Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kingii!
ÜDV.közöttünk!
Azt lehet tudni hogy kisfiú lesz v lány?

Én már nem szedem a vitamint,amugy a gravidát szedtem!

Ja,és mért lennél fárasztó!

Kellemes pihenést mindenkinek!

Kép
aniko...
 
 


Sziasztok!

Az orvosom felhelyezett egy gumigyűrűt, ami szorosan zárva tartja a méhszájat. Ha tartja..holnap délelőtt megyek vissza hozzá és akkor megnézi, hogy a helyén van-e. Remélem igen.
Ha ez működik 3-4 hét múlva leveszi, mert akkor már nem gond ha esetleg megindul a szülés.
Ha ezzel a gyűrűvel minden rendben van, akkor szabadabb is lehetek, nem kell egész nap feküdnöm, sétálhatok..stb, csak cipekednem tilos. De az kinek nem ha terhes?
Szóval izgulok rendesen, hogy ott maradjon.

Kinga!
Üdv köztünk!
Én ismét elkezdtem szedni az elevitet, mert annyi vírusos betegség van mostanában, ezt találtam biztosabbnak.
A linket amit küldtek neked levélben másold be a profilnál az aláírás részhez. (Felül választhatod ki a profil beállítási lehetőségeket).
Remélem sikerül.

Újra éhes vagyok.. :evil:

Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel? :D

dhbetty
 
 


Sziasztok Lányok!
Igen tudni már,hogy a mi pici babánk kislány lesz! :D :D és a NAGY FLÓRA nevet kapja majd.
Éhesség?!
Ne is mond!Ez az első terhességem és így is igen nagy súllyal indultam neki(80) és már most +14 kg jött rám.Doki bácsim nagyon allergiás erre a kérdésre és a múltkor fél órás előadást tartott arról,hogy kerüljük a csokikát,sütikét meg a zsíros kenyeret savanyú káposztával...nyami :shock:
Megyek is bekapok vmi könnyű reggelit...
Szép napot mindenkinek
Vendég
 

 
 

Kingi!
Valamit nem jól másoltál be, de az irány már jó :lol:
Egyenlőségjelnek és idézőjelnek nem kellene ott lennie..azt hiszem.
De már rég csináltam.
Másnak van ötlete?

dhbetty
 
 


Utánanéztem..
Amikor a babafalván megcsináltad a onalzót és klikkeltél a vonalzó készítésére, az alatt megjelenik 2 link.
Neked avonalzó link (PHPBB)-t kell az aláírás részhez bemásolni.
Akkor működnie kell..

dhbetty
 
 


Köszi betty!!!! :lol:

Így már nekem is sikerült azt hiszem végre bemásolnom azt a fránya vonalzót! :)

Szia Kingi!! Üdvözlünk köztünk!
Én nem tudok mit mondani a súlyhoz, mert megmondom őszintén, rajtam is van már 15 kg plusz bőven! És csodák csodájára nem a csokitól, mert mikor megugrott a súlyom, nem is ettem csokit, csak gyümölcsöt. Nem kívántam! Én az Elevitet szedtem, attól ugrott meg a súlyom, de nagyon jó! Most már nem szedem, majd az utolsó pár hétben ismét. Csak hát a végére okozna nekem némi székrekedést és szorongást talán, azt meg nem szeretném.

Hát lányok, tegnap nagyon jókat nevettem! Elmentem a szokásos keddi előadásra a Szent Imrébe (ott szülünk). Tudtam, hogy most a szülésről, együttszülésről és alternatív szülésről lesz szó, és fel volt sorolva a dokim is, mint előadó. (Fogadott orvos, egyszer régebben meséltem nektek a nehézségeket) Csak ő maga meg egy szülésznő volt az előadó. Én kész vagyok ettől a pasitól! :lol: Képzeljetek el egy alacsonyabb, kb. 35 éves pasit, akinek van egy pici rés az első két foga között, és igazából mindig úgy néz ki, mintha egy folyamatosan tanuló egyetemista lenne. :D Ennek ellenére olyan poénokat zúdított tegnap, hogy mindenki röhögött, csak ő nem :lol: TEljes fapofával várta a hatást! :) De nagyon jókat mondott! Most kicsit túl sokan vannak a Szent Imrében, de ennek ellenére biztosítják, hogy - hacsak te nem kéred - a baba folyton veled lehessen! Az apa, illetve ha ő nem, akkor valaki végig veled lehet a szülésen, kívétel a vajúdóban, de mint kiderült ez csak egy EU-s név, egyébként meg tranzitszoba a csomagoknak 5 ággyal. :D
Egy viszont biztos... nem olyan egyszerű bekerülni egy alternatív szobába, és nem csak a sok nő miatt!!! Képzeljétek, állítólag eleve csak "tökéletes" terhességgel lehet bekerülni, és úgy, hogy a fájások is fájások legyenek, erősödjenek, stb. Ott nincs katéter, ott nincs NST-CTG gép, csak max a kézi doppler. Szó szerint zavartalan a szülésed. Jó mi? De ha már valami kis rizikó van, mész át egy másik szülőszobára, ami meg kell, hogy mondjam, nem tűnik vészesnek. TEljesen ugyanazok a körülmények, csak nem kád van, hanem zuhany (jobban is szeretem), és nem franciaágy, hanem sima ágy, valamint nincs bordásfal. Egyébként minden mást biztosítani tudnak oda is.
Úgyhogy kicsit tegnap megbékéltem a dologgal, már kevésbé félek.
És ez szörnyen jó érzés!!!!

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
Ez ám a szép nagy poci! :D

Kingii,
Üdv.közöttünk.Gratula a kiscsajszhoz.

Betty,
Remélem minden rendben lesz ha felrakja a dokid a gumigyürüt.Probálj meg pihengélni.Bár ez úgy hangzik mint "Bagoly mondja verébnek."
Nekem is pihenem kéne de ha bennem van a mehetnék akkor teszek-veszek rendesen itthon.

Ilyen fájdalmaim nincsenek.Néha roppan egyet-egyet a csontom.A cunim mostanában nem fájdogált már szerencsére.
A gyomorsavavval arra jöttem rá,hogy bizonyos ételektöl jön elö.De ha olyat eszek akkor utána leküldök egy Renét(ritkán van rá szükség) és igy nincs semmi gondom.Szerencsére.
Nekem mostanában a felkelés és a forgolodás okoz kellemetlenséget mert olyan mint ha a pocim nem akarna fordulni én hiába fordulok.

Mindenkinek szép napot.Nálunk még mindig esik az eső. :(

Kép
Kép
meliz
 
 


Gyors helyzetjelentés :)
Voltam kontrollon, hétfőn megyek ismét, elvileg a gyűrű funkcionál.
:lol:
Úgyhogy..azt hiszem szombaton még beszerzem a hiányzó dolgokat a kis férjecskémmel. Ő majd pakol. :roll:
Kicsit be is vagyok már sózva..persze azért nem eshetek át a ló túlsó oldalára, mert pihennem azért kell.
Pusz

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Kingii
ÜDV itt! Gratulálok Flórához!
Ha én a területileg illetékesben szülnék - lehet találkoznánk decemberben :P Én úgy érzem manó pár napot késni fog és a Mikulás fogja hozni.
Vitamint én még szedek - heti 2-t, Elevit.
Nekem is vannak plussz kilóim, mert a tavalyi méhen kívüli előtt és után is szedtem vitaminokat - akkor feljött pár kiló, ami nem ment le.
Most szerencsés vagyok a terhességgel, mert eddig 6-7 kilót híztam csak. A doki mindig csak csodálkozik :lol:

Nyafi
Mennyi volt a babakocsi? Kép?

Cicus
Jó pihenést a sok munka után!
Én már úgy hozzászoktam, hogy itthon vagyok - szinte az elejétől :lol:
Remélem minden rendben lesz a vesetágulattal...

Zsuzsi
Szép nagy pocak!
Most már tényleg nekünk is el kell menni venni még 2 melltartót a ChristinaM-ba..

Betty
Örülök, hogy jól működik a gumigyűrű - pihengess sokat!

Meliz
Itt is esett délelőtt - most meg lassan süt a nap :)

Tegnap voltunk a házidokihoz.
Apa is bejött velünk :P
Bioparox spray-vel kell fújnom a torkom - remélem használni fog, mert , ha nem - írt fel antibiotikumot is :? - amit nem szeretnék kiváltani.
De már most könnyebb nyelni :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
uvme
 
 


Sziasztok!
Dhbetty:Köszönöm szépen a segítséget.Csak ennyit sikerült produkálnom...

Fcicus:rájöttem,hogy nem idegeskedem a súlyom miatt,majd szoptatás után lefogyok valahogy. :shock:


Fné kia:Köszönöm szépen!Én a Jánosban fogok szülni és Te?
Igen olyan viccesen hangzik,amikor megkérdezik,hogy mikorra vagyok kiirva én meg erre:MIKULÁSRA(bár én ugy érzem dec 3.-án lesz a nagy nap,mert a 3-as a szerencseszámom) de ugyis Flóra baba fogja majd eldönteni. :D
További szép estét Mindenkinek!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Hú mennyit írtatok, alig győzöm elolvasni.

Kinga: Üdv köztünk! A Flóra gyönyörű név, szerintem nagyon jó választás. Én Gravidát szedtem, de már legalább egy hónapja nem szedem a doktornő tanácsára. Én 12 kg plusznál tartok, de nagyon kevés voltam korábban, így nem vészes. Ráadásul szinte csak a pocim nőtt.

Betty: Örülök, hogy a gyűrű jól funkcionál, azért vigyázz nagyon magadra és a picire.

Kia. Jobbulást neked. A Levente nálunk is az esélyes 5 név között van. Ráadásul nálunk is különösen a párom favorizálja.

nyafi: Nem tudnád megadni az elérhetőségét annak a kismamának, aki a doki nénimhez jár szintén? Természetesen, ha ő sem bánja.

Ma voltam vérvételen, meg a doktornőnél, vasat még mindig szednem kell és Manófülű sem fordult még be. A méhem kicsit hátul van, ráadásul a méhszáj egy hajszálnyit nyílt, de azért még zártnak minősül.

A Christinamodet a jövő héten én is meglátogatom, köszi az infokat.
domin
 
 


Kinga
Így van - szoptatás alatt és után úgyis lemegy a plussz kiló.. ezen nem szabad idegeskedni.
Én (remélhetőleg már) a MÁV-ban szülök. Békáson lakunk, így a Jánoshoz tartoznék (a Margit után), de oda nem akartam menni.


Domin
Csöppségnek üzenem, hogy legyen nagyon ügyes és forduljon be szépen.
Remélem hamar megegyeztek a névben.

Most én egy kicsit kiváncsi vagyok, hogy Manó hogy fekszik (eddig jól feküdt) de most ha pl. csuklik , a másik oldalon jobban érzem. Remélem - ha forgolódott is - a feje még lent van.

Viszket a torkom :oops: Gyógyul! :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia
54000ft volt, lesz majd róla kép is.
Domin! Irtam neki, szerintem megkeres.
Tegnap éjjel voltam az Uzsokiban, mert nagyon fájt az oldalam, de megnyugtattak, hogy nincs semmi baj, a baba is jól van. Bazi nagy üzem van éjszaka...

Kép
nyafi
 
 


Ezt is elértük - ki van írva a vonalzóra, hogy nagy a pocak :lol:


Oké Nyafi... Várom.


Mindenkinek kellemes napot!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!


Lányok!Légyszíves nyugtassatok meg,hogy szülés után elmúlik ez a nyamvadt derékfájás. :x :(
Komolyan mondom már alig bírom :!: :shock:
Nincs valaki javaslatotok?

Azért szép napot Mindenkinek! :D
Vendég
 


Bocsi!
valaki=valami
:oops:
Vendég
 


Szia Kingi!Diclofenac gél. Nekem a doki mondta. Ugyan rá van írva, hogy kismama nem, de azt mondta, ha csak keveset és napi egyszer és csak 1 hétig kúraszerüen, attól nem lesz bajunk.

Kép
nyafi
 
 


Hát Kingii, én úgy tudom és szerintem ebben sokan egyetértünk, hogy a csontjaid fájnak valójában, tágulsz. Ez így elég rosszul hangzik, de próbáld úgy felfogni, hogy talán emiatt könnyebb lesz a szülés, és ha ezt nem bírod ki, akkor a szülést sem fogod! Azt pedig muszáj! Én ezzel trenírozom magam. Nekem is nagyon fáj főleg akkor, ha csinálok is valamit napközben. Olyankor ha leülök öt percre, vagy ledőlök, utána több percig tart felkelni. És már mindenem fáj sokszor. Úgyhogy ez egész normális.
Ma pl. alig bírtam egymás után tenni a lábaimat, aminek az lett a vége, hogy egy lábemeléskor elvesztettem az egyensúlyom, és seggreültem. :lol: Én mindig jót nevetek magamon, de Peti azért rendesen megijedt! :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Nekem néha jót tesz ha lefekszem a földre egy plédre és a falra felrakom a lábaimat, így a vizesedés is meg van oldva.
Persze csak pár percig és jó nehéz felkelni.
Hogy álltok a babaruha-babaszoba-kórházi cucc elkészítésével?

dhbetty
 
 


50 nap :oops:

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Kingii!2 napja nekem is fáj a derekem,meg még másom is! :D
cicusnak igaza van!

dhbetty!Babaruhák:Mi kaptunk is,meg már sokmindent vettünk is a babónak,vagyis megvan minden! :wink:
Babaszoba:Nálunk egy szobába lesz velünk,hétvégén csináljuk meg!
Kórházi cucc :lol: :Na,ezzel vagyok kicsit elmaradva,de hétfőtől megyek és beszerzek mindent ami kell!

Jó éjt!

Kép
aniko...
 
 


Szia Betty!
Én már mindent megvettem és összeraktam, a kórházi cucc egyedül ami nem teljes, de ott is van egy papír amin rajta van mi kell, ha nem én készíteném össze. Ami meg benne van, az ki van pipálva.
Ha valami kérdés van nyugodtan. Pl: mit hol?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a tippeket. :D
Már csak arra tudok gondolni,h egy hónap és végre kezemben tarthatom Flóra babát és ez segít,h elviseljem ezt a fájdalmat. :D :D :D
Mi már megvettünk mindent(pelenkázó,ágy stb..) csak még nem raktuk össze őket.Pénteken kimostam minden ruhácskát így szerencsére azon túl vagyok.Tegnap túléltem egy disznóvágást estére tiszta hulla voltam... :shock:
Kórházi csomag meg még egyáltalán nincs kész.Talán holnapra felgyülemlik bennem annyi energia,hogy összerakjam.
A múltkor betévedtünk az ikeába,nem is gondoltam volna,h ennyi jó dolgot lehet ott kapni.
Mi ott vettük meg az ágyat meg a pelenkázót is.
Szerintem tök jó és viszonylag olcsón sikerült megúsznunk. :D
Vendég
 


Jó reggelt!

(még csak nemrég ébredtem :roll: dehát addig aludj ugye, amíg pici csecsemő nem sír bele az éjszakádbahajnalodbanappalodba :wink: )

Mi is megvettük már a bútorokat, vettem kórházi pizsit, hálóinget is, csak azzal vagyok elmaradva, hogy azt a rengeteg bébiruhát amit kaptam kimossam és kivasaljam. Remélem azért annyira még nem késtem el.

Egypár dolgok még hiányzik. Hőmérő, szoptatós melltartó, stb..de szerintem ma délután azokból is beszerzek párat. Úgyis akkor nyugszom meg ha minden egyben-rendben lesz. Fészekrakó hangulatban vagyok, csak az a baj, hogy a testem határt szab ennek ha nem bírok tovább moccani..hát akkor nem, hiába szeretném.

:?

Disznótor!! :shock:
Sültkolbászsülthurka..kérek!! :(

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Ti már nagyon készen álltok, én látom! :D :wink:

Nálunk nagyon sok ruhát örököltünk nővérem kislányától (aki akkoriban sok ruhácskát kapott fiúktól :lol: ), és az unisex darabokat főleg kiválogattuk. Így a kiszoknikat kívéve, amit közben kapunk folyamatosan, szinte mindenfélefajta ruhánk van. Anyukámnál vannak, mert hát a többsége fehér, és kifehéríti, kimossa, kivasalja stb. Legalább is ezt ígérte :D
Azért biztos ami fix, nálunk is vannak ruhácskák.

Ami engem illet, hát én a szoptatós melltartóval vagyok bajban. Szeretnék mondjuk 5-6 db-ot, hogy ne kelljen megállás nélkül mosnom őket, de drágállom. :( Sokallok kiadni 4 ezer forintokat olyan melltartóért, amit még előre nem is tudok, hogy mennyi ideig fogom hordani. És ha most megveszem, szülés után 3 nappal meg megugrik a mellméretem, mint Madonnának, akkor mit csinálok? :? :roll:
Úgyhogy ebben a témában teljesen tanácstalan vagyok. De mindent akkor sem szerzünk be hirtelen, mert anyukám babonás. :) Azt mondja, ha minden a helyén lenne és berámolva, azt a baba megérzi, és hamarabb jönne a világra! Én pedig annak nagyon nem örülnék. Tökéletesen megfelel nekem a december 29-ei kiírt időpont, de azt sem bánom, ha épp átcsúszunk január elejére. (Bár férjem nagymamája szentül megesküdött, hogy márpedig itt már karácsony előtt baba lesz :? )

A segélyekkel hogy álltok? Ki hogyan, honnan nézett utána, hogy mit hol és mikor kell intéznie és mennyit kap? :lol:

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Előkészületek
A jövő héten végre én is elkezdem átmosni a ruhákat, kifőzni a dolgokat, stb... Már egy kicsit izgulok, hogy elkészülök e mindennel.

Nekem már csak úgy 2 melltartó kell és szerintem minden megvan.

Cicus - 4 ezret ( és még többet ) én nem adnék egy melltartóért - ezért nem is Anitát veszünk.....
Az első 1690 volt, most 1200 körül veszünk még kettőt.


Ma kaptuk/vettük meg a babakocsit.
A babyoutlet-ben.
Még rajta van a papír, hogy a Brendonban 38990- volt. Mi megvettük 24990-ért.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Bevallom Nektek őszintén,hogy nekem fogalmam nincs hogy mi a különbség a szoptatós és sima melltartó között?! :shock: :oops: ugyhogy nekem nincs is ilyen darabom.

Cicus:az én munkahelyem kifizetödő hely,ugyhogy azt mondták nekem,h miután megszületik a baba 1 hét múlva kb valaki vigye be a baba születési anyakönyvi kivonatát és kész,nekünk innentől kezdve nincs is dolgunk.utalják majd a pénzt,de azt,hogy mennyit fogok majd kapni nem is kérdeztem. :shock:

Tényleg!
Babóca születési anyakönyvi kivonatát,hol és hogyan kell majd elintézni?

Tegnap beszereztem Tena Lady super betétet. 8)
Hát lányok...Kibontottam egyet,mert kíváncsi voltam mekkora...
Szinte akkora mint egy pelenka. :lol:
Mondtam is férjemnek(persze csak vicceltem),hogy minek vegyünk Flóra babának 3-4 Ft-ért Pampers pelust,amikor itt van Tena-egyrészt sokkal olcsóbban jönnénk ki másrészt a célnak ugyis megfelel.Nevetett és csak annyit mondott,hogy lassan agyamra megy a terhesség.

Na jó,nem fárasztalak Titeket a hülyeségeimmel.
Vendég
 


Kingii :)

Én nem Tenát vettem - de ez is nagy :)
www.pelenka.com - itt vettünk pelust is és betéteket is. "Kicsit" olcsóbban.
A szoptatós melltartó arra jó, hogy nem kell levenni - csak lecsatolod a kosár elején a háromszög alakú anyagot és már ehet is a kicsi.. és kényelmes, nyúlik - ami szülés után kell is.

A kocsi:
Kép Lábzsákkal Kép Graco

...és egy mai kép - már ekkorák vagyunk :P
Kép

A torokgyulladásból lassan meggyógyulok. Már csak be vagyok rekedve... :?

Segyélyek
Én még az első talákozáskor a védőnőtől kaptam fénymásolatot, amin rajta vannak , hogy ki és mire - mennyi összeg - jogosult, mikor és hová kell beadni kérelmet, stb.
Bár állami cégnél dolgozok, így nekem könyebb - sokmindent ők intéznek.
Leírjam?

Sziasztok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Kia írd le légyszi!!!!!!!!!! Jó kis kocsi. Le lehet teljesen dönteni?
Kingi! Én is vettem egész jó áron szoptatós melltartót1790ért, de az enyém olyan, hogy mellbimbónál kell széthúzni. Én a babadiszkontban vettem, lehel tér 1 a cím asszem. És nyúlik.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok az ígért képek: Kép Kép Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Kia köszönöm a címet,szerintem még a héten benézünk.Most már tuti,hogy én is beszerzek 1-2 darabot.Tök szuper a babakocsi. :D
Szép nagy a pocid. :D
Épp most hívtam a kórházat,h időpontot kérjek ctg-re.Nem tudom miért,de annyira izgatott lettem. :shock:

Nyafi:neked is köszönöm a címet.
Nagyon jól berendeztétek a szobát. :D
Mi hétvégén szerelünk.

Na jó,rohanok,mert vár a védőnő.
Szép napot Nektek!
Vendég
 


Nyafi
Jól néz ki a babakocsitok és a kis szobácska is!

A miénk csak 150 fokig dönthető - de bele lehet rakni a hordozó - így az elején azzal tökéletes.

Lassan felhívom a dokit és a védőcsajt is - időpontért :)

Kingii - ha még akarsz olcsó dolgot - laírom neked az internet címeket....

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szerdán védőnő - az enyém beteg :(
A doki még szerdáig szabin :(

Nyafi írom :

Mindenkinek (biztosított és nem biztosított szülők ellátásai)

1. Anyasági támogítás = szülési segély
/Szülést követő 180 napon belül kell benyújtani az igénylést vagy a munkáltatóhoz, vagy a Ter. Államházt. Hivatalhoz. Az igényelheti , aki legalább 4x részt vett terhesgondozáson.
Mellékelni kell: - orvosi igazolást, hogy részt vett t.gondozáson, - a szülő nő szig, lakcimkártyáját, - a szülő nő nő és a gyermek TAJ kártyáját, - a sz.nő adókáryáját, - a gyermek eredeti szül. anyakönyvi kivonatát. Az összege 2006-ban 61042 Ftvolt. /

2. Gyermekgondozási segély (GYES)
/A szülés napjától 3 éves korig. Az igény benyújtásának napjától jár. Két példányban kell benyújtani az igényt. 2007-ben 27130 Ft.
Mellékelni kell: - gyermek sz. anyakönyvi kivonatát, - ha az igénylő magánnyugdíj-pénztár tagja - erről nyilatkozatot, - az igénylő szig, lakcímkártyáját, - az igénylő és a gyermek taj kártyáját, - az igénylő adókártyáját.
1 éves kor után igényelheti az Apa is. Gyes mellett a szülő - 1 éves kor után 8 órás állást vállalhat. Nem jár a Gyes, ha a gyermeket napközben 5 óránál tovább máshol helyezik el. /

3. Családi pótlék
/Születéstől kezdve illeti meg a szülőt.
Mellékelni kell: - a gyermek szül. anyakönyvi kivonatát, - ha egyedülálló - erről igazolást, - az igénylő szig, lakcímkártyáját, - az igénylő és a gyermek TAJ kártyáját.
1 gyermekes családban 11700, 2 gyermekes 12700....../

4. Gyermeknevelési támogatás (GYET)
/az a szülő jogosult erre, aki 3 vagy több gyermeket nevel.../


Biztosított szülők ellátásai

1. Terhességi-gyermekágyi segély (Te.GYá.S)
/Szülési szabadság.
Folyósításának időtartama 168 nap.
Igényelni lehet a szülésvárható időpontja előtt 4 héttel, vagy a szülés napjától.
Mellékelni kell a terhesállományba vételről szóló orvosi igazolást.
Ha a szülés napjától igénylik : - kórházi igazolást a szülésről, - a gyermek szül. anyak. kivonatát.
Összege - a napi átlagkereset 70%-a. - ebből csak adót vonnak./

2. Gyermekgondozási díj (GYED) /
/ A terhességi és gyermekágyi segéyl lejárta után lehet igényelni a gyermek 2 éves koráig.
Igényelni lehet személyesen vagy postai úton (ajánlott küldemény).
Mellékelni kell: - a gyermek szül. anyak. kivonatát, - a magánnyugdíj-pénztár tagjának záradékkal ellátott belépési nyilatkozatát, - ha a munkahelynek nincs kifizetőhelye, foglalkoztatói igazolást 2 példányban.
A napi átlagkereset 70 %-a, de max. 91700 Ft./


Ellátások igényelhetők
Munkahelyen ( ha a munkahelynek van TB és családtámogatási kifizető helye)
Vagy
TeGyáS-t és Gyed-et - Megyei Egészségbizt. Pénztárnál (Bp-en XIII. Váci út 73/b.),
Anyasági t.-t, családi p.-ot és Gyes-t - Megyei Területi Államháztartási Hivatalnál (Bp-en XIII. Lőportár u. 3/b).

Igénylőlapok a www.ahh.gov.hu - ról tölthetők le.

Ez hosszú volt :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kingii a melltartókat itt nézd meg:
www.christinamoda.hu
www.babayfun.fw.hu

Lassan főznöm kellene.... de mit :?

Szép napot!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


most nézem, hogy nem jó cím van a papíron -
www.allamkincstar.gov.hu

Biztos régi a papír, amit a védőnő adott. :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Én is készítettem fotókat. Ez ma ilyen nap úgy tűnik :)

Kia! Szép nagy pocak, gondolom neked is fáj már a hátad.

Nyafi!
Tetszik a babakocsi. Nekünk még nincs, állítólag kapunk.

Kép 33+2

Kép Poc

Kép Félkész szoba

dhbetty
 
 


Szóval lányok szépek vagyunk, mi is és a babaszoba-kocsi is!
Kia nagyon szépen köszi.Még annyi kérdésem lenne, hogy ezeket a munkahelyemre kell bevinni, ha az tb kifizetőhely ugye?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Kia,Betty,
Szép nagy már a pocitok.Gondolom ti is úgy álltok a derék fájással mint én,hogy ha sokat kell ülni v. állni akkor majd leszakad.De most már igazán nincs sok idö vissza.Utána majd arról írunk,hogy azért fája a derekunk mert annyit kellett ringatni a picit mert fájt a apocija v. hasonló. :wink:
A babakocsik is szépek.

Én annyira bánom,hogy nem tudom lekicsinyiteni a aképeket mert igy,ahogy vannak nem engedi feltenni. :(

Múlthéten voltunk dokinál mindent rendben talált.Mondta a dokim,hogy kérjek a héten idöpontot NST-re mert legalább 1,5 hétel elöre jelezni.Állitólag mindig sokan vannak.36-dik héttöl minden héten NST utána UH.Majd a kórházban doki vagyászat,hogy megnéze,hogy minden rendben-e a papírokon.Hát igy elégé sürü lesz a vége. :shock:

Tegnap voltunk a aBrendonvan mert megjött a babakocsink amit rendelttünk.Fizettünk rá foglalót és majd késöbb elhozuk.Addg is nem foglalja a lakásban a helyet.Eddig is úgy terveztük,hogy dec.-töl elkezdjük árulni a lakást.Na ez mostanra egyre biztosabb lesz mert nem fogunk elférni.A hétvégén rendet raktunka a garázsba mert oda hordjuk le azokat a cucokat mik éppen nincsenek használatba.De az ottani beépitett szekrények is már dugig vannak.Jövöre családit házat vesszünk.Remélem összejön.

Nektek nem keményedik a pocitok?
Nekem egyre sürübben.Probálok pihenni.Hát úgy látszik még mindig kevés neki.Pedig szedem a MagneB6-ot is. :?

Jó pocisodást mindenkinek.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!
Meliz! Te is le tudod kicsinyíteni. Tudod hogy?
Mindenkinek van a gépén paint, biztos neked is. (Start menü/programok/eszközök)
Ott a fájl menüben kiválasztod a megnyitást, előhozod a kicsinyíteni kívánt képet.
Majd felül kiválasztod a képek parancsot és ott a 2.at kell kiválasztani. Szélét hosszát lehet százalékban csökkenteni. Ott eljátszadozhatsz a méretekkel. Ide csak nagyon kicsi kép fér be, kb 30-30 %-ot kell beírni. Vagy 20-20. Azt a változatot mented és rakod be ide.
Remélem nem voltam nagyon érthetetlen.. :oops: :?

Nekem is szokott keményedni a hasam, szerintem már mindenkinek. Lassan jönnek a jóslófájások. :roll:

Voltam ma dokinál, a gyűrű jól funkcionál, nyúlt a méhnyak, ami nagyon megrövidült. :D

3 hét múlva leveszi, ami azt jelenti, hogy utána valószínüleg ismét elkezd nyílni és talán 4 hét múlva már anyuka leszek?? :shock:

Izgulok ám..

dhbetty
 
 


Jó reggelét Kismamik!

Gondoltam akkor én is teszek fel képet.
Tudom....Nagyon idióta fejet vágok... :shock: Ez van.
A kép kb 1 hónapja készült.

Kia:Köszönöm szépen mégegyszer a címeket.

Tegnap meséltem védőnőmnek drága jó derékfájásaimról(meg most már az ágyékom is fáj) azt mondta:nincs mit tenni,ez már lassan az alagút vége :shock: ,muszáj kibírnom ezt a kevés időt.
Jéé! :D Pont egy hónap van hátra.Elméletileg.

Szép napot Nektek!



Kép 1 hónapja
Vendég
 


Sziasztok!

Betty
Szép pocak, a szoba is szépen alakulgat!
...és én nagyon szeretem a tetőtéri lakásokat :lol:
3-4 hét múlva? Lehet egyszerre?
Remélem nekem is van még annyi :D

Nyafi
Az van írva, hogy akkor a munkahely intézi - de ezt szerdán tisztázom a védőnővel is és majd a munkahelyen is (valamikor)...

Meliz
Drukk, hogy összejöjjön a családi ház!
Nekünk még csak terv van - úgy 3 év múlva mi is megyünk (remélem).

Kingii
Szép nagy pocak!!
A címek - nincs mit :wink:

Most nézelődtem itt - jó árak vannak , csak nekünk már minden megvan
www.babaholmiolcson.hu

Keményedés
Én nem érzem - régebben éreztem, de most már nagyon feszül a hasam és a bőröm, így nem tudom, hogy mikor van....
De azért napi 1 MagneB6-ot veszek be.

Hátfájás
Nekem a gyomorsav zavaróbb, de ez sem kellemes. Most is ülök, mert így gyorsabban lehet írni, érzem is, hogy fáááj.
Van egy rattan mamaszánunk - abban szeretek feküdni - ott nem fáj semmi :wink:

Csíkok
Felfedeztem a hasam alján 4-5 db kis pirosas csíkot - sajna mégis elekezdtem csíkosodni :?

Megyek főzni
Szép napot!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Meliz

Képkicsinyítés....
ezt még le akartam írni.

Ha a dokumentumokba mented el a képet - és ha ott megnyitod...
Ha van olyan írva az OPEN mellé, hogy EDIT - akkor arra kattintva tudod szerkeszteni és lekicsinyíteni.

Remélem valamelyik módszer bejön.

Holnap festés :P Majd jelentkezem - Sziasztok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Nagyon inaktívak vagytok.
Csak nincs valami fejlemény???? :shock:
Tud valaki Anikóról és a kisbabáról valamit?

dhbetty
 
 


Sziasztok!!!

Csak egy gyors bekukk....minden rendben van velünk. Kész lettünk a festéssel és egész jól haladunk a nagytakarítással is. Már csak a konyha van hátra:) Elkezdtem kimosni a ruhákat, törölközöket, pelenkákat....jövö héten vasalok.

Hétfőn lesz az első CTG meg az uccsó labor. Majd jövök és beszámolok mi volt.

Addig is mindenkinek puszi:

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Dhbetty!
Nem Ancsát akartál irni?
Azt már én is akartam kérdezni,h hogy vannak?

Kép
aniko...
 
 


Nade ő is Anikó, nem? :lol:

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok jó tanácsot a kicsinyitéssel kapcsolatban de az a helyzet,hogy lekicsinyiteni le tudom de az istenek nem akarja elmenteni nekem a kicsi képet.Most mutattam páromnak is ö is megprobálta és neki sem menti el.Lehet,hogy kaptunk valami virust. :( Pedig egy másik társalgó oldalon egy csomó képem fent van. :(

Ma voltam a védőnőnél.Mindent rendben talált.A súlyom most + 7kg ami fel jött rám a várandósság allatt.Kereken 100cm a hasam körfogata.

Pusz mindenkinek.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!

Festés félig kész...
Holnap már pakolászunk.

Ma voltam a védőnőnél. Sokat beszélgettünk.
Már tudom végre, hogy ki a gyermekorvos - egy idősebb nőhöz tartozunk területileg és azt is, hogy itt nem kell vele előre beszélni, majd csak akkor találkozunk, ha megszületett Manó.
Elmondta, hogy csak az alkoholt és a hintőport kell megvenni, a többit majd felírja a doki, ha hazajöttünk, azok nem sürgősek és a kórházban kapunk popsikrémet, stb - egy kis csomagot.

Vérnyomás rendben , a súlygyarapodásra azt mondta, hogy "könyv szerinti ". :lol: Eddig öszz. 8-9 kg, így , hogy víz is van.

Holnap megkérdezem Ancsát, hogy hogy vannak...

Zsuzsi
Jó neked, hogy már mosol - én majd csak hétvégén tudom elkezdeni, pedig nagyon sürget az idő :shock:

Meliz
Sajnálom, hogy nem sikerül felrakni a képeket...

Nekünk pénteken lesz vérvétel, CTG...stb.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ancsa írta
Baba , mama jól vannak.
1610 gramm és 45 cm.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: