Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

én is ritkán járok erre, sajnos a gépem még mindig rossz :cry:

Tegnap megvolt az uh (11+2), Pindurkával minden rendben, 5,4 cm, koponya 19 mm. Tarkóredő 1 mm. Legközelebb 4 hét múlva kell menni.
Kértem képet de nem kaptam mert kiderült, hogy ez a gép nem is tud nyomtatni.
Viszont a baba nagyon aranyos, böködte a doki a hasamat mire úgy fordult, hogy meg tudja mérni. Aztán Pindurka piszkálta a fülét meg hadonászott mintha fel lenne háborodva a hasam nyomkodása miatt, végül gondolt egyet, bekapta az ujját szopizni és megnyugodott :lol:
A doki nagyon ari volt, próbálta kifigyelni a nemét de nem mutatta meg neki a bébi. :lol:

Én a lombik miatt szinte hetente jártam uh-ra, most viszont, hogy minden rendben 4 hét múlva kell mennem a következőre. Egy örökkévalóság lesz, annyira megszoktam, hogy hetente lásam a babámat.

Mamacsibe,

gratulálok a 12. héthez! :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Nem nekem kell gratulálni, hanem Annának! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Húúú, bocsánat!!! :oops: :oops: :oops:
ezt a lavinát én indítottam el...

szóval Annának szólt!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!!!


Köszönöm a gratukat!! :-)

Remélm, minden rendben lesz, és a bűvös 12. héten is túl leszünk nemsokára!


Átfutottam a hozzászólásokat, néhány dolog:

1. kombinált + integrált teszt:

Ez két különböző dolog, a kombinált teszt egy részletes UH-ból és egy vérvételből áll, a 11-12 héten csinálják kb., de inkább a 12-en. Ilyen vizsgálatra érdemes jó helyre menni, ill. olyan ultrahangost választani, akinek tényleg nagy tapasztalata van, mert pl. nyakiredő mérésnél a miliméterek is fontosak.

Az integrált teszt két vérvételből áll, ez egyiket a 12. héten a másikat a 16. héten végzik, ill. a 12. héten készitenek genetikai UH-t, de a véreredmény csak a 16-17 héten lesz kész.

Mindkét tesztnek a pontossága kb. ugyan olyan. Igazából az az érdekes, hogy a két teszt jelentőségét, más-más orvos másképp magyarázza. Pl. a magánorvosom az intergáltat preferálja, viszont az istenhegyi a kombináltat ajánja, azt mondják, annak előbb meg lesz az eredménye...

A kismama magazin augusztusi számában egyébként egy nagyon jó cikk van a szűrési és a diagnosztikai módszerekről.

mpart, én úgy néz ki a szt. imrében szeretnék szülni. ( az orvosom ott dolgozik)
Igazából még tanácstalan vagyok, mert félek a szt imre csak régen volt tuti, most pedig csak a híre van meg, és nagyüzembe mennek a dolgok. Ha vannak friss tapasztalataid, tapasztalaitok, kérlek írjatok! Én igazából egy nyugodtabb helyen szülnék, de tudom, hogy a szt. imre nem ilyen, persze ennek ellenére lehet megfelelő még mindig.

Szülésznőt mindenképp szeretnék választani! Kérlek, adj ötletet!

Köszi előre is!!

Szép napot mindenkinek!
anna**
 
 


Zazzy kitartás a sulihoz. reméljük hamar találnak vkit!
Nemlajos, jó túl lenni rajta, akkor annyira nem volt gáz. Mire jó a telefon. :D Bár az igazgató bizti nem így gondolja. :lol: Mondjuk szegény nehéz helyzetben lehet.
Mamacsibe a Bálint dokikat nagyon dicsérik. Én a Bálint Sándorhoz jártam relaxra. Ő a legidősebb. Hihetetlen fazon. Ha a többi fele annyira olyan profi mint ő, már jó helyen vagy sztem. :wink: Meg lehet kérdezni kik a sznő tippek a Szt. Imrében?
Monic80 mekkora már a babácskád! édes lehetett az ujjszopi! :lol: Már pocakban is olyan bájosak tudnak lenni! Örülök, hogy minden rendben. :)
Anna nekem sok ismerősöm szült mostanában is a Szt. Imrében, senki nem érezte nagyüzembe magát. Sajnos sok doki van, ezért sok szülés, de én jó tapasztalatokat hallottam csak. Persze ha ellenérzésed van, érdemes körülnézni máshol is. Csak kevés ilyen felszerelt kh van.
Vki kérdezte a tüzijátékot múltkor. Mi a aGellért térnél lakunk. Gyönyörű volt.Iylen szépet még nem láttam! :) Boti pedig anyuéknál jót durmolt. :)
Szép napot!

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Anna, nagy nagy gratula, hogy eltűnt a haematóma!!!!! Így utólag ugye mennyire megérte az a sok pihenés!!! Ügyes vagy!!!!! Jöhet az önfeledt babavárás! :D

De jó, hogy többeteknek is jeles nap a július 1!!!!! :cry:

Húúú, Monic szép nagy a manócskád!!! :D Csuda édes dolgokat tudnak már most is odabent produkálni!!!!! :cry: Nekem is nagyon fura lesz, hogy csak havi 1x kell majd menni, mert anno a lombik és az ikerterhesség miatt én 2 hetente jártam uh-ra és vizsgálatra. Várom már én is a jövő hetet!!!!! Pocakod látszik már?

Kinek hogy telt a tegnapi nap? Nekünk nagyon mozgalmas, de annál jobb volt. Délelőtt dédiztünk, délután nagyon sétáltunk a belvárosban, imádnak szökőkutakat, galambokat és hasonlókat lesni a gyerekek. Simán bírták a 2,5 órás sétát, aztán még kimentünk koraeste a mamáékhoz a kertbe, ott meg Viki virágot szedett a mamával, Domcsi meg öntözött a papával. Imádnak ott lenni. Lételemük a levegő!!!!

Köszi Kukli a biztatást, én is reménykedek benne, hogy nekik könnyebb lesz mint nekem!!!!! :wink:

Nemlajos, ez tényleg úgy tűnik hogy simán ment, a többiek is babások vagy más okból mennek el?

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Vonalzó próba:

Kép
anna**
 
 


Kép

és a másik....
anna**
 
 


tencsi
a többiek munkahelyet váltottak, de tavaly is volt egy kismama, aki végig táppénzen volt (helyette nem is vettek fel senkit, gyakorlatilag - két hónap híján - az egész évet helyettesítéssel csinálták meg a kollégái), az azelőtti évben meg márciusban ment el egy lány, ő is táppénzre baba miatt (őt meg mi helyettesítettük, szóval volt munka bőven).
Azért remélem, hogy idén felvesz valakit...

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Hát, mi tegnap nem sok mindent csináltunk... párom kocsit szerelt, én meg este picit átmentem nővéremékhez. Ennyi volt a nagy ünnepnap. :) A tüzijátékot nem láttam. Volt róla közvetítés?

Masut
masut
 
 


Hoztam egy képet a mai uh-ról (8 hét + 6 nap) :)

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Masut
masut
 
 


Sziasztok!

Újra itthon.

Üdv az újaknak.

Gratula, a sok szép UH-hoz. Hihetetlen, milyen gyorsan nőnek a picik. Tegnap végigolvastam mi várható hétről-hétre. Hát nem semmi.

Ettike, milyen volt az UH?

Visszatérve a főnökökre. Szerintem azon, hogy az ember 20-30 és lassan már 40 évesen gyermeket vállal nem kell csodálkozni. Azzal, hogy felvesz egy nőt, aki szülő-korba lépett, vállalja azt is, hogy egyszer csak elmegy szülni. Ez a világ rendje. A mi cégünkhöz az utóbbi években csak nők jöttek, pedig nem feltétlenül nőies szakma. Viszont olyan nyomottak a fizetések, hogy férfit nem tudnak megfizetni. A nők is mind friss diplomások voltak. Ez után mit kell annyira csodálkozni, hogy mindenki elhúzott szülni? Egyébként Ti is elvégeztétek rendesen a munkátokat, legyen az bármi, ő is végezze az övét, ami adott esetben az, hogy találjon helyetted megfelelő munkaerőt. Szóval azzal, ha rátok hárítja a problémát, azzal pont a saját alkalmatlanságát bizonyítja.

A héten egyszer már majdnem róka közeli élményem volt, erre ma reggel meg is látogatott.

Igyekszem visszaolvasni.

Kép
Kép
tessza76
 
 


tessza, tök igazad van!
Kár, hogy ezt sok főnök nem így látja.
Nálunk is trend, hogy az igazgató folyton huszonéves lányokat vesz fel (nem lehet csodálkozni, a felesége is annyi), aztán persze, hogy ez a vége.
Rókákat kergesd el, remélem, csak kóbor állat volt :wink:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Sziasztok!

olvasgatlak,de semmit nemtudok írni,mert nálam minden rendben van(kop-kop-kop) :lol: :lol: :lol:

Ettike:gratulálok neked!A kérdésedre a válasz:nem nekem nem besikerült gyerek egyiksem az elsőre 8 hónapot vártunk a másodikra 3 hónapot!

Tessza:egyetértek veled maximálisan!Engem még olyan dolog is feldühített,hogy amikor megszültem a lányom 2007.03.05.én kb 3hét múlva kiküldtek egy levelet a cégtől,hogy 2007....... .....(töltst ki)mikor jössz vissza dolgozni?!Küld vissza postafordultával!Hát én nem tudtam,hogy sírjak vagy nevessek.Persze vissza sem küldtem-de reklamálni sem mertek!

KépKép
vicuska
 
 


Anna, ha nyugisabb kórházat akarsz, a Margit újra nyitott, és a Kútvölgyit is dícsérik. bővebb infóm nincs :)
Kuklika, a Mihály a dokim, hallottam már a relaxról. mesélnél bővebben? szeretnék én is eljárni! azt tudom, hogy szerda délelőttönként van...? most akarsz járni?
a szülésznők közül Horváthné Kondor Katalinnal már beszéltem. vállalna, de szólt, hogy minden hónapban 3-4 napot továbbképződik, ha pont olyankor szülök, helyettest tud ajánlani. na ezt még meggondolom. a másik tipp Újvári Bori, vele anyósom beszélt.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Anna:majd el felejtettem,gratulálok,hogy minden rendben lett végül!

KépKép
vicuska
 
 


Én már Hétfőn megyek a 12 hetes vizsgálatra!Úgy izgulok,hogy minden rendben legyen!Utána ismét 4hét kihagyás és jön az afp.

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!
Tessza!
teljesen igazad van, jó lenne, ha minden főnök így gondolkodna.
Jó hír:Megvan az utódom, nem kezddem el a tanévet!!! :D
Viszont most, hogy ez biztossá vált, annyira nehezen viselem máris az osztályom hiányát.Tankönyvet osztottam tegnap is meg ma is, és annyira aranyos volt mindenki, a szülők is, nagyon örültek, d emind mondta, hogy annyira sajnálják, hogy nem leszek.Olyan jól esett.
Nagyon fog az osztályom hiányozni.És ráadásul már látom, hogy ez az új csaj szerintem nem fog bejönni nekik :( Egyébként az igazgató nem szólt egy szót se nekem ma, a csajtól kérdeztem meg, hogy mikor kezd, ő mondta, hogy elsején.No comment...Innentől úgy gondolom, nekem is az a következő feladatom, hogy beviszem a táppénzes papírt. :evil:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Vicuska! Durva ez a kérdőív-kiküldés, hogy mikor mész vissza dolgozni... ha nem 3 héttel szülés után kapod, hanem mondjuk 1 év múlva (de min. 7-8 hónappal később), akkor egy szót se szólnék, de 3 hét??? Örülök, hogy minden rendben van nálad. :)

tessza! Én hétről hétre e-mailben kapom, hogy melyik héten mi várható odabent. Nagyon érdekes olvasni. :)

zazzy! hurrá! Azért nyugodtabb lesz így neked, hogy megvan az utód. Az igazgató meg még csak szólni sem akar, hogy megvan az új? Ezt hívják normális kommunikációnak?

Nekem az a szerencsém, hogy júl. elején vettünk fel egy lányt, akit többek között azért is vettünk fel, hogy legyen, aki helyettesít, amikor nem vagyok. Ez nekem most irtó jól jön :D , bár szeretnék még sokáig dolgozni, de hát babásan nem lehet annyival előre tervezni, ki tudja, meddig esik jól a munka és mikortól fogom már tehernek érezni? így minden lelkiismeretfurdalás nélkül el tudok menni majd táppénzre, ha szükség lesz rá.

Masut
masut
 
 


zazzy, lehet, hogy már olvastam, de most nem emlékszem: Te miért leszel elejétől táppénzen?
Ilyenkor azért az én lelkiismeretem is megnyugszik, én éjszakák óta álmodom a sulival, valószínűleg furdal a lelkiismeretem, hogy nem megyek vissza. Mert ugye nincs betegségtudatom (nem is vagyok az), és "lógósnak" érzem magam. Persze, amikor belegondolok, hogy hogyan számolnék el magammal, ha bármi baj történne, mindig rájövök, hogy így van ez jól.

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Nem lajos!
Több ok is van, nem fontossági sorrendben:Nem hinném, hogy jobb lenne év közben lelépni, akkor inkább most, ha egyszer lehet, miért ne?Írtam már, hogy pcos vagyok, folyamatosan ellenőriznem kell a cukromat, ésa pajzsmiriggyel is járok kontrollra(pl.most pénteken megyek majd vérvételre), szigorúan diétázom, stresszről le vagyok tiltva :lol: szóval úgy gondoltuk, jobb lesz nekem itthon nyugiban. :wink: Mondtam az igazgatónak is, amikor megkért, hogyha nem talál senkit, őszi szünetig maradjak, beleeegyeztem, de mondtam, nem sok értelmét látom, mert olyan leszek mint a mesében:hol volt hol nem volt.Többször kell az eü-vel randiznom, mint szeretném, de nem bánom, örülök, hogy végre sikerült, és igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni.Így is elkezdek most egy fősulit levelezőn(csak tudnám minek, de legalább valamennyire lekötöm magam).

Kép
Kép
zazzy
 
 


köszi a választ:)
Nekem is a stressz volt a fő motivációm. Ha az ember nem tanár, azt gondolná, hogy ez nem egy stresszes meló... Biztos a többi is az, én elhiszem.
Dolgoztam a tudakozóban, a pluszon is, amit ugye válogatott hülyék is hívnak éjszakánként, és azt hittem, az a stressz. Holott az csak szórakoztatott.
Szóval szerintem jól döntöttünk, úgyis annyi az állástalan pedagógus :wink:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Sziasztok!

Hess, hess lelkifurdancs. Attól még hogy egészséges vagy, igenis sokkal több pihenésre van szükség. A tanári állás meg igazán stresszes, én elhiszem. Másrészt tényleg jobb a gyerekeknek, ha évkezdettől egy tanár viszi végi.

Olvastam, hogy áldott állapotban csökken a koncentráció készség. Ti tapasztaltatok már hasonlót? Velem már most előfordul, hogy mondanak valamit, amire később nem emlékszem hogy mondták. Nem tudom milyen munkaerő lennék most így. :shock:

Kép
Kép
tessza76
 
 


Tessza! Igen, velem is előfordul, de egyelőre nem túl vészes. :) Pl. ma elindultunk Pannonhalmára és az út elején megkérdeztem, hova is megyünk. Csak arra emlékeztem, hogy P-vel kezdődik, azt is tudtam, hogy Győrtől délre, de a neve ?! És ilyenek mostanában mindennaposak...

Masut
masut
 
 


Hali!

Olvasgatok, olvasgatok - mennyi pedagógus futott itt össze... Én sem dolgoznék, ha elején kerek perec megmondták volna mik közül választhatok, de ezt már meséltem. Stressz, az biztos, de szerintem sokkal több pozitív dolgot kapnánk most... vagy ki tudja. Végülis én elkezdem az évet, és holnap megyek értekezni, meg bámulni a "kedves" kollégák pofavágásait. Na, ez stresszes lesz nekem. De átprogramoztam agyacskámat napközire...
Ha az idegeskedést nem számoljuk, már csak azért is érdemes otthon maradni, mert több a pénz. Tavasszal 5 hetet nem voltam, és kb. 20szal több volt a pénzem... Állítólag hosszútávon megéri.

Babszi

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi!
Akkor te értesz ehhez?Nekem fogaémam sincs, így mennyi pénzem lesz. Hogy megy ez a táppénz dolog?Én eddig sosem voltam...

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!
Újra itt! Vége a Balcsi szezonnak, bezártunk, úgyhogy kezdődhet a suli. Holnap Nekünk is értekezlet lesz. Múltkor mikor bent voltam a suliban, nem találkoztam az igazgatóval, úgyhogy holnap vár rám a bejelentés. Kíváncsi leszek. A védőnőnél minden rendben volt. És szerencsém van, mert elsőre nagyon szimpatikus volt. Ráadásul kiderült, hogy régebben apósom tanította németből. Sajnos Ő már meghalt :(
Én mindenképpen elkezdem a tanévet, és még mindig úgy gondolom, hogy az első félévet végigtanítom. Kell egy kis pénzt spórolnom, gyűjtögetnem. Én nem vagyok túl jó helyzetben. Mivel ötödikben vagyok napközis, ezért csak 75%-an vagyok felvéve. A többi túlórában megy. De mivel túllépem a túlórakeretet, ezért csak úgy tud az iskola kifizetni, ha megbizatási szerződést kötnek velem. Az viszont nem számít bele a gyesbe. Ezért csak 58000-nek kapom majd meg a 75%-át. Talán. Ez szívás. Úgyhogy amíg dolgozom, addig marad a spórolás.
A 12. hetes UH-ra én szeptember első hetében megyek, holnap hívom felaz orvosom. Remélem már fotót is kapok majd a babáról.

Kép

Kép
rszg
 
 


Zazzy!

Nem vagyok benne, mert nem vagyok lógós fajta. Vki írta korábban, hogy küzd a lelkiismeretfurdalással... nos, nekem abból rengeteg van. Pl. nem mernék elmenni karácsonyi vacsira az iskolába, ha nem dolgoztam...stb, pedig meghívnak. Amikor a második diplomámhoz csináltam a vizsgákat, és év vége felé sokat hiányoztam, nem is mentem el, mert "mi lesz, ha megszólnak" érzésem volt, és dolgozott a lelkiismeretem, hogy csak lógok. Pedig nem.
Szóval azt mondják az okosok, hogy táppénz akkor éri meg, ha hosszútávon megy. Egy évben van 15 betegszabadságos napod, amikor állitólag a fizud 80%-át kapod meg. Ha viszont sokat vagy egyhuzamban otthon, akkor kevesebb a levonás a bruttódból, és azért több a pénzed. Javítsatok ki, ha nem jól tudom, én csak tanulom ezeket a dolgokat - alkalmazni meg nem merem :)

Az a 75%-os felsős napközi nem túl jó. Nálunk megmondták félévkor, hogy egy szem túlórát sem fizetnek, semmit nem tudnak támogatni. Majd jön a választás előszele és a sok ígéret, majd akkor jobban csurran-cseppen a pedagógusnak, addig kitartást... Köszi!
Nekem a napközivel pont az a bajom, hogy se a kolléga, se a szülő, de még a gyerek sem becsüli semmire a dolgot. A mi napköziseink az udvaron üldögélnek székeken, és szó szerint legeltetik a gyerekeket, míg ők pletykálnak. Ömlesztik a gyereket az udvaron, ki tudja melyik gyerek melyik osztályból van. Én ezt nem bírom elviselni. Amikor 4 évig pályakezdőként napköziztem, a másik oldalra vittem őket, és játékokat tanítottam nekik, meg beálltam kidobósozni, vagy csak társasozni. Jókat nevettünk együtt, de ott voltam mindig köztük... aztán felküzdöttem magam felsőbe, osztályom lett, és megváltoztak a dolgok. Szóval nekem amolyan presztizs-kérdés a dolog, és fáj az, ahogy kibabráltak velem. De már átprogramoztam magam, és majd újra jól fogom csinálni a napközit a harmadikosoknak, hogy szeressék.
Nálatok ezek a dolgok hogy vannak?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


A táppénzt én fordítva tudom, az első 15 nap a betegszabadság, arra kapsz picivel több pénzt, mert nincs belőle levonás (de ez éves 15 nap, szóval ha már voltál idén beteg, akkor mínusz annyi). Aztán jön az évi fizetésed napra lebontva, annak a 70%-a. Tehát annyiban jó, hogy hozzájön minden juttatás, 13. havi, jutalom (háháhá, na jó, az, mivel nincs, nem), érettségi pénz... Ebből kijön az éves kereseted (hja, és ugye mindez a tavalyi, mert azt nézik), az leosztva 365 nappal (mert ugye táppénz minden napra jár), annak veszik a 70%-át, és azt kapod "naponta". Szóval néha előfordulhat, hogy több a pénz, de ne nagyon számítsatok rá, hacsak nem volt félmilkás jutalmatok közben.
A tgyást, gyedet ugyanígy számítják majd, csak az már nekünk az idei fizunkból lesz (ott nem 365 nappal számolnak, hanem annyival, amennyit dolgoztál, mivel a táppénz nem alapja más juttatásnak). És a gyed maximalizálva is van.
Aki nem hiszi, járjon utána :wink:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


hja, holnap én is megyek be, de nem értekezni, hanem összepakolni, meg az új mkvez-nek átadni a fontos dolgokat, de célom, hogy erre a napra ne kelljen táppénz se, mert reggel megyek dokihoz a papírért, és csak kedden utazom haza kiíratni magam. 8)

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


babszi Én ugyanígy vagyok a napközivel. Nem szeretem, de ha nincs más... Nálunk egyébként ugyanez a helyzet. A kolleganőim egy kupacban ülnek és mindenkit kibeszélnek. Engem is. Nem is vagyunk túl jóban. Csak annyit beszélek velük, amennyit muszáj. Nálunk úgy van, hogy az alsósoké a felső, a felsősöké pedig az alsó udvar, úgyhogy én teljesen külön vagyok tőlük! Szerencsére! Focizok a fiúkkal, röplabdázok a lányokkal, kosarazunk, kidobózunk, és ügyességi játékokat is szoktam nekik szervezni. Testnevelés szakos vagyok, úgyhogy megy a dolog. Meg sokszor kihívjuk a tanulószobásokat. Jó kis mecseket szoktunk játszani. Ha minden jól megy, akkor mire gyesről visszamegyek dolgozni, lesz felsős helyem. De nem akarom elkiabálni... Remélem így lesz.

Kép

Kép
rszg
 
 


Nemlajos! Köszi a kimerítő infót!

Már csak annak kell utánajárnom, mennyi a gyed maximuma.
Én úgy gondolom, hogy minél tovább szeretnék dolgozni, de azért utána szeretnék számolni, hogy mennyi az az idő, amit minimálisan le kellene dolgoznom még ebből az évből ahhoz, hogy azért a maximumot mindenképpen megkapjam...

Masut
masut
 
 


Megtudtam: a gyed maximális összege a minimálbér kétszeresének 70%-a, azaz 2008-ban 96600 Ft. Ez 2009-ben valamivel magasabb lesz, de nem hiszem, hogy sokkal. És ha jól értettem, még ebből vonnak szja-t és egészségbiztosítási járulékot is.
Viszont a terhességi-gyermekágyi segélynél nem láttam maximalizált összeget, az a napi átlegkereset 70%-a és abból csak szja-t vonnak.

Belegondoltam: ... a gyed így iszonyú kevés lesz...
szóval ez is azt erősíti, hogy addig dolgozzak, amíg csak tudok, és próbáljunk gyűjtögetni az elkövetkező időszakra...

itt nézelődtem egyébként:
http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,55404&_dad=portal&_schema=PORTAL

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,55452&_dad=portal&_schema=PORTAL#2

Masut
masut
 
 


Bocsi, a gyedből szja-előleget és nyugdíjárulékot vonnak, nem egészségbizt.járulékot.

Masut
masut
 
 


És így van, a betegszabadság évi 15 nap, amire 80% jár, ami adó- és járulékköteles. Utána jár a táppénz.
ezt itt olvastam:
http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,55138&_dad=portal&_schema=PORTAL#4

Masut
masut
 
 


Sziasztok!

Nemlajos, tök jó volt ez a kis fejtágítás. Tán csak nem közgazdaságis vagy? Akkor esetünkben, akik elmegyünk elejétől fogva táppénzre, csak azokat a napokat veszik figyelembe az idei évből, amikor dolgoztunk? És csak azon napok számával osztanak, vagy az egész évvel?

Én az éveben egyszer voltam már majd három hetet itthon betegácsiban, mert május elsején sikerükt vakbélgyulladással kórházba kerülnöm. Végig paráztam a hónapot, hogy milyen kevés pénzt fogok kapni, aztán jól meglepődtem, hogy több lett, mint általában. Most nagyon kíváncsi leszek az augusztusi fizura.

Masut, tavalyi kismama újságban a gyed maxiumuma 87500 volt, gondolom azóta emelkedett, sőt márciusig talán még egyszer fog.

Nemlajos, erről jut eszemben. A bruttó fizetésből számolnak gyedet? És a gyed bruttó, abból is vonnak adót?

Kép
Kép
tessza76
 
 


Masut, kösz az infót. :wink: Az első kérdésem még mindig él.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Ja még annyit hallottam, ha a munkahely nem kifizetőhely, akkor elég sok utánjárásba kerül, és elég lassan csordogál a pénz.

Kép
Kép
tessza76
 
 


tessza, szerintem ez a bekezdés választ ad az 1. kérdésedre.

Táppénz alap a rendszeres jövedelemből

Az irányadó időszakban a táppénz számításának alapját képező időtartam alatt elért rendszeres jövedelmet el kell osztani a biztosításban töltött napoknak – a jogszabályban meghatározott jogviszonyban töltött (pl. táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély stb.) napokkal csökkentett – számával.


Ez alapján én úgy értelmezem, hogy jól értelmezed, vagyis a munkában töltött napok után számolják az átlagkeresetet, ezeknek a napoknak a számával osztva.

Viszont az "irányadó időszaknál" a táppénz folyósítását "közvetlenül megelőző naptrái évről" ír, ami szerintem nem az előző, hanem a folyó év eleje.

1. Az irányadó időszak folyamatos biztosítás esetén

Irányadó időszak a táppénzre jogosultság kezdő napját (az a nap, amikortól a táppénz jár, pl. betegszabadság lejártát követő nap) közvetlenül megelőző naptári év első napjától a táppénzre való jogosultságot megelőző napig tart, ha ezen időszak alatt a biztosítási idő folyamatos.


Van egy olyan bekezdés, ami arról ír, hogy mi van akkor, ha táppénz (vagy az ugyanígy számítandó gyed) előtt nincs meg a 180 nap biztosított idő, mert valaki pl. előtte is táppénzen vagy tgyáson, gyeden volt:

A táppénz összege, ha valaki az irányadó időszakban táppénz, terhességi-gyermekágyi segélyben vagy gyermekgondozási díjban részesült
Ha a biztosítottnak az irányadó időszakban azért nem volt 180 naptári napi keresete, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, feltéve, hogy ez kedvezőbb, mint a minimálbér.

Masut
masut
 
 


Tessza! A gyed maximuma mindig a minimálbér 2-szeresének 70%-a, tehát évente január 1-től emelkedik. 2008-ban ez 96.600,- Ft, ezt is a beidézett linkeken (oep-oldalak) olvastam.

Ezek szerint tavalyról idénre 9e Ft-tal nőtt.

Masut
masut
 
 


Sziasztok!
Hú alig van időm. Kíváncsi vagyok a mai uh-sok mit mesélnek majd. :) Nekem csütörtökön végre lesz kiskönyvem :)
Csajok a 96 600-ból még adóztok. :wink: Így kb. 83 000 Ft-ra jön ki havonta. Nekem plafon van, és ennyit kapok. De még jön a csp is.
Tényleg jó sok pedagógus lett itt. Na nevelési tanácsok jöhetnek később. :D
Akiknek véget ért a nyár Balcsin, azoknak üdv itthon. Fura, hogy itt az ősz. :( Nem akarom, hogy rohanjon az idő.
Mi amúgy megint nem vagyunk fényesen. Napi 1x tuti klotyómanóval randizok. Viszont tartom a súlyom. Botival ilyenkor +4 voltam. Persze még ki tudja hogy alakul. :) Ma tejberizst csináltam. :P
Most csak keveset volt időm visszaolvasni, mert jönnek az ingatlanosok lecsapni a lakásra. Később visszanézek, mert vki relax-ot is kérdezett asszem.
Nyugis napot!

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Jaj, dehogy vagyok közgizdász, csak beszari, és inkább jól utána olvastam, mint hogy nagyon rosszul döntsek :D
Ugyanúgy szemezgettem, mint masut. Ez a jó, többen összehozzuk az infót, jobban megértjük az egészet. Már az egyetemen is így tanultunk :lol:
Ma megvolt a búcsúnap, vigyorogtam, mint egy tejbetök, hogy nekem nem muszáj végigülni az unalmas értekezletet (aztán persze végigültem), próbáltam utánajárni, hogy mi fog még járni (kajajegy, utazási hozzájárulás), de senki nem kompetens ezügyben :?
Holnap hazautazom szülőileg, háziorvoshoz, táppénzügyileg, majd pénteken jelentkezem!:)
(hja, és legalább a laboron túl leszek, a dokinő rácsodálkozott, hogy még nem küldött (Ő) el vérvételre...)
Vigyázzatok a pocaklakókra, míg nem leszek!!! :wink:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Sziasztok!
Hosszú nap áll mögöttem de túlvagyok a 12hetes uh-n!Minden rendben!Uh szerint 12+3naposak vagyunk!
Méretek:
CRL:59MM
BPD:17MM
NT:0.16MM
FEMUR:6.3MM
Megkerestem a dokimat is akit hivatalosan is felkértem,hogy szeretném ha megint ő lenne az orvosom!Ezzel is minden ok!

Nemlajos:jó utat és vigyázzatok magatokra!

Kuklika:sajnálom a rosszullevéseket!A hízás nekem is a parám...Na nem olyan égbekiáltó nagy dolog,de szeretném ha most csak a felét híznám mint a lányomnál...Bár 6hónapra lement az a felesleg,de addig mindig olyan bántó volt,hogy mindenki megjegyezte:-jó sok rajtad maradt,jó kövér vagy...

Mi is a héten költözünk..egy darabig nem leszek net közelben!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!!!

Ma vagyunk 11 hetes terhes!! :D :D
2009.0318-ra vagyok kiirva!!!
Ez az első babám és még semmmilyen rosszullét nem volt!!
Szerintetek ez normális??
Annyit vettem eddig észre hogy a hasam esténkén de nem minde te kicsit nyilamlik!! nállatok jelentkezett-e ilyesmi????
Várom a tapasztaltak válaszait!!!!
Köszönöm elöre is!!!
annita
 
 


Szia annita!
Nyugi, én sem érzek semmit. :) Néha valami kis húzódás, általában egyszerre mindkét oldalon, egyébként csak fáradékonyabb vagyok. Tegnap jó sokáig fent voltam mondjuk, most meg már bólintgatok, mindjárt megyek is aludni. :)
Úgyhogy nyugi!
És gratulálok a babához! :)

Masut
masut
 
 


Ti hogy vagytok ezzel a "ne foglalkozz a súlyoddal szülésig" dologgal? A barátnőm augusztus közepén ment férjhez. Ő is babás, 3 hét van köztünk. Nos, ő annyira "rosszul" volt a babával, hogy az esküvőig SEMMIT nem tudott enni. Csak azóta. És csak 2 kilót szedett fel magára a 4 hónap alatt. És számon tartja, hogy a sógornője az első babával 18-at szedett fel, és csak 10-et tudott leadni. Én meg csak hallgatok, és arra gondolok, hogy akkor nekem mit mondana, ha számokban is tudná, amit lát.
A terhesség elején felszedtem kb. 5 kilót, és megmondom miért. Szedtem a magneB6-ot, ami olyan farkasétvágyat csinált nekem, hogy ZABÁLTAM. Szó szerint. Vki súgott, hogy ettől lehet hízni - eldobtam a vitamint, és másnaptól - komolyan mondom - normál étvágyam lett. És azóta 1 kiló jött csak fel rám, amit nem is bánnék, ha az eleje nem így lett volna. Mert sok gyümi, sok zöldség megy nálunk, szóval ügyelünk magunkra amennyire lehet, de baba mellett nem fogyóznék a babára fogva.
Szóval ez a kit zavar a súly és kit nem - ez nem a környezettől függ?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Helló Annita! Jó pocakosodást! Ne aggódj a szúrások a méh növekedése miatt vannak, ahogy feszülnek a tartó izmok. Én emiatt nagyon beparáztam még az első babánál. De ez teljesen normális. :wink:
Vicuska nagyon szépek a méretei a babádnak! Biztos nagy élmény volt! :)
vicuska és többiek, bár a rosszulléteim egyenlőre fokozódnak, még a fejem is fáj ma, de sztem a súllyal ilyenkor nem kell foglalkozni. Nekem minden ismerősöm visszafogyott. Akarat kérdése, de nagy része magától lemegy, higgyétek el. Nekem azért kell rá figyelnem, mert Botkával lágyéksérvem lett a 30. hétre. Ez most valszeg annál később jön ki, minél kevesebbet hízok. De annyira fájt, hogy emiatt tényleg odafigyelek. Szval ha valamit megkívántok szerintem egyétek meg, és csak akkor aggódjatok, ha napi 1 torta lecsúszik (ezt anno dokim mondta). :) 17 kilóból ma egy sincs rajtam. :wink:
Nemlajos jó utat, pihizz otthon ha tudsz. Elkezdődnek neked is akkor a vizsgálatok. pikk pakk túl leszel rajta. :)
mamacsibe a Bori csodás sznő, csak gyorsan kell lecsapni rá, mert ő aztán hamar elkel. :)
Relax szerdánként van. Sztem nem érdemes a 30. hét előtt menni. Mona Lisa csoportnak hívják. Én kíváncsiságból mentem, az első alkalom nem tetszett, de utána nagyszerű élmény volt. Nem tom fogok e tudni járni, mert 9-kor kezdődik, nekem meg olyankor itt ugrál a kinti porontyom. :) Ha tudok megyek.
Tencsi hova lett? A munka elrabolta tőlünk?
Szebb napot az enyémnél

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Bocsi az ismételt zavarásért, csak egy gyors hirdetés, ha valakit érdekel, priviben jelentkezzen :)

Eladó a képen látható BabyFehn játszószőnyeg, keveset (talán 4-5x) használt, tökéletes állapotban van! (mint mindenből, ebből is többet kaptunk, így van, amitől meg kell válnunk)
Csörög, zörög, zenél, sipol, csipog, tükrös, pihe-puha anyagból :)

Eredeti ára 15 ezer Ft:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?productid=165976&pageno=1&whid=32

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Meg tudom oldani a személyes átvételt a XI. kerületben, vagy valameddig el is tudom vinni Bp-en belül!

Köszi, és bocsi még egyszer :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]http://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Sziasztok!
A fejem két napja nekem is borzalmasan fáj.Úgy izgulok, holnap védőnő és nőgyógyász is lesz(elsősorban táppénz ügyben, de hátha kukkolni is lehet :wink: )Már első alaklommal is ajánlatos vizeletet vinni a védőnéninek???

Hízás-fogyás:fel tudom húzni magam ezen a témán.Főleg azért, mert itt aztán nem lehet általánosítani!Annyi mindentől függ, mind a hízás, mind a fogyás.Attól is, hogy eleve túlsúllyal kezdtél vagy nem, alkat, rosszullétek, vmilyen betegség(pl.én gyakorlatilag állandóan diétázom)
Szerintem az a lényeg, hogy érezzük jól magunkat, én hiszek abban, hogy ha mi jól érezzük magunkat, akkor a baba is! :D

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem ezek a topikokon belüli hirdetések annyira idegesítenek.Vannak erre kiatalált oldalak, tegyék oda, nem?Pláne ilyesmit, pont ezt fogok most azonnal venni, mikor 9 hetes vagyok még csak.
Tényleg, ti mikor kezdtek majd vásárolni(várhatóan)?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Annita, üdv köztünk. Az hogy kinek mennyi tünete van, teljesen változó. A szurkálás meg tényleg a méhszalagok nyúlását jelzi.

A vizelet kérdés engem is érdekelne. Mit néz meg belőle a védőnő? Két hete úgy éreztem, mintha gyakrabban járnék pisilni, akár az állapottól függetlenül. Akkor elmentem a laborvizsgálatokra, majd rákérdeztem telefonon, és minden eredményem okés volt. A papírért csak múlt pénteken mentem el, és kiderült, hogy bacit nem is néztek a vizeletből. Hát akkor nem is derülhetett ki, hogy összeszedtem-e valamit. Persze a tünet elmúlt. Sajna szombat óta megint nem minden kóser. Viszketek. Valakinek van ilyen tapasztalata? Lehet hogy tényleg összeszedtem valamit, vagy a hormonváltozástól is előfordulhat ilyesmi?

Én a hízástól csak azért tartok, mert eleve van vagy 20kg feleslegem. Tehát nekem nagyon oda kell rá figyelnem, mert már ez is sok, és nem akarok a babának ártani. Viszont van csomó ismerősöm, akik akár 20 kg is híztak a baba-várás alatt, és sec-perc alatt minden lement róluk. Eddig a kívánósság elkerült, úgyhogy még tartom az induló súlyomat.

Vicuska, gratula az UH-hoz.

Kép
Kép
tessza76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: