Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Annus,
igen kb. fél3-re érünk majd oda, a bkv-tól függ :) akarok nézni kismamagatyót is, 8-10 ezreket sajnálok kiadni egy naciért, amit hordok még kb 2 hónapot... (tavaszi gatyim van, eddig is azokat hordtam nyáron, ki is röhögtek :)

Valentin napot mi sem tartjuk, max 1 apróság, aztán annyi... a kereskedőknek mindenesetre tuti jó biznisz!

Vanni,
én úyg tudom, a tgyás helyett igénylehető a gyed, de nem 100%. biztos van, aki jobban képben van nálam!

Heni,
szépen növöget a Te pocid is!!

Megjártam a gyógyszertárat, köhögésre vettem lándzsás útifű szirupot, van benne alkohol is :lol: Ha már csak így lehet hozzájutni :) :)

emese1979
 
 



Kép
Kép
zili
 
 


Mármint csak születés napjától lehet a gyedet tgyás helyett.

emese1979
 
 

 
 

Emese!
Oké!Akkor ott talizunk majd benn!Én fekete szövetkabáttal álcázom magamat! :lol:
Terhesgatyó nem tom lesz e...annyi gatya szokott lenni általában,sose volt hangulatom átböngészni :roll:

annus11
 
 


Én nem tudom elképzelni, Vanni, hogy a TGYÁS kevesebb legyen, mint a GYED. Örülök, mint majom a farkának, hogy nemsokára megint TGYÁS-t kaphatok... Az nem 70, hanem 90%-a a rendes fizunak. Vagy tényleg nagyon közeli a teljes összeghez, és nincs maximuma. A GYED viszont a minimálbér 2x-esének 70%-a maximum. Vagy vmi ilyesmi. De ha te örömmel lemondasz a nagyobb összegről az állam javára... :lol: Samuval sem kérdeztük végig, így már nem is annyira nehéz. :) Megszoktuk a kiváncsiságot. :) Doktor Úr tutira tudja, egyik kislánya kijelentette, hogy ő márpedig kiszedi a papájából, hogy akkor tulajdonképpen mi kit várunk, de a papája azóta már mondta neki, hogy ez orvosi titok. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Na, mára jobban vagyok. Kopp-kopp. De nekem még lesz 1 cukros mizéria....a Péterfyben 3szor kötelező!!!! :?

Ruha téma:
Nekem egy barátném mesélte, hogy a pici lányuk amikor megszületett, ha letették aludni, kb. egy óra múlva mindig elkezdett sírni...nem értették miért.....nem volt éhes, pelus tiszta, hasfájásra gyanakodtak...aztán egyszer ráadtak a szokásos body-rugi párosítás helyett egy body-naci párost....és a probléma megoldódott. :idea: Kiderült, hogy a Picukának egy idő után nyomhatta a hátát a h.ujjú rugi gombolása ( hátul gombolós volt ugyanis-és a babuci háton szeretett aludni :) ) Szóval azután ráállt a vállnál és alul gombolós body- pamutnaci párosra.... 8)

A fürcsinél is üvöltött egy hónapig....amíg rá nem jöttek a férjével, hogy Manóka hason szeret pancsizni-apuci alkarján feküdve.... :lol:
Onnantól kezdve végigkuncogta a pancsikat, úgy élvezte... :lol:

Szóval ahány baba-annyi szokás. Ő speciel ilyen kis szuverén egyéniség erős komfortigénnyel. :)
Azért jó több véleményt/ tapasztalatot is megismerni, mert így talán már lesz 1-2 tippje a kezdő maminak, hogy mi lehet a gond....ha látszólag minden stimmel..nekem pl. eszembe sem jutott volna a hason pancsiztatás. :)

Pl. én azt sem tudom, hogy egy újszülött babucinak lehet bébi plüss állatkákat adni ( persze olyanra gondolok, amiről nem tudja lecsócsálni az állatka szemét, nóziját stb.)?????????
Vagy milyen kis 'játékai' lehetnek? Csörgő??? Rongyi?????

Annus!
Rakjál új pociképet, kivi vagyok. Neked is megtorpant az ugrásszerű növekedés? Akkor ebben a statisztikában, amit olvastam, lehet valami.
Azt írták, hogy a 30-35 hét között fog még egy óriásit nőni, aztán megint stagnál a végén (csak a baba nő benne). Kiváncsi vagyok mekkora lesz. :)

Kép
mozza
 
 


Na megjöttem a védőnőnél, hát kiakadt a szemem a mérlegen, 6,5 kilót híztam :shock: Azt hiszem picit visszafogom a csokievészetet :oops:
Vendég
 


Panndi!
Ne hülyülj! 6,5 kg az semmi! Főleg, hogy nem látszik semmi +kg rajtad, még a pockódon sem!!!!! (és már a 27 hetet töltötted!)
Zsófis kezdősúlyodat elérted már?????

Kép
mozza
 
 


Hát, a hányás előtti Zsófis súlyomat nem, a kiskönyvben szereplő (az ugye a hányások által csökkentett súly) Zsófis súlynál vagyok éppen.
Vendég
 


Szerintem ameddig azt el nem éred, addig no para és nyugodtan bűnözz a csokikkal, ha azt kívánod. (főleg, h. ki tudja mikor jön vissza a hányós-korszakod.....Addig kötelezően élvezd ki h. tudsz enni!!!!)

Kép
mozza
 
 


harhaj írta:Viszont egyik helyen azt olvasom hogy ne érje víz a köldökénél lévő sebet a másik helyen meg azt mondják hogy érheti víz.na most mi az igazság?


Harhaj!
Én múlt kedden azt hallottam a kismama klubban erről,hogy ha egy kis víz ráfröccsen vagy véletlen ráfolyik, az még nem baj egyáltalán, csak ne áztassa el a víz.
Vagyis nem kell túl sok vizet tenni a kiskádba, amikor fürdeted, mert nem kell,hogy ellepje a víz a kis testét. Csak annyi víz kell,hogy le tudd vele mosdatni.
Ezt egy védőnő mondta, mert tőle is ezt kérdezték, amit te itt. Pont csecsemőápolás volt a téma.:)

Ez most egy kicsit okoskodó szöveg lett, meg ezeket biztos te is tudod.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Sziasztok Csajok!

Szupi, hogy mindenki jól van!

Anita, az orrvérzés miatt ne nyugtalankodj. Nekem is egyszer volt, hogy elkezdett dőlni a vér, hát totál összetojtam magam! Utána olvastam a neten, hogy ez a megduzzadt nyálkahártyák miatt sajnos terhesen tök normális.

Panndi, szerintem király a pocakod. A gyerek elfér, neked nem kényelmetlen, gondolom hamarbb vissza is áll. A kilókkal meg azért negyon ne foglalkozz.

Mi is voltunk dokinál, szívhang OK, méhszáj OK, minden OK. És ez a lényeg. 4 hét múlva megyek, és közvetlen után a III. UH-ra.

Na, jók legyetek, még délután jövök!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Mozza!
Hát szrintem bizti van megtorpanás pocakügyben...és most nemis feszül úgy...Iza se rugdos annyira...remélem azért minden oké odabenn....Már jó rég nem volt ilyen h csak ligthosan rugott volna oldalba :lol:

Panndi!
Szerintem ne hülyéskedj,mert mi nagy pocakosok "megverünk"Jobb is h híztál végre!Kell az erő a szüléshez!!!40 kilóval azt meg nem lehet :wink: :lol:

annus11
 
 


Torkos csütörtök:
Elvileg mi megyünk február 26-án a barátokkal egy étterembe. Biztos jó lesz, valami finom kaját választok most, amihez sok zöldség van, ahhoz most úgy is nehezebben jutok hozzá. Eddig általában mindig étteremben pulyka vagy csirke gordon bleu-t választottam, de most nem fogok:)

Kifogó

Valamit beszélt a védőnő is múltkor a klubban,hogy van textil pelenka anyagú nagyobb törcsi és az még jobb is, mint a frotír törcsi, mert a frotír egy idő után megkeményedik és nem kellemes az érzékeny kis bababőrnek.
Arra gondoltam én is,hogy ez a pelenkaanyagú dolog lehet a kifogó. Mert azt mondta,ha megfürdetted a babát és még a kezedben van, ezzel gyorsan bebugyolálod és megtörölgeted.


A mi babónk sem mindig aktív. De ez sok mindenen múlik sztem. Vannak nyugodtabb babák meg izgágábbak. A frontok is befolyásolják őket állítólag, mármint azt,hogy nyugodtak vagy sem.
Meg azt vettem észre, ha én aktívabb vagyok, többet mozgok, akkor ő is aktívabb.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Anita
Nekem volt gátmetszésem és én is szoktam érezni. A doki azt mondta, hogy életem végéig megfogom érezni pláne frontkor. Na hát halál megnyugtatott.

Kép
Kép
incike
 
 


Mozza: szerintem egy újszülöttnek semmilyen játékra nincs szüksége. Sokáig még fogni sem tud, szóval max. a nézelődés marad. Ezért szokták a forgókat venni az ágy fölé.

Tegnap a ruházkodásról még eszembe jutott, csak már kikapcsoltam a gépet, hogy nekem két fontos dolog volt, amit korábban nem tudtam, és ezt lényegesnek tartom, megjegyeztem és be is tartottam. Az egyik, hogy a piciket úgy kell öltöztetni, hogy mindig egy réteggel több ruha legyen rajtuk, mint rajtad. Amúgy meg látod rajta, ha fázik, vagy ha melege van és tudsz rajta változtatni. De lényeges, hogy ők még nem nagyon tudnak mozogni (most itt a helyváltoztatást értem), vagyis a mozgás által termelt hő nem melegíti őket, meg a hőháztartásuk is rosszabb, mint a miénk. Ezért is van a csecsemős osztályokon olyan bazi meleg. A másik lényeges, hogy mindig legyen a gyereken sapka. Egyrészt mert a fülük sokkal érzékenyebb a megfázásra, huzatra, másrészt mert mindig védeni kell őket a nap ellen. Napra amúgy sem lehet vinni őket egyáltalán, csak árnyékban. Ez nekünk lényeges lesz, mert ugye hamar nyár lesz a tavasz után. Nekem a hátamon felállt a szőr, mikor tavaly késő tavasszal kimentünk az Állatkertbe, akkor kb. 25 fok volt és tűzött a nap, és láttam, hogy voltak anyukák, akik az egész icipici gyerekre nem adtak sapkát és kiültek vele a napra. :shock: :shock: :shock:
AMúgy lehet, hogy tök sapkaparás lettem, hogy olvastam erről, mert pl. Tüci csak tavaly tavasszal volt úgy (bőven 1 éves kora után), hogy egy melegebb napon, amikor nem tűzött a nap, nem adtam rá sapkát. Előtte tök mindegy mi volt, ha kimentünk, volt a fején valami (persze mindig évszaknak megfelelő, szóval nem izzadt alá vagy ilyesmi). Ekkor is csak azért mertem, mert TÜcinek mindig nagy haja volt és hát az is számít, mert a haj megvédi azért a fejet.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Inci köszi.Az jó ha mindig érezzük. :?

Panndi rád fér a plusz kilo.

Szofi,végül a kocsi ugyanolyan????

Én olyan rosszul vok.Már a fejem nem fáj,de a kezem lábam,derekam,mindenem.Olyan vagyok mint akin átment egy úthenger.Lázam nincs,meg náthás se vok.Lehet hogy így jöne ki rajtam a nem alvós éjjelem??

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Na hárman bevágtunk három pizzát ebédre :lol:

Én elbúcsúzom lassan, megyünk ma anyósomékhoz, kellemes hétvégét!
Vendég
 


Anita,
nekem régen volt ilyen, mikor elmentünk bulizni, és keveset pihentem éjszaka - másnap mindenem fájt (nem a cefre miatt), kezeim, lábam stb.. Lehet, Nálad is erről lesz szó! Ha esetleg úgy alakul, próbálj meg napközben aludni 1-2 órát, bár nem tudom, Gréti mellett mennyire tudsz :?

emese1979
 
 


Sapka téma

Tinu
Mikor én szültem 3 éve decemberben nem adtak sapkát a csecsemősök a babákra. Mondjuk amilyen meleg volt ott bent csodálkoztam is volna, ha még adtak volna rájuk. A babák fejét egyébként sem szabad túlfűteni. Én itthon sem adtam rá sapit csak, ha hüsibb volt és elmentünk sétálni. Nyáron meg főleg nem adtam, azért van a napellenző a kocsin, hogy árnyékoljon. A nagy melegben meg nem célszerű kivinni őket, de ez csak az én véleményem.
Kép
Így voltak pólyában a babák sapi nélkül a kórházban.

Kép
Kép
incike
 
 


Na én meg kakaós csigát sütök...remélem h jó lesz....
Közben meg minden kiesik a kezemből,mellérakom stb...szóval a konyha most úgy néz ki mintha bombatámadás érte volna...pedig nem szoktam bénázni.Lassan majd készülődöm is,megyek talizok a turiban!

annus11
 
 


Inci: hát a szobába én sem adtam sapkát a gyerekre. :lol: Amit írtam, csak arra vonatkozik, ha kimész a szabadba a gyerekkel. Amúgy meg nagy melegben is adhatsz rá sapkát szerintem, csak nagyon vékonyat. Ott nem is a fej melegítése érdekes szerintem, hanem a fül védelme. Lehet, hogy te nem is érzékeled a szélmozgást. A napra meg pláne nem szabad kimenni, még babakocsival sem, mert befülled a kocsiba a gyerek...

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, amúgy azért érdemes lehet sapit vinni a kórházba, mert a folyosók pl. huzatosak lehetnek. Főleg, hogy pl. az Imrében minden kismama kitolta a gyereket az ajtóba, otthagyta, aztán kiült a rokonokhoz az előtérbe. Minden ajtónyitásnál ment be a cúg, ott meg álltak a kocsik az újszülöttekkel...

Kép
Kép
tinu
 
 


Nálunk szigorúan tilos volt kitolni a babát még az ajtóba is. Be meg ugye nem jöhetett senki, próbálkozni sem volt célszerű, mert kamerás megfigyelés volt szóval, ha be akart volna jönni a küszöbig ér el max., mert már ott álltak mögötte és kizavarták.Volt olyan is akit kitiltottak a próbálkozásai után. Szóval nem éri meg.

Ruha téma:
Mindenki kérdezze meg az aktuális kórházában, hogy kell e vinni a babának ruhát. Álltalában nem, mert ugye nekik van saját, amit cserélnek arra meg nincs lehetőség, hogy ti mossatok és pont nem erre fogtok vágyni.
A ruhát akkor célszerű bevinni mikor jöttök már haza a kórházból.
Pelust is kérdezzétek meg, mert kórháza válogatja, hogy adnak vagy neked kell vinni, nálunk a kórház adta, popsi krémet is.

Bocs, ha hosszú voltam. :oops:

Kép
Kép
incike
 
 


Annus
Aztán finom legyen az a csiga. :lol:

Kép
Kép
incike
 
 


Na, nem azt akartam mondani, hogy nem lehet másba öltöztetni, mint csini kis ruciba... :oops: Csak annyira jól van kitalálva ez a body-rugi dolog, anyukám nagyon irigyelt érte... :) Nekik egy csomó dolgot sokkal macerásabban kellett csinálniuk. :)

Mi októberben születtünk, nem volt sapi a kórházban. De ott aztán olyan meleg volt, és levegőmozgás semmi (legalábbis, amíg a babák velünk voltak - amikor elvitték őket, rohantunk ablakot nyitni... :) )... De aztán nagyon figyeltem rá itthon, hogy hol van huzat, stb, én körberaktam Samut a fejénél takaróval, a fején nem volt semmi, de védte a takaródomb a huzattól. :) Kint meg be volt bugyolálva rendesen... :) Aztán tavasszal-nyáron már nem volt annyira fázós, árnyékba mentünk mindig (a teraszunkon délután már árnyék van), nyáron nem adtam már rá sapit.

Remélem, jó lett a csiga! Meg a találkozó! Mutassátok, mit vettetek!
Vendég
 


Nagyjából visszaolvastam. HIhetetlen mennyiség...
Tinu, te hogy csinálod ezt 2 fórummal is?

Mi idén síelni megyünk pont, amikor lesz a Torkos csütörtök. Tavaly a Várban voltunk a Pierrot-ban. Még féláron is borsos volt, de ilyen helyre nem mindennap jár az ember :-)

Tgyás
Dóri, ne örülj annyira, mert már nem lesz majdnem a fizetéseddel egyenlő a tgyás. Ha visszamentél volna 2 gyerek közt dolgozni, kb fél évet, akkor megint az lenne az alap. De mivel nem, ezért kb annyi lesz, mint a gyed, csak kevesebb adót vonnak belőle...
pumuklii
 
 


Pumukli
Akkor én jól járok, mert több mint 1 évet dolgoztam a 2-t gyerek között. Végre valami jó hír.

Kép
Kép
incike
 
 


Soka ezért is mennek vissza, hogy kapjanak újra magas tgyást.
Az én esetemben is tgyás lesz a neve, de gyed közeli összeg lesz. Ezért is vagyok táppénzen, hogy legalább most megszedjem magamat :-)
pumuklii
 
 


Sziasztok!
Aludtam egy órácskát délután,kicsit jobban vagyok.

Sapit én is adtam rá nyáron a nap miatt,meg a fülét féltettem mindig.Mivel picike is volt nagyon,így fázott is mindig,meg jobban óvtuk.A kórházban viszont nem adtak rá semmit,meg túl meleg sem volt.Sokszor fázott.

Férjem vasárnap indul és csak 18-án jön vissza. :( Remélem nem lesz semmi baj míg odalesz.
Csak lennék már túl a dokin,hogy tudjam minden ok e.

Itt az egyik csajt most fektették be,mert 33 hetes és a belső méhszáj teljesen kinyílt,a külső meg 2 ujjnyira. :(
Remélem én nem járok így,most megint rettegek.
Érzelmileg most annyi minden összejött,eléggé magam alatt vok.
Úgy volt hogy hugom itt alszik,innen megy suliba,de nem akar.
Jött papám...

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok Csajok!

Tgyás nagyjából annyi, mint a táppénz, az előző évi átlagbéred napra elosztva, és annak a 70%-a a napidíj.
Gyed max. 101 000ft bruttó, de itt már lehet adójóváírással játszani.
Aztán jön a Gyes, amit én már nem szeretnék otthon megérni...
Ugye jól gondolom...?
Azt sajna nem tom, hogy mi van, aki nem dolgozott előtte. Még jó, hogy itt van nekünk Pumukli meg Ancsika.

Anita, a Kocsi nem pont ugyanaz, de csak abból jöttem rá, hogy az 2 más színben kapható, amit én néztem, ez meg 3 másfélében... De olyan típus, amit szeretnénk, szóval mindenképp meg fogom nézni!!!

Na jólvan, lassan indulok haza a munkából!

Sziasztok!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Na én már haza is jöttem a turiból!És nem vettem semmit!!Büszke vagyok magamra!Bár annyira kellett pisilnem...hazafelé kb úgy jöttem mint aki beszart :lol: :lol:
Kíváncs vagyok a többiek végül milyen zsákmánnyal térnek haza!!

Kakaós csiga jó lett,mire hazaértem odalett a fele :shock:

annus11
 
 


TGYÁS összege Ha valakinek a fizetése jóval magasabb, mint a minimálbér kétszerese, csak akkor érdemes visszamenni dolgozni... Minden más esetnem a számítás alapja a min. bér. kétszerese. 71.500 Ft*2( gyengén fizetett közalkalmazottaknak ez jól jön)

Baba fázik-e? Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy öltöztetés eldöntésénél nem abból induljak ki, hogy milyen hideg a keze-talpa( csecsemőknek mindig jéghideg), hanem nyúljak be a nyakánál a ruha alá a mellkasához, ha ott jó meleg van, nem fázik a bébi.

Kép
Kép
zili
 
 


Hát nekem jóval magasabb volt, de azért nem mentem volna vissza. Igy ugyanúgy jövök ki kb a táppénzzel...

Szofi, jól gondolod. :-)
pumuklii
 
 


na,ma sikeresen elvágtam az ujjamat.Épp az utolsó kockákat vágtam a hagymából mikor sikerült nyisszantanom egy kis husit is melléje.Az már csak a móka java, hogy most citromot eszek és teljesen elfelejtettem hogy nekem seb van az ujjamon szóval egy kis citromlé is borult még rá.

nálunk paprikás csirke volt ma, holnap meg reményeim szerint lekváros derelye, ha az ujjam is úgy akarja :)

KépKép
harhaj
 
 


Annus, Harhaj, sajnálom a konyhai gondokat.. :( Vigyázzatok! :) Harhaj, az ujjadnak jobbulást!
Vendég
 


sziasztok

Nálam tegnap váratlanul megjelent a védőnő, hozta a leleteimet, meg a lányomnak hozott időpontot a 6 éves státuszra.

Vérképem szuper, Vércukor terheléses 5,4, toxoplazmát meg kell ismételni, mert negatív lett, szóval hajlamos vagyok rá:)

vanni nagyon aranyos a kicsikét:)

Pocakfotók is szuperek:)

szerdán én is beparáztam egyszerre keményedett a hasam és fájt a derekam alatti rész :), másnapra elmúlt, szerintem egyre rosszabb a tartásom :(

Ma fáj a fejem, ezek a hülye frontok :(

3 napja mosok és vasalok, már csak a nyári ruhák vannak és amik nagyobbak szóval 68-as méretek.

Kisssapit mindig adtam Éduára is a naptól és a széltől is védte a kis fejét, hiszen hajuk még nem sok van a piciknek:)

tinu na engem nem zavar ha ki van a pelusa

Textilpelusokat gázon főztem jar-os szódabicarbónás vízben aztán mosógépben 80 fokon domestosos vízben és öblítettem, jók lettek a 2 kifogóban maradt folt, azok semmivel nem jönnek ki a babaolajtól lettek olyanok, amivel a fejbőrét kentük :(

Szóval a lényeg ruhát nem kell vennünk :) hurrááááá

Megjött a hordozó is, hétfőn corában veszek egy behúzott szivacsot a kiságyba és minden meglesz :)

Szülésznőt én sem fogadok :)

Üdv.

Ildi

Hétfőn doki, kedden tanácsadás, aztán meg lassan rendelhetem a lányom tortáját, 19-én már 6 éves, minden nap ölelget és puszilgatja a pocakot és mondja, hogy mennyire szereti hugicát :) annyira édes.

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok,
most értünk haza, majd holnap visszaolvasok.

Voltunk dokinál, 70-80 ezret mondott...és azt hogy ha császár lesz apa nem jöhet be, ettől kibukott teljesen.
aztán szülésfelkészítő: itt megtudtuk hogy nagyon fog fájni és a házasságunk megromlik :D joo, jo volt pár jo dolog is, de ez nem volt túl jó előadás, klinikai szakpszihológus tartotta.

Elhoztuk az ágyat, most állunk neki összerakni :)

majd még jövök.
szép estét.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Én tepsis rakott tésztát csináltam .
Egész nap fura érzésem van oda lent. Néha eléggé beszúr.Volt 1 pillanat amikor nem bírtam felállni, de 1/2 óra múlva rendeződtem.
Szegény Marci meg azt sem tudja mi van csak hajtogatja, hogy anyának fáj a hasa és odajön gyógypuszit adni.Édes kis pofa. :lol:
Jövőhéten megyek Uh-ra és dokibához. Na meg időnként olyan érzésem van mintha folyna a magzatvíz vagy valami, máshoz nem tudom hasonlítani. Na majd kiderül mi van vagy nincs. Remélem minden ok.
A vérnyomásom is elég ingadozó. Így is alacsony, de időnként érzem, hogy le kell ülnöm vagy feküdnöm, mert gáz lesz.
Ma már nem jövök szerintem.

Mindenkinek jó hétvégét és pihenést.

Kép
Kép
incike
 
 


Annus,
nem is láttam, hogy üres a kosarad :) Akkor tényleg nagyon ügyi voltál :) Én nem sok mindent vettem, 2 pasipólót, magamnak 2 pólót, egy kis farmerszoknyát 8nem akartam, de nem tudtam otthagyni), meg néhány nagyobb méretű rugdalózót, majd befotózom őket holnap.
Hogy sikeredett a kakaóscsiga? Én holnap megint csinálok :)
Sokan voltak nagyin, gondolom fizu utáni időszak.

Esztó,
azért ez durva, amiket mondtak, hogy megromlik a házasság?? Hát én a környezetemben ilyet nem tapasztaltams ehol még, szerencsére!!! Az meg, hogy fáj, sztm mindenki eltudja képzelni, egy olyan nagy fej egy olyan kis lyukon :lol: :lol:

emese1979
 
 


Sziasztok!

Nincs erőm olvasni,szarul vok.

Egésznap fájt mindenem,most meg hőemelkedésem van.
Lázra az aspirinen,algopirynen kívül mit lehet még???Mert ezeket nem bírom,meg olyan kéne ami nem erős és lehet az utolsó 3 hóban is.Mert sajna itt csak hétfőn lesz legközelebb patika,de holnap tudnak hozni Debrecenből.

Amúgy szerintem front is fáj,mivel mindenkinek fáj valamije.Holnap reagálok mindenre,bocs hogy most nem.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Esztó: gondolom, nem teljesen ezt mondta a pszichológus. :lol:

Anita: bizti benyeltél egy vírust. :? Pihenjél és igyál sokat.

Kép
Kép
tinu
 
 


A múltkor nem tettem fel a turiból beszerzett rucikat, de majd most.
Kép
Kép
Kép
Kép

Mindezt az Üllői úti turiban szereztem ahhova Annus is jár.Össz-vissz 3600.- volt.

Kép
Kép
incike
 
 


Vegyes korosztályú válogatás.

Kép
Kép
incike
 
 


Incike
Nem semmi mennyiség, és csak ennyiért ügyi vagy!! :)

Farkas,Dori
Köszi a segítséget Vuk ügyben ! Sajna eddig akár hol néztem sehol nem találtam, pedig Márk úgy szeretne :(

Anita
Jobbulást!

Emese
Nekem azt modta a védőnöm, hogy hihetetlen nagyságú dolgok férnek be, ill. férnek ki azon a kis lyukon. :lol:
(első babánál kicsit ráparáztam hogy mi lesz odalent velem, akkor mondta) :)

K.
krém
 
 


kissapi
Mivel Márk téli baba volt, és a házat nem fűtöttük fel 30 fokra, volt hogy a nappaliba kihoztam, és adtam rá sapit, nagyon vékonyat, mert azt olvastam hogy alvásnál ha megizzad tarkó feletti rész, a kisagynál, nagyon könnyen megfázhat. Ki pedig úgy mentünk, hogy rajta volt a vékony sapi, meg egy vastagabb.
Nyáron a szél miatt volt rajta sapi, szintén ez okból és a füle miatt.
Nyáron már 4-5 hós volt, lehetett venni vékony kis baseball sapka szerűséget, amit a fülnél le lehetett hajtani, és rákötni.
A tűző napra eszembe se volt soha kitenni "napozni" . Rossz nézni aki megteszi egy ilyen kis babával. :?
krém
 
 


Mozza

Nekünk vannak plüssállataink, Apor imádja őket, de az elején nem voltak, csak rágók, csörgők és nagyon szerette a zenélős játékokat és a feje felett forgó zenélőt a kiságyban.

Fütyi
Szerintem nem kell hozzányúlni, csak ha valami nincs rendben. Az orvosmnak megmutattuk, azt mondta nem lesz vele gond, amíg pelenkás hagyjam békén. Sokszor állítólag az anyuka rontja el ezt is, elkezdi húzogatni idő előtt és baj lesz belőle, bereped stb.

Köldökcsonk
Nekem azt mondták ne érje víz, de nem tragédia ha éri, csak ne ázzon. Azt hiszem ezt írta Dóri is. Fürdés után a seb körül alkoholos fültisztítóval körbehúztuk, a sebre pedig hintőpor.

Zili
Megjegyeztem, köszi. :)

A házasság megromlásáról
Szerintem marhaság. A legtöbb férfiben a szülés élménye inkább erősíti a kötődést a gyerekek és az anya iránt. A férjemnek élete legszebb élménye volt Apor születése. Sokáig nem tudott senkinek sem erről beszélni megilletődés nélkül.
Eszter
A mi szülésfelkészítőnkön pedig arra ösztönözték az apukákat, hogy igenis legyenek bent.
A férjem mindig azt mondja, hogy a férfiaké a legkönnyebb dolog a babavárásban, legalább álljanak helyt, amikor a feleségük szül. :)

Ildi
Nem értek valamit. A toxoplazmózist azért kell ismételni, mert negatív lett? Hiszen az a jó eredmény. Vagy úgy érted, hogy megint nézik. Nekem is minden vérvételnél újra nézik.

Pumukli
Ha megyünk mi is drága helyre, pont azért , mert másképpen nem tehetjük meg. Az idén a Pierrot már lefoglalták. A listánkon volt, betelt. :)

Sapka
A kórházban nem adtam rá, mert meleg volt. A lakásban sem soha. Esetleg hajmosás után egy rövid időre.

Fürdetés
Nem tudom, hogy vagytok vele, de néhányan nem fürdetnek minden nap. Nekem az szimpatikus, ha a baba fürdik minden nap. Még ma is a gyógyszertári fürdetőt használjuk, ritkán Gabit, mást soha, ez jó a bőrnek, nem árt. Két ismerősöm sem fürdet csak minden 3. nap, pedig a gyerekek elmúltak 1 évesek. nekem ez nagyon furcsa.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok, hú, csak egy napot nem jövk, de fél ráig tart visszaolvasni, hogy meg is maradjon valami a fejemben....

6.7 lett a cukrom, még belefér. Bár anno Gyöngynél ugyanennyi volt, aztán a 30. heti uh-n a nagy hasa és a sok víz miatt még kétszer megismételték.

Anita, jobbulást! Gréti nem kapta el?

Mozza, egész pici korban nem ajánlott a plüss, mert 2-3 hónaposan már belefúrhatja a fejecskéjét és nem kap levegőt. Eleinte semmi nem kell, kb 4-6 hetes korától nézegeti a feje fölött a forgót vagy lehet tenni a kiságy oldalára színes plédet. Aztán jöhet 3 hónaposan a csörgő, akkor már meg tudja fogni. Ami neünk nagyon bevált, az a bébitornáztató (asszem így hívják). Csatolom, sokkal jobb, mint a játszószőnyeg.

Kép
Vendég
 


Anika, eleinte mi sem fürdettünk naponta, csak 3 naponta, mert utált fürdeni. Amióta megszerette, azóta viszont majdnem minden nap (kivéve ha már későn érünk haza), nem csak a tisztálkodás miatt, hanem mert élvezi nagyon. Nekünk is mondta a védőnő, hogy újszülött csecsemőket, ameddig nem másznak, elég hetente egyszer!!!!!! fürdetni! :-) Na, az még nekem is túl kevés volt! :-)

Hoztam mai pocakfotót.

Kép
Vendég
 


Hát, miminden nap fürdettünk-fürdetünk. Egyszer-kétszer maradt ki 1-1 nap, mert már nagyon késő volt. Én nem tudom, de a tiszta ágyba idegenkedem beletenni fürdés nélkül... :? Fürdés után meg nem fogdoshatja senki. :lol:

Böbi, te is rejtegeted azt a kislányt! :)

Nálunk volt plüs, de csak messze, hogy nézegesse. De nekünk is volt zenélő-forgó, meg ez a tornáztató. Volt rajta tükör, azt nagyon szerette.

Na, megyek, nagy a baj, altatni fogok, mert nem bír aludni. :( Jó éjt!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: