Új privát üzeneted érkezett!

itt vagyok én is :wink:
pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is.

Helyzet nálunk: beszedtem a mikulás csináló gyógyszert, pár napon belül meg kell jönnie. Utána kezdődik a Closty-kúra. Veró, nagyon egy hajóban evezünk ;) Utána meglátjuk mi lesz. Én nagyon bízom a sikerben!

Ha összejön, mi sem fogjuk elmondani senkinek csak ha már úgyis látszik. Hétvégén anyósom rákérdezett hogy "csak nem" amiatt nem iszom alkoholt (már több mint egy éve nem ittam...). Ki kellett ábrándítanom. De belegondoltam hogy ha mondjuk 6-7 hetes lettem volna sem mondtam volna el nekik...

Mostanában mi is elég sokat mozgunk, bár az uszoda még zárva, múlt héten 3-szor bicikliztünk, a többi napon sétáltunk. Tegnap is voltunk bicajozni, meglepően jól lehet közben beszélgetni (nem versenyszerűen nyomjuk) :P Ősztől amíg nem jön össze a baba akarok majd menni jógára oda ahol AVIVA-n voltunk Zsófival. Tényleg, te csinálod még? Én mióta hazajöttünk a második nyaralásból nem csináltam egyszer sem :S :oops:

Jó sokat írtam hirtelen, átadom a terepet :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


zitus: ez buta kerdes lesz, (szokas szerint a temaban valo teljes ismerethianyom miatt..) milyen az a miki csinalo gyogyszer? ha nem volt peteeres, akkor mi jon meg? marmint mi urul ki?

hol van az a hely ahova mesz jogazni?

zsoff:???
kukucsi: nalatok mi a helyzet? probalkoztok?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 

 
 

igen, bixi, még igen :wink:

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Miki csináló gyógyszert Norcolutnak hívják, és jelentem, hatásos ;) Pénteken jött meg. Progeszteron van benne, fölnyomja a hőmet amíg szedem, utána hiányolja a szervezet a progit és "megvonásos vérzés jelentkezik". Kvázi szimulálja a peteérés utáni magas progeszteron-szintet.
Ugyanúgy a méhnyálkahártya válik le ilyenkor mint rendes mensikor. Vagyishogy ez egy rendes mensi.

Kedden kezdem a Clostyt szedni, remélem sikeres lesz az akció.

Zsoff, kezdem aggódni. Nem akarsz írni BÁRMIT??

Veró, rólatok sem sokat hallani.

És Kukucsi, te sem vagy túl bőbeszédű... ;)

Bixi, nálatok helyzet? Ma volt a maraton, nem? Legalábbis bazi sokan futottak a pesti rakparton.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Itt vagyok, nem tűntem el, bár néha azt érzem, hogy jobb lenne.
Nem tudok semmit írni. Iszonyúan szar a "kedvem" mostanában, és nagyon el vagyok keseredve. Nem történt semmi, nem tudom megmagyarázni,hogy miért van ez. Vagyis talán a konkrét okát tudom, de azt nem, hogy miért fáj időnként ez az egész újra ennyire intenzíven.
És nagyon rossz, hogy lehetne minek örülnöm, de mégis akkora szomorúság, fájdalom és félelem lesz időnként úrrá rajtam...
Nem akartam itt rontani a hangulatot, és komolyan mondom, nem volt erőm ezeket leírni sem.
Bocsi, lányok!:cry:

(Egyébként az előző ciklusban pont a pé napján nem tudtunk együtt lenni... Tök kiakadtam ezen is... Ráadásul olyan magas volt a hőm, amilyen nem is szokott (pé utáni naptól min. 36.9, de többször fölötte is, és valahol mélyen mégiscsak reménykedtem, hogy hátha... Pedig tudtam, hogy szinte lehetetlen lett volna... Amikor megjött, meg se lepődtem, de utána iszonyú csalódott voltam. És azóta még bénábban érzem magam... Konkrétan azt érzem, hogy világgá akarok menni. Bocsi.) :cry:

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Zsoff, sajnálom ezt a rossz hangulatodat :( , én azért remélem, hogy valamilyen szinten könnyítettél a rossz érzéseiden, sajnos nem ismerlek annyira, de nekem a szép szomorú dalok segítenek, egy jó fűrdő meg egy pohár vörös bor.
Időnként nagyon is bőbeszédű vagyok, de nem volt mirő írnom :(
Pussz, olvasni szeretek. :wink:

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Zsoff, aterzem amirol irsz, amikor nekem megjott amikor elkezdtunk probalkozni, 1 napig hozzam se lehetett szolni. Aztan masnap mar jobb volt, mert arra gondoltam, h ez mar az uj ciklus, es ujra lehet probalkozni. Munkan kivul kikapcsolodsz eleget? (baratok, mozi, sport stb?) ezek nekem sokat segitenek.

Zita, hat ez jo hir, drukkolok, h sikeruljon :D

Igen, tegnap volt a futas, ferjem lefutotta a felmaratont, nagyon jo idovel (1:41), en trioban futottam egyelore. Irto meleg volt, de nagyon nagy elmeny. Ahogy annyi embert latsz magad korul, es csomo zenekar meg kozonseg az utvonalon, elkepesztoen jo hangulatu. Mindenesetre a meleg nagyon megviselt. Utana a Szechenyiben pocoltunk egy ideig aztan meg kinyultam otthon a macska melle :D
(amugy hihetetlen a macskam, a fekete bundajval a 30 fokban a szobaban ott fekszik a padlon, ahol egy csikban besut a nap. szinte gozolog :shock: :) )
Most szombaton megyunk az ejszakai futasra, aztan oktober elejen parom futja a maratont, en relayben azt is.
Aztan nov vegen a Balatonnal mar en is a felmaratont futom 8) , es jovo oktoberben pedig a maratont.
Hat ezek a tervek. Ma megyek jogara, mar alig varom, mert elegge be vannak pukkanva az izmaim a futastol.
Szep napot!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


zsoff: a peteeresrol olvastam egy ilyet:
Ritkán ( pl.nagy érzelmi hatásra ) máskor is, pl. a menses körül is történhet peteérés, igy teherbeesni is lehet. A női szervezet bármikor képes spontán peteérésre. Elegendő egy hevesebb orgazmus, és máris kiszabadul egy pete – nem törődve azzal, hogy még nincs itt az ideje
A nyugalom a legfontosabb s a kiegyensúlyozott élet.
:wink:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zitus! Én szerdán kezdem és nagyon reménykedem... :-)

Belevágtam életem első diétájába, amit 2 napnál tovább tartok, vagyis múlt vasárnap óta napi 150-200 g a szénhidrát bevitelem. Várom az eredményét.

Egyébként megvagyunk, de még mindig krónikus időhiányom van...

Mielőbbi pozitív tesztet mindenkinek és persze szép estét! :D

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Veró! Akkor nagyon egyszerre haladunk :) Én is nagyon reménykedem. Persze 2 fél szem bogyó után is érzek már mindenféléket, nagyon mókás. jövő szerdán kiderül van-e eredménye a dolognak (mármint peteérés terén).

Te egy szemet szedsz?

Nyugi, én is diétázom, de nagyon nehéz méricskélni a szénhidrátot grammra, én inkább úgy nagyjából belőttem mennyi az annyi és igyekszem nem meghaladni. És persze nuku édesség :( Te hogy csinálod?

Zsoff, nyugi, majd szépen minden a helyére áll. Legalábbis remélem. Nálam most a melóhelyen van káosz és nagyon utálom ezt így...

Bixi, gratula ehhez a sok mozgáshoz. Azért jövő októberre inkább büfiztetést kívánok neked mint maraton futást ;) Vagyis ahogy te szeretnéd :P

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Bixi, én már az olvasástól is elfáradtam :lol: Viccet félre, mi is szoktunk tájfutni, de nekem ez már sok, én inkább áttáncolnám az éjszakát.
Hogy vagytok? Mi egyre feszültebb várakozásban. Ha van valami szólok.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Zitus!

A méricskéléssel még elvagyok. Vettem egy szupi digitális mérleget, mert eddig nem volt. A gondom a sok kis étkezéssel van, egyszerűen elfelejtek elszakadni a munkától és enni. Amúgy előre kikészítem magamnak a következő napi ennivalót és viszem magammal. Eddig csak egyszer csábultam el egy kocka csoki erejéig, de ennyi belefér.

A bogyóból igen, egyet szedek. Megyek is majd UH-ra, 4D-sre, mert a doki azt mondta kiválthatja a méhtükrözést. Így inkább fizetek (13.000HUF), mint hogy pluszban altassanak és megkínozzanak. (Persze ha gond van akkor műtét lesz, de ez nem valószínű). A 4D-s UH-n nézne peteérést, de persze nem kaptam időpontot csak a 15.napomra, pedig ahogy megjött azonnal hívtam a Géndiagnosztikát időpontért, de tele vannak. :(

Remélem minden rendben lesz és a következő hónapban már nem kell peteérést nézegetni UH-val. :)

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Veró! Remélem sikerül kiváltani az UH-val a méhtükrözést!

Én szerdán reggel megyek UH-ra, az a 13. nap, max. visszahív a doki a 14.-en, aznap úgyis este rendel és munka után be tudok ugrani. Én is remélem hogy köv. hónapban már nem peteérést nézegetnek UH-n ;)

Zsófi, jobban vagy?

Kukucsi, Bixi, várjuk a híreket!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok.

Bejelentkezek en is.

Semmi extra nem tortenik nalunk. Kiveve annyi, h a beleim megint elezdtek rosszalkodni  meg kellett emelnem a szteroidot ujra, pedig mar eppen a legutolso napon voltam.
De most ujra remekul vagyok (minimalisan emelt dozissal) de most megint par het mire megprobalhatok megszabadulni tole.
Mult heten le is estem a laamrol egy napra valami virus miatt (laz,tusszoges stb)de mar jol vagyok.
Emellett faj a fejem minden nap. Nem durvan, de azert erzem – gondolom az idojaras valtozas miatt.

Nem hittem, h egyszer ilyet mondok, mert en imadom a meleget es a nyarat, de most valahogy alig varom,h osz legyen, kicsit huvos, es eso, es friss levego, mert ugy erzem megorulok mar a melegtol.
Es a kialvatlansagtol, mert ebben a melegben sem en nem tudok aludni, sem a macskam, aki ugy kb hajnal 4tol showmusort ad, es meg ha tudnek se lehetne aludni tole :?

Szoval most a beleim miatt egyelore lealltam a sporttal is, ez is nagyon kinoz, csak otthon nyuzom a Wii FITet, de azert az nem ugyanaz.

Jo hir viszont, h jovoheten ujrakezdem az uszast/jogat es a Portugal maganoraimat. Juppi :D :lol:

Zita: en is jobban orulnek egy pelenkasnak jovo osszel mint egy futociponek, de ha folyton arra gondolok, akkor ugysem jon ossze.
Orulnenk nagyon, de a mi eletunk nem e korul forog, mert abba beleorulnenk….igyekszem a Crohnt kiegyensulyozni es kozben probaljuk elvezni azt ami van. :D
:wink:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Reggel voltam dokinál: nem reagáltam a gyógyszerre :((( Hát mit mondjak, nem vagyok feldobva. Tudom hogy csak fél tabletta volt, de a doki így is parázott hogy csak ront a PCO-n...
Úgyhogy köv. hónapban ha nem jön meg, Norcolut, ha megjön, újra Closty, most már egész szem.

Néha úgy érzem, kezdek belefáradni ebbe az egészbe. Kértem a férjemet hogy újra gondolja át nem akarjuk-e beadni az örökbefogadási igényt, Úgyis több év mire felkerülünk a lista elejére, addig meg bármi lehet. Megígérte hogy átgondolja.

Ki kellene vizsgáltatnom ezt a cukorizét is, egyre többször esik le a cukrom és vagyok nagyon rosszul.
Veró, neked melyik doki adott beutalót terheléses cukorra? Lehet az OGYEI-ben kellene próbálkoznom.

Zsófi, megint eltűntél.

Bixi, örülök hogy jobban vagy!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus! Sajnálom. Csak nyugtatásképpen: nekem egyből 1 egésszel kezdtünk, és nem volt semmi, a kettőre meg gyönyörű tüszőket(jobbról is meg balról is) produkált. Kitartást hát!
Bixi, sajnálom a roszalkodó beleidet. Alvással, azaz nemalvással én is küszködöm már 3 napja, most már a fáradtságtól kezdek bezombulni :wink:
Pussz mindenkinek

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Zitus!

Az OGYEI-ben Gasztonyi adott beutalót, így ingyen megcsinálták, magánban 5000 Ft. Szerintem keresd fel.

Fel a fejjel! Sikerülni fog! Én ma megyek ultrahangra, hogy mi a szitu bent.

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Írtam nektek pivát üzenetet. Nem volt kedvem nyilvánosan elsírni a bánatomat. Kicsit hosszú lett, bocsi.

Zitus, szerintem egyébként elég kevés az a fél szem Closti, lehet, hogy azért reagált a szervezeted.

Úgy szeretném, hogy mindannyiunknak sikerüljön az, amit szeretnénk.

Bixi, jobbulást a beleidnek!!!

Veró, mi volt a dokinál?

Kukucsi, nálatok mi a helyzet?

Én is sokszor olyansmit érzek, mint Zitus, hogy kezdek nagyon belefáradni ebbe az egészbe.
:cry: :cry: :cry:

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


zsoff: irtam neked egy b@zi hosszu valaszt, de valamiert nem tudok privat uzenetet kuldeni.
megadod az emailcimedet?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Zsófi, olvastam, most nincs erőm írni de majd válaszolok.

Most csak gyorsan írok:
Nálunk legújabb: egy barátnőm unszolására bejelentkeztünk a Budai meddőségibe a János kórházba. Majd beszámolok (okt 19-re kaptunk időpontot), addig is próbálom előteremteni azt a rengeteg leletet amit kell vinni. Úgy vagyok vele hogy tök ingenes, vesztenivalónk nincs és hátha még egy szempont jó lenne.

Jó hétvégét mindenkinek!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsófi! Ment egy üzi neked.

Zitus! Igazad van, veszteni nem veszthetsz. Több szem többet lát és ott mégiscsak toppon vannak a témában.

Megjártam az orvost. Úgy tűnik hatott a Closty. Kaptam tüszőrepesztő szurit, mostantól 2 napig szex minden mennyiségben orvosi utasításra. :-) A Páromnak nem mondtam, hogy ez most gyerekgyártás, had élvezze nyugodtan.

Kaptam egy csomó receptet: Metypred, Utrogestan... Azonnal jelentkeznem kell, ha pozitív lesz a teszt, s még kapok valamit.

Egyre valószínűbb, hogy PCOm van. Csinált 4D-s UHt a doki, s arra utaló jeleket látott, s így lehet az IR is e miatt van. Na majd kiderül, nem idegesítem rajta magam. Kapok rá gyógyszert majd, hogy gondot ne okozhasson. Diétával és Zumbával már majd 5 kilót fogytam és szuperül vagyok. Nem hittem, hogy mozgást ennyire lehet élvezni.

A legfontosabb, hogy 4 terhességből végre megszülessen egy Baby, nem nézem, hogy miket kell beszednem, mert ha elolvasnám a tájékoztatókat, akkor minden mellékhatást produkálnék...

Bixi! Crohn rendben? Beindultak a különórák?

Veró

Kép
veroniks22
 
 


helo.

ma voltam gasztrosnal, csinalt labort delutanra kiderul mi a helyzet.

buta kerdes: ha minden honapban kb ugyanakkor megjon rendesen, akkor ugye van peteeresem normalisan? mostmar kezd aggasztani ez a sok PCOs hir. lehet nekem is az van?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Most voltunk a háziorvosnál. Azt hiszitek rá tudtuk venni hogy végre kivizsgáják a PCO-nak az inzulinos oldalát? Ááá, dehogy. Most jó mérges vagyok. Öregem, olyan rosszul vagyok újabban naponta többször is hogy csak na és minden orvos tesz a fejemre. A házidoki is közölte hogy még korai a meddőségi. És mégis mihez képest? 3 év próbálkozás után (ezalatt 3-szor volt összesen peteérésem) miért lenne korai???

Hú, bocsi, kicsit nagyon ideges vagyok most :(((

Veró! PCO-ra milyen gyógyszert kapsz és ki fogja fölírni? Lehet bejelentkezem OGYEI-be én is.

Bixi, attól mert nekünk PCO-nk van és most ez a téma, neked nincs. Elég neked a Chron is :((

Zsófi, ígérem írni fogok amint olyan állapotba kerülök hogy össze tudom foglalni normálisan a gondolataimat...

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Köszönöm, hogy írtatok, és amiket írtatok!

A PCO engem is foglalkoztat. Még januárban, az első kontrollon mondtam az orvosnak, hogy a nővérem miatt aggaszt, és mivel nem olyan bonyolult kivizsgálni, légyszilégyszi küldjön el egy ilyenre. Megnézett uh-n, azt mondta,"jók" a petefészkeim, nem kell terheléses cukorra mennem. Hát nem nyugodtam meg, de nem rágtam tovább magam ezen, mert mindig jól megjött,és peteérésem is volt.

Aztán mondtam a háziorvosnak, hogy el szeretnék mennie egy ilyen vizsgálatra, mert ha a közeli rokonoknál előfordul, van rá esély... Azt mondta, ok, majd elküld. Legközelebb már azt mondta, hogy nem küld el.

Aztán az ogyei-ben se kaptak rá, uh-n nem láttak eltérést, hőgörbéim jók voltak. Akkor. Viszont ez a mostani gáz. Magasan volt a hőm 3 napig, úgy éreztem, hogy pé-m van, most viszont visszaesett... Holnap bejelentkezek Veró dokinőjéhez, és nagyon bízom abban, hogy tud megnyugtató, vagy legalább konkrét dolgokat mondani...

Zitus, szerintem jól tettétek, hogy bejelentkeztetek a meddőségibe. Ha másért nem, legalább több szem többet lát alapon, vagy megerősítés miatt.

Veró, minden elismerésem a tiéd a diéta, zumba, fogyás, lelki erő stb. miatt. Nagyon drukkolok nektek!!! meg mindenkinek!

Bixi, nem vagyok orvos, de szerintem nincs PCO-d!

Veró, neked mindig normálisan megjött? Szerinted mindig volt pé-d? Milyen PCO-ra utaló dolgot látott a doki? Eddig miért nem látták?

Sok erőt mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


na jo, mik a PCO jelei?
es mi az oka a kialakulasanak?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zsófi! Szinte napra pontos volt majdnem mindig, max 1-2 napot csúszott. Ami miatt gyanakszik a doki, az az inzulin rezisztencia, a 3 elhalt koraterhesség és a méhem falán látott valami elváltozást, ami valószínű apró cisztákból áll. Pontosat műtét után tudna mondani, de azt mondta még ne foglalkozzunk vele, mert akadályozni nem fogja a terhességet, majd utána visszatérünk rá.

Tudom, általában a petefészek szokott cisztákkal tele lenni, de több helyen is olvastam, hogy nem feltétlen van így. És ha vannak is ciszták, nem mindig látszik az ultrahangon.

Bixi! http://www.pcos.hu/pcos_attekintes1.html
Csak akkor nézd meg, ha erős a gyomrod. Rögtön van egy kép, ami igen durva, de ennél jobban összeszedve sehol nem találtam. Rengeteg oldal foglalkozik a témával, de nem derülnek ki konkrét dolgok.

Ne gondolj egyből ilyesmire, csak egy kis türelemre van szükséged, s minden rendben lesz, meglesz a pozitív teszt és nyugodt 9 hónap után a Baby.

Előbb-utóbb mindannyiunknál Baby lesz, én tudom. :-) (Legalábbis reménykedem)

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Úgy legyen, Veró! :)
Ugyanezt a linket készültem ajánlani, Bixi.
Veró, mikor mész legközelebb dokihoz? Most csak az ogyeibe jársz?
Tegnap bejelentkeztem a másik dokihoz, jövő szerdán megyek. Ha nem jön meg addig. Mert elvileg meg kéne jönnie, csak hát szerintem később pé-m (ha volt), úgyhogy csúszik a dolog. De ki tudja. Ja, és 2 napja rendesen fönt van a hőm, azért gondolom, h volt pé-m.

Tegnap leköhögött egy gyerek, szinte 100%osan biztos voltam már akkor abban, hogy fájni fog a torkom. Pedig pont reggel gondolkoztam azon, hogy tök jó, hogy nem vagyok beteg mostanában. És erre jön a másodikos baciköpő... :evil: Fél 5-kor arra ébredtem, hogy iszonyúan fáj a torkom, már vissza de tudtam aludni. Pedig még volt fél órám.:evil:

És ha ez még nem lenne elég, holnap és kirándulás... Hulla vagyok, de egész jól bírom.
Várom, hogy mehessek a dokihoz, és mondjon valamit. Most valahogy látok egy kis reményt. :)

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Sziasztok!
Most regisztráltam ide, és remélem jobb lesz egy kicsit, ha elmesélem a történetemet.
2010. szeptember 19-én életet adtam a kislányom Norina Hannának. Első perctől kezdve imádtam őt, szerelmes voltam belé. Az apukával néha beszélgettünk a kis tesóról, de nem terveztük. Az esküvőnk 2011. július 9-én volt és utána augusztus 29-én pozitív lett a terhességi tesztem. Nem siettem dokihoz menni mert tudtam, hogy még korán van hozzá. De addig is tervezgettem és álmodoztam a kis pocaklakóról (megérzésem szerint kisfiúról). Aztán múlt hét szerdán el is mentem dokihoz, és a vizsgálatkor azt mondta, hogy terhes vagyok. Majd utána az ultrahangon nem találta, majd kis hallgatás után mondta, hogy meg van, de jóval kisebbnek látja, és megint kis idő múlva, mondta azt, hogy 2 szív hangot lát, és azt mondta, hogy 6 hetesnek felelnek meg. Megbeszéltük, hogy 2 hét múlva visszamegyek hozzá és hozzátette, hogy még ne éljem bele magam, hogy mind a ketten meglesznek akkor is.
Gondolatban már terveztük, de hogy kettő. ÖRÜLTEM nekik:))))))))))) Ráadásul spontán ikrek, ez azért lehet mert 3-szor fordul elő a családban, egyszer nálam, kétszer a férjemnél.
Majd pénteken délután egy kis barna folyásom volt, amit egész éjszaka figyeltem, de akkor nem erősödött. Majd szombaton délután vérezni kezdtem, hívtuk a mentőt, mert nincs kocsink. De hiába vártuk, nem jött. Délután egy ismerőst kértünk meg hogy vigyen be a Szent Imre kórházba, de akkor már biztos voltam abban, hogy az egyik baba elment, mert már akkor erősen véreztem és görcsöltem.
Ameddig sikerült orvoshoz jutnom, már késő volt. Látta a sok vért és csóválta a fejét, majd megvizsgált, és miután kihúzta a kezét, mind a két pici kicsúszott belőlem:((((((((((((((((((((((((((((((((((( Nem maradt velem egyikőjük sem:((((((((((((((((((((((((((((((((( Ráadásul utána mondta a doki, hogy a méhlepény nem távozott és művi befejést kell csinálni:(((((((((((((((((
Csak bőgni tudtam és magamat hibáztatni, de előtte a páromat.
Majd levették a szükséges vért, és mondták, hogy ha akar maradhat velem a férjem.
Végül maradt és a hajnali műtét helyet, szombaton este háromnegyed kilenckor már a szobában ébredeztem. Gyorsan magamhoz tértem, kb. 10-15 perccel később már tisztán magamnál voltam. Kétszer rám nézett a doki, és utána békében hagytak a fájdalmammal. Reggel hazajöhettem.
Ez mind friss élmény, de én akkor megfogadtam, hogy soha többé nem szülök babát. Nem bírom elviselni ezt a fájdalmat. Ha a kislányomra nézek, eszembe jut az, hogy jövő ilyenkor 3 angyali kis arcocska nézne rám mosolyogva és újra rám jön a sírás. Kegyetlen ez így. Közben csak önmagamat és páromat hibáztatom a viselkedéséért és nem látok sok reményt a folytatásban:(((((((((((((((((((((((((((
És végül miért nem jöttek a mentők??????????????

Egy életen át emlékezni foguk rájuk és elképzelni milyenek lehettek volna. Én pedig reménykedem, hogy idővel jobb lesz a szívem fájdalma enyhül majd.

Bocsássatok meg a hosszú írásért
szandra91
Érd
 
 


Kedves Szandra!
Remélem egy icipicit megkönnyebbültél. Most csak sírj nyugodtan, szomorkodj, jogod van hozzá, adj időt magadnak, amíg megszokod. Aztán néz a kislányodra, és tedd a bánatodat egy másik vágányra. Az élet nagy érték és nagyon szép, és a kislányod megérdemli, hogy láttasd vele a szépségeit: nem szabad szomorúnak lásson.
Nem értem, miért hibáztatod a férjedet? Ne is hibáztass senkit!
Most csak szomorkodj egy kicsit, aztán mosolyogj, találj okot a mosolyra!
Neked minden okod megvan rá :wink:
Pussz, mindenkinek.

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Szia Szandra!

Nem szabad hibáztatni senkit sem, sem magadat, sem a férjedet, sem a mentőket, senkit! Valamiért így kellett történnie. Tudom, ezt most nagyon nehéz elfogadni. Sajnos azt tudom mondani hogy nem is lesz soha könnyebb. Legalábbis nekem nem könnyebb azóta sem. Én decemberben vesztettem el az ikreimet 16 hetesen, gondolhatod mit éreztem. És a fájdalom nem is múlik el, csak enyhül, és mivel más foglalkoztat, feledésbe merül.

Most azt tudom mondani hogy sírd ki magad, aztán fokozatosan vissza kell térni a hétköznapokba, mert az élet bizony megy tovább. Szeresd nagyon a kislányodat, hiszen ő rád ill. az apukájára van utalva. Örüljetek NEKI, és nézzetek tovább, lesz még kistesója!!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


szia szandra!

ne hibaztasd a ferjedet! (meg senki mast sem) de ha a ferjedet hibaztatod az rossz iranyba vezeti a kapcsolatotokat feleslegesen!!

abban nem ertek zitaval egyet,h soha nem lesz konnyebb. ez abszolut hozzaallas kerdese! nekem igenis konnyebb mar, sokkal sokkal!
en a 32. heten vesztettem el a kisfiamat...es nekem az elso babam lett volna, uh nincsen itthon egy masik arcocska akire ranezhetnek. viszont a ferjemet azota is minden egyes nap jobban szeretem es halas vagyok a sorsnak, h mellém egyengette az utjat. es ez éltet, es oszinten szolva en boldog vagyok! mert ő itt van nekem. velem. es ez orokre szol. mint ahogyan neked is a hazassagod, es a kislanyod! a gyerekek megerzik ha baj van, tenyleg ne szomorkodj elotte (ha lehet)

fel a fejjel, bujj oda a ferjedhez es a pici lanykahoz!!!!!

kitartast!
naprol napra jobb lesz, erre gondolj! :D

es persze udv koztunk! 8)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszönöm lányok a biztató szavakat! Örülök, hogy ki tudom önteni itt a szívemet, és meghallgatásra is találok.

Kukucsi68: remélem könnyebb lesz, bár egyenlőre próbálok visszavonultan élni és a sírást is egyedüllétemre hagyom, mert idegesíti a férjemet, és inkább távol van a nap nagy részében itthonról (jelenleg nem jár dolgozni, tehát a lézengésre gondolok).

Vizi87: nagyon sajnálom a kicsiket:(
Hiába a fiatalságom, lelkileg nagyon visszavágott ez a dolog, és lelkileg amúgy is gyenge vagyok, nem látom nagy esélyét egy kis tesóra. A kislányom szülését is nagyon megszenvedtem, pl. a gátsebemtől 5 hétig nem bírtam sem ülni, sem állni, és végül feküdni sem. Pedig maga a szülés maga gyors volt és kevés fájdalmam volt, nem szenvedtetett meg a akkor a kislányom - szépen gyorsan kibújt. Mi volt a baj a kicsikkel?

Valószínűleg nem szabad hibáztatnom senkit, de én buta valamit reagálhattam volna valamit a pénteki kis barna folyásra, de akkor annyira jelentéktelennek tűnt:(
Lányok kívánok további szebb napot nektek és a többi babanetesnek is, most már jobb egy icipicit
szandra91
Érd
 
 


Köszönöm a kedves fogadást!

Nagyon sajnálom a kisfiadat, én biztos belebolondultam volna a veszteségbe!
De Bixi érzem, hogy nekem sem lesz könnyű, hiába fognak telni a napok. Nagyon örültem az ikreknek. És már nincsenek:(
Nem is tudok gondolni még egy babára, sem most sem később:(

Lehet a ti erőtökből kéne nekem is egy kicsit:(
szandra91
Érd
 
 


Szandra! Nem szabad azt mondanod, hogy nem látsz esélyt egy újabb kisbabára. Én 43 évesen látok még rá esélyt, a többiek is "hétpróbásak" , és ők is.Az idő hidd el, nagy úr. Megold mindent,
Neadd fel, már csak a kislányodért sem. Jó, ha van testvére!
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Megismerkedtem az uj nogyogyaszommal, akihez a gasztrosom ajanlott be, h tuti jo kezekben legyek.
Nagyon kedves, jo fej doki, tapasztalt.
Jo hir, h tenyleg nem allt kette a fule a szedett gyogyszereimtol, es csak annyit mondott, h csabitsam el a ferjemet :D (csak jonne mar haza, vasarnap elutazott es csak holnap jon.. :shock: )
Es minden rendben nogyogyaszatilag!!!! Jaj de joooo. :)
meg egy ok a jokedvre 8)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi, nagyszerű!
Ez a csábítás meg jó ötlet. Ma este, ha hazajött a férjem, én is bevetem :wink: :oops:
Pussz mindenkinek!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Köszönöm a kedves biztatást Kukucsi68!

Kislányként mindig nagy családról álmodtam, de az igazat megvallva, az ikrek elvesztése nagyon szíven ütött. De neked biztosan sikered lesz, a kor szerintem nem számít egyáltalán. Ráadásul ma jött a védőnő, aki nagyon kedveske volt.
Ami azt jelenti:
- hogy rám se figyelt,
- helyeztessek fel spirált,
- jobb hogy elmentek az ikrek,
- és többé ne szüljek,
- csak a kislánnyal foglalkozzak, mert egy idő után nagyon sok pénzébe kerül az embernek a gyerek, amit mi nem bírnánk vállalni. Hogy többet nem engedem be a kapun az is biztos!!! :evil:
Pedig azt hittem végre egy kicsit jobb lesz és meghallgat és megnyugtat. De nem így történt, azóta még az álom is elkerüli a fájó szemeimet.
És még sajnos a szövettan eredménye előttem áll, amitől nagyon félek. Lehetséges, hogy 6-7 hetes magzatoknak megmondják a nemét? A Szent Imrében a szövettan eredményéért hogyan kell érdeklődni? Segítsetek létszíves, mert nem tudom, hogy milyen módon történik ez. Telefonon is megmondják, vagy jobb ha az ember bemegy? És ilyenkor mit közölnek velem? Miket vizsgálnak ki és mit közölnek velem, példa: ha én szeretném tudni akkor megmondják a nemüket-ettől valahogy megnyugodnék és könnyebben tudnám felfogni a vesztességet
Bár biztos vagyok benne, hogy kisfiúk lettek volna és már a neveket is megéreztették velem: Noel és Gábriel lett volna a kicsik neve :cry:
Bocsi hogy megint hosszúra nyúltam :)
szandra91
Érd
 
 


Kedves Szandra!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen tapintatlan, ahogy te fogalmaztál "kedveske" védőnőhöz tartozol. Sajnos az empátiát nem tanítják az iskolákban, és "illik-nem illik" szabályok sincsenek kitaláva ilyen esetekre. Pedig sajnos ilyenből sincs kevés, ahogy látom. Abban igaza van, hogy most a kislányoddal foglalkozz, mert a gyerekek a legjobb gyógyírek ilyenkor, de izléstelen az anyagiakkal foglalkozni gyermekvállaláskor :shock: pontosabban babavesztéskor. Bevallom, amikor beteg babákat látok, én is hálás vagyok, hogy időben kiderült kisbabánk betegsége, mert a 4 gyermek mellett nem tudom mit kezdtem volna egy nagyon beteg babával.
Szövettannal kapcsolatban nem tudok segíteni, nekem a dokim mondta meg telefonon az eredményt.
Ha bármikor úgy érzed, beszéld ki magadból "kínjaidat".
Pussz
Többiek? Mi hír veletek?

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Köszönöm Kukucsi!
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, rengeteg a munka. A héten jövök és visszaolvasok.

Nálunk a lényeg: pár perce ismét pozitívat teszteltem. Már nem olyan eszméletlen élmény, mint mondjuk az első, de azért nagyon örülök, még a kezem is remeg.

Már magamhoz vettem az Utrogestan receptet, s hazafelé kiváltom, valamint hívom az orvost időpontért.

Most minden rendben lesz és karácsonyra a fa alá már nyugodt szívvel tehetünk a családnak képet a leendő családtagról. :-)

Szép napot Mindenkinek!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Gratulaaaa!!! :D

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Veró ez nagyszerű! Még az én kezem is remeg :wink:
Nem bánnám, ha 10 nap múlva én is remegő kezekkel szorongathatnám azt a vékony kis tesztet!
Mindenkinek hasonló szépet kívánok!
Te, Veró, most csak pihenj. Egy kérdés: Utrogestan kúpot vagy bigyót írtak fel, mert úgy tudom, az Utrogestan hüvelykúp eredményesebben adagolja a kellő hormont a babának, és óvja a gyomrát a mamának. És még ajánlanám a 2 csésze palástfűteát naponta, ettől erősödik a méhnyálkahártya, meg a folsav is menjen.
Szóval izgalomba hoztál :wink: :lol:
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy így örültök. :-)

Kukucsi! Igen, hüvelytabit írtak, most váltottam ki(2X1), ránézésre ugyanaz, mint a másik. Femibion 800-at szedek. Szerinted még nem vagyok elkésve a palástfű teával? Ha még hat valamit akkor holnap beszerzem. :-)

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Szerintem nem vagy még lekésve. Egy dúla ismerősöm azt ajánlotta, hogy az első harmadban jó szolgálatot tehet, aztán érdemes szüneteltetni.
A femibion jó, én is azt szedem :wink: :lol:
Kérlek írj a fejleményekről!
Pussz mindenkinek
Csajok, húzzunk bele :lol:
Igaz egymagam nem vagyok elég hozzá, férjecském meg a megélhetésért küzd távol tőlem :shock:
Vendég
 


szia minona.

udv koztunk! :D

Irsz par szot magadrol? :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Veró, csajok! Minden rendben? Nálunk a helyzet változatlan.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Veró!
Gratulálok!!! nagyon örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgaitok!
Mennyi idős vagy most?

Bixi, neked is gratula, hogy minden ok!

Az előző héten kivételesen újra el voltam kenődve... Voltam az új orvosnál. Kedves, aranyos, alapos,csak jókat tudok mondani róla. Viszont. Van méhszájsebem (szerinte nem gáz), és túl vastag volt a méhnyálkahártyám. Emiatt eléggé aggódom. Igaz, az előző ciklusom nem volt az igazi, mert elég későn volt pé-m, és egyébként is 35 napos volt. Azt mondta, hogy nem kell rögtön megijedni, mert lehet, hogy azért ilyen vastag (21mm), mert túl sokadik napon vagyok... De lehet, hogy van ott egy mióma, és amiatt. vagy azért, mert amikor megjön, nem lökődik le teljesen.... Abban maradtunk, hogy miután megjött, és már nem vérzek, menjek újra, és megnéz uh-n.
És ez még mind nem volt elég... Amikor beteg voltam, alulra is összeszedhettem... Annyira szar volt. Még soha se volt velem ilyen. Úgyhogy arra is kaptam gyógyszert. Ennyi a hír, köv. szerdán megyek legközelebb.

Szandra!
Sok erőt kívánok neked. Nem mondom, hogy könnyű dolog ezt elfogadni/feldolgozni, de az idő enyhít valamennyit a fájdalmakon. Próbálj előre nézni. Nem egyszerű. Nekem se megy úgy, mint kéne... És csodáld a kislányodat!!!

Kukucsi, hajrá!

Zitus, veletek mi a helyzet?

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Sziasztok!

Veró, gratula, drukkolok hogy minden rendben legyen!

Zsoff, most ki az "új doki"? A méhszájsebet mikor szerezted? Eddig mért nem mondta senki??

Én elkezdtem zumbázni (Veró példáján okulva :P), egyre jobban megy. Heti 2-szer járunk egy barátnőmmel, és nagyon jót tesz a mozgás, sokkal pozitívabban látom a dolgokat utána. Viszont így kevesebbet vagyunk együtt a férjemmel :(, pedig próbálom akkorra időzíteni mikor neki is dolga van. Csak nem mindig úgy jön ki a lépés. Most ő si újra elkezdett futni, így még kevesebbet leszünk együtt... Amúgy van valakinek kedve jönni velünk? A Nyugatihoz nagyon közel járunk.

Amúgy az OGYEI-s időpontomat elhalasztották, és mivel el kell megint kezdenem a mikuláscsinálót, pont akkorra van időpontom mikor meg fog jönni... Úgyhogy holnap asszem lemondom az egészet. 19-én megyünk a Meddőségibe, addig beszedem a peteéréscsinálót, hátha most használ.

Ja, és a férjem belement hogy beadjuk az örökbefogadási igényt. Megvárunk 3 Closty-s hónapot (amiből már csak 2 van hátra) és ha nem lesz siker, beadjuk a papírokat. Hát kb. ennyi van velünk.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Köszönöm Zsoff!

Most már kezdek jobban lenni, nem sírok annyit, de ezt feldolgozni szerintem soha nem fogom tudni:((( A kislányommal is már könnyebben tudok játszani, kb egy hete és imádom őt, csak ő tartja bennem a lelket:)
Veró gratulálok a kicsihez, kívánom tiszta szívemből, hogy egy szép egészséges babád szülessen! És itt mindenkinek sok sikert kívánok a babákhoz, és szorítok mindenkinek az mielőbbi gyermekáldáshoz!!!

Mindenkinek szép napot!
szandra91
Érd
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: