Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ma voltunk a kombinált teszten. A vérvételből és az Uh-ból megállapítható dolgok is teljesen rendben vannak. Nagyon izgultam, hogy minden rendben legyen, de most nagyon örülök.
A terhesség ideje 1 nappal tér el az előző UH alapján megállapítottaktól.

Köszönöm az infókat az Elevitről. Gondoltam, hogy nagyon sok vélemény van... Ezentúl szerintem én is csak 2-3 naponta fogom szedni.

Mona!
Kár, hogy a jó hír mellé még egy rossz is társult nálatok a mai napon. De örülök, hogy a babókával nálatok is minden rendben van. Mikor értetek oda az intézetbe? Nagyon lestem ám melyik pár lehettek ti... de szerintem nem láttalak.

Mindenkinek szép hétvégét kívánok!

Kép
mirosz
 
 


Mirosz, ez igazán nagyon jó hír, nagyon örülök neki. :)
Te nem vagy fenn az iwiwen?

italoman
 
 


Szia Mirosz!

Nagyon örülök, hogy jó híreket kaptál a vizsgálaton! Bent volt a párod is? Mennyi ideig tartott az uh? Rögtön utána volt a vérvétel? Kell valami leletet vinni? Ettél előtte, ugye?

Kép
nap12
 
 

 
 

Szia Mirosz!

Gratula a jó hírekhez!

Mi az a kombinált teszt???

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!


Jó olvasni a sok jó eredményt a vizsgálatokról :)
Én kedden megyek a 12 hetes UH-ra a dokimhoz. Már nagyon kíváncsiak vagyunk, a múltkor (8 hetesen) csak egy kis maszatnak látszott, de a Ti leírásaitokból arra következtetünk, most többet fogunk látni Manócskánkból :D

A gyógyszerekről: én múlt vasárnap voltam nagyon rosszul, elkapott valami vírus és nem tudtam eldönteni, hogy a WC-re üljek, vagy inkább fölé hajoljak. A tetejében vidéken voltunk, még haza kellett jönnünk és másnap vizsgáznom is kellett. Mivel semmi nem maradt meg bennem, végül kihívtuk az ügyeletes dokit, aki azt mondta, ha már a 12. hét után lennék könnyebb lenne gyógyszert ajánlani, de így is mondott egy csomót, amiről eddig nem derült ki, hogy ártana a picurkának: lázra, fájdalomcsillapítónak - Algopirin, Cataflan; hasmenésre - Imodium, széntabletta, meg valami agyagos por, amit vízben kell feloldani (a nevét sajna elfelejtettem); Hányingerre - Magne-B6, Daedalon. Persze, ha lehet én is gyógyszerek nélkül oldom meg a gondjaimat (fejfájás esetén pl. alszom), de ez vészhelyzet volt.

Eléggé különböző értékeket írtok a tarkóredőre, mégis mindannyiótoknak azt mondták, hogy renben van a dolog. Tudja valamelyőtök, hogy mely értékek között számít jónak?
Ugye jól tudom, hogy a Down-kórt is ezzel szűrik ki (első lépésben)?

Jó pihenést mindenkinek a hétvégére!

Kép
katkala
 
 


Ha a magzati tarkóredő vastagsága meghaladja a három millimétert, az a Down-kór fokozott kockázatára, illetve a magzat szívfejlődési rendellenességére utal.

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Most találtam a topicra és szívesen csatlakoznék hozzátok.
Ikerterhességnek indult,de sajna 10 hét környékén felszívódni látszott az egyik babó:( ,de másikkal hála minden okés.
Febr.1-én voltam tarkóredő vizsgálaton és hát megnyugtattak minden rendben van "A" babával,"B" baba sajna nem él már ,de nem okoz gondot a továbbiakban, mert még ha teljesen nem is szívódott fel fertőzést nem okoz, csak sűrűbb ellenőrzésre kell járnom.most vagyunk 12 hetesek és 5 naposak :lol:
Nagyon boldogok vagyunk,hiszen annyit küzdöttünk már ezért a kisbabá/k/ért.Több mint 6 éve sikertelenül próbálkoztunk.Már van egy lányom 8 éves lesz a nyáron.,nagyon örül a kistesónak.
Örömmel olvastalak titeket eddig.remélem nem baj ha csatlakoznék hozzátok.
Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Szia Jucu!

Már hogy volna baj? :) Örülünk neked, és annak is, hogy minden rendben van a babáddal, legalább az egyikkel.
Te hol voltál a 12. heti ultrahangon?

italoman
 
 


Sziasztok!

Hát ezt nem hiszem el. Írtam egy csomót, elküldtem, írta, hogy a hozzászólásom bekerült és sehol nincsen. Hát ilyenkor szoktam kiakadni. Megpróbálom még egyszer összefoglalni.

Jucu: örülök, hogy csatlakoztál hozzánk és minden rendben van a babóddal.

Mirosz: gratulálok a jó eredményhez.

Ma végre vettem egy nadrágot a C&A-ban, 8.990,- forint volt. Holnap viszem anyósomhoz, majd felvarrja a szárát. Nincs kedvem még egyszer részletezni, hogy milyen, a lényeg hogy kényelmes, tárgyalásokra nagyon jó lesz. Meg amúgy is.

Délután elvitt a férjem ebédelni egy halászcsárdában, nagyon finom halászlevet ettünk.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


halászcsárdában=halászcsárdába

Nem is mondtam, hogy milyen hülyeséget álmodtam. Álmomban szültem, de nagyon érdekes volt. Ugyanis 3 kisbaba volt a pocakomban, ebből 2 kisfiú megszületett, a 3. pedig nem jött ki, elmúltak a fájások. Nem is foglalkoztak vele, hogy van még egy baba a pocimban. Nagyon aggódtam, hogy mi lesz vele, megnézték és volt szívhangja. És valami olyasmi lett a vége, hogy ő még maradt tovább a pociban. Elég furcsa álom volt, de nagyon megmaradt bennem.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Köszönöm , kedvesek vagytok!
Ildi
Schöpf Méreiben voltam,ésd oda járok dokihoz a reprodukcióra.

Nadrágvásárláshoz ,csak annyit nagyon drágának találom őket.Ráadásul, ha már alapból erősebb vagy az átlagnál nehéz jóminőségű és nem öregasszony típusút venni.
Én találtam egy oldalt ahonnan rendeltem és meg vagyok elégedve vele.http://www.gportal.hu/portal/elenorkismamaruha
Bár még nem igazán kell,de szűk farmerjaim már kényelmetlenek hosszú távon.
Csak nem finom halat ettél?

Kép

Kép
jucu
 
 


Szia Jucu!
Persze, hogy nem baj. Üdv köztünk. Örülünk neked.
Igaz egy kicsit sajnállak, de nagyon jó, hogy a babóddal minden OK!!!

Márkanyuka
Tényleg nagyon érdekes álmod lehetett...
Azt szokták mondani, hogy álmunkban azok a képek jelennek meg, amik napközben foglalkoztatnak.

Ti éreztetek már a pocakotokban mozgolódást???
Én már két éjszaka is, de lehet, hogy még mindig csak a belek zavarnak össze? Vagy a kis babócáim már tényleg aktívak???
Olyan kuka vagyok...[/b]

Kép
Kép
times
 
 


Jó reggelt Kismamik!

Szupi, hogy csatlakoztál Jucu! Sajnálom a másik babát, biztos, most már minden rendben lesz!

Márkanyuka, nem semmi mit álmodtál, én még semmit nem álmodtam a babával kapcsolatban. Vagyis még a legelején amikor uh-ra mentem. Azt álmodtam, hogy nem láttam az uh-n a babát, de a doki bizonygatta, hogy de nézzem meg jobban ott van. Egész nap az álom járt a fejemben, nyugtalan voltam. Érdekes dolgok ezek.

Nektek szukál a pocitok? Nekem néha - néha belenyilal. De mást még nem érzek.

Times, szerintem Te már érezheted Őket!

Kép
nap12
 
 


Jucu,

ez az oldal tényleg jónak néz ki, és az árak sem vészesek. Nem tudod véletlenül, hol van a bolt? Mert ha nagyon messze van, akkor talán tényleg érdemes inkább rendelni.
Egyébként milyen tapasztalatod volt a Schöpf-Mereiben? Merthogy én is épp oda megyek csütörtökön, és már nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen. :shock:

Lányok,

én még nem érzek semmi mozgást (legfeljebb nagy ritkán egy-egy nyilallást), pedig már nagyon szeretném bebeszélni magamnak. :wink: A napokban viszont elég egyértelműen elkezdett látszani a hasam - van benne "hozott anyag" is, de ha azt nem számítom, már akkor is látszik valami. :)

italoman
 
 


Sziasztok pocakosok!

Ildi
ÉN neten rendeltem meg méreteket megadtam , és tuti jó lett a gatya és felső is.Igaz azóta fogytam kicsit és bővebb a gatya ,de visszaviszem beveszi.
XI.ker.ben van a kelenföldi pályaudvarnál azt hiszem ,és ott is vannak kész cuccai,de innen is ki tudod választani és amikor méretet leadtad kapsz emailt mennyi lesz ,azt ahogy utalon CIB Bankon keresztül ő 3 napon belül küldi gatyót vagy amit kérsz.
Én még bizti fogok rendelni,mert szépen dolgozik és megfizethető ,valamint jó anyagokkal.:)
Uh-ról ne is beszéljünk.Dokim 3héttel ezelőtt kért időpontot reggel 7.30-ra én pedig kb.8.40-kor jutottam be.Van olyan csajszi akinek uígy kért dokim időpontot ,de aszisztens nem figyelt a csaj meg nem szólt,és 11-kor jutott be.
Ha elfogadsz jótanácsot a genetikai uh-szoba mellé ne menj DR.Oláh van kiírva,mert ott se képet se videót nem tudnak csinálni.A mellette levő szobában viszont igen és az vadi új gép.Oda kért magad amikor beadod a papírod.
Hasam már nekem is kezd dudorodni ,pedig van itt is hozott anyag :P

Most jöttünk haza voltunk egy jó nagyot sétálni , 1-kor mentünk és most jöttünk haza.Jólesett ismét ,bár őszintén mgmondva kicsit elfáradtam :O
Megyek kicsit játszani kell lányommal:-)
Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!
Jucu örülünk neked, gyere gyakran. :wink:
Na, a csütörtöki napomnál kezdem. Szóval, voltam a nődokinál, de annyira szorakozott volt, és kapkodott, kicsit bosszús voltam rá :( . Párom aztán hívta a nőgyógyász barátját, és azt mondta, hogy ez a baba nagy ahhoz, hogy még csak 10hetes legyek, menjünk fel másnap az istenhegyi klinikára, mert látni akar :( . Persze keveregtek bennem a gondolatok, hogy biztos valami baj van, és mi van ha elkerültem a 12.hetet, és arról a vizsgálatról meg lemaradtam :( .. Szóval mindenre tudtam gondolni csak jóra nem :( . Ott megcsinálták a kombinált tesztet, minden rendben van, kaptunk szép fotókat, és egy 15perces dvd-t :) . Nem volt szégyenlős a drágám, forgolódott, járt keze-lába. Nekem még a könnyeim is kipotyogtak, a párom is nagyon elképedt, nem bírt betelni vele :) . Szóval kiderült, hogy 13hét+2napos vagyok. Ugye megint ideges lettem, mert egy kicsit megrendült a bizalmam a dokim felé, és hazafelé eldöntöttük, hogy ide az ismerőshöz fogunk járni, már szóltunk is neki, és nagyon szívesen átvesz :) .
Csak még a táppénzespapírommal nemtudom mi lesz, mert azt a régi nődokim csinálta, ez a Gasztonyi doktor nem állíthat ki, mert nem a körzetemhez tartozik :( .
Kicsit hosszú lettem, bocsi, de igy tudtam csak elmesélni.

Kép
mona76
 
 


Jucu,

nagyon köszi mindkét tippet. :) A kórházban figyelni fogok, hová kerülök. Nekem jó tág időpontot adtak meg: 9 és 11 között. Ezek szerint jobb mielőbb odamenni.

Mona,

most már ne aggódj, megvan az UH, minden oké, találtál jó dokit, ráadásul még előrébb is jársz időben, az sem nagy baj. Legfeljebb csinálhatsz új vonalzót. :wink:

italoman
 
 


mirosz!
Mi 10órára értünk oda, 11,45-kor mentem be a csajhoz az eredményért. Én is nagyon figyeltelek, de szerintem is elkerültük egymást. Az ablaknál ültünk, én kék csíkos pulcsiban, és fekete kabátban voltam. Örülök, hogy te is jó híreket kaptál.

Képzeljétek apukámat tegnap bevittük az ügyeletre, és ott is fogták az intenzíven. Nagyon remegett, félrebeszélt, fúra dolgokat csinált, és nemtudott semmit megfogni a kezében. Sajnos még semmi biztosat nem mondtak. Egyik doki szerint agyvérzés, a másik szerint meg nagyon felment a cukra, és bekómált, /ő cukorbeteg, itthon adja magának az inzúlint/. Remélem hétfőn már többet tudnak mondani, mert most hétvégén csak adják neki az infúziót. Annyira sajnáltam, /én mindig is rendkívül apás voltam/ csak pár percet tudtam nála mindig bentlenni, mert folyamatosan pityeregnem kellett. :cry:
Azt mondta egy fiatal doki, hogy pontossan nemtudják mitől alakúlt ki ez a zavarodottság nála, mert ugye nincs minden bent a tankönyvekben sem. Ez szép magyarázat volt tőle, ugye :?:

Kép
mona76
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 


szerintetek is olyan, mintha mosolyogna :?:

Nap!
Igen, bemehet veled a párod is.
Ehetsz előtte, és nem kérnek semmit. kb.15perc volt nekem az uh, és utána még beszélgettünk ugyanennyit. A vért nagyon jól leveszik, észre sem veszed. :)

Kép
mona76
 
 


Nagyon szép mosolygós babád van, Mona! :)

italoman
 
 


Mona

Jobbulást kívánok apukádnak.Átérzem ami most benned kavarog.Én apum infaktust kapott szeptemberben, amikor olaszországba mentek a nővéremékhez látogatóba.
Szóval mielőbbi gyors gyógyulást kívánok neki.

Sajna tévedhetnek a dokik a hetekkel. :(
Engem körzeti tart táppénzen és a nőgyógyim ad hozzá státuszlapot.Próbáljátok meg így szerintem ez járható út.
12 hetesen/illetve13 :)/ ilyen jó kis képet kaptál :D én is gondolkodom a 4 D-n még 18 hét előtt ,mert kiváncsi vagyok nagyon.
És ha jobban megnézzük a képet tényleg olyan, mintha a szája nevetésre állna :wink: kis keze a szája szélénél van épp a mosoly szélén.Nagyon édi bébi :wink:

Kép

Kép
jucu
 
 


Kép
A mi babónkról még csak ez a kép van ,de azért látszik a drága.

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!

Szia Jucu én is örülök,hogy itt vagy! Gratula a babóhoz és nagyon sajnálom a másik kicsit,de az a fő hogy minden rendben van ezzel a bébivel.

Mona! Nagyon édes a kisbabád! És tényleg mosolyog!
Én majd szerdán megyek a 12 hetesre.Már nagyon izgulok.
Amúgy én is úgy veszem észre, hogy más lett a hasam.Amúgy is volt egy kis hasam/ hájam/ de most olyan más. Kerek és feszes. A családban mindenki azt mondja hogy látszik.

Times! én is érzek néha valamit,de nem tudom minek tulajdonítsam.De mindegy jó érzés.
Na jók legyetek és vigyázzatok magatokra!

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok Kismamák!

Mona: gratulálok a jó eredményhez, így most te 3 hetet ugrottál előre. Amúgy sajnálom apukádat. Én is nagyon apás voltam kislánykoromban.

Ma hazahoztuk a Márkot is a mamától, szegénykém kérdezte, hogy miért kell hazajönnie. Holnap ismét suli.

Mocorgást még én sem érzek, szerintem majd 1 hónap múlva.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!
Tegnap egész este nem tudtam belépni, de most szerencsére sikerült.

Italoman!
Én nem vagyok fent az iwiwen, de fel szoktam menni nézelődni.

Nap!
Mikor odaértünk ki kellett tölteni egy papírt utána rögtön levették a vért, egy kis várakozás után bementünk a dokihoz UH-ra, ami kb. 10 percig tartott. Amikor megjelent babóka a monitoron pár mp-ig nézte a doki és azt mondta, hogy "minden rendben, nem lesz itt semmi gond" Hirtelen azt hittem, hogy ennyi volt az Uh, de utána még ráközelített egy- egy testtájra meg méregetett. A doki nekünk utána csak annyit mondott, hogy minden rendben. Kb. 15 perc múlva kellett bemenni az eredményért, ahol egy kedves hölgy elmondta, hogy mit is mértek mi mit jelent a papíron...
Times!
Nézd meg a www.gendiagnosztika.hu lapot ott le van írva részletesen, mi az a kombinált teszt.
Katkala!
Nálam 1mm volt a tarkóredő és itt is azt mondták, hogy 3mm alatt jó.
Mona!
Akkor szerintem veletek szemben ültünk. Én narancssárga kardigánban voltam és drapp bársonyban. Nem gondoltam, hogy ti vagytok, mert azt mondtad, hogy csak dél körül jöttök, így én csak az utánunk érkezőket figyeltem árgus szemekkel.
Jucu!
Üdv a csapatban! Tényleg jó az a kismami portál. Szerintem én is fogok majd rendelni valamit.
mirosz
 
 


mirosz, szóval találkoztunk :lol: Én is az utánunk érkezőket figyeltem :)

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok szeretnék én is csatlakozni hozzátok! Augusztusban fogok szülni a közepe felé. Dokim még nem mondott időpontot, pedig már 2-szer is voltam uh-on! Ahogy visszaolvasgattam pont ugyanazokkal a problémákkal "küzdök" mint Ti. Az elején volt hogy annyira fáj a hasam és a derkam, hogy 1 hétig felkelni alig tudtam, bár szerencsére vérzés az nem volt. Már a 3. babám lesz, de ugyanúgy izgulok, mint az elsőnél...Ja és 31 éves leszek áprilsiban.
Holnap megyek én is az Istenhegyi klinikára, remélem minden rendben lesz! És végre apa is láthatja, mert képet sem kaptam még róla!:(
Mona: Mindenkinek csinálnak dvd-t? És ez hüvelyi vagy hasi uh? Ha meg szabad kérdezni mennyit kérnek a terhesgondolzásért? És melyik kórházban fogsz szülni? Bocs, ha sokat kérdeztem!
Esetleg nem szül vki a dél-pestiben?

Üdv: Judit

mamiblue
 
 


mamiblue, örülünk hogy itt vagy :wink: . Igen, mindenkinek csinálnak dvd-t. Hasi uh-t csinálnak. Fogalmam sincs, hol fogok szülni, majd a dokitól kérünk tanácsot. Irjál ám holnap, hogy mi volt :) . Én ha lehetne mindennap mennék uh-ra, annyira elvarázsol. :)

Kép
mona76
 
 


mamiblue!
Üdv itt a fórumon! Szuper, hogy folyamatosan bővül a csapat.

Mona!
Hát ezek szerint mi utánatok érkeztünk...Én emlékszem rátok, mivel így szemben ülve akaratlanul is rátok néztem jópárszor, főleg azért mert nagyon emlékeztettél egy csajra az örökbefogadós fórumról.

A dolgozóknak jó hétkezdést kívánok holnapra!

Kép
mirosz
 
 


Szia Mamiblue, drukkolunk neked holnap! :)
Egyébként a szülés várható időpontját elég egyszerű módszerrel szokták megadni, magad is kiszámolhatod. Az utolsó mensi első napjához adj hozzá egy hetet, majd vegyél el belőle három hónapot. És persze adj hozzá egy évet. :wink: Egyszerűbb, mint ahogy hangzik. Hogy aztán a babák mikor lesznek hajlandók tényleg kibújni, az már rajtuk múlik. Elég kevesen "tartják be" a gondosan kiszámolgatott időpontot. :D

italoman
 
 


Mona76!

Én sem a körzetimhez járok, hanem egy másik dokihoz, Gergőmmel is végig hozzá jártam, és nála is született. Totál megbíztam benne, bármit kérdezhettem tőle. Ja és szerencsére uh gépe is van, így csak vérvételre kell külön menni, + a táppénzes papírért 4 hetente a körzetihez. Így sokkal könnyebb szerintem végig az egész terhesség és a szülés is, hogy teljes bizalommal vagy az orvosod iránt.
Ja és a körzetihez ilyenkor nem is kell bemennem, csak az asszisztens mikor kijön, akkor odaadom neki a kiskönyvem, s pár perc múlva már ki is adja a táppénzes papírom!

Kép
Kép
times
 
 


Ja és Mona
Jobbulást apukádnak, hétfőn írd majd meg mi történt, az orvosok meg... Inkább nem írom le!!!

Kép
Kép
times
 
 


mirosz
Ezt a kombinált tesztet te kérted? Vagy nálatok mindenkinek elvégzik, nálunk ilyen nincs.
Én majd most (febr. 12-én) megyek AFP, hCG és uE3 szűrésre.

Mamiblue
Örülünk hogy itt vagy!

Kép
Kép
times
 
 


Times!
Ilyen kombinált teszt nálunk sincs és nem is kötelező, csak magánszorgalomból csináltattam meg. A nőgyógyászomtól függetlenül jelentkeztem be az Istenhegyi géndiagnosztikai centrumba erre a vizsgálatra.

A kötelező 12. heti vizsgálatra szerdán fogok menni a nőgyógyászomhoz.

Aki volt ilyen kombinált teszten szólt erről előre vagy fog szólni utólag a nőgyógyászának? Esetleg az eredményeket meg kellene mutatni neki???? Nem tudom hogy reagálják le a nődokik ezeket a magánakciókat...
mirosz
 
 


Sziasztok!

Én azért csináltatom meg ezt a kombinált tesztet, mert nekem egyik gyerkőcömnél sem volt jó az AFP-m. És nem akarok megint a 18. héttől izgulni, hogy akkor most mi van?? ÉN el fogom mondani a dokimnak, ha megyek majd az AFP-re.

Times: Most látom, hogy győrújbarátiak vagytok? Ez szigetközben van? Én sokszor járok arra, mert férjem családja Darnózseliben lakik. Bár állandóan keverem Győrújfaluval....Sőt azt hiszem férjem unokatesójáék ott építkeznek Gyújbaráton, és ő is augusztusban fog szülni!:) Gratulálok az ikrekhez! Barátnőmnek is ikrei vannak, már majdnem 1 évesek, tündérek!
Ildikó: Persze, már kiszámoltam magamnak a szülés várható időpontját. De olyan furcsa nekem, hogy a doki még egy időpontot sem mondott nekem. Félek a túlhordástól is, mert az első kislányom nehezen született...(6-os apgarral) és szerintem már régen indítani kellett volna akkor a szülést!
Mona: Én is úgy tudom, hogy a táppénzes papírt a rendes háziorvosod is kiállíthatja! Tényleg nekünk kell vizitdíjat fizetni?

Judit
mamiblue
 
 


Judit,

csak azért írtam, mert az orvos sem másképp számolja ki. Egyébként nekem sem ő mondta az időpontot, hanem a védőnő, amikor először nála jártam. :)

italoman
 
 


Sziasztok!

Kérhetek egy kis segítséget???

Nem tudok képet feltölteni, állandóan azt írja ki, hogy túl nagy, ti hogyan kicsinyítitek le?

KÖSZI

Kép
Kép
times
 
 


times a képre jobb klikk, szerkesztés, kép, nyújtás/döntés :wink:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Nagy nehezen sikerült lekicsinyítenem, ezt az egy fotót, majd próbálok frissebbet készíteni.
Ez a fotó a Gergőmről és a "csajáról" még nyáron készült.

Kép

Kép
Kép
times
 
 


Most megyünk beszélni apu orvosával, majd késöbb jövök.
Szerintetek baj, hogy én lemaradtam a 12.heti vizsgálatról? Az miből áll?

Kép
mona76
 
 


sziasztok, megvan az integrált tesztem első eredménye, negatív :)
1/2200. (mivel 30 vagyok, 1/910től jó...)
majd 2 hét múlva megyek a 16. hetire.

egyébként nekem is szokott szúrkálni a hasam. de csak beleszúr egy kicsit. ez valsuzeg. a méh növekedése miatt van.

de én még mindig émelygek:(

mindenkinek szép napot!!!!
dimet
 
 


Mamiblue

Igen Győrújbaráton lakunk, ez a falu Győr mellett (kb. 10 km) van.

Az ikreimről pedig, mikor a 12 hetesen ultrahangon ezeket a fotókat kaptam, lehet, hogy sok minden nem látszik rajta így kicsinyítve, de hátha...
Kép Kép

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok Mamikák!!! :lol: :lol: :lol:

De szép képeket tettetek fel! :) :lol: :lol:

Ezer üdvözlet és tárt karok az új kismamijainknak!!! :lol: :lol:

Lányok én szerdán megyek a 12 hetes uh-ra. Nagyon be vagyok sz..va. ! Remélem minden rendben lesz.

Tényleg jó kérdés Mamiblue! :shock: Ugyi nekünk nem kell fizetni?????????


Legyetek jók vigyázzatok magatokra!! :lol: :lol: :lol:

Sok-sok pusz
Nyusz :lol:
nyuszifülû
 
 


Szia Mindenki!
Tök jók a képek amiket feltettek és így 1 hét kiesés után úgy tűnik talán jobban vannak a arosszullétes kimamák is?
Üdv az új babáknak mamáknak.
Én jól vagyok 1 hétig pihentem feküdtem és elmúlt teljesen a barna. Próbálom nem megerőltetni magam ,de rossz nézni, hogy fut a lakás...had fusson fontosabb a babuci.
Puszi nektek!
Nyuszifülű!
Szorítok, hogy minden rendben legyen az uh-n.
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Nyuszifülű, nagyon drukkolunk. :) Én meg csütörtökön megyek, és nagyon be vagyok... :shock:

A vizitdíj kapcsán mintha a múltkor Robcsi tett volna fel valami linket ide, és abból az derült ki, hogy terhesgondozáson nem kell fizetni. De hát semmi sem biztos, annyifélét mondanak...

italoman
 
 


Italoman! :lol: Majd megtudjuk, ha már sorra kerültünk, és nem foglalkoznak velünk addig amíg be nem fizetjük, és állhatunk vissza a sor végére...... :?
Terhesgondozáson egyértelmű szerintem, de van nálunk olyan is, amit a korházban csinálnak a többi nem áldott állapotú beteggel együtt. Majd be kell mutatni a kiskönyvet. Utat kapunk vele mint az F.B.I -osok a filmekben. :lol: :lol: :lol: Majd a 8-ik hónapban is bizonyítanunk kell hogy terhesek vagyunk. :) Még ezt is el tudom képzelni. :lol: :lol: :lol:
MÁr minden lehetséges. Sőt olyan pletykát hallottam, nem tudom hogy ez biztos-e, hogy március 15-től mindenkire fog vonatkozni, hogyha nem akkor jön rá a szülés amikor az orvosa éppen bent van a korházban hanem hétvégén, vagy éjszaka akkor éppen annál kell szülni aki ott van ügyeletben.. Az mindegy hogy mondjuk útálom, egy rosszindulatú sza..r ember, trehány, és szégyen hogy szülész -nőgyógyászként dolgozik és betegei átlagéletkora 70 év, akkor sem választhatok.
:? Hát hol a szabadság???? :shock: :shock: :shock: :shock: Miért fizetünk akkor tb-t??? :shock: :shock: :shock: Viccből???? :shock: :shock: :shock: Irgum-burgum.
Nem vagyok alapjában rosszindulatú, de egyébként is felháborít ez az egész. 26 év alatt egyszer szorultam korházi ellátásra, orvoshoz is alig járok. A másik meg aki nem fizet semmit sehova, unalmában már hipohonderré válik és minden szar kis bemagyarázott bajjal megy orvoshoz. Na. ........ :evil: :evil:
:oops: :oops: :oops: Ú ne haragudjatok már rám, de úgy begurultam most. Irgum-burgum. Aki nem inge.......! Remélem senkit nem bántottam meg semmivel.............????????
Azért remélem ez nem így lesz, és csak egy pletyka......
Pusz
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Először is üdv az új kismamiknak)! :D

Nyuszifül, abszolut igazad van!

Annyit írtatok, mire végeztem el is felejtettem kinek mit akartam írni.

Mona, jobbulást apukádnak, remélem most már tudnak valami konkrétumot mondani. A 12. heti uh-n a legfontosabb a tarkóredőmérés, de ez is változó nem kötelező a 12. héten csinálni a 11-13 hét között az igazi. De most biztos mérték az uh-n, úgyhogy nyugi! :D

Hát igen elvileg nem kell fizetnünk, de hogy a gyakorlatban megint mi lesz az más kérdés :shock:

Én pénteken elmentem belgyógyászati vizsgálatra.Már a hét elején kértem időpontot, szerencsémre a Rékát bevállalta a sógorom, így nem kellett még őt is magammal cipelni. 1/4 3-ra volt időpontom, odamentem 2 után. 1/4 3-kor még nem ment be,akinek 2-re volt időpontja. Na mindegy behívtak végül fél óra várakozás után (mellesleg annyian voltak, mintha pénzt osztottak volna) és közli velem a "kedves" asszisztens, hogy EKG-t kedden és csütörtökön csinálnak. Hát nagyon ideges lettem. Esetleg mikor időpontot kértem nem neki kellett volna megkérdezni, hogy mi a nyűgöm, minek akarok orvoshoz menni? 3 éve voltam utoljára, amikor Rékával terhes voltam, akkor még nem volt külön időpontja ennek a hülye vizsgálatnak.
Most csütörtökön mehetek újra, most már vihetem magammal a gyereket is a beteg emberek közé. Nagyon örülök!

Drukk mindenkinek aki holnap, vagy a közeljövőben megy uh-ra! :D

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sok megpróbáltatás vár még ránk! :?
A gyermek mellé a pockóba már védőt képesek kijelölni, de ahhoz hogy minden simán menjen, ami a baba érdeke is lenne, azt már nem adta meg az eszük.
De nem tehetünk semmit, el kell viselnünk, mert megjegyeznek minket, és jajj nekünk szülésnél......!
nyuszifülû
 
 


JAjj!!!
Elfelejtettem említeni, hogy azért biztos vannak olyan helyek ahol mindez nem így van, és örülünk neki ha valakinek olyan szerencséje van, hogy közelében magas professzionális szintű szolgáltatást tudnak nyújtani neki és a babájának egyaránt. !!! Bár csak így lenne mindenhol. :wink:
nyuszifülû
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: