Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

El vagyok kissé havazva, sok a munkám, és jó sokat is írtok (szerencsére pörög a topik, vagy csak nekem tűnik így?).

Csak kapkodom a fejemet a babakocsi márkákon, dilemmákon és árakon :) Nagyon benne vagytok :)
Én most sem fogok babakocsizni. Már Samut is kendőben hordoztam főképp (bár akkor még fullos multifunkciós babakocsim is volt, amit kb 3-4 alkalommal vettem elő), aztán Katánál már nem is szórakoztam a babakocsival (már korábban odaadtam öcséméknek), hordozókendő, majd mei-tai volt a megoldás. Először 1 éves kora után ült Kata babakocsiban (van egy pici, könnyű, olcsó esernyőre csukható darab), amikor már nehéz volt a hordozáshoz, és mondjuk betegség miatt orvoshoz kellett menni. Szerencsére nagy gyaloglógép, sosem volt a sétával baja. Nekem a hordozás kényelmes, nem kellett egy több kilós, mindenhol elakadó kocsit tologatni... Mondjuk ikreknél ez nyilván nem megoldás, meg sokan nem is szeretik. Nekem óriási szabadságot adott, és úgy láttam a gyerekeknek is bejött. És félre ne értsétek, nem szeretnék hordozó propagandát folytatni, csak örültem, hogy van a babakocsinak jó alternatívája, ami nálunk működött. Remélem, h a legkisebbnek is be fog jönni a dolog.

Nagyon szép neveket találtatok ki, nekem a Maximilian is tetszik. Larion, Belián nevek meg nekem ismeretlenek voltak eddig.
Nekem még lövésem sincs a nevekről, de az előző kettőnél is akkor pörögtem csak rá a témára, amikor már tudtuk a nemét. A héten lesz 18. heti UH, nagyon szalad az idő.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Oh Erpé! de jó hogy írod a kendőt! Mei tai-om nekem is volt, de olyan béna fazon, mármint a vállpántját nagyon kipárnázták és ettől a hátam mindig puposnak tűnt :( most lehet szerválok másikat.

viszont nekem a vágyam olyan hordozóka llenne, amit magamra kapok és a bébit is belefektethetem, viszont nem kendő, mert én meg ez a kötözés... Martint a meitai-ba nem tudom a hátamra kötni se, pedig úgy lett volna f@sza.

szóval most gondolkodom karikás kendön, vagy van ez a végtelenített fajta...

azt hiszem ha pesten élnék és tömegközlekednék én is csak hordoznék.

nekem leginkább azért mozgatja a fantáziám a hordozás, mert két meglévő gyerek... hintát lökni..., mi van ha oda kell állni a "tűzhelyhez", nagyoknak összedobni egy szenyót, de picike hurcigolást kíván...
jó én pár percig elhallgatom a sírást, hisztit a nagyoknál, de ha lehet akkor igyekszem orvosolni a problémát.

jaj csajok és megállapíthatom, hogy jól diagnosztizáltam, elő kerestem a leletem, mert mondom hátha- és tényleg mellső fali a lepényem :), úgy hogy most már nem is parázok a mocorgások megszűnése miatt. tuti, hogy "beárnyékolt" a lepény mostanra. a méhszájon van/volt- ezt tudtam, mert ennek drukkolok csak, hogy onnan elmásszon, de mivel a fal nem nagyon izgatott így ezt nem jegyeztem meg, de ezek szerint doktor kriszti jól diagnosztizálta magát. :) remélem kedden már nem lesz ott a méhszájon az fránya lepény, érzem, hogy nem. látom a szemem előtt ahogy húzódik fel és fel.
a védőnőmet is felhívtam, aki azt mondta hogy akár melyik hétfőn menjek hozzá, ha kétségem van és nézünk szívhangot- na hát nem is kell több, azt hiszem minden hétfőn megyek majd :) na jó ez csak vicc.
ma megint pozitív vagyok! kár hogy a babaelpottyantó érzés még mindig nem múlt el. engem ez a kocsiba ki be szállás kikészít. inkább becipeltem a szatyrot,minthogy beálljak az udvarba.

bocs hogy ilyen sokat locsogok... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Lányok!


Nekem Nandu kendőm van én szeretem, de most erre gyúrok: www.magyarinda.hu itt találtok hordozót. A kitalálóját ismerem, csodás csajszi, és most már van újszülött szűkítő is. A kendő ellen annó ágálltam, így Jami 4 hónapos volt mire vettem, de imádtam... Mivel Jami nekem még kocsizik a fáradékonyság miatt, valszínű hogy sokat fogom kendőbe tenni picikét, de nekünk azért kell az a kocsi :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 

 
 

Witch, nekem is Nandu kendőm van, párom miatt (aki 2 méter magas és szintén szívesen hordoz) XXXL, de lehet, h eggyel több az X, mindenesetre a legnagyobb verzió.
Konkri, igazad van, a kendőben idegesítő a kötözés, de én valójában csak az első 3 hónapban használtam Katánál, aztán már meitai volt, ami lényegesen egyszerűbb azért. És nagyon szeretett háton lenni, és az a legkényelmesebb valóban. Lesz két szabad kezem a másik két gyerekemnek :)
Meg van már csatos hordozó is, de azt még nem próbáltam. Majd most :wink:

Witch, miért fáradékony Jami?

Közben beszéltem a dokival, jövő héten csütörtökön megyek UH-ra (az nekem már a 19. hét, de gondolom mindegy, h 18 vagy 19. heti az UH).
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Kösz Erpé!
hát nekem így kilőve a kötözgetés és a háti hordozás,mindkettővel béna vagyok. csatos hordozó ügyben most írtam, remélem válaszolnak...
de irigylem azokat akik már a 20. hetet karcolják :( én is akarok ott tartani!
ma azt számoltam, hogy 4esével ugrálva még 6 uh a célegyenesig, az nagyon sok még :( jó lejön egy a jövő héten, de az akkor is 5 :( lehetne már a 24 hetes legalább.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Méhlepény
Nekem kb. mindenhol van méhlepény :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Az azért jó, hogy egyik sincs a méhszájnál, viszont az egyik a petevezeték beszájadzása közelében van... na, az se jó hely... :oops: :?

Rizsmike
Használt oldalakon is csak 1-2 fazon van :cry:
Vásárlás terén én maradi vagyok... szeretem élőben látni előbb azt amit megveszek...
Használt babakocsi vásárlása lehet zsákbamacska is :?

Köldökzsinór-vér
Mi nem vetetjük le.
Így értelme nincsen. Akkor lenne ez jó dolog, ha a véradáshoz hasonlóan a nagy közösbe menne, és az kapná meg, akinek szükséges... és akkor nem is kellene fizetni a levételért, tárolásért.
Egyébként meg... szükség esetén a keringő vérből kiszürhetőek az őssejtek!
http://www.lam.hu/folyoiratok/lam/0205/6.htm
Bár mondjuk, ma már vannak próbálkozások a köldökzsinór-vér őssejtjeinek szaporítására...

Witch
Miért kellene Jaminak őssejt?
Szerintem, a max. 40 percet lehet a babahordozóban a gyerek az túlzás! Eléggé élettani formájú...

A DOTE-n csak rooming-in van. 2 ágyas szobákkal, két szoba között van zuhanyzó, WC...

Erpé
Bennem már megfordult az, hogy sima ikres kocsit veszek, a harmadik gyerek meg kendőzik :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Erpé!

Nekem is azért van Nanduból a legnagyobb, mert magas vagyok és kövér voltam hozzá :)
A vesék miatt fáradékony, most megy majd izotópos vizsgálatra hogy mennyire hegesek és károsodottak a vesék...

Trigemini: Jaminak a vesék miatt kell, mert ha már nem működnek tovább, az Osztrákoknál már csinálnak belőle vesét, de a Németeknél tuti, és akkor nem akarok arra várni hogy egy másik gyerek életébe kerüljön... Ha benne leszek a TV-ben dobjatok SMS-t :lol:
Bébihordóra egy szakember mondta, egy tuti baba boltba, de többektől hallottam, hogy max egy óra és gyermekorvosok is mondták már... de mindegy is... Én mondjuk nem abban sétáltam vele az utcán, csak ha bevásárolni mentünk... Kiakadok azoktól akik azt használják mikor mózes is van....

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Hordozás:
Annánál egyáltalán nem hordoztam, Bencénél lett mei taiom, sajnos elég későn, így nem sokáig tudtuk használni. Most minden képpen kell majd, a két gyerekért oviba menet sokkal jobb lesz hordozni, de nem tudom elképzelni, hogy babakocsi nélkül legyek, így mindkettő lesz :)
A háti hordozással kapcsolatban szerintem gyakorlat kérdése, és menni fog. Nekem első alkalommal gond nélkül sikerült felkötnöm Bencét hátra, elégedett is voltam magammal, hogym ilyen fasza csaj vagyok, aztán másodjára már nem tudtam megcsinálni segítség nélkül...és harmadjára sem.. :lol: Idővel aztán ment a dolog, de én nem szeretem háton hordozni, szeretem látni, hogy mi van vele, nem folyik-e nyála, orra, stb..:)

Én kedden megyek genetikai uh-ra, nagyon várom már!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Trigemini, vagy kettő baba kendőzik (ilyet már láttam :) ), és veszel egy sima babakocsit a harmadiknak. :D
Az jó, h 2 ágyas szobák vannak a DOTE-n.
A dél-pestiben is vannak kisebb szobák, de a standard méret 4-5 ágy. A kisebbek (1-2 ágyas) az ún. alapítványi szobák, amelyekért fizetni kell. De azok rooming-in rendszerűek. A többágyas szobákban a babák 23-6 óra között nincsenek bent. Eddig ilyenben voltam, de most erősen gondolkodom az alapítványi szobákon.

Witch, ennyire rossz állapotban vannak Jami veséi? Sajnálom... Persze írtad többször is, hogy lehet, hogy műtét lesz az egész hercehurca vége, de nekem nem jött át, hogy ez ilyen visszafordíthatatlan dolognak tünik... Nagyon szorítok, hogy meggyógyuljon Jami.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

nem tűntem el, csak sok minden van. Majd jövök ám.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Tirgemini

Nekünk a szomszédban vagy egy 3-as iker pár, két lány egy fiú, ők úgy oldották meg, hgoy egy iker és egy egyszemélyes babakocsival nyomták... Egyedül életveszélyes amúgy is elindulni 3 gyerekkel :) Nekem néha egy-el is az :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Sok szeretettel gratulálok mindenkinek a pocaklakóhoz!

Nekem egy lassan 6 hónapos pici lánykám van és egy 4,5 éves nagy lánykám.

Csak jó tanács és javaslat az omega 3 szedése:

A megfelelő minőségű Omega-3 a várandósság alatt biztosítja a méhlepény és tejmirigyek fejlődését, illetve csökkenti a koraszülés veszélyét. A várandósság utolsó harmada alatt, majd a szoptatási időszakban az anyatejen keresztül az esszenciális zsírsavak (Omega-3-ból származó DHA és Omega-6-ból származó AA) beépülnek a magzat idegrendszerébe és a szemideghártya sejtjeibe, biztosítva a csecsemő optimális látás élességét és szellemi fejlődését.

Én szedtem terhesség alatt és most szoptatás során is..így a pici továbbra is kapja, a nagy lány pedig ügyesen eszi kanállal az "okosító vitamint!

Egy fontos! meg kell nézni jól mit veszünk, mert az omega 3-ak 90%-a rossz, több éves avas olajból készül. Nézzétek a TOTOX értéket, mert az ad jó képet, nem a magas EPA,DHA érték...azt mesterségesen fel tudják "turbózni".
Nem reklámozni akarom ami én eszek, csak segíteni szeretnék..korábban én is az olcsó magas értékekkel rendelkező kapszulát ettem, és folyton hányingerem, olaj szagom volt tőle és nem is éreztem semmi jó hatást...aztán rátaláltam erre....... friss norvég lazacolaj ..........de fontos és hasznos infok vannak a JÓ omega 3-akról az antalvali.com oldalon is. ahol leírják mi a jó, mire kell figyelni!

Gondtalan, szépséges babavárást!

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!

Witch: bár lemaradtam azt hiszem az első körről, mikor írtad hogy Jami miatt kell az őssejt, de valamiért bennem is ez lebeg- hogy mi van ha az első kettőnek kéne.
Eüsök: olyan van, hogy a tesó őssejtje nem jó? ez is olyan mint a csontvelő?

Én ha ezt nem tesszük meg, akkor amint martin betölti a kettőt beveszem őt is a családi biztosításunkba: van egy olyanunk, ami befektetés (3 év után kivehető)+biztosítás amit én alakítok, hogy hogy fizessen rokkantságra, halálra, kritikus betegségre. leginkább Apa van bebiztosítva benne, de nyáron beveszem a fiúkat is kritikus betegségre mindenképp, mert ők csak pár száz forintba kerülnek, viszont a biztosítást meg több millióra (minimum 3) kötöm rájuk- pont azért, hogy ha valami van, akkor legyen miből gyógyítatni. még gondolkodom nekik a rokkantságon is, de az életet náluk nem fogom betenni.
Egyébként ha valakit érdekel ilyen biztosítás (ami mint mondtam megtakarítás is) az allianznál van.

Rozikám tegnap este éreztem mocorogni- elég bal oldalon, de végre nagyon éreztem :)

Trigemini: én is ismerek 3as ikreket és ők is kettő+1el nyomultak...
viszont a helyedben a hintákon elgondolkodnék erősen :) írtam, hogy nekünk sokat segített, de láttam a tv2-ös babásban is ikreket hintával.
hinta- egyébként én eleinte etetni is ebben etettem- így nem kellett megvenni a bazi drága dönthető etetőszéket. abból csak egy ikeásunk van, de én imádom. takarítani is jó és ezerszer jobban szerettük mint a másik drágát ami a mamáéknál van és a gyerek se szereti.

megjött a második ruci is- apa kibontotta... azt hittem kiakad, de csak annyit kérdezett, hogy ennyire biztos vagyok benne hogy lány? IGEN!, most már igen. de ha Márk lesz, akkor is boldog leszek :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri, etetőszékben én is a sima ikeásra esküszöm :) És valóban szeretik a gyerekek. És még viszonylag kis helyet is foglal.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Etetőszékből nálunk is sima ikeás lesz, nem tud kimászni belőle.
Előzőleg Chippolinónk volt, azt hittem,hú de szuper választás lesz, dönthető volt, két tálcával, 5 pontos övvel,Annával nagyon bejött. Aztán költöztünk, és eltűnt az 5 ponos övből 2 rész,és jött Bence, aki beintett nekünk, és 10 hónaposan lazán kimászott az etetőszékből, késöbb továbbfejlesztette a tudományát, és be is mászott, majd felállt. Ekkor eltettem, és asztalnál ült velünk sima széken. Az ikeásból viszont nem tudott kimászni, vendégségben kipróbáltuk.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Etetőszék: Nekem dönthető 5 pontos övvel, dupla tálcával magasság állítással meg minden, a márkára már nem emlékszem, de nekem bevált, Jami nem fért bele az IKEA-sba :) Ő hatalmas volt mindig is, és akkor még ducus is :) Nekem nagyon szerette és soha sem jutott eszébe kimászni belőle :) Aztán mikor már nagyobbacska lett, két évesen meg kapott egy chippolinio szék magasítót ami székre csatolható és annak is van biztonsági öve, így abban ült, azt is nagyon csípte, és ez praktikus is volt, mert ha mentünk valahova egy táskára csuktam össze, és vittem magammal :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsit le vagyok maradva :cry:
Vettem egy házat abban a faluban, ahol dolgozom... így, ha úgy alakul nem kell mindig utazgatnom...
Persze, egy csomó munka van még, hogy ott is lehessen lakni, de majd alakul. Csak nehéz egyedül intézni mindent :cry:

Köszönöm a gratulációkat!

Méhlepény
Nekem mellső fali. Se a szekszárdi, se a pesti doktor nem mondta, hogy zzel bármi gond is lenne :wink:

Konkri
Köszönjük a kertészeti tippeket! Még lehet, hogy kérdezni foglak, ha a kertrendezésnél tartunk :wink:

Nagyon jók a babaképek :lol: :lol: :lol:

Őssejt
Mi se vetetjük le...

Babaholmi
Én könnyen vagyok :oops:
Családban van, aki bababoltos :wink:

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Mindig elfelejtem írni:
www.babyoutlet.hu

a netes ajánlat nem az aktuális árukészletet tükrözi... de itt brendon cuccok vannak amúgy... érdemes ide benézni. mi anno gyerekülést vettünk itt.
babakocsi is van sok és olyan értékcsökkent, ami mondjuk kiállítási darab volt vagy valami izéke hiányzik hozzá (pl esővédő vagy hasonló)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Szép mondhatom! a februári topicot leszámítva ez volt a legaktívabb, most meg én itt jól elirogatok magamnak...
bújjatok elő! rontom bontom!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Na én előbújok!

Manooka!!!! Tényleg, együtt topikoztunk anno!!! :D Tényleg jól összehoztuk, habár igencsak lemaradásban vagyunk a 2008-as csapathoz képest. :D

Mi levetetjük az őssejtet, majd a részletfizetést választjuk...remélem nem kell soha használni, de ha egyszer mégis szükség lesz rá.....

Mostanában én is kevésbé érzem a Manóka mozgását, de szerintem ilyenkor még annyira kicsik, hogy igencsak el tudnak bújni... :D

Na most én is pihegek egy kicsit, mert még mindig nem vagyok 100 % sajnos....jó éjszakát Nektek és a babáknak, ha addig nem néz valaki errefelé :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Konkri!
Ismerem az outletet. Annak idején még más volt a neve (megatoys), Alexnek mindent ott vettünk. Aztán más neve lett, és sokkal drágább :(
Ott is voltunk a hétvégén, de sajnos a multifunkci babakocsik nem kis hibával vannak, és így is alig engednek belőlük :(

Bizony felpörgetniiii!!! :lol:

Már 3 hete láttam aprócskát, nehezen bírom. És még elvileg 3 hét....
Ja, és szerintem a dokim jól elszámolta a heteket. Jövőhéten töltöm a 16 hetet, de csak 2 hét múlva kell afp-re mennem, és 04. 28-ai héten a 18 hetes UH-ra. Ez nem stimmel nagyon.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Halihó!

Visszaolvasni nem volt időm,nagy a pörgés itt...

Ma leestem a lépcsőn,kicsúszott a lábam,"csak" a hátsóm és a könyököm bánja...

Majd regálok is,csak lemaradtam... :(

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


jézus Sissy! Remélem nem fájdalmas sérülések és a babó is jól van!

Én ma már elég nyomi vagyok, hasam picit fájdigál a bal oldalon. egész éjjel a jobb oldalamon feküdtem és sztem a lepényem a bal oldalon van és mintha ez nem esett volna jól így.
valahol azt olvastam, hogy akinek mellsőfali lepénye van, az ne aludjon háton, mert összenyomna a babát- nem vagyok eü-s, de sztem ez hülyeség. én igazából hason szeretek aludni, de most pszihésen úgy nem jó a háton és oldalt, meg szintén nem jó :( mi lesz később?

na nagy panaszaimra mostanság elég sokat érzem a mocorgást, volt hogy már befele, mármint a belső szerveim fele- most hogy ezt leírtam tuti, hogy pár napra megint belapul kis Rozi.
fú félek még Rozizni, mert mi van, ha fiú- én ilyenkor félek még, mert nehogy nemi identitás zavara legyen- én hiszek abban, hogy az ilyesmi befolyásolja. (mármint ha mondjuk lányt várnak nagyon- még uh előtti korban,mikor nem lehetett előre tudni- és mégis fiú, akkor lányos fiú lesz- de ez csak az én demagógiám) de azért hiszem, hogy Rozi lapul a hasamban.

félek, hogy hétvégén tényleg esni fog, mert úgy beleéltem magam, hogy Apa végre befejezi a ház festést és az udvaron is kéne tevékenykedni- fűnyírás, játékok elrendezése... :(
most ne essen még, majd ha palántázok.ja szétültetnem is kéne már megint...

na gyeretek csajok! írjon már más is!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


ja pont fordítva írtam az oldalaim- ezt én sokszor keverem :oops:

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri, párom is gyakran keveri a bal-jobbot. Sokan vannak így ezzel. Ő mondjuk diszgráfiás.
Ezt az outletet én is ismerem, közel van hozzánk, mi is autóüléseket vettünk ott néhányszor. Mást nem nagyon.

Sissy, ez az esés nem hangzik valami jól. Remélem, már jobb.

Witch, nekünk nem ülésmagasítónk volt etetőszék gyanánt egy ideig, hanem asztalra szerelhető gyerekülést. Azt is nagyon szerettem épp azért, amit te is írtál, hogy ha mentünk valahova könnyű volt magunkkal vinni. Na, meg az aztán nagyon kis helyet foglal (kicsi a konyha-étkezőnk, nálunk ez nagyon fontos szempont).

Kata, jól értettem, vettél egy házat? :D Messze van a munkahelyed a lakhelyetektől?
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Még, hogy nem pörög a topic.....azt sem tudom, hol áll a fejem, mit olvastam!

Őssejt: Gondolkozunk rajta. Marcinál nem vetettük le. Nekem az a nagy dilemmám, hogy OK, sok mindenre jó, sok mindent lehet vele gyógyítani DE ha tényleg szükség lenne rá, vajon mindenhol felajánlják/megkérdezik van-e őssejted, vagy ahhoz egy speciális intézményben kell lenned...gondolok itt pl a szívinfarktusra. Azt olvastam, segíti a szívizom regenerációját, akár a szülőknél, nagyszülőknél is fel lehet használni...de vajon mindenhol??? Tuti nem. Az is lehet, hogy leveszik és ha kell kiderül, hogy nem elég. Azt mondták, hogy egy bizonyos mennyiségű őssejt csak egy bizonyos testsúlykg-ig elegendő.....viszont lehet, hogy még fejlődik a tudomány. Nemtom....dilemmázok.

Babakocsi: Nekünk is az Espiro Vector (air) van. Nem volt drága, nagyon könnyű és iszonyat jó járgány. Csak ajánlani tudom. Lapra csukható, de elfér bárhol. Most majd kell egy tesókocsi, az Espironak sajna nincs...:(

Sissy: Vigyázz magadra!

Hordozás: Szeretnék majd kendős tanfolyamra menni. Marcit nem hordoztam. Most viszont praktikus lenne, de pont akkor jön a hideg...akkor az utcára kell egy hatalmas zsák kabát :(...persze, sokan mondják, mit érdekel, hogy nézek ki, lényeg a gyerek...de azért rajtad a gyerek, fölötte az a kabát, úgy néznek ki a végén az ember, mint a nagy barna medve.....úgyhogy, csak otthon fogok hordozni.

Rizsmike: Üdv :)

Kaqk: én is végig szedtem/szedem az Omega3-at....jó minőségűt! :)

Kata: Gratula a házhoz!

Ennyi maradt meg egyelőre...

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!

Csak lila a könyököm,meg a farom...de nincs nagyobb gond,köszi.

Őssejt:Lilinél mi sem vetettük le,de most gondolkozunk,mert ugye az mindkettőnek jó lenne,sose kelljen.De én is nagyon üzlet-szagúnak érzem sajnos.20 évre tárolják egyelőre,később mi a helyzet vele pl.Meg tényleg ki lehet nyerni pl fogból is.És nem olyan régi,hogy legyen még hosszútávú eredmény.De nem tudom,igazán hajlanék is rá...

Babe:én nanduztam,a képek alapján kb.két-három kötést használtam,de volt pl.hogy kengurusba tettem,még egész picinek,és abban aludt.Szerintem jópofa.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak készülődünk a húsvétra :wink:

Witch
Őssejtből vese--- kisérleti stádiumban, állati őssejtből... :wink:
Még kutatás az emberi őssejt felhasználása... talán 5-10 év múlva... (az ország legszuperebb őssejt-kutatási laborja a DOTE-n van... :wink: )
Amikor megnyilt a labor ÉN benne voltam a TV-ben :lol: :wink:

Erpé
Két baba hordozása nálam két emberes feladat :lol: :wink:
Én arra alkalmatlannak tartom magam, hogy egyszerre legyen rajtam kendőben 2 baba és még egy harmadikat is ellássak... :wink:

Konkri
Hinta mindenképpen lesz, meg pihenőszék :lol: :wink:
Milyen az ikeás etetőszék?
Én nem ismerem az ikeát... talán 1-2-szer ha voltam ott... :oops:
Háton feküdni azért nem ajánlatos terhesen, mert a méh elnyomja azt a nagy vénát, ami a szív felé viszi a vért, anyukánál ájulást okozhat (vena cava syndroma)

Kata
Milyen ház? Hol? Részleteket is kérünk!
Párod?????

Topikok
Nagy része átköltözött zártba...

Sissy
Vigyázz!

Babeee
Azt nem tudom, hogy az osztrákoknál pontosan hogyan van a szívinfarctus őssejtekkel való gyógyítása. Mo-n egyedül Debrecenben történtek erre próbálkozások, akkor is saját őssejttel...
http://www.debkard.hu/betegtajekoztato/ ... to?view=55

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Őssejttel kapcsolatban én is úgy tudom, hogy itthon ugyan tárolják az őssejtet, de kezelést nem végeznek vele, csak külföldön.
Az ár és hasznosság, ill. gyógyulási százalék arányt nem érzem egyensúlyban.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hú, másfél napig olvastalak titeket vissza... :roll:

Beliánra szavazok én is, szép. Maximilán épp megy egy sorozatban az rtl klubon, így úgy venné ki magát, mint annak idején a sok Eszmeralda... :D Na jó, csak vicc volt! Ha az tetszik, ne ez legyen a döntő érv!

Konkri, nézik a fiúk a szirénázó szupercsapatot? Abban az ikrek Martin és Mia. :) Samunak most az az új kedvence, youtube-on szokta nézni.
Hogy vagy? Találkozzunk holnap? Samu minden fogzós tünetet produkál az ínybedagadáson kívül, így néha bedugul az orra. De nem kell szívni, csak naponta 1-2 alkalommal megtörölni. Nem durva.

Nekünk hasonló kocsink van, mint az espiro (a vázra pattintható minden). Ilyen:
http://www.arzuhanas.com/Babakocsik-Kat ... 79513.html
Nagyon könnyű irányítani, ezt szeretem benne a legjobban. Nekem ez volt az álom, annyira szép. :) Persze van vagy 5 babakocsink még emellett, mert mindegyikből hiányzik valami. Ennek a sport részét nem szeretem annyira, mert két kézzel lehet csak felültetni, vagyis két gombot kell nyomni egyszerre, és akkor még kéne egy harmadik kéz a felültetéshez, ami a térdem. És a kupolája sem véd úgy, mint pl egy peg peregonál. Azonkívül nincs tálcája, ami nagyon hasznos lenne. Igazából bármit választ az ember, hiába nézi meg előtte a boltban százszor, úgyis menet közben fog rájönni, hogy milyen szempontokat nem vett figyelembe. :) Az összes szempontnak egyik sem felel meg. Nekem talán a peg perego uno lenne a legjobb (átfordítható tolókar, tálca,...), de az meg bazi nehéz, ha jól tudom, és bakter sem a Kelenföldi, sem a Déli Pu. nem akadálymentesített. :? Nem is tudom, hogy fogok babakocsival lépcsőzni meg bkvzni, ha Samu is ott tipeg mellettem. Elég biztos a mozgása, de elég, ha egy lépcsőfokon csúszik meg a lába még a lépcső tetején...

Kendővel én is úgy voltam, hogy nem tetszett, mert tuti izzaszt. Végül aztán vettem, és egész nyáron a hasamon bujkált Samu. Egyszer nem izzasztott meg a kendő, max mi ketten melegedtünk össze. :) Később vettem egy csatost (manducát), amiben eszméletlen könnyen a hátamra tudtam csapni. A karácsonyi sütögetést is úgy csináltuk a barátnőmmel, hogy a két gyerek járókában elvolt együtt a konyhában, mi gyúrtunk, kevertünk, szaggattunk,..., aztán ha nyűgösködtek, felcsaptuk őket a hátunkra, és úgy folytattuk. Majd szeretnék venni ilyen hordozóra csatolható minitükröt, amiben meg tudom nézni a babát, ha a hátamon van. Az egyik legjobb emlékem, amikor húgomékhoz mentünk Samuval vonattal, ő fél év körüli volt, a hasamra volt csatolva, és elkezdett zuhogni a hó. Senki nem járt arra, én meg hangosan énekeltem neki a hull a hó és hózik-ot. :) Szuper, hogy olyan közel van az arca az arcodhoz. És ha hordozol, a nénikék sem tudnak úgy behajolni a gyerek arcába. Az nagyon irritál.

Én is úgy tudom, hogy a babahordozó nem tesz jót a gerincüknek, ha sokat vannak benne. Nekem is a halálom a plázában babakocsin hordozóval sétálgató szülő és a kifelé hordozás (amikor kenguruban arccal kifelé hordozzák a gyereket). Brrr! :) Egyedül a besafe dönthető vízszintesbe, aki sokat utazik messzire, annak mindenképp ajánlom. Nekünk mondjuk nem az volt, mert az egyik babakocsihoz a sok közül (recaro) volt hordozónk is. Ez elvileg állítható méretű, és az egyik legbiztonságosabb, de pár hónap után Samu nem fért el benne, és vettünk egy 0-18-as ülést. (bellelli)

Van a XI. kerületben is egy turi, ami fönt van a neten.
http://bolthely.hu/felicity/lista/4a144 ... ho__56-62_

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Most nézem, hogy én már betöltött 20 hetes leszek a 18.heti UH-on. :shock: A doki azzal a kis papír örökszámlálójával találta ki nekem, hogy április 20 után menjek, így kértem időpontot, és 25-ére kaptam az istenhegyire. Most nézem, hogy 17+1 vagyok, jövő héten 18 hét, április 25 meg bazi sokára van még... Jövő héten szeretnék egyet 4d-zni. Elvonási tüneteim vannak. :) És már annyira kíváncsi vagyok a nemére!!! Totál biztos vagyok benne, hogy fiú, de pont úgy vagyok vele, mint Konkri. Nehogy már Zsömizzem hónapokig, aztán kiderül, hogy lány. :) 23-án meg szív UH-ra megyek a babával Hajdu Júliához a klinikára. Azon a héten sokat fogom látni. :)

Ja, Konkri, igen, a Sote I. a Baross utcában van. Én épp emiatt választottam ottani dokit, hogy ha bármi van, oda szállítsanak engem is be, és ha korábban jön, ott lehessen velem egy épületben a baba, és ugye az epilepszia... Ezt láttam biztosnak. Amúgy amiket írtatok a többi kórházról, nem rosszabb a Klinikán sem a csecsemős osztály. 4 ágyas szobák, két szobának közös fürdő. (Minkét szobába nyílik ajtó, mindkettőt be kell zárnod, ha nem akarod, hogy rád nyissanak. :)) 24 órás rooming in, kivéve, ha valami gond volt, és megfigyelés kell. Fürdetni viszik csak el a babát. A szobába nem mehetnek be a látogatók, csak a folyosóra. Elvileg nem viheted ki oda a babát, de mindenki kiviszi. A nővérek nem örülnek neki, ha le akarod adni a gyereket, de embere válogatja. Vannak nagyon kedves nővérkék is. Amikor én egyedül voltam utolsó nap, akkor leadtam zuhanyzás alatt Samut. Mondjuk ha most nem ünnepkor szülök, és ott lesz a dokim, akkor tuti mondani fogja a nővérkéknek, hogy szó nélkül vegyék el tőlem a kicsit, ha nem tudok aludni, nehogy berohamozzak reggel. Samunál rendesen szédültem utolsó nap, rettegtem, hogy roham lesz a vége.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Őssejtekről korrekt tájékoztatás
http://www.sejtterapia.hu/om1/

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok!

Mi ma elmegyünk bevásárolni húsvétra, hiszen Csengének megkezdődött az oviban a tavaszi szünet, így már itthon vagyunk :D

Sissy, vigyázz magadra! Gondolom rendesen megijedtél.

Konkri, szerintem én vevő leszek az ötletedre, és feltöltöm a rucikat egy picassa linkre, ott majd tudtok válogatni, ha szükség lesz esetleg valamire.

Az őssejttel kapcsolatban látom megoszlanak a vélemények. Az a fontos, hogy mindenki a számára legmegnyugtatóbb döntést hozza, hiszen nem vagyunk egyformák.

Valaki fog rajtam kívül Szent Imrében szülni? Úgy emlékszem, láttam már elég sok kórháznevet itt a topikban, de Szent Imrét nem. :( Úgy néz ki, most nem fogok senkivel sem személyesen találkozni a kórházban....

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Trigemini, a DOTE-n dolgozol? Vagy valami más magyarázza ezt a szoros kapcsolódást? :) Jó ez az őssejtes link.
Mi nem vetettük le egyik gyereknél sem, és most sem tervezzük. Nagyon keménynek érzem az árazását a tárolásnak...

Barbazso, jól értem, h 5-6 babakocsiktok van? :D Hogy sikerült ennyit begyűjteni? Ezek már elég tetemes helyet foglalhatnak :)
Nekem sem a 18. héten van a 18. heti UH (mert akkor most kellett volna, h legyen), hanem a 19. héten megyek.

Gyerekek oviban, bölcsiben, én dolgozom (elvileg), lépek is.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Erpé!

Ez sem ülés magasító konkrétan, hanem a székre szerelhető magasító amibe beköthető a gyerek.... Majd keresek képet ról a neten, nagyon jó :)

Konkri!

A babyoutlet-ben vettük amostani gyerek ülést, néha ki lehet fogni jókat, de így is elég drága... :(

trigemini!

Ezek szerint valamit félre olvastam, de a Ceizel műsorában is azt modnták itthon 5-10 év külföldön már csinálják... Na mindegy, de nekünk sem kizárt, hogy 5-10 év mulva kell, senki sem tudja megmondani mikor lesz rá szükség... A másod unokatesóm a DOTE-n tanul biológusnak majd megkérdezem hgoy is áll a helyzet, tud e valamit :)


Őssejthez picit: Ha nincs saját őssejted és kéne (vagy a gyereké vagy tesóé), akkor az ott kezdődik hogy 5 milla... a kínaiaknál lehet hozzá jutni. Ez is olyan mint a vér nem mindenkié jó mindenkinek, de mivel kínában annyian vannak több a variáció. Nekünk, pl. a családban van valami a vérben, ami nincs minden csoport azonosban és minden családtagnak sincs a vérében... így izgi ha vért kell kapnunk...

Kendő, hordozó, én biztos sokat fogok kendőzni Jami miatt főleg, de most a magyarindás hordozóra gyúrok néztétek? Baromi jók és szépek is :) Ebben könnyebb a hátadra tenni később :)

Babó: Tegnap komoly torna mutatványokat nyomott pociba, feszítette magát, kinyomta valamelyik testrészét, és nyomult anyum keze felé... csodás votl )

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


A ruhacserebere tök jó ötlet. :)
Én sajnos nem tudok beszállni, mert mindent eladtunk,elajándékoztunk már, így a lekisebb méretű lányruháink is 98-asok... :cry:

Én kedden megyek 18 hetesre, azzal még benne vagyok a 19. hétben. Nagyon kíváncsi leszek az AFP értékre, mert eddig mindig korábban mentem a korukhoz képest, és persze rossz lett. Most viszont betöltött 16-tal megyek, és nagyobb is kicsit, szóval jónak KELL lennie :) Ráadásul állítólag most végre leszállították az alsó határ értéket is.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


A sok babakocsi úgy jött össze, hogy örököltünk is, meg időközben változtak az igények,... Nővéremtől és húgomtól rengeteg holmit kaptunk. Ruhákat, játékokat, babacuccokat. Na, meg Samu keresztmamijától is, akinek egy évvel idősebb a gyereke. (Mérleg, mellszívó, pihenőszék,...) Szerencsére a kertben van 4 melléképület. :D Azért 1-2 kocsitól meg kéne szabadulni legalább. 1-et már átvittünk anyuékhoz, hogy ha gyalog megyünk be, és Pesten mégis kéne, akkor legyen. (Samu nem minden délután alszik, de ha mégis, azt csak babakocsiban.) Az álomkocsimat, amit belinkeltem, már eladtam volna, ha a mózes részével nem imádnám annyira, de így most kihasználjuk még fél évig. A mobilokkal is így vagyok, nem értem, miért nem tudnak egy igazán tökéleteset gyártani. Abból egy Nokia-Samsung keverék tetszene. :) Ha eladok pár kocsit, talán rá tudom venni a férjem, hogy vegyünk egy unot használtan. Én mondjuk szeretek hordozni, de pakolós típus vagyok, így hosszabb útra vagy plázázáshoz szívesebben babakocsizok, még ha a tömegközlekedés nem is olyan egyszerű.

A magyarindásat én is néztem, nagyon szépek. A matyós a legszebb szerintem. Nekem az nem szimpi benne, hogy a derékrészen túl széles az a pánt, és elöl hordozásnál nekem zavarná a hasam. Háton viszont tök jól tartja a derekat. A manducában azt nem szeretem, hogy a pántja túl párnázott, és ez kicsit akadályoz a szabad mozgásban. Amúgy nagyon kényelmes, és újszülöttkortól használható. Bár szerintem már az összeset újszülött szűkítővel készítik.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barbazso!

Én betöltött 19+2-re megyek uh-ra nekem a doki kérte, mert heges a hasam és rosszabbul látni... Elvileg a 18-21 között kell meni :) De lehet hogy rosszul tudom :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én a Nandut kötöttem csecsemő-fekvésbe az elején.Jókat aludt úgy.

Barbazso:én másnap töltöm a 20 hetet,uh után.Ez megint arra jó,hogyha látni akarod előbb,fizess...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Mei taiból nekem Gremesém volt, most is azt tervezem, mert szerencsére bevált. Annyi változás lesz, hogy hosszított pánttal kérjük, mert Apát nem érte körbe :oops: :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Háda:szerintem is jó,mi is ott vásárolunk be Lilinek minden évszak elején.

Hát,a Margitban ez jól van megoldva,mármint akkor van Veled a Baba,amikor kihozod.Első éjjelt ajánlott bent hagyni,mert megfigyelik,amúgy meg betolhatod,kihozhatod.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Erpé
Igen, a DOTEn dolgozom :wink:

Witch
Szerintem, az unokatesód nem tud erről annyit, mint én :oops: :wink:
A projektvezető most jött haza az USA-ból, mert Debrecenben kapott egy szuper labort, szuper munkatársakkal :oops: :lol: :wink:
http://www.haon.hu/debrecen/debrecen/ssejtekkel-az-uj-
gyogymodokert-debrecenben/news-20110404-01083768Őssejt:
É egyébként azon gondolkozom, hogy a tudománynak fogom felajánlani a köldökzsinórvérünket!
Mindenkinek a csontvelőjéből, perifériás véréből ki lehet nyerni őssejteket!!!!!
Ezekkel az őssejtekkel végzik pl. a DOTE II. Belklinikán a transzplantációkat!
Ilyen őssejteket adtak be a Kardiológián szívinfarktusos betegeknek!!!!

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok!


Aztaaa, mennyit termeltetek?????Jaj, de lefogok maradni itt a költözködés miatt. :cry:

Őssejt: jaj, ez egy olyan nehéz. Bibunál épp építkeztünk, Tyutyunál nem volt pénzünk rá, most lehetne, de túl sok rosszat olvastam. Pl., hogy a tesóé nem biztos hogy jó a többi testvérnek, 6éves korig használható föl, mert csak annyit tudnak levenni. De sok a jó érv is. Nem tudom, nem tudom. Nagy dilemmában vagyok. De egyenlőre a nem fele hajlok.

Babakocsi: Az ABC design 3techet ismeri valaki? Nekem nagyon tetszik (sőt), de Apa azt mondja, hogy szerinte fos márka. Nem ismerjük, nem tudom. Én szívesen vállalnék be egy Stokke-t, de sajna az ára még mindig "nem tetszik". :lol: Meg igaziból már nem akarnék nagy beruházást, mert van egy quinny zappem, amit imádok, de mondjuk az csak 1éves kortól lesz majd jó, és erre az egy évre nem akarnék méreg drágát. Ezt a modellt meg kompletten (hordozó, ülés, mózes) árulják 60-70-ért. Ennyit megérne, csak Apa... :? :? :? :?

TESÓKOCSI: Ha valaki elfogad egy véleményt egy Anyukától, akinek 15hónap különbség van a gyerkei között, akkor egy PHIL&TEDS-et vesz tesóüléssel. Én sajna későn vettem, pedig nagyon megönnyítette volna az életem. Az a jó benne, ha már a nagynak nem kell, akkor szimplaként is használható. Sajna már nem árusítják itthon, de lehet rendelni ebayről és tudok segíteni, mert regisztrált vagyok és van paypal-om is. Szóval, ha valakinek kell ebayes segítség szóljatok!!!!
Nekem tesókocsinál az volt a szempontom, hogy ne legyen olyan bazi hosszú, beférjek vele a boltokba (pl. a belvárosban vagy kis boltban). Tehát a szimplák kilőve. És nekem az se tetszett, hogy mi van, ha már nem kell a tesórész??? Akkor megint csere?

Barbazso: nem a cybexre gondolsz? Az használható vízszintesen is. Nekem volt, méreg drágán vettük (arra beszéltek rá a Brendonban és hülye első gyerekesek voltunk) és nem használható!!!! Sem vízszintesen sem függőlegesen. Akkora egy f---s. Szóval, szerintem azt ne, mert az botrány. 2gyereknél próbálkoztunk és túl adtunk rajta.
Ó, de hülye vagyok, te az autósülésről beszélsz. Bocsi!!!! :oops: A Besafe nekünk a csajoknak van a 9-15kg-os(? vagy mi) és most a hordozót én is néztem. Az jó vajon? Mert árban botrány!!!

Ki mit csinál húsvétkor??? Mi pakolunk. és pakolunk, plussz Apa gályázik a háznál. Plussz család, azt se tudom hol áll a fejem.
Csajok betegek de nagyon.

Jó lehet ez a csere-bere. Én csaj ruhákkal tudok beszállni, ha az érdekes, de majd csak kb. 1hónap múlva, addig ne hsizem, hogy tudok hozzálátni.

Mágnes. neked mikori a fiad????? Jól, látom, hogy Ő is egyidős az én nagyobbikommal? Bibu 2008.dec.6 született.

Na, megyek, még dobozolnom kell.

Kata, gratu a házhoz meg a jó eredményekhez. Milyen volt amúgy ez a magzatvíz minta vétel? Nem fájt? Én csak ettől fosnék...illetve a tűtől. :D

Sissy, vigyázz magatokra!!! Én is pottyantam le lépcsőről tyutyuval, meg zakóztam el jégen is vele. Lehet azért lett ilyen??? :lol: Na, csak vicceltem!!! Vigyázz ám, nekem anno ez nagy para volt utána!!!!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Trigemini, akkor te egyáltalán nem javaslod a levételt? Mondjuk nálunk amúgy sem merült fel, de érdekelne egy hozzáértő véleménye.
Ja, azok a 3-a ikres kocsik tényleg nagyon brutkók. Tömegközlekedni nem nagyon fogsz, gondolom. :) A peg perego nagyon drága, de én úgy tudom, hogy annak ilyen kormányszerű irányítója van, tehát nem kell erőlködni a kanyarodásnál. Amúgy is azok a legjobban felszerelt babakocsik, csak hát én még így is találok bennük hibát... Semmi sem elég jó. :)

Witch, köszi, megnyugtattál a 18-21. héttel. :)

Sissy, elfelejtettem írni tegnap, hogy nagyon sajnálom az esést. :( Nem ijedtél meg? A frász jönne rám. Ráadásul én néha még így is alig tudok járni, a keresztcsontom az első terhesség alatt is nagyon tudott fájni néha. Ha ráesnék, szerintem mozdulni nem bírnék napokig. :?

Képzeljétek, tegnap este (nekem is az esti ágyba bújáskor van a baba-mama időm) tökre sokat mozgott a baba! Picit még apa is érezte! Nem értem, hogy miért picit, mert akkorákat lökött a tenyerébe, mint még soha azelőtt. Persze, kívülről biztos más érzés. Ahogy feküdtem a hátamon, néha még azt is láttam, hogy bemozdul a hasam, amikor mozog. Férjem amúgy nem az a terhesség kiélvezős típus. Égőnek tartja beszélni a babához, magától nem nagyon jön oda simogatni a hasam, és alig várja, hogy már kint legyen a baba. Tegnap kérdeztem, hogy várja-e a szülést. :) Háááát nem maradt meg túl jó emlékként benne az első. (Tudjátok, Samu nagyon elakadt, és hát én be voltam "drogozva", lebegtem kb, de ő külső szemlélőként nagyon be volt tojva.) EDA-t akartak adni, amit én nem fogadtam el, erre mondták, hogy ok, de akkor a No-spaba menjek bele, mert kell ahhoz, hogy teljesen kitáguljak. Mondom ok, erre nem sokkal később alig tudtam magamról. Basszus, kiderült, hogy az nem szimpla görcsoldó volt, hanem kevernek hozzá nubaint, ami ilyen bedrogozott állapotba repít. Hát nagyon durva volt! Elaludtam két tolófájás között tőle! Amikor a férjem megbökött, hogy keljek fel, összerezzentem, és hangosan megkérdeztem, hogy "mi van, horkoltam?!?" Ezen a mai napig sírva röhögök, a doki ránézett a férjemre a fejem fölött, és elmosolyodott. :D Nekem nagyon kedves emlék az az egész nap, kicsit sajnálom is apát, hogy ő nem tudta így megélni. Talán majd most! Szerencsére azért bejön velem, ez nem is kérdés. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sti, ilyen babakocsija volt unokatesóméknak, és nagyon nehéz volt tolni. (abc design) Súlyra is nehéz, meg elöl azok a középen levő kis dupla kerekek folyton elakadtak. Ha emellett döntesz, mindenképp próbáld ki előtte valahol! A bevásárlóhálója is pici, ami nálam szempont, mert ugye pakolós vagyok, és én két tolókaros babakocsit sem vennék már többet. A peg perego plikommal az a bajom. El is akarom adni. :) Sokkal nehezebben irányíthatóak, és hát én sokszor telefonálok is menet közben, vagy ha fogni kell Samu kezét,... Mindenképp könnyebb egy keresztbe tolókaros kocsit egy kézzel tolni.
Na, nem lelombozni akarlak, de azért nézd meg mindenképp élőben!

A besafe nagyon jó állítólag. Bátyámék ikreinek az volt. Szerették.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Nagyon nem irigykedem a költözés miatt. De utána milyen jó lesz!!!
Mi itthon leszünk hét2v26égén (Samu beleírt), hétfőn meg anyuéknál lesz tojáskeresős családi buli. Biztos jó lesz, Samu imád az unokatesóival játszani. A szeptemberi baba lesz a 8. unoka anyuéknál. Eddig mindig felváltva érkeztek fiú/lány. Most Samu után lánynak kéne jönnie, de szerintem a pici fel fogja rúgni a szabályokat. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sti:
Bence 2009 január 8-án született. :lol: Decemberre voltunk kiírva, dehát nem sietett túlzottan..:)

Mi holnap hazautazunk Anyumékhoz, ott fogunk Húsvétozni, már nagyon várjuk, mert legutóbb karácsonykor voltam otthon.

Amikor kint voltunk tavaly Annával Angliában, ott nagyon tetszettek az ottani tesókocsik. Szerintem nagyon szuper a kiképzésük, minden második család ilyennel járkált, könnyű is, nem foglal el nagy helyet. Mondjuk nem tudom, létezik-e belőle újszülöttre tervezett modell is, ezek így néztek ki,és a hátsó rész fordítva is használható volt, tehát arccal a Anyuka felé volt a baba :) :
http://www.ebay.com/itm/Phil-Teds-Vibe- ... 3f1598dc85

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Bababolt
http://www.neobaby.hu/

Trigemini
Te őssejtekkel foglalkozol? Nagyon profinak tűnsz...

Sissy
Leesésekkel vigyázz!

Erpé
Olyan 60 km a távolság... Ahol a munkahelyem van, az egy falu, de most lesznek ott nagy fejlesztések... most még olcsón tudtam ott venni egy házat :wink:

Babeee
Bécsben hol lehet, hol érdemes babaholmit nézni????

Húsvét
Megyek a szüleimhez... az ünnepek nagyon rosszak a párom nélkül :cry:

Sti
Nekem a méhlepényből vettek mintát... egy tűszúrás volt... ki lehetett bírni...

Itt dörög az ég és villámlik....

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Barbazso, pedig lelomboztál. :cry: :cry: :cry: :cry: Na csak vicceltem. :lol: :lol: :lol: :lol: Ajjaj, nem tudom mi lesz. És, ha hordozóban lenne egy évig??? Vagy az nagyon gáz? Bár a quinnyhez csak maxi cosi csatlakoztatható, az meg 50körüli, tehát egy komplett babakocsi is kijönne....Köszi amúgy a tapasztalatokat!!! Nagyon jól jönnek!!!
Én sem akarok már megint költözködni, csak el innen. Erre a házra/költözésre szeptember óta várunk. ÍEmiatt albérletben volrunk/vagyunk, mert azt hittük októberben maximum költözhetünk és nem akartuk a beszoktatás közepén ovit váltani. De hadd ne mondjam itt olyan b...zi a tulaj, mindennap kikészít valamivel, merthogy úgy adta ki, hogy itt senki nincs, azt a nagy lósz..rt Egész nap itt tipródik, még hétvégén is. Beszól, kötözködik, minden baj. Karácsony óta nagyon gáz, csak én mondtam a férjemnek, hogy nem fogok 3havonta pakolni és két gyereket költöztetni. Így szívunk ezerrel. Pl. most is fur!!!!! Miért is ne tudjanak aludni a gyerekek, nem???

Mágnes, na akkor csak 1hónapot számoltam el... :oops: :oops: :oops:
Na, ilyen volt nekem, csak a sport. Ez úgy jó újszülöttkortól, hogy a főrésze vízszintesig dönthető és a hátsó ülés fölé tehető. Na mindjárt keresek róla képet!!!!
Na: http://philandteds.com/products/push/classic itt bemutatja, hogy hogy is van valójában. Az enyém is ilyen volt, hordozó nélkül és pirosban. De Bibu nem akarta elhagyni a kocsizást, mert azt mondta, hogy az az Ő helye. :lol: Így vettem újat. :oops: Tudom, kicsit mániás vagyok, de ez van....

Ti, hogy dugdossátok el a tojcikat? Idén én is szeretném, már érdkelné őket, de hova, hogy?áááá, lehet hagynom kéne, majd jövőre? Most fontosabb, hogy végre ne itt legyünk. :?

Óóóó, ma nagyon szájmenésem van, bocsi! :oops: Lőjetek már le!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Kata, köszi a választ!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: