Új privát üzeneted érkezett!

Mandala!
Azért remélem gyógyulgattok!
Zlcsi is mintha megint kezdene taknyos lenni!
A múltkor is így volt,de a Baba patika magazinban találtam egy tök jó cseppet!
Csecsemők és kismamák is szedhetik más más adagokban!
Nekünk bejött,mert jobban lett tőle!Sinupret a neve és csak gyógynövények vannak benne!Gyulladás csökkentő,jó náthára és köhögésre is!Kicsit keserű,de gyümölcslével Zalcsi is megissza simán!
Mellette meg szedi a cebion cseppet!
Vendég
 


Banyek!Még a saját gyerekem nevét sem tudom leírni! :oops:
Vendég
 



Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 

 
 

Csajok! Ránéztetek erre az oldalra? Szerintem nagggyon király!
Amúgy felhívtam és egy Alain Delon hangú pasival beszéltem... az sem volt semmi! Szóval nézzétek meg, nagyon klassz szobrocskáik vannak. Bronzba régen csak a királyokat öntötték... vagy a fülükbe ólmot... Kacérkodom a gondolattal, hogy megpályázunk egy ilyen formációt. A négy pindúr pandúr mancsocskáját "bronzba" öntetem. Szentimentális anyuci... de milyen nagyszerű lesz később nézegetni! Csak azt sajnálom, hogy nem találtam rájuk korábban, vagy hogy nem léteztek korábban! Anno azt csináltam, hogy minden gyerkőcöt ugyanahhoz a plüsmacihoz ültettem ugyanabban a ruciban, ugyanannyi idősen, és így lett egy komplett fotósorozat, milyenek voltunk 3 hónaposan pl. Nagyon helyes volt a (nem igen létező) különbségeket mustrálni a fotók egymásután pakolását követően... Most meg együtt a négy mancs.... milyen szép.... már most meghatódtam...

Ja, akinek ideje van, 10 perc múlva kezdődik a TV1-en az ismétlése a Babatévének, ott lesznek! NÉzzétek meg!
Tudjátok, hogy így a negyediknél már hülyeségekre nem költök (pl. 150 ezres babakocsi, bébiőrző 40 ezerért, stb.... ) de ez nagggyon király!!! Sztem benevezek!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala

Kb. Én is így gondolkodom a temetőről. És miért utasítanánk e miatt rendre? Ha nekem egy szerettem meg fog halni és nekem kell eltemettetni akkor tuti hogy hazahozom a hamvaitz vagy szétszóróm valahol. Nehogy már az utódomnak kelljen a sírt fizetnie tovább mikor én nem lecek. Ha meg nem fizeti akkor úgy is eldózerolják. Akkor már jobb a szétszórás.

Tulipán.
Félreértetted. Majd kb 2 év múlva vágunk bele ismét mert most nem sikerült és egyéb okok miatt most jegeljük a projektet. De mindenféle képpen szeretnék még 2-őt.

Hétfőtől vagy holnaptól elköltözik a pesti Lőportár utcai tb a Váci útra az árpád hídhoz. Csak szólók akinek érdeke.

Én meg nem tudom felhívni ceglédet már 25 napja mert nem kaptam családit pedig már másfél hója átírattam az én nevemre. Ha a férjem se kapja még a fizujába e maitt akkor egyenest hétfőn menek ceglédre mert nekünk 67 ezer forint az nagyonb szükséges.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


harivera írta:Kb. Én is így gondolkodom a temetőről. És miért utasítanánk e miatt rendre? Ha nekem egy szerettem meg fog halni és nekem kell eltemettetni akkor tuti hogy hazahozom a hamvaitz vagy szétszóróm valahol. Nehogy már az utódomnak kelljen a sírt fizetnie tovább mikor én nem lecek. Ha meg nem fizeti akkor úgy is eldózerolják. Akkor már jobb a szétszórás.


:) Anyukám ugyanezt mondja... "ha meghalok, szórják szét a hamvaimat sárkányrepülőről a Dunába"... Egyem a szívét... három dologtól tart iszonyatosan:
1. a tűztől
2. a repüléstől
3. a víztől....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Vera: olyan optimista, mosolygós hangod van! Annyira szeretem benned! :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok lányok!
Most a váltzatosság kedvéért hasmenésünk van, most már nemcsak Levike, hanem a középső is. Felváltva melegítik a klotyót. Szegénykéim! Voltunk dokinál ma, igaz tegnap kezdődött, de nem rohantam mindjárt orvoshoz, elkezdtem a diétát. Remélem rendeződik hamarosan, mert a picike nagyon szenved, már kicsípte a popsiját, és külön harc, mire sikerül neki kitörölni.

Alziza!
Nem gondoltam, hogy rosszat gondolsz rólam. Én egyébként meg vagyok győződve róla - bárkinek bármi is a véleménye - hogy az egyáltalán nem elítélendő, ha valaki vágyik egy kislányra vagy kisfiúra, és ha tehet, tesz is érte. Az persze már más kérdés, hogy sikerül-e. De jó, hogy nemsokára költöztök! Meglátod milyen jó lesz csak a kis családoddal. Akkor a Jézuska már biztosan oda hozza az ajándékokat. Hány szobátok lesz? Hogyan lesznek benne a gyerekek?

A receptet biztos ki fogom próbálni. Már egyébként is eszembe jutott, hogy milyen finom a forralt bor, de az alkohollal meg úgy vagyok, hogy amióta megvan a 3. gyerek, valahogy egyáltalán nem kívánok semilyet. Ez meg a gyerkőcöknek is nagyon jó.

Vera!
Akkor nem leszünk együtt kismamik. Vagy ki tudja? Én azt mondtam, hogy addig próbálkozunk, amíg kislány lesz. Nem tudom ezt meddig van kedvem mondogatni. Lehet, hogy a 4. vagy az 5. fiú után azt mondom, hogy elég. Te nagyon ügyes anyuka vagy, ha így a 4. után még kettőt szeretnél. A férjed is annyira szeretné? Nálunk az apuka nem nagyon van oda a gondolattól. A 3.-at már én beszéltem rá. A 4.-nél pedig nagyon sokáig kellett pedáloznom, úgyhogy nagyon remélem, hogy mostmár kislány lesz, mert akkor már nem tudom mit kell tennem, hogy belemenjen a következőbe.

Mandala!
Hogy vagytok?
Tényleg szuper ez a kezecske - lábacska dolog. Lehet, hogyha meglesz a 4. én is megcsináltatom. Ez igazán nagyon szép emlék.

Ildi!
Már nagyon hiányoltam a jópofa figuráidat. Persze téged is. Szegény Ancsikád! Sokszor igazuk van a gyerekeknek, hogy nekünk semmi sem jó.
Az én középsőm is jár néptáncra, igaz az apával nagy harcot vívtunk, hogy mehessen, mert szerinte az lányoknak való. A kisgyerek annyira akart menni, hogy sírt is amikor az apa azt mondta, hogy szó sem lehet róla. Pedig szerintem annyira helyesek ezek a csöpp fiúcskák is amikor forgatják a rakott szoknyás kiscsajcikat, és csapkodják a csizmájukat. Igaz mégcsak szeptemberben kezdte, de remélem nem megy el a kedve.

Kép
tulipán75
 
 


Kép
Sziasztok kis barátnőim!

Úgy szeretek ide írni, mert olyan szuper egy csapat! Kép

Bocsi éppen Kép etetés van, majd Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Mandala pedig most nem rózsás a hangulatom e miatt az aggódás miatt a csal pótlék miatt báár ha nem kapja meg a párom se azért van két lehetőség a tarsojomba de azért köcce jól esik. :lol: :lol: :lol:

Tulipán
Háát nekem a 4-iket csak bejelentettem és most úgy álla helyzet hogy ha sexet akar akkor gyerek lesz :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: Így kész tények elé van állítva.

Ildi
Neked nagyon cuki képeid vannak.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok mamik!

Na,hogy felélénkült a topic!

Mindenkinek jobbulást... :( :D :D :D

Alziza:
Woww,woww,de jó,hogy így haladtok! Ez a legszebb része :D :D :D :D :D :D

A recept nagggggyon jól hangzik!! Amint tudom,beszerzem a hozzávalókat :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jahh és én a pókoktól undorodom és ha megfulladok sárban vagy iszapban. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Nem rég azt álmodtam hogy fent voltunk egy barátnőmnél a 10-en és a legnagyobb fiam kitörte az üveget az erkélyen és látom ahogy zuhan lefeléé. Felébredtem, átmentem hozzá és magamhoz szorítottam.
Bocsi hogy leírtam de félelmetes volt.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



Vera: egyszer én azt álmodtam, hogy egy magas kőlépcsőről esik le Encsi... Hallottam ahogy csattan a betonon. Sikoltozva, zokogva ébredtem. Soha nem örültem így az ébredésnek...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 



Sziasztok!

Örülök, hogy ide ültem, mert a hozzászólások felét végig bőgtem.

A betegeskedőknek jobbulást.

Én nem vállalok negyedik gyereket. Szeretem őket, és jó lenne belőlük még több. Annyira édesek. A helyzet az, hogy magamat féltem. Már a harmadiknál is nagyon paráztam, hogy ottmaradok a műtőasztalon. Negyedszer nem vágatom már fel magam. Így maradnak az unokák. Bár a nagyobbik lányom nem nagyon akar gyereket.

Mandala! Én azzal vettem rá a férjemet a telefonálásra, hogy fogtam és kizártam. Ez panel lakásban könnyen megoldható, mert nem csapott nagy zajt és nem tombolt. Egyszerűen elegem lett abból, hogy nem tudom merre jár és mikor jön. Pontosan azért, mert én is állandóan attól parázok, hogy valami baja esett. Aztán amikor egyszer azt találta mondani a kéthónapos gyereknek, hogy apa siet haza és megfürdet és apa elfelejtett sietni és még csak nem is szólt haza, hogy elhúzódott a munka. Mert ugye ilyen előfordulhat, akkor besokaltam. Egy darabig csak vártam, hogy majd jön míg végül megfürdettem, apa éjfél körül jött haza és nem tudott bejönni. Elmagyaráztam neki miről is van szó. Úgy fél órát dekkolt a folyosón míg ajtót nyitottam. Ami leginkább hatott, hogy közöltem vele, hogy a gyereknek soha nem hazudhat. Azóta nem tesz ilyet. Néha még akkor is felhív amikor nem kéne. Bevált a lecke.

Ildi! A másik parám nekem is a lányom. Ő is egyedül közlekedik. Tudom, hogy megbízható de a világ már nem annyira. Rengeteg a gonosz ember és gyerek, figyelmetlen autósok stb… A tél a legrosszabb, mert már négykor sötét van. Tűkön ülök mire haza ér. Sok vitám volt vele is, hogy jelentkezzen ha valami van, ha csak öt percet késik hívjon. Ha elmegy valamerre, mindig átbeszéljük tudja-e merre kell menni hol kell leszállni.

Vera! Pont erről beszéltünk a férjemmel mi is a temetőbe menet. Én is kényszernek érzem, hogy ezen a napon kell menni és emlékezni. Én a halottaimra minden nap gondolok. Főleg amióta apósom meghalt (3hónapja) különösen foglakoztat a gondolat. Minek gyűjtögetni drága tv-t, rengeteg cipőt meg ruhát. Ha meghalok, úgy sem kell senkinek. Rengeteg kidobott pénz. A lényeg a lényeg én i s éppen azt mondtam, hogy a kert végébe építek egy kis kuckót mint a régi időkben és oda teszem a hamvait a szeretteimnek és minden nap viszek nekik friss virágot. Én sem szeretnék egy tömeg temetőbe dekkolni. Főleg nem a csepelibe. Borzalmasnak tartom azt a sáskajárást halottak napján.

Alzia! Annyira átérzem a helyzeted. A visszaszámlálás pillanatai. Mi is karácsonykor költöztünk ide. Az volt a legszebb karácsonyom. Szorítok, hogy összejöjjön.

Szép napot és szép álmokat!!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat!
Az igazság az,hogy a fenti rész még nincs kész,de már nem is érdekel!Majd készen lesz!Csak már otthon lakjunk!A bosszantó az,hogyha az engedélyt akkor megkapjuk amikor előszőr beadtuk a tervrajzokat akkor már rég kész lenne!De ugye a tetőhöz nem nyúlhattunk amíg nem volt papír a kezünkben! :evil: Mire meg lett közben a férjemnek annyi munkája lett,(ami részben jó)hogy karácsonyig már egy szabadnapja sincs! :( Na,mindegy alul azért minden új!Az utolsó csövet,vezetéket is kicseréltettük!A bútorok és a parketta is új,úgyhogy most ezzel kell megelégednem! :roll: De szép lassan majd haladunk!

Tulipán!
Ha elkészül a fenti rész akkor minden gyereknek külön szobája lesz! :lol: Fent 3 szoba és egy fürdő készül!(Készülget!)

És van új kép a kutyámról!
Kép
A jobb oldali az enyém! :lol:
Vendég
 


Bebi!
Jó,hogy írtál! :lol:
Vendég
 


Bebi: bevetem... :) Mit veszthetek? Tegnap is negyed 11-kor jött haza, holott 8-ig dolgozott... :evil:

Mindjárt karácsony... :D

Van ötletetek, hogy az óvónéniknek mit csináljunk meglepit a gyerekekkel? Most ezen gondolkodom épp.

Barbamami: nagggyon tetszik a keresztszemesed meg a goblein amit küldtél, tudod a tájképes.... valami csoda!
Annyira ügyi vagy...
Le kell ülnöm még átgondolni, mert kicsit kínai a dolog... de sztem ha egyszer összefutunk és pl. megmutatod, akkor könnyebb lesz. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lányok hol szerzek télvíz idején levendulát? Meg- és elleptek a molyok...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Alziza: a "játék" kutyus annyira helyes!!! Összevissza dögönyözném... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 



Sziasztok!

Alziza! Édesek a kutyusok. Ti is az emeleten fogok aludni? Vagy csak a gyerekek?

Én is külön szobát szerenék mindnek, lehetőleg ugyanazon a szinten. Meg van még egy csomó szempont amit nem nagyon lehet teljesíteni.
Ja amúgy még nem is mondtam a korábban kinézett ház még nem biztos. Közben kiderült, hogy drágább, mint amit elöszőr mondtak. így nem biztos, hogy azt vesszük meg, keresgetünk tovább.

Mandala! Kérek beszámolót az eredményről.

Szép estét!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Bebi:
Végre! :D

Alziza:
Nagyon arik a kutyusok!!

Mandala:
Ajándék..
Egyik évben gipsz-képeket csináltam.Tudod,lehet kapni képkeret öntőformát.Azzal lehet a gipsz-keretet elkészíteni,a többi szép karácsonyi szalvéta kérdése... Decoupage ragasztóval ráragasztod,és kész a falikép.
Másik évben levendulás zsákokat varrtam :lol: :lol: :lol: . Anyu nyáron főfoglalkozásban levendulát árul :lol: :lol: . Úgyhogy ilyenkor is van levendula-virág itthon. Kicsi keresztszemes mintát készítesz,karácsonyi anyagból zsákot varrsz,kis levendula bele,és kész..
Tavaly mécsestartót kaptak.. :roll:
De üvegfestékkel is lehet tündéri mécsestartókat készíteni. Akár matricafestékkel is,azzal könnyebb. Vízszintesen megcsináljátok a karácsonyi mintákat,és ha megszáradt,ráragaszthatjátok kis üvegekre.
Vagy..
Veszel vastag gyertyát,és ezüst (arany....) színű kontúrfestékkel kis hópelyheket (stb) rajzoltok rá.
De ezt is lehet szalvétatechnikával díszíteni,és az is egyedi és aranyos..

Na,most nem jut hirtelen több az eszembe..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Bebi!
Ti is az emeleten fogok aludni? Vagy csak a gyerekek?

Na ez egy jó kérdés! :roll: A helyzet az,hogy még mindíg nem tudom!Soha az életben nem akartam olyan házat amiben emelet van!Ez így nehéz!Több variáció lehet!
1:Minden gyerek felmegy de akkor Zalán messze lesz tőlünk!ugyan bébiörzővel hallom,de éjszaka fel kell másznom!(Én pedig mániákus betakargató vagyok! :shock: )
Viszont így az alsó szint csak a miénk lenne és az meg jó!
2:Alex marad lent és mi megyünk fel!DE!Akkor nem tudunk nyugodtan tévézni,mert ugye közel a gyerekszoba!Ráadásul én nagyrészt este pakolok,vasalok stb.!Viszont így Zalcsi van közel!
Úgyhogy nem tudom!!!!!
Vendég
 


Mandala!

Őszíntén szólva bárhogy is eröltetem az agym nem jut eszembe mi volt az oviban!
Arra emlékszem,hogy az utolsó évben mi volt Zinánál!
A barátnőm kislánya és Zina egy csoportba jártak!És mivel az ovónők is tudják,hogy össze vagyunk nőve együtt csináltak ajándékot!
vettünk fonott kosarakat és sütöttünk mézeskalácsot!Szalagot fűztünk bele,a lányok pedig feldíszítették!Eyg -egy szívecskére pedig ráírtuk a nevüket!

De most a suliban már nem kézműveskedünk!(Főleg 5.-ben! :shock: )De én soha nem veszek csokit,kávét stb.!Az olyan "izé"!Nagyértékű ajándékot sem!Alex alsós osztályfőnökének pl. egyik évben egy antik fenyődíszt vettünk!Minden évben elmondja,hogy a fő hlyen van a fán mert annyira szereti!
Tavaly pedig nagyon édes kerámia angyalkákat kaptak!
Idén már kicsit nehezebb dolgom lesz,mert Alexnak férfi tanárai is vannak!
Vendég
 


A gyerekem még mindíg alszik! :shock:

Mandala!
már tegnap is akartam írni a szobrocskákkal kapcsolatban!
A brendonban is lehet kapni ilyen készletet!Talpazattal,fényképalbumnak,naptárnak,stb.Baby Art a neve!szerintem lehet,hogy olcsóbb!
Vendég
 


Milyen fura, hogy ti karácsonykor vesztek vagy csináltok valamit a tanároknak. Mi itthon még soha nem csináltunk. Minden gyerek külön vesz, vagy az osztály nevében? Nálunk az iskolában úgy megy, hogy az ofő figyelmezteti a gyerekeket, hogy illik karácsony előtt a tanároknak kellemes ünnepeket kívánni. Ekkor az osztálypénzből vagy vesznek valami apróságot, vagy készítenek valamit a gyerekek az ofővel. Ez is csak felsőben van. Alsóban meg semmi. Igazából ez a mi dolgunk lenne, mint szülőknek, hogy felkészítsük a gyerekeket. Ha valamelyik szülő elkezdené, akkor biztos én is részese lennék az ajándékkészítésnek, de én nem vagyok ilyen kezdeményező típus. Lehet, hogy egy-két szülő le is szedné a fejemet, hogy mit keverek. Ahogy visszaemlékszem az oviban sem volt ilyen. A szünet előtt mindig kellemes ünnepeket kívántunk az óvónéniknek, és kész.

Lányok!
Lenne egy kérdésem. Ti már annyi gyereket szültetek. Szült már valamelyikőtök epidurállal? Vagy hallottatok róla valamit? Bármennyire fura, de én félek a szüléstől (nekem volt már nagyon nehéz szülésem, ráadásul a 3.) és a dokim felajánlotta a lehetőséget. Mit gondoltok?

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Kicsit mintha pangás lenne csajok!! :(

Tulipán!
Én még a császárnál sem szültem spinálisan hanem altattak!Én meg az epiduráltól félek! :roll: Úgyhogy nem tudom!
Ajándékozás:Nálunk mindenki egyénileg ajándékoz karácsonykor!Az osztálypénzt évvégére tartogatjuk!
Vendég
 


Hallelúja!

Vagyok, csak ma és holnap suliban vagyok!
Pá, megyek tanulni, holnap vizsgázok, szorítsatok! NAGYON! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Most komolyan!Mi ez a pangás?Hol vagytok???????????????? :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Tulipán:
Te most a 4. babádat várod? (Már bocsánat,hogy megkérdezem,csak hogy egészen képben legyek.. Én eddig legalábbis arra emlékeztem,hogy a 3-at várod :lol: :lol: ).
Tényleg a 3. szülésed volt a legnehezebb??? Jé.. Miért? Nem tágultál?
Nekem nem volt epidurálom sem,spinális főleg nem (azt csak császárnál használják,de engem gyorsan elaltattak..)
Hát,én félek ezektől.. Pedig megvan a jó oldala is,állítólag az epidurál nemcsak a fájdalommentesítésre jó,hanem fel is gyorsítja a szülést,mert ellazít.
Viszont utána iszonyúan fájhat a fejed,akár napokig is. És a baba aluszékonyabb lehet,ez a sárgaság miatt nem jó.
Meg kicsit kötöttebb a szülés,azt hiszem..
Hát,én ennyit tudok róla. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ildi:
Miből vizsgáztál? Hogy sikerült?? :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Na cső mindenkinek! Kép

Mandala, meggyógyultatok már?
Nálunk nem divat a karácsonyi ajándék a tanároknak, alsóban sem volt az. Én még ilyet nem is hallottam. :oops:

Alziza, aranyos a kutyid! Mikor költöztök? Amikor mi beköltöztünk, mondjuk mi használtan vettük, nem is használtiuk az emeletet, mert az előző lakók sem használták, így 20 év alatt nem is költöttek rá. Tavaly karácsonykor újítottuk fel az emeletet, azóta próbáljuk belakni, több kevesebb sikerrel. A fiúk szobájában és az Ancsikáéba is megrepedt a menyezet az ablak fölött, mondjuk olyan volt már amikor megvettük, csk úgy gondoltuk, hogy ki lehet javítani. Hát most gondolkodunk, mi ilyenkor a teendő.

Bebi, akkor te is idegbeteg vagy minden nap gondolom, amíg haza nem ér a csajszi. Mennyi idős?

Barbamami, környezetvédelemből vizsgáztam tegnap. Szerintem megvan a kettes, nem volt nehéz, csak a tanár mindig előttem állt meg, így mindig olyan érzésem volt, hogy azt nézi, mit írok. Nem mintha nem lenne igényem arra, hogy jobban sikerüljön, de ez volt az első vizsgám, még rutintalan vagyok. :oops: 8)

Tulipán, én csak simán és csak fájdalmasan szültem. :lol: Egyedül Petikével kaptam oxitocint, infúziót is és injekciót is. Szerintem azért is lett tejem, és van még mindig.

Képzeljétek, nevelőszülők lettünk!
Örökbefogadtunk három kutyit! Menhelyről hoztuk el őket. Nagyon aranyosak, az egyik, olyan mint Mandala, Mandala nevű kutyusa, a másik egy pici foxi keverék, a harmadik meg egy kis puli.

:lol:
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Na mi van? Csak magammal társalgok? Kép
Kép Léci írjatok, mert megkarmolom magam!
Kép Upsz, tegnap esett nálunk a hó, de én nem estem el. :lol:
Kép Mókuskáim, merre vagytok, adok egy kis csalit!
Kép Csak nem nyaralni vagytok?
Kép Ugye senkinek nincsen gyomorrontása?
Kép Lassan jön a Mikulás.
Kép Remélem elfogadható az indokotok, amiért távol vagytok?
Kép Na megyek! :wink:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok.
Tényleg nagy itt a pangás.
Nálunk mozgalmas hétvége volt. Szombaton jött végre a sógorom megcsinálni a kicsiknek is a galériát.
Íme:
Kép

Akkor vasárnap mentem a nagyimhoz megápolni őt és oda hívtam a kis családom minden tagját. Volt meglepi de nagyon. Örült is neki. Mi meg hazafele a hatalmas nagy havazásnak. Este ki is mentek a fiúk egy kicsit hózni.

Ezt meg ma csináltam. Ez a kép lesz az új "okos" kártyámon mert bankot váltottam.
Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Vera! Gyönyörű a családod!!!! Ezeket a gyerekeket klónoztátok, vagy úgy voltatok vele, hogy az első tökéletesen gyönyörűséges lett, hadd legyen a másik három is az? :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


bebi írta:
Mandala! Én azzal vettem rá a férjemet a telefonálásra, hogy fogtam és kizártam. Ez panel lakásban könnyen megoldható, mert nem csapott nagy zajt és nem tombolt. Egyszerűen elegem lett abból, hogy nem tudom merre jár és mikor jön. Pontosan azért, mert én is állandóan attól parázok, hogy valami baja esett. Aztán amikor egyszer azt találta mondani a kéthónapos gyereknek, hogy apa siet haza és megfürdet és apa elfelejtett sietni és még csak nem is szólt haza, hogy elhúzódott a munka. Mert ugye ilyen előfordulhat, akkor besokaltam. Egy darabig csak vártam, hogy majd jön míg végül megfürdettem, apa éjfél körül jött haza és nem tudott bejönni. Elmagyaráztam neki miről is van szó. Úgy fél órát dekkolt a folyosón míg ajtót nyitottam. Ami leginkább hatott, hogy közöltem vele, hogy a gyereknek soha nem hazudhat. Azóta nem tesz ilyet. Néha még akkor is felhív amikor nem kéne. Bevált a lecke.


Tegnap este bedurrant az agyam! Éjjel háromnegyed 11-re ért haza, mert lerobbant a lada. De nem ám,hogy felhívott volna! Áh, azt mondta nem akarta, hogy izguljak.... :evil: Mert így, hogy semmit nem tudok róla, így nem izgulok, áh dehogy! Szóval megfogadtam a tanácsodat... kulcs zárba, elfordít, kulcs bennehagy.... jön apa.... ajtót próbál, nem nyílik... kopog... semmi válasz... erre bejött a garázskapun.... :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Tulipán: jól körüljártam a témát, mert mint írtam, nekem pánikrohamaim voltak... így az ötödik szülésem előtt rám jött a haccáré, hogy én bizony nem szülök... na akkor kerengtem körbe-körbe a témát, hogy hogyan is lehetne fájdalomcsillapítóval, mert eddig minden babát nemhogy fájdalomcsillapítás, hanem még fájdalomerősítéssel szültem.

Az első fiam 2000-ben született, fél nyolckor (este) burokrepesztés (mert elkezdtem vérezni, nem várhattak), azonnal ötperces fájások. Nála nem kaptam infúziót, negyed 12-kor már tolófájások. Gyerek nem jött. Végül kikönyökölték belőlem és 0.40-kor megszületett, miután a s...be kaptam 3 méhszájlazítót.. na az egy élmény!
A köv. baba 2002-ben született, ő beteg volt, 24 hetesen szültem, vele hétfőn reggel fél 8-kor indítás infúzióval, rögtön 5 perces fájások, végül szerdán reggel 9-kor lett meg a kicsilány, na ez volt a pokol! Ott aztán majdnem meghaltam, de most komolyan.. végig nézték a vérnyomim, végig monitorizáltak, mint az intenzíven, mert a szívem makrancoskodott...
2004-ben született a lánykám, vele fél 10 körül repesztettek burkot, rögtön oxytocin, aztán méhszájlazító és éjféltől tolófájás... háromnegyed 2-kor lett meg a baba.
Gergő 2006-ban szintén sima szülés, háromnegyed 9-kor burokrepesztés, infúzió és fél 11-től tolófájás.... Gergő háromnegyed 12-kor született.
Mesike azért lett császáros, mert pánikrohamaim lettek a szüléstől való félelem miatt (mikor hülyüljön meg az ember lánya, ha nem a negyedik gyerek előtt?). EGyik éjjel be kellett mennem a szülőszobára, mert nem mozgott a gyerek. Ne tudjátok meg azt az érzést, amikor a szülőágyra fektettek.... szó szerint azt éreztem, hogy ha most nem mehetek innen azonnal el, megfulladok. Heves szívverés, verejtékezés, stb.. majdnem sírtam, amolyan pánikba estem... borzalmas érzés volt. A szülésznő végig ott kellett üljön mellettem és mondania kellett, hogy mindjárt mehetek haza, nem szülni jöttem, ne izguljak...
A doki attól félt, hogy szülés alatt bepánikolok és esetleg a gyerek rámehet. Szóval inkább csaszi és inkább altatás, mert nem akarták, hogy folyamatosan azon agyaljak, hogy miért nem sír a gyerek, most épp mit turkáznak bennem... stb....
Szóval mikor vártam Mesikét végig zongoráztam a lehetőségeket...

Az epidurálist adják sima szüléshez is, de pl. kórháza válogatja. A sotén nem használják sima szülésnél. Jó az ha a dokid anesztes is , mert akkor ő talán vállalja.
Van az ún. sétáló epidurál, amikor nyugodtan sétálgathatsz a vajúdás alatt. A fájások intenzitása csökken, gyakorlatilag nem érzed. A kitolásnál már nem szokták adni, de pl. nem első szülő mamiknál, akik már tudják hogyan kell nyomni, azoknak adják akkor is, mert már rutinosak.
Van epidurál topic itt a babaneten, olvasgasd! MÉg keresek hozzá forrásokat ha szeretnéd..
Most megyek mert bömbi van... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala
Klónoztuk őket és így lettem lány nélküli. De azért köci a dicséretet. Mindenkinek megoszlik a véleménye a hasonlósággal. De azt kell mondjam hogy a legnagyobbom és a 3-asom egymásra és a ketteském meg a négyeském is egymásra hasonlítanak. Na ezt jólmegaszontam. De az tény és való hogy a fejük matt mivel ugyan olyan mindnek totál egyformák.
Kébzeljétek :lol: :lol: :lol: a tegnapi blikben olvastam hogy a duci nőknek okos gyerekeik születnek, egy felmérés során erre jutottak. És ebben lehet valami mert a fiaim na most nem leszek egy kicsit sem bekébzelt nagyon okosak. A legnagyobbom pl vele soha nem kellett tanulnom és kirázza a kisujjából a dolgokat és hála 4-5 tanuló. A 2-ikosom meg ő is okos és szintén 4-5 tanuló csak ő mellette kell legyek mikor leckét kell írnia. Ezt kell megtanulnia hogy előbb egyedül és utána együtt. De a tanárnő csak dícséri az órai munkája miatt. Mondta hogy csak rá számíthat és mindig jót válaszol. Minná elolvadok. :lol: :lol: :lol:
A 3-ik fiam meg ugye úgy lehurrogta a logopédus hogy nem mehet rendes suliba mert annyira le van maradva a fejlődésben ezen felül kb egy hója meg elkezdett rajzolni meg írni magától. Most már ott tartunk hoyg szépen ír és majdnem jól olvas. Nesze neked lemaradás!
Na a kicsim az meg a legzsiványabb mindközül. Ő egy igazi kis hamiskártyás. Egyszer mondanak el enki egy verset és már fújja.
Ezeket csak azért írtam le mert én és a párom is nagyon rossz tanulók voltunk és bizti nem tőlünk örökölték hanem igaz a blikk állítása :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Na jóóó nem hiszek én az ilyen felmérésekben. Csak megsimogatta az önbizalmamat ez.(bocsi a szép alakúaktól :wink: :wink: biztos nekik is okos a gyerekük.)És én is inkább lennék szép alakúúú. :cry: :cry: :cry: :cry:

Remélem nem robbantok ki vitát e miatt

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Vera:
Nem hiszem,hogy ezen vitatkozni kéne :D
Egyébként tényleg gyönyörűek a fiaid!!!!!!!!!

Mandala:
Hát ez nem semmi.. Nem is csodálom,hogy pánikoltál. Komolyan.
Napsugárral nekem ispocsék élményeim voltak,császár is lett belőle..
Peti legalább megszületett simán,de a végére annyira megijestem,hogy őt sem fogom tudni megszülni.. Jaj,azt nem felejtem el.
Most Bogival gyors,és mondhatni, "könnyű" szülésem volt,pedig NAGYON féltem tőle..
Emlékszem,mikor ctg-re jártunk be a kórházba,minden alkalommal mondtam a páromnak,hogy "de jó,hogy nem szülni jöttünk..." :roll:

Mandala,tegnap akartam küldeni neked egy e-mailt a ciltromail-edre,de visszajött :shock: :shock:
Megpróbálom mégegyszer...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Már nem is emlékszem mikor írtam utóljára, azt hiszem egy hónapja... Elutaztam tíz napra, aztán be kellett hozni a lemaradásokat, aztán elmentem még négy napra, és most újra be kell hozni a lemaradásokat... :lol: Egyszer kétszer beleolvasgattam a topkba is, de tényleg nem volt időm (meg kedvem) írogatni. Az a helyzet, hogy ez a pár nap is annyira kizökkentett, hogy alig tudom felvenni a fonalatokat. :oops:
Szóval dolgozom tiszta erőből és az a helyzet jól esik a változatosság, igaz a nem létező ..köm is leszakad időnként.
Nem tudom már ki kérdezte a karácsonyi ajándékot. Én múlt évben nagy felfedezést tettem. Vmelyik kreatív hobby boltban vettem "angyalka csomagokat" cserépilletve rongybaba készítő recepttel és azt csináltuk meg. Szerintem aranyosak lettek és nem voltak drágák.
Fájdalomcsill. ügyben nem tudok nyilatkozni, az elsőnél amikor jól jött volna nem kaptam, aztán meg szóba sem kerültek, illetve nem lett volna rá idő 8)
Temető túrára mi sem szoktunk menni, (meg itthon sem voltam) főleg nem gyerekekkel, szóval itt sem tudok mit hozzátok tenni.
Hát ez van.

sziasztok:i
iloly
 
 


Mandala: :roll: :roll:
Meggyógyultatok?
Férjed megnevelve?

Bocsi, ha gyors leszek, tanulok ezerrel.

Vere, valóban nagyon szépek a fiaid! :!: :lol:
Látszik, hogy ugyan az a gyártósor! :P :P

Iloly, merre jártál?

Tulipán, mi már priviben megbeszéltük, de itt is leírom, hogy nekem meg halálfélelmem volt Petike születése előtt, szionte az egész terhesség alatt, és amolyan tündérvarázslat volt a születése, mondhatni, hogy a legszebb, amit valaha átéltem. Lehe, hogy azért is épültem fel gyorsabban és vagyok tele energiával. Szerintem.

Na megyek, mert Petike énekel! :shock:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Bocsi VERA!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok lányok!
Nem jöttem napokig, de van igazolásom!!!!!!!! Sajnos nem működött a netünk. Ma az első nap hogy jó, épp az előbb javították meg.

Barbamami!
Igen ez már a 4. kisbabám, és a ötödik terhességem. Volt egy kisbabám, akinél a 8. héten fedezték fel, hogy nem élő magzat, úgyhogy elvették. Már a 6. héttől véreztem, úgyhogy nem volt nagy meglepetés, amikor az orvos közölte, hogy a magzat nem él. Sajnos. Nagyon sok rémtörténetet olvastam már elhalt magzatokról mindenféle korban, úgyhogy én úgy gondolom, hogy ha már így kellett lennie, akkor így volt a legjobb. Rossz érzés volt, de nem keseredtem bele, és az abortusz után 4 hónappal újra babát vártam. Őt, aki a pocakban van.

Azért félek annyira a szüléstől, mert a 3. szülésem egy horrortörténettel azonos. :?
Nem is nagyon részletezem, csak röviden: már tolófájásaim voltak amikor a baba az istenért nem akart kijönni, kitalálták, hogy fájásgyenge vagyok, (holott én tudtam, hogy erős fájásaim vannak)ezért jól felcsavarták az oxytocin adagolót, azt hidtem, hogy ez már a halál. A baba ekkor sem jött, benyúltak, kívülről nyomták már ketten, aztán már én sem tudom, hogy hányan voltak körülöttem. Végül nagy nehezen, amikor már a babának nem volt rendesen szívhangja kiszedték vákummal az utolsó pillanatban. Állítólag annyira bele volt tekeredve a zsinórba, hogy nem tudott kijönnni. Aztán a sok cibálástól úgy szétszakadtam, hogy a varrás másfél óráig tartott, persze szinte minden szúrást éreztem, pedig kaptam állítólag érzéstelenítőt. Annyi varatom volt, hogy még pisilni sem tudtam tőle, aki látta a kórházban a sebemet, nővérek, szülészek mindenki el volt hülve, hogy jól megszenvedtem. Szóval nem tudtam pisilni, aztán ödémásak lettek a hegek, a pisi méginkább nem ment, úgyhogy katéteres ridiküllel jártam egy hétig. Borzalom volt. Rengeteget sírtam, lelkileg is nagyon megviselt.

Mandala!
Köszi az infókat, szóval akkor nem vagyok egyedül a félelmeimmel. Neked sem adták ingyen a gyerekeket. Szerintem én ki fogom hisztériázni azt a császárt, mert most már az epiduráltól is félek. Annyira tartok tőle, hogy azok a hegek esetleg újra megrepednek. Persze a doki szerint az az eset nem fog megismétlődni. Naja! Szerinte! Én akkor is be vagyok fosva, ha megyek hozzá legközelebb megmondom neki, hogy csak császárral fogok szülni!!! Punktum!!!!!!

Vera!
Tényleg ezekből a gyerekekből még kellene néhányat csinálni, annyira helyesek. Igazán szépek! Büszke lehetsz rájuk. Szerintem fénymásolóval készültek. Miért nem próbáljátok hagyományos úton? Lehet, hogy akkor kislány lenne!!! :lol: :lol: :lol:
Nagy a szám, de nálunk is ugyanez a helyzet, hogy a 3 kis pasi nagyon hasonlít egymásra, piszkálnak engem is érte, hogy nem kellene klónozni, és akkor kislány lenne. :lol: :lol: :lol:

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok4

Vera!
Helyesek a srácok! :lol:

Ildi!
3 kutya?Hogy hogy???
Ilyen hirtelen?

Mandala!
Kulcs a garázskapuba is??? :wink:
Vendég
 


Tegnap Alex verekedett a suliban!

Az érdekes csak az volt,hogy míg a másik gyerek anyját felhívták engem nem!Ráadásul Alexra akarták fogni az egészet Ő meg ott volt tök egyedül,még szerencse,hogy az egyik barátja lejött szólni nekem!
A tanárok szerint Alex a hibás,mert ugye s"szegény"Lacika problémás,miért nem hagyta rá?Tehát kvázi,hagyja magát agyonverni! :evil:
Lacikáról a következőt kell tudni!
Első óta vannak problémái!Sokszor verekszik és olyan ereje van,hogy volt amikor 3 tanár kellett ,hogy lefogják!
Tavaly pl.az egyik osztálytársukat verte!Hátbarúgta,ettől a kissrác elesett,aztán rámászott és püfölte! :shock: 5.éve járnak egy osztályba!Ha verekedés van annak mindíg Lacika az egyik résztvevője!Akit pl. tavaly vert meg olyan nagyon az kb.15 kg-val nehezebb mint Ő!Alex pedig jó 15-el kevesebb!
Akkor miről beszélünk?
Érdekes módon amíg alsósok voltak akkor az addigi osztályfőnökük tudta,hogy Lacika a kezdeményező!És kezelni is tudta!
Nem szeretem mikor Alex verekszik,de ha kell akkor védja meg magát!Ő ráadásul nem egy nagy növésű gyerek és vékony mint a ropi!E miatt muszály megvívnia egy-két csatát!De annyira nem "hülye",hogy Ő kezdeményezzen egy verekedést Lacikával! :roll:
Vendég
 


tulipán75 írta:Mandala!
Köszi az infókat, szóval akkor nem vagyok egyedül a félelmeimmel. Neked sem adták ingyen a gyerekeket. Szerintem én ki fogom hisztériázni azt a császárt, mert most már az epiduráltól is félek. Annyira tartok tőle, hogy azok a hegek esetleg újra megrepednek. Persze a doki szerint az az eset nem fog megismétlődni. Naja! Szerinte! Én akkor is be vagyok fosva, ha megyek hozzá legközelebb megmondom neki, hogy csak császárral fogok szülni!!! Punktum!!!!!!


Hja! Ha ez ilyen eccerűűűű lenne, hogy kijelented és csaszi... na ja! Nem ám, de nem ám!!! Anyai kérésre nem csinálják! De ha rám hallgatsz és megfogadod a tanácsomat, úgy lesz minden ahogy szeretnéd. Nem véletlen vót ám nekem sem a csaszi... kibuliztam a végén.
Nagyon eccccccerűűűű.... Beszélsz a kezelőorvosoddal, hogy pszichés problémáid vannak a majdani szüléssel kapcsolatban és kérsz tőle egy beutalót a pszichiátriára. Ne nevess ki, én ezt csináltam. Ott szépen a pszichobizgentyű dokinak elmeséled könnyek között, hogy mennyire rettegsz attól, hogy a babád esetleg szülés alatt sérül, és lenyomod az előző szüléssztorit.... kéred, hogy adjon igazolást, hogy a pszichés állapotodra való tekintettel császármetszés javasolt és ámen. Orvosi javaslatra megcsinálják. Ezt nekem a klinika igazgatója súgta... és be is vált. Csak kell indok nekik, hogy lefedezzék miért is van császárra szükség. Innen nem övék a felelősség az OEP felé... a dilidoki leírja, ők megcsinálják. És mindenki jól jár, minden gömbölyű....
Mit gondolsz én nem tudtam volna simán szülni? Dehogynem! De nem akartam. A pánikrohamok utálatosan rosszak... a szülés fájdalma szintén. A gyerekeknek mindnek rövid volt a köldökzsinór, azért nem jöttek, pont úgy, mint nálad, csak nálad magára tekerte... de a végkifejlet ua. Amúgy Emesét nem is tudtam volna megszülni simán, mert mint utólag kiderült, csak ( :shock: ) kétszer (!!!) volt a nyakán a zsineg.... szóval nem akartam én ezt mégegyszer... ráadásul így ingyenesen elkötöttek, amúgy meg 65 ezer lett volna.... az se mindegy, mint tudjuk...
De a Te esetedben is indokolt lehet, de ha szervi oka nincs (baba nem faros... bár Mesi a 36. héten fordult meg... és addig simán akartak szüleszteni faros gyerekkel is!!!!), nincs magas vérnyomid, nincs szívbetegséged, nem nagyobb a dioptriád 6-nál, stb... akkor csak a pszichodoki ment meg! Semmi de semmi más!
Mondjuk eddig is tudtam, hogy valami nincs rendben nálam, de most már papírom is van róla! :lol: :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lányok jövök még de most dolog van! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:
A férjed címéről is visszajött... Pedig ezerszer ellenőriztem,nem gépeltem-e valamit félre a címben............. :shock: :shock: :shock:

Hát mamik,pár napja nem alszom..
Napsugár kezdte a hétvégén arcüreggyulladással...
Aztán tegnap a Boginak kezdett folyni az orra,az éjjel lázas is volt.
Ma meg a Petinek... Ő egyébként is visít és hisztizik. De most... :roll:
Mostmár 3-4 napja nemigen aludtam semmit...


Ja,és Bogim ma kapott Bebax cipőt (ortopédiai szandi,mert az egyik lábfeje kicsit befelé fordul...) Na,hát visít szegény,mint a vadmalac...
De jó éjszakánk lesz....


De azért van mára egy örömem is..
Tönkrement a régi porszívónk (már alig vártam :evil: :evil: ),és ma vettünk egy vízfilterest!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Jaj csajok,egy élmény olyan porszívóval takarítani,ami nem fújja ki hátul azt,amit elöl beszívott :roll: :roll: :roll: .


Ja,és Vera:
NAGYON tetszik a galériátok!!! :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: