Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

üdv az újaknak :)

Skorpió, hát én nem nagyon akarok levonni semmilyen következtetést, mert mind a kettő skorpió, ráadásul ugyan azon napon születtek és ég és föld a kettő.

Lizoka :( sajnálom az ovit.

Jó szar ma az idő, de jövő héten meg 24 fok lesz.

Szirom, én se itéllek el, nekünk se lesz kutyán 99 %.
Szeretem őket, de nem tartanék, persze Roli előtt még akartam volna, de mostmár nem.

Sziasztok : Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Nekem a férjem skorpió, és egyáltalán nem nehéz vele. Ellenkezôleg, nagyon alkalmazkodó, nyugis, kedves ember. A húgom már nehezebb eset, sértôdékeny, nehezen hoz döntést, de nagyon jó humorú. Szerencsére ez utóbbi a férjemre is igaz. :lol: :lol:
Mondjuk mi november 26-ra vagyunk kiírva, így ha nem jön elôbb, nyilas lesz a pici lány.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Mosolygós szép napot mindenkinek ebben a ronda időben:)

Babuci99:Én is egy nyugodt emberke vagyok, de 3 napja rámtör 1 depis óra.:)
Akkor is beszoktam venni a magne b6-ot és megnyudszom.Dolgoznak a hormonok:)
Pocaklakóitok aktívak ebben az időben vagy nyugi van???
Nálunk nyugi van.Néha meg is ijedek, hogy mi lehet odabent miért nem mocorog?:)

Jahra:Nekem is szokták mondani, hogy "úristen Skorpió" lesz????!!!A bátyám is skorpió és egy nagyon rendes emberke, jószívűek,segítőkészek,őszinték viszont magukba fordulnak, sértődékenyek:)De persze nem lehet általánosítani.
Sokat számít, hogy ki hgy neveli a gyereket, szerintem.
33.héten járunk már, hamarosan meglátom én a gyönyörű kisfiamat.De mindennek eljön a maga ideje:)
Tudnál nekem segíteni légyszives, nem tudtam ide átküldeni a vonalzót az e-mail címemről.Mit tegyek?Köszönöm előre is.

Szép Napot és Jó hétvégét mindenkinek.
Szilvi
szilvi17
 
 

 
 

Sziasztok!

Skorpió téma: nekem férjem az :D Hááááát, nem könnyű eset, de én mint Rák jól viselem :lol: Igazából az az egy gond a skorpiókkal hogy páncélosak, nagyon magukba folytanak mindent. Nálunk egyébként kétesélyes ugye, vagy mérleg vagy skorpió lesz. emma mérleg, hááát, ugye azt írják nyugodt, kiegyensúlyozott :shock: nem az. Az akszcendens is nagyn számít állítólag, neki nyilas és ahogy olvasom inkább a nyilas bébi leírása illik rá.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szilvi!

Nincs nagyobb baj, de november 2-re vagyok kiírva, szóval eleve 2 napon múlik hogy november vagy október. baba meg elég nagyocska.

Amúgy ma voltam dokinál és mindnet rendben talált, volt uh is, érdekes szerinte méhlepény 1-es fokozatú, ebből is látzsik ez milyen szubjektív.

A baba feje így pont 35 hetesen 89 mm, az 35+3 naposnak felel meg, tehát valószínű hogy annyi idős amennyi mégiscsak. Viszont a acombcsontja nagyon hosszú, az viszi el mindíg a számolást, az valami 37 hetes értéknek felel meg. Azt mondta ha végig bent marad akkor valószínű elfelejthetem az 56-os rucikat :o
A cukorbetegség miatt túlhordást nem enged, ezt most megmondta, ha nem indul meg magától akkor november 2-án megindítja. :cry: De azt mondta nagyon reméli hogy elindul magától, mert szép nagy fejlett baba, szóval azt mondta tőle két hét múlva szülhetünk :lol: Most olyan 3200 gr-nak saccolta, ha végig bent marad akkor 4 kilósnak várja, de hát ezek csak tippek persze.

Ja, ma levették ezta streptococcust is, remélem okés lesz és nem kell antibiotikum.

Szóval kb ennyi volt. Ja, két nagy herezacsi látszotta képen totálban, de ugye eddig is biztos volt hogy fiú a kromoszóma viszgálat miatt. A kukija szerinte 14 mm, megmérte mint fontos adat, az nem kicsi lányok? :oops: 8) :lol: :lol: Na mindegy, még növeszti 5 hétig azt is :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kutya:

Én csak azt ítélem el kutya ügyben, aki azt hiszi hogy a kertes házban kötelező kutyát tartani :roll: És ezért visz oda egyet, persze csak kintinek, szigorúan láncra vagy kenelbe, mert ugye a kutya koszos, összetúrja meg pisili a kertet és egyébként is éjjel elengedi kicsit. :twisted: Hát jó lenne ha tudatosodna az emberekben hogy NEM kötelező kuytát tartani. csak azért hogy jelezzen,meg házat őrizzen. :twisted: És igen, áldozatokkal jár, igen sose lesz mintakert és mintarend. Aki erre vágyik, aki kutyabolond az tartson. akit elvileg szereti de kellő távolból az ne tartson!

Szóval Szirom és többiek én nem hogy elítélem hanem tisztelem azokat akik ezt felismerik és nem visznek haza egy kutyust mert édi bédi, vagy mert a kertben ellesz és legalább van aki ugut ha jön valaki...bár mindenkinek lenne önkontrolja és belátná ezt...sokkal kevesebb lenne a kidobott vagy sanyarúan tengődő kutya.

Ennyit a kutyákról :D

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit elcsúsztam az írással. Látom fele-fele arányban kezdünk lenni a kutyatémában... :) Én is nagy rajongó vagyok.
Nekünk elvileg nyilas lenne a baba, mint apukája, de valószínűleg nem tartunk ki addig, úgyhogy szerintem is skorpió lesz a BencÚr.

Képzeljétek holnap megyünk 4D-re, már annyira kiváncsi vagyok! Majd megírom az éppen aktuális adatokat.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok lányok!
Ma voltam uh-n.2080g a kicsifiam.A BPD86mm,az FL 65.Azt mondták a terhesség korának megfelelő méretű.A lepénnyel is minden rendben.Úgy örülök,mert annyian mondták,h kicsi a hasam.

Alvás: Én min.5x megyek ki pisilni mostanában és nagyon nehezen alszom vissza,ráadásul állandóan attól félek agyon nyomom Babit(ami tudom,h hülyeség,de mégis..).Beni is legalább 1x lejön pisilni és utána fel kell kísérnem a szobájába.Szóval éjjel eléggé zajlik az élet nálunk.Csodálom,h Apa nem ébred fel.

Eb-kérdés: Amikor Beni született,még élt Marcipán kutyánk és mi rögtön ahogy haza jöttünk a kórházból megmutattuk őket egymásnak.Soha nem volt gond,mindig azt mondtuk ő a kistesó.Marci már nincs és egyenlőre nem is akarok kutyát,de nem a baba miatt,hanem mert úgy érzem Marci után nem tudnék másik kutyit teljes szívemból szeretni.

Strepto: Tényleg komolyan kell venni.Az egyik barátnőm babájának tüdögyulladást okozott.3 hétig nem is mehettek haza és még nagyon sokáig kellett antibiotikumot szednie.

Skarlát. Ha nem volt biztos diagnózis,miért nem vettek torok váladékot!?

Skorpióság: Apukám és az öcsikém is nov. 13-án születtek.Imádják a nőket és viszont.A párom legjobb barátja is az,nála nagyobb nőcsábászt nem ismerek.Amúgy mindhárman nagyon vicces,aranyos pasik,szóval nem rossz ez a jegy.Van néhány barátnőm is aki skorpió,ők mindannyian nagyon érzékeny,kedves emberek,bár kicsit sértődősek.Különben azt mondják,ahogy öregszünk,egyre inkább az ascendens számít,lányoknál pedig az is, hol volt a hold(melyik jegyben ) amikor született.

Bocsi a bőléért! Legyetek vidámak!



Sziasztok,

De jó az uhsoknak, én is szeretném megint látni Kittikémet :)

Ja, azt akartam írni, hogy előző hozzászólásomból kiaradt, hogy mind két nagyi skorpió...

Jó éjt mindnekinek.
Cs.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziaztok!

Hogy vagytok?Pihiztek?

Szép Napot
:P
Szilvi
szilvi17
 
 


Szilvi!

Éb speciál hűtőt takarítottam, mert annak a nyamvadtnak nyitva maradt az ajataj kicsit és totál befagyott a 3 rekeszes mélyhűtő :evil: Olyan jól esett :roll:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mikor írja már ki ez a vonalzó hogy anyának már nagy a hasa? :evil: Az enyémre állandóan azt hiszik minden órás vagyok :evil

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az uh-ról. Jelentem óriásbébivel rendelkezem! Néhány adat a sok-sok közül: BPD: 8,84 cm AC:29,1 cm FL: 5,94 cm. Becsült súly: 2057 g. Mért adatok alapján becsült terhességi hét: 33.hét 5. nap. :) Úgyhogy Bendő két héttel előrébb jár kb. Viszont hosszban nem olyan hosszú, 40 cm körül van.
Azt mondta a doki bácsi, hogy teljesen egészségesnek tűnik és nagyon szép. Teszek fel képet!

Kép

Kép
vargaviki
 
 


Még, még, még: Kép Kép

Kép
vargaviki
 
 


Hahó!

Viki! Tényleg nagyon szép a kissrác! A második képen olyan, mintha magában mulatna valamin :wink: És a méretei nem semmik :shock: Látom, a Praxisban voltatok. Nagyon megbízhatóan, megnyugtatóan át szokták nézni a babákat, nem csak moziznak, és ez jó szerintem.
Megkérdezhetem, hogy a Bendő az Bende?

Manó! Mintha 35+5-re emlékeznék, hogy akkor írja ki :lol: Jut eszembe, van már nevetek? :D

Kukac: te Manó, ha a srácok combcsontja most kb. 5-6 cm, akkor hogy lenne kicsi kukacnak a 1,5 cm? :lol: :lol: :lol: Mégis, mekkorát szeretnél :lol:

Jelentem, nekünk valószínűleg sikerült két névre szűkíteni a lehetséges kört, Ede vagy Iván lesz a kissrác. Valszeg inkább Ede, de nincs még végső döntés. Miccóltok?

És eddig ezen dolgoztam (a baldachintartót nem találom, valszeg nem kaptuk vissza, venni kell). Ez a léghajó meg a lámpa lesz, csak ehhez kell a férjuram is:
Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom tök jó lett a szoba! Irígy is vagyok egy picit, hogy már ilyen szépen megvan mindenetek. Nekünk egyenlőre csak a szatyrok sorakoznak mindenhol a lakásban... Még két hét a bútor megérkezéséig...
Bendő az Bence vagy Benedek. Még nem eldöntött. A férjem most már átruházta rám a döntés jogát, de én egyenlőre nem tudom eldönteni. Ötlet?

Nekem felnőtt névként nagyon tetszik az Iván, de gyereknek nem igazán tudom elképzelni, de persze ez nem zárja ki. Az Ede tök jó. :)

Kép
vargaviki
 
 


Viki!

Mi könnyen voltunk ebből a szempontból, mert ez még Miksa bútora volt. Csak annyi volt a teendőnk, hogy Miksának kellett egy új komód, mert ezt használta. A pelenkázólapot fel lehet hajtani róla kb. a felénél, és akkor rendes komód, csak a tetején van még plusz polc. Nekünk meg kellett ruhásszekrényt venni, mert ez valójában nem szoba, hanem a hálónkhoz tartozó gardrób, és ki kellett belőle pakolni :lol: Miksa is itt lakott annak idején. Még csak nem is festettünk, mert úgy láttuk, hogy még nincs rá szükség.

Név: lehet, hogy a Bendét választanám, ha már Bendőnek akarjátok szólítani :wink: Szép a Bence és a Benedek is, én csak azért nem adnám őket, mert annyira sok kisfiú viseli ezeket a neveket.

Ja, és ne irigykedj, mert a 32. hétben mi is épp ott tartottunk, ahol ti :lol: Mi már holnap töltjük a 35. hetet, és nyílik is kicsit a méhszájam, muszáj volt most már készülődni. Még ami nyomaszt, az a kórházi cuccom, most már azt is összepakolom. Kaptam több listát is, összefésültem őket azóta, ha valakit érdekel, szívesen elküldöm.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Tök jó a szoba:) A miénk nem ilyen szupi, most mosunka nyukámmal rendeületlenül, ill én mososk ő vasal, ugyhogy mindne halmokban, ami kész van az a kiságyba letakarva. Jövő héten be szeretném fejezni és akkor még egy portalanítás a komódnak és mehet bele a cucc. A kiságyat is felhúzom ágyneművel :D rendet rakok és lefotózom, amíg emma nem ér haza mert ha hazaért vége a rendnek :lol: A kiságy az ö szobájában van, a komód egy zugban a többi babaholmival (utazóágy és egyéb nem mindíg kellők) és egyenlőre ott nyomul a bölcső is, amit nem tudom mikro tudom a férjem rávenni hogy hozzon le a helyére a nappaliba, mert szerint emég mindíg ráérünk, bár a doki szerint ugye akár 2 hét múlva is jöhet (de a férjem csak az 5 hetet hallja meg ebből). Szerinted akkor név ügyben hogy állunk? Azt hiszed érdekli. Most mondjuk kint van a Ringen vasárnapig, de ha hazajön elkapom a frakkját.

De még mindíg a Bertold, Bende, Benett témakörnél vagyunk. Hogy mi lesz ebből? Kevét mondogatom még, de Emma közölte hogy Keve-Teve. Illetve én úgy gondoltam hogy Keve Benedek vagy Keve Bertold, ezt is mondtam a férjemnek, de komolytalan se igent se nemet nem mond, se más ötletet. ÁÁÁÁ..... :roll: :evil:

Ede és Iván , nocsak micsoda teljesen új versenyzők :lol:

Az Iván nekem jobban bejön elvileg, de gyakoribb mint az Ede. És Miksához az Ede megy jobban valahogy :D

Viki!

Cuki a kissrác.:) Legyen inkább benedek, azt lehet Bencének si becézni ha akarjátok, Bence 10 ezer született az elmúlt 5 évebn kb és a Fekete Pákó fia is az lesz :lol: :lol:

Erről jut eszembe, Emma valameliyk nao tök komolyan megszólal hog ynem lenne e jó a tesónak a Pákó név :shock: Aztán szerencsére kiderült nem fekete Pákóból merítette az ötletet, hanem vajas pánkóból :lol: De mondtam neki hogy ez nem egy igazi név, ezt nem lehet adni csak mesehősöknek :)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szirom!

Az a zsebes tároló az jó dodlog? tényleg használható? Nekünk olyan nem volt, teccik, de nem tudom hogy jó e vagy csak dísz inkább.

Hordozót milyet vettetek?

Holnap megyünk búcsúba Emmával és barátokkal, kiváncsi vagyok hogy fogom bírni. Akkor megkérdezem kölcsön tudják e eadni a graco hordozót a kocsiba, ha nem akkor nézek én is valami hordozót, mert a nanniát nem akaródzik hazsnálni, csak babakocsinak. na jó, talán hazahozni még jó, ha addig nem is kapjuk meg a másikat, de ha majd apóshoz megyünk 160 km-re akkor már nem szertném azt használni...

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, ma kaptunk barátnőmtől egy olyan játszószőnyeget amin felül tudjátok olyan ív van , rugalmas és lehet huzogatni (mint régen a baby gym csak puha) , na Emma egész nap azzal játszott :D Mondtam azt majd pár nap múlva mosom, addig csak megunja.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


ja, kuki ügyben köszi az infot :lol: Én akkorát szeretnék amekkora kell neki hogy legyen :D Még nem volt szerencsém újszülött kispasihoz :lol: Kicsit meg is vagyok ijedve :D

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Nem tudom, nekünk sem volt zsebes tárolónk Miksával :lol: De most 5 részes szettet rendeltem, és ehhez volt, és ollan szép! :wink:

Hordozót Concordot vettünk. Nem ez volt a legszebb, szerintem a BébéComfortok sokkal szebbek voltak abban az árban, amiben mi néztük (leárazva 20-25 ezerért) a babyoutletben. De ebben van visszacsapódásgátló, amit tudtam is, és az eladó szerint ezt lehet a legkönnyebben és a legstabilabban rögzíteni. Meg Miksának is Concord ülése van, és nagyon bevált. Ez 36900-ról volt leárazva 26900-ra. Ja, és három magasságba lehet tenni az övet vállnál, ez a többinél nem volt.
Kép

Név: én megfenyegettem, hogy Zénóra fogom anyakönyveztetni a gyereket, ráadásul az én vezetéknevemre (mer még házzasági ak. másolatunk sincs :lol: ). De ez poén volt, nem hiszem, hogy ettől ijedt meg. Viszont mentünk oda-vissza Kaposvárra a héten 400 km-t együtt a kocsiban, az pont elég volt, hogy kivesézzük az utónévkönyvet :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Varga Viki:Nagyon édes a kisfiad, a második képen mintha elmosolyodott volna.Mi szerdán voltunk ultrahangon a 32.héten járunk akkor volt 2130g és 42cm és azt mondt a doki, hogy átlagos baba, de szerintem óriás bébi lesz.Szedtél valami vitamint?
Én gravidát szedtem 6.5 hónapig.
Meddig tartott a vizsgálat?Mi is voltunk a 30.héten fantasztikus élmény volt.
Szia

Szirom:Nagyon szép a babaszobam ügyes vagy:)
Irigyellek is egy kicsit a mi babaszobánk még sehogy sem áll, édesapám tegnap kezdte el tapátézni és még festés is lesz, én meg már rendezném be, kicsit türelmetlen vagyok, mert szeretném ha minden kész lenne mielőtt megyek kórházba.

Mindenkinek jó éjt.Sziasztok
szilvi17
 
 


Kép
szilvi17
 
 


Igazából az engem nem zavar egyáltalán, hogy gyakori nevet adjak a kölöknek, bármilyen névvel unikum lesz a fiam :). Viszont a Pákós dolog az már egészen más!!!!! :shock: Át kell gondolnom a dolgokat....

Szirom: azt a kórházi cuccos listát közhírré tennéd? Előre is köszi!
Ja, azért szeretném már , ha minden rendben lenne, mert a 36-37. héten abba kell hagynom a gyógyszereket és nem valószínű , hogy utána még bent marad a baba. Én nem mehetek sehová, úgyhogy igazából minden csak hétvégente intéződik és már csak 4-5 hétvége van addig. ÁÁÁÁÁ! :)

Kép
vargaviki
 
 


Szilvi nagyon szép a baba! :D

Nekem ezekre a méretekre azt mondta a doki, hogy azért szép nagy baba!
Szedtem Elevitet a 26. hétig.
A vizsgálat kb. 20 percig tartott most.

Jó éjt!

Kép
vargaviki
 
 


Szilvi! A te babód is gyönyörű! Hogy fogják hívni?

Manó! Miksa is volt már angolpólyában, bundazsákban, ma a kiságyban is :wink:

Viki! Itt a lista. Ha kihagytam valamit, akkor szóljatok :wink:

A kórházba:


• pizsama, hálóing
• köntös
• fürdős papucs, másik papucs
• bugyik/sima és Tena
• szoptatós melltartó
• melltartóbetét
• mellbimbóvédő krém/Garmastan
• tejelválasztást serkentő tea (Laktoherb, Milupa)
• mellszívó/+ zacskók vagy cumisüveg
• sterilizáló folyadék
• betét/Tena
• WC-papír/nedves is
• WC-fertőtlenítő kendő
• Papírtörlő
• papírzsepi
• zokni
• törülköző
• mosdókesztyű vagy szivacs
• tusfürdő/intimszappan
• dezodor
• fogkrém, fogkefe
• evőeszköz
• pohár
• szőlőcukor
• víz
• telefon, telefontöltő
• fényképezőgép, töltő
• kispárna
• textilpelus
• papírpelenka
• kispléd


Papírok


• a várandós anya gondozási könyve
• TAJ-kártya
• személyi+lakcímkártya
• a házassági anyakönyvi kivonat másolata

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Viki!

A Benedek is gyakori,ennek ellenére az nálunk is benne volt/van a pakliban, de a Bence az nagyon régen az első vezető név! Tehát nem arról van szó, hogy van más Bence is hanem hogy a játszón van minimum 3 és az oviban minden csoportban 1-vagy 2. De persze a te döntésed, csak kérdezted a véleményünk:) Egyébként Emma kedvenc neve és mindenáron Bencének akarta hívni a kistesót :wink: De én azért a leggyakoribb nevet nem akarom adni. Lányban ugyanez az Anna, pedig az is nagyon zsép név.

Pákót a héten láttam egy reggeli műsorban, "az útrahang szerint fiú" és mi lesz a neve? Hát Bence :lol:

Szirom!

Concord az tényleg jó! Nekünk egy 9-36-os van belőle, nagyon szerettem, bár most egy 15-36-os cybexben ül Emma. Akarok is venni a concord alá egy emelőt, hogy előbb lehessen használni, az soroksárin kétezer valamennyi, ha még kijutok egyszer...

Mondjuk én most max 15 ezret szánok rá ha venni kell, de szerintem megkapjuk a gracot...az outletben 14-ezerért brevi smart van, meg láttam egy alig használt bébé confortot ennyiért, amit áprilisban vettek, annál a lányzónál akitől a bundazsákot vettem...lehet megveszem azt, hétvégén kiderítem hogy kapunk e.

Akkor a zsák kérdésben te sem vagy előrébb :D Azt is láttam az outletben 2500-ért tök cukit, ezért gondoltam, csak nem tudom mit lehet belepakolni igazából...

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szilvi!

Milyen jó kép! Nekem is ekkora méretre azt mondták hogy legalább 4 kilós lesz :!:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kórházi cuccos: ha a férjem haazjön az egyetlen bőröndünkkel, akkor megpróbálom kiszellőztetni belőle a benzingőzt, amit a Ringen összeszedett a hétvégén, és bepakolok én is:) Hátha bejön a két hét a dokinak :D Ha nem akkor legfeljebb ott áll, inkább legyne kész mint sem, most már úgy vagyok vele. neekm azt mondták most a bajcsyban hogy nekik nem kell házassági anyakönyvi kivonat mert már nem a kórházak intézik ezt, mint 5 éve, hanem majd nekünk kell mennünk az önkormányzathoz a papírokkal, ahol szültünk, ahhoz az illetékes önkormányzathoz.

én betettem olyan papírt, amit a wc re lehet tenni és akkor arra ülök, anno bevált. plusz nálunk a bébinek kell vinni szinte mindent a ruhán kívül :roll:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, és én viszek úszógumit a fenekem alá, nagyon bejött a gátsebre, én tök jól aludtam és ülni is tudtam vele akárhol, ami nem volt elmondható a többiekre!

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


még eszembe jutott, én tuti teszek be aranyér elleni kúpot :oops: krémet, nekem szülésnél nagyon kijött a kórházban meg vagy adnak vagy nem. ja, és hashajtót, mert azzal is úgy jártam hogy ugye mindenkinek adtak azt hiszem a 2. napon tablettát, erre mire én következtem elfogyott és valami szar kanalas gyogyót adtak ami semmit sem ért de tök kellemetlen volt, plusz viszek algopyrint, mert nekem az első két nap igenis segített a gátsebnél! És az a tapasztalatom hog yhiába megy az ember kórházba, a gyógyszer ellátás nem mindíg tökéletes finiman szólva...

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szirom!

A bundaszákot Emma is fel akarta próbálni:) Angolpólyánk nincs, a kiságyat féltjük, szerinted kibír 27 kilót? 8)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó! Ezt a házassági ak.-ot akkor megkérdem, mert igazából még nem kérdeztem utána, de úgy hallottam mindenkitől, hogy kell. Úszógumit én nem használtam csaszis lévén, bár ha most sikerülne simán szülni, hát tök jó lenne. De akkor majd hozatok be az urammal. Aranyeres cucccal viszont aranyba foglalom a nevedet, igazad van, nekem is fog kelleni :wink: Lévén, most is szívok vele..... :roll: Hashajtó: hát nekem meg tök jól bevált az a kanalas, nem vagyunk egyformák :D De lehet, hogy nem hülyeség vinni valamit. Ja, még a klotyó: nekem mindig kicsúszik az a papír a fenekem alól :oops: :lol: , most viszont a vécépapíroknál a DM-ben megláttam egy nedves törlőkendőt, kifejezetten vécére valót, vagy 190 Ft vagy 290, már nemtom, de megvettem. Végigtörlöm vele a klotyeszülőkét és az úgy jó lesz szerintem. És Miksánál is nedves vécépapírt vittem, amit olyan lány ajánlott, aki simán szült, hogy ég és föld, de csaszi után is tök jó volt. Azt is a DM-ben vettem a vécépapíroknál, helyes kis műanyag dobozban lehet kapni, meg utántöltőt is hozzá.

Megyek, kihalászom a kölket a kádból :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kiságy: 27 kilót nem hiszem :shock: :lol: Annyi Emma, ezt most komoly? :shock: Miksa 15,5 kg, én simán beleengedtem :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok szép jó reggelt!:)

Szirom: Nagy Bálint Leventének fogják hívni,majd eldönti, hogy melyik tetszik neki jobban de nekünk Levi lesz.Milánt szerettem volna de apukának nem tetszett.

Viki:Köszi szépen, igyekeztünk, hogy szép baba legyen:)
De szeretném ha inkább nyugodt baba legyen, bár nem tudom kire fog ütni mert én is és az apuka is elevenek voltunk.Majd meglátjuk.

Hogy aludtatok?Ma állítólag nagyon szép idő lesz?
Mentek valahova kirándulni, nekem mehetnékem van de apuci nemigazán akar engedni, félt már.

Szép Napot.Sziasztok
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Szirom: "bugyik/sima és Tena" Ez milyen bugyit jelent? (kezdő vagyok :))

Ja és azt hallottam bent a kórházban már megszült anyukáktól, hogy sokaknak nagyon bejött a gátsebre az Aloe First (Forever Living Products-os), majd utána a körömvirágkrém. Tudtok errről valamit?

Kép
vargaviki
 
 


Viki! A sima bugyi az a rendes, klasszikus bugyi, amit egyébként is hordasz, a Tena bugyit pedig patikában lehet kapni. A Tena betétet is. Eredetileg inkontinencia betét, de szülés után is sokan ajánlják, és nekem is bejött. Olyat érdemes venni, amin legalább 4 csepp van. És eggyel kisebbet vettem először Miksánál, és bizony kellett a nagyobb. A Tena bugyit ehhez árulják, hálós bugyi, igen ronda, de jól megtartja a betétet, és baleset esetén kiöblítheted a csap alatt, és kb. 20 perc alatt megszárad. Szóval szerintem nagyon praktikus. Asszem kettő van egy csomagban, S, M, L, XL és XXL méretben, és párszáz forint. Érdemes beruházni. Létezik hasonlóból eldobható fajta is, talán Chicco, azt egy ismerősöm a Brendonban vette. A sima bugyikat nehezebb kimosni szerintem, és ugye a száradás is lassúbb.

Gátsebben nem vagyok otthon, én elsőre sajnos végül csaszis lettem. De az aloe csak jó lehet szerintem is.

Szilvi! Szép neveket választottatok!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,

jaj de szépek az uh képek :)

Szirom, nagyon jó kis ülést vettetek.
Kórházi lista:
Szabolcsba nem kell elvileg sterilizálló folyadékot vinni, bármit amit beadsz azt kisterilizálják neked.
Illetve mindent adnak a babának. (Igaz ez 2005 ben volt, azóta nem tudom, hogy áll a kórház anyagilag.)
Illetve adtak betétet .... Vagyi inkább egy rahedli vatta volt gézbe csomagolva. De nem volt olyan gáz.
Nekem szerencsére nem volt szükségem olyan nagy betétre, én mini tennát vettem és semmi gondom nem volt vele. De gondolom nem ez a jellemző.
De pl.vittem éjszakai Allwayst is és az tökre kényelmetlen volt, mert hiába szívja jól a vékonysága miatt olyan merev ami nem volt túl kényelmes. Szóval a tena jobb volt.

Mi is összetettük tegnap az ágyat, megvettük a takarót, ágynemüt, szinte mindent.
Egyenlőre velem lesz Kittike a hálóben aztán majd bekerül a gyerekszobába.(Apja meg ki onnan :) )

Szirom, juj, már 35 hetet betöltötted? Jövő héten megkapod az anyának már nagy hasa van- t :) :)

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Szirom köszi az infót bugyi ügyben!

Kép
vargaviki
 
 


Viki!

Szirom mindent leírta bugyogóval kapcsolatban. Én is csak ajánlani tudom! Patikában tena fix néven fut, én mondjuk most elővettem amit Emmánál hazsnáltam. Tényleg kilögybölöd és szinte méár száraz is, nagyon jó!

És a tena betét is, de nem amit a dm-ben árulnak kicsi, hanem tényleg a patikai nagyobb. Én speciál a legnagyobbat vettem, jó lehet elég lett volna a közepes is, de én Emmával nagyon véreztem :roll: Én sem olyat vittem, és első nap anyukámnak visítva telefonáltam hogy gyorsan hozzon valami óriásit, mert 5 percenként átvéreztem.

Nálunk az 5 ágyas szobából egy csajnak volt elég a sima éjszakai always méret, 4-ünknek nagy tena kellett.

Gátsebre nekem az jött be hogy naponta sokszor, minden wc után tul képp irány a zuhany és váltott vízzel mosakodtam, tehát hideget is engedtem rá, az nagyon jó gyulladás csökkentő. Plusz nekünk újpesten reggelente a nővérek leöblítették valamivel, az is jó volt. aloe first is jó lehet, bár azt nem próbáltam

Csikken: állítólag eddig a bajcsyba se kellett ennyi mindent vinni, de most az új rendszer ugye...vagy van vagy nincs elég cucc, így inkább ki van írva hogy aki tud hozzon :oops:

Szirom!

Pedig tényleg 27 kiló és 117 cm. Nagy csaj, de duci is kicsit :roll: Hiába, sose volt sovány baba.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Falat nem nézni, festés előtt volt :lol: Kép Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Nem írtam még ide, de én is novemberben fogok szülni! A 35. hétben vagyok.
Így a nyolcadik hónap végén elkezdett foglalkoztatni a gátvédelem kérdése. Pláne miután a barátnőm a második szülésnél megúszta a vágást, és arról számolt be, hogy feltétlenül figyeljek erre, mert összehasonlíthatatlanul jobban érzi magát most, mint az előző szülése után. És mindez köszönhető volt egy kényszerű kórházváltásnak, és egy odafigyelő szülésznőnek.

Na, ezek után elkezdtem a neten kutakodni. Én a Jánosban fogok szülni, ahol ehhez a dologhoz elég kőkorszakian állnak, de úgy tűnik lehet beszélni az orvosommal is, és olyan szülésznőt is választottam, aki a gát védelmére is odafigyel. Természetesen bármikor előfordulhat, hogy vágni kell, de ígéretet kaptam arra, hogy elkerülik, ha lehet.

Mindezek után az előkészületekre fókuszáltam. A magyar Internetes oldalakon sajnos még mindig elég kevés infot lehet begyűjteni, és azok is indulatoktól túlfűtöttek, vagy nagyon szubjektívek (pro és kontra) . Ezért elkezdtem az angol nyelvű oldalakon művelődni, és találtam is néhány hasznos oldalt.

Lefordítottam egy cikket, amely ábrát is tartalmaz, hogy miként lehet felkészíteni a gátat a szülésre. Ezt most feltöltöm Nektek is, hátha valaki hasonlóan komolyan veszi a dolgot...

Terhességi gátmasszázs

Remélem tudok vele segíteni!

Üdv,

Petra
nipe
 
 


Sziasztok!

Nem írtam még ide, de én is novemberben fogok szülni! A 35. hétben vagyok.
Így a nyolcadik hónap végén elkezdett foglalkoztatni a gátvédelem kérdése. Pláne miután a barátnőm a második szülésnél megúszta a vágást, és arról számolt be, hogy feltétlenül figyeljek erre, mert összehasonlíthatatlanul jobban érzi magát most, mint az előző szülése után. És mindez köszönhető volt egy kényszerű kórházváltásnak, és egy odafigyelő szülésznőnek.

Na, ezek után elkezdtem a neten kutakodni. Én a Jánosban fogok szülni, ahol ehhez a dologhoz elég kőkorszakian állnak, de úgy tűnik lehet beszélni az orvosommal is, és olyan szülésznőt is választottam, aki a gát védelmére is odafigyel. Természetesen bármikor előfordulhat, hogy vágni kell, de ígéretet kaptam arra, hogy elkerülik, ha lehet.

Mindezek után az előkészületekre fókuszáltam. A magyar Internetes oldalakon sajnos még mindig elég kevés infot lehet begyűjteni, és azok is indulatoktól túlfűtöttek, vagy nagyon szubjektívek (pro és kontra) . Ezért elkezdtem az angol nyelvű oldalakon művelődni, és találtam is néhány hasznos oldalt.

Lefordítottam egy cikket, amely ábrát is tartalmaz, hogy miként lehet felkészíteni a gátat a szülésre. Ezt most feltöltöm Nektek is, hátha valaki hasonlóan komolyan veszi a dolgot...

Terhességi gátmasszázs

Remélem tudok vele segíteni!

Üdv,

Petra
nipe
 
 


Sziasztok!

Szánom-bánom bűnömet, de az utóbbi időben elhanyagoltam az összesítő tábla aktualizálását. Aki nincs rajta az újak közül és szeretne felkerülni, írja meg a paramétereket priviben, mert sajna nincs időm újraolvasni. Mivel már egyesek tényleg a célegyenesben vannak, jobban fogjuk látni, hogy éppen kinek kell szúrkolni.

Kép
Vendég
 


Lafie! Én is adós vagyok, most már beiírhatod, hogy Szabolcs u./Dr. Hammersberg Elemér. És a kölkec neven Ede vagy Iván :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ez a mi babiszobánk!


Kép

Kép
Vendég
 


Lafie: nálam is megvan a kórház: Szabolcs utca, az orvos biztos , hogy nem a Kovács doki, de még nem biztos, hogy ki. Majd megírom, úgy néz ki a jövő héten kiderül.

Kép
vargaviki
 
 


Nipe, köszi a gátsebes anyagot!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok,

Hát Szabolcsban tutkó, hogy első gyereknél nyisszantanak...
De azén kívül, hogy utána kellett az úszógumi, nem volt gáz, és kiröppent Rolika :) :) :)

Ott is volt gátsebkezelés, de most olvastam a Szabolcsos forumban, hogy nem volt. :(

Dobok egy pocifotót.
MEg az ágyról a hálónkban.

Pusszancs.Csikken

Kép

Kép

KépKép
Kép
csikken
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: