Új privát üzeneted érkezett!

SOTE I

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


SOTE I

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt. Sajnos mi is elvesztettük a babánkat Január végén.
18 hetes volt, és a terhesgondozáson a doki már talált szívhangot.
:(
Semmi probléma nem volt a terhességgel, semmi vérzés, görcsök..
minden vizsgálatot megcsinátattunk, 12. hetes genetikai UH, chorion boholy biopszia, AFP.. minden jó volt, és mégis...
Úgy mentünk a terhesgondozásra, hogy úgy éreztük minden rendben, már épp kérdezni akartuk, hogy akkor ugye terhestornára lehet menni..
de a doki már csak annyit mondott hogy baj van!!
Utána mehetem be a kórházba és meg kellett szülni a pici babámat, majd a műszeres befejezés!
Rettenetes!
A szülés után a doki azt mondta ( nekem és a férjemnek is) hogy a köldökzsinór tekeredett a baba nyakára és emiatt állt le a vérkeringése.. de a szövettani leletben nem irtak ilyen.. a doki csak azért mondta hogy "vigasztaljon"? ilyet már csak nem talál ki?? nem?

Mindenki azt mondja hogy legyek erős, legyek vidám.. de hát ez borzasztóan nehéz.. főleg addig amig nem kapok választ arra, hogy lesz-e valaha gyermekem? lehetek még Anya?

Mindenkivel együttérzek akiknek ezt a szörnyűséget át kellett élniük!

Ti hogy tudtátok átvészelni a baba elvesztése utáni időszakot?
Hány hónapot vártatok?
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 

 
 

Monis, írtam neked pü-t.

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
 
 


szia monis.

nagyon sjanalom ami tortent! :(
nem lehet erre sajnos semmit mondani, amitol jelenleg jobb lesz.

en a 33. heten szultem meg 2010-ben a halott kisfiamat, aztan pluszban kiderult meg egy betegsegem is, amit nem lehet gyogyitani (de nem is halalos). hat mit mondjak nem volt konnyu osszeszedni magam. az elso par het remalom volt, bar orultem, h "funkcionaltam" mert a betegseg annyira legyengitett, h majdnem ott maradtam a korhazi asztalon en is (veratomlesztes stb). szoval beletelt vagy 2 honapba mig fizikailag osszeszedtem magam. onnantol kezdve folytattam az addigi rendszeres sportolast szinte napi szinten, nekem ez mindig rengeteget segitett, es visszamentem dolgozni is, es tarsasagba kerultem.

a lelki resze termesztesen nem volt egyszeru. az elejen hetekig minden nap sirtam, aztan egyre kevesebbet, ahogy egyre tobb mindent csinaltam, egyre kevesebbet gondoltam a borzalomra. sokat utaztunk parommal, o volt a legnagyobb tamaszom, nagyon osszekovacsolodtunk, es egy ido utan azt vettem eszre,h mar nem hatra, hanem elore nezunk es alig vartuk,h ujra probalkozhassunk. erre nekunk 8 honapot kellett varni mert nem tudtak stabilizalni az allapotomat.

aztan megkaptuk a zold jezest, es a 3. honapban ossze is jott a baba, es azota nagyon boldogok vagyunk. most kicsit nehezebb, mert ezekben a hetekben kezdtek rosszabbodni a dolgok az elozo terhesssegemnel, de mostmar tudom mire kell figyelnem, es nagyon szoros dupla orvosi ellenorzes alatt allok. par het es beteljesul az almunk :D

szoval roviden annyit tudok mondani,h az elejen persze nagyon rossz, aztan idovel sokat javul a dolog. kitorlodni nem fog, de velemenyem szerint MINDEN FEJBEN DOL EL!!!!! es ez a lenyeg.
egyszeruen at kell kapcsolni az agyat, nekem az is segitett,h sok baratommal beszeltem a dologrol, es minden alkalommal konnyebb lett. szoval csak pozitivan!!!
ne is kezdj el olyanokon gondolkodni,h lehetsz-e meg anya!!! persze hogy leszel, es ha igyekszel tudatosan pozitiv lenni, nem is kell sokat varni!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Szia Bixi,

Köszi a támogató szavakat.

Szorítok neked hogy minden rendben menjen, és hamarosan a karodban lehessen az egészséges gyönyörű kisbabád!

Milyen betegséged van? és erre gyógyszert kell szedned? ezért vesztetted el az első babád?

hogy hogy dupla ellenőrzés alatt állsz? ez mit jelent? egyszerre két orvosod van?

vigyázz magadra és a babára!
M
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


szia,

igen, sajnos egyfolytaban gyogyszert kell szednem, vegig a terhesseg alatt is, uh van min izgulni azert. az elso baba aneamenias verszegenyseg es koldokzsinorcsavarodas miatt halt meg :(

dupla ellenorzes pedig a nogyogyaszt es a gasztroenterologust jelenti. nogyogyaszhoz is surubben kell mennem mint egy atlag terhessegben, UH is tobb van, es tobbfele vizsgalatot rendel el, es pluszban jarok a gasztrora is, ahol havonta neznek verkepet (azt elvileg a terhesseg alatt ugye 3x neznek normal esetben, nalam ez 9 a gasztron + 3 a nogyogyaszaton).
es persze a haziorvos es a vedono is gyakrabban akar latni, szoval az idom egesz nagy reszet valamelyikuknel toltom :) de annyi baj legyen!

nagyon nagy kitartast es kuzdeni akarast kivanok neked!!
ha barmiben tudok segiteni, vagy csak beszelgetni, megtalalsz priviben is :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Szia Bixi,

Köszi a választ. Akkor tényleg nem unatkozol, gondolom minden héten kell vmeilyik dokihoz menni. De hát ez legyen a legrosszabb... egy babáért sok mindent bevállalunk, nem??

és akkor ezek szerint nem is dolgozol?
Már a terhesség elejétől kezdve otthon vagy?

küzdő típus vagyok, szóval nem adom fel a harcot.. csak egy kicsit türelmetlen vagyok..és nagyon nehéz ez a várakozás...
(műtét után 3 hónap pihi)

gondoltam addig elvégeztetek egy pár vizsgálatot..
mit javasolsz?

vigyázz magatokra, és drukkolok hogy minden jól menjen!
Moni
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


szio,

igen veszelyeztetett vagyok, de a 15. het vegeig dolgoztam, januar eleje ota nem. de nem unatkozom, rengeteg dolgot tudok elintezi a dokihoz jarason kivul :)

vizsgalatokkal kapcsolatban: a tortenteket tekintve gondolom a teherbesessel nincsen gond, es ez a legjobb hir!!

nekem vesszoparipam a folyamatos verkep ellenorzes, azon belul is nagy figyelem a verszegenyseg megelozesere (hemoglobin, hematokrit, vas). amig a verkep rendben volt en nyugodt voltam. nalunk sem volt gond a teherbeesessel, igy en nem akartam tobb vhizsgalatra menni, mert egyreszt felesleges penzkidobasnak tartottam, masreszt felesleges idegeskedesnek. ha nem jott volna ossze 6 honapig a baba, akkor mentem volna utana.

amit en csinaltam meg, az az volt, h elmentem 3-4 nogyogyaszhoz megvizsgaltatni magam (manualis es UH) de mind azt mondta, h minden rendben.

szerintem ebben a 3 honapban igyekezz megerosodni fizikailag amennyire tudsz! sportolas nagyon fontos (barmi amit szeretsz!), vitaminraktarak feltoltese stb.

ja, en bevallom pszichologusnal is voltam parszor, es az is sokat segitett tullendulni a dolgon.

ha a koldokzsinorcsavarodast mondta a doki, akkor azzal nincs mit tenni. Nekem is ez volt az ok, es vashianyos aneamenia. nekem minden doki azt mondta, rengeteg baba szuletik gond nelkul zsinorral a nyakaban, es akivel ilyen egyszer elofordul,h emiatt veszti el a babat, azzal megegyszer tuti nem fog! en is ezzel nyugtatom magam. es pluszban kerek flowmetria vizsgalatot most a 30. hettol.

szerintem inkabb a testi/lelki erosodesre, es a parodra koncentralj, amig nem muszaj ne rohangalj vizsgalatokra. persze ez az en velemenyem csak.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Eléggé off, bocsi:
Bixi, írtam neked privit de nem tudom átment-e... Ha nem, megadod magánban a mailedet?

Puszi

Zitus

Kép
vizi87
 
 


Sziasztok!
Kukucsi vagyok, de technikai okokból nem tudok régi nikkemen bejelentkezni.
Nagyon örülök a babásodó mivoltotoknak.
Szorítok nektek, hogy minden rendben legyen!
Monis, ha idõd engedi még "lapozgass" vissza: nehéz idõket élsz most át, de mindannyian átestünk ezen, és lám-lám "várakozók" lettek a csajok, jön még borúra derû, ez biztos!
Bixivel tudok egyetérteni: beszéld ki magadból a fájdalmadat! Lehet "unalmas" leszel, de segít.
Mi itt vagyunk, szívesen segítünk.
Pu mindenkinek
csilla
kiskukucs
Győrújbarát
 
 


Szia Csilla,

köszönöm szépen a támogató szavakat.
Már beleolvastam a régi beszélgetésekbe, és látom hogy nem vagyok egyedül a bánatommal, ti is hasonlókat éltetek át.
Erőt ad az hogy olvasom hogy sokaknak már azóta sikerült újra várandósnak lenni!!
Bízom benne hogy ez előbb utóbb nekünk is sikerül.

és neked sikerült azóta a baba?

mindenkinek szép hetet, kevés munkát!
M
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Kedves M!
Örülök, hogy nem vetted bántásnak levelemet, mert féltem utólag, hogy lerázásnak érzed, amit írtam. De látom azonos hullámhosszon mozogtunk, mert én is csak azt akartam sugallni, hogy mi is voltunk magunk alatt (jogosan), de csak kitartás kérdése, neked is "terem" egészséges kisbaba! És nem féltelek: nagyon erős vagy! Tapasztalatból tudom, hogy lesznek még hullámvölgyek, de abból is ki fogsz majd mászni, mert harcos vagy!
Kérded, hogy nekem azóta lett-e baba? Én még mindig a már meglevő 4 gyerekemmel "babázok", és a korommal viaskodok :lol: . De még adtam magamnak kb egy fél évet. Így még babázhatunk együtt!
Pu Csilla
kiskukucs
Győrújbarát
 
 


Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon.Sajnos 2012.04.26-án vesztetem el a 23 hét +6 napos kisbabámat. :-( Kiderült, hogy nagyon súlyos szívfejlődési rendellenessége volt, és ezért megindították a szülést.
Azt hittem nem élem túl. Mondjuk már a 16. héttől találgattak, hogy vajon mi baja lehet a babának, mert 2 héttel le volt maradva a pocakja a növekedésben. De csak a 21. hét végén derült ki a szívfejlődési rendellenesség. Így gyakorlatilag már a 16. héttől kezdve nagyon sokat sírtam, a 21. héttől pedig napi 24 órából 20-at zokogtam.
Nem tudtam elfogadni, hogy azt a kisbabát amire már 19. éves korom óta vágytam, nem hordhatom ki 40 hétig, és nem lehet az enyém egészségesen.
Hozzáteszem, hogy jelenleg 39. éves vagyok. S nem azért vállaltuk a férjemmel most a babát, mert eddig karriert építettünk, hanem mert mind a ketten nehezen ismerkedő, kicsit zárkózottabb típusúak vagyunk, és csak 38 évesen találtunk egymásra.
Amikor kiderült a baba betegsége az összes orvos azt kérdezte, hogy miért vártunk eddig az első terhességgel. :-(
Mindenki sajnált és az orvos elmondta azt is, hogy egy középidős terhesség befejezésnek komoly szövődményei lehetnek, de azt is hozzátették, hogy az jó jel, hogy spontán estem teherbe. Igaz 6 ciklust kellet rá várnunk.
Így most iszonyatosan félek mindentől. Vajon megadatik-e még az életben, hogy boldog kismama, és még boldogabb édesanya lehessek? Az orvosunk azt monda, hogy a koromra való tekintettel nem feltétlen kell kivárni a 6 hónapot, de legalább 2-3 rendes ciklust várjunk ki. Mondtam is a férjemnek, hogy a második ciklus után nem fogunk védekezni, mert az előző 6 ciklusos próbálkozás után, úgysem hiszem, hogy egyből teherbe esnék.

A gyermekágyi vérzésem 3 hétig tartott, és nem is volt erős. Az orvos azt mondta, hogy az első rendes menstruáció a szülés után 4-6 hét között várható. Nekem 25 napos ciklusaim voltak, és ami nagyon fura, hogy a szülés utáni 25. napon ugyanúgy fájni kezdett a derekam, és felpuffadtam, mint korábban amikor menstruáltam, csak a melleim nem fájnak és ép a vérzés nem jött még meg. Viszont ugyanúgy érzem magam, deréktáji fájdalom stb. mintha meglenne. Nincs semmilyen kóros váladékozásom, ugyanolyan a hüvelyváladékom mint a terhességem előtt. Tudtok esetleg segíteni, Nektek volt ilyen fájdalom szerű érzésetek a menstruáció időpontjában de még vérzés nélkül?
A hajam is hullik nagyon és tiszta kiütés lett az arcom is.
Hála a jó égnek a Bromocriptin hatására a tejelválasztás nem indult meg. De a gyógyszert már nem is kell szedjem.
A védőnő azt mondta, hogy szerinte szedjem tovább a kismama vitamint, hisz 3 hónap múlva úgyis próbálkozni fogunk újra.
Illetve járok egy pszichológusnőhöz is, hogy segítsen feldolgozni a gyászt, és rákoncentrálni egészséges lelkülettel majd az ismételt babavárásra.
Most GYÁS-on vagyok 42. napig. Nem tudjátok véletlen az egyszeri anyasági támogatás az jár ilyen esetben vagy sem? Este 7-kor szültem a babát, ha éjfél után születik, akkor már biztos jár. Azért szerintetek érdemes megigényelni?
Annyira kétségbe vagyok esve, mert nagyon vágytam erre a kisbabára, de a korom miatt iszonyatosan szorít az idő. Tudom, hogy a legjobb az lenne, ha minimum 1/2 vagy 1 évet várnánk a következőre, de az én családomban az összes nő 40 felett belépett a klimaxba, így nem nagyon van idő a várakozásra. :-( Minden praktikát bevetnék, hogy ha majd lehet, akkor az első adandó alkalommal várandós legyek.

Megköszönök minden infót a vetélés utáni mensivel kapcsolatban, illetve az összes olyan pozitív ötletet amivel mielőbb fel lehet dolgozni a történteket, és mielőbbi pocaklakónak örülhetnék.

Szép napot, és a babásoknak boldog várandósságot, az előtte állóknak pedig bizakodást kívánok.
bejiszab
Budapest
 
 


Kedves bejiszab!
Nagyon sajnálom a veled-veletek történteket!
Szerintem korod miatt ne görcsölj, attól még lehet babád!
Gyás és egyéb adminisztratív dolgokban nem vagyok otthon, de egyet tudok: a legjobb terápia a baba elvesztésére az, hogy mielőbb teherbe ess. Azt tudom mondani, hogy sokáig (talán örökre) fájni fog a lelked, de most szerintem valóban az lehetne a kitűzött feladatod, hogy mindent megtegyél a pocakosodás érdekében.
Terhesvitamint mibdneképp szedj, az jó szolgálatot tesz. Nagyon sok népi gyógymód is van, ami "rásegít" a babásodásra.
És valóban, ha spontá teherbe tudtál esni, az nagyon jó jel.
Ami a "kivárást" illeti, nekem is 3 pihenő hónapot írt elő az orvosom.
Bixi, remélem mindne rendben veletek, szorítok nektek.
Üdv, Kukucsi
kiskukucs
Győrújbarát
 
 


sziasztok!

zitus hogy vagy(tok)? mar nem sok van hatra, ugye?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én még nem tudom, hogy ebbe a topicba "tartozom-e", azt mindenesetre kijelenthetem, hogy a bizonytalanság, a várakozás a legszörnyűbb, azt hiszem, az elmúlt 2 hét után a biztos rossz hír már meg se kottyan, a biztos jónak pedig további aggodalommal tudok csak örülni.
Egy kis kronológia:
- 2010. december 24: a páromtól egy doboz Elevitet kaptam karácsonyra, tudtuk, idő van, babát szeretnénk, és biztos, hogy "egymásától". Ő most 33, én 38 vagyok...
- 2011 december: az orvosnak felvetem, hogy egy éve dolgozunk az ügyön, de semmi, sőt, megbolondult a mensesem, hol 1 héttel korábban, hol egy héttel később jön meg a (nem) vártnál. Azt mondja, belefér. (Belefér?)
- 2012. május: Kivizsgálás gyanánt nekem petevezető átjárhatóság (átjárható) a férjemnek spermaszámlálás (picit kevesebb a kelleténél, de nem vészes)
2012. júliustól a férjem Clostylbegit tablettát kap
2012. augusztus 8. menses, majd 30-án, 1 héttel korábban a kelleténél ismét
2012. szeptember 26. nem jön meg
Várunk
Október 5-én teszt:2 vonal, az egyik halovány. Tipikus hüle liba húzás, újabb teszt: negatív.
7-én reggel a férjemme legyütt csinálunk tesztet, megint negatív, bőgünk.
8-án nem hagy nyugodni a dolog, nagyberuházás: veszek egy digitális tesztet, elhatározva, hogy annak az eredményét el fogom fogadni. Pozitív, 2-3 hetes terhességet ír. Boldogság, repkedés, ahogy kell, majd hívom a nőgyógyászt, október 15-re kapok időpontot
Október 14-én elkezdek barnázni, riadalom, kutatás a neten, hasfájás... ok, belefér az elején
másnap, 15-én szabályos petezsákot mutat az UH, boldogság, no meg Utrogestán, a vérezgetésre, következő héten ellenőrzés
1 hét vérezgetés, éppencsak...
október 24: első hányás délelőtt 9-kor, megállapítom, tényleg kismama vagyok... s azonnal konstatálom a fura, nedves érzést a lábam között:élénkpiros, folyós vér. Kb 1 óra alatt el is múlik, 2-re megyünk dokihoz, meg vagyok riadva, de az UH mutatja a szikhólyagot, azt írja, jó a szívműködés. Kapok Rutascorbint, úgy jövök haza, hogy minden ok, beszélgetek a babámmal... következő héten ismét vissza kell menni, de mi az nekünk...
29-én újabb UH... nem volt vérzés, nem volt görcs, jó hetünk volt... aztán a hidegzuhany: petezsák, magzati elem nélkül, a folyton mosolygós doki arcán aggodalom, de bíztat: várjunk egy hetet, lehet itt még bármi... de ha nem, akkor műtét...

Holnap megyünk vissza. Hogy vagyok? Hhhhát...

Üdvözlettel,
Évi
gaborevije
Körmend
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy ismeretlenül betoppantam hozzátok, remélem, olvassa még valaki a topicot, akinek segítséget jelenthetnek az alábbi sorok:

Budapesten a Pozsonyi úton található kellemes kis lakásban indul a második Vendégbaba-gyászcsoport két nagyon kedves, profi vezetővel (dúlák, pszichológusok, stb.).

12 alkalmat jelent ez, kiscsoportos foglalkozásokat, beszélgetéseket sorstársakkal, olyanokkal, akik maguk is érintettek egy vagy több kisbaba elvesztésében. Nincs különbség aközött, ki mikor, hogyan veszítette el a babáját, lehet ez az első hetekben, vagy éppen a 2-3. trimeszterben, esetleg szülés közben, születés utáni veszteség is. Lehet spontán vetélés, tudatos döntés, orvosi javaslat vagy a véletlen műve is a tragédia, mindenkit nagy-nagy szeretettel és SEGÍTSÉGGEL várnak.

Lehetőséged van elmondani, kibeszélni, kisírni a fájdalmadat, kimondani azokat a sokszor önmarcangoló kérdéseket, amelyeket magadnak is alig mersz feltenni. Ez nem egy üldögélős beszélgetés, nagyon sok feladat, a gyászmunkához kapcsolódó feldolgozást segítő otthoni feladat is vár majd rád.
Külön örülnek, ha a pároddal, szülőddel, nagyiddal vagy bárki mással együtt jöttök, akinek szintén nehéz szembenézni a veszteséggel.
Itt senki nem kritizálhatja, bírálhatja a másikat, CSAK SEGÍTENI lehet, de azt minden eszközzel.
A csoport családias körülmények között, oldott, barátságos légkörben, kis létszámmal tevékenykedik, akár új barátságok kötésére is van lehetőség.

A részvétel egy alapítványnak köszönhetően díjtalan. A helyszín a Margitsziget pesti hídfőjénél található, a Jászai Mari tértől pár perces sétával könnyen elérhető.

Én is részt veszek az első csoportban, a következő alkalmunk a 9. lesz, csak pozitívan tudok róa nyilatkozni. Ha bárkit érdekel, szívesen részt venne rajta, bővebb infóra van szüksége, nekem is írhat, de még jobb, ha a vezetőkhöz fordul:

http://www.facebook.com/#!/events/197113090431208/
http://gyaszfeldolgozas.com/gyaszfeldol ... k-csoport/
http://www.facebook.com/#!/Vendegbabak
http://www.gyaszportal.hu/cikkek/segits ... aszoloknak

Ne gondolkodjatok rajta sokat, higgyétek el, megéri!

Üdvözlettel: Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sziasztok!!!!
25 éves vagyok 1 hete volt vetélés indukciòm 19 hetes terhes voltam mire kiderült,hogy nem fejlődik a babànak a tüdeje rendesen! A vetélés melett döntöttünk a pàrommal nem akartuk,hogy a baba szenvedjen ha megszületik.Az orvosok azt mondtàk sok műtét vàrt volna a babàra miutàn megszületik :( Meddig normàlis ilyen esetben a menstruàciò?Mennyi idő utàn probàlkozhatunk a következő babàval(1terhességem volt)??? Nagyon nehéz feldolgoznom a történteket a pàrom probàl vigasztalni,de csak a babàra tudok gondolni nagyon vàrtam,hogy anya legyek :-(

Üdv
hanna25
Budapest II. kerület
 
 


Szia Hanna,

Sajnálom ami veled történt! Nagyon nehéz ilyenkor. Idõvel jobb lesz, de elfelejteni nem fogod ( nem is kell)
Ez ilyenkor még nem menstruáció, hanem gyermekágyi vérzés.. Nekem elmúlt 2 héten belül, és az elsõ menses 6 hétre jött meg..
Nekem is a 19 héten volt a vetélésem... a 18. heti terhesgondozáson a doki már csak annyit mondott baj van! Nem volt szívhangja a babának... Utána kórház, meg kellett szülni a babát, majd altalásban kitakarítottak odabent.. 3 nap kórház.
Utána 3-6 hónap pihenést javasoltak..
szerencsére a 6. menses után már nem jött meg, beköltözött egy kisbaba a pocakomba.. idén májusban már meg is született!!

A vetélés után az elsõ pár hónap szörnyû volt, nehéz volt feldolgozni, nem értettem hogy miért történt velem ez a tragédia, mivel érdemeltem ki?! csak sírtam... sírtam... meg kell gyászolni a babát, adj idõt magatoknak!
Remélem a pozitiv példa erõt ad neked, átvészelni a rossz idõket. Ha kérdésed van írj, szívesen segítek!
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Szia Monis!

Nem tudom, még belépsz e majd, azért írok. Sajnálom, ami Veled/Veletek történt. Én is hasonló cipőben járok, 19 hetesen vesztettem el a kislányomat. Idén februárban történt, május óta próbálkozhatunk, azóta sajna még semmi... :( Nagyon el vagyok keseredve, de a történetedet olvasva egy kicsit vígasztalásra találtam és felcsillant egy kis remény, mert már lassan kezdek belefáradni. :(

Puszi!
tiger23
 
 


Sziasztok.
Ismét elvetéltem. Miután közölte az orvos, hogy nem lesz gyerek ebből, hazaküldött csomagolni, majd másnap vissza küretre. Meglehetősen erős vérzés fogott el, elájultam. A párom hívta a mentőket. 
Szörnyű volt a küret. (Nálunk nem altatnak csak extra kérésre, de mivel én sürgősségi eset voltam, ezért nem volt rá idő.) Egy örökkévalóságnak tűnt. Nem értem azokat, akik vállalják ezt minden ok nélkül is...
Gondolom, megint kivizsgálnak, és megmondják, hogy nem tudjuk mi van, PCOS-gyanús, de nincs elég tünete. Türelem, písz, láv...
Ez van. 
debella
 
 


Sziasztok ! 6 hetesen volt egy spontán vetélésem. (egy nagyobb darab vérse belül nyálkás legbelül fehér ....) jött ki belölem. utána megszüntek a görcseim is még 4 napig véreztem mint ha menstruálnék. de azota hol barnázásom hogy vérezgetésem van. voltam dokinál azt mondta minden oké. nincs semmi bent. volt már valakivel ilyen? kicsit meg vagyok ilyedve. néha fájdogál a hasam is. nem tudom mit csináljak. félek h valami van. 

hjupka
 
 


@hjupka:


Érdemes elmenned nőgyógyászhoz.
De ne pánikolj. Ha nincs lázad, minden rendben van.
debella
 
 


Sziasztok, 

nem tudom, hogy ebben a topic-ban van-e még élet, mindenesetre teszek egy próbát.

Az én történetem még sajnos nem ért véget, épp keresztülmegyek rajta. 35 éves vagyok, férjemmel másfél év próbálkozás után spontán fogant meg a kisbabánk, akit már nagyon vártunk. Nem indult könnyen a terhesség, mert többször is volt nagyon erős vérzésem, amivel rohantunk be az ambulanciára. Szerencsére a babának volt szívhangja, így kaptam Utrogestant, meg mondták, hogy pihenjek, így végül valamelyest megnyugodtunk.

E hét szerdán volt az Istenhegyi Géndiagnosztikán a 12 hetes kombinált teszt, amin sajnos életünk leborzalmasabb hírét kaptuk az orvostól: a magzatnak súlyos fejlődési rendellenessége van. A bal karja egyáltalán nem fejlődött ki, csak a vállán egy csonk volt látható, valamint némi magzatvíz is kifolyt. Ezekből és a vérzésekből az orvos arra gyanakodott, hogy a baba már korábban el akart menni, de valamiért mégis maradt. 

A terhességmegszakítás mellett döntöttünk, erre kedden, vagyis holnapután kerül sor a Szent István kórházban. Rettegek. Még sosem voltam kórházban, soha nem altattak el, és fogalmam sincs, hogy hogy fogom túlélni ezt az egész műveletet. Mivel már elmúltam 13 hetes, ezért gondolom, nem lesz egy olyan egyszerű mutatvány, mint 12 hét előtt, és nagyon félek a következményektől, hogy vajon lehet-e még utána babánk..... 

Ha valakinek volt hasonló tapasztalata, örülnék, ha megosztanátok, próbálok mások poitív példáiba kapaszkodni, és most csak azt kívánom, hogy mielőbb túl legyek a műtéten.....
kriszti146
 
 


Ami velünk történt se pozitív, de ahogy olvasom nem vagyunk ezzel egyedül, a sok happy end-es hozzászólás nekünk is erőt ad. Hétfőn, 3napja műtöttek aznap még 8hetesen. Akit vártunk megállt a fejlődésben az 5.hét körül. Embrió sem volt, nyilván szívhangot sem hallhattuk még. Vártuk nagyon. Most a fizikai és lelki gyógyulást várjuk, hogy a következő terhességet is legalább akkora boldogsággal várhassuk, mint ahogy most tettük.
szaffi999
 
 


Sziasztok! 

Én azt hittem hogy én soha nem fogok ilyen csoportba írni! Remélem vagyis nem hogy van tagja! Én Február 19-én vesztettem 9. hetes babánkat, ráadásul két műtéten is átestem bezárt műtét után a méhszáj és nem tisztultam ki így meg kellett ismételni a műtétet! lelkileg hol jobban hol rosszabbul vagyok. Én azok tanácsát várom hogy ki mikor esett teherbe ilyen műtét után, nekünk már van egy egészséges kisfiúnk azért is ért annyira váratlanul a dolog
baba85
 
 


sziasztok.
Nem látok semmi mozgást de ettől még leirnám az én történetemet hátha valaki olvassa.
35 évesen pár hete kiderült hogy teherbe estem,első gyerek léév nagy volt a boldogság.Meg volt az első ultrahang.nyolc hetesen a petezsák a méhen belül olyan állapotot mutatott mintha 5-6 hetes lenne.Vártunk is vele még egy hetet és ismét ultrahang lett.Azalatt az egy hét alatt kicsi pecsételő vérzésem volt semmi egyéb.Az ultrahang mégis a nagy semmit mutatta.A méhen belül a petezsák benne a petével felszivodott minden kisérö jel nélkül.Megszünt minden terhességi tünetem.A doktornö vigasztalt hogy van ilyen ebben a korai szakaszban és ne aggodjak nem velem volt a baj egyszerüen valami nem volt rendjén a petével és hogy a természet szelektált stb...kérte hogy csináljak terhességi tesztet hogy figyelhessem a hcg hormont hogy mikor tünik el a szervezetemből.Irt fel peteérést segitö bogyot is amit majd ha meglesz megint a menzeszem akkor kell szednem és hamar ujra teherbe esek majd.Most ott tartok hogy várom a negativ tesztet bár nem tudom mennyi idö kell majd ehhez?ti ezt nem tudjátok hogy mennyi idö mire a hcg eltünik a szervezetből?szeretnék ujra teherbe esni de nem tudom a hogyan továbbot
adri1980
 
 


Szia. Nekem május végén derült ki h. baba lesz, aztán 7 hetes uh-n üres petezsák, 2 nap múlva controll és júl. 2án missed ab. Nekem a dokim zt mondta h. egyből próbálkozhatunk, de én úgy gondoltam h. egy mensit várok. Ez a műtéttől számítva 4-6 hét. Most járok a 4-nél de még semmi. Pont tegnap csináltam egy tesztet én is, ha véletlenül mégis már becsúszna a baba akkor tudjam h. nem az előző terhességet mutatja. Nekem ez tegnap már negatív lett. Te teszteltél már? Nekem is első baba lett volna..... Lelkileg már jól érzem magam mégis ha kisbabát hoznak a közelembe elpityergem magam. És attól is félek h, a második tefhességnél nehogy ugyanígy járjak.
gabcsi87
 
 


Gabcsi, óvatosan azzal a próbákozással. Nem hiába mondják rengetegen, hogy ki kell várni a három hónapot missed ab után. Ráadásul mi az, hogy egyből próbálkozhattok? Ha hat héten belül szeretkeztek, iszonyú nagy esély van a fertőzésre.
Nekem május 15-én volt missed ab, a 12. hetet töltöttem volna aznap. Decemberben is volt egy vetélésem. Most kivizsgálnak. Rengeteg dolgon mentem keresztül és egyet tudok tanácsolni, nagyon óvatosan a beavatkozások után. Sok sikert mindenkinek a jövőre nézve.

Daisypath Anniversary tickers
buba11
 
 


Sziasztok. Én májusban még szívhang előtt veteltem el. Szerencsere műtét nem volt. Kitisztultam magamtol.
A doki 1 honap türelemre intett, majd az első lehetseges hónapban ujra teherben maradtam. A 7. hétben vagyok, már voltam Uh-n volt szívhang, minden rendben van.
35 eves vagyok es első baba lesz
szoval léteznek csodák, de hinni kell benne.
Kitartást! Sok sikert!

Kép
anyukaleszek
Szeged
 
 


Szia mindenkinek.
Sorry Hosszu lesz!

Én 3 éve tervezek párommal babát. Azóta nagyon sok rosz történt (nem baba dolog) Meg hallt majd 3 éve mamám (aki anyám helyett anyám volt, és tavaly édes apám. A halálos ágyán megígértem neki hogy ha lesz egy kisfiam utána kapja a nevét. Mikor jól volt azt kérdezte páromtól mikor lesz unokája? Mi mondtuk rajta vagyunk. Persze a rosz dolgokkal nem traktáltam a kis öreget. Utólag tudtuk meg a baját de jobb volt neki nem rossz hireket hallani. A rák elég volt neki. 
2 éve mehettem először orvoshoz, hogy hiába várom nem jön a baba. 
Az orvos meg állapította nincs peteérésem (Tévedett), majd közölte PCO menjek Inzulin Rezisztenciára. Nem mentem mert nem volt felesleges pénzem magn rendelőben elvégeztetni a dolgot hisz engem már valamiért akkor sem akartak a körzetemen kívül el látni. Jött apikámmal a rosz dolog, a munkám így lefoglalt az élet. Egészen mostanáig. Mint kiderült nem 28 hanem 26-27 napos a ciklusom így a doki roszkor mérte a hormonomat. Jó ideje a telefonomban vezetem ami oda lent történik naptárba. Az utolsó mensim első napja 08.30. volt. 7 nap késés után kezdtem gyanakodni bár optimista vagyok a sok - Tezst után. Nem éltem bele magam. 2 án Pénteken költözködtünk. Akkor volt max 2 csepp. Szombat vasárnap hétfő ugyan így telt. GYanítottam ez fura. Nem bírtam ezért este fél 9 kor tesztet csináltam. Két csík. Örömömben egyből sírtam és a kutyusom simogattam mien jó hírt kaptam, hogy mondjam el páromnak. Meg mondtam mikor haza ért örült bár nem annyira mint vártam, ő ilyen csendes típus. Nem akartam el sietni szerdán is reggel teszt Szintén + os. Be telefonáltam nem megyek. Itt kezdődtek a bajok.
El kezdtem görcsölni de úgy mint mikor peteérésem van (van aki érzi) és naggyából pont akkor kelett volna lennie ha meg jöt volna. Hívtam a zuglói sztk -t közölték hogy XX kerbe kell mennem oda tartozom. Ezt kaptam mindenhol. A sürgősségin mindenhol. Párom Be telefonált hogy nem megy be. El mentünk okmány iroda tartózkodási hely váltás, egy óra mulva már a dokihoz tartottunk. Majd kérdi tőlem a recepciós, van idő pontja? Előjegyzés? Nincs. Sürgősségi eset? Mondom igen? És már mentem volna fel. Meg állít és rá mutat egy papirra, bele tartozik a panasza a papiron le irtakkal (Vérzés,görcsök) igen. Két óra mulva kerültem sorra. Azokis hamarabb be mnetek akik utánam jöttek. Közben jobban lettem. Bejutottam. Közli az orvos uh után 17mm nyálkahártya folyadék nincs szerinte biztos terhes vagyok. Mondoma  vérzéssel mi van? Ne foglalkozzak vele. 16-án Pénteken jöjjek vissza  vigyek mintát le tesztelik + UH.Gondoltam beágyazódási vérzés. Ennek tegnap volt egy hete. 
Szombat vasárnap Hétfő erősödött a vérzés addig pecsételt (már 8 napja) darabos is volt. Azóta szüntelen hívtama  dokit. Tegnap sikerült utól érnem. (14 edik napja vérzem) El mondtam a bajom. Az elötte rendes viccelődős orvos közli unott flegma hangon velem. Ha elmúlt a vérzés teszteljen Ha negatív. Felejtsük el egymást. Már tette volna le. Mondom de tegnap csináltam (tényleg csináltam) És még + os és szerintem erős. Jó mivel péntekre van időpontja jöjjön be és meg nézzük.
Sajnos muszály hozzá mennem. Nincs pénzem magán orvosara.Hiába van munká. Most mentünk albérletbe. Máshol nem látnak el. De sajnos mind tudjátok mennyi az esélye hogy holnap lát bármit uh-n vagy hall bármit. Eléggé kevés. 0,0001% talán.
valami vigasztaló szava van valakinek. Én úgy zokogtam hogy hogy mondhatott iylet nekem?! És 10 percig váratott telefonban azt halgattam ahogy egy pocakos anyukának bályolog. (nem a hölgy a hibás) de sajnos némely orvos akkor foglalkozik velünk ah a magzatunk látható és dobog a szíve. Különben le tojnak. :(
Valakinek tapasztaléat. Kell e EÜ. kaparás hogy kérdezzek rá nálla holnap. Nem akarok szövődményt. Mikorra lehet ujra baba.Lehet e? Valami hasznos tanács.
Köszi És bocsi hogy hosszu lett.

Csak egy életed van, ezért éljél,
bármilyen nehéz az akadály, ne féljél.
Törjél előre, tegyél fel mindent,
mutasd meg, hogy egy oroszlán lakozik itt bent.

Mindegy, merre visz már az út, mindegy, merre visz el a szél,
Nem számít már az, ami elmúlt, nem számít már, hogy mit tettél,
Ne érdekeljen senki más, ne érdekeljen, ki mit csinál,
Ha kitartó vagy, tudni fogod már, hogy te vagy az, aki jó úton jár.
kety90
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok! Előre is elnézést, tuti hosszúra fog sikeredni...sosem írkáltam fórumokon, de most úgy érzem talán egy picit könnyebb ha ezt a mély fájdalmat kiírom magamból. :( Párommal júniusban végén meghoztuk a döntést, hogy jöhet a baba (az első...). Júliusban ugyan késett több mint 2hetet de megjött, aztán augusztusban már nem. 3 naptárat vezettem már a ciklusomról mert eléggé össze vissza működött az idei évben, a 3naptárat nézve a legutolsó dátum amikor a nemvártnak jönnie kellett volna aug. 24.-e lett volna... Nem jött! :) Aznap estétől 3napig görcsöltem, azthittem azért mert megjön... de nem jött. Majd az alhasamnál ilyen feszítő érzést éreztem... aztán jött a kívánósság, stb napról napra... 28.-án csináltam az első tesztet ami pozitív lett halványan, majd rá 2napra még 2 pozitív és szept. 4.-én a 4. teszt már erős két csíkos volt. Akkorra már megvolt az időpontom az orvoshoz (2015.09.14.-ére....az én számolásom alapján akkor lehetett 4hete hogy megfogant a baba...) Izgultunk nagyon és nagyon örültünk is. Megnézett a doki, megállapította, hogy 4-5hetes terhességről van szó, mondta h elég korán jöttem, így még nem lát szívhangot és magzatot ezért 2 hét múlva ismételjük a vizsgálatot. Gyanítom addigra mindkettőt látnia kellett volna... a petezsák nőtt, de nagyon minimálisan (2hét alatt 3mm-t...) Ekkor azt mondta a dokim, hogy egy vizsgálat után nem mondjuk ki hogy elhalt, 1hét múlva menjek vissza, s ha nincs változás megbeszéljük a továbbiakat....  Bennem akkor egy világ dőlt össze, onnantól éreztem hogy semmi nem ugyanolyan már és hogy valami nincs rendben. Nem voltak fájdalmaim, görcseim, vérzés.... (egy pár cseppnyi barnázás volt amit említettem is neki, de nem szólt rá semmit). (Hozzáteszem, nehogy egysszerű eset legyek, a vércsopim ORH neg. a páromé pedig ORH poz. így erre is oda kellett igyelni, bár a doki azt mondta h csak a második terheségnél kell rá figyelmet fektetni, most még nem gond.) Párom ebbe az egy hétbe reménykedett még nagyon.... én éreztem legbelül, hogy valami nincs rendben.... letelt az egy hét 2015.10.05.., megvizsgált ismét a doki.... se szívhang, se magzat.... csak egy üres petezsák... így missed ab és műteni kell mivel nem indul meg magától a vetélés... (illetve annyi, hogy másnap a másik orvos aki vizsgált, azt mondta egy pici embriócsomót lát, de kezd felszívódni, nem él...). Másnap sűrgősségi vérvétel, egy utolsó UH, egyeztetés a másik dokival aki megműtött... és 2015.10.07.-én műtött is... előtte tágítás...és kb 40percet voltam bent... másnap reggel hazajöhettem a kórházból, de lelkileg sokkal sokkal jobban megvisel mint testileg...  Már előtte napokban rengetegeet sírtam emiatt... egyszerűen úgy ézem bármennyire pici magzatról, babáról is legyen szó... az anyákban / leendő anyákban megindul valami ami miatt az első pillanattól kezdve szeretjük, óvjuk, féltjük a mi pici kincsünket.... sokaktól hallom, hogy jobb így meg még jobb most mint később... biztosan nehezebb lenne ha később veszítettük  volna el, de úgy érzem ez most is, így is egy hatalmas nagy fájdalom.  8 napja vagyok túl  a műtéten, hálisten fájdalmaim nincsenek... vérzés se volt sok, márcsak pici barnázás van és semmi több... de a lelki fájdalom.... kimondhatatlan...  :'(
Nem tudom mit tehetnék hogy könnybb legyen?! a páromat is nagyon megviseli... 3 hónap múlva lehet ismét próbálkozni... egyelőre nem tudom addigra kiheverjük e ezt lelkileg... jelenleg attól is elkap a sírás ha kisgyermeket látok vagy várandós nőt.... nem irigységből, hanem mert iszonyatosan fáj hogy elveszítettük... :'(

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Ismát én Sziasztok!
Gomocsy. Nagyon szívszirító történet. Sajnálom a mi veled történt. Az én történetem ma ért véget. Körübelöl Másfél órája voltam a dokinál. Múlt hét szerdén ugye semmit sem talált és a vérzésre azt mondta ne foglalkozazk vele. Szombat óta erős és darabos is volt . Kedden enyhült tegnap visza jött. Múlt hét szerdán 17 mm  nyálkahártya volt. Ez mára csak 8,4 és (Az aszinsztens mondta mert a doki le se sz... t hogy csökken. Ezt is a liftben ott értem utól) A doki ma csak annyit mondott hogy üres a méh nyálka hártya ... ekkora kis folyadékot lát (valószivü vér szerintem nem mondta mi) És bele mosolygott az arcomba majd közölte, hogy tekintsük spontán vetélésnek. Hát hogy mondhat ilyet akárkinek is. Nem értik meg az ilyen orvosok, hogy ez nekünk fáj lelkileg de nagyon. Fóleg az első babát váróknak. Mint nekem aki két éve úgy tudja valami baj van a hormonjával mert nem vizsgáltak ki és ezek szerint működik. Jött a jó hír és el is illant. De legalább tudom, hogy van esélyem. Remélem nem az utolsó. Mert akkor inkább el ásom magam. Úgy szeretnénk párommal. Apukám kiatt is mert neki meg igértem a halála elött 10 percel hogy ha fiu az ő nevét kapja. Megigértem apukámnak.  :'( Nem hagyhatom cserben hiába már nem él. :( Most jön ki minden miközben írok folyik a könynem. Nem tudom mit tegyek mit higgyek. Párom igazából túl optimista és szeméylesen akarja meg tudni a jó hírt. Tegnap mondtam már neki hogy ne várjon jó. Ő mégis. Tegnap baba zoknit vett ajándékba a 3 éves fordulónkra jelezve bármi is lesz ma a dokinál, ő velem van. 
A dokitól kérdeztem meddig tarthat a vérzés. 10 napig mostantól kezdve. Montam hogy ha a barnázgatást is veszem ez a 15. nap hogy vérzem. Jó 10 nap. Ha mégis pozitiv a labor akkor jövő héten jöjön vissza. Akkor se fog változni semmi. Csak max még van HCG a szervezetemben ami normális hisz nem egyből tűnik el. Az aszisztenst ugye el csiptema  liftnél mert ő kedves volt és figyelt rám. Nem volt le kezelő. Kérdeztem mikor próbálkozhatunk ujra, nem e kell semmien be avatkozás kontrol. Mondta hogy szépen távozik a nyálka hártya mert megy össze a lelet szerint is (17mm ről 8,4 lett) 9 nap alatt. és hogy egy ciklust várjunk utána lehet próbálkozni. Abbans egítsen nekem valaki ha még olvassa valaki eggyáltalán hogy ilyenkor a ciklus vissza áll ha ez elmult (a vérzés) vagy meg lessz kergülve. Mert nekem mindig pontos volt 26-27 napos max egyszer késett 4 napot. Előre is köszönöm. A barátnőmmel ma beszélem meg az egészet. eddig "babonából" csak párom és én tudtunk róla. Egy jó tanács. Jobb ha minnél hamarabb el mondod a jó hirt hogy ha baj van tudjanak segiteni. Párom két hete halgatja a bajaimat, de mivel fel se fogta igazán és soka  munkálya nem igen volt ugy melettem nem tudott segiteni. Ezért rosz ez most nekem. De ugy döntöttünk ha rosz is a hir el mondjuk akiknek kell. Legalább tudják hogy van remény

Bocxsi ha hosszu lett. KÖszi hogy olvastátok. Kati

Csak egy életed van, ezért éljél,
bármilyen nehéz az akadály, ne féljél.
Törjél előre, tegyél fel mindent,
mutasd meg, hogy egy oroszlán lakozik itt bent.

Mindegy, merre visz már az út, mindegy, merre visz el a szél,
Nem számít már az, ami elmúlt, nem számít már, hogy mit tettél,
Ne érdekeljen senki más, ne érdekeljen, ki mit csinál,
Ha kitartó vagy, tudni fogod már, hogy te vagy az, aki jó úton jár.
kety90
Budapest XIV. kerület
 
 


Hello csak annyit akartam írni,hogy én nem tudom csak gyanitom de olyan 5-6 hetes lehettem. Mólt héten semmi nem volt még uyge  UH n és sajnos ma sem. De kaptam egy jó doki tel számot. Elmeséltem a dolgot. Kedvesen türelmesen segítő készen válaszolt. Mondta mennyek be hozzá és csinál egy kontroll Uh t nem e méhen kívüli. És ad receptet hogy csillapodjon a vérzés. Mondtam nincs sok pénzem magán orvosra mert most költöztünk pont uj hejre párommal és albérlel stb. Azt mondta nem baj. Hétfőn 16.ban Kedden 18. ban sztk zik jelentkezzek be időpontra hozzá. Mondtam nem fognak fogadni. Mondta hogy muszály fogadjanak. Mondjam hogy ő mondta. Leg elösször ha talán már ismertem volna és hozzá megyek, talán kaptam volna vitaminokat, sárgatesthormont erősitőt vagy valamit, ez az egész most nem igy alakult vona. :( De sajnos nem tudom az időd vissza fogratni. Remélem van esélyem és hamar újra jó híreket irhatok. Azt mondta a doki telefonban, hogy ha közepes erősségünél erősebba  vérzés az baj de mondtam hogy nekem már annyira nem erős inkább mint ha gyengülne. Meg hogy ha barna és nem piros akkor se jó mert az meg méhen kivüli lehet. Nem tom menynire nézett meg rendesen a reggeli doki. Az uj azt mondta ha fáj a hasam (gondolom két oldalt valameik mert ott a petevezeték) akkor menjek korházba sürgősségi vagy valami. 
Remélem semmi gáz nem lesz. Remélem azért valaki ír még ide és kapok én is egy kis pozitív energiát tőletek. Olvastam hogy jót tesz. És talán hamarabb jön a baba is. Valaki halott már a cickafark teáról vagy hogy kell írni. Úgy tudom jó ilyen esetben segít a teherbe esésnél. Jah és lányok jó tanács. A tampont cseréljétek betétre.
1, mindig látjátok mi távozik és az jó ha tudtok leirást adni
2, a tampon kiszárítja a hüvelyt ami fertőzéshez vezet. Én kb 2-3 hónapja szoktam le róla mert heveny hüvely gyulladásom volt és arra gondoltam talán attól És el mult és utána jött a  babó is :( 
A cigit már lassan 7 hónapja tettem le 
kávézni alig kávézom
Inni max gyümis sört alkalmanként mást is az kb 2 havonta de keveset. Vigyázok magamra.
Fel a fejjel remélem nekem is menni fog hamar. Bár a sok -Teszt után most egész jól vagyok még igy is. Ez kicsit pozitiv csalódás volt.

Csak egy életed van, ezért éljél,
bármilyen nehéz az akadály, ne féljél.
Törjél előre, tegyél fel mindent,
mutasd meg, hogy egy oroszlán lakozik itt bent.

Mindegy, merre visz már az út, mindegy, merre visz el a szél,
Nem számít már az, ami elmúlt, nem számít már, hogy mit tettél,
Ne érdekeljen senki más, ne érdekeljen, ki mit csinál,
Ha kitartó vagy, tudni fogod már, hogy te vagy az, aki jó úton jár.
kety90
Budapest XIV. kerület
 
 


@kety90: "Ismát én Sziasztok!Gomocsy. Nagyon szívszirító történet. Sajnálom a mi veled történt. Az én történetem ma ért véget. Körübelöl Másfél órája voltam a dokinál. Múlt hét szerdén ugye semmit sem talált és a vérzésre azt mondta ne foglalkozazk vele. Szombat óta erős és darabos is volt . Kedden enyhült tegnap visza jött. Múlt hét szerdán 17 mm  nyálkahártya volt. Ez mára csak 8,4 és (Az aszinsztens mondta mert a doki le se sz... t hogy csökken. Ezt is a liftben ott értem utól) A doki ma csak annyit mondott hogy üres a méh nyálka hártya ... ekkora kis folyadékot lát (valószivü vér szerintem nem mondta mi) És bele mosolygott az arcomba majd közölte, hogy tekintsük spontán vetélésnek. Hát hogy mondhat ilyet akárkinek is. Nem értik meg az ilyen orvosok, hogy ez nekünk fáj lelkileg de nagyon. Fóleg az első babát váróknak. Mint nekem aki két éve úgy tudja valami baj van a hormonjával mert nem vizsgáltak ki és ezek szerint működik. Jött a jó hír és el is illant. De legalább tudom, hogy van esélyem. Remélem nem az utolsó. Mert akkor inkább el ásom magam. Úgy szeretnénk párommal. Apukám kiatt is mert neki meg igértem a halála elött 10 percel hogy ha fiu az ő nevét kapja. Megigértem apukámnak.  :'( Nem hagyhatom cserben hiába már nem él. Most jön ki minden miközben írok folyik a könynem. Nem tudom mit tegyek mit higgyek. Párom igazából túl optimista és szeméylesen akarja meg tudni a jó hírt. Tegnap mondtam már neki hogy ne várjon jó. Ő mégis. Tegnap baba zoknit vett ajándékba a 3 éves fordulónkra jelezve bármi is lesz ma a dokinál, ő velem van. A dokitól kérdeztem meddig tarthat a vérzés. 10 napig mostantól kezdve. Montam hogy ha a barnázgatást is veszem ez a 15. nap hogy vérzem. Jó 10 nap. Ha mégis pozitiv a labor akkor jövő héten jöjön vissza. Akkor se fog változni semmi. Csak max még van HCG a szervezetemben ami normális hisz nem egyből tűnik el. Az aszisztenst ugye el csiptema  liftnél mert ő kedves volt és figyelt rám. Nem volt le kezelő. Kérdeztem mikor próbálkozhatunk ujra, nem e kell semmien be avatkozás kontrol. Mondta hogy szépen távozik a nyálka hártya mert megy össze a lelet szerint is (17mm ről 8,4 lett) 9 nap alatt. és hogy egy ciklust várjunk utána lehet próbálkozni. Abbans egítsen nekem valaki ha még olvassa valaki eggyáltalán hogy ilyenkor a ciklus vissza áll ha ez elmult (a vérzés) vagy meg lessz kergülve. Mert nekem mindig pontos volt 26-27 napos max egyszer késett 4 napot. Előre is köszönöm. A barátnőmmel ma beszélem meg az egészet. eddig "babonából" csak párom és én tudtunk róla. Egy jó tanács. Jobb ha minnél hamarabb el mondod a jó hirt hogy ha baj van tudjanak segiteni. Párom két hete halgatja a bajaimat, de mivel fel se fogta igazán és soka  munkálya nem igen volt ugy melettem nem tudott segiteni. Ezért rosz ez most nekem. De ugy döntöttünk ha rosz is a hir el mondjuk akiknek kell. Legalább tudják hogy van reményBocxsi ha hosszu lett. KÖszi hogy olvastátok. Kati"


Szia! Hát remélem, hogy a te sztorid ha nehezen is indul happy enddel végződik... Fel a fejjel! Egy ismerős váranóssága is úgy indult, hogy vérezgetett, őt állományba kiírták és kapot azthiszem valami gyógyszert is rá, majd elmúlt neki. Most olyan 20hetes lehet, és gy néz ki eddig rendbe van minden. Mi párommal a szülőknek és a közeli barátoknak elmeséltük a jó hírt.... így aztán a rosszat is... igazából részben azét is mondtuk el elég korán hogy összejött hogy ha ne adj isten baj történik, tudjanak róla, stb... 
Olvastam a következő hozzászólásodat is, látom találtál egy másik orvost, megnéz ő is. Majd írd megg mindenképpen hogy mit mondott... Addig is tarts ki és vigyázz magadra. :)

UI: Nekem ma borzasztó rossz napom volt... hullámokba tört rám a depi.... ha egyedüdl vagyok az valami szörnyű... és ahogy hazaérek munka után...és előtörnek az emlékek...ahogy párom a kanapén szine körmötrággva izgult amikor teszteltem... aztán ahogy örültünk.... :'(

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Gmoncsy
Ugye mondta a magán orvos hogy ha valami fáj hívjak orvost hát sajnos be jött a jóslat.
Szombaton fájni kezdtem. Mentőket hitünk. Be vittek az uzsokiba. Vártam egy ideig. Ultrahangon jó sokáig vizsgálták mi a hejzet. Mondta a doki valami nincs jól. Menjek vérvételre. Az be igazolta a gyanúját. Visza UH ahol még egy orvos vizsgált át majd jött a rossz hír. Műtét vár rám azonnal. Méhen kívüli terhességgel volt. Kaptam infúziót altatják
altattak. Másnap reggel tudtam meg hogy a bal oldali petevezetéket nem tudták meg menteni. Ki kellett venni. Valamint régen volt egy kismedence gyulladasom. Ami miatt olyan volt a petevezetek mindkettő mint ha be lenne csomagolva. Kigubancoltak. És mindtak hogy i gy nagyobbeselyunk lesz a baba dologra. Most már itthon pihenek. Majd írok

Csak egy életed van, ezért éljél,
bármilyen nehéz az akadály, ne féljél.
Törjél előre, tegyél fel mindent,
mutasd meg, hogy egy oroszlán lakozik itt bent.

Mindegy, merre visz már az út, mindegy, merre visz el a szél,
Nem számít már az, ami elmúlt, nem számít már, hogy mit tettél,
Ne érdekeljen senki más, ne érdekeljen, ki mit csinál,
Ha kitartó vagy, tudni fogod már, hogy te vagy az, aki jó úton jár.
kety90
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Kety90! Pár napig nem néztem a fórumot, most olvasom csak mi történt veled. Ez nagyon szomorú. Hogy viseled? Fizikailag hogy érzed magad? Mikor volt a műtéted? Sok erőt kívánok neked és mielőbbi felépülést mind lelkileg, mind fizikailag!

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

Nagyon sajnálom, ami Veletek történt. Sok erőt és kitartást kívánok mindenkinek!
Kedves gmoncsy1991 a mi történetünk nagyon hasonló a Tiétekéhez.
Júniusban döntöttünk úgy, hogy belevágunk a babaprojektbe. A következő hónapban már nem jött meg, pár nappal a nem várt napja után pozitívat teszteltem. Mondhatni túl szép volt, hogy igaz legyen...
Kb 7 hetesen mentem először dokihoz, aki szabályos petezsákot látott, 5 hetes terhességet állapított meg. Azt mondta lehet nem pont félidőben fogant jöjjek vissza 1 hét múlva. Kicsit lehangolódtam, nem erre számítottam, de pár óra múlva jobban lettem igyekeztünk pozitívan gondolkozni.
Egy hét múlva is csak annyit tudott mondani, hogy ebből még bármi lehet. Valami fejlődést látott, de szívműködést sajnos nem. Visszarendelt 2 hét múlva. Ismét összetörtem, de a férjem pozitív hozzáállása tartotta bennem a lelket.
Mivel időközben kellemetlen hüvelyszárazságot éreztem visszamentem 1 hét múlva. Szívműködést továbbra sem látott, de embriókezdeményt igen. A szárazságra kaptam kúpot és visszarendelt újra egy hét múlva, hogy ha nincs jelentős fejlődés meghozzuk a döntést.
A vizsgálat napján délután enyhe vérzést tapasztaltam rohantam is egyből orvoshoz. Azt tanácsolták pihenjek, a vizsgálattól is előfordulhat pecsételés. Nagyon összetörtem, a férjem próbált pozitív maradni, de én nem tudtam megnyugodni. Másnapra kicsit erősödött a vérzés ismét doki. Azt mondták missed ab. nincs itt semmiféle embriókezdemény, de mivel 2 szakvélemény kell irány a kórház.
A kórházban is missed ab.-ot állapítottak meg, de egy pillanatra látszott valami pulzálás, amire azt mondták csak valami belső lüktetés. Szalmaszálként kapaszkodtam abba a kis lüktetésbe. 2 hét múlvára jegyeztek elő műtétre, "örültem", mert így van időm elmenni a saját dokimhoz gondoltam.
Sajnos erre a látogatásra már nem került sor, mert az első vérezgetés után 3 nappal erős görcsökkel keltem és elvetéltem otthon. A kórházban azt mondták szükséges a műszeres befejezés, mert 10 mm a nyálkahártya. De a hőemelkedés miatt előbb antibiotikumot kell szednem. Kaptam méhösszehúzó cseppeket is hátha mégis sikerül elkerülni a műtétet. 2 nap múlva kellett visszamennem a nyálkahártya még mindig vastag volt (7 mm), így megcsinálták a küretet. Még aznap hazajöhettem. 3 ciklus szünetet javasoltak.
Végtelen fájdalmat éreztem, el se tudtam képzelni, hogy hogyan leszek képes újra arra gondolni, hogy babát szeretnék. Mindennek több mint 2 hónapja.
Az 1. ciklusom 54, a 2. 22 napos volt. Most kezdtem nemrég a 3. ciklust és alig várom, hogy újra próbálkozhassunk. A dokim szerint nem kéne védekezni, ő azt vallja, hogy ha bármi gond van úgyse fogan meg vagy ha meg is fogan nem ágyazódik be, de inkább kivárjuk a 3 ciklust, hogy amennyire csak lehet csökkentsük a kockázatot.
Nem mondom, hogy nem gondolok néha arra, hogy hány hetes terhesnek is kéne lennem, már éreznem kéne a mozgását stb, de napról napra könnyebb előre tekinteni!
Amikor kismamát látok azért összeszorul a gyomrom első gondolatra igenis irigy vagyok, de aztán arra gondolok, hogy nem tudhatom, hogy ő min ment keresztül mire eljutott idáig.
Fel a fejjel! Nekem sokat segített, hogy kibeszéltem magamból családdal, barátokkal.
2016 a mi évünk lesz! ;)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Kedves Gabelila! Könnyek közt olvastam soraidat, nagyon sajnálom ami veled történt.
Azt hiszem ez a mai nap mindenkinek extrán nehéz aki elveszített már valakit aki fontos volt számára... ilyen körülmények között pedig talán még nehezebb...
Én még csak 3hete vagyok túl a beavatkozáson, közeli barátaimmal és párommal tudok csak beszélni a történtekről.. iszonyatosan vágyom rá, hogy leteljen a 3 hónap és újra próbálkozhassunk :) (remélem addigra lelkileg is helyre jövünk hisz cscak akkor fog menni ha lelkileg is már rendben leszünk). Mindeközben sajnos a munkahelyem miatt idegileg is eléggé padlóra kerültem, tippem sincs mit tehetnék hogy minél előbb helyreálljon a lelkibékém... 

Ha nem haragszol meg, kérdeznék néhány dolgot. Neked a beavatkozás után volt szövettan, ha igen mennyit vártál rá? Tudtak valami konkrétat mondani, hogy mi lehetett a történtek oka? Nálad is nagyon korai vetélésről van szó főleg ezért kérdezem mert a magándokim azt mondta, hogy ilyenkor általában kromoszómarendellenesség de a szövettant ugyanúgy megcsinálják, én még várom az eredményt. 
Az első menzeszed másabb volt mint előtte? (Gondolok itt arra, hogy eseleg erősebb, görcsölősebb, stb).

Ha kismamát vagy pici gyerkőcöt látok az én gyomrom is összeszorul... előfordul az is hogy elsírom magam minden egyéb ok nélkül...:( Csak pár hetes volt mégis olyan űrt, hiányt érzek... még mindiiig :(


Legyen igazad, legyen 2016 a mi évünk :) Köszönöm, hogy írtál!

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Készítettek szövettant, de ne is mond... a műtétet végző doki előrebocsátotta, hogy ne számítsak semmire, az esetek nagy százalékában nem derül ki semmi. Mindenesetre a műtét után 3 hét múlva ha megvan a szövettan eredménye akkor jöjjek kontrollra. 5 hét után meguntam a várakozást és elmentem kontrollra, a szövettan 6 hét alatt lett kész...
Nekem annyit tudtak megállapítani, hogy valóban terhességi maradványszövetet távolítottak el. Az én esetem mondjuk annyiban más a Tiédhez képest, hogy ugye elvetéltem otthon így csak a nyálkahártya maradt, amit vizsgálni tudtak. Szörnyen fog hangzani, de mielőtt elvetéltem azt olvastam, hogy érdemes a távozó részeket összegyűjteni és bevinni hogy megvizsgálják. Így is tettem, de a doki azt mondta, hogy csak a műtét során eltávolított részeken végeznek szövettani vizsgálatot. Az utolsó menzesz alapján 9 hetes voltam a vetéléskor, de a legutolsó vizsgálaton 6 hetesnek mérte a doki. Tuti középidőben fogant szóval 9 hetesnek kellett volna lennie, de valami félresiklott az elején a fejlődésében, valószínűleg kromoszómarendellenesség, de ez már sose fog kiderülni.
Menzesz: Jellegében ugyanolyan volt, mint előtte, de a vetélés/műtét és az első menzesz között sokszor éreztem peteéréskori feszítést és sokszor volt "mindjárt megjön" érzésem is. Végül több, mint 7 hetet kellett várnom az elsőre, a 2-ra meg ugyanakkor csak 22 napot. Szóval egyelőre kicsit felborulni látszik a pontos 29-30 napos ciklus.
Én úgy gondolom a lelki béke helyreállásának csak az idő használ. Próbáltam arra gondolni, hogy ennek így kellett történnie, így volt megírva a nagy könyvben. Ez egy próbatétel volt számunkra, ami még erősebbé tette a kapcsolatunkat és megtanultuk, hogy nem minden úgy történik, ahogy az ember elképzeli. Mások évekig próbálkoznak sikertelenül, nekünk elsőre sikerült, de aztán sajnos nem úgy alakult, de nem rajtunk múlt.
Kitartás a munkahelyed miatt is!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Hmm, én a héten telefonáltam már hogy kész e azövettan mivel 3hetet mondtak rá, azt mondták még nincs meg, pár nap múlva érdeklődjek újra. Mi a dokival (azzal aki műtött, mivelhogy a magándokim nem műt így egy kórházi dokit ajánlott és hozzá mentem) azt beszéltük meg hogy ha megvan már az eredmény utána egyeztetünk egy időpontot és akkor lesz kontroll.
Nagyon kíváncsi leszek nálam miként alakul utána a ciklus mivel az idei évben valamiért eléggé megzakkant a ciklusom (január-február teljesen normális volt, akkor még hormonális fogamzásgátlás volt - hüvelygyűrű - aztán márciustól csak óvszer és akkor változott) de gondoltam talán az miatt hogy másképp védekezünk.... Júliusban volt az első hónap amikor próbálkoztunk s 2hetet csúszott a szokotthosszúnál is a menzeszem akkor... majd hirtelen erős görccsel jöt meg, s kissé megijedtem hogy esetleg akkor vetélés volt e így elmentem a dokimhoz hogy nézzen meg. Akkor azt mondta minden rendben, így nem is nagyon vettem figyelembe hogy előtt hónpokban eléggé behülyült a menzi...
Aztán augusztusban csináltam 3 peteérés tesztet kíváncsiságból s az első poz.teszt után voltunk együtt így kb tudom mikor foganhatott, de érdekes mert amúgy mindkét doki aki látott másképp számolta a heteket és ugye én is...
Te szedtél egyébként valamilyen vitamint a terhesség előtt vagy ideje alatt? A dokid amikor megállapította a terhességet nem küldött el laborra?

Remélem nem gond, hogy kérdezlek, és nem bántalak vele 

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


A 3 hét leteltével én is hetente telefonáltam, hogy kész van-e a lelet. Mindig szörnyülködtek, hogy nincs kész és ez borzasztó, hogy ennyit kell várni telefonáljak pár nap múlva újra.
Több, mint 5 évig szedtem fogamzásgátlót. Januárban hagytam abba, akkor rögtön el is kezdtem szedni magzatvédő vitamint. Szóval a próbálkozások előtt már kb fél évvel szedtem a vitamint, addig óvszerrel védekeztünk mi is. Nekem egyből beállt a ciklusom 29-30 naposra a gyógyszer abbahagyása után. Ebben a fél évben használtam LH tesztet minden ciklusban, szóval mire elkezdtünk próbálkozni már kiismertem a működésem.
Úgy tűnik Neked kicsit több idő kellett, hogy visszaálljon a fogamzásgátló után a szervezeted a saját hormontermelésre ezért zavarodott meg a ciklusod. Nem vagyunk egyformák, peteérésed van és ez a lényeg.
A dokim tapintásos vizsgálat és hüvelyUH alapján megállapította, hogy méhen belüli a terhesség és a vitamin mellett MagneB6 szedését javasolta. Nem küldött semmilyen egyéb vizsgálatra. Téged elküldtek laborba?
Kérdezz csak nyugodtan, azért vagyok itt, hogy beszélgessünk. :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


A hüvelygyűrű előtt én is fogamzásgátlót szedtem évekig, csak mivel állandó fejfájással kűzdöttem s egy idő után a libidócsökkenést is észrevettük így váltani szerettem volna de a dokim inkább a hüvelygyűrűt javasolta, így kipróbáltuk azt 3-4 hónapig. Aztán mivel úgy gndoltuk néhány hónap múlva belevágunk ezért hagytam abba azt is. 
Na ma nem volt időm telefonálni a kórházba, de holnap próbálkozok újra, szerdán lesz 4hete hogy lezajlott a műtét...hátha.
Te melyik magzatvédőt szedted? S mi alapján választottál?
Nekem a dokim a július végi vizsgálatkor javasolta, hogy kezdjek el szedni, és a femibiont ajánlotta, így én azt szedtem augusztus közepétől. Azt most a műtétkor nem kérdeztem, hogy ezügyben mitévő legyek, szedjem e tovább vagy sem, ugyhogy perpill nem szedek semmit, csak magnéziumot meg c vitamint (de a magnéziumot amúgyis időközönként kúraszerűen szoktam szedni..a c vitamint pedig így tél előtt főleg..).
Te most a "pihi" alatt szedsz vitamint? Folsavat külön nem javasolták, csak annyit amennyi a magzatvédőbe van?
Annyi féle fórumot, cikket olvastam ezekkel kapcsolatban is, s ahány cikk/fórum annyiféle nézőpont...na meg két doki két félét mondott a vizsgálatokkor is... így már végképp nem tudom mi az igazán jó.
Engem sem küldött laborba, csak nagyon sok helyen olvastam hogy sokakat küldtek, s esetlegesen ott kiderült hogy sárgatesthormon hiányzik vagy egyéb vitamin szedését javasolták, stb... főleg ha valakinél közben bármi "furcsa" előfordult (vérzés, barnázás vagy bármi hasonló...) s azért is furcsállottam utólag így az olvasottak után hogy nem küldött, nem javasolt semmi extra vitamint meg semmit se hogy volt az a minimális kis banázás :/ Hát mindegy most már nem tudok tenni semmitsem, csak remélni hogy nem ez végett történt meg ami...


Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Én a Czeizel féle vitamint szedtem. A dokim az első vizsgálatnál kérdezte szedek-e valamit. Azt mondta rendben akkor más nem kell. Elolvastam Czeizel Születésünk titkai c könyvét abban leír részletesen mindent. Azért fontos már a próbálkozásokkor szedni a vitamint, mert mire pozitívat tesztel az ember addigra már nagyon sok minden eldőlt.
Nekem szerencsére nem volt semmilyen panaszom se görcsölés se barnázgatás. De szerintem egyikőnknél sem ilyen jellegű volt a probléma hiszen hamar megfogant beágyazódott. A bibi ott volt, hogy valami miatt nem fejlődött ezen meg gyógyszeresen sajnos nem lehet segíteni.
A vetélès napján hagytam abba a vitamint. A kontroll után mikor szabad utat kaptunk a házas életre elkezdtem újra szedni mondván hogy védekezünk de azért az óvszer nem 100% hátha besikerül így is. :)
Most 10 napig antibiotikumot kellett szednem hugyuti fertőzésre addig sgüneteltettem a vitamint, de már újra szedem. Én ugye már a 3. ciklusban vagyok nemsokára próbálkozhatunk. 2 hét múlva megyek a dokihoz rákszűrés leletéért majd akkor kifaggatom, hogy az előzmények ismeretében mi a teendő a pozitív teszt birtokában. :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Nekem ez a vitamin amit írtál nagyon ismeretlen még névről se hallottam róla, de utána olvasok, kíváncsi vagyok miféle Vigyor illetve a könyvnek is utánanézek. Vigyor
Most hívtam a kórházat, megvan a szövettanom, pénteken tudok bemenni érte, kíváncsi leszek mit írnak...
Én jelenleg nem szedek vitamint de a kontrollon szeretném megkérdezni a műtős dokimtól mit ajánl, mit javasol, s mikortól és arra gondoltam hogy akkor onnantól szedném újra vagy amit az elején vagy másikat. Én arra is gondoltam, hogy mielőtt újra próbálkozhatunk előtte csináltatnék egy hormonvizsgálatot hogy az alapján lássuk kell-e esetleg valamit pótolni, vagy valamire külön odafigyelni vagy sem.

Te már mondhatni pár lépéssel előrébb jársz ugyanabban a cipőben... Majd megírod mit mondott az orvosod?
Egyébként fizikailag mennyi idő után álltál vissza munkába / kezdtél sportolni vagy aktív mozgást végezni ha végzel bármi ilyesmit?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Had kérdezzem meg, az alábbi linken található könyvre gondoltál? 
http://www.emag.hu/szuletesunk-titkai-1 ... 84ccd3f887



Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Na az jó, hogy megvan a szövettan, majd írd meg az eredményt.

Igen ez az a könyv, amit linkeltél.

Hormonvizsgálaton én is gondolkoztam a kontrollon kérdeztem a műtétet végző dokit, azt mondta nem tart szükségesnek semmilyen vizsgálatot. Azért 2 hét múlva kifaggatom a dokim is. Majd megírom mit mondott.

Fizikai felépülés. A műtét után 1,5 hétig otthon voltam betegállományban. Igazából fizikailag már 3-4 nap múlva jól voltam, de lelkileg kellett az a 1,5 hét, több is kellett volna de nem akartam annyit otthon lenni. A műtét utáni 1-2 hétben néha rámtört ilyen szívdobogás pánik szerű érzés. Szerintem a stressz jött ki így. Nem nagyon terheltem magam a kontrollig ott mondta a doki h fokozatosan visszatérhet minden a normál kerékvágásba. Te hogy vagy fizikálisan?

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Megírom ahogy sikerül eljutnom érte. 
A könyvet pedig még a hónapban megpróbálom beszerezni és áttanulmányozom :) 

Nekem a műtét szerdai napra esett, csütörtök reggel jöhettem haza a kórházból és mivel épp azon a héten kellett átvennem egy volt kolléga munkáját így már hétfőn mentem is dolgozni (irodai munkát végzek, tehát fizikailag maximum az volt pár napig megterhelő, hogy egésznap a gép előtt kellett ülnöm illetve az irodába bejárás). Így ez miatt nem tudtam többet otthon lenni... lelkiek terén olyan téren volt ez jó, hogy legalább amíg bent voltam nem volt időm se erre gondolni... itthon persze más a helyzet... még most is. Pláne, hogy sokka stresszesebb mostanában a munkahelyem sajnos.
Egyébként én is apránként álltam vissza a normális életvitelemhez... mivel nálunk van két kutya így a sétákra is vissza kellett állnom illetve ha megvolt a kontroll és már fizikailag jobb az erőnlétem akkor szeretnék eljárni fitness terembe a kondícióm javítása és fogyás érdekében is, de erről kikérem majd a doki véleményét is, hogy mikortól nem okoz gondot (főleg mivel nekem 2014.februárban volt egy laparoszkópos műtétem mivel petefészek cisztám volt, s azután edzeni jártam de akkor elhamarkodtam és túl hamar vágtam bele ami miatt megerőlettem magam így le kellett állnom vele).

A dolog lelki részében sajnos nem vagyok biztos még, hogy nem kell pszichológushoz fordulnom :( Nagyon nehezen élem meg a történteket...

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991: "Szia Kety90! Pár napig nem néztem a fórumot, most olvasom csak mi történt veled. Ez nagyon szomorú. Hogy viseled? Fizikailag hogy érzed magad? Mikor volt a műtéted? Sok erőt kívánok neked és mielőbbi felépülést mind lelkileg, mind fizikailag!"


Szia sorry hogy csak most írok de eléggé el voltam havazva (idézőjelesen) amúgy 10.17 én este 8 fele sos műtét volt. Sajnos sok negatív teszt után nem is igen érintett meg. Mult héten kezdtem el igazából feldogni hogy egy kb 2 hónapos élet volt amit ki vettek belőlem, és ugye 2 napja volt halottak napja ugyhogy párommal mikor apukám ésmamám meg látogattuk a temetőben neki is gyujtottunk egy gyertyát, igazából erősnek mutatom magam hogy párom ne csüggedjen. Már csaka  félelem maradt. Félek hogy végülis mennyi az esélyem még egy ilyen csodára és mi van ha azzal is így járok? Jah és 2-3 napja átlátszó folyásom van nyákosodik. Darabos is volt és fura ilyen nem volt még, nem tudom mi normnális mi nem.Ma elkezdett fájni a jobb oldali meg maradt petém vagy valami ami a körül van. Úgy mint mikor peteérésem van. És már ettől si kicsit kezdem magam stresszelni. :( A főnököm egy gyökér gyógyulás hejett ithon dolgozom, hogy legyen pénzem, táppénzen vagyok de azt mondja az nem jelent semmit. 2 napot nem is akar ki fizetni ebből az eggyiken varat szedésen voltam. Amúgy ezeket le számítva jól vagyok,tudok nevetni..de nem hat meg ugy nagyon semmi. Akkor fogok megint jól lenni szerintem ha majd a pici gyermekünket életben és egészségesen a kezemben tartom. Remélem nem kell egy életet várnom rá.  

Csak egy életed van, ezért éljél,
bármilyen nehéz az akadály, ne féljél.
Törjél előre, tegyél fel mindent,
mutasd meg, hogy egy oroszlán lakozik itt bent.

Mindegy, merre visz már az út, mindegy, merre visz el a szél,
Nem számít már az, ami elmúlt, nem számít már, hogy mit tettél,
Ne érdekeljen senki más, ne érdekeljen, ki mit csinál,
Ha kitartó vagy, tudni fogod már, hogy te vagy az, aki jó úton jár.
kety90
Budapest XIV. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: