugye ennél többet kellett várni, kicsivel több, mint 7 hetet.

Ha a rákszűrést is egyből meg szeretnéd csináltatni a kontrollon akkor lehet hogy érdemes várnod még egy kicsit, én úgy tudom, hogy az az ideális, ha a rákszűrést a ciklus elején végzik el a vérzés abbamaradása után. De persze a doki úgyis jobban tudja :) ezt is meg tudjátok beszélni a kontrollon.

A babaprojektben a műtétet végző doki 3 ciklus szünetet javasolt. A 2. ciklus elején a doki, akihez egyébként járok azt mondta, hogy minden rendben szerinte nem is kéne védekeznünk ő azt vallja, hogy ha valami nem ideális úgyse fogan meg vagy ha meg is fogan nem ágyazódik be stb. Mi ennek ellenére úgy döntöttünk, hogy a kockázatok minimalizálása érdekében megtartjuk a 3 ciklus szünetet.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Érthető, így kicsit más volt nálad a helyzet. Ha megyek hozzá úgyis érdeklődök én is minden téren hogy mit mikortól lehet biztonságosan :)

Köszi az infót - rákszűrés - ezt nem is tudtam. Majd telefonba akkor megkérdezem hogy mit javasol most menjek vagy később és egybe mindkettőt. 

Ha szeretnék majd a 3. ciklus alatt hormonvizsgálatra menni, arra a nődokitól kell beutalót kérni, vagy adhat a háziorvosom is vajon?

Nekem 3 hónap eltelte után a véradóba is kell majd mennem a vércsoportom miatt mivel kellett ellenanyagot kapnom mert ORH pozitív vagyok és le kell ellenőrizniük az ellenanyag szintet majd.

Elég sokan - Te is ugye - írják, hogy több idő telik el az 1. vérzésig a műtéttől mint előtte a megszokott ciklus ... monjuk nálam előtte is eléggé hosszúak voltak az utóbbi hónapokban, így biztosan többre nyúlik a 3 ciklus mint 3 hónap de kivárjuk mi is mindenképp. 




Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Hú beutaló ügyben ötletem sincs. Faggasd ki a dokid erről is a kontrollon.
Közben úgy néz ki, hogy 18-a helyett majd csak 25-én fogok tudni dokihoz menni. Sebaj nem hajt a tatár.
Tegnap estére meg jó depis lettem. Egyik rokon aki nem tudott a vetélésről elkezdett faggatni, hogy na és nálunk mikor lesz baba?! Nem vette a lapot a "majd ha eljön az ideje" válaszomra, tovább faggatott. Mondtam neki, hogy maradjuk annyiban, hogy nem rajtunk múlik...
Szerencsére mára kialudtam a szomorúságot.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Na akkor dokit faggatom ki majd. Kíváncsi leszek mit mond, mit javasol.

Tegnap meg is érkezett a könyv, ugyhogy már este olvasgattam. Eddig nagyon szimpatikus, sok érdekes hasznos infót leír :)

Hmm, sajnos ebbe én is belefutok olykor ... múltkor apu munkatársa kérdezett rá hogy "na és unoka mikor lesz?... aztán hogy vagy nem is akartok...?" na mondom frankó :( 

Rám mostanában ilyen hullámokban tör rám a depizés... hol jobb, hol rosszabb. De kezdem azt érezni, hogy az idő haladtával tényleg apránként de jobb lesz, csak még marha nehéz.

Had kérdezzem meg, ti voltatok a "babaproject" előtt valamilyen kivizsgáláson pároddal?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Nem voltunk semmilyen vizsgálaton.
Mikor abbahagytam a fogamzásgátlót kérdeztem a dokim, hogy szükségesnek tart-e bármilyen vizsgálatot. Azt mondta most nem, 8 hónap múlva aktuális a rákszűrés, ha addig nem jön össze a baba majd akkor elküld vizsgálatra. Aztán hipp hopp összejött.
Meg az az igazság, hogy elsőre nem akartunk ennyire tudományosan hozzáállni, annyi volt a "tudomány", hogy lh teszttel figyeltem a peteérésem.Most úgy vagyok vele, hogy ezt se fogom nézni csak a testem jelei alapján.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Értem. Nálunk is így volt kb. Én össz 3db lh tesztet csináltam azt augusztus elején, a 3. pozitív is lett akkor voltunk is együtt utána (szerintem akkor jött össze amúgy a baby..) és igazából ennyi.
Igazából nem tudom, hogy most érdemes vagy szükséges e bármi extra vizsgálat amiért így alakultak a dolgok, ezen vívódom kicsit, a hormonvizsgálatot mindenképp szeretném megcsináltatni, de azonfelül nem tudom szükséges lenne e valami, megkérdezem majd mindenképp. Időm még van bőven a probálkozásig is, szóval ha azt mondja javasol valamit akkor megnézetjük....

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki most zajlik a 2. vetélésem...tanácstalan vagyok mi lehet a gond.
napok óta barnázok...ügyeleten is voltam...írtak fel Utrogestan kúpot...de úgy veszem észre talán jobban barnázok...
Jövő hét elején megyek Uh-ra hogy újra megnézzenek..
Szerintetek hova tudnék fordulni ahol kivizsgálnának tüzetesebben ill. milyen vizsgálatok léteznek?

Köszönöm.

Lilypie Pregnancy tickers
pandicska
 
 


Sziasztok!

Én most a tavaszi babák csoportban kezdtem az itt tartózkodást, de ide is benéztem.
tavaly két terhességet veszítettem el, egyet a 10., egyet a 16. héten (Április es november). A második volt a sokkal rosszabb. Elfolyt a magzatvíz, de a baba még élt, és nekem kellett döntenem a hogyan továbbról.
3 napig próbáltak mindenhogyan megszuleszteni, nem reszletezem. Azt hiszem, annyira nem akartam, hogy 4. Nap műtét lett.
Ami utána jött: sokáig az utcára sem mentem ki, nem vettem föl a telefont senkinek, csak a férjemet tűrték meg magam mellett. Soha nem gondoltam, hogy tudok ugy ordítani, mint mikor eljutott az agyamíg, hogy mi történt.
Ami nem segített, az a "most mar szedd össze magad", " mozdulj ki", "biztos oka volt" (Ja, szerintem is), " jo, hogy most történt, nem később" és társai.
Hagytam magam gyászolni. nyomasztott a lelkifurdalás is, mert nem minden tetszett az orvosnál, és vádoltak magam, hogy miért nem váltottam. Meg hogy még egy gyereket sem tudok kihordani, es meg egyszer ezt nem bírnám ki. Mindez 39 évesen.
Aztán idén márciusban hasnyálmirigy gyulladással kerültem kórházba, kivettek az epehólyagoMat is, szóval egy év alatt háromszor voltam kórházban, ami nagyon megviselt.
juliusban terhes lettem, most április közepére várom a kisfiunkat (41 leszek addigra), 17+5 hetesen épphogy túl a tavalyi történések idoszakan. Voltak remalmaim, félelmeiM, es hat meg odébb a szülés, de eddig minden rendben.
De az elment kicsikémet sosem felejtem. Halás vagyok, hogy velem volt egy ideig, és tudom, mi az, amit sosem mondanék egy vetelt nőnek.
Egyutterzes mindannyiotoknak.


menthe
 
 


Kedves Menthe!

Most nem a bánataidhoz fűznék hozzá vmi közhelyet.
Inkább a mostani babádhoz! Gratula a kitartásért. A 41 évvel sincs semmi gond... Én idén júniusban szültem, és most októberben voltam 41.
Minden szuper! Ez a 3. babám, a másik két gyerkőcöt huszonévesen szültem.
Vannak különbségek azért. Érett fejjel sokkal tudatosabb anya vagyok, több érzelemmel. Az egészség az ugyanúgy megvan, a terhesség most is komplikáció mentes volt. 5 hónaoja csak szoptatok, úgyhogy minden rendben van. Egyedül fizikailag egy kicsit nehezebb. Bár vékony sportos alkatú vagyok, mégis az egész napos baba cipeléstől fáj mindenem... , mint vmi anyókának....de majd ez is elmúlik...

Szóval jó Egészséget Neked és a Babócádnak!

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


@akisz:


Köszönöm, és gratulálok én is!

menthe
 
 


Menthe, akisz jó egészséget és sok boldogságot Nektek.

Pandicska. Én barnázást nem tapasztaltam a vetélés előtt/során úgyhogy ebben nincs tapasztalatom. Milyen kivizsgálásra gondolsz? Az ügyeleten nem vizsgáltak meg alaposan? Ha nem voltál elégedett sztem menj el mielőbb egy olyan dokihoz, akiben megbízol. Nem tudom az utrogestanon kívül mit tudnak még ilyenkor adni. Kitartás, a legjobbakat kívánom szurkolok, hogy minden rendben legyen.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Sziasztok lányok!

Gratulálok és sok boldogságot, jő egészséget kívánok én is nektek Menthe és akisz! Vigyor

Pandicska, sajnos én pont a saját magánorvosommal jártam úgy, hogy szóltam neki arról hogy minimálisan ugyan de van valamicske barnázgatás és semmit nem is mondott rá... nemhogy felírni valamit  Már kár ezen keseregnem, de szörnyű érzés hogy ennyi sok helyen olvasom, hogy ilyen esetben nagy eséllyel menthető lenne még a baba ha kezelve van, s ő nem tett semmit...  Sajns hogy milyen egyéb vizsgálat van azt nem tudom, én is azt javaslom hogy ha van magándokid menj el hozzá, hátha ő jobban odafigyel rád..

Szorítok, minden jót kívánok. Majd írj azért ha van valami fejlemény!

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok!Én is a tavaszi babák csoportjából vagyok!
Mivel olvastam a vívódásotok azzal kapcsolatban mennyi idő kellhet a következő babásodásig,gondoltam leírom velünk hogyan volt.
Januárban megegyeztünk a párommal hogy nem szedem tovább a gyógyszert.Elmentem orvoshoz,kérdeztem kell e várni hogy ürüljön a fogamzásgátló,meg hát 35 vagyok,van e valami amire figyelnem kell stb.Aut mondta az orvos nyugodtan próbálkozzunk,a korom nem akadály,a gyógyszer pedig minimális hormont tartalmaz,nem fog gondot okozni.Februárban egy gombás fertőzés miatt nem tudtunk hatékonyak lenni,de márciusban már pozitívat teszteltem!El sem hittem!!12 évig szedtem gyógyszert,van egy 13 éves fiam.Április végén mentem orvoshoz,aki leteremtett hogy korán mentem.Akkor 6 hetes voltam az utolsó vérzés szerint.Nem volt szívhang,csak a szikhólyagot látták.Menjek vissza két hét múlva addigra lesz szívhang.Egy hét telt el,de furán éreztem magam...aztán a munkahelyen elkezdtem vérezni.Azonnal rohantam az orvoshoz,aki közölte velem,nem kell minden vérzéssel orvoshoz rohanni... Nem is értettem...nagy nehezen megnézett uh-n.Kérdezte az előző heti méretet,és a la nature a képembe vágta"ez nem nőtt semmit"Egy világ omlott össze bennem...Egy hét múlva kellett visszamenni ismét.Akkor már tudtam hogy az a baba nem minket választott.Barnázgattam,a rosszullétem elmúlt.Az uh alátámasztotta amit már éreztem...Hétfői nap volt,megírták a beutalót felmentem az osztályra,szerda reggelre volt is időpont a műtétre.Na az maga volt a pokol!!!Nem fizikailag...lelkileg!!!Ráadászl kaptam szobatársnak egy hölgyet,aki mosolyogva mondta hogy ő bizony abortuszra jött,és milyen boldog hogy ma túl is lesz rajta....Én meg olyan tréhül voltam,hogyse a saját,se a fiam születési idejét nem tudtam pontosan,csak a harmadik nekifutásra...Aznap hazajöhettem.Másfél hétig voltam itthon.Hol jobban hol rosszabbul,napokig szédültem,gyenge voltam.Aztán vissza mentem dolgozni.A hozzám közel állóknak elmondtam mi történt.Nálam is volt néhány kedves megjegyzés"még jó hogy most" ,"biztos beteg lett volna"és társaik...sokat segítettek mondhatom... :-( A szövettan eredménytelen volt,terhessêg igazolt,semmi egyéb...Az orvost kérdeztem hogyan tovább.Két ciklust várjunk .Az okokat meg ne kutassam...köszi!!
Eljött a nyár,nyaraltunk,dolgoztunk,szórakoztunk.Magam sem hittem,de egyre kevesebbet gondoltam a történtekre...vártam a harmadik ciklust.Igazából az én szervezetem kicsit zavarodott lett...az első vérzés műtét után 28 napra volt,a második 26,a harmadik 24 napra jött meg.És azóta nincs!! :-)
Jelenleg 15+1 vagyok vérzés szerint,15+5 uh szerint.
Nem mondom hogy nem aggódom...dehogynem!!!Most is pánikolok,ezért keveredtem ide... :-( De eddig minden rendben volt!Igaz ahogy pozitívat teszteltem,mentem a dokihoz hogy adjon valamit a hogy megtámogassuk ezt a terhességet.Így a saját kérésemre progeszteron pótlást kaptam,amit most kezdek leépíteni.(amikor utánna néztem mi okozhatja a missed ab-ot,ez volt az egyik lehetséges ok.Én erre gyanakodtam a doki haja ugyan égnek állt az öndiagnosztikámtól,de mivel ártani nem árt se a babának,se a mamának,belement.Inkább mint egy hisztis mama... :-) )

Szóval csak fel a fejjel!!!És bátorság Lányok!!Nagyon szorítok Nektek!!És higyjétek el hogy fájdalmatokban osztozom!!!

Jelenleg úgy érzem megnyugodni csak akkor fogok,ha a kisbabám a karomban lesz egészségesen.Sajnálom hogy nem tudok önfeledt boldog kismami lenni...de a félsz nem múlik...

Köszönöm hogy leírhattam!!És remélem azért egy kicsit segíteni is tudtam...

anne80
Vác
 
 


Gabelila az ügyeleten nem vizsgáltak meg mondván h barnázással ide küldtek?!Én böngésztem ki mielőtt mentem a neten az Utrogestan-t és említettem h mi volbna ha felírná?
Így írták fel az ügyeleten....és keddre rendeltek vissza UH-ra h ott majd kiderül...
Azóta is barnázgatás némi sötétebb/talán feketés?!pirosasis néha...
Olyan vizsálatra gondoltam hogy esetleg vérből megállapítani mi lehet a baj,miért nem marad meg stb...remélem létezik ilyen

Gmoncsy1991 még nincs magándokim de szerintem ezek után mindenképpen keresek valakit.
A klinikákon nem igen foglalkoznak úgy néz ki az esetek többségével..

Köszönöm a bíztatást csajok,írok ha van már fejlemény.

Lilypie Pregnancy tickers
pandicska
 
 


@pandicska:
Szia!Nekem azt mondta az egyik doki,jobb a szájon át szedhető progeszteron ha már van barnázás,mert a vérzés kimossa a kúpot.Én progesterone exeltis 200 mg szedek.Esetleg rákérdezhetsz...Azért az érdekes hogy nekünk kell könyörögni hogy tegyünk meg minden lehetségeset hogy megmaradjon a Babó...
Szorítok!!!!

anne80
Vác
 
 


@anne80:


Szia.

Lehet benne valami..megpróbálok feliratni Én is gyógyszert.
Köszönöm az ötletet fel is írom a nevét és rákérdezek kedden. :)
Hát igen eszébe nem jutott volna segíteni...hihetetlen.

Köszönöm mégegyszer!

Lilypie Pregnancy tickers
pandicska
 
 


Felháborító, hogy ilyen esetekben nem alap az ultrahang.
Azt hittem csináltak ultrahangot ezért nem értettem milyen további vizsgálatot szeretnél.
Szurkolok, hogy jóra forduljon a dolog és nem lesz szükséged olyan vizsgálatra, ami arra irányul, hogy miért nem marad meg ;)

Nekem mikor a kórházban előjegyeztek műtétre vissza kellett mennem az sztkba mindenféle beutalóért.
Akkor kértem az sztk-s doki, hogy vizsgáljon meg megnyugtatásképpen, mivel a kórházban látszódott valami lüktetés, amire azt mondták nem szívhang hanem belső pulzálás. Azt mondta az sztk-s doki, hogy minek vizsgáljon meg ha tegnapelőtt meg tegnap se láttak semmit akkor felesleges megnéznie.
Arra a kérdésemre hogy a korábban felírt kúpot használhatom-e megrántotta a vállát és azt mondta, hogy nyugodtan használja, úgyis műtét lesz a vége szóval teljesen mindegy. Na köszi.... ő se lát soha többet...

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@pandicska:
Nagyon szivesen!!!Csak váljon hasznodra,hasznotokra!!!

Ha bármi kérdés lenne esetleg,és tudok tapasztalatot szivesen megosztom Veletek!!


Gabelila!Az a borzasztó,hogy állatként kezelik az embert...Azt nem írtam,hogy én ráadásul hölgy orvosnál voltam,ő voltaki

anne80
Vác
 
 


...(bocs telefonról írok...) leteremtett minek rohangálok hozzá mindenféle vérzéssel,és ő mondta szenvtelenül hogy nincs pulzálás,tehát nem sok esélyvan...Igazán azt gondolná az ember,egy nő átérzi a másik nő veszteségét,még akkor is,ha ő nap mint nap találkozik ilyen esettel...
Hozzá tartozik a dologhoz,hogy nem volt fogadott dokim.Hogy is lett volna,szinte akkor derült ki hogy állapotos vagyok.Volt ugyan orvos,akihez évekig jártam(szintén hölgy,de ő egy tündér volt)ő operált is néhány éve,(soha nem adtam pénzt )de sajnos más városba ment,az itteni pasi dokik kicsinálták... :-(

Most sincs orvosom...nem is lesz...Engem nagyon kiborít hogy pofátlanul pénzt várnak és kérnek a terhesgondozásért és a szülésért...Szültem már,tudom hogy szinte semmit nem csinálnak...Az odafigyelést pedig nem lehet megvenni!Aki hibázik,hibázik akkor is,ha pénzt kap.Ennek ellenére nem szólom meg aki fogad orvost!Mindenki úgy tesz ahogy helyesnek látja!Én így gondolom!Fizetem a tb-t majd 20 éve,az orvos pedig arra esküdött hogy gyógyítson.Szegény embert ugyanúgy mint a jobb módút...Most úgy vagyok a dologgal,ha valami nem tetszik odacsapok az asztalra! :-D Ha le akarnának rázni,addig nem tágítanék amíg nem kapom meg a választ.De ahogy több embertől hallottam ez előfordul magánrendelésen is...

Nah,nem is erről kellene beszélnem...csak dühít hogy ilyen érzéketlenek....

anne80
Vác
 
 


gabelila, látom veled is szépen bántak akkor ezekszerint még úgy mondhatni extraként mintha nem lett volna a bunkó bánásmóduk nélkül is elég problémád :(

Anne80, Gratulálok a már meglévő gyermekedhez és a leendőhöz is! Vigyor Szorítok, hogy a továbbiakban is minden rendben menjen és egészséges csemetéd szülessen Vigyor

Na lányok ahogy egyre többötöktől és több helyen is olvasom, hogy sokaknál már barnázgatás esetén adtak gyógyszert rá az én magándokim pedig még a vállát sem rándította meg amikor mondtam neki, hogy van egy kicsi... ekkor érzem egyre jobban hogy nem tett meg mindent az érdekünkben... és ez nagyon elszomorít mert megbíztam benne, nagyon jó tapasztalatom volt vele az előző évekből... a ciszta műtétemhez is profi műtős orvost ajánlott (mivel őmaga nincs kórházba, csak a magánrendelését csinálja).

De ezekután meggondolom a dolgokat kétszer is... szóval hozzá biztosan nem megyek vissza... pofátlanul nem kis pénzzel leakasztott és ez lett a vége...    
akit a mostani műtéthez ajánlott nagyon szimpatikus orvos az eddigiek alapján, a kontroll még most következik, de semmi olyan nem volt műtét után amiből azt gondolnám baj lenne...szóval ehhez a számomra új dokihoz fogok menni most már.  remélem a következő várandósságnál nem is lesz gond már...

Ezekután mondjuk akkor esélyes, hogy már az elején én is inkább azt mondom adjon valamit hogy támogassuk meg a babyt hogy megmaradjon... tudom nem 100% az sem, de legalább megteszünk mindent amit lehet érte.

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Én az elsőnél es a másodiknál is barnáztam. Utóbbinál kertem többször a dokit, hogy írjon fel Utrogestant, de ket ellenére volt: az egyik, hogy aminek mennie kell, az úgyis megy, a másik, hogy csak habitualis vetelessel ír fel. En meg nem ertettem, hogy 39 évesen, egy közeli vetelessel a hátam mögött miért kell megvárni, hogy habitualis lesz-e vagy nem. De hat nem könnyű menetközben, ráadásul ő műtött meg, mikor az előző kezdődő vetelessel az akkori doki hazaküldött, hogy veteljek szépen el ( hétfő volt), es majd pénteken menjek vissza. Mikor este folhivtam, hogy nem használnak a fájdalomcsillapítók, es a földön fetrengek, akkor közölte, hogy ő ötkor kelt es fáradt, plusz alacsony a fájdalom küszöböm. Akkor váltottam.
Azota a doki kettőt is váltottam, es ket másik után találtam meg a mostanit. Aki azonnal felírta a gyógyszert. Azt mondta, ártani nem árthat. Mar ezert sem ertem, miért nem írta fel a volt doki. Es lelkifurdalasom van, hogy talán megmaradt volna a baba, ha magamra hallgatok, es szedem a gyógyszert.
igaz, akkor meg a mostani nem lenne valószínűleg...

menthe
 
 


ellenere = ellenérve

menthe
 
 


Ez is érdekes amit a dokid mondott aki nem akarta felírni... 
Ahányan vannak annyi féle a vélemény ezekről a dolgokról?! De nem értem, ha nem árt ez a gyógyszer se a kismamának, se a babának miért ellenzik? Főleg ha vannak esetek amikor ezzel menthető egy vetélés...

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Köszönöm a jó kívánságot! :-)

Ilyen nálam is elhangzott,amit menthe írt,hogy csak a harmadik után szokták,meg hogy nem segít minden esetben...erre mondtam hogy ha kell az asztalra csapok,mondtam a dokinak hogy kérem és kész!A papíromra rá is írta hogy a beteg kifejezett kérésére....de
letojom!
És a mai napig nem értem én sem,miért nekünk kell "kiguglizni" higy mi miért történhet,és mit mivel lehet kivédeni...

Azért látom Menthe Neked is kijutott a jóból... :-(

anne80
Vác
 
 


Pandicska!Mizu???Voltál ultrahangon???Minden rendben???

anne80
Vác
 
 


Pandicska jelentkezz!
Gmoncsy Te mikor mész kontrollra?
Nekem tegnap óta néha-néha erősen benyilall hol a jobb hol a bal petefészkem. Furi...

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap voltam ultrahangon.
A Doki teljesen meg volt lepődve miért küldtek misssed ab-val ide...mert jól látszik hogy nőtt..látszik a szikhólyag/mutatta is/...
Nagyon megörültem...de azért mondta h ne ringassam magam illózióba...ránézne egy hét múlva...
Kérdeztem a kúpot..azt mondta szuper hogy alkalmazom és még magnéziumot isajánlott...szerinte lehet hogy a kúp "segített".Sokat pihenjek ha lehet semmi fárasztó dolgot ne csináljak..
A szájon keresztül szedhető gyógyszerekre rákérdeztem...azt javasoltam maradjak a kúpnál mert hogy ez hat a legközvetlenebbül.
Amúgy a barnázás nem múlik...talán enyhébb picit.Háát nem tudom...azért bizakodom kicsit.
ja és behívott még egy orvost aki alátámasztotta h kb 4-5 hetes lehetek..és teljesen normális.
Szerintetek?

anne80 minden rendben Nálad?
gabelila hogy vagy azóta?

Lilypie Pregnancy tickers
pandicska
 
 


@pandicska:
Jajj már aggódtam!!!De örülök hogy biztatott a doki!!Csak nyugi,vigyázz nagyon magadra,meglátod minden rendben lesz!!!
Köszönöm mi úgy tűnik jól vagyunk.Hétfőn voltam vérvételen.Majd december 1-én megyek a 18 hetes uh-ra.Addig marad az izgulás...
Mégegyszer nagyon vigyázz magadra!!!
Puszi! :-)

anne80
Vác
 
 


Vigyázzatok nagyon magatokra kismamák! :) Örültem, hogy ma ilyen jó híreket olvastam itt. :)

Képzeljétek, ma nagy nehezen elértem a dokit, mondtam hogy kontrollra szeretnék időpontot, kikérezetett hogy azóta volt e már menzeszem, van e panaszom, stb. Elmondta, hogy a szövettannal minden rendben van, nincs semmi eltérés és hogy valóban elhalt terhesség volt... hát ezt tudtuk eddig is :(
Majd hogy délután 3 után hívjam időpont miatt, mert nincs nála a naptára amibe írja... Na mondom szuper, ugyhogy remélem most kivételesen el is fogom érni... már nagyon jó lenne túl lenni rajta... addig nem igen merünk úgy együttlenni sem a párommal :$ Ugyhogy egyelőre várok megintcsak...

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Szuper hírek Pandicska. Ha 4-5 hetes vagy akkor kb most lett volna aktuális a vérzésed ugye? Mert akkor hátha csak emiatt barnázgatsz.
Én jól vagyok köszi. Lehet, hogy csak a kialvatlanság miatt képzeltem be magamnak mindenféle szurkálást. :)
Gmoncsy sikerült elérni a dokit délután?
Anne tudjátok már a nemét?

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Gabelila, Elértem, de képzeld / képzeljétek mit mondott. Az osztályon felmondott 5 doki és most marha nagy zűrzavar van odabent... kezdtem pedzegetni neki, hogy akkor magánba tudna e fogadni...?! Mire mondja, hogy oda dec. 22-re tud időpontot adni  Aztán azt mondta, maradjunk annyiban, hogy hétfőn du hívom mert addigra letisztul a helyzet, hogy ki mikor hogyan ügyeletes meg rendel meg miegymás és akkor próbál adni közelebbi időpontot...

Gondolom ha valami "maradék" lenne még bennem vagy bámi gond lenne, azt érezném. Csak szeretnék túl lenni a kontrollon, addig nemigen merek néhány dolgot még :$ :S Lehet hogy ilyen téren túl parázom, de annyi rossz dolog összejött nekem, nekünk most az utóbbi időszakban, hogy jobban tartok a dolgoktól mint amúgy mákor.

Gabelila, Te ha jól emlékszem jövőhét folyamán mész a dokidhoz?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gabelila:
Nem tudjuk még ki lakik odabent...remélem decemberben megmutatja magát! :-)
Gmoncsy!Ne aggódj,lenne panaszod ha valami nem lenne rendben! Minden jó lesz meglátod! :-)

anne80
Vác
 
 


Anne80 Köszi, én is úgy gondolom.

Mivel nincs semmi akkor szerintetek így hogy letelt a 6 hét már lehet ülőfürdőzni és "házaséletet élni"?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Ha maradt volna valami komoly tüneteid lennének.
Nekem a kontrollon pl nem is volt uh tapintás volt meg a méhszájat nézte meg.
6 héttel már szülés után is szabad a pálya ;)
Ez egy főpróba volt most az apukajelölteknek is önmegtartóztatásból :P

Igen úgy tervezem, hogy jövő hét szerdán megyek dokihoz. Remélem Te is kapsz valami korábbi időpontot, mint dec 22.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Na most már akkor kicsit nyugodtabb vagyok. :)
Hát nálunk ráadásul már 2. "főpróba" volt, mert tavaly év elején meg laparoszkópos nőgyógy műtétem volt, s után is szintén 6hét pihi volt...

Majd írd meg mi volt dokinál mindenképp :)

Nagyon kíváncsi vagyok arra is, hogy nekem mikor fog megjönni?! Illetve más lesz e mint előtte...

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gabelila:


Igen kb 4-5 hetes lehetek báb most néztem pontosabban 5-6 hetet írtak a papíromra..
remélem h ettől volt a barnázgatás..igen  :) nem tudom a vérzés mikor kellett volna jöjjön mert össze vissza volt előtte 2 hónapig/ami érdekes mert azelőtt pontos volt mindig...

anne80 kíváncsi vagyok a decemberi vizsgálatra..tuti minden oké lesz :) és a baba neme is látszik majd.

gmoncsy1991 szerintem lehet már ülőfürdőzni...meg a házasélet is mehet...szülés után is mehet már úgy tudom.

Csajok nagyon köszönöm hogy gondoltatok Rám!!!


Lilypie Pregnancy tickers
pandicska
 
 


Mi elutazunk ma, így szeretnék mindenkinek jó hétvégét kívánni,  és vigyázzatok magatokra csajok! Vigyor Vasárnap jövök vissza és bekukk Vigyor

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Gmoncsy !Nekem csak 3 hét önmegtartóztatást mondtak a műtét után.Úgyhogy szetintem nyugodtan visszaállhat minden a régi kerékvágásba!! ;-)
Pandicska!Hát én is kíváncsi vagyok!!Pont ma kértem időpontot az Istenhegyire a genetikai uh-ra,mert biztos ami tuti több szem többet lát.Úgyhogy ha az itteni vizsgálaton nem is látnák,ott tuti mindent megtalálnak az űrtechnikás géppel és az állítólag magasan képzett orvos/genetikus/szonográfus sem mindegy.Ezt az egy plusz vizsgálatot tervezem.Remélem nem fogok csalódni.

Voltam ma dokinál,mert nem lett jó a vizelet vizsgálat eredménye...kaptam antibiot,ha elfogyott kontrol. :-(

Vigyázzatok magatokta!

anne80
Vác
 
 


Anne80 biztos tuti pontos a genetikai uh.
Amúgy mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat?Mondjuk bármennyit megér hogy minden pontosan kiderüljön. :)

Lilypie Pregnancy tickers
pandicska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: