Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Látom még senki nem jelentkezett gondoltam beköszönök. Remélem mindenki jól van. Na megyek mosni meg takarítani később még jövök.

Kép
rena10
 
 


Sziasztok!

Látom, a hosszú7vége minenkit elrángat a gép mellől, ki a szabadba!Csak egy kérdésem lenne, mert naon furi a dolog.Nektek már beindult a tejelválasztás?!Így a 28.héten egy kicsit korainak tűnik az, hogy feszesebb cicikkel és kicsit tej-foltos pólóval ébredek...elsőnél ez sokkal később jelentkezett.Nálatok mi a helyzet e téren?

További jó pihit!petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!
Petra! Neked szeretnék válaszolni. Nekem már a 21. héten jelentkezett és most van olyan nap, hogy nekem is foltos lesz a blúzom. Utánnanéztem a neten és úgy tüünik normális. Szóval, én nem izgulok emiatt.

Jó pihenést és kellemes hétvégét nektek!
molkata
 
 

 
 

Sziasztok!
Rég voltam, dolgoztam, de 12-étől tp-en vagyok. Holnaptól aktívabban visszakapcsolódok.
Rólunk: még mindig júni 22 az időpont, kiderült azóta, hogy kisfiúnk lesz, tehát "Onur"-nak fogják hívni.
Köv vizsgálat március 19, doki.
Holnap vissza is olvasok tán amennyit tudok.

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok :)

Üdv Evica ismét :)

Petra, tejelválasztást még nem tapasztalok, de éppen a napokban kérdezett rá édesanyám, nincs-e még... Neked az előző babucinál mikor jelentkezett?

Ha nem gond, akkor péntekenként tenném fel a friss táblácskát; hétköznap nagyobb eséllyel vagyok itthon, mint hétvégén :)

Ihun a mai:

Kép

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!
Egy darabig nem volt netunk, ugyhogy most olvastam jo sokat visszamenoleg... :)
Kerlek gondoljatok rank, mert ugy volt, hogy ma (penteken) repulunk haza Las Vegasbol, de a rossz ido miatt toroltek a jaratunkat New York-ba, es mar lassan 8 oraja itt ulunk a repteren... Elvileg ejfelkor megy a kovetkezo gep New Yorkba, de csak ha jobb lesz az ido, es persze ha felferunk ra... de egy no szerint, akinel be akartunk csekkolni az is elofordulhat, hogy majd csak vasarnap este vagy hetfon reggel tudunk repulni... Egyenlore varunk, nem tudunk jobbat, de en kezdek egyre nyugosebb lenni, a lagyekserv-szerusegem az elmult masfel hetben csak nagyobb lett, es faj is, alig birok neha menni... ugyhogy alig varom hogy hazaerjunk, es elmehessek vegre dokihoz...
Jok legyetek es pihenjetek sokat!
Etus

zetus8
 
 


Aaaaaaaaaa :( Az ejfeli jaratot is toroltek, a legkozelebbi gep amire helyet tudtunk foglalni, HETFO ESTE INDUL, es szerdan reggel erunk csak haza (10 orat kell varnunk New York-ban)... :(

Szoval Szonibaba: nem fogunk tudni menni az apas-eloadasra kedden, pedig mar nagyon keszultunk ra... :( Annak viszont orulok, hogy a borzen talaltal jo cuccokat. Nem tudod veletlenul a kovetkezo mikor lesz?
Szegeny babokam erzi szerintem hogy kicsit ideges vagyok es faradt, teljesen "felnyomta" magat, ugyhogy most csak ugy nyelem a gyomorsavat. :( De egyebkent szerintem jol van, sokat mozgolodik, ha vizszintesen fekszem a hatamon es a pocakomra rakom a kezem, akkor mindig jelez, es olyan nagyokat rugdos, mintha ki akarna torni! Csak ugy hullamzik a hasam! Nagyon edes!

zetus8
 
 


zetus! Május 20-án lesz legközelebb ilyen nagy börze.

KépKép
evica76
 
 


zetus:
Remelem a franya serv nem okoz azert majd akkora bajt. Hu ezek a repteri torturak is biztosan jo farasztoak :( Nagyon remelem, hogy azert mar tobb halogatas nem lesz az uton.
Meg lesz majd majusban is ilyen papas torna, majd akkor jottok :)

balwin:
Reszemrol a heti egy tabalazat ok :)
Beirnad nekem legyszives, hogy marc 30 terh. cukor :) Koszi.

petra:
Nalam meg nincs elotej, de en is ugy olvastam, hogy mar ilyen "koran" biztosan nem baj... :wink:

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telik a hétvége! :)

Zetus, nem irigyellek, azért remélem szerencsésen hazaértek!

Petra, nekem nincsenek még tejes előjelek, bár nekem az első terhességemnél sem volt. Meg én mondjuk nem vagyok egy tejcsárda. De én úgy tudom, hogy úgy a 6.hó környékétől szokott lenni a legtöbb kismamának, és ez csak jó jel! Úgyhogy örüljetek!

Nekem meg az lenne a kérdésem, hogy fáj valakinek a méhszalagja? Legalábbis a doki nekem anno azt mondta, hogy ez az. Amikor legalul oldalt fáj a hasam, olyan izomlázszerűen. Eleinte nem nagyon volt vele gond, csak néha éreztem, de most néha annyira fáj, hogy alig bírok menni. Főleg, ha a leányzót sokat emelgetem. Nála egyébként nem tapasztaltam ilyet, másoktól már hallottam, hogy fáj, de már kezdek aggódni, hogy nekem túl erősen. Vagy lehet, hogy Palkó nagy baba lesz, és azért?
Egyébként nálunk is minden oké, ő is sokat rugdos, úszkál. Johitól meg mindig kérdezzük, hogy hol a baba, erre ő felhúzza a pulcsim és egy ujjal megnyomogatja, mint egy lufit. Persze aztán meg is simizi. Remélem ilyen jó tesók lesznek idekint is. Ja, és Palika már befordult, de persze ez mindegy, mert így is úgyis császár lesz.

Kicsit hosszúra engedtem a lét, sok puszi mindenkinek, Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

Én a májusi topikba tartozónak vélem magam bár a kiírás szerint május 21 - juni 5-ig valószínű a szülés.

Úgyhogy ide is bepillantottam és látom, hogy többen is szültök majd a szent imrében.

Kinél fogtok szülni? Szülésznőt választottatok? Jártok felkészítőre? Mit tudtok mik a helyi szokások? Esetleg előző babát szült már ott valaki?
Bocs a sok kérdésért, de az orvosom nem rég került oda, így nem tud mindenre választ adni...

Üdv

Bogi

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!

Szép jó reggelt ezen a (talán egyenlőre utolsó) tavaszi napon.

Skat:
nekem is vannak ilyen kellemetlenségeim a szalagokkal.Néha olyan érzés, mintha éppen a vakbelem készülne begyulladni (egyszerre mind2 oldalon :) ) aztán pedig mintha a csípőizületem rakoncátlankodna. Igen, olyan is volt, hogy lépni is alig tudtam pár pilanatig, úgyhogy szerintem nyugi, ez az amire gondoltál.Mostanában nekem társul derék fájással és némi keményedéssel, úhygogy tetéződik lassan lassan...
Neked miért volt az első babód császáros?És miért tuti, hogy a második is az lesz? Azért kérdem mert elspre én is így szültem, és nem tudom mire számítsak.

Szép napot mindenkinek!
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


bogyra:
En valasztottam mar szulesznot es dokit is. Sajnos meg csak az elso szulesem lesz, igy igazabol csak a szulesfelkesziton gyujtottem tapasztalatokat. Van itt egy Szent Imres topik is valahol, ami elegge porog. Sok tapasztalt kismami van ott, miert nem nezel be oda is. :wink:
Szerintem amugy a felkeszito es elotte a torna is nagyon klassz.

skat:
De jo, hogy irtatok rola. na akkor mar a sajat bajaimra s raismertem... Nekem a vakbelemnel nyomodik neha annyira, hog yle kell fekdnom. A csipoizuleteim is fajnak mar, amig dokihoz nem mentem erre azt hittem a vesemmel van valami baj... Mindket fajdalom nem allando, hanem neha neha elojon. A derekem az sajnos mar kezdettol fogva neha faj.

Mar csak 100 nap a kiirasig! Annyira jo erzes! :oops:

baratodildi
 
 


Sziasztok

Nálunk (Sopron) még mindig gyönyörű az idő, úgyhogy indulok sétálni!

Szépnapot kívánok!

bánóczi hajnalka
 
 


Sziasztok!


Csajok érdeklődnék tőlletek, hogy milyen a jóslófájás? Éjszaka háromszor felkeltem és hullámszerű kicsit görcsös fájdalmam volt a szélgörcshöz hasonló de elmúlt magátol megilyedtem kicsit. Volt nektek hasonló? Nem korai ez még nállam ha az is?


Kép
rena10
 
 


Sziasztok :)

Ildi, beírtam :) Gondolkodtam is rajta, hogy bepöntyögöm, amikor szóba került, de inkább nem önkényeskedem; úgy a legtisztább, ha konkrétan szóltok :wink:

Zetus, majd írd meg mi van a lágyéksérv-szerűségeddel!

Skat, a méhszalagokkal nekem is meggyűlik a bajom :? Tüneteket nem közlök, mert azt Petra már tökéletesen leírta :)

Rena, pár hete én is tapasztalok hasonlót (szélgörcsszerű fájdalom); leginkább éjjel, forgolódás közben, pár másodpercig tart, és közben keményedik a méhem. Lehet rosszul gondolom, de én ezt "fájdalmas méhkeményedésként" könyveltem el magamban... Eleinte marha kellemetlen volt, de mostanra mérséklődött a dolog.
Nekem a jóslófájásról azt mondták, hogy olyasmi, mint a menstruációs görcs, csak erősebb.

Ma még itt is napsütéses idő volt 8)

Jó éjt
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin pont ilyen volt nekem is amit leírtál. Lehet szedni fogom a magne B6-ot.

Kép
rena10
 
 


Rena, a magnéziumra én is gondoltam (főleg, mert a vádlim is görcsölget), de még megvárom a legközelebbi dokistalálkozót - ha a baba miatt nem muszáj, akkor inkább nem szedném. Nekem bőven elég, amit most kapkodok be :wink:

Zsókuci, merre vagy? Mi van veletek?...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Tényleg csajok és beszedtem a ferro folgammát és most semmit nem szedek. Ti szedtek valamit? Végig kell szedni a vasat? Valaki szed D vitamint is. Rá fogok kérdezni.

Kép
rena10
 
 


Nem tudom ide írtam e anno, avagy másik topicba, de én szedek Gravidát, vasat, meg D-vitamint. Terhesség alatt a szervezet zabálja a vasat, a D-vitamint pedig a baba csontozatának fejlődése érdekében szedetik. Ez utóbbiról olvastam egy jó cikket (vital.hu), de épp nem elérhető az oldal :?
Részemről szedem végig a vasat, mert pár éve már meggyűlt a bajom a hiánya miatt. A legutóbbi vérképem így sem lett túl fényes, de remélem az intravénás szurisorozatig mégegyszer nem jutok el.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok Csajok!
Gyönyörű időre ébredtünk :x

Én is a Gravida-t szedem, meg Magne B6-ot. Vasat külön nem szedek, előző és mostani terhességemnél is tökéletes vérképeket produkáltam, tehát nem kell a plusz bevitel. Elég amennyi a terhes vitaminban van.
A Magne B6-ot pedig én is a vádligörcsökre szedem.
A D-vitaminról nem hallottam, az OK, hogy Bencének miután megszületett adtam, de én a terhességem alatt nem szedtem.

Hát, én sem tejfoltokra, sem ilyen "görcsökre" nem tudok mit mondani, semmi ilyenem nincs. És nem is volt Bencénél sem. Sőt, szülni is úgy mentem be vele, hogy talán ez az? És az volt. Mint kiderült, a hétfői "leszakad a derekam" érzés volt a jósló fájás, mert kedden megszültem :lol:
És azért szertinem a jóslóknak egy kicsit még korai....

Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok Mamák!

Hát igen, jó kaka időre ébredtünk, pedig már olyan jó volt a napsütés. Most meg hideg is van, meg ború. Olyan szép ilyenkor minden a kertben, ahogy nyílik, erre állítólag jön a havaseső?! Remélem nem!

Petra,
Én Johit azért szültem császárral, mert faros baba volt. Nekem a dokim egyből mondta, hogy most is erre kell, hogy számítsak, mert nagy az esélye, hogy rendes szülésnél szétreped a heg. Aztán lehet, hogy ez dokifüggő, és valaki bevállalja, nem tudom. De egyszer a Tv-ben is hallottam, egy Prof.-ot erről beszélni, és ő is azt mondta, hogy nagyon kicsi az esély császár után a rendes szülésre, mert nagy a kockázat. Én meg nem erőltetem, nem érzem magunkat ettől hátrányban. Meg legalább tudom, mikor, mennyire fog fájni, fel tudok rá készülni. Te nem beszéltél még erről a dokival?

Rena,
A jóslófájás a menstruációs görcsre hasonlít. Szerintem most még inkább a keményedést érzed, az is hasonló. Az meg a növekedéstől van, ha jól tudom.

Én a 4.hónapig szedtem az elevitet, most csak a vasat szedem. D vitaminról nem hallottam, hogy kell szedni, azt a babáknak szokták születéstől 1,5-2 éves korig. De ártani biztos nem árt.

No, ennyit mára, szebb időt mindenkinek!
Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

Balwin,Rena!

Nekem is két napja esténként megjelenik 3x4x ilyen fajta fájások, persze mindig megilyedek, de szerencsére elmúlik.

Vitaminok:

Vasat szedek nap mint nap , D-vitamint is felírt az orvos, de azt csak 2 naponta. meg most újra szedni akarom az elevitet, eddig ásványi kapszulákat szedtem /Forever-től/.

Kérdés?

Milyen kiságy matracokon gondolkodtok?

bánóczi hajnalka
 
 


sziasztok!
lányok legyetek szívesek és segítsetek, egy kicsit aggódom, mert a szeméremcsontom körük eléggé fájdogál és nem tudom mi lehet az oka.
sokáig nem bírok állni, mert érzem hogy nyomódik és le kell hogy üljek, egyébként ma vagyok 26 hetes és szedem a magne B6-ot is.
segítségeteket előre is köszönöm.
timea toszegi
 
 


sziasztok!
lányok legyetek szívesek és segítsetek, egy kicsit aggódom, mert a szeméremcsontom körük eléggé fájdogál és nem tudom mi lehet az oka.
sokáig nem bírok állni, mert érzem hogy nyomódik és le kell hogy üljek, egyébként ma vagyok 26 hetes és szedem a magne B6-ot is.
segítségeteket előre is köszönöm.
timea toszegi
 
 


bocs, hogy kétszer küldtem el!
timea toszegi
 
 


Sziasztok,

Balwin,
köszönöm az érdeklődést. Szinte mindennap olvaslak Benneteket. Megvagyok... - talán ez a jó szó rá. Még sok idő kell, ez már biztos. Vannak jobb napok, de alapvetően minden gondolatom ugyanott jár... Sajnos pénteken nagyon nehéz napunk lesz... :cry: Néha sikerül erősebbnek lenni, de nem megy még jól. Puszillak!!!

Lányok,
bármi gyanúsat éreztek, ami görcs, és kicsit is rendszeres, ne késlekedjetek, menjetek el dokihoz. Inkább legyetek parásak, minthogy baj legyen. A keményedésekre is jó a Magne B6, nem árt szedni a 36. hétig. Utána már nem ajánlott a szülést megnehezíti állítólag.

Timea koszegi,
elvileg amit érzel normális, mert a méhedet tartó szalagok nyúlnak, ahogy nő. Pihenj sokat, a fekvéstől jobb lesz.

Kép

Kép
zsókuci
 
 


timea:
Nekem erre a tipusu fajdalomra a doki azt mondta a medencecsont tolodik szet es az izuletek fajnak. :?

En gravidat szedek mar kezdettol fogva, vasat is vegig es magne B6-ot is, sot kalciumot is a 16 het ota. :? Nekem mar a verkepem miatt irtak fel a vasat, a magnezium es kalcium a kemenyedesek ellen van (bar mar a vadlim is gorcsolgetett neha).
A D vitamin tenyleg jo a Ca megkotesere, de nalam a terhesseg elejen leallitottak en elotte szedtem. :shock:

Szerencsere ilyen ejjeli fajdalmaim nincsenek, viszont lassan kezd idegesiteni ejjel mennyire tudok izzadni. A fura, hogy nappal meg abszolut nem :shock:

Ja es en kokuszmatracot szeretnek venni... majd ha mar tudom mekkora lesz a kisagy. :lol:

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Zsókuci örülök hogy jelentkeztél. Voltam fenn azon a lapon ahol Emeséért lehet gyertyát gyújtani. Nagyon felzaklatott pedig csak beleolvastam. Amugy is parázik mindenki a 9 hónap alatt.

Sokat gondolok rátok mert sajnos egy régi ismerősöm is igy járt 22. héten megszülte a babát aki már nem élt. Nektek még nehezebb mert jobban kötödtetek hozzá. Még egyszer részvétem!


Csajok szerintem a keményedéseket érezzük egyre intenzivebben.
Én nagyon örülök hogy sokat mocorog,mert mindig jelét adja hogy ott van és jól van. Nekem csak nyomásra ürül egy kis tej,magától nem folyik. Amugy csak egy picit van megduzzadva.

Kép
bóbita3
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha befogadtok szeretnék csatlakozni hozzátok.

2007. június 10-re vagyok kiírva,ma vagyok 28+1napos. Holnap megyek a UH-ra és szerdán 4D UH-ra.

Szeméremcsonti, csípő és alhasi fájdalmaim nekem is vannak. Néha napok telnek el és tök jól érzem magam, máskor mindenem fáj. Persze pont éjszaka jönnek ezek a fájások, erős izzadás kíséretében. Nem is a fájás izgat azt kibírom, de eleinte azt hittem, hogy baj van (koraszülés stb.) és ezért meg is ijedtem. Kezdek hozzászokni, és úgy veszem a terhességhez ez is hozzátartozik. Persze ha valaki felhívta volna a figyelmemet arra, hogy vannak ilyen dolgok is, könnyebb lenne.

Én magnéziumot, kalciumot, C vitamint és vasat szedek. C vitamin a vas felszívódását segíti.

Hogyan álltok hüvely gombásodással? Én már 2 kúrán túl vagyok, kúpot írt fel a doki.

Bocsi ha kicsit hosszúra sikeredett.

Őszintén sajnálom Emesét és a szüleit. Nem lehet felfogni mit érezhetnek.
június
 
 


köszönöm szépen a jó tanácsokat, azt hiszem egy kicsit nyugodtabban vagyok.

Emesét és a szüleit én is nagyon sajnálom, nem lehet rá szavakat találni, de ezt legjoban egy anyai szív tudja átérezni.

Zsókuci! nagyon sok erőt kívánok, de amint az írásokból kiderült egy nagyon erős ember vagy.
timea toszegi
 
 


Szia mindenkinek e korai órán!

Úgy látom többé kevésbé mindannyian elérkeztünk ugyanabba a fázisba, amikor már kicsit itt is fáj, ott is nyom...(Timi, szerintem te is ezt érzed!) Ez annak a biztos jele, (vigyázat, nagy bölcsesség van kitörőben: ) hogy ennyire közel még sosem voltunk ahhoz, hogy találkozzunk Velük! :lol:

Június! Üdv itt minálunk, maradj velünk és mesélj te is nekünk a mindennapokról!Mi volt az UH-on? Milyen értékeket mértek kicsiteknél?beírnád,(nekem ez a mániám!!!)

Én még nem szedek MagneB6-ot, bár lassan sztem időszerű lesz.Vitaminként eddig a centrum-materna-t szedtem, most pedig itt figyel egy doboz Gravida a finish-re.

Elrontották a tavaszt...most már ide is megérkezett a szötyörgős idő...brrr...a múlt heti verőfényes, madárcsivites, egypulcsibanjárkálós időt sokkal kedvesebbnek találtam!Kérem vissza!!! :x

Legyetek jók, és a felhők ellenére szép napot mindenkinek!
petra

Zsókuci!
Örülük, hogy benézel hozzánk, vigyázz magatokra!!!

Kép
Kép
petra78
 
 


Zsókuci rengeteg kitartást és erőt kívánok nektek!!!!

Kép
elizabeth25
 
 


Anniyt beszeltunk itt az elotejrol, hogy ejjel azt almodtam omlik a tej a melleimbol. Elegge realis alom volt, szinte pnikba estem almomban, hogy most mit tegyek :shock: :oops:

Június:
Üdv itt! nekem a 12. het kornyeken volt, de ki lett kezelve a franya gomba! Azota nem jott vissza!

petra:
En is tavaszt akarok! :P

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Junius üdv. köztünk. Lányok itt is nagyon rossz az idő de most elég jó kedvem van. Tudja valaki hogy mikor kell összepakolni a kórházi csomagot? Én úgy hallottam hogy 31 hét körül érdemes. Megy az idő olyan jó nemsokára mi is babázni fogunk pedig még annyi dolog van mielőtt megérkezik Balázsom. Zsókuci én is örülök hogy benéztél maradj velünk!!!

Kép
rena10
 
 


Sziasztok!

Zsókuci,
Örülök, hogy írtál, remélem máskor is benézel! Nincs olyan nap, hogy ne jutnátok eszembe.

Timea,
Azt hiszem neked is ugyanaz a problémád, mint nekem, a szalagok. De néha elviselhetetlen tud lenni. Nemsokára megyek dokihoz, azért rákérdezek, mert nekem ráadásul az egyik oldalon a szeméremcsont felett be is dagadt. Előző terhességnél nem is volt ilyen. Én már arra is gondoltam, hogy esetleg azért, mert nagysúlyú baba lesz? Johanna 3100al született, és nála nem éreztem.

Június,
Üdv köztünk! Én szerencsére megúsztam a gombásodást! Majd írj, hogy mi volt uh-n. Kislányod vagy kisfiad van?

Tényleg! Kik vannak többen, a fiúk vagy a lányok?

baratodildi,
Jó kis álmod lehetett! Én meg mindig szülök álmomban, hol itt, hol ott, a helyszínek legalább variálódnak. A múltkor alvás előtt tv-ztem, és valami politikai műsor ment. Ennek az lett az eredménye, hogy a debreceni polgármesternél szültem!

rena,
A csomagot a 8. hónap környékén szokták összepakolni, legalábbis mi úgy csináltuk (csináljuk).

Ma túl vagyok a finomságos cukros löttyön, remélem jó eredményem lesz, bár nekem mindig alacsonyak a cukorral kapcsolatos értékeim, így nem parázok. (csak egy kicsit izgulok :? )

Ne haragudjatok, megint jó sokat írtam, remélem mindenki jól van, puszi, Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

A mai UH eredmény: BPD:66 mm, AC:240 mm, FL:50 mm, súly:1074 g. . Terhességi hét: 28+2 nap.

Kislányunk lesz Rozinak fogják hívni. 33 éves vagyok és első gyermek. Nagyon örülök, hogy kislány :) , bár a kisfiúnak is legalább ennyire örültem volna, vagyis mind1.

Én két hete voltam a cukros vizsgálaton. Az éhgyomor vércukor kicsit alacsonyabb volt , de a többivel nem volt baj.
Viszont kissé vérszegény vagyok, de nem vészes. Engem már háromszor küldtek vércsoport meghatározásra (ellenanyag termelést néztek) és mennem kell még a 33. héten is. RH- a vércsoportom gondolom ezért.

Hogyan tudtatok időszalagot csinálni? Nagyon tetszik én is szeretnék ilyet.

Vigyázzatok magatokra!
június
 
 


Sziasztok :)

Hajni, a matrackérdéssel én is úgy vagyok, mint Ildi :D Harcok dúlnak bennem: kicsi a szoba, de szeretnék "többfunkciós" kiságyat. A 120x60-as ágyikó kicsi és olcsó, a 140x70-es nagy és drágább :roll: Most épp úgy gondolom, hogy veszünk egy kisebb, olcsóbbat, és ha kinövi, kap egy tágasabb nagylányosat :)
Naelkalandoztam...az eredeti kérdésre a válasz: kókuszmatrac.

Zsókuci, örülök, hogy írtál nekünk! Ne hagyj el minket továbbra sem, és ha van kedved írj bármilyen témában.
Rengeted erőt kívánok Nektek, és őszintén hiszem, hogy hamarosan pozitív dolgokról is be tudsz majd számolni nekünk. Remélem meg is teszed! :) Puszi és ölelés!

Június, üdv közöttünk, mindig jól jön a vérfrissítés :)

Skat, a tábla szerint fütyikirályság van :lol:

Gombásodás: nekem a 6. héten jelentkezett, de mivel aszonták, hogy ez a terhesség elején gyakori, nem mentem azonnal orvoshoz :? Aztán mire dokibácsi felírta a kúpot, el is múlt magától.

Voltunk tegnap 4D uh-on, végre sikerült elkészíteni az első sztárfotót a kislányunkról! :D (holnap talán fel tudom tenni) Az apja szerint szép gyerek, még akkor is, ha az anyjára ütött :mrgreen: Elég nehéz volt rávenni a portréfotózásra – volt hátatfordítás, bicepszmutogatás, középső ujj feltartás, köldökzsinór arc előtti rángatása -, de végül engedett a kis drága :)
Petra kedvéért az adatok :wink: (27+4)
BPD: 7,22 cm
HC: 26,24 cm
TAD: 6,6 cm
AC: 21,8 cm
FL: 5,13 cm
becsült súly: 1020 g.

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Június, gratulálok Rozibabához :D

Hm, így már közeledik a nőuralom :wink:

Vonalzót pl. ezeken az oldalakon tudsz készíteni:

www.babafalva.hu
www.lilypie.com

Az elkészült vonalzó PHPBB kódját pedig majd bemásolhatod a Profilodban az Aláírásodhoz, így minden hozzászólásodnál automatikusan megjelenik :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


reggelt!

Benneteket nem kínoznak rémálmok?Éjszaka egy olyan oltári nagy hülyeséget sikerült kidobnia az agyamnak, hogy na...Köbö arról volt szó, hogy az emberiségnek 3hete volt felkészülni egy nagy aszteroida becsapódására, ami az egész földön ledöntött volna minden építményt...Így a kórházakat is, és én azon paráztam, hogy (oké, hogy sátorban fogunk nyáron lakni de) hol szülök, ha császárral kellene mégis?!Ekkora baromságot!!!!!!Pedig nem is ettem este, és nyitott ablaknál is aludtunk....Mintha az ember lányának az agya nem lenne tele így közeledve acél felé egyéb teendőkkel,parákkal és egyebekkel, még aludni sem hagynak holmi repkedő kövek...

Most megyek, mert romeltakarítás van (nem az aszteroida után, csak) este "babazsúr" volt itt 3 gyerekkel, és fiaimnak nem sikerült tökéletesen eltüntetni a nyomokat.

Szióka mindenkinek!petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Petra nekem is vannak rémálmaim elég gyakran álmodok hülyeségeket. Nem tudom miért. Az idő még mindíg rossz mikor lesz már napsütés meg tavasz?!

Kép
rena10
 
 


Petra:
Hu en is elkepeszto miket tudok almodni...

baratodildi
 
 


Sziasztok :)

Rémálmaim szerencsére nincsenek, viszont folyamatosan hülyeségeket álmodok (ráadásul folytatásos sztorikat!). De ez mindig is így volt :roll: :lol: Néha röhögéssel kezdjük a reggelt az urammal, amikor ébredés után elmondjuk egymásnak az álmainkat :)

És íme a gyermek! :D

Kép

Szép napot mindenkinek :)
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak :!:

Balwin
Édes a kislányotok. Gondolkodom elmenjek e még egyszer 4D re.
Igazából csak arra vagyok kiváncsi mennyit nőtt. Olyan picinek találom ahasam és nagyon lent van.

Szerintem most nekem sincs rendben a folyásom holnap megyek dokihoz majd kiderül.

Nem vagytok fáradékonyabbak? Én már a mai porszivózást is négy részletben csináltam mert nem kapok levegőt. Ja és állandóan szomjas vagyok. Egy nap megiszom 3 l vizet,éjjel meg többször ki kell mennem wc re. Lehet hogy nem tudom magam kipihenni.

Kép
bóbita3
 
 


Sziasztok!

Jó sokat termeltetek, én meg lustiztam.

Zetus!
Remélem már otthon és épségben!
Apás tornát majd szemléltetjük B.Ildivel :wink:

Judit!
Cuki a kiscsaj, olyan kis szégyenlőske :)
Álmokat szappanoperában nyomod?? :lol:

Bóbita!
Nálunk Apa nagyon ellenezte a "nem orvos által elrendelt" uh-ot, alig bírtam kikönyörögni, de végül beadta a derekát és tegnap elmentünk. Na, amikor kijöttünk a rendelőből, teljesen odáigvolt, hogy milyen jó volt, még itthon is ugrabugrált, mint egy lökött, a fényképeket kisajátította, hogy kéri a fiát. Szóval édes volt, na :)
A hasad mérete miatt sztem ne addódj, ez alkat kérdése is és az is számít, hogy hogy helyezkedik el a Manó. Anyunak pl. szülés előtt volt akkora hasa a tesóimmal, mint nekem most.

Előtej: Lányomnál nem volt, most meg csak akkor folyik ki vmi kis átlátszó lé, amikor megnyomom a ciciket.

Szalagok és egyéb: Nekem változatlanul a derekam fáj szörnyen, de ugye ez nem jelent semmit, mert én eleve ilyen selejtesen születtem. Viszont a csípőcsontjaim vagy mik nem bírják az oldaltfekvést. Éjjel és reggel (de van, hogy egész nap) úgy fájnak. A súlytól vagy mitől?!

És a tegnapi uh eredményeket is fetenném:
AC: 20,05cm
BPD: 6,15cm
HC: 22,95cm
FL: 4,51cm
Súly: 738gr

És az úriember:

Kép

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Bóbita, én most úgy gondolom, hogy már mi sem akarunk 4D-re menni, de nálam percről percre változnak az álláspontok :wink:

Szoni, nagyon édes a kislegény, látom a legszebb mosolyát is elővette a tiszteletetekre :) Jól látok?! :shock: Haláli ez a Sir Austin Powersből "ellesett" kézmozdulat :lol:
A kukkolások alatt nálunk is szerelem történt első látásra: Apuka teljesen odavan a kicsi lányáért :) Imádom mindkettőt :)
Jaja, konkrét szappanoperákat álmodok, néha a helyszín változik, néha a történet is; komolyan mondom, időnként nagyon élvezem 8) :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Judit!
Igen, én is mosolyt látok bele a képbe, aztán ki tudja?!
Az Austin P.-ről ne is beszéljünk, mi is azon röhögünk...ezt sztem direkt a bosszantásomra csinálta, mert ki nem állhatom a fazont.
Nem próbálkoztál még forgatókönyvírással? Vagy Romana, Julia, Szívhang, stb. regénykékkel? :lol:

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Lanyok ezek az uh kepek fantasztikusak!!!

szonibaba:
Koszi, hogy betetted a mereteket is, igy a sajat babucimrol is konkretabb a kep a fejemben.

Ami az almokat illeti ma peldaul csodasat almodtam. :) Azt almodtam, hogy mentem egy uh-ra (kardiologia idopontot lekestem igy gondoltam az uh pont jo idotoltes), es valami szuper osztrak uh volt, mert szines kepen azt mutatta, hogy 1-2 evesen hogy fog kinezni a kislanyunk :D

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Hú milyen napon volt. Voltam 4D uh-on ahol jól megilyesztettek azt mondták hogy kevesebb a magzatvíz és a lepény I fokban érett és a baba is kicsi. A gép kiszámolta az értékeket és kiderült a baba mégsem kicsi. Erre felhívtam az orvosom ő is megnézett és mondta hogy minden rendben a magzatvíz és a lepény is norm. Adatok: Bpd: 79mm, Ac: 260mm, Fl 57mm. A súlya 1639g. Kicsit megnyugodtam de akkor ott majdnem összeestem.

Kép
rena10
 
 


Sziasztok :)

Nahát, mintha jönne vissza a tavasz... :D

Szoni, az én szappanoperáim inkább olyan edemszfemilisek, vagy akciószappanok :lol: Romantika nuku. Érdekes, mert bár vannak meredek álmaim, ezeket nem rémálomként élem meg, tök nyugisan ébredek :) Biztos így élem ki a kalandvágyamat :wink:

Ildi, ilyenkor lenne jó egy olyan kütyü, ami rögzíti az álmokat (remélem egyszer feltalálja valaki); most felrakhatnád a kislányotok képét ide :D

Zetus?!

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: