Új privát üzeneted érkezett!

Labkat! Neked is köszi! autót sajnálom :( a mienk szerencsére teljesen saját volt, igaz 10 éves, és nem adnak érte túl sokat, de azt hiszem egy 10 év fölötii kocsiért sosem.

Bambi! nálunk minden gyerek kopaszka :lol: már gyanús lenne, ha vmelyik nagy hajjal születne :lol:
claire
claire
 
 


Labkat! még nem adtuk el a mienket, kéritek? A motorja tök jó, csak kívül kissé ütött-kopott :lol: csak az a baj, hogy akkor meg majd ti kinlódnátok, h ilyen öreg!
claire
 
 


Claire!
Köszi a képeket, nagyszerű család vagytok!
Annyira jó nézni benneteket! Meg azt is jó látni, hogy 4 gyerek után még be mertetek vállalni egyet :wink:
Köszi, a mai napom máris szebben indul.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönjük a gratukat! Majd jövök beszámolóval, most gyorsan képet teszek Nektek!

Eszter és Bogi:
Kép

Eszter:
Kép

Bogi:
Kép

Tegnap találkoztunk Zsuzskoval!! :D Tele van energiával!! sokat nem tudtunk beszélgetni, mert dolgunk volt (viccesen hangzik, igaz?!), de remélem amíg itt vagyok még dumcsizunk. (egyébként kb. 5 méterre van a szobánk egymástól :lol: :lol: :lol: )

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Wicca!
Édesek a kis boszik! :D
vovanda
 
 


Vica: nagyon szépek, Gratula még egyszer :)

Claire: hát ha fiatalabb volna az autótok, még talán el is vinnénk, de mivel hosszú távra tervezzük a váltást, csak valami 5-6 éves darab érdekel! :wink:

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!
Vica-Zsuzskó: jobb talihelyet nem találtatok? :lol: Üdv neki is, és küldjük a pozitív energiákat, meg a csodálatomat, hogy ilyen jól csinálja!!!
ŰLányok: gyönyörű szépek , simák, nagyon édik! Mikorra ígérik a hazamenetet?
Nekem is van egy Eszterem, már lassan 7 éves, és ő is "A" iker, csak neki öcsije van! :D
Kukucsi! Köszönjük a gratut! Vagy bátrak vagyunk, vagy hülyék, de ezek a babók vmiért nagyon jönni akartak, néhány biológiai szabályt is félretolva :lol: .(egyébként a gyerek vállalásra azért mernék biztati sokakat, mert végre egy olyan dolog, aminek tényleg van értelme, függetlenül a külső körülményektől)
Jól látom, hogy lassan 20 éve vagytok házasok? Nem semmi , gratulálok! Jaj, végre valaki, mi is lassan "nagykorúak" vagyunk :lol: .
A nick neved a "Csipike" könyvből van? Azt hiszem mi egy korosztály vagyunk!

Claire
claire
 
 


Wicca! Gyönyörű kis formás csajszik,büszke lehetsz!!!

Labkat: A Skoda Octavia lenne a párom álma,imádná:) Csak nekünk elöbb el kéne adnunk a mienket (Suzuki Baleno-még japán gyártmány) és aztán valamennyit hitellel törleszteni...szóval nem egyszerű. De muszáj lesz megoldani. Ahogy a babakocsit is.

Claire: Nem kérdezetm még,de mind2 ikerpárod spontán fogant? Én még csak most szültem,de már mki drukkol egy lány-párosért :lol: Még a dokim meg a szülésznőm is úgy engedett el,hogy akkor majd mehetek a lányokkal:) Persze,mivel szinte mintaterhességem és szülésem volt...sok bajuk nem volt velem!
A szopitanácsokat köszönöm,nem okoskodsz! Ez a nyelvfék valami eszembe sem jutott. (első gyerekes anyuka vagyok:) Látszik ez amúgy? Vagyis meg tudom én állapítani? Az LLL-ről csak hallottam,de megnézem a honlapot.
pusz
bambi9
Budapest VIII. kerület
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Bambi, azt, hogy "le van-e ragadva a nyelve", vagyis a nyelvféket, meg lehet állapítani: próbáld felemelni, behajlítani a nyelvecskéjét, ha a nyelve alatt vastagabb a hártyika: akkor gond van, de szerintem szólj a védőnőnek, és ő biztosat tud mondani, és elég gyakran összefüggésben van a "fütyi" leragadásával, tehát azt is ellenőrizzétek!
Remélem segítettem :?
Claire, valószínű egy korosztály vagyunk, az a fantáziátlan 68 a kukucsi mellett a születési évemet jelenti :lol:
A kukucsi valóban a "Csipike"-könyvből szerzett, de valójában így neveztük magzatkorában sok évvel ezelőtt az elsőszülöttünket is. :wink:
Ezt a biológiai "szabálysértést" nem értem pontosan, vagyis feltételezem, hogy csodaként foganhattak? Persze ez csak találgatás.
Amúgy teljes mértékben egyetértek veled: a legcsodálatosabb dolog a gyerekvállalás, és valóban csak ennek van értelme.
Pussz, vigyázzatok a kis csodáitokra!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Szia Bambi!
Igen, mindkét ikerpár spontán. Mivel nekünk két fiunk volt előtte, drukkoltunk a lányért, aztán most is akkor egyenlítettek volna a lányok, ha mindkettő lány, de most így maradtunk, fiú többség, de "sok lúd disznót győz" :lol: :lol:
Tieid spontánok? Mert ha igen, akkor eléggé esélyes, h újra ikreid legyenek majd. de most pihend ki, és élvezd ki ezt, majd aztán ráértek agyalni.
Nyelvfék.: inkább szakember látja, te csak akkor, ha nagyon nagy mértékű, bár megnézheted a neten, hátha rajta van. Minden esetre az oviban Ádámnál a logopédusnő még utólag is érzékelte, hogy ilyenje volt. De szopinál okozhatja, h nem tudja úgy "rácsavarni" nyelvét a mellbimbóra.
Claire
claire
 
 


BAMBI: hitelátvállalással akarjuk eladni a Skodát!!! Ha esetleg sikerül eladnotok a kocsit, és még érdekel, azért szólj! :wink: Egyedüli nem jó, hogy CHF hitel van rajta. De fix a havi 30067Huf, csak negyedévente jön egy árfolyam különbözetes számla (Ez is max 38e körül volt eddig). De már csak 4,5 évig kell fizetni a hitelt, és 2007.09.06-án vettük át, vadi újonnan, épp a házassági évfordulónkon, és Johanna még pocakban volt :) (Van is a kocsival egy pocakos fotónk az értékesítő készítette!) Hátha!

Kata
labkat
 
 


Labkat! Csak félig volt komoly, bár tudom, hogy műszakilag megbízható, és hogy 4 gyerekhez jó, de azért egy fiatalabbnak a komfortja is más, pl a miénkben a küzépső üléseken nem 3 pontos bizti övek vasnnak, tehát gy ülést nem tudsz bekötni oda, csak a szélsőkre, meg ilyenek. Meg meg kéne rajta egy csomó mindent csinálni, nem nsgy cuccok, csak éppen utána kell menni. Pl törött a hátsó lámpánk,stb (BKV busz csinálta) :roll: . szóval nem részletezem, de inkább olyannak való, aki pl a munkásokat szállítja az építkezésre, meg ilyesmi.

claire
claire
 
 


Hű de sokat írtatok :)

azt se tudom hol áll a fejem 2 napja,szerdán belgyógyásznál voltam a klinikán,ma meg vérvételen,Zsuzskó is ma volt nem?

Claire,nem is látszik hogy akár egyszer is szültél volna,nagyon szépek vagytok :!:

Babucik gyönyörűek,gratulálok mindenkinek :wink:

Kata,akkor legközelebb megpróbálom,bár remélem nem lesz legközelebb :lol: jön a jó idő,csak kihúzom már.
1 kis lányom van,de fel ér 100 fiúval,szóval.... :lol:

Kocsi ügyben mi még azt nem tudjuk hogy mikor vegyük meg,várjuk meg még megszületnek vagy elötte??Ez a legnagyobb gondunk :lol:
Dehát asszem ma láttam egy renault scenic grand-ot,az 7 személyes,csak a hátsó 2 ülés nekem gyanús volt...jól meg kell nézni,mert olyan "pótszéknek" tűnt vagy nem is tudom...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
veryhappy
Szigethalom
 
 


Veryhappy: Ha már Renault, akkor Renault Espace! A Grand Senic nagyon pici, megbánnátok. De az Espace-ben nagyon sok hely van, baromira jól variálhatók az ülések. Egyébként használtat kerestek?

Kata
labkat
 
 


Csatlakozom az Espace pártolókhoz! Abban teljesértékű ülések vannak, jól variálhatóak, tényleg sok bennük a hely. A grande espace még nagyobb. Egyre figyeljetek: vannak olyan típusúak, amelyekben nincs "igazi" pótkerék, csak amolyan "szervízigelég" cserekerék :wink:
Szép hétvégét mindenkinek!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Kata!

Használtat igen,olyan 3-4 éveset maximum. Én ugy vagyok vele, új autót ahogy kihozod a szalonból rögtön rengeteget veszít az árából.
Bár a használt meg lehet lutri...Dehát hozzá értőnek kell átnézni :wink:
Néztük az espacet is,az egy és ugyan az mint a 807-es,legalábbis a szomszéd autószerelő és azt mondta ezek egy futóműre épültek, ugyan az a műszer fal meg toló ajtó,tényleg egy az egyben ugyan az.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
veryhappy
Szigethalom
 
 


Veryhappy!
Renault Grand Scenicje van egy ikres-háromgyerekes ismerősömnek, ők nagyon szeretik, ha megálltok 3 lurkónál, tökéletes.
Nekünk Opel Zafiránk van (mi is az ikrek születése előtt vettük), ez is 7 üléses. Mi 4 gyerekkel is használjuk, férünk benne. A plusz két ülés felnőttnek hosszú távon (értsd több100 kilométer) kényelmetlen, gyerekszállításhoz tökéletes.
Ha 3 gyerekkel megyünk, akkor ikerkocsi, két utazóágy és ötünk egyheti holmija tokkal-vonóval-játékokkal együtt befér.
vovanda
 
 


Verryhappy! Köszi :lol: !
autó: akkor vegyétek, amikor találtok jót. szerintem sem érdemes újban gondolkodni, mellesleg ahasznált lutri, de valahol az új is. Meg aztám nem tudom ti hpl tartjátok, de a mienk kint áll az utcán, meg bp-en közlekedünk vele, nekem a szívem vérezne, amint a vadi új kocsimat meghúzzák, vagy én meghúzom, stb. Én a használtauto.hu-t szoktam böngészni. Nekünk már egy ideje esedékes az auto csere, mert az auto öregszik :( szerencsére mi nem, csak az autó. Egyébként mi is 4 évesen vettük ezt anno, és km is volt benne rendesen, de elégedettek voltunk vele.
7 személyesekben nem vagyok otthon ennyire, sógoréknak ford galaxija van, ott is elég jól variálhatók az ülések, meg kényelmes is belül.

Zsuzsko! :D szép hétvégét!!!!! Kényeztesd egy kicsit magatokat! :D

Claire
claire
 
 


Nekünk espacenk volt, most fiat ulysses van, az hasonlít inkább a peugeotra meg a seat alhambrara. A fiat nagyon rossz volt, pedig vadi újonnan került hozzánk, sok minden hamar elromlott, abban nem variálhatóak az ülések. A zafira is jó, de ha 3-nál több a gyerkőc már nem annyira, mert a pótülések hosszú távon tényleg kényelmetlenek.
Mostanában mi is elgondolkodtunk azon, hogy jó lenne egy nagyobb autó, mert a tavaly már kénytelenek voltunk 2 autóval menni nyaralni, ami pedig nemcsak hogy nem költséghatékony, de a soförcsere is nehezen oldható meg, pedig már hárman vezetünk :?
Persze egy dolog, hogy mit szeretnénk, más az, hogy mire "fussa".
Nos, szép álmokat, jó éjt mindnekinek.

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Remélem mindenki jól van, és csak a hosszú hétvégi kirándulások, a kitavaszodás miatt nem ültök a gép előtt.

Mi nem a legtökéletesebben, mert elkaptam utolsó zsengéjét az influenzának, és már mindenki benne van. De bízok az Úrban, hogy gyorsan túl leszünk rajta, és nem lesz kórházasdi belőle. Bár Gergő kicsit présel, de még jó, hogy van itthon inhaláló, és hörgőtágító, amit majd kórházi adagokban adok!

Kata
labkat
 
 


Hát igen, mindenki ünnepel!
Labkat, nektek jobbulást! Hallom ti is küszködtök holmi "hörgésekkel".
Nálunk eddig ez ismeretlen volt, de a legkisebb "divatba hozta". Azóta már minden testvér tudja, merre van a ventolin meg a rectodelt.
Én gyógynövényfőzetet szoktam az ágya alá tenni párologtatni. Te? Mindig jól fog egy-egy jó tanács. Ja, még kakukkfüves "kispárnát" teszek a mellére.
Na, ennyi, megyünk sétálni. Még jelentkezem
Még egyszer szép együtt ünneplést!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


jó reggelt :wink:


mi is mentünk,na meg a kertbe voltunk.

Kata jobbulást Nektek,jobban vagytok már???

Ma mehetek be megint a kórházba a belgyógyászhoz,kiváncsi vagyok mit mond,mert 200-as diétát irt ki és tegnap csináltam a méréseket,viszont csak 150 grammot tudtam megenni. Nem tudom mit fog szólni hozzá?!Lilinél hagyták a 150 grammot,dehát akkor csak egyedül volt a pociba.
Nem ettem soha tésztát,rizst,kenyeret vagy édességet....Viszont sok húst,zöldséget és gyümölcsöt meg sajtot eszek,dehát ezekben anem sok a szénhidrát.Most h babák vannak,eszek napi 2 zsömlét...hát...majd elválik....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
veryhappy
Szigethalom
 
 


Lányok, Mezi, Zsuzsko, mindenki akinek bánata van és emlékszik még rám! Fogadjátok együttérzésem! Véletlenül néztem be ebbe a topikba, abban bíztam jó híreket olvasok! :(( Legyetek nagyon erősek! És Isten éltesse Olivért És Gyurkát!!! Ők lesztek a ti vigaszaitok!

Megunkról: Letelt a 3 hónap türelmi idő, márciusban újra elkezdtünk próbálkozni. Ha minden úgy lesz ahogy szeretnénk, még idén lehet nekünk is újra kisbabánk.

Nagyon gondolok rátok!!!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Kukucsi: A kakukkfüvet én is hallottam hogy jó, és a Hustagil szirup az ugye kakukkfüves. Én ittam már, de gyerekeknek még nem adtam. A gyógyvizes párologtatás hogy néz ki? Én most rendeltem sódobozt ilyen félét:

http://www.gyogyseged.hu/parasito-levegokezeles/parasito-levegokezeles-keszulek/salin-s2-soslevego-keszulek-1281.html

Amúgy Ventolin megy nekünk is, meg a kórházban nekünk inkább az inhalálást ajánlották, így tb-re kaptak is a srácok egy inhaláló készüléket töredék áron, és Berodualt szoktunk használni, szerintem elég gyorsan rendbe tudja hozni őket. A harmadik naptól meg Ambrobenet oldatot is adok, azt nyákoldásra.

Most amúgy Johi és Gergő is lázas. És a mindig olyan gyorsan gyógyuló Vera is kapt ventolint, mert présel. :( Mindenki köhög! Első körben végig ment már a torokgyuszis cucc, de most férj kezdi :(
Ez a rossz a nagy családban, hogy egy vírus nehezen megy ki, mert mire az utolsó elkapja az első gyógyult, és vissza fertőz :(

Vizi: remélem minden jól alakul!

Kata
labkat
 
 


A gyógyfüves párologtatást még a nagymamámtól "loptam". Akkoriban is ajánlották az inhalálást, de nem volt inhaláló berendezés,m így főzött egy jó erős gyógynövényes teát, ami fölé hajoltunk, és lefödtük magunkat egy lepedővel, nem igazán kedveltem ezt a módszert, így a gőzölgő teás fazekat az ágyam alá rakta, így párologtatott, és a nózit is kidugaszolta.
Nem tudom, elég világos voltam-e.
Sajnos nem tudok semmit rólatok: 3-4 gyereketek van? Lehet, hogy már írtál róla, de én utólag kapcsolódtam be ebbe a csoportba, és nem tudok rólatok mindent, ezért bocs.
Pussz mindenkinek

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!
betegeknek jobbulást-. Én amíg picik voltak, gyakran csepegtettem levendul olajat a párnájukra, illetve a galléjukra, vagy a nyakukban lévő textilpelusra. A nagyobbak ha köhögnek, már jelentkeznek a fokhagymás-kakukkfüves kapszuláért, az nagyon hatékony, mézzel szoktam beadni nekik. jó még a lándzsás útifű szirup is, meg a stodal. ja, meg a mellkasukat szoktam bekenni babyluuffal, az is felér egy inhalálással. most mi is kaptunk szintén receptre ilyen sós hidegpárát beszuszogtató masinát. a mienk omron, a tietek, Kata?

Mi egyébként hosszú hétvégéztünk, szombattól mostanáig, ez volt az első 6 gyerekes, segítség nélküli utazási akciónk, és egész jól sikerült
:D !

Mostmár jön a tavasz, és huss, eltűnik a sok nyavalya. joninak is van még a fülében egy kis savós szötyi, de a fülész azt mondta, mostmár bízzunk benne, h tavasz lesz, és a nap "kisüti" belőle!

No, megyek, ki kell pakolnom, holnap meg suli-ovi-munka és egyebek!

claire
claire
 
 


Kukucsi: Igen, négy gyerek. Vera 5, Johanna 3,5 éves, és a srácok a vonalzón. :) Srácokkal tavaly 3 alkalommal voltam kórházban, és ebből egy valami vírusos fertőzés volt, de kórházból haza jövet hörghurut alakult ki náluk. Aztán a másik két alkalommal volt egy tüdőgyulladás gyanú szeptemberben és egy hónapra rá megint nehéz légzés miatt kórház.
Gyógyfüvek alatt miket értsek? Kamilla és társai? Még olyat is hallottam, hogy Salvus vizet raknak egy decinyit egy fazék forralt Kamillához, és azt párologtatják éjjel. De nekem nem volt hatásos, azért is rendeltem meg a sódobozt. Jöhetne már!

Egyébként este Bálint is belázasodott. Csajok viszont úgy tűnik jobban!

Claire: a mi szuszka gépünk Medel Family.

Kata
labkat
 
 


Kata! Én párologtattam anno salvus vízzel, csak az a baj, hogy a só kicsapódik minden hova, és az egész szobát belepi egy vékony fehér réteg. :( :( Meg a beszuszogó masina közvetlenebbül tudja ugyanazt! Nektek mit kell beletölteni? Nekünk sima fiz.sót írtak fel, de ahogy a papírját néztem légzésre ható gyógyszert is lehet vele.
Baby halleretek is van? Nekünk azzal kellett nyomni a ventolint.
Ja, párologtatásnál még jó az illóolajat a jó meleg fürdővízre csöpögtetni, akkor a fürdés kész inhalálás is.
Hasznos még az infralámpa, vagy ha van, a bioptron lámpa.
És a leghatásosabb, ha kitavaszodik, és kisüt a Nap!!! de erre ma kevés az esély :(

Azért szép napot mindenkinek! Én izgulok, párom ma intézi az autót!

claire
claire
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Claire: Én gyógyszerrel inhalálok, és Salvus vizet is raktam már bele, egy ikres ajánlotta, nekik meg a dokijuk. De azt nem olyan gyakran, mert nekem még doki nem ajánlotta. De múltkor pl úgy, hogy körbe ülték a gyerekek, és befüstöltem egy adaggal (6ml) a konyhát :)
Ja a gyógyszer, pl Berodual 2ml fiz sóhoz adok 10-15 cseppet. Meg az ambrobenet az amúgy az Ambroxol Q nevezetű inhalációs változata, és vény nélkül kapható!
Ventolinhoz van Baby haller is.
Egy anyuka ajánlotta szintén az illóolajos párologtatást, de gyertyásan, amit csináltam is (citromfű és eukaliptusz olaj).
Bioptron lámpa is van, de a srácok még túl kicsik, hogy hatásosan tudjam használni. Nem bírják ki azt az időt, mire lejár a szükséges idő. Meg hát nekik nem az arcüregben hanem inkább a hörgőknél volt a lerakódás...
PÁROD INTÉZI AZ AUTÓT??? Akkor ma vesztek is egy újat??? :shock: :shock: :shock: Erről lemaradtam. Milyet is???

Kata
labkat
 
 


Lanyok! Itt nagyon peregnek az esemenyek, en meg lemaradtam; sajnos nincs az uj lakasban internet, a mobil-internettel pedig kuzdok.

Vica, meddig kell maradnotok? hogy vannak a babak, hogy megy a szopi? Ott vagy veluk? bocs, ha valamiket mar leirtal ebbol...

Kukucsi, orulok, hogy van egy kortarsam ;-))) Neha nehez, hogy par lany akar a lanyom lehetne :(

Akik nagy kocsit keresnek: nekunk a 4. babatol lett Chrysler Voyager-unk. nagyon bejott. iszonyat kenyelmes, rengeteg belefer, nagyon praktikus. Igazan ugy lett "engedelyezve" az 5. baba, hogy abba meg pont befer egy lurko; ugyhogy mikor a ferjemnek bejelentettem, hogy nem egy, hanem ketto, a reakcio az lett, hogy ajjaj, akkor kell egy nagyobb kocsi... Persze a kocsi mar ki lett nezve meg a kovetkezo UH elott, alig tudtam lebeszelni, hogy elobb szulessenek meg egeszsegesen... Most egy Vito-nk van, az 9 szemelyes, allitolag szuper, de en nem szeretem, mert csak egy oldalon van ajtaja, sokkal nehezebb a ki-beszallas, es nagyon el vannak zarva az ules-sorok egymastol (tehat pl. nem lehet jatszani egymassal jol utazas kozben, stb). a Chryslerben ez mind szuper volt. Mi hasznaltan nagyon jo aron vettuk, 4 eve szuperul szuperal.

Tudtok valamit Meziekrol? Mezi, Zoli, jelentkezzetek!!!

Maccs, persze, hogy mar elolvastam a blogodat. Meg Clairetol kaptam a linket, aznap ejjel 3-ig nem tudtam "letenni", es persze vegigsirtam. Ilyenek utan az ember meg jobban ertekeli a ket kerekedo babat ;-( De persze egyet is!! Csak parszor az jutott eszembe, milyen aldas, hogy nem pont forditva csinalta az amnios orvos a hibat.... Vagyis hogy Kittyke vizebol vett ket mintat...

Mi ma vagyunk 3 honaposak - el sem akarom hinni, hogy ilyen hamar elment; hogy mar a fele lement a csak szoptatos korszaknak is ;-(((( Olyan hamar felnonek ;-(((

boldog babazast/babavarast!
zsebibabak
 
 


Szia!
Én akkor szoktam bioptronozni, meg infra lámpázni, amikor szopiznak vagy alszanak :D .
Ambroxol q-t ismerem, ha szükséges lesz, veszek ilyen inhalálós variációt.
Autó. kinéztem egyet a neten, lent volt a párom és apósom megnézni, meg egyezkedni, autó beszámítás és egyebek, és ma kellett volna lemenni átvenni, de sajna nem jött össze, nem jöhetett el olyan hamar a melóhelyről a párom, hogy leérjen. Holnap remélem összejön.
ugyanúgy Citroën jumpy, mint a mostani, csak jóval fiatalabb, és egy kicsit hosszított variáció. Persze izgulok, hogy beválik-e, számomra csak az üzem biztos kocsi megoldás, főként amennyit én értek hozzá
:oops: .
Claire
claire
 
 


Maccs, én még nem olvastam a blogodat, szívesen megtenném!
Labkat, gyógynövények: kakukkfű, kamilla, menta, eukaliptuszolaj, citromfű, zsálya, levendula, hárs mikor mi van, illetve milyenek a tünetek!
A só nagyon egészséges, itt az oviban van sószoba, hetente egyszer mindenkit bevisznek, a problémásabbakat többször is.
Nekünk is sajna csak 4 gyerekünk van: csak nagyobb "szórásban": a legidősebb fiunk 18,5, lányunk 14, a szőke fiunk 11,5, a kis hercegünk meg 3,5, az angyalkánk meg 2 hét múlva születne meg. Gondolatban még nem "álltunk" meg ennél a lélekszámnál, de...
A korom, hát igen, szerencsére jól érzem magam a bőrömben bár sajnos ennek tudható be a kisangyalunk "problémája", tehát csak arra tudok buzdítani mindenkit, hogy fiatalon "kezdjen" bele a baba-programba! :wink:
Pussz, várom a híreket.
Meziről, ha tudtok valamit, írjátok meg, én akkor szívesen hívtam volna, de ennyire ismeretlenül nem akartam "zavarni", viszont nagyon érdekel, mi van velük!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


sziasztok!

Claire: remélem összejön az autó :wink: Ma megnézték a tieteket és válaszolnak hogy akkor áll e az üzlet?

Kata: Remélem hamar meggyógyultok. Nálunk Lili mikor megszületett és voltak légzés kimaradásai,azt mondta a doki aroma lámpába csepegtessek eukaliptusz olajat,mert az készteti őket a légzésre.

Lányok én megvettem a babakocsit meg a kiságyakat :oops: Szerintetek nem volt túl korai? Amúgy sztem kihagyhatatlan ajánlat volt,azért vettem meg. Meg annyi dolgunk van még ,fent átalakítani mindent,vagy is Lilinek a szobáját megcsinálni,mi kiköltözünk a hálóból és ott lesznek a babák, és gipszkartonból átlesz alakítva fent az előtér egy gardrób szobára és egy kisebb hálóra,neki kéne állni. Annyira ugy érzem hogy szorít az idő :? De remélem hogy mégse :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
veryhappy
Szigethalom
 
 


Sziasztok!
Már egy hete nem tudtam jönni,a 4 npos hétvége úgy elment,mintha nem is lett volna,pedig mi még nem is tudunk kirándulgatni menni:(
Remélem azóta mkinél szépen alakulnak a dolgok.
Mi holnap leszünk 1 hónaposak!

Labkat! Sajnos a párom hallani sem akar CHF hitelről,de amúgy sem kapkodnak a kocsinkért:(

Claire: Igen,nekem is spontán fogantak! Úgyhogy ha majd még1x babát vállalunk biztos bennem lesz a kíváncsiság,hogy mi van odabenn:)
A nyelvféket csak jövőhéten tudom megnézetni a védőnővel,mert csak akkor jön. De sztem nincs baj,csak megnyugtatásképp...

Úgy örülök,ha minden igaz vasárnap megnézünk egy olyan babakocsit amit akarunk!( Jané twin two) Remélem megfelel majd és megvesszük! Már úgy várom,hogy ha jön a jó idő,kimozdulhassak velük!

Na pussz mkinek,megyek a dolgomra :D
bambi9
Budapest VIII. kerület
 
 


Szizzsófi!

Megpróbálom feltenni a képet,ez ugyan a hirdető képe és nincs a laptopon kicsinyitő progi épp,de hátha....

Kép

nem akartam még kocsit venni,de ebbe bele szerettem :oops: Meg nekem fontos volt hogy a vázra pattintható a hordozó igy egy ideig elégy csak a vázat bepakolni :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
veryhappy
Szigethalom
 
 


Sziasztok kedves kismamák, anyukák!
Ne haragudjatok, hogy most jelentkezek, de a temetés elég sok erőt kivett belőlem, Meziről nem is beszélve. Ám ő nem mutathatta, hisz vissza kellett mennie a kórházba a kis Olivérhez, aki már nagyon várta.
Inkább nem zaklatnálak fel benneteket a temetéssel, elég annyi, hogy az az apró koporsó nagyon betett mindkettőnknek. Utólag is köszönet még egyszer mindenkinek, aki segíteni próbált, hatalmas szívetek van!!!
Szóval a drága kis Olivér kb. fél órája érte el az 1970 grammot és ha így folytatja, akkor bizony jövő hét végére már itthon lesznek. Amit már nagyon várok, hisz mióta megszületett (immár hét hete), még nem tarthattam a kezemben.
Hála Isten minden eredménye jó, eszik is teljes erővel, tej pedig van bőven, úgyhogy ilyen gondunk nincs szerencsére. Mezi is nehezen viseli már a kórházat, de legalább a zárlatot feloldották, úgyhogy legalább látogatókat fogadhat.
Hát igen, a család apraja nagyja felkerekedett, hogy megnézze a kis "trónörököst", mert már mindenki nagyon kíváncsi rá. Nem is mondok keveset, ha azt mondom majd az összes családtag könnyezve nézte meg a kis csöppséget, na nem mert épp a szemükbe ment valami porság :), hanem mert ilyen szép kisembert még egyikük sem látott!! Na jó, ez nagyképűen hangzott, de hát azt hiszem minden szülőnek a saját csemetéje a legszebb :)
Hát egyenlőre ennyi, remélem hamarosan már Mezi fog jelentkezni. Képeim vannak, de már csak babonából sem rakok fel egyet sem, majd ha hazaértek.
A legjobb egészséget kívánom mindannyiótoknak!
Zoli

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Mezi,Zoli!
Örülök,hogy ilyen szépen fejlődik Olivér! És bátran dicsekedjetek vele,hisz teljesen jogos,hogy ő legszebb,legtündéribb baba a világon! Várjuk a képeket!

Zsuzskó!
Hurrá! Szuper hírek! Nagyon ügyes a fiúcska!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Köszi Zoli, hogy a rengeteg elfoglaltság és nehéz(léleknek megpróbáltató) tennivalóid mellett minket nyugtatsz. Légy büszke a kis trónörökösre, hisz azon túl, hogy mindenkinek a saját babája a legszebb, a tietek egy "nagy harcos"!
És, hát ti is azok vagytok!
Te csodálatos férj vagy, csodálatos apa is leszel, és bár tudom, hogy nagyon elszomorít benneteket a kis Ákos búcsúzása, úgy érzem így még szebbé és szorosabbá vált a kapcsolatotok. Én, amikor megtudtam, hogy gondok vannak a kis angyalkánkkal, és búcsúznunk kell, vettem egy egyszerű kis gyűrűt, amit azóta is a jegygyűrűm mellett viselek, ha elfog a vágyakozás, megsimogatom a csillogó kis kövecskéjét, és megnyugszom.
Csak azért írom le ezt, hátha ez ad egy jó ötletet, sajátos megoldásra, oldásra.
Zsuzskó, nagyszerű! Mondd meg a kis manónak, hogy csak növögessen, mert mi sokan szurkolunk neki. :wink:
Verryhappy, jól tetted, és nagyon jó a választás!
Pusszantás

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Zsuzskó!
Hajrá babanövesztés!!!

Zoli!
Jövő héten szerintem már biztosan számíthatsz otthon a családra! Közel már a hazaadós súlyhatár! Nagyon sok erőt kívánok nektek!!!
vovanda
 
 


Sziasztok!!

Szeretnék csatlakozni hozzátok :) Szeptember végére ikreket várunk.

Évának hívnak.Budapesten élünk párommal és 7és fél éves Flóra lányunkkal.

Jó hétvégét mindenkinek!

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Na, végre regisztráltam........szintén ikreket várunk...de annyi mindent mondtak már nekünk is, hogy már nem vagyok hajlandó a negatív dolgokat hallgatni.......már örülni szeretnék a piciknek...még "csak "(vagy már? :.) )a 22.hétben vagyunk, de néha nagyon izgágák....(nem kizárt, hogy egypetéjűek, az sem, hogy iker-iker transzfúziós szindróma, mert az egyik kisebb.....).
Jó olvasni a jobbnál jobb napi történéseket, de sajnos most olvastam itt szomorú dolgokat is :(.....
Van köztetek olyan, aki esetleg mostanában jár a SOTE 1.sz.nőgyógy. klinikára terhesgondozásra? (uh és magzati szívuh-ra is?)[/url][/quote][/i]
deni78
Budapest
 
 


Üdv az új kismamiknak!

Deni!
Mennyivel kisebb a kisebb baba?
vovanda
 
 


Jó reggelt :)

Szia Éva és Deni :wink:

Deni én járok igen,szerdán megyek oda genetikai uh-ra,rá 2 hétre szív uh-ra Hajdú Júliához.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
veryhappy
Szigethalom
 
 


Jó reggelt!

megint egy szép nap! :lol:

Üdv Évi és Deni!
Gratula a babókhoz!

Deni!
Leírod,hogy pontosan mit mondtak a babákról? Első bébik?

Évi!
Nagylányotok hogy fogadta a dupla-áldás :wink: hírét? Nálunk Dávid 8 elmúlt,mikor a picik születtek. Ő akkor (is) nagyon büszke volt rájuk,hiszen az osztályában senkinek nem születtet egyszerre 3 tesója (és akkor ez még fontos volt).Nekem sokszor életmentő volt,hogy itt volt kéznél. Pedig nagyon ügyeltem rá,hogy ne terheljem túlzottan a kicsik körüli teendőkkel.De azért olyan jó volt (és még ma is az),hogy a hozd ide-vidd oda teendőkben segített illetve szórakoztatta őket,ha kellett.Ma is egyedül vagyok,mert apa éjszakás.Így Dávid megy ki velük délelőtt,míg én főzök,mosok stb.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok, jóóó reggelt :)
Vovanda: 2 hét különbség van a két baba között.
Happy: Én is hozzá járok, szerencsére...jó kezekben vagyunk... :). Minket mindig a genetikus riogat....(oké, hogy legalább tisztában vagyunk a rossz dolgokkal is....de néha nagyon nem hiányzik).
Edit, igen, első babák... Az egész azzal kezdődött, hogy a kisebbik magzatnyaki redője 3.9 (máshol mérték már 4.1-nek is) volt, ezért aztán sote, genetika, magzatvízvétel....de mire a magzatvízvételhez jutottunk, már híre hamva sem volt a vastag nyakiredőnek, viszont már voltunk uh-n, szív uh-n, ami után ugye jött a genetikai tanácsadás: Egyik magzat nagyobb, túl sok magzatvízzel, a másik kisebb, jóval kevesebb magzatvízzel. A kisebb magzatnál echodens belek. Vastagabb szívizom. Nagyobbnál mindkét kamrában 1-1 hyperechogén papillaris izom(Hajdú prof. asszony erre csak annyit mondott, hogy semmi izgalmas, amivel foglalkoznunk kéne)és a szív tengelye balra rotál, ja és a szív egészében mérsékelten nagyobb.
Ja és meg volt a magzatvízvétel is (pffff..hát nekem nem szúnyogcsípéshez hasonlított, ahogy sok helyen olvastam :D )
Szóval a genetikán mondták, hogy ez mind nagyon nem jó, döntenünk kéne....., de majd 2 hét múlva megyünk úgy is (addigra meg lett a magzatvízvizsgálat eredménye is), de akkor meg más genetikussal beszéltünk, mert a mi dokink operált sajnos, és ő csak jókat mondott, nem lát semmilyen kóros elváltozást, ami okot adhatna a terhesség megszakításra.....huhh, ezt jó volt hallani. A magzatvízvizsgálat eredménye kromoszóma 46 xy-lett (sajnos nem biztos, hogy mindkét burokból sikerült anno venni mintát, mert annyira rányomódik a nagyobbik burka a kicsire és mivel egy neműek, ezért ki sem derült, hogy sikerült e vagy sem). De ő sem zárta ki, hogy egypetéjűek, ami okot adhat arra, hogy iker-iker transzf.szindróma áll fent, bár ezt semmi nem indokolja szerencsére eddig, mert egy ütemben fejlődik mindkét baba (eddig...le is kopogom, hajrázásra biztatjuk a kicsit, hogy faragjon le a két hétből :) ).Szóval ekkor nyugodtan mentünk haza. De utána egy héttel taliztunk a saját genetikusunkkal, aki bizony mondta, hogy ez mind szép és jó, de ez nem egy egészséges ikerterhesség, már csak a miatt sem, hogy jóóóval több a magzatvíz az egyiknél.....és a többi persze....de azt sem tudja kijelenteni, hogy nem lesznek egészséges babák.....na, megint ment a sírás, hogy akkor most mi van, már 22. hét....???!?!?! Mondta, hogy délben beszél egy másik jó szakemberrel és meglátjuk, hogy ő mit mond (bár már konzultált vele egyszer ezekről az eredményekről, nem volt tőle ő sem elragadtatva). Visszamentünk ebéd után (2-kor), hát legalább annyi ott volt a véleménynél, amit a másik írt, hogy kóros elváltozás nincs.......és döntenünk már amúgy sem lehetne.........na, egy mázsás szikla esett le a szívemről.....igaz, hogy bármi megtörténhet a terhesség (ami nem az!!!! csak néha :) ) alatt, de ez mikor nem történhet meg????? még egy normál terhességnél is bármi beüthet, hát de nem?!....szóval most úgy néz ki, hogy két hetente uh, és 2-3 hetente magzati szív UH. :) ....és reméljük a legjobbakat.
Tegnap néztem a Nat. Geo.filmjét, Élet az anyaméhben-ikrek c.filmet :) hát nem volt rossz....
Szóval ennyi a mi történetünk eddig...néztem a neten már, olvasgattam fórumokat, hogy mi mit jelenthet a szíveknél......de semmi ilyesztőt nem írtak, és biztos, hogy Hajdú prof.asszony mondta volna, ha akkora a baj....Na, jól van, befejezem, mert sok helyet foglalok.
Köszönöm érdeklődéseteket.... :)
Remélem érthetően írtam, bár ez az első fórumos írásom eddig....de itt volt az ideje, úgy éreztem.
Szép vasárnapot Nektek!!!
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok Éva, Deni! Jó babavárást! Csak a szépre és jóra tessék összpontsítani, a rossz, az tud jönni magától is, nem kell rá gondolni :wink: :lol:
Edit, már többször meg szerettem volna kérdezni tőled, hogy "spontán" hármas-ikerterhességed volt, és, rendben zajlottak-e a "dolgok"?
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Gratula az új kismamáknak! Deni jól teszed, hogy nem foglalkozol a negatív dolgokkal. Remélem minden a legjobban alakul a lurkóknál!

Mezi és Zoli: Örülök, hogy Olivér szépen gyarapszik! :) Remélem hamarosan tényleg haza mehettek már, és Mezivel is újra beszélgethetünk imitten!

Rólunk annyit, hogy tegnap bementünk kórházba, mert jobbnak láttam, hogy ottani orvosok is rájuk nézzenek, és egy-egy vérvétellel megerősítsék, hogy nincs gyulladás a szervezetben. Gergő vérképe tökéletes, és Bálint vérképe is csak fertőzésre utaló jelek miatt 2 eltérést mutat. :) Szóval örülünk. Egyre jobban vannak! Kaptunk még egy inhalatív szteroidos szert, ami potom 4000Huf volt, de úgy tűnik használ! Még hurutosak, de reméljük már csak pár napig.

Kata
labkat
 
 


Deni!
Teljesen jó a hozzáállásod! Nagy-nagy gratula érte! A babák "meghálálják" a beléjük vetett bizalmat!!! Mi meg drukkolunk nektek (is),hogy minden rendben legyen!!!

Kukucsi!
Igen,spontán terhesség. 2 pete,3magzat (Beni és Marci egypetéjűek).Abszolút problémamentes terhességem volt.Ezért nagy-nagy köszönettel tartozom az orvosomnak és a családomnak.
34 hétre születtek a fiúk 1960gr,1770gr és 1700gr-mal.3hétig voltunk kórházban,de csak hízniuk kellett.

Kata!
De jó,hogy semmi "komolyabb"!!! Gyors gyógyulást nektek.
A gyógyszerárakról ne is beszéljünk. Most fizetek ki a 2 gyerek füldugójáért potom 11.200 Ft. :shock: (ha meg véletlenül elhagynák az uszodában, ugyanennyiért pótolják :twisted: :roll: )

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: