Új privát üzeneted érkezett!

Ács Nándor

Erika
knéerika
 
 


hát igen ő is elég elfoglalt, ahogy hallottam. nem tudom ilyenkor mit lehet tenni. :cry: Nkeem a Gidai János

REmeélm siekrül vele beszélned!

Kitartás!
Vendég
 


köszi! Csak már egyre idegesítőbb!

Erika
knéerika
 
 

 
 

knééerika én a shöpfméreibe pofátlankodtam be egyszer uh.ra a neten van a telcsiszám és ott kikönyörögte apa nekem:)próbáld meg,meghát vannak maszekok csak az több ezer forint.

lanyané
 
 


Lanyané! És a az uh-ért is kerll fizetni? vagy ott hogy működik, beutaló stb...

Erika
knéerika
 
 


Pintyusz
A Kosztolányin lakunk...
A Klinikára járok Aranyosihoz...
Te?
Vendég
 


semmi a párom betelefonált,hogy minnél előbb tudnak e csinálni egy uh.-t(azt mondta nincs dokink :lol: és aggódunk,hogy minden rendben van-e)még aznap du.-tán mehettünk és nem kellett fizetni.

lanyané
 
 


Köszönöm, ha minden kötél szakad megpróbáljuk mi is ezt a módszert.

Erika
knéerika
 
 


Helloka!!!

Dana: privi ment!

erika!Remélem találsz végre dokit!

Én aludtam ma délután 3 órát, anyira kimerültem!!! Egyfolytába fáradt vagyok!!

Remélem minden rendbe odabent!
Vendég
 


Pintyus
Válasz ment!
Vendég
 


edina: privi ment megint!
Vendég
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok ismét. Üdv, és nagy gratula az új kismamáknak! Remélem harivera azóta jó híreket kapott. Vigyázzatok magatokra ebben a ronda időben!

Azt hiszem én is kimaradtam a táblázatból :-( Paramétereim:
Panna1, 32év, 10+1, első gyerek, Óbuda, hogy hol szülökm azt még nem tudom. A dokim a 2-es nőgyógyin, meg ahogy tudom, a Jánosban is vezet szülést, de bízok benne, hogy a volt MArgit is beindul szülészetileg újra.

Hányingeresek! Én is küzdök még néha hányingerrel, émelygéssel. Nálam a 6-7. héten kezdődött, és azóta is tart, változó intenzitással. Igazából arra jöttem rá, hogy nagyon oda kell figyelni, hogy viszonylag sűrűn egyek pár falatot. Az első rosszullétes héten semmihez nem volt gusztusom, így nagyon keveset ettem, és már lehet, hogy a nap hátralevő időszakában az éhségtől volt hányingerem. A kefír viszont majdnem mindig megnyugtatta a gyomrom. Jókat mondanak még a gyömbéres teáról és a Magne B6-ról hányinger esetén. Nekem különösen a Gravida bevétele utáni időszak kritikus. Oda kell figyelnem, hogy úgy vegyem be, hogy ne legyen üres a gyomrom...
panna1
 
 


Sziasztok. Itt a frissített táblázat. Már jó sokan vagyunk. Aki nem adta meg a szülés várható időpontját, annak kikalkuláltam. Én mostanában egyre kevésbé vagyok rosszul, de szorulásom van. Holnap veszek egy Sepia nevű homeopátiás gyógyszert, ami talán segíteni fog, amúgy az émelygésre is jó.
Kép

szuszu
 
 


Ja és itt van az én ultranagos képem. A két kis kacsacsőr határolja a kisbabámat.

Kép

szuszu
 
 


szuszu nagyon édes a pocakpacád! :lol:
Vendég
 


Én még nem tudok feltenni képet, pedig voltam 7+5 naposan UH-n, ahol tök jó látszott a pöttöm. 16mm-t mértek akkor CRL-nek. Két fotót kértünk, de a nagyszülőknek adtuk oda karácsonyi ajándéknak :lol:
panna1
 
 


Panna én is óbudai vagyok,majd mehetünk eggyütt sétálni a babákkal :D

lanyané
 
 


Hát, biztos lesz olyan is... Sajnos a férjemet a munkája 2 évre Pécsre szólítja, és én is vele tartok. Illetve mi is. Úgyhogy nekünk nem lesz egyszerű menet. Nagyjából márciustól kezdődik neki a munka, bérlünk majd ott egy lakást. Terhesgondozásra ide fogok járni, meg szülni is itt szeretnék Bp-en, viszont ahogy lehet, mennénk le a babával. Nem szeretném, ha a gyerkőc csak hétvégeken találkozna az apjával...
Ez aznap derült ki, amikor elmondtam neki a terhességet. Kicsit meg is voltam zakkanva, hogy hogy is lesz ez az egész, de már nem aggódok. Főleg, hogy a bátyámék, sőt anyumék is lehet hogy jönnek Pécsre.
panna1
 
 


Ki a dokid lanyané?
panna1
 
 


JÓ estét mindenkinek!
Kérdés: Ti hogy álltok a vércsoportal? Ma mentem a vérképemért, és azt írták negatív vagyok, bár én most ebben kételkedem mert emlékeim szerint pozitív, de ha én tévedek akkor egy kicsit el kezdek aggódni, ne hogy gondd legyen ez a későbbiekben.

Erika
knéerika
 
 



knéerika írta:JÓ estét mindenkinek!
Kérdés: Ti hogy álltok a vércsoportal? Ma mentem a vérképemért, és azt írták negatív vagyok, bár én most ebben kételkedem mert emlékeim szerint pozitív, de ha én tévedek akkor egy kicsit el kezdek aggódni, ne hogy gondd legyen ez a későbbiekben.


Rendes, véradó állomás által lepecsételt papírt kaptál?
Rh: negatív vagy, vagy az ellenanyagszűrés negatív?
Vendég
 


Én holnap megyek/jelentkezek be az első vérvételre., és a vizeletvizsgálatra is. Éhgyomorra kell menni? Ásványvizet azért ihatok, nem?
panna1
 
 


Panna
Éhgyomor ajánlott... vizet lehet inni...
Vendég
 


A reggeli émelygés a legtöbb terhesség velejárója. Az esetek többségében enyhe panasz, de lehet olyan is, ami képtelenné teszi a terhes anyát bármilyen tevékenységre. Az alábbiakban tíz hasznos tanácsot közlünk ennek a kellemetlen tünetnek az enyhítésére.



1. Pihenjen eleget – A stresszes kismama hajlamosabb a reggeli émelygésre, mint aki rendesen kialussza magát. Ennek elősegítésére fontos a megfelelő párna és matrac.
2. Kis adagokban étkezzen az egész nap folyamán – ha valami mindig van a gyomrában, csökken az émelygés.
3. Korlátozza a számítógép előtt töltött időt – A képernyő vibrálása szintén émelygést okozhat.
4. Mozogjon eleget – Ha egész nap csak ágyban fekszik, nagyobb a valószínűsége, hogy émelyegni fog. A sok mozgás különösen a terhesség korai időszakában szükséges.
5. Igyon vízben oldott almaecetet mézzel édesítve – Ez megnyugtatja a háborgó gyomrot.
6. Egyen egy kis almaszószt – Szintén gyomornyugtató, elmúlik tőle az émelygés.
7. Fogyasszon körtét vagy citrusféléket – Mindkettő gyomornyugtató hatásáról ismert.
8. Egyen meg egy sült krumplit – Ez semleges, mégis sok benne a tápanyag. Ehet reggelire banánt is, káliumtartalma szintén segít a reggeli émelygés leküzdésében.
9. Viseljen kényelmes ruhát, ne szorítson sehol se – A derékban szoros öltözet szintén oka lehet a reggeli rosszulléteknek.
10. Inkább gyermekek számára javasolt vitaminokat fogyasszon – ezek könnyebben emészthetőek
Vendég
 


Mind az anya, mind a születendő gyermek érdekében szükség van a terhes nők rendszeres és időszakos orvosi ellenőrzésére. Ezt az ellenőrzést törvény írja elő, és a szülészeti szakrendelések szakorvosai végzik.

Az első vizsgálat akkor esedékes, ha a menstruáció elmaradása miatt a terhesség alapos gyanúja fennáll. Ez a gyanú viszont az első havi vérzéstől a változás koráig, tehát a menzesz elmaradásáig mindig fennáll, ha a nő nemi érintkezésben részt vett, és vérzése a várt időpontban elmarad. Nő a terhesség valószínűsége, ha további terhességi gyanújelként émelygés, hányinger, hányás, ingerlékenység, egyes ételek megkívánása, másoktól való undorodás jelentkezik. Néha a mell feszülése is tapasztalható. Ismételni kell azonban, hogy egyedül a vérzés elmaradása-minden más kísérő jelenség nélkül is-a terhesség alapos gyanúját kelti. Az első vizsgálatkor tapintással, ha szükséges, laboratóriumi vizsgálattal állapítják meg a terhességet, ugyanakkor a daganatot vagy a méhen kívüli terhességet egyidejűleg ki is zárják. Ekkor végzik el a medencemérést, a vizelet- és vérvizsgálatot (ide tartozik természetesen a vércsoport- és az Rh-meghatározás is), a vérnyomásmérést, a tüdő, a szív és a fogak vizsgálatát. A terhes anya a vizsgálat befejeztével könyvecskét kap, amelyben összes vizsgálati leletét feltüntetik.

A második vizsgálat a betöltött negyedik hónap után esedékes. Ha a második vizsgálaton rendellenességet találnak, rendszeresen, de a hetedik hónaptól sűrűn rendelik be a terhes anyát. Ha nem találnak rendellenességet, úgy a szülés előtt közvetlenül esedékes a harmadik vizsgálat. A terhes anyát a terhesgondozóban életmódbeli utasításokkal látják el, amelyeknek betartását törvényes rendelkezések védik. Az egészséges terhes a terhesség egész tartama alatt végezhet házi munkát, de munkája ne legyen megerőltető. Higannyal vagy más mérgező vegyianyaggal dolgozó iparágakban tilos terheseknek dolgoznia. A terhes anyát éjszakai műszakra beosztani nem szabad. Egyes orvosok nem tanácsolják terhesség alatt a szabadban való úszást - igaz, hogy vannak, akik ezt a tilalmat feleslegesnek tartják-, de semmi esetre sem célszerű kerékpározni vagy versenyszerűen sportolni.
Vendég
 



Sziasztok!

Nálam egyenlőre még semmi hányinger meg hasonlók :)

Ti hogy vagytok azzal, hogy van akik úgy gondolják, hogy ha fiú lesz a baba akkor nincs annyir rosszul az anya, és ha lány akkor pedig többször van rosszul?
Tapasztalat? :)

csütörtökön megyek végre dokihoz.... reggel 9-re kell mennem... első alkalommal miket csinálnak a dokik?

Ti mit használatok orrcseppként? Én már nem bírom :( reggel már olyan ideges voltam attól hogy nem kapok levegőt :evil: Kénytelen voltam a Nasivinből használni... Tegnap vettem 1600 ft-ért valami homeos orrsprayt, de nekem semmit sem használt :roll: :( Jó lenne már kimászni ebből a náthából!!
encsike87
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Encsike!
Én nem nagyon hiszek abba, hogy nemhez köthető a rosszúllét, éppúgy abban sem hiszek, hogy a has formája elárulja a kisbaba nemét! Szerintem ezek olyan mendemondák! Persze biztos van aki hisz benne és akinek esetleg be is jön!

Én meg holnap megyek előszőr dokihoz és nagyon reménykedek, hogy van a rendelőjébe uh, mert nagyon be vagyok sózva!!!

Én még a terhesség legelején voltam nagyon taknyos, arcüreggyulladásom volt és akkor használtam kb. 3 napig a Nasivint, de csak éjszakára, hogy tudjak aludni, szerintem, ha csak akkor csöppentessz amikor már nagyon szenvedsz és nem redszerességgel akkor nem lesz gond. Ez ugyanaz mint ahogy az Algopirint sem ajánlják, de ha nagyon fáj a kismama feje akkor azt mondják, hogy nyugodtan be lehet venni néha-néha!

Mindenkinek szép napot
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz, elhiszem hogy be vagy sózva :) én is be vagyok, pedig tudom hogy az én dokim rendelőjében nincs UH, csak külön lehet ott egy helyen UH-t csináltatni, viszont oda meg a doki kell hogy küldjön...Oké, hogy semmi baba formája nincs még 7 hetesen, de azért még tök jó érzés látni :)

Hova jársz dokihoz? Én a Kútvölgyibe... vagyis ameddig lehet oda, aztán nem tudom... remélem az én babámat még kibírja :)

A Nasivint, csak éjszakára használom, ha már meg akarok fulladni általában akkor... és csak nagyon kicsi cseppett próbálok meg, aztán türelmesen várok, hogy történjen már valami, mert szeretnék aludni :)
encsike87
 
 


Encsike!
Most egy új dokit kerestem, mert a régi dokim Csepelen volt, viszont a Kútvölgyibe került át amikor a csepeli kórház bezárt, úgyhogy én a Kútvölgyibe szültem a fiamat!
MOst ha minden igaz akkor a Bajcsyba fogok szülni!

Kép
Kép
györesz
 
 


És milyen tapasztalatod volt a Kútvölgyivel? Én is ott születtem, de arra nem emlékszem :lol:
encsike87
 
 


Maga a szülőszoba, a szülésznő (nem fogadott volt, úgyhogy nem emlékszem a nevére), meg maga a környezet teljesen jó volt! Amivel nem voltam megelégedve az a csecsemős nővérek voltak! Norbi nagyon pici volt (1 hónappal korábban jött) és nagyon kis ügyetlen volt a szopizásba és mivel nekem is új volt így én is az voltam! Csak úgy tudott Norbi rendesen rácuppanni a cicimre, ha segítettek, de ez elég ritkán történt meg, volt hogy azt mondták, hogy próbálkozzak majd jönnek és segítenek, de senki nem jött, hiába szoltam, aztán már sírtam, hogy legalább adjanak neki pótlást mert egy szemet nem tud szopizni, ha nem segít valaki és éhen fog halni! Szóval én ott nagyon sokat sírtam, persze ilyenkor ez normális is, de valahogy több segítséget vártam! Szerencsére otthon rendeződött minden bár akkor is sokat kínlódtunk a szopival, de a végén úgy belejöttünk, hogy NOrbi több mint 2 éves koráig szopott!
Remélem nem rémisztettelek meg! Amúgy voltak ott elsőszülő anyukák akiknek nagyon ügyesen szopizott a babájuk és ezért nem is volt semmi gondjuk! Persze volt ott nagyon aranyos csecsemős is, tehát nem volt mindegyik ennyire nemtörődöm!

Kép
Kép
györesz
 
 


Nem rémisztettél meg! :)

Milyen volt akkor a szülőszoba? Gondolom ott nincs ilyen alternativ meg ilyenek, nem?

Akkor jól bírtátok a szopit :) Van olyan amiktől én is félek,hogy majd biztosan ügyetlen leszek, de ilyenkor nyugtatom magam azzal, hogy más is igy kezdte :) Te viszont már profi leszel :):)
encsike87
 
 


Dana!
a vércsoportom az. Ellenanyagot nem néztek!

Erika
knéerika
 
 


Encsike!
Megmondom őszintén, hogy nekem annyira gyorsan zajlott minden, hogy nem tudok nagyon bő beszámolót adni Neked! Kimondottan alternatív szülőszoba nincsen, de nagyon szépek, barátságosak, mindegyik más színű, van labada, lehet zuhanyozni bármikor vajúdás közben, betesznek Neked valami nyugtató zenét ha kéred, szóval nekem ennél többre nem is lett volna szükségem!
Hát az biztos, hogy a másodikkal könnyebb lesz, hisz Norbival még én is annyi mindenen paráztam, amitől mostmár tudom, hogy nem kell! A lényeg, hogy mindig az öszöneidre hallgass és akkor menni fog, mintha mindig ezt csináltad volna! :)

Kép
Kép
györesz
 
 


Lányok! Megvan az időpont uh-ra :D :D
Végre!!!! Siker

Erika
knéerika
 
 


És mikor mész?
Még nem is voltál?

Kép
Kép
györesz
 
 


Csütörtökön megyek 9 re. nem még nem voltam.

Erika
knéerika
 
 


Hú akkor Te már biztos nagyon kiváncsi vagy!!!!

Kép
Kép
györesz
 
 


Hát igen!!! Nagyon! :D Csak minden rendben legyen!

Erika
knéerika
 
 


Az első UH nagy élmény. Meg persze a többi is! A lényeg, hogy minden rendben legyen. Én most jöttem meg vérvételről, vizeletadásról. Tök sokan vártak a szakorvosi rendelőben, szerencsére ki volt írva, hogy terheseket soron kívül fogadnak, különben biztos lincselés lett volna. Így is kaptam azért a szúrós pillantásokat. Eredmény 1 hét múlva. Toxplazmára viszont azt mondták, hogy ott nem szűrnek, külön beutaló kell az ANTSZ-hez, mert ott csinálják. Visszamentem a körzeti dokihoz, adott beutalót, elmentem a MEgyeri útra, ott vettek vért 800Ft-ért. Azért a hölgy, aki levette a vért eléggé méltatlankodott, hogy nem igaz, hogy a szakorvosiban, (pláne, hogy rákérdeztem) ha már úgyis szúrtak, akkor miért nem tudtak még egy fiolával levenni, és akkor csak azt kellett volna bevinnem hozzájuk. Azt mondta, hogy ezt máshol simán így csinálják. Úgyhogy legyetek résen, ha vmi extrát akartok szűretni (toxoplazma vagy rubeola vagy ilyesmi), kérdezzetek rá mindenre, és ha kell kérjétek külön a vér levételét.

Ügyesek legyetek mindannyian!
Panna
panna1
 
 


Elintéztem a védőnőt is jövőhét kedden megyek hozzá! Na most már sinen van minden :D

Erika
knéerika
 
 


Képzeljétek, én meg tegnap mentem a védőnőhöz a rendes terhestanácsadás ideje alatt, erre azzal fogadott, hogy nem ér rá velem foglalkozni, mert be van táblázva arra a 2 órára. És az első alkalommal állítólag 1 órát kell kb foglalkoznia velem (kérdem én, mi tarthat addig??).

Szóval feleslegesen elkéredzkedtem a munkahelyemről, és most csürötökön mehetek újra, mert akkora kaptam időpontot. Utána meg majd elintézem jövő héten a labort, meg ekg-t, meg amit még kell esetleg ;-)

yuyu79
 
 


Panna! Mi tart egy hétig az eredményben??? Miért húzzák ennyire, én pénteken voltam vérvételen és hétfőn mehettem is az eredményért. De a soron kívüliség nálunk nem volt meg. Persze nem voltak sokan, tehát ki lehetet bírni.

Erika
knéerika
 
 


Sziasztok!

Ngyon ritkán vagyok, de olvasom amiket írtok, csak velünk most nem történik semmi.
Ti éreztek valamit? Én kezdek aggódni, mert nins se hányingerem, sem semmi és nem is érzek semmit :( Ha esetleg valami nincs rendben azt észrevenném szerintetek?

Kép
tami75
 
 


Tami!
Nálam sincseneke tünetek, persze ennek csak örülhetünk! :D

Erika
knéerika
 
 


Tényleg lányok, Verávl mi van? Én ott lemaradtam, hogy volt uh.-n, de nem volt biztos , hogy marad-e a baba. Azóta pedig nem jelentkezett.

Kép
tami75
 
 


Visszaolvastam, Vera ma ment elvileg az SZTK-ba. Olyan kiváncsi vagyok......

Kép
tami75
 
 


sziasztok.
Látom hiányoltatok. köcce :lol: :lol:
Háát voltam sztk-ban de tegnap. mert a köcsög házi nem akart kírni mondta hogy ez nem betegség és ha veszélyeztetett akkor minek vállatam. szóval még mondott pár ocxmány dolgot és így elmentem tegnap az sztk-ba. De mivel csak 3 nap telt el péntektől így nem fűztem hozzá sok reményt. És ez az ultrahang más. Másképp mérte a doki és más adatokkal de ami szerintem látható az az hogy kerek a petezsák. Ő kiírt és adott utrót is. Így szóval majd pénteken megyek a kh-sba a saját dokihoz.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: