Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és megjött az AFP-m, ami 0,93 MOM lett. Azt mondta a dokim, hogy az nagyon jó. Holnap kérek időpontot uh-ra :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Mimilee Jó hallani rólad :)
Irigylem a rendszereteket! Mert ha nem is 4 óra múlva, de én is szívesen elmennék 5 napnál hamarabb a kórházból :roll:. Szaffinál jó volt, mert még reménykedtem, hogy segíthetnek beindítani a tejet :cry:. Most, hogy már tudom, ennek szervi akadálya van, teljesen feleslegesnek érzem, hogy bent legyek, jönnék haza, hogy a nagylány se hiányoljon olyan sokáig (meg én se őt :oops:). Nálunk apa úgyis itthon lesz az első két hétben.
Egyébként én kb. 3x találkoztam orvossal a szülés alatt: mikor beértünk a kórházba, az ügyeletes nézett meg, attól kezdve csak szülésznők, egész a kitolási szakasz elejéig, akkor egyszer megvizsgált a dokim, majd mikor már kint volt a gyerek, összevarrt. Szóval itthon is egész orvos-mentesen alakul a komplikáció nélküli szülés. Varrást meg gondolom kint is doki csinál.

Zsabo Tyű, remélem, nálunk nem kezdődik el „hirtelen” az anyás korszak akkor :roll:. Én nagyon örülök, hogy a csajszi bárkivel megvan, de azért hozzám ragaszkodik a legjobban :).

Gittus Na mikor mész uh-ra?

Zsuzsko Szerdán lesz pisi eredmény?!?!?! Basszus, milyen labor az?!?! Itt a körzeti sztk a sürgősségi vizsgálatokat fél óra alatt csinálja (anyámnak volt vesemedence gyulladása a tavasszal, heti kétszer nézték a vizeletét, amiatt tudom ennyire. Nála is a fehérjét vizsgálták).

Ma voltak a kéményt ellenőrizni, basszus úgy tud bosszantani az ilyen szolgáltató. Kiírták, hogy 8-13 között jönnek :shock:. És aki dolgozik?? Vegyen ki szabit? :evil:. Mert a pót időpont is délelőtt lesz, ugye :?. Mi meg emiatt csak fél11kor tudtunk lemenni, tiszta kánikula volt, de apám akart fagyizni velünk, úgyhogy muszáj volt (apám 1 hete műtötték sérvvel, most itthon lábadozik, meg vigyáz nővérem 10 éves lányára).
Ti hogy bírjátok a meleget? Csajom alig alszik a kánikula miatt :( Pedig még „csak” 26 fok van a szobájában. A nappaliban van légkondi, de nem kapcsolom be 26 fokban még :roll:. Igazából ebbe a lakásba nem sok értelme van :roll:. Az előzőekben tetőtérben laktunk, HÉV vonalon, zaj, por, mellettünk a gyár, szóval éjjel nem lehetett nyitott ablakkal aludni, így iszonyat felmelegedett a lakás. Itt meg az északi oldalon nyitva hagyom az ablakokat és élhető hőmérsékletre hűl reggelre minden szoba. Légkondival az a bajom, hogy a párát is kiszedi, ami tényleg jó klímát eredményez, de utána irtó szar kimenni az utcára :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zafír, jajj, látod, pedig senkinek nem kívántam, hogy olyan hasfeszülése legyen mint nekem, ami miatt mindenképp megmutattam magam Dokinak... Remélem azóta már jobb a pocakod.

Rekuja, a nagy meleget mi elég jól viseljük. Bent a lakásban hűsölünk :), a kellemes 25 fokban :), délután 4 után meg kiszabadulunk elalvásig. Szegény Dórim kint pucérkodik a kertben (de jóóóó neki), erre nem belement a lábába 3 szálka is?! Most szedd ezt ki egy ficánka 1 évesből............ De apa rendesen, határozottan megfogta a lábát, én meg gyorsan kiszedtem tűvel. Nem is fájt neki, az volt max. a baja, hogy lefogtuk.

Zsuzskó, nagyon drukkolok ne legyen gond a vizeletben, gyere majd, ha megvan az eredmény.

Képzeljétek: mivel pár héten belül elkezdődik a megvett házunk alakítása, így máskor nincs időnk nyaralni, emiatt vasárnaptól csütörtökig lemegyünk a Balcsira. Bogláron találtunk egy jó apartmant még tavaly augusztusban, akkor voltunk 3-an először, most is oda megyünk, szép, új, kényelmes, közvetlen vízparti, most Dóri is jobban élvezi majd. Én szívesen beleraknám a pocsolya Balcsiba, de annyira fosok a fertőzésektől.... Nőből van, na... Lányos Anyukák, Ti hogy vagytok, voltatok ezzel?

Aztán még megyünk július közepén Anyósékkal 2 éjszakára a Mátrába. Utána költözünk, majd ha kész, leülünk a fenekünkre és várjuk a tesót :)

Holnap délelőtt megyünk Ringatóra.

Nevek kapcsán próbáltunk Apával egyezkedni, még nem döntöttük el, de szűkül a kör :)

Dórim meg masszívan fogzik, szegényem már a csuklóját rágja.... Annyira duzzadt felül az ínye, remélem hétvégéig kibújik a fenti fog és megnyugszik egy kicsit...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 

 
 

Zsuzsko, Dóri a lánykám :):):) De persze, ez az az apartman, mi hétfőn kérdeztünk rá, most vasárnaptól megyünk, volt hely, választhattunk is két apartman közül. Én szívből ajánlom, a központ, ahol lehet kajálni sétálni pár száz méter, amúgy tök csendes, nyugodt...

http://www.zimmerinfo.hu/boglar/vizparti/hu.htm

Ha nem tudod megnyitni, szólj, kiírom az elérhetőséget.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Nyuszika! Mi tavaly voltunk a Balcsinál, mi simán bevittük a kiscsajt. Eszméletlenül élvezte. Vettünk kis csónakszerű felfújhatós cuccot, amiből kilóg a lába a vízbe, aztán apával besétáltak addig míg kb féllábszárig ért a víz, ott kivettük bele a vízbe. Nagyon élvezte. Szerintem nem szabad megfosztani ettől az élménytől, a fertőzésektől pedig nem kell ennyire félteni. Vasból vannak! :)

Már most nagyon meleg van odakint, én persze napközben a légkondis irodában ülök, de amit kimegyek megcsap a meleg. Most ezt ezzel a babóval nagyon rosszul bírom. (de talán ezt mintha már írtam volna... 8) ).

Az éjszakák rettenetek otthon, most, hogy már nem hűl le a levegő éjszaka sem, egyre rosszabbul is alszom.

No, de nem panaszkodok tovább, szombaton utazunk Szombathelyre, ott pár fokkal jobb a helyzet.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Rekuja

Hétfőn megyek uh-ra. :D Már alig várom. :D

Amúgy az én csajszim se bírja a meleget. Éjszaka felébred, forgolódik. Úgy sajnálom. A szobában 28 fok van. Pedig még a redőnyt se húzom fel, hogy hűvösebb legyen.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zsuzsko

Tudsz már eredményt?

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Szuper Zsuzskó!
Félre az izgalmakkal :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Rekuja: Itthon ilyen vérből kiszűrős, DNS vizsgálatról még nem hallottam, de nagyon jól hangzik. Az egyik baba a mellső falon, a másik a bal oldali falon van megtapadva. Doki is mondta, hogy nem zavarja őket, hogy ketten vannak, ugyanúgy fejlődnek, mint az egy szem gyerkőcök. :lol: Szerencsére külön lepénye van mindkettőnek, ezért tudnak jól fejlődni. Én viszont nem hízom egyáltalán, még mindig 76 kiló vagyok (180 cm magas), pedig eszek rendesen. Igaz nem sokat, de sokszor, inkább a gyümölcs az ami nagyon megy. Dokik szerint ez nem baj, de én azért aggódom.

Gittus: Gratula a jó AFP eredményhez. :D

Zsuzsko: Örülök, hogy minden rendben van. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nyuszika: Szombaton, amikor ismét nagyon feszíteni kezdett, te jutottál eszembe, hogy mondta a dokid, hogy bajt is jelezhet a feszülés. Gondoltam megnézetem.
Szegény Dórika! Az nagyon tud fájni!!!!! :cry:
Nagyon jól néz ki ez az apartman.

Holnap megyünk a 18 hetes genetikára. Nagyon izgulok, hogy végre megtudjuk, valóban kislány e a kislány és milyen nemű a mellette lévő rejtőzködő kisember.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzsko, de jóóóóóó!!!!
Az apartman valóban nem olcsó, de mivel vízparti meg új, gondolom ezt fizetem meg...

Zafír, majd gyere a hírekkel ide és más fórumokra is :wink:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsuzsko

Én is örülök, hogy minden rendben van!!! :D :D :D :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Két hét off után újra itt!
Először is üdv az újaknak, éljenek a jó eredmények!
Két hete kedd délután a jobb oldalam kezdett el fájni, a 8 és fél évvel ezelőtti vakbélműtét fölötti területen. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mondván, hogy biztos nő a méhem, és nyomódnak a dolgok odabent. Hát majdnem. Este aztán amikor kezdett keményedni a méhem jobb oldala, megijedtem, gyors szívhanghallgatás - megtaláltuk - irány a kórház, ez volt este 10-kor. Magnézium infúzióra tettek, ami szerda 23 óra 30 percig csöpögött, összesen öt infúzió. Majd csütörtök reggelre olyan erősek lettek a görcseim, hogy a falat kapartam. Szerdán átestem egy vérvételen, egy belgyógyászati vizsgálaton, valamint a 18. heti UH_on, ahol mindent rendben találtak. Kiderült, hogy a 2,63-as AFP, amit a 16. hét 5. napján vettek le, késői volt, mert a baba pár nappal most is nagyobb a számított koránál. Hurrá!
Visszatérve, a csütörtöki görcsök közepette elvittek egy hasi UH-ra, ahol a doki a Crohn betegséget is megelmítette, de nem igazolódott, mert nem volt hasmenésem. A vakbélműtéthez közel eső bélszakaszon megvastagodást látott a doki, ami hozzáfeküdt a méhemhez. Megnézték persze a veséimet is, de ott rendben volt minden. A diagnózis: bélgyulladás.
Leállították az időközben szerdán beindított 3×1 Augmentint, és intravénásan 6 napig, 8 óránként kaptam antibiotikumot. Múlt hétfőn a vérvételből a CRP-t magasabbnak találták, mint előtte szerdán volt, majd két nap múlva, tehát 13-án már csökkenést mutatott. Így másnap, 14-én hazaengedtek.
Colitis diétát kell tartanom, holnap megyek ismét laborba, kontroll CRP is lesz. Remélem, minden visszaállt a normál tartományba.
Riogattak még 2000-s méhszájjal is, de egy nagydarab doki vizsgált, úgyhogy majd inkább ezt a saját dokimra bízom, addig nem hiszem el azt a 2000-t. (Hozzáteszem, hogy eleve alacsony, vékony nő vagyok, szóval lehet, hogy a szerveim is kisebbek? - Ezt csak cinikusan jegyzem meg.)
Tart még a fürdőszoba felújításunk is, de már látjuk a végét. Ha a héten tud jönni a vízvezeték szerelő feltenni a csapokat meg a mosógépet beüzemelni, akkor az kész! De ott van még a wc, de attól nem félek. Csak ez a fürdés macerás, mert minden nap átjárunk anyósomékhoz, pedig ebben a melegben szívesebben fürödnék naponta többször is.
A kórházban egy dekát sem híztam, sót, majdnem fogytam, de már egy kilót vissza is szedtem. Most ott tartok, hogy a terhesség előtti súlyom+3 kg.
Magnézium téma. A kórházban, ahogy engem, úgy más begörcsölősöket is a szülőszoba mellett lévő helyiségbe, a vajúdóba tettek, ott töltöttem 3 napot (aztán a patológián feküdtem). Mások is magnéziumot kaptak. Azelőtt soha nem keményedtem, de két hete tudom, mi az, és pont én voltam, aki háborgott a 3×2 mg ellen, ami napi 3000 mg, hogy az mekkora gyógyszer, nem tudom lenyelni. Az adagom továbbra is ez. Most viszont szedem, mint a kisangyal, savanyú, mint a fene, de muszáj, mert ha sokat állok, vagy megyek, akkor is képes keményedni. A háziorvosom szerint pihenjek, feküdjek minél többet. Mivel láttam, és olvastam (nesze neked, mobilnet) a kórházban szörnyű dolgokat (épp engem vizitelt a doki, amikor egy nőnek a folyosón 35 hetesen leszakadt a lepény:( ), azóta parázok mint a fene, és inkább fekszem.
Apropó, fekvés! Szülésznőtől megtanultam, milyen egy szabályos, kismamás fekvés: oldalt fordulva, felhúzott lábakkal, csak a fej a párnán, vállak nem! Így tehermentesítjük a méhszájat. És azt is megtanultam, mi a szerepe egy szülésznőnek a császárműtét során. Ezek miatt volt hasznos az a pár nap.
A magnéziumot nem lehet túladagolni, hiába van 2×1 a dobozra írva, a 3×2 kell! Nekem nem csinált hasmenést, normális a székletem (ezt a kórházban is firtatták a vizitek alkalmával, nálam különösen), de hozzáteszem, sok gyümit eszem, cseresznye, barack, nektarin, körte, banán...
Babakelengye. Én szeptemberig semmit nem akarok venni. Hétvégén bababörzén voltunk, és találtunk egy hozzánk közel lévő bababoltot (bútorok, kocsik is), és fele olyan árban vannak náluk csodaszép dolgok, mint a Brendonban. Ja, meg magamnak vettem pár nyári kismamaholmit, mert kezdem kinőni a régieket. Nálunk még a gyerekszoba le sincs parkettázva, de azt még a nyár folyamán azért megcsináljuk, meg kifestjük, mert babától függetlenül is ekkorra terveztük a lakásfelújítás befejezését. De berendezni csak az ősszel akarjuk.
A 18. heti UH-on is megerősítette a dokim, hogy kukis lesz a babó.
Jó hosszú lettem, remélem, elnézitek nekem! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Makkmarci Tyű, igazán izgalmas heteken vagy túl! Örülök, hogy végül minden jól alakult – a lehetőségekhez képest. Csak hogy nyugtassalak, nővéremnek epeköveket találtak a 25. hét körül, iszonyat alhasi görcsei voltak, kb. 4 hétig egyik kórházból a másikba fetrengett, nem nagyon tudtak segíteni rajta a diétán kívül. Aztán kimentek a kövek és végighordta az egészséges kislányt aki lassan 10 éves 8). Nekem ez nagy tanulság, ha nem a babával van a gond, a szervezetek, tiéd is, babáé is marha erősek.
Fürdőszoba felújítást mi halogatjuk :oops:. Felmerült, hogy augusztusban apa lezavarja (mármint nem ő csinálja :)), amíg mi Szaffival Balatonon leszünk 2-3 hetet anyámmal, de valahogy nem visz rá minket a lélek :roll:. Meg azzal most lenulláznánk a tartalékokat :(. Számításaim szerint 5-700e alatt nem ússzuk meg (kád+boiler csere, csempe leverés-felrakás stb.). Nektek mennyi lesz, ha megkérdhetem? Csak hogy lássak kb. árakat.
Saját dokira hallgass méhszáj szempontjából, ő nyúlkált már benned „standard” állapotodban is :)

Zafír Hízás miatt ne aggódj! Nem vagy extra vékony, gondolom, ha kiszámítod akkor átlagos a testsúlyod, szóval benne van, hogy ne hízz még. Én hízásra hajlamos vagyok, a hülye hormonoktól is feljött összesen vagy 10 kg :evil: több ütemben. Ebben az időben én se kívánok semmi meleg kaját, most két napja görögsalin élek, holnap sztem csinálok egy hagymás kukoricasalit, esetleg krumplisat. Nem csak főzni nincs kedvem, de azt se bírom elképzelni, hogy meleg kaját tegyek a számba :roll:.

Zsuzsko 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Gittus Egy szavam se lehet, nálunk csak ma érte el a gyerekszoba a 27°C-ot. Én se húzom fel a redőnyöket, így legalább nem melegszik át az ablaküveg és nem melegíti a szobát. Meg én reggel becsukok minden ablakot, hogy ne jöhessen be a meleg. De átlag napi 1°C-kal melegebb van bent :(.

Zsabó Nem a légkondi be-ki miatt bírod extra rosszul a meleget? Rám ez a jellemző, közértből kijövet kell vagy negyed óra, addig mint akit fejbe vágtak, olyan vagyok :roll:. Ezért sem erőltetem a légkondit, amíg nem muszáj :roll:

Nyuszika Hát, nekünk délelőtt is „menni kell” :roll:. Ma fél9-11 közt voltunk lent, de ez a kis szél sokat javított a helyzeten (árnyékban). Utána meg erkélymedencéztünk. Bár a csajszi nem igazán volt benne, de mindent belehordott, amit ért és azokkal fröcskölt, szóval végig vizes volt (meg az egész erkély is). Ja és nehezményezte, hogy a meleg pisi végigcsorog a lábán :lol: :lol:. Amúgy körbejelölte az erkély minden sarkát :roll:.
Szaffit tavaly nyáron kb. 7 hónaposan vittük először Balcsiba, de csak azért olyan későn, mert előtte folyton rossz idő volt, ha lementünk. Most meg...
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Félidő 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Makkmarci: Sajnálom, hogy ilyen tortúrán mentél keresztül. Olvasni is szörnyű volt a történteket. A lényeg, hogy most már minden rendben van. Pihenj sokat!

Rekuja: Gratulálok a félidőhöz! :D Édes kis Szaffi, milyen vékonyka. :lol:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Makkmarci

Gyógyulj meg! Sajnálom, hogy ezt történt, de a lényeg, hogy már jobban vagy, és a picurkádnak sincs semmi baja. :D Vigyázz magatokra, és tényleg pihenj sokat!!!

Rekuja

Gratulálok a félidőhöz!!! :D :D Nagyon telik!!! :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zsuzsko: Majd csak 5-re megyünk genetikára. Már nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzsko: Ez tényleg jól hangzik. Valamelyik nap én is benézek hozzájuk. Köszi a tippet. :D

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzsko Bugyi honnan van? Engem meg az érdekelne, mert a combjaim nekem is „összecsókolóznak” :lol:. Most úgy oldom meg, hogy sortot hordok a kismama ruhák alá (amúgy is rövidebbek, mint a lábaim látványa miatt kéne :oops:). Megnéztem a ruhákat, tényleg csinosak, de én nem szoktam ennyit kiadni egy-egy ruhadarabért :roll:. Mondjuk a kockás kánikularuha nagyon tetszik még ennyiért is :D
Én is azóta szedek mindent precízen, hogy a 9. héten rám ijesztett a doki :oops:.

Zafír Minden rendben lesz 8). Én is kis gizdának látom Szaffit, de állítólag tök normális a 10 kg a 75 centijéhez :roll:. Hiába, én magamból indulok ki :)

Voltam ma aranyos védőnéninél 8). Végre elmagyarázta nekem valaki részletesen, minek szedem/szedtem ezeket a gyógyszereket. Na szóval, a 9. héten, a doki látta a bevérzést, meg hogy a baba kisebb, mint kéne (lombik miatt ugye napra pontosan tudjuk a korát és 1 héttel fiatalabb méretei voltak). Ezért adott szteroidos gyulladáscsökkentőt, ami egyrészt a saját immunrendszeremet machinálja, hogy ne forduljon a gyerek ellen, másrészt véd a gyulladástól ugye. Állítólag lombikosoknál gyakran előfordul, hogy a szervezet „nem veszi észre” hogy terhes (Szaffinál nem volt ilyen), ezért nem áll át, vagy nem áll át időben a keringés a megnövekedett terhelésre. Emiatt sűrűsödött a vérem, meg nem bírta a terhelést az érfalrendszer. A metylpred „rászólt a szervezetemre” hogy hahó, terhes vagy, a többiek (vérhigító + vitaminok) meg addig megtették azt, amit magától kellett volna a rendszernek. Azért állhattam le a metylpreddel (meg az utrogestánnal), mert a szervezet „már tudja” hogy ott a baba. A többi meg még kell, amíg biztosan stabilan átveszi tőlük a melót 8). Tiszta érdekes :).
Ja, és megint normális volt a vérnyomásom, vagyis minden érték 100 alatti :).

Megyek tanulni. Holnap szigorlat :( A kettesre hajtok :roll: :lol:. De mivel úgyis kihagyok egy évet, ezért nem vagyok valami motivált :roll:. Ja, és a meleg miatt már megy a légkondi a nappaliban, de nem hűti le sajna az egész lakást, szóval Szaffinál továbbra is 27 fok van :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: Szaffika nem gizda, hanem nőiesen karcsú. :D Mikor álltál le az utrogesztánnal? Szedsz még "lombikos" gyógyszert? Nekem a 13. héten az utrót és minden más lombikos gyógyszert 1 hét alatt leépített a doki. Kissé parás időszak volt, mert féltem, hogy az utrogesztán elhagyása miatt elvetélek. :cry: Sok sikert holnapra!

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír Utroval most a 16. héten álltam le, de Szaffinál már a 12.-en, mert ott minden rendben volt.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Megjöttünk a genetikai UH-ról. Minden rendeben van velük. Egyikük 17 hetes 6 napos, másikuk 17 hetes 3 napos. Ő picit le van maradva, de csak picike, azt mondta a doki, hogy nem kóros kisebbség, ami megnyugtató.
Megtudtuk a nemüket is. :D Mindkét baba kislány. :lol: :lol: :lol:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Jujj, Zafír, két kis copfosod lesz :lol: :lol: :lol:. Uncsi is lenne, ha már most egyformák lennének :wink:. Még mindig nagyon szépen "tartják a korukat" :). Nem raksz fel pocakfotót? Vagy nem érzed túl nagynak? Kiváncsi vagyok, mert nekem ezzel az eggyel is akkora, el nem tudom képzelni, milyen lenne két babával :roll:.
Nevekkel hogy álltok? Vonalzót nem aktualizálod a nemekre? :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jó reggelt,

húúúúú, mennyit kellett visszaolvasnom :o
Gittus! Gratulálok az AFP eredményhez!
Zsuzskó, szuper, hogy nincs semmi gond...de tényleg sokat "ültek" az ereményen...

Makkmarci, fő, hogy túl vagy a nehézségeken, most már biztos minden rendben lesz. Mi lett a labor eredmény?

Rekuja, Szaffi igaz toppmodell alkat:)) Nagyon édes!

Zafír, 2 kislány? Szuper!! Gratulálok Nektek:)) :D

Hányás fronton nálam 1 hete semmi :lol: szerintem befejeztem az émelygős-hányós időszakot.
Viszont dög betegek lettünk...torokfájás, köhögés, orrfolyás...de hogy miért pont júniusban??

megjött a véreredményem is. Nem vagyok tőle túl boldog, de valahol számítottam rá.
Bemásolom Nektek. Érdekelne, hogy akinek volt 16. heti vérvétel annak is úgy jött a lelet, hogy a terhességi kornak az az időpont van feltüntetve, amikor kiadták a leletet?

Mert én 16 hét 3 naposan vetettem le, a leleten meg a terhességi kor: 16 hét 6 nap...lehet nem mindegy.

Ja, és én még csak most tartok 3x1 utronál, 20. hétre kell elhagynom.

Valaki megmondja nekem, hogy melyik adatom utal arra, hogy a Down-kockázata 230-as?

Terhességi hét 16 hét 6 nap
A kockázatszámítást (biokémiai + NT) PRISCA programmal végeztük. A
kombinált kockázatszámítás feltételezi, hogy az NT mérése a szakmai
elõírások szerint történt.
AFP (terhes) 36,8 µg/L
AFP korrigált MoM 1,05 0,40 - 2,50
HCG 30151,0 U/L
Referencia nem terhes esetben: <2,7 U/L
Béta-HCG korrigált MoM 1,45 0,40 - 2,50
Szabad ösztriol 1,8 nmol/L
Szabad ösztriol korrigált MoM 0,67 0,40 - 2,50
Életkori kockázat 1:85
18-as triszómia kockázata <1:10000
A 18-as triszómia számított kockázata alacsony kockázatot jelez. Maximális
elfogadott kockázat: 1:100.
21-es triszómia kockázata 1:230
A 21-es triszómia számított kockázata emelkedett kockázatot jelez. Az
eredmények alapján várhatóan 230 hasonló adatokkal rendelkezõ terhes nõk
közül egynél fordul elõ 21-es triszómia és 229 esetben normál terhesség.
Maximális elfogadott kockázat: 1:250.

Velõcsõzár.rendell.kockázata <1:10000
A velõcsõzáródási rendellenesség számított kockázata alacsony kockázatot
jelez. Maximális elfogadott kockázat: 1:100.
Megjegyzés *
Figyelem: az emelkedett számított kockázat miatt genetikai tanácsadás
javasolt.
Kérjük, vegye figyelembe hogy a kockázatszámítás statisztikai elemzés, és
nincs diagnosztikai értéke! A kockázatelemzés 35 év feletti anya esetén
nem helyettesíti a direkt magzati diagnosztikát.

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Rekuja: Pocakfotó utoljára pünkösdkor készült. Holnap megyünk profi fotóshoz kismamafotózásra, ha azok készen lesznek, szívesen rakok majd fel. Pocakom hamar el kezdett nőni, már a 8. héten kismamanadrágod hordtam, de most valahogy megállt, bár lehet hogy ezt csak én látom. Azt mondják, hogy a 2. terhességnél nagyobb a pocak, szerintem ezért is nagyobb most neked. :wink: Vonalzóból Lilipye-n kevés az ikres, maximum a babák bőrszínét tudom állítani. :lol: De majd megnézem. Na igen, a nevek. Egy nevünk mindig is volt (és 2 fiúnév is) a második lánynéven eddig nem tudtunk megegyezni, mert apának sem az Emma sem az Alíz nem tetszik. Egyikük Rita lesz és valószínűleg a másikuk Réka. :D

Gemini: Nagyon örülök, hogy vége a hányásos időszakodnak. Jó sokáig tartott. :shock: :? Nekem a 11. hét végén maradt abba, de már nagyon örültem, hogy befejeződött. Mi is meg voltunk fázva, állítólag valami járvány van.
Húúúúúú! Mennyi adatot kaptál. :shock: Én ebből egy dolgot látok, hogy az AFP-d rendben van. Dokiddal még nem beszéltél?

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!

Zafir! Gratulálok a kilányokhoz! Szép a Rita és a Réka így együtt. Én is kiváncsi vagyok a pocakodra. :D

Gemini! Szerintem a kockázat elsősorban a korod miatt lett ennyi. Ha megnézed a Down-kór kockázatáról szóló táblázatot, ott láthatod, hogy 41 évesen a kockázat 1:85. A vérvétel alapján a mért értékek szerintem nagyon jók. Én úgy tudom, minden MoM érték akkor jó, minél inkább közelít az 1-hez. Tehát a Te esetedben a mért értékek a véredben jócskán javították az 1:85-ös kockázatot. Az én 16. heti szűrésemben a tiédnél sokkal rosszabb MoM értékek jöttek ki, mégis 1:1600 lett a Down-kockázat, mivel én "csak" 36 és fél éves vagyok. Úgyhogy szerintem ne izgulj. Persze ugye 1:250 alatt amniocentézist javasolnak, mert ez a bűvös határ, de a legtöbb amniocentézis negatív eredménnyel zárul. Én nem vagyok genetikus, de úgy látom, nagyon kicsi az esélyed arra, hogy Down-os a babád, de ha téged megnyugtat, menj el amniocentézisre. Legalább a hátra lévő 20-22 hetet nyugodtan töltöd. Én a helyedben mindenképp valami szuper maszek helyre mennék, ott sokkal jobbak a körülmények. Megéri azt a pénzt. Ott azért jobban odafigyelnek az emberre.

Velem minden rendben, úgy néz ki. Hétfőn utazunk Horvátországba. Remélem, kibírom az utat, mert nem nagyon jó hosszan ülni.
A pocakom nekem is nagyon nő. Anyu azt mondta, ő ekkora hassal ment szülni. :shock:
Az éjjeli vihar odabent a kis kukist is felébresztette. :) Fickándozott egyet mérgében. :D Amúgy én simán átalszom az ilyen viharokat, de most, minden órában fent voltam. Akkorákat dörgött...

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Köszönöm, lányok a biztató szavakat! Tegnap megvolt a labor, előtte hozzáteszem, hogy a CRP 5 alatt jó, nekem 18 volt, amikor kiengedtek a kórházból, tegnap 8,4 volt. Pár hete a férjemé 9,9 volt, pedig egészséges. Szóval remélem, hogy a dokim is elégedett lesz. Viszont a fehérvérsejt 10-ig jó, nekem 13, de volt már 11 és 12 is. Valahol olvastam, hogy terhesség alatt enyhén emelkedett még elfogadható. A házidokim is mondta. Jövő héten megyek mindkét dokimhoz (házi&szülész), valószínűleg vizsgálat is lesz, meg UH is remélem.
Zsuzsko: a szolnoki megyei kórházban. Teljesen egyetértek, nekem is ez a történet világított rá arra, hogy még inkább kíméljem magam. Bár eddig sem volt nagy terhelés, hiszen március vége óta táppénzen vagyok, itthon meg csak azt a kis házimunkát végeztem el. Most is kéne főzni, mert napok óta nem ettünk normális meleg ételt. De nekem az is 2-3 óra topogás. Attól csak nem lesz semmi, remélem.
Rekuja: jó érzéssel tölt el engem is, amikor valaki ennyire alaposan elmagyarázza a dolgokat. Már csak azért is, mert hipohonder vagyok, és ha nem tudom, mi miért van, csúnya dolgokat képzelek. Mellesleg az én védőnőm így fogadta a hírt, amikor megírtam neki, hogy kórházban vagyok: "jajajjajjjj! Veled mindig történik valami" Hát köszi - gondoltam. :?
Zafir: szuper a két kislány! Csak lesz itt szurkolótábor a fiúknak! :D
Gemini: a kockázat növekedése a korral együtt nő, vagy attól függetlenül is utal valami rá? Tarkóredő milyen volt a 12. heti UH-on? Orrcsont volt, ugye? Szerintem ez csak felesleges paráztatás.

Félidő!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Makkmarci Éljen a félidő :D
Érdekes védőnénid van :roll:. Azért néha sajnálom őket, van, hogy magam se tudom mért akadok ki egy-egy beszóláson :). Nálunk apa hipohonder, megspékelve a „férfi vagyok, nem járok orvoshoz” hozzáállással :lol:. Folyton „meg akar halni” valamiben. Két éve pl. allergiában „haldokolt”, aztán a háziorvostól kapott gyógyszert meg fújókát, úgyhogy mégis életben maradt :lol:. De persze a komolyabb bajaival nem foglalkozik, úgy két éve meg akarták műteni sérvvel, hát még mindig nem jutott el odáig. A sebész nem adott neki vmi miatt műtéti időpontot, ő meg azóta nem keresi fel :roll:.
Főzni én „gyorskajákat” szoktam, lecsó, pörkölt, paprikás csirke. Odarakom, megfő nélkülem, és nem kell ott ácsorogni.
Megnéztem neked a két hetes vérképem, fehérvérsejt 12, CRP 32,4. Eddig mindenki azt mondta a vérképre, hogy ez teljesen jó, a *os értékek a terhesség miatt vannak (nénész, háziorvos és a védőnő is végigbogarászta). Egyedül a védőnő tett megjegyzést a Nátrium miatt, hogy mennyire sózom a kajákat (amúgy épp hogy alacsonyabb, mint kéne).

Zsuzsko Buli nálam is van odabent. Cukker a kiscsaj, mert akkor a legaktívabb, ha Szaffizok :). Szerintem a nővérkéjével akar játszani :lol:
Tyű, tényleg lassan mehetsz szülni :)

Bobek Na nekem benti babát nem érdekelte a vihar bezzeg a kintit! Ült az ágyában és lelkesen sikongatott meg mutogatott ki a villámokra, mintha csak ő fedezte volna fel, hogy dörög az ég :D Meg kellett zabálni :D. Mindezt persze fél4 körül :?

Zafír Most nekem is belassult a pocinövekedés üteme – hál Isten :). Már teljesen le kellett engednem a széket, és így is alig férek ide az asztalhoz :roll:. Emlékszem, Szaffival a végén már nem bírtam rendesen asztalhoz ülni :evil:.
Rita és Réka nagyon szép nevek, főleg az utóbbi :lol:. Én szeretem a nevem – bár ez nálunk nem divat a családban :roll:. De Réka nap november 10-én van, ami közel lesz a szülinapjához (nálunk ez most szempont, meg Szaffinál is, mivel a szülinap közel van karácsonyhoz).

Gemini Előbogarásztam neked az AFP eredményemet, MS-AFP 33,24 ng/ml; MS-AFP MoM 1,27 MoM; A többit nekem a kombináltnál nézték, Downt is az alapján becsültek, ott Free b-hCG:1,94 MoM. Ezek az értékek kb, mint a tieid, csak nálam az életkor 1:599-ről indul. Én a helyedben tuti beszélnék genetikussal, hogy megnyugodjak! Volt 12. heti kombinált? Azzal összevetették az AFP eredményt? Egyet értek azokkal, akik a fizetős magán helyeket ajánlják, ha megengedhetitek, válaszd azt, mert annyira nem drágábbak, mint amennyivel gyorsabbak és ember-barátabbak.

Túl vagyok a szigorlaton. Írásbeli volt, szóval eredményt nem tudok, de szerintem meglesz. Jó tételt húztam, írtam annyit, ami bizti elég a ketteshez, aztán eljöttem :roll:. Iszonyat meleg volt a teremben, ráadásul hülye szék karfán az írótáblán kellett körmölni, totál kényelmetlen terhesen :evil:. Arról nem is beszélve, hogy nincsenek balkezes székek, mondjuk nekem nem kellett, de volt, aki egész félévben ezen szívott :(
Megkérdeztem az eddigi írásbeli vizsgáim meg beadandóim eredményét. Na az egyetlen, amire tanultam, meg amiből elolvastam a kötelezőket, az 3-as lett, az összes, amit fél vállról vettem, az ötös :shock:. Le is vontam a pedagógiai következtetést :D. végül is, csak a pedagógia-pszichológia tanszékre járok, vagy mi :lol:. Annyira fura, hogy nincs több vizsgám :roll:. Nem mintha eddig folyton tanultam volna, de mindig ott lebegett, hogy most inkább tanulnod kéne, neeeeem?! :roll: :lol: :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Zafír, nekem tetszik mindkét lánynév:)) Nekem a Réka mindig olyan "királynősen" hangzik :lol: :lol: Ritából meg csak olyat ismerek, aki született hercegnő volt, bár a talpraesett, vagány és nem a cincogós fajtából való :lol:
Hát nem is tudom, hogy van-e egyáltalán dokim :oops: :roll: Nem tudom meséltem-e, de az történt, hogy a múlthéten közölte velem az szonográfus a kórházban, hogy bezárják a Kazincbarcikai szülészetet. A doki pedig aki elvállalt, már nem megy más kórházba, akkor inkább nem vállal szülést. :cry: Szóval, halványlilasegédsejtelmemsincsen hogy mit csináljak. Hiába hívom fel, tudom mi az álláspontja: magzatvízvétel. Ti meg tudjátok az enyémet...igyekszem ezt elkerülni.
Igazából azt gondolom, hogy nem is a beavatkozásról kell döntenem, hanem, hogy tudjuk-e vállalni a Down-os baba nevelését. Persze, tisztában vagyunk vele, hogy fogalmunk sincs mire vállalkozunk. Tegnap sokat beszélgettünk erről az eshetőségről a párommal, de egyenlőre az az érzésünk, hogy minden rendben. Persze, azt gondolom, hogy ez a tipikus probléma tagadás...mindegy, ezt a helyzetet most nem analizálom, belül nyugodt vagyok, nem tudom miért :shock:

Bobek, köszönöm a hozzászólásod, nagyon megnyugtatott, szerintem vérprofi orvos vagy/leszel :) Nem azért mondom ezt, mert azt mondtad ami engem megnyugtat, hanem ahogyan írtad...na..biztos érted mit akarok kinyögni :lol:
Nagy a hasad? hát a legutóbbi képen nekem nagyon nádszálkisasszonynak tűntél, még irigykedtem is :roll: Jó pihenést Nektek!


Zsuzskó, áhh, dehogy! Miskolcon vették le és Gyöngyösön validálták.Persze, rögtön észre vettem egy hibát. 16 hét 3 naposan vették le és 16 hét 6 nap van a papíron. Felhívtam a centrumot, ahol levették, az ottani hölgy telefonált Gyöngyösre , de sajnos nem érte el a vizsgálatot végzőt. Viszont azt a tájékoztatást kapta, hogy nem számítanak a napok, csak a megkezdett hét. A biztonság érdekében azért hétfőn újra telefonál, mert akkor lesz bent a vizsgálatot végző hölgy. Szóval, úgy néz ki helytálló amit mondanak, hogy még az sem mindegy, hol végezteted a vérvétel vizsgálatát. Egyébként uh-ra 4-én Bátorfihoz megyek az Istenhegyire. Ott csinálnak amniót? mennyiért? úgy tudtam, hogy csak olyan helyen, ahol bent lehet maradni szúrás után? eredmény mennyi idő alatt van készen?
Nálunk (Debrecenbe kell menni a borsodiaknak is genetikára) nagyon futószalagos a történet, bár mindenki isteníti a debreceni genetikát, gondolom Istenhegyi lelet ide vagy oda, Debrecenbe csak el kell mennem....

Nekem is látszik ahogy rugdos :lol: na meg érezni is lehet már kívülről is. Még hogy buborékok:)) Nagyon erős kisfickó a pasim:))
Nekem érdekes módon a nagy meleg előtt volt nagyon passzív. Meg is ilyedtem, aztán addig beszélgettem neki, hogy csak megmozdult:)
Nagyon szép nagy a pocid! :lol: De máshova nem nagyon hízol, igaz?

Makkmarci, örülök, hogy javulóban az eredményed. A fehérvérsejtszámról én is úgy tudom, hogy ennyi még normális.
Gondolom (vagy hát reménykedem) hogy a korom húzza meg ennyire az eredményt, bár azt olvasgattam, hogy alacsony afp érték is kell hozzá, akkor inkább down. ha magasabb az afp, akkor velőcső záródási rendellenesség.

A tarkóredő szerintem hevenyészve volt megmérve, de határozottan emlékszem az 1, 95mmre. nagyon figyeltem 8) Orrcsont látható volt, most 16 hetesen is. A combcsontja is a korának megfelelő volt, bár azt is mondják, hogy önmagában nem, csak más adatokkal együtt lehet figyelembe venni ezeket az értékeket is.
Na meg hogy nem jelent semmit, hogy jó volt a tarkóredő meg jó az afp, meg jók a vértesztek, meg uh...de hogy akkor minek ez az egész cécó?:)) Nem értem én ez "hajnalkáim" :lol: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Rekuja, beelőztél :lol:

Kajából én is inkább a gyorsan elkészítősöket szeretem ebben a melegben. Ma tésztasaláták lesznek és egy kis tonhal. Hétvégére (majd hajnalban) egy "kis" hideg gyümölcslevest tervezek.
Nagyon köszi, hogy előszedted az eredményeidet, aranyos vagy. Nem, nem volt 12. heti vérvételem, csak most vettek vért, ez magán uton volt. Gratulálok a jó eredményekhez:)) minek is tanulni, annak aki tud???:))))

Ebben a pillanatban beszéltem a dokival, marad a kórház!:)) kérdezi tőlem,hogy nem láttam a hírekben?hát..nekünk nincs tévénk, úgy hogy sajnos nem...csak hallgatott a teló végén, azt hitte viccelek, pedig nem! Bemondtam neki az eredményeket, azt mondta, hogy tuti az életkorom miatt van a down kockázat és szinte tök ugyan azt mondta mint Bobek!! hogy azért az 1:85-höz képes jó a 230!!:)) meg hogy nyugi és a 19. héten vár:))

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Na, és mindenkinek aki túl van a félidőn: Gratula!!
Még jó, hogy nincs térfélcsere :shock: :shock: :lol: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok! :)

Nagyon komolyak vagytok, termelitek az oldalakat rendesen :)
Én meg közben haldoklom....nem bírom azt a meleget, fulladok :( Pedig korábban imádtam a forró perzselő napokat... :roll:

Hol is kezdjem?!Zafír! A dupla punis hír nagyszerű!!!! :D Gratulálok, nagyon édesek lesznek együtt :)

Rekuja, ez a csókolózó comb kifejezés nagyon tetszik, szakadtam a röhögéstől :D Szaffi tényleg kis vékonyka, de az Ő korában ez talán rendjén is van..Nőnek, mint a gomba, nincs ideje hozzá hízni..mindig azt nézzük a strandon, hogy az ilyen kis picur lánykák vagy nagyon vékonyak, vagy máris gurulnak.. tegnap is láttunk leányfalun egy olyan kislányt, hogy kinyílt a bicska a zsebemben...Kimondottan kövér volt és akkora kupac kaját bevert, amit még nekem is jó teljesítmény lett volna..ja és persze nem saláta, meg egészséges dolgok, hanem dupla(!!!!!!!!!)burger sültkrumplival..volt vagy 4 éves...úgy zabált a gyerek, hogy leesett az állunk, le is ültünk a dokufilmre, nem lehetett kihagyn :shock:

Nagy grat a szigorlathoz! :)

Gemini! SZuper, hogy minden rendben van! :) Az, hogy nyugodt vagy, szerintem jelent valamit! Minden rendben lesz, erre kell koncentrálni! A tarkóredő nagyon fontos úgy tudom, és az rendben van, ha jól olvasom!

Bobek! Érezzétek jól magatokat, úsztasd meg a kis porontyot is a pocakban :) Remek időt, rövid utat és lassan múló napokat kívánok :)

Zsuzskó! Nagyon tetszik a megapocakod :) én is, én is :)

Na megyek teregetni, húú de utálom :evil:
Nem bírtam ma magammal, bementem egy babamama sec.handbe és vettem pár holmit, nagyon nem akarok még költekezni, úgyhogy 800Ft-ért vettem 4 kisruckót :D annyira gyönyörűek, mini-boleró ááááááá :) potom pénzért ráadásul..Ti vesztek használtan kisruhát? Nem ezen akarok spórolni, de egyszerüen nem bírom ki, hogy ne menjek be, ezerszer szebb dolgokat találok itt, mint pl. egy h&m-ben, c&a-ban és tized áron.. szóval dilemma, de mára lenyugodtam legalább :)

Tegnap megjártam az EKG-t, ma meg fogdoki...hát no komment..mehetek szájsebészetre, ki kéne húzni a hátsó bölcsifogaimat.. félek.......:(

Remélem mindenkinek írtam..Olyan sokan vagytok :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Makkmarci! Bocs, kimaradtál!
Örülök, hogy minden renden van végül, jó kis izgalmak voltak feléd...
Hála a jó égnek, a kis kukis jól van és ha már makkmarci fia, makk egészséges is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Irigylem az ugráló babákat a pocakban... Na meg az anyákat.... Dóri anno engem elkényeztetett, mert a 16. héttől éreztem. Most? SEMMI! De szó szerint. Pedig még azt is tudom, mit kell érezni........ Várok, figyelek, semmi........... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika!
Együtt érzek..:( nekem is alig alig.. már néha el is fog a félelem..21.hétnél járunk és van, hogy napokig egyszer sem érzem..ha meg érzek valamit, kételkedem, hogy Ő volt-e... pff..

Remélem csak a meleg miatt..mert élvezném már, ha kirúgná a ház oldalát
:D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Gemini, örülök, hogy a dokid is úgy gondolja, ahogy én. :D Köszönöm, amiket írtál, nagyon jól esett. :oops: Szuper, hogy marad a kórházatok, meg a doki is, nem jó ilyen váratlanul váltani. A babácskával meg minden rendben lesz, maradj ilyen nyugodt, az neki is és neked is jót tesz.

Zsuzskó, szép formás a pocakod! Megértem, hogy egy egy évessel nem szívesen utaztok sokat, ők még nem tudnak mit kezdeni magukkal ennyi ideig bekötve. Még a mi két nagy gyerekünk is marhára unja. Hát még mi, amint egész úton egymást szekálják.
:roll:

Rekuja, gratulálok a sikeres vizsgákhoz, ügyes vagy. Nekem decemberben lenne licencvizsgám, de azt már halasztom. Nem vagyok szomorú emiatt.
:D
Kislányod cuki lehetett a viharban. A miénk átjött, mert félt. Ott aludt köztünk. Már 4 és fél éves, de én Babának hívom. :)

Makkmarci, hajrá a gyógyulás útján!

Nyuszulinak és mindenkinek köszönöm az utazási jókivánságokat, de még jövök hétfőig.

Én ma délután jól bekeményedtem. Sokat gyalogoltunk bevásárlás miatt, a magnéziumot meg elfelejtettem bevenni. Hazaérve gyorsan benyomtam 2-t.

Na megyek vacsoráztatni a két rabszolgatartót. :D

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Zsuzsko
Szép gömbölyű a pocid !! :D :D :D

Zafír
Gratulálok a két kiscsajhoz, és a lényeg, hogy rendben vannak :D :D

Rekuja
Én is azokat a kajákat részesítem előnyben, ami mellett nem kell nagyon ott állni. Főleg ebben a melegben :D :D Biztosan skerült a szigorlatod. Sikerülnie kellett :D :D

Egyébként nekem a CRP 7 volt. És azt is halottam, hogy terhesség esetében ez magasabb is lehet. Nem tudom.
A nátrium szintem a nekem alacsony. Pedig elég jól megsózom néha a kajákat :D :D

Nyuszuli
Nem irigyellek a szájsebészet miatt :? Csak legyél túl rajta hamar :D :D

5 napja me, tudok wécézni :( Tippek???? Mert hát ugye hétvégén én is beleestem abba a hányásos hasmenéses szarba, amiből nekem a hasmenés jutott. Na, és azóta, vagyis hétfő óta semmi. Már azon gondolkodok, hogy mit egyek össze. :cry: :cry: :cry: Ha nem lennék terhes, már rég bevettem volna egy hashajtót.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Nyuszika

Én is sokszor úgy vagyok, hogy miért nem rugdos már meg úgy rendesen, hogy érezzem, hogy ő az. Sokszor már az is eszembe jut, hogy baj van, de aztán elhesegetem a gondolatot. Van, hogy érzek valamit, de elbizonytalanodok. Biztosan lusták a Drágáink. :D :D
Bár Livikémnél amúgy is több időm volt ezt figyelgetni, de most hogy ő itt van, és nappal ugye vele kell foglalkoznom, csak este van időm, hogy jobban figyelgessem magam. Akkor meg lehet, hogy épp alszik, és azért nem mozdul :D :D Na, de majd hétfőn megnyugszom az uh-n :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


gemini
Hidd el, ha az az érzésed, hogy rendben van minden odabenn, akkor úgy is van. Szerintem ha valami gond van, azt megérzi a kismama. De ez csak egy saját vélemény.

zsuzsko
Eszembe is volt a glicerines kúp. Azt lehet kismamának, ugye? Még egy napot várok, aztán szerintem jöhet a kúp. :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


bobek
Jó utat Horvátországba :D :D Vigyázz magatokra!!!

zafír
Most nézem, hogy Réka és Rita lesz a két kislány. Nagyon szép nevek. :D :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Köszönöm a megnyugtató szavakat csajok! Nagyon aranyosak vagytok!

Bobek, azért lettem rizikós mert a szabad ösztriol MoM 0, 67 , 0,7 helyett??...persze az én értékem még így is benne van a ref tartományban...na mindegy, csak agyalgatok még:))

Meg még azt akarom kérdezni Tőled, mert hát délutánra megint hánytam, hogy nem lehet, hogy az Utro odavágott a májamnak, és inkább amiatt van hányingerem? csak 4x2 szedek 4. hét óta...és még most is 3x1-et...
és csak hogy jól érezzem magam, tökre eldugult az orrom, és a fejem is fáj. Azt hiszem zafír írta, hogy valami járvány van, hát hozzánk is elért...esőnek most valahogy jobban örülnék mint a járványnak:)))... estére a legidősebb lányom is belázasodott...:(

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Gittus! Tej nálad nem válik be?
nálam nagyon...na meg a vas...azt se bírom :shock:

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Nekem egy nagyobb adag magnéziumtól kezd bugyborékolni a hasam :D :D :D :D :D :D :D multkor elfelejtettem bevenni és este vettem be egyszerre 5 db magnerotot..félelmetes futós érzés volt :D :D :D :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Gemini, nem az ösztriol miatt lettél rizikós, hanem a korod miatt. Nekem valamelyik érték 0,27 MoM lett! Mégis alacsony lett a kockázat. Akkor én is sokat agyaltam, de úgy döntöttem, nem idegesítem magam. Azért ez a szűrés elég fura...
Az utronak utánanéztem, igazából hányást nem okoz, csak hányingert. A májat se igazán bántja. Igen ritkán (<1:10000) okoz nem súlyos májkárosodást. Nem tudom, legutóbbi laborodban jók voltak-e a májenzimek? Ha igen, akkor biztos nem a májad csinálja. Van aki simán végighányja a terhességet. De minek szedetik veled még mindig az utrot?
A kezdődő betegséghez pedig: sok folyadék, 2x500 mg C-vitamin, hársfa tea, calcium. Engem ez pár nap alatt helyre tett a terhesség elején, amikor beteg lettem. Ja és pihenj sokat, akár egész nap!
Jobbulást az egész családnak!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


sziasztok,

Bobek, igen, írtad is az előző válaszodban is :oops: bocsi, és köszi :)
Utro, mert a 14. hétig kellett szednem a 4x2 szemet és onnantól heti 1 szemenként csökkenteni. Most tartok 3x1-nél.
Tegnapi napom katasztrófa volt. Tuti valami vírus lehetett, mert könnyezett a szemem, izületi fájdalmaim voltak, egész délután aludtam. Köszi a tanácsot, a hársfa tea nagyon bejött, meg még mentát ittam és stodalozok, mert rögtön hurutus lett a köhögésem.

Ha megengeditek, megosztom veletek a legkisebb lányom (10 éves) aranyköpéseinek egyikét.
Tegnap este fürdés, törölközés. Kikiabál a fürdőből:
-Anyaaaaaaa! Nekem Előd az édestestvérem vagy a mostohatestvérem lesz?
Egyszerre vágtuk rá a párommal:
-Féltestvéred!
Erre kisvártatva kilép a fürdőből, megáll, mint a gyenge vadnyugati filmekben a párbajra készülő főhős, csípőre teszi a kezét, kissé hunyorít a szemével és megkérdezi:
-Enyém a fele...de ki a másik??? :shock: :shock: :shock: :lol: :lol:

Hát zabálom meg!!:DD
Olyan jól esik az is, hogy a 20 éves lányom a látszat ellenére (miszerint őt hidegen hagyja a kistesó), tegnap közölte velem, hogy van egy bababolt Csepelen és hogy most mindent féláron adnak...és hogy egyébként milyen drágák a babaholmik és mennyi felesleges dolgot akarnak rátukmálni a szülőkre, elhitetve velük, hogy ha megveszik, attól lesznek jó szülők...
Én meg csak néztem, hogy időt tölt azzal, hogy babaholmikat nézeget??? :shock: :shock: :shock:
Aztán közölte, hogy megvan milyen ajándékot vesz a "babának" (ő még nem nevezi a nevén) ha megszületik. Azt a játékot nézte ki, amit ő is a legjobban szeretett gyerekkorában.
Nnnnaa, hát jól el is bőgtem magam :)

Ma nálunk azért nagyon kellemes az idő, és én is jobban vagyok.
ja, és fogytam a héten 8) 8) de hogy ezt hogy csináltam???Rejtély!!!

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


gemini
nagyon tetszett amit írtál a kislányoddal kapcsolatban :) Édes!! :D :D
A nagylányodat meg ezek szerint csak nem hagyja hidegen a kistesó :D :D Egyébként én is 20 éves voltam, mikor megszületett a kishugom :) :D :D

Amúy nem kellett végülis a glicerines kúp :) Bejött a joghurt paradicsommal :D :D :D

Holnap UH!!!! :D :D :D :D :D Mikor lesz már holnap??????

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Gemini!
Nagyon aranyosak a lányaid, a pici aranyköpése nagyon édi, a nagylányod meg hidd el oda lesz, csak most még leplezi :) az én 19 éves hugom detto..folyton mondogatja, hogy neki nem lesz gyereke,aztán mindig csak lebukik, hogy odavan a pocaklakómért :)

Csajok! Tegnap párommal megnéztük a Várandósok c. filmet... Igazi ZS kategóriás, kínosan szar film volt :( Szegény párom teljesen ki volt akadva..már 10 perc után futni akart kifelé... :(
Lehet mi vagyunk túl szigorúak, de nekem óriási csalódás volt..Főleg ennyi pénzért...

szép napot! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nyuszuli, de jó, hogy Ti megnéztétek.... Sajnálom, hogy a felvetett mozizásra senki nem jelentkezett...

Amúgy én most éppen a Boglári apartman partján csücsülök, gyerek alszik, élvezem a kellemes levegőt :) Nagyon tuti minden!

Ja, tegnap és ma is éreztem a manót, persze csak icipicit, de több, mint a semmi. Hízásom most indult el, nem örülök.............. :( Már 4 kg-nál járok, ki tudja mi lesz újabb egy hét múlva........... :( Pedig a fene se fog fogyózgatni a Balcsin..........

AFP-met még nem tudom, de napok kérdése, július 4-én megyek a dokimhoz. Na meg akkor sok sok UH lesz.

Név kapcsán még passz, csatázunk :)

Üdv Mindenkinek

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsuzsko, leginkább sehogy, mert szerintem fel sem fogja. Múltkor - véletlen - rámutatott a hasamra és mondta, hogy baba, én meg helyeseltem és mondtam, igen, ott a tesó odabent. Ennyi.... Szerintem ez nem az a kor... :(

Jöttök ebbe az apartmanba vagy mentek máshova végül?

Nálunk nincs akkora bugi, talán nem is lesz, mert a mellső fal.... Nektek biztosan hátsó, oldalsó, így jobban érvényesül a baby, na meg persze a 3 hét sem elhanyagolható, amivel nagyobbak már!

Pussz Mindenkinek, mi ma megyünk Földvárra kikötőbe és ha megy, hajózunk :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Voltam uh-n!!! Úgy néz ki, kislányunk lesz ismét!! :D :D Jó lett volna egy kis töki is, de jó ez így!!! Én nagyon örülök!! :D :D

Ami gond, hogy a méhlepény a hátsó falon van megtapadva, viszont a passzív részt meghaladja. De állítólag a lepény majd fentebb fog jönni, és akkor nem lesz gond. Addig házasélet kizárt, és nem szabad megerőltetnem magam :( :( . Ez még oké is. De a másik,. hogy van egy amnion szalagom, ami remélem, hogy a legközelebbi uh-ig el fog szakadni. A veszélye, hogy a baba végtagjai beleakadhatnak, ezzel gátolva a végtag további fejlődését. Úgyhogy most izgulhatok ezen is. :( :(

De egyébként a babóca szépen fejlődik, azt is mondta a doki, hogy erős az izomzata, úgyhogy majd lehet utána takarítani, meg járkálni. Most is elég aktív volt a pocimban :D :D
Legközelebb 4 hét múlva kell menni, amikoris megnézi ezt a szalagot, na meg a méhlepényemet. Még kérdezte is a doki, hogy nem volt-e vérzésem, de mondtam neki, hogy nem.

Hát ennyi!!!!

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: