Új privát üzeneted érkezett!

jAJJJ CSAJOK EZ ELKÉPESZTŐ, MENNYIEN KÜZDÜNK SZOPI GONDOKKAL..... :cry: :cry: AZ igazság az, hogy sokan vígasztaltak ugyan, de még mindig nem dolgoztam fel 100%osan, hogy nincs tejem... Főleg, mikor azt hallom, hogy az anyák 99%-a testileg képes lenne féléves koráig kizárólag szoptatni a gyerekét és hogy a tápi mennyire megváltoztatja a bélflórájukat és hogy stb stb...de szntem mindenki tudja ezeket. Mikor ilyeneket hallok, meg olvasok sírni tudnék komolyan ...és persze magamat hibázatom...hogy mit csináltam rosszul... :roll: Tehát berzkat megértem a küzdésedet...én is ezeket éreztem, amit leírtál. Dijcsi téged is azért kérdeztelek, mert kiváncsi vagyok minden kudarcos szopira. Hátha elkerülhetem legközelebb. Naaa jóóó ez a hozzászólás most elég negativra sikerült...één hülye..ahelyett hogy örülnék, hogy van egy tündibündi egészséges lányom... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


nanett,
jaa én nem akadtam ki, csak kiváncsi voltam, mi az oka, hogy elötte van a tápi. de így tök érthető.
Vendég
 


Lányok, csak csodálkozom, amit írtok a szoptatási problémák miatt. Mondjuk nálunk Niki nem hisztizik a kaja után, lehet, hogy azért, mert nem túl jó evő. Én utóbbi időben megpróbáltam növelni a tejemet fejéssel és sok folyadékkal és mintha sikerült is volna.
Azért sajnálom, hogy sokan közületek tápszereztek, mert azért mégiscsak a legjobb és talán a legegyszerűbb szoptatni.
És a dokikat sem értem, akik rögtön tápszert írnak fel, ha egyszer nem gyarapodik úgy a baba. Olvastam, hogy vannak kimondottan vékony alkatú babák, nem kell minden gyereknek hurkásnak lennie.

Luisa:
én egyszer kelltettem fel, cicire raktam, de nem akart szopizni. Ezek után hagytam. Sőt, hallottam, hogy egyesek már hathetes csecsemőknél cumit raknak a szájába, ha éjjel felébred és így próbálják leszoktatni a babát az éjjeli szopiról. Ezt én is szeretném kipróbálni, ha kicsit idősebb Niki, pl. 3 hónapos és szépen gyarapszik a súlya. Egyébként nagyon cuki Laura.

Bacilivi:
Szép kerek Dalmi, már én is várom, hogy ennyi idősek legyünk.

Nanett:
Niki kora délutánig alszik szopi után, de a du 5-6 órás szopi után már nem. Aztán 7-kor fürdetünk és utána megint szopi, hogy elaludjon. Persze ez nem mindig így alakul, volt már, hogy este 10-ig fenn volt, de utóbbi időben, már nem kell órákig altatni.

Akira:
Drukkolok, hogy minél hamarabb megszülj!

Gyanixi:
Látom Réka jól elvan a babaszigeten, nálunk Niki még nem szereti. Csak alszik Réka vagy már nézegeti az állatkákat? Ja, és ne izgulj a hulló haj miatt, Niki is hullajtja, gondolom majd jön helyette új. Mintha már világosodott is volna a haja.

Dijcsi:
Niki tegnapelőtt volt rémesen nyűgös, de ma is állítólag kettősfront van. Remélem azért éjjel alszunk. Próbáltál Márknak mosolyogni, grimaszolni. Nekünk szopi után vigyorog a legtöbbet a Kisasszony és akkor követ a szemével a leginkább. Sokat kell beszélni hozzá, hangokat hallatni, a fejeddel bólogatni. És hordj élénk színeket.

Kép

Kép
rekanna
 
 

 
 

Bálint egy angyal egyébként!!! Imádom! (ha nem lenne az akkor is imádnám) Este fürcsi után evés kb 8 kor reggel fél 5 kor nyügi de visszaaludt és fél 7-ig húzta a lóbőrt!!!! Na ilyen sem volt még!!! Jól meg is dícsétem! ja utána evés és visszaalvás reggel 10-ig.... így most én is tudtam pihenni, na persze én az első nyügire felkeltem ami ugye hajnali fél 5 kor volt és nem feküdtem vissza, mondván nem tudni mikor kel fel. na mindegy, azért ennek nagyon örülök.

Csajok! kicsit kivagyok. Szegény anyukámat nagyon felhúzta a dokinő, ugyanis megy a huza-vona a tápszer felírásával!!! amit nem igazán értek :twisted: :twisted: :twisted: soknak tartja, hogy 160-210 között eszik a gyerek, napi átlagban 900 g-t ami ugye a súlyának teljesen megfelel, mert egy héttel ezelőtt volt 5930 g!!! és ennek kellene megennie az 1/6-át normál esetben! szóval egyáltalán nem eszik sokat szerintünk, ráadásul nőtt 10 cm-t. Nektek mennyit nőtt 2 hónap alatt? Normális a 10 cm??? Ja, és akkor azt mondta, hogy adjunk a gyereknek csak 4x120 g-t!!!! majd megszokja egy pár nap alatt. Normális ez??? hát ha nem eszi meg azt ami kell neki akkor ordít, na persze nem neki... ráadásul nem tudom azzal tisztában van e, hogyha szopizna a ciciből akkor sem tudnám leállítani, mert gondolom senkinek sincs a melle berublikázva, hogy na jó megetted a 120-at viszlát aludjál! Na szóval jól felhúztam magamat, meh szegény anyukám is, aki végül mondta, hogy jöjjön ki és nézze meg milyen a gyerek nem egy túletetett kövér baba. Szép formás,és még azt sem lehet mondani, hogy nagyon hurkás lenne!!! Bocs hogy így kifakadtam... de ki kellett magamból írni... van valakinek aki tápszeres ilyen problémája a dokival?

ja ezt egyébként délután kezdtem el írni. Még egy kérdés: milyen napotok volt ma? Napközben elvoltunk, bár nem sokat aludt Bálint. Most este viszont nagyon nyugtalan. Most jöttem ki tőle és félálomban van néha kalimpál szóval olyan nyugtalan. Nem tudom, hogy a front miatt, vagy fáj a pocak, vagy mi lehet??? Nagyon sajnálom hogy nem tud nyugodtan aludni, pedig ilyenkor már szépen durmolni szokott. Remélem nem fáj semmilye, mondjuk nem sír szerencsére...legalábbis eddig, remélem nem kiabálom el.

Mindenkinek jó éjt!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nanett: hát, most már nem értem igazán ezt az Uh dolgot. Ezek szerint nektek nem csináltak szülés után UH-t? Mert nekünk csináltak és rajta is van a zárójelentésen, hogy minden OK. Na, szóval nem értem a dolgokat....jaj nagyon sajnálom, hogy még mindig nem tuti teljesen a helyzet, de biztosan jobb lesz nemsokára. Nem igazán értem a kaki kérdést...a csecsemőknek híg a kakijuk nem??? túletetni meg szerintem nem lehet egy gyereket, ha kell neki szívja, ha nem kell akkor nem! legalábbis én ezt tapasztalom... szerintem a Ti orvosotok sem nornámis...kezdem azt hinni hogy a miénk sem. Egyébként mennyi tejcsid van? Több már mint volt? Sajnálom a férjed. Vigyázzon nagyon magára, mert ebből komoly probléma lehet. Remélem jó orvosa van.

Rekanna: sajnos egyáltalán nem olyan egyszerű tápszert iratni, de az előbbiekben ezt leírtam. Én 3 napig éheztettem a tudtomon kívűl a gyermekemet, aki szépen le is fogyott, majd a 3. nap után kezdett el ordítani, amikor nem tudtuk, hogy mi a baja, hiszen eddig szopizott és aludt...majd kiderült, hogy annyira kifáradt a szopiba, hogy azért aludt olyan szépen, viszont tejem meg nem volt csak 20-30 ml...szóval sajnos nem mindenkinek olyan egyszerű ez a szopi dolog, pedig én is kipróbáltam mindent!!! ja és még az a szerencse, hogy az anyukám iratott fel tápszert mielőtt mi kijöttünk a kórházból a biztonság kedvéért, így rögtön tudtunk adni neki. Mindenesetre nem kívánom senkinek, hogy tápszereznie kelljen a gyereket, nyilván én sem tenném ha lenne tejcsim..., viszont azt sem értem, hogy sokan miért ellenzik a tápszeres pótlást? Ha valakinek nincs elég teje, az addig szerintem igenis adjon pótlást a gyereknek míg nem lesz elég teje, minthogy sírjon, és éhes maradjon. Mondjuk ez az én véleményem...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Csajszik, nagyon édik a babák, jöttem egy kicsit gyönyörködni kikapcsolódásként.

A szoptatás nálunk még mindig központi téma. Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy elrontottam valamit és azért nem működik.... Blanka nagyon vadul eszik, hihetlen erővel szív, utána mindig fáj. Na persze nem is elég neki, ha el is alszik max annyi időre, amíg elkészítem neki a tápszert. Abból is 90 ml-t eszik még +-ban. Igen én is azt vettem észre, hogy a sok folyadék és pihenés segíti a tejtermelést, de mikor pihenjünk?
Egyébként ha jóllakott, akkor nagyon kis elégedetten alszik 3 órákat, szóval biztos, hogy az éhség miatt nyugtalan és ordít.

Szóval szerintetek a hasonfekvés nem jó a bukás miatt? Volt már, hogy a hátán altattuk (a sétán kívül). Ő nagyon szereti, rögtön elalszik, de kétszer előfordult, hogy fuldokolni kezdett, mert nem jött ki a böfi, vagy visszanyelte. Ettől nagyon megijedtem, és azóta nem merjük úgy altatni, csak ha figyelem közben, pl. sétánál.

Nika, igazad van, összekevertem, annyi mindent összaolvastam már........

Blani már etetés közben a szemembe néz végig (ezt ma kezdte és nagyon jó érzés). Egyszer el is mosolyodott, de szerintem az még nem tudatos volt. Van egy mackó az ágyában, azt szereti nézegetni. A színek még nem nagyon érdeklik, csak az arcokra figyel.

Zsana, ez hihetetlen a dokinő részéről..... Hozzánk szerdán jön, kíváncsi vagyok, hogy mit mond....

Most rohanok aludni, hátha még sikerül egy kicsit etetés előtt. Majd jövök képekkel is.

Pusza mindenkinek
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Nanett: én sem kiakadtam csak érdeklödtem hogy mi az oka :):):):):)

Rekana: nekünk nem a doki ajánlotta sQt :) Én kértem mert ahogy szopiztattam a babát láttam hogy nem elég a tejem bármit csinálok és ha nem eszik amennyi neki kell akkor ordit és nem tudom lecsititani.Nálunk nem problémázik a doki a tápi miatt.Rám bízza.Tudja hogy nem adnék neki ha nem lenne rá szükség.

Szeriontem sok doki azért nem akarja felírni mert azt hiszi anyuka nem is akar szopiztatni ami lehet hogy 1%-ban igaz is néhány anyukára de nem ez az átlag.Én is a legszívesebben csak anyatejcsit adnék de ha nincs és fejre is állhatok akkor sem elég akkor valamit adni kell a babának és éheztetni nem fogom.

mosolygás nálunk kezdetektQl volt igaz önkéntelen de most már hála istennek tudatosan mosolyog.Én ugye bármit mondhatok neki ha meghallja a hangomat teli szájjal vigyorog:9
Tegnap apa jött haza mondtam Gegének na ki jött haza? apa? erre elkezdett hadonászni és úgy mosolygott mint a tavi tök olyan kis édes volt :)

nika70
Salgótarján
 
 


r.zsana
huhhh....kicsit ismerős a szitu.... Az első gyerekdokink látta hogy fogy a gyerek és napok óta egész nap sír mert éhes és nem írt fel. Azt mondta nem baj ha fogy...Aztán annyira elfajult a dolog, hogy Dalmi rendszeresen NULLÁT (!) szopott, akkor sosben elküldtem apát, hogy irasson fel neki tápot, mert éhenhal...Ekkor is azt mondta NEM. Na ezután váltottunk orvost...
Nika, igazad van, tényleg ezt hiszik a dokik.Nevetséges....Mit meg nem adnék ha lenne tejem...
Vendég
 


Bacilivi: sajnálom hogy igy jártatok.Olyan hülye orvosok vannak én csak örülhetek hogy eddig lekopogom semmi gondom nincs a dokinkkal és nagyon sokan istenitik hogy milyen alapos meg stb.
Meglátjuk eddig háromszor taliztam vele tanácsadáson és csak jót mondhatok róla :) De mi van ha valakinek nincs ilyen szerencséje:) Szörnyq hogy mamár bárki lehet orvos :(
Na jól kifakadtam bocsika :)

nika70
Salgótarján
 
 


Bacilivi:Igen nagyon sötét barna szeme van!
Mindenkinek csodálatos a pici babája!
Nekem egyenlőre nincs tejcsi gondom(lekopogom).Bár össze-vissza eszik hol csak 40et,hol meg 80at.De átlagban olyan 60at szopizunk...Azt nemtudom jó-e de elég nyugodtan alszik utána...

Pannica nagyon eltüntél!!!

KépKép
vicuska
 
 


Ti adtok neki valamilyen teát,nekem sokszor csuklik amikor jól jönne!De a védőnő megtiltotta:-6hónapig bőven elég az anyatej!!!

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska én ha csuklik lefejt anyatejet adok neki attól elmúlik vagy sima felforralt és lehütött vizet.Nem kell neki tea fQleg ha eddig csak tejcsit adtál neki.

Nekem meg olyan gondom van hogy Gegének baromi csúnya kiütései vannak az arcán már ilyen sárgás közepe is van de van ami már szárad lefelé olvastam valahol hogy a diófalevél tea nagyon jó rá van valakinek más ötlete? Tuti tejtQl van mert csak a fejecskéjén van sehol máshol.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok !

Akíra most ment be a kórházba, megindítják a szülését. Ha megtudok valamit jelentkezem !

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Hát a szopizás/tejmennyiség nálunk is központi kérdés.
Az elején, tudjátok, mennyire el voltam keseredve...
Úgy tűnik, nálunk rendeződik a dolog, Zsófi elkezdett végre "hízni", egy hét alatt majdnem 300 g-ot gyarapodtunk és tegnap elértük a születési súlyát :) Újra 4080 g a drágám :)

remélem innentől minden rendben lesz.
Nem teáztatom, szopizik. 3 óránként, de ha nagyon nyugtalan, akkor 1-1 extra, rövid szopizást beiktatunk és akor megnyugszik.

Nekem a fejéssel van most gondom, a fiámnál rengeteget tudtam lefagyasztani, most nem igen marad... de azért még reménykedem, hogy még ennél is több lesz a tejcsi.

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!
Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy mellszívó[b]ból milyet érdemes venni? Nektek már van tapasztalatok? Tényleg jobb a drága jó minőségűt (Avent)? Vagy megfelel az olcsóbb is? Mert azt hallottam, hogy állítólag amit a patikában lehet kapni is megfelel a célnak, ez igaz?
Vendég
 


Ezt egy kicsit sikerült elírnom. Szóval azt akartam írni, hogy nektek már van tapasztalatok, azért kérdezlek benneteket.
Vendég
 


rekanna:akkor tesszük a szőnyegre Rékát, amikor ébren van, így elnézelődik rajta, de még nem olyan nagyon figyeli a dolgokat,egy-egy játékot kiszúr rajta és azt nézi egy ideig, aztán bealszik.
:lol:
lányok:most nekünk is előjöttek a pöttyök, már egy hete Réka arcára és már a nyakán is van...hát elégidegesítő...az előző hamar 2-3 nap alatt elmúlt, de ez már 1 hete tart!!!

holnap megyünk hasi uh-ra, csütörtökön meg csípőszűrésre!!!
gázos az idő, nyűgösebb is Réka és sétálni sem tudom hogy menjünk-e...

Kép
gyanixi
 
 


tim-csi: nekem madela kézi fejQm van és mi azt használtuk a kórházban is pedálos változatban.A csecsemösök is ezt ajánlották és 4900-ft-ért vettem ott a kórházban.Én nagyon jól kihasználom mert muszály fejnem is hogy legyen valamennyi a babának.Meg vagyok vele elégedve de ez csak egy vélemény várj meg másokat is vele :)

nika70
Salgótarján
 
 


gyanixi nekem is ez a gondom aneten olvastam hogy a diófalevél teával kell ecsetelni és pár nap alatt elmúlik de azért én még csütörtökön megkérdezem a dokinöt is mi a véleménye.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!


r.zsana: Bence csak cicizik.

Szopi:A lányomat 2 éves koráig szoptattam, nem ittam tej serkentőt sem.
Ne adjátok fel a próbálkozást.
Ha pedig nincs elég tejcsi az sem a világ vége, egészséges gyönyörű kisbabáitok vannak és tápin is felnőnek a gyerekek.
Ne hibáztassátok magatokat mindent megtesztek amit csak lehet.

Nálunk a ringatás helyett nagyon bejött a hinta.

Bár ma az sem volt jó háromnegyed hétkor kellt-2 napja popó mosással inditunk mert még a háta is olyan.
Délelőtt énekeltem, ringattam,babakocsiztunk, hintáztunk semmi nem volt jó.
Mérgemben lettem a kiságyba ott elaludt magától egy hang nélkül.
Az apukája meg kiröhög hogy szívat a gyerek engem.

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Na, ma éjjel és reggel nem adtam a tápszert, erre lehányta a ruháját, az enyémet, a szopis párnát és a szőnyeget. Azt hiszem, inkább folytatom a tápszerezést.

Zsana, én teljesen el vagyok ájulva és irigykedek, hogy alszik neked Bálint. Ami nálunk elindult, hogy hat órákat is aludt éjjelente, most teljesen felborult, megint kétszer is felkelt enni már három éjjel (kb. 2-kor és 5-kor). Nekem még csak a remény marad, hogy egyszer lesznek ilyen éjszakáim, mint neked. Ilyenkor, ha nem alszik jól Bálint, fel kell venned ringatni vagy azért elvan a kiságyban?

Azt hiszem, akkor hasonlóan hülye orvosokat fogtunk ki. Tudod, nekem is azt mondta a doki, hogy túletetem, ráadásul anyatejjel. Úgy, hogy alig van tejem minden etetésre, bár most már talán elég. Meg én is gondolkodtam ezen, hogy valami kijelző kell a mellemre, és majd jelzi, mikor evett már sokat a baba, lerángatom a mellemről, hogy elég volt.

Akkor megnyugodtam a kaki miatt, jól rámijesztett ez a lökött doki. Én is úgy tudtam, hogy ez így rendben van, de ő rémisztgetett.

Rekanna, rád is nagyon irigykedek, Niki egy angyal, szépen alszik.

KépKép
nanett
 
 


Lányok, látom ellenkezője a probléma, én azt hittem, hogy a dokik írnak fel egyfolytában tápszert, ha nem elég a baba súllya.
Hát nálunk is csütörtökön derül ki, hogy Niki mennyit hízott, akkor mérjük legközelebb. Most egy hétig nem mértem, hogy ne izguljak.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Sziasztok!

Akirának drukkolok ezerrel!!!!!!!!!!!!!!!

Tim-csi
nekem avent van és én ezzel nagyon meg vagyok elégedve. ajánlom neked, hogy nézd meg a honlapjukat, onnan olcsóbban lehet mindent rendelni, mint ha a gyógyszertárban vennéd.


Látom nem csak nődokiban van hülye.

Ma voltunk mérekezni a védőnőnél és Niki 5870g .
Nekem úgy néz ki, hogy használt tej ügyben a Laktoherb és a boldogmamás kapszula együtt.

zsu
nálunk is gyakran vannak ilyen balesetek, a múltkor 4* öltöztettem át, teljesen.

gyanixi
nekünk is voltak olyan pöttyök, lassan de elmúltak maguktól, a kamilla is sokat szokott segíteni bőrgondoknál.

nika azok nem pattanások, olyan nekünk is volt középpel, mint a felnőtteknél, de elmúlt az is.


vicuska
csukláskor én cicire rakom mindig és attól elmúlik.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!

Új vagyok köztetek. Már napok óta olvasom a fórumban a hozzászólásaitokat, szeretnék én is e "kis" csapathoz tartozni és megdumcsizni a babás dolgokat.
Második gyermekem Balázs 2007. 02.21-én született Miskolcon 3500 grammal és 52 cm-el. Csak anyatejes baba. Rengeteg eszik, éjjel-nappal 2,5-3 óránként. Közte tündérien viselkedik, nézeget és alszik.
Most 1 hónaposan 4750 gramm, csak házi mérésből tudom, még nem voltunk tanácsadáson, majd csütörtökön.
Szülés: könnyen ment, reggel 1/2 7-kor mentünk be a kórházba, mert úgy éreztem talán ma lesz valami (1 nappal a kiírt dátum előtt), azaz még nem voltak fájások igazán, és 9.05 perckor megszületett Balázs. Mindenkinek ilyen könnyű és gyors szülést kívánok. A dokik (saját és a gyerekeké is) nagyon rendesek.
Az első gyerkőc, Lili már 3 éves. Amúgy Tiszaújvárosban lakunk, 27 éves leszek májusban.
Rögtön így az elején egy kérdésem lenne: napok óta szörnyű fejfájással küszködök :( gyógyszert még nem vettem be, a védőnőm azt mondja Algopyrint lehet bevenni, de az útmutatójában az van, hogy szoptatás ideje alatt nem lehet!!! Aki szoptat fejfájásra mit szokott bevenni??? :roll: Kép
Köszi előre is!!

A gyermekeimet csatoltam!!! :D
bbarbee
 
 


Vicuska
csuklásnál én is a cicire teszem inkább Zsófit, nem kap se teát, se vizet a tejcsi mellé...

kis pöttyök rajta is vannak, olyan pattanás szerűek - anno Mátén is voltak, az erős tejtől szokott ilyen kijönni, legalábbis én így emlékszem, ezt mondta a doktornő 5 éve... hozzá kell szoknia az emésztőrendszerének...

Na ma magkaptuk, hogy vissza kéne fogni a súlynövekedést... a múlt héten meg még azon sírtam, hogy nincs elég tejem :)
Kitartás lányok, ha nem idegeskedtek a szopizás miatt, akkor szépen beindul :) Én még iszom a teát, úgy tűnik hazsnál...

Kép

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


bbarbee: üdv köztünk!! :lol:
Én fejfájásra panadolt szoktam bevenni, azt is lehet, de ha fronttól fáj, akkor nem nagyon segít a gyógyszer... :?
csajok: hogy is van ez a napi kajamennyiség??hogy kell számolni? és 24 órát kell venni?? :roll:

Kép
gyanixi
 
 


bbarbee
Üdv, szépek a gyerekeid. tényleg gyors szülésed volt.
Én vettem be algopirint amikor lázas voltam mellgyulladás miatt, akkor az ügyeletes doki mondta, hogy ezt lehet, átmegy a tejbe, de nem gond. ez még aránylag enyhe gyógyszer. a babán nem vettem észre utánna semmit.

Kép
Kép
bbeti
 
 


dojika
ezt a visszafogást hogy gondolta a dokid és mivel indokolta? felnőttkori elhízással?

Kép
Kép
bbeti
 
 


beti: rosszul fejeztem ki magamat bocsika :) kiütések csak sárgás is van és szárad lefelé magától

barbee: üdv közöttünk :9 én algopirint szoktam bevenni ha fáj a fejem nekem azt mondta a védönö hogy azt bnyugodtan lehet szedni

nika70
Salgótarján
 
 


Barbee:üdv közöttünk!Nagyon édesek a tesók!

KépKép
vicuska
 
 


bbarbee
üdv köztünk, szépek a gyerekeid, büszke lehetsz rájuk :)

Bbeti
nem tudom hogy gondolta, a férjem beszélt vele, nem tudom mivel indokolta. Jövő héten megyünk hozzá, majd akkor rákérdezek... de addig ugyanigy fogok szoptatni...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok! :lol:

Szopi: Én nem idegeskedem,pedig nekem sincs sok tejem. Leszívja mindkét cicim,és még 20-30 ml tápszert benyom! :lol: Nagyon jó alvó,ha nem keltem fel,akkor meg se rezdül. Naponta 6x eszünk,.de általábban 3,5-4 óránként,mivel sokat eszik,és nem ébred fel 3 óránként. Éjjel nem mindig kel fel,vagy csak már hajnalban. Akkor kicsit odaveszem mi közénk,és már el is alszik! :D
Már sokszor lepisilt,volt,hogy naponta 4x öltöztünk át ez miatt vagy mert lebukta a ruciját.

Friss képek:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


sziasztok

bbarbee: üdv közöttünk! nagyon szépek a gyerekeid!

boszibaba: nekünk is van ilyen rucink csak hosszú újjúban.
sajna kinőttük. Kép

ma egésznap 1 óra hosszát aludt csak!
nagyon fáradt, már a fürdést is lerendeztük még szopizni sem szopizott rendesen.
nem tudom mi van vele.
itt alszik a karomon majd le szakad a kezem /sötétbe vagyunk/ Kép

remélem nem lesz beteg!
na dajkálom egy kicsit hátha tovább alszik mint 10 perc.

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Vitte,
Mi van veletek? Eletjelet please!!!

Gyanixi,
Nekem volt EDA-m, es nem fajt a fejem azota. Pedig migrenes vagyok, igy aggodtam emiatt.

Vicuska,
Megegyszer gratulalok! Sok oromot es megtobb tejcsit kivanok nektek! Meselhetnel majd a szulesrol, hogy miert volt olyan remes... Nagyon helyes kislany Lotti, a neve is nagyon megtetszett. A tegnapi kepek egyszeruen edesek!!!
Csuklas: Olyan sokaig meg sosem csuklott Levi, hogy csinalni kellett volna vele valamit. Ha igy lenne, akkor sem adnek neki semmi mast mint tejet.

Dojika,
Szuper, akkor megnyugodhatsz! Hajra szopi! A talalkan pedig termeszetesen ott a helyed.

Bacilivi,
Igen a nyakat nem egyszeru tisztitani... Levi is utal hason lenni, de en minden nap atforditom egy-egy percre. Ha lefoglalom, akkor egesz jol birja, de hamar elfogy a turelme. En nem aggodom emiatt, szerintem ez majd valtozni fog hamarosan. Addig persze probalkozom, mert hason fekve erosodnek a hat es nyakizmok, de karos hatasa nincs, ha nem fekszik allandoan hason. Probald ki hogy hasra fekteted es tukrot teszel ele, vagy csorgot es csorogsz vele. Levinek ez bejon. Aludni talan csak egyszer aludt hason (kiveve amikor rajtunk alszik el, ez eleg gyakori), de nem ejjel es akkor is allandoan lestem...
Edesek a kepek, az also sorban a kozepso a favorit! Micsoda csokos szajak! Lesz meg a nocivel bajotok ha jonnek a fiuk! Apa mar elezi a kardokat mi :) ?
Irtam privit.

Bacilivi, Betti,
Levi is cuppog, bekap mindent ami a keze ugyebe kerul (foleg a kezet :D ), bubikat is fuj es be nem all a szaja. Es persze grimaszol, neha majd betojok tole olyan edes...

Nika,
Gege is nagyfiu am! Jol latszik a kepen ahol a lanyokkal van.

Dijcsi,
Nalunk is gond volt a bilirubinnal, de mi nem mentunk korhazba, hanem kaptunk lampat, amit napi 24 orat viselt Levi. Nem volt vilagos nekem, hogy amikor korhazban voltatok akkor nem szoptattad Markot? Vagy miert lett keves a tejed?

Nanett,
Szep kepeket tettel fel! Micsoda szigoru arcokat tud vagni Domi! :)
A ferjednek jobbulast kivanok, vigyazzon magara ez tenyleg nem gyerekjatek! Hogy megy Domi tornaja?
Irtam privit.

Kislilla,
Hat neked aztan kijutott mindket szulesi lehetosegbol. Nekem ez volt a remalmom, hogy ket nap vajudas utan vegul muteni kell. Szerencsere nem igy tortent, de at tudom erezni min mehettel keresztul. Na de a lenyeg a vegeredmeny! :)

Boszibaba,
Szep a torteneted, koszi hogy megosztottad velunk! Szerintem mindkettotokre hasonlit a babad.
Amikor az elejen keves volt a tejem, akkor en is kb orankent etettem es rengeteget ittam, szinte osszeertek az etetesek. Ezzel mindenki igy van, ez az idoszak errol szol, es nem tart soka. Szepen megerti a szervezeted, hogy mennyi tejet kell termelnie, aztan mar a baba sem ker allandoan. Szerintem kar hogy meg sem probalod, mert ennek ez a modja.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Zsu,
Hatalmasat nott Bence! Es mennyit valtozott, alig ismertem ra! Majdnem egyforma sulyuak Levivel!

Zsana,
Tovabbra is kenyeztet a fiad! Kozulunk szerintem te lehetsz a legkipihentebb, hasznald ki!

Betti,
Niki mennyit hizott az elso ket honapban?

Rekanna,
Amit irsz a "pikkelyekrol", az normalis. El fog mulni, de ha nagyon zavar, akkor kend be egy kis olajjal furdes elott par oraval, az felpuhitja, majd furdesnel torold at oda-vissza. Aprankent lejon majd, csak ne akard siettetni. Sot vissza is johet, de el fog mulni. Szepek vagytok a kepen!

Luisa,
En nem keltem enni Levit ejszaka. Kivetel volt az eleje, amikor nagyon besargult es muszaj volt ejjel is gyakran etetnem. De ez csak par nap volt.
Szerintem ne gyokolj azon, hogy kinek mennyit eszik a babaja. Minden baba mas es mas. Eshet a te babad az atlagos kategoriaba, es eshet az atlagostol eltero de NORMALIS kategoriaba is. Ha Laura jol erzi magat es remekul fejlodik akkor eleget eszik. Nem csoda, hiszen a Neki szemelyesen osszeallitot taplalekot kapja. Ennel jobban nem is jarhatna. Szerintem eleg hetente merni a babat ha nagyon aggodsz, de inkabb nezd! Lasd hogy jol eszik-e, lasd hogy hogy erzi magat. Nyammog a melleden vagy eszik rendesen? Elegedettnek latod szopi utan? Kiszaradasnak latod a jeleit stb... Te vagy az anyukaja, te ismered ot a legjobban, te tudsz rola a legtobbet! Mi eddig csak a dokinal mertuk Levit, de most mar csak ket havonta lesz vizit, igy meres is. Persze ha ugy ereznem hogy gond van akkor en is mernem hetente, de addig minek?
Egyebkent nagyon szepen csinaljatok a szopit, orom ratok gondolni!

Dijcsi,
Nem vagytok elkesve a szemkontaktussal es a mosollyal! Mosoly nalunk az 5-6 heten jott, de szerintem ez nem mervado. Mindenhol azt olvasom, hogy az dolog hogy hany hetes a babad, de az is fontos hogy a terminushoz kepest elobb vagy kesobb szuletett.

Berzkat,
Nagyon helyes Zita. Olyan sotet a szeme... milyen szinu?

Akira,
Vajon hogy alltok most? Megy a drukk ezerrel!!!!!

Barbee,
Udv nalunk! Gratula a ket szep gyerkocodhoz! Nagyon hasonlitanak egymasra.

Tulzott sulynovekedes, tuletetes?!?!?!?! Ha tul sok tejet eszik a baba, akkor bukik vagy hany, de nem marad benne. Anyatejjel nem lehet tuletetni. Anyatejes babaknal gyakori hogy nem olyan egyenletesen hiznak mint a taposok, hanem az elejen nagyon gyorsan, majd ez a folyamat lassul a 3-6 honaptol. Kiraz a hideg ha olyat olvasok, hogy valaki azt tanacsolja, hogy fogd vissza az eteteseket vagy a sulynovekedest anyatejes babanal... ezt persze meg lehetne ragozni, de most mar kimergelodtem magam.

Tapszer feliras: Nem olyan rozsas a szopihelyzet mint gondoljatok! Egyre tobb anya egesziti ki a szopit tappal, csak mert nem jol szoptat. Ugyancsak egyre tobb no eteti tappal a babajat, mert komplikacioja tamadt a szopival es nem volt aki segitsen neki, stb, vagy egyszeruen azert mert nincs tisztaban azzal, hogy mik a tejes taplalas elonyei es mik a tapos taplalas hatranyai. Evek ota kampany folyik, hogy a szoptato nok szamat noveljek, ezert van hogy sok doki nem akar rogton tapot felirni. Egy picit minden baba ehes az elejen, amig nem lesz eleg a tej. Persze hogyha tenyleg gond van akkor nem helyes, hogy benaznak a recepttel es meg lelkiismeretfurdalast is keltenek a mamaban, de statisztikailag ebbol van kevesebb. Egyszerubb lenne a dolog, ha a friss mamak elegendo felvilagositasban reszesulnek a szopit illetoen. Ha megertenek, hogy a tapszerek nem helyettesitik teljes egeszeben az anyatejet akkor tenyleg csak azok hasznalnanak kiegesziteskent vagy teljes taplalekkent tapit akiknek nincs mas lehetoseguk es igy valoban szukseguk van ra.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi
Niki kb. 1.5 kg-t hízott 2 hónap alatt. Most 5870g.

Bacilivi
nagyon édes a kiscsaj, rád is hasonlít így oldalról.

Zsu
nagyon helyes a baba a sárga ruhában.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
bbeti
 
 


Kép Kép [img]http://www.babanet.hu/tarsalgo%20[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1174420828.13.jpg[/img]
Ezek voltak most a legfrissebb képek.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Éjjel kaptam Akírától smst:

Kyra 21:11-kor 3900 gr-al és 55 cm-el császárral megszületett!
Jó egészséget és sok tejcit nekik!
Amint tudok vmit még róla,megírom!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok, jo reggelt,

nem tuntunk el csak nehez napokat elunk.... :(
Pont ugy mint nalatok Nanett, a delutan ringatassal telik, 4 napja egyszeruen nem tudom letenni, pedig azelott elvolt akar 1 oraig is a kanapen vagy a hintaszekeben kepeket nezegetve. Most hihetetlen visitas van ha leteszem. Neha meg ugy sir mintha komolyan fajna a pocija, ez mindig etetes utan van, hallom is hogy morog. Ilyenkor semmi nem segit, nem tudom mit csinaljak, kb 1 oraig tart a visitas aztan mintha elvagtak volna. Nalatok van ilyen? Normalis ez hogy minden nap van egy ilyen krizisunk? :? En mar nagyon faradt vagyok :(
Bocsi a panaszkodasert, tulajdonkeppen szerencsesnek mondhatom magam, hogy csak delutan van nyugi, az ejszakaink nagyon jok, utolso etetes 11 korul majd stabilan 2x kelunk, 3-kor es reggel 7-kor kb. 20 percre. Szoval legalabb mindketten kialusszuk magunkat a faraszto nap utan! :D

Bacilivi: ne bankodj most mar ezen! Dalmi nagyon szepen no es egeszseges, ez a lenyeg! :D

Zsana: hulye ez a doki teljesen, ne hagyd magad, igenis egye meg a babad azta mennyiseget amit kivan! Magyarorszagon csak venyre adnak tapszert?????

Lilo: egy tipp fajo cicire, az elso hetekben nekem is sebes volt es ez bevalt. Tegyel egy meleg vizzel atitatott pamut torolkozot a melledre a szopi elott. Ez felpuhitja a bort es a babanak is konnyebb lesz szopizni, neked meg nem fog ugy fajni. Sebes is a cicid? Bocs a kerdesert :oops: csak sajnallak es nem akarom, hogy ez elvegye a kedvedet...

Vicuska: koszi a hianyolast :) Okokat lasd fenn... Nekem is azt mondtak anyatej 6 honapig minimum, de ha faj a hasa azert en belediktalok nemi kamillateat. Nem sokat csak hogy segitsen a kaksiban :) De ha nincs baj tenyleg eleg a babanak a tejed, ez etel es ital is egyben! Csuklasra en is cicire teszem...

Gyanixi: nekunk a kamillateazas torolgetestol elmultak szinte teljesen a pottyok!

Barbee: Udv! Nekem is faj ma, hidegfront front van nalunk. :evil: Barmilyen paracetamol tartalmu tablettat bevehetsz, pl Panadol, Depon. En a csaszarozas utan napokig szedtem fajdalomcsillapitasra, a doki irta fel, azt mondta lehet mellette szoptatni nyugodtan!


Boszibaba:
szepek vagytok! hasznald ki amig ilyen jo alvo!!!! Ez a napi 3x-i atoltozes ismeros tema, raadasul Athina utalja az oltozeseket, nalatok nem visit ha oltozteted?

Ozi, Bacilivi: Athina is utal hason lenni, en is azert naponta hasra teszem, hogy kicsit tornazzon, altalaban max 5 percig birja, de kifarasztasnak nagyon jo :D (huuu de gonosz anya vagyok) De tenyleg allitolag fontos, hogy legyenek hason is hogy erosodjenek...

BBetti: hogy Niki milyen nagy mar! Mar olyan gyerekformaja kezd lenni :D Edi-bedi minden kepen, a kedvencem a torolkozos, ahol olyan kis kopesan nez!

Akira mar biztos tulvan a szulesen, remelem minden rendben ment es nemsokara jon ide :)

huu nem hagytam ki senkit (de biztosan) de mar igy is hosszu

KépKép
KépKép
pannica
 
 


felteszek ket friss kepet Athinarol
Kép Jatszunk

Kép Mami parnajan nagy zokniban

Most latom csak megszuletett akira kislanya! Hatalmas gratula Kyrahoz es jo egeszseget kivanok mindkettotoknek!!!!

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Akyra:óriási gratuláció!!Sok boldogságot,egészséget és tejcsit nektek!!!

Lányok nekem a mellem alatt(melltő)végig és a kettő között olyan mintha valami(hát nem is tudom hogy írjam)"sebes lenne".Szerintem attól van hogy megnőttek és nem levegőzik alatta+izzad.Először hintőporoztam,majd neogranormonnal kentem be,de úgy húzódott tőle,hogy abbahagytam.Nektek volt-van ilyen?Mivel kentétek be?
És egy intim kérdés:Ti mikor kezdtétek el a házaséletet?Mivel védekeztetek?Már bocsi,hogy ilyet kérdezek de gondoltam a tapasztalat jobb mint az előírt orvosi 6hét...

Pannica:hatalmas már a babyd és nagyon szép is!!

KépKép
vicuska
 
 


Korkerdes: lanyok hogy alltok a kilokkal? En fogyok de nagyon lassan, pedig rengeteget szoptatok es nagyon odafigyelek mit eszem :( Meg mindig 4 kilo felesleg van rajtam, s a pocim is plotty...persze tornazni kene, de picurka nem sok idot hagy nekem...

Vicuska: nekem nem volt ilyen a mellemmel. Ha nagyon csunya mutasd meg dokinak, vagy hivd fel a dokit es kerdezd meg mit tanacsol! Otlet: mi lenne ha levegoztetned oket, szoval otthon nem viselnel egy oraig mondjuk semmit felul mosakodas es szarazra torles utan?

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Pannica: Tápit hat hónap alatt csak receptre adnak amit anélkül lehet venni az mind hat hónap utánra van:)

Én a kg ügyben 104 kg-val indultam a terhességem elején aztán 115-el szültem most kereken 100 kg vagyok vagyis a terhességem eljéhez képest fogytam de azért felesleg van rajtam böven :):)
Poci nekem is plötyi de nem igazán tudok még tornázni a gyerektöl:) Két napja nyügi most per pill szépen alszik de nem tudom meddig :D

Ha már itt vagyok Gegét benevztem egy szépségversenyre ha szavaznátok rá megköszönném
http://www.gyermekruha.hu/index.php?tod ... eria&kat=1

Gergö, Salgótarján bébi kategória

Vicuska nekem sem volt ilyen gondom.

Vicuska mi kivártuk a 6 hetet bár császáros voltam nem nagyon kellett volna :lol: :lol:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok

Csak egy gyors bekukkantás. Na, látom Akira is boldog anyuka lett!!! :P :P :P Gratulálok nekik !

Zita már sír is, úgyhogy azt hiszem éhes lesz. Bár fél órája evett, igaz csak 50 gr-ot. Ez nálunk most így megy. Védőnő szerint most van az első fejlődési ugrás( vagy hogy hívják) és ezért kér sokszor enni. Éjszakáink őszintén szólva nincsenek. A kezemben vagy a mellkasomon tök jól alszik, de amint leteszem, abban apillanatban vége az alvásnak. Úgyhogy szinte egész éjjel vele foglalkozom. Szopi, alvás, szopi, pihi. Elég fáradtnak érzem magam. persze reggel, amint világos lesz, abban apillanatban elalszik a sajt ágyában. nem értem. lehet hogy nem szereti a sötétet? De a szeme is úgy kinyílik estére, mintha akkor kezdődne a nap. Nálatok volt ilyen?

Őzi
Zita szeme szürléskék. de biztosan bebarnul.

Na megyek, mert nem bírom hallgatni. Majd jövök késöbb :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

berzkat
 
 


Sziasztok!


[color=red]Akíra: nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok! Nagyon szép nagy baba!!! vÁrunk a történettel![/color]
Nagyon szépek a babák. Csak gyönyörködök bennük.

Bbetti: egyre szebb Niki! és olyan értelmesen néz a szép nagy szemeivel!

Nika:természetesen szavaztam... :wink:

Pannica: végre, hogy jelentkeztél! Lehet, hogy nálatok is folyamatosan jönnek mennek a frntok és ezt nem nagyon bírja Athina, legalábbis nálunk szegény Bálint nagyon megérzi, nappal akkor egyfolytában fent van estére meg iszonyat nyügi tud lenni. Nagyon sokat nőtt a tündéri lányod! és látom már ő is nézi a játékokat. Jó mert így jobb velük játszani, meg fenntartani az érdeklődésüket.

Nanett: amikor Bálint nyügös, akkor is legtöbbször a kiságyában van, és ott próbálim őt szórakoztatnia. Nem nagyon szoktam a kezemben ringatni. Van, hogy kihozom a nagyszobába nézelődni, persze az sem jön be mindig, viszont még a sírását is általában eltudom állítani egy színes hangos csörgővel. Az nálunk bevált. Szóval még amikor nyügi sem panaszkodhatom, mert a kiságyban van, mondjuk nem is akartam rászoktatni arra hogy rögtön kikapom, na ezzel ellentétben az apukája 2 mperc próba után kikapja és sétálgat vele. :wink: Akkor ezek szerint minden rendben volt az UH-n? A csípőszürést is megcsinálták? MI holnap megyünk az SZTKba... ja még mindig nem értem ezt az UH dolgot. Akkor Dominak amikor született nem is csináltak csak most? Na mindegy most már nem hergelem magamat, főleg úgy hogy a barátnőméknem sem kellett visszamenni. Hogy vagytok? Domi még mindig nyügi? Próbáld ki a csörgőt, hátha nálatok is bejön. Nálunk ez még akkkor is bejön amikor nagyon éhes a fürcsi után,apa csörgőzik én meg gyorsba öltöztetem.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Pannica:a kilók:hát én 25kg híztam(borzalmas)7 ment le szülésnél,73.5jöttem haza,most 70kg vagyok.Reménykedem,hogy ilyen ütemben mennek majd a kilóim(lefele)!Legalább 16kg szeretnék leadni!
Nincs valakinek valami jó módszere???Szoptatás melett???

KépKép
vicuska
 
 


Akírának itt is, újra gratulálok :)
Sok boldogságot az új kis családtagnak és Nektek is :)


Pannica: én egy kilóval könnyebb voltam szülés után (összesen 8-9 kg jött fel közben), mint előtte... most meg rá kéne állni a mérlegre, de nem merek :) Nagyon kívánom az édességet... ez volt a fiamnál is a szoptatás ideje alatt :roll: :oops:

Őzi: köszi, tervezem a találkozón való részvételt ám :)
Túltáplálás kérdés, én se hiszem, hogy túl lehet ettetni egy anyatejes babát... a fiam volt hogy egy hét alatt 1 kg-ot hízott :shock: aztán nőni kezdett és eltűntek a hurkák...
MOst Zsófinál se vagyok hajlandó "visszafogni" az evését. Ha éhes szopizzon. És nőjjön, amennyit jól esik a súlya :)

piros pöttyök: Zsófi arcán is vannak, úgy vezsem észre, főleg ott, ahol néha a nagy "zabálás" közben anyatejes lesz az arca, meg ahol "összeizzad" a cicivel a szopi közben...

Barbee
én panadolt szoktam bevenni, ha fáj a fejem. Én is migrénes vagyok időnként, a terhesség alatt nem volt szerencsére, hála a hormonoknak... már várom mikor jeletkezik újra.... mert olyankor aztán semmi nem hat, csak az alvás - na az meg most nem játszik ...

A babák gyönyörűek, kicsik és nagyobbak egyaránt :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


sziasztok!

bbeti: nagyon szép Niki, és azok a nagy szemek!!
milyen ügyesen tartja a buksiját hason.

pannica:Athina mennyit nőt! szépkis formás lábikója van.
Hány kg most?

Őzi: megcsodáltam Levi fotóit igazi kis vasgyurú!!

Ma már jobb kedvünk van.
Kisebb megszakításokkal végig aludta a délelötött. Kép

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Azt elfelejtettem, hogy tegnap voltunk 8 hetesek és a pucér méréskor 6210 g nyomunk! :wink: Nanett pénteken már 2 hónaposak lesznek a babáink! Hogy megy az idő...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


helló!!!asszem picit régen jelentkeztem :roll: :roll: !!!Patrik tegnap megkapta a két hós szurit :cry: hát nekem jobban fájt mint neki :shock: utána még a doki nénire is nevett egy sort.az meg nem győzte dicsérni.már 5740gramm :shock: :shock: úgy nő mint a bolond gomba.meg már olyan szép haja van.holnap bátyámmal feltetetem azt a programot amivel tok kicsinyíteni és majd rakok fel pár képet.

vicuska:mi alig 4 hetet vártunk :oops: eddig nem védekeztünk csak a megszakítós módszerrel majd hétfőn mek doki bához és akkor ír fel tabit.

kilók:hhháááttt én 30 kilót szedtem fel de már 22 lement.a hasam nekem is lóg de ez a császi miat van szerintem,mert ahol a vágás van ott lók egy kicsit.de ha hosszu felső van rajtam meg farmer akkor már nemmondják meg rólam hogy 2 hónapja szültem :P :P :P

az normális hogy eddig barnás folyásom volt pár napja pedig már véres de nem az igazi.sőőt csak este van valamennyicske a betéten.igy hétfőn megtudja csinálni a doki a rákszürést????????

egy kicsit még mindig parázok neme a kistesó csuszott be :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: .de csak nem.mondjuk Patrikkal az első menzszsem megjött rendesen.háát legkésőbb hétfőn kiderül.


AKÍRA:::NAGYON NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT ÉS MÉG TÖBB TEJCSIT KIVÁNOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
kismama18
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: