Új privát üzeneted érkezett!

Lucababa, Pampalini :)
A guta nem ütött meg, de... nem is örültem... kicsit hűlye helyzet, tudom, hogy a férj volt a "hibás", ő sietett és unta az egészet, nem a barátnőm (a keresztmama), úgyhogy nem haragszom, mert tudom, hogy ilyenek a pasik (tisztelet a kivételnek)... azt tudtam, hogy nem fognak egész nap itt ülni, de gondoltam, hogy ebéd után mennek csak..meg sem fordult a fejemben, hogy nem maradnak ebédre (12-kor mentek el..) :shock: Na mindegy , ez van :( Egy részét lefagyasztom, de akkor is... :roll:
20140901114303
 
 


Csajok,
volt valakinek a gyereke kruppos? Azt hiszem épp most éltük át az elsőt. A semmiből elkezdett a gyerek fulldokolni a délutáni alvás közben, köhögött, mint a veszett fene, rohantunk az ügyeletre, én még azt hittem, hogy a torkára ment valami, vagy megakadt ott.
Spiropenttől elmúlt a köhögés, viszont most úgy elkezdett lázasodni, hogy remegett nagyon, kb. 5 perc alatt ment fel a semmiből 38 fölé. Levegőt még mindig nehezen kap, elaludt apa kezében, szóval nem néz ki jól. Meddig tart ez amúgy?????
Mindenhol írják, hogy menjünk ki vele a hidegre....na de könyörgöm, hol van itt hideg? Vagy nyissam rá a mélyhűtőajtót?
Apa tiszta pánik. Eddig mindig csak a gégehurutig jutottunk, befulladni még nem fulladt. Azt hiszem holnap befigyel egy hidegpárásítól

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska: a krupp lázzal is jár? vagy elkapott egy vírusfertőzést?
én is úgy tudom, hogy a mélyhűtő elé kell Vele ülni. Reméljük nem ismétlődik meg :( a hidegpárásító jó ötlet! Gilről nem tudsz valamit?
mostanában én is puncsot kívánok, van is itthon Algida dobozos, csak nem tart sokáig

Brunhild: tényleg bosszantó, néha a pasik nagyon hisztisek. Várandósan pedig még nehezebb Őket elviselni.

Lucababa: Neked is kitartás a tanuláshoz is!

Ana: ritkaság normális közterületisekkel találkozni! :) de jó ilyet is hallani

felpróbáltam pár kismamaruhát, és úgy nézek ki bennük, mint egy..., szörnyen. :( olyan kéne, ami tapadós, az jól áll rajtam, de nem találtam olyat sehol :(

Rokakoma: Gratulálok a babakocsihoz, én is néztem :) láttam is, hogy írtál kérdést az eladóhoz, szóval letettem róla gyorsan, de tényleg nagyon jó vétel volt!

fairytale: Bárki, aki szeretne jönni a 2011 júliusi kismamatalira :) Szeretettel várunk! Róza szép név, becézni is tök jól lehet! :)
voltatok fotózáson?

tudom, hogy a súly nem számít, a többi mérete miatt kérdeztem, de lehet, hosszabb lesz, mint az átlag :)

Úgy szeretem a Szabadtéri Színpados koncerteket, viszont kizárt, hogy végig tudjam már ülni. :(

hopihe79
Budapest
 
 

 
 

Linacska
Én kruppos voltam kiskoromban és a keresztfiam is az, nálunk sosem járt lázzal. Lehet, hogy valami másról van szó.
Amúgy meg tényleg segít a hideg levegő, illetve a levegő általában. Szerintem holnap vidd el őt orvoshoz mindenképpen, elképzelhető, hogy tényleg inkább vírusfertőzés.

Brunhild
Szegénykém, nagyon bosszantó lehetett! Sokszor már egy mezei ebéd elkészítése is fárasztó, nem ilyen mennyiségé, amit Te legyártottál. Még jó, hogy fagyasztható volt, így legalább nem megy kárba.

Fairytale
Természetesen gyere nyugodtan a talira!
Nekem is tetszik a Róza, nem túl gyakori manapság. A Rozi és a Rózsa is aranyos.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Lina: jaj, ezt olvasni is borzasztó, még a víz is levert. Mihamarabbi jobbulást, és tudósíts holnap, h mi volt.

Pihe: Barátnőm kislánya is Róza :-) Nekem nincs bajom vele, nem szokványos, de az nem is baj. Unokatesóm lánya meg Rozi, illetve Rozália :roll: , hát az már nagyon meredek nekem :-9

Brunhild: engem a guta ütögetett volna. Annyira mérges tudok lenni, ha elkészítem a kaját, és pl a férjem le sem ül enni. Azt valahogy úgy élem meg, h semmibe eszi a munkámat. Ha meg nem repetázik, akkor azon agyalok, h nem volt jó? :-)

Jucus: Nagyon szorítok kedden, én biztos vagyok benne, h kivágod magad. Hidd el, sikerülni fog.
Tegnap szalonnát sütögettünk hajnali egyig a volt kollegákkal. Tök jó volt. Ma meg csak heverésztünk, pihentünk.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Rokakoma, ez melyik Peg Perego is? Milyen tartozékokkal vettétek? És milyen színű? :)

Pihe, azt hiszem, nem lesz excel tábla. Sokat gondolkodtam rajta, de lehet, hogy inkább a megérzésemre hagyatkozom babakocsi ügyben. A hisztis pasikkal kapcsolatos megjegyzéseden hangosan röhögtem! :D

Jjucuss, felolvastam a férjemnek, hogy nálatok mit "műveltek" a gyerekek éjszaka, és szerintem végre belátta, hogy Lilla nem is olyan egyedi eset. :lol: Ő amúgy nem akar semmi extrát, csak bebújni közénk az ágyba, és ha ez a kívánsága teljesül, egy pillanat alatt visszaalszik. Na, vannak már kiskutyák?

Lucababa, neked is mennek a drukkok a vizsgához!

Addisz, szerintem jók az ajándékötletek nagyon! És nagyon önfeláldozó vagy, hogy a mi kedvünkért még tesztelted is a cukrászdát előre! :)

Linácska, krupp nálunk sem járt lázzal. Ez nem inkább valami randa felsőlégúti megbetegedés lesz?

Brunhild, sajnálom, ez tényleg elég bosszantó lehet. :(

Fairytale, a Róza nagyon szép név szerintem is! :)

Netty, ti már készen vagytok a felújítással?

anabique
Budapest
 
 


Linacska, sajnos (szerencsére) fogalmam sincs... Az ügyeleten semmi okosat nem tudtak mondani? nem lehet mondjuk allergiás roham? :roll: Mindenképp gyógyulást!

Jó a Rozi, vagy a Rozina :wink:

Én agyilag már zokni vagyok, fel nem foghatom, hogy képesek egyesek itt tanulni és vizsgázni?! (terhesen, gyerekek mellett) :roll:
Azt hiszem, le is fekszem :oops:
20140901114303
 
 


Klarissza
Vilike nagyon erős, harcos baba :lol: :lol: :lol:
Mosolya ellenállhatatlan :wink:
Azt nagyon sajnálom, hogy semmi baba-mama-barátság nincs a kórházban :cry:

Jjuccus
Kitartást!
Ahogy most olvaslak, nem bántam meg, hogy elhalasztottam a szakvizsgát :wink:

Kiváncsika
Gyönyörű!!!!

Lucababa
Jó tanulást neked is!

Hopihe
Általában a babák csak kb. 10%-a születik a kiírt napon. 39-41. hét között 70-75% :wink:
Kormeghatározás ilyenkor már nem lényeges!!!! Babák között nagyok az egyéni eltérések!!!!
Szülés megindulásában a magzat érettsége az elsődleges, magzati hormonok szerepét tartják elsődlegesnek, az hat a méhlepényre. És a méhlepény hormontermelésének megváltozása segíti elő a fájások kialakulását!
Nagyanyáink mindig azt mondogatták, hogy megszületik a gyerek, ha megérik a körme :lol: :lol: :lol: :wink:

Brunhild :cry: :cry: :cry:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Mindenkinek köszönöm a biztatást. Igyekszem-igyekszem, már csak a holnapi napot kell végigszenvedni.

Jelentem megvannak az ebek!!!! :D
Reggel indult az akció. Délután 2-ig potyogtatta őket szanaszét a kertben...én meg mentem utána és szárazra "nyaltam" őket a férjem játszós pólójával és egy kupacba raktam mindet. Öten vannak, egy szülés közben kimúlt. Kicsit féltem, hogy majd "szoptatni" is nekünk kell őket, mert Blanka olyan undorral nézett rájuk, hogy ilyet még nem láttatok, de szerencsére mostanra már gondos anyuka.
Nagyon szépek egyébként, olyanok mintha labradorok lennének.

A férjem unokatesója végül csak ma szül.3 ujjnyi, második baba. Egy távolabbi barátunknál is ma született kisbaba. Úgy látszik ez egy szülős nap.

jjucuss
Eger
 
 


brunhild, addisz
azt mondták az ügyeleten, hogy gégegyulladás.
Ahogy olvastam, okozhatja vírus is, akkor lázzal is jár, ha meg csak úgy szimplán jelentkezik, akkor nincs láz.
A köhögés amúgy elmúlt a Spiropent óta, a nehézlégzés maradt, úgyhogy inkább adtunk Rectodeltet is éjszakára. Na meg mellettem altatom, nem merem megkockáztatni a külön szobát. Remélem azért hamar elmúlik, mert kedden Lilivel ovi kirándulásra kell mennünk, egyszerűen nem tehetem meg, hogy ne menjek vele, már visszaszámol két hete, annyira várja. Szóval Levinek muszáj menni családi napközibe.

Hópihe,
én sem tudok Gilről, nem beszéltünk a pénteki UH után. Holnap remélem jelentkezik a pesti UH után.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Na akkor elővizsga!

Krupp (epiglottitis vagy gégefőgyulladás): Ez súlyos életveszélyes kórkép. A gégefő hirtelen beduzzad és elzárja a gégét, fulladást okozhat. Ezt a Hemophilus infuienzae B nevű baktérium okozza, ami ellen a mi gyerekeink már oltva vannak (HIB oltás a 2,3,4,18 hónapos iltásokba van belekombinálva). Ilyenkor a gyerek előredőlve ül, maga mellett megtámaszkodik, nem mozog, fullad, kék, még a nyálát sem tudja lenyelni. Azonnal mentő. A torkát tilos megnézni, mert azonnali fulladást okozhat.

Pseudokrupp (álkrupp vagy laryngitis subglottica vagy gégegyulladás): vírusok okozzák. Ilyenkor a gége nyálkahártyája hirtelen beduzzad. Ebben az esetben a gyerek inkább nyugtalan, izeg-mozog, nem találja a helyét, kipirult. A belégzése húzó, hallani, hogy szűkületen megy át a levegő, a kilégzése is nehezített lehet. Mivel vírusok okozzák, gyakran nem kell rá antibiotikum, bár a felülfertőződés miatt szoktak rá adni. A hideg pára csökkenti a duzzanatot (mélyhűtő stb.) és lehet adni neki szteroidot, ami a Rectodelt kúp. Azért jó, mert gyorsan felszívódik. A Spiropent is szteroid csak lassabban hat. Persze az orvos is adhat szteroidot szuriban vagy Tonogént, ha nagyon gáz a helyzet. A későbbiekben a szokásos szerek kellenek, lázcsill., kalcium stb.

jjucuss
Eger
 
 


Obstructiv bronchitis (hörgőgyulladás hörgőszűkülettel): az aszthmához hasonlít, csak más a kiváltó ok, itt valamilyen fertőzés, míg aszthmában ált-ban allergia. A kilégzés nehezített. Ventolin spray a sürgősségi szere és mellé calcium, esetleg Spiropent. A spray-hez kicsiknek kell egy spec. szerkezet (babyhaler csurorával vagy maszkkal) amin át be tudják lélegezni. Általában antibiotikumot is adnak.

Abból ítélve, hogy lázas lett, allergiára nem gondolnék.

Ja...az előbbieket fejből nyomtam. Köszönöm kettes...leülhet. :D

jjucuss
Eger
 
 


Jucus: nálam bőven átmentél, meggyőztél :-)
Kutyusokhoz gratula, lesz hova tenni őket?

Ana? jaj, ne is mond ezt a felújítást. Lambéra kész, holnap jön a festő javítani a plafont. Aztán még fest is elvileg. Utána szőnyeg, majd a tapéta a legvégén. Talán hétvégére kiköltözhetünk. de már nem reménykedem. inkább ingerült vagyok tőle, nem pedig lelkes.

Mennyire törvényszerű, ha Zétit túlhordtam, most is túlhordom Zentát? Úgy nem szeretném :-(

Zéti mutatott egy játékot a neten, és kifog rajtam :-)Még jó, h gyerekeknek való oldal. Lassan kúszik fel a vérnyomásom :-)

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Ana
Mindent a csapat és a találkozó érdekében :D
Nektek sikerült közben valamit kitalálni ajándékügyben?

Jucus
Gratulálok Blankának :) Majd ha lesz időd, akkor tegyél fel képeket a porontyokról!
És nagyon jól nyomod az anyagot, több is az mint kettes ;)

Linacska
Reméljük nyugodt lesz az éjszakátok és gyorsan javul majd Levi! A Spiropent nálunk is csodákra képes amúgy! És leírás alapján abszolút stimmel minden, amit Jucus mondott az gégegyulladásról.
Jobbulást!

Netty
Kitartást Nektek is a felújításhoz, lassan vége és biztos csudaszép lesz minden.
A online játék linkjét megoszthatnád, én is szeretem idegesíteni magam :D

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: http://www.cartoonnetwork.hu/show/chowd ... ookin-cook
a 12. pályát nem tudom teljesíteni. Fel kell venni a rendelést, majd a gépekkel elkészíteni a kaját, kivinni, és zsebre tenni a pénzt. Az eleje könnyű, de a végével már két órája szarakodom, és tudom addig nem lesz alvás, míg meg nem csinálom. Hülye vagyok :-)

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Addisz: sikerült. Most már aludhatok :-)

Jó éjt mindenkinek!
Kicsiknek pedig nyugodalmas, mozgalmasságtól mentes szép álmokat.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


jjucuss,
amit leírtál, azok közül tényleg a gégegyulladásra hasonlít legjobban. De létezik, hogy mára semmi baja? Éjfélkor elaludtunk, addig kicsit nyugtalan volt, reggelig nyugodtan aludt, se egy köhögés, se semmi.
A HIB oltást tudom, hogy kapnak, ennek ellenére Levi füléből egyszer már kitenyésztették, szóval semmin sem csodálkoznék :lol:
Mindegy, a lényeg, hogy nincs baja, még egy kósza orrfolyás sem.
Kíváncsi vagyok Boti mit tartogat nekem, Lilinél az omega alakú gégefedővel szívtunk egy évig, még ellaposodott, Levinél meg az állandó gégehurut/gyulladás. Más baja még nem is volt. Na megyek beújítani a hidegpárásítót, ha kell, legyen mihez nyúlni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


ZH-m sikerrel kettes. Pont a ponthatáron. :) Brunhild: Én tanulok ugyan, de neked meg van 3 másik gyereked. Az se semmi terhesen. :)

Pihe: Voltunk voltunk!!! Remélem hamarosan kapok képeket is. Furi kicsit, mert semmit se mondott a csaj aki csinálta. Azt mondta, hogy utálja a beállított képeket, így csak legyünk el, abból lesznek úgyis a legjobbak. És mire befejeztem a szöveget kaptam is egyet. A többi még retus alatt. :D Bár még ez is.
Kép

Netty: A felfordulásról annyit, hogy 4hét múlva el kell hagyni az albérletünket. A másik lakás ahova megyünk, még nem üres. Totál ideg vagyok, ráadásul ha elkezdek csak belegondolni, hogy mennyi mindent kell még csinálni , hogy olyan legyen amilyennek mi szeretnénk , akkor meg a világból is kifutok. És hála ennek a szanaszéjjelségnek Róza lejjebb csúszott, és hétvégén már azt mondta a doki, hogy max 2-4 hetet ad. De nekem még vizsgaidőszak van!!! Meg a tgyás se jár, ha kijön juni 15 előtt. Szóval most imákat mondok , hogy maradjon a seggén.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


JJucuss, ügyes vagy, remélem átmész a vizsgán!

Linacska, a lényeg, hogy jobban van Levi!

Netty :lol: Hogy te mivel kínozod magad! :lol:

Faiyítale: gratulálok, jó, hogy túl vagy rajta! A kép is nagyon jó!
Szüléshez annyit mondanék, hogy a dokid sem tud jósolni, csak tippelni, a jelek alapján... Elöző terhességemnél, utolsó vizsgálaton a doki azt gondolta, még az éjszaka folyamán beindul a szülés, de csak 2 nap múlva szültem...Unokatesómat viszont hazaküldte az orvosa, hogy minden oké, pár óra múlva villámsebességgel otthon megszült :) Amúgy 8 hónapos terhes volt csak, de mindkét babáját 8 hónapra szülte, majdnem 4 kilósan :) Mindenesetre szorítunk, hogy még jó sokáig benn maradjon Róza!
20140901114303
 
 


jjucuss: :) reméljük jó tételeket húzol! :) például ez nagyon ment! :)

mrsleo: köszönöm :) pedig már gondoltam, veszek ki egy hét szabit, és pakolok

linácska: örülök, hogy jólt telt az éjszaka, és minden rendben!

Ana: azért majd írd meg, melyik lett a nyertes! :) pasi, lehet, hogy mindig ilyen, csak nekem alacsonyabb a tűréshatárom :)

netty: nagyon kitartó vagy! :) gratulálok, hogy sikerült

Addisz: sikerült találni albérletet?

fairytale: ZH-hoz gratula! Jó ez a kép, tényleg nagyon természetes.
én is gondolkozom, hogy jó lenne egy-két profibb fotó, szerintem mire ráveszem magam, addigra késő lesz :) reméljük, a dokinak nem lesz igaza, és min. 4 hetet még bent marad!

hopihe79
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is itt :)

Netty: Én Zsófit túlhordtam, úgy indították, Fruzsi viszont négy nappal haramabb jött magától, mint a villám :)

Mi megvagyunk, Fruzsi beteg, megint vírusos kötőhártyagyulladása van...

Viszont két napja magától szól, ha pisilnie, kakilnia kell. Nem bánnám, ha ez így is maradna :)

Nekem nagyon sokat fáj a hasam, mensi szerű görcseim vannak, főleg este és éjjel :?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszi az együttérzést.
Linacska a fiamnak egy hete volt gégegyulladása, de nem lázasodott be. Pénteken elvittem az orvoshoz, és hétfőn már kutya baja volt, az orra sem folyt. Mi sinecodot, cetirizint, magnéziumot kaptunk és kúpot, fulladásra, de azt csak vész esetén kellett volna beadni, erre nem volt szükség.
Jucus gratula a kutyusokhoz.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Jjucuss, én se kettest adnék, ez teljesen profi volt! :D Hajrá!

Netty, abszolút megértelek, én is gyűlölöm már a felújítást. Tegnap pl egész nap pakoltam, dobozból ki a szekrényre, majd más cuccokat vissza a dobozba, olyanokat, amik csak 1 vagy 2 hét múlva kerülnek a helyükre. Aztán végignéztem a dobozokon, és az ég világon semmi látszatja nem volt a munkámnak... :cry:

Túlhordás: én is ettől tartok. Pannát túlhordtam, Lillát még inkább. Gondolom nem törvényszerű, de jó esély van rá. Szóval minket tuti mindenki be fog előzni. :)

Addisz, szerintem nálunk valami "snassz" aji lesz csak, mert mi ennyire nem vagyunk jóban az óvónőkkel. Nem is vagyunk rosszban, de semmi haverkodás.

Linácska, örülök, hogy Levi jobban van!

Fairytale, szép kép! És nagyon csini vagy! :) Nekem is furcsa, hogy a dokid a magzat fekvéséből jósolja meg a szülés időpontját. Reméljük, hogy nincs igaza!! Zh-hoz gratula! :)

Panndi :( Orvosod mit mond a görcsökre?

Voltam ma védőnőnél, az ő mérlege szerint +9 kg-nál járok (ez azért picit több a valóságban :oops:). Berci még mindig medencevégű, teljesen egyértelmű abból, ahol a csuklást érzem, meg ahol a szívhangot hallgattuk. Tudom, hogy van még ideje befordulni, de elő lehet ezt valahogy segíteni? És ha esetleg nem fordulna be, ugye nem automatikusan császár...??

anabique
Budapest
 
 


Találtam ilyet :lol:
http://www.babaszoba.hu/articles/Fejrea ... 0904112722
Hátha másnak is aktuális...

anabique
Budapest
 
 


Ana: a +9 kiló tök jó! :) elolvastam a cikket, a csalogató csilingelés nálam megvan, általában van egy csomó apró a zsebemben. :) És a fura testhelyzet is, a négykézláb, fenék fel, fej állra le tök jó, kismamatornán szoktuk, otthon is szeretem, mert kényelmes, mikor már semmi más nem jó! :) nem tudom, hogy ezért-e, de Hanga kb. 1 hete már befordult, remélem, úgy is marad! :)

hopihe79
Budapest
 
 


Holnap vizsgázóknak nagyon drukkolok :)

Ana, dokihoz szerdán megyek, meglátjuk :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Még asszem én sem nyugodhatok meg, mert állítólag bármikor visszafordulhat a fejvégű fekvésből is.... :(
kivancsika
Budapest
 
 


Lina! Mivel vírusos eredet a legvalószínűbb, abszolút el tudom képzelni, hogy mostanra semmi baja. A Hemophilus influenzae-nak meg van egy rakás szerotíousa, amire az oltás nem hat, ezek gyakran okoznak fül-és arcüreggyulladást és mandulagyulladást, sőt akár állandóan kimutathatóak is lehetnek a torokváladékban, anélkül, hogy betegséget okoznának.

Ana: Én csak a térd könyök helyzetről hallottam, mint módszerről. Reméljük, hogy még befordul és ha nem 3. gyereknél szerintem nem feltétlenül császár.

Fairytale: szép vagy és csinos. gratulálok a ZH-hoz. Mit nem adnék most egy kettesért. :roll:

jjucuss
Eger
 
 


jjucuss,
holnap lesz egy szép kerek ötösöd :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


kivancsika: de nem fog! :) és gyors és könnyű szülésünk lesz! :lol:

hopihe79
Budapest
 
 


Jucus menni fog!!!! Én nagyon együtt tudok érezni. Nekem még csak ezután jön a vizsga.

Nade most dobozolok. Vettem ma pár babaruhát turiban. Majd dobok képet(jelenleg a mosógépben tartózkodnak), bár csak napozók. De szerintem ahhoz képest, hogy 300ft-os darabára volt, elég jók. :)
Próbálom összerakni a kelengyét, mert a védőnőmet nagyon érdekli, hogy mink van. :)

És visszatérve szerintem is elég furi, hogy ebből jósol a doki. Szerintem semmi se lesz a kövi két hétben, sőőt amilyen mákom van még túl is hordom majd.
Ti, hogy bírjátok ezt a meleget??? Engem már-már arra sarkal , hogy oxigénpalackot toljak magam mellett, olyan légszomjam van. Borzalom.

Kiváncsika: szerintem nyugodj meg, nem fordul már ekkorákat állítólag a baba. Nekem azt mondták, hogy mostmár max néha keresztbe lehet, de nagyon nincs már helye, hogy ne fejfekvésű legyen akkor amikor eljön az idő.
Ana: Császár:Én nemtudom, de ettől én is féltem, mert olyanokat olvastam a kismama magazinban, hogy akkor császár egyből. De szerintem ez orvos/kórház/kismama függő.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Netty
Egy ehhez nagyon hasonlót játszottam én is a minap, ott hamburgerrel és hot-doggal kellett kiszolgálni az emberkéket, persze egyre bonyolultabb verziókat kértek és egyre többen lettek. A végén már püföltem a billentyűzetet...:) Úgyhogy azt hiszem most nem kezdek bele ebbe :D

Fairytale
Gratulálok zh-hoz! Nagyon csinos vagy a képen :)

Panndi
Megint kötőhártya? Szegény Fruzsi..:(
Lehet, hogy már jóslófájásaid vannak?

Ana
Nagyon drukkolok, hogy megforduljon Berci! Szerintem harmadik gyerkőcnél nem automatikus a császár, bár ez erősen orvosfüggő. Pont nemrégiben olvastam a Kismama magazinban egy hosszú cikket a faros szülések alakulásáról Magyarországon. Pro és kontra véleményezték a dokik, érdekes volt. Ha gondolod, akkor megkeresem és elviszem Neked szombaton. Bár úgysem lesz rá szükség ;)

Pihe
Még mindig nem találtunk megfelelő lakást. Nagyon kikészít a téma, a hétvégén már elbőgtem magam, annyira bosszant a helyzet és annyira rémiszt ez a bizonytalanság :(
Május 31-én felmondom a mostanit, mert van egy 30 napos felmondási idő, amit ki kell bekkelni. És imádkozom, hogy ez idő alatt találjunk valamit. Persze addig sem ülök ölbe tett kézzel, minden nap többször nézem az összes létező hirdetős oldalt, hátha...

Linacska
Mi újság, hogy van Levi?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Panndi, Fruzsinak jobbulást!
Görcseid nem hangzanak túl jól :( Azért 2-3 hetet még jó volna egyben maradni...

Addisz, hol is kerestek lakást? Olyan nincs, hogy ne találjatok valamit...

Anabique, bármikor megfordulhat...következő uh-n már biztos fejre lesz állva :wink: Császártól mondjuk én is be lennék sza.va :oops:
20140901114303
 
 


Szerintem csak jóslófájások, én majd csak 3 hét múlva szülök :)

Megint kötőhártya, valaki bevitt a csanába kötőhártya-gyulladással egy gyereket, hát várható volt, hogy a lányok elkapják. Már csak abban bízom, hogy valami csoda folytán Zsófi megússza...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi, 3 hét!?! De közel van.. hihetetlen! :roll:
20140901114303
 
 


Egye fene, négy is lehet :)

Habár az sincs túl messze :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Addisz, Netty: eskü kipróbálom ezt a játékot. :)
Addisz: Hát ez nem egyszerű, ráadásul tényleg ilyen idős terhesen még a költözködés sem olyan egyszerű. De a bizonytalanság meg őrítő. Albérletet kerestek amúgy, vagy venni szeretnétek??

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Panndi
Ezek szerint a csana ebből a szempontból nem különbözik az ovitól... Ott is állandóan tele van a csoport betegekkel, úgyhogy igazából nem is csodálom, hogy mi is állandóan elkaptunk valamit hetente.
Drukkolok, hogy Zsófi megússza!
Úristen, 3-4 hét, annyira közel van már, nagyon izgi :) Ugye küldesz majd valakinek sms-t, ha akció van?!

Brunhild
Pedig hidd el, semmi olyat nem találtunk, ami megfelelne. Tény, hogy a suli és nagymamám miatt (én "gondozom") nagyon kis területben gondolkodom, de azért engem is meglepett, hogy ekkora pangás van. Persze vannak lakások, de az a tapasztalatom, hogy a legtöbbje lelakott, rossz állapotú, nem mennék oda gyerekkel. Ha véletlenül kerül fel hirdetés szép állapotú, megfelelő méretű albérletről, akkor mire telefonálok, már nem aktuális. Ez volt reggel is. Hétvégén találtam, ma 10-kor tudtam felhívni és állítólag előttem vették ki :(
Amúgy Belső-Óbudán keresünk, 1+2 félszobás, jó állapotú, nem földszinti lakást.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: jól kiszúrtam magammal, elaludni sem bírtam;csak reggel négy körül. Pörgött az agyam, terveztem, szerveztem, óránként pisilni mentem, apánk is forgolódott a zörgős szopi párnától, na meg nyögdécselés nélkül meg sem tudok fordulni, így a végére javasolta, h kimehetnék a nappaliba vergődni :-)


Fairy: tök jó ez a kép, csini vagy.

Panndi: rég voltál, már hiányoltalak. Lányok megint kitesznek magukért :-( sajnálom, h felszerelkeztek megint betegségből. Elkapott a para, h mindjárt szülsz. Aztán rájöttem, h utána én jövök szinte. Most már még jobban fosok :-)

Jucus: még mindig pozitívak a megérzéseim a holnappal kapcsolatban :-)

Ana: én lehet, h jobban félnék a faros szüléstől, mint a császártól. De hátha ezek a trükkök befordítják.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Fairytale
Albérletet keresünk, de már jó ideje. Azt gondoltam, hogy ilyenkor már az lesz a legnagyobb problémánk, hogy milyen színű legyen a kiságyba az ágynemű... Ehhez képest sehol nem tartunk. És ha meg is találjuk az ideálisat, akkor még valóban hátra van a takarítás, dobozolás, bútorvásárlás, költözés stb... Egyelőre rémisztőnek hangzik, de már inkább ott tartanánk!

Netty
Ma feküdj le időben :D És akkor inkább át sem küldöm a hot-dogos linkjét ;)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz, ez tényleg bosszantó :(

Panndi, a 4 hét is kevés :) nekem már a "saját" 2 hónapom is kevésnek tünik, 4 hét pedig már ijesztő :shock: :lol:
Amúgy tegnap kaptam egy zsák babaruhát (uniszex cuccokat kisfiútól), felét kimostam és azon elmélkedtem, hogy ezek biztos játékbaba-ruhák :shock: mert annyira picik... :roll: Mondjuk lehet, hogy 50-esek és nem 56-osak, de tény, hogy icipicik :lol:
20140901114303
 
 


Hello!

Holnap megint kapunk vért, a doktornő szerint az majd sokat segít Vilikének. Viszont még mindig rossz a tüdeje most elkezdjük a második adag antibiotikum kúrát remélem ezzel már meggyógyítják a csúnya fertőzéséből. Ma kapott egy vadiúj inkubátort és megpróbálták elvenni az oxigént és az infúziót. Már 37 ml-et eszik viszont annyira nagyot nőt a hétvégén (már 1890 gr), hogy vízhajtót adnak neki mert szerintük vizes lett :shock: . Most várjuk a RTG-n eredményt és bízunk a legjobbakban. Ha végre rendbe jönne a tüdeje akkor elkezdhetnék a szájon át való táplálást és akkor tényleg már csak egy szoba, hogy bemehessek hozzá!

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Klarissza, ha nem nő az a baj, ha meg nő, akkor az is baj? :( Szegény csöppség, vízhajtó? :cry: Remélem hamarosan rendben lesz a tüdeje!
20140901114303
 
 


fairytale, pihe: jó,jó nem fog már forogni :)
Valaki tervezi használni a dianatal gélt?
kivancsika
Budapest
 
 


Bármit használok, csak kevésbé fájjon. Eskü. De nekem pl még meg sem említette ezt senki.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Pihe, csilingelő aprók :lol: Lehet, ezt hiányolja Berci? :D

Addisz, szerintem én is olvastam azt a cikket, vagy legalábbis valami nagyon hasonlót. Az rémlik, hogy nagyon kórház- és orvosfüggő a hozzáállás, meg hogy egyre inkább bevett gyakorlat a külső megfordítás. Meg hogy sok esetben van valami fizikai oka annak, hogy nem fordul be a bébi (pl rövid köldökzsinór), és ilyenkor nem biztos, hogy szerencsés ilyesmivel próbálkozni. Azt hiszem, a 36. heti uh-n már néznek ilyesmit is (köldökzsinór hossza stb.), de talán addigra nem is lesz rá szükség, mert Berci jókisfiú módjára megfordul. Egyébként pont egy volt csoporttársamnak akarták kívülről megfordítani a babáját a 40. héten :!:, már megvolt az időpontja, és mire bement, befordult magától. :)

Lakás: hú, fel mered mondani a lakást úgy, hogy nincs másik a láthatáron? Ez nagyon rizikós, nem? Egyébként meg annyira sajnállak titeket emiatt. Mindenki glettel meg falat bont már, ami borzasztó, de ha az ember még itt sem tart, az még borzasztóbb. :(

Fairy, várjuk a képeket!! Én babaruhafüggő vagyok, és gyanítom, hogy ezzel nem vagyok egyedül... :)

Klarissza, továbbra is mennek a drukkok! Tényleg hihetetlen, hogy valami gond mindig van... :(

Tényleg, lassan el kéne gondolkodni az értesítési láncon. :D Ki kit értesít, ha szül. Már persze csak ha titeket is érdekel. Én biztos nem kérem meg a férjemet, hogy ide írjon... :lol:

anabique
Budapest
 
 


Nem tudom, hogy velem van a baj, én vagyok ma túl ingerlékeny, vagy a gyermekek vannak megzavarodva, de amióta hazahoztam őket, falra tudnék mászni tőlük :?
20140901114303
 
 


Anabique, a szülés-értesítésen már én is gondolkoztam :lol: Én megkérném a férjemet, csak nem biztos, hogy írna ide :roll:

Habár neki van okos telefonja , arról majd tudnék írni pár sort :roll:
20140901114303
 
 


Klarissza, drukkolunk továbbra is, Vilike ügyes lesz!

addisz: öö, nem tudom kinek szólok. Küld nekem valaki priviben egy mobilszámot, akinek megírhatom majd a nagy hírt? :) :D

Netty: bizony, lassan már senkinek sincs sok hátra :roll: Kíváncsi vagyok, a doki mit mond szerdán, már nagyon várom :)

Ja, csana is mindig tele van beteg gyerekekkel, de nagyon nagyon remélem, hogy Zsófi tényleg nem kapja el!

Brunhild: leendő keresztlányunk 3 hetes volt tegnap és lógnak rajta az 56-os ruhák, olyan kis picike, és olyan hihetetlen, hogy megint lesz egy ilyen picike gyerekünk :) Gondolom Neked Etele méreteihez képest még furább lehet :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


anabique,
nyugi, simán megfordulhat még. Szerintem már írtam, a barátnőm ki volt írva 38 hetes terhesen másnapra császárra, mert faros a baba, aztán a műtét reggelén szólt, hogy nézzék meg, mert éjszaka nagyon mozgott a babája. Befordult, úgyhogy műtét elnapolva, irány haza. 40. hétre született simán. Ha akkor nem fordul be a lánya, akkor soha nem ismerjük meg egymást, mert végül együtt szültünk.
Nekem Levi 31. héten a dokinál UH közben csusszant át farosba, mondta is, hogy beszéljek vele, hogy vissza az egész, mert ekkora gyereket farosan nem szülünk, és pár nap múlva már újra fejvégű volt. A szülésfelkészítőn azt mondták, hogy első gyereknél tuti császár, ha volt előtte hüvelyi szülés, akkor mérlegelik a spontán vs. császárt.

addisz,
köszi, ma már semmi baja nem volt Levinek. Egyet sem köhintett. Azért vettünk inhalálót, mindjárt kipróbáltatom apával.
Az a belső-Óbuda hol van? Mert a barátnőm sok óbudai társasháznak a kezelője, szóljak neki, hogy nézzen utána albérletnek?

Klarissza,
mi lett a röntgen eredménye?

Gil,
nálatok mi a helyzet, voltatok ma Pesten?

Értesítésügyileg nálunk apa biztosan írna ide, anno Lilinél még külön regisztrálta is magát, és komplett szüléstörténetet tett fel képekkel illusztrálva :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: