Új privát üzeneted érkezett!

o.agi: gratula ababódhoz! nagyon szép!:)

eclipse:gratula a párodnak, tényleg nem semmi teljesítmény.:)

dorka: hát én most ebben a hónapban itthon vagyok, aztán majd még visszamegyek 1-2 hétre, ha jobb lesz.

szisszka:az kemény. Én PSZF-re járok, közgáz szakra. Ha minden igaz, jövőre végzek végre.:)

Eta, gratula Neked is! gyere gyakran!:)

aranyoska:én is elküldtem aza datokat, és szupi hogy megcsinálod!:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


dorka:az csak jó, ha azt hiszi a védőnő, hogy egészségesen táplálkozol.:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Lányok!
Az a helyzet,h most kéne egy kis segítség!

Csináltam egy sablon táblázatot,amibe mindenkit beleírtam,nyílván annyi adattal,amennyit tudok róla...de Word-ben van megszerkesztve,ezért nem engedi feltenni ez a sz*r a formátuma miatt.Valaki tud segíteni abban,h átformázza?
Átküldeném e-mailben.

Jó lenne,mert legalább megnézhetné mindenki,h nem hagytam-e ki valakit és az adatok stimmelnek-e.

Légyszi..légyszi!!! :oops:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 

 
 

Aranyoska, csak egy tipp: print screen? vagy úgy nem látszana?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


te csaj..nekem magyarul :wink: segíts

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Lányok!
Kaptam egy jó ötletet a 2009.áprilisi kismamáktól:

Mit szólnátok,ha csinálnék egy g-mail címet,illetve fiókot,aminek a jelszavát és felhasználó nevét,mindannyian tudnánk és oda tudna mindenki fotókat feltölteni és megoszthatnánk egymással.

Feltenném oda a táblázatot is egyenlőre,aztán majd bekínlódjuk ide is valahogy!?

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


www.gmail.com

felhasználó név:babanet2010
Jelszó:november
Ide aztán mehetnek a képek :wink:

Remélem örültök neki!!!...és használjátok is! :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok! Jó ötlet ez a g-mailos dolog! Klassz, hogy megcsináltad ezt a táblázatot aranyoska, köszi! Kitöltöttem a hiányzó adatokat.
Puszi!

Kép
Kép
start7
 
 


Pannyi:őszintén nagyon sajnálom :( :( :(

Aranyoska:küldöm az adatokat.

Nincsenek lovaink,egy közeli lovardában lovagol Flóó.

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Hali mégegyszer!
Hát nehezen bírtam evés nélkül én is úgy vagyok, ha nem eszek rögtön kelés után kezdek szédülni. Pedig lesz majd később is még egy ilyen vizsgálatom, csak még nem tudom hányadik héten. Az a citrom nem is rossz ötlet, ki kellene próbálnom.
Holnap a háziorvoshoz megyek megcsinálja a belgyógyászati vizsgálatot, ekg-t, meg nem tudom még mit. Április 20-án meg megyek a nőgyógyászhoz a 12. heti ultrahangra. Már nagyon várom, izgalommal, de nagyon hiszek benne, hogy nincs semmi baj. Még pont egy hetet kell kibírnom. Tényleg mondtam már, hogy a háziorvosom és a nőgyógyászom testvérek. !

Legyetek jók,pihenjetek amennyit csak tudtok! Sziasztok! Puszi!

Kép
Kép
start7
 
 


Aranyoska! Szuper a g-mail, meg a táblázat!!!! Köszi!!! :lol: Ki is töltöttem. De még majd tanulnom kell, hogyan kell használni, pl ezt a fénykép dolgot.

Panny! Nagyon-nagyon sajnálom. :cry: :cry: :cry: Ölellek. :cry:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Én tegnap voltam terhestanácsadáson, 22-én lesz a genetikai uh. A doki sokáig gondolkodott az időponton, aztán azt mondta, max. megismételjük.
Ma meg már le is tudtam a vérvételt. Fogorvos meg háziorvos van hátra most.

Még nem volt időm visszaolvasni, ma egész nap városban voltunk Bogival, hát nem kifejezés, hogy fut a lakás. :oops:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


sziasztok!

végre én is előkerültem, bár senki nem hiányolt... :(

tegnap voltam az uh-n végre! 7+6 voltam a mensi szerint, az uh szerint pedig 7+3, tehát én semmit nem változtattam a kiíráson, szerintem teljesen jó ez a két dátum, még, ha 3 nap eltérés is van közötte! :) szóval marad a vonalzóm is mensi szerint! :)

annyira jók ezek a baba fotók! sajnos én nem kaptam, nem is nagyon mondtak semmit, csak azt, hogy minden okés. a baba amúgy 12mm... nem tudom mihez viszonyítani, mert Benivel 6 hetesen voltam, akkor ő 8 mm volt!

egyébként a családnak még mindig nem mondtuk el. majd anyák napján! addig elmegyek egy régi uh-os ismerőshöz is, ő most a G1 intézetben, Óbudán van, 5e Ft, ebben állítólag a kép is benne van! a 4D természetesen drágább, de ilyen piciről még úgysem csinálnak jó képeket, legalábbis ez a tapasztalatom! ;) oda majd ápr. 28-án megyek!

Aranyoska, én is küldtem adatokat a táblához és klassz a gmail is, de egy megjegyzés, nem bántásból... ezt általában a fórumosok azért szokták csinálni, hogy olyanok ne nézhessék meg, akik nem ide valósiak. de most ha valaki beleolvas a fórumba, simán leveszi, hogy hogyan kell belépnie, és nem sok értelme lesz annak, hogy van egy gmail-ünk :) szóval szerintem kellene egy jelszó változtatás, és azt csak priviben körbeadni! :) vagy túl paranoiás vagyok???

Panny, nagyon sajnálom! iszonyatosan szerettem volna, ha minden rendben nálatok is!!! remélem, hogy a gyerekek segítenek túltenni magad a történteken, és pár hét, vagy hónap múlva újúlt erővel tudtok rákoncentrálni a babázásra! gyors felépülést!!!

Lucuzs, ez milyen babakocsi? nagyon klassz amúgy! én is hasonlót szeretnék, ahol a vázra rácsatlakoztatható minden tartozék!

én pénteken megyek a védőnénihez, csütörtökön a vérvételekre. nekem azt mondták, ha megvan az uh, akkor menjek vérvételre! aztán jövő szerdán nődokihoz, mert most készülök mégis váltani, ma meg a háziorvoshoz, hátha tud segíteni valamiben... :)

gyerekem ma kiakaszt, mert alig aludt, vagyis nagyon korán felébredt! a lakás tök káosz, szerettem volna rámolni, de amíg visszaolvastam mindent, már itt vagyunk, hogy mindjárt 4 óra!

bocsi, hogy most nem sokmindenre reagáltam, de majd még jövök!

sophie27
 
 


Sophie..az adatokat köszönöm.

Nincs azzal semmi gond,ha elmondod a véleményed..el is várom mindenkitől.
Én semmi olyat nem szándékozok feltenni,amit ,ne láthatna más,akár fotók,(sőt azt inkább büszkén mutogatom)akár adatok.

Szóval a magam részéről engem nem zavar,ha más is benéz,de ha úgy gondoljátok nagyon szívesen csinálok másik jelszót és körbeküldöm priviben!!! :wink:

Lányok,többiek...vélemény?

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


ja, azt hittem, hogy az a cél, hogy ne lássa más... mert általában ez szokott lenni. a mi fórumunk, a másik, 2008. augusztusi, ott mindenki a topicba tesz fotókat (igaz, át kell méretezni őket!), a táblákat is oda tettük annó. csak azért gondoltam, hogy ez valami titkosabb dolog, hogy gmail-re gondoltátok feltenni a cuccokat! :) mondjuk mindenki azt oszt meg, amit akar, gondolom senki sem fog olyasmit, amit végül megbán, ha nyílvánosságra kerül :) szóval nekem is jó így, csak mondom, a gondolatmenet miatt tettem szóvá! de köszi a választ!

sophie27
 
 


Én egyszerűbbnek találtam ezt,mert nekem például gondot okoz átméretezgetni a képeket,mert a gépem olyan rohadt nagy felbontásban csinálja őket.
Ráadásul több képet fel lehet tenni,nem kell spórolni a hellyel :wink: Sőt..akár szülés után használhatjuk majd..de jó még leírni is :D

Viszont,ha a táblázat megtellik adatokkal ,valaki aki áttudja méretezni és formázni,h fel lehessen tenni ide?Az nagyon jó lenne...
Arra gondoltam,ha majd kiderül,ki milyen nemű babát vár,átszinezhetnénk a sorokat a táblázatban kékre és rózsaszínűre :wink: :?:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sophie,

A G1 intézet nagyon jó, és ajánlom neked különösen Dr Pop Andreát!!! Bár ha van már dokid, akkor mindegy. de azért ajánlom másnak is! Nem én dokim, de a dúlám ajánlotta, és ő tényleg csak a legjobbakat ajánlja.

Lucuzs,
én nem megyek fogorvoshoz :oops: :oops: 15-től 17 éves koromig fogszabályzóm volt... kihúzták 2 ép metszőfogamat, szétszadáltak, kínoztak... amióta levették, 6 éve, nem voltam, és meg is mondtam világosan, hogy csak akkor fogok menni, ha fáj a fogam... :oops:

Képzeljétek, felhatalmaztam a páromat, hogy elmondja a futó barátjainak, és az edzőnek! Ma találkoztak, és az edző nagyon gratulált neki, aztán én is beszéltem vele telefonon, régebb óta ismerem, és nekem is gratulált, (2 hét múlva megyek megint versenyre segítkezni a szervezésben, ahol a párom is futni fog, és azzal kapcsolatban dumáltunk) de azt mondja, hogy korai még ilyenkor elmondani! mondom 12. hetesek vagyunk, ma reggel voltunk UH-n... nekik is van gyerekük, de ők tovább titkolták.

És most lelkiismeret furdalásom lett, mégse kellett volna... :(

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Ugyan már....ne,hogy emiatt csinálj magadnak lelkiismeret furdalást!!!
Ha ez megnyugtat én az első pozitív tesztnél visítva hívtam fel anyukámat(3-4 terhes voltam akkor).Most őszintén,mit számít hányan tudják?Nekem ő lesz az első babám,de nem spiráztam túl.Én abszolút nem is vagyok babonás...sajnos a rossz megtalált eddig anélkül is,én úgy hiszem,ha sajnos valami rossznak kell történnie,az sajnos nem azon múlik,hányembernek mondta el az ember!!!Ez az én véleményem....dőlj hátra és drukkolj apának,legalább a babóban iskialakul a küzdőszellem :wink: :D :D

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok Kismamik :D

Jó sokat írtatok , megyek is olvasgatni :wink:

Aranyoska- Elvileg kitöltöttem a táblázatot a gmail-en, na most, hogy sikerült-e elmentenem..... :roll: Hát azt nem tudom, remélem nem nyírtam ki ott semmit, amíg ott garázdálkodtam :D

KépKép
gyancsi
 
 


Rabbe- Azon már túl vagyunk, a papír ott figyel a kormányon az embernek, hogy mennyivel mehet :D Az a fura, hogy amúgy én sokkal vadabbul vezetek, mint ő, ha együtt vagyunk csomószor rá kell szólni, hogy ne úgy vezessen, mint egy nyugdíjas :D Hogy mi leli ha dolgozik????? :shock: :roll: ...Óvónő vagy???Az nagyon jó lehet, annyi cuki gyerek között, olyan kis hálásak még ebben a korban :wink: ...Amúgy én is fürdés párti vagyok, párom le is szokott cseszni, de én is szétfagyok zuhanyzás közben, mert nem jön olyan nagy nyomással a víz....Így maradok a kádban fürdésnél csak nem forró vízben...Nekem az inszemes doki bácsi is azt mondta, hogy simán lehet fürdeni, csak nem forró vízben :wink:

Dorka- Akkor te átérzed a problémát :wink: Enyém ember meg vezet minden nap 400 km-t, ez a munkája, és hát hozzám siet haza a lelkem, de megmondtam már neki inkább jöjjön fél órával később :wink: Ügyes vagy ha ilyen jól álcáztad a sült krumplit meg a hambit a védőnő előtt, hihihi :D :D

Mikegirl- Pocid nagyon szééépséges :D Remélem Apjuk már jobban van!!Mi volt ma belgyógyászaton?

Panny- Iszonyúan sajnálom :( :( :( Erre nincsenek szavak, főleg az előzmények után......

Szisszka- Köszi, akkor most megnyugodtam, hogy a fél kg nem is olyan sok, már azt hittem én vagyok az egyetlen aki hízik és nem fogy :D ....Tényleg nem rossz ez a babakocsi :wink: Esetleg a régit megpróbálhatnád eladni a Vetarán vagy a Tesz-veszen és akkor abból kijönne ez, vagy kicsit kipótolnátok , de mindjárt kevesebbe kerülne, mintha pluszban megvennétek :wink:

Henne- Mi egy napra vagyunk kiírva, te tudtad???? :D ...Húúú az a 49 kg tényleg nem sok, milyen magas vagy ehez a súlyhoz?

Angie-Naná, hogy minden rendben lesz, ez nem is kérdés, én is egy hete láttam a kiskrapekot utoljára és csak több, mint egy hét múlva fogom újra, de akkor Apjuk is jön végre :wink:

O.Ági- Gratula a szépséges babócádhoz, nagyon kis formás :D :D Nekem sincs túl sok tünetem, de én nem aggódom, Anyunak se volt , úgyhogy ez lehet örökletes :D

Eta- Várjuk a hosszabb beszámolódat :D

Eclipse- Gratula Apukának, egy igazi Terminátor :D :D :D Nem semmi, nagyon büszke lehetsz rá :wink: De te próbálj meg nem idegeskedni, mert az nem tesz jót a babádnak, ejnye-bejnye, ki fogsz kapni :wink: ...Gratula a szuper eredményhez, és 5,5 cm-eres Őnagyságához :D Szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod, nem ezen múlik a dolog, és te már be is töltötted a 12-ik hetet, szóval szerintem ha úgy érzed hogy elakarod mondani, nyugodtan mond el,mindenki másképp csinálja :wink: ...Nálunk már egyből tudta majdnem mindenki, mondjuk az inszem miatt nem is tudtuk volna titokban tartani, hisz mindenki tudta mikor van :wink:

Start-Minden okés lesz 20-án, egy nagy kalappal+++++ :wink:

Lucuzs- Gyere gyakrabban, a kosz a lakásban megvár :D

Sophie- Jó , hogy jöttél :wink: Bevallom nekem még nem sikerült mindenkit megjegyezni, de ha tényleg 28-an vagyunk, ez nem is csoda :D Mi nagyjából egyidősek vagyunk akkor a vonalzód alapján :wink: Nekem is 5 nap eltérés van az Uh és a mensi szerint :wink:

Aranyoska- Engem sem zavar ha mások is megnézik a képeinket, táblázatainkat, de értem azt is amit Sophie mond :wink: Tőlem maradhat a jelszó így nyilvánosan :wink:

És akkor rólam: 30 éves múltam idén februárban, Linz mellett lakunk a párommal egy kis kertvárosban, Marchtrenk a neve.....A párom focista, így kerültünk ki a foci révén.....Most már csak másodlagos neki a foci, hiszen dolgozik....Én otthon közgazdász és bölcsész dilpomát szereztem, aminek itt semmi hasznát sem veszem :D 2 állásom van, a Linzi repülőtéren dolgozom illetve véreket szállítok, illetve most egyiket sem, mert itthon vagyok betegszabin és remélem maradok is most már végig :wink: Több, mint egy évet vártunk a babára és inszeminációval sikerült :wink:

Ma nagyon szorgalmasan kitakarítottam a fürdőt, Wc-t, konyhát, voltam vásárolni, sőt még főztem is :wink: Büszke vagyok magamra, hogy végre nem csak vizszintesben töltöttem az időt :D Holnap megyünk a barátnőmnek kerti bútort nézni, már nagyon várom, imádok csavarogni :wink: Képzeljétek úgy néz ki, hogy nyáron végre eljutunk nyaralni Apjukkal, ilyen még sosem volt mióta együtt vagyunk :lol: Egy ismerősöm Gran Canaria-n lakik és utazásokat szervez, őt kérdeztem meg és tök jó áron eltudunk ott tölteni egy hetet júliusban, úgyhogy már meg is beszéltük, hogy megyünk, már nagyon várom :D

KépKép
gyancsi
 
 


Kép

Na csajok,vért izzadva,de talán ide is sikerült felvarázsolni

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


ááááááááááááááááá..most miért ilyen szar??? :idea: :roll: :roll: :roll: :idea:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Kép

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


ugyanezt elküldtem a g-mailünkre is..ha valaki megtudja oldani,h normálisan nézzen ki,ha ide felrakjuk,kérem tegye meg,onnan le tudja menteni :cry: :cry: :x BÉNA vagyok

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Aranyoska- Nem tudom miért de nagyon lassan tölti be :evil: Pedig amúgy király a tábli :wink: Lehet egy oltári hülye kérdésem??A terhesség korának most beírtuk a mait, de holnap már egy nappal idősebbek leszünk , az változik magától majd??

KépKép
gyancsi
 
 


Na remélem jön valaki a konyít a dologhoz, mert én analfa béla vagyok :D

KépKép
gyancsi
 
 


én csak reménykedem benne,h változni fog.Ezt az újat ,amit megpróbáltam idetenni,megtudjátok normális méretben nézni a g-mail-en /dokumentumok mappán belül.A dokumentumok mappát bal oldalon találjátok.


Az első fajtát,szintén a dokumentumok mappában találjátok,de az nem bal oldalra van irva,hanem egészen a lap tetején bal oldalt fent.azon frissítettem az adatokat,amik hiányoztak még délután.Ha valakinek még valami hiányzik nyugodtan szerkesszen bele(de csak az első variációba tud)aztán nyomjon egy mentést mielőtt kilép belőle.Ha meg nem megy küldje nekem privibe.

Húú szegényeim jól bekutyultam,mi?

Hát ennyi mára lányok..kipurcantam,ma nem is csináltam mást :oops: Ügyeskedjen,aki még ért hozzá,jó lenne betenni ide.
puszi lányok..jó éjt!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


sziasztok!

Aranyoska, megpróbálom átvariálni a táblát... esetleg xls-be, akkor talán jobban kezelhető! :) meg ide is feltenni ;)

nem ígérek semmit! :)

Gyancsi, igen, tényleg kb. egyidősek vagyunk! :) majd meglátjuk, hogy melyikünk szül előbb! :) nekem Beni is a 39. héten jött! :)

most megyek, mert fürdetés van! még jövök a táblázattal pl...

sophie27
 
 


Kép
Kép
Vendég
 


Bocs a belevauért :oops: :wink:
Csak Aranyoskát már megsajnáltam, hogy mennyit dolgozik vele és nem igazán sikerül... :oops:
A gmailotokra is feltettem...
Vendég
 


KATA1002

Isten király császárnő vagy!!!!Annyira nagyon köszönöm a segítséget!Már egyszer kikapcsoltam a gépet,de nem hagyott nyugodni!
Még egyszer:NAGYON NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Szívesen!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(a táblázatból 2 jpeg-képet csinálj, akkor könnyebb feltenni!)
Vendég
 


Panny :cry: :cry: :cry: :cry:

rabbe - na, akkor majd egyeztetünk, aztán elbicajozhatnál felénk :) Na meg majd a finisben, amikor már itthon dekkolunk, majd elszórakoztatjuk egymást :lol:
Akkor ez a doki mitől magán? Hogy pl alapból soha nem osztják ügyeletbe, csak Veled szül, nem a kórház dolgozója, hanem szerződéssel dolgozik ott? Mennyi a szabott ár? - ha nem vagyok túl szemtelen. Csak kíváncsi vagyok :oops:
Én 2,5+-ról indultam neki ennek a babavárásnak, az előzőhöz képest.

Henne - pehelysúly, húúúú de messze vagyok én ettől. Kitartás, nem sok van hátra, és akkor majd pótolni tudod a kimaradást.

szisszka - vizsga helyek pocósan, kisgyerek mellett :? Minden elismerésem. Én örülök, hogy élek, úgy ki vagyok purcanva a nap végén.
A babakocsi egyenesen szuper! A neve ellenére szerintem nem az a klasszikus babakocsi.

Ági - helyes pocaklakó :D

Üdv, eta!!!

eclipse - olyan jó, hogy minden rendben Veletek. Én cidrizek ettől az uh-tól.
Érdekes volt ezeket a maratoni kulissza titkokat olvasni.....nem is tudtam, hogy ez ilyen következményekkel jár :shock:
Szerintem meg nem korai elmondani a nagy hírt a 12. heti sikeres vizsgálatok után :wink:

dorka - Apa javulóban. Ma velem vacsorázott. Két napja nem evett, és modta, hogy éhes. Szerintem ez jó jel :wink: Azóta megint eszik, igaz, csak körtét :lol:
Ez a nyűgös baba dolog nem tudom mennyire igaz. A 7. hónap végéig dolgoztam múltkor, sokat, és nem is egy nyugis állás volt, rengeteg meló, sok határidő, és Atin ez nem látszott. Nyugodt baba volt, nem nagyon sírt, sokat aludt. Igaz, kajálni felkelt rendszeresen, ahhoz órát lehetett volna igazítani :lol:
Szper vérkép, de jó!!!! :D

aranyoska - küldtem privit, de most olvasom, hogy én is pótolni tudom a hiányzó infókat. G-mail-es táblázat ok, mi is így csináltuk annó, viszont a képek tárolására nem jött be. Mindannyian ide raktuk fel, hogy tuti mindenki lássa, hiszen annyira büszkék voltunk és vagyunk :lol: De próbálok majd igazodni!!!
Jelszócsere elég akkor, ha mondjuk telefonszámok is bekerülnek, mert sms-ben tudjuk akkor bármelyik topiclakót értesíteni, hogy hány gramm, hány centi, stb :)
Egyébként meg köszönjük aranyoska!!!!

sophie - ugyan már!!!!
Anyósék és a sógorék nálunk se tudják még. Apát kértem, hogy várjuk meg a 12. heti eredményeket. Ha jobban belegondolok, szerintem anyák napjánál előbb nem is találkozunk, úgy hasonló a szitu :D

mikegirl
 
 


Sziasztok lányok!

Kata, aranyoska. nagyon szépek a tablázatok. Most mar elvesztettem a fonalat, hogy mi a koncepcio, g-mail vagy itt jelenjenek meg az adatok...
Én egyelore azért nem kuldok még adatot, mert még magam sem tudom, hogy mikorra vagyunk kiirva.
Vedono szerint okt 30., doki alapjan szamolva nov 6., de ezt meg nem mondta ki.
Megvarnam a 12 heti uh-t.

Mikegirl, en kulon kertem, hogy legyen toxoplazma fertozes vizsgalat, mert van cica. Es szivem szerint simogatnam, de mivel meg nem estem at a fertozesen, most hanyagolnom kell.
Egyébként nagyon szép a pocakod. Én már nagyon várom, hogy nődögéljaen:)

Hat ma este megint "begörcsöltem"??? Vagy csak fajt??? A lenyeg, h kellemetlen es mindig megijedek:( de azt nem vettem eszre, hogy bekemenyedne. magneziumot veszek be ilyenkor, meg felteszem a lábam.

Képzeljétek, ma volt masfél hónapja az első napom, hogy majdnem egesz nap teljesen jol voltam. csak csopnyi hanyingerem volt:):):)
:D Remelem mar elkerülnek a rosszulletek.

Lanyok, lehet hulyeseget kerdezek, de mar nem tudok kiigazodni a vizsglatokon. Majd megyek a 12. heti uh-ra a nődokimhoz. Az mar a genetikai, vagy arra kulon be kell jelentkezni? A dokim huvelyi uh-ot csinal es azt kerte, hogy a 12. heti uh utani napon menjek el kombinalt tesztet csinaltatni a Magzati diagnosztikai kp-ba. Bejelentkeztem, de ott ugy tűnt az asszisztens megnyilatkozasabol, mintha csak vervetel lenne. Vagy felreértettem?
Szóval most eleg a 12. heti nogyogyaszati vizsgalat, vagy jelentkezzek meg be kulon is uh-ra, genetikaira, vagy pedig a kombinalt teszt azt is magaban foglalja?

Sophie!
Nem nem hianyoltunk, szerintem, csak pl en is igyekszem, de alig tudom visszaolvasni a leveleket, es probalok reagalni mindenkinek, meg nem kihagyni senkit, de mire az irashoz jutok, mar el is feledem, h kinek mit akartam mondani, irni:(
Nehanyan olyan jol, osszeszedetten tudnak mindenkinek irni..:)

kerdes. Ti mar elkezdtetek kenegetni a hasat valamilyen stria elleni kremmel? Tapasztalt anyukaknak valami ötlete, mikortol erdemes, ill mikor kezdodik el a hizas?

eclipse. szerintem ne erezz buntudatot, mar en is alig varom, h elmondhassam masoknak, es a szuk csaladom mar nalunk is tudja. a leendo nagyszulok, meg allandoan ragjak a fulem, hadd hiresztelhessek mar:)

Gyancsi. miota eltek kint? nem volt furcsa a valtas? szoktatok haza jarni? szuloknek nem hianyoztok?

Kata a tablazatban a terhesseg kora es a terhessegi kor kozott mi a kulonbseg?

Na udvozlok mindenkit:)

Kép
mabkaja
 
 


Nem voltam rövid, de a belgyógyászatos téma elmaradt :lol:
Na szóval, ekg rendben, pajzsmirigy picit duzzadt. Azt olvastam, hogy ez ilyenkor normális, de a dokimnál majd lecsekkolom. És elküldd hasi uh-ra, hogy megnézzük, van-e még rejtőzködő vesekövem.
És kérdeztem a dokinőt (idősebb volt), hogy miért nő ilyen rohamosan a hasam. Erre azt mondja, hogy "a második gyereknél jobban engednek a dolgok, na meg ebben a korban már......"
Tessék?! Milyen kor????? 34 éves vagyok, könyörgöm, nem 70. :evil:

mikegirl
 
 


sziasztok!

Kata, köszi a segítséget, én csak ma reggel jutottam oda, hogy megnézzem, hogy mit tudok tenni, de végül már láttam, hogy lekéstem! :) köszi nektek még egyszer!

Mabkaja, ez a striák elleni csodakészítmények kb. semmit sem érnek, ha olyan az alkatod, illetve a szöveteid olyan típusúak! Anyukám pl. közel 30 kilót hízott az öcsémmel, és egy db csíkja sincs, én meg 16-ot a fiammal, és tele van a hasam, mellem. sajnos a kenegetés ezen nem segít, legalábbis ez az én tapasztalatom, de majd a többiek is elmondják a véleményüket! ;)

Eclipse, G1 inétzetet sajnos nem tudjuk megfizetni, vagyis semmilyen magánrendelést, így én megyek az SZTKba, de ott van jó doki, szóval nem lesz gond, uh miatt megyek csak oda, mert azt a nénit ismerem régről, vagyis Beniről is ő csinálta az uh-kat! és ő mondta legelőször (nem tudom, hogy hány hetesen), hogy fiú gyanús, aztán ez csak sokkal később, úgy 22 hetesen igazolódott be! :) de akkor már 100%-san! :)

apa nagyon ügyike! jobbulást a lábának, és további sikeres futásokat! :) Te pedig ne legyél elkenődve, ez egy olyan dolog, mármint a terhesség, amit az ember lánya rögtön világgá kürtölne! szokták mondani, hogy a 12. hétig érdemes várni, Te ezt betöltötted, szóval ne aggódj miatta! :) megértelek, és mi is lassan elmondjuk, csak egy uh kép kellene még hozzá! :)

gmail-lel kapcsolatban, lehetne a fényképekhez csinálni mindenki a nick nevével egy mappát, és oda tenni a saját fotókat! akkor talán nem lenne olyan nagy a káosz.

mikegirl, hát igen! kedves doktornénit fogtál ki... :S ebben a korban! :( én a kiskönyv beszerzése után megyek a háziorvoshoz ismét, akkor megcsinálja az ekg-t, stb... amúgy én azon "szerencsések" közé tartozom, aki a szülés uátn megnyerte a pajzsmirigy betegséget... :( erre gyógyszert is kell szednem, ráadásul a mostani terhességre eléggé veszélyes. szóval folyamatos kontroll alatt kell lennem, mert nem szabad, hogy a pm érték 2 fölé menjen! :( szóval marha boldog vagyok...

ja, és még egy ötlet, ha esetleg tetszik nektek is! hogy más fórumokon az aláírásba be szokták írni, hogy mikor van a következő vizsgálat, uh, stb. ebből is jobban tujduk, hogy ki hol tart, éppen milyen vizsgálat előtt áll, és az mikor esedékes! :)

sophie27
 
 


sziasztok,

Kata, Aranyoska, nagyon szupi a táblázat.:)

mikegirl: hát igazán kedves volt a dokinőd. Mi az, hogy ebben a korban? örülök, h jobban van a férjed.
ma bemegyek a munkahelyermre. vagyis mivel még a vezetéstől is óvnak, jön értem a férjem és majd bevisz. Közlöm azért a főnökeimmel, hogy terhes vagyok, csak hogy tudják, miért vagyok táppénzen.

sophie: majdnem egy idős terhesek vagyunk.:)

gyancsi: igen, láttam, hogy egy napra vagyunk kiírva.:) egyébként a 49 kg-hoz 170 cm magasság társul. :oops:

eclipse: szerintem nem korai hogy elmondtátok. Hisz már a 12.hetet is betöltöttétek.:) nekem a közeli hozzátartozóim fele kb már tudja.:) az ismerősök, barátok közül nem sokan, velük megvárjuk a 12.hetet.:)

mabkaja: ez remek, ha nincs vagy kevésbé van hányinger. Kicsit irígykedem.:) de hamarosan nekem is el jön ez az időszak.:) remélem:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Aranyoska, Kata!
Nagyon jó lett a táblázat.
Szerintem a fotók miatt érdemes lenne mégis titkosítani az oldalt. Nem biztos, hogy mindenki szívesen megosztja publikusan is a képeit. A táblázatot meg néha ide is feldobnánk.

Kata!
Az első terhességi oszlopból számolja ki autómatikusan a második az aktuális kort? Vagy a szülés várható időpontjából? Mert ha a szülés időpontjából, akkor szerintem nem kell bele az első terhességi kor oszlop.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára angie34-- 2010.04.14 07:54-kor.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok Lányok!

SOS segítséget kérek. Akik most otthon vagytok, hogyan mentetetk el tápénzre? Kellett a nőgyógyász javaslata, vagy csak egyszerűen a háziorvoshoz mentetek?
A munkahelyről nem engednek el szabira, és olyan terhet akarnak a jövő héten a nyakamba varrni, amit a jelenlegi állapotomban nem merek felvállalni. Megfogadtam, hogy ennél a terhességnél nagyon fogok vigyázni magamra és nem fogom stresszel elszúrni, de a körülmények sajnos ez ellen szólnak.

Szükségem lenni egy kis pihenés, de nem tudom, hogy mi van akkor ha a gondjaim nem fizikai, hanem lelki eredetűek.

Szerintetek mit csináljak?
Vendég
 


O.Ági,
velem is ugyanez volt! De én megoldottam, és remélem neked is sikerülni fog! Ne hagyd hogy a te fejedet nyomkodják víz alá!
Nekem a háziorvos kapásból felajálotta a tp-t.
Szerintem attól függ, milyen hosszú időre akarsz elmenni, ha csak 1-2 hétre, akkor háziorvos, ha hosszabbra, akkor nődoki is.
Drukkolok nagyon hogy megoldódjon!!!!!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


A táblázatkészítők erőfeszítéseit nagyon szépen köszönjük!!! :D
Én 12+1 vagyok ma egészen pontosan.
Szerintem jó lett a táblicsku, nekem nagyon tetszik!!

Aquana, régen voltál nagyon!
Haynii, te is ritkán jársz közénk!

remélem mindeki jól van!!!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


továbbá, mindenkinek nagyon szépen köszönöm a sok gratulációt, elismerést, apácska nevében is! Mára kezdek teljesen helyre rázódni a hétvége után. :)

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam egy csomót, erre lefagyott az egész gép. pedig most telepítettük újra, elegem van a pc-bőőőől! :evil: :evil: :evil:

szisszka
 
 


Képzeljétek, tegnap kiderült, h mégsem lesz májusban pénzügyi-számviteli okj, mert nincs meg a 15 fő :( Áttették őszre.
Mondjuk ebben az a jó, h most akkor csak a bankis vizsgákra kell tanulnom, de az is 10 tantárgy...

szisszka
 
 


Köszi eclipse!
Vendég
 


o.agi, eclipse leírta már, de tényleg, ha csak pár napról van szó, esetleg 1-2 hétről, simán felvesz a házidokid, de hosszabb ideig tartó TPre csak nőgyógy javaslatra vesznek fel! :) fel a fejjel! remélem, hogy minden rendeződni fog a napokban, és, ha van még kedved dolgozni, ennek sem lesz akadálya! :)

Szisszka, nem írtad még, hogy merre laktok Miklóson :( a másik, a táblában, ha jól láttam, Te is Szt. Imrés leszel! Marci is ott született? nekem Beni igen! van dokid, választott, vagy szülésznőd?

azért jó lett volna, ha túl vagy mind a két vizsgán, nem!? bár így legalább könnyebb a tanulás részét kivitelezni! mondjuk így is hősök vagytok, hogy van erre kapacitásotok... lassan nekem is lépnem kellene valamerre, mert se nyelvvizsgám, se diplomám, vagy legalább valami felsőfokú végzettségem! az a baj, hogy nekem még ötletem sincs, hogy mi az, ami érdekelne... :S nehéz eset vagyok!

sophie27
 
 


Sziasztok Csajok!

Húúú szuper a táblázat Aranyoska nagyon ügyes vagy, és Kata nagyon köszi a segítséget!!!! :D :D :D

Aranyoska a gmail is nagyon jó, bár még majd tanulmányozni kell, hogyan is működik .Én nagyon benga vagyok az ilyenekhez.

Henne, PSZF, az is kemény, kitartást hozzá! Mennyi is van még hátra?

Strat, mi volt a háziorvosnál?Én jövő héten megyek. Csak rendesen odamentél rendelési időben?

Sophie, örülök, hogy te is jöttél. Látom, nálad is pörögnek az események.
Képem sajnos nekem sincsen
:( Egy van, amit a telefonommal fényképezetm a képernyőről, azt nézegetem, de az már olyan régen volt, csak egy kis fekete pontocska :D

Eclipse, ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod, igaza van, Aranyoskának! Meg amúgy is?Semmi baj, nem történhet azzal a kis csöppséggel,hiszen ő erős és egészséges mint a makk, és amúgy is már az uh-n is látszódott, hogy futóbajnok lesz belőle!!!
Én is sokat aggódom, de akkor mindig leállítom magam, a védőnő is mondta, hogy a nyugtalnsággal ártunk a legtöbbet!

Gyancsi, a férjem területi képviselő, egész nap úton van.És nálunk is ez a helyzet, siet haza hozzám.
Amúgy én sem közlekedtem soha lassan, de mióta tudom, hogy lakik valaki a pocakomban, úgy vezetek, mint egy csiga. :D

A nyaralás miatt nagyon irigy vagyok, de jó lesz nektek!Mi egy hét Balcsit tervezünk!
Egyébként komolyan csodálok mindenkit, aki ki mert költözni külföldre.Én igazából mindig mentem volna, de soha nem mertem meglépni.
Most is, hogy nem úgy alakulnak az anyagi dolgaink, ahogy én azt szeretném, ja és amíg nem tudtok, hogy jön a baba, nézegettük a lehetőségeket. De nem volt elég bátorságunk!

Mikegirl, örülök, hogy apa jobban van már! :D

Mbkaja, én is így vagyok a visszaolvasással, de mindig örülök, ha sok olvasnivaló van, és mindig annyit írnék, de így is mindig túl sokra sikeredek!Pedig még annyi mondanivaló lenne :wink:

Ági, nekem a nőgyógyász és a háziorvos is rögtön felajánlotta a táppénzt.Én speciál holnap megyek a nődokihoz, és ő ír ki. De ha elmondod bármelyiküknek, hogy nem vagy jól, most az nem lényeg, hogy testi vagy lelki eredetű, biztosan kiírnak. Ne idegeskedj.
Tudják a munkahelyen, hogy babát vársz?

Na, casjok befejezem, mert sok vagyok.
Amúgy itthon vagyok, meg még úgy döntöttem, ez jövő héten is így lesz.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok Kismamik!

Aranyoska- Nagyon jó lett a tábli,ügyes vagy, köszönjük, hogy ennyit foglalkoztál vele :wink:

Kata1002- Te vagy a megmentőnk, köszi szépen a segítséget, nagyon rendes vagy :wink:

Mikegirl- Azt hiszem csaptam volna le a dokinőt azzal a lendülettel :shock: Mekkora bunkó :shock:

Mabkaja- Szerintem valami jó zsíros krémmel nem árt kenni a pocit, de Sophie-nak igaza van, szerintem is örökletes dolog, van akinek kijön, van akinek nem :?

Sophie - Jó ötlet, hogy írjuk az aláírásunkhoz, hogy mikor van a kövi vizsgálat, így mindenki tudja a másikét követni :wink:

Henne- Azta büdös :shock: :shock: Akkor te tényleg jó vékony vagy :shock: Többet már ne fogyjál!!

Eclipse- Gratulálok a 12+1 -hez :D

Szisszka- Így legalább nem kell most annyit tanulnod, fogd fel így :wink: Ősszel meg már nagy pocid lesz hátha akkor engedékenyebbek lesznek a vizsgán :D

Dorka- Nagyon jól döntöttél, hogy még maradsz otthon, a munka megvár :D Én is nagyon örülök a nyaralásnak, még sosem jutottunk el sehova együtt a Zemberrel, nagyon várom, be van sózva a valagam rendesen :wink:

Ma már port töröltem, porszívóztam, teregettem, már csak fel kell mosni , főzni na meg a ruhásszekrényekben rendet rakni :wink: Ja képzeljétek, hogy ma elmarad a kerti bútor nézegetés, mert még mindig a kocsiban vannak a téli gumik, párom elfelejtette kivenni őket, így le van hajtva a hátsó ülés és hát a barátnőm a kisfiával jött volna, de így nem férünk el, azt meg nem vállaltam, hogy kiszedem, mert bazi nehezek :shock:

Ja képzeljétek tegnap óta a bal oldalon néha úgy belenyilal a hasamba, de csak 1-2 másodpercre, aztán órákig semmi....Szerintetek ez normális??

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok!

Aranyoska! Most jut eszembe, hogy még nem is köszöntem meg a részletes leírást a genetikai uh-ról! :oops: :D Akkor végülis te nem a kórházba mentél, én viszont oda fogok, így nem lettem okosabb. De nem gond, úgyis kiderül helyben. :D
A Bikkes dokit ismerem, nagyon szeretem is!!! Bogit nála szültem meg, ő volt akkor ügyeletben. Nagyon rendes volt, de határozott is, szóval, a szívembe zártam. Aztán sajnos eljött a kórházból, így már nem tudom nála szülni a kistesót. De 4D-re majd mindenképp megyek hozzá, úgy tervezem kb. a 20. hét környékén.

Ja és a taliban benne vagyok! Csak legyen már jó idő!!! :lol: :lol: :lol:

Sophie! A miénk Jané babakocsi, spanyol márka, nem az olcsó kategóriából való, de mi annó apával több gyerekre vásároltuk. :wink: Bogi előtt a sportkocsit vettük meg és a merev falu mózeskosarat (ez autóba is beköthető). A vázra egy mozdulattal erősíthető a mózes és a most megvett hordozó is (erre azért volt szükség, mert az én kocsimban nem fér el egymás mellett Bogi ülése és a mózes, bár tudom, hogy az egészségesebb a babának, ha fekszik, de majd megpróbálom ritkán használni a hordozót...).
www.jane.es
De úgy tudom több márkának is van hasonló babakocsija.

Csajok! Ugye nem gáz, hogy ma reggel óta tök erős folyásom van? Nem irritál, csak folyik mint az állat. Úgy olvastam, hogy ez ok, csak fura, hogy egyik napról a másikra.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lányok akinek van kedve csacsogni,küldje el nekem privátban a msn címét,felveszem és ott is tudunk beszélgetni...

A táblázat örülök,hogy tetszik,engem már a végére teljesen felbosszantott,mert egész nap azzal sz...arakodtam,és az istenért nem akart itt úgy megjelenni,ahogy én képzeltem.Jó lenne,ha a többiek is pótolnák majd a hiányosságaikat,mert elég sok adat hiányzik még.
Itt lemaradt az a hasáb,ahova a törpék nemét szerettem volna beírni,de majd egy nagyon türelmes napomon megpróbálom átvariálni.

Lucuzs:én gondolkodás nélkül megfogadnám a Bikkest,ha még dolgozna a kórházban,annyira pozitív volt a tapasztalatom.Kihez jársz terhesgondozásra?Én a Tiboldihoz.

Lányok!Most lehet ökörség amit kérdezek,ápr.21-én megyek kombináltra,és május 7-én kell v.mennem a terhesgondozóba(másodszor).Addig nem is kell menjek nőgyógyászhoz?
Állandó orvosom még nincs,úgy értem,h akinél terhesgondozáson voltam,annál most voltam először,de nem mondta,h menjek a nőgyógy.-ra is.Előtte meg maszek dokinál voltam,de ő meg nem praktizál a kórházban és nem szülész.Szeretnék rászokni a kórházi kezelésre,mert a maszek ölég drága :wink: ugye mondani fogják a terhesgondozóba,ha menni kell ultrahangra vagy nőgyógyászhoz???vagy ezeket megcsinálja a gondozóban a doki? :oops:

Jah és a labor eredményemet 7-ig csak nézegessem,vagy ,ha azon nem stimmel valami,azt nem lenne jobb mihamarabb orvosolni?Háziorvoshoz fussak vele vagy a gondozóba???

ÁÁÁÁ....még szerencse,h az ember lányának csak 56.743 helyre kell külön rohangálni :roll:

Segítsetek anyucikák!!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: