Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mágnes: nagyon aranyos a kicsi. :)

Én 23-án megyek majd dokihoz, remélem, hogy akkor is mindent rendben fog találni, és akkor mehetek majd a vizsgálatokram védőnőhöz. :)
Úgy várom már, hogy újra láthassam Picurt! Biztos nagyon sokat fejlődött azalatt a 3 hét alatt. :D

Mielőtt Picur összejött volna, úgy voltunk vele, ha kislány lesz, akkor Anna lesz, ha kisfiú, akkor Máté. Ma már nem tudjuk. :) A legjobb az lenne, ha egy kis táblával a kezében születne, hogy "sziasztok! Engem Józsinak hívnak!". :)
Az is lehet, hogy csak akkor döntünk a név mellett, amikor megszületik majd. :)
Vendég
 


Aida:
A Kismama honlapján van egy kismamanotesz, ott szoktak lenni telefonszámok jógára, tornára, mindenre. Nézted már?

Ma is elengedtem a rókát... Tök jó, hogy 12 hetesen jön elő... :roll: Ráadásul reggeli közepén...:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziazstok!
Mostanában én is megint émelygek egy kicsit de szerencsére a rókázás elkerült. Szombaton voltunk 4d Uh-on és azóta örömmámorban úszunk hogy láttuk a picikénket.Hihetetlen hogy ennyi idősen már minden teljesen emberi volt rajta. Este majd megpróbálok képet is beilleszetni :D

Nekünk még csak lánynevet sikerült találni: Boglárka

sahli
 
 

 
 

Itt is elmesélem:
Sziasztok!

Most jöttünk vissza munkahelyre a kórházból, ahova mentő szállított be, rettenetes hasgörcsök miatt. Nem bírtam felegyenesedni, nyögtem és fetrengtem csak. Bent csináltak egy UH-t, amin az jött ki, hogy a baba él, jól van, mocorogok, CRL:50mm, nyaki redő oké, orrcsont van. UH után az orvost vártuk még mindig iszonyatos hasgörcsök mellett, mikor el kellett mennem a mellékhelyiségbe és akkor meg rámtört a hasmenés. :( Akár az is lehet, hogy bélgörcsöm volt. Bár ahhoz talán ez túlságosan erős volt és nagyon lent éreztem. Lent a baba táján.. Elég sokat vártunk az orvosra, mert épp műtött. Miután megjött, megvizsgált, megnézte a vakbelem is, azt mondta rendben talált mindent. Akkor már nem görcsölt annyira a hasam, így azt mondta menjek egyelőre haza és szedjek 3*2 MagneB6-ot, mert az izomlazító.
Hát ilyen volt a délután. :(

Aida

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok Lányok!
Na elmentem dokihoz: a felfázás (már?) nem olyan vészes. Nem is kaptam rá végül semmit.
Viszont nekem is nagyon fájt a hasam éjszaka. Babatájon. Úgyhogy meglátogattam a nőgyógyászomat is: baba rendben, szépen növekszik (36 mm).
És: kiemelkedett a méhem :) (Akinek nem hátrahajló a méhe, nem is találkozott ezzel a problémakörrel :) ) Szóval azért nem kis fájdalommal járt, egész éjszaka nem aludtam, és ráadásul a para, hogy a babával van valami... de szerencsére nem.
Aida: nekem a múlt héten volt ilyen hasmenős bajom, és valóban a baba környékén fájt (egész lent), de amint vége volt a hasmenésnek (3 nap) a hasgörcsök is elmúltak. Azért ilyenkor az ember teljes altája átrendeződik, és minden fájdalom össze-vissza sugároz.
Na szép estét mindenkinek :)
Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Igen, csak az a baj, hogy nekem régebben is voltak bélproblémáim, amik bélgörccsel jártak, de ilyet még soha nem éreztem. Rettenetes fájdalom volt. Már gyanakodtak a vakbelemre is. :(

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Aida: gondolom megijedtél, nem csodálom. A nagy öröm azonban, hoy a babáddal minden rendben van!! Örülök, hogy semmi gubanc.

HÁnyinger: Írtam nektek, hogy én homeopátiás szert szedek a hányingerre. AZóta új életem van...tényleg. Hányingernek nyoma sincsen, sokkal jobban telnek a napok, felhőtlenebbül:-).
Többen kérdeztétek mi a neve: COCCULUS INDICUS 9 ch.
Gyógyszertárban vettem 500 ft körül volt egy ilyen fiola. Jó sok van benne olyan 80-100 db biztosan....én most 3x5-öt szedek orvosi utasításra.
Szép n apot mindenkinek!
Peni

KépKép
peni
 
 


Programozás szigorlatom meglett! :D Ma voltam eredményhirdetésen. Éljen!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: remélem, jobban vagy azóta...

Képzeljétek, ma voltam vérvételen, és közölték, hogy a toxoplazma vizsgálat 7500 forint. Kicsit ledöbbentem. Mióta kell ezért fizetni? Mindenütt fizetős, vagy csak én mentem rossz helyre? És emellett még 1 hónapot is várni kell az eredményre. (Látom közben más fórumokon, hogy más is szembesült a problémával, csak kicsit más árfekvésben... ezek szerint ez van. Jelenleg nem támogatott vizsgálat.)

Egyébként nálunk minden ok :) kicsit előjött valami hányinger féle, ez nem teljesen olyan mint eddig... ez olyan klasszikus hányinger, de túl lehet élni... végülis már csak 1,5 hét az első harmadból :) azt fél lábon is :) (remélem, utána elmúlik, az előző kettőnél legalábbis így volt, bár minden babával más).

Üdv,

Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Aida: remélem, jobban vagy azóta...

Képzeljétek, ma voltam vérvételen, és közölték, hogy a toxoplazma vizsgálat 7500 forint. Kicsit ledöbbentem. Mióta kell ezért fizetni? Mindenütt fizetős, vagy csak én mentem rossz helyre? És emellett még 1 hónapot is várni kell az eredményre. (Látom közben más fórumokon, hogy más is szembesült a problémával, csak kicsit más árfekvésben... ezek szerint ez van. Jelenleg nem támogatott vizsgálat.)

Egyébként nálunk minden ok :) kicsit előjött valami hányinger féle, ez nem teljesen olyan mint eddig... ez olyan klasszikus hányinger, de túl lehet élni... végülis már csak 1,5 hét az első harmadból :) azt fél lábon is :) (remélem, utána elmúlik, az előző kettőnél legalábbis így volt, bár minden babával más).

Üdv,

Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hát ma megjártuk a nőgyogyit is. Semmi jóval nem bíztatott, azon túl, hogy Pocakmanci jól van, szépen növöget, 53 mm-esek vagyunk. 8) Viszont a múlt héten az amúgyis, szédülős-hányós léthez még összeszedtünk családilag egy jó kis hányós-hasmenős kórságot. Ennek következményeként én újabb 2 kilóval lettem kevesebb. Immáron a kezdeti 49 kilóm helyett mindösszesen 44 kilót mért az asszisztensnő, cipőben, ruhában, így a 11. hét vége felé... :( Amikor a doki meglátott majdnem megijedt tőlem. Megvizsgált, megnézett uh-on is, közben az asszisztensnő megpróbált vért venni, de olyan gyorsan alvadt, hogy esélytelen volt. A doki közölte, hogy azonnal kórház, minimum 1 hétre, ugyanis ki vagyok száradva, azért ilyen sűrű a vérem. Továbbá veszélyeztetett terhesnek vagyok nyílvánítva, még egy fél literes teli palackot sem nagyon szabadna megemelnem, nemhogy Noncsimat. Ugyanis a méhszájam már most meg van rövidülve, és ráadásul Pocakmanci is elég közel fészkelte be magát a kijárathoz.
Úgyhogy most úgy áll a dolog, hogy dokikám kénytelen volt hazaengedni saját felelősségre, estig, mert lánykám felügyeletét meg kell oldanom, ugyanis hab a tortán, hogy Apácska tegnap utazott el munkaügyileg az ország másik felébe, és leghamarabb vasárnap tud hazajönni. De még az is lehet, hogy csak jövőhét közepén. Nagymamák szintén többszáz km-re laknak. Így egy nagyon kedves barátnőm nyakába kell sóznom Noncsit addig is. Viszont nagyon félek, mert eddig még 16 óránál többet nem volt nélkülem. És az esti elalvások még Apácskával is balhésra sikerültek. Mi lesz egy számára viszonylag idegennel? Mert bár Nikica barátnőmet hetirendszerességgel látjuk, dehát az mégsem ugyanaz... Úgyhogy kéretik drukkolni, hogy Pocakmancival se legyen semmi baj, és Noncsim is kibírja ezt a néhány napot nélkülünk.
Egyébként köszönöm az ötleteket hányás ellen. Igazából szerencsére az most a hányós-hasmenős kórság elmúltával nagyrészt távozott. Mostmár jobbára csak a hányinger van, de azért kezdek gyümölcsöket iseszegetni. Bár még csak a reszelt alma+citrom+répa+méz+háztartási keksz kombinációnál tartunk. De valahol el kell kezdenem a hozzátáplálásomat. :)

Syl
Kép
Kép
büdöstappancs
 
 


büdöstappancs: Hűű, hát lélekben Veled vagyok, hogy minden oké legyen Veled meg a picurral és a fiatal lányka is tűrje az anyukája nélkülözését. 44 kg, az nagyon kevés:( én 46 kg-ot nyomok. Ennyivel kezdtem és most a 13. hétben még mindig annyi vagyok. Pedig a baba nő, mocorog, kalimpál. Szóval hm. Sajnálom ezt a hasmenős-hányós dolgot. Én tegnap éltem át életem legszörnyűbb bélgörcsét (ld. feljebb) mai végül hasmenésbe torkollott. Hát nem volt kellemes! :( Jobbulást Neked, tessék erősödni!!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Upsz, az előző duplára sikerült :oops: Azért mert valamiért olyan lassú a rendszer :(

Aida, gratulálok :)

Syl, nagyon szurkolok

Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! Szörfözgetés során bukkantam rátok, és szeretnék csatlakozni, he lehet. 2009. január 27-re vagyunk kiírva, ha minden jól megy.

Mi babónk egy csoda. Februárban még lombikot javasoltak, májusban már inszemet, mert javultak párom eredményei. Kiváltottam a bogyót, szurit, és vártam a mensit, de az csak nem jött. 4 nap késés után csináltam egy tesztet, és még 2 óra múlva is remegtem, mert pozitív lett 2 év várakozás után.
Mivel magasvérnyomásos vagyok, korábban mindták a dokik, hogy minél hamarabb menjek el dokihoz, ha esetleg terhes lennék. Kb 4+1 hetes voltam, mikor először elmentem egy új nődokihoz, mert a régi magánban már írtó sokat kért. Sajnos akkor azzal ijesztgetett, hogy nem lát semmit, vagy méhen kívüli, vagy felszívódott. Én mondtm neki a 3. lehetőséget, mi van, ha későbbi baba,mint gondolná, és nem 5 hanem csak 4 hetes. Ezért adott még 1 hetet.
Innentől csak rémálom volt a terhesség. 1 hét múlva már ott volt a petezsák, és a szikhólyag, bár még szívhang sehol, de ő már közölte, hogy a 12. héten találkozunk, és majd váltsam ki a kiskönyvet, hogy a magas vérnyomásomra felírjon bogyót.
1 hét múlva éjjel barnáztam, és görcsöltem, aznap töltöttük a 6. hetet. Elmentem hozzá a kórházba, megvizsgált, és közölte, hogy 7*20mm-es a petezsák, eldeformálódott, és az 1 hete szabályosnak látott szikhólyag most maszattá változott. 2 nap múlva vissza kellett mennem, és addig pihenni. Azzal ijesztgetett, hogy úgy néz ki nem fejlődik a baba, és felszívódik. Azalatt a 2 nap alatt 5 évet öregedtem, az tuti.
Pénteken visszamentem, a vizsgálóban lévő UH-on látta, hogy szép szabályos lett a petezsák, de nem látott benne semmit. Azt hozzá kell tennem, hogy egy alavult Uh-gal nézte. Látta, hogy mindjárt rosszul leszek, erre felvetette, hogy ha várok 10 percet, akkor átmegyünk a másik UH-hoz, mert az valamivel jobb. Akkor mnár majdnem szétvetett az ideg. Mikor felfeküdtem a másik vizsgálóban az ágyra, miközben bekapcsolta a gépet, azt ecsetelte, hogy van ilyen betegség, hogy a petezsák nő, de a baba elhal. És ebben az esetben hétfőig várunk, de akkor már meg kell szakítani a terhességet. Engem már a sírás kerülgetett, és ebben a pillanatban felvillant a kép, és ott volt a babánk. Láttam a dokin, hogy meglepődött, felugrott és közölte, hogy nőtt is, és megvolt a szép embrió formája, 6mm-es volt, és sejthető szívhangja volt. Kaptam utrogesztánt, és ennyi. Azóta senkit nem érdekel, hogy a babával minden rendben van-e. Vérnyomásom miatt pénteken 24 órás kütyüt kaptam, amire veszekedés árán péntekre csinálják meg az eredményt, amúgy 1 héttel később akarták.
Én pedig most megint ideges vagyok, mert a korábbi émelygésem egyszerűen megszűnt, nem eszem annyit, és már nem vagyok kíívánós sem. Mellem még feszül, de félek, hogy ez csak az utro-tól van. Pisilni is 3 napig alig jártam , ma viszont megin többet, és félek, hogy csak az ideg miatt. Dokimhoz már nem merek elmenni, félek hogy megint valamivel idegel.
Barátnőm javaslatára holnap elmegyek egy másik dokihoz magánba, és megkérem, hogy csináljon egy UH-ot, mert nyugtalan vagyok. Szerintetek megteszi?
Holnap töltjük be a 8 hetet, szerintetek már kellene hallanom a szívhangot?
Bocsi, hogy ilyen hosszúra nyúlt a bemutatkozásom, de olyan jól esett kiírni magamból ezt a sok fájdalmat.
moffli82
 
 


csöre:
A toxoplazmózist a teljes laborral szokták nézni. Fizetős??? :shock: Hol?

büdöstappancs:
Hát nem egyszerű a helyzeted. A rövidüléstől én is félek, bár ritkábban emelgetem Pannát, és nem egy díjbírkózó, de azért mégis csak 10 kilót mázsál...
Drukkolok, hogy lánykád átvészelje a helyzetet. Na meg,hogy ti is!!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


moffli:
Nem semmi, amin keresztül mentetek már eddig is!
8 hetesen már kell lennie szívhangnak, és biztosan lesz is!
A helyedben én is elmennék másik dokihoz, nézzen csak meg, nem jó az, hogy ennyit idegeskedsz!
A tünetek miatt ne aggódj, nekem is elmúltak kb. a 8. héten, féltem is, hogy baj van, mert nem éreztem magam terhesnek. Aztán sopánkodásom eredményeként 2-3 napja a rókakoma látogat... Pedig 12 hetes vagyok....:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes:köszönöm, most picit megnyugtattál. Annyit azért most megint érzek, hogy valami nyomja a hólyagom, főleg ha ülök. Ez azért jó jel?
Mindenképpen megyek, most már senki nem foghat le. :lol: Apának nem mondom el, mert ő fél az eredménytől, nagyon fél, hogy baj van, hiszen annyit vártunk erre a babára.
moffli82
 
 


moffli:
Meg lehet érteni Apát is, én férjecském Annával a 28 hetes 4D-n kezdte magát beleélni, annyit vártunk Annánkra, hogy félt, hogy elveszítjük . Ilyenek ezek az Apákok :)

A hólyagfeszkó jót jelent :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


HOGYAN TUDOM A PROFILOMAT ELÉRNI, HOGY BERAKHASSAK VONALZÓT?
moffli82
 
 


mágnes, megértem én. Olyan jó lenne, ha holnap kapnék egy új képet a babóról, az egészséges babóról. 23-án lesz az 1. házassági évfordulónk, és olyan szép ajándék lenne apának. :lol:

Kép
moffli82
 
 


Ma készült Kismanóról felvétel: olyan édi :D
Kép Kismanó

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: nagyon cuki :) hihetetlen jó kép. Lehet, hogy rábeszéltél a 3D-s UH-ra? :)
Mágnes: Dabason 7500... ezek szerint máshol nem? Nos ez sajátos. Lehet, hogy nem fizetem ki, és levetetem máshol. Ráadásul az 1 hónap várakozást is túlzásnak érzem.
Moffli: fent a segédleteknél. Pár lappal ezelőtt Vicky egész részletesen leírta, és egy csomó vonalzós lapot is ajánlott. És nyugi. A cickó feszülés nekem alig játszik, a hányinger is szezonális, de legalábbis nem a "klasszikus" reggeli. Inkább délutáni. Vagy amikor kedve van. A helyedben én is elgondolkodnék egy másik dokin, vagy legalábbis egy kontrolon máshol. hajrá!

Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


csöre:
A nődokid Dabason rendel? Nekem ott csinálják meg a vérvételt, ahol szülni fogok.

Aida:
Nagyon édes ez a kép! Milyen hosszú lábacskái vannak :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes: nem Dabason rendel, csak más okból is kell a vérvétel, és nem akartam, hogy kétszer szurkáljanak rövid időn belül, de úgy látom, bebuktam :(
Igazából ez egységes kellene, hogy legyen: ha egyik helyen finanszírozza az állam, akkor a másikon is kellene, nem? Vagy én vagyok már megint a kelleténél naívabb? :(
Azt hiszem, felhívom a doktornénimet, és megtárgyalom vele a kérdést. A vérvétel mindenesetre megvolt, max megböknek megint, immáron a kórházban. Úgyis megyek 1,5 hét múlva a genetikai UH-ra, talán össze lehet hangolni.
Azt nem tudjátok véletlen, hogy az a szabály, hogy a védőnőhöz el kell menni a 12-ik hétig, különben nem járnak a mindenféle juttatások, az még most is él, vagy már nem? Valahol azt olvastam, hogy nem, de tuti biztosra nem tudom. Én majd a 13-ik héten (12,5) tervezem, akkora lesz meg a genetikai UH, meg akkor megyek dokinénihez újra, akkor ír a védőnőnek.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!


Rég jártam erre. :oops:
Remélem, sok új kismami van! :)

Csöre! Ez hihetetlen, de szerintem, kezdek hinni a véletlenekben. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! És nagy gratula!
Kicsit eltűntem, de vasárnap óta Angliában voltam munka miatt. Hááát, nem mondom, az igazi angol kaják nem a legjobbak a rókakomás időszakban :lol: Rókakomával randiztam, mihelyt éjjel hazaértünk a reptérről :oops:
Moffli82: Nekünk is jún 23.-án lesz az első házassági évfordulónk és 24.-én megyünk a 12 hetes UH-ra, ami akkor már mensi szerinti 13. hét lesz, csak a dokim most szabin van. Micsoda ajándék Apukának, remélem, lesz alkalma megnézni a kis csemetéjét :-)
Csöre74: Fizetni a toxoplazma vizsgálatért?? Én kértem, hogy vegyék le azt is a laborhoz és pár nap múlva volt eredmény (SOTE I-es női klinika)Az 1 hónap nagyon sok, ha lenne is valami, akkor azt már hova akarják kezelni -- de persze, nem lesz!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


sziasztok!

Sajnos megint elkeseredtem. :cry: A doki, akihez menni akartam sajnos elutazott, így nem tudok ma elmenni.

Most 2 lehetőség maradt. Vagy holnap kikönyörgök a mostani dokimtól egy uh-ot a magánban, de ő ad képet is, ha minden ok, vagy teli gatyával elmegyek akórházba, hogy megalázva kivárjam a soromat. Mert ott azzal fogadnak, mindek parázok mindenért.

Kép
moffli82
 
 


OK Csajok, meggyőztetek, megyek máshová toxoplazma vizsgálatért. Felhívom a doktornénimet, és kérek beutalót. Azért ez valahol felháborító, hogy milyen címen nyúlnak le pénzeket! :evil:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
Én a Honvédban voltam vérvételen és a papíron rajta volt. Neked nem? Beszélj a dokinkkal! :) Holnap lesz a Honvédban!!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Holnap reggel megyek dokihoz!!!!Igaz a "kedves" dokihoz, de már mindegy. Csak azt sajnálom, hogy az ambulanciára, és ott elég elavult a hüvelyUH, de azért szerintetek 8 hetes babámat azon is látni, ha minden ok?bÁR A SZÍVHANGOT BIZTI MEGINT NEM FOGOM HALLANI. :cry:

Másik kérdésem: ma betartottam a doki utasítását, és egész nap feküdtem. De délután óta olyan furit érzek lenn, mintha valami erősen nyomná a hólyagomat, de úgy, hogy az ki akarna szakdni a helyéről. Mi ez? NOrmális ez?Mert elég kellemetlen érzés.

Kép
moffli82
 
 


Köszi a bókokat a képre! :)

Tudtok arról vmit, hogy a kiságyat nem szabad radiátor mellé rakni? És ablak elé? Mit gondoltok?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida:
Sztem azért nem ajánlják az ablak mellé, mert ,ha szellőztetsz, a babára megy a hideg, plusz a szigetelés sem mindig tökéletes az ablakoknál.
Radiátor mellé... Gondolom túl melege lehet..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Aida: szerintem egyik sem tanácsos: a radiátor előtt túlhevülhet, ilyen picin még nehezen reagálják le a hőingadozást. Az ablak meg a szellőztetés miatt, illetve valamilyen szinten mindegyik húz, illetve sugározza télen a hideget, nyáron a meleget: teljesen más a hőáteresztése, mint a falnak (ezt egy építész nagyon akkurátusan el tudná magyarázni :)). Én még külső falra sem tenném, csak válaszfalra, de ez sok helyen ugye nem megoldható.
Hanna: mindenképpen felhívom :) de sajnos legkorábban jövő héten tudok bemenni. Az már a 12-ik hét... Igaz, szerintem védett vagyok, mert vidéki gyerekként sokat "nyúztam" a macskákat. Egyébként az előző két papíromon (az első két gyereknél) nem találom ezt az infót. Van valami rövidítése? Olyan, hogy toxoplasma egyiken sincs... azért megnyugtatna, ha lenne valami "történelmem" a témában :( Mindegy, holnap rövidre zárom a témát.
Moffli: hogy normális-e, azt nem tudom... talán helyezkedik a méhed... ilyenkor a legelején gyakran nyomja a hólyagot.
Szép estét Nektek!
Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


aida:én is hallottam. Ablaknál huzatot kap, meg nagyon érzékeny, és ha nem zár jól,akkor hamar megbetegedhet, Télen nem lehet radiátornál, mert a fűtött radiátornál akár hőhutát is kaphat.

Kép
moffli82
 
 


Köszi a tanácsokat, így már érthető! Csak lenne nagyobb a lakásunk ahol jobban variálhatnám a dolgot. De elrakom messzire minden gonosztól. :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


AIDA:mi is sokat gondolkodunk, mert a hálóban csak ezeken a helyeken van hely.

Kép
moffli82
 
 


Nos Lányok, a doktornéni is megerősített, nem kell fizetni a toxoplazma vizsgálatért, mehetek megint csapoltatni magam :( azért azt megjegyzem majd valami megfelelő fórumon, hogy nem teljesen korrekt ez az eljárás.
Aida, Moffli, nekünk is nagy átrendezést kell szervezni, mert a babaágy az íróasztal helyére férne be, az meg közel van a radiátorhoz. Csak az a gáz, hogy a többi bútor fix (bazi nagy gardrób, falszéles polcrendszer....). Hát majd valamit kitalálunk.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Mi ketteskének a babaágyát az ágyunk végébe fogjuk tenni. Mert hogy ,amíg velünk alszik, vagy ablakhoz tehetném, vagy szekrénysor elé. Pedig oltári nagy a szoba, de mindenütt ablak :)

csöre:
Legalább megspórolsz egy kis pénzt.. :wink: Mikor mehetsz?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csöre! Ugye mondtam? :) Hétfőn kell mennem megint.

Hogy vagytok kismamik? Nagyon keveset írtok. :(

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


csöre: Ismerős. :D Nálunk is az íróasztal helyére fért volna be jól, de ott ablak is van meg radiátor is. :D Lehet nem annyira praktikus. Jól ki kell majd gondolnom abban a kicsi szobában. Legfeljebb kihajítjuk a mi franciaágyunkat. Akkor van hely. :D Ráadásul felszabadul a legjobb sarok.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok lányok!

Már megint jó sokáig nem voltam itt, de annyira sok(k) a munka a melóhelyen, hogy gyakran 10-12 órát dolgozom, és még a két lurkóra meg az apájukra is alig marad "idejem". Szinte csak aludni járok haza! :cry:
Arról már nem is beszélve, hogy Kispöttyre is elég ritkán tudok gondolni..., ált. reggel meg este kap egy kis simit, meg szeretgetést, apától egy puszit..., de most sajna csak ennyi futja... :(
No és sokkal fáradékonyabb vagyok, és kevesebb a türelmem, naná...

De már nem kell sokáig ilyen őrült tempóban verklizni , mert most szombaton lemegy ez a rázós-munka, s lesz egy nyugisabb időszakom augusztusig :)

büdöstappancs:
Nagyon remélem, bátran viselkedik a lánykád, s nem viseli meg nagyon anya-apa hiánya. Neked meg azért szurkolok, hogy erősödj meg. (Sajna nekem pont a másik véglet a gondom, "kicsit" sok rajtam a plusz, de jövő szerdán megyek védőnénihez, s mindent megkérdek tőle diéta-ügyben...)

moffli:
Csatlakozom mágneshez, nem jó, ha sokat aggódsz, nem tesz jót a kis pocaklakónak - és neked sem.
Lécci írd meg mi volt a dokinál... :)
Biztos minden OK lesz, s hallod a szívhangját.:) Légy pozitív, még akkor is, ha nagyon sokat vártatok erre a kicsi babócára és sokat szenvedtetek, s sok fájdalmon vagy túl.

aida!
Csatlakozom az előttem szólókhoz Kismanó-bók ügyben és az ágyelhelyezés kapcsán.
Nálunk teljesen bevált a "hitvesi ágy" mellé rakott kiságy, bár most nem nagyon fog elférni az új lakásban a szobánkba... mi is sakkozni fogunk...
A képről: eddig úgy gondoltam, nem fogok 4D-s képet csináltatni, de teljesen felvillanyoztatok, lányok!

Már alig várom hétfő délutánt, akkor megyek Kispötyivel doktornénihez! Egy kicsit aggódom, hogy minden okés-e körülötte, hányan vannak (te jó éj!), mekkora, hova fészkelte be magát, dolgozhatok-e, minden megvan-e... Egy kicsit most gyorsítanám az időt! (és még én tanácsolom mofflinak, hogy ne aggódjon... :lol:)

Legyetek jók, mindenkinek jó babócavárást! :D
batkata

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Sziasztok!

Én is 2009. januárjában fogok szülni, egész pontosan 14-re vagyok kiírva. Volt egy kis ijedtség, egy kis barnázás miatt, azóta szedem az Utrogestant, és igyekszem pihenni, de nem nagyon megy. A dokim azt mondta, hogy mire elfogy, fel kell szívódni a hematómának. Bár a para azért folyamatos, hogy a Babónak ne legyen semmi baja!
xania9
 
 


sziasztok!

Aida, köszönjük a fotót, gyönyörű!!!!!!!!! A páromnak is megmutattam, teljesen meghatódott rajta :lol: :lol: :lol:

Toxoplazma: ma voltam 12. heti vv-n, és azt mondták, hogy 16. héten fogják nézni :roll: Mindenkinek (rajtam kívül) a 12. héten nézik???

Csöre, nincs ilyen szabály. Szerintem azért szokták mondani, hogy a 12. heti vizsgálatokat már be tudják írni a kiskönyvedbe, amit a védőnő állít ki. Egyébként a gyedhez az kell, hogy legalább 4 bejegyzés legyen a kiskönyvedben összesen, ezzel igazolod, hogy rendszeresen részt vettél terhesgondozáson.

Xania, üdv itt és gratula a pocaklakóhoz! Tessék szépen sokat pihenni!

Mágnes, róka koma látom téged sem kímél! Én mindig mire meggyőzöm magam, hogy elmúlt, akkor tutira jön. Átszokott reggelről estére... :?

Kata, mindjárt itt a 24-e :lol: Mi is akkor megyünk UH-ra, úgyhogy Veled együtt vágom a centit :lol:

Moffli, mi volt a dokinál?????

Kép
vickybabe
 
 


sziasztok!

Voltunk dokinál, minden ok! 16 mm-es a babó!
De mondta, hogy ezek magzatelhalási tünetek is, és csak uh-gal lehet megállapítani, hogy minden ok-e.

Most legalább menyugodtam. 8)

Kép
moffli82
 
 


Sziasztok Lányok!

Vicky: köszi az infót, akkor nem töröm magam, hogy minél előbb meglegyen a kiskönyv, be tudják azt írni utólag. Igen, a 4 bejegyzés még "régen", az első két gyerekemnél is úgy volt.

Mágnes: most táppénzen vagyok, kiírt a házidoki, mert nem vagyok jó bőrben (a felfázás kicsit még játszik, csináltatott tenyésztést, de nem durva, és a torkom is bedurrant, a vérképem meg... nem is mondom :( tiszta +/-) Tehát legkorábban jövő csütörtökön. De lebeszéltem a dokival, odamegyek, adja a beutalót, és rögtön veszik is a vért. Azért tényleg optimistán állok a dologhoz, minimális az esélye, hogy nem találkoztam még ezzel a bacival, de most is van macskánk (nem macskaszerelemből, csak így alakult, ezét nem is simizem), szeretnék tutira menni.
Ha Vickynek is csak a 16-ik héten nézik... bár ez engem kicsit meglepett.


Moffli: nagyszerű :) Örülök, hogy minden rendben.

Hanna: én majd jövő csütörtökön tudom meg, hogy mikor megyek legközelebb. Most hétfőn mész? Az nem csak 1 hét? Bocs, nem vagyok a toppon :? Hétfőn mindenesetre biztos nem megyek. Majd csütörtökön megírom, mikorra rendel vissza a doki :)

Xania: üdv! :)

Na szép napot! Asszem még egy kicsit visszadőlök. Majd' leragad a szemem :( Nem volt valami nyugodt éjszakám.

Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Vickybabe: igen, már rettenetesen be vagyok sózva, még így is olyan messzinek tűnik a 24.-e :lol: Meg akarod tudni, hogy kisfiú-e vagy kislány? Már ha megmutatja?? :lol: 26.-án meg megyünk az Istenhegyibe, úgyhogy ott is szépen megnézik őkelmét :D
Majd referálok!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


sziasztok!

Moffli, szuper hírek! Pihenj! :D

Csöre, akkor Te már rutinos kismami vagy! Én sem értettem a 16. hetet, de olyan határozottan mondták, mintha mindenhol akkor néznék... :roll: Mennyi idősek a gyerkőcök?
Egyébként a héten voltam védőnőnél, azért ilyen naprakészek az infóim :lol:

Kata, már csak 4-et kell aludnunk! Igen, mi kíváncsiak vagyunk a nemére. Bármelyiknek pont egyformán fogok örülni, csak szimplán kíváncsi vagyok. Nem is értem, hogy valaki hogy bírja ki direkt, hogy ne tudja meg a nemét... :roll:

Ti éreztek valamit, hogy kislány vagy kisfiú? Érdekes lenne majd utólag, hogy kinek jön be a megérzése...én kislányt érzek és a párom is szinte biztosra veszi, hogy kislányunk lesz :D

Hanna, tényleg jó lenne, ha lenne tábla a kismamikról, hogy lássuk, ki hol tart :lol: Valaki bevállalja?

Kép
vickybabe
 
 


kata:
Akkor te egy nappal előbb mész az Istenhegyire, mint én :)
Szerintetek ha ott megkérdezem, hogy látszik -e valami, nem néznek komplett idiótának?

Annával azt mondtuk, nem akarjuk tudni a nemét. A 25. hétig bírtuk, aztán összevitáztunk az uh-s szobában, hogy megtudjuk-e vagy sem.. :)

Most kisfiút érzek, bár fiúnevünk nincsen :)
Előzőleg a 9. héttől tudtam, hogy kislány lesz ,annak ellenére, hogy elsőre gyereknek csak fiút tudtam volna elképzelni :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Vickybabe!
4-et alszunk,igen! Mi is pusztán kíváncsiságból szeretnénk megtudni a nemét, mert tényleg mindkettőnek örülnénk!
Egyébként Apa is, én is egyformán kislányt érzünk, Jónás naptár szerint is kislány...majd meglátjuk :D Ha nem most, akkor a következő alkalommal :lol: A neveket is szépen listázgatjuk magunkban, nálam jelenleg a Zita és a Martin vezet :-)

Csöre: ez a toxoplazma elég becsapós ám, én 18 éve élek macskákkal és negatív vagyok! Így természetesen (a baba miatt amúgy sem) nem én almozok, nem puszilgatom őket. De furcsa, mert én is azt hittem, már tuti védett vagyok, erre tessék. :roll: Nekem, mivel kértem, már az első alkalommal a 6 hetes vizsgálatnál megnézték.

KépKép

KépKép
kata8110
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: