Új privát üzeneted érkezett!

Monka hát igen a testvérfellépős megoldás nekem nem túl szimpi. Amit kinéztem babakocsit meg azért marha jó, mert egymás mögött vannak a babók, 5 éves korig lehet használni, ha már csak a kicsinek fog kelleni, mert a lánykám már nagy lesz, átalakítható egy személyessé, szóval tökéletes :D
Gyorsan fog ám neked is emelkedni a vonalzód, ne aggódj. Nemrég kezdtük a topikot és még mi is ott tartottunk ahol te és már eltelt majd egy hónap, lassan már nyílik a februári topik. És én se voltam még UH-n, mert itt az első a 10-14 hétben van, két hét múlva megyek csak, akkor derül ki hogy minden okés-e, addig csak optimistán bízok :D

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Megvagyok, csak nem nagyon akarok írni, amíg az orvos meg nem erősíti, hogy minden rendben. De olvasok szorgalmasan...
Most éppen itthonról, hazajöttem, rosszul vagyok. Remélem, hogy csak a naptárra nézett rá a kölyök, és úgy döntött, hogy a hatodik héten már illik produkálni valamit, és nem valami baja van...


Más téma: azt már végigböngésztem a neten, hogy gyógyszert lehetőleg ne szedjünk semmit a terhesség alatt, csak ha nagyon felmegy a láz. Majd betartom valahogy. De mit lehet kezdeni a székrekedéssel? Mert joghurt, gyümölcs, folyadék, oké, de annyit használ, mint halottnak a csók... Meleg víz jön reggelre holnaptól, de ebben sem hiszek. Van erre valami jól bevált módszer?

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


Zöldtea de jó hogy írtál! Mikor mész orvoshoz?
Sajnos a székrekedés végigkísért engem is a terhesség alatt. Valahol olvastam hogy aszalt szilvát kell vízbe áztatni talán este, és reggel kell meginni a levet? De ugye elméletileg az aszalt szilva, aszalt sárgabarack hajtó hatású. Szilvalekvárt is próbáltam, esténként elkanalaztam pár kanállal. Persze ezekben jó sok a kalória, de nagyon nem volt nekem se ötletem. Sok folyadék is segíthet. Ja meg most olvastam valahol, hogy sok tej, kefír, ezek is jók. Ha te találsz valami jót, engem is érdekel.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 

 
 

Nyufó8: Jövő héten pénteken. Addigra már tuti látszani fog sok minden. :)
Kísérletezem, ha valami bejön, szólok. Sőt mi több: szabadalmaztatom, szerintem milliókat lehetne keresni egy MŰKÖDŐ módszerrel. :wink:

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


nyufó8: Igen, olyan kocsit láttam már én is, szerintem a legjobb és legkényelmesebb megoldás neked is meg a babóknak is :wink: Hát igen, lassan halad a medvém a vonalon, de bizakodom, hogy lesz még előrébb is :) Annyira csinálnék most is egy tesztet :roll: Most látom, hogy kint élsz! Ott milyen az ellátás babaügyileg?

zöldtea: neked is gratula a babához :D


A szilva beválik, akár lekvárként is!!!!! Nagyon szupi hashajtó!!! mindenképpen probáljátok ki :wink:

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


Köszönöm a gratulációkat! Hát, tényleg hihetetlen érzés! Kaptunk fényképet is, egész nap azt a kis maszatot bámulom!!!! :D
Hivatalosan számolva ma vagyok 7 hetes, vagyis ma 7 hete jött meg utoljára. A doki viszont azt mondta, hogy 6 hetesnek felel meg, ezt is írta a papírra. Ez rosszat jelent?
Rákérdeztem az úszásra, azt mondta, nagyon jól teszem, ha járok, ne féljek a fertőzésektől. Azt mondta, hogy nyáron az anyajegyekre vigyázzak a napon. Ajánlotta, hogy szedjek jódot, ma vettem, 100 mikrogrammosat.

Zöldtea! Én a natúr, élőflórás joghurtba kevert búza-vagy zabkorpát javaslom! Nekem ez mindig bejött - bár mióta rajtam van az állandó émelygés, attól is undorodom! :lol:

Tiszta szívás, alapból nagyon egészségesen kajáltam, semmi fehér lisztes dolog, semmi cukor, most meg túró rudi, mézes puszedli, mackósajt! És friss, fehérlisztes :D KIFLI!!!

Kép
salsifraga
 
 


Jajj, most esett le, lehet nekem is a februári topicban kéne majd írogatnom? Pedig már úgy megkedveltelek titeket :D

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


vonalzópróba

Kép
salsifraga
 
 


még egyszer

Kép
salsifraga
 
 


Grrr, nem értem, mi a baj a vonalzómmal...

Kép
salsifraga
 
 


Zöldtea akkor már tuti, mire mész 7 hét körül leszel, ahogy nézem a vonalzód. Lesz szívhang meg minden :D Egyetértek, tényleg feltalálhatnánk valami működő természetes hashajtót, egyből meggazdagodnánk, ez olyan jellemző probléma terhesen. De mindenkinek más válik be. Monkának beválik a szilvalekvár, nekem meg se kottyan, kinek milyen a gyomra. Én tejet tudok inni kovászos uborkára meg akármi, mégsincs hasmas soha.

Monka az ellátás több mint pocsék. Röviden, mivel ingyen van, két UH van az egész terhesség alatt, a 10-14 hét között és a 20 héten, nincs integrált teszt se, orvossal nem találkozol soha, csak szülésznőkkel, akik annyit tesznek a havi látogatáskor hogy megmérik a vérnyomásod, meg megnézik a szívhangot. Ha akarsz mindenféle vizsgálatokat, azoknak nagyon kemény ára van. Viszonyításként egy 4d UH kb. 60 ezer forintnak velel meg amíg otthon megcsinálják 12-ért. De szerencsére megyünk haza nyáron pár hétre, meg tudom otthon csináltatni pont az integráltat, meg 4d-t. Terheléses cukrot se csinálnak azt is fogok otthon. Legalábbis remélem hogy a két hét múlva lévő első UH-n mindent rendben találnak és akkor fogom lefoglalni az időpontot csak. :)

Salsifraga lehet hogy később volt a peteérésed, csak ennyi. Biztos nincs gond! A mackósajttal vigyázz, mert elvileg a lágy sajtokat nem nagyon szabad enni, nem tudom a mackósajt nem tartozik e ide, de most lehet hogy hülyeséget mondtam :oops:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


De hisz ott a vonalzó! Juppijééé!

Egyébként minden elismerésem azoké, akik a kistesó(ka)t várják. El nem bírom képzelni, hogy ilyen szörnyű közérzettel milyen lehet kis lurkókról gondoskodni! :shock:

Kép
salsifraga
 
 


nyufó8: akkor ott is kemény pénzek folynak el a babavárás alatt. Azért ez elszomorító, hogy amikor az ember gyereket vár (ugye az a társadalom számára is fontos), akkor ennyire lehúznak, nem beszélve azokról a dologkról, amit meg kell venni a picinek meg magadnak. Hát sajna ez a világ van!

Azért számomra még egy dolog volt nagyon vicces: vártam a pozitív tesztet, erre mikor az lett kikerekedett a szemem és még 10 percig ültem felette, hogy AZTA......Nálatok is így volt? :lol:

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


monka én elbőgtem magam amikor megláttam a második csíkot. Na nem bánatomban, pedig nem terveztük Őt :)
Aztán percekig bámultam magam elé. Azóta csak néha pánikolok. Azért mi még két évet szántunk volna rá, hogy rendes otthont teremtsünk, de majd most felgyorsulnak az események :)

Még nem válaszolt senki arra a kérdésemre, hogy mikor mentek vérvételre. Én hétfőn gondoltam, de félek tőle. Állítólag egy csomó fiolával vesznek, ez igaz?

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Monka neked valószínű hogy februári lesz a babó, de még nem nyitott senki februári topikot, a másik hogy tök jó hogy itt vagy. Ha nyílik februári topik, akkor oda is tudsz írni ha van kedved meg ide is, remélem nem mész akkor se el :D :D
Én is így voltam a pozitív tesztel az első babónál, pedig tervezett volt, csak arra nem számítottam hogy elsőre sikerül, azt hittem, hogy sokáig fog tartani összehozni és lelkileg még nem készültem fel a dologra, úgyhogy bár akartam, mégis kisebb sokk volt elsőre. Meg ugye kint élünk, távol mindenkitől, családtagoktól, úgyhogy segítségem se volt, ráadásul annyira nem volt a családban baba, hogy még a kezembe se fogtam soha. Szóval elsőre jött a pánik, de elmúlt hamar. Amikor meg már ott volt a kislányom, valahogy olyan természetes volt hozzányulni, csinálni amit kell. Másodszor már nem volt gond a pozitív tesztel, főleg hogy szintén tervezett volt és most már megvan a rutin.

Salsifraga jó lett a vonalzód! Nekem mázlim van, bár egy elég aktív, de mégis nyugodt, kiegyensúlyozott gyerkőcöm van, nem egy hisztis fajta. Remélem így is marad. :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


dalmicsek: na igen, érdekes dolog ez a pozitív-készülsz rá, mégis hihetetlen érzés tölt el, amikor meglátod a jelet :wink: Gondolom most így állapotosan azért kicsit nehezebb az otthonteremtés, de a lényeg, hogy ennyire boldogok vagytok :D Fontosak a körülmények is, de a szeretetnél biztos nincs fontosabb :)

nyufó8: Köszönöm, nagyon jól esett, amit írtál :D Ha marad a babó, akkor biztos, hogy nem megyek el innen (írok oda is, mármint a februáriba), de itt már olyan jól érzem magam! Hihetetlen, hogy az embernek mekkora igénye van a törödésre még akkor is, ha olyanokkal osztja meg a perceit, akiket nem is ismer (ezt nem rossz értelemben írtam, nem ám megsértődni :wink: ) De ez a közösség olyan jó, mindent meg lehet beszélni! Köszönöm nektek!!!! Miért gondoltad, hogy nem fog összejönni? Vicces, de körbe se lehet írni ezt az érzést, mikor látom a + tesztet!! Biztos jó anya lehetsz, ha ennyi szeret van benned és ráéreztél arra, hogy mit kell tenni a babával :wink:

salsifraga: nagyon szupi lett a vonalzód :wink:

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


nyufó8: : te hogy mondtad el az itthoniaknak, hogy babát vársz? Csak azért kérdezem, mert az én családom Spanyolországban él és ha eljön az ideje elmondanám nekik :D csak valahogy felejthetetlenné szeretném tenni (bár anyukám szerintem el is fog ájulni és rohan haza azonnal :lol: )

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, kihagytam pár napot - pünkösdhétfőn volt kevés barnás-véres folyásom, és bent fogtak a kórházban :twisted: Hogy mennyire hiányzott! :D
De már biztosak vagyunk abban, hogy 3 élő embrió, tegnap nézte a főorvos UH-on őket, és mindhárman egyformák, kb. 10mm-es CRL mindegyiküknek és szépen dobogó szívecske.
Időközben a kegyetlen és szívfájdító döntést is meghoztuk és a redukálás mellett voksoltunk, mert 3 babával mind odaveszhetünk, ez meg senkinek sem hiányzik.

Dr_Nono: igen, nagyon jól emlékszel, ott voltam abban a topikban, csak az a terhességem végződött koraszüléssel és sürgősségi császárral - ezen heg miatt az egész nőgyógyász gárda nem javasolja a 3-as terhesség kiviselését, félő lenne a korábbiakban említett szörnyűség bekövetkezte..

Így is nagyon nagy lesz a kockázat ikrekkel, és valószínűleg ideje korán be kell majd feküdnöm a kórházba, de ha a 30. hétig eljutunk, akkor már szép eséllyel indulnak a babák az életben maradás felé :roll: Nagyon rossz már most tudni, hogy egyik kicsinktől meg kell válni, nem kívánom senkinek.
A 10-12. hét között fogják megcsinálni Budapesten, hogy melyik kórházban, még nem tudom, majd jövő héten kifaggatom az orvosom, aki mindenben támogat.

A redukálás hasonló művelet, mint egy amniocentézis, csak nem leszívják a magzatvizet, hanem a babát bökik meg "valami" tűvel, nem tudom :oops: Egy ismerősömnek volt ilyen beavatkozása januárban, ő azt mondta, hogy látta az UH-on, ahogy a baba ment a tű elől :cry:

Jövő héten végre lesz időm felkeresni a védőnőt kiskönyvért, és kezdődhet a várakozás.. és a vizsgálatok sora :D
Addig viszont vigyázok életem nagy csodájára, erre a 3 tökmagra :)

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Dalmicsek bocsi én nem tudok hozzászólni a vérvételhez mert itt kint máshogy mennek a dolgok, talán a többiek :oops:

Monka tényleg így van ahogy írtad, nagyon jó hogy így ismeretlenül is összekovácsol minket a közös várakozás és mindent meg tudunk beszélni ezzel kapcsolatban egymással. Én amikor a kislányom vártam, az első UH-m a 14. hétben volt csak és akkor még nem akartam addig írni, amíg nem biztos. Ráadásul hónap végére voltam kiírva, úgyhogy mire megvolt az UH-m, addigra már sokan 2-3 héttel előrébb jártak mint én, valahogy akkor már nem akartam egy összeszokott csapatba írni, pedig biztos hogy befogadtak volna. Ez az én hülyeségem volt. Úgyhogy most megelőlegeztem magamnak a dolgot, és remélem két hét múlva az UH is legálissá teszi az ittartózkodásom :D
Különben azért gondoltam először hogy nehezen fog összejönni, mert kb. az elmúlt 10 évben akikkel találkoztam, akár munkahely, akár baráti kör, mindenhol volt valami gubanc, vagy műtét kellett, vagy vetélés volt ilyesmik. Valahogy így fogtam ki a környezetem, de emiatt úgy gondoltam hogy örülök ha külső segítség nélkül összejön és ugye azt mondják hogy 1 év próbálkozás még normális, azon belül az orvos se kezd kivizsgálni. Na hát így álltam hozzá a dologhoz, ezért jött a sokk amikor elsőre sikerült.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


kis-csillag: hát nem is tudom mit mondjak: gratulálok a picikhez és borzasztóan sajnálom, ami történik veled és velük. Nem tudom, hogy lehet egy ilyet elviselni lelkileg! Ugye van, aki támogat téged? És ha az egyik babót " elveszik", akkor ugye a többinek nem lehet baja?
Még egyszer gratula a csöppségekhez és borzasztóan sajnálom, hogy ilyen döntést kell meghoznod! Mi innen messziről támogatunk :wink:

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


Monka te hogy hogy nem vagy kint Spanyolban, ha megkérdezhetem? Én biztos mentem volna :D Így másodszor már tudták hogy lesz baba, mert ez volt a 4. hónap kísérletben, úgyhogy már lesték hogy mikor lesz, sógornőm is már kérdezgetett, na, na?? Én meg mondtam hogy majd szólok. Elsőnél webkamerán mondtuk el arra emlékszem, hát volt nagy örömködés. Most meg anyósom már most kérdezte, hogy ha megyünk nyáron haza, megyek-e 4d-re mert jönne szívesen. Jól esett nagyon. Az elsőnél is ott volt a 4d-n és mosolygott a kislányom már akkor, de úgy hogy még a doki is kész volt, anyósomnak is akkora élmény volt, hogy szeretne megint jönni :lol:

Kis-Csillag nagyon sajnálom hogy egy ilyen komoly döntést kell meghozni, főleg hogy akkor ezek szerint a kisebb is utolérte a többieket, ha ilyen egyforma a méretük. Nagyon nehéz lehet. Ez a redukálás különben a másik kettőre veszélytelen? A véres folyásod mitől volt? Az rendben van azóta?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


nyufó8: na igen, a babavárás alatt mindig van kockázat, de nekem jol esik, hogy ide irhatom a bajaimat és kérhetek tanácsot, föleg, mert még csak ti tudtok róla. Hát én is úgy éreztem, hogy lehet, hogy még nincs itt a helyem, de ezt olyan nehéz magadban tartani, meg még sok kérdése van az embernek ilyenkor. Azért is kérdeztem meg az elején, hogy nem zavarlak e titeket, de olyan kedvesen fogadtatok, hogy már nagyon örülök neki, hogy ide regisztráltam :D Na de a lényeg, hogy neked is összejött rendesen :wink: Amúgy az itthoniaknak hogy mondtad el? levélben? telefonon? vagy meglepted őket?

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


elkerülték egymást az üzik :lol: Én azért nem vagyok kint, mert már itthon kezdtem el építgetni az életemet :wink: Hát lehet a webcamos történet nekem is be fog jönni :) csodás lehetett a babót mosolyogni látni, irigyellek érte :) és az is jó, hogy ilyen emberek vesznek körül :wink:

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


A véres folyásom egy hematómától volt, hogy az hogy került oda, nem tudom :lol: mert szinte végigpihentem az elmúlt heteket.. Na jó, szinte :roll:
Igazából akkor pünkösdhétfőn volt, aztán azóta sem, max mini barna, de már napok óta az sem.

Köszönöm a támogatásokat, jól esik, párom szerintem jobban fél, mint én - én majd ha ott leszek .. :(
Kockázat van, mint minden beavatkozásnál - befertőződhet a másik két babó, de akár vetélést is indukálhat, de a barátnőm példáját veszem magam elé, aki most a megmaradt ikrekkel már 31 hetes terhes :D :D

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


kis csillag

ez nagyon kemény döntés,főleg igy h élni akar és fejlődik.de tényleg veszélyben lenne az életetek igy nem lehet viccelni,kemény döntés de meg kellett hoznotok.én nagyon szoritok h minden rendben legyen utánna is.


én ma kibuktam,egyszerűen nem tudtam talpon lenni,le kellett feküdni,aludtam egy picit és már jobb.de ez a főzés kegyetelen,nem birok egyszerűen főtt kaja közelében lenni,nem hogy főzni,durva...

KépKép
bettike83
 
 


elköszönök lányok, a hétvégén majd valószínűleg jelentkezem! addig is boldog babavárást mindenkinek :D

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


kis-csillag borzasztó lehet egy ilyen döntést meghozni, de így 3 életet nyersz, a sajátodét és a két piciét. :)Mi alapján fogjátok eldönteni, hogy melyiket redukáljátok?

Lányok én is úgy örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert itt mindenki hasonló cipőben jár. Nekem egyelőre csak a legjobb barátnőm tudja, de nem nagyon tudom vele megbeszélni a problémáimat, mert nem tud vele azonosulni. De itt vagytok ti és ez olyan jó :D

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Sziasztok!!!!!

Azért nem jelentkeztem eddig, mert a dokinál voltam ma, meg a védőnőnél :lol:
Reggel megcsináltam a 2. tesztet, és annyira erős volt a csík, hogy csak naa :lol: Aztán mentem a dokihoz, fél 8ra kellett mennem, és megvizsgált, és ott volt a petezsák, 12 mm-es. És 4 hetes a babuci, de az utolsó menszi miatt 6 hetesnek számítok. 2011.01.21-re vagyok kiírva :wink:
Aztán voltam a védőnőnél, már van baba-mama kis könyvem, meg adott papírokat milyen vizsgálatok lesznek a 40 hét alatt. Meg sok beutalót, úgyhogy lehet sorban állni a dokiknál :wink: :?
Boldogság van ezerrel, apával madarat lehet fogatni
:lol:

Ti jól vagytok?? Én állandóan álmos vagyok, mint aki maratont futott :wink: Puszi mindenkinek!! Boldog babavárást!

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


timi

juj de jó :) annyira örülök.

KépKép
bettike83
 
 


bettike83: köszii:) mi is nagyon örülünk! :lol:
Ja és azt nem írtam, hogy a védőnő adott egy csomó tök jó újságot, meg ilyen kupont amit majd be lehet váltani kb 20 hetesen, ilyen kezdő csomagra:)
Te mikor mész védőnőhöz??

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


timi ez nagyszerű hír, gratulálok! :D nagyon örülök, mert úgy el voltál keseredve a múltkor.

én is nagyon álmos vagyok mindjárt leragad a szemem. Lassan haza is megyek a melóból úgysem megy már semmi.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


ez álmosság úgy látom ragályos :D

timi

én jővőhéten megyek dokihoz és kövektező héten pedig védőnőhöz :)

KépKép
bettike83
 
 


dalmicsek: már nem vagyok elkeseredve, sőt... nagyon nagyon boldogok vagyunk!!! :lol:

Igen az álmosság, szerintem ilyenkor ragályos, és még az idő is rásegít. És más rosszullét van már?

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


timi

legyél is boldog :wink: :)

nálam a hányinger,meg most ujra a hasszurka,sztem nő a bébi,kell a hely :D

KépKép
bettike83
 
 


én nem vagyok rosszul, szeretném, ha ez így is maradna. Sokat pisilek és egész nap álmos vagyok, de más változást nem nagyon veszek észre magamon. Ja és a cicik azok nőnek és fájnak :)

egyébként most épp rettentően fáj a hátam, mert elaludtam, szerintem nem a terhesség miatt jött elő.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


én elköszönök lányok, legközelebb csak hétfőn leszek.
Addig is mindenkinek kellemes babavárós hétvégét kívánok!

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


dalmicsek: én is pont ezeket érzem, semmi mást.
Jó hétvégét, és pihenj is!

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


jó hétvégét dalmicsek :)

KépKép
bettike83
 
 


Szisztok lányok!!

Hát nagyon termékenyek voltatok, nem győzöm visszaolvasni. Bizti ti is éreztétek a teliholdat...huuuh hát nagyon szar éjszakám volt éppen a front és telihold miatt, nem úsztam meg akció nélkül, de szerencsére anya és babája is jól van..hát rendesen dobogott a hasamban a szívem...nem mesélem el nem akarok itt rémtörténetezni, elég nekem feldolgozni ezeket..mondtam a vezetőségnek,hogy babás vagyok és megint variálnak a forgáson, valószínű végig terhespaton leszek, mert ez a legkönnyeb osztály, nem rúghatnak hasba és nem emelhetem meg magam...hát az éjszaka után nem is tudom.. :( nah mind1 az a lényeg tudjak dolgozni, mert én otthon behülyülök...

nyufó8:hát nagyon konkrét elképzeléseim vannak a szülésemről, beszerzek majd hozzá minden,ami kell, hogy kellemesebb legyen az élmény, nem akarok EDÁ-t/epidurális érzéstelenítés/ félek nagyon a hátbaszúrástól, ezért se szeretném nagyon a császárt se, gátmetszés párti vagyok-ismerve a szövetemet és a kitartásomat, ha intimtornára kéne járkálnom...ráadásul volt 1-2 vélemény akiknek nagyon nem volt jó a gátvédelem és utólag kérték volna a gátmetszést.
Olyan megható élményeim vannak, pl. egyik kolleganő mindig /fiús/szülés után berakta Cserháti Zsuzsa Édes kisfiam című számot és soha nem bírta ki egyetlen szülő se, hogy ne bőgje el magát a boldogságtól ,ahogy a kezében tartotta a babát és közbe ment a szám....én egyébként is nagyon musikális vagyok Bika jegyem miatt is valószínűleg. Nah és volt hogy az egyik szülés után anya-apa együtt dudoltak vmit, amit már előtte is sokat énekelet a babának, és a baba a sírást rögtön abbahagyta, megnyugodott.

Nono: 15 évig lyukas szívvel életem, kicsit megvan nagyobbodva a szívem és a műtét után van ingervezetési zavarom is, szokott félre verni a szívem néha...majd egyszer bizti pacemaker lesz a vége, inkább a terhesség utolsó időszakaitól félek, amikor felnyomja a szívet meg a rekeszt a baba, már annyira nagy...

Salsifraga: Gratulálok a babódhoz!!Nem mutizod meg te is a képet nekünk, úgy szeretnék szép Uh-kat láttni :D

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


T.timi gratulálok, micsoda hírek. Azt hiszem akkor te vagy az első a topikban aki tök hivalos kismama, kiskönyv meg minden :lol:

Kis-Csillag nagyon szorítok akkor neked, hogy minden rendben legyen!

Dalmicsek akkor gondolom a legjobb barátnődnek még nincs baba, azért írtad hogy nem tud azonosulni?

Bettike szegény, hánysz is vagy "csak" émelyegsz? Nekem este a legszarabb, nap közben még úgy ahogy elvagyok.

Monka igen, azt hiszem elég nagy szerencsém van anyósomékkal, remélem így is marad a viszony. Nem hiszem hogy lesz még egyszer ilyen mázlim, mármint mosolygós babót látni pocakban, de ki tudja. Megosztom azért veletek a képet, ha nem baj. A 21. hétben volt a 4d. És kint is különben egy állandóan vigyorgó kiscsaj.

Kép

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


nyufó

hányás nincs hála az éngek,de hányinger,émelygés az van bőven.

cuki volt,kis mosolygós :)

KépKép
bettike83
 
 


nyufó8: köszi, ari vagy:) Nagyon jó volt ma, ezt a napot soha nem felejtjük el :lol:
Nagyon aranyos a 4D képed, én is már alig várom, hogy mehessek, bár mindenki mást mondd mikor érdemes. Te már 21 hetesen mentél?? Nekem a védőnő 28-30 hetet mondott :cry: De én tuti hamarabb fogok... :wink:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


timi

azért is monják későbbre mert akkor már jobban látszik a formája a picinek :)

de lehet én is 20 hét körül megyek ha addig nem derül ki a neme a bébinek :)

KépKép
bettike83
 
 


Kinek van háziállata? Milyen? Szerintetek a kisállat és a baba együtt? Sok mindent olvastam, de...végül is nem tudom. Nekünk van egy cicánk, most lesz 1 éves, születésétől nálunk van, nem volt beteg, ivartalanított, és apa takarítja az almot, én alig nyúlok hozzá..néha egy kis simi. Szóltam a védőnőnek is, elküld külön ilyen laborba.
Várom a hozászolásokat!

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


bettike83: én kb 24 hétre gondolom. Mi mindenképp megyünk :wink:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


avrenim

én pl nagyon félek a szüléstől és legszivesebben érzéstelenitéssel szülnék.és nem azért mert kényelmes vagyok,csak egyszerűen nagyon nehezen türöm a fájdalmat sajnos.de ugye ki tudja mi lesz még addig,akkor.majd adja magát,lehet hamar kibujik a picur :)

KépKép
bettike83
 
 


nekünk a házban nincs állat,de van kutya,macska,tengeri malac :)
mostanában annyira nem simogatom őket,de azért picit kell mert szeretnek engem :)

picivel meg jól kijönnek majd sztem,a kutya is kis fajta,a cicát meg nem érdekli.tengeri malac meg a helyén van.max a gyerek dögönyözésétők kell majd tartania :D

KépKép
bettike83
 
 


bettike83: mi tömbházban lakunk, és azért kérdeztem, bár iagzából nem hiszem, hogy baja lenne a cicától majd, mert nem vadóc a cica. Meg majd adatunk be neki veszettség elleni oltást, meg a toxoplazmozis ellen, mert mi valószínű már elkaptuk(de majd a laborba kiderül),de a baba miatt gondoltam.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


jól teszed :)

KépKép
bettike83
 
 


:lol:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: