Új privát üzeneted érkezett!

Gydavid: Én sem értek egyet a dokival. Azért szülni 36hetesen, mert szabira megy? Hát ennyi erővel tényleg adjon át a kollegájának. Én nem mennék bele ebbe, és ok, h nem a súly számít, de azért ne mááááááááááárrrrrrrrr. Hacsak nem a sebed nem igazolja a korai műtétet....ezt az egyet el tudnám fogadni magyarázatnak, de ez meg majd akkor derül ki...

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


gydavid,
az én szerény véleményem szerint is elég pénzszagú a dolog. Ennyivel előrébb hozni a császárt, csak azért mert neki nem jó???????? Szerintem ennek nem így kellene működnie.
Az én orvosom megkérdezte az összes nyári kismamájától, hogy mikorra is van kiírva. Én voltam talán a 6., akit júliusra felírt. Aztán mosolyogva mondta, hogy na akkor én tuti nem megyek júliusban szabira :lol: Lehet, hogy ez is a piszkos anyagiakról szól, de mennyivel jobban néz ki, hogy ő alkalmazkodik.

Hasügyileg én már nagyon nagynak érzem. Levivel tuti kisebb voltam, mert azok a gatyák, amit akkor hordtam, most nem jönnek rám. Ma mentem 3 hét után először dolgozni, a főnököm szembe jött velem, és a szia helyett csak annyit mondott, hogy húha :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Köri, ja. Mentségemre szóljon, hogy még csak ovisaim vannak... :)

Fairy, hú, matek! Apum is ott tanulta. :) Drukkolok a jó zh-eredményhez! Na a combomat én nem merem megmérni... :oops:

Csöppke, tneked takarítás és fűnyírás után még csavarogni is van erőd?! :shock: Minden elismerésem! :)

Ne már... Még friss házassági kivonatot is kell intézni?!

Linácska, skarlátról tél végén kérdeztem a háziorvosunkat, ő azt mondta, felnőtteknél ez egyrészt másként jelentkezik (pl felső légúti megbetegedésként), másrészt nem tartozik a kifejezetten veszélyes betegségek közé. És többször is el lehet kapni, nem alakul ki védettség.

Más a póz, de nekem is inkább most tűnsz vékonyabbnak, mint Levivel.

Pihe, oksi, ha megvagyok a táblázattal, átadom annak, aki kéri. Bár erősen szubjektív lesz, meg engem pl csak a nagykerekű babakocsik érdekelnek, szóval nem tudom, kinek mennyire lesz hasznos.

Tiszta szerencse, hogy nem szeretem a fagyit. :lol: Különben ennyi fagyievős sztori után tuti ráugranék.

Gydavid, a többiek kicsit megértőbbek nálam, hát én totál ki lennék bukva a dokidra... Szerintem is a szabijához próbálja igazítani a szülésed, ahelyett, hogy felajánlaná, hogy esetleg átad valakinek. Ha jól értem, júl 10 helyett jún végén akar most császározni, az majdnem 2 héttel korábban van...

Pampalini, csini a pocid! :)

Brunhild, a te dokid se semmi. Most is nála szülsz?

anabique
Budapest
 
 

 
 

A mensis számolás szerint, tulajdonképpen az a 38. hét, csak az uh-s szerint kevesebb.
A naptár szerint júli 15. helyett lesz júni 30. körül.

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Anabique :)
Neeeeeeeem, az már rég volt, más országban -szerencsére :) A mostani dokim rendes, csak kicsit feledékeny...
20140901114303
 
 


Gydavid, nem egyszerű... Ezek szerint viszont -ha jól értem, és nem gabalyodtam bele- az először számolt császár napján, mensi szerint már 40. héten lennél (uh szerint 38.)? Akkor az is rizikós dátum lenne, mert akár be is indulhatna előtte a szülés?

Lehet jobb lesz, ha megvárjuk Leot, ő okosabb nálunk :roll: :wink:
20140901114303
 
 


én csak azt nem értem, hogy a doki 9-től 17-ig lesz szabin. Miért nem 8-ra tervezi a szülést? miért június 30-ra? Ha júli 8-án lenne, az csak 1 héttel lenne a mensis számolás szerint a tervezett időpont előtt.

hopihe79
Budapest
 
 


valószínű amiatt, hogy a felépülést is szemmel tudja követni. nem? ha csak a pénz számítana, akkor megműtené, aztán elutazna. De valószínű ettől lelkiismeretesebb.
nagyon naiv vagyok? :) remélem, hogy nem, és tényleg vannak érző szívű orvosok is.

hopihe79
Budapest
 
 


pihe! szerintem azért mert akkor a varratszedés nem férne bele.

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


remélem neked van igazad!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


gydavid, ez tényleg fura :(

linacska: nekem is most tűnsz vékonyabbnak :)

Én görcsölgetek, lefekszem :arrow:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ana
A próféta szóljon belőled, hogy csak 10-et fogok hízni... Ez még korántsem biztos, de jó lenne. Amúgy Lucával is a vége felé jött fel sok, bár az is tény, hogy nagyon vizesedtem. Szülés után két nappal -13 kg-ot mutatott a mérleg, ebből Lucmó 2,9 kg volt.

Fairytale
Minden elismerésem a matekhoz...:D Én magyar szakos voltam ugyanott, a betűkkel jóban vagyok, a számokkal egyáltalán nem...:)

Pampalini
Nagyon csinos vagy, szerintem is pont terhességi kornak megfelelő a pocakméreted!

Linacska
Én semmivel nem látlak most teltebbnek, mint a régen fotón! Más talán a pocakod alakja, de te nem tűnsz többnek!

Panndi
Az édesség listádat fel kellett olvasnom a páromnak :) Csak hogy tudja, nem vagyok egyedi eset ;) Mondjuk azóta csak kókuszos tejszeletre bírok gondolni... :roll:

Gydavid
Nagyon durva ez a dokis sztori!!!Brunhilddal értek egyet, sajnos szerintem is a pénz dominál... :roll: Most mihez kezdesz?


Teszek fel fotókat a kis ünnepeltemről:

Kép

ajándékokkal
Kép

És egy 30 hetes pocakfotó, amit szokás szerint magamról csináltam és a kis fogatlanom váratlanul odaugrott :)
Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


addisz,
sok boldog szülinapot kívánok Lucának így utólag is.

Én mindjárt indulok UH-ra, kíváncsi vagyok nagyon.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Jó reggelt!

Lucéának boldog születésnapot, nagyon szép nagylány :) Örült a rollernek? :)
Édességlista :) Hát igen, ha beindulok, tudok nassolni :oops: (De ma reggel mértem magam, fogytam fél kilót :lol: )

Linacska, várjuk a híreket :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Addisz: Az édességlistát én is felolvastam :) a fél doboz fagyi után

Panndi: ezt hogy csinálod? én is szeretnék fogyni fél kilót ennyi édességtől :)

hopihe79
Budapest
 
 


Addisz, boldog szülinapot Lucának! Nagyon jók a képek! :lol:

Linacska, mi is kíváncsian várjuk az eredményeket!

Panndi, jobban ma?

Kivancsika, teljesen helyrejöttél?

Klarissza: minden rendben Vilikével?!?
20140901114303
 
 


Kép

Most hason aludt tehát arcocskája nem nagyon látszik, de ma újra próbálkozom!
Még sajna nem hízik, de már csak 1-2 liter oxigénre van szüksége és képzeljétek cumizik!

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Bocsi, én is kicsit hosszú leszek.
Köszi az érdeklődést, szerencsére még egyben, a SOTE II. kifejezetten koraszülés ellenes, csak a legvégső esetben döntenek mellette. Szóval sajnos megint nőtt 1,5 mm-t a tágulat, ami nem jó, viszont ez a mértékű növekedés már sokkal lassabb, mint előtte volt, és ami nagyon fontos, működik még a vese. Akkor van nagy baj, ha leáll, és zsákvese alakul ki. Úgyhogy marad a heti uh követés, hogyan alakulnak a dolgok, és a reménykedés részünkről. De minden hét ajándék, nagyon nem örülnék, ha már a kezemben tartanám a kis drágaságunkat.
Pénteken megyek még itt Kecskeméten kontrollra, azt mondták, több szem többet lát, menjek, ha vissza vagyok ide is rendelve. Ettől tartok kicsit, mert itt hangzottak el a legdurvább verziók, Pesten derűlátóbbak. Azért a kontroll napja és előtte néhány nappal nagyon nehéz, vonattal mentem fel, és végig ömlöttek a könnyeim, nem tudtam, mit csinálni, annyira aggódtam, mit fogok hallani. Hét közben sikerül kissé megnyugodni, de folyton erről beszélünk, és félünk a jövőtől, nem tudjuk, mi vár ránk.
SOTE II.-ről mit tudtok? Szült már ott valaki? Vagy ismerős?
A lényeg, hogy a babánk ott nagyon jó kezekben lesz, ez az elsődleges szempont, és nem kell szállítani, ha valami baj van. Nyilván sokkal kényelmesebb lett volna itt, helyben, Linával már meg is beszéltük, hogy majd egy szobában fekszünk.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


Klarissza
De örülök, hogy jól van Vilike!!!!!!!! És nagyon édes!!!!!!!! Remélem, minden rendbe jön, és elkezd szépen hízni is!!! Nagyon sokat gondolok Rátok!!! Pénteken mikor leszel bent? Én reggel megyek elvileg, ha Tankónak is jó úgy, hátha összefutunk.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


Klarissza, egyszerűen tüneményes!!! Zabálnivaló kis falat! Köszönjük, hogy megosztottad velünk! :D

Gil, nem túl jó, amiket írsz, de legalább bent van még Dominik és erősödik! A veseproblémához sajnos nem tudok hozzászólni, de szorítunk, hogy javuljon a helyzet és minden rendben legyen! Látom, már 33 hetes vagy, már nem annyira pici mint Vilike volt, és látod ő is milyen szépen fejlődik. Tudom, hogy nálatok komplikáltabb a helyzet és a legrosszabb a bizonytalanság és a rettegés, hogy valami baja lesz a Picurnak :( Sokat gondolunk Rátok és szorítunk! Ha pedig sírnod kell, nyugodtan sírjál, jobb mint magadban tartani ...
20140901114303
 
 


Gil ahol a babának legjobb ott a legjobb neked is! Egyébként ez a kórház imád rémisztgetni (tudnék mesélni)! Sajnos engem Vilikéhez egyenlőre csak látogatási időben (3-4ig) engednek be csak akkor feküdhetek be megint a kórházba ha már tud cumisüvegből táplálkozni ez sajna még úgy 2-3 hét addig csak a napi 1 látogatás van.

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Gyorsan átfutottam az előző oldalakat, jó sokat írtatok.

Gydavid
Szerintem is nagyon durva, amit az orvosod csinálna, ha tényleg semmi más nem indokolja. Én biztos rákérdeznék, hogy nem bízna-e rá másik dokira.

Bruni
A Te történeted is hátborzongató... sajnos én is már mindent el tudok képzelni egyes orvosokról, tisztelet a kivételnek! (Pedig apósom is az volt, férjem családjában többen is, és nagyon sokan eü. dolgozók...) Úgy irigylem azokat, akik vakon meg tudnak bízni az övékben.

Pihe
Annyira jó, hogy Te még csak a jót feltételezed a dokikról! Biztos nagyon lelkiismeretes a tiéd!!

Addisz
Isten éltesse Lucát! Szépek vagytok!

Lina
Hova mész most UH-ra? Várjuk a képeket! És köszi az sms-t! Kitartást a melóhoz!

Netty
Ha még csak 73 vagy, az tök jó! Én már a 76 felé közelítek, mondjuk sokkal többről indultam...

Ana
Kész vagytok a házzal? Bocs, ha már írtál erről. Teljesen megértelek, mi is hetek óta ostromállapotok között élünk, mert csak hétvégén tudjuk csinálni. Borzasztó idegesítő a rumli...

Majga
Jó, hogy előkerültél és minden rendben.

Bocs, hogy nem írok mindenkinek, de ha nem naprakész az ember, nehéz követni az eseményeket.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


Bruni
Köszi, aranyos vagy! Igen, Vilit látva már nem kell félnem, sokkal előbb született, és nagyon kis formás, édes babácska, de jó, hogy megértesz, nehéz megnyugodni, mert az is ott van, hogy mi lesz utána.

Klarissza
Az szörnyű lehet, hogy csak akkor mehetsz be... szopizni mikor engedik majd? Te felépültél a császárból? Mert attól is nagyon tartottál. És tök jó, hogy tejed is lett.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


Klarissza, Vilike gyönyörű :) Nagyon szép kisbaba, köszönjük a képet!

gil, kitartás, tényleg minden nap, minden hét ajándék, de gondolj arra, hogy már nem sokat kell így kihúznotok, hisz napról napra erősebb lesz! Ügyes baba, minden rendben lesz!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ja, és örülök, hogy az édességlistámmal ilyen sikert arattam :lol: A mait is leírjam majd? :wink:

Tegnap voltunk délután Szentendrén a Marcipán múzeumban, a lányok odáig voltak tőle :)

Ma meg elvittük reggel Zsófit a csanába, aztán míg nem figyeltem, Fruzsi is elkezdett átöltözni, és közben mondogatta, hogy "Én is, maradsz itt, jó, oviban!" Többször rákérdeztem, hogy hazajön-e velem, de válaszként adott két puszit, és bement :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi: Akkor most szabad vagy :-) Élvezd ki!!!!

Gil: Remélem minden jól alakul majd nálatok, és bízom benne, h jó kezekbe kerültök majd. Szorítok nagyon.
Kupit megértem, nálunk is ez a helyzet, semmi komfortérzetem nincs, tiszta por mindig minden, meg lábnyom. Tegnap még betonoztunk is

Klarissza: Hát ez a gyerek egy édes kis tündérbogyó. Annyira aranyos. Remélem mihamarabb előkerül az a cumisüveg.


Nekem annyira fáj a szemérem csontom, h nem bírok elindulni felállás után. Ha meg volt az első pár lépés, már megy a menet, a gond csak akkor van, h majd be pisilek, és "rohanni" kéne......

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty, az nem jó :( Zétivel is fájt anno?

Hoztam egy mai pocakfotót, már benne van három pilótakeksz :lol:

Kép

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Klarissza
De jó, hogy hoztál képet! Vilike nagyon szép, formás, mindene a helyén! Nem is tűnik picinek és milyen szép haja van!

Panndi
Igen, nagyon örült a rollernek, végül találtunk egy tökéletes darabot a Hervisben. Strapabírónak tűnik, jó nagy kerékkel, 100 kg-ig terhelhető és még csajos is :) Luca azóta semmi mással nem hajlandó közlekedni :) A fél kilós fogyásra inkább nem mondok semmit, én a végigolvasástól is híztam szerintem :D
De édes Fruzsi, milyen kis talpraesett, önálló! És nagyon klassz, hogy ennyire szeret járni csanába, minden rábeszélés nélkül.
És listát természetesen kérünk, legalább irigykedünk kicsit ;)

Gil
Sajnos a SOTE-ról nem tudok semmit, de az már jó, hogy nem sürgetnek és tényleg a legfontosabb szempont, hogy Dominikot nem kell onnan elszállítani, hanem felkészültek a fogadására. És már a 33. hétben vagy, telik az idő, még ha Neked most nagyon lassúnak is tűnik.
Gyere gyakrabban, öntsd ki a szíved, mi is aggódunk érted, értetek!

Linacska
Várjuk a híreket az uh-ról, kíváncsi vagyok, most mekkorának jósolják Botit!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


KLARISSZA GYÖNYÖRÜ BABA ÉS MEKORA HAJA VAN??????

80olgi
 
 


Jaj, addisz, a pocakfotód Lucával együtt nagyon édes :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Jaj, addisz, a pocakfotód Lucával együtt nagyon édes :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Gil: én elvileg ott fogok szülni, bár lehet még változik...
kivancsika
Budapest
 
 


Addisz: nagyon jók a képek, és ez a pocakölelős különösen tetszik. Várja már a tesót Luca nagyon?

Panndi: Vau, belehúztál ám rendesen, szép nagy pocakot eresztettél, és mellette még mindig nagyon vékony vagy.

Igen fájt már ZÉtinél is, és azt hittem, majd szépen nyílok kifelé ennek hatására, de még a szülőágyon is tök zárt voltam, mikor felfeküdtem. Ez csak valami szükséges rossz.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty
Igen, Luca nagyon várja, hihetetlen módon rajong, én nem is gondoltam volna, hogy így telik majd a várandósság. Már meglévő családtagként kezeli Johannát, tehát neki már van testvére. Állandóan becézgeti, érdekképvisel (folyton vásárolni akar a húgának :)), puszilgatja a hasam, sokat érdeklődik a pocakon belüli életről. Persze tudom, hogy ha kijön, akkor nem lesz minden ilyen rózsaszín, de egyelőre le vagyok döbbenve, hogy Luca ennyire lelkes.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Köszönjük a képet Klarissza, Vilike tényleg nagyon édes. Meglátod gyorsan erőre kap és majd nő, mint a gomba.
Gil neked kitartást, tényleg minden nap számít.
Addisz nagyon édes a lányod.
Panndi benned még mindig csak a pilótakekszet látom, nagyon csini vagy.
Netty ismerős helyzet, én sem nyíltam az utolsó pillanatig sem, pedig minden frontnál azt hittem szülünk.
Orvostanhallgatók bekéreckedtek a szülésre, aztán mikor az orvos mondta este hétkor, hogy nem valószínű, hogy aznap meglesz a lányom, mert semmit nem tágultam oxitocinra sem, akkor elmentek pihizni. Aztán úgy beindultam, hogy fél 9-kor már babáztunk, a hallgatók meg lekésték a szülést, már varrtak mire az első hírnök visszaért.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


lucababa, akkor megúsztad az orvostanhallgatókat :)

Zsófi hétvégén megkérdezte, hogy Gábor hogy jön majd ki a hasamból, mert ő azt nem tudja még. Elmondtam, nagyon tetszett neki a kibújás módja :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Gil,
szóljál, ha jönnöd kell Pestre, tudod, minden nap jövünk, ha én nem is, a párom igen, szerintem bármikor szívesen felhoz, max. hazafele vonatozol, mert ő csak délután jön haza.
Ma a Bérczi Ildinél voltunk 32. heti UH-n.
Ha Kecskeméten sem siettetnék a szülést, akkor maradnál itt? A gyerekosztály vezetője nephrológus, bár ha ne adj isten műteni kellene Dominikot, akkor azt tuti nem csinálnák meg itt. Mikor Lilivel bent voltunk, ott olyan 2 hónaposak voltak a babák, akiket megműtöttek, és kivétel nélkül fiúk.


És akkor UH hírek. Botika tökéletes, pont akkora, amekkorának lenni kell. Épp a nagylábujjával vakarta az orrát. Majd otthon mentek le képet és felteszem. Nagyjából ugyanazokat a méreteket mérték itt is, mint 6 napja (még jó, ennyi idő alatt gondolom nem lett nagyságrendekkel nagyobb), és itt 2020g-ra kalkulálták, ami tökéletes.
És ami jó hír (Gil, most ne olvasd), eltűnt mind a két vesetágulata. Valami még látszik, de már nem mérhető. A köldökzsinór épp a nyakánál volt, remélem nem tekeri magára nagyon. Bár amíg bent van, talán kevésbé probléma, meg akár a kezére-lábára is rászorulhat, szóval ezen nem aggódunk :lol:

Klarissza,
tüneményes picifiú, és tényleg nagyon formás. :lol: Amúgy a magyar törvények értelmében a kiskorú gyerek mellett a nap 24 órájában vele lehet egy szülője. Ok, hogy gondolom nekik így kényelmesebb, hogy 1 órára mehetsz be, de nem tudom, hogy erre hivatkozva kaphatnál-e többet a picifiadból, mármint a látogatásból.

Kaptam új céges mobilt, és nem tudom használni :cry: Már az első hívást elszalasztottam, mert nem tudtam felvenni :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Panndi,
és azt már megkérdezte, hogy Gábor hogy került oda???
Lili szokta nézni a volt egyszer az élet sorozat születés/fogantatás részét, aztán feltette a kérdést, hogy "anya, a sperma az egy robot?"
Meg nézett a neten valami mesét, amiben sokat kellett gondolni a kisbabára, és akkor lett kistesó, majd jött, hogy ugye anya ez hülyeség...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Kérdezte, azért azt nem tárgyaltuk ki részletesen, csak annyit mondtunk, hogy anya és apa szeretik egymást, összebújnak, és apa beleteszi a kisbabát anya hasába. De ezt még kb egy éve kérdezte, akkor ez a válasz kielégítette :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


UH-s híreknek örülök :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


LInacska, jó, hogy minden rendben van! Azért így sem kevés a súlya :lol: Fotót pedig nagyon várjuk, ha lehet olyan lábujj-vakarósat :lol: :lol:

Panndi :oops: :lol: Nálunk is kérdezgetnek a fiúk, nekik a hasfelvágós sztori jön be nagyon, kérdezgetik, hogy a doktor bácsi felvágja-e a hasamat, hogy fájni fog-e..de mindezt nagyon lelkesen teszik, valamiért ez nagyon izgalmasnak tünik nekik :roll: HIába mondjuk, hogy nem.... Etele ő a leginformáltabb, levonta következtetést, hogy a lányok popsiján jön ki a baba (képek alapján, könyvben)...próbálta elmagyarázni hogy nem egészen, de annyira nem érti..mondjuk annyira nem is eröltettem a dolgot :D

Panndi: 3 pilóta kekszet, vagy 3 csomaggal? :lol:
És bár még mindig vékony vagy, azért látszik, hogy te pocakod is nő :wink:
20140901114303
 
 


Luca: A szüléstörténeted megszólalásig egyezik az enyémmel. Nálam is így jártak a hallgatók, és ahhoz képest, h esti császárt ígértek, kevesebb mint két óra alatt meg lett Zéti a nagy semmiből :-)
Remélem most is ilyen gyorsan megy majd. Szugeráljuk együtt :-)

Lina: de jó, h minden oké!!!!! A képeket nagyon várjuk!! Fejvégű?

Addisz: Olyan jó érzés, h a gyerekek így várják a tesót, tényleg szívmelengető. Zétit bírom, mikor látja, h taperolom magam egy egy nagyobb rúgásnál, és felszissszenek, olyankor odasiet, és belemondja a hasamba: Zenta! Ne fúrd anyád hasát! Közben meg mutogat az ujjával, h nem szabad.
Azért félek ám, h a kis lelke mennyire sínyli majd meg a tesó érkezését. Bár tudatosan készülök a Zétivel való foglalkozásra is, rettegek tőle, h majd elhanyagolva érzi magát. Az utóbbi pár hónapban így is sokkal bensőségesebb, szeretet teljesebb lett a kapcsolatunk. Már ha lehetett ezt fokozni....

Brunhild : valamiért bírják a kicsik ezeket a műtős dolgokat :-) Zéti is annyival lereagálta, a szülést, h akkor ő tiszta kaki volt???? 8)
Kérdezte a minap, h mit csinál a védőnő. Elmeséltem neki, majd fújjogva megjegyezte: Hát nem is gondoltam volna, h ez a néni nézegeti, ahogy pisilsz. Ez nagyon undorító... Erre elmondtam neki, h mi is a folyamat, és jót nevetett magán, h mást gondolt. Elképzeltem, ahogy lelki szemei előtt megjelenek terpeszkedve a wc-n, lábam közt a védőnővel, ki a pisimet vizsgálja.
:lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty, jópofa lehet Zéti amikor beszól a húgának! :lol: És nagyon élénk a fantáziája :roll: :lol: :lol:

Én amúgy azt vettem észre magamon, hogy terhesség alatt "jobban szeretem" a már meglévő gyereke(i)met :roll: ..gondolom a hormonok tehetnek róla ... :) Már már olyan szirupos, ragacsos szeretet árad belőlem :lol: (az is igaz, sokkal ingerlékenyebb és türelmetlenebb is vagyok néha :oops: )
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901114303 2011.05.18 11:09-kor.
20140901114303
 
 


Netty
Ez milyen jó szöveg :) Ne fúrd anyád hasát :D Hiába, ő a kis oltalmazód :)
Igen, én is tartok egy picit attól, hogy ha véget ér Luca "egyeduralma", akkor ez lelkileg érzékenyen érinti majd. 7 éve ő a család centruma, az egyetlen gyerek, minden róla szól (nyilván normális keretek között), ráadásul Johanna érkezése után egy hónappal kezdődik a suli, csupa új, ismeretlen dolog. De ahogy Te is írtad, én is nagyon tudatosan készülök erre az időszakra, úgy érzem - bár ugye nincs tapasztalatom - , hogy Johanna lesz majd, akinek inkább alkalmazkodni kell egy már kialakult családi szokásrendszerhez. Aztán ki tudja, lehet, hogy a gyerkőceink sokkal könnyebben veszik majd az akadályt, mint mi gondoljuk és minden megy szépen a maga útján, tudatos tervezgetés nélkül is.

Linacska
Tegyél majd fel sok képet! Örülök, hogy minden rendben Botival!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Brunhild: jajjj, én is nyálas lettem, barokkos körmondatokban becézgetem :-) nem is fér bele egy levegővételbe sokszor. Ami a jó benne, h viszont is ez jön, ma reggel is valami: illatos bazsarózsám ,szép virágos tavaszi kertem-re ébredtem :-) Mindemellett dőlt belőle az esti lilahagyma evészet szaga, így kissé ambivalens volt az élmény, de azt hittem megzabálom :-)

Addisz: lehet tényleg úgy van, ahogy írod, h majd a pici alkalmazkodik, mert sok helyről azt hallom, h a kisebb kap kevesebb figyelmet, törődést, mert h nem marad rá annyi idő. Hát nem tudom melyik jobb. De majd a többgyerekes anyukák kommentelik :-) hajrá, várjuk a tanácsokat, mire is készüljünk :-)

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Pont erről a második gyerek témáról beszélgettünk tegnap ebéd közben a kolleganőkkel, és az egyik mondott egy érdekes dolgot. Ő annyira próbált odafigyelni rá, hogy az első megkapja ugyanazt a törődést, mint előtte, hogy állítólag borult az egész családi életük, végül elment pszichológushoz, aki azt mondta, hogy a nagy odafigyelésben tulajdonképpen két egyke gyereket nevelt egymás mellett. Szerintem ha a nagyobb be van vonva a kicsi körüli teendőkbe, vagy mondjuk egy kislány a saját babájával csinálja ugyanazt, amit én a babával, akkor nem érzi úgy, hogy el van hanyagolva, hisz neki is van feladata, megbeszéljük épp mi történik... és miközben látszólag én a kicsivel foglalkozom, mert mondjuk pelenkázom, közben a nagyobbal beszélgetek...és neki fel sem tűnik. Szoptatás közben mesét olvastunk...és ugye az elején annyit alszik a kistesó, hogy bőven van idő a nagyra.

Képzeljétek, ma reggel Levi szólt, hogy van kaka, mi hülyék meg nem hittük el neki, vagyis nem is foglalkoztunk vele. Vagy ötször szólt, mire megszaglásztam, és tényleg. Lilinél ez annyira nem működött, hogy fel sem merült, hogy ilyet is tud egy gyerek :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Klarissza, nagyon szép, formás kisbaba Vilike. Egyszerűen el sem tudom hinni, hogy egy ekkora gyerek van a hasamban.

Gydavid, én tökre nem értek egyet ezekkel az átszámolásokkal. Szerintem ha valakinek pontos a ciklusa, akkor ahhoz kell számolni és kész. A 12. héten még lehet egy kis eltérés, utána már tök egyedi a növekedés - ezért is van 2,5 és 4,5 kg-os gyerek egyaránt.
Nekem alapból nagyon nem volt szimpatikus mikor az egyik doki azt mondta nekem, hogy majd megindítja a szülés. Ha fejvégű a gyerek, akkor minek? A heget lehet uh-val nézni.
Én most egyáltalán nem szeretnék indítást, és abban maradtunk a dokival, hogy nem is lesz.
Áront a 39+1-en vették ki, én ennél előbb nem akarnám.
A varratszedés meg szerintem annyira semmi, hogy azt akár nyugodtan másra is lehet bízni. (csak ugye általában ott csúsztatja az ember a borítékot)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


JAJJ CSAJOK...HOL IS KEZDJEM...
EMLÉKEZTEK,HOGY MESÉLTEM,HOGY A CSALÁDOMBAN MILYEN BETEGSÉGEK ÉS BAJOK VANNAK???

APUKÁM APÓSA...A PAPA...TEGNAP ÖRÖKRE ELALUDT...LEGYŐZTE A GÉGERÁK SAJNOS...SZÓVAL MOST KIVAGYOK...

AZ ÉN APÓSOM MEG TEGNAP ÓTA ÚJRA KEMOTERÁPIÁRA JÁR....

MOST KÉN A LEGBOLDOGABBNAK LENNEM...DE GYŰLÖLÖM EZT AZ ÉVET....

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


brunhild, gondolom, hogy a fiúknak még jobban bejön a hasfelvágós jelenet :)

Hát három darab pilótakeksz volt, de azóta tettem hozzá egy dobozzal :oops:

Délután megyünk a Bazilikához, ott szoktunk gyertyát gyújtani Réka babának, ma egy éve veszítettük el :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Már akartam kérdezni, hogy nem használ valamelyikőtök Nuby cumisüveget? Vagy valami szűkszájút, amihez kompatibilis? Kaptam egy csomó bontatlan cumisüvegfejet, de az én Aventemhez nem jó, szívesen odaadnám.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: