Új privát üzeneted érkezett!

Yusz!

Gratula a kiscsjszihoz, bár tudom, hogy apu fiúpárti volt, de biztos vagyok benne, hogy a kislányt is imádni fogja!
A legfontosabb, hogy egészséges legyen, kövire, ha lesz egyáltalán én is szeretnék egy kislányt!

Nekem nincsenek erős hasszúrkálásaim, néha a köldököm környéke feszül, az kellemetlen, meg viszket a pocak:)
Nálam is előfordul esténként, hogy ütemes rázkódást érzek...ez lenne a csuklás???

Az én pocakom már most is csálén áll, a jobb oldalam pufibb, eléggé szembetűnő, valahogy féloldalasan fekszik, vagy csak így férnek el a hosszú virgácsai:DD

Mi sem vettünk semmit a picinek, illetve egy babakendőd vettem, mert már nem bírtam muszáj volt vmit:))) Decemberig mi is várjuk az adományokat a családtól, barátoktól, aztán ami nem csúszik be azt még januárban megvesszük. Fejben már kész a babaszoba is:)

Hétfőn a nődokim mondta, hogy kezdjem el feltenni a kérdéseim, mert már nem lesz rá túl sok időm...de nem akarok hülyeségeket kérdezni.
Tapasztaltabb anyukák lévén tudtok vmit mondani a gátvédelem témában? létezik ez egyáltalán a Mo-i kórházakba? külön kell kérni? mik a feltételei?
kristin27
Székesfehérvár
 
 


YUSZ!!

Gratulálok a kicsi lányhoz! Mi szerdán megyünk UH-ra! Nagyon várjuk már. A család nagy része kislánynak érzi Babócát....hááát, majd meglátjuk...legalábbis remélem!:)

Szurkálásaim nekem is vannak, de én is a pocak növekedésének tudom be a dolgot, egyébként a magnézium használ rá, meg az, ha néha ledőlök egy kicsit. Az amúgy is jól tud esni az ember lányának. Picurkánk a héten már nagyon aktív, rengeteget mozog, főleg, ha a Papája simogatja a hasamat, de a Tesóra is beindult tegnap! Ettől a trotty időtől azonban úgy érzem magam, mintha fejbe vertek volna. Egyfolytában álmos vagyok, a vérnyomásom, ami meg amúgy is a béka feneke alatt van most még kevesebb. Lazulásként hallgattunk egy kis komolyzenét, nagyon kellemes volt, de amikor megszólalt a 3 tenor a pöttöm teljesen beindult rá. Fura volt....kipróbáltam ég 1x, és akkor is! Irtó vicces , szerintem tetszett Neki!

Kristin!

A Dianatal gélről hallottál már? Ezt írják róla többek közöttt:
"A vizsgálatok azt is kimutatták, hogy a Dianatal szülészeti gél használata szignifikánsan csökkenti a gátrepedés előfordulását, a gátmetszés szükségességét és növeli az intakt gát megmaradásának esélyét."

http://www.dianatal.hu/why-dianatal-obstetric-gel.html

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!


Yusz, azért jó érzés, hogy van vki közöttünk aki sok tapasztalattal rendelkezik. :)
Gratulálok a kislányhoz!

Még egy kérdés, mi van akkor, ha múlt héten már éreztem a babát mozogni, kb egy hétig, aztán most meg semmi.
Persze elég gyenge jelek voltak, de tuti ő volt. Aztán vasárnaptól semmi. Hétfőn voltunk UH-n, mondtam is, hogy szúrt a hasam köldöktől lefele, mondták megnézik miért. Azt mondták a baba rendben van, csak ülő pozícióban van, és ezért érezhettem a szúrkálást, ami el is múlt.
Mozogni egyáltalán nem éreztem, viszont az UH csak azt láttuk, hogy egyfolytában mozog. Rúgkapál, meg a kezecskéivel a fejénél kalimpál.

Csak arra gondolok, hogy olyan pozícióban van, hogy nem érzem a mozgását, mert még pici. De azért néha elfog a pánik.
Nem tudom hogy van ez, ha egyszer elkezdem érezni a baba mozgását onnan folyamatosan kell éreznem, vagy eleinte még normális lehet ez a hetes kihagyás....

Ti mit tudtok erről?
csekom
Zsurk
 
 

 
 

Mintha megmozdult volna vmi odabent... :)
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

kristin!
Gátvédelemmel kapcsolatban én sajnos sok jót nem tapasztaltam. Az orvosok messziről letojják, ők vágni szeretnek, az gyors és hatékony.
Ha van szülésznőd vele meg tudod beszélni mit ajánl. Nekem
az első kettőnél nem volt, mivel akkoriban nem fordítottak rá figyelmet.
Ginánál már szülésznőm volt és homeopátiával valamint olajjal kellett kezelnem a gátat a szülés előtti hetekben. Sajnos nagyon rövid időm maradt, mivel Ginám kicsit kora baba lett.
Nikinél már semmi gond nem volt.
Vannak szülés előkészítő tréningek, ahol felkészítenek erre is. Érdeklődj a kórházban, ahol szülni fogsz, hogy mikor vannak ilyen jellegű foglalkozások.

csekom!

Köszi, aranyos vagy. :lol:

Nem kell folyamatosan érezned még, nyugodj meg. Mozog ő, de még picuri és a legtöbb mozdulatát felfogja a lepény. Na meg a napközbeni tevékenységek alatt nem is minden esetben veszed észre, este meg amikor várnád, hogy mozduljon, esetleg alszik.
Ha majd kitölti a méhet, akkor mindennapos lesz. Majd kialakul egy napi ritmus, azt is fogod tudni, hogy mikor milyen reakciói lesznek, mikor alszik, mikor csuklik, melyik testrészét nyomja az oldaladhoz, melyik a talpacskája és melyik a könyöke ami éppen kiböki a hasfaladat.
De ez még később lesz. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz, aranyat érsz! Köszike!
csekom
Zsurk
 
 


Gratula a kislányhoz! Párod is megszokja, aztán meg a kislányok mindig apásabak!
Gátvédelem: nekem az orvosom nagyon küszködött a gátam védelmével, de a "kisfiam" hatalmas volt, a feje a lehető legnagyobb, így nem sok sikerrel járt, de nem volt vészes.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Kukucsi, végre látni a vonalzódon a gyerekeiteket!
Tök jó! :)

Ez a gátvédelem engem is izgat. Ahol én szülök, ott elég nagyüzemben mennek a szülések, szerintem nem vesződnek gátvédelemmel. Pedig én szeretnék minél természetesebben, minél kevesebb beavatkozással szülni.
Ha szeretnék szülésznőt, őt mikor célszerű először felkeresni?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

MOst voltam szülésznőnél, vagy védőnőnél, vagy akárhogyan is hívják itt őket. :)
Szóval meghallgattuk a szívhangot megint, megnyugtatott a repüléssel kapcsolatban, szerinte teljesen biztonságos, hát remélem. Bár a férjem rémisztget....

Ja, és azt is mondták, hogy elől fekvő méhlepényem van. Ez mit is jelent pontosan? Ők azt mondták semmit, de ki mit tud róla? Azt nem mondták, hogy nem alacsonyan feküdne...

És még azt is mondták, hogy mivel elől van a méhlepény, ezért érezhetem kevésbé a babamozgást. :)

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Csekom!

Ahogy elnézem mi közel egy napon fogunk szülni!:)

Az elől fekvő méhlepény azt jelenti, hogy a lepény a méh hasi oldalán tapad. Jelentősége tényleg nincs, csak akkor, ha esetleg császármetszéssel születne a picur, akkor a hasfalon kívül a lepényt is át kell vágni ahhoz, hogy a babát kiemelhessék.

Mi is utazás előtt állunk, elég hosszú repülőzésnek nézünk elébe, de az én dokim is azt mondta, hogy nyugodtan! Te merre mész?

kisssziporka

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


kissziporka!

Mi csak hazautazunk okt. végén kb egy hétre. (Angliában lakunk jelenleg)
Nem lesz hosszú a repülőút, kb 2,5 óra, de a férjem már teljesen bestresszel engem is...remélem minden rendben lesz.

Most hogy hazamegyünk szeretnénk elmenni 3d vagy 4Ds UHra, de nem tudom hol csinálnak ilyet, meg hogy megéri-e, azaz mennyivel mondanak többet a sima UHnál. Van vkinek valami véleménye erről?
Legkézenfekvőbb Békés megyében lenne, de gondolom itt senki nincs Békésből...

Itt sajnos már nincs több UH, okt elején volt a 20 hetes és ennyi, szóval elmennénk otthon is egyre. Bár kicsit fura lesz úgy elmenni, hogy nem akarjuk majd tudni a baba nemét...:)
Bár nagyon úgy néz ki, hogy lány lesz...


Ti merre mentek kissziporka, és milyen hosszú lesz az út?

És tényleg nagyon úgy néz ki, hogy egy napra várjuk a babákat! :D
Te holnap tudod meg, hogy fiú vagy lány, ugye?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Csekom!

igeeeeeeen....holnap lesz a következő UH vizsgálat! nagyon izgulok!:) szeretném már tudni, hogy kisfiú, vagy kislány...bár teljesen mindegy, fő, hogy egészséges legyen!:)

Mi kicsit hosszabb útra megyünk...Thaiföld az úticél, Isztambuli átszállással, szóval 2,5 + 13 óra repülővel + még egy óra Koh Samui!
Kicsit izgulok, de a doki azt mondta, hogy nyugodtan mehetünk, még papírt is ír róla, hátha valamelyik légitársaság kéri...bár ebben az időszakban még nem igénylik!

Szerintem ne izgulj az út miatt, inkább kérjetek kényelmesebb helyet, az utazás előtt 1 héttel már lehet ülőhelyet foglalni, szólj, hogy babát vársz!

kisssziporka

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok kismamik,

Julius ota nem irtam :oops: passziv olvaso modban vagyok csak.
Rolunk: minden rendben, babyke szepen fejlodik. Eddig 4kg-ot hiztam.
A 20.heti UH-n kiderult a neme is: kislany. Nagyon orulunk neki, titkon mindketten lanyt szerettunk volna elso babanak :D A szuletes varhato idopontja modosult feb.10-erol feb.7-ere. Legkozelebb nov. 15-en talalkozom a vedonovel, akkor lesz a terheleses cukor teszt. Itt 300ml energiaitalt kell meginni. Adtak is egy uveg Lucozade-et :lol: Azt kell majd meginnom a teszt elott egy oraval. okt 6-a ota virit a konyhaban. Egyaltalan nem iszunk ilyesmit. 15 evesen ittam fel pohar Red bullt azt hittem kihanyom. Remelem ez nem lesz olyan rossz.

Csekom, augusztusban voltunk otthon (Gyulan) es voltunk UH-n. Igaz nem 3-4D-sen csak siman, de az orvosom csinal 4D-t is. Evek ota hozza jarok en nagyon meg vagyok vele elegedve. Priviben elkuldom az elerhetoseget ha erdekel. Szoval mi sima UH-t kertunk , de tok alapos volt vagy fel orat bent voltunk. Mindent lemert szepen, elmagyarazott mindent, hogy eppen mit latunk stb... Kertunk fotot is es atkapcsolt 3D-re a kep kedveert. Igy van egy 3D-s kepunk a picurkarol. Olyan rajta mint egy kis mano. Nagyon edi. 16 hetes volt akkor.
Nekem is elolfekvo placentam van raadasul melyen, ugyhogy lesz meg egy UH-m januarban, hogy ellenorizzek az akkori helyzetet. Ui. ha nem vandorol feljebb a meh novekedesevel akkor termeszetes uton nem szulhetek. Remeljuk fentebb kuszik. Egyebkent en is enyhen erzem a ficankolasat. De erzem minden nap. Es egyre erosodik :D
A repulout miatt meg tenyleg ne aggodj!!! En is repultem, semmi gond nem volt. Az a 2,5 ora semmiseg. Szerintem egy Gyula-Debrecen autout tobbet art azokon a nagyszeru krateres utakon :lol:

Puszi mindenkinek!

Tenyleg, akik meg a topic elejen irogattak (mint jomagam :oops: ) merre vannak? Remelem mindeki jol van!!!

I.

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

csekom!

Ugye, hogy minden rendben a kisbabóval!! :lol: Örülök neki. Az elöl fekvő lepénynek tényleg nincs semmi jelentősége csak amit kissziporka is írt, a császárnál kell odafigyelni.
Én is írtam, hogy valószínűleg a lepény veszi fel a magzatmozgás nagy részét még.
De majd ha erősödik a csontozata akkor a lepényen át is teljesen érezhető lesz.

Nekem mindegyik gyerkőc elöl fekvő lepényes volt. :lol:

Van egy nagyon szupi uh rendelő, igaz pesten, de hátha eljöttök ide egy napra és akkor belefér.
Időpontot kell kérni, de elég egy-két nappal előtte.
Itt aztán tényleg átnézik a lurkót: http://4dultrahang.com/
Én a genetikai csomagot választottam.

De szerintem Békés megyében is kell lennie, ha máshol nem, hát Szegeden, Békéscsabán, esetleg Hódmezővásárhelyen.
Orosházán tudom, hogy nincs, oda szoktunk járni rokonokhoz nyaralni.

oolong!

Örülök, hogy jelentkeztél! Akkor már ketten vagyunk kislányosok. :lol:
Igen, sokan elmaradtak, de ez mindig így szokott lenni. Akik maradnak, azok tényleg végig maradnak.
Írogatok a 2010-es áprilisi babás fórumban (mi elköltöztünk a családi netre) és olyan jó társáság jött össze, hogy csak na.
Még össze is járunk. :lol:

kissziporka!

Drukkolok az uh-hoz! Gyere és írj, hogy mi volt!! :lol:
Tényleg nagyobb útra készültök! :D
Thaiföld! Nagyon szép lehet. Isztambul is gyönyörű, egyik kedvenc városom. Kétszer voltam ott, de még elmennék. :wink:

Idén mi is mentünk volna külföldre, de közbejött az építkezés. Muszáj, hogy jövő őszig, a fűtésszezonig befejezzük. Szóval minden pénz és erő most oda összpontosul.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Lányok!

Köszi az infót a gátvédelemmel kapcsolatosan, közben kaptam néhány fehérvári infót is ezzel kapcsolatosan, hát itt sem nagyon foglalkoznak a dologgal.

Ismerősök azt tanácsolták, hogy keressek szülésznőt, mert itt jó ha van, már kaptam is egy nevet, akit fel fogok keresni.

Nekem is a 12 hetes uh-n még azt mondták, hogy elölfekvő lepényem van, de mostanra kicsit már fentebb van, úgyhogy változhat a helyzete, ahogy növekszik odabent minden.

Én is nagyon várom a 4d-s uh-t a nőgyógyász azt mondta, hogy a 25-27 hét között készül a legjobb felvétel, úgyhogy még van pár hetünk addig.
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok Csajok!

Na.....megvolt az UH! :) Ezennel én is csatlakoznék a fiús csapathoz!:D Hála Istennek a doki mindent rendben talált, úgyhogy megnyugodtam! A gyerekszoba színe is eldőlt, jöjjenek a fiús színek, dekorok....ismét! :lol: Picur semmi kétséget nem hagyott...abszolút láthatóvá tette a dolgokat! Nagyon boldogok vagyunk!!!! Még 3 hét és jöhet a pihi!

Yusz!
Építkeztek? Szólj, ha valamiben segíthetünk, a vállalkozásunk családi házak építésével, átalakításával, felújításával foglalkozik! Na...ez volt a reklám helye! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!


Köszönöm az információkat! Szerintem be is jelentkezünk vmelyik UHra.
Hát ez nagyon fiús csapatnak néz ki. Van még valaki aki nem tudja, hogy fia lesz e vagy lánya?

Én titkon reménykedem, hogy fiú, de nagyon lányos a pocim. Tudom, tudom, az nem jelent semmit. Végülis mindegy, mint mindenkinek nekem is az a lényeg, hogy egészséges legyen.

Fura egyébként, hogy két év alatt a mnunkahelyemen kb 8-an szültek, csak 1 fiú lett. Nagyon sok a lány az oviban is, s mindenki rózsaszínben...néha már túl sok. :)


kissziporka,

mi voltunk Thaiföldön, igaz már vagy 3 éve. Mi is Koh Samuira mentünk először, aztán meg a mellette lévő szigetekre. Koh Pangan, meg Koh Tao, talán ez utóbbi volt a legjobb. Mi csak ilyen hátizsákos turistaként mentünk, mert így volt a legolcsóbb, de nagyon jó volt. Mindenhol van szállás, nem volt belőle probléma. Aztán 2 napot Bangkokban is eltöltöttünk. Az is nagyon jó volt.... Tücsköt, bogarat, sáskát nem kóstoltunk, de nagyon jó volt, visszamennék. :)
Nekünk innen Londonból volt az odaút kb 11 órás, majd visszafele 13 óra. A repülő nagyon jó volt, kényelmes, sok hellyel, párnácskával, takaróval, tv-vel. BIztos nem lesz gond.
Érezzétek jó magatokat, s aztán majd kérünk fényképeket. :)
Mennyi időre mentek?
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Már hárman vagyunk kislányosak :)))) A 20 hetes UH-n kiderült, hogy nálunk is kislány várható :))))) Borzasztó boldog vagyok!
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Werdine!

Gratulálok a nagyszerű hírhez!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


sziasztok!

kissziporka!
Gratulálok a kisfiúhoz!
Igen, építkezünk, bár egyenlőre még csak tereprendezés folyik, no meg a barátnőm megtervezte a házat és be van adva engedélyeztetésre.
Szóval tavasszal kezdődik igazán.
De majd ha ott tartunk, szólok nektek, és köszi! :lol:

werdine!
Gratulálok a kislányhoz! :lol:

Olyan jó, hogy mindenki örül a picijének. Sajnos sokszor előfordul, hogy nem az a neme, amit a szülők várnak és akkor megy a pityergés.

Meglepődtem a férjemen, annyira könnyedén vette, hogy megint lány, azt gondoltam nehezebben fogja feldolgozni.
De már örül neki. :lol:
Nekem meg mindegy volt, csak egészséges legyen. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Kissziporka!

Gratu a kisfiúhoz! Örülök,hogy ennyi fiús anyuka lesz, sok-sok segítséggel és tapasztalatcserével:D Bár azért egy kislány...tündéri lehet...majd legközelebb szeretném, ha kiscsajszink lenne:)

Werdine!

Gratu a kislányhoz!Kicsit irigyellek is, a lányokat olyan édin lehet öltöztetni, imádnivalóak.

Nekem 3 fiú tesóm van, ebből 2-en fiatalabbak, úgyhogy fiús közegben voltam mindig, így kezdés képpen lehet, hogy ez majd jobban kézre áll:D

Ohh...Thaiföld nagyon szép lehet...remélem egyszer én is eljutok oda:) de már csak családostól!:D
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Na, kezd kiegyensúlyozottabb lenni a fiú-lány arány!
Így van ez jól!

Kristin, azért a fiúkat is lehet édesen öltöztetni! Mostanában marha jó cuccok vannak. A férjem mindig irigyli is a rokongyerekek gönceit, hogy milyen kár, hogy nem lehet nagyobb méretben kapni a szupi pulcsijaikat meg ingeiket! :lol:

Nektek amúgy mit mondtak az utolsó uh-on a baba fekvésére? Nekem még medencevégű a fekvése. De gondolom, ez ilyenkor még nem jelent semmit, a hátralevő "félidőben" még ezerszer mgforduhat.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly!

Nekem is medence fekvésű a drága, de ahogy írtad is, még ezerszer forgolódni fog.
Majd a 36. heti uh lesz a döntő, akkor már nagyon kevés helye van a forgásra és általában úgy születik, ahogy akkor fekszik.
De volt már példa arra is, hogy utána még megfordult a baba.

kristin!

Az nagyon klassz, ha a második meg kiscsajszi lesz! A nagy erős báty vigyáz a kishúgára. :lol:

Sajna mi vagyunk a kivételek, nálunk ez nem működik. A legnagyobb a fiú, utána jönnek a lányok. De soha annyit veszekedni, vitatkozni és verekedni nem láttam még két fiút sem, mint az én két nagy gyerekemet.
Sőt, volt hogy Melinda ment neki a fiamnak. Ütötte ahol érte, az meg csak röhögött.
Alig bírtuk szétválasztani őket.
A mai napig folyamatos a marakodás. Nekem egy húgom van, mi is néha civakodtunk, de ami itt megy, az nyomába sem ér.

A másik dolog, ami nálunk nem működik, hogy édin öltöztessem a lányaimat.
Amint rájuk adtam a ruhát, kb 10 perc alatt olyanná teszik, hogy a varacskos disznó visítva kérné el a megvalósítási tervet.
Tökre kikészítenek ezzel, ráadásul akkor teszik ezt előszeretettel, amikor mennénk valahová, esetleg még késésben is vagyunk. :roll:
A legkisebbnek most egyik kedvenc szokása, hogy minden szekrényt kipakol. Ruhák szétdobálva, vasalás már jóindulattal sem feltételezhető róluk, sőt van, hogy újramosást igényelnek.
Iszonyatosan eleven és élelmes kis pi..a, amíg írok, addig is ötödszörre állok fel és rohanok utána mivel a hangokból ítélve megint rosszalkodik.
És ebből a típusból jön az ötödik. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Négy gyerkőc sok, és nem egyszerű feladat, mi is 4-en vagyunk tesók, nálunk is volt marakodás, és gondolom, hogy sok türelem kellett hozzánk.
A nagy gyerkőceidnek bizonyára nehéz időszaka van, ami még eltarthat néhány évig, de utána jó tesók lesznek, megkomolyodnak és sokat fog változni a viszonyuk, én is így vagyok most a tesóimmal kisebbik 22, nagyobbik 23 és mostmár "jó tesók" vagyunk:D

A picik meg elevenek, csak bírni kell a tempót:) a lényeg hogy egészségesek legyenek, pár év és könnyebb lesz:)
Kitartás, szerintem szuper anyuka vagy!Imádod őket ez látszik, nehezebb napjai meg kinek nincsenek?!
kristin27
Székesfehérvár
 
 


kristin!

Aranyos vagy, köszi! :lol:

Remélem még van pár évem, amíg bírom a gyűrődést.
Meg azt is remélem, hogy igazad lesz abban, később jobb testvérek lesznek.
Sajnos elég rossz példa van előttük, mivel az igazi apjuk és a húga a mai napig nem beszélnek egymással, immár 20 éve.
A volt sógornőm pedig nagyon szupi csaj én imádom.
Melinda lányom vele jár lovagolni, sőt együtt angoloznak, most készíti fel őt az alapfokú vizsgára.
Amikor meg az apjukkal találkoznak, le kell tagadni, hogy beszéltek a nagynénjükkel. :(
Sosem fogom megérteni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Werdine, gratulalok a pici lanyhoz!

Lilly, az enyem is csucsul de ahogy masok is irtak, ilyenkor meg nem jelent semmit. Porognek, forognak ossze-vissza.
Ruhacskak: en mar vettem nehany rugit meg kabatkat meg orokoltunk egy nagy taskanyi baby holmit (tok szepek, szinte ujak). A nagyobb dolgokat(babakocsi, butorok stb...) szerintem karacsony utan szerezzuk be. Akkor mindent leertekelnek, biztos talalunk jo dolgokat jo aron. Ja es varrtam neki egy patchwork takarot amit halozsakkent is lehet hasznalni,jol sikerult nagyon. Buszke vagyok magamra :)
Ti hogy alltok a babaholmikkal?

Yusz, az ilyen nem beszelnek a testverek egymassal dolgot en sem ertem. Apamek csaladja ugyanez. 6-an vannak testverek 60-70 eves emberek es senki nem szol senkihez. Szinte utaljak egymast. Szerintem szanalmas. En el sem tudom kepzelni, hogy evekig ne beszeljek a testveremmel. Utoljara gyerekkorunkban veszekedtunk. kb 8-10 evesen :D

Azt olvastam, hogy a 24-28. het kozott a legintenzivebb a babamozgas. Haaaat ena 24-ben vagyok, erezni erzem de intenzivnek nem mondanam.Ennyit felfogna a mehlepeny? :shock:

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Oolong!

Nekem is vannak olyan napok, amikor nem igazán aktív a baba,de azt olvastam, hogy ez normális.Neki is lehet "rossz" napja:D ,amikor kicsit lustább. Máskor viszont, pl tegnap este akkorákat rúgott, hogy párom egészen megijedt, én meg jókat kacagtam rajta:D

Szerintem visszasírjuk még ezeket a simogató rugikat:) biztos lesz majd olyan hogy fájni fog rendesen a kis vasgyúró rugija:D
Nem sokat kell már várnunk, ahogy erősödnek a csontjai egyre nagyobbat tud adni a pocaknak, bár hogy mennyit mocorog az biztos függ a baba habitusától:D
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Én most kezdem igazán erőteljesen érezni a babamozgásokat, azt hiszem, kezd erősödni a lábizomzat... Tegnap végre az apukája is elcsípett 1-2 rúgást, klassz élmény volt! Azt olvastam, az apáknál csak akkor kezd kialakulni az érzelmi kötődés, amikor először rámosolyog a baba, de szerintem ez hülyeség. Ti mit tapasztaltatok?
Valaki egyébként tervezi, hogy elmegy szülésfelkészítő tanfolyamra? Úgy tudom, a legtöbb kórház szervez ilyet, de hogy mennyire hasznosak, arról nincs infóm.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

Szerintem nem véletlen tart egy terhesség 9 hónapig, pont azért, hogy apuka is ráhangolódjon a picire. Nálunk a 12.heti uh-ra jött el először apuka, akkor még kicsit vaciláltam rajta, hogy elhívjam-e vagy ne. Azóta egyet sem hagyna ki, semmi pénzért sem, végig üli az 1-2 órákat, amíg sorra kerülünk, a néha már jobban értelmezni tudja az uh-t mint én:D
Azóta napról-napra érzem, hogy egyre inkább kötődik hozzá, esténként dumál neki, meg tapizza a pocim, hátha pont sikerül elcsípnie egy rugit.

Nyilván egy egész más élmény, ha már a kezében tartja a babucit, onnantól kezdve igazán nagy a szerelem, de szerintem már előtte is kötődnek egymáshoz.

Szerintem én nem megyek szülésfelkészítő tanfolyamra külön. Úgy döntöttünk fogadunk szülésznőt, egy nagyon jót sikerült felfogadni, sok pozítív tapasztalattal rendelkeznek vele kapcsolatban az ismerőseim, Ő fog felkészíteni mindenre, amit tudnunk kell. Ha jól tudom a tanfolyamok is külön pénzbe kerülnek, nem kívánok még arra is külön költeni:)Hasznossággal kapcsolatosan-nincs olyan ismerősöm, aki járt volna ilyesmin, úgyhogy erről nem tudok semmit.
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Velem is ott van minden vizsgálaton és uh-on a férjem, és még ha nincsenek is olyan érzelmi kitörései, mint nekem néhanapján, érzem, hogy már kötődik a babához, és szereti is.
Ezért sem értettem ezt az első-mosoly dolgot, amit valami okos honlapon vagy valami újságban olvastam. Elég rossz lenne, ha csak akkor indulnának be az apai érzések, mert az első mosolyra azért kell várni egy kis időt...

Én úgy tudom, hogy ezek a felkészítések ingyenesek, de jó, hogy írtad, hogy van, ahol pénzbe kerül. Jobb rákérdezni! Majd a következő uh-on kifaggatom a dokimat, hogy náluk mi a szisztéma a kórházban.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Végre azt hiszem, hogy érzem a babát :)))) Már tiszta lelkiismeretfurdalásom volt, hogy milyen anya vagyok ;)

A férjem nagyon lelkes :) Van olyan, hogy én már/még alszom, de ő azért fogja a hasam, hátha érzi már a kislányt :)

Olyan jó volt ma :) van egy 22 hónapos keresztlányom, akinek ma tisztára "keresztanyus" estéje volt :) Még pisilni is csak velem volt hajlandó elmenni :) Nem sok idő, és akkor már az én kicsi lányomat ültetem a bilire :)
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!


Tényleg idegtépő néha a várakozás, hogy érezzük picibabát mozogni. Nálam is így volt, már megint megmakacsolta magát. Hétvégén mindig ez van. :) Aztán vasárnap este, lefekvéskor nagyon fura érzésem volt ágyéktájon, gondoltam ez nem lehet ő, hiszen nagyon lent van. És mégis! Ahogy odatettem a kezem egy pár percen belül olyan élményben volt részem, hogy szinte megijedtem. Olyan nagyokat rúgott, hogy megugrott alatta az ujjam. :) Aztán már szóltam, elég lesz, köszönöm.
Persze nagyon jó volt érezni, és tudni, ha néha szunyokál is, vannak olyan napok, amikor nagyon aktív. :)
A legviccesebb az, hogy reggelre felkúszhatott, mert akkor meg a köldököm felett éreztem mozogni...

oolong, ne haragudj, nem válaszoltam neked, de igen, nagyon jó lenne, ha elküldenéd privátban a doki nevét, számát. Nem biztos, hogy odamegyünk, de legalább lenne egy lehetőség.

Egyébként még mindig nem döntöttem el, hogy megéri e 3Ds UHra menni. Azonkívül, hogy sokkal többet látunk a babából, mint az arcát és hasonlók, mennyivel ad többet mint egy sima UH nőgyógyászati viszgálat?
Aki nem otthon él szerintem hasonlókat tapasztal mint én. Nőgyógyász utoljára Mo-on vizsgált, még terhesség előtt. Mióta terhes vagyok hozzám sem értek emiatt... Ami nem baj, természetesen, csak ahogy olvasom, jobb tudni nincs e méhszáj probléma meg ilyenek...:S

Szüléselőkészítő tanfolyam? Hát igen, én szeretnék járni, azt nem tudom a férjem tud-e jönni, de én mindenképpen mennék. Itt ingyen van azt hiszem. Szóval részemről pozitív. :)

Elkezdtem gyűjteni a kilókat. Na nem sokat, még minimális, de remélem nem ugrik meg... bár tudom ezzel jár.

Nevek? Mi még mindig nem tudjuk. Valaki azt mondta, hogy a Jónás naptár alapján lányunk lesz. Mi nem akartuk megtudni az UHn, szóval ez nem hivatalos. Fiúnév max. egy van eddig. A lányneveket a férjem sorolja, de valahogy elég kevés az, ami nekem is tetszik... De még van idő. :)

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Csodálatos!

Mára nőtt egy kis varangyosbéka az ajkamra!!!

Soha életemben nem volt herpeszem, és tessék most kaptam egyet... :(
csekom
Zsurk
 
 


Csekom, üdv a csapatban! Nekem múlt héten kezdett el burjánzani a szám, alul-felül, szép látvány voltam. Most egy hét elteltével kezd javulni a helyzet...
Nem mertem rá a szokásos kenőcsömet használni (nekem sajnos gyerekkorom óta szokott lenni herpeszem), csak gyógynövényeset, de nem sokat használt. Több helyen olvastam, hogy terhességnél elő szokott jönni olyanoknál, akiknek korábban sosem volt, akkor te ezt a tábort növeled!

Azért az tényleg fura, hogy ennyire nincsenek vizsgálatok odakint. Persze, ha nincs probléma, nem kell vizsgálgatni a kismamát, de valahogy azt gondoltam, a fejlett nyugat-európai országokban sokkal többet adnak a biztonságra. Engem például minden egyes uh vizsgálat iszonyúan megnyugtatott, főleg addig, amíg nem éreztem, hogy tényleg él bennem egy gyerek.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Hello ladies,

Remelem mindenki jol van. Olyan kevesen irtok, nagy a csend :( .
En is ugy szeretem mikor mocorog a baby, pontosobban amikor erzem, hogy mozog. Olyan megnyugtato. Azt mar megfigyeltem, hogy del es este 9 korul mindig mozgolodik :)
Csekom,
Elkuldtem a nogyogyi elerhetosegeit. Nekem semmi problemam az angol terhesgondozassal. Szerintem teljesen rendben van. Legalabbis itt a mi korzetunkben jo. Semmi okom panaszra. Egyebkent otthoni ismerosoktol hallottam, hogy az utobbi evekben mar otthon sem vizsgalnak ott lent a terhesseg alatt ha nincs semmi gond. Holnap megyek a GP-hez sziv es tudo ellenorzesre, aztan majd nov. 15-en a vedonohoz cukor tesztre. En mar bekonyveltem magam szuleselokeszito tanfolyamra. Januarban lesz 4 alkalommal es ingyenes.

Nevek: Mi valami egyszeru, rovid, kulfoldon is hasznalhato nevet szeretnenk adni neki. Jelenleg a Klara a befuto.
Tobbiek, hogy alltok a nevekkel?

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Elkezdtem nézegetni a neten a bababútor-felhozatalt, de teljesen tanácstalan vagyok. Tapasztalt anyukák, segítsetek! Mekkora kiságy kell? Ha jól látom, alapvetően 2 méretet gyártanak, 60x120 és 70x140 cm-eset. A kisebb meddig elegendő egy átlagos gyereknek? Érdemes a nagyobbat beszerezni? Amúgy meddig szokott egy gyerek ilyen rácsos kiságyban aludni?

A másik problémám, hogy egyelőre el sem tudom képzelni, mennyi cucca lesz a babának. Kb. mekkora szekrény vagy komód kell a ruhácskáinak? Mi jelenleg elég pici lakásban lakunk, szóval valahogy nagyon optimalizálni kell a rakodóhelyeket. Bele sem merek gondolni, mi lesz itt, ha majd beszerezzük a babakocsit, mózeskosarat, kiskádat, kiságyat, plusz szekrényt, és még pár csomag pelenkát... :shock:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Kicsit elmaradtam, sajnos betegeskednek a kicsik. Az oviban hányás hasmenés járvány van, természetesen Gina hazahozta.
A nagylányom torok és mandula gyuszival fekszik, elég magas volt a láza is.

Nálunk úgy néz ki, hogy a Noémi név a nyerő. :D

Herpesz: sajnos gyakori a terhesség alatt, mivel az immunrendszer ilyenkor gyengébb. Ajánlom a herpesz tapaszt, mivel meggyorsítja és főleg hermetikusan elszigeteli a bacikat a külvilágtól. :wink: Így a tovább fertőzés veszélye is csökken.

lilly!
Egy teljesen átlagos gyerekszekrény elegendő. Tapasztalni fogod, hogy hihetetlen gyorsan kell cserélned a ruhatárát a picinek.
Kezdünk ugye 50-56 os rucikkal. Na, az előbbi 2-3 hét, az utóbbi 1, max 1,5 fél hónapig jó a gyerekre.
Én mindig csak az aktuális méreteket tartom a szekrényben, a kinőtt és nagy cuccokat elzacskózva a pincében.
Javaslom ne is nagyon vegyetek sok kisruhát, mivel tényleg irdatlan iramban nőnek a lurkók az elején.

Nőgyógyászati vizsgálat, mármint hüvelyi a 30. héttől várható. Akkor leellenőrzik a méhszáj zártságát, később leveszik a hüvelykenetet a baktérium vizsgálat miatt. Ezt kb a 36. hét környékén szokták elvégezni.
Az az orvos, aki folyton hüvelyi vizsgálatok végez, kockáztatja, hogy idő előtt kinyílik a méhszáj. :(

csekom!
Igazából tényleg nem ad sokkal többet a 4D mint a 2D-s uh, de kétségtelen hogy nagy élmény. A 2D-n a csontok és körvonalak láthatóak, a 4D-n a baba teljesen. A zsírpárnákkal kiegészítve már egész "emberi" külsőt lehet felismerni.
Na, meg az egészet megkapod dvd-n és képen.
Én csak evvel a babával voltam, eddig sosem próbáltam ki.
De úgy gondoltam utoljára vagyok terhes és a kíváncsiság győzött. :lol:

Nálam is nagyon beindult a kiscsaj, esténként olyan bokszolásokat rendez, mintha ki akarná rúgni az oldalamat.
Megfigyeltem azt is, hogy ha netán alszik és nyugton van, rögtön felébred és heves rugdosásba kezd, amint meghallja a két kicsi veszekedését vagy sírását.
Eszméletlen, hogy felismeri a gyereksírást és rögtön hevesen reagál rá.
Asszem lesz itt koncert, ha megszületik és mindhárom rákezd... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Helló mamik!

Csatlakoznék a herpeszes csapathoz...ez valami borzasztó, főleg, hogy 2 naponta máshol jelenik meg! Próbáljátok ki a Richtofit nevű herpeszkrémet. Ennél jobbat még nem találtam, pedig sok mindent kipróbáltam már.

Lilly!

Szerény véleményem szerint a 70x140-es ágy jobb, mert átalakítható rendes ággyá, amikor a babának már nem kellenek a rácsok! Nyilván drágább, de még mindig olcsóbb így, mint pár év múlva venni egy másik ágyat.

Yusz!

Gyógyulgass! Mi is túl vagyunk családilag ezen a hülye víruson...a nyolcadikos fiam folyamatosan hazahoz minden bacit a suliból, úgyhogy két hét alatt 2x sikerült belebotlanunk!:)

Amúgy tegnap voltam kismama jógán...csak ajánlani tudom mindenkinek! Fantasztikus a lány, aki tartja a foglalkozásokat és képzeljétek szülésznő volt, úgyhogy igazán otthon van a témában! A gyakorlatok nagyon klasszak és a pöttöm is élvezte!:) Az óra végén volt egy 20 perces meditáció mikor az ellazulás után csak a babáddal beszélgettél, simogattad. Eszméletlen érzés!

Mi is túl vagyunk a névválasztáson: Összeírtam vagy 16 fiúnevet és benéztem vele a kineziológusomhoz, aki kapcsolatba tud lépni a pocaklakóval rajtam keresztül! ( Bocsánat azoktól, akik nem hisznek ebben!) Szóval pikk-pakk kiválasztotta a nevét...Gergő lesz a mi kis drágánk! Én a Botondban és a a Zsomborban bizakodtam, de kirúgta már az első körben ezeket a lehetőségeket!:D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Yusz!

Jobbulást a gyerkőcöknek!
Párom is hazahord minden bacit a melóhelyről...kedves kollégái full betegen is bemennek melózni,s mivel totál egy légtérbe vannak, elég gáz, remélem, hogy már nem szedek be semmit tőlük.

Lilly!

mi nem dimenzionáljuk túl a babaszekrény projektet, már megvan a picúr szekrénye 3 nagy polccal, 60-as mélységgel, ennyi helynek elégnek kell lenni:D
nem kell mindennek a szobában lenni:)babakocsi pl, ha van tároló vagy pince bőven jó helyen van sztem.legalábbis és a vázát nem fogom felcipelni a 3-ra az tuti. a mi lakásunk is pici, de van spájz, oda egy csomó dolog befér, pl babakád.

Nőgyásznál nálunk általában minden 2. alkalommal azért megvizsgál a doki, amiért nem rajongok, de inkább minthogy baj legyen:)

November közepén megyünk 4d-s uh-ra, lehet, hogy kicsit drága, de szerintem elég nagy különbség van a sima uh és a 4d-s között.láttam már dvd-t, ami nagyon szuper lett, persze vannak kivételek, egy ismerős mesélte, hogy nálunk a kislány negyed órán keresztül takarta a pofiját a kis kezével és békésen szunyókált, majd az utolsó pár percben kicsit megmozdult, szóval nekik annyira nem jött be:D

Nálunk a névválasztás kipipálva, páromat a melóhelyén nem a nevén szólítják, hanem "Dávidka apukájának", csak akkor változhat, ha vmi csoda folytán mégis kislány lesz:DDD

Nektek is be szokott görcsölni a vádlitok éjszaka?
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sajnos nálunk nincs se pince, se tároló, így kénytelenek leszünk a lakásban kerülgetni a babakocsit. Én sem akarom túldimenzionálni a szekrénydolgot, de mivel jelenleg nincs egy szabad polcunk sem, valamit venni kell, amibe beleférnek a baba dolgai. :D
A pelenkázót már kilőttem. Amiket eddig láttam, azok a ruhák számára kicsinek tűntek, a pelenkázáshoz való cuccoknak meg túl nagynak. Egy pelenkázólap is megteszi, remélem.

Múltkor pont nekem is volt egy ilyen vádligörcsöm éjszaka. Úgyhogy most újra elkezdtem szedni a magnéziumot, és azóta nem jött elő.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Ma meglátogatott otthon a védőnő...legnagyobb örömömre:) késett aztán még jól be is paráztatott..azt mondta, hogy határértéken van a hemoglobin szintem, meg hogy csökkent az előző vérvétel óta, s hogy szerinte vérképzőt kellene szednem...
Ez az jelenti, hogy a vas kevés?mennyire jelenthet ez gondot? felhívjam emiatt a nődokim?mit tudtok erről?
Teljesen jól érzem magam, semmi gond nincs. Van ennek vmilyen tünete, ha komoly a baj?árthat ez a picinek?

Bababútor téma: én is letettem a pelenkázó szekrényről, nem fog elférni...sztem is elég lesz bőven egy pelenkázó lap is.
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!!

Eladásra Kínálok kislány babaruhákat.Gyönyörű állapotban vannak.
Badyk,rugik,kiskabátok,sapik.(Next,brendon,kengurug)
56-62-68-as méretben

Valamint overálok(Átmeneti Kisfiúnak is)

Írjatok,képet tudok küldeni mindenről,jóval a bolti ár alatt adom,de biztos megtudunk egyezni.

További szép napot kívánok.
linus999
 
 


Sziasztok!

Kristin, én nem vagyok orvos, de szerintem ha valami a határértéken van, akkor az nem számít vészes eredménynek. Majd mutasd meg a dokidnak a leletet, amikor mész hozzá, és ő eldönti, kell-e szedned valamit vagy nem. Az első vérvételnél engem is figyelmeztetett a védőnő, hogy hű, milyen magas az éhgyomri cukrom, pedig meg sem közelítette a felső értéket.
Amúgy ha alacsony a hemoglobin szint, az vérszegénységet jelent, és vasat szoktak rá felírni. Nekem kellett szednem a terheség elején, de én korábban is mindig vérszegény voltam.

Egyébként ti mikorra tervezitek a terheléses cukormérést? Lassan annak is itt az ideje. Én előre borzongok tőle. Valahogy nem kívánok reggelente éhgyomorra szirupot inni... :shock:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Sajnos engem is utolért a nátha, elég cefetül érzem magam. Szerencsére lázam még nincs, de a torokfájás is bőven elég. :(

kristin!
A hemoglobin alacsony szintje valóban a vashiány egyik jele. Ha határértéken belül van, akkor még nincs akkora gond, de valóban el kell kezdeni valamilyen vaskészítményt szedni.
Az orvosnak mindenképpen mutasd meg, fel fog írni rá valamit.
A vasnak fontos szerepe van a baba vérellátásában, az első trimeszterben egy jelentősebb vashiány a baba agyfejlődését is befolyásolja.
Később is okozhat gondokat, mivel az anyai vér látja el a babát is és a mamát is.
A szülésnél is fontos a vas normál szintje, hiszen a vérveszteség igen jelentős, a felépülés és a szoptatás szempontjából is meghatározó.
Nem kell megijedni, de oda kell rá figyelni. :wink:

Pelenkázás: én az első gyerekemnél vettem pelenkázó szekrényt. Jó nagy monstrum volt, de elfért simán a lakásban. Talán ha párszor használtam... :roll:
Pl. ha kijött a védőnő, hogy lássa milyen precíz vagyok.
A többi gyerkőcnek már pelenkázó lapot tettem a kiságyukra. Azért volt praktikus, mert bármikor levehettem és már nem is zavart.
Megjegyzem én állandóan ott pelenkáztam, ahol éppen rám jött: ágyon, szőnyegpadlón, étkező asztalon, mikor hol ért utol minket a kaka. :lol:
Ja és az anyatejes csecsemőknél az első időben igen gyakori, hogy nyakig összefossák magukat. :lol:
Olyankor egy megoldás van, a csemetét úgy ahogy van betenni a kádba és lemosni.
Én ezeket a kakikat csak négykezesnek hívtam, mivel az én két kezem kevés volt, kellett segítség.
Elég volt csak szólnom a férjemnek, hogy na négykezes van, már tudta, hogy megyünk a mosóba kakás popsit mosni. :wink:

lilly!

Nálunk a terheléses cukormérés úgy zajlik, hogy éhgyomorra leveszik az elsőt aztán a hozott vajas zsemlét meg kell enni egy pohár tejjel, (a büfés nagyon jól jár :wink: ) aztán egy óra múlva leveszik a következőt.
Én csak hírből hallottam ezt a szirupivást, el sem tudom képzelni milyen. Pedig nem most kezdtem ezt a szakmát... :lol:

Általában a 22. hét környékén szokták megejteni a vizsgálatot.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Lányok!

Köszi a nyugtató szavakat a vashiánnyal kapcsolatban, nov 7-én megyek legközelebb a nődokihoz, akkor mindenképpen rákérdezek a dologra.

Lilly!

Te már szedtél vasat, nem csinált mega szorulást?
Én ettől félek a legjobban...végig ezen szorítottam, hogy ne legyek vashiányos, mert azt hallottam, hogy szorulást csinál.
Abból meg már van elég így is...lassan már csak folyékony dolgokat eszek, mert minden galibát okoz.

Yusz!

Ez a "négykezes kaki" jól hangzik:DDDD

Lilly!

Most kérdeztem rá én is a cukorvizsgálatra, nálunk a 26 héten lesz, reggelire 1 zsömi+ 2dl tej, majd másfél óra múlva vérvizsgálat, úgy tudom, hogy cukrosvizet csak akkor kell inni, ha magas értéket hoz ki, tehát az a második kör, akinek kell!
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok,

Nalunk (Anglia) 3dl energia italt kell inni ehgyomorra es a 28. heten csinaljak.
Tegnap voltam haziorvosnal. Tudot, szivet hallgatott, vizeletetmintat ellenorzott +megmerte a mehemet (23cm) es vegul meghallgattuk a baba szivhangjat. Mindent rendben talalt :D

Mi veszunk pelenkazo szekrenyt. Szerintem jo ha van egy fix hely ahol a baba tisztabatevos dolgai vannak. Az IKEA Hensvik szeriabol vesszuk a a pelenkazos szekrenyt a polcos szekrenyt+ a kisagyat. Bar eleinte mozeskosara lesz aztan bolcsoje, ugyhogy a kisagy szerintem majd csak a 6. honaptol kell. Ja, es egy fiokos komod a ruhacskaknak.

Csekom,mikor utaztok haza?

Uuuh, ma reggel nagyon beindult a kisasszony. Prgott,forgott rugdosott, a hasam is mozgott. Vicces latvany volt, de csak par percig tartott.

Kellemes hetveget mindenkiek!

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Ha már így a kakitémánál tartunk: nekem nem okozott gondot a vas, csak feketére festette a székletemet, és valamivel keményebb volt. De ha neked amúgy is székrekedésed szokott lenni, akkor valószínűleg ez még rátesz majd egy lapáttal. :? A patikában tudnak segíteni, hogy melyik készítménynek milyen a felszívódása, szóval szerintem ha felírja a doki, jelezd neki is, vagy a patikusnak, hogy vannak ilyen problémáid, ezért valami kíméleteset ajánljanak.
Én háromfélét is szedtem az utóbbi fél évben: Ferrograd Folic (ez vényköteles, vas és folsav van benne), Ferrocomp (ez nem vényköteles, ezért nem is túl olcsó), illetve Feroglobin kapszula (ez sem vényköteles, ebben vas és B12 van, ami segíti a felszívódását). Szóval van választék bőven!

Irigyellek titeket. Én meg csak hírből hallottam olyanról, hogy van, ahol zsömlét kapnak a kismamák. Hát nálunk egy kis pohár vízben feloldanak 75 g glükózt, ami rémes. Egyszer már ittam ilyet, akkor sikerült bent tartani, de a kismamagyomor tud meglepetéseket okozni. :shock:
Ahány ház, annyi szokás. Van, ahol eleve kétnapos a procedúra, mert első nap megnézik az éhgyomri vércukrot, és ha nagyon magas, nem is terhelnek rá, nehogy baj legyen. Csak akkor terhelnek, ha normális az érték.
Mondjuk ez az energiaital sem hangzik jobban. Annak még a szagától is rosszul vagyok! Úgy látszik, Angliában valami energiaitalos cég szponzorárlja a terhesgondozást.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


kristin!

Nekem sok gondot okozott a vas szedés. Sajnos eleve hajlamos vagyok a székrekedésre, erre a terhesség még rátesz.
Ha még pluszba kell vasat szednem, na az horror. :evil:

Nikinél nagyon megszenvedtem, egy-egy wc látogatás beillet akár szülésnek is.
Emlékszem a vajúdás alatti legjobb élményem, amikor megkaptam a beöntést és végre megkönnyebbültem. :oops:

Szerencsére eddig még jó a vérképem.
Viszont a védőnő nekem is rákezdte (látatlanban, mivel nincs még friss vérkép eredményem a régi meg jó volt) hogy ideje elkezdeni vasat szedni....

lilly!

Tényleg érdekes, hogy még országon belül is mekkora eltérések vannak.
Nálunk nem nézik meg az első vérvétel eredményét, szuri után rögtön meg kell enni a zsömlét. Utána megint szuri.
Aztán a két eredményt egyszerre pár nap múlva látom viszont a dokimnál.
Fel sem merül a kérdés, hogy esetleg magas az első vércukor eredmény, simán ráetetik a kaját. :shock:

Az energia italra asszem én is kidobnám a taccsot... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Oolong!
Egy hét múlva szombaton utazunk s majd csak 8-én jövünk vissza.


Kabát!

Ki hogy áll vele és honnan szerzi be?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Yusz!

Tudom, hogy ez nem szép tőlem, de így egy kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én küzdök ennyire ezzel a kaki témával. Néha már sírni tudnék, úgy érzem hogy belepusztulok...a múltkor már közel 1 hete szenvedtem...s már ott tartottam, hogy bemegyek a a kórházba és kérek beöntést. Egyszerűen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak, s amikor "szülök" állandóan attól rettegek, hogy nem árt-e a babának.

Múlt héten nagy lelkesedéssel mondtam, hogy nem lesz pelenkázóm, csak a kiságyra lap, nah péteken mégsem tudtam otthagyni a boltban, annyira jó árban volt és olyan szupi, elcsábultunk:D

Kabát téma:

Nagyon necces, egy kabátom van, amit még rövidtávra el bírok viselni, de hosszan nem mert eléggé szorít már, a többit esélyem sincs begombolni:(
Sídzseki lesz a megoldás szerintem, vagy veszek egyet vagy a páromét hordom majd:D
kristin27
Székesfehérvár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?