Új privát üzeneted érkezett!

Anna!
Én imádom a jóféle pálinkákat.....
Alkalmakkor mindik ez volt a fő fogásunk a barátnékkal...hát nekik megmaradt...Én meg csorgatpm a nyálam...és sokat szaglászom a poharaikat és az üveget...de ha egyszer ,ár lehet akkor Én is vmi hasonlót nyomatok....megünneplek minden kiaradt,elmaradt dolgot....hihihihihi!Bakker, az szép lesz!!!!! :roll: :wink: :D :shock: :lol: :wink: :twisted: :P

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Suzy
Babamozgás: eleinte nehezen tudtam megkülönböztetni attól, ahogy a belek mozognak, de mostanába, már határozottabb kicsit és tudom, h ez csak a picur lehet. :)
(Amilyen meleg van, tök jót wellnesselhet odabent :D :) Melegvizes medence. :D )

Anna
Egyik barátnöm nappalis volt fősulin, és akkor szült babát. Édesanyja vitte a picit szoptatni az óraközi szünetbe, mert volt olyan órája, amire be kellett menni. Nagyon ügyesen megoldotta, csak sokat kellett zervezni, és kellett egy rendes nagyi hozzá. :)
Ugyhogy szerintem kezdd el bátran! :) Legfeljebb halasztasz. :)

Egyébként én azt olvastam, h azért 6hét a szülési szabi minimum, mert addigra már mindenképpen el kell múlni a szülés utáni vérzésnek, és vissza kell álllnia mindennek...

Andi
Nálad is szörnyű, h majdnem elveszítetted a picit! Egyszerűen nem térek magamhoz, h milyen orvosok vannak!!!!! :evil:

Nyugodtan írhatsz hosszú üzit! :D

Noémi- Anna
Én egy barátnöm lánybúcsúján voltam. Ők koktéloztak, söröztek, rövideztek én meg szürcsölgettem a neked szánt narancslevet...
(Egyébként én is a sört szeretem. )

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok Csajok!

Orsi! Nagyon jok a kepek!!!

Vivi,Gabi! De jo Nektek!!!!! A tegnap en is ereztem valamit,de lehet hogy csak bebeszeltem magamnak :? Olyan volt,mintha a telefon rezeg a pockomban,vagy inkabb az oldalamnal.... Egy kicsit prozai,de ahhoz hasonlitott :oops: Es ilyet meg nem ereztem eddig....

Anna! A noverem az egyetemi evek alatt 2 gyereket szult,es tulelte.... A csalad mar nehezebben :roll: :roll: :roll: Boti mig pici volt,anyum ment hozzajuk,ahogy szallithato lett,a sogor vitte anyukajahoz. Kozben megszuletett Evi,ra felvaltva vigyaztunk anyum meg en... A sogor meg este szedte ossze a csaladot :lol: :lol: Teny,hogy nem volt konnyu.....

Na sziasztok,szep estet!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
nomi77
 
 

 
 

Nomi!
Köszönöm szépen! :)

Remélem mindenki pihizik már!
Nézitek a foci Vb megnyitót???Nekem kötelező.... :?: :lol: :wink: :P

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!

A dokinál minden rendben volt:) Egyelőre még teljesen zárt a méhszájam, ami persze jó, és azt mondta a dokim, hogy már jó pózban fekszik:) Azt mondta, hogy még 2 hétig tuti benn marad, így nem kell aggódnom, hogy koraszülött lesz. Nagyon megnyugtatott és örülök neki. Megint hallottam a szívhangját, olyan jó érzés :D

Vivi!
Sajnos vannak olyan dokik, akiket nem érdekel, hogy kivel mi van. Szerencsére az én dokim nem ilyen, nagyon rendes:) És a lényeg,hogy mostanra minden rendben van, már el is felejtettem, hogy volt baj:)

Megyünk Apával még egy kis esti sétára, mert mostanra már egész jó idő van.

Szép estét mindenkinek!

andicsiga
 
 


Jó reggelt Kismamik!

Andi!
Örülök, hogy minden rendben! Szupi, jó pózban van...akkor most már csak várnotok kell, hogy meginduljon a kinti világ felé.... :)

Este Mi is még sétálni mentünk volna....de a Vb megnyitó és az álmosság erősebb volt.....igy maradt az ágyikó!

Ma meg kezdődnek a meccsek..16 órakor indul....és este is nézni kell...Jaj...hihihihi :lol:
Mindegy, csak 1 hónap.....
Valahogy kibirom majd!!!!
:roll: :wink: :lol:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Szép napot!!!

Andi!
Na tök jó,hogy zárt még a méhszájad,ne is akarjon kijönni még a baba.
Pont 2 olyan üzletet linkeltél be amiket én is nézegetek,sőt a csepelibe meg szoktam menni is,az ágyat is ott néztem ki.
Nyugodtan írhatsz regényeket nekünk,ezért vagyunk itt,hogy meghallgassuk egymást.
Esti séta?Én akkor már alszom amikor ti sétálgattok.

Orsi!
Nálunk nincs foci vb nézés,legalábbis egyenlőre,de a vége felé biztos bekell kapcsolódnunk :?
Ha jól emlékszem kérdezted hol cukrászkodunk?Csepelen,a lakástól kb 5 perc gyalog.

Suzy!
Baba mozgás nagyon jó érzés.Én is éreztem már ezt a bugyborékolást régóta,de ez egészen más volt és lehetett érezni kívül is ahogy háton feküdtem.Azóta nem volt ennyire érezhető :roll:

Presa!
Nekem már megvan a babakocsi,használtan vettem travel-system Graco.Télre és tavaszra jó lesz utána meg veszünk egy sport kocsit,mert azért ezzel mondjuk lépcsőzni :shock: Bár csak a fél-emeleti tárolóig kell felhozni,de akkor is.
Én is szoktam epret enni nagyon ritkán,jó alaposan megmosom.
Sulira azt mondom kezdd el,bár én nem tudtam semmi továbbtanulásra rászánni magam,nagyon lusta vagyok.

Noémi!
5-re kell felvinni a babakocsit?Akkor ti ultra könnyűt válasszatok.

Nomi!
Ez a telefonrezgés szerintem már a baba volt :lol:

Vivi!
Én is így voltam,hogy először nem tudtam a beleim szórakoznak vagy már mozgolódás van bent.

Hát csajok én nem szeretem a sört meg a bort se nagyon,rövides vagyok.Jager,Bacardi rum,pálinka ezek jöhetnek,de nem most. :lol:

Tegnap nekem is kicsit bedagadt a bokám,de volt vészes.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Félidős vagyok!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Gabi!
JUhhhéjjjj...20.hét....Juhhhéjjjj!!! :lol: :D /TAPS/

Igen, na akkor jó közel dolgozol a lakáshoz...legalább ez is könnyebbség! És cukrászda ez vagy kifelé csináltok sütiket más üzleteknek?

Lábdagadás:
Azt hiszem ez jellemző lesz most már Ránk...meleg is van....egyre nehezebb a Babó is bennünk..szóval, lábmizérianyavajgás mindennapos... :lol: ....

Naponta többször feküdj hanyatt ( ha még nem kellemetlen ), emeld fel mindkét lábad, és hajlítgasd le-fel a lábfejeidet. Ettől a vénás visszaáramlás javul átmenetileg, ezáltal az ödémák is ki tudnak ürülni.

Vagy ami a legyegyszerűbb, legtermészetesebb, és egyátalán nem árt a babának sem: ALMANAP. Meg kell enni 1, 5-2kg almát egy nap, de mást nem szabad hozzá enni. Ami még fontosabb, inni sem szabad! Az alma nedvességtartalma elegendő. Méregtelenítő, vízhajtó hatású, nem bolygatja meg a baba vízháztartását /a mesterséges vízhajtók veszélyesek a pocaklakóknak/. Ha nagyon erős a dagadás, a terhesség legvégén akár minden másnap is alkalmazható. Sok ismerősömnek is bevált már. . .

Nem tom.....

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok, jó reggelt... Nem hűlt le a levegő :(

Anna,
ajjaj, ismerem ezt, a berúgásos ígéret nálam is megvan :) Többek között annyiban, hogy ha fogadunk valami apróságban a férjemmel, mindig egy belga sör a tét, és már sokkal lóg nekem, és mondtam neki, hogy óó, csak egyszer ihassak már, mindet egyszerre fogom magamba dönteni :D :D :D (A felelősségteljes anya képe? :) )

Nomi,
amit éreztél, simán lehetett a baba. 19. hétben vagy :)

Orsi,
foci vb-ről: megnyitót nem néztem, de mostantól a meccseket fogom. Mondjuk önként... Apám lánya vagyok :) Uram meg szakdogát ír :D
Asszony meccset néz, embör meg dolgozik, jó, mi? :D

Andi,
hú de jó kedvem lett az üzenetedtől! Olyan jó volt olvasni, hogy minden oké, koraszülés kizárva (pedig ebben a melegben basszus...), jó helyen jó pózban jó időben :D Kívánom, hogy mindenkinek így legyen majd!

Gabi,
tényleg, ott virít, hogy 20 hetes :D Mikor ránéztem, szíven ütött, hogy milyen gyorsan telik az idő. Kb. tegnap mondtam a férjemnek, hogy na, már csak még egyszer ennyi van. Most meg... Pfff.
Se babakocsi, se ágy, se kád, se semmi :) Ruha az azért van, meztelen nem lesz a drága. :)

Na megyek, ma úgy döntöttem, rendszerezem a könyveket a könyvespolcokon. Ja, tegnap akkora lett a bokám, hogy ihajj. Vicces, Balázs (az embör) folyton röhögött rajtam. Na mondom, megállj, leszel te még öreg és fájós! :D

n

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Nnoémi!
Dolgozzon csak, gondolom úgyis sokat segitesz Neki!!!Nem féltem...
Ez a felállás...megengedett! :D

Apa nálunk játszik is..munkahelyen összeállnak többen és tippelgetnek, amolyan forintos alapokon..szigorúan a játék kedvéért..és tegnap velem is sikerült megértetnie a 16.ba jutás szabályait és igy tovább....
A főbb meccseket én is szoktam nézni, de alapjáraton nem köt le a foci....szóval a tegnapi oktatás...azt hiszem egy időre elég is volt! :wink: :lol:

Sztem nem vagyunk lemaradva a vásárlásról még...nem?
Nekem sincs se kocsi, se ágy, se matrac...se kád...és még sorohatnám, viszont erősen puhatolódzok az árak terén..rettenetes különbségek vannak bolt és bolt között....elég sokat tudsz spórolni, ha jól utánamész mindennek.... :idea: :wink: :D

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Vasalás van....ezerrel megy a ventilátor.....
:shock: :P

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!

Andi
Nagyon örülök h minden rendben! :) A kismamik 2 rémét is elüzted! :) (Farfekvés, koraszülés.)

Gabi
Grat a félidőhöz!!!! :D Olyan jó ránézni a vonidra! :)
(Mi is mindjárt ott leszünk.)
Azért, ha te beugrassz a munkahelyedre, csak úgy beköszönni, csurran-cseppen mindig egy kis süti? Én tutira nem birnám ki, ha csak készíteném a sütiket és nem kóstolgatnám.... :D

Noémi
Ne aggódj, én is ahány lerészegedést végignéztem csak az elmúlt 4hónapba... :( És ezek a gonoszak mindig rávettek, h legyek sofőr. (pedig nem igazán szeretek vezetni.) Rengeteg sörrel jönnek majd! :D :D :D
Tök jó, h ti is ilynek vagytok! Mi is mindig cukkoljuk egymást a párommal. A kedvencem az, h most rendszeresen "bébikomp"-nak hív...

Orsi
Egyenlőre még nincs foci VB, majd csak a döntök felé... Megegyeztünk a párommal, h esténként Discovery-t néz, ahogy szerelik az Oldtime-ereket, és hasonlók, és akkor cserébe csak a döntöknél kell kapcsolni.

Nem tudom, h ki merném-e próbálni az alma-kúrát...
Mondjuk, ha nagyon vizesedem, akkor elgondolkodnék rajta...

Mi se vettünk még semmit. Igazából eddig csak babakocsi fronton tájékozodgatunk, és eldöntöttük, h kombi kiságy lesz...
Nálunk még ruha sincs... :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek, aranyosak vagytok:) Engem is megnyugtatott a tegnapi doki látogatás.
Aztán innentől nekem besűrűsödik az orvoshoz járás. Jövő héten szerdán megyek az utolsó vérvételre, aztán csütörtökön az NST -re (más néven CTG-re), azután pedig minden héten NST, amíg a pici meg nem születik, szóval eddig se unatkoztam, de ezután tuti nem fogok:) Ja és hétfőn még egy utolsó fogászati ellenőrzésem is lesz.

Szerintem sem vagytok semmivel elkésve, nekem már csak 1 hónap van hátra (vagy annyi se), de se babakocsi, se kiságy, se kád, csak a ruhák vannak meg és a hely ahova a babadolgok kerülnek:) De nem aggódok , szerintem így is időben meg lesz minden.

VB: mi szoktunk focit nézni, de csak a fontosabb meccseket, illetve olyanokat, amikor olyan csapat játszik akit szeretünk. Szerencsére párom nem egy nagy foci rajongó.

Szép napot mindenkinek!

andicsiga
 
 


Vivi!
Jó kis kompromisszum....na ez nálunk nem működne....alapjáraton nem nézi a focit, de nagy Vb rajongó...eddig mindig kint volt egy- egy meccsen...2006ban Lipcsében az Argentin Olaszon.....Münchenben....
Idén nem mennek....de a tévében kötelező....De olyan Édes amikor szurkol....én meg ezen szórakozok jókat!

Andi!
Huhhu...nem fogsz unatkozni, ez igy van!
Aztán kérlek mindenről beszámolni ám, hogy mi előtt áll a többi Kismami!!!! :o :wink: :P

:lol: :) :D :wink:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Üdv mindenkinek!

Még nagyon új vagyok itt és annyit keresgéltem hogy hová írjam amit szeretnék,remélem nem lesz gond,hogy ide írok,előre is elnézést.
A 10-dik héten véreztem az nap el mentem a dokimhoz megvizsgált és be utalt a korházba 3 napra ez alatt kaptam hormon tablettát (Dufastont) hazára meg a dokim írt egy doboz(Utrogestánt),Uh-on is voltam és minden rendben volt a babával haza engedet és pihenést javasolt és ne emelgessek.Majdnem minden nap barnás folyásom volt miután ki jöttem a korházbol,nem tudtam eldönteni hogy most jó-e vagy nem.Most már a 20-dik hétben járok és 2 hete hogy voltam Uh-on a baba jól van fejlődik.Ez az első terhességem és nincs tapasztalatom.A baba már meg mozdult ami nagyon jó érzés,de mikor el kezd keményedni a hasam mikor fekszem akkor nem tudom,hogy ilyenkor fordul a baba?egy nap többször is előfordul és fáj is egy kicsit ilyenkor poziciót váltok és el mulik,a dokim azt mondta hogy nem jó ha többször keményedik,meg kérdeztem ,mások azt mondják hogy ez nem baj.Segítséget szeretnék kérni.
Mostanába reggel 9-kor fel kelek és csinálok amit tudok és birok emelni nem emelhetek délután is szoktam pihenni,ennyi pihenés elég?A kertben szedtem borsót,epret.A dokimtól meg kérdeztem,hogy hajolgathatok-e azt válaszolta hogy ha birom akkor igen.Néha egy kicsit fáj az alhasam,de nem vészes és úgy érzem még hogy majd szét pukkadok kemény az egész hasam.Ilyenkor feszül és nő a méh?azért érzem ezeket?
És mit szabad enni?idáig mindent ettem amit meg kivántam.Tehén tejet szabad inni a terhesség alatt?Olvastam a neten hogy ami nem pasztőrizált azt nem szabad,de én úgy gondolom,hogyha felforralom és még utána 5 percik for ki megy a baci.Mostanába fehér folyásom van néha barnás.A dokim mikor meg kérdezte azt válaszoltam hogy fehér folyásom van,de azóta változik hol ilyen hol olyan.Ez gond?

Előre is köszönöm a segítséget.

Szép napot kívánok mindenkinek!
erika12
 
 


Szia Erika!
Igaz,hogy én is az első babámat várom,de próbálok segíteni.
Jó lenne ha inkább sokat pihennél,többet mint eddig.Felejtsd el légyszíves a kerti munkákat és az emelgetést.Most sokkal fontosabb a baba,mint bármi más.
Igazából tiltott étel nincs,amit megkívánsz meg kell enni.Ez egy íratlan szabály,az anyukámtól tanultam(5 babát szült).Jó ha felforralod a tejet sőt így jobb. Mindent amit megeszel azt nagyon jól most meg,jobban mint eddig bármikor.
Vigyázz magadra nagyon.
Ágica

ágica78
 
 


Erika,
nem vagyok szakértő, de azt gondolom, és úgy hallom másoktól, hogy akinek sokat keményedik a hasa, az szigorúan fekszik. Mert ha nem javul 6-7 hét fekvéstől sem, akkor befektetik őket. Ez azért nem vicc, mert koraszüléshez vezethet. Szóval szerintem semmi kerti munka, semmi emelgetés, szigorú fekvés. De ha még mindig félsz, keress fel egy másik dokit, az a biztos.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Szia Erika!

Szerintem, ha a terhességed eleje nem volt zökkenőmentes fokozottabban kell/kellene odafigyelned magadra!
Hiszen alapjáraton egy teljesen normál és mindenféle negativ tünet nélküli terhességnél is a nőgyógyászok fokozott óvatosságra intenek, mint pl.: emelgetés, hajolgatás, nyújtózkodás....olyan pózok amik a hasadat összenyomhatják....

A barnás folyás a Duphason mellett megengedett tünet..azt hiszem, de talán vannak itt olyan Kismamik akik erről többet tudnak Neked majd irni!

De a helyedben az orvossal konzultálnék és levehetne kenetet Tőled...mert ha nem a hormonok miatt van akkor tuti fertőzés és azzal nem jó játszani!!

Én a terhesség elején is és most is sokat pihenek!
És Te is tedd ezt! Sokat sokat!

Étkezés:
Ami jól esik azt edd meg!Persze, vannak olyan ételek amiket terheseknek nem ajánlanak....mint a penészes sajtok, nyers husit kerülni /beefsteak/, tojás...
És Ágicának nagyon igaza van...mindent nagyon megmosni..2-3szor is!

Keményedés: Nekem is van elvéve...az orvosomnak elmondtam, de Ő azzal nyugtatott, hogy a méh ilyenkor már készül a premierjére, azaz a szülésre....igy ezek a keméynedések egyfajta előjátékai a vajúdás alatti méhösszehúzódásoknak, de! nekem nem jár fájdalommal...kicsit kellemetlen ennyi! Ilyenkor az a legjobb megoldás, amit Te is leirtál, hogy testhelyzetet váltasz valamint nagyon fontos a jó légzéstechnika....ugyan Nekem senki nem tanitotta, de itt az interneten nagyon jó kis leirásokat és oktatófilmeket találsz!

Egyébként gy személyes megjegyzés, ne haragudj meg érte....de úgy vettem ki a leirtakból, hogy az orvosod nem sokmindent oszt meg Veled....merj kérdezni és a problémáidat elmondani! Orvos, a választott nőgyógyászod..akinél születni fog az első Babád.....akiben megbizol, mert őt válaszottad!!!
Szóval, ennyit tudok Neked tanácsolni!

Pihenj, lazits, figyelj magadra és a Babád jelzéseire, ha kell jegyzetelj, ird fel mikor keményedtél és meddig....majd ezt vidd el a következő vizsgálatodra az orvosdhoz, add a kezébe és sorold fel az egyéb tüneteidet is....

Minden jót kivánok Nektek!
Jelentkezz azért, ha gondolod! :wink: :) :P :idea: :!:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Ágica78,noemiolah-nagy,schorsi:-köszönöm szépen nektek,hogy írtatok.Fel fogom jegyezni a keményedést és hogy medddig tart,legközelebb a jövő hónapba kell menjek a nőgyógyászomhoz.
Még jelentkezem.

Puszi mindenkinek! :)

Erika
erika12
 
 


Erika!
Az azért még elég messze van...ha nem múlnak és fokozódnak a tüneteid mindenképpen idő előtt keresed fel az orvosodat!
:? :!: :)
Vigyázz Magatokra! Minden jót!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok,

ma se hűlt le a levegő...
Akarok valami finom krémes dolgot sütni, de semmi ötletem :(
Tippek?
Hétfőhöz egy hétre nőgyógyász, jupi :)

n

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Sziasztok!

Erika!
Én is azt mondom,mint a többiek,pihenj többet és ne várd meg az 1 hónapot,mindenképpen menj el a dokidhoz a jövő héten.
Ja és egyet értek Orsival,az orvostól mindent kérdezz meg amit tudni szeretnél,mert ő nem nagyon mond neked semmit.Nekem azt mondta a dokim bármikor hívhatom,a nap bármely szakában,ha van valami.

Az jó,ha forralod a dolgokat és tényleg mosni mindent!!!

Az interneten sok mindennek utána tudsz nézni,meg persze itt van a fórum is :wink:

Jelentkezz majd!

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Noémi!
Sütni ilyen melegbe?????? :shock:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Hát sütni igen, már tegnap is akartam, nem volt erőm. De mostmár muszáj. Mindenki igényli, nem beszélve rólam (és Emeséről :) ).

Azért akarok valami krémeset, mert az legalább hűs.

Annyit meg csak kibírok a sütő előtt...

Vagy nem? :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


cukigabi,köszi hogy irtál és tanácsokat adtál.Fel fogom jegyezni mától a keményedéseket hogy hányszor és meddig tart.HA nem fog el múlni akkor fel hivom a nőgyógyászom és meg kérdezem amit szeretnék vagy ha mondani fogja,hogy menjek be be megyek kiviszgálásra.Még szeretnék kérdezni,valakinek volt olyan hogy a ködökötök viszket?mert nekem viszket.Gondolom azért mert gömbölyödök és nől a hasam.


noemiolah:a süteményel kapcsolatban én szeretem a krémest és finom,nem tudom,hogy te szereted-e.Át nézem a füzetet és hátha találok krémes süteményeket és majd irok.
Mi felénk is nagyon meleg van,ma délelőtt bontottam a borsót ülve kint ezután egy kicsit be jöttem le pihenni később még kimegyek és aztán megint pihi.Ma nem jól kezdődött a napom reggel 8,30-kor a párom be jött a szobába hogy keljek föl menjek ki és csináljak valamit amig nem lesz meleg,mert nem akarja halanni az anyósomtól ezt azt,na ez nagyon rosszul eset,mérges voltam hogy én rám nem gondolnak és a babára énnekem is jól jönne most a segítség,a madaraimnál is ki kéne sepregetni lent,de majd lassan meg csinálom egyenként.Próbáltam nem mérges lenni egy idő után mert az nem jó a babának.

Most megyek le pihenek ma még jelentkezem.

Addig is vigyázzon mindenki magára :wink:

Erika
erika12
 
 


Orsi! Jo tudni,hogy van itt meg magyar...... Igaz,talalkoztam mar egy par magyarral,de inkabb nem kommentalom az esetet. :( Na jo..van azert egy baratnom is. Igazan szerencses az ismerosod,hogy Larnacaban lakik.....

Erika! Sajna ilyenek neha a ferfiak :( Es az anyos...... :roll: :roll: :roll: :roll: A ferjed szokott kulonben segiteni a haz korul? Magyarazd el neki,hogy mi a helyzet,igaz ezt magatol is tudhatna..... Es NE mergelodj....legalabbis probalkozz ne mergelodni :wink:

Nekem sem volt konnyu napom....tegnap nagy buli,ma eskuvo...es holnap ujabb eskuvo..... Es szornyu meleg van.....

Puszi Mindenkinek!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
nomi77
 
 


Szép jó reggelt Kismamik :!:

Engem már jó korán kidobott az ágy, nagyon nem bírom a meleget :!: :roll: nem tudom Ti hogy bírjátok, de Noémi minden elismerésem a Tiéd :!: :shock: :wink:

Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan meleg lesz :roll: :wink:

Mi ma szülinapra megyünk, meg búcsúba, hogy telik a hétvégétek :?:

Gabi
Gratulálok a 20. héthez, azért telik az idő nem :?: :wink: majd tegyél fel pocakos képet, ha van kedved :!: :wink:

Andi
Örülök, hogy minden rendben veletek :!: :wink:

Orsi
Én nagyon szeretem a jó meccset nézni, egy VB-t sztem nem lehet kihagyni, ha csak lehet és nem alszom el nézem esténként, apácska annyira utálja a focit, hogy el sem tudom mondani, de jövőhéttől elmegy ugye 2 hétre és kiélvezhetem a TV előtt magam :lol:
Én nagyon szeretem az almát, de most a terhesség alatt az az egy gyümölcs csinál a legjobban savat egyedül, a többitől nincs bajom :!: :roll:

Erika
Kép
Nekem is kellett már a peteéréstől kezdve szednem Duphastont, de nálam progi hiány volt és azért :!: hogy szedtem nem volt barnázásom :!:
Énm mindenképpen azt javaslom, hogy ne hajolgass és főleg ne cipekedj, mert az a két legrosszabb dolog, amit felejts el komolyan :!: hajolás helyett mindig próbálj meg guggolni, de úgy gondolom nincs most helyed a kertben bármiféle munkát is csinálni a baba érdekében :!: főleg most, hogy beköszöntött a nagy meleg még többet kell pihenni, nem véletlen mondják az orvosok is :!: :roll: Én dolgozom napi 8 órában, de ha hazaérek mindig tartok pihenőt, de egyébként érzem, hogy kell is és nagyon jól is esik :!:
Keményedés:
Én elég korán elkezdtem keményedni, azt mondta a dokinőm, hogy ez nálam azért is van, mert puffadós, gázos fajta vagyok, próbáljak meg nem puffasztós kajákat enni és szedni a Magne B6-ot :!:
Te szedsz magzatvédő vitamint :?:

Noémi
Akkor mozgalmas Nektek is a hétvégétek :!: :roll: :wink:

Ágica
Nagyon aranyos a vonalzód, majd nem pontosan egyidősek vagyunk :wink:
Nem tudod véletlen az AFP-t milyen csőbe kell venni :?:

Noncsi
Na mit sütöttél Emesének :?: :wink: ilyen melegben eszembe nem jutna sütni :!: :roll: :wink:

Szép napot Csajszik, vigyázzatok magatokra és a pocaklakókra, igyatok sokat, pihizzetek :!: :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Jó reggelt!

Na tegnap este meccset néztünk :roll: de nem volt rossz,a jó meccseket szívesen nézem. :lol:
Jókat pihizek a relax fotelbe,lábamat felrakom,mert sajnos kicsit mindennap bedagad :? .

Noémi!
Mi lett a sütéssel?Ha mindenképpen sütögetni akarsz,akkor valami pudingos gyümölcstortát csinálj,az hideg is és gyümölcsös is. :wink:

Erika!
Írj magadról pár mondatot,hány éves vagy,hol laktok,stb.........

Én egyre többet érzem,hogy mozog a baba :lol: főleg reggel és este aktív.Azért remélem ez amikor kint lesz megváltozik. :D

Mindenki vigyázzon magára!!! Kép

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


nomi77!

A férjem a ház körül csinálgat ezt-azt mikor van ideje,le vágja a füvet és nagyon sokáig javitott egy autót.Mikor szükségem van vízre megkérem.hogy hozzon be és tegye fel az éjjeli szekrényre,mert én nem emelhetek.Kint én el végzem a takarítást növényeket locsolok stb...aztán pihenek le ülök egy kis időre és foytatom délután meg le fekszem néha ki megyek a madaraimhoz,mert ilyen melegben a vizük meg melegszik és öntök hozzá jó hideg vizet,szegények alig birják a hőséget kis tálkákba rakok be a volierbe le vizet hogy fürödhessenek,csak az a baj,hogy nem mind fürdik.Néha még ő mérges,hogy nem csinálo,de van olyan napom mikor semmi kedvem nincs olyan meleg van,meg jól esik a pihenés.MA a tavat rendezi van segítsége eljött a barátja.

Gondolom mennyire fáradt lehetsz a tegnapi miatt.

Látom mindenkinek van vonalzója én honnét tudnák fel tölteni ide?
Köszönöm hogy írtál.
:)

Erika[/img]
erika12
 
 


suzy78!Köszönöm hogy írtál.Szedek magzatvédő vitamint minden nap(Centrum maternát)-ezt írta fel a nőgyógyászom.Most már a kertbe nem megyek le még borsót se megyek szedni egy ideig voltam a kertbe szedni borsót és epret:Eleinte hajolgattam aztán úgy gondoltam én is hogy jobb lesz ha guggolok.Este le megyek szedek egy kevés málnát anyósom mondta hogy már van menjek szedni,én mondtam neki ilyen melegbe nem megyek le majd este.
Gondoltam magamba hogy segíthetne nekem egy keveset én is szoktam segíteni a főzésbe takarítok stb...

Keményedéssel kapcsolatban tegnap fel jegyeztem és 5x volt nem tartott egy percig sem egyszer sem csak fáj olyankor szinte ugy ki dudorodik az egyik oldalt ilyenkor poziciot váltok és el múlik.
Remélem nem nyilik ki a keményedéstől a méhszáj.

cukigabi!24 éves vagyok és Nagyvarjason lakom falun Romániába.

Tegnap este én is éreztem a baba mozgását,nagyon örültem neki. :)
Lassan zárom soraim még egy kicsit ki megyek a konyhába aztán pihenés. :wink: Már alig várom még jelentkezem.

Kellemes Vasárnapot kívánok mindenkinek! :roll: :wink:

Üdv:Erika
erika12
 
 


Sziasztok Lányok!

Nnoémi!
Sütöttél?
Én elmondom mit csináltam....mivel annyit emlegettem az almát...almás süti lett...
Réteslapokat sütöttem.....plusz almát lereszeltem és úgy csináltam meg, mintha almáspitébe menne, fahéjjak kevés cukorral...majd csináltam sima vaniliás pudingot...
Vettem egy tálat, réteslapokat tettem alulra ezekre ráment az alma, majd ennek a tetejére puding és végül a maradék réteslap.
Kihűlt és benyomtam a hűtőbe.....azt hiszem finom lett...mert nem maradt sok belőle!:-P

Nomi!
Miért van rossz tapasztalatod az ott élő magyarokkal? Ez érdekelne!
Remélem pihentél is!!!!!

Suzy!
Én a Forma 1-et is nagyon szeretem, most is azt nézem netezés közbe!A foci inkább Apa kedvence, de a jó meccsekre Én is vevő vagyok!
Akkor most 2 hétig sokat leszeL velünk??

Gabi!
Igen az Argentina Angol meccs kifejezetten izgi volt!!!
Neked gondolom néha eleged van a sütizésből...bár ahol két cukrász is van a családban...Gabi! Nem lesz gondotok a gyermek szülinapi tortáira!:-)))
Rúgja csak az oldaladat a Tökös az a dolgaaaaaaaaaa!!!!!

Erika!
Pihenj csak és ne foglalkozz semmivel! A családod többi tagjának is érdeke, hogy egy egészséges gyermek, unoka szülessen...
Igaz, szokták mindani, hogy a terhesség ugye nem betegség, hanem egy állapot, de egy más állapot...amely kihatással van a szervezetedre...fáradékonyabb vagy, kevésbé birod a terhelést...szóval figyelj Magatokra kérlek!!!!! :shock: :)

Huhh Csajok, nagyon jó volt, hogy ma nem volt olyan meleg és megterveztük a nyaralás útvonalűt, ami nem akkor lesz amire már nem vállalkoznék...hanem június 22.-től június 30ig. Az útvonal...átmegyünk Horvétországba, Porec, majd onnan érintve Olaszországot Muggiát....átmegyünk Szlovéniába....Lipica...stb....majd onnan Ausztrián keresztül hazajövünk..és kezdődhet a VOLT Fesztivál...!
Aztán Apa újra meló, de előtte még 18.-án az péntek dokilátogatás......akartam pénteken Babamozit is, de már nem volt hely igy az kimarad!

Remélem jól telik a hétvégétek!
Pusszikák Nektek!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Anna......Vivi!!!???
Okés minden????

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Erika! Szoval te is erdelyi vagy... :D En Kolozsvarrol vandorolgatok...
Ha a vonalzora klikkelsz,megjelenik az oldal,es onnan tudsz letolteni.Orsi valamikor regen leirta lepesrol lepesre,hogynan kell :wink:

Suzy! Hogy telt a szulinap,bucsu... Jo kis program....

Csak en nem vagyok "focirajongo"???

Puszi!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
nomi77
 
 


-beírod az oldal címét: tickerfactory.com
-megkeresed kb. a lap közepe:
"Trying To Conceive/Pregnancy"
ezen belül rákattintasz a: Pregnancy
kiválasztod a vonalzót,
majd: NEXT
kiválasztod a figurát, ismét NEXT
DUE date: mikorra vagy kiirva
Today's Date: mai dátum
Current Time: idő
Ismét: NEXT
Size Option: kicsi vagy nagy legyen a figura

Ha ez mind kész, akkor:
bbCode:
Ezt kimásolod és rámész a profilodra és bemásolod az aláírásodba. Majd mented.
És kész is!

Erika! bemasoltam neked,hogy ne keresgelj.....

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
nomi77
 
 


Sziasztok,

Erika,
ne hagyd, hogy olyan munkákat végeztessenek veled, amihez nem érzel magadban erőt!! Mert igen, ez nem betegség, de akkor is, mást bír a szervezeted. Én is volt, hogy lementem 5 emeletet segíteni felhozni két nagyon nehéz szatyrot, de akkor éreztem, hogy ezt most bírom. Ma viszont még a mosogatásra is megkértem mást, mert nem bírtam állni sem.
A baba a legfontosabb, meg te, a kettőtök egészsége.

Suzy,
milyen volt a búcsú? Hol voltatok pontosan? Ilyen melegben jó lehetett...

Orsi,
köszi a sütitippet, hát ma ismét feladtam... komolyan, nem bírtam. Nekem a mai nap tűnt a legmelegebbnek, mert egyáltalán nem mozgott a levegő. Ebéd után ledőltem, és úgy, egy helyben fekve, mozdulatlanul, el kezdett csurogni az izzadtság az arcomon... Pfff.
Klímát ide!!!! :x

Na akkor az jó kis nyaralás lesz, és az még biztos nem veszélyes időpont. Remélem az idő is jó lesz.

Andi,
holnap akkor találkozunk a szülésfelkészítőn :) Majd lesem a 9. hónapban lévő, férjükkel érkező kismamákat :)

Mi kedd hajnalban indulunk autóval vissza Belgiumba, férjem szerdán délután véd, és utána irány vissza, szóval valahogy csütörtök reggel érünk majd haza. Király lesz. :) Még jó, hogy van klíma az autóban, különben biztos nem vállalnám be...

Összeírtam egy lapra, miket kell még venni a pocoknak, és kiragasztottam ide az asztal fölé... Az árakat is elkezdtem írni, hát abba is hagytam :) Jobb nem tudni :)

n

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Nnoémi!
Látom, ahányan vagyunk annyiféleképpen birjuk a napokat...Nekem a tegnapi volt durva....lavór, hideg viz, benne a lábam....és pihegtem végig...
Majd bepótolod a süti sütést.... nyugi!
Klima a házba...no igen!!!
Jó is lenne....
Nálunk erre a maximum luxus a ventillátor...szobában és a konyhában...
A kocsiba nekünk is van...és milyen jó, hogy van!!!
Huhha, akkor Apa nemsokára túl lesz a védésen...Ráadásul Belgium..hmmm....!!
Jó kis út lesz.....de remélem sikerekben gazdag!!!!
:wink: :lol: :D

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Vásárlás:
Hát igen van még mit megvenni...de majd lassan lassan minden meglesz!!!
Az árak...pfff....én is folyamatosan nézegetek...azért van amin jót lehet sporizni, de van amin meg nem érdemes....pl.: matrac....nekem ez nagyon fontos...lehet hülye vagyok, de ahogy nekünk is jó ágymatracunk van Babónak is szupit szeretnék.....
Hm? Szerintetek?

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Matracon mi is agyalunk, mert hát nyilván nem mindegy, meg a gerincének, meg hát tényleg.
Szóval azon én sem akarok spórolni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Igen!
Mindenképpen kókuszmatrac vagy hasonló kaliberű..de van többféle verzióban....aloe verás...antiallergénmentes...teflonbevonattal...ami nem ereszti ár a pisit..kakit..
Hm...
Ez még kérdéses a számomra!
:shock: :idea: :?: :roll: :wink:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Antiallergén mentes....
Na ezt jól összevontam......
Antiallergén.....
Atka és baci mentes.....
Fejben jól hangzott..leirva mááárr..! :P :lol: :oops: :D

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Nekem fel sem tűnt :)

Ha találok antiallergénmentes matracot a boltokban, szólok :)

Ti hogy gondoljátok, eldobható vagy mosható pelenka?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Sziasztok Csajok!

Bocsi, h nagyon eltüntem hétvégére, de egyszerűen majd meghaltam a melegbe. Nem birtam magammal. :( Ahogy olvasom, titeket is megviselt...
Amúgy ti tudtatok aludni?

Orsi
Szerveztem én is a nyaralást hétvégén. Most úgy tünik, h jún.19.-én még esküvőre megyünk és onnan hajnalba indulunk Horvátországba. Június 20-25ig lesz szállássunk Zadar mellett egy kis faluba. Már voltunk ott egyszer, nagyon szuper volt! Most mindketten nyugira vagyunk ugyhogy más program nincs. (Legfeljebb egy kis hajókázás a szigetek között, ha az nem túl drága...)

Noémi
Végül sütöttél sütit? Én csak muffinig jutottam. Amihez 20percnél tovább megy a sütő, arra nem birtam rávenni magam... :oops:

Erika
Üdv köztünk! :)
Ez viszont szörnyű, h nem kimél a családod! A kisbabód érdekében fontos, h rengeteget pihenj!

Gabi
Nálam is nagyon aktiv a Picur! A kis Vacak amint "hűvösebb" van,(nem 30°C) rákezd a focira... :D Tegnap a párom keze a pocimon volt és azt mondta, h mintha érezte volna... (Nem tudom, h tényleg-e vagy csak már nagyon-nagyon szeretné azért.) :D

Noémi-Orsi
Én is sok jót olvastam a kókuszmatracról, h igazán azt ajánják...
És az az igazság, h ilyen dolgokon én sem akarok spórolni.
(Sőt azt is olvastam, h nagyon oda kell figyelni, h ne legyen túl puha és süppedős a matrac, mert az esetleg fulladást is okozhat... :shock: )

Suzy
Annyit beszéltünk dinnyéről, h nekem is kellett venni egy felet... Nagyon finom volt... Lehet, h ma megint nézni kellene....

A párom nézett babakocsit, ha megtalálom a linket küldöm nektek véleményezésre.

(Állítólag ma esni fog az eső.... Várom nagyon...)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Noémi

A pelenka dolgon én is sokat gondolkodom...
Az az igazság, h a kényelem miatt eldobhatós pelus, de a babának meg állítólag jobb a ruhapelenka. Pláne, ha kisfiú az illető, mert a meleg nem tesz jót neki...

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Jo reggelt!

Tegnap vegre osszerugdosott az en Picurkam..... Nem szep finoman kezdte,hanem jo erosen..... De egyszeruen SZUPER volt... :) :) :)

Na megyek is,mert kezdodik a munka.... :( :( :( Es szornyu a meleg :(

Puszi,es vigyazzatok magatokra!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
nomi77
 
 


Nomi

Gratulálok! :D
Úgy tűnik a te Picurodat is megihlette a foci VB! :D :D :D

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Nagyon vártam egész hétvégén,főleg vasárnap azt a nagy vihart amit beígértek.Erre ma jött a vihar,igaz nem valami nagy,de egy kicsit enyhíti a levegőt. :D
Már ideje volt nem szeretem a nagy meleget.
Holnap megyek afp vérvételre,remélem nem lesz semmi gond.
Én bevallom őszintén mosható pelusban gondolkodom és csak akkor használnánk eldobhatót ha messzire megyünk.
Nem tudom,hogy milyen cső kell az afp levételére,de holnap megkérdezhetem.
Valami finom krémes sütit én is szívesen ennék,de ahhoz nagyon meleg van :?
Már nagyon várom,hogy végre megmozduljon a babucim,de sajnos van még pár hét addig.
Olyan sokat írtatok a dinnyéről.hogy vett nekem a párocskám és egész hétvégén azt ettem,nagyon jó volt :D
Volt itt nálunk(újpesten)főtér avató,nagyon jó kis műsorok voltak anyukámmal voltam kint,mert párom nem szereti a zenés műsorokat.Nagyon meleg volt,de megérte.
Szép napot mindenkinek.
Ágica

ágica78
 
 


Jó reggelt,

áá, nem sütöttem...feladtam.
Ma pakolok, hogy a holnapi útra minden egyben legyen. Délután meg szülésfelkészítő a Bajcsyban, ez lesz az első, tök várom :D

Meg most élvezem, mert itt hűvös levegő jön be az ablakon :)

Na kitartást a munkához,
sok simogatást küldök az anyukájukat rugdosó babóknak :D

n

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Szép jó reggelt :!:

Megjöttem a "csapolásból", csupán 8 csővel vettünk vért, már azt hittem leszakad a kezem, de kész van mindenre, AFP, toxoplazma, vércsoport, rutin, hepatitis :!:
Géles csőbe kellett venni az AFP-re a vért, köszi Ágica, de már túl vagyok rajta :!: :wink:
Pénteken meg lesz az összes eredményem, majd akkor megírom :!: már ma is készen lesz a rutin biztos :!:

Nagyon jól és gyorsan eltelt a hétvégénk, nagyon nehezen viseltem már ezt a meleget, de reggelre lett egy kis vihar :roll: eláztam térdig mire beértem, de jól esett, annyira nem bántott a dolog, inkább apácska miatt aggódtam, mert ma indult Pestre nagy (rendőr)motorral tanulni majd a két hét végén vizsgázni fog, ja és nem volt esőruhája és tegnap még a mocit is lemosta :arrow: kicsit sem volt mérges gondolhatjátok :roll: :!:

Búcsúba nem voltam a meleg miatt, a szülinap anyósnak volt és jól sikerült :!: :wink: együtt volt a család és ennél több azt hiszem nem is kell :!: :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Ágica
Mennyire pontosan határozták meg a terhességed kezdetét? Csak azért kérdezem, mert ha ez nem pontos, akkor egy picit sem kell aggódnod az AFP miatt. Az esetek többségében félremérik, mert az alapja az, h a baba kora pontosan a 16.héten legyen...

Babamozgás: márcsak 2 hét neked is! :) :) :)
Amúgy mire tippelsz? Fiú vagy lány?

Noémi
Jó pakolást! :D
Képzeld nálunk csak kicsit felhős az ég.... Az esőt megcsak ígérgeti.... :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: