Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Este ugye fürcsi után megette a tápit és fél 4-kor ébredt,akkor is megette.Jó lenne,ha nem szokna vissza az éjszakai keléshez,így ma megpróbáljuk hátha többet is megeszik este.
Már megvolt a délelőtti kaja is negyed 9-kor,ebédet 12-fél13-ra tervezem.Ezzzel a reggeli kajával csak az a baj,hogy így vége a sokáig alvásnak,de Roliért mindent,ő meg tud még aludni bőven nap közben is.

Suzy!
Én se voltam a szobában az eséskor :?

Honey!
Üdvözöllek köztünk!

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Sziasztok!
Ajjaj! Potyognak a babák :shock: ezek szerint nagyon résen kell lenni, vagy a legalsó szinter pakolni ahonnan már csak felfele vezet az út. kemény dolognak tűnik ez a napirend...már kb.2,5 hete mondta a védőnőm hogy kell, de nálunk minden van csak az nincs. Bár engem most nem zavar. Most már 10-kor van lefekvés és olyan fél 5-kor ébred. De most ez az idő nagyon megviselte, most is inkább hagyom aludni, nem áll jól neki a táskás szem és ezekben a melegekben nappal sem ment, így az éjszakát sem fordította meg. Az arca szépen javul egyik napról a másikra.
Honey! Üdv köztünk!!Mesélj egy kicsit magadról/magatokról :) Hogy viseled ezeket a melegeket, frontokat pocakkal?

KépKép
yokka03
 
 


Honey!
Üdv közöttünk! Gyere,mesélj! :D
Segitünk!

Csajok!
Olyan pipa vagyok............de olyan....
Tegnap volt Apa névnapja....ajándék nem volt...viszont Ő magának és Nekem vett Skorpions kpncertjegyeket, amire tegnap kénytelen kelletlen elmentünk...elmentem....
18 óra előzenekar...utána Skorpions....
Ezért ugye Anyós vigyázott Dalmára....
Nem hagyom,hogy megfürdesse,mert...izé....meséltem már miéyen...na deeeeeeeeeeee a tegnapi dolgai....
Kikészitettem mindent...: esti pép: 5 kanál kimérve, viz kimérve, :arrow: papirra felirva mit kell vele csinálni....nem kell mondanom,mi sem egyszerűbb ennél.... :idea:
Kikészitettem a pizsamát, kiszoknit, hálózsákot, ha kell.....persze ezt is kiirtam, ha meleg van, ne adja rá....
Plusz: kiirtam, hogy lefekvés és evés előtt pelenkázza át :arrow: pelenkázás menetét szintén leirtam....!!!

Erre jövünk haza, és panaszolja, hogy Dalma a vacsiból 20 got evett :!: :!: :!:
Nézem....hát a kikészitett pép felét csinálta meg a kimért vizzel....állaga folyós....!!!!
Mondom, miért nem tette bele az egészet.....hát direkt kiirtam, hogy mind kell bele...a válasz: " azért mert úgy itéltem meg, hogy elég sűrű!" :arrow: na itt a pumpa felment, hiszen mondtam neki, hogy az állaga darakása szerű legyen......!!!
Miután ez a kérdezz- felelek lement, Norbi hazavitta....

Aztán jött a következő...........bemegyek a gyerkőchöz.....megnézem....ránézek a pelenkázóra.... :shock: :arrow: Dalmán ugyanaz a ruha amiben otthagytam....kitakarom, megnézem a pelust :shock: , ugyanaz a pelenka amit Én adtam rá a koncerte indulás előtt....természetesen a pelenkázón minden kikészitett cucc érintetlenül.....!!!!Na itt elszakadt a cérna..... :roll: :x
Hazajött Norbi, mondom neki, hogy szerinte csak Engem akar idegesiteni az Anyucija vagy tényleg ennyire elmentek neki otthonról, mert ha igy van akármelyik, nem hagyom többet rá a gyereket....mutatom a kiirásokat, amiket amolyan ovodás szinten csináltam meg, némelyik rajzzal :!: ....és nem értem mit nem lehet ezen nem érteni...vagy esetleg nem tud olvasni.........!!!!
Kész voltam.....!

Most hivott egyébként, hogy hogy aludt Dalma.....szerintem tudta Ő, hogy mi a hézag...erre elmondtam neki, hogy nem értem...a dolgot, mert kiirtam mindent, de semmi nem volt megcsinálva Dalmával....pizsama, pelenka.....kaja.....err mondja, hogy a pelenkát megnézte, de nem volt tele....mondom,hogy az érdekes, ha 5 órától fél kilencig nem pisilt.....vááááááááááá....nem igazzzzz!!
Ja és persze fél kettőkor kelt a Kisasszony, mert éhes volt!!!
Evett 230 g pépet és aludt tovább! Persze előtte még tisztába tettem...szal indult az esti tortúra előről....!
De most komolyan Én vagyok ennyire érzékeny......és kockafejű..................????? :!: :evil: :oops:

Rólunk:
Dalmus szépen mászik négykézláb, ma reggel bekapcsolta a rádiót....ott állt előtte és a kis kezével turkálta a gombot...olyan édes volt!
A ma reggeli kaja jobb volt, megette a tápit és a gyümit,kölesgolyóval.......majd meglátjuk mit hoz a dél....és a nap hátralévő része!

Na nyüsszög a Kisasszony!

Jövök még! Pusza!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 

 
 

Nagyon aranyosak vagytok!
Azt vettem észre, h nem az éhség ébreszti a Fiatalúrat. Ha pl. 2körül meg is kínálom cicivel, akkor is iszik 1kortyot és már alszik is tovább... Így nem is adok neki csak 4körül először, de ettől függetlenül Ő ébred.
Meg arra is felfigyeltem, h a jóllakottág és a nagy alvás nem függ össze.

Gabi
Igazából rá bízom, h meddig szeretne szopizni. (Persze ésszerű határok között, vagy amíg tart a tejcsim.) Önként már lemondott a déli szopiról. Mindig megkínálom, de kb. 1hete nem kéri.
Örülök, h jól ment a kajcsi tegnap!

Orsi
Nem te vagy kocka!!!!!!!!!!!!!!! ÉN ezen úgy kiakadtam, h ha megadod "kedves" anyósod számát nagyon szívesen elbeszélgetek vele nem éppen társalgós hangnemben, h mit képzel magáról!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma kapott Barni kiflicsücsköt. Jó kis friss puhit, kicsit rágta, de mivel nagykajcsi után volt, így nemsokat kért. :)

Suzy
Szegényem! Biztos nagyon megijedtél! Barni is forgott már le. De csak annyi volt, h belülre raktam a heverőre és elfordultam valamiért, hallom, h kopp... Én úgy megijedtem és olyan hirtelen felkaptam, h attól ijedt meg szegényem.
Utána fel hívtam a gyerekdkit és mondtam, h 20cm magas volt a heverő. Erre Ő: "Akkor nem lehet semmi baj. De azért figyelgessem, ha hányni fog akkor kell ügyeletre menni.
Persze a gyerek észre se vette, de nekem még mindig görcsbe a gyomrom, ha rágondolok. Azóta mindig a szőnyegre teszem.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Voltunk doktor néninél! Megkapta az oltását! Remélem nem lázasodik be! :roll: Szegénykém nagyon sírt! Jobban, mint múltkor! Ahogy letettem az ágyra ott, egyből elkezdett sírni, mintha emlékzett volna rá, hogy múltkor mi történt vele itt! :shock: Kint a vároban semmi baja nem volt! Pasizott! :lol: Volt ott egy kisfiú, aki 1 nappal volt idősebb nála, Erik. Hát folyamatosan dumált neki, meg mosolygott. Be nem állt a szája, akisfiú meg csak csöndben figyelte! Emma nem engedte szóhoz jutni! :lol: :lol: :lol: 5400g és 60 cm! :shock: (2800g-mal született és 50cm-rel) Növekszik szépen! :lol: :lol:
Doki néninek nem tetszik a lába, mondta, hogy amikor 4 hónaposan megyünk vissza az ortopédiára mutassam meg ott a lábát, meg hogy ne aludjon hason, mert attól is jobban kifelé áll! De mit tehetnék, ha nem tud háton aludni! Ma reggel is úgy tudtam felkelteni, hogy a hátára tettem, 2 percen belül már nyitva is volt a szeme! Ezért eldöntöttük, hogy elvisszük Dévényeshez, bár elég drága, de szeretném, ha kimaszíroznák a lábát! :roll: :roll:

Gabi
Örülök, hogy a védőnő jó tanácsot tudott adni és megoldódott a gond tápsezr ügyileg!

Orsi
hát nagyon durva, mait az anyósod csinált! :shock: :shock: :shock: Ha az én anyósom csinálná ezt, biztos nem bíznám többet rá a gyereket!!! És mit mondott Norbi erre? :roll:

Yokka
Majd kialakul magától a napirend! Szerintem az a fontos, hogy a fürdés ugyanakkor legyen. Szerintem ez bőven elég napirendnek! Aztán onnantól kezdve alakítja a baba magának!
Teljesen még nem múlt el a hasfájás, de elég ritkán van már! Kitartást hozzá!

Suzy
Sajnálom a potyogást! (Ez az apa, ez az apa :P ) Hát megértem,hogy megijedtél! Én is úgy félek ettől! Nem is merem már egyedül hagyni Emmát, pedig ő még kicsi! De jobb a bizotnság! :lol: :lol: Tök jó a babakocsi! :wink:

Honey
Üdv köztünk! Gyere mesélj nekünk magatokról! :lol:

Andi
Istenem milyen nagy már Dóri! De jó is lesz a szülinapozás! Várjuk a fényképeket nagyon! :wink:

Szandri
Szuper, hogy van otthon-jelölt! :lol:
Hát Emma kezd egyre többet elleni, nézegeti a zenélőforgót, meg játszószőnyegezik, de így is sokat kell, hogy kézben legyen, és most már szabályosan hisztizik, ha le merem tenni, sőt két napja, konkrétan dühből tud üvölteni. :shock: Elég vicces! :lol: Azért örülnék, ha többet ellene egyedül, de haladunk szépen lassan afelé! Veletek mi a helyzet ezen a téren?
Hát igen ezeke nagymamák, dédik sokkal hamarabb adnának nekik mindenféle kaját! :shock:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Vivi!
Édes vagy, köszi!
De gondolhatod,hogy számonkértem a telefonba és nem túl szépen, erre hivta is a kisfiát....!!!Hogy mi bajom!
Persze Apa munkába van, nem tud beszélni....és letette neki a telefont!
Nem érdekel!!!
Anyáméknak el sem merem mondani!!!Mert...hajajj!

Juhhu, de ügyi Barni! Na Én is erőt vettem ám a félelmeimen és megkináltam egy fél banánnal....odanyújtom neki és tudod olyan kis édes gyanakvóan passog, hogy mit akarok, ezt Ő eddig meg sem kaparinthatta most meg Én odaadom csak úgy....hmmm....na de....elvette és egyből bekapta....de nem majszolva hanem nagyratát és hammmmmmmmmmnyammmmmmm, na akkor szépen kihámoztam a kezéből és indult a menet ismét, de ekkor már szépen odavette a szájához és elkezdte majszolni, amikor rájött, hogy darabos van a szájában úgy prüszkölt mint a kismacsek... deee a háromnegyede lecsúszott!!!! :lol: :lol: :lol: :wink:

Evita!
N. azt mondta, hogy máskor nyomatékosabb legyek....! Pffffffffff....ki voltam vele segitve!!!! :? :x
Na mindegy is....!

Jaj, persze menjetek csak mutassátok meg azt a lábikót!!!! Minél előbb annál jobb! Biztos csak vmi kis probléma, esetleg elfeküdte a pocakban....! Vagy nem tom! A lényeg, hogy nyugalom....ezt mondom Én aki úgy várom a pénteket, mint a kivégzésem napját........!!! Már lenne szombat ... :) :? :shock:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Orsi!
Áááá hallod............anyósod botrányos!!!! :twisted: :twisted: :twisted: Én sem értem/értettem,ha az ember szépen elmond mindent,miért nem lehet megcsinálni???!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Juj tényleg nektek pénteken UH!Nagyon szorítok Dalmus kicsiszívéért!!!!

Vivi!
Kiflicsücsök :arrow: édes ahogy majszolgatják :lol:
De,ha Barni nem eszik éjjel akkor miért ébred vajon?

Evita!
Húúú Emóca szépen gyarapszik és nő! :shock:

Megvettük az etetőszéket,volt nagy sikere!!!! :lol: Teszek képet!

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Gabi!
Otthon ugyanilyen etetőszékünk vaaaan, Sopronban otthon, naggyon édi!
És ez átalakithatő kis székké és asztallá, Dalma imádta szimplán a széket is amikor kivettem....
Itt pesten másmilyen van, ez azért jó, mert dönthető, guritható stb....de a soproni sokkal jobb!!!! :wink:
Nagyon Édi Roli!!!!Már nagyfiúúúúúúúúúúúú, hát persze, hogy jár neki a nagyszék is!!!! :P :wink:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Gabi!
Áhhhh.....! No comment!
Azon gondolkoztam, hogy mi a fene van a levegőben, hogy- :!: tisztelet a kivételnek :!: - mindenkinél van valami bibi...kisebb-nagyobb!
Sajnálom! :roll:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Képzeljétek nálunk manók jártak éjszaka. Kimentem 2-kor a konyhába kis cseppekért pocakfájásra szopi előtt....gyerek háton az ágyon idegesen tornázott...mire beértem valaki dobatott vele egy hasast :shock: Azt tudtam hogy oldalra már simán fordul meg hogy már gördítette magát 1-2 szer hasra oldalról...de így egyben.
Várom a bűvös 3 hót hátha.
Tegnap voltam gyógyszertárba és mondták hogy jobb lenne a kamillateát elfelejteni mert hosszabb használat során folyamatos hasmenést okoz, na én meg néztem is hogy a gyerek folyton éhes, de a súlya sem ugrik....velem meg itatatná a védőnő 3 hóig :shock:

KépKép
yokka03
 
 


Tettem föl tejkiütéses képet, meg egy mait hogy hogyan alakulgat....tök szarul érzem magam miatt (mások előtt is) pedig ilyen másnál is előfordul.
A koszmó meddig alakulhat ki? Héthez van kötve?

KépKép
yokka03
 
 


Yokka
Ne érezd rosszl magad miatta! Eszel tejterméket? Szerintem mpróbáld meg, hogy nem eszel! Attól is lehet! Na meg a hasfájás is csökkenhet tőle, ha nem eszel! A koszmó szerintem nincs héthez kötve! :roll:
Hát akkor inkább ne itasd kamilla teával! nem kell mindig védőnőre hallgatni! Milyen ügyes a kis Viktorka, h megfordult! :lol:

Gabi
Szuper az etetőszék! Tesóméknak is ilyen van! Én még filózok, hogy ilyen legyen vagy a műanyag,amit csak etetőszéknek lehet használni! Azok jobban tetszenek, ez viszont praktikusabb! :roll: :roll:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Yokka!
Ugyaaan...ne érezd Magadat hülén :wink: ....hidd el ez mindenkinél előfordult!Ilyen-olyan dologgal kapcsolatban....semmi probléma nincs ezzel!
Ügyi Viktor!!!!! :lol: Perdülfordul....huhha! :wink:

Evita!
Ez a Kiscsaj.........néztem facebookon az új képeket! Meg kell zabbantani!!! Imádoom...kis csalafintafruska!!!! :P

Rólunk:
Éjszakánk jól telt, kivéve,hogy elalvás után 20 perccel úgy üvöltött, mint a kisszamár, jól megijesztett, bementem, ki kellett venni a kiságyból úgy zokogott, de kb. 2 perc múlva újra a ludt, semmi baj nem volt..sztem rosszat álmodott....!
Aztán aludt reggel fél nyolcig ééssss végre reggelire nem volt gyömködés a kajával, bezabbantotta mindet....!Remélem a nap hátralevő részében hasonló jó étvágya lesz neki! :D
Már az egész lakást bebarangolja...és tegnap megvolt az első kisebb baleset, bekoppant a feje az asztal lábába....jól meglepődött,hogy ilyen is lehet.....!!!Olyan édesen négykézlábazik....ma levideózom....és mindenáron a cipők izgatják, a papucsomat sziröli amikor járkálok a lakásban és amikor megállok lehet látni, ahogy azon gondolkozik, hogy "most elkapooom!!!!" :lol: :lol:

Tegnap csináltam egy laza epertortát, volt itthon sok eper....egész jó lett! :wink:
Már kitakaritottam.....egy mosás lement...Dalma most alszik....szar az idő, de végre hűvösebb van, hajnalban nagy égszakadás volt..és most is volt egy 15 perces zuhéj....nem tudom merjek-e a szokásos sétára elindulni....olyan kiszámithatatlan.... :?

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Szamóca egyelőre nem lázasodott be! Remélem már ma sem fog! Csak jó sokat aludt tegnap az oltás után! Meg éjszaka 1kor felketl, amit már nem szokott! Remélem ennyivel megússzuk!
Nagyon csúnya idő van! Nap sehol, tök sötét, és esik az eső!!! :cry: :cry:

Dalmus
Várom a videót!! Kis Drága Dalmus! Hogy várom már én is, hogy Emma négykézláb mászkáljon.
Milyen édes lehet, ahogy papucsokra vadászik! Szegénykém, hogy meglepődhetett, hogy beverte az okos buksiját!
Jaj, fincsi eper! Hogy szeretem, de nem ehetek, mert fáj Emma pocakja tőle! Pedig a kedvenc gyümim! :cry: :cry: :cry:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Evita!
Huuu, a szoptatásnak is megvannak a maga hátrányai, na de sebajjjjj, majd jövőre...ehetsz!
Emmuska az első!!!!
Jaj, meglátod, olyan hamar itt lesz az az idő is...Én meg parázok, hogy eltűni a kisbújós Cucukám...mert megnől!!! Olyan jó ez a korszak....! :oops: :P

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Képzeljétek most 5x átfordult Emma hátáról a hasára! :lol: :lol: Felvettem videóra gyorsan, bár most mobillal csak, így elég rossz a felvétel, de felteszem G-re!

Orsi
Bizony az rossz, hogy gyorsan felnőnek! :cry:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Mamanap van ma,holnap jövök bővebben!

Csak 1-2 szó :oops:

Evita!
Emóca csuda ügyes!

Orsi!
Na a széketek mintája is olyan,mint a miénk meg olyan majmos FPrice csörink is van :wink: Mikor talizunk már végre????

Yokka!
Hú Viktor jó korán kezdi a forgolódást! :shock: Nagyon ügyi!

Mi jól vagyunk,úgy néz ki beállt az új napirendünk csak egy picike gondom van még...............a jó kis reggel 6-os első kelés most fél 5-re előre jött. :roll: Na de ennyi baj legyen,végülis előbb is fektetjük le.
Roli még mindig nem indult el négy-kéz-láb.Néha szökken egyet,ahogy Orsi is írta Dalmusnál.De amúgy teper nagyon,mindenhova jön utánam. :lol:
És amikor az apja mondjuk 2 napot itthon van,utána való nap keresi,hogy hol van.Imádom!Kulcs csörgésre meg megy/néz az ajtó felé. :lol:
Tv-ben reklám alatt nem lát,nem hall és megsértődik,ha elé állok :roll: :D

Mindenkinek szép napot!Pusz

Menion visszjöhetne már,mert nincs mit olvasni reggel! :lol: :P

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Gabi!
Aham, meg a zongoránk is ugyanaz.....nahhát! :lol: :lol:
Csak a gyerekeket ne keverjük ám össze...hihihihi! Bár.....max meglepődünk otthon, ha kibontjuk a pelust..... :shock: :lol:
Na, viccet félretéve.....Nekem elég pörgős hétvégém lesz, igy sztem a legkorábban jovő hét szerdán érünk rá. Hétfő ugye pünkösd....kedden délután körmöshöz megyek..igy szerda....!
A jövő héten át szereném lövetni Dalmus fülét.....de még nem tudok időpontot, de az sztem úgyis délelőtt lesz....!
Szerintem beszéljünk erről kedden még,jó?!

Evita!
Grat Emmusnak az átforduláshoz!!!!Ügyiügyi!!!

Jaja, Menion regényei Nekem is hiányoznak, olyan jó olvasni.........remélem jól vannak és minden rendben!!!
Meniooon gyere márrrrrrrr! :lol: :lol: :lol:

Suzy!
Háááát behalok a fiacskád terpeszkedős nagyfiús hintás képén....!!!! :oops: :P
Mindig rácsodálkozok mennyire megváltozott az arca ettől a rövid sérótól, bár megjegyzem Nekem hosszú hajjal is bejött a Kispasi!!!! :oops: :lol: 8)
De azt hiszem a praktikusság jegyében jól tette Apa,hogy megszabaditotta Tőle, mert ebben a hülye melegben nagyon izzadna tőle szegénykém!!! :shock: :)

Dalmus alszik, jó ékszakánk volt......és reggel ismét megzabbantotta a rendes adagját....várom az ebédi produkciót...!
Ma megyünk kicsit vásárolgatni...és hajat kellene mosnom..és és és...kiteregetnem...na megyek is!
Pusziiiiiiiiiii!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Orsi, Gabi
Én is, én is menni akarok a talira! :lol: Lehet? :roll:

Gabi
Nálunk is általában fél5-5 körül kel a kisasszony, de utána még alszik 9-10ig. Nálatok Roli visszaalszik? Meddig?
Emmát is most kezdi lekötni a tv! :roll: Vasárnap kézi meccset néztünk, és amikor eléálltam szabályos hisztizett, hogy mit csiálok, kiléptem előle és már nem volt semmi baj! :lol: Anyja lánya, ő is kézilabdás lesz! :lol: :lol: Na jó, tudom csak azért volt ennyore érdekes, mert gyorsan változott a kép! :wink: Milyen kis édes, hogy keresi az apját, meg reagál a kulcs csörgésr! :lol:

Orsi
Örülök, hogy jó volt az éjszakátok! Szamóca most valamiért kelt fél3kor! Ez van! Túl éltem! :lol:
Jó vásárlást, hajmosást, teregetést! :wink: :wink:

Menion
Siess haza,mert hiányzol!!!! :wink:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Evita!
Hát perszeeee,legalább többségben lesznak a Csajszik!!!!
:wink: Roli örömére!!!! :wink:

Tévé:
Detto...reklámok a sztárok.....főleg a Spar Dzsungelmánia....illetve a nemtudom melyik bank....rajzolt jabadabadubus emberkéje...tudjátok..na,ha az megy akkor megáll az élet...csend-figyelem-ne zavarj pozició....!!!!! :wink:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de most (is) csak magunkról írnék... :oops: :oops: :oops:
Csajok, én teljesen kész vagyok.
Most jövünk a fejlődésneurológiáról. Azért mentünk, mert eltérő méretűek a pupillái. Valszleg genetikai oka van, mert időközben kiderült h apukámé is ilyen (eddig én sem tudtam :oops: ), de gondoltuk, végigjárjuk (szemészet, UH...).
Na, aztán ma olyansmik derültek ki, amit nem gondoltam volna. Ugye írtam, h keveset alszik meg evés közben is sokat kapálódzik. Na, a dokinő nem kertelt, szerinte ezek a hiperaktivitás jelei lehetnek, ill azok valószínűleg. Ja, és koponya-törzs hipotóniája van, úgyhogy gyógytornára is kell járnunk. Ezért is ijedtem meg, amikor yokka írta h Viktorka pörög (amihez gratula és pusszantom), mert az én lányom még csak a közelében sem járt ennek
Nem tudom, mit gondoljak... asszem kell egy kis idő h feldolgozzam. Bocsi h így rátok zúdítottam, de vkinek le kellett írnom...

szép napot!

KépKép
manama
 
 


sziasztok!

Gabi, Orsi!
Bizony nekünk is olyan székünk van :D Dóri is szereti nagyon!

Hát igen a reklámok nálunk is bejönnek, Dórinak is az egyik kedvence amit Orsi írt, azt hiszem K&H bankos, Dóri nevet rajta, írtó aranyos!

Jaj, nálunk ha Apa hazaér, Dóri meglátja az ajtóban és ezerrel robog hozzá széles vigyorral :D Reggel ha meg fenn van amikor elmegy, akkor hisztizik és olyan nehéz megnyugtatni, hogy "apa csak dolgozni megy", ezért is imádjuk a hétvégét :D

Ma vagyunk 11 hónaposak, már csak 1 hónap és ünnepelhetjük az első szülinapot!!!! :D

Evita!
Emma szuper ügyes, rájött milyen jó is forgolódni :D

Azt hiszem elhalasztjuk a védőbe látogatást, nagyon fúj a szél és olyan hülye idő van, majd jövőhéten megejtjük!

Ja és Orsi, én is kiakarom lyukasztatni Dóri fülét, csak kicsit tartok tőle, hogy piszkálni fogja. Már egy kicsit bánom, hogy nem csináltattam meg korábban, már el is felejtettük volna! Benned nincs ilyen félsz? vagy hogy nehezebben fog gyógyulni?

puszi mindenkinek, én már csak jövő héten jövök, mert hosszú hétvégézünk!

Vigyázzatok magatokra!

andicsiga
 
 


Manama!
Most olvasom csak! Sajnálom, bár nem tudom pontosan mit jelent a koponyatörzs hipotónia. Viszont elég hamar kiderült, így biztos lehet segíteni rajta!
Egyébként magában az hogy még nem forog, egyáltalán nem baj. Általában 3-4 hónapos kor között szoktak először megfordulni egyik irányba és 5-6 hónaposan a másik irányba.
Yokka Viktorkája nagyon ügyes, hogy ilyen hamar megfordult, de emiatt neked nem kell megijedned, ebben nem vagy lemaradva!

Kitartást és szorítok hogy szépen gyógyuljatok! +++++++++
puszi

andicsiga
 
 


Andi!
Köszi...
Ja és ég a fejem, mert biza én sem tudtam h mit jelent, mégis így írtam le. Csökkent izomtónust jelent. Igen, tudom, h behozható és a gyógytornász szerint sincs ok az aggodalomra, a hipeaktivitás jobban aggaszt!
De próbálok pozitív lenni!

KépKép
manama
 
 


Manama
Szerintem ne agyalj a hiperaktivitáson, mert ennyi idősen nem lehet még ráhúzni a gyerekre! Könyörgöm 2 hónapos! Mérges vagyok a doktornőre, hogy ilyennel riogat Téged! Az, hogy keveset alszik, szimplán lehet rossz alvó, na meg jár a keze evés közben, na bummm, szerintem sok gyerek mocorog, miközben szopizik! Ebből a két dologból megállapítani, hogy hiperaktív szerintem túlzás!! Körülbelül iskolás korban lehet ezt diagnosztizálni! 2 hónaposan.... :twisted: :twisted: :twisted:
A csökkent izomtónuson meg segít a gyógytornász! De azt látom, hogy Te is írtad, az nem "annyira" zavar! A forgás meg ahogy írta Andi 3-4 hónaposan! Látod Ádó is most fordult meg nemrég, és neki sincs semmi baja az ég világon, valaki csak 5-6 hónaposan fordulmeg, szóval ez se zavarjon téged!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Manama! Hogy vehető le ilyen hamar hogy csökkent izomtónusa van??Az hogy átfordult Viktorka szerintem tök véletlen....eddig 2x és tudatos próbálkozása nincs. Tegnap kirepült a cumi a szájából és háton tolta fel magát érte...Jópofa volt. Hason simán forgatja a fejét, tartja 45 fokban.De én nem tudom mi az ami normális.Azt hittem a szopi közti kapálódzás pocakfájás miatt van.

Hááát én ma már 2x öltöztetem át a gyereket 3 tele pelenka...pfff.Én nem értem mi van vele. Máskor erölködik fél napot, most meg...és mivel úgy éreztem alig eszik mértem egyet ééés 160gramm :shock: és 2 órára rá megint evett....
Semmit nem kap tejen kívül.Az infacolt 2 napja kezdtük kipróbálni és azóta kopp-kopp nem fáj úgy a hasa és tud aludni 3-4 órát. Remélem ez normális

KépKép
yokka03
 
 


A hiperaktivitás meg szerintem is egy nagy ostobaság...ilyenkor megállapítani ..miből..pff

KépKép
yokka03
 
 


Manama
csökkent izomtónussal született nagy valószínűséggel :!:
most ezt nem értem :oops: miért lenne hiperaktív :?: mert kaja közben kavillál :?: Ádó állandóan azt csinálta, amíg fájt a pocija :!: :roll:
sztem semmi baj nincs vele azért, mert még nem fordul, de hát hogy is várhatná el valaki is egy ilyen pici babótól, nézd meg Ádót :!: :roll: :wink:
jól rád ijesztettek, az egyszer biztos :!: :shock: nyugi van drága :!:

Andi
boldog 11 hónaposságot :!: :wink: mindjárt itt az első életév :roll: :lol: micsoda boldogság :wink:

Orsi
köszi az Ádó dicsit :!: :wink:
Anyósod hány éves :?: Ő mennyire tudja a megromlott helyzetet apával :?: azt nem értem, ha esetleg arról lenne szó, hogy nem akarja elvállalni Dalmus, akkor miért nem lehet megmondani :?:
akkor Dalma hamarosan menni is fog sztem, nagyon ügyes Anyukájával együtt :lol:

Gabi
a lényeg, hogy alszik éjszaka, megeszi az adagját, lehet, hogy vissza fog állni a régi 6 órás első ébredés idővel :!: :wink:
legyen szép mama napotok :!: :wink:

Orsi-Gabi
Hány óránként esznek a babáitok :?:

Evita
nagyon ügyes Emma baba, nem semmi, hogy ennyire ügyesen forgolódik :lol: nem lett lázas Emma a szuritól :?:

Vivi
akkor sztem hamarosan nem fog felkelni, csak még egy "megszokás" ez nála...lehet, hogy csak szomjas :?: vagy csak felébred és alszik is vissza :?:

Yokka
nem semmi ügyes kis Viktorkád van :shock: :wink:
örülök, ha múlnak a pöttyök :!: :wink: a rendszer majd szépen kialakul, nem vagy elkésve vele, hova siet ez a védő nő :shock:

Folyt.köv.

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Suzy
Nem lett lázas! Még csak hőemelkedése sem lett! Nagyon stramm csajszi! :lol: :lol: Az oltás napját kb végig aludta! Éjszaka felkelt 1kor is, meg most éjszaka is felkelt fél3kor, de ez lehet a hülye frontoktól is! :roll: bizony ügyes csajszi! nagyon büszke vagyok rá! :oops: :oops:

Felhívtam a Dévénys csajszit! Július 6ra kaptunk időpontot! :roll: :roll: Jól be van táblázva!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon pocsék ez a nap. Barni egy az egyben kihányta a ebédjét mert közvetlenül kaja után úgy döntött, h Ő márpedig azonnal mászni fog. 2szökellés összejött, utána pedig az összes kaja vissza.
Én úgy megijedtem! :(

Manama
Szerintem sem állapítható meg fél perc alatt egy 2hónaposról, h hiperaktív!!!!!!!!!!!
Barni állandóan mocorog még szopi közbe is, van, h a kezébe veszi a lábfejét és nyújtásokat csinál közbe, van minimum gyürkészi a takarót, saját fülét (mert ugye még nem áll el neki eléggé....), vagy bármit a mi a közelébe kerül. Akkor az enyim gyerek is hiperaktív... Szerintem amit mondtak az úgy hülyeség ahogy van! Ne foglalkozz vele!
Másik mozgás: egy kéthónaposnál az is teljesen rendben van, ha nem csinál semmit csak figyel. Maximum, ha hasra teszed átfordítja a fejét jobbról-balra, és kicsit emel a fején. Yokka Viktorkája nagyon ügyi baba, h fordult, de ez NEM elvárható! Ne aggódj!

Yokka
Infacol lazíthat a kakin. Barninak is könnyebben ment amikor kapta.
A sok evés lehet fejlődési ugrás is. Arra irányul, h megnövelje a tejcsid mennyiségét. 1-2nap és elmúlik.

Orsi
Barni is csinál ilyen szökelléseket. De a vége az, h kiterül mint a gyalog béka, mert a lábával már ügyi a kezével még nem.
Nagyon édes lehet Dalmus! És annyira örülök, h megy a darabos falatozás a banánnal!

Gabi
Örülök, h rendeződtök. Azt olvastam, h az is lehet, h a sterilizálástól elöregszik a cumirésze és annak az ize nem jön be a babának és amiatt nem kéri.
Esti ébresztő: elképzelni nem tudom, h miért csinálja. Illetve egy tippem van: "Anyahiány..." Egyszer megpróbáltam, h a polomat betettem mellé, akkor csak 4kor kelt, de mikor másnap próbáltam, akkor már lebuktam... :( Túl rafkósak a gyerekek.... :(
De a pékségbe megnyugtattak, h 2 éves korára kinövi...

Andi-Gabi
Barni is elindul kúszva az Apja elé, amikor hallja a kulcs zörgést! :D :) Olyan édesek ilyenkor. :)

Elküldöm, mert az előbb is elszállt az irományom....

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Rólunk:
itthon nagy munkába fogtuk apával, füvesítünk megint, jól elfáradtam és jól kicsesztem magammal, mert lapátoltam a homokot, vittem a nehéz vödröt (apa jól leszidott) és estére annyira, de annyira fájt az alhasam, azt hittem leszakadok, még a vágásom is lüktetett :cry: fájdalomcsillapítóval aludtam, fáj kezem-lábam, na de majd kiheverem :wink:
Ádó forog-pörög, most már tényleg nem lehet sehol otthagyni egyedül (mondjuk Én régóta nem hagyom ott csak apa)...rengeteget alszik még mindig napközben is, továbbra sem szereti a sütőtököt, úgyhogy most hanyagolom, nem erőltetem neki, pedig de sok D-vitamin van benne :roll: a meggy nagy kedvenc, sokszor meghagyom a levét és másba beleteszem...tegnap evett rizst, pici olajon megpirítottam almával ette...most már igazán igényli a vele való foglalkozást, szereti, ha dögönyözöm, csikizem :lol: azonnal mosolyog, ha vkit meglát :wink:

ennyire futotta, megyünk is ki a járókába én meg ebédelek :!:

pusszantás, további szép napot :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Evita
örülök neki, hál istennek Ádó is jól bírja az oltásokat :wink:

Vivi
elhiszem, h megijedtél :!: :shock: de ha menni akar a fiatal úr... :roll: :lol:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Suzy
Remélem a próféta szól belőled! :) :D
Szomjas-e..? Nem tudom. Amikor vizet adtam neki akkor is addig nyöszizett, amíg magam mellé nem vettem.

Szuper, h Ádó belejött a pörgés -forgásba!Innenmár gyorsan jön a kúszás! :) :) :)
El is hiszem, h nem mered egyedül hagyni! (Ejnye-ejnye Apa!)

Biztos nagyon cuki ahogy kacag! :D :) :)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Huhhh.....

Manama!
Tanulmányaimra visszaemlékezve...bár nem irtam még Neked/Nektek, de alapdiplomám mellett, akad még egy-kettő...többek között egészégfejlesztő,mentálhigiénés dipim is van. Na szóval az akkoriban tanultak szerint csecsemőkorban nagyon nehéz megállapitani a hiperaktivitást, sőt a jelenlegi megállapitott hiperaktiv gyermekek fele nem is az.... :?
Viszont a kövekezőkre figyelhetsz, ha már ilyen jól beijesztett a semmire a doktornő, birom ezeket nagyon.....pl. ha sokat sir, zaklatottan,a mozgásfejlődésben pedig pont nem a kezdeteket kell nézni, hanem már a felállás előtti időszakot......ha esetleg kimaradna a kúszás, mászás és egyből elkezd rohanni a Kiscsaj,a felgyorsult mozgásfejlődés a ptobléma, nem a lelassult!!
De érdemlegesen csupán majd az óvodás kor után a kisikolás kor kezdetén tudta ezt orvos megállapitani!!!

A többire meg megoldás a gyógytorna, amit Te simán otthon is elvégezhetsz! És ajánlom a babamasszázst, abban is vannak nagyon jó kis izomfejlesztő masszázsfajták!Hát, kés láb....izmok nyújtása, rugalmasságainak elősegitése! Ezt is simán el tudod sajátitani a netről!Ez mellesleg a hasfájásban is segit majd Nektek!

Sajnálom, hogy ennyire megijesztett, tudom milyen ez......hajajjj!
Puszika!

Andi!
Igen a K&H, azaz! Jaj.....hihi! :lol: :lol:
De ,félek a lyukasztástól...és Én is szidom magamat, hogy meg kellett volna csináltatnom a kórházban és már régen a múltté lenne...., de muszáj lesz....! Gyulladástól félek :shock: , de majd odafigyelek rendesen kezelem,talán nem lesz baj! Más is túlélte már..... :roll: persze azért a saját gyerekemmel más.....majd megirom milyen volt, a jövő héten túl szeretnék esni rajta. Most szándékosan nem mentem el a héten, mert holap ultrahang és nem akarom kinoztatni.... :oops: :?

Suzy!
Én nem közöltem Vele, a legkevésbé sem hiányzott,hogy még Ő beleszóljon, azt nem tudom N. elmondta-e neki, nagy a valószinűsége, hogy nem. 61 éves.
Szerintem itt nem az a kérdés elvállalja-e vagy sem, hanem az én idegesitésem....de szegény Dalmus issza meg a levét...na de eddig nem jut el a gondolkozásban, hogy nem pelenkázom át, nem teszem, amit mondanak....a gyerekkel szúrok ki a legjobban!
Na,tudom nem illik, de befejeztem a pedáns "Meny" szerepet....Én is felejthetek vagy tehetem másképpen...már meg is kezdtem....! :wink: :? :oops:
ÁÁáá, azért még nem, még nagyon gyengécskék a lábai, de minden nap van torna....a délutáni alvás után 5 körül. Kicsit átmozgatom mindig, mivel egyoldalú mozgásokat csinálnak, sajna a többi izom bizony hajlamos a letapadásra, bekeményedére...ezért ezzel segithetek neki.
Nem sok, egy fél óra sincs, nem is birna többet még!Közben zenebona, énekelés, csuhajja, hülyéskedés, hogy a figyelmét is lekössem.....eddig bevált! :wink:

Yokka!
Mit ettél, szegény gyerek :wink: ...egyébként legalább kipucolódik a bélrendszer, semmi baj, Anya meg áztathat, moshat!!! 8) :wink:
Gondoskodnak a napi programjainkról,nyugalom!

Suzy, Gabi!
Nektek meg adós maradtam a pépekkel:
Gyümölcsös, Én ebbe szoktam még belekeverni rendes gyümit is, banánt, barackot, dinnyét...stb: Babylove, BIO Milchbrei Früchte, Omega 3 van benne, ami fontos.
A főzelék sűritésére pedig, szintén Babylove, BIO Getreide Brei, 3 féle gabonából, hozzáadott vassal. Ebből szintén megcsinálod jó sűrűre a péep és hozzá a főzi. Fincsi, de hozzáteszem a gyümis azért jobban csúszik Dalmusnak! :wink:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Na sziasztok!

Imikém elaludt, olvastam és gyorsan pötyögök, de megint csak önző módon a saját kis gondjaimról faggatnálak benneteket.

Imike egy ideje úgy hadonászik, mintha kötelező lenne neki. Tök édi, de... Feltűnt, hogy a bal oldala sokkal aktívabb, mint a jobb. A bal lábával percenként rúg 100at, a jobb lábát eközben jó ha 10szer kinyújtja.
De a kezével is vmi hasonló a helyzet. Ha a kezébe adom a zenélő kockáját, tartja mindkét kezével. Aztán elkezdi emelgetni, meg mittomén mit csinál vele, de csak a ballal dolgozik. A jobb csak tartja, és ha kicsúszik a jobb kézből, akkor annyi. Nem csinál semmit, míg a ballal azért kepeszt még egy darabig.
Felhívtam a védőnőt, szerinte elképzelhető, h a bal oldala dominánsabb és csak ennyiről van szó, de azért nézessem meg, hogy megnyugodjak. Na most... el kéne vinnem egy Korai fejlesztőbe (?) Pécsen így hívják a helyet, de Szfvn nem találtam ilyet egyelőre :(

A másik, az elmúlt 2 napban olyan hisztit csinál ha ennie kell... Én nem értem. Sír, ordít, tolja el magát, aztán ráront, de nagyon agresszívan. Szív kettőt-hármat és már megint kiabál. Ez egészen addig tart, amíg fel nem veszem a vállamra, mert abban a pillanatban megnyugszik.
Enni nem ettem semmi olyat, amitől fájna a hasa (vas gyomra van, én eszek mindent, eper, csoki, süti, főzelékek - kivéve psze a puffasztókat).
Nem tudom mi lehet a baja. Vajon eleget eszik? Ha éhes lenne sírna nem? De semmi ilyen nincs.
Úgy tudom rávenni az evésre, ha fekve szopizunk. Akkor eszeget. Nem értem mi a baja. Talán fáj neki ahogy fogom?! Vagy a front? Mert a napokban szépen alszik napközben is (1-2 órát, nem többet) és ez rá nem vall.

Találkozott vki ilyesmikkel? Mit tanácsoltok?

Ezt leszámítva minden oké. Mi is voltunk 3 hós státuszon, kaptunk szurit. Hát halljátok...
Én már fel voltam készülve, h megint bőgni fogok (!). Vittem is anyukámat, mert mondom én ezt nem bírom nézni. Doki is kérdezi, h hoztunk e vmi nyugtató cumit vagy ilyesmi :shock: Na mondom mi lesz itt?! Aztán 2en lefogták, doki bökött, Imike "hiiiiiijjjjjjjjjjjj" (éles kis sikoly), aztán mosolyog. Anyám nem hitte e. Én meg még mindig álllok háttal az eseményeknek, várom, h sírjon már, h felkaphassam gyorsan, erre ő meg röhög :)
Örültem.

Evita, Yokka:
le a kalappal a forgós csodabogárkáitok előtt :)

Orsi:
te tudsz vmilyen weboldalt, ahonnan el lehet lesni a babamasszázs csínját-bínját? Én is szeretnék babamasszni :)

Gabi:
a keresztelőre vadászok tortákat a babámnak (júni 19.) Találtam is ezt azt. Ha feltöltöm Gre mondanál nekem szakvéleményt? Mert csak telefonon kérem majd meg a cukrászdát, h készít e nekem spéci tortát? És érdekelne szted mennyire bonyolult dolgot kívánnék tőlük.

Suzy:
vigyázz magadra hej, ez a sok sok kerti munka... Jó ez a nyár, mi? Én is gürizek itthon, ha éppen alszik Imike. Mindig akad vmi munka a ház körül.

Manama:
ne izgulj, ezek a dokik sokszor bele sem gondolnak, hopgy mennyire meg tudják ijeszteni az ember lányát egy egy olyan kijelentéssel, ami nekik mindennapos és ráadásul csak feltételezés... :evil:

No, köszönöm előre is segítséget, véleményt.

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Gabi, feltöltöttem a 3 tortámat a TORTA mappába. Nekem a 3. tetszik a legjobban :)
Köszi előre is.

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Szandri!
Sztem Te se izgulj, ez változni fog....Dalma a jobb oldalára volt ügyesebb és ez az agyfélteke dominancia jellemzője, lehet balkezes lesz Imici...de szerintem annyi az egész,hogy arra a felére ügyesebb ezért anak a használatát preferálja....!
Figyeld. de ha tényleges bizonyitékot akarsz, keress fel egy szakembert, de az is hasonló dolgot fog mondani, remélem!

Tudod Mi Dalmussal eljártunk egy tanfolyamra és ot megtanultuk a maszi csinját-binját, van egy könyvecském is, de a neten van ez az oldal: http://babamasszazs.lap.hu/, itt biztosan találsz érdekes dolgokat, ha nem szivesen elküldöm a könyvet Nektek postán!
Max. lemásoljátok és akkor Neked is meglesz!

Suzy!
Dalma ugye mostanában 8.30kor kel igy a napunk elcsúszott egy fél órával...
Most igy néz ki:
8.30 reggeli / 100-120 ml tápi+ gyümi/
12.30-13 óra között ebéd/ 200-220 ml főzi+husi, ha igényli akkor esetleg kis nasi, piskóta, babakeksz/
16 óra uzsi/ 100-120 ml tápi+ túrókrém,joghurtosgyümi vagy gyümi+kölesgolyó esetlek korpáskeksz/
20-20.30 vacsi/ 240 ml vaniliás tejpép/

Kb. 800 ml-900 ml eszik egy nap.De ugye ez azért nagyon változó....van hogy kevesebb van,hogy több.
És mellette rengeteg folyadékot megiszik...felváltva adok neki vizet, teát, gyümilét higitva....ez kb átlagban szintén 8 deci és 1 liter közötti itóka.
De volt,hogy ebben a melegben megivott 1, 2 litert....van is pisi és a pelusok sem birják túl sokáig... :oops: :?

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Ja és hát nálunk a tizórai kimarad ugye, különben nem enne ebédet!
De szerintem nem hiányolja és a súlya is szépen gyarapszik, bár nem hizott már annyit,mint a legelején.
1 hónap alatt 440 gr.
De hát ez ugye normális, mert lemozogja.....valamint a a nyári időszakban, inkább a folyadékigény a nagyobb nem a szilárd étek!
Ezért lehet azt csinálni, hiába a hozzátápi,hogy nyáron nagy melegben, főleg,ha nem eszik kanalas dolgokat rendesen, simán újra kaphat egy tápit pluszba,mondjuk délben.

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Suzy
ÁÁÁÁÁÁ!!!! Pont a lényeg maradt ki: Jobbulást!

Mi napirendünk kb.-ra:
legkésőbb 6:00 ébresztő. Ha szerencsém van még egy félórát sikerül ágyban maradni lustizni Barnival. Ekkor szopi.
kb. 8körül leviszem sétálni, ekkor pékség séta, és vagy ekkor alszik egy kicsit kinn vagy hazaérünk és a kiságyba egy 20percet.
kb. 9:30 szopi utána nasi (gyümi, Fosfovit keksz, kifli csücsök)
11:30körül alvás, ha szerencsém van 40perc.
Kb. 12:30körül ebéd (főzelék)
utána egy-másfél órával szopi
16:00körül 20perc alvás
16:30 körül szopi
utána még egy séta
19:15 fürdés utána szopi
és "nagy alvás"
Rosszabb esetben éjfélkörül nyünyürgés kicsi cicizés (mert szopinak nem nevezném) hajnali 3-4között pedig mindig van egy szopi.
Nagon rossz napokon az éjféli és 4között beiktat mégegy anyaellenőrzést....

Orsi
Ezerrel drukkkkkkkkk holnapra! Tudom, h minden rendben lesz!!!!!

Szandrii
Hova jártál középsuliba? Mert a Párom Telekis volt Fehérváron.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vivi és Mindenki!
Kösziköszi, nagyon izgulook és cidrizek, de hát ez van, ha műtét, hiába tombolok,bőgök akkor is kell.....de csak a legjobbakra gondolok és nagyon pozitiv leszek!++++

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Próbálok videót feltölteni Gre,de nem sikerül a negyedénél megáll pedig csak 30 mpes....nem értem!
Segitség....

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Hú lányok..... átfutottam gyorsba az irományokat!

Suzy!
Jobbulást és hát tudod,amit Erikának is mondogattunk:Lassíts!!!!!!!

Orsi!
Ma megtudtam,hogy apa jövőhéten szabin lesz :oops: de utána levő héten tutira össze kéne hozni valamit amire természetesen Evita és Emóca is csatlakozhat! :lol: Hú de jót fog Roli csajozni! :P :P :P
Holnap nagyon szorítok nektek!!!!Csakis pozitívan!!!!

Szandri!
Számomra,mint formatortás(ez volt az én beosztásom) mind3 torta egyszerű.Persze attól függ milyen cukrászdába csináltatod.Mert van olyan cuki ahol pl egyáltalán nem foglalkoznak ilyennel.Azt mondom vidd el a képeket és kérdezd meg.Ha a harmadiknál maradtok,akkor esetleg kérd úgy,hogy marcipánnal legyen a torta bevonva és úgy legyen rajta a babapopsi,mert ezt a vajkrémes külsőt sok helyen ocsmányul csinálják meg.
És siess,mert kifuttok az időből,nálunk 4-5 nappal előbb kell megrendelni és általában telefonon nem lehet ezt megtenni :?
Imici kéz-láb:nekünk a bal oldal volt aktívabb,de mára felzárkózott a jobb is.
A korai fejlesztő nem a fejlődés neurológia? :roll:


Később folyt.köv vagy holnap! :oops: Apátlanok vagyunk és mindjárt fürcsi.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Orsi
Megy a drukk holnapra!!!!! :wink: :wink: Minden rendben lesz!!! :wink:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Csajok!
Töltöttem fel néhány képet Szandri TORTA című albumába (bocsi Szandri).Hát ezzel foglalkoztam Roli előtt. :lol:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Gabi!
Okok! Apázzatok csak, az előbbre valóbb!
Kösziiiiii!

Evita!
Kösziiiii!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Ja és Szandri, Nekem a 3. és az 1. jön be, de a 3. a favorit, naggyon vicces!!!!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Gabi
Ezek a torták szenzációsak!!!!!!!!!:) :D :D Ügyi vagy nagyon! :) Milyen csudijó szakmád van neked! :) :) :)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Szandrii
Nekem is a 3. tetszik! :)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Gabi!
Fantörpikus édességesgyönyörűségek!!!!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Uhh, sikerült végre egy mászós videót feltöltenem G-re!
Szeretettel nektek! :lol:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: